Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tetkó: nekem a fenekem felett van, amennyire látom, még nem nyúlt szét Kép Nekem is sokáig bent volt a piercing, uh előtt kérdeztem is a dokit, hogy vegyem-e ki, azt mondta nem. egyáltalán nem botránkozott meg rajta.

Bagz, miért ne sikerülne az otthonszülés??? micsoda hozzáállás ez? Kép ha meg mégis be kellene menned, tojd le ki mit mond. Nem kell azt mondani, hogy otthon akartál szülni, hanem gyorsan indult és kész, és mot itt vagy, tessék levezetni a szülést. Ők vannak érted nem te őértük Kép

Szóval az intimgyantáról is szó volt a talin? Világosítsatok már fel csajok, nektek hogy működik? Merthogy borotválom, ami felül tök ok, de lentre már nem látok Kép a múltkor a páromat kértem meg, de mikor megláttam a kis remegő kezében a borotvát....Kép

Nekem is beindult tegnap a srác, és szerintem meg is fordult, mert olyan nagyokat rúgott, hogy nacsak Kép Fél órán keresztül! hatalmasakat rúgott, a férjem 1 m -ről látta, hogy hogyan hullámzik a hasam Kép
Ma reggel meg, tovább voltunk ágyban, és a cica bekéreszkedett közénk. A fejét a pocim oldalához támasztotta, és dorombolt, erre a kissrác odakucorodott és veszettül rugdalni kezde, szegény macska feje csak úgy himbálózott Kép

Üdv.
cic 25+2
cicmerák
 
 


SziasztokKép

Vagyok én is, és minden hozzászólást szorgalmasan elolvasok, de odáig már nem jutok, hogy reagáljak is.

Nekem eddig megint szerencsém van, mert szinte semmi bajom nincs (a cukrot leszámítva). Vannak napok, amikor szinte óránként, vagy még gyakrabban járok pisilni, de ezen kívül semmi. Ja, dehogynem: a keményedések. Ez Gergővel nem volt, most meg elég gyakoriak. Bár ez lehet, hogy annak is betudható, hogy nem tudok sokat pihenni, meg néha Gergőt is cipelni kell, meg szaladni utána.

Jövő hét kedden megyek dokihoz. Már szeretném tudni, hogy most hogy fekszik a bébi, mert a mozgásai alapján nem tudom egyértelműen beazonosítani. A doki tapintás alapján meg tudja mondani, vagy csak UH alapján?

Most nagy izgalomban vagyok, mert nemrég beszéltem a hugommal (aki mellesleg nov. 11-re van kiírva), hogy 5-7 perces fájásai vannak, mindjárt mennek be a kórházba. Remélem, hogy hamar túllesz a szülésen.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Bagz, nekem is volt már olyan, hogy úgy elkezdett görcsölni, hogy egész nap bicegni tudtam, de szó szerint. Kalciumot ittam, rá egy órára magnéziumot és befeküdtem a kádba, meleg vízbe. Elmút, de nem tudom melyiktől Kép

Én a Szent Istvánban fogok szülni. Nagyon tippeket nem tudok adni, csak azokat, amiket a csajok adtak, akik ott szültek. Nincs gátmetszés, van fürdőkád meg minden egyéb. Nagyon humánus dokik vannak, már amelyikekről hallottam. Hozzád sincs a kórház olyan távol.

Nézd meg ezt:

http://www.boldogszuletesert.hu/index_terveink.html

remélem egy kicsit segítettem

pusza
cic
cicmerák
 
 

 
 

Sziasztok!
Nekem a vádligörcsre van egy számomra 100%-os módszer: mikor elkezd görcsölni ráállok a lábamra, abban a pillanatban elmúlik a fájdalom. Az István kórházat jó szívvel ajánlom bárkinek, jó mondjuk még nem szültem, de az eddigi tapasztalataim nagyon jók.
Tüni!
Drukkolok a húgodnak, feltétlenül írd meg, hogy mi van vele.
Üdv

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


BagzKép
Én a MÁV-ban szültem, és most is ott fogok, és csak ajánlani tudom. Mind az alternatív lehetőségek miatt, meg a gátmetszés témában is szabadabbak. Beöntés, borotválás sem kötelező, csak ha te is szeretnéd. Nem tudom, merre laksz, de ha a belváros környékén, akkor még messze sincs.

Tüni
tüni
 
 


Köszi mindenkinek a sgítséget!
meg fogom nézni a linket is rögvest!
Cic! a hozzáálásom meg az, hogy sikrülni fog otthon, de ha mégis be kéne mennem, legalább tudjam mi vár rám azon a bizonyos helyen!! de köszi, asszem úgyis beszólnék minden rossz-szemmel-nézőnek!!Kép
ja, már akartam is kérdezni, hogy ti hogy álltok állatokkal. mert nekünk cicánk van, akit már eleve az is kicsit megviselt, hogy nagy hegyi vadász macsiból be kellett városodnia, itt nem is engedjük ki, mert ha a nagy kapunk kirohan, már nem tudna visszajönni. szóval mi lesz ha bab is lesz? szerintem féltékeny lesz! már most is érzi hogy valami van, nem ugrik már az ölembe, csak a fejét áthajtja marci öléből az én karomra, vagy a mancsát átteszi. és a napokban nekem is az volt, ott volt cicu keze a hasamon, tök viccesen, épp mintha rúgást várt volna, kapott is hármat, de nem reagált rájuk. meg régebben volt hogy befúrta a fejét a hasamba, és fejberúgta őt picur, akkor elkezdett fülelni!!
szóval, nekem a toxoplazma eredményemet nem is tudom, levették 16 hetesen, és azóta még a múltkori orvosi látogatásomkor, kb 24 hetesen még nem volt meg az eredménye!! hol tudnék utánaérdeklődni? mert a doki mondta hogy utánakérdez, de ez nála sokszor elfelejtődik....
mondjuk szerintem már régebben túleshettem ezen a betegségen, hiszen egész életemben cicákkal laktunk!
Tüni! köszi! először nekem is szimpi volt a máv, aztán apám második felesége ott szült két éve, háááát... tök hamar megvolt a baba, és örült hogy még gátmetszés sem kellett, aztán utána felvilágosították hogy volt, csak nem is szóltak!!! kösz! nekem ez elég durva! mondjuk annál az orvosnál szült, akinek voltak most a botrányai, úgyhogy lehet hogy csak rosszat választott....

na, befogom.... ma nagyon bőszavú vagyok, bocs
bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


bagz, én eléggé képzetlen vagyok otthonszülésben, de ha már egyszer be kell menned kórházba, akkor már a természetes szüléssel nem nagyon kell számolni, nem? Mert ha menne természetesen, akkor maradhatnál otthon, nem? Persze könnyen lehet, hogy nincs igazam. De ha mégis, akkor én inkább olyan helyet keresnék, ahol ha a babával gond van, a lehető legjobb ellátást kapja.

Egyébként meg még azt akartam írni, hogy nem tudom, mi van velem, de egész hétvégén ehetnékem van. Mindig valami mást. Pedig már írtam, hogy nekem nagyon kell figyelni a kilókra, lévén hogy így a 6. hónap vége elé már 9 kilónél tartok mindenféle megszorító intézkedések ellenére. Sőt, valszeg már 10-nél is. Kép Eddig legalább beértem friss gyümikkel nasinak, nem akartam édeset enni,de most elkezdtem rettenetesen akarni enni aszalt gyümiket, meg savanyú-édessel töltött sütiket. Lehet, hgoy attól van, hogy hiába minden önmegtartóztatás, csak hízok? Asszem nem tesz jót, hogy itthon vagyok... Kép micsinéljakmincsináljakmicsináljak???? Kép

Állatügyben nekünk Brútuszkutyánk van, aki eddig akár velünk is alhatott, és előre tudjuk, hogy szörnyen meg fogja viselni a dolog, mert teljes jogú családtag volt, és azért most kellenek majd megszorítások. Mi pont egy hete kezdtük el a tiltásokat, szépen lassan lesz majd kialakítva a dolog, hogy ne hirtelen jöjjön minden neki. Pontk apóra is jön a lakásfelújítás meg az új bútorok. Pl az új ülőgarnititúrára már nem jöhet fel, a régiből megtartunk egy fotelt, és az lesz az övé, mert meghalna, ha nem alhatna fotelban Kép Nekünk ebből a szempontból jó elrendezésű a nappalink, mert a lakórészt jól le lehet majd keríteni, ahova majd nem jöhet majd be idővel, ha már mászik a baba. De nagyon aggódunk, hogy majd nagy veszekedések lesznek a sípoló játékokkal Kép Kép De egyébként nagyon okos kutya, biztos meg fogja tanulni, hogy még mindig ő az utolső a sorban. de azért sajnálom szegényt. Pocakomat is nagyon tiszteletben tartja, holott régen bátran ugrált rajta Kép

kikocska
 
 


MVica, Rékacs, köszönöm, megnyugtattatok, akkor majd így teszünk, ahogy mondtátok. Úgyis olyan mellszívót vettünk, ami eleve zacskókkal felszerelt, hogy mélyhűthessük. Tényleg rengeteg írtok, én se tudom követni, egy csomó mindenre már nem is érdemes reagálni. Na mindegy, de tök jó olvasniKép...
Bagz,
A 3. harmad nekem is nagyon egyértelműen érkezett, minden egyre nehezebb, néha el se tudom képzelni, hogy még nőhet tovább...Amúgy betöltött 27. hét után.

KÖLDÖK: nekem addig nyilalgatott, amiíg ki nem fordult teljesenKép. Úgyhogy szerintem semmi komoly... De ha nagyon rossz, azért kérdezd meg a dokit, Aura.

Mindenki MAGNÉZIUM ügyben: nekem a MAgne B6 semmit nem használt a keményedéseknél, viszont a Magnerot nevű csodaszer igen. És nem tudom, hogy attól-e, de nekem nem görcsöl a lábam egyáltalán. Ajánlom.

Tüni, szerintem tapintással is meg kellene tudnia állapítani, sőt, a védőnő végülis azt csinálja, amikor szívhangot néz.

Puszi, elfáradtam, mire végigolvastam, és közben reagálgattam, hogy el nefelejtsem, és közben biztos sokan írtatok, kezdhetem újraKép....

És a kisfiunk 3 napja nem alszik, folyton pörög. Reggel 6-kor kell bevennem a gyógyszert, és elfelejtettem beállítani az ébresztőt, de a kis kölök olyan erőteljesen rugdosott, hogy muszáj volt kimennem pisilni, így bevettem a gyógyszert is. Milyen jófej, hogy így segítKép

Noémi
29+1
vghnoémi
 
 


Csajszik!

Hihetetlen, mennyit tudunk dumcsizni! Kép

Most, hogy így olvasgatlak Benneteket, rájöttem, hogy mégis én vezetem a hanyagsági listát. Kép Így a 33. hét első napján még alig vettünk pár cuccot a Picinek, az én stafírungomról nem is beszélve, a kórházról meg aztán igazán nem tudok semmit, csak azt, hogy egy éve újították fel a szülészetet. Mondjuk gondolom a szülésfelkészítőn majd tájékoztatnak. Szóba álltok még velem egyáltalán?!?!

A talival kapcsolatban úgy irigyellek Benneteket... Az előbb támadt ugyan egy kósza ötletem, hogy csütörtökön Petim díjátadásra megy Pestre (3. lett egy környezetvédelmi pályázaton, büszke vagyok rá!), és akkor esetleg én is tudnék menni, de sajna 5-re megy délután és mintha ezt az időszakot leszavaztátok volna. Na mindegy, csak gondoltam, hátha mégis...

Tüni! A Babuci fekvésének megállapításához nem kell UH, legalábbis nekem a "manuális" Kép vizsgálat után is rá szokott kerülni a papíromra. Én szerdán megyek és izgulok, mert az én Kicsikém eddig jól feküdt, remélem, nem fordult meg. Bár a bordáimra irányzott rúgásokból ítélve nem hiszem. Kép Ja, és drukkolok a hugicádéknak! Kép

Csók,
Katinka
katinka
 
 


Sziasztok!

Tényleg működik a topik!! Hurrá! Tök jó, főleg az ilyen helyhezkötötteknek!!!Kép

Bagzer! Az otthon szülésben én tök járatlan vagyok. Ott is van orvos,nem? És ő valamelyik kórházhoz tartozik,nem? vagy hova jársz kontrollra? AVgy ez hogy van? mesélj már erről egy kicsit. Eleve úgy választottatok dokit?
Meg még egy csomót kérdeznék, de végülis talin is felétehetem.

Taliról meg annyit, hogy nekem pl jobb volna a csütörtök, mert hétvégén van pasim, meg családom, meg minden . Szóval akkor nem vagyok annyira mozgós. Meg teteszene az a múltkori egy óra is, mert akkor nincs dugó a városban(akkora) és be tudok menni.

HMárti! maileztem egyet neked!

