Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mucska!Minden úgy lesz,ahogy szeretnéd!Már miért ne lenne egészséges???? Ezt a babát meg elmentem,hogy nekem is kislányom legyen.De azért a Bendegúzt sem hagyjuk ott,gondolom,Ti sem!

Chello!Naná!Most májusig nem csinálok semmit Kép De már az előbb akartam mondani,hogy Te se dolgozz annyit!

Kinga
nyinike
 
 


Kinga!

Azért Gergőként is hazajöhet!!!!

Jó lenne azért tudni. Eddig Anna volt a pocakom, de mostanában kezdek elbizonytalanodni, hogy kislány e. Ez csak úgy bentől jön.
Egészségesnek meg persze, hogy egészséges lesz az csak természetes. Csak látom itt a kismamákat, hogy morgolódnak mikor kijönnek a genetikai ultrahangról. Na majd holnap részletesen beszámolok.
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok,
Kinga, Soraya és a többiek, jó, hogy megint itt vagytok, és túl vagytok a "dolgaitokon", szerencsésen (kinek a vizsga, kinek egy kis belső gubanc...). Soraya, imádom Finnországot, eltöltöttem pár hetet ott ifjú koromban.Meg egyébként is, mindent imádok, ami skandináv.Azt hiszem, talán Zsuzsi írta ugynezt egyszer?

Kérlek, kérlek, aki tud scannalni vagy digit.fotózni, rakjatok fel képet magatokról!!!

Szöszi,
a legutóbbi vizsgálatnál kérdezte az asszisztensnő, mikor kezdtem érezni a babamozgást, félve mondtam, hogy már decemberben. Jó, jó, de melyik nap? Mondom, szerintem Mikulás után én már éreztem...13 hetes körül voltam akkor. Azt mondta a dokim, nagyon ritka, de egyáltalán nem lehetetlen ez! Főleg egy második babánál és mínusz 6 kilóval a hasamon. Szerintem te is hamarosan meg fogod érezni. Az én Babusom hihetetlen mozgékony, akár a bátyja volt, ha oldalt fekszem az ágyon, rögvest ott kezd el rúgni, döfni, ahol a hasfalam érintkezik az ággyal.

Süncsi,
de jó, hogy ilyen sokat jöttél most! Irigy vagyok a hó miatt, minden reggel úgy kelek fel, hogy vajon esett-e a hó? De a hétre ígérnek nagyobb adagot! Azért a hólapátolással tessék vigyázni! A kismama-torna biztosan kíméletesebb!Kép

Kismamik,
valaki gyakorolja közületek az intimtornát? Én sosem tanultam, de szülés után azt mondta az orvosom, jó lesz, ha egy-két gyakorlatot lelkiismeretesen begyakorolok, mert a kötőszöveteim szülésnél rendesen meglazultak. És a párom is nagyon hálás lesz érte...Szóval én próbálok erre odafigyelni, és gyakorolgatni. Szerintem a kismama-tornán is lesz ilyenfajta gyakorlat.

Cora-ismerők,
melyik áruházat ajánljátok a főváros környékén? Budakalász, Fót vagy T.bálint? vagy édesmindegy? Azt gondoltam, holnap vagy utána kinézek.Szeretnék valami szépet! Tegnap vettem az Auschanban 3 db-os bugyit 400-ért (hihihi), azt gondoltam, ha 4-5 mosást kibírnak, akkor is jó volt valamire. A normál bugyogóim már elől teljesen lecsúsznak rólam.
Kép

Bellana,
én sosem tudnék ilyen dolgok miatt haragudni, semmi baj nem volt a megfogalmazásoddal, hidd el! Minden oké!
Dani herceg pedig legyen szíves rágni!!! Dani is valamelyik héten akkora lendülettel ette az őszi-konzervet, hogy hasonlóan járt, de ő "egyedül" kiöklendezte, és azóta állítólag nem szereti... Viszont képzeld, amióta kijött ebből a múlt heti hányásos bajból, annyit eszik, mint egy kismama! Elképedve készítem neki az újabb és újabb adag kajákat, és vágyódva nézem a palacsintahegyeket, amiket eltüntet magába! Nekem nem is marad! Olyan sok! Csak 5-6.

Kispapáknak gyógyulást, hozzátartozó kismamáknak kitartást, Orsi, ne légy beteg!

Szia és üdv mindenkinek
Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 

 
 

Sziasztok!
Bellana: szegény, nagy lehetett az ijedelmed! Nálunk is van hiszti bőven, akkor, ha fáradt, vagy bújkál benne valami betegség. De azért megfullasztani még nem próbálta magát!

Chello: ott a Bognár doki volt a dokim, nagyon rendes, alapos, megbízható doki, meg voltam vele elégedve, csak Óbudára költözött a rendelője, ami tőlünk kb. másfél óra tömegközlekedéssel csak oda, plusz a várakozás, meg vissza, hát ez egy kicsit hosszú, főleg, hogy most már van egy fiam is. Most Kistarcsán fogok szülni, rendelő tőlünk 15 perc, kórház kb. 35 (busszal), pont Orsi dokijánál, és lehet, hogy egyszerre?????
A Schöpf-Mereiben nincs kád, ugye? Akkor még semmi sem volt ott, az EDÁt sem támogatják, de az nem is hiányzott. De most mintha láttam volna bordásfalat a Szülőszoba című műsorban. Tényleg, ki a dokid???

Panó: lehet, hogy aug. 17-e lesz, védőnő számolta ki. Bár előző picimmel is ráhúztam egy hetet...lehet, hogy 20-án fogok szülni?????? Tüzijátékkal????
Góca
 


Góca!

A tüzijátékot már most is megkaphatod!Kép

Én aug 21-n születtem.
Pusz: Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Szia lányok!

Panó, csak tegnap volt, hogy pucoltam a krumplit? Nahát valahogy messzibbnek tűnt. Kép

Zsuzsa: én is mindig azt csinálom amit te is javasoltál: rág a baba, meg én is nyitott szájjal eszek, mutatva neki, hogy anya rág...Kép
Guszta, mi? Kép Mégis néha az az érésem, hogy egy csirkét is megpróbálna egészben lenyelni.

Mucska: akkor holnap szorítok én is nagyon!

Bori: örlök, hogy minden oké. Úgy tűnik némi paranoia is elővett mostanság. Kép Nekem van képem, de nem merem felrakni. Kép
Ja, én megvettem még anno Kriston Andrea: Intimtorna c. videóját, de nem mondhatnám, hogy agyonnéztem...Lustaság Bellana a neved. Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Jaj már, Szöszinek is akartam írni, hogy jó, hogy ismét önmaga lehet itt a neten. Kép
bellana
 
 


Kinga, már csak 3 napot dolgozom ha a főnököm is úgy akarja. Kép

Góca, nekem a Kósa a dokim. Sajnos nem láttam azt a műsort amiben a kórházat mutatták így nem tudok részleteket. A tüzijátékos szülés jól hangzik !!

Chello
chello
 
 


Kinga: még sem alszol? Élvezed, hogy most már netezhetsz bűntelenül??? Kép

Panó: Zsófit sem lehet öltöztetni. Sőt! Ha rájön, kivonul napközben, és felöltözik ha kell, ha nem!
Aztán jön sapkában, bundás cipőben sállal, és felemás kesztyűvel. Nagyon édi amúgy Kép

Mucska: minden okés lesz! És akkor legyen lány!!! Kép

Panó: jövőre? Kihívás lesz!
Amúgy ha én nem tudom, ki mikori terhes, megkuksizom a tablicskudat! Kép

Zsuzsa
19+1
zerko
 
 


Kép
panó
 
 


Mucska, kösz a tüzijátékot, már várom, hogy lássam, azaz mindketten láthassuk!!!
Góca
 


Panó,
szupi a táblázat! Eszerint 11+0 vagyok??? Én csak 10+5-re taksáltam magam!! De jó, pár nappal közelebb kerültem a szüléshez!!!Kép)
Góca
 


Sziasztok!

Köszi, hogy írtátok, de akkor biztos az AFP-s papírt akarja a dokim az uh előtt odaadni.

Mucska: én is kezdek izgulni, de Neked legalább már kezedbe van egy jó AFP-s papír.

Chello: Te hányra mész a vérvételre?

Kinga: a leendő babaszobában 2 fix és közötte egy bukó-nyíló üveg ajtó van műa. kerettel. A szoba déli fekvésű, ezért szép középkékre tapétáztattuk. Vastag sötétkék sötétítőfüggönyt gondoltam. A házunk teljesen szigetelt, kb 6-8 fokkal volt nyáron hűvösebb bent, legalábbis a földszinten.

Góca: jó, hogy legalább egy tapasztalt van közöttünk, mármint a kórházzal kapcsolatosan. Nekem is az első babám, nem ismerem a kórházat, a Schöpfis topicban szoktam kicsit tájékozódni. Volt választott szülésznőd? Fizetős szobában voltál? Jók a tapasztalataid?

Bellana: KITARTÁS!

Bori: én is hallottam az intimtorna nagyon jó előnyeiről. Láttam is egy videókazettát az Auchanban, meg fogom venni.

Az, hogy fiú vagy lány lesz e a babánk, mindegy. Nem érzem, hogy bármelyik nem felé is húznék jobban. Nem akartuk tudni, de végülis, ha biztosra meg tudja mondani a doki, akkor mondja, de a férjemen és rajtatok kívül nem mondjuk meg senkinek.

Na megint hosszú voltam, de olyan sokat írtok, hogy nem győzök válaszolni!

Csicsóka
Csicsóka
 


Góca!
Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy tényleg mikor fogsz szülni!

Zsuzsa!
Igazad van, de hát lusta voltam táblázatot keresgélni, pedig nekem még könnyebb is, mert mindig itt van az excellben az aktuális.

Panó
panó
 
 


Bori. szerintem mindegy melyik. A Fótiba nem jártam még sokat.
Akkor a nagylegény meggyógyult. hamar visszaszedi így a kilókat Kép
Ma éppen arra gondoltam, te leszel az egyetlen többedszerre szülő, aki már csak egy babát fog pelenkázni! Kép
Ja! Nekem van feleslegem bőven, de a 14. héten én is éreztem. Most már nagyon. Ilyenek ezek a gyerekek!

Bellana: akkor jól csinálod, és ismételgesd neki, ha úgy látod, lazít!

Zsuzsa
zerko
 
 


Csicsóka, fél 8-ra megyek vérvételre de a múltkor még fél 10-kor is ott voltam. Remélem holnap korábban szabadulok.
chello
 
 


Meme,
tényleg nagyon gyorsan fejlődnek.Kép A húgom is összekeverte a nappalt az éjszakával, és őt hagyták sírni éjjel.Kép Két éjszaka szörnyű volt, de aztán áttért. Én mondjuk ezt egyáltalán nem javaslom, szerintem ez nem jó a babának, és én nem bírnám. Bár így meg neked rossz.Kép Nem lehet délelőtt lefoglalni, hogy ne aludjon (legalábbis ne annyit)? Vagy felébreszteni korábban. Esetleg minden nap fokozatosan kicsit korábban ébreszteni, hogy hátha akkor korábban alszik el, és így lassan átcsalogatni az éjszakai alvásra.

Regi,
nyugodtan küldjél kilókat, csak jó helyre.Kép A terhesség előtt 43 voltam, képzelheted, hogy néztem ki.Kép A legrosszabb: 13 évesen ugyanilyen magas voltam (164cm) és 37 kiló.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Mondjuk én alacsony vagyok és azért látszik rajtam az 55 kg....155 cm-hez bőven elég lenne 48 kg is.....

Meme: távoktatás, v. levelező?! Amikor Domesz nem aludt éjjel, akkor én (biztos gonosz vagyok) csak minimálisat hagytam aludni napközben, és igyekeztem lefárasztani estére...nekünk bejött

amúgy tényleg hihetetlen gyorsan fejlődnek a lurkók, Dominika néhány napja még csak " bambult " most meg szünet nélkül vigyorog és kacag mindenre...Kép úgy látom lassan tanulgatja megfogni is a dolgokat, egyre többször téved a kezébe csörgő.
gregina
 
 


Segítsetek: hogyan kell vigyort csinálni?!
Kép csak ezt tudom

két nagy barna szem mered rám kérdőn a kiságy rácsai közül: " anya gyere játszani " - szóval mennem kell...

puszi
Regina
gregina
 
 


Na, Csajok, Jól elintéztem magamat!Kép Ücsörgök itt, kigomboltam a nadrágomat, hogy kényelmesebb legyen, és most nem tudom visszagombolni.Kép Kellemetlen!KépKép

Timi
hmmm
 


Timi!

Lesz ez még rosszabb is. Tán csak nics pocakod????? Reggel még nem volt!

Puszi Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


KépKépKép
hmmm
 


Mucska!

Kényelmesebb itt ülni kigombolt naciban, mert látható pocim még nincs, de azér egy kis "puffadás" tapasztalható!Kép

Lehet, hogy egy-két hét mulva tényleg nevetni fogtok rajtam???KépKép

Timi
hmmm
 


Biztos sokat ettél ! Kép Kép
chello
 
 


Kép
Ja!Kép
A reggeli két szendvics ennyit tenne?KépKép

Timi
hmmm
 


Timcsi!

A vigyorgó smileyból leszűrve igazam van.
Kép

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Timi!

Majd én fogok a legjobban vigyorogni!!!! Kép
2 szendvics? Mi volna ha ennél is! Na szóval az nem a kaja, az tuti!! Kép
Pusza
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska!

Aranyos vagy, csak ülök itt, és vigyorgok!KépKép

Timi
hmmm
 


Timi!


2 hét múlva pedig ezt a képet fogod látni rólam:
Kép

Pusza:Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska Kép Ez azért túlzás!!!

Timi: a két szenya nagyon kevéske! És a normális étkezés? A baba is majd csak napjában kétszer kap enni? Mert most akkor kap! Most vedd ezt egy komoly leszidásnak, irgum-burgum! Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!

A nevetés vagy a tehén? Kép
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Regina: kettőspont és nagy O --> Kép

Meme: www.nlc.hu Fórum: Babázzunk / Anyukák a XI. kerületben itt megbeszélhetjük a talit. Már készülünk a többiekkel is Kép Nagy babakocsistali Kép Amúgy talizhatunk vmikor a jövő 7en is, nekem ez a 7 már túl sűrű Kép

Egy mai kép Kép Beszunyt a lelkem...más a feje alá teszi a párnát Kép Kép Kép

Kép

dbarbi
DBarbi
 


Jelentkezem a hóbuckák alól,még nem fagytunk megKép
Naagyon hideg van lányok, csak a postaládáig mentem ki, azt hittem kifagy a tüdöm. Na meg ragad a kilincs a hidegtöl, meséljek még???

Ádámkát kis se mozditom,nincs az a pénz.A boltot elintézi a férjem munkából hazafelé,aztán itthon kuksolunk együtt.

Anita, Te kérdezted a s.tökpürét, bolti volt, és nagyon szerette Ádi,tegnap el is fogyott. (tegnap is 2 kaki volt töle...)Ma krumplit próbálok neki adni tejcsivel, remélem ez is jó lesz.
Zsizsa, azt hiszem te irtad, hogy nem szeretitek a s.tököt, hát sokig én is mindig ezt jelöltem meg legutálatosabb kajaként....De ennek olyan fini illata van, kedvem lett volna belekóstolni...

Emiatt a hülye idö miatt teljesen leálltunk az etetöszék keresésével, pedig már nagyon sürgös lenne. Egy pihenöszék-féleségben ül Ádám, én meg a földön mellette, és a kutyámat hajkurászom, mint egy legyet, mert állandóan ott sertepertél ahol kaja van, piszkosul bélpoklos.Kép
Amig nem volt babám, azt hittem sok a bababolt, de mostanra rájöttem, hogy egy csomó helyen ugyanazt árulják, szóval nincs valami nagy kinálat. Ezért se haladunk a vásárlással, mert most már a nagy áruházakat lassan kivégeztük, apróbb üzletek vannak még, ahol nem jártunk, meg van pár nagyon jó használt cuccot árusitó hely, ott is érdemes szétnézni (mindezt azt hiszem Zsizsa kérdezte)

DBarbi, kicsit irigyellek a mozgásért, én egyrészt a hideg miatt nem jutok el sehová, de ha jó idö lenne is csak céltalanul indulnánk el valahová, nekem nincs senki akihez elmehetnékKépRossz ez nagyon, alig várom a jobb idöt, hogy legalább a házból kijussunk (állatkert, parkok, vannak helyek ahová már nagyon készülök Ádámmal...)
Na, mennem kell, legyetek jók!
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Mucska: a túlzás a tehénnek szólt! Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!
Bíztam azért benne, hogy az. Kép

Pusza:Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


DBarbi,
ded nagyon cukor!Kép

Barbi,
jól emlékszel, én kérdeztem.Kép Bélpoklos kutya.Kép Itthon is sok boltban ugyanaz van, de árban nagyok lehetnek a különbségek. Általában én is céltalanul sétálok, mert a környéken nincs hová menni, Gabi meg nem szeret sétálni, ezért messze nem mehetünk. Így már ismerem az összes környező utcát, kicsit már uncsi is. De tavasszal nekiindulunk, és megyünk mi is parkba.Kép

Gabi ma nekem is nevetettKép (amikor a levegőbe dobáltam; na ne ijedjetek meg, max 1cm-t emelkedettKép).

Jó éjt!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


nos, ugyan a kép nem előnyös, de íme a pocakom a 20. héten:

Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


AnnAnn: náthára milyn homeós bogyeszt szedtél? Engem is érdekel a homeopátia, nekem is elküldenéd majd a mailt a listáról? Légyszi-légysziKép.Meg ha vannak jó ötleteid azokat is szívesen venném. Köszi.
Ja és köszi a feles kilóátadást azt hiszem élnék vele, küldhetedKép.Hanna súllya miatt szerintem még na aggódj, talán én is azt tenném, amit Zsizsa javasolt. Hanni hamarosan a három hós ugráshoz ér, talán akkor behozza a "lemaradást".
Próbálj még rákérdezni a szoptatás topikban, ott is sokat segítenek.

Regina: varázsitató szerintem is jó megoldás, mert nem folyik ki belőle az ital. Robó is már olyan ügyesen fogja egyedül és így legalább lötyögtetheti ki, még meg nem tanulja fogni rendesen,nem folyik ki belőleKép. Toxémia, mitől? terheség esetén hallottam ilyenről.Robó sírását én sem bírom este hallgatni, így marad a felvétel. Talán magától leszokik egyszercsak. Nagyon édik vagytok a fotón. Örülök, hogy téged is látni, szimpi vagy nagyonKép.Dominika pedig kész hölgy már. Hízókúrát nem tudsz esetlegKép?

Edit: jobbulást Botinak és apának. Lázon kívül volt más tűnete is ? lehet, hogy Botin a három napos láz jött ki?Mivel sikerült lehúzni a lázát? Szegénykém, de sajnálom.Kép

Meme: örülök, hogy Nóri jól viselte a hiányod, sőt még a tejcsit is megitta apávalKép.keresztelőn mi is gondolkodunk. Keresztanya nővérem lenne, igaz magát már kerinek hívjaKép, de lehet, hogy várunk a jobb időre, viszont az időhúzásnak hátránya, hogy növekszik Robó és már nem olyan picin lenne keresztelve. Édes lehet Nóri "olvasása", tényleg hihetetlen ütemben fejlődnek , néha mi is csak kapkodjuk a fejünket, hogy már ezt is tudja? .

Gabi: Zsoltika jó húsban van. Szépen feljődik.
Macival bírkózás édi lehet, remélem a következő kőrt ő nyeri megKép.

Barbi: nincs igaz olyan hideg , mint nálatok, de most mi sem sétálgatunkKép,rossz mert így Robó kevesebbet alszik bent. Biztos szép helyekre mentek majd, ha jobb idő leszKép.

Docka: írj magatokrólKép!

Diti: jó sokáig fenntvoltál. Már annyiszor akartam kérdezni, hogy a két tesó még mindig jó tesók? Mármint a nagyobb nem féltékeny tüncire? Jó sok dolgod lehet neked is, hogy bírod? Persze csodás a két gyerkőc, de sokszor belegondolok, mi lenne ha most kettő babánk lenne...Főleg mikor nehezebb napjaink vannak.de te már bizti rugalmas anya vagyKép
Csík Kép, méhszájseb nem igazán tudom milyen , szülés hozta ki, vagy szülés után jóval alakult ki? Sajnállak miatta, remélem mielőbb elmúlik!

Cory: milyen ügyi BaluKép, akkor már be tud mutatkozni , nem semmiKép.Zsombi jól van?

Zsófi: jó, hogy jöttél, már kérdeztem merre vagy. Apajelölt ari lehet. Azért nagyon jó, hogy így babástól elfogad, és még szereti is Bencit.Örülök, hogy boldog vagy! Benci nagyon fejlett, hogy áll már, annyira előrehaladott szerintem.

Zsizsa: szerintem hízzunk együtt. Jó hízókúrás tippeket szívesen fogadokKép. Nálunk is apás Robó nagyon, néha szívfájdalmam is, hogy ha meglátja apát szinte "repül" hozzá. Igaz mosolyogni mosolyog rám is, de mégis apát hiányolja mindigKép.

DBarbi: mozgalmas életetek lehet, néha azért kell a nyugi is. Nálunk sem bánnák a nagyszülők ha minden nap látnák Robót, de megértik azért, hogy nem tudunk mindig menni. Azért az jó, ha valahová mész, rátudod bízni Fannit és nem kell őt is cipelned ha sietsz. Pihizzél azért te is egy kicsit, rád is nagyon rádfér. Édesen alszik Fanny, csak úgy hipp-hopp elaludt a habtapin? Nálunk Robó nem alszik el magától , csak a babakocsiban.

Ma Robó egy csomót evett. Nagyon ízlik neki a barack turmixolva, keverve almával, meggyel, körtével. Olyan kis ügyesen eszik. Remélem a többi íz is izlik majd neki. Eddig az almát nem nagyon ette, mert csak reszelten adtam neki, de turmixolva nagyon bejön nekiKép.
Széklet még nem állt helyre. Az egyik ismerős védőnéni azt mondta, hogy addig ne adjam a burgonyát , répát...., amig a gyömölcsöket meg nem szokja , és be nem áll a a kaki. Most kipróbáljuk, hátha idővel tényleg rendszereződik nála. Próbáltuk a kamillateát is, az sem igazán hatott. Sütőtökprürét nem tudjátok hogyan kell készíteni? Azt viszon ajánlotta, mert kicsit lágyító hatású. Úgy látszik mi az elején a hasfájósággal, most meg ezzel küzdünk meg. Csak nem fájna szegénykémnek.

Vera: látom van bepótolnivalód otthon, hogy nem jelentkeztél.

Mindenkinek nyugod éjt.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Keresgéltem a táblicskut, de elfogyott a türelmem. Azt viszont tudom, hogy Szisz Borkája tegnap volt 5 hónapos, Zsizsa Gabija és az én Zsigabigám holnap lesz ugyanennyi!Aki kimaradt, attól elnézést kérek. Megy az idő, nőnek mint a bolondgomba Kép, olyan izgalmas,nem? Boldog hónapfordulót!

Mindenkinek jó éjt!

Dóra
ededora
 


dejó Dóri, hogy legalább te toppon vagyKép.

Szisz: boldog 5 hónaposságot BorókánakKép

Zsófi: boldog 7 hónaposságot BencinekKép.

Zsizsa: holnapra igaz , de megelőlegezem, boldog 5 hónaposságot GabinakKép.

Dórikám természetesen nektek is boldog 5 hónaposságot holnapra!

Jó éjt, mára elteszem magam: Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Most egy kicsit hamarabb tudtam jönni a szokottnál, érdekes módon már a kisasszony is alszik. de szerintem még fel fog ébredni az este egy kis altató-szopira Kép

Regina, a méhszájseb a szülés miatt alakult ki valószínűleg, legalábbis előtte nem volt ott, és a dokim szerint más oka nem nagyon lehet. Ha pedig panaszt nem okoz (erős folyás, köztivérzés, szex után vérezgetés), akkor nincs mit tenni vele, kezelni csak akkor kell ha az előbbi problémák jelentkeznek, vagy esetleg a rákszűréskor nem megfelelő eredmény születik.
Tegnap utána is olvastam a dolognak, mert bár tökéletesen bízom a dokimban, mindig szoktam saját magam is informálódni, és azt találtam, hogy méhszájsebe a nők kb. 90-95%-nak van, de az esetek 99%-ban problémamentesek, és ideális körülmények között akár el is múlhatnak.
Ja, és köszönöm szépen a dicsérő szavakat a kisfiam nevében is, nagyon jól esett KépKép

Zsizsa, tök jó hogy így képben vagy a gyerkőcöket illetően Kép Mi egyelőre tényleg nem a "rendes " nevükön szólítjuk őket, az marad a nagyszülőknek Kép A kissrácot valóban Pindurnak hívtuk már pár hetes kora óta, de egy jó ideje már inkább Csibi, ugyanis akkora csibész, hogy most ez ragadt rajta Kép A kicsi csaj meg egy olyan tündér, ezért is lett Tündérke, abból meg Tüncike KépKép Hát így vagyunk mi a nevekkel Kép

Anita, köszi az érdeklődést. Nagyon szereti egymást még mindig ez a két ki ördögfióka, bár szegény Tüncim épp ma kapott egy jó nagy harapást az arcára a bátyjától Kép Fogalmam sincs miért csinálta, azt hittem meg akarja puszilni ahogy szokta is naponta ezerszer, de most harapás lett belőle. Még pár órával később is látszott a helye Kép Mondjuk nem lehetett nagyon vészes, mert a kiscsaj nagyon hamar megnyugodott utána, csak gondolom a kis bőre még olyan érzékeny hogy ilyen hosszan megmaradt neki a fognyom.
Amúgy megmondom őszintén nem túl egyszerű a két gyerekkel. Nagyon sok örömet okoznak, imádjuk őket, csodálatosak együtt, de azért ki tudnak borítani rendesen. Főleg mikor egyszerre üvöltenek Kép Kis csibész fiam épp hisztikorszakát éli, bármin fel tudja húzni magát, és akkor egyből kezdődik a műsor, amit nagyon nehéz türelemmel elviselni. Nem is fizikailag vagyok fáradt, hanem lelkileg. A napi rutinunk tökéletesen ki van alakítva, apujuk folyton segít ha szükség van rá, felváltva babázunk, úgyhogy ezzel nincs gond, még a házimunkát is el tudom végezni, csak néha maradok el 1-2 nappal Kép
Viszont a szellemi kimerültség eléggé megvisel mindkettőnket. Mindkét gyerkőc felkel éjjel is, apa a nagyhoz, én a picihez kelek, így nincs egy normális pihentető alvásunk, napközben meg stresszeljük magunkat a hisztik miatt. Így sajna előfordul hangos megnyilvánulás is a gyerekkel szemben, amit utólag úgy, de úúúúgy bánok KépKép De az adott pillanatban van hogy már nem bírom cérnával... Kép
Na de nem panaszkodom tovább, elvégre tudom hogy ez az állapot múló dolog az életünkben, jönnek még könnyebb idők. Addig meg ránézek a két édesen szuszogó alvó csemetémre, és már el is felejtettem minden gondomat Kép

Ennek örömére megyek zuhanyzok egy jót, aztán ha lehet, szaladok is aludni Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Anita!
Kérted hogy írjak magunkról: Hát igazából semmi különös nincs, Andris most 7,35 kg (jó nagy baba). Jövő héten szerdán megyünk az 5 hós oltásra. Ahogy írtam korábban, számomra az éjszakai etetések a legnehezebbek, próbáltam mindenféle praktikákat, hátha átalussza az éjszakát, de nem sikerült, sírni hagyni meg nem akarom.
Én is adok már almát és banánt neki, nagyon szereti, de persze utána szopi is van. Iszonyú étvágya van.
Összehasonlítottam a mostani képeinket az októberiekkel, hát irtóra nagy a különbség. Ahogy Meme is írta, nagyon változnak a picik és gombamódra nőnek.

Szisz!
Mi is megyünk síelni, ha minden igaz, február végén (Murauba). A csapatban lesz még egy pici, bár ő már egy éves. Ti mikor mentek? Majd írj, hogy milyen volt!!! A mi szállásunkon szerintem nem lesz bébicucc, így vinni kell. Egy idős bácsi a "házinéni" Kép és tuti nincs ilyen cucca. Majd azért rákérdezek. Tavaly is itt voltunk, nagyon kellemes a hely.

Szerintetek nem rossz ha néha kap a pici bébiteát? (Kamillásat).

Jó éjt:
Docka
Docka
 


Diti!
Tökéletesen együtt érzek veled! Nem semmi két ilyen tücsökkel törődni. Sok kitartás és türelem kell, nekem még néha egy tücsök Kép is sok. De tényleg: nem lehet rájuk haragudni soha a mosolyuk mindenért kárpótol Kép
Docka
Docka
 


Sziasztok!

Húú, de sokat írtatok!Kép

Zsuzsa: ez bizony szép nagy pocak!!!! Nem kellemetlen neked is a hajolgatás, guggolás?

Bellana: nem irigyellek a fuldoklás miatt. Dorka elég sokáig szopizott, ezért ő sem szeret rágni, így sok mindent aprítok neki, hogy könnyebben tudjon enni. Talán egy kis ideig segíthetnél neki az evésben, nehogy elmenjen a kedve az ételtől! Valami mesét kellene kitalálni, hogy miért kell jól megrágni, nálunk ilyen mesés indokok mindig hatnak (Süsü jól megrágja a vadkörtét stb...).

Soraya: mit dolgozol? Merrefelé van a városotok? Nagyon sötét van?

Kinga: gratulálok a vizsgádhoz! Akkor készen vagy!!!Kép Én nagyon kiváncsi vagyok a babóca nemére, szerintem Te is!KépKép nem bírnám ki nem megkérdezniKép

Timi: nekem is így kezdődött a pocakosodás, mostantól keress kényelmesebb ruhát, nagyon zavaró ez a szorító érzés!

Mucska: holnap mész genetkia uh-ra? Akkor várjuk a beszámolót, nagyon jók a nevek is!!!Kép

Bori: nekem is kéne ilyen intim tornát csinálnom, de őszintén szólva a szülésnél nem is gondoltam, hogy tudom használni, utána meg, őrültem, ha aludtam, különben nem éreztünk semmilyen változást. Hogy kezdjen neki egy újrakezdő, milyen pózban és hogyan???
Ti használtátok a kismama tornán tanultakat, mert én semmit sem tudtam hasznosítani...

Süncsi: milyen volt a kismama torna? Ne aggódj már a kilók miatt, majd szülés után leadod, kell a babónak az energia, erre gondolj!
Különben első terhességemnél nekem kb. 7 hónap kellett, míg végre el tudtam fogadni, hogy a testem teljesen megváltozik, én 23 kilót híztam, eléggé megviselt, hogy nem vagyok már vékony, hanem dömper. Persze a 7. hónapra valahogy végre elkezdtem örülni a pocakomnak és büszkén vittemKép Azt hiszem túl sokat foglalkoztam mások véleményével, nehogy te is ebbe a hibába essél, próbáld élvezni a terhességedet és a gömbölyű formákat, ez most van, ilyen nagyon ritkán történik az emberlánnyalKép Most lettél igazán nő!!!Kép

Kaola, Timi, Alma és Góca! Üdv itt!Kép

A kamillával vigyázni kell, mert ha nagyon erős a tea, székrekedést okozhat, ha pedig híg, akkor meg hasmenést, ezt még a védőnéni mondta régen.

Zsuzsa: szerencsére nem vagyok fejfájós, most kerülget megint valami vírus, azonnal bevettem a homeós bogyókat, jobban is vagyok!Kép
Én is mostanában nagyon éberen alszom, nem tudok így pihenni és megint előjöttek azok a kényszer képzeteim, mikor Dorka pici volt, hogy "most lélegzik rendesen?" és társaik, állandóan be akarok menni a szobájába, hogy leellenőrizzem, persze félek, hogy felébresztem, így inkább parázok a saját ágyamban.

szöszi: én sem érzem még a babát, pedig mint 2. babásnak kellene már...Kép Nem baj, fognak még ők úgy rugdosni, hogy a fájdalomtól felszisszenünk!!!

csicsóka: a védőnéni nálunk először akkor volt, mikor hazajöttünk a kórházból, végülis vizit is volt, de inkább sok jó tanáccsal látott el, tehát nem kritizált semmit a lakással kapcsolatban. Mikor elköltöztünk, akkor meglátogatott minket az új védőnéni, az már tényleg igazi vizit volt, de engem nem zavart, végülis jót beszélgettünk, látta, hogy nem koszban tartom a gyereket!Kép

Mucska: hol van ez a lengyel piac? köszi az ajándékot, majd Dorkának megmutatomKép

Panó: 2 gyerekkel elindulni, na ehhez tuti egy férfinak nem lenne türelmeKép Egymásután öltözteted őket vagy párhuzamosan?


Jó éjt!

Zsuzsi (15)
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsoma szombaton lesz 5 hónapos Kép És már 3,5 hónapos korrigáltan.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Itt a reggeli műszak. Úgy látom ma hiába keltem fel, mert szakad a hó és egész éjjel is szakadt, úgyhogy ma nem megyünk oviba. Ugyanis Érden lakunk, Törökbálintra járunk oviba autóval és most mondták a rádióban, hogy akinek nem feltétlenül fontos, az ne induljon útnak. Nekem nem feltétlenül fontos, ebéd után úgyis haza kellene hozni, mert sok gyerek van és akinek nem dolgozik az anyukája, az csak délig lehet ott.

Zsuzsi!
Igen, egymás után öltöztetem őket, vagyis Petit elvileg nem kell öltöztetni, csak negyed órát könyörögni neki, hogy öltözzön már. De komolyan, ha nem mondom neki egy percenként, hogy Peti, öltözzél, akkor csak fekszik és néz maga elé. Aztán Peti elmegy reggelizni, akkor keltem Ritát.

Zsuzsa!
Tetszik a pocid! Nekünk sajna nincs digitális fényképezőnk, a barátnőmtől szoktam néha kölcsönkérni.

Mucska!
Kérünk jelentést, hogy mi volt az UH-on!

Mindenkinek szép napot!

Panó
panó
 
 


Szia PanÓ

Jó reggelt a korán ébredőknek!

Már izgulok az uh miatt, de leginkább a baba neme miatt. Már mint hogy megmondják e. Olyan jó lenne tudni!!!! Kép
Ha hazaérünk - ami jó soká lesz persze, mert hogy uh., utána saját doki bácsi megkukucskál és a hab a tortán a körzeti a táppénzes papírral- azonnal jelentem , hogy mit modtak.

Zsuzsa!
Jó a pocid, én is valahol itt tarthatok. Jövő héten remélem meg tudom mutatni.

Zsuzsi!
Sajna ez a lengyel piac Szegeden van, de már csak a neve lengyel. Olyan drágák a bérleti díjak a főutcán, hogy nagyon sok kereskedő kiköltözött a lengyel piacra. Ugyanazt lehet kint kapni, mint bárhol a városban csak olcsóbban, mert nem raknak rá akkorka hasznot.. Én lehet, hogy smucig vagyok, de tegnap is a bababoltokban olyan árak voltak kiírva a kocsikra, hogy az őrület. Márkásban amit én szeretnék az olyan 90000-120000 körül volna, ha szerencsém van.(és akciós) Na így jó lesz a lengyel is. Esztétikailag szebbek is és rengeteg dolgot adnak hozzá ajándékba. Az az igazság, hogy itt 2 nagyobb bababolt van és azok se nagyok.Vagy a Cora, Tesco, Metro.

Mindenkinek:Kép
Mucska ( Ma már 20+0)

Andi
Kép
mucska
 
 


Bocsi, hogy rég volt tábla, értem én a célzást....DÓri, ha irsz adatokat beteszlek Titeket is.
Üdv, Edit
Boldog 5 hónaposságot Zsizsa Gabijának, 7 hónaposságot Zsófi Bencéjének és holnapra gratula Pertának is!

<pre>
<font size="-1">Anyuka Baba Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora Testvérkék
Dbarbi Fanni Auróra 2003.06.17 3500 g / 56 cm 7 hó + 11 nap első baba
Zsófi Bence 2003.06.27 3770 g / 51 cm 7 hó + 1 nap első baba
Anita Róbert 2003.07.15 2600 g / 50 cm 6 hó + 13 nap első baba
Marcsi Ákos 2003.07.23 3200 g / 55 cm 6 hó + 5 nap első baba
Kata Mihály 2003.06.30 6 hó + 29 nap első baba
Barbi Ádám Csaba 2003.08.01 3385 g / 53 cm 5 hó + 27 nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 4000 g / 54 cm 5 hó + 19 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 g / 54 cm 5 hó + 14 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 g / 54 cm 5 hó + 6 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 g / 50 cm 5 hó + 2 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 g / 48 cm 5 hó + 0 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 g / 48 cm 4 hó + 28 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 g / 51 cm 4 hó + 27 nap első baba
Vera Bence 2003.09.02 2150 g / 48 cm 4 hó + 26 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 g / 53 cm 4 hó + 25 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 3860 g / 54 cm 4 hó + 23 nap Dorina
Docka András 2003.09.06 3800 g / 52 cm 4 hó + 22 nap első baba
Judit Virág 2003.09.10 3300 g / 53 cm 4 hó + 18 nap első baba
Gabi Zsolt Márk 2003.09.10 3400 g / 55 cm 4 hó + 18 nap első baba
Laura Nikolett 2003.09.21 2600 g / 49 cm 4 hó + 7 nap első baba
Susie Anna Gréta 2003.09.23 3200 g / 56 cm 4 hó + 5 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 g / 56 cm 4 hó + 5 nap János Ádám
Nyuszimanó Petra Sári 2003.09.29 3670 g / 51 cm 3 hó + 30 nap Donát
Edit Botond 2003.10.03 3350 g / 57 cm 3 hó + 25 nap első baba
Meme Nóra 2003.10.12 3300 g / 56 cm 3 hó + 16 nap első baba
Hanzika Marcell Bertalan 2003.11.03 2700 g / 50 cm 12 hét + 2 nap első baba
AnnAnn Hanna 2003.11.04 3490g / 56 cm 12 hét + 1 nap első baba
Dorki Nikolett 2003.11.08 3700 g / 52 cm 11 hét + 4 nap első baba</font></pre>

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Panó, Mucska, nem bírtok aludni?
Bezzeg én tudnék de dolgozni kellett
jönnöm. Kép

Tök szép ez a hóesés csak közlekedni nem lehet.

Mucska, gratula a 20 héthez !!!

Chello
chello
 
 


Zsuzsa, szép a pocid ! Kép

Timi, tessék enni rendesen !!

Chello
chello
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?