Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Lea jobban van (nehogy elkiabáljam...) . Nem volt lázas este 6 óta :lol:
De még mindig csak szopizik, szilárdat sem gyümölcs, sem főzi formájában nem hajlandó magához venni :cry:

Timi :cry:
remélem minden rendben lesz...melyik kórházban van tesód?
Balut tényleg nem lehet haza rendelni?

sno
szépek vagytok az anya-fia képen :lol: :wink: és az a kartámasz :shock: 8) :lol: :lol: :lol:

nagytali természetesen!!!!! kvíz jöhet de én vszínű megbuknék :oops: viszont jó móka lesz :lol: mindenki tegyen fel egy kérdést...! nem ?

épp vmelyik nap nézegetttem az első fotókat...hát szinte senkit nem tudnék beazonosítani név nélkül róluk :lol: tök jó, hogy ennyit változnak :lol:

dana
Leát nem érdekli hogy szopi előtt vagy után kapja a kajcsit úgyanúgy eszik :lol:

az úszás miatt ne izgulj,ink most tanuljon úszni, mint pl én tini fejjel...most még semmi félelemérzetük nincs (vagy legalábbis en makkora mint később)könnyen belerázódnak :lol:

ágiboldi
GYES szindróma? engem csak időnként öntenek el hasonló érzések...sztem ezek az érzések mindenkit kerülgetnek, csak van aki bevallja, mások nem...
én ezt normális dolognak érzem, annak tükrében ,hogy milyen pörgésben éltem/tünk.

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


bocs, Balit :oops: :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Az elmúlp pár hetünk, vagy egy hónapunk azzal telt, hogy ki akarunk költözni Angliába. Mostanra végképp kútba esett. :( Egyszerűen túl rizikós. Furcsa, hogy képes vagyok mérlegelni, ilyenkor érzem azt, hogy menthetetlenül felnőttem. :cry: :lol: Amikor legutoljára ez felmerült, egy telefonbeszélgetés alatt, kb 5 perc alatt döntöttem el, hogy megyek és maradtam két évig. Most jöhet a következő életmegváltó tervem. :wink:

Ágiboldi,
Nekem ez nem a gyesszindróma, hanem hogy meg fog jönni. :lol: Utána jön a hisztim és a zabálás. :wink:

Kditke,
Miért ne lehetne zsírmirigy ennyi idősen? Szabit elnézve elég sok zsírsejtjük van. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 

 
 

Sziasztok!

Sági!
Nagyon jók a képek!

Nanica!
A szopis kép is nagyon jóóó! :lol:

Timi!
Intenzíven??Úristen, mi történt??Mielőbbi jobbulást kívánok neki!!!

Mazsi!
Az ehavi babamagazinban van ismét egy cikk a kancsalságról!
(na nem reklámozom tovább a magazint :oops: :D )Örülök, hogy jobban van Lea!

Ditke!
Ha most ünneplitek Tomi névnapját, akkor sok szépet kívánok neki! :wink:

Lora!
Gratula a fogacskához, jó hétvévét!Bár itt nem mutat jó időt.:(

Emili is pánikrohamot kap, ha házon kívül eltűnök:pl. bemerészkedek egy próbafülkébe!Akkor alig kap levegőt, úgy ordít, pedig folyamatosan beszélek hozzá! :roll: De anyáéknál nincs semmi gond, ha eltűnök a képből, de a próbafülkézés az kikészíti.

Gyes szindroma:nekem speciell egyáltalán nem hiányzik a munka, örülök hogy itthon lehetek, nincs kötöttség, azt csinálok amit akarok, akkor amikor én akarom(na megengedi Emili, és az időjárás, de ez mástészta. :wink: ).Én nagyon sokat csavargok Emilivel, így sokat vagyok emberek közt is.
De ha vkinek hiányzik a munkája, meg egy kis függetlenség, szerintem az teljesen normális dolog, hisz 1 évvel ezelőtt még ez volt a felállás sok éven keresztül.Az anyaság kötöttebb, mnoton program, csak úgy szaladnak a napok, mintha csak órák lennének.Engem csak ez zavar, az idő gyors múlása, hogy mégsincs időm sokmindenre.
Nem tudom mások hogyan csinálják, de nekem mindig lenne vmi dolgom, rámolnivaló, vagy hobbi, olvasni való, a hímzéseim is félbehagyva, de Emili mellett sokideig tartó , figyelemigényes dolgokat nem nagyon lehet csinálni.Nekem csak ez hiányzik.

Lorca!
Miért nem mentek Angliába?Mennyi időre terveztétek?

Képzeljétek, Emili a mai tornán ismét megmutatta, hogy tud ő járni!Persze itthon már megint nem csinálja, dehát ráér még.
ÉÉÉS:megette a darabos kaját!!!!HURRÁÁÁÁ!!!Ráadásul egy nagy üveggel, 250g-os, 1 cm-es tészta darabok voltak benne, és nem volt se köhögés, se fintorgás, se fuldoklás!!!Utánna megevett még egy Yogot is. 8) Ezen felbuzdulva nemrég adtam neki reszelt almát is, és azt is megette!Így most kinyílik a világ előtte, veszek majd neki darabos üveges kaját is, és végre próbálhatok adni neki a mi kajáinkból is!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Na milyen érdkeset találtam:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


ágiboldi
oké, a gyesbetegség, de könyörgöm, ez még a gyed!!! :cry: :lol: ráadásul az a legröhadtabb, h mégis mi bajom van, amikor nem kell dolgoznijárni :lol: , a gyerek jól van, itt a tavasz...???
de azért ma már sokkal jobb, de az elmúlt két nap tényleg rémálom volt, n n az erőm végén jártam

no mindegy. tudom ajánlani a mezőgazdasági múzeumban (vajdahunyad vára) a húsvéti forgatag nevű kiállítást. igazából gyerekeknek van, de mi is n jól szórakoztunk :wink:
és beszereztem a tojásfestő/hímező készletemet is, de kell is a felkészülés, idén két fix locsolóm is lesz :lol:

majus3
 
 


Panka,
Nekem nem a munka hiányzik, hanem az, hogy komolyan vegyenek és ne csak a gyereken keresztül érezzem, hogy létezek. :roll: Bármily hülyén is hangzik ez így...
Szerettem volna kimenni, mert most nincs igazi kötöttségem, vagy 10 éve, most lenne minden mozdítható. De anyagilag nagyon nagyot bukhatnánk. Egyszerre kéne összejönnie a lakás, állás, Natiovi dolgoknak, meg persze az sem lenne jó, ha kitennének a próbaidő alatt. Talán csak tervezgetni volt jó, ez is a gyesbetegség, hogy valamerre kifelé próbálok mászni. Meg nekem nem egy év, hogy itthon vagyok, hanem már a negyedikbe léptem. :lol:

Szabi mostanában főként az olyan dolgokat szereti, amiket meg tud fogni a kezében, ha lehet húsos és fűszeres. Honnan veszi ezeket? :shock: Nem tőlem :lol:

Mazsi,
Még mindig lázmentesen?

Kép KépKép
lorca
 
 


halihó!

lorca
sajnálom,hogy nem jött össze eme álmod :lol: :wink: tuti jön vmi újabb 5let!

és igeeen! még mindig láztalan :lol: :lol: :lol:

pankaa
jó ez a szövegelés :lol: én eltudtam olvasni :wink:

gratula Emilinek a darabos kajcsihoz és a járáshoz :lol:

tehát mindneképpen meg kell vennem ezt a Babamagazint :roll: :lol:

most mennem kell apa pókerje elkezdődött :twisted:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi, akkor meggyógyult, szuper. Mikorra kaptatok új időpontot a szemészhez?

Lorca, hátha később megint elgondolkozhattok és összejön :wink:

Panka, na jó, lehet, h az sem segít a hangulatomon, h minden este éjfélig dolgozok. Pont ez az, hogy mi is nagyon sokat csavargunk, rengeteg mindenkivel találkozunk, stb. ennek ellenére nem vagyok jó passzban..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


A szavak sztem csak kontextusban olvashatók könnyen, ha csak egy-egy szó lenne akkor nehezebb.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


hi-hi-hi apjuk ki is esett a versenyből :lol: 8)

lorca
Szabi jobban van már?

majus
én is ma dönöttem el hogy életemben talán először tojást fogok festeni... :shock: na nem a locsolóknak,csak úgy magunknak de legink Lea miatt :lol: tudom,h nem nagyon fogja értékelni de vhogy a Húsvétot kicsit ünnepiesebbé kellene tegyük mert az utóbbi években nem így volt...

Timi
tesód hogy van?sikerült esetleg eljutni hozzá?
rem rendben lesz minden :lol:
kár,hogy nem Pesten lakunk :cry: mert akkor már elvittelek volna hozzá :wink:

pankaa
nekem sem a munka hiányzik :wink: talán lorca fogalmazta meg a legink érthetően a dolgot...
majd ha végigalussza Lea cica az éjszakát és nem leszek estére "zombi" és lesz elég energiám apjukra, magamra hobbira és stb....
de ettől még jól vagyok! :lol:

imádom ezt a kis manót :wink:
a ma esti hancúr közben megtapsoltam vmiért és ekezdett ő is rendesen tapsolni! :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Dana! Megjött a levél! :D Nagyon jó dolgok vannak benne! Mi az az ALFARÉ? Hol lehet kapni? :roll: Mégegyszer nagyon köszi.

Ágiboldi! Sajnálom, hogy rossz passzban vagy. :( Én is szoktam...Pedig tudod engem van ami "jobb" passzba tartson. :roll:

Mazsi! Örülök, hogy láztalan Lea! :D Én is festek szerintem tojást. Már voltam egy hobbi boltban és vettem dízsítést. Elkezdtem már csinosítani a lakást. Lehet, hogy csinálok egy húsvéti fát.

Délutáni ébredés után Beni mindig bújós és fél órát fekszik az ölemben. Ez ma is így történt. Egyszer csak hallom, hogy picit nyög (pisilésnél) majd a hasamat elöntötte a forróság. Tiszta pisi lettem. A gond az az volt, hogy ő még vissza alukált. :? :lol:

KépKép
csongria
 
 


Pankaa

Köszönjük a köszöntést !!!

Igen a mai Tamás napot tartjuk neve napjának, de épp mondtam, hogy ez olyan kiszúrás velünk, most a múlt hétvégén fejeztük bea szükinapi bulikat és már itt is a neve napja, bár a következő sem jobb, mert az meg karácsony környékén van pár nap a különbség ott is ! :wink:

Gratula Emilinek a darabos ételek magává tételéhez !!!
Lehet, hogy már kérdeztem a Yogo sima, vagy gyümis és a babáknak való vagy a sima felnőtt, csak azért kérdezem, mert a hétvégén nézegettem a Metróban a joghurtokat és mind tele van adalékanyaggal, guar gumival és ilyeneket nem merek adni !
Meg félek, hogy a gyümidarabtól bélelzáródása lesz, bár én is már csak reszelem az almát és semmi baja tőle !!!

Mazsi

Nagyon ügyi a kis tapsikoló művésznő !!! :lol:

Lorca

Ha nem dolgozol, hogy lehetsz próbaidőn ?? Nem értem ? :o

Milyen sok kézügyességgel rendelkező anyuka van itt ??!!!
Csak az irigység beszél belőlem, én ezekhez ugyanis tök béna vagyok !!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Kérdés :?: : megyünk hétvégén anyuékhoz és van 1 cicája. Már nem fiatal. Szerintetek hozzárhet Linus? ( Nem hiszem, hogy simogatni hagyná magát.) Nem akarom túlzottan óvni sem, de azért kicsit aggódok...

Tojásfestés: aktívabb időszakban csináltam, teljesen hagyományos technikával: méhviasz, íróka, festés... na itt szoktam elrontani... Lányok, az ilyet csak hidegfestéses eljárással, különben oda az egész :roll: :lol:

Timi: jobbulást a testvérednek!

Ditke: boldog névnapot Tominak!

Voltunk ma megint úszni, és olyan ügyi volt Linus! Merült függgőlegesen és partról beugorva is!

Kvíz: szerintem 1 valakinek kéne gyűjteni a kérdéseket és a nagytalin leht próbára tenni a memóriát...akinek van jó kvízkérdése, küldje

Nekem meg küldjétek az adatokat 1 éves korig.

nanica
 
 


Ditke! Akkor isten éltesse Tomikát a nevenapján!!! Én is béna vagyok a kézügyi dolgokkal csak próbálkozom. :roll:

KépKép
csongria
 
 


Nanica,
Nekünk volt cicánk, Nati egy éves koráig. :wink: Szerintem nem veszélyes.

Kditke,
Írtam a hsz-ben, hogy tervezgettük Robival Angliát és az állás stb dolgoknak egyszerre kellene összejönni ahhoz, hogy sikerüljön. Azaz kint én kerestem volna munkát. Nem jelen időre vonatkozott, hanem vágyaimra. Amiben, ha nem is vágyként, de felmerült az az alternatíva, hogy kitesznek az állásból.
Munkám az hivatalosan van, onnan nem tehetnek ki kb 2010 őszig. :twisted:

Csongria,
Biopelus. :lol:

Mazsi,
Szabi szöttyög és picit köhög, de jókedvű. Lassan már ezt egészségesnek tekintem, mivel teljesen hozzászoktam ahhoz, hogy Nati orra emberemlékezet óta csorog. :roll:
Ráfogom arra, hogy legalább egy új fogat növesztett a napokban. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Sági
Még meg se dicsértem a képeket.Annyira nagyfiús rajta Peti ebbe a szerelésbe!Meg az üdvözlés nagyon tetszik. :D

Sno
A máhviaszos gyurma tényleg nagyon jó.El is felejtetettem,hogy ilyen is létezik. :oops:

Ria
Ennyit a postáról. :? 1 hétbe telt mire Pestre ér a levél!
Alfaré:tejet helyettesítő hipoallergén tápszer.Cukor mentes.Nestlé termék,és a gyógyszertárakba kapható.
Remélem sokat tudtam segíteni vele.

Lorca
Eggyet tudok érteni veled,hogy gyerek nélkül is észrevegyenek bennünk.Meg tényleg az évek sokat számítanak. :D
Ha jól emlékszem a tesód lakik kinn?Nem tud segíteni?Tényleg mennyi időre gondoltatok menni?Azért szerintem ne vesd el a dolgot,mivel igaz nehéz 2 picivel,de szerintem iskolással még nehezebb,hogy átálljanak.

Mazsi
De jó Lea már nem lázas.Írd csak a tapasztalataidat a szemészettel kapcsolatba,mert legalább képbe leszek Én is.Jövő héten megyünk házi orvoshoz és megkérdem ő hogy gondolja,de meg is kérdem itt kit ajánl és elviszem.Ez a távolba kancsalítás nagyon zavar.

Május
Ti sokat jártok múzeumba?Mert tényleg nagyon jó lehet amit írtál,tv-be is hallottam róla.

Panka
Elolvastam,de szerintem ha nem szövegbe van lehet nehezebben ment volna.
Gratula a darabos kajákhoz.

Nanica
Usziba partról beugorva? :shock: képeket nem raksz fel róla?
Anyuéknak volt cicájuk panel lakásba.Még Én vittem lánykoromba haza.Dani nagyon imádta,sohase volt gond,hogy féltsük tőle.Inkább a macskát kellett Danitól. :lol: Ha be van oltva,és nem nagyon karmolászik szerintem nagyon nyugodtam engedd oda.Úgyis szerintem a cica elfog bújni.
Méhviaszos tojásfestést még lánykoromba csináltam,de sohase sikerült.Meg már el is felejtettem hogy kell csinálni.

Tojásfestés:
Én minden évbe szoktam festeni,még mikor gyerekek se voltak.Igaz egyedül csak én eszem meg.
Most azon gondolkodok Danival fessem-e vagy inkább a nyuszi hozza.
Ti hogy csinálnátok?
Ezt le kell írnom:
Képzeljétek ma bementünk az interspárba,Daninak megigértem a tojásfára veszünk még müanyag tojásokat.Nem lehet kapni!Már 1,5 hónapja van csokinyúl,tojás,de kérdezek 2 eladót is,hogy díszítő tojások ,figurák vannak-e.Csak bambán néznek rám,hogy mire gondolok,mikor meg leesik nekik csak szabadkoznak,hogy nem azon a részlegen dolgoznak. :shock:

Laurának megvan az első félelme.Dani scooby-doo társasjátékát meglátta és már mászott is fel rám hogy fogjam meg,meg míg játszottunk csak szorított,mutogatta rajta a szellemet/igaz furcsa hangot ad ki/Lehet az elején nem kellett volna tiltanom,hogy odamenjen és most nem lenne gond,de akkor meg Dani nem tudna játszani vele.
Ja és új tudományt produkál amit nem díjazok.Felmászik a megágyazott ágyra a párnákhoz és hátrafelé meg hanyatt dobja magát.Nagyon tudja élvezni.Még rötyög is rajta.Én meg nézem ne úgy essen,hogy lefordul az ágyról.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Dana, :) Partról beugrás: kicsücsültetjük a babót a medence szélére és mintha ő ugrana, visszazsámolás és zsupsz be a vízbe... Élvezik

Köszi a cicás infókat, akkor hagyom hogy felfedezze az első háziállatot...

nanica
 
 


Sziasztok!

Kicsit jobban vagyok, tesómat kiengedték az intenzívről! :)

Tojásfestés:
én nagyon puritánul csinálom nulla kézügyesség gyanánt: sima tojásfestékbe beáztatom a tojást! :) Vagy, lehet forró vízre olvadó matricákat ráolvasztani. Még azt is szoktam. :) De azért előtte kifújom a tojást, mert már jártunk úgy, hogy megzápult a főtt tojás! :oops: :oops:

Mazsi!
Örülök, hogy Lea jobban van.
Lillus minden mutatványa után, amire azt mondjuk, hogy nagyon ügyes vagy, megtapsolja magát! :lol: :lol:

Nanica!
Tudom, már sokan leírták, de én is megteszem. Anyukáméknál is va egy cici és ha más nem is, de én borzasztóan féltettem a szőrtől, betegségtől sbt. Lillát. Mégis, mikor meglátta a cicát, olyan határtalan boldogság ült ki az arcára, hogy nem volt szívem megtagadni tőle. Fura, de nem akart hozzányúlni, viszont egyfolytában a macsekot kereste és nézte, míg ott voltunk. :) Ja, és négykézláb igyekezett utolérni, szegény macska meg azt sem tudta, hová meneküljön! :lol: :lol:

Ria!
Olyan jók a képek, főleg a bubis tetszik nekem! :) A fehér rövidujjú body egyenruci? :)

Ágiboldi!
Azonosulok veled gyes szindrómában!!!! Főleg így, hogy napok óta tök egyedül vagyok, csak Lillussal tudok beszélgetni. Lassan már a boltban is úgy tologatom a bevásárlókocsit, mintha babakocsi lenne. :roll: :roll:

Helga!
Szülinapi buli nem lesz. :( Héfőn hármasban ünnepelünk. Bali szülei köv. héten jönnek, anyukámék így a tesóm miatt nem tudnak! :( :( De majd húsvétra megyünk haza és bepótoljuk ott.

Sági!
Jók a szülinapi képek! :) :) És az a torta! Ízlett Petinek?

Bocs, ha nem írok mindenkinek, de csak felületesen olvastam vissza. :oops:
Lillus szopisztrájkja miatt odáig jutottunk, hogy már hajnalban sem kéri a cicit. Így mi befejeztük a szopit. Napközben már rá se néz a cicire, pedig Bali erőszakoskodott, hogy Lillusnak még szüksége van rá. Aztán kipróbáltuk és tényleg nem kell neki. Nem baj, most már legalább önző módon gondolhatok magamra is. :) :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Nah, megint vagyok.

Csak közben a fejemre borult egy hatalmas mennyiségű és lehetetlen határidejű fordítás, úgyhogy azzal voltam elfoglalva.


Pankaa:

Zsuzsa jellemzéséből (bár nincs konkrétan kimondva) egy szakértő számára az derül ki, hogy ő egy súlyosan autista gyerek. Nem kommunikál, nem teremt kapcsolatot, beszűkült a játéka, nem irányítható, nem érti a csoport napirendjét, a folyamatokat, elutasítja a testi kontaktust, stb. Eléggé megrázó volt olvasni, bár most már inkább affelé hajlok, hogy el van túlozva, mert a többi gondozónő nem így látja, és hát én se így látom Zsuzsát. De azért megyünk jövő héten kivizsgálásra. :?


Ágiboldi:

Annyiból ottülős meló, hogy én szépen átmegyek az I. kerületbe, ahol van egy lakásom (oda vagyok bejelentve, ezért is jár Zsuzsa oda bölcsibe), és "ott ülök" minden nap egy pár órát, vagy addig amíg Zsuzsáért nem kell menni. Addig David vigyáz Szilvire.


Május:

Szuper! :) Gyertek el egyszer! Minden hónapban lesz!


Tejes körkérdés: Mi is volt? :oops:

Én nem adok egyiküknek sem tejet, mert Zsuzsa ugye bizonyítottan allergiás, és Szilvi meg nagyon gyanús. Még ugyan a tesztelgetés fázisban vagyok (főleg azért mert nehezen tudok ellenállni egy-egy pohár tejnek vagy kis fagyinak vagy egy kis sajttal sült krumplinak...) de sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy Szilvit még az anyatejen keresztül is kicsapja a tejtermék, csúnya ekcémás lesz tőle a bőre. Direkbe még egyáltalán nem kapott, ilyen tempóban egy jó ideig nem is fog. :?

Május:

Mint a fenti mutatja, egy gyereknek nem "muszáj" a tejtermék semmilyen formában, csak éppen borzasztó kényelmes, mert a gyerekek általában imádják, kalóriadús, zsírdús, fehérjedús, van benne kalcium és D vitamin, amit amúgy zöldség-gyümölcsből kéne bejuttatni, amit pedig nem szeretnek annyira a gyerekek általában mint egy jó kis sajtot vagy pudingot.

Az anyatej százszor, ezerszer jobb neki, mint BÁRMILYEN tápszer vagy tejtermék amit a boltban reklámoznak. Könnyen emészthető, az ő emésztésére van méretezve a zsír-fehérje-szénhidrát arány, OLCSÓ :lol: és tele van ÉLŐ immunsejtekkel, amik védik azok ellen a betegségek ellen, amikkel a te szervezeted már megküzdött. És a csomagolása is szebb. ;) (Bocs, kicsit le vagyok maradva: még szopik Kele? Vagy azért írod a szopi kiváltását, mert már nem?)

A gyereknek nem KELL tejet innia, de még tejtermék sem KELL neki, hiszen hány olyan kultúra van, (arról nem is beszélve, hány évmillión át) ahol nem tartanak tehenet.

Csak mint fent írtam, egy borzasztó finom és kényelmes táplálék.


Bozótka:

Várunk szeretettel. Minden hónap első péntekén van a baba-mama csoport.


Mazsi:

Igen, Szilvi is ilyen volt, 4 napig volt 39 feletti láza, neki is a Nurofen vált be legjobban, pedig adtam neki noraminazophen kúpot is. Aztán 5. nap már csak hőemelkedés, aztán semmi. Az utolsó nap volt kicsit nyálkásabb széklete, de hasmenésnek nem mondható.


Dana:

Nem akarok kollegát leszólni, de égbekiáltó baromság amit mondott... szoptasd nyugodtan Laurát ameddig mindkettőtöknek jólesik.

Ki mondaná azt egy anyukának hogy pl ne ölelgesse vagy puszilgassa vagy esetleg ne adjon enni a gyerekének, mert akkor érzelmileg nem fog leválni róla? :evil:


Thelga:

Csak nyugodtan. :D Főleg mert egyetértünk. ;)


Ria:

Arra készülj fel, hogy a vérvétel nem biztos hogy kimutatja az allergiát... mert nem minden allergiát képes kimutatni. Az egyetlen "tuti" tesztje az allergiának, hogy ha megvonod a bűnöst, megszűnnek a tünetek, ha visszaadagolod, akkor újra megjelennek. Ennél jobb tesztet a gasztrón se tudnak mondani.


Kaja szopi után:

Szilvi is jóétvágyú, és képes szopi előtt, után, bármikor enni. De leginkább azt látom rajta, hogy ő tudja, mikor mit akar. Van, hogy elutasítja a cicit és "rendes" kaját kér helyette, és van hogy kiadós szopi után hajlandó csak leülni velünk vacsorázni. De akkor is eszik! Szóval szerintem tudja a gyerek, hogy mikor mit akar.


Sno:

Szerintem David egyelőre sokkolva van, de mindenesetre lelkesen marad otthon vigyázni a gyerekekre. Még nem tökéletesítette a dolgot, egy gyerekkel még kimerészkedik mondjuk bevásárolni (bár nem gyakran), de két gyerekkel már nem. Kajával nem tudom mi lesz. :? Lehet megint rendelni kéne amíg bele nem rázódunk az új rendszerbe.


Timó:

Hogy vagy? Hogy van a nővéred?


Lorca:

Sajnálom hogy kútba esett Anglia, de abszolút megértem. Én is ilyen okok miatt nem indulok ki Amerikába, pedig szerintem nálunk még kevesebb a rizikófaktor mint nálatok (lásd: mindketten beszéljük a nyelvet, van ott család, állampolgárok vagyunk, stb).

Szabi súlygyarapodása hogy alakul?


GYES szindróma:

Nekem fokozottan jutott, én gyerek mellett max 6 hónapig bírom munka illetve más "tartalmas" és rendszeres elfoglaltság nélkül.


Nanica:

Anyukámnak 6 macskája van, és eddig egyik gyerekmnek se lett semmi baja tőlük. Szilvi egyenesen megkergeti őket.


Na megyek mert közben ma is délben van egy határidőm... elég kemény menet amit szabnak itt, de addig jó, amíg van munka.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Timi

Örülök, hogy a nővéred jobban van !!!!!

Nem önzés amit leírtál egyáltalán van aki egyáltalán nem is szoptat, merthogy minél előbb visszanyerje eredeti alakját , tudjon fogyókúrázni és a cicije formája se változzon meg !(egy ismerős felesége a baráti körünkből, 1 hónappal fiatalabb a kislánya mint Tomi és most kezdett el kúszni a sok anyai gondoskodának hála :twisted: )

Szerintem nagyon ügyi voltál, hogy eddig is szoptattad Lillust, most már azért több fajta ennivalót ehet rá fog szokni már neki is adhatókra, meg gondolom te is adsz tápszert még egy jó darabig !! :lol:

Vigasztald meg azzal Balit, hogy ne legyen szomorú a szoptatás elhagyásán, hogy már csak az övék a cicik, nem kell rajta osztozkodni senkivel !!! (bocsi ) :lol:

Én is ugyanígy voltam mikor elfogyott a tejem egy kicsit magammal is tudtam foglalkozni, vége lett a tejgyárnak, nem vehettem be gyógyszert, nem ehettem sok mindent, sok folyadékot kellett innom, feszülő fájó cicik míg szoptattam, azért ez nagy áldozat aminek természetesen van értelme, hogy minden rendben legyen a manókkal, de így könnyebb lesz ,bizonyos tekintetben, bár a kaja pacsmagolás az nem mert a cicinél csak elővette az ember megmosta és ment a tejci ! Szóval van jó és rossz oldala mindkettőnek !!! :wink: :lol:

Szalmaságod soká tart még, nagyon rossz lehet, én nagyon szenvedtem ha Tomi apu soká ért haza a munkából !!!
Pedig ő minden este itthon volt, de még így is rossz volt !!! :cry: :oops:

Nanica

Köszönjük a köszöntést !!!

Gratula Linusnak az úszásos teljesítményhez !!!! :lol: :P

Medence széléről Tomi már állva is ugrik az úszáson, no jó az túlzás, hogy ugrik, de álló helyzetből nekiszaladva belehuppan a vízbe ! :lol:

Cica ügyben nem tudok tanácsot adni mivel nekünk kutyánk van Tomi nagyon szereti, előbb ugatott, mint beszélt, de mivel 60 kg így a nagysága miatt fél tőle egy kicsit ! Állandóan lesi az erkélyajtóból és az ablakból, hogy hol van és keresi, mint Lillus ahogy Timi leírta !

Arra jöttem rá, hogy ami nagyobb nála (játék, plüssállat) attól kicsit tart, de megoldja gyorsan földre viszi elfekteti és már nem is nagyobb !!!

Dana

Előre is bocsi a véleményemért !!!!!
Nálunk nem lesz tojásfa az biztos, valahogy olyan abszurdnak tartom maga a szó is tojásfa- karácsonyfa az még igen de tojásfa ?? Felénk ez Szeged és környéke nem volt divat, lehet ezért vagyok ilyen elmaradott !!!!

Azon viszont gondolkodom, hogy egy élő nyuszit húsvétra és azt etetni, gondozni az már lehet, hogy tetszene Tominak !(bár sok gond lenne vele, és a férjem képes és az ünnep elteltével képes lenne bográcsost készíteni belőle!!! Nem inkább ezt nem rizikózom !!!)

Csongria

Köszike a köszöntést !!!!

Akkor legalább a szándékod megvan, ha már a kézügyességed kevesebb, én bele sem mernék kezdeni ezekbe a dolgokba !!!
:oops:

Lorca

Így már értem a munkát !!!

Nagyon jó, hogy írod a munkahelyet, nem tudod véletlenül hogy meddig élvez védettséget a kismama, ha visszamegy dolgozni, a kirugás alól és hogy hogyan van a szabadság kiadása arra az időre míg GYED-en volt ?? Mármint egy évet voltam GYED-en akkor arra az időre ki fizeti az arra vonatkozó szabadságot, a TB avagy a munkáltató ????

Hanyadik fognál tartotok Szabinál ???
Kép Reggeli hancúr a nagymamával a nagyágyon !!

Kép
kditke
 
 


róki
köszi a választ, n megnyugtattál! kele még szopizik 3x/24 óra, és tejterméket (tejföl, sajt, joghurt) is kap, úgy néz ki, nincs vele gondja.

lorca
n n sajnálom, h elvetettétek az angliai tervet, nekünk esélyünk sincs ilyesmire (nincs ismerősünk, rokonunk, nem beszéljük olyan szinten a nyelvet, stb, stb) de mindig n beleélem magam, ha vlki közel áll a megvalósításhoz :lol:

jut eszembe, pankaa, amszterdam?


dana
kele is imád hátravetődni, sokszor kell vele ilyet játszani, h az ölünkben ülve hirtelen hátradől, v állva hátraveti a fejét. sztm tutira megszédülnek és azt élvezik.
tojásfestés
hát, ha szerinted dani élvezné, akkor csináljátok együtt, de egyébként simán hozhatja a nyuszi is :wink:

mazsi
akkor hajráááá! :lol: a múzeumban a nő, akitől vettem a felszerelést (íróka, méhviasz, festék) mondta, h ha elakadok, akkor ott van a telefonszáma, és bármikor hívjam fel! csak néztem, h mennyire a szívén viseli a hagyományőrzést..


druszám
tökjó ez a szopiabbahagyás! mármint h egyéves koráig szoptattad, és h önként fejezte be, a lehető leggördülékenyebben!

nanica
semmi baja nem lesz a macskától. sőőőt, sztm n fontos, h (nyilván ésszerű határokon belül) már most se tiltsuk/féltsük a háziállatoktól, mert később sok problémát okozhat, ha a mi félelmünk lesz számára a meghatározó.

majus3
 
 


Sziasztok!

Ágiboldi!
Persze, biztos hozzájárul a kialvatlanság is.Remélem hamar visszatér a jókedved! :wink:

Ditke!
A Yogo az a Nestlés, babáknak való, nincs benne gyümidarab, de van belőle banános, epres, meg még nem tudom milyen.
Máűr hogy lenne bélelzáródása a gyümi miatt????????Még ha lenne is benne?????Hiszen akkor a darabos kajáktól is lenne, de ez hülyeség, hiszem azért van az emésztőrendszer, hogy feldolgozza.A darabos kaják sem egyben jönnek ki! :wink:

Nanica!
Hát én nem engedem még állatokat fogdosni Emilit, mert rögtön utánna a szájába veszi a kezét, stb. :?
Cicával amúgy is óvatos vagyok, a macskák alamusziak, hirtelen odakapnak! :twisted:
Kvízkérdés:
Ki az a baba, akinek nehéz megtalálni a névnapját a naptárban? :wink: :lol:

Dana!
Emili is szeret így borulni az ágyon!!Bele a paplanba.:D
Szerintem Danival festhetsz tojást, bár azt a lányok szokták. :wink: De ha szeretné, élvezi, akkor lehet szerintem.

Róki!
Hú, ez tényleg keményen hangzik!Biztos csak túlzás, meg szerintem egy véleménnyel nem lehet azt mondani vkire, hogy autista! :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Roki! Ez a jellemzés azért durva! Attól, hogy visszahúzódó egy kicsit? Nem teremt testi kapcsolatot? De veletek sem? Szerintem az fog kiderülni, hogy semmi baja!!! Milyen kivizsgálásra viszitek?
Nekünk is mondta a dr-nő, hogy a vérvétel valszeg nem hoz eredményt de azért csináljuk meg. Ha kész az erdmény mindenképpen megterheljük tejjel. Csak az az érdekes, hogy most tejmentesen élünk és 1-2 ekzema van azért rajta. :roll:

Timi! Örülök, hogy jobban van a tesód! :) Nem egyen bady csak mi vettünk egy csomag fehéret. :lol:

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!

Keszulodunk a holnapra, a torta mar megvan (piskot, turokremes toltelek,csokimazzal leontve), holnap csinaljuk majd az ebedhez valokat (leves, rantott hus, fasirt). A 11 oras mise utan lesz majd a keresztelo, es utana lesz majd az ebed. Majd teszek fel kepeket.

Sno, Lorca
Koszonom szepen a javaslataitokat az alvassal kapcsolatosan. Mindketto megoldas szimpatikus, a Sno felet sajnos nem igazan lehet kivitelezni, mert nagyon kicsi a szoba, nem igazan van hely arra, hogy a foldre lerakjam meg Aron matracat, es meg magamnak is legyen hely a foldon. Volt olyan kanapenk, amit ha kihuzunk, akkor a matraca kozvetlenul a foldre kerul, csak nehany honapja eladtam (meg buszke is voltam magamra, hogy milyen jol eladtam) :evil: Ez lenne pedig most a legjobb megoldas, de mostmar mindegy.

Timi,
Orulok, hogy jol van a tesod!!!!!!!!!
Lillus szepen, onmagatol elvalasztodott! Egy eves koraig szoptattad, ugyhogy ugyesek voltatok :) Jo lenne, ha Aronnal is hasonlo keppen menne, azaz onmagatol, szepen gordulekenyen elvalasztodna.

Roki,
Hihetetlen, amit irtak Zsuzsarol! Nem hiszem el, hogy Neked nem tunt volna fel, ha ilyen komoly gond lenne vele. :cry: Szivtelen ember, aki irta! Biztos, hogy be fog bizonyosodni, hogy semmi gond sincs.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk már anyuéknál. Linus és a cica még nem kerültek közeli ismertségbe... (nem rajtam múlt)

Most csak olvasni tudok, mert 1 légtérben vagyok a Linussal és az előbb is felébredt a pötyögésre...

nanica
 
 


AKartam, de elfelejtettem :oops: :oops: :oops:

Peti,
Boldog születésnapot továbbra is...

mmónika
 
 


Pankaa

Bélelzáródás elméletem: darabos gyümi pl. körte aminek van apró kis magjai és egyből megvan a baj. A Danone-nak van darabos gyümis joghurtja és pl arra gondoltam !!!(Vagy van nekik az erdei gyümölcsös szamóca szeder és egyéb kevert gyümivel !!! :oops:

Ezért kérdeztem, hogy baby féle ez a joghurt, mert akkor biztos le van szűrve de a felnőtt bizti nincs !!!! A Danone nincs !!

Volt olyan betegünk akinek a szőlőmag csinált bélelzáródást !!!!! :oops:

A darabos kaja persze, hogy megemésztődik, de a gyümimag az nem !!!!! :lol:

Helga

Jó készülődést a keresztelőre, biztosan jól fog sikerülni !!!! :lol:
Áron pedig nagyon ügyike lesz !!!! :lol:

Kép
kditke
 
 


Ria, Pankaa, Thelga:

A gondozónő nem írta le, hogy autista, de a leírásból teljesen egyértelműen ez cseng ki, ha az ember összeveti az autizmus tüneteivel.

Zsuzsa valóban egy nehezebben oldódó, inkább visszahúzódó gyerek (de nem félénk! sőt), de ha már oldódott, akkor igenis szereti a testkontaktust, odajön, átölel, ölbe kéredzkedik, sőt, most már puszit is hajlandó adni kérésre. ;) Szerintem kifejezetten okos, egy csomó összefüggést megért, sok mindent szeret játszani (mostanában leginkább rajzolni, puzzle-t rakni, építőkockából építkezni, kismotorozni, babáit altatni/etetni, könyveket nézegetni, énekelni). Szerepjátéka még tényleg relatíve kevés van, de hát még csak 2,5 éves, talán ez még belefér.

Most egyébként kikérdeztem a többieket Zsuzsa topikjában az "aggasztó" viselkedései felől, és igencsak megnyugtatott, hogy szinte minden gyerek csinálja azt amit ő is (szeret minden dalt/mondókát legalább 10x meghallgatni, számolgatja a lépcsőket meg általában mindent, elutasító tud lenni az apjával ha én is ott vagyok) kivéve ezt, hogy ismerősöknek sem örül első körben, pl nem hajlandó odamenni anyukámhoz, aki amúgy hetente vigyáz rá, és nála is szokott aludni, és akit szeret, csak mondjuk pár perc után. De nem szalad elé és veti magát a karjaiba. Meg hogy mennyire elutasító Szilvivel kapcsolatban, most mindig az a refrén, hogy "No Vivi". De szerintem ez inkább testvérféltékenység, mert ha sikerül külön időt szánni Zsuzsára, akkor sokkal kevésbé irritálja őt Szilvi jelenléte. Meg az is kicsit aggasztó, hogy ilyen hosszú idő után is 10 esetből 9-szer sírva megy be a bölcsibe, de a TÖBBI GONDOZÓNŐ SZERINT ha már ott van, akkor hamar lenyugszik, mosolyog, játszik, ölbe kéredzkedik, jókedvű, már egy-két szót mond nekik magyarul (anyukámnak pedig folyamatosan magyarul beszél, tehát nem nyelvi a probléma), van egy kis barátnője akivel kézenfogva mászkálnak (és érdekesség, hogy az a kislány sem beszél még, pedig 2 éves már). Otthon pedig azt látom, hogy rohamosan fejlődik a magyartudása, amit tuti nem tőlem hall, hanem ott bent, gyakran magyarul mondókázik meg énekelget olyasmit amit nem tőlem tanult, és néha olyanokat mond, amiből az derül ki, hogy azért tudja a bölcsi rendjét. Pl a múltkor együtt reggeliztünk, én müzlit ettem, és kezembe fogtam a tálkát, erre rámszólt (magyarul!!) hogy "tedd le az asztalra!" Ilyenkor egyébként jókat derülök rajta, mikor így utasítgat, és ezt is biztos nem én tanítottam neki. Angolul egyébként már folyékonyan és teljes mondatokban beszél, a magyar még rapszódikus, és érdekessége, hogy inkább frázisokban tanulja, nem szavanként. Pl "Kóstold meg!" (ezt is tuti a bölcsiben sulykolják belé, én nem szoktam erőltetni, hogy bármit is megkóstoljon, ráadásul nem magyarul), meg "keressük meg" vagy "ébresztő! itt a tej!". És mostanában elkezdte, hogy egy csomó mindent mindkét nyelven mond. Pl tüsszent, erre mondom neki, hogy "bless you", erre ő rávágja, hogy "egészségedre"!

Az "enyém" is nagy sláger, és érdekes hogy ezt viszont nem mondja angolul, csak magyarul. "Enyém. Nem Vivié. Zsuzsáé."

No mindegy, szóval szerintem nyelvbeli lemaradása egyáltalán nincs a korosztályához képest, teljesen rendben van mindkét nyelven, még akkor is ha a magyar kicsit le van maradva az angol mögött. Magához képest lehet hogy rosszabbul tudja mindkét nyelvet mintha csak egyiket kéne elsajátítania, de még így is bőven a normális határán belül van.

Azért kiváncsi vagyok nagyon hogy a kolleganő mit lát benne...

Bocs hogy hosszú lettem. Most megyek vissza fordítani.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Látom a jó időt mindenki kihasználja.Beszámolókat azért írjatok,merre jártatok.

Timi
Nagyon örülök nővéred már jól van.Mikor mehet haza?Biztos otthon jobban gyógyulna.
Gratulálok a zökkenőmentes szopi abbahagyásának.Hogy csináltad?Én is szeretném ilyen könnyen abbahagyni,de szerintem Laura nem ez a tipus. :( Balinak mond meg nagyon szép dolog ennyi ideig szoptatni,főleg,hogy te mennyi gyulladáson mentél keresztül.

Május
Ez a hátravetődés szédüléssel szerintem is igazad lehet.Csak tudná,hogy az ágy közepén lehet,szélül már ne csinálja. :?
Igazad van a mi félelmünk tényleg megmarad bennük.Sógorom fiai/16,21évesek/és a mai napig félnek a kutyától,mivel az Anyjuk állandóan megijjedt tőlük és elhúzta a gyerekeket is.Danival is akarta csinálni,mikor megmagyaráztam,hogy a kuvaszunk nem fenevad,hanem kutya.

Kditke
Dehogy sértődöm meg.Mikor még nem volt gyerek Én se csináltam tojásfát,de Daninak nagyon tetszik.Ma délelött egyedül díszítette,és olyan büszke volt rá,hogy a nyuszi ide fog találni.
Igen vidékenként márs a szokás és ez jó is,mivel sok mindent el szoktam lesni máshonnan.
Ha mégis akarsz élő nyúlat,akkor szerintem csak kintre ketrecbe.Nekem is tetszett.Tavaly ez miatt Dani is kapott de nekünk 1 hónapig fenn volt a lakásba.Hát már a diliházba kerültem volna,ha nem visszük ki a vidéki házhoz.Szétrág mindent/telefon töltő zsinoromat,ágyat,Dani méhecskés fiók fogantyúját..../Mellette meg nagyon tiszta állatok,ezért mindig takarítani kellett utána a helyét.
És hihetetlen hogy tudnak a gyerekek ragaszkodni az állatokhoz.Bobeknek hívtuk és mikor elpusztult az ősszel,Dani állandóan kereste,mi meg azt mondtuk neki elment a többi gyerekhez megnézni ők is jók-e,hogy húsvétra tudjon nekik is vinni valamit.De állandóan kérdezi mikor jön vissza hozzá.

Helga
hogy sikerült a keresztelő?Képeket majd rakjál fel.

Rókica
Csak olvasom,de nagyon le vagyok döbbenve.Szerintem nem igaz az egész.
Amiket írtál,hogy nehezen oldódik fel,nem szereti ha idegenek ölelgetik,mintha Daniról írtad volna.Ő is bölcsibe ilyen volt,de most sajna oviba kifogott egy idősebb ovónénit,akinek már 6 éve nem volt kiscsoportja,és nagyon magasra teszi a mércét,nem szereti babusgatni,gyengéden szólni hozzájuk és ez miatt még visszafogottabb és nekem is mondták ha ilyen marad akkor nem fogják meglátni rajta a fejlődést.De ő még a kajákat se fogadja el,és mondták,hogy sejt leépülése lesz és tudása nem fog fejlődni. :shock: Erre Én megmondtam nekik,hogy egy 4 éves gyereknek nem az a fontos,hogy egyenesen üljön,mindig szót fogadjon,hanem játszon,élvezze is amit csinál és ők közelítsenek a gyerekhez ne azt várják mikor bújik oda Dani.
Nem ez lehet nálatok is inkább,hogy az óvónéni magasra rakta a mércét vagy nem tetszik esetleg neki,hogy Zsuzsa 2 nyelven beszél?Ezek a felszólító mondatokból meg szerintem Zsuzsa is inkább visszahúzódó lesz.Azért Én is elvinném,mivel zavarja az embert miket mondanak a gyerekéről,de BIZTOS NEM lesz semmi tünet Zsuzsánál.
Bocsi,hogy ezt így leírtam,de tudom ez milyen érzés mikor egy szülőnek ilyeneket mondanak és otthon meg eggyáltalán nem ezeket csinálja.Zsuzsa tudása meg szerintem nagyon is jó.PL.Dani 2 évesen sohase puzlézott,csak fakirakóval,de most meg 5 perc alatt kirak egy 50 darabosat.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Jaj elfelejtettem írni Laura tegnap és ma saját magának kanalazta a kaját.Igaz Én is etetem,de már rendesen a szájába rakja és ha lecsöppen mérges rá.Hasonló kanalunk van mint Nanicáéknak /ugye te ítad hogy mam-os? kanalatok van/és tényleg könnyebben tudnak vele kanalazni.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Kép

KépKépKépKép
thelga
 
 


Képek a keresztelőről:

Kép
Kép
Kép

KépKépKépKép
thelga
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ÁRONNAK!
Kép

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Áron,
Nagyon Boldog 1. Születésnapot!

Sebi

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Áron, nagyon boldog 1. szülinapot!!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Áron,
Boldog születésnapot kívánunk!


Köszi a vizes körkérdésre a válaszokat. Ezek szerint Botond teljesen normálisan működik.

Timi,
Sajnálom ami a nővéreddel történt, örülök, hogy már nincs az intenzíven.

Én eleve 1 éves korig terveztem a szoptatást. Aztán meglátjuk, hogyan tovább. Jó lenne, ha ilyen könnyedén feladná. Bálinttal élveztem a szoptatást, Öcsivel szinte alig volt jó időszak. 1 éves korig szopival bőven megteszem a tőlem telhetőt.

Május,
Bálint nem kapott tápszert, akkor elég nagy ellenérzésem volt a tápszert illetően. 1 éves kora után ugyan bevezettem a tejet, de ez elég sokáig azt jelentette, hogy pálinkás pohárnyi tej reggelire. Szóval nem egy jelentős mennyiség. Tejterméket bőven kapott. Semmi hátrányát nem láttam. Én nem látok különbséget a direkt tej adás és főzött tej között. Márpedig 1 éven túl azért becsúsznak a tejes dolgok: tejbegríz, puding, tejjel felöntött levesek, főzelékek. Persze ezekhez is lehet tápszert használni, de minek.

Róki,
Kizárt, hogy Zsuzsával valami baj legyen. Szerintem borzasztó nehéz helyzetben van a bölcsiben. A kettős nyelv miatt eleve később kezd(ett) el kommunikálni, a tejérzékenység miatt más eszik mint a többiek. Kilóg a sorból és szerintem kellő odafigyeléssel lehetne beintegrálni. Nem biztos hogy van erre erő és képesség abban a bölcsiben. Ráadásul ahogy én érzékelem, lehet, hogy rosszul, elég sokat hiányzott a bölcsiből, ez sem segíti a beilleszkedést. Arról nem is beszélve, hogy kistestvére született és ezzel is meg kell birkóznia. A féltékenység időnként fellángol és állítólag a lányok nehezebben élik meg a testvér jövetelét. Ahogy leírtad Zsuzsa viselkedését az teljesen normálisnak tűnik. Jó ötlet elvinni szakemberhez hátha kiderül konkrétan miért nem szeret bölcsibe menni.

Sno,
Micsoda szemed van. Igen valószínűleg az átlagos nagyobb kiskád, Bálint még most is abban fürdik. Apát dicséri a beszerzés. Anno Bálint két héttel korábban jött a kiírás előtt, így lekéstem a babacuccok bevásárlását, sőt még javában lakásfelújítottunk. Volt abban is valami romantika, hogy egy teljesen átalakított lakásba és berendezett babarészlegbe érkeztünk haza a kórházból.

Ágiboldi, Sno, Helga,
Végre eljutottam a picasara, nagyon jók az új képek!

Rólunk,
Rájöttem, hogy nem praktikus megvárni a 11 hónapot a tejtermékek bevezetésére. Ugyanis jövő héten megyünk rendelésre, így ha valami baj van jobb, ha előtte kiderül. Turbóra kapcsolva, pénteken túrót, szombaton kefirt, ma joghurtot kapott. Eddig nem látok semmi rendkívülit rajta.

Üdv: Mónika

mmónika
 
 


Áron! Nagyon boldog születésnapot!!! :D :D :D

KépKép
csongria
 
 


ÁRON! BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT!!!

Móni,
Köszi! :D
Vendég
 


Holnap sokára leszek gépközelbe!

Lillus! Ezúton szeretnék Neked Nagyon Boldog Születésnapot Kívánni!!!
Kép

KépKép
csongria
 
 


Helga

ÁRON Nagyon Első Boldog szülinapot kivánunk Tomival !!!!!!!!!
(Tök jó, hogy a aszülinapján volt a keresztelője nevezetes marad)


[/img]

Kép
kditke
 
 


Jóreggelt!

Basszus, úgy eltelt az elmúlt egy év, hogy szinte észre sem vettem! És tessék, van egy 1 éves nagylányom! :lol: :lol:

Áron!
Isten éltessen sokáig így utólag is! Nagyon szép tortád volt! :)
Hogy viselte a keresztelőt?

Rokica!
Ez elég durva, amiket kicsi Zsuzsáról írnak! De szerintem is inkább csak nehezebben megy neki a beilleszkedés, amit a nyelvi gondok és a kaja miatti különültség csak tetéz! Szerintem nincs vele az ég világon semmi baj. De ez csak egy kívülálló véleménye, igazából ti látjátok és ti tudjátok! Remélem amúgy tényleg így van és jövő héten egy szakember is megerősíti ezt!

Tojásfa:
Mifelénk (Heves megye) sosem volt szokás. Nem is hallottam róla egészen addig, míg meg nem ismertem Balit. Nálunk (Fejér megye) nyuszifészek, tojáskeresés stb is divat volt. Nálunk egyszerűen jött a locsoló, adtunk neki csokitojást vagy magunk festette tojatot. Aztán ennyi. Ja, és leginkább a mi családunkban a húsvétnak vallási töltete van.

Lillus szombaton szopizott utoljára, de most reggelre iszonyúan bedurrantak a cicijeim. úgyhogy muszáj volt hajnalban megcicztetni, hogy legalább kicsit csökkentse a nyomást. Mikor fog ez elmúlni???

Ma itthon van Bali, ebéd után szülinapozunk. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Áron! Boldog Születésnapot!

Kép KépKép
lorca
 
 


Lilla :D Boldog 1. születésnapot! :P

Kép KépKép
lorca
 
 


Róki,
:? Hurrá bölcsi. Úgy látszik, igazad van, mégis van abban valami, hogy ki kéne venni.
A bölcsis gondozók nagy valószínűséggel nem ismerik rendesen a kétnyelvű gyerekek fejlődési ütemét. Ez elég szomorú, legalább utánanézhetnének. :( A két nyelv között elosztják a tudást, tehát pl a szókincset nem nyelvenként, hanem összesen kéne számolni, amit ha nézünk, jól áll. A magyar utasítós beszéd valószínűleg abból ered, hogy ezt hallja. Ez egy korábbi fejlődési forma is lehetne a beszédben, de nála nem ez a valószínűbb. 2,5 évesen tény, hogy lehetne ez egy jel az autizmusra egy kislánynál, csak hát a nehezítő körülmények figyelembevételével ezt én sem hinném.
Unokaöcsi nekem egy kicsit Asperger gyanús volt, sokat beszélgettem a témáról és nagyon sokat néztem én is (autizmust is) pszichológus barátnőmmel. Hasonló a felállása Zsuzsához, kétnyelvű, meg nála is vannak egyéb nehezítő tényezők, ráadásul fiú is. Itthon szerettem volna, ha szakember megnézi, de mivel az ő első nyelve angol, így nem az igazi. A pszichológus, akihez viszed, jól beszél angolul?
Érdeklődésem csúcsán pár hetet dolgoztam intézetben, ott a rám bízott gyerek autista volt. A súlyos formáiról így van nekem is tapasztalatom. Attól mindenképpen mérföldekre van, eszembe se jutna még az összehasonlítás sem.
Nati játékára jellemző a szerepjáték, ismétlést is szereti, képes társsal együttműködni. Már hetek óta minden nap megnézzük a "büdösautós" Kisvakondot. Tegnap a Kippkopp egyik könyvét kétszer elolvastam egymás után. Az ismétlés szeretete sztem élettani. Mondókákat nem csípi túlságosan, de pár sor erejéig sokat tud, legszívesebben az egész repertoárját mondja, kb értelem nélkül, ahogy eszébe jut, egy hangmagasságon hadarva. Szóban jó, de mégiscsak egy nyelvű és napi 10 órában felváltva foglakozunk vele, gáz is lenne, ha nem beszélne. Ha megérkezik valaki, nem rohan oda és ölelgeti. Szerintem ez tőlem van, mert én ezt nem szeretem. Inkább ha leguggolok, az ölembe ül és úgy motyorog a fülembe. Puszit 9-10 hónapos korától ad, n szereti.
Amit a gondozónő a nyelvi elmaradás számlájára írhat, az talán az akcentus, ha van neki. Erre nem emlékszem, Ságinál hallottam beszélni, az kicsit arrébb van. Angol anyanyelvűek a p, t, k hangzókat hehezetesen ejtik magyarul is, ez, főleg gyereknek, teljesen természetes. Magyarok, főleg azok, akik egyetlen nyelvet sem beszélnek tisztességesen nem toleránsak a nyelvi eltérésekkel szemben, ezt tendenciózusan eltúlozzák.
Röviden :oops:

Kép KépKép
lorca
 
 


Timi

Betűszín: [color=red]Nagyon Boldog Első Szülinapot Lillusnak !!!

Kép
kditke
 
 


LILLUS! BOLDOGSÁGOS ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!!
Kép
Vendég
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT LILLUSNAK!
Kép

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Lillus,
Nagyon Boldog 1. Születésnapot!


Sebi

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok csak elkezdődtek a a beadandó dolgozatok időszaka és muszály tanulnom egy kicsit.

Boldog szülinapot Petinek, Áronnak és Lillusnak!

Boldog szülinapot Tominak!

Timi: Sajnálom a tesódat! Örülök, hogy jobban van! Lehet tudni mi volt a baj?

Gyes-szindróma: Én már nagyon nem tudok itthon maradni, társaság hiányom van. Pedig mi hatan élünk együtt, de más társaság kell. zsolti egyfolytában dolgozik, nem sokat vagyunk együtt, kimozdulni elég nehéz, kocsink még nincs, ha itthon van anyuék egyike akkor esetleg el tudunk menni egy kicsit. Mivel külvárosban lakunk itt nincs semmi, csak poros utcák, a buszközlekedés pedig szörnyű, főleg ekkora babakocsival fel se tudnék rá szállni. Na nem baj majd jönn a jó idő, elővesszük a sportkocsit, akkor már könnyebb lesz csavarogni.
Bocsánat a panaszkodásért.

Róki: Szerintem aki megállapította ez Zsuzsáról, az nem ismeri a gyerekeket, nagyon sok gyerek főleg az elején, amikor nagyobb társaságba kerül félénkebb, visszahúzódó. Szerintem ezt az írást nem kell komolyan venni.

Tegnap voltunk babalátogatóba (1 hónapos).Nagyon édes volt és úgy elérzékenyültem és vágyakozni kezdtem egy újabb pici után. Ráadásul szintén tegnap másik jóbarátunknál is megszületett a baba. F9-kor elfolyt a magazatvíz és már f12-kor meg volt Panka 3500g-mal és 52 cm-re, pedig első baba. Nagyon nagy szerencsérje volt.

Most ennyi,mert felébredte a kisasszony.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?