A vádligörcsre nekem is jó módszer a rögtön ráállás. Én hidegen szoktam. tehát kövön. Kiugrálok a fürdőbe, rápattanok a lábamra jól fáj, közben kicsit anyázok, majd ha már ott vagyok pisilek. Aztán visszafekszem és... na mi történik? Igen!!!! Nem bírok visszaaludni és jöhet a klubbélet!Kép

na, megyek nagypapámat köszönteni, mert szülinapja van
sziasztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


mit szóltok a csüt 5-höz, akkor Katinka is tud jönni, meg azok, akik dolgoznak, és nem sz@rják le annyira az egészet, mint én, és valami külsőbb helyen, hogy Rékacs is tudjon jönni? mert a belváros tényleg halál, a borzasztó parkolási díjakról nem is beszélve, feltéve, ha talál az ember. De mondjuk olyan helyet mondjatok, ahova lehet tömegközlekedni könnyen. Pl metró, vagy villamos.

Különben néztem az archívokat, és míg korábban4-5 naponta lett archiválva a cucc, most már 1-2 naponta Kép tényleg aktívak vagyunk. De hogy ez milyen jó! Meg hogy az ember nem fél mindenféle hülye témákat is előhozni, mert ha köze van a babákhoz, akkor úgyis vevő rá a többség Kép

kikocska
 
 


Sziasztok!
Nekem is lenne egy kis próblémám. A köldököm körül (már teljesen kisimult) olyan mintha kiütéses lenne, kis piros kitüremkedések vannak és baromira viszket Kép. Eddig nem repedezett a pocim sehol, lehet hogy ez az?

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


SziasztokKép
Jó sokat írtatok, alig győztem végigolvasniKép
KikocskaKép
Csatlakozom Aurahoz, nyugodtan jöjjenek a kispapik is, ha úgy szeretnétek. Nagyon jó lenne már összehozni egy talit. Szeretnék mindenkit megismerni személyesen isKép Kép

AuraKép
Merre jártál bulizni? Pomázhoz voltál közel??? csak nem arra laksz valahol??

Nektek nem szokott légszomjatok lenni? Én néha meg akarok fulladni, pedig nem is csinálok semmi különöset.

sok puszi mindenkinek
edwig (aki alig várja a talit)
32
Vendég
 


Bagzerka!!!
Ha mégis be kéne menned a kórházba, az azt jelenti, hogy valami komplikáció lépett fel nem?? Mert minden más esetben otthon szeretnél lenni, úgy tudom. Tehát gátmetszés a minimum, úgyhogy lehet, nem ez az elsődleges szempont az esetedben. Én a helyedben inkább olyat néznék, ahol baromi jó az újszülött-ellátás, esetleg van koraszülött osztály, mert különben más-más kórházban kell lenni.
Amúgy az Istvánról sok jót lehet hallani, tényleg bababarát meg minden, de szerintem már-már "túlságosan" is.
Egyik barátnőm ott szült nyáron, végül császárral, és fél nap múlva kiadták nekik a babát, "bababarát kórház" felkiáltással, hogy akkor mostmár végig nála lesz, annak ellenére, hogy egyedül fel sem tudott kelni. Egyszer megpróbálta rávenni a nővérkét, hogy vigye vissza egy pár órára, mert még picit pihenne, és az érzéstelenítést is érzi még, de úgy néztek rá, mint aki minimum szentségtörést követett el. És neki nem volt fogadott orvosa, csak "odacsöppent" és azt mondta, azokkal azért nem olyan tündibündik.
Én a Margitot tudom ajánlani (ezzel nincs mindenki így), ott koraszülött-ellátás is van, és elég jókat hallani róla.
Remélem nem lett nagyon okostojás-jellegű a dolog, ez csak az én véleményem, gondoltam ha már kérdezted...

Nekem a csütörtök 5 is jó, meg a szombat délelőtt, délután is. Csak tűzzünk ki valamit. Tőlem akár mindkét alkalommal is találkozhatunk KépKép
orbis
 
 


KatinkaKép
Látod, mindig van valami para. Ha a babó még nem fordult meg, akkor az, hogy megforduljon. Ha meg jól fekszik, akkor az, hogy úgy is maradjonKép

BendegúzKép
Piros pöttyeim nekem is vannak a hasamon, és eleinte viszkettek is, de már nem (viszont el sem múlnak). Mondjuk nekem nem csak a köldököm körül, úgyhogy okosat nem tudok mondani. Ellenben csíkjaim vannak, de mikor keletkeztek (mondjuk ez még az előző terhességnél volt), akkor nem viszkettek.

NoémiKép
Az én védőnőm kritikán aluli, és szívhangot soha nem nézett. Ezért hanyagolom is a látogatását. Viszont a doki mostmár elivleg néz szívhangot is.

Tali sajnos nekem több okból sem bír összejönni, úgyhogy marad a virtuális ismerettség.

Ja, amúgy ma 1/2 3-kor megszületett a hugom kisfia, 2900 gr-mal és 49 cm-el. És neki is pont ugyanannyi ideig tartott a szülés, mint nekem (2 és fél óraKép)

Pusssssz
Tüni
tüni
 
 


hát újra itt vagyok, szóóóval:

-nekem jó a csütörtök 5!! merre?

-otthonszülésnél van orvos jelen, de nem hozzá járok vizsgálatra(konkrét szabályok vannak itt is, hogy mi kötelező, pl hogy 20percnyire legyen kórház-de ez nálunk o.k.s). különben a Geréb Ági az, aki szinte minden szülésnél ott van, elvileg el van tiltva, vagy valami hasonló, de ez így működik egy ideje. ja, és ő nem tartozik kórházhoz. szóval én a barossba járok vizsgálatokra, nődokihoz, aki nem kérdezett még, és nem is tudom elmondjam-e neki az otthonszülős terveimet....

-vicces, mert nekem akkor most már ez valóban a harmadik harmad, és éppenhogy könnyebbnek érzem magam mint eddig mostanában! én a kismama tornára fogtam, mert jól átmozgat, és talán attól kevésbé lett merev a mozgásom. például már nincs is medvejárásom, amit eddig épp figyelgettem, harangozik vele a testem, és kis apró gyors lépésekkel haladok. ezelőtt meg nagyokat léptem, és most is!!! szóval én még nem érzem nehéznek, de ezt most biztos elkiabáltam!!!Kép

-Bendegúz! nekem is szoktak lenni kis piros pöttyök a pocimon, amik viszketnek, rendszerint jól megműtöm őket, attól meg nem hogy elmúlnak, hanem még érzékenyebbek lesznek! csak sosem bírom megállni hogy ne nyomogassam őket... nekem nem a köldök körül, hanem elszórva, inkább a felső felén.

-jaj, ez a sok kórházosdi, nagyon remélem hogy nem kerül rá sor!!!!!!!! bízom ám magamban, és elég erősnek érzem, hogy sikerüljön! csak nehogy a vég közeledtével betojjak......

nagyszájú bagzer, aki épp egy 45cmes pizza felét most habzsolta be...

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Edwig, kispapik leszavazva, hadd kapjanak levegőt a kismamák nélkül Kép

kikocska
 
 


Tüni!
Sok-sok boldogságot a bébihez, nos ez a 2 és fél óra elég jól hangzikKép
Kösz hogy legalább te válaszoltál, holnap beszélek a védônôvel és majd megkérdezem, az enyém szerencsére nagyon jó fej.
Üdv

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Kikocska!!!
csak a kilókról annyit: nekem a védőnőm, amikor legutóbb voltam megmért, és +9nél tartottam úgy 25hetesen, és azt mondta: ideális a súlygyarapodásom!!!!! szóval lehet hogy csak ő jó fej volt-persze amilyen pechem van, ő csak helyettesített, és az enyém megkergetett volna, de ezt mondta. és én szépen el is hittem nekiKép
-ja, meg a gyümölcs nassolás: abban is ugyanúgy van cukor, és hízol tőle, ezt a saját védőnénim mondta, amikor nyár végén +6al voltam nála, és értetlenkedtem, hogy nem értem mitől hízok, hiszen csak gyümölcsöt meg zöldséget eszem, erre ő, hát ez az, a gyülölcs!! szóval azóta nekem a gyülölcs alma! az a leg-nem-hízlalóbb.
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Huh most értem a végére a sok mail-nek. Nekem az a technikám, hogy miközben olvasom az uj mail-eket,közben itt van egy papir és egy toll, és irogatom hogy mikre akarok reagálni, csak egy-egy szóval.

Nos akkor sorban:

- Orbis, baromire irigyellek a kilok miatt, én is ugy vagyok ezzel mint Kikocska, a 6 honap végén plusz 10 kilo. Csak nekem annyival "rosszabb", hogy én nem vizesedem, tehát ez tiszta sulynövekedés. Nem mintha szeretnék vizesedni.. Orbisom meg te irtad korábban hogy kipréseltél a ciciböl egy kis elötejet igaz? Na képzeld ma reggel ez eszembe jutott nekem is, és megnyomtam a mellbimboimat, és egy-egy fél cseppecske kijött belölük. Én is örültem neki, de ugyanakkor többen mondták már hogy nem szabad masszirozni a mellett meg nyomkodni a mellbimbot, mert beindithatja a szülést. Fürdés után jól megdörzsölni, és ennyi.Szoval azért vigyázz te is. Kép

- Bagzer: apa rendszeresen dumál a lányához esténként,meg sokszor teszi a pocakomra a kezét, igy a gyerek már jól ismeri, ezért rug neki. Kép

Milyen kuponrol irtatok???? Nekem olyan nincs! Kép

- Meg irtam korábban hogy nekem nincsenek ilyen nagy rugás élményeim mint nektek, de talán ez azt jelenti hogy baromi nyugis gyerekem lesz? Remélem.... Kép

- Bagz, én nem vagyok az otthonszülés híve,és ezért most kérlek ne haragudj rám, ettől függetlenül nagyon bírlak. A szemközti lány is bábát fogadott, egész éjszaka szenvedtek, aztán reggel csak kijött a mentő. Megérte? Én akkor vagyok nyugodt ha ott az orvos, és mindenféle műszer a közelben. Remélem ezért nem haragszol rám.

Ja egyébként mi a bajotok a gátmetszéssel? A gátvédelem olyan klassz dolog? Első gyereknél ugysem hiszem hogy ez működik, max a második szülésnél. Nagy eséllyes berepedsz. Az jobb? Engem inkább vágjanak, és szépen varrjanak össze, (akár kisebbre is Kép), és nyoma sem lesz. Na lehet hogy ezért is megköveztek....

Cic, intimgyanta. Aura a nagy szakértője. Én életemben nem mertem még rá elmenni, de nagyon tervezem, mert én is már csak emlékezetből borotválok. Kép Na meg baromira megerősödött is. Szoval leborotválom, egy picit megnö és összeszedem a bátorságom és elmegyek. Azt mondta Aura hogy kapsz egy egyszer használatos bugyit, és a kinosabb részeken ujjal szedik le. De utána jó lesz....

- Bendegúz, szerintem ha nagyon feszül a bör a pocidon, akkor kenegetsd babaolajjal. De akár olivaolaj is jó. Én kaptam Avent citrom illatu olajat kifejezetttem erre, nagyon fini.

Na elég a szófosásból,

pusza mindenkinek, taliban mind az időt mind a helyszínt illetően rugalmas vagyok.

Eszter2004
26+6
eszter2004
 
 


Tüni!

Gratula a huginak! Milyen kis aranyos méretei vannak! Hol szült? Jaj de jo neki!!!!

Eszter
eszter2004
 
 


Eszter2004!
A szülésznôm nekem is azt mondta, hogy nagyon kicsi az esély az elsô babánál, hogy gátvédelemmel szülessen. Inkább vágás mint repedés!

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Eszter!

A Margit kh-ban.
tüni
 
 


Tüni, akkor a hugi nem máv-os mint. Tényleg a máv-os topic jól leült nem? Bezzeg itt zajlik az élet. Kép Én is olyan pici babucit szeretnék mint a te hugod. Kép

PUsza!
Eszter
eszter2004
 
 


Bocsi hogy ennyit irok most, de nagyon izgatott lettem!!!!! Gondolom már ti is hallottatok a hordozó kendőről, szerintem állati klassz dolog. Ezen a honlapon nem csak olyan sima megkötősök vannak, hanem sokkal szupibbak, és nagyon sokáig lehet haszálni. Meg van olyan is hogy babazsák, ami százszor jobb mint a kenguru, sőt. Én feltétlenül fogok ilyet beszerezni, most utánajárok a héten a választéknak.


http://www.premaxx.com


Eszter
eszter2004
 
 


Hello Kismamitársak!

Kikocska és a Többiek! Tök jó fejek vagytok, hogy a csütörtököt szorgalmazzátok! Kép Nekem helyileg mindegy, csak találjak oda, de csak sikerül végülis 6 évig csak Pesten laktam.

Kis piros pöttyök nekem is vannak összevissza a pocin, én is jól meg szoktam őket piszkálni, mint Bagzer. Kép Nem tudom, mitől lehetnek, talán a krémezéstől?

