Új privát üzeneted érkezett!

Ja, orrbedugás még nála nem oké, én elalváskor simán egy darab papírzsepivel játszom el ezt magamnak...

(Kismama előfizetésem éppen most jár le, jövő hónaptól már nem lesz... Kinőttük...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mára ennyi voltam, pusz mindenkinek! Mesi csak elaludt nagy nehezen...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Minden baba gyógyuljon hamar!!!!!!!!!!!! Jajjjjj, ezek a fránya betegségek!!!!!!!!
Ilyenkor, amikor hirtelen jóra fordul az idő, nagyon könnyű megfázni!!!!!!!!!!

Peti és apukája átmentek a szomszédba, ezért tudok ideülni. Képzeljétek, esténként miután Peti elalszik, én még kiosonok tanulni. Háát, tegnap úgy bealudtam, szerintem előbb, mint Peti, hogy arra riadtam, hogy Peti a mellkasomon horpaszt! Ááá, kicsit sem vagyok kifingva! Mennyivel könnyebb volt gyerekmentesen tanulni! Már csak azért is, mert akkor tettem, amikor én akaram!
Na mindegy, én vállaltam!

Mi rengeteget vagyunk kint ebben a jóidőben, napi 3-4 órákat! Ma is délelőtt 2 órán át bicajoztak a férjemmel, délután pedig másfél órán motorztunk, babákat néztünk az ovi udvaron. Peti nagyon oda volt a gyerekekért. A kerítésen keresztül dugdosta át a kis kezét és mondta, hogy gyeje baba gyeje!!! :lol:

Benianya, Gabi!
Jó ez az orrbedugós dolog orrfolyásnál! :lol: Még most hallottam először!!!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Gab!
Te meddig szoptad az ujjad? Mit lehet tenni ellene?
Én most gondolkodtam csak el a dolgon, mert Beninek sem az ujja, sem cumi nem kellett, pontosabban esti elalváskor ahogy leért a feje, tette bele a szájába az ujját.
Most azonban szinte egész nap szopizza. Olyan fura ezt látnom, mert azt mondtam volna erre régebben, hogy ha egy gyerek kiegyensúlyozott, rendben van testileg és lelkileg, akkor nincs szüksége az ujjszopásra. Sőt ugye játék közben meg használja a kezét, igy csak a lézengős unatkozós időben szopizhatja az ujját. Ma azonban egész délután nyunyuztam Benit, nem kötötte le semmi játék sokáig, csak a cici kellett és mutogatott a fogára. 1,5 órán át feküdtünk és ciciztünk, a 2 óraás délutáni alvás után!!!De ahogy kiengedte a cicit már tette is be az ujját.
A babkocsiban, menet közben, a suliudvaron nem szopizza az ujját, de csak ebben az egy hétben többet volt a szájában a keze, mint a 1,5 év alatt összesen!!!!!
Szóval most ez van, remélem hamar elmúlik, próbálom segiteni, de ujjszopásilag elég tanácstalan vagyok.

benianya
ákosbenianya
 
 


Jaj, már megint ez az ujjszopás... Gabi, ezzel kiidegelsz. :wink:
Benianya, semmi rosszat nem jelent, ne aggódj! Sőt, ha erőltetd, kihúzogatod a szájából az ujját, akkor elkezd szorongani, hogy neked megfeleljen. Pl ha esetleg már szobatiszta, akkor elkezd újra bepisilni. Olyan butaság az, hogy rosszat jelentene, ugyan már! Olvass utána a neten. Aláírom, hogy nem szép látvány, ha nagyobb már a gyerkőc, de érzelmileg, lelkileg semmi negítívumot nem fejez ki. Én is keresgéltem ebben a témában korábban, és totál megértettem a lényegét. Ezért hót ideg tudok lenni, mikor pl. apósom elkezdni húzogatni a gyerek kezét. :evil:
Gabi, légyszi ne is frusztálj minket, ujjszopós csecsemős anyukákat ezzel. :lol: :wink: Mesélj erről, neked mi volt ebben annyira negatív, meghatározó, talán csúfoltak miatta? A fogakon lehet segíteni fogszabályzással. (Van, akinek csak úgy ala nature is kiáll, nem kell hozzá se cumi, se ujjszopás, csak rossz gének. )

Leléptem, sziasztok.
Vendég
 


Sziasztok!

Kimike: Nagyon aranyos vagy, hogy érdeklődtél. Az előbb vettem észre.
Volt dokibácsi, írt új antibiot.-ot.
Meg mellette kaptunk egy beutalót a kórházba tüdőröntgenre. Semmi zörejt nem hall és és semmi gyanú a tüdőgyulladásra, de azt mondta, hogy biztos ami biztos.
Noémi viszont mindent kihány. Kaját, folyadékot egyaránt.
Folyik az orra, stb.
Két napja pedig egész nap fekszik. Magától felmászik a kanapéra a kispárnájával, takarójával és fekszik.

Látom, többen is betegek.
Gabi, neked írtam MSN-en, most itt azért nem írok.
Mindenkinek gyógyulást, de látom, ez már nem megy olyan gyorsan.Szerintem ez a hülye tavaszi idő.

Teszek fel két képet. Na nem dicsekvésképpen, csak hogy lássátok, rá sem lehet ismerni. Egész nap lót-fut, most meg csak fekszik.
Udvaron viszont jól érzi magát.
Holnap este írok, hogy mi volt a röntgenen.

Kép

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Jaj, Viera!

Megszakad a szívem!!! Olyan rossz ilyen állapotban látni Noit!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Írtam egy hosszút, de lefagyott a gép, úgyhogy elszállt az egész! :evil: Most nincs erőm újraírni csak dobok néhány képet a farsangról.

Kép Nem kell a kalaaap!!!
Kép Gyerekszerelem :P
Kép :P
Kép Csendélet bilin :P


nancsa
 
 


Jó reggelt!

Úgy látom én voltam ma a legfrissebb. :P Szóval akkor ami tegnap végül kimaradt:

Kimike: Jó poén lehetett! :D Mármint neked és Milánnak.

Gabella: Hú, nehéz lesz ez a három hét egyedül. Kitartást! Mesinek pedig jobbulást! Én ismerem a broncho-vaxom port. Szedte Zoló 30 napon keresztül, majd úgy volt, hogy 30 nap szünet aztán megint ( kb 3.000 Ft volt a 30 tasakos doboz). Végül úgy döntött a dokink, hogy egy másik fajtával folytassuk, mert az állítólag hatásosabb és hosszabb a kúra (az első hónapban 3 héten keresztül 4 nap szedés, 3 nap szünet, majd egy hétig nem kell szedni, aztán 5 hónapon keresztül a hó első négy napján kell adni neki) Ez a ribomunyl. Igaz ebből 1.600 Ft egy 4 tasakos doboz, de csak az első hónap húzós. A dokinénink pedig még úgy is segített, hogy kaptunk egy ingyenes mintadobozt. Egyébként szerintem a broncho is jó, mert amíg szedte Zotyó csak 3 nap volt beteg az egy hónap alatt (persze utána a 30 napos szünet alatt tüdőgyuszkója lett :( ). Szóval mindent összevetve megéri költeni immunerősítőre (ilyen gyógyszerárak mellett meg főleg).

Vicky: Hú nem irigyellek! Betegen egy beteg gyerekkel… Kitartást és gyógyulást!

Viera: Szegény Noi! Tényleg nagyon kivan! :( A röntgen viszont jó ötlet, mert Zolónak sem volt szörcsös a tüdeje, mégis tüdőgyulladása volt. Majd írd meg milyen lett az eredmény.

Ja, Zolka cowboy volt, ha valakinek nem egyértelmű :P – ugyanis kb 30 perc után letépte a sharif csillagot a mellényről, a kalap pedig nem igazán jött be neki.


nancsa
 
 


Sziasztok!

Na szóval! Nem akarok én senkit frusztrálni az ujjszopás miatt, mert hát az mégiscsak természetesebb, mint a cumi, nincs is azzal semmi gond, amíg normális határok között marad.

Amiért én útálom: 9 éves koromig elalváshoz mindig szoptam az ujjam. Akkor egy ottalvós kirándulás miatt önként abbahagytam. A fogaim szépen elállnak, (a családban senkinek nincs ilyen foga, úgyhogy nem genetikai, egyértelmű, hogy magamnak alakítottam ki...) soha egyetlen fogorvos nem mondta, hogy szabályozni kéne. (30 évesen mondta egy doki, de most meg nem szántam rá magam, nincs rá pénzem, hogy őszinte legyek.) Nagyon haragudtam anyuékra, hogy hagyták, szopjam az ujjam, mondtam is nekik, mért nem dugták tyúkszarba, hogy leszokjak róla... (Saját agyammal találtam ki még kisgyerekként!) Az ujjszopást nem csináltam nyilvánosan, így azért nem csúfoltak, a fogaim ronda állása miatt viszont igen (többek között, mondjuk szerintem mindenkit csúfoltak valami miatt, mert szégyenlős, mert rövid a haja, vagy göndör, vagy a neve vicces, vagy mert zöld a pulcsija.) Egyébként a szájpadlásomon még mindig ott a horpadás, ahova jól bepasszol a hüvelykujjam...

Aztán jött a babavárás. Lackónak még induláskor vettünk cumit, mert valóban olyan babaszimbólum már ez mostanában, és bár a Kismamát olvastam, ami egyértelműen cumiellenes, de bennem volt ez a rossz emlék az ujjszopásról... Lackó nem volt egy nagy cumis, 8-9 hónaposan már nem is tudta mire való, ott kallódott a játékai között. Az ujjára se szokott rá szerencsére. Ezek után Mesivel már nem vettünk cumit. Már elmúlt egy hetes, mikor mégis beszereztem egyet. Ő azóta cumis. Utcán viszont nem vagyok hajlandó a szájába adni, nem is visszük magunkkal. Csak alváshoz kapja meg, bár néha megtalálja, és akkor örömmel cuppog rajta, de útálom látni a szájában. Viszont az ujját még jobban útálnám...

Még ezt leírom! Úgy gondolom, az tök normális, ha egy 2-3 éves gyerek alváshoz, önnyugtatáshoz az ujját szopja, de mikor azt látom, hogy nagy ovis gyerekek ülnek az anyjuk mögött a biciklin, és szinte már az öklük van a szájukban, akár télen is, közbe csurog a nyála, hát ez gusztustalan! Oké, az is, mikor a kb. ugyanilyen idős gyereknek anya viszi a cumit, és ovi után cumival megy haza...

Mostmár tudom, hogy normális esetben ovis korára az ujjszopásról magától leszokik a gyerek, ha nincs semmi gondja. Remélem, a cumiról is ugyanígy önként leszokik majd Mesi. Rá fogok segíteni, az szinte biztos!

Szegény kis Nonó, nagyon durván néz ki! Mesi tegnap hasonlóan vacakul volt, mára már csak pici szipogás van. Remélem, mostmár ti is jobban lesztek, mert ez már nem állapot!

Vicky! Ti is gyógyuljatok! Valóban betegen beteg gyerekkel az kész rémálom!

Ancsa! Nagyon édesek a kis bölcsisek! A legjobb a bilis kép! Zabálnivalóak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Felét elfelejtettem, mert közben Lackó az agyamra mászott!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nahát,most meg mindenki beteg lesz?

Jobbulást mindenkinek!
Kép


Viera
Hát,Noémi tényleg nem néz ki valami jól! :(

Nancs
Képek jók! :lol:

Ujjszopás:
Háát,én sem szólnék mellette! :oops:
Nekem volt olyan ismerősöm aki még 10 évesen is csinálta!
Én azt gondolom a cumiről sokkal egyszerűbb leszoktatni!
Nekem Zina viszonylag könnyen leszokott róla.Zalán is cumizik,de most kb. 1 hete azt vettem észre,hogyha elalszik hagyja,hogy kiessen és egész éjjel nem kell neki!Szerintem vele sem lesz nehéz dolgom!Most is cumi nélkül alszik!
Sőt!Ha eddig sírt valami miatt,akkor kérte a cumit,pár napja nem fogadja el! :lol:
Vendég
 


Ja

Benianya
Nem attól rémült meg szegény gyerek,hogy mély a hangja anyósom testvérének!Hanem olyan frekvencián bír visítani! :shock:
És ezen a hangon kiabálva rohant oda hozzá! :evil:
Utána pedig nem bírta megérteni,hogy ne menjen a gyerek közelébe.
Az eredmény az lett,hogy kb.10 percet voltam ott szenteste aztán hazavittem Zalánt,mert üvöltött és görcsösen kapaszkodott belém! :roll:
Vendég
 


Gab!

Ujjszopás: nekem is elállnak a fogaim, pedig én nem szoptam az ujjam, és cumim is csak kis ideig volt. Nekem szabályozták is, de halottnak a csók, valamint a hátsó fogaim könnyebben romlottak (igaz éjjeli volt csak). Egyszerűen nagy ló fogaim vannak és passz.

Kinga nem szopja az ujját, sőt cumizni sem cumizott sosem, kaffog, ezzel nyugtatja magát. Olyan mintha szopizna csak mell nincs a szájában. Ilyet még másnál nem láttam.

