Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Látom volt éjszakai műszak is. Én már 9-kor megyek aludni, olyan álmos vagyok esténként.

Kinga!
Emlékszem az első terhességemnél, mikor AFP-re mentem még a sima farmerom volt rajtam, semmi pocim nem volt.

Bellana!
Nekem sajnos nem terhesen is van egy kis pocim, úgyhogy most nem tudom megállapítani, hogy ez most a baba miatt akkora vagy amúgy is akkora lenne.

Szép napot mindenkinek, a betegeknek jobbulást!

Panó
panó
 
 


Kép

Drága Kinga!

Igen őt akarta kidobni a kedves anyósom. Most volt 7. hónapos az ártatlanság. Imádom, mert olyan szeret éhsége van, amilyen még nekem se!
Eddig nem voltam éjjeli bagoly, de most nem tudok elaludni csak éjfél fele, 3 órától meg csak kínlódok. Persze ha meg lesz a babó akkor aludnák, csak akkor majd nem lehet!

Szia Panó!

HA tudom, hogy ilyen korán fent vagy bekapcsolom a gépet! Már hajnaltól kínlódok, hogy mit is kezdjek magammal, mert mindenki alszik itthon! A kutyusom is a párommal kel. Nem egy korán ébredőek!
Kép

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy hiányoltatok, és üdv. az újaknak!

Olvastalak ám benneteket, de csak nehezen tudtam letölteni a netet, ma is kb 5. letöltésre sikerült végigolvasnom, mert mindig összekeverte a gép az előző oldalakkal.

Csütörtökön megyek a genetikai UH-ra a kórházba. Remélem mindent rendben találnak, és a láz meg a sok köhögés nem ártott a babának.

Én úgy gondoltam, hogy áprilistól kezdem kivenni a szabimat, úgy, hogy egy héten 2 napot jövök dolgozni. Ez május végéig tart, és júniusban már jár a szülés előtt 4 héttel a terhességi-gyermekágyi segély.

Mi 2 éve lakunk az új családi házunkban. A tetőteret most kezdjük lakhatóvá tenni (most vettük meg a parkettát). A férjem asztalos, ő fogja csinálni a beépített bútorokat. Mivel még nem laktunk fenn, nem tudom, hogy mennyire bírom majd a sötétítő függönyökkel hűvösebbé tenni a babaszobát.

Babaruhákat a nővéreméktől és a sógornőméktől is kapunk, de babonából még be sem engedem azokat (mármint a ruhákat) a házunkba. Ráérek majd május felé ezzel foglalkozni.

Mucska! Egyetértek Veled a kiköltözésről. Ha eredetileg ott laknátok, akkor is rögtön oda vinnétek haza a babát. Lehet, hogy a védőnő csak saját (anyagi?) érdekeit nézi.

Chello! Jó pihizést kívánok nektek! A főnökök tényleg az utolsó pillanatban kezdenek bepánikolni.
Te tudsz valamit a kórházi előadásokról, meg az egész kórházi rendszerről?

Bocsi, hogy hosszú voltam, de így jár aki ritkán jön!

Csicsóka 17+3
Csicsóka
 

 
 

Szia Csicsóka

Védőnő kérdés: lehet benne igazság. Lehet, hogy ő úgy gondolja, hogy neki messze vam. ( NÉgyfajta busszal és trolival lehet megközelíteni. Trolival ha megyünk akkor 1/4 óra alatt ki lehet érni.(tőlünk). HA kocsival megyünk akkor 5 perc. Na gondolhatod, hogy milyen messze van!!!!!!!!

Én holnap megyek a genetika uh ra!

Nincs bocsánat, hogy hosszú voltál, de csak azért, mert ritkán jössz!!!! Kép

Puszil:Mucska 19+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Kinga, örülök, hogy előkerültél. Sajnálom, hogy ilyen beteg voltál de így sajnos tényleg nem lehet tanulni.

Zsuzsa, Bori, köszi a párásítóról leírt tapasztalatokat, sokat segítettetek.

Mucska, de jó neked, hogy holnap már genetikai uh-ra mész. Drukkolok nagyon!

Csicsóka, neked meg a csütörtökihez szurkolok. Én is megyek csütörtökön de az AFP vérvételre. Neked mennyi idő alatt lett meg az AFP eredménye? Sajna és sem tudok semmit a kórházi előadásokról, a dokim azt mondta ha megyek a genetikai uh-ra akkor majd tud adni idei tájékoztatót. Kérdezz rá csütörtökön a dokidnál. Neked ki fogja csinálni a genetikai uh-t, a saját dokid?

Chello
chello
 
 


Sziasztok!

Anita,
én is hízni szeretnék.Kép

Ann,
a homeobogyókat hol vetted? És mit csináltál, beszereztél egy alapkészletet? Ha igen, akkor a listát honnan szedted? Örülök, hogy ennyire jó beválnak.Kép
Szerintem te jobban jártál a pocival, mert azt le lehet tornázni, viszont a csíkokat eltűntetni nem lehet.Kép
Az én védőnőm is azt mondta, hogy az általam szedett vas segít Gabinak, de ezt a szopistopicban részben megcáfolták, mert azt mondták, hogy nem megy bele a tejbe. Viszont szvsz a vas éntőlem kerül a tejbe, és ha én vashiányos vagyok, akkor nem tud honnan bekerülni, szóval én is szedem. De azért én el akarom vinni Gabit vérvételre, ha továbbra sem gyarapszik, mivel ha vashiányos, akkor közvetlenül kap majd vasat, és az biztosan megdobja a súlyát. Szerintem kérj beutalót vérvételre a dokidtól, de ne azzal indokold, hogy Hami nem hízik, hanem azzal, hogy sápadt, és fáradékony (hátha akkor nem akar rögtön tápszert írni, különben is, ha ír tápszert, neked azt még nem kell kiváltanod, ő úgysem tudja megKép).