Edwig! Nekem is gyakran van légszomjam és általában akkor, amikor nyugiban vagyok. Furi, de lehet, hogy a mozgás az ellenszer?

Eszter! Az előtejjel kapcsolatban én is azt hallottam, hogy nem jó kinyomkodni. Nekem teljesen rendszertelenül jelenik meg egy kis sárgás folt a melltartómon, bár mostanában egyre gyakrabban, aminek azért kicsit örülök. Kép Tényleg, nem tudjátok, hogy a tejserkentő teát mikortól érdemes elkezdeni inni?

Bagzer! Használd ki, amíg ilyen könnyűnek érzed magad! Kép Kívánom, hogy Neked ne így legyen, de én pár napja nem tudok 10 percnél többet egy bizonyos pozícióban tölteni, minden kényelmetlen, a legjobb állni. Kép Párocskám mondta is, hogy akkor éjszakára odagumipókoz a szekrényhez, hogy jól aludjak. Kép A kis Humor-Herold...

Tüni! Gratula a húgodnak! Kép Jó hamar megszült, első babája?

Szép estét + verejték- és vissza-nem-alvás mentes jó éjt,
Katinka
katinka
 
 


Katinka,a málnalevél teát ugy tudom hogy csak a 36. héttől, de inkább kérdezz majd rá a dokidnál. Ezt az infot anno még a chat-ről szereztem.

Eszter
eszter2004
 
 


Gratulákat köszöm hugom nevében isKép

KatinkaKép
Igen, első baba. De szerintem tényleg van valami ebben a genetikai dologban, mert én is kereken ennyi idő alatt szültem elsőre (pedig nem is ittam málnalevél teátKép). Kíváncsi vagyok, most mennyi lesz, remélem, ennél nem hosszabbKép Egyébként tényleg a 36. héttől lehet inni a teát.

EszterKép
Hát igen, jól leült a MÁV-os topic, de szerintem az is fel fog lendülni, ahogy közelebb kerülünk a szüléshezKép

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Eszter, a kupon egy bizonyos kis füzetke hátában volt, amit a védőnő még a kiskönyvvel együtt adott. az a címe hogy várandós mamák könyve. a kupon egy csomagra szól, amiben van pelus, meg mindenféle minta baba dolog, krémek, stb. szóval jó kis csomag, ha minden igaz. kérdezz rá.
ja, nem haragszom gondolj amit kívánsz az otthonszülésről, neked nem kötelező, csináld úgy ahogy te jónak látod. csak nekem ne kelljen mások érvei miatt döntenem abban hogy hogy és hol szüljek.Kép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Orbis!
Köszi, szuper, menjünk cictartót horgászni. Nekem jó a szerda, írd meg mikor, vagy, ha gondolod csütrörtökön is mehetünk a tali előtt. Ahogy jobnak látod. Te tudsz címeket, vagy gyűjtsek én is?

Katinka!
Én se tudnék szombaton jönni, úgyhogy hajrá, TALÁLKOZÓ: legyen csütörtök du. légyszi! Amúltkori után meghalnék irigységemben, ha most nem mehetnék el!

Kikocska!
A málnalevéltea arra jó, hogy a vajúdás alatt segít ellazítani a méh és a gát izomzatát. Ezt olcastam, A BÁBA VÁLASZOL c. könyvben. (Ez itt areklám helye) egyébként mindenféle aroma-és fitoterápiás meg homeopátiás módszerek vanak benne leírva, meg egy csomó jó dolog szülésről, szopiról. Én tényleg sak ajánlani tudom.
Jajj, képzeld Óvárra megyünk hétvégén, azért nem érek rá szombaton. Anyu kérdezte, hogy nins-e Halász Kati nevű rokonotok aki 44+-1éves?

Bagz!
Szerintem Kikocs mond valamit, hogy ha kórház, akkor már nem jó. A Geréb Ágiról nekem ódákat zengett egy barátnőm, aki két szülésnél is ott volt amiket ő vezetett és állítólag tuti jó a gátvédelemben és gyönyörűséges szülések voltak (az egyik első babás) továbbra is sárgulok az irigységtől, olyan jó neked! Ha mégis kórház, a Szent Imréről is jókat hallani, nagyon liberálisak, a szülészeti prospektusukon is ez áll: Otthonszülés a kórházban. Csak egy plussz tipp.

Eszter!
Miért köveznénk meg? Mindenki szüljön úgy, ahogy jó neki. Szerintem az a lényeg, biztonságban érezd magad. Te a kórházban, Bagzerka meg otthon. Ettőlmég mindkettőtök jó fej marad nekem Kép
A gátmetszés azért jó, mert szülés után hipp-hopp gyógyul azaz regenerálódik (amit segíthetsz intim tornával). A tánctanárnőm mind ahárom babáját így szülte, és azt mesélte, hogy ő már rohangált a szülés után, míg a "metszettek" állni-ülni alig bírtak. A dokim meg azt mmondta, hogy ők kérdés nélkül gátvédenek Kép, mert az a természetes és csak akkor vágnak, ha az orvosilag indokolt, akkor viszont nincs kecmec.

Cic!
Na szóval gyanta, aszongya, teljes intimgyanta, vagy brazilgyanta néven ismert, ami annyit tesz, hogy elölről, hátulról, alulról mindenhonnan mindent leszednek. Az én kozmetikusomnál kap az ember lánya egy eldobhatós papírbugyit szóval steril és mégsem vagy totál kitárulkozva (na meg a nagyon kényes részekbe véletlenül se megy gyanta). Aztán csíkonként halad itt is, csak a gyanta sűrűbb, mint a szokásos, ezt finoman felviszi egy spatulával és nem papírral, hanem a kezével finoman leszedi. Azért nem papír, mert attól sérülhet a bőr. A belsőbb részeken azért fáj ám, de abszolút kibírható és utána olyan puha, bársonyos lesz a bőr, mint egy álom. RÁadásul nem viszket amikor visszanő és a szőr is sokkal lágyabb lesz. Kismamiknál direkt jó. Mégse egy vadidegen borotváljon má...brrr, meg ha gátmetszés után még nőni kezd ott, na az horror lehet. A babának se árt, direkt utánakérdeztem. Remélem kielégítő volt a leírás, ha valami kimaradt, szólj bátran. Egyébként úgy emlékszem Esztyx is "hívő", úgyhogy lehet őt is kérdezni.

