Új privát üzeneted érkezett!

Kataa,
Köszi, megkaptam, reagáltam... Kép

Kata007,
Akkor úgy látszik, nem én találtam fel a spanyolviaszt a mobilos ébresztés-módszerrel...

Gumicukor,
Milyen a kutyátok? Ha olyan vöröses, kicsit hullámos szõrû, akkor titeket láttalak hétfõn a Ligetben. A szürke pufidzseki ugyanis stimmelt...Kép

Zita
parazita
 


Jó reggelt mindenkinek!

Nekem már napok óta egész jó reggeleim vannak. Kép
Ugyanis szeretnék eldicsekedni most már itt is (Zsaninak már mondtam), hogy Levi immár 2 hete, átalussza az éjszakákat. Este 8-kor leteszem aludni, és legkorábban hajnali 5-kor ébred, de 2 napja már csak reggel 7-kor kelt fel.
Lányok, nem gondoltam volna hogy ez valaha is bekövetkezik, nagyon örülök neki. Úgyhogy ma pl. 8 órát tudtam aludni egyben VÉGRE a 6és fél hónap zombizás után!!!!!!

Tehát akkor további jó reggelt mindenkinek!
Forti és az alvó Levike

Kép
Kép
forti
 
 


Szia Ildiko,

most nem tudok sokat irni, csak most olvastam a kerdesedet, igyekszem gyorsan valaszolni.

macsek

most reggelizik Elli,, ilyenkor olvasni tudok, de az iras mas teszta...
macsek
 

 
 

Sziasztok!

Két gyerkõc mellett csak ritkán tudok írni, de mindig olvaslak benneteket.
Dorina szerencsére nagyon jól szopik, csak a hasija fáj sokat.
Ez a fogamzásgátlás téma nagyon jól jött, mert én is ezen dilemmázom.A Continuintól óckodom, mert egy éven belül két ismerõsöm lett terhes mellette.

Sasha! Örülök, hogy otthon vagytok!

Akit érdekel, megnézheti a gyerekeim fényképét:

[url=http://kep.tar.hu/benudori" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/benudori[/url]

Heni
heni1979
 
 


Ildiko,

ha hagy elli, akkor most valaszolok. En nem danam neki csak a korzeti doki felirasara, de lehet, hogy tevedek.
Nalunk eleg komoly korhazi kivizsgalas elozte mega gyogyszert, ahol eloszor is kederitettek, hogy tenyleg kell. Aztan elkuldtek kardiologiara, hogy szabad-e szednie. Miutan ott mindent rendben talaltak, a korhazban allitottak be a gyogyit. Kulon ezert ott kellett maradni harom napot. Es szepen lassan emeltek az adagot. Akkor volt elli 4900 g korul. Elso nap 0,2 ml kaptt 4*, masodik nap 0,4 ml-t harmadik nap 0,9-et. Amikor lattak, hoyg semmi baja nincs, akkor engedtek el. De egy het mulva vissza kellett menni, megint vettek tole vert es ismet kardiologia (EKG, vizsgalat). PEdig amugy semmi baja nincs a szivenek, csak a gyogyi miatt.
Azota volt meg egy vervetel +EKG es most jon majd a teljes kivizsgalas, ha meggyogyul vegre.

Ennyi a feliras tortenete roviden.

Beadni neki nagyon egyzseru, mert szeretni. Eleinte felszivtam az adagoloval (kilonkent 0,2 ml, illetve felkilonkent 0,1 az adag, de csak betoltott kilora szabad adni!!!), konyomtan kanalba es egy masik fecskendovel adtam be. Most mar siman azzal az adagolopalcaval kapja, amit a gyogyszerhez adnak. Utana kicsit megkapja jatszani is, valamiert nagyon szereti. Aztan elmosom es kesz.
Elli naponta 4* kapja, elvileg minden masodik eves utan kellene,. de ez nem nagyon szokott kijonni, igy probalom elosztani idoben. Kapja egyzser reggel, ebredes utan, aztan valamikor del korul, attol fugg, mikor ebred, aztan az uzsonnaido elott(5-5 fele) es vegul este, furdes elott (nyolckor). Ehhez az egy idoponthoz ragaszkodunk amugy. Eves elott fel oraval kell beadni, hogy legyen ideje hatni.
Meg mondtak olyan szabalyokat is, hogy ket oraval eves utan es fel oraval eves elott... Na, ezt se sikerul mindig tartani. De azert az esti programot probalom ugy alakitani, hogy este hat utan mar ne akarjon enni. Elvileg ilyenkor teat meg vizet kaphatna meg, de az meg nem kell neki.


Viszont Elli most mar megtanult varni, szegnykem. Reggel ebredes utan mar nem panaszkodik, siman kivarja a fel orat, addig jatszunk.

Most mennem kell, mert ha jol hallottam, tele lett a gyatyaja Kép

macsek


meg egy kerdes: hogy adjam be neki a C vitamin ampullat, ha nem kell neki a tea? A vizrol ne is beszeljunk....
macsek
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is! Igaz írni lusta vagyok, de olvasni mindennap szoktam, amit írtok. De Beszti megtaláltKép, mert az 'elsõ napok-hetek'-be azért szoktam írni.

Gombóc!

Igaz, Te sem írtál mostanában, de hátha Te is olyan vagy, mint én és olvasol! Olvastam, hogy Te is fejsz Gombóckának és cumisüvegbõl adod neki. Nem akarok tolakodónak tûnni, de szerintem ne törõdj bele, hogy nem akar szopni! Nálunk Ádám egy hónapos koráig bénázott bimbóvédõvel. Aztán kezdtem el én is cumisüvegezni. Már 12 hetes volt, amikor csak tanulságképpen leírtam a történetünket a 'szoptatás-kitõl ne fogadj el tanácsot' topicba. Én egyáltalán nem hittem abban, hogy a helyzeten lehet változtatni, beletörõdtem abba, hogy fejek neki és kész. A topicba se segítséget kérõen írtam. De Ágci nagyon kedvesen írta, hogy Õ is hasonlóan járt és ha gondolom, segít. Úgy gondoltam miért is ne. Leírta, hogyan tudnám visszaszoktatni Ádámot a cicire. Nekifogtam. Úgy voltam ha sikerül nagyon jó, ha nem, akkor marad az üveg. Elkezdtem a 13 hetes gyerekemet szopni tanítani. 3 napig csak pohárból kapta a tejet, se üveg, se cumi. És a 4.napon elfogadta a cicimet. Ennek már 11 napja. Igaz eleinte nagyon sokat kellett neki segíteni, mert a rossz beidegzõdések még megvoltak, állandóan beszívta az alsó ajkát, meg csak a bimbó végét cumizta, de mostmár ügyesebb. Nappal azért még elfogad pótlást pohárból (cici után), de már egyre kevesebbet. Éjszaka pedig már elég a cici. Szóval ha van tejed és sok sok türelmed, szerintem próbáld meg te is cicire szoktatni! Ha írsz a 'Szoptatás' topicba, szerintem segítenek, de ha gondolod én is elküldöm Neked azokat az írásokat, amiket Ágci küldött nekem.

Minden hét és hófordulós babának gratula!

Sziasztok!Kép

Betti és Ádám(14 hét+1nap)

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Kataa!

Annyira ne irigykedj, mert nem mondhatnám hogy a kisasszony örülne az új tudományának.Kép Teljesen közömbös képpel bûvette tudomásul hogy oldalra fordult, és azóta se csinálja túl sûrûn. Ritka lusta lány!.Kép

Gumicukor, Sasha!

Nálunk is vannak szõrmókok! Egy kutya és 3 tengerimalac. Emma mostanában kezdi észrevenni a kutyát, de még nem nyúl felé, csak nézi. Hát bennem is megfordult, hogy remélem nem lesz allergiás tõlük, mert nagyon sajnálnám ha el kéne vinni az állatkákat. Sajnos itt a telepen volt egy cuki kis kutyus akivel szeretett az én kutyum játszani, és el kellett ajándékozniuk, mert a gyerekük allergiás lett rá.Kép

Sasha!