Regi,
hajhullás.Kép Kép nagyon jó!Kép

Edit,
örülök, hogy Boti jobban van, párodnak pedig jobbulást! Lehet a gyógyszertárban szájmaszkot kapni olcsón, ha gondoljátok, bevethetitek, hogy Boti ne kapja el, de be kell vallanom, eléggé kényelmetlen lélegezni benne.

Meme,
klassz, hogy Nóri ilyen jól viselte az egyetemet.Kép

Gabi,
nekem is a fodrászhoz való eljutás a gondom a rövid hajban, egyelőre a húgom vágja állig érőre. Mi az, hogy a maci győzött, én Zsoltinak drukkoltam! Hajrá, Zsolti!Kép

Barbi,
nem tudom, hogy bírjátok ezt a hideget. Elég ijesztően hangzik, amit írsz! Azért remélem, javul a helyzet, és jön valami melegfront.

Diti,
köszi a tippet, nekem is van Avon krémem, majd akkor kipróbálom. Mondjuk a mellemre nem kenhetem a szopi miatt.Kép Méhszájseb.Kép Mit lehet vele csinálni, meg kéne műteni, hogy eltűnjön?

Cory,
Balunak gratula, még egy felnőttnek sem könnyű kimondani a vezetékneveteket.Kép

Zsófi,
Tamás tényleg édes!Kép Nagyszerű, hogy ennyire szereti Bencit! Fölös cuccunk sajnos nincsen, sőt, etetőszéket még nekünk is be kell szereznünk. Bence tündibündi a képeken!Kép

Tegnap Gabi nyűgirekordot döntött, egyszerűen nem maradt meg egyedül sehol, sőt, néha a kezemben sem, ha ültem.Kép Remélem ma jobb lesz a helyzet, mert a lakás egy kupleráj. Szerencsére, amikor apája hazajött, akkor rábíztam, és csináltam fincsi gofrit baracklekvárral és csokis tejszínhabbal. Nyami!Kép

Képzeljétek, az én kislányom szinte csak az apjára hajlandó nevetni, rám alig szokott.Kép Ez disznóság! Mondjuk biztos azért van, mert az apja csak játszik vele, ha együtt vannak. Azért mosolyokat én is kapok, csak hangos nevetéssel nem kényeztet a drágám, szóval azért nem kell annyira sajnálni.Kép

Szép napot a vacak idő ellenére!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kép

emlékszik még rám valaki? Kép
Nem tudtam még visszaolvasni (rengeteget írtatok mióta utoljára voltam) de remélem mindenkivel minden a legnagyobb rendben!
Az én eltunésem oka egy 2 héttel ezelotti pánik, amikor is elkezdtem barnázni Kép A doki a kórházban megnézett ultrahanggal és talált is egy bevérzést a méhemben. Szigorú fekvés 1 hétig, tömtem a Rutascorbint és már kezdtem lemondani arról, hogy babánk lesz Kép Ezzel párhuzamosan viszont a rosszulléteim egyre durvábbak lettek, az émelygésbol hányás lett, a melleim meg hatalmasat nottek, szóval nyugtattam magam, hogy rendben van ez a baba Kép Most volt a kontroll ultrahang, ami megerosített ebben: mar 25 mm és pörög-forog is Kép És nagyon szép Kép Az orvos szerint megnyugodhatunk, a vérömleny felszívódott, a baba mérete teljesen ok. Még 2 és fél hét a betöltött 12. hétig, de szerinte már nagyon kicsi az esélye annak, hogy baj lehet.
Hát ennyi rólam. Próbálok majd visszaolvasni és bekapcsolódni, ha nem bánjátok Kép Bár én leszek a legkisebb pocakos itt Kép

Soraya
9+3
soraya
 
 


Soraya, hát persze, hogy emlékszünk rád. Gondolom, hogy megijedtetek de fő, hogy túl vagy a nehezén. Kép

Chello
chello
 
 


Sziasztok!

Zsizsa: Zsoma is apjára nevet jobban, meg Balunál is ez volt. Teljesen el voltam keseredve. Aztán jött az, hgoy az apjának mindig nagyon örül, mikor hazajött, én meg nem mentem sehová, szóval nekem nem. Aztán elmentem gyakorlótanítani néhány órára, és nekem is úgy örült KépKépKép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nalunk gyönyörü ho esett, idén elöször. Tegnap havat lapatoltam, meg volt a tornam.
Apropo torna: ma megyek elöször kismamatornara. Majd mesélek.

Pano!
De jo, hogy mar mozog a Te babucid is! Dömpike mar egyre többször (legalabbis egyre többször érzem).

Mucska!
Sajnalom a mütétet. Terhesség alatt nem csinalnak rakszürést, ugye? En kérdeztem a dokit és azt mondta, hogy terhesség alatt nem csinal, majd utana.
Nem, nem akarok a munkahelyröl szülni menni, lesz kb masfél honapom otthon, és nekem jobb, hogy fél napot kimozdulhatok otthonrol. Tudod nekem nincs itt a csaladom, kevés baratom van, egész nap otthon ülni meg egyalatalan nem szeretnék. Mikor kijöttem Svajcba két honapig otthon voltam és az nagyon rossz volt.
Mi egyidösek vagyunk és én mar 4 kilot hiztam. Tegnap majdnem elbögtem magam miatta. Annyira gyorsan beindult! Amikor nem voltam terhes, akkor tök hülyeségnek gondoltam, hogy egy kismama a sulya miatt aggodik, de most, hogy szinte egy honap alatt ennyit felment a mérleg, nagyon megijedtem. Mit csinaljak?

Kinga!
En 16 hetes voltam, mikor Magyarorszagon voltunk és még senki nem mondta volna meg, hogy terhes vagyok. Csak a derekam kezdett eltünni.
Most mar van pocim is.

Ha kilabalok a hizas-elkeseredésböl, majd teszek fel képet.

Kaola Timi és Alma!
Üdv!

Egyelöre ennyit.
Puszi mindenkinek
Süncsi
süncsi
 
 


Szép jó reggelt!
Egész sokat aludtunk már megint.Pfúj, de csúnya idő van itt...ilyenkor csak a bacik mennek sétálni, mi biztos nem Kép
A varázsitató beválni látszik...először a szájába dugtam, és fintorogva kitolta a nyelvével, de rájöttem hogy nem azért mert nem tetszik, hanem mert nem volt szomjas...vártam, és amikor újra próbáltuk, alíg bírtam elvenni tőle....tetszik neki mert erősen folyik a lé belőle Kép amúgy a tápit cumisüvegből, a gyümilevet pohárból, a teát varázsitatóból, a gyümipüréket kanálból kapja....Kép

Csajok, csak így négyszemközt: súgjátok meg hogy hívják Diti kisfiát, mert hiába olvasok vissza, nem találom, csak azt hogy kisördög...Kép hihetetlen szép gyerek....azok a szemek......bárcsak 18 évvel fiatalabb lennék..Kép Kép

Cory: balu nagyon ügyi, hát nem sámli nevetek van Kép

Hízás: mikor megszületett Dominika, még kevesebb lettem mint a szülés előtt (3 hét kórházi koszton), 48 kg körül voltam!!!
Aztán hazajöttünk, és egész nap eszek...hol egy kekszet, csokikát, müzlit, valamit mindig rágcsálok, rendesen fel is kaptam magamra kb 6 kilót...szóval súlyra nem vagyok sok (55 kg) csak nagyon látványosak a kis párnácskák a fenekemen...de legalább melegít...Kép

DBarbi merre van? Már "rég" nem jelentkezett...

Diti: ez a méhszáj izé nem hangzik jól, nem kaptál rá vmi bogyót?! Kép én most váltok dokit, mert akinél szültem, pofátlanul anyagias volt, és ráadásul tapintatlan is...már meg is találtam az utódját, csak rá kéne venni magam hogy elmenjek...Kép ezt még a fogászatnál is jobban utálom (ott csak a számban turkálnak) Kép Kép

regi
gregina
 
 


Sziasztok

Orsi: szegénykém! Talán valami homeós szer használhat, de erről konzultálni kellene dokival! Amúgy a hársfatea is nagyon jó! És én a ti helyetekben a konyhában egész nap forralnám a Kamillás vizet, mert az nagyon sokat segít! Tapasztalat! Időnként persze cseréld a vizet, és a kamillát! Ha feliratod a dokival a kamillát, fillérekbe kerül!

Bori: a hálózsákba nem egyenletesen öltöztetem a gyereket! Felül vastagabban, alul vékonyan. Szerintem tuti. A lányom anno állandóan kitakarózott. Mi az első Billerbeck zsákot bő egy évesen vettük neki, és féltem, hogy nem fogja megszokni. Kellemesen csalódtam! Az első éjjel már sokkal nyugodtabban aludt, és ez azóta is tart. Amúgy nagyon ügyesen tud benne közlekedni is a lakásban Kép És ha meg akar, kimászik belőle. Mondjuk ebből nem csinál sportot. Nyáron a vékonyabb verzió fut.

Amúgy amikor a lányom született (július) szintén nagyon meleg volt. De ő fázós! Azóta is! Ha látnátok, hogy miben alszik a mai napig éjjel a fűtött lakásban, lehet, hogy Bellana pl. elképedne! Akkor is csak akkor volt nyugis, ha nem fázott!

Zsuzsi: igen, a fejrájás rémes tud lenni! Neked amúgy nem szokott fájni??? Érdekes, hogy akkor most miért?

Kinga: a te fejed is???
Menni fog az a vizsga rutinból Kép Ha nem is a pocakod miatt, de tuti átmész.
Amúgy a lányommal nekem sem nagyon volt hasam anno a 16. héten. Persze ez téged nem nyugtat meg.
Valahogy az az érzésem, hogy ezt a topikot kerülgetik a kórok! Kép
Egyél sokat, és jönnek majd azok a kilók. Jó, hogy melletted van anyukád. Ő sokat segít majd ebben. Van még idő a végéig!

Panó: te ilyen korán kelsz? Engem ma a kajahordó keltett 1/2 8-kor! Kép

Mucska: a lányommal én is álmatlansággal szenvedtem 4 hónapig! A max alvások 3 óra volt naponta. Mellette dolgoztam, így kivoltam rendesen. Szerencsére ez most nem ismétlődött meg. Csak azt észlelem, hogy amúgy is nagyon ébren alszom a lányunk miatt, és most ez négyzetre emelődött! Kép Minden apró szusszantásra kelek Kép

Szurkolok a genetikásoknak! Minden rendben lesz, és talán több baba nemét is megismerjük!

Ugyan belőlem nem volt hiányotok, de én is hosszúra sikeredtem.

Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Soraya!

Jo, hogy elökerültél és örülök, hogy minden OK!

Puszi
Süncsi
süncsi
 
 


Soraya: hát, elég komolyan hangzik ez a dolog, de örülök, hogy túl vagytok rajta. Remélem, ez volt az első, és az utolsó is a terhességed alatt! De pihenj sokat továbbra is!

Süncsi: szerintem ne aggódj a kilók miatt! Tuti nagyon vékonyka voltál. Egyél egészségesen. Sok gyümi, zöldség, pipisonka, és energiamentes folyadék. Csokikákat keveset, és akkor tuti lelassul ez a folyamat!
Én éppen azt néztem a napokban az UH-s oldalon, hogy a 24. hét után indul a baba nagyon hízásnak. Akkor kell majd nekem is nagyon figyelnem ismét.
Amúgy nekem megcsinálták a rákszűrést a 6. héten, mert közel egy éves volt az előző. De gondolom dokija válogatja. Nem lett tőle semmi bajom.

Mindenkinek szép napot!

Zsuzsa
zerko
 
 


Köszi lányok, én is remélem, hogy ezentúl mindne rendben lesz! Kép
Zsuzsa Kép Azért nem volt olyan súlyos a dolog, csak ijeszto. Az orvos szerint sokaknál elofordul az ilyen koraterhességben, elég hogy egy hajszálér elrepedjen. (lásd orrvérzés)

Láttam a nagy melegrol volt szó, hát nem irigyellek benneteket! Otthon én sem tudom, hogyan bírnám az aug. végi kiírással, nagy hassal az egész nyarat! Itt Finno-ban viszont kellemes az ido, ez mázli. Ki jön hozzánk a nyáron? Kép

Megismerkedtem az egyik szulésznovel a kórházban, annyira aranyos volt, jól beszél angolul is, nem lesz probléma. Kezd tudatosulni bennem, hogy ha minden jól megy, az én kisbabám is ott fog megszuletni Kép Láttam egy csomó friss mamit, tolták a babukat én meg bömböltem Kép
soraya
 
 


Sziasztok Kép
Docka, sajna nem igazán tudok BPn jó méterárut, csak azt tom, h a Keletinél van egy nagy.

Diti, méhszájseb Kép nekem is van

Zsizsa, homeoboyók egy részét Bpn, másik részét itt rendeltük meg a gyógyszertárban. Mélben elküldöm a listát a homeos patikákról, ok?
Átnéztem a könyvet, meg ilyen alapkészletlistát és az alapján kiválogattam, h mi is kellhet. Muszáj, h otthon legyen egy részük, mert ha akkor kezdesz utánarohangálni, amikor már ot a baj, akkor késő, vagy nem olyan jó. Ha gondolod, ezt is megírom priv, ok?

Cory, télleg nagyon ügyi nagyfiad van!

Zsizsa, vasról én azt olvastam, h elég jól átmegy a tejen, s közel 50%a fel is szívódik, míg a vastartalmú kajáknak csak 4-6%a. Nem akarom megszúratni Hamit, max akkor, ha egyáltalán nem hízik tartósan. Még beszélek a védőnővel előtte.
Most meg azon filozom, h megkaphatjuk így az oltást, ha ilyen gyengén hízik? Jövő szerdán esedékes. De ha nem áll le a hízás, bizti megkapjuk: 3 hós lesz ... izgulok azért Kép

Pusszancs
Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát nem semmi, mennyi üzi összejött reggelre!Kép

Üdv minden újnak, és minden eltünt réginek!Kép

Kiváltottam tegnap a bogyót, amit a doki felírt. Hát nem egy kellemes érzés azt használni...
Ma rendesen friss voltam reggel. Annyira örültem neki, eddig a nap 24 órájában olyan voltam, mint a mosott rongy. Ma pedig már reggel takarítottam, a tegnap este kimosott ruhát leszedtem, elraktam...Kilencre jöttem dolgozni, de még előtte volt időm beugrani a kórházba a 2-es számú anyósomhoz. Mindjárt megyek haza, mert jön a villanyszerelő.Kép Ez annyira jó érzés. Újra embernek érzem magamat.Kép

Nekem sincs még pocim, és olyan szomorú vagyok miatta! Bár még van ideje nőni, csak olyan jó lenne látni, hogy gömbölyödök.Kép Mondjuk meztelenül a tükör előtt már van változás, de még midnig belemegyek a picike farmeromba.

Én a hízás miatt nem aggódom egyáltalán. Ha meghízom, akkor majd lefogyok a szülés után. De persze nem zabálok, viszont amit megkívánok, azt megeszem, akármi is legyen az.Kép

Asszem már megint úgy fogok járni, hogy mire elküldöm az üzit, addigra nem győzöm a többit elolvasni.KépKép De ez tök jó!

Timi
hmmm
 


Sziasztok Lányok!

Regi: köszi a hiányolást Kép

Tegnap nem jutottam géphez, alig voltunk itthon. Kezdem irigyelni a "ráérős" kismamikat, mármint akik otthon vannak a babával és nem rohangálnak mint a mérgezett egér állandóan. Mai napon nem érdekel, de nem megyünk sehova! Bár elvileg jön a bnőm a kisfiával....de ez jó Kép
Az a baj, hogy anyumék itt laknak a szomszéd házban és baromi természetes, hogy állandóan viszem Fannit. Jó, soxor jó, mikor elintéznivalóm van a városban (amit egyre jobban utálok), pl. tegnap is. Tényleg alig vagyunk itthon Kép Belefásulni a kismamaságba nem fogok, az biztos.

Cory: gratula Balunak a névkimondáshoz! Nem kis teljesítmény Kép

Kilók: rajtam is van egy 15-20 plussz Kép Le kéne járni az edzőterembe, de egyedül nem akaródzik. Akinek meg megemíltem, úgy néz rám, mint egy UFO-ra Kép Asszem lenyúlom anyuéktól a futópadot, úgysem használják...Kép

Fanninak az étvágya most ugrásszerűen megnőtt. Eddig napi 4X evett, 9 órától kezdve. Annyiban nem tetszett, hogy kimarad a 10órai. De most ez kevés. És ebédre sem elég neki egy üveg bébiétel, csak ha valami töményebb fajta. Eddig azt hittem, hogy az elég, amiben hús van, de nem.
Tegnap is megevett egy üveggel fél12-kor, aztán egy nagy adag anyumáltalturmixolt húslevesbevalókat...répa, karfiol, pulykamell, krumpli. Miközben mi ebédeltünk (etetőszékben ül az asztalfőn) kinézte a kaját a szánkból. Olyan rossz, mert a joghurtot is kinézi. Úgy adnék neki, de még várni kell.

Na közben lejárt a mosógép, megyek teregetni. Ez is az átka, hogyha nem vagyunk itthon...szalad a lakás Kép

dbarbi
DBarbi
 


Soraya: én mennék... Most azonnal is Kép
Akkor benned is tombolnak a hormonok. Kép
Elarulom neked, hogy ma reggel punnyasztottam az agyamban, nem volt kedvem felkelni. A babo kozben felebredt a pocakomban, es ugyan finoman, de elkezdett tonazni. En meg csak fekudtem, es elveztem. Jo volt. Mondtam is a ferjemnek, hogy ilyenkor ellenorzom a babat, es olyan jo ez a kapcsolat. Kezdem erezni, hogy megint anya leszek (azaz meg egyszer) Kép Kép Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Soraya: örülök, hogy minden rendben van, megnyugtatásul írom, hogy egy másik topikban van Nyuszimanó, aki ugyancsak Finnországban szült (2 babát is) és az első koraszülőtt volt, szinte biztos, hogy a finn körülményeknek köszönhető, hogy a kisfiún mára már semmi nem látszik. ő nagyon megvolt elégedve a finn egészségüggyel. Szóval, ne aggódj, jó kezekben vagy!

Na lányok, felteszek egy montázst, hogy az első terhességemnél és most milyen pocakos voltam 15-16 hetesenKép Szerintem én pocakos alkat vagyok, arra is hízok rögtön, ezért vagyok már ennyire gömbölyű. De lehet, hogy csak én látom magam gömbölyűnek?Kép

Kinga: jó, hogy jelentkeztél! Lázra mit vettél be? mit csinálhattál ilyenkor? A vizsgád tuti meglesz, szerencse is van a világon, mi meg szorítunk!KépKép A kilók miatt ne izgulj már!!! Hidd el, igazán a 25. héttől fogsz hízni. Egy barátnőm csak 6 kilót tudott hízni az egész terhesség alatt, mégis szép nagy gyereke születettKép Másik barátnőm ikrekkel hízott 13 kilót!, szerintem ez nagyon kevés, de tök jól néz ki, a babák pedig már a 2 kilón túlvannak (most fog szülni nemsokára, napok vannak hátra). Szóval nyugodj meg, ahogy túl leszel a vizsgákon, kiegyensúlyozottabb leszel, jönnek a kilók is!Kép

Na ime a képek:
Kép

Aki beteg, gyógyuljon, kispapák is!

Üdv: Zsuzsi (15)
zsu26
 
 


Proba!
Azt hiszem visszakaptam a profilomat vegre!!!
szoszi
szoszi
 
 


Zsuzsa,

köszi a vigaszt, jol jött. Majd vigyazom az evéssel és probalok mozogni is. Amugy alapban sem vagyok vékony, inkabb olyan "normalis". Csak a derekam mindig karcsu volt, oda sosem hiztam. Talan ezért is kesergek, de bocsi mindenkitöl a nyavajgasért (kicsit szégyellem).

A férjem ugyis közölte tegnap, hogy szerinte szépültem és olyan szerelmes belém Kép Kép Kép
Ez most egy jo nagy dicsekvés volt, bevallom. De olyan jol esett!!!

Zsuzsi!
Ügyes a pocid!

Még jövök este, puszi
Süncsi
süncsi
 
 


Zsuzsi: csini pocak, és nem nagy. Majd én is fotóztatok az enyémről Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Süncsi: ez a lényeg. Az apukák lássanak minket szépnek. A derekad ne aggasszon. Ez az anyává válás áldozata. Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Mukodik!!!Jaj,de jo!Kép

A pocakkal kapcsolatban: en is mindig a fenekemre,combomra hiztam regebben, a derekam vekony volt.Most,akkora a pocim igy 15 es fel hetesen,hogy a csalad csak amul-bamul...En nem tudom,hogy ez nagynak szamit-e, a ruhaimba nem ferek bele es levetkozve nagyon latszik,de ruhaban meg annyira nem.

A parologtatorol jut eszembe,hogy a Kismama kulonszamban van vagy 3-4 oldal a hideg/meleg parologtatokrol es elonyokrol/hatranyokrol,ha valakit erdekel.

Meg mindig csak irigykedem azokra,akik mar erzik...LanyokKép,jol jonne egy kis biztatas,azoktol,akik a 16.-ik heten ereztek meg.

Alice mindenkit udvozol,azt mondja nem unatkozik otthon,sut-foz,pihenget es jol van!!!

szoszi
15+2
szoszi
 
 


Sziasztok!

Mucska: drukk neked is az uh-hoz. Te 2 héttel vagy előrébb, a Te babádnak már biztosan nagyobb méretei lesznek.
A védőnő már "családlátogatáson" volt nálatok? Olvastam, hogy a baba születése előtt megnézik a lakáshelyzetet, hogy milyen körülményeket teremtettünk a babának. Vagy nem is volt még nálatok, csak félreértettem?
Ha ilyen közel van a nyaraló, akkor szerintem tényleg nem indokolja semmi, hogy a panelben legyetek.

Chello: az AFP szerintem csüt-re meglesz, bár nem kérdeztem rá. A dokimnak csak hüvelyi uh van a rendelőjében, a 16. héten még azzal nézte a babát. Az uh-s rendelőbe telefonált és onnan kért egy időpontot csüt-re, majd azt mondta, menjek fel az ő rendelőjébe 9-re, ad egy papírt, amivel lemegyek az uh rendelőbe (vigyek kazettát!!!), ott kivárom a soromat, majd uh után az ott kapott papírral visszamegyek hozzá. Már előre látom, hogy ott töltöm megint a napomat.
A Schöpf-Mereis topicot szoktad olvasni?

Süncsi: azt olvastam, hogy félidőig meg kell csinálni a rákszűrést, ha nincs egy évnél nem régebbid. Rá is kérdeztem a dokimnál, hogy megcsinálja e, erre azt mondta, hogy az enyém még nem régebbi (pár nap híjján), ezért gyorsan be is írta a kiskönyvembe az eredményt. De szülés után mindenképp megcsináltatom, mert évente szoktam.