Edwig!
De jó, hogy itt vagy, mindig úgy örülök ám neked. A városban dorbézoltam, de Pomázon lakom, már akartam írni, mert, ha jól sejtem szinte szomszédok vagyunk. (tudom ki kéne javítani a profilomat)A légszomjjal én is küzdök. Néha ülök semmit se csinálok és csak úgy rámjön. Ma viszont nagy hős voltam, anyuékkal felmentümk a Kőhegyre, GYALOG!!! Rögtön el is aludtam amint hazaértem. Ribzli meg olyan egy tündér, ha én mozgok ő nyugton van. Biztos így segít a mamijának. Ti jól vagytok? Alig várom már a talit, hogy lássalak téged is.

Asszem rekordot döntöttem írásból Kép
Noémi, csatlokoznék az orvosi kamarába, beveszel?
Nagy puszik nektek!
aura
 
 


Aura, az orvosi kamarába csak beszavazásos úton lehet bekerülni, engem Rékacs menedzselKép, de én most mindenképp kollégának fogadlak, dr AuraKép!

Puszi mindenkinek,
Noémi
29+1
vghnoémi
 
 


Sziasztok!

Akkor most úgy képzeljem el, hoghy azt a papírbugyeszt úgy huzogatom félre, ahogy halad a kozmetikus?? Kép Már bocs, de sosem csináltak még ilyet nekem, csak oldalt, a többit megoldottam én is, de már én is csak emlékezetből tudok borotválni,mint Eszter Kép

Kilók: én 50-ről mentem fel 60-ra. A dokim még egy mukkot nem szólt, hogy sok lenne, védőnőhöz meg már nem vagyok hajlandó elmenni. Majd költözés után, hátha az "új" jobb lesz, ő már nekem a harmadik lesz a sorban Kép

Tali: én nem szarom le, csakhát én még melózok, nem tudok sajna menni Kép irigykutya vagyok, azért majd számoljatok be, jó? Kép

Szerintem a légszomj normális, tekintve, hogy több a súlyunk, a tüdőnknek kb. 1,5-szer többet kell dolgozni. szerintem Kép rám is rám szokott törni, ilyenkor filózok rajta, hogy miért nem szoktam le évekkel korábban a bagóról. Nekem főleg akkor jön rám, ha lépcsőzni kell.

vágás: Én úgy vagyok vele, hogy rábízom a dokimra és szülésznőre. Úgyis ők látják. Persze nyílván nem szeretném ha vágnának, és jó lenne, ha mindent elkövetnének hogy ne kelljen, de ha a baba érdekei úgy kívánják (gyorsabban jön, nem akad meg) akkor miért ne? JObb, mintha roncsolódnék.

Puszka mindenkinek!
cicc 25+3
cicmerák
 
 


Hahó!

Igen, Aura a gátvédelem után tuti hogy már simán lehet virgonckodni míg a gátmetszés utáni seb még fáj egy ideig. Én eddig azt gondoltam , hogy a gátvédelem után viszont nem áll vissza eredeti méretére a gát, és az nagyon nem lenne jó. Viszont az intimtornával mondasz valamit....Na akkor ezen is lehet gondolkodni.

A babahordozó szuperszónikus kendő alakú táskára senki nem izgult rá? Csak engem kapott el a hév? Még álmomban is újra előjött, hogy milyen tuti lesz abban vinnni a picit, és ha nagyobb, akkor ültetni.

Bagz, azért szurkolok neked rendesen az otthonszülés miatt, nehogymáraztgondoldhogynem. Kép

Olyan keveset alszom. Éjfél után aludtam el,és már itt vagyok hajnalban a gép előtt. Apa elment horgászni. Ő vagy horgászújságot olvas, vagy horgászik, vagy halászlevet főz! Kép

Na pusza,
Eszter
27+0 (yuheey!)
eszter2004
 
 


ja,én nem kaptam ilyen kuponos kiegészitöt. De ugyis csütörtökön terveztem elmenni a védőnöhöz, mert csak egyszer voltam eddig. Egyszer hivott is itthon hogy mi van már velem, aztán mondta, hogy neki az is elég ha csak időnként felhivom.Milyen rendes nem? de most lesz időm a héten, és akkor megkérdezem. Lehet hogy ez nincs minden kerületben.

Tali hol lesz?Mondtátok hogy ne a belváros legyen. De akkor merre kijjebb? Állatkert?Hideg van....Any idea?

Most már lelövöm magam, mert velem lesz tele egy komplett archivum.

pussz
Eszter
eszter2004
 
 


várandós mamák könyve???????? Annyira dühös vagyok magamra!!!! Hát persze hogy kaptam, ott lapul azóta is a fiókom aljában!!!!!! Hogy én milyen egy rendetlen vagyok! Ha nem beszéltek róla, észre sem veszem. Hát milyen anyuka az ilyen?????

Eszter Kép
eszter2004
 
 


Nahát!nahát!!! fel vagyok háborodva!
Kellene mennem vérvételre, fel is keltem jóóó korán (pedig nem vagyok ám arról híres) és most hívott apuci, hogy tegnap valahogy nála maradtak az irataim. tb kártya meg minden.
És még olyan szépen alhatnék Kép
Na sebaj!
Egyszer legalább nem vész kárba a fél nap Kép

Tali helyszínen én is szoktam gondolkozni, de engem is megzavart a kijjebb.....merre?

Cic!! végülis 5-kor talizunk, meddig dolgozol? Mert szerintem egy óra múlva simán utánunk löhetsz, addig biztos ott leszünk. Ha gondolod, megadom a számom, hogy fel tudj hívni, merre vagyunk. Írj, ha gondolod és elküldöm!!

Eszter
Abban a kiskönyvben van pedig egy-két érdekes dolog. nem mondom, hogy világmegváltó újdonságokkal hozakodik elő, de én például abban olvastam először a babamasszázsról.

Olvasgattam a hozzászólásokat, és azon mosolygok magamban, hogy teljesen elterjedt, mindenki úgy fejezi be:
már megint mennyit írtam, jaj most már befogom...vagy ilyesmi Kép
Hát ez van. Ilyen cserfesek vagyunk. de ez szerintem tök jó! Az összes többi topik elbújhat mögöttünk!!
orbis
 
 


Cicc, én a melót tojom le, nem a talit, de nagyon magasról egy idő óta. Kép A tali nagyon jó volt, és nem szeretném kihagyni. Megvan az engedélyem, hogy ha nem érzem magam jól lépjek szó nélkül azonnal, és egyébként is köszönik, hogy egyátalán bejövök. Itt van az, aki helyettem lesz, őt tanítom be, így le tudok lépni akár már délben. (ez a dél is inkább magam miatt, ennél kevesebb időre nem érdemes bejönni, ugyanis 1 óra ide, egy meg vissza. )Addigra el tudom mondani neki, hogy micsináljon helyettem délután Kép Szóval Cicc, szerintem is szédülj meg kicsit munkaidő vége előtt nem sokkal, és lépjél le, mert jó lesz tuti, ráadásul múltkor is 3 órát beszélgettünk. A kijjebbnél én igazándiból Rékacsra várok, hátha írna valamit, hogy neki mi jó, elvégre neki kell kímélni magát talán legjobban, és jönne autóval... És mondjuk azt mondja, hogy Árpád híd, vaaaagy Örs vezér tere, nekem gőzöm nincs, hol lakik...

Eszter, babahordozó kendő engem is érdekel, de még annyira nem mélyedek bele a babacuccos témába, merthogy még mindig a lakás... Már ti mind megvettetek mindent, én meg akkor fogok olvadozni a cuki rugikkal Kép Ez van. Nem jut mindenre energiám egyszerre.

Kilókkal kapcsolatban köszönöm a megnyugtatásokat és a léleköntést. Ma már nem zabálnék non-stop, bár messze még az este. Kép

Ja, és Aura, köszi a memóriafrissítést. Kép Kép

kikocska
 
 


Na sziasztok!

Alig bírtam ma felkelni. pedig menni akartam kismamajógára 9-tól.Ez nem jött összeKép
de valahogy nem is vagyok a toppon. lehet, hogy tegnap kicsit megfáztam, mert egész nap kinn üldögéltem a kertben. Hát ilyen ez a tavaszKép!

Tali bárhol lehet. Miattam, nem kell külső kerület. Szóval akár az Oktogon is jó, csütörtökön ötkor. Ha már ott úgyis van egy tuti füstmentes hely akkor az tök jó. Parkolni egyenlőre még tudokKép Bár tudom, hogy elmúlik. Mert a nővérem(négy gyerek anyja)mindig azt mondja, hogy a terhesek folymatosan hülyülnek a kilenc hónap alatt, hogy a végén ne essen nehezükre folyton csak azt mondani, hogy antyala-pantyala. tehát. HA már készség szinten megy, akkor jöhet a baba!!!Kép

Képzeljétek, ha kinézek az ablakon, mindig látok egy helyes kis csipiszt. Mert raktam tavaly madáretetőt és idén is.Így itt akkora a madárélet hogy csak!

Megyek 1/212-re kozmikushoz. Megkérdezem tőle ezt az intimgyanta ügyet, mert tényleg jó lenne, ha nem borotválnának. nem vagyok oda az érzésért mikor éppen kinő. de ha le is szedetem azt csak egy hónap múlva, mert minek szenvedjek kétszer mikor úgyis cölibátus vanKép.

na, megyek elmosogatok, de nagyon nehéz ám rávenni magam

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Voltam körzeti orvosnál, hogy kiirassam magam a hétre. Van egy nagy visszerem, megmutattam neki, és felirt nekem kompresszios harisnyát, meg is vettem már. Kérdezte hogy hány kilonál járok. MOndtam hogy 27. hét, 10 kilo. Ö is azt mondta hogy jó lenne megállni. Szóval nekem mindenki azt mondja. Megpróbálok.....

Orbis, a kiskönyvet reggel kiolvastam A-Z-ig. Kép tényleg egész jó,és a mi kerületünkben is be tudom váltani a kupont, megyek is,lehet hogy még ma! 3 trimeszeszter a 27. héttől! (hallod Bagz?) Kép)

Pusza-nyusza!

Eszter
27+0
eszter2004
 
 


Akkor nekem királyság az Oktogon, majdnem ott lakok Kép Szóval a csüt. 5 óra, Oktogon, Burger King előtt pocakrandi mindenkinek jó? Kép

kikocska
 
 


Jajj, Rékacs, nagyon tetszik amit a nővéred mondott a terhesek hülyüléséről... Annyira illik rám... Kép

kikocska
 
 


Eszter! Szard már le ezt a kiló kérdést. Én meg sem szólatam itt kilók ügyben, mert mindenki nádszáll hozzám képest hízásilag. Én 58 kg-ról kezdtem és most 74 kg vagyok. NA és ? Most sírjak vagy mi? Majd lemegy szülés után. MAjd, ha egy éves a ygerek és még mindig nem vagyok 60 kg akkor fogok sírni. Persze zavar mikor nagypapám közli, hogy gyönyörű vagyok, hisz neki Karádi Katalin az esete. És az ember terhesen hízik. Hát ilyen az élet! Nekem a testem pl tök rendes, hogy fel ne boruljak a hasammal egy ütemben nő a seggem. már pont olyan mint egy néger asszonynak, rá lehetne ültetni a már meglévő gyermekemet, ha lenne. szóval jelentem a súlypontom a magidomon belül maradt, tehát fellökni nem olyan könnyű!

szóval ne aggaszd magad!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Hát! Két nap és kb másfél órája olvaslak Benneteket vissza!
Nem mintha gond lenne!
Férjem itthon, úgyhogy nagy a boldogág Kép, a gépet be se kapcsoltam vasárnap óta!!!

Aura! Köldök ügyben a barátnőmnek is voltak ilyen jellegű fájdalmai és a doki azt mondta neki, hogy a baba mellett kialakulhat köldöksérv, ami a szülés után automatikusan elmúlik!Bár neki az utolsó pár hónapban volt, úgyhogy nem tudom, hogy Neked az-e!

NÁlam a védőnő szeme csúnyán összeszűkült, amikor kiderült a kartonomról, hogy augusztus vége és október közepe között plusz 4 kilót híztam, és közölte, hogy fogjam vissza magam! Mintha az olyan könnyű lenne Kép!
Jövő héten kell mennem újra hozzá, és sajnos már biztos vagyok benne, hogy megint vagy 1-2 kilóval több vagyok!Pedig össz viszonylatban még mindig csak 7-8 kilónál tartok a 27. hétben!Drága párom tegnap közölte velem, hogy ne foglakozzak meg pörögjek a témán, majd szülés után ...
Azt hiszem hanyagolnom kell a védőnőt, akik rájöttem a mi felhagosított lekliismeretfurdalásaink, és még fizetést is kapnak érte, hogy mi rosszul érezzük magunkat!!!

A talira nem fogok tudni elmenniKép, az 5 óra nekem már túl késő, mert megyünk a barátainkhoz Kép, és a gyerekük miatt alkalmazkodnunk kell hozzájuk!De érezzétek nagyon jól magatokat!