A tyúkszaron jót röhögtem, ugyanis egyik távoli rokon egyszer fellegelte a dédim udvarán az összes tyúkszart, dédi kétségbeesett, az anyja, aki köjálorvos volt, meg közölte, hogy ezek szerint a gyereknek mészhiánya van. Nos azóta az egyik legjobb diagnoszta-laboráns orvos.

A sokáig ujjszopásról: ha nem az ujjad szoptad volna, akkor rágod a körmöd, csikorgatod a fogad, eszed a hajad stb. Sajnos amelyik gyerek szorong, és nem a csúfolódásra gondolok, hanem érzi a reléjével, hogy nem kóser, ami otthon megy, ott előjön pótcselekvés durvábban vagy kevésbé durva formában. Érdemes lenne megtudni, hogy az elvált szülők gyerekeinek hány százaléka pótcselekszik (már csak azért mert ma mintha még több lenne a válás, vagy a kapcsolatok közti "jövés-menés"). Én a körmömet rágtam, na az sem jó szokás. :-(

Úgyhogy oké, ha nem jön be a semmi, mint Kingánál, akkor inkább cumi, mint ujjszopás, de azért nem árt, ha a maradó fogak kijövetele után egy kicsit objektíven megnézi a szülő a gyerek agyarait. A mókás, hogy nekem ugyanilyen tejfogaim voltak, mint Kingának, csak aztán szívtam meg. :evil: Egyébként ezt egy szülő látja, mint ahogyan azt is, ha kancsal a gyerek, csak esetleg nem akarja észrevenni. Az más kérdés, hogy a jó fogszabályozás az személyi kölcsönös téma, de van, hogy elkerülhetetlen, akármennyire vigyáztunk előtte. :-( Na ilyenkor szívom a fogam, hogy mire is fizettük a tb-t?

Ja és még valami, én altatásnál a szó szoros értelmében fülig betakaróztam, és a kispárnám csücsökét pödörtem (a pödrés már múlt, viszont a betakarózás megvan, nyáron 40 fokban is :twisted:. Végülis ez jó szokás. :-P

tjuca
 
 


Juca:
Betakarózás!Detto! :roll:
A férjem ki van akadva,hogy lehet nyáron is nyakig betakarózni? :roll:
Másképp nem tudok elaludni! :roll: :oops: :wink:
Vendég
 


Alziza!

Úgy, hogy ha megizzad, akkor neki megfázik a nyaka, nekünk meg nem. :twisted: :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Én is betakarózós vagyok! Legalább egy paplanhuzat mindenképpen, 40 fokban is kell, de 25-ig inkább a paplan. Kell és kész!

Én is pödrős voltam, de nekem volt egy rossz kis bugyi, annak az ülepét pödörtem, valami 3-4 éves koromig, de csak otthon.

A szüleim 14 éves koromban mentek szét, de én előtte is nagyon kis érzékeny, mimóza gyerek voltam. Mai napig emlékszem, hogy oviban ki dobott homokot a hajamba, elsőben ki kergetett meg pókkal a kezében... És már akkor nagyon kis gátlásos voltam. Sajnos...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Viera, szegény Noi. Milán is így néz ki sajnos. :(

Gabi, téged tényleg megvislet ez a gyermekkori élmény, ez totál átjön az írásodból, sajnálom. Számomra nem gusztustalan, még nagyobb gyereknél sem, hogy szopja az ujját. De valszeg azért, mert nekem nem volt ilyen negatív élményem kiskoromban. Ha ránézek a gyerekemre nekem az jön le, hogy milyen kis cukker, mikor cuppog. Igaz, ő is csak akkor szopja az ujját, ha álmos, fáradt. Nyilván nála ennek nem lelki okai vannak, hiszen normális, rendezett családban él, és már akkor rászokott, mikor felfedezte, hogy van keze, kb. 2-3 hósan. Önnyugtatás, ez tény, de az nem feltétlen jelent rosszat. Na mind1, végülis mindenkinek más jön be, több szót nem is érdemel az egész.
Hogy van Mesi?
Vendég
 


Kimike! Az önnyugtatásban semmi negatív felhangot nem szándékoztam mondani. A piciknek ez természetes... Ovisoknál már SZERINTEM gond lehet...

Mesi jobban van, már csak simán szipog, de ettől tud enni meg aludni is rendesen, és tök jókedvű. Lackó is ilyen, első nap nagyon félelmetesen néz ki, csurog mindene, másnapra simán náthás, ami már jól átvészelhető.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Ujjszopás, cumi: nálunk egyik sincs és nem is volt, VISZONT én úgy érzem, hogy ha valamelyiket kedvelné Peti, akkor könnyebben menne a ciciről való leszokás is. Nekem ez a vesszőparipám. A betegség előtt már eljutottunk odáig, hogy csak este cicilt. Amikor beteg lett nagyon sajnáltam és adtam neki éjszaka, ahányszor felkelt, így most megint kezdhetjük az éjszakairól a leszokást! Egyáltalán nem egyszerű és a sok tanulás miatt annyira fáradt vagyok,hogy egyszerűbb nekem is cicit adni, mint megtagadni, mert így előbb szabadulunk mindketten és alhatunk tovább! Na de majd ha vége lesz a sulinak!!!!
Arról nem is beszélve, hogy amióta ismét diétázok, jól összeplötyedtek a melleim. Szerintem tej már nem sok lehet benne.

Hétvégén jól jött volna, ha már nem szopizik Peti! Az öcsémnek volt a szülinapja és a barátnője meglepi bulit szervezett a barátoknak egy szórakozóhelyen. Csak egy 3/4 órácskára tudtunk elmenni, de az is nagyon jó volt! Látni az öcsém meglepett, ledöbbent fejét!

Pénteken esküvői tanú leszek a barátnőm esküvőjén. 4-en leszünk, a pár és két tanú, semmi család. Ők hirtelen felindulásból találták ki, hogy szökőnap ( pedig az 24 elvileg!) akarnak összeházasodni! Pénzük nincs, mert építkeznek, így nagy buli majd a kész ház kertjében lesz valamikor. A csokrot én viszem. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Csak egy mondat, nem is olvastam vissza, mostanában nincs rá időm.
Voltunk röntgenen: Noéminek kétoldalú tüdőgyulladása van.
Este 7-kor jön ki a gyerekorvos.
ADdig is annyit mondott az én körzeti felnőttorvosom (mert rögtön felhívtam, hogy ezt a latin szöveget beolvassam neki), hogyha szépen beveszi a gyógyszert és nem hányja ki, akkor jó. Ha kijön belőle, akkor injekcióval adják be neki.
A gyerekorvos azt mondta, hogy valami szó hiányzik a mondatból, ami arra utal, hogy valóban ki lehet jelenteni, hogy tüdőgyull.
De a felnőttorvos pedig azt mondta, hogy határozottan tüdőgyulladás. Háromszor kérdeztem meg!!!

Ma egyébként nagyon jó kedve volt, nem is hányt, evett is és ivott is sokat. Sokat: többet mint eddig...
Ja, persze a gyógyszert szépen beveszi: tegnap ketten fogtuk le, úgy adtuk be és rögtön ki is hányta.
Újra beadtuk, az már bennemaradt. Nem szeretném ezt az injekciósdit, úgyhogy marad a ketten harcolás vele.

Na, majd írok, hogy mit mondott este a gyerekorvos.

Írtam az elején, hogy csak egy mondat. Jó kis hosszúra sikerült. De kijött belőlem.

Na, pá

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!

Nem tudom Cegléden mekkora a választék, de én a helyedben már lecseréltem volna ezt az orvost. :cry:
A fotón olyan rosszul néz ki a kislányod, hála égnek én még nem láttam így a gyerekemet.

Egyébként az injekció lehet mégis jobb, ha a gyomra már ki van purcanva. A tüdőgyulladás nagyon komoly dolog!!! Még egy felnőttnél is. Önmagában is, de a kruppos rohamok, a sok hányás, magas láz, ez a doki kicsit meredeken lazának tűnik nekem. :-(

Fenistil csepp: nálunk egyszer a babatali után volt betegség, akkor élből kaptunk. Használt. Meg Cedax baby ment. Más gyogyót még nem evett Kinga hála Istennek.

tjuca
 
 


Tjuca:
Az az igazság, hogy én megbízom ebben az orvosban. Félre még soha nem vizsgálta egyiket sem.
Semmiféle zörejt, vagy tüdőgyull-ra utaló nyomot, hangott nem hallott. Öt napja mindennap kijár hozzánk és hallgatja a mellkasát.
Soha semmit nem hallott.
Most is csak azért küldött el minket röntgenre, mert tüdőgyull. lehet zörej nélkül is. Ezt akarta kizárni. Na,ez sajna nem sikerült.

Zoránt immárom 6 éve vizsgálja. Őt sem kezelte soha félre.
Olyan persze történt már, hogy beszedtünk egy üveg antibiotikumot és semmit sem használt. Akkor írt másikat. Attól meg meggyógyult.
De úgy gondolom, hogy ez sem az ő hibája, hogy az adott gyógyszerre nem reagált a szervezete (szervezetük).

Zoránnak is volt már kruppos köhögése hajnali fél négykor pici korában, dokibát felhívtuk és két perc alatt kint volt.
Noémihez is jött már éjszaka ugyanígy.

Egyszóval én őt nem hibáztatom.
Ráadásul minden orvosnak lehet egy-egy becsúszott bakija. Hál'istennek azért komoly nálunk nem volt. Ez az első eddig, ami rosszul sült el.

Erika

Kép
viera
 
 


Viera, végre kiderült mi a baja. Legalább már azt kezelik, ami tulajdonképpen a betegsége. Kezdek aggódni, mint írtam is, Milán hasonlóan néz ki, annyi a különbség, hogy nem hány. De 3 hete beteg. Tegnap este olyan magas volt a láza, és nem akart nurofent, semmit. Csak sírt. Holnap meg is említem a dokinak ezt a tüdőröntgent. :cry:
Vendég
 


Csajok! Szegény kis manócskák jól kifogták...

Era! Én is azt akartam mondani, mint Juca. Mármint nem az orvosváltást, hanem hogy ennyi gyógyszer után már lehet jobb lenne inkább a szurival kezdeni, mert lehet már azért hány, hogy kikészült a gyomra. Enni nem nagyon eszik, a gyógyszereket meg kapja hetek óta... Gondold át! Utálni fogja, de gyorsabban meggyógyul. Mesi is elfelejtette gyorsan az egy hetes kórházi lét alatt a napi szurkálódást! (Jó, akkor még csak 1 éves volt!)

Mesi szerencsére lazán megeszi a gyógyszert. Tök jó, hogy már szinte mindhez van fecskendő. Mondhatnám, Mesi gyógyszermániás, mert van, hogy jön utánam, nyitja a száját, mutat bele a mutatóujjával és mondja: gyóci, Memi, ááááá :lol: 8) :P

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Lányok, én azon agyalok, hogy előfordulhat, hogy a tüdőgyulladást nem hallja a doki? Nekünk azt mondta, hopgy tiszta a tüdeje, de akkor ez nem biztos, hogy a helyes diagnózis? Ez létezik? :shock: :roll:
Vendég
 


Hali.

Már csak egy nap...és végleges lesz a munkaszerződésem. Drukkoljatok, hogy addig ne jöjjön közbe semmi.

Viera, remélem, azért mára jobban vagytok. Azért arra vigyázni kell, hogy a folyadékot pótold, igaz, egy nap még nem a világ, főleg, hogy "csak" hány, de a hasa nem megy.
Huh, még láz is van. Mondjuk én elég jól toleráltam, mikor Petinek nagyon magas láza volt, de nálunk a csúcs 40,3 fok volt popsiban mérve. Mondjuk érdekes módon, amint ekkor észrevettük, Peti bújósabb lesz, de nem fekszik, nem dől ki előbb. Csak bújik, mászik az ölünkbe, stb.
Nagyon rossz látni, ahogy Nonó csak fekszik és bágyadt! Injekcióval kapcsolatban maximálisan egyetértek az előttem szólókkal, már csak azért is, mert ha tényleg ki van készülve Noi gyomra, akkor nem is biztos, hogy rendesen fel tud szívódni a hatóanyag...

Gab, sajnálom, hogy Mesi is beteg.
A távollét miatt nem irigyellek, főleg két gyerekkel. Én még ezzel az eggyel és segítséggel sem boldogulok mindig!
Nekem furi ez az ujjszopás, mert Peti cumis, meg ha épp a keze került régebben a szájába, akkor sem az ujját szopizta, hanem a bütykét.

Bénianyu, a BV kúrát nálunk inkább a közösségbe járó, és feltűnően sokszor beteg gyerekeknek szokták javasolni. Habár lehet, hogy Vieráéknál Zalán hazaviszi a vírusokat, amikkel szemben ő már védett, de szegény Nonót ledönti a lábáról.
Huh de érdekes, amit írtál. Na nálunk biztos nem lesz ilyen, hogy hatévesen szopizni akarjon majd Peti (mi is késői tesót tervezünk). Számomra ez cseppet furcsa...de kinek mi. :)

Vicky, nektek is mielőbbi gyógyulást!
Hát én ezt annyira nem értem...Peti lázasan is vittük mindenhova. Elvégre nem 40 fok van pluszban... :?

Preni, megértelek, hogy ki vagy purcanva. Én hétfőn már nyolc előtt betessékeltem Petit a szobába, elaludtunk, én Petit betettem az ágyába, és horpasztottam, mint a kisangyal!
Ez a szökőnapos dolog számomra mindig is rejtély lesz, hiszen a 29.-ét teszik pluszban a naptárba, és nem a 24.-ét, de ez van.

Kimike, na igen, lehet, hogy csak a rossz gének kellenek, de Gabin kívül én már hallottam anyukát, aki megfogadta, hogy inkább cumi, mint az ujja, mert neki is kiállnak a fogai, mert az ujját szopta. Számomra az ujjszopás egy dolog miatt nem szimpatikus: nem tudod elvenni tőle! Ja, és idősebb korban előfordul (jó, az már betegség) hogy vki szopja az ujját, mert SZORONG. Lehet, ez gyerekkori sajátosság is akár...

Nancsa, szuperek a képek, különösen az utolsó!

Alziza, nálunk is csak alváshoz van cumi, meg ugye, amíg fel nem ébred. Aztán el van dugva, vagyis Peti tudja, hogy hol van, de nem látja, nem kéri. Ha meg igen, akkor mondom neki, hogy majd estére, és ennyi. Egyébként neki már a kezdeteknél is úgy volt, hogy amint mélyebben elaludt, kiesett a szájából, és úgy aludt tovább.

Juca, jó ez a tyúkszaros sztori. :D Körmöt én is rágtam, de leszoktam róla, viszont jó erősek a körmeim. Még vmi: a mai napig van csicsisplédem.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kimike! Ne engedd apósodnak, hogy húzogassa a kezét Milánnak, valóban ahogy irod ezzel meg még szorongást is okoz és persze egy gyerek meg meg akar felelni.

Gab!!!Mit dugtál Meske orrába? :wink: :roll: Aludt?

Viera! szegény kicsi Nonó, szivszaggató ez az egész, már a hócipőd teli lehet gondolom ezzel az egésszel. Tarts ki!!!

Nancsa! Zoló nagyon édes!!És ahogy öleli a kiscsajt,haláli!
Na, a bilizős bagázs meg, cukker nagyon!!!! :lol:
Látom ez a böli sem a legmodernebb. Elszomoritó, hogy mennyire nincs pénz az ilyesmire. :(
Ez fekete-fehér kockakő valszeg még ami időnkben lett letéve.

Gab! Én értem amit irsz!!!
De hol a határ a normális, és a túlzás között? Mitől függ, hogy elalváshoz szopja –e az ujját vagy 6 évesen a bringán is?
Mondom: én most csak nézek ki a fejemből, mert eddig nem csinálta Beni, most meg állandóan. Ma is mutogatta a fogát, még nem szúrta át egyik metsző sem, de ömlik a nyála-még szerencse, hogy nem ébred éjjel.
Annak örültem, hogy ma du. majdnem bealudt a babakocsiban és ott sem(utcán, játszón stb. nem, de itthon ma már az etetőszékben is. Ma fél délelőtt nyers répát rágcsált-úgy látom az segit neki. :shock:

Juca!!! De jóóó, Blani a mai napig klaffog, pont ahogy irod, meg szoktuk lesni apával, olyan édes.
És Beni is, elalszik ujjal, aztán kiveszi és cicizik álmában. Néha bent álluk a sötét gyerekszobában kézen fogva és hallgatjuk éjjeli koncertjüket, mindketten hangosan ciciznek álmukban. Annyira édesek ám!!!!. :P
A tyúkszart meg ne is emlegesd! :shock: :? Egyszer anyukám kijött utánam az udvarra és tiszta csoki volt a szám. Körbeszaladt anyuci, hogy ki a csuda adott nekem csokit, mikor senki sincs a közelben, mire 10 perc után rájött(közelről azért szaglottam), hogy felnyaltam az összes fosos tyúkszart az udvaron. Azóta ezen röhög az egész család. :oops:


Nekem a szenyák gilisztákat dobtak a hátamba az oviban!!!azóta nem komálom a gyűrűsférgeket!!!! :twisted:

Preni! Ne hidd, hogy könnyebb lenne a leszokás. Nálunk most extra cicizés megy extra ujszopással. Ma délután bedugásra készen tartotta az ujját a cicin, hogy ha lecuppan, becuppanthassa!!! :shock:
Háát kiváncsian várom a köv. heteket, mi lesz, mert valami van az tuti, ma az apjánál is sirt, csak én kellettem, és 8:45 kor már aludt reggel és délben kelt fel, szóval a napi 1 alvás is borult, látom rajta hogy van valami, remélem nem buddog benne valami, mert kedden mennénk a 18 hós oltásra. Remélem tényleg csak a foga, vagy valami 1,5 éves szeparációs szorongás? De van ilyen? Én 8 hósról tudok!

Preni!!Tök jó a 4-es esküvő!!Nekünk is olyan volt, +szülők meg Blani is ott volt!!!!!!
Nekem nagyon bejött!!!!
Szökőnapon nem semmi, legalább nem felejti el 4 évig a férj az évfordulót!!!!! Legalábbis van alibije, ha elfelejti. :lol:

Viera! Bakker! Az a gáz, hogy a tüdőgyuszi, szövődmény!!!!!
Hogy a csudába nem számolt ezzel a gyerekdoki?????
Én is váltanék!Azurad mit mond?
Az injekcióban én is jobban biznék, sokkal gyorsabb és tökéletesebb a felszivódása!!!!!
Jó pár hét kell mire normaflóral rendbe teszed a gyomrát, bélrendszerét!!!!!
A gyógyszerek mellékhatásaként is hányhat!!!!Sőőőőt!!!!!


Ó Gab!!!Hosszú lesz ez a 3 hét, ---Neked!!!Ő élvezni fogja.
Mindig annak nehezebb aki marad. Neki ott lesz a kihvás, az élmények, a társaság stb.

Ex! Hát ,Blani inkább poénból csinálta, vagy kiváncsiságból, de tutira veszem, hogy volt benne érzelem is-kis féltékenység-ezért mentem bele. 1 percvolt az egész, röhögtünk, de jól esett neki nagyon!!!!


Ex, Gab és könyvelők!
Ki vagyok akadva! A múltkor itt sápitoztam, hogy nem igényelhetem vissza a lakáshitel kedvezményét, mert nem vontak a GYED-ből annyi adóelőleget, erre most megcsináltuk és kiderült, hogy annyira nem vontak, hogy még én tartozom 118 ezerrel!!!Az életbiztositási kedvezménnyel is még 95 ezret nekem kell befizetnem!!!!
HOGYAN LEHETSÉGES EZ, HOGYAN TEHETI MEG A MEP EZT A KISMAMÁKKAL????
Havi 4 ezerrel kevesebb nem vág meg annyira mint most a 78 ezer GYED-emből 95 ezer befizetnivaló, csak azért mert ők nem vontak le eleget. Most mit csináljak?????

benianya
ákosbenianya
 
 


Helló!

Csajszik!
Írtam az előbb, hogy állandóan hallgatta a tüdejét a doki Noéminek. Semmit sem hallott. Ma este is meghallgatta annak tudatában, hogy megállapították, hogy tüdőgyulladása van.
Viszont azt másik orvos is mondta, hogy a tüdőgyulladás nem feltétlenül jár zörejjel, sőt akár még mellhártyagyulladása is lehet. Ezeket csak röntgennel lehet biztonságosan kiszűrni.

Na, most megint kaptunk egy halom gyógyszert, tehát most már kapja a Normaflore-t is. Amúgy is adtam volna neki, mert most már sok volt a gyógyszerekből.
Kaptunk: Augmentint, Zitrocint megint,(ezt azért, mert tegnap egy adagot kihányt és így nincs meg a megfelelő mennyiség), Spiropent, meg plusz még szedje tovább a köptetőt, éjszakára pedig a Sinecodot.
Én mondtam, hogy sem a Sinecodot, sem a Sedotussint nem fogom adni, mert teljesen hiába, ugyanúgy köhög éjszaka. Azt mondta, hogy akkor hátha a Spiropent is segít.
Na, szóval ennyit mondott most.
Meg azt, hogy ebből az egy mondatból, amit írtak a leletre, nem derül ki, hogy igazából tüdőgyulladás, vagy csak valami vírusféle.
Ezzel tehát ott vagyunk, ahol a part szakad.
Pénteken minden esetre újra kijön kontrollra.

Ma viszont tényleg megevett Noémi egy üveg sárgarépapürét (4hós bébikaja). Jó mi? De legalább benne maradt, meg nem is akartam leterhelni hirtelen a gyomrát valami fullosabb kajával. Ráadásul hasmenése is van, nem gyengén, hátha azt is megfogja egy kicsit.

Na, megint jól beszámoltam magunkról.
Bocsika, hogy önző módon nem reagálok, viszont így este azért mindig visszaolvasok.
Írjátok meg, ha már bunkóság. (De tényleg!!!!)

Erika

Kép
viera
 
 


Kimike:
Neked még írni akartam, hogy látod Nancsa is azt írta, hogy Zolónak sem volt zörejes a tüdeje mégis tüdőgyuszi lett.
Szóval szerintem is járj utána. Nehogy így járjatok, mint mi.

Mindenkinek köszi a jótanácsot és a segítséget. Jókat írtok ám. Olyan jó, hogy bekerültem ide közétek.

Ui:viszont akár szövődmény, akár nem a tüdőgyulladás, most ez van. Az tény, hogy vagy három hete antibiót eszünk. Az orvos teljesen ki volt akadva ma, hogy a héten Cefzil-t evett a Noémi, ami egy nagyon erős gyógyszer és semmit nem reagált rá. Ezért váltott Zitrocin-ra. Szóval próbálkozott ő, mint ahogy más orvos egy sima náthánál vagy akárminél, ő sem gondolhatott elsőként a tüdőgyull-ra. Állandóan meghallgatja a tüdejét. Ha a legkisebb orrfolyásra hívom ki, akár Noémihez, akár Zoránhoz, akkor is mindig meghallgatja őket.
A fülét is állandóan nézegeti. Szóval én úgy gondolom, hogy tényleg mindent megtett. És az is tény, hogy orvos nem vagyok, tehát lehet, hogy tényleg az van, amit ő mond, hogy ez az egy latin mondat a leleten utalhat másra is, nem csak tüdőgyull-ra.

Na, jól van, belőlem ennyi.
Mindenkinek jobbulást.
Ja, de most már azt sem tudom, hogy kivigyem-e a jóidőre, vagy sem, stb. Persze, közösségbe biztos nem fogom vinni.
Viszont én úgy tudom, hogy hőemelkedéssel és szeles időben ilyen vírussal vagy tüdőgy.-sal nem lehet kivinni. Hát holnap nem fogunk kimenni, pénteken meg úgyis jön az orvos.
De akkor is azt mondom, hogy tuti belejátszik ez a hülye szeszélyes időjárás is. Pedig se nem öltöztetem túl (nagykabát már lekerült, sál és télisapi is), se nem vékonyan : polárbéléses tavaszi kabát és tavaszi kötött sapi, egy kis tavaszi kendő. És mindez délben, amikor kb. 17 fok van, tehát jó időben. Kabát alatt egy pulcsi,alatta egy rövid ujju badi.
Ti hogy öltöztetitek mostanában a csemetéket??

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok

Viera!
Basszus!
Szegény!Ennyi gyógyszer! :shock: Én nem csodálom,hogy nem eszik!
Remélem minél előbb meggyógyul!
Vendég
 


Sziasztok,

Nancsa: Nagyon édesek a képek. :P Nekem is tetszik a bilis kép! Mi csak most vettünk a bilit. :lol:

Cumi: Kevinnek soha nem volt, de ugyanúgy érzek mint Prenata.

Beteg babának jobbulást kívánok!!! A gyógyulásra tanácstalan vagyok. Ne utáljatok, Kevinnek augusztus óta nincs semmi baja.

Öltöztetés: Már tavasziasan járunk kint, tavaszi sapi- és vékony kabáttal.

Jött a tavasz a tányérunkra is!:P
Brokkoli-répás krémleves, Rizses-torta, Tulipán virsli (Kevinnek élete második virslije)

Kép Kép
Vendég
 


Elfelejtettem előbb kérdezni:

Tud valaki ajánlani valami fényképészetet Budapesten? A családi sorozatot szeretnénk, csak ne legyen túl drága, és szép legyen. Ha valakinek van tapasztalata, szívesen hallgatnám az ajánlatát. És kb. mennyit kérnek a munkára?
Vendég
 


Sziasztok.
Blogoltam, visszaolvastam, írni meg nem nagyon maradt időm! De jövök még ma, és bepótolom. Úgy látom, úgyse járt még ma erre a madár se...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Kmammy
Hát ez a tulipán..!Csuda jó! Kép

Viera
Mi újság???
Vendég
 


Gabella

Elolvastam!
Mi ez a VV Anikós?Én nem láttam!
Vendég
 


Kmammy!