Csicsóka
Csicsóka
 


Csicsóka, én úgy tudom, hogy az AFP-s eredménnyel kell menni a genetikai uh-ra, kérdezz rá a dokinál. Mikor volt a vérvételed? Sokan voltak? Lehet, hogy a Kósa fogja csinálni neked az uh-t, ő nagyon profi uh-s doki.

Néha beleolvasok a Schöpfis topicba, sok jó dolgot meg lehet tudni.

Chello
chello
 
 


Csicsoka!

Nekem is mostanaban jar le az egy év, ezért kérdezdtem meg a dokimat és ö azt mondta, hogy terhesség alatt nem csinal, csak szülés utan. Ugy latszik itt is különbözik az orvosok véleménye. A lényeg, hogy az enyém sem régi, és szülés utan azonnal megcsinaltatom.

Süncsi
süncsi
 
 


Hali!

Gabi csak most ébredt fel, ezért gyorsan írok.

Cory,
köszi, megnyugtattál!Kép

Regi,
csak így négyszemközt: Diti kisfia János Ádám, de azt már nem tudnám megmondani, hogy hogyan szólítják, szerintem nem a nevén, hanem Pindur, vagy valami hasonló.
Én hiába eszem rengeteget, egyre csak megy le rólam a cucc, most 46kg vagyok.Kép Pedig szerintem az 50 körüli lenne az ideális.

Ann,
igen, írjál nekem priviben! Köszi!Kép Csak ne most küldd el, hanem pár nap múlva, mert megtelt a postafiókom, és még ki kell mazsoláznom, hogy mit töröljek le. Mi a négy hóst megkaptuk a gyenge hízás ellenére is, szerintem csak akkor nem adják be, ha beteg a babó.

DBarbi,
Fanni a zabagép.Kép Anyukád közellakásáért irigyellek, bár az enyém sem lakik túl messze, de azért közel sem (főleg így kocsi nélkül).

Megyek, megetetem dedemet. (Csak így eszperentéül!Kép)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


szöszi: hamarosan ( 1 hónapom belül) te is érzed majd. Türelem.
Alicenak pusszancs!

Zsuzsa
zerko
 
 


Na helló Lányok előkerültem!

Sorban:
Soraya!

Emlékszünk rád és jó hogy itt vagy újra. Vigyázz azért magadra!
Legkisebb pocakosnak is kell lenni valakinek! Kép

Süncsi!
Kedves pocaktársam! Szerintem ne csinálj semmit a súlyoddal. Engem sem izgat. Arra figyelek, hogy szalonna, meg sok csoki ne szaladjon le. De ha nem nő a kiló, akkor hogy fejlődjön a babó?

Zsuzsa!
Alvás: csak az a baj, hogy nem tudok éjszaka mit kezdeni magammal, mert félek, hogy a párom zavarom.

Timi!
Ha visszaolvasod, akkor karácsony körül nekünk is a pocak volt a bajunk, ( már mint a hiánya), most meg, hogy szaladnak a kilók. 2-3 hét múlva már vigyorogni fogunk, hogy az ellenkezőjét mondod majd.

Szöszi!
Jó hogy meg van a profilod!
Csicsóka!
Az én túlbuzgó védőnőm már 7. hétnél kint volt lakáson. Akkor még kint laktunk a nyaralóban és közölte, hogy költözzünk be, mert Ő jönne családlátogatni.

Na most én!
Voltunk ismét nézelődni. Találtam egy másik kiságyat is ami tetszik.
Babakocsi!
Micimackó (Megatoys üzlet) állam a földön.
Lengyel piac: szuper új babakocsik. Mózeskosaras,sporttá alakítható, nagy kerekű, változtatható irány, táska, esővédő... garanciás. A legdrágább 39000 Ft. Minden szín van. (Lengyel)
Kismamákat kérdeztem nem széthullók, jó minőségűek. Tetszenek. Kép
Most ennyi, mert mire ezt leírtam, addig írtok egy csomót!
Puszi: Andi 19+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

KÖSZI mindenkinek a drukkot,kaptam egy hármast.Jóformán szégyellem azok előtt,akik tanultak... Kép De azért annyira nem.

Zsuzsi!Hát, a Tiéd bizony egy szép pocak.De igazad van, majd most lesz időm punnyadni,meg enni,meg nem stresszelek és a talira már akkora pocakot produkálok,hogy na! Kép Semmit nem vettem be lázra,mert nem ment 38,6 fölé egyszer sem.Zuhanyoztam hideg vízzel(rettenetes!),meg borogattam lepedővel magamat. Utálom a hideget.

Soraya!Rossz lehetett,ami történt,de már minden rendben és most aztán meggyőződhettél róla,hogy milyen jó kezekben vagy!Aztán látod nem érdemes ennyire gyorsan lemondani a babókról,mert kapaszkodnak erősen. Kép

Panó!Köszi!Biztos még tartják hősiesen magukat a hasizmaim.

Mucska!Ajaj,együtt érzek,én sem vagyok túl jó alvó,de én legalább mindig elalszom délután.Imádom a kisvizslákat,mert olyanok,mint a kisbékák,ahogy ülnek a kis fenekükön,a bőrük meg 5 számmal nagyobb a kelleténél.Egyszer volt egy kicsink(nálunk született),kék szeme volt.Hihetetlen gyönyörű volt.Most csak agaraink vannak,meg egy kuvaszunk,de őket is nagyon imádom.

Csicsóka!Drukk csüt-re!Milyen ablakaitok vannak a felső szinten?Nekünk is emeletes a házunk és tényleg bír meleg lenni.

Chello!Neked is drukk csüt-re,aztán számolj be,mert mindig rajtad követem az időt!

Zsuzsa!Köszi,jobban bíztál bennem,mint én magamban.Anya tényleg irtó rendes,ő lesz benn a szülésnél is.És azért nagyon sokat segítetek Ti is. Kép

Timi!Igenis,mindjárt Neked és nekem is elkezd nőni a pocink,méghozzá nagyra.Engem most tényleg nem érdekel,annyit már tudok magamról,hogy mindenképpen leadom utána,főleg,mivel nyáron kint lehet lenni a szabadban!