Akkor az biztos nem ez a szemét Rota vírus, ez sajnos babáknál nem múlik el 1-2 nap alatt. Mi még mindíg szenvedünk vele, még mindíg kakil Emma néha nyálkát, máskor viszont napikig "szép" a kakija. Kezd teljesen kiborítani ez a helyzet, hogy január közepe óta nem jön helyre, és semmit sem tudnak vele csinálni. És már egyre kevésbé nyugtat, hogy amúgy közérzetileg jól van a gyerek. Bár gondolom te sem vagy nyugodt Gabi miatt.Kép

Manó és Emma (4 hónapos)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Macsek, Bajni !
Köszönöm a válaszotokat.
Lehet, hogy tényleg nem adom neki a Coordinaxot, csak ha hetente többször fog hányni. És én is hiányoltam azt, hogy a doki nem küld el minket sehova. Mondtam neki hogy elvihetnénk legalább egy hasi uh-ra, de szerinte felesleges.Ja, és Napsugárnak van még egy pici lyuk a szívén. Tényleg nem akarom hogy valami baja legyen.
Macsek, tõled még azt akartam kérdezni, hogy Elli már sokkal kevesebbet bukik mióta szedi a gyógyit?
Remélem nemsokára meggyógyul Õ is,
és Sasha a te Gabikátnak is javulást Kép

Kataa!

Hogy ízlik Alexnak az Aptamil tápszer?
Oltásról: Napsinak szinte minden oltása után hõemelkedése, sõt, láza is volt. Én már oltás után fél órával adtam neki a kúpot, így délután nem volt gond, csak este lázasodott be, akkor kapott még egy kúpot. És mindig borogattam neki a lábát, az nagyon jó volt neki, nem fájt annyira az oltás helye szegénynek.


Piskóta: Nekem egy csomószor nem sikerül a piskóta sütése, elektromos sütönk van,légkeveréses, /lehet hogy ez a baj?/ és akármeddig sütöm, összeesik és a közepe nyers marad. Az ajtaját sosem nyitom ki, mert ablakos a sütõnk. Ált. 165 fokon szoktam sütni kb. 50 percet.

Ildikó
ildikó
 


Ildikó!

Nekem volt dolgom gáz és elektromos/légkeveréses sütövel is (ez utóbbi van most), a légkeveréses sütö szuperjó a sütik szempontjából.Kép
Más sem szokott sikerülni?

Betti!

Nagyon jó olvasni az ilyen sikertörténetet!Kép
További sok türelmet, de ez már menni fog!KépKépKép
Ha van idöd, akkor szerintem irj egy pár sort a Szoptatás, kitöl ne... topicba is, emrt nem biztos, hogy mindenki olvassa ezt vagy az Elsö hetek...-et, és biztos örülnének neki.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,

vedekezes: egyelore mi is gumit hasznalunk, bar mind a ketten utaljuk. De nem nagyon szeretnek gyogyszert szedni, amig szoptatok. Persze, azt mondjak, hogy semmi gondot nem okoz, de megis kislanyrol van szo. Amugy nekunk eleg nehezen jott ossze, volt mindenfele kezeles (mehenkivuli utan hormontol IVF-ig minden, vegul termeszetes uton baba ). Sokszor az utalat miatt "elfelejtjuk" a gumit. Lehet, hogy ez kicsit felelotlenseg, mert nem tervezunk ilyen hamar tesot, de ha jon ... Kép Bar en pont az elozmenyek miatt hiszem azt, hogy nem jon ossze olyan egyszeruen.

Orrszivas.

Hat en egyedul csak ugy tudom megoldani, hogy leteszem a foldre es fole terdelek. Igy a kezecskeit becsusztatom a terdem melle, mar nem tud csapkodni. Eddig nincs is baj, csak aztan lefogom a fejet es elkezd visitani. Mert forgatja mint az orult. Es ha benn van az orrszivo es ugy elkapja a fejet, hat az szerintem mar ugyancsak fajhat.Szoval eleg szadinak nez ki a dolog, de muszaj, mert ha a kezei szabadon vannak, akkor szo szerint kitepi a kezembol az orrszivot.

Lanyok, kepzeljetek, tegnap Elli felult. Hogy ezt most szabad-e igy csinalni vagy sem, azt nem tudom, de nem en huztam fel. Eleg sokszor oda szoktam adni neki a kezemet, hogy nezegesse es jatszon vele, mert nagyon szeretni. Altalaban par percig nezegti, valaszt egy ujjat, aztan hamm, bekapja es ezerrel ragja. Kép Neha meg odanyujtottam neki ket ujjamat es elkezdt e magat felhuzni, nagy nyogesek kozepette. (Ha meg en is nyogtem hozza, akkor razta a rohoges) de persze nem nagyon sikerult neki. Eddig megemelte a fejet kb 1-2 cm-re az agyrol, jol felhuzta a labait es kidomboritotta a pocakjat. Tegnap este viszont valahopgy rajott, hogyan is kell ezt csinalni es egy laza mozdulattal felult._HAsizombol. De ugy, hogy abban nekem csak a kapaszkodo szerepe jutott. Akkor most ezt szerintetek szabad csinalnia, vagy nem? Mert nagyon elvezte es utana egyfolytaban gyakorolta volna. Azt nem akarom, hogy emiatt a gerincet megterhelje. Amugy forogni kb hetente 2 fordul meg. szoval nincs nagyon elol a mozgasfejlodesben.

Sasha,

nalunk is van ket macsek.Eddig nem volt semmi problema, de most hogy lassan lekerul ELli a foldre egy kicsit aggodom.Az egyik cicanak elegge hullik a szore. Es hiaba porszivozok + felmosok minden nap, azert latom eleg sok helyen. Afonya is irta, hogy Reka mindent osszeszed. Szoval szerinted ezzel mit lehet csinalni? Ti ezt hogy oldottatok /oldjatok meg? Mert a mi macsekjaink nem ulnek csak egy helyen. A gyerekszoba kivetelevel mindenhova szabad bejarasuk van es ezt ki is hasznaljak.

Viszont szerintem nagyon joban vannak Ellivel. HA sir vagy panaszkodik, akkor jonnek es "szolnak" nekem, ha nem vagyok eleg gyors. Meg ejjel is, ha a kicsi nyoszorog, akkor a lanycica helk keregessel felebreszt engem. Vag ylehet, hogy csak bekepzelem? Bar elegge ugytunik, hogy befogadtak, csaladtagnak erzik a babot is. Bar meg kell mondanom, az elso par napbna felallt a szor a hatukon, ha ELli sirt . Kép

Kispici,

miert teszel a vizbe cukrot? Ha mar ugy erzed, hogy szomjas, akkor szerintem eleg neki a sima viz is. Vagy az unokatesom peldaul fozott bele edeskomenymagot, hasfajas ellen. Ha szomjas, akkor szerintem ez is eleg. Ha meg ehes, akkor inkabb szoptasd meg. Szerintem az nem jo, ha cukros vizzel lakik jol, mert abban semmi nincs, csak cukor. Es ha nincs szerencsed, meg jol meg is hajtja esetleg.

A BCG oltas hege nalunk egy kicsit belilult de ennyi. Semmi pattanasszeruseg semmi talyog, semmi kifakadas. Akko ez most rossz?

Piskota,

azt hiszem en eleg naturalisztikus modon csinalom, titeket olvasva. Felverem a tojasfeherjet jo kemenyre, ugy, hogy ha megforditom a talat, benne maradjon,aztan annyi kanal cukrot teszek bele, amennyi tojassal kezdtem. egy kicsit keverem, aztan bele a sargajat es a vegen annyi pupos evokanal liszetet, ahany tojassal inditottam. Ja, meg szoktam a lisztbe egy keves sutoport tenni. Es neha fele-fele sima es retesliszetet hasznalok. Aztan margarinozott liszetzett tepsi jon es be a sutobe.