A Deák tértől nem messze van a Szipál fotó. Árra már nem emlékszem, ők csinálták a műtermi esküvői fotóinkat. CD-re írják. Kicsit "babás" képeket csinálnak, és elég érdekes a néni stílusa, de sztem a képek jók. Érdemes őket megkérdezni. Ja és nekünk sak kb. 10 képet csinált, ebből 4-5 jó is lett, tehát nem fényképez egész délután. Az is igaz, hogy itt ugye gyerek is van, akit nem lehet annyira irányítani, de minket sem tudott. Az érdekes stíluson azt értem, hogy konkrétan ilyeneket mondott, hogy nyugisan csípjen belém Kofa, akkor őszinte lesz a vigyor a fejünkön. :twisted:

Itt van pl. az avatar képünk:
http://www.babanet.hu/album/index.php?a ... age=148422
Kép
Kép

Kb. ez a három, ami előfordul nyomtatott formában itt-ott a családban, van még vagy kétféle. A többit barátaink csinálták, hivatalosból elégnek tartottunk ennyit. :-P

tjuca
 
 


Most látom csak Kofa édes pofikája jobban bejött a néninek. :twisted:

tjuca
 
 


Hali!

Hát, visszaolvastam, nem semmi ez a sok beteg gyerkőc....Pedig nem hinném, hogy olyan anyukák lennénk, akik nem figylenek oda a csemete öltözetésre, étkezésére, tisztaságára, és mégis....

Virea: nagyon durva, tüdőgyuszi :twisted: :twisted: Én meg itt sajnálom magunkat.... :oops: Remélem, most már rohamosan javultok!!!

Kimi: Milán???? Ő is elég sokat beteg mostanság! Nehogy valami szövődmény legyen!

Magunkról: én egész jól vagyok, nem fáj a torkom, bár még érzem, hogy tele van az arcom. Lámpázok, fújom az orram, nem érzek ízeket és szagokat. (Ez utóbbit nem sajnálom :wink: )

Bálint: a tegnapi éjszakát végigköhögte, elkezdett neki felszakadni. Folyik az orra, rá lehetne kötni az orrszívót. Már nem lázas, épp hőemelkedés. Gyógyszerek szombatig mennek, viszont begyulladt a szeme, gondolom a nyálas, taknyos kezével ahogy törölgeti a szemét....pedig állandóan a nyomában loholok, hogy megtöröljem az orrát, de peersze menekül.... :wink:
Tegnap este megint kihányta a tápszert, de utána megevett egy 5hós kecskeméti alma-banán-csirkét. Lehet, nálunk is vége a tápszerezésnek? Férjem közben hazajött, persze egyből keltette a pánikot, hogy ki fog száradni a gyerek, és vihetem kórházba, infúzióra. Hiába magyaráztam, hogy 6 decit ivott...Férfiak... :roll: :twisted:
:wink:
Átaludta az éjszakát, ma már alig köhög. Reggelizni sem akart, aztán később játék közben csak elmajszolt egy fél szelet kenyeret, meg egy kis kalácsot. Ebédre pedig a bevált 5hós kecskeméti... :roll:
Amúgy aza tippem, hogy a szemfog-kijövetele is elég tisztességesen bejátszik a nem evésbe....

A kedve jó, tegnap olyan rossz volt, mint az ördög, csak olyat csinált, amit nem szabad: verte a vitrin, húzkodta-csapkodta a fiókot, ütött minket. Hiába volt a legnaygobb szigor, a leghatározottab/leghangosabb "NEM", szart se ért. A képen azért látszik, hogy nem egészséges:
Kép

Basszus, megint fúrnak, a gyerek pedig alszik :twisted: :twisted: :twisted:

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Helló!

Voltam írásbelin, jól összedolgoztunk, meglátjuk mi lesz. Két hét, azt szóbeli. Na, szóval...

Ujjszopás: Hát, nekem egyik se, de én míveltem. Kb. 3 évesen szojktam le, nem tóm, hogy anyám, hogy csinálta....Különben szerintem ari amikor egy gyerek úgy nyugtatja magát. Nem tóm, lehet perzerzitás, de szerintem nem gáz. 20 évesen majd úgysem csinálja...

Cumi: Ez már érint. Mátét most 3, 5 évesen sikerült lebeszélni, hogy a Jézuskának adjuk oda, akkor biztos honorálja...Igaz, babatalin besegített Blank (ugye Benianya, mindig a csajok...), hazafelé áradozott, hogy milyen aranyos volt, mondtam, de ő már nagy, nem cumizik...Na, szóval 1 hét alatt "lejött" a cumiról. Noi is cumizik alváshoz, de ha olyan sokáig mint Máté nem zavar, majd ő is elhagyja. Igaz, ha vártam volna míg Máé is magától leáll, ki tudja....Azt én se bírom mikor az oviban is cumival jönnek-mennek. De, szerintem nem vészes. Annál rondább, ha mindig cumisüveg lóg egy gyerek szájából, szerintem.


Gabella: Hát, ne irigyeld azért azt a debella nőszemélyt, neki aztán se kutyája, se macskája. Szerintem cserélne veled, csak legyen gyereke.

Na, ennyi, Noi fent..

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Jajjj, Viera, Kimike, Vicky gyógyulást a gyerekeknek!!!!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Majd este jövök...

Kimike! Írtam privit!!

Erika

Kép
viera
 
 


Debellát csak azért irigylem, hogy ez a legnagyobb baja, hogy keressen 500 ezret, amit egy heti nyaralásra elherdál...

Én ennyiből a fél házat felújítanám... De nem cserélnék vele!

Bálint is szegénykém milyen kis beteg!

Gyógyuljon már meg mindenki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesi már csak ennyire beteg:
Kép Kép Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Viszont neki nincsen a szükséges pénz tizedének megfelelő IQ-ja. Vagy jól titkolja.
Látod ezért jó, ha nem nézel TV-t. Vessetek meg, de amiket mostanában adnak... Én ugye a Csak csajok szexuálterapeuta csaján offoltam, azóta csak az időjárásjelentést nézem. (Bár azon is felhergelem magam, de más okból. :twisted: )

Ja egyébként Kinga most cumiztatja az egyik babáját, holott ő nem tud cumisüvegből inni. :wink:

tjuca
 
 


Colett!!!Mire nem képes egy másik gyerek megjegyzése!!Ez komoly???Ennyire hatással volt rá Blani?
Őrület, nem, amin mi éveket gyötrődünk azt egy másik gyerek egy fél megjegyzéssel megoldja. Többet számít nekik, őrület nem?