Puszi: Katy
26+5
Katy
 


Rékacs, ez nagyon kedves. Igaz Eszternek címezted, de magamra veszem, mert én is kétségbe vagyok esve, de én nem attól félek, hogy nem megy le, hanem hogy esetleg árthat a babának, ha sok kiló vagyok, mert én eleve vagy 10 kiló plusszal kezdtem a versenysúlyomhoz képest... Hiába, az ülőmunka meg a lustaság együtt sokmindenre képes... Kép Egyébként meg a topik úgyis át fog alakulni gyereknevelő, egészségügyi és fogyi klubbá, nem? Kép Majd segítünk egymásnak lefogyni Kép Kép

kikocska
 
 


Köszi Rékacs! Akkor mi fenékügyileg is hasonloak vagyunk! Kép

Felhivtam a nödokim asszisztensét csak kiváncsiságbol, mert hogy ugye vagy 3 hete voltam terheléses cukron. Erre kiderült hogy nagyon magas, jó lenne ha csütörtökön bemennék. És mi van ha nem hivom fel??? Mert hogy én jóhiszemüen azt gondoltam hogy ha baj van ugyis hivnak.Lévén magánrendelésre járok vagy mi..... Bosszus vagyok emiatt egy kicsit.....

ja, a kompresszios harisnya nagyon csinosan áll rajtam,igy már nem is kell gyantáztatni. Ha-ha

Pusza, akkor 5-kor Burger King előtt ujra? Részemről okés, akkor doki után odamegyek, az sincs messze onnan.

Eszter
eszter2004
 
 


Noémi,
Asszem akkor még bébi vagyok. Jövök inkább medikának, amíg nem találok valami tuti menedzsert én is (ezt így írják?) na mindegy.

Katy,
Meg ne lássunk ám, tessék a pároddal örömködni! Kép Juhúú, tök jó neked, hogy hazajött. A taliról meg majd beszámolunk, ne búsulj!

Cicc,
Pont úgy! Az enyém legalábbis nem tapiz le és olyan ütemben halad, ahogy jól esik (már amennyire ez jó lehet)és tök ari, mert ha kész vagyunk, mindig megdícsér, hogy milyen hős vagyok!

Kikocska,
Télleg hülyülök, de mire gondoltál a memófriss. alatt? Annyit írtam ,hogy nemtomnemtonemtom. Jajj

Orbis,
Merre vagy? Írd ám meg mikor menjünk cicifixvadászatra! Kép

Annyit írtok a hízásokról, hogy szinte már irigyellek titeket, én néha tényleg a borulással küzdök, az én testem nem egyenlít. Meg szerintem ez alkati kérdés, felesleges küzdeni ellne, nem az a lényeg, hogy boldog kismamik legyünk?! Ha megmég a párotok is boldog, hát kit izgat a védőnéni? Bocsi de nem vele alszotok...hogy nagyon finom legyek Kép Kép Kép
Na! MÁr megint jól megaszontam. De jóóó

Tali, szuper, 5ó Oktogon, a szokott helyen Kép megyek én is! Beülhetünk a Liszten valami kávézóba, füstmentes részre. Kikocs, jól emlékszem, hogy téged zavart a teázó füstölője? Meg szerintem oda már be se férünk majd. Mit gondoltok, érdemes lenne foglaltatni helyet? Én szívesen utánanéznék, csak a kb létszámot kéne tudni.

Aura
aura
 
 


Aura!
Szerintem jó ötlet, hogy tali előtt!! Én gondoltam megnézem a Lehel utcát meg a Baross utcát, mert azokról írták, hogy jó meg olcsó. Meg ha még te tudsz valami tuti helyet esetleg. Mindenképpen valami olcsóbbat szeretnék, nem akarok erre a 3 hónapra vagyonokat kiadni.
Csak az a kérdés, mennyi időnkbe telik ez? mennyivel tali előtt menjünk, hogy aztán oda is érjünk?

Orbis
orbis
 
 


Ha van létszám meg akkor tuti az idő, akkor én be tudok menni foglaltatni helyet. Elvagyok a füstölővel végülis, miattam nem kell, néhány órát bírok, meg annyira nem volt erős, meg nagyon fini volt a tea ott Bár tényleg, ha 8-10-nél többen leszünk, nem lesz az igazi.

Aura! Memofriss a málnalevéltea hatásaival kapcsolatban Kép Nekem annyi maradt meg, hogy jót tesz Kép

Nemrég eszembe jutott, hogy még mit akartam írni vasárnap, de megint elfelejtettem... Tényleg készen vagyok... Kép

kikocska
 
 


nekem is jó a csüt 5 oktogon! most télleg elmegeyek én is! alig várom, csak kicsit izgulok, mert ti már találkoztatok is, és már valamennyire ismeritek egymást. meg nemkem az írás a világom, nem a duma, na mindegy, majd egy feles után felszabadultabb leszek...hehehheheKép fújj, nem is bírnék rá gondolni hogy igyak olyasmit! tisztára hányinger, nem is értem eddig hogy bírtam......

tegnap volt nagy megbeszélés, öcsémékkel, párommal, merthogy becsöppentek hogy nem tudnak máshol lakni, itt aludnának egy párszor, erre mi, ok, persze!!! aztán azóta csak azt látom hogy mi folyamatosan törekszünk az alkalmazkodásra, ők meg le...ják. szóval kiborult a bili, nincs megoldva a mi kettesbeni életterünk, meg az ő alvóhelyük. és mostani hosszas sírás(részemről), értetlenkedés(hisz sosem volt ilyen a tesóm, mindig is csupa szív volt, segítőkész-most meg kb az megy hogy miért kéne neki nekünk segítenie??!!) szóval hosszas vita után, a végső megoldás mi lett, hogy megint mi alkalmazkodjuk, segítséget ebben sem nyújtanak..... tejesen kibotított!!!!!!!! annyira felmehetett a vérnyomásom hogy alig bírtam elaludni! meg ezek után mégjobban nincs kedvem itt közösködni velük egy légtérben, már most azon gondolkozom hogy este hogy tudok minél később hazaérni....
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


húúú, bagz, akkor neked nagyon jól jön a tali Kép egyrészt mehetsz haza későn, másrészt megápoljuk a lelkedet Kép Meddig tart az egypárszor ott alvás?

Egyébként a Gergő annak idején nem ment bele abba, hogy a húgom barátja nálunk aludjon heti egyszer, mikor suliba jött, holott van külön hálószobánk. Én nem értettem annyira, miért, de aláírtam, elvégre ő is itt lakik, ha mindegy lett volna neki, én belementem volna. És igaza volt, a srác most már heti 3 napot jár suliba... Úgyse lett volna szívünk mondani neki, hogy keressen mást, ő meg megoldotta máshogy. Az a rossz, hogy az ember megmondja a problémáját idegennek, de a családtagja visszaszól, megsértődik, stb...

kikocska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?