Új privát üzeneted érkezett!

Andy, Virág
köszi, akkor nem aggódom Kép

ANdy
szegény MÁrk, biztosan fájnak a kis fogacskái Kép ha kinőnek, utána bizti megint enni fog, remélem hamarosan ++++++++

Virág
írjatok szívhez szóló levelet, hogy miért is nem tudjátok most egyben kifizetni az illetéket és kérjetek kamatmentes részletfizetési lehetőséget. Mi is ezt tettük, és megkaptuk 24 hóra, és már csak 6 hónap van hátra Kép

Akkor az emeletes szülinapi tortám tadaaaammm Kép
Kép

igen-igen jól látjátok, 26 db túró rudi KépKép

Andi
psandi
 
 


Zsuzsó,
Tejcsi válságKép Remélem már rendeződött.

Timici, Réka,
Máltais játszón 2-szer voltunk eddig, 2 különböző helyen, mindkettő a 3. kerületben van. Arra lakók biztosan ponosan tudják.
Az egyik a Tímár utcához közel, kicsit az Árpád-híd felé kell menni.
A másik a Flórián "mögött", a Szentendrei úttal párhuzamosan, panelok mögött.
És most hallottam, hogy a Klauzál térnél is van.

Timici,
CsillagszeműKép

Momo,
Zsebit védelmező TimiKép nagyon aranyos.

Réka,
Eredményes kezelésKép

PsAndi,
Utólag is boldog szülinapot!Kép
KépekKép

Beu,
KépekKép
Kulcs nálunk is favoritKép
Időjárás nekünk is tetszik - kibéve amikor esik (és pont hétvégén) az eső - panelben még elviselhető.

Kangi,
Gratulálok a pocaklakóhoz!Kép De jó!KépKépKépKép Drukkok azért még mennek!
És fiúcska volt tervbe véve?

Gombóc,
NyemKép

Nadine,
Gratulálok a diplomáhozKép

Franyó,
Régen raktál fel képet Ankáról.

Norka,
Taxi2KépKép

Roni ma megkapta a 15 hós oltásokat. Már a vizsgálat alatt sírt. De hamar megnyugodott. És 3 órát aludt ebéd után. Lehet, hogy az oltástól.

Maci_2
maci_2
 
 


... és amikor ezt Dani meglátta: KépKép

Kép

Andi
psandi
 
 

 
 

PsAndi,
aztiiii, ez aztan a torta, en is bevallalnam. Tok jo! KépKépKépKépKép

Lenne egy kerdesem. MAr sokszor hallottam, hoyg GYED-en levo anyukaknak ingyenesek a kepzesek. MEg tudnatok mondani, hol lehet ennek utananezni? Engem angol nyelvtanfolyam erdekelne, de nem talalok sehol infot arrol, hoyg az is ingyenes?

Koszi,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Csak kutyafuttában olvastam és kb. ennyi időm van írni is, bocsi akiket kihagyok.

Kangi!
Hatalmas gratula és egy csomó giga-mega drukk!

Franyó!
Kép Nagyon sajnálom. HA van egy kis időd jelentkezz gyakrabban és jöhetnek a képek Ankáról, akárhogy sikerültek.

Andi!
Boldog szülinapot!
Olyan édes DaniKép És az alvóson olyan kis zabálni való!

Beu!
Lőrinc továbbra is egy kis angyal!!!Kép
Ugyanilyen pólója van Daninak, csak narancssárga, gondolom babszobaKép
Ja..és nem tudom, hoyg gratuáltam-e már a kilóidhoz, de Gratulálok!!!! Én kemény egy napig tudtam csinálni a 90 naposat, de már akkor is bűnöztem egy kicsit. Azért nekem is lement 18 a biciklitőlKép

Momo!
Nem semmi, hogy már két gyerkőc mellett mennyire zajlik az élet.Kép Azért vigyázz magadra!

Gombóc!
Nekem sajna nem jó a holnap!Kép

Tündér!
Szerintem mi tudunk menni!Kép
Jövő héten én is csatlakoznék egy Szent István parkhoz, ha lehet.

Virág!
Nekem van sajna tapasztalatom ingatlan illeték ügyben. Nagyon sok volt és írtunk mindenféle kérvényt, de semmit nem engedtek, részletfizetést sem. Arra volt jó, hogy az időt tudtuk húzni. De mondjuk mi mindig így járunk. Nem kaptunk se szocpolt, se normális Gyedet, se adókedvezményt...

Andy!
Szegény Márk. ÉS ha valami hideg folyékonnyal próbálkoznál? Mondjuk joghurt?

Na most megyek, Szép Jó Éjt Mindenkinek!

Réka
muki
 
 


Andi!
Tök jó a tortád!!!Kép ÉS persze tök jó fej a férjed, hogy ilyeneket kitalál.
És persze írtó édes a fiadKép Így ahogy nevet szerintem hasonlít a férjdre, nem?

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Andi!
Szuper a tortád Kép.

Illetékügy: Hááát, ez most a két véglet Kép. Remélem szerencsésebbek leszünk Rékáéknál! Külön jött a nevünkre, remélem, hogy a GYED miatt én megkapom (majdnem a GYED-em háromszorosát kellene befizetnem 15 napon belül, úgy hogy hitelt is törlesztek), de a férjem nem biztos. Mert gondolom ha külön küldték, akkor külön bírálják el. De lehet, hogy rosszul következtetek józan paraszti ésszel Kép.
Na megyek aludni, mert leszédülök a székről az álmosságtól.
Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Virág!
Én is GYED-en voltam, plussz volt egy csomó törlesztőrészlet, plussz rossz keresetről is igazolás, de azt mondták akinek nincs pénze minek vesz lakást. De drukkolok nektek ,hogy szerencsésebben járjatok. (Nekem, mert ez csak az én nevemre jött, a férjem csak adóstárs, a GYED-em, 30-szorosát kellett volna befizetni 15 napon belül, de nem hatotta meg őket)De így a levelezgetéésel, 1 évig húztuk és addig gyűjtögettünk.

Réka, aki most már tényleg eldugul
muki
 
 


Andi!
Isten éltessen sokáig!!!!
(Torta szupet, Dani meg nagyon édi!)

Sofka!
Jobbulást Orsinak!!!

Momo!
Azért csak óvatosan azzal a tigrisbukfenccel!

Tündér!
Én nem láttam a talit, de most megyek, keresem.

Beu
beu
 
 


Tündér!
Megvan! Nekünk elvileg jó, de még változhat. De nem hiszem, hogy fog.Kép
Beu
beu
 
 


Akkor holnap senki sem jon?
Brühühü...KépKépKép
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok csajszik!
Továbbra is köszi minden bókot Bencére, büszke mosollyal arcomon, dagadó kebellel bezsebeltem őket.Kép

Kangi,
nagy-nagy gratula a pocaklