Új privát üzeneted érkezett!

Marcy!

Manuális vizsgálaton általában mindig alábecsülik a terh. kort, de gyakran uh-n is. Kinga 7,5 mm crl-el rendelkezett, mire a doki közölte, hogy olyan 5-5,5 hetes. Teljesen bezuhantam, mire itthon utánanéztem, és kiderült, hogy 6+5 6+6 naposnak felel meg. Szóval ne izgulj, majd az uhualapján jobban meg lehet becsülni a baba korát. :wink:

tjuca
 
 


Juca: én is így gondolom. Akárhogy is számolom, legalább 7-8 hetesnek kell lennie. Az a rossz ebben a 6 hétben, hogy már úgy vártam az UH-ot és most még várhatok egy kicsit :( ! Persze megtehetném, hogy elmegyek egy másik dokihoz, aki UH-ozik, de azt meg nem akarom.

Ezek a fűtésszámlák baromi magasak, bár mondom, hogy én is tartok egy magas elszámolószámlától...

Most már engem sem érdekel, hogy nem igazán engedhetjük meg magunknak a külfödi nyaralást, mert tavaly a Balcsin is nagyon jól éreztük magunkat. Idén a nővéremék is csatlakoznak és szupi lesz, mert a kis Máté akkor már tényleg nagy haverja lesz Marcinak. Monjuk most is nagyon szeretik egymást, Marci mindig puszilgatja és ölelgeti, Máté pedig nem tiltakozik :) !

Eni
marcy
 
 


Ja, még annyit akartam, hogy jövő héten elmegyek a védőnénihez, kikérem a kiskönyvemet és attól függetlenül, hogy csak febr. 26-án találkozom újra a dokimmal az első vizsgálatokat (szív, vérnyomás, vérvétel mittudomén) ezeket megcsináltatom. Ezzel is megy az idő :) !

Eni
marcy
 
 

 
 

Marcy!

Ez olyan furi. Velem mindkét védőnő (ugye Kingával még nyóc kerben indultunk) csak orvosi beutalóval állt szóba, amikor már volt szívhang. (A dokim meg csak a biztos, második szívhangos uhu után adott papírt, mert ugye nem vagyok egyszerű eset...)

Persze igazad van, jobb apránként letudni ezeket a köröket. Én most döbbentem rá, hogy pl. élmény Kingával menni a védőnőhöz. Amíg töltögetett Kinga pakolt, rámolt, szaladgált. Minden volt, csak intim nem. :wink: Ráadásul itt egyszerre van egy szobában a négy védőnő. Én nem is tudom hogy gondolták, de elég bizarr, hallod a többieket, látod a sápadt arcukat a mérlegen stb. :lol: És ugye ahol még tesó is van, azok meg ott tombolnak pluszban, szóval mókás. 8) Le tudod passzolni Marcit, vagy vinned kell? (Ja mert itt praktikusan péntek 11-1-ig vannak. :? tehát még Kofára sem tudom bízni a csajt, de mondjuk az a kismami is mit csinál aki dolgozik? :shock: )

tjuca
 
 


Apukám tud vigyázni rá, de bennem is megfordult, hogy elviszem magammal. Még nem döntöttem el.

Az orvosi beutalóm (nőgyógyászati leletem megvan)
Diagnózis: terhesség, bizonyított :) !

Ha jól emlékszem, akkor házidokihoz is kell menni, de már keverem egy kicsit a dolgokat.

Eni
marcy
 
 


csajok!

Amikor én a csajszikkal voltam pocakos akkor nálunk nem lehetett vinni 6 éven aluli gyereket a terhesgondozásra ( nem értem miért pont 6 év a megszabott korhatár).
Gondolom azért, hogy nehogy elkapjanak valami gyerekbetegséget a kismamik.
De a jóérzésű anyuka szerintem nem vinne egyébként sem beteg gyereket terhesgondozásra. Nem értettem ezt már akkor sem.

Nekem volt olyan esetem, hogy ( nálunk is egyszerre 2 kismama volt bent) egy kínai csaj volt bent pocakosan és miután nem tudott egy szót sem magyarul ezért bent volt a férje is aki szintén kínai ráadásul előtte nemsokkal hallgattam ki gyanúsítottként a pasit.
Parádés volt amikor a blúzomat le kellett venni a vérnyomásméréshez és csak egy kis topban ültem ott.
a védőlány meg csodálkozott,hogy miért vagyok ideges.

pénz: a keresetünk alapján mi is a jómódú középosztályba kellene, hogy tartozzunk, de ez egyenlőre még várat magára. nem akarok politizálni mert az itt tiltott zóna de nagyon várom a választásokat és ezzel együtt a pálfordulást :wink: .

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Viera!
Nem sikerült még mindíg!
Én mozillába írom be,és ott az első photofunra megyek rá!
Ott rögtön a sablonok jönnek!

Ja!Eszembe jutott!Én mégis szoktam spórolni! :lol:
Pl.egy csomó mindent a bababörzén veszek meg!El is szoktam ott adni!
Majd tavasszal is lesz! :)
Vendég
 


Nincs energiám írni, bocsi, de ittvagyok, figyelek. Vagyis elolvastam mindent, és még jövök is majd.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Katus: terhesgondozásra nem viszem Marcit. A védőnőhöz vinném esetleg, amikor kitöltjük a kiskönyvet.
Egyébként én nem látok különösebben problémát abban, ha vki viszi a gyerekét terhesgondozásra, hiszen a mai világban szerintem nagyon sokan nem tudják megoldani a felügyeletet.
Ha vmit elkap a kismama, akkor azt bárhol elkaphatja, hiszen nem ül a 4 fal között.
Amikor Marcival voltam várandós, akkor volt egy csomó kismami, aki már a 2. babáját várta és vele volt a nagyobbik, de bennem meg sem fordult, hogy most én vmit elkaphatok attól a gyerektől. Mondjuk lehet, hogy én nem vagyok elég előrelátó, de engem nem zavartak :) , sőt élveztem nézni őket, amikor pl. bekukucskáltak az orvosi szoba ajtajának az alján, mert fény szűrődött ki, vagy mit tudom én, szóval szerintem édesek voltak.

Ha már egyszer a pénzről van szó, szerintem sokan vagyunk itt olyanok, akik főiskolát végeztek, hogy jobb életük legyen és mégsem jutnak egyről a kettőre. Mi is mind a ketten diplomásak vagyunk, végzettségünk szerint (mind a ketten informatikusként végeztünk) nekünk is igencsak jól kellene élni, sőt még félre is kellene tudni tenni, de úgy, ahogy itt a legtöbben mi sem vagyunk erre képesek.
Isti már azon gondolkodik, hogy kimegy Ausztriába dolgozni, de az sem egyszerű. Azért remélem elöbb-utóbb összejön.
Mondjuk hozzátartozik, hogy nekünk is egy rakás hitelünk van, ott van a lakás rezsije, az autó fenntartása, gyerekholmik is kellenek hónapról-hónapra és akkor még nem beszéltem a kajáról, öltözködésről, kikapcsolódásról.
Szerintem akit a szülei nem indítottak el pár millióval, annak elég nehéz megkapaszkodni és tényleg évről-évre egyre csak rosszabb minden :( .
Na vége a negatívkodásnak :? , előre kell nézni és bízni a jövőben :lol: :P :P !!!

Még jövök.

Eni
marcy
 
 


CSak pozitívan csajok! Mi vagyunk a legcsóróbbak, egyikőnknek sincs diplomája, aztán mégis én érzem úgy, hogy jobb lesz, ha már én is dolgozni fogok, mert akkor nem havi 200 ezerből kell élni négyőnknek, hanem mondjuk 300-ból. Tudom, van akinek ez nevetségesen kis összegnek tűnik, és tudom, hogy havi egymillás bevételt is el tudnánk verni félrerakás nélkül, mert még az se lenne hű de sok, csak akkor jutna márkás ruhára, minden nap üdítőre, elmennénk étterembe, kirándulni, lenne plazmatévénk meg új autónk... Így meg ezekre nincs. Vagy csak ritkán, és csak részletre. Nagy kaland. Amíg a hiteleket, biztosításokat, ovit, gyerekcuccokat ki tudjuk fizetni, és kajára is telik, addig kár lenne belebetegedni az önsajnálatba.

Alapban nagyon negatív nőci vagyok, de keményen próbálkozom a pozitív életszemlélettel! Boldog vagyok, hogy van két szép egészséges gyerekem, teljesen simán összejöttek, a szülésnél is minden rendben volt. Van tető a fejünk felett és még fűteni is tudunk. Még autónk is van, mégha az csak egy lada is, de működik, így ki tudunk mozdulni, és még a fűtés is jó benne! Nyáron meg letekerjük az ablakot! 8) 8) 8) És most még annak is örülök, hogy tudok kötni szép kis pulcsikat, amikkel másoknak is örömet okozok. De jó ötlet volt ez a kis önreklám! Aztán jön az adóbevalló időszak, abból lesz egy kis pénzem is végre! És örülök, hogy magamnak is vissza tudok igényelni 104 ezret! Az majdnem kifutja a fürdőszoba felújítást!

Egyébként állítólag nekem is hátrahajló méhem van, és mégis Lackó a második hónapban összejött, Mesi meg egy hét alatt... Szóval erről ennyit.

Tessék pozitívan gondolkodni! Ja, jó ötlet a baba börze, csak messze van! De a Teszvesz is jó ám nagyon!

Meg ez is: BÉBICUCC

Megyek megint pizzát sütni. Azt imádja mindkét gyerkőc!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab: most olvastam a blogodat, van egy kis időm, Marci durmol.
Na szóval, csak ahhoz akartam hozzászólni, hogy merjetek-e lépni, vagy sem???? Mármint házeladás, költözés ügyben.
Szerintem, ha már ennyiszer felmerült és mind a kettőtökben, akkor utána kellene járni a dolgoknak, hogy milyen lehetőségeitek vannak és igenis lépni.
Ha ennyire nem érzed jól magad, akkor szerintem tenni kell vmit. Ráadásul szerintem is több lehetősége lenne a gyerekeknek is a későbbiek folyamán.
Neked is jobb munkahelyed lenne egy nagyobb városban, máris elöbbre lennétek. Ha lenne hiteletek, akkor is a jobb keresettel könnyebben kifizetitek.
Persze kell az is, hogy a férjedet átvegyék egy másik helyre, de tényleg ennek utána kell járni.
Én azt mondom, hogy jön a tavasz, nincs is ennél jobb alkalom.
Bocsi, hogy leírtam a véleményemet, de tényleg már több írásodból az derült ki, hogy nagyon nem érzed jól magad a bőrödben és hogy vmi másra vágysz, vmi mást szeretnél.

Eni
marcy
 
 


Sziasztok csajok!

Csak gyorsan írok egy pár sort.
Szóval élünk, csak megint elromlott a gépünk.... :evil: Az elmúlt 2 hónapban másodszor, pedig ez most már egy teljesen új volt. :cry:
Szóval csak innen a munkahelyemről tudok írni nektek.

pü helyzet: Dettó. Félretenni nem tudunk, így hónapról hónapra élünk. Apánk ezt megunta és nagyon pedzegeti, hogy lépnünk kéne. Lenne munkalehetősége Százhalombattán, csak az olyan messze van, nekem pedig minden ismerősöm, barátom, és nem utolsósorban a család itt él 50 km-es körzetben. Pedig ha megyünk addig kéne amíg Zoló kicsi és nem viseli meg a változás. Nehéz ügy... :?

Na visszaolvasok, aztán még jövök.


nancsa
 
 


Marcy! Ez így igaz, és örülök, hogy reagáltál rá! Úgy volt eredetileg, hogy megvárjuk 2009. tavaszát, és akkor ha marad Szentesen a laktanya, oda megyünk, ha nem marad, akkor meg bármely más jó helyre, de akkor szerintem Debrecen. Egyelőre viszont Szentes viszonylatában gondolkozunk. Apánkat kellene noszogatni, mert mindent a honvédségnél kell intézni először, a házra ugyanis onnan van a hitelünk, és ha újat (vagyis másikat) akarunk, az is valamiféle honvédségi, szakszervezeti kedvezményes akármi lenne...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Peti 10 perc alatt elaludt. Olyan jó! Kár hogy este tovább tart az elalvás!!!

Benianya!
Konkrétan mire vagy kíváncsi?
Én minden másnap főzők 2 napra valót. Mindig összeállítom a heti menűt, így könnyebb egyszerre egy hétre, esetleg 2-e bevásárolni. Napi szintem max. kenyeret veszünk!
Mi bőven 200 alatt kapunk kézhez ketten. Van lakáshitelünk. De nincs autónk. Nem járunk sehová, ami pénzbe kerül: mozi, buli, étterem. Valakinek így biztos nagyon unalmas, de majd később jobban lesz rá keret. A haverok idejönnek, én pizzát sütök vagy valami mást, ők hozzák az innivalót stb. Kozmetikába 3-4 havonta megyek nagy kezelésre(2-3ezer ft), fodrászhoz 6 hetente (1500ft). Gyantázást, szőrtelenítést, hajfestést megoldom itthon. Öltözködni nem öltözködöm. Majd ha lesz melóhely, akkor kénytelen leszek kicsit bővíteni a ruhatárat. Pelenkára költünk még, na meg kajára. A szart én sem veszem meg, mert egyrészt finnyás vagyok, meg egyébként is. Én így is minden hónapban félre tudok tenni valamennyit. Van úgy hogy 5ezret, de olyan is van, hogy 20-at. Tudom, hogy ez valakinek nevetségesen kevés összeg, de nekem sikerélmény, mert egyrészt úgy érzem magam biztonságban ha van egy kis vésztartalék, másrészt úgy érzem, hogy kisgyerek mellett nem lehetek olyan felelőtlen, hogy hóvégén 2-3 ezer ft-ból tengődők. És ha beteg lesz 31.-én, ne váltsam ki a gyógyszert, mert 5- én van gyed. Na szóval én most rengeteg dologról lemondok, de van célom. Még van mit csinálni a lakáson például. Arról nem is beszélve, ha nem találok időben munkát, akkor a gyeses időszakra kell egy kis vésztartalék stb. de eljön még az én időm. ( Volt az ötös lottón egy kettesünk! Hipp-hipp hurrá!)
Na jól belemélyedtem a témába.
Megyek tanulni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Gabi!

Debrecen tök jó hely!!!!! És közel van hozzánk!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni! Db-be majd megyünk tavasszal-nyáron. Vagyis már Ebesen laknak a barátnőmék, de úgyis megyünk be a városba. Meg tervezzük a nyíregyházi vadaspark (vagy mi) meglátogatását is. Összehozunk egy minitalit majd esetleg?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


És megint Reni! Elismerésem, hogy tudsz félretenni, még ha egy 5-öst is! Ügyes vagy! Majd eltanulom a technikádat, hátha sikerül. Csak arra a rohadt cigire ne kéne havi tizenezret kidobni! Az már milyen jó lenne, ha csak felét magamra költhetném!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Alziza!

Hogy hová írod?? Mozilláb? Az meg mi a bánat? Én beírtam a Google keresőbe, erre kidobott egy csomót.

Jó lenne pedig...

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok,


Gabi,
ezt már én is akartam a blogban írni, csak persze sose nincs időm, amit Marcy írt: semmit sem veszíthettek, tessék legalább megpróbálkozni az eladással és körülnézni, hogy mennyiből tudnátok venni.

Pénzügyi helyzet:
hogy a nagyapám szavaival éljek: "úgy még sohasem volt, hogy sehogy se lett volna"
Diploma nálunk is megvan, de nem akarok panaszkodni nekem általában szerencsém volt és mindig sikerült jó munkahelyeket találnom, vagy ha nem volt jó, akkor váltanom.
Egyszer nagyon megharagudtam az öcsémre, mert a szememre vetette, hogy nekem segített anyu egy barátnőjén keresztül, hogy bekerüljek egy jó céghez.
Na, akkor nagyon mérges voltam, mert az baromira nem arról szólt, hogy benyomtak oda, hanem a nőci csak abban segített, hogy behívjanak interjúra, de onnantól már minden rajtam múlt.
Én 19 éves koromtól dolgoztam és voltak szarabb helyek meg jobbak is. Volt, hogy kirúgtak valahonnan, akkor kerestem és ha nem találtam tökéletest akkor elvállaltam bármit. A munka mellett végeztem el a fősulit is.
Szóval kicsit mérges voltam tesómra, mert ő sokáig csak elképzelt magának valami tökéletes állást aztán mást nem volt hajlandó csinálni.

Valszeg én ezért élvezem most annyira az itthon létet: 15 év folyamatos meló után már jólesik egy kis pihi:)

Anyagiak: az a helyzet, hogy én bármennyit el tudok költeni: pedig mostanában ruhákra meg ilyesmikre csak Panninak költök, de én két dolgon nem tudok spórolni: a kaján - imádok főzni és ha meglátok valamit a boltban azt megveszem, meg azon, hogy időről időre elmenjünk valahova egy hosszú hétvégére.

Colett,
az smsre nem válaszoltam, mert vacak a telóm és nem tudok írni, de örülök, hogy ilyen profi védőnő lehettem


:D :P :D

meteor
 
 


Mozilla az olyan, mint az Internet Explorer vagy az Opera...

Era! Végre, mindjárt kész a pulcsi! Képzeld el, nem találtam 2 napig horgolótűt, hogy a nyakát befejezzem... Itt majd megmutathatom, vagy majd inkább raksz fel te képet Noiról a pulcseszban?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nevek: Nálunk nem volt kérdés és beleszólás sem. Fiú: Zoltán - párom után Lány: Alexandra - csak úgy, mert ez tetszett mindkettőnknek

Bili: Nálunk még nem működik a dolog, csak ruhástól. :)

Szülőszoba: Nálunk ez egy teljesen elszeparált része a kórháznak ahova csak a kórházi dolgozók és a kispapa mehet be. Elől vannak az öltözők, itt lehet a csomagokat lerakni és sterilbe bújni. Vannak még orvosi szobák, 3 elkülönített 1 ágyas szülőszoba (bezárható ajtóval), egy zuhanyzós előkészítő helyiség, és a nőgyógyászati műtő. Én egész nap vajúdtam, ezalatt egy cigányasszony szülte meg x-dik gyerekét beérkezéstől számított röpke 1 órán belül. :shock: Tehát nyugi volt, és amikor úgy alakult csupán 3 métert kellett sétálnom és már „pattanhattam” :P :wink: is fel a műtőasztalra.

Cigi: Nálunk is a párom cigizik, de csak kint a ház előtt. Régen én is szívtam, de babaprojekt előtt leszoktam. Viszont úgy gondolom, hogy attól, hogy valaki bagzik, még lehet jó ember.

Mézgombi: Csuda helyes pofija van a bébiteknek! :P

Oriandy: Szuperügyes Dani! :D

Reni: Egyetértek Gabellával, ügyi vagy, hogy tudsz félretenni. :)


nancsa
 
 


Ancsa! Lehet jó ember, de ha már nem tudja letenni, legalább a gyereket ne mérgezze. Ha az apukák megoldják, hogy házon kívül bagóznak, egy anya is oldja meg, hogy nem bagózik a babakocsit tolva. Nekem van egy jó ismerősöm, aki végig terhesség alatt cigizett, és sajna, babakocsizva is szívta. Nem titkoltam az ellenérzésemet ezzel kapcsolatban, sokat dumáltam neki, be is látja, mégsem tette le. Ennek ellenére jóban vagyunk.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella! Ezt én is így gondolom! Rettentő elkeserítő a látvány!!!


nancsa
 
 


Mi most megyünk enni, mert kész az illatos pizzácska. Nyamm!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jó étvágyat! :D


nancsa
 
 


Gabi!

Minitaliban benne vagyok! Sóstói vadasparkot mi is tervezzük meglátogatni! Akkor majd egyeztetünk!

Ja, azt nem írtam, hogy a szülők is sokat segítenek. Na nem konkrétan pénzzel, de pl. anyós minden hónapban küld 20-30 tojást, 1 csirkét v. 1-2 kg disznóhúst. Anyum szinte minden héten vesz Petinek valami nasit: joghurtot, kölesgolyót stb. Ha együtt megyünk vásárolni akkor valamire mindig rávágja, hogy akkor ezt és ezt ő veszi meg Petinek. Félévente meglep egy rakás tisztítószerrel.
Nyáron a kertből megvan egy csomó zöldség -gyümölcs, egész évre a krumpli stb. Azért ez is nagy segítség. És a férjem mindent megeszik, nem válogat és beéri turkálós farmerrel. Leárazáskor vásárolunk egy csomó mindent: pl. férjnek márkás polót, cipőt stb. Ha pelenka akciós, akkor megveszek 2-3 havit stb.
A férjem nagyon édesszájú. De még mindig olcsóbb egy héten kétszer sütni, mint csokit venni!
Erről jut eszembe. Tegnapelőtt leégett a mixerem, ma meg a kávé-mákdarálom mondta be az unalmast. Pedig holnap mákos csigát akarok sütni és nem kaptam darált mákot!!
Na, spórólós témát lezártam.
Persze nagyban függ minden az igényektől. Én nagyon leadtam, de majd újra lesznek, ha dolgozni fogok!!!!!!!!!!!!!! Korábban havonta vettem 1-2 új könyvet, hetente újságokat. Most csak a Nők Lapját veszem meg és a régi könyveket olvasom újra. Bár már nincs is annyi időm, mint régen és azért egy jó könyvért 2-3ezer forintot kiadni, amit 2-3 éjjel elolvasok! Horror! Megyek majd könyvtárba!!!!!!!

Férjem is cigizik még! De már a napi 1-1,5 dobozból, heti 2-3 doboz lett és egyre jobban fusztrálja, hogy a melóhelyen már csak ő bagózik és a legjobb haverja (horgásztársa) is lerakta közel 30 nikotinos év után! Hajrá!!!

Mézgombi!
Én is akartam már írni, hogy nagyon FIÚS a babó!!!!!!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni! Nálunk még a napi egy doboz a divat... És a motiváció se akkora, mert a laktanyában a kollégák 80 %-a bagós... Újság. Hát, tényleg max. a Nők lapja van olyan színvonalas, hogy érdemes legyen megvenni. Nekem még a Kismama jár, de tavasszal nem fizetek újra elő, már kinőttük...

Szerencsére mi is legalább husikat, zöldségeket kapunk sokszor. Anyósom tart disznót, csirkét, kacsát, növényt ő nem termeszt, de a fóliából, ahol dolgozott, mindig hozott karalábét, paprikát, mikor mi volt. Anyuéknál, mármint az új pasinál ott csak a pár sárgabarackfa van, nem művelik a kertet, ki van adva bérbe, viszont mama a 70 évével még mindig kertészkedik. Krumplit nem vet, de borsó, zöldbab, uborka, hagyma, zöldség-répa mindig jut. Meg van nála finom málna, szamóca, meggy, dió, barack, szilva, ringló... Nekünk meggy, ringló, szilva meg birskörte fánk van. Remélem, idén terem szilva is, mert tavalya csak a birs volt tele...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na végre elkészítettem a vonalzót, de majd akkor lesz tökéletes, ha lesz kép is a babóról :) !

Eni
marcy
 
 


Cuki a vonalzó, Eni!

Tűzünk horgolótűt venni...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csajok!

Én nem voltam negatív, és nálunk is menő Meteor mondása, kiegészítve anyám nagy mondásával-> lányom szard le a szart is, ez nem a fontos dolgok kategóriája, valamint hugom életbölcseletével-> mindenki annyiból nyomorog amennyije van rá. :lol:

Na szóval a diplomás dolgot rosszul fogalmaztam meg. Olyan végzettségünk van, ami szuper pénzkeresőképes, és ezzel a részével nincs is gond, mert kb. 400 ezer a bevételünk. Viszont, ha gyorsan kivonom a kivonandókat (hitelek, illeték, rezsi) akkor kb. 180-160 marad hármunkra.
És akkor most jönne, ami kimaradt, hogy ez így szép és jó, mert mi tudjuk így vállalni, de mi van egy pedagógus párral, akinek szintén nincs indulótőkéje, és a havi bevétele nem négyszáz, hanem kettő, csupán azért, mert őket nem fizetik meg? Egyszerűen ő még a panelt is képtelen kifizetni. :-( Ez egy kicsit elkeserít, de mint mondtam, abszolút nem vagyok pesszimista, ezt vállaltuk, és azért megvan a betevő fagyim is. :twisted:

Amúgy meg most nem tudja valaki mennyi a munkanélküli? Ugyanis nekem munkanélkülire kell mennem, Kofának gyesre, és akkor lesz megint jó gyedem. Na ez azért durva, de ez van. :twisted: Állítólag a munkanélküli+gyes kb annyi, mint a gyed magában, tehát nem bukunk, de ha buknánk is megéri a jövőre nézve.

Melóhely. A mókás, hogy nekem is jó melóhelyeim voltak munka szempontjából, még sokszor pénz szempontból is, bár a versenyképesség alján, mert azért mégis államszolga voltam, és csík bízni tudok benne, hogy ha felnőnek a manóim, akkor is lesz melóm. Na ezen a fronton baromira nem vagyok hurráoptimista (mert ha választanom kell a maratoni gürc+ jó pénz, de nem látom a gyerekeimet, vagy a rugalmasabb munkaidő+kevesebb fizu, de a gyerekeket megismerem nappali fényben is akkor szemrebbenés nélkül utóbbit választom, akkor is, ha ez megvonásokkal jár)

Gab!

Egyik csaj csinálta a férjével, hogy nem kapott desszertet, meg semmit mondván ezt a részt ő elfüstölte. Csákó asszem egy negyed év múlva aszonta lemond a bagóról. Elég gonosz nem?

:twisted: :lol:

tjuca
 
 


Végülis elég a sírásból, az a legfontosabb, hogy egészségesek a gyerekeink és van mit enni.
Mondjuk nem tudom azok, hogyan tudnak megélni aki minimálbérből élnek.Na az a csoda szerintem!

Reni!
Le a kalappal előtted, hogy tudsz spórolni minden elismerésem a tied.

Gabi!
Szerintem is át kellene gondolnotok a váltást ha ennyire nyomaszt téged.Hiszen Te vagy otthon egész nap a férjed csak aludni jár haza, a laktanya meg mindenhol ugyanolyan.
Arról nem beszélve, hogy a gyerekeknek sem mindegy hová járnak majd iskolába.Mert sajnos a mai világban már az is számít ki milyen általános iskolából megy középiskolába.
Nagyobb városban pedig nagyobb a választék.

újság: én minden héten anyukámtól kapom meg az általa már kiolvasott Nők lapját. Régebben megvettem a kismamát és a baba magazint de már azt sem veszem.
Helyette a gyereknek a "tartalmas" Barbie és a Hercegnők újságokat. ( lányos anyák tudják miről beszélek)

Kép

Kép
katus73
 
 


[b]Mézgombi babó, Julcsi tesó[/b]
Fiú:Ex, Benianyu(pocakról+fotóról), Kimike, Gab,Oryandi(bealvós),Viera(orr),Preni
Lány: Gab


Sziasztok! Kényeztetve vagyok a héten! (is)-bár ma azért a szombati uramnagykaraitás után csak nem birtam ki és áttakaritottam a lakást-tudjátok a padlófűtés porcicái miatt. :wink:
Reggel és du. apa viszi az isijáratot, most meg korábban elment Benivel játszózni egyet. :lol: Nem tudom mi van, én tegnap voltam alvós, ma meg Beni aludt 2x. Pedig reggel 7 kor ébredt-ilyet nem is szokott, mert 6-6:30 ra lőtte be magát, de már 10:20 kor beájult. :shock:

Takarékosság:
Mi is 200 alatt kapunk ketten, és évek óta nem voltunk moziban, csak a nyári ingyenes városi bulikon bulizunk, legtöbbször oda is vittük az olcsóbb sört, hogy a hangulat meglegyen, de ne kelljen ott a drágábbat megvenni. :( Szerintem ez már tök gáz, olyan égő, hogy 2 diplomás középosztálybeli így kell, hogy éljen.
Nekünk is jobb a balatoni nyaralás mint a külföldi, meg sokat járunk ingyen élővizekre a környéken,nyáron úszni, télen korizni, szóval megtaláljuk a szórakozás ingyenes formáit, de olyan jól esne egy-egy vacsi, de mindig van jobb helye ann ak a 3-5 ezer ft-nak. Pl egy havi Blani balett. Nem mindegy ám.

Preni! Viccelsz, én ezret sem tudtam soha félretenni!!!!!!!20 ezer havonta maga a mennyország!!!!!
Konkrétan arra volnék kiváncsi , hogy pl hogy oldasz meg bevásárlási szinten egy hétvégi kaját. Pl. kiszámoltad már hogy 1 napi kaja mennyiből jön ki?
A zöldség, husi hatalmas segitség!!Nekünk arra megy el a legtöbb pénz. Ruhát évek óta nem vettünk, illetve hazudok turiztam egy szoknyát tavaly.

Egyébként az is bánt, hogy a suliból jövet mindig elmegyünk egy pogácsás mellett és olyan jó illat van és a gyerek mindig kér, de nem tudok, akarok venni, mert 3-400 ft-ot otthagyunk és tudom, hogy azért a pár darabért nem éri meg, itthon 200 ból sütök egy egész tepsi sütit. De olyan rossz amikor látom az arcán, hogy csalódott. :cry: Bár anyuci épp ezért mindig vesz neki, de ő is a nyugdij melletti melóból tudja finanszirozni.
Hál istennek egyetlen rucit sem kell vennem, minden darabot kaptunk, és már szólt a barátnőm, hogy kipakolt a szekrényből még 2 zsák ruhát, kismotort stb. :P :D jó Blani volt az első baba, amerikából kaptunk egy csomó rucit, azokat mind odaadtam, és most meg már 3 babáról kapjuk vissza a cuccokat!
Csak hát nekünk is az van, ami a legtöbbeteknél, családi segitség nélkül saját erőből, mármint hitelből lakás, annak berendezése, autó. A ladánkat meg még mindig nem tudtuk eladni. Akkor lennék nullán, ha most lepottyanna 300 ezer. Ez sokaknak nem is olyan sok, de nekem majd 4 havi gyedem.
Szóval jobb lett volna valamilyen maszekolható szakmát választani, mindkettőnknek. :roll:
A szinházat, koncerteket, könyveket sajnálom nagyon. :cry: Lánykoromban súlyos ezreket költöttem könyvekre és e hiányzik, bár mindenki el van hűlve ha hozzánk jön, hogy mennyi könyvünk van, mindenhol csak könyvespolcok. Csak a gyerekeknek van 150 db. Ennek egy része még a miénk volt anno.
Kozmetikushoz nem járok csak évente, epilálást megoldom itthon, lakkozást itthon, de mivel ebbe a hosszú kórházi kismamás idegbe beleőszültem muszáj mennem fodrászhoz 6 hetente. Bár régen apa festette a hajamat, de megegyeztünk, ennyi kikapcs. ,luxus jár nekem.



Gab 104 ezer adóvissza az nagyon jó! Gyed-ből meg főleg. Ha ilyen jó vagy én is átküldöm az adóbevallásomat megcsinázásra hozzád-legalább keresel egy kicsit!!!!
Kötés: erre is tudok megrendelést. Olyan szőrös sapi most a divat a suliban, olyan nagyon hosszú szőrű fonalból, megkötve, felvéve olyan mint a színes haj. Kb 5 cm lehet körben kiállva. Muris. És csak sima kerek vagy mi. Nem nagyon értek ám hozzá, bár Blani babáinak anno sok rucit kötöttem. Na majd nézek olyan fonalat!!!!

Gab! Pozitív életszemlélet valóban ma már létkérdés.
Katus!Én nem politizálok sohasem, elvből, de szerintem nekünk sehogy se jobb bárki ül a bőrfotelben.

Kap valaki emelt családi pótlékot? Találtam a betegség gondok topicban egy emelt családi pótlékosoknak szóló rovatot, leirják a kedvezményeket-dühitő, hogy a feléről nem is tudunk!!!!!

Az olaj ára horror!!!!Ilyenkor örülök, hogy nem sütögetünk olajban se husit, se kolompért, se fasirtot.
De hogy egy ezresből milyen 2 napi ebéd lesz hétvégén, arról fogalmam sincs. A mélyhűtőben már csak zöldség van, ezeknek meg hús kell. Sült oldalas krumplipürével az talán olcsó, meg lencseleves, lencse van itthon.

Marcy! Gabhoz hasonlóan nekem is hátrahajló méhem van-volt, én is simán elsőre megfogantam, amikor akartuk. És ami az érdekes a legutóbbi vizsgálaton múlt héten már normális helyzetű volt!!Azt mondta a doki 2 szülés után van ilyen!!!!!Hogy mi a scudától emelkedett ki, amikor Benivel is még hátrahajló méhem volt terhesség feééig is!!!!!Mondjuk semmi jelentősége, mig a spirál felrakásánál sem, de érdekes. Ja a legújabb legspécibb spirál 38 ezer ft.( a többi 8 e körül van, de ez egészségileg, méhnyálkahártyailag, hormonilag is szuper) Lehet gyűjteni, ugyanis míg szoptatok nem teszi fel(pedig a tájékoztatója szerint fel lehetne),de mondjuk még nincs is peteérésem, megnézte uh-val. Viszont van 2 jó fogigátló kúp, az egyik sokaknak irritáló vivőanyagú állitólag, a másik viszont nagyon jó. Ezt most tudtam meg, gondoltam megosztom veletek. 2 csapat vagyunk ugyanis, akik nagyon akarnak most babát és akik most nagyon nem. :wink:

Gab! Nagyon egyet értek Marcyval költözés ügyben! Legalább indulj el, és aztán ennyi pozitiv energiával meglásd bevonzod a jót!!!!!
:D :D :D :P :P :P :P :P :P :P

benianya
ákosbenianya
 
 


Viera! Jó az új képed4 És Marcy a vonalzódis!!!!!
Viera! A minap kérdeztem a fotók után, hogy Nonó elmarad a járókában?
És ha nem túl indiszkrét a kérdés: megosztható arrafelé mennyit kér a takkernéni?
Nálunk 800-1000 ft egy óra.
Annyi mint egy tanárnak 1 óra korrepetálás! Azt is kiszámoltuk, hogy egy ismerős nyugdijas tanár napi 5 diákkal 100 ezret keres egy hónapban a nyugdija felett, többet mint egy aktiv tanártársa!!!!!
A múlkor kiszámoltam, hogy a barátnőm takkernénije munkanélküi segély melletti takaritásból kétszer olyan jól él, mint mi. Lehet, hogy váltani kéne?

benianya
ákosbenianya
 
 


Andy,

rizs van otthon? Vagy tészta? Akkor ha veszel egy kis tejszínt csinálhatsz zöldséges rizottót vagy zöldséges tésztát. Esetleg veszel 10 -20 dkg sonkát, ha nagyon vágynak a husiízre a gyerekek és szuper kaját lehet keríteni.

De ha nincs ötleted és megirod milyen zöldség van otthon, meg még milyen alapanyag kreálok neked vmi jó receptet.

meteor
 
 


Viera: itt a Noi pulcsija! Holnap küldöm!

Kép

Kösz mindenkinek a biztatást, viszont mára jó éjt!

Elromlott a másfél éves csap a kádnál... Akár vehettük volna az olcsó tecsósat is, annyit talán az is kibírt volna... Jól bevonzottam a szerencsét? Á, hagyjuk! Nem idegelem föl vele magam, ezermester apa hátha megcsinálja!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Nagyon ügyi vagy!!!!
Hát ez a csap nem is értem hogy volt képes most bedögleni, ennyi + ellenére. Bizz apában!

Meteor! Köszi :lol:
sárga hüvelyű bab, karfiol, zöldborsó és franciasali keverék.1-1 csomag mindből.
liszt, rizs, tészták, sárgaborsó, lencse, tojás

Majd a Budai fiiiiling! :P

benianya
ákosbenianya
 
 


Bocs elírtam az előbb: Andi-t akartam y nélkül :)

A franciasali keverék az miylen? Abban vana s
rgarépa, kukorica, borsó? Vagy az a mexikói?

meteor
 
 


Sziasztok!!!

Ma ilyen kedvem lett amikor megérkeztem a bölcsibe és egy hírrel fogadtak:
Kép
A hír pedig, hogy vegyek hazafelé a gyógyszertárban tetűírtót, mert ma észrevették az egyik gyereknél, és hátha.....
Hát, F....a, mondtam! De mit lehet tenni.
Most szegény Dani úgy bűzlik....

Gab!
Tök ügyi vagy!!! Szuper ez a kis pulcsika!!!
Ha lesz majd egyszer kiscsajom, nekünk is csinálsz egy ilyet???
Lécci-Lécci-Lécci!! :wink: :lol:

Eni!
Jó lett a vonalzód!!!
Várjuk majd a következő infókat tesóbabáról!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Viera, te is ébren vagy? :D
Vendég
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, írtam és elszállt az egész.
Képtelen vagyok újra kezdeni. Annyit írtatok ma, hogy fél órán keresztül csak olvastam, utána írtam, most meg eltűnt minden.

Úgyhogy csak a lényeg:
GAbi:
Gyönyörűűűűűűűűűűű a pulcsi.Már alig várom, hogy megkapjam. Rápróbáltad Mesire.

Benia:
Noémi elvan a járókában, ha nem szólunk hozzá. Ha látja, hogy ott jövünk megyünk, meg elkezdünk hozzá beszélgetni rögtön ki akar jönni. Eyébént olyanis volt már, hogy felkapaszkodott a szélére, a hálóba beleakasztotta a lábát és az uccsó pillanatban kaptam el. Nem szokott ám benne lenni, csak ha nagyon olyan dolog van, amikor nem lehet láb alatt. Mittudomén postás jön, ilyesmi. De általában inkább az etetőszékbe kötöm be és ott rajzol, vagy gyurmázik. A járóka már csak ilyen helyfoglaló.

Oriandy:
Ne akadj ki ezen a bogaras témán. Közösségben sajna előfordul, főleg ilyen sapkás időszakban a veszélyes. Véletlen egymás sapiját veszik fel és máris kész a baj, vagy összebújnak, ilyesmi. Van valami nagyo njó illatú balzsamszerű tetűírtó, a kolléganőm minden hajmosásnál azzal keni be a kislánya haját. Én is fogok venni Noéminek, mert egyre csak nő a haja, meg sűrűsödik, ráadásul sötét is, szerintem ígynehezebben látható meg benne ez a piszkos kis dög. S ha már a Noémit lekezelem vele, akkor nyilván a Zoránt is, pedig neki olyan pici a haja, hogy a szempillája hosszabb. (hú de szépen fogalmaztam)
Csak sietek, mert az előbb annyit írtam és a felét már elfelejtettem, útálom, mikor újra kell írnom.

Holnap kapjuk a 18. hós oltást. Zoránt is megnézi dokibácsi, mert ott hagytuk abba nála, hogy a bokasüllyedése izomgyengeségből fakad. Most megyünk tovább. mjd meglátjuk mit mond.

(Na, most utáljatok nagyon: február 22-24-ig van lefoglalva szállásunk Debrecenben ebbe az ősparkos csúszdás aquacentrumba)

Na, megyek, megnézem ezt a Photofun-t vagy mit...

Erika

Kép
viera
 
 


Na, Alziza!

Légyszi írd le nekem, hogy amikor bekapcsolod a gépet, utána hova mit írsz be, hogy ez a PhotoFun előjöjjön.
Én nem keresgetek tovább......

:oops:

Köszike.

Erika

Kép
viera
 
 


Hali.

Bénianyu, hát a mostani földgömbök remélhetőleg tovább aktuálisak lesznek. Ezen még nincs felosztva a régi Szovjetunió, és nem hiszem, az elkövetkezendő időkben nagyobb változásokat terveznének.
Kérdésedre válaszolva, igen, másodjára is fiút szeretnék, én inkább fiús, mint lányos anyukának tartom magam. :)
Nálunk nincs senkinek emelt csp-je, de én anno a babafalván találtam meg, hogy mennyi mindenre jár ilyen, én is meglepődtem akkoriban!
Melyik fogigátló kúpról hallottál jót ill. rosszat?
Ha már a jól élésnél tartunk: persze hogy jól keres a nyugdíjas tanárnéni meg a maszekoló takarító, de ha leadózná becsületesen, amit kell, már nem lenne ilyen jó a helyzete!

Kimike, annyiban én javítanálak, hogy nem kell 1000 mg-s C-vitamin csak akkor, ha nem veszel magadhoz belőle semmit sem. Én mindenhol azt olvasom, hogy ez a mennyiség a maximum, amit be lehet vinni. Mondjuk a felesleget kipisiled, de szerintem kár lenne terhelni a szervezetet a többletbevitellel.
Peti délelőtt kapja egyébként a napi adagját.

Gombi, hát néztem is ki a fejemből, hogy farfekvéses a babó, de megnyugodtam.

Viera, Peti is tud dacolni. Szóval szerintem Noéminél is dackorszak van!
Törpi holnap megkapja a kullancs elleni szuri első adagját.
Ja és uuuuuuuuutállak!!!!!!!!! :P

Alziza, szerintem a spórolás ott kezdődik, hogyha nagyobb fizetésed lesz, és abból a régebbi színvonalat tartod. Mondjuk nekem nincs ilyen gondom, nálunk a spórolás mit olyan, nem téma, kifizetjük, amit kell, azt jónapot. Lehet, felelőtlen vagyok, de nem apellálok arra, hogy 5 év múlva iskoláztatni kell a gyereket, stb. Nem hiszem, hogy a szüleink nagyon erre koncentráltak volna, és mégsem a híd alatt végeztük!

Katus, nem nagyon híresztelem, mert még próbaidős vagyok, de akkor legyen: nov. vége óta dolgozom, a Sole-Mizo Zrt. könyvelésén.

Juca, na igen, nektek a felső százezerben kéne csücsülnötök. Na de nálunk én vagyok a közgazdász, és Ferinek sem egy rosszul menő végzettsége van, és mégse dőzsölünk. Puff...
Nem tudom, most hogy működik, de most álláskeresési járadéknak hívják, de nagyon macerás, mert kell hozzá az is, hogy ne találj munkát, stb.

Marcy, én azt nem értem, hogy az első vizsgálaton, ha már a 6-7. hét táján mész, akkor mért nem UH-znak, hiszen akkor már lenne a kezedben egy papír, hogy van egy életképes babád (tudom, hogy csúnyán hangzik, de én már ezzel rohantam a védőnőhöz, hogy legyen kiskönyvem).

Gab, ha nem titok: te most mennyit kérsz egy bevallásért? Mert most megcsináltam az alattunk lakó srácnak, de mondtam, hogy majd értesítem. Na meg én a számítógéppel csináltam, ahhoz meg nem kell még számolni sem... Jöhet priviben is.
De rég hallottam Ebesről...egy volt kollégiumi szobatársnőm püspökladányi, és ők mentek mindig oda, ott is dolgozott, vagy nem is tudom hirtelen.
Pulcsi szuper, kádcsap miatt részvétem.

Oriandy, inkább a megelőzés! Mondjuk nekem semmi bajom nem volt a Nittiforral (ugye az a tetőirtó?). :?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kimike!

Aha, ébren hát.
De most már lassan kikapcsolom a gépet, mert csattog a körmöm rajta és alszik a család. Amúgy én nem vagyok álmos, csak hát fel kell kelni reggel valahogy.
Erről jut eszembe:
Van valakinek valami ötlete arra, hogy a Zorán hónapok óta miért ébred fel 5 órakor? És nem is alszik már vissza.
Holnap jön a doki, ezt is megemlíten neki, hogy nekem ez egyáltalán nem tetszik.

Vagy miért kérdezted, hogy ébren vagyok-e? Régen írtam? Pedig tegnap is írtam jó sokat. Meg ma is csak elszállt... :cry: :cry: :cry:

Erika

Kép
viera
 
 


Viera!
Tehát a keresőbe beírod,hogy photofun!
Megnéztem az Explorer és a Mozilla Firefox Goole-ban is ha beírod az első helyen ami kijön rámész!
Ott nekem rögtön a sablon jelenik meg!
Rákattintok,aztán megjelenik az oldal közepén egy gombszerű valami,narancssárga betűkkel!
Erre kattintok,megjelenik a bal felső sarokban egy kisablak a gépemen szereplő képekkel!
Választok,2 katt és megcsinálja!
Aztán amikor kész elmented!
Ennyi!
Vendég
 


Benianya!

Két napi ebéd 1000 Ft-ból(én holnap ezt csinálom):
kb. 3 liter gulyásleves fél kiló disznó combból(450-500ft), krumpli, répa, csipetke(150Ft)
2. fogás kakaós csiga egy nagy tepsivel: liszt, élesztő, tej, ráma, cukor. (250 Ft.) Kakaót nem számolom, mindig van itthon, de lehet, hogy végül mákos csiga lesz. Plussz 100 Ft.
Összesen 1000Ft. És a leves sokszor 3 napra is elég.

Vasárnapi ebéd:
Húsleves kb. másfél kilós házi pipiből: pipi (kb. 800ft háznál), sok-sok zöldség bele( 300 Ft). Levestészta profis fél csomag(60 Ft)A levesben főtt húsit, kivéve a mellét, kirántom az uramnak. Értsd úgy, hogy még a nyakát s hátát is. :shock: A zuram cseppet perverz! Köret párolt rizs (50Ft), esetleg 40 dkg párolt Lidl-s zöccség vagy káposztasali(200 Ft) fél lityi olaj(200Ft). A csirkemell Petinek és nekem két napra elég, plussz csirkemáj Petié. Szintén kétnapi ebéd 1600 Ft-ból!

Reni
Kép
prenata
 
 


Na spórolás befejezve. ( Az meg az én perverzióm, hogy legyen vésztartalékom, mert különben nem tudok aludni!!)

Reni
Kép
prenata
 
 


Azt jó téma volt! Ma tele írtunk egy oldalt!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Viera, ha segíthetek:

http://www.photofun.od.ua/

ez a főoldala azt hiszem. Orosz nyelvű a honlap egyébként.

Sajnos, mostanában csak olvasó módban üzemelek, mert elég sokminden történt nálunk. Ez az év egyelőre nem a mi évünk :? Majd mesélek.

Sziasztok

Andi

amandi
 
 


Oriandy!

Mit kentél rá?
Zináéknál van egy kislány a tavalyi tanévben és az ideiben is kisebb szünetekkel tetves! :evil:
Mi eddig Nixet használtunk!Ez sampon és nem büdös egyáltalán!
eddig bejött mert Zina még nem kapta el!KOPP,KOPP!!!!!!!!
De most ajánlottak egy hajszeszt ami állítólag szintén nem büdi.Pedex a neve és állítólag hatékony nagyon!
Vendég
 


Viera!
Nekem ezzel amit Andi írt ugyanaz jön ki!Azért nem is írtam le így mert én csak photofunt írtam be!
De próbáld meg Andiéval!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?