Nem tudtok valamit Alice-ről?Mert most olvastam vissza és csak nagyon homályos utalásokat találtam rá!

Minden újnak üdv!

Most már tényleg befejezem,kilyukad a hasam,olyan éhas vagyok!

Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre ugrottam be, mert rohanok a suliba, csak annyi, hogy tegnap nóri mesekönyvet "olvasott", a kádban meg műanyag kockákkal játszottunk. hihetetlen, hogy milyen gyorsan fejlődik KépKépKép.

szerintetek mit lehet akkor csinálni, ha nóri délelőtt 6-7 órát alszik, és éjszaka kell fel. olvastam, hogy van ilyen hogy összekeverik a nappalt az éjszakával, csak nem tudom, hogy most mit csináljak Kép!

Na most már tényleg rohanok, de suli után még benézek!

Meme

dbarbi! jó lenne akkor valamikor összefutni Kép!
meme
 
 


Csicsóka, Soraya!
Örülök, hogy nem vesztetetek el!
Soraya, még mindig ne írjalak be a táblázatba?

Zsuzsa!
Sajnos muszáj korán kelnem, mert Petit vinni kell az oviba 8-ra és ugye Ritát is vinni kell magunkkal és elég sokáig tart, míg két gyerekkel sikerül elindulni.
Örülök, hogy te is érzed már a babót!

Szöszi!
Nem tudom, hogy ez neked jó, vagy rossz hír, de én az első babát csak 18-19. héten éreztem mozogni.

Kinga!
Gratula a vizsgádhoz! Több nem lesz, ugye?

Panó
panó
 
 


Kinga!

Tényleg imádni valóak a vizslák. Tényleg olyan, mint egy béka! Jövő héten meg lesz a digitális fényképezőm, akkor majd rakok fel képet magunkról!

Zsuzsi!

Az előbb véletlen kimaradtál. Bocsi!!!!!!!!
cserébe kapsz ajándékot.

Kép
A pocid nagyon aranyos!:

Panó! Nem kis feladat lehet 2 gyerkőccel kismamának lenni! Kép

Puszi: Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Csicsóka: az AFP eredményeket vinni kell magaddal!

Kinga: gratula Kép Kép Kép
Ismerem ezt a megbukok mizériát. Én is átéltem gyakran. De kívülállóként könnyebb nekem bízni benned. Akkor most vége a félévednek. Mehetsz te is kuksolni a bababoltokat! Kép
Remélem a kaja megvolt nálad. Én már megtömtem a hasamat.
Alice jól van, csak otthon, ahol nincs netje. Kiírták. Szöszi írta előbb róla:
"Alice mindenkit udvozol,azt mondja nem unatkozik otthon,sut-foz,pihenget es jol van!!! "

Mucska: akkor van egy kocsijelölt, és egy ágyjelölt. De ráértek még megvenni.

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!

Igen ezek még csak jelöltek. Legalább sejtem, hogy mit akarok. Meg véletlen ha bevarrnak akórházba valamiért, akkor a kispapa is tudja, hogy mit szeretnék. Kivételesen egyetértettünk. Nem akarok csak április legvégén, inkább májusban vásárolgatni. A kiságyat meg kell rendelni 4 hét mire megjön. Április közepét beszéltük, hogy megrendeljük.
A piacon sokkal minőségibb babaruhákat találtam, mint a Corában vagy a Tescoban. A Megatoysnál mutattam apukának: Egy 56-os ruhácskára nem szégyeltek 5-6000 forintot kiírni. De ki veszi azt meg??????

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Panó: én már vagy 4-5 hete érzem, csak ma ilyen érzések kerítettek hatalmukba. Azért írtam le.
Hát, 2 gyerekkel indulni komoly lehet. Egy barátnősöm mesélte egyszer, hogy mire mindkettő felöltözött a téli rucijába, tuti, hogy az egyiknek kakkantani kellett. Megint vetkőzés, öltözés... Az idő meg szorított. Belegondolok, hogy egyet is nehéz elkészíteni, ha nem akar öltözni! Kép Az én lányom amúgy sem szeret reggel felkelni. Ma is 8.10-kor ébredt, de csak 9-kor tudtam rávenni, hogy keljen fel!
És ehhez még egy pocak is Kép Nem lehet könnyű neked sem!

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok lányok!
annyira sokat írtok, hogy már kétszer archiválták is az üzeneteket tegnap óta, alig győztem végigolvasni.

Panó: most 29 éves vagyok, utolsó mensim november 11-én volt, augusztus 18-ra vagyok kiírva. Ja, és Kistarcsán fogok szülni.

Chello, Csicsóka, ti a schöpf-Mereiben fogtok szülni, ugye?? Három éve ott szültem a fiamat!!! Ő október véén született, így furcsa lesz a nyári melegben szülni meg babázni... Szerintetek nyáron milyen lehet a vajúdókádat használni????? Nem kellemetlen, ha a levegő 40 fokos???

Rákszűrés: nekem is megcsinálta a doki 8 hetesen, nem lett semmi bajom tőle, szerencsére.

Nekem is nagy a pocim, fiam óta, szerintem most akkora 10 hetesen, mint első terhességem idején 18-20 hetesen...

Sziasztok!
Góca
 


Sziasztok lányok!

Ma kaka napom van. Kép
Dani nem akart feljönni a saját lábán a 4-ik re, cipelni meg nem fogom ha nem muszáj, úgyhogy végigordítottuk az utat felfele...és mire felértünk ledobta a játékát a korlátok között. Az Összes hajam az égnek állt.
Még jó, hogy kijött a rendesebbik szomszédasszony, úgyhogy gyorsan le tudtam rohanni az állatkáért. Itthon ebéd alatt majdnem megfulladt, félrenyelt egy darab virslit a paprikáskrumpliból -mert rágni minek- és nem bírtam kiszedni a torkából! Azt hittem,hogy mindennek vége, a kezeim között fog megfulladni!
Végül sikerült kikapni valahogy,és akkor elkezdett rettenetesen zokogni a gyerek és én is sírtam vele...
Nálunk ez már többször volt, nem tudom miért nem akar rágni, de egyszer a mentő visz el, mert szívrohamot fogok kapni.