Ami eleg valtozo. Altalaban magas hofokon kezdem (gaznal 7-8) majd par perc mulva mersekelem a tuzet(3-4) . Olyan 10 -15 perc utan szoktam ellenorizni a vastagsagtol fuggoen. Megtapogatom a tatajet es a biztonsag kedveert egy hustut is bele szoktam szurni.

Na ezt most elkuldom, mert mar tegnap ota irogatom es mire elolvassatok, addigra nem lesz aktualis. Kép

macsek
macsek
 


Sziasztok!

Én is csak rövid leszek most.
Az elsõ olyan éjszakánk volt,hogy a kicsi 5órt aludt majd megint evett és utána folytatta az alvást ami 4óra volt végre nem 3óránként kellt fel enni. csak el ne kiabáljam):

Mano: Mibõl tudtátok meg hogy bélhurutja van a kicsinek?

KAkukk: email ment.

Na most csak ennyi
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Ildiko,

most olvastam a kerdesedet. HAt, Elli sajnos meg mindig rengeteget bukik, talan egy kicsivel lett jobb.
Miert nem probaltok inkabb suritot hasznalni? _Ha jol emlekszem, Napsugar tapszeres baba, igy talan konnyebb lenne megoldani is. Vagy ha nem fogadja el, csinald azt, amit en csinaltam/csinalok. En 60-80 ml tejcsibe teszem be az egesz adag suritot, ami kell neki. De kozvetlenul a gyerek mellett. Osszerazom es zsupsz, mar adom is neki. Aztan addig szivja, amig tul suru nem lesz. Akkor abbahagyja es johet a szopi( nalatok a masik uveg). Van, hogy sikerul kiszivnia az egeszet, van hogy csak a felet. De en ugy vagyok vele, mar ez is jobb, mint a semmi.

Ha Napsugarnak nincs refluxa, akkor szerintem felesleges lenne gyogyszerezni.
Nem tudnatok kivizsgaltatni? Ha tenyleg refluxos, az kesobb is problemakat fog okozni neki. A ferjemnek van es rendszeresen kell is gyogyszert szednie, mert neki allandoan jon vissza a sav es az nagyon tud fajni.

Meg annyi, hogy a suritot is fel tudja irni a doki, Nutriton a neve es a 135 g-os kiszerelest kell kerni. 1600 ft korul van. Erre nincs is plusz tamogatas. Talan megerne megprobalni.
A Coordinax, ha van ajanlas a korhazbol, akkor csak 82 ft.

Hopsz, felebredt...

macsek
macsek
 


Sziasztok

Macsek

Jó fejek lehetnek a macskáid, mikor "szólnak" hogy sír a kicsi...Kép

Ilke

Boldog 7 hónaposságot Lilinek!
Tegnap volt nálunk Halacska Annával. Nagyon édes pici lány, még Emíliánál is kisebb, legalább is súlyban, pedig 3 héttel idõsebb. De nem sovány és borzasztóan ügyes, már mászik!!!! És majdnem egyedül felül.Kép Majd mindjárt teszek képet a profilomba a két kismanóról.
Emike is még mindig csinálja ezt az éjszakai fesztivált. Tegnap éjjel 3x ébredt, a harmadiknál, már annyira zombi voltam, hogy azt hittem elejtem a gyereket, úgyhogy kitessékeltem Apát a gyerekszobába a kanapéra és magam mellé vettem Emíliát. Életében most másodszor...

Gumicukor

Emília sem vette észre mikor nekem megjött. Most másodszor a szülés óta és egyáltalán nem úgy tûnik hogy nem akarna szopni, sõt!KépNekem hasonló volt egyébként a szülés elõttihez, nem volt se több, se kevesebb. A másodiknál kicsit jobban görcsöltem, amit egyébként nem szoktam ,de az sem volt vészes.
Gratulálok Dani fiúnak a megforduláshoz!Kép

Hát bevallom õszintén nekem ez a szoktassuk a gyereket hogy magától aludjon el nem megy.Kép Napok óta félórás üvöltés van, nekem meg úgy látszik nincs annyi türelmem mint kéne legyen és a végén felveszem. És persze a kezemben 2 perc alatt elalszik! Mit csináljak? Dugjam be a fülemet, hogy ne halljam az ordítását? Úgy csinálom pedig ahogy javasolják, idõnként bemegyek, megsimizem, beszélek hozzá, még énekelek is neki, de csak ordít. Még ha abba is hagyja pár percre azt is csak azért, hogy erõt gyûjtsön...

Na megyek, még jövök

Nyuszi és majdnem 7 hónapos Emília

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Nyuszi!

Én sem birnám az orditást, de valahogy ez nálunk megoldódott (mondjuk az érdekes az, hogy nekem kell lerakni és nem az apjának...). Vannak játékok az ágyában, és teljes sötétség kell. Elötte szopi (de még ébren rakom le), aztán elaltatja magát (dünnyögKépKép). Most már egy macskababa is ott van, amit nagyon szeret.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Forti!
Nagy-nagy irigykedés és gratula az átaludt éjszakákért!Kép

Ilke!
Boldog hófordulót Lilinek! Nagyon szép az a kislány!Kép

Védekezés: mi is óvszert használunk, nem szeretjük, de valahogy mindkettõnknek egyértelmû volt, hogy mivel nemsokára kistestvért szeretnénk, ez a legjobb megoldás.

Macsek!
Gratula Ellinek a felüléshez!Kép Peti is ugyanúgy próbálkozik, mint ahogy te leírtad, de neki még nem sikerült. Viszont nagyon szorgalmas.

Tegnap voltunk bent a régi munkahelyemen Petivel. Nagyon élvezte és állta a sok idegen nõ ostromát.Kép Jó volt egy kicsit kimozdulni meg látni a régi kollégákat.

Ja, és minden pörgõ-forgónak gratula!

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Sziasztok!

Tegnap mértük Zsófit, és végre csak 100 grammot hízott múlthét óta. A tokája alatt van egy kis piros folt, ami szerintem azért van mert bepállott neki, szerintetek púderozzam, v. mit csináljak vele? ( sima hintõpor, v. a hexachlorofenessel? )
Remélem most már nálunk is tartós lesz az éjszaka majdnem átalvása. 3napja 7 órákat alszik, és annyira jó, hogy én is tudok aludniKép

ILke,
Szerintem a szõlõcukor is nagyon jó lehet kajcsikhoz, sõt innivalóba is.

Kispici,
Szerintem a vízbe nem tegyél cukrot! ha szomjas üresen is megissza, de a szopit ne add fel!!!!

Tus,
Te se add fel! Szerintem próbáld ki a szoptanítot, elvégre lehet, hogy ez bejön nektek. Gondolom nem annyira drága, és szerintem mindent el kell követni a szopiért.

Parazita, Gumicukor
Köszi a zokni tippeket!!

Panda,
Elõre is köszi a Konakiont, majd szólok akkor, ha kell.