Vicky! De édes Bálint! Gyógyuljatok!!!!
Gab! Behalok Meskének ahogy orrot töröl!!!!ÉÉdes!!!
Juca! Jól áll nagyon a smink!!!Szépek vagytok a képeken nagyon, és illik hozzád a ruhád is.
Mi van már rókicával?????Hogy vagy? Borsó? Érzed már hogy mozog?
---o-----
Rólunk:
Beni ma is anyás, ujjszopós. Este 6-reggel 6 ig aludt, délután még 3 órát!!!!És jön az ölembe állandóan, simizni kell, énekelget, szopja ott is az ujját, rámhasal büdös bogárban és mint a ksimajom kapaszkodik a karomba, mellemen a feje-annyira édes, annyira érzem, hogy van valami, és úgy hizeleg, úgy bújik, és úgy örül hogy 1,5 órán keresztül igy vagyunk és énekelgetek neki. No, gondolhatjátok, hogy szalad a lakás-de hát most (is)ő a fontos. Tuti most már hogy a két felső metsző foga, tisztára be van duzzadva, a közepe fehér, szinte látszik, ahogy küzdi át magát az inyen a fogvég.Szegényke!!!!Még szerencse, hogy éjjel alszik!
Most apa elvitte,Blanival balettra, nekem lakógyűlésre kell mennem- mondtam neki nézze szopja-e az ujját, mert észrevettük, hogy amikor apa pelenkázta és marháskodtak nem szopta, de ahogy beléptem a szobába egyből bevette. Szerintetek mi lehet ez?Véletlen?Vagy én jelentem a megnyugvásos biztonságot és mivel az ujja is, igy a kettő együtt megy? Rajtam is ujjszopva fekszik!És minden percben keresi itthon a testközelséget. Ugyanakkor amikor olvasunk, játszunk, kergetőzünk, jókedvű, kacag, huncutkodik, aztán egyszer csak amikor vége odakucorodik rámhajtja a kis fejét , megkapaszkodik a jobb kezével a vállamba, a bal meg megy a szájba.
Megint fél kézzel kenem a kenyeret, csak most nehezebb a csipőmön a csomag!!!!!
Hát ez van. Most má lassan 2 hete, kiváncsian várom mi lesz. Azt remélem, ha ez a foga miatt van(elkaptam már úgy is, hogy 3 ujja volt a szájában és birizgálta a fogát)mire kibújik, nem szokik rá nagyon az ujjára. :roll:

benianya
ákosbenianya
 
 


Juca! Igazából én is már csak Helyszínelők meg Dr. House sorozatokat nézek, meg még a hülye híradó szokott menni, de most valahogy ezt pont sikerült látnom... Fú, az IQ-m nekem is csökkenni látszik, mert elkezdtem itt számolgatni a szükséges tizedét... :D

Asszem, csinálok egy IQ tesztet... :roll:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jajj, ezt az anikót és is épp elkaptam . Hihetetlen, hogy ilyesmi nyilvánosságot kap, a kultúra, az értékes emberek meg gondolatok meg nem férnek be a médiába.
Versenyeznek a barátnőjével, hogy ki tud hamarabb fél millát összesezdni, és ezért elvállal mindent? duuurva!!!!!És ha egy pacák azt mondja, na gyere anyukám 2 napra és megkapod afél millát?-elmegy?
Ez az életcél? Valaki adjon már neki fél millát, csak 1 könyvtárnyi olvasnivalóval tűnjön el egy lakatlan szigetre gyorsan és csak ha kellő számban szaporodtak az agysejtjei akkor jöjjön vissza. Mit közvetit ez a mai tinilányoknak? hogy ne plvass, ne járj szinházba, vetkőzz le, mutasd meg a szilikoncicid és akkor elmehetsz nyaralni. Gusztustalan.
No, ilyenek miatt nem tévézünk mi sem. Itt gürizünk becsülettel, diplomával, tisztességesen, még tanulunk is, és mégis a hülye ostoba győzikeféléket veti fel a pénz, mi meg az iskolai ebédet sem tudjuk befizetni. Úúúútálom ezt az igazságtalanságot!Viszont találtam már a csak csajok tartalmában jókat is, azt meg sajnálnám, ezért némán megy, és néha belehallgatok.

benianya
ákosbenianya
 
 


Na a diplomát ne keverjük bele, mert diploma nélkül se érzem magam hülyének...........

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na egy ilyennel a lap elejére kerülni... :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Én nem írtam diplomáról, az IQ szerintem tájékozottság, logika kevercse.

TV: nagyon passzívvá tesz. Egyébként nem tudom miért ezt adják, hogy valóban csak erre van-e igény. De pölö ott a Duna, általában ott mennek jobb filmek, néha a Magyar TV-n is.

És ha így nézem a Híradó is egy izgalmas show sorozat. Sajnos a valósághoz kevés köze van. :cry: Sikerül a tényeket mindig úgy tálalni, hogy tudjuk, hogy csak három lábas lett ez is. Igazándiból ha így nézem én folyamatosan hülyülök, mert sem a napi politikában, sem egyéb nemzetközi hírekben nem vagyok jártas mióta itthon vagyok. :oops:

Emlékszem gimiben fújtam az összes miniszter nevét, képben voltam a pártok programjaival stb. Most ilyen nincs, mert csak duma van, tudom, hogy mindenki hazudik, és mert pénzügyesként tudom mi a realitás. (Kellett nekem költségvetési intézményben dolgoznom...)

A celeb világ meg... akire én vagyok kíváncsi (és nem föltétlenül a mellére)-> Psota, Haumann, Telekes Péter, Sebő, Trokán, Kútvölgyi, Törőcsik ... nem nagyon szerepel a médiában.

Andi!

Köszi. A sminkem ajándék volt. (A hajam és körmöm is). Grátisz kaptam egy gyönyörű Ave Mariát a kozminénitől. Őstehetség, és szabadidejében képzi a hangját, meg nóném énekel nagyon híres tátogó sztárok mögött. A ruha pedig nem volt jó senkire, mert direkt egy csajra varrták. Rám meg passzolt. :wink:

tjuca
 
 


Juca! Akkor tiszta mák volt az esküvőd! De tényleg tök jó a ruha, a smink, a fotó, minden!

Benianya írta a diplomát! Én meg nem találok épkézláb IQ tesztet a neten.

Na igen, de középiskolában tudni KELLETT a miniszterek nevét. (Akkor se érdekelt egyébként, nem azért tudtam! :roll: )

Na de ezek a semmit se asztalra lerakó "CELEBEK"... Váááááááááá

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?