Kinga, jó hogy megvagy és gartulálok a vizsgádhoz!
Soraya: akkor jól megijedhettél, szegényem szörnyű lehetett! Hiányoltunk ám!
És persze én is jelentkezem hozzátok nyárra. Kép
Zsuzsi:arik a pociképek!

Mindenki mástól elnézést amiért most nekik nem írok, de még nem nyugodtam meg, majd valamikor visszanézek.
Puszi nektek:
Bellana
bellana
 
 


Panó Kép De, köszi!!!
utolsó menzi: nov 22, 28 éves vagyok, szulés Finno./Lohja. A ciklusom rövidebb mint a normál, 26-27 napos (volt Kép) a kiírás aug 27 vagy 28 vagy 29 (attól fugg, ki hogy számol) Még pont beférek hozzátok Kép

Bellana, jaj! Szegény te és szegény Dani! Kép

Babakocsi nézegetoket irigylem, a pocakosokat is Kép Meg azokat is akik nem dolgoznak! Nekem gálya Kép

Soraya
soraya
 
 


Góca: a nyári szülés nem olyan vészes. A kád tuti kellemes lehet. A szobákban lesz inkább majd szauna. A babázás meg a kánikulában egy kicsit nehezebb, de az aug. majdnem szept, és az már nem olyan vészes. Viszont neked a baba nyáron végig majdnem a pocódban lesz.
Akkor nem én vagyok az egyetlen, akinek ilyen hatalmas hasa van? Kép

Bellana: mondogasd neki a kaja alatt, hogy rágd meg kicsi fiam, ... Egyél vele, és mutasd is neki, hogy anya is ügyesen megrágja!
De te is ügyesen megoldottad!
Gondolj arra, hogy a nap fele lement! Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Nekem nem csináltak rákszűrést,mert májusban voltam utoljára,de miután megérkezik a babóca,meg kell csinálni.
Milyen babakocsit vesztek?Annyi funkció meg ilyen-olyan van,hogy rég elvesztettem a fonalat,Anya meg 12 éve szült utoljára és akkor még nem volt ekkora kínálat!!!

Chello,Csicsóka!Megkérdezitek,hogy fiú vagy lány?Azt mondta a dokim,hogy már lehet,hogy meg tudja mondani.

Panó!Nem lesz,nem lesz,nem lesz több vizsga!!!!
Kép Kép
Mi négyen vagyunk,Anya teljesen át tudja érezni a dolgodat,de én is,mert emlékszem,hogy szegénynek mindenkit többször kellett ébreszteni,mert mire egyikünk felébredt,visszaaludt a másik.

Mucska!Várom a képet!

Zsuzsa!Persze,jól teleettem magam,most alszom kicsit,úgyhogy lassan az ovis szintre visszakerülök.És holnap irány a bababoltok!

Kinga
nyinike
 
 


Ajaj,Bellana,ez elég rosszul hangzik!Zsuzsa már írt tanácsot,én csak annyit,hogy nyugi,mindketten ügyesek vagytok,csak megszokja,hogy ezígy neki nem jó!
Kinga
nyinike
 
 


Zsizsa?! 46 kg vagy?! Atya ég........de szeretnék én ilyen vékonyka lenni!!!!!!!!
Küldök a kilóimból jó?!
gregina
 
 


Lányok tiszta izgalomban vagyok a holnapi ultrahang miatt. Remélem a doki azt modja, hogy egészséges és hogy Kép

Bellana: kitartás, de nem irígyellek.
Kinga. Már alig várom, hogy tudjak mutatni a pocaomról és a vizslámról képet.
Pusza:

Andi
Kép
mucska
 
 


Góca, én a Schöpf-Méreiben fogok szülni. A vajúdókádról viszont nem tudok nyilatkozni de még a vajúdásról sem, nekünk ez lesz az első babánk. Most is ott fogsz szülni? Ki a dokid?

Kinga, gratula a vizsgádhoz és most már aztán pihenj és nézelődjél a babacuccok között tanulás helyett. Kép Mindenképp szeretnénk tudni, hogy fiú v. lány lesz-e és nekünk is azt mondta a doki, hogy a genetikain már talán meg tudja mondani.

Chello
chello
 
 


Mucska, ne ízgulj, minden rendben lesz holnap. Hányra mész dokihoz?

Chello
chello
 
 


Zsuzsa!
Bocs, csak mindig elfelejtem, hogy a többség itt nálam több hetes terhes. De majd mindjárt rakok fel egy táblázatot az újakkal és akkor megnézem ki hol tart!
Hát igen, főleg ilyenkor télen nem könnyűek a reggelek a két gyerekkel, főleg mióta Rita egyedül akar öltözni és nem engedi, hogy segítsek. Komolyan mondom, tavaly sokkal könnyebb volt. Hogy jövőre mi lesz, arra meg jobb nem is gondolni.

Bellana!
Sajnálom, hogy ilyen rossz napotok van. Ezek szerint a paprikás krumpli elkészült tegnap.

Góca!
Neked is mondom, ha nov 11. volt az utolsó mensid, akkor a szökőév miatt aug 17-re vagy kiírva, hacsak valami miatt nem módosítanak.

Panó
panó
 
 


Szia Chelló!

1/2 11-kor lesz az ultrahang. Csak azt remélem, hogy nem az a fiatal dokicsaj lesz, mint eddig 4-ből 3 alkalommal. Az mindig mond valamit, ami miatt kénytelen vagyok a virtuális nőgyógyit megkeresni.
Mucska 19+6

Andi
Kép
mucska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?