Kataa,
Én úgy tudom, hogy a babáknak még magasabb a testhõmérsékletük mint a felnõtteknek ( lányok javítsatok ki, ha nem így van ), Zsófinak pl. általában 37,2 szokott lenni. A dokinõ nekem azt mondta, hogy csak akkor adjak neki kúpot, ha 38, vagy 38 fölé megy. Szerencsére most az oltásnál nem lázasodott be, még a szuri helye is alig látszik szerencsére.

vezetés: Hát azért olyan messze nem merészkedek egyedül a Zsófival, mostis csak a közelbe mentem, mert a barátnõm 10 percre lakik, de messze csak hármasban megyünk apával.

pusz

Brokkoli
brokkoli
 
 


Sziasztok
Ma azegesz napom egy rohanas.Voltunk reggel a csipo kontrollon es egy csomot varunk,kb 2 orat,persze a vizsgalat meg 2 perc volt.
Aztan meg itthon varta hazimunka,most lettem kesz,szerencsere Alex alszik mert a reggeli szunyaja kimaradt.
Tegnap este is 37.7 vot a hoje es akpott kupot de igy is nehezen aludt el.Mar ugy hozzaszoktam hogy jo dologm va nes 10-tol alszik.
Szoval tegnap ejszaka arra gondoltam a baba ringatas kozben hogy valaki kozuletek biztos fent van ugyhogy meg is nyugodtam hogy nem csak en vagyok ilyen szerencses : )))

Zita
Kicsi a vilag,Irok valaszt : )

Zsuzsa
Na pont ezert nem szimpi az injekcio,de miert ne mtudnak valami olyan mar kitatalni ami tuti.Tenlyeg a ferfiak is szedhetnenek gyogyit nem? J))

Ilke
Garula Lilinek a gyarapodashoz J)
Persze te mint suto szakember nem nezed az idot ,azt elhiszem.Ugy irigyellek.Koszi a tanacsokat.
Dinnye??Azt hagyjuk a aferjem szerint nekem csak akkor kell amikor iszonyu draga,hat sajnos igaza van : ))

Csipkebogyo,
Gyogyulgassal es ha tudsz szerezz be voltaren kremet,az is jo ilyenekre.

Kata007.
Koszi a hogy leirtad,en is pecseltetem bar nem vereztem egy honapig ,de mondtak hogy ne hagyjam abba majd elmulik es tenyleg elmult.

Tus
Tudom mirol beszelsz,ismeros ez a pepcseles en is irigykedema szoptataos anyukakra.Sajnalom hogy nem sikerult de fel a fejjel,en meg mindig ott tartok hogy megvan majdnem a kezdeti mennyiseg es Alex csak ugy hajlando az uveget is inni ha elotte szopi van.Na jol raszoktattam ,remelem ez majd nem ut vissza ha nem lesz mar tejem.

Forti
Gratulalok Laevikenek hogy ilyen figyelmes lett veled.6 es fel honpa keves alvastol en mar meghaltam volna : ))

Betti
Ma beszeltem Gomboccal es tovabbra is megy az uvegezes,szerencsere van teje es mar 85-ot eszik Zsombi napi 7*.

Mano
Alex is lusta a doki mondta hogy a fiuk amugy is azok.O sokat is laszik talan ezert.
Sajnalom hogy meg mindg baj van a kakival,biztos hogy nincs valami gyogyszer ami ezt veglel rendbehozza.
Alex uzeni Emmanak hogy ennyire azert mar ne jojojn bele a kakiba a kezdeti nehezsegek utan :L ))))

Ildiko
O is kapott utana kupot es estere is,megis masnap delutan lett megint aztan tegnap is adtam neki es szabalyszeruen kiizadta a lazat.Ma nincs neki,de a doki szerint ez normalis meg 5 napig estenkent.
Nem nagyon komlaja tapot csak ha ehes ugyhogy ugy dontottem atterunk a napi 5* evesre mert lehet hogy mar nem ehes pontban 3 orankent mert mindig csak minden masodik alkalommal eszi meg az egeszet.Ma kiprobaljuk,majd referalok : )))
Nekunk is ilyen sutonk van.

Beszti
De jo ,akkor te biztos tudod hany fokon es meddig kell suni ezt a franya piskotata ami igy kifogott rajtam : )))

Nyuszi ,Besti
Hat ez hogy ensem birom es ugyanez van mint Eminel hogy hiaba megyek be meg csak jobban rakezd,ugyhogy ket nap proba utan evetettem a dolgot,kicsit varok meg.
Alex szokasa hogy vagyelalszi keves kozben vagy koztunk az agyban de magatol es ez a kevesebb szerencsere.

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Ilke
Boldog 7honapossagot Lilinke,Varom a kepeket Halacska Anna babajarol : )))
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Beszti!

A piskóta kivételével/ ami azért nagy néha sikerül/ mindent meg tudok csinálni. A kelt kalácsot, pizzát stb. Mindegy, majd még próbálkozom. Már úgy is olyan régen csináltam oroszkrém tortát. Nyam-nyam...

Kataa!

Akkor lehet, hogy nem is a tápszer a ludas, csak kevesebbszer akar enni?

Macsek!

Tényleg jó lenne egy kivizsgálás, de gondolom eléggé kellemetlen ...
A doki azt mondta hogy várjunk még egy hónapot és akkor meglátjuk...
Nem régen hagytuk abba a sürû, anti refluxos tápszerét, mert nagyon nehéz volt kihánynia, csak bõgõtt, és öklendezett. Tudom, hogy éppen ez a lényeg benne, de nagyon rossz volt látni, ahogy szenved. Most, hogy hígabb tápszert eszik, nem hány sûrûbben, viszont könnyebben jön ki.


Betti!

GRATULÁLOK, DE JÓ NEKED, HOGY SIKERÜLT MEGTANÍTANI ÁDÁMOT SZOPIZNI!Kép

Csics!
Merre vagy, már régen írtál!
Napsugárnak is nagyon bejött ma a almás-banános csirke, eddig ez a sláger! Hiába, az anyja is édesszájú...

Ildikó
ildikó
 
 


Pocok,
Címem: parazita@freemail.hu
A pancsolós ötlet jó, én több mint egy éve nem ültem kádban, pedig imádom....

Kataa,
Kisebb, mint hinnénk Kép

Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok!

Milyen az ha valakinek le van nõve a nyelve? Én megnéztem ma a Petra nyelvét és én úgy látom, hogy nem tudja teljesen kidugni de lehet, hogy csak képzelõdöm. Azt hiszem leviszem holnap a gyerekorvoshoz, hogy nézze meg. Mondjuk már több helyen is voltunk és nem mondta senki idáig, hogy baj lenne.

Aki szoptat és „fogas” babája van annak nem fáj a szopiztatás. Most beszéltem a barátnõmmel neki 7 hónapos a kisfia és kettõ foga van. A Barátnõmnek meg már véres a mellbimbója annyira szétrágta. Mondta, hogy már olyan szinten fáj, hogy mikor etet akkor szabályosan már rosszul van. Remélem nálunk nem lesz ilyen.

Ilke
Te szopi elõtt adtad neki a krumplit vagy utána? Én már mind a kettõt megpróbáltam hátha ha éhes kell neki de sajnos nem. Ügyes Lili, hogy 40g-ot már megevett. Én nem fintorgott? Nekem még az is a bajom, hogy egyszerüen nem akarja kinyitni a száját úgy kell szó szerint belepréselni és ez csak a banánnál van így a többit még így sem tudom mert elfordítja a fejét.
Ja, és még az, hogy te teszel sót a krumpli vízébe?

Bringa
Ne haragudj de én nem tudom, hogy mi az a PhD.

Zsani
És szoktál még most is motorozni?
Jó ötlet a karácsonyfadísz készítés de szerintem a babák még nem fogják értékelni csak mi. Azért egy 1,5 éves baba még szerintem kicsi ehhez de majd õk addig jókat hancuroznak.

Azért jó, hogy te ilyen helyen dolgozol mert nem aggódsz minden felesleges dolgon mint pl. a súly mert nap mint nap ilyenekkel találkozol.

Sasha
Örülök, hogy már hazajöhettetek. Hogy-hogy kellett fizetni a szobáért nem úgy van, hogy aki szoptat annak nem kell. A férjem is mikor kicsi volt elég sokat volt beteg õ is fulladt de szerencsére kinõtte. Remélem a Petra nem fogja örökölni. Különben neki azt mondták a szüleinek, hogy ha megtudják oldani akkor menjenek a tengerpartra nyaralni mert állítólag nagyon jó a sós víz pára.

Beszti
Te zenél valahol vagy csak otthon kedvtekésbõl játszol?

Djeszter
Köszi a spirálról az infót még nincs rá szükségem de majd ha nem akarok több babát akkor én is ezt a megoldást szeretném választani. Örülök, hogy Marci szeme szépen javul. Jobbulást neki.

A Petrának is egésznap a szájába van a keze de õ nem szopizza hanem inkább rágja. Biztos a foga miatt. De hol az egyik hol a másik ujja van a szájába van mikor az egyik ökle. Szóval ez nem az igazi ujjszopizás.

Kataa, Sasha
Nekem is azt mondta a doktornõ, hogy 5 hónaposan adjak neki gyümölcsöt de én nem foglalkoztam vele és mikor mentünk következõ alkalommal kérdezte, hogy hogy állunk és én mondtam neki, hogy még nem adtam neki mert csak 6 hónaposan szeretném lekezdeni. Nem mondott semmit és undok sem volt. Mindig meghallgatom, hogy mit mond és majd én eldöntöm, hogy hogyan szeretném. Szóval Kataa szerintem nyugodtan várhatsz.

Kataa
Ügyes volt Alex, hogy csak az egyik oltásnál sírt. Különben én úgy csináltam a gyümivel, hogy egy hétig csak az almalevével próbálkoztam és utána jött volna a pép de sajnos nekünk a lé sem jött be.

A piskótasütésnek az a lényege, hogy végig egyenletesen süljön. Közepes meleg sütõben (160) sütni végig ugyanazon a hõfokon. Lehet, hogy már az Ilke írta csak én most olvastam vissza.

Andy
Egyetértek Besztivel a szoptatás a legkényelmesebb. Már most unom a pepecselést pedig csak másfél hónapja kezdtem. Lehet, hogy azért mert nincs sikerélményem.

Csipkebogyó
Jobbulást!

Brokkoli
Nagyon ügyes Zsófi, hogy már 2 hónaposan átalussza az éjszakát a Petra csak 4 hónaposan aludta át de nem volt baj mert elõtte is csak egyszer kelt fel.

Kispici
Szükség van a cukros vízre?


Ági és Petra
petra2
 
 


Sziasztok
képzejétek korházba kelet menünk szombaton mert begyuladt Petike fütyije és a környéke de ugy hogy ha hozá értél már sirt Kép közben kiderült hogy ujra visza nöt a lábaujján a vadhus és azt is ujra leket szedni ezen felül a fején lévö koszmo is begyuladt igy azt is kezelni kellet és kell igy csak tegnap este engedtek el minkett a korházbol ugy hogy minden nap bekell vinem Petikét megmutatni hogy menyit javult a feje és csak akor kapjuk meg a záro jelentést ha a feje tejesen meggyogyult .képzejétek találkoztam néhány érdekes anyukával aki tejel igazi tehén tejel eteti a babáját nem tápszerel hanem igazi bolti tejel hát én elszörnyedtem megprobáltam elmagyarázni neki miért nem jo a tehén tej de nagyon nem hatota meg pedig azért volt bent mert nem hizott a gyereke .Kép a másik meg reszelt almát adot kekszel a féléves gyereknek és ezt a házi dokija és a védönöje is támogata no meg az ismerösök is Kép neki is megprobáltam elmagyarázni hogy miért nem jo a keksz de nem sok sikerel ,ugy éreztem magam mint a vakok közt a félszemü Kép , másik dolog hogy a korházban nem fözték ki a cumis üvegeket csak ha kérted és olyan tápszert adtak a Petikének amitöl hasmenése lett Kép igy inkább azt adtam neki amit mihoztunk be rádasul a korházban még az étvágya is elment Petikének és nem is tudot aludni normálisan igy én sem igy a harmadi napra már tejesen kiborultam ugy bögtem hogy haza szeretnénk menni szerencsére tegnap már haza jöhetünk Kép igez itthon is kell kezelni de itthon tudunk piheni is .

na megyek vissza olvasom a termést még jövük Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Ildiko
En azt is hallottam hogy suto fuggo is a piskota,ha neked minden egyeb sikerul akkor mindenkepp.
Hat igen Alex nem nagy evo bar hizik havi 80-dgk-okat,csak en aggodom hogy meg mindeg csak 140-et eszik es mivel nem akarja a teat a folyadek miatt aggodalmaskodom.
Egyebkent ez a tapszer irto budi es sarga foltot hagy,szerencsere a Wanish kiveszi .

Pocok
Passz,en nem vagyok egy furdo manias ezert nem is furodtem ,de ha mar nem verzel akkor biztos lehet.
Tegyel fel kepet had nezzem meg mennyit nott Ajsa!

Agi
Na kiprobalom ez a 160fokot.Hat igen de nekem a doki mar a 4 honaposon mondta kezdjem el.hat majd 5 honap fele addig eleg a tapszer pepecseles is.

Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Csics
Jó, hogy újra vagy! Petikének sok Kép gyógyuljon meg minél hamarabb!

Pocok
Én mind a két császárnál a 6 hetes kontroll után zuhantam a kádba, az volt a nap fénypontja.

Ági
Ne aggódj, ez is babafüggõ. Kép Luca a 20 fogával gond nélkül szopizik, talán 3-4 alk. harapott rá a mellemre.

Ilke
Lilinek boldog hófordulót! Kép Kép Kép

Bajni
bajni
 
 


Kata007,
Köszi!

Forti,
Gratulálok Levinek! Akkor ezek szerint hozzátok költözött át a mi álommanónkKép, mert Lili napok óta alig alszik éjszakánként.

Nyuszi,
Köszike! Anna már mászik és majdnem felül? Hát nagyon ügyesen fejlõdik. Kíváncsi vagyok a képreKép.
Nálunk is minden éjszaka ébred Lili és az a fura, hogy nem úgy mint régebben, hogy csak nyammogott, hanem egybõl sír. Viszont biztosan a foga, mert ma reggelre már egészen jól kibújt a 4. foga is.

Dió,
Köszi!

Kataa,
Köszike! Dehogy vagyok szakember, csak imádom a sütiket és ráadásul imádok sütni fõzni is. Persze a párom nagy-nagy öröméreKép.

Ági,
Ne rémisztgess a fogakkalKép! A krumpli fõzõvizébe nem teszek sót. Álltalába úgy próbálom idõzíteni, hogy szopi utánra essen a fõzelék, de van, hogy bealszik a szopiba. Ilyenkor, ha felébred, akkor adom neki a fõzit. Már két napja megeszik 60 gr-ot képzeld. Ez az alma krumpli neki nagyon bejön, nem fintorog egyáltalán, pedig már hétfõ óta azt kapja.

Csics,
Szegény Petike, hût jól összejött most neki.

Bajni,
Köszi neked is Lili nevében.

Még írnék többet is, de mennem kell mert megyünk el itthonról.
Puszi mindenkinek,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ági!

Ha a babának le van növe a nyelve, az látszik. Amikor kinyújta a nyelvét, akkor sziv alakot formál, mert a középsö részt nem engedi a nyelvfék. De ezt te otthon is kipróbálhatod, nyújt ki rá a nyelvedKépKép, hátha utánoz (a babák szeretnek), és akkor látni fogod.

Mint tudod, Nátának van sok foga (6), ennek ellenére nem néz ki igy a mellem. A babák, ha jó technikával szopiznak, nem tudnak harapni szopi közben. Az alsó fogukat a nyelvük akadályozza, mert annak egész elöl kell lenni a szopinál, a felsöt elvileg tudná használni, de akkor szerintem nem tudna szopizni (próbáld kiKép).
A felsö fogát én egy icipicit érzem, kicsit kellemetlen, de egyátalán nem fáj töle a mellem, nem sebes (mikor abbahagyja a szopit, akkor látszik, hogy a felsö fogait kicsit "megtámasztja" a mellemen, mert látszik utána a nyoma. De mint irtam, nem fájKép).
Ha mégis sebes a mell:
1. A baba nem jó technikával szopizik esetleg, nincs elég mélyen a szájában a mell. Meg kell nézetni szakemberrel, hogy jó-e a technikája.
2. Mint irtam, rendes szopi közben nem tud harapni, csak ha abbahagyta, vagy szünetekben. Ha igy van, akkor meg kell tanitani rá, hogy nem szabad harapnia. Minden alkalommal, amikor harap, el kell venni töle és rá kell szólni, hogy "nem" (határozottan). Felkiáltani nem szabadna, nehogy jó mókának tartsa. Ha esetleg többször próbákozna egy szopinál a harapással, akkor én egy ideig elvenném töle, hogy tudja, ha harap, nincs szopi (persze nem sokáig, csak hogy összefüggésbe tudja hozni).
Nem is tudom, hogy tudja elviselni a barátnöd, mert nagyon fájdalmas lehet. Azért próbálkozzon, biztos vagyok benne, hogy a babája is olyan okosKépKép, hogy rá fog jönni, hogy nem szabadna harapnia.
Nátán már csak nagyon ritkán próbálkozik vele, ált. csak akkor, ha nevethetnékje van szopi közbenKépKép, de szerencsére akkor sem harap rá teljesen.Kép

Zene: igen, kedvtelésböl, bár remélem, hogy valamikor majd nem csak ugy...

Csics!

Petinek jobbulást!KépKép

Pocok!

Szerintem is várd meg a 6 hetes kontrollt!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ilke
Nem hiszem hogy az álommanók ilyen távolságokra költözködnek a régi helyüktõl. Kép Kép
Szerintem ez sk manóka aki úgy döntött hogy nálunk jó meleg van, és van egy bébi aki nem hagyja már fél éve anyucit aludni. Gondolta beköltözik hátha javul a helyzet. És lám igaza lett!!!!
Én meg amilyen tahó vagyok, csak rákérdeztem Lili 7 hónaposságára de gratulálni már elfelejtettem.
Szóval Gratulálok Lilinek, lassan mi is a 7.-et tapossuk. Mindig a nyomotokban járunk 2 héttel. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Nyah, segitsegKép

Az tortent, hogy Rekam furdes /mit furdes, vizicsata, locspocs, amit akartokKép/kozben vizet nyelt. Es kohogni kezdett. Es kohogott es kohogott. Aztan hanyt. Gondolom a kohogestol. Kép /es akkor azt még nem is mondtam, hogy mindezt azutan, hogy levetkoztetes utan 3 mp-cel lepisilte a pelenkazot, amit csak akkor vettem eszre,amikor ket kezzel tapicskolni kezdett benneKép/ Na es az a gondom, hogy szopizni most nem tud, mert nem igazan van mit. Igy hat elobanyasztam aranytartalekKép tapszerunket. Kezdtem a BEBA HA-val, na annak marhara nem volt sikere. Ekkor talaltam mintat, Milumil 2, vagy valami ilyesmi. Ez cukros, gondoltam, talan izleni fog. Hat ez meg valahogy "darabos" a masikhoz kepest, ez normalis? Ezert elokerestem a nagyobb lyuku cumit, de az meg fogszabalyzos, gozom sincs /es a gyereknek semKép/, hogy azt meddig kell bekapni, valamint a lyuk alul van? Szoval itt allunk tudatlanulKép Szerencsere meg nem igazan ehes, de azert orulnek, ha mihamarabb valaszolnatokKép

Ja, es Rekanak eddig 2 foga van alul, de nem harap szopi kozben. Ill. egyszer megharapott /en is hibas vagyok, mert nevettettem/, en meg felkialtottam, erre sirva akadtKép Azota mindketten vigyazunk. Ezt ma is csinalta, marmint hogy ha erelyesebben raszoltam -mert a konnektort piszkalta -, hogy "nem szabad" /nem kiabalva, csak hatarozottan/, sirva fakadtKép

Ho es atfordulosoknak gratulaKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya
A 2-es tápik már sûrûbbek mint az 1-esek.
A cumin a luk felfelé van. Legalább is a mi fogszabályzós NUK cuminkon felfelé kell hogy legyen, úgy passzol a szájába.
A HA Rékának nem ízlett vagy te kóstoltad meg?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Pocok

Én addig nem fürödtem, amig véreztem, vagyis kb. 6 hétig. Szerintem a var miatt nyugodtan lehet.Kép

Csics

Te szegény! El tudom képzelni milyen könnyû lehetett elmagyarázni a többieknek, hogy miért ne adjanak tehéntejet még.Kép Én a múltkor a Megatoysban akartam venni Milupa tejbedarát ,de nem volt, erre az eladónõ jön, hogy vegyek gyermekgrízt (mézzel). Mondom jó, de mibõl van, mert ha búzából akkor még nem kell, és mivel kell elkészíteni.... bután nézett rám,mondom mert még tehéntejet 1 éves korig nem akarok neki adni,meg mézet sem.Kép Nem mondott semmit, csak pofákat vágott, mikor mondtam, hogy köszi nem kérem és hallottam amikor elmentünk, hogy kifejti a kolleganõjének hogy igen ez az új nézet és micsoda hülyeség, merthát akkor mi a fenét egyen az a szegény gyerek....Kép

Ilke

Nagyon ügyes Lili, hogy így eszik. És fõleg hogy eszi a krumplit. Kíváncsi leszek hogy majd "sósan" is megeszi-e, mert Emília nem hajlandó, csak ha elrejtem almába vagy valami édes gyümölcsbe.Kép

Kitettem egy képet a profilomba Halacska Annájáról amint Emília lányommal huncutkodnak.Kép

Beszti

Emíliát is csak napközben kell altatni, mert este általában belealszik a szopiba. És nappal is gyakran van, hogy délután pont a szopira álmosodik el. De délelõtt mikor elálmosodik nincs tejem és egyébként sem akarom, hogy rászokjon, hogy csak cicin alszik el. Én is tettem be egy puha kutyust az ágyába és elmagyaráztam neki, hogy mikor nem vagyok ott a kutyi majd vigyáz rá, de nem hiszi el nekem...Kép... csak ordít és szabályosan kapaszkodik a kezembe, vagy a ruhámba.

Ja és a legújabb, hogy közelharcot vívunk a pelenkázón, mert rájött, hogy tele van klassz állatokkal és azonnal hasravágja magát...és olyan ereje van, hogy csak na.KépÉs pár napja elkezdett fókázni...hátrafelé.És szabályosan halad.Kép

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Pocok:
Nekem az orvosom anno - három hónapjaKép)- azt mondta, hat hétig nem fürödhetek kádban. Utana a kontroll után viszont nem mondott semmi tiltótKép)
Picus
Picus
 


Parazita
Hát nekünk pointerünk van, angol vizsla, fehér alapon fekete nagy foltok, de nem egyenlõ a dalmatával. Valaki más lehetett

Szia Tus!
Már nem tudtam merre lehetsz, mert nem válaszoltál a mailre! Sajnálom, hogy nem tudtam segyteni, de ne add fel, nagyon sokan tudnak még segíteni szopi ügyben! Ibolyt keresd fel a Szopi- avagy kitõl ne fogdjunk el tanácsot topicban! Biztosan találtok valami megoldást, hogy ismét szopizhasson a picikéd!
De jó hogy itt vagy köztünk! Mesélj, mi van veletek!

Brokkoli
A Spektrumon volt egyszer, hogy a babáknak kb. 1 éves korukra alakul ki a hõtároló és leadó képességük.

Csics
Nem húztad kicsit jobban hátra a fütyin a bõrt? Attól szokott lenni, mert bereped kicsit és attól gyullad be. Mi is húzogatjuk, de csak addig, ameddig szépen jön, nem erõltetek semmit. ' éves korig nem is kell vele foglalkozni.

Köldöksérv:
A gyerekdrnõ mondta, hgy aDaninak van egy kicsi köldöksérve. Amikor erõlködik és kifeszíti magát, akkor kicsit látszik, de azt mondta és olvastam is, hogy elvileg 1 éves korig kinövik. De mi van ,ha nem? Nem nagyon szeretném kés alá fektetni...

Ilke
Nem próbálsz meg más ízt is kóstoltatni Lilivel? Répa-krumpli vagy zeller krumpli?

na pusz, most elmegyek aludni végre
gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Zita!
De ezek szerint nem is én találtam fel... KépKépKép

Ciciharapás: nekem Dóri néha csinálja, de nem erõsen, csak éppen annyira, hogy nekem fájjon. KépKépKép Ilyenkor, hogy õ is lássa, feltûnõen elteszem a cicit, ami valószínûleg használ, mert utána nem harap. Viszont amikor látja, hogy elteszem akkor nem sír, hanem vigyorog. Persze ettõl függetlenül gondolom összefüggésbe hozza a harapással, mert utána nem csinálja.

Csics!
Hát bõven kijutott nektek mostanság. Kép
Jobbulást nektek és kitartás!!!!

Nyuszi!
Mintha én írtam volna Dóri alvási szokását. Kép
Viszont mindezekért cserébe, végigalussza az éjszakát. Majd rászokik magától az egyedül alvásra. Dancsim is megtanulta, õ is meg fogja.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok Lányok!
Viki(vikici)!
Te voltál az (KV), aki még októberben írt arról a "kedves" zuglói védõnõrõl?
Ha igen, légyszi írd meg a "védõnõs" topicba,amit nyitottál, hogy mi lett vele!
Ha nem Te voltál, akkor bocsi!
Köszi
Csí
Csí
 


Jo reggelt
Áfonya
darabos tápszerel még nem találkoztam csak sürüvel ,nekünk MAM etetöcumink van az is különleges formáju és a lyuk oldalt fent van és ugynézki hogy elég nagy a lyuk hogy a sürü pépek átmenyenek rajta Kép BABA HA Petike se csipte Kép .

Gumicukor
mi egyátalán nem bántotuk mostanába a fütyijét pont ezért amit irtál mégis begyuladt Kép viszont a korházban huzogaták neki .

Nyuszika
ilyenel már én is találkoztam a másik dolog ami nagyon rossz volt hogy a fönövér álandoan csodálkozot petikén hogy hogy lehet hipoton Kép

Ilke
grat a hófordulohoz Kép

Pusz csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Az anyukámnak nemsokára 50. születésnapja lesz, és nagy bajban vagyok, hogy mit vegyek neki, nincs ötletek?

Nyuszi!

Hát nálunk mindenhogy vanKép. Este már nem a szopiba alszik bele, hanem ébren rakom le, viszont nappal igy is, ugy is. Van, amikor szopi, van amikor magától...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Az anyukámnak nemsokára 50. születésnapja lesz, és nagy bajban vagyok, hogy mit vegyek neki, nincs ötletek?

Nyuszi!

Hát nálunk mindenhogy vanKép. Este már nem a szopiba alszik bele, hanem ébren rakom le, viszont nappal igy is, ugy is. Van, amikor szopi, van amikor magától...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti: én börképet vennék a falra v. mondjuk egy patchwork takarót.

Csics: jobbulást Petikének Kép Nem lehetett semmi az elmúlt pár nap.

Nyuszi: Juli is fókázik, de ö még lassan.

Nappali alvás ügyben csatlakozom az elöttem szólókhoz Kép Juli olyan szivhez szólóan tud sirni, mint akinek valami fáj, közben csak az elalváás nem jön össze.

zsani
zsani
 


Beszti
Mi anyukámnak hintaszéket vettünk a bátyámékkal közösen. Bár tudtuk, hogy ezt szeretne már régóta így könnyebb volt.
De ha van mondjuk egy nyaklánca amin nincs medál, lehetne csináltatni rá egy 50-es alakú medált.

Gumicukor
Egy ismerõsünk babáját már néhány hetesen megmûtötték köldöksérvre, de neki nagyon fájt is. De nálatok biztos nem olyan komoly, reméljük elmûlik és nem lesz rosszabb.

Ja! Van egy nagyon könnyen elkészíthetõ meggyes piskóta receptem, ha valakit éredekel(lehet más gyümivel is)

Szerintetek az normális ha Nórikám még mindig ha vmiért megijed akkorákat kalimpál a kezével, van hogy alvás közben is, és néha felébreszti saját magát?

Fkata és Nóra (2 hó)
Katalin (fkata)
 


Ismét nagy hírem van!
Dani ma egyedül felállt a kanapé mellett, álldogált pár percig, de persze utána úgy eldõlt, mint egy krumliszsák Kép Eddig alig akart forogni, most meg egyszerre elkápráztat minden tudományával. De tudom ám miért csinálta! Mert tegnap baba-mama tornán látta az egyik 10 hónapos kislányt, ahogy felállt, tuti!

Beszti
Én anyukám is most votl 50 januárban, és mivel már kezdi a változókort, ezért beszereztünk neki egy aromalámpát hozzá kifejezetten a klimax idején jótékony hatású illóolajokat, relaxációs kazit + befizettük egy masszázsra, mert elég stresszes a munkahelye. Annyira örült neki!

Fkata
2 hónaposan még normális a kalimpálás.

gumicukor és álldogáló Danika

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Hali!

Csics!
Jobbulást Petinek! Kórházi tapasztalatot sajna már én is szereztem, de kivánom soha többet senkinek ne kelljen befeküdni senkinek!

Ági!
Igen fizetni kellett. Van ingyenes szállás az anyukáknak, a pincében 6-8 ágyas szobák. Az épület másik szárnyában. Köszöntem, nem kértemKép A legtöbb anyuka akik nem tehették meg, hogy az osztályon anyás szobába menjenek mind ott gubbasztott egy kis sámlin a gyerek ágya mellett éjfélig, vagy tovább, ameddig birták. Én már 8-9 körül lefeküdtem és ha Gabimnak valami nyügje volt egybõl ott volt a segítség, olyankor mindig magam mellé veszem az ágyba és cicin alszik tovább. Igy aludtunk reggel 7-8-ig, de már minden anyuka talpon volt. Sõt, mivel Gabi nem alussza át az éjszakát ezért sürün felébred, így láttam, ahogyan hajnali 5! óra felé már szállingóztak vissza az anyák. Marha sokat aludtak! Õszintén szólva én sem tudtam volna nyugodtan aludni, úgy hogy tudom a gyerek lehet üvölt és nem hallja senki, vagy nem érdekel senkit. Volt szoba 2500-ért, de nem volt üres. Volt 2 üres 4000-es és 2 5000-es szoba. A 4000-esben saját kézmosó és tv volt kis fotelkával és olyan pici kanapéval, hogy még a lábam is lelógott róla. 170 cm-es vagyok.Kép Az 5000-es nagyobb volt és külön zuhanyzó volt hozzá. Ez van. Kép

Úgy néz ki a mi életünk kezd visszatérni a megszokott kerékvágásba, pedig már majdnem kezdtem örülniKép A kórház utáni elsõ 2 éjszakát a gyerek végigaludta. Elsõ nap aludt este 7-tõl hajnal 5-ig egyhuzamban akkor evett és utána még 8-ig aludt. A második éjjel este 9-tõl hajnal fél4-ig aludt egyhuzamban és utána még visszaalud reggel 8-ig. De ma éjjel már megint 2-3 óránként kelt. Valamiért nagyon nyugtalan volt.
A védõnéninkkel tallálkoztam tegnap elõtt. Azt mondta, most, hogy ilyen beteg a gyerek nehogy idõ elõtt merjek neki adni bármit is. Sõt kicsit késõbb adjak mindent mint ajánlott.Kép OK! Mondom neki, hogy akkor ne is adjak neki 6 hónapos kora elõtt mint ahogy azt én szerettem volna? Azt mondta, hogy hát igen...Kép Borzasztó, hogy betegnek kelljen lenni a gyereknek, hogy a védõnõ beleegyezésével ne tápláljak hozzá korábban mint szeretném. Igy is szelid vita folyt köztünk már egy ideje a gyerek hozzátáplálásáról. Próbált gyõzködni, hogy ha nem is 4,5 hónaposan, de 5 hónapos korában már kezdjem el adni az almát, banánt... NEM.

na megyek
puszi
sasha és a 18 hetes Gabcsi

Kép
sasha
 
 


Halihó!

Megérkeztünk a nagy utazásról. meglátogattuk a szülõket, barátnõket, rokonokat. Gergõ jól viselte az utazást, végig szunyált a kocsiban, vagy ha felébredt, nézelõdött. Jót tett neki az egyenletes zötykölõdésKép
egyébként nálunk jól viselkedett, jókat aludt a friss soproni levegõn, bevált az utazós kiságy is. anyósoméknál visznt nem szeretett, végig bömbizett, még fürdés alatt is, amit itthon imád. mondjuk elég hangosak és sok volt az idegen arc.
Voltunk bálba is, persze a manó megérezt, hogy az anyja mulati készül, nem akart elaludn, pedig máskr simán le lehet rakni fürdés és kaja után. Azért elosontunk a bálba, az anyukámnak pedig sikerült elaltania a babót. Jó volt kicsit kimozdulni és táncolni, emberek közé menni. Persze hányzott a gyerkõc, ígymár korán hazamentünk. reggelre annyi tejecske lett, hogy kõcicijeim lettek, pedig soha, még kórházba se volt ilyen. Biztos az éjszakai evés-ivás miatt? Sajnos azóta visszaállt a régi rendKép

Itthon 5 fokos lakás várt minket, mert a fûtés leállt a szélviharbanKépMég jó, hogy van hõsugárzónk.
Tegnap megkapta Gergõ a 3 hónapos oltást. Hát ez is megviselte, mint a 2 hónapos. Az oltás után vigyorgott, de délutánra nagyon sírt, fájt a lába, peig rögtön borogattam. Viszont nem nagyon lett láza. Nem tudom mi lesz a 4 hónaposnál, amikor kettõt is kap szegény.

Visszaolvasni reményem sincs, de jobbulást a betegeknek!

Két kérdésem lenne. Kell a fütyijével csinálni valamit, vagy nem? A doki azt mondja, ameddig engedi a bõr hátrahúzni és kimosni.
A másik a köldöke, én kamillával szoktam kitörölni, de mostanában fürdés után olyan fura szaga van. Mit csináljak vele?

Üdv mindenkinek
Judy és Gergõ
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, míg Ádám alszik. (Mert mostanában nem nagyon hajlandó napközben aludniKép, így alig tudom elvégezni a munkámat, ráadásul õ is nyûgös.) Igaz, úgy látom, perceken belül kibújik a két felsõ foga, talán attól ilyen szörnyû mostanában az alvás. Legalábbis remélem, hogy ha kijöttek, akkor jobb lesz.

Ádám is megharapott párszor szopi közben, hát csillagokat láttam. Nem is tudom, egyesek hogy képesek karikát viselni a mellbimbójukban?! Nekik nem fáj???

Képzeljétek, Ádám eszik! Igaz, eddig csak bébiételt volt hajlandó elfogadni, de abból megeszik egyszerre majdnem egy teljes üveggelKép!

Csics!
Szegény Petike, nem lehet most egyszerû Nektek!
Ezt Neki küldöm, hátha segít Kép

Most megyek, mert lassan letelik a 3/4 óra, amennyit a fiatalúr mostanában egyszerre alszik...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Csics
Huha,szegeny Petike,gondolom jo nyugos volt.Jobbulast Neki!

Nyuszi
Pont tegnap beszeltuk hogy mi lez ha mar nem lesz ilyen nyugis az oltozeskor es forog ossze vissza meg rohanhatunk majd utana a pelenkaval Kép Kép
Alex pont este nem alszik el magatol,talan erzi a kenyszert es azert.

Gumicukor
Tenyleg sok gyereknek van koldokserve,de aki nem novi ki annak egy rutin mutettel eltavolitjak,inkabb a szulonek rossz latni a korhazban a babat,mert ok szrencsere nem emlekeznek majd ra.

Beszti
Mi a testverek egy arant nyaklancot es karkotot vettunk neki.Ha ranez mindig eszebe jut hogy ezt tolunk kapta az 50.re : )
Ma jon a baratnom tudod akitol beszeltunk,ugyhogy fozok meg tiramisut csinalok (azt nem lehet elrontani : ) remelem meg megismerjuk egymast mert 4 eve nem talalkoztunk.

Fkata
En azt olvastam az a jo ha megijed mert igy vannak reflexei.Neked Fergonem csinalta tul gyakran?Alex mar egyre kevesbe csinalja csak ha kicsit hangosabban szolok ki az apjanak a konyhaba.

Sasha
Hat ez tenyelg szomoru hogy betegeseg kell hozza.En ugy dontottem nem kezdem es kesz,mit tud csinalni ?!Semmit!
Majd mondom hogy persze elkezdem es nagyon docogosen haladunk : ))

Judy
Alex is ezt csinalta mind a 2 es a3 honaposnal is.sirt de laza nem volt.Most a 4-nel nem sirt egyaltaln viszont ket este is hoemelekedes volt,en marnem tudom melyik a jobb : )))
Nekunk mar nincs futyi probelemank a korulmeteles ota,de mindenki mast mond,egyik doki hogy kell huzogatni masikm eghogy nem,ki erti ezt : )))
EN enm szoktam semmivel kezelni a koldoket kene????


Pusz
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Koszi mindenkinek a tapszeres-cumis hozzaszolast, tuleltuk a tegnapotKép

-Afonya
afonya
 
 


Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Heni!

Mielött kikapokKép: megkerestem Bence születési idejét, és már bele is tettem a táblában. A következönél már jó lesz.KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Fkata!

Nem talállak a táblázatbanKép!
Direkt nem vagy benne?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ma csak magammal társaloghatok?KépKép Hol vagytok??
Holnap és utána meg én nem leszek (csak max. olvasok, vagy este).

Pszi, Zsuzsa!

Lehet szint kivánni!KépKép (Vasárnap vagy hétfö legyen a tábla?)

Panda!

Lehet, hogy én néztem el valamikor a jelentkezését???
remélem, nem!KépKép

Fkata!

Ha szeretnél benne lenni, akkor a fenti adatokat (a hét kivételével, azt a gép számolja) add meg légysziKépKép (vagy ha már megtetted, akkor add meg újraKép)).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Panda, akkor megadnám az adatainkat.
26 év, Gödöllõ, gyermekek: Gergõ 1999. július 23., Nóra 2002. december 11.

Judy
Én nem húztam hátra a Gergõ fütyijét mert nekünk azt mondták, hogy nem nagyon kell. Csak néha csináltam addig amig lehetett, nem szabad erõltetni, de még mostanában sem szoktam minden nap. Egy fél éve minden nap fürdésnél hátrahuztuk, hogy ott is megmossuk, de aztán õ is elkezdte magának csinálni és féltem, hogy nagyon hátrahúzza aztán baj lesz, igy leszoktunk róla.

Gumicukor
Gratulálok Danikának, nemsokára szaladhatsz utána.

Kataa
Gergõ nem volt ilyen kalimpálós, ezért aggódom egy picit.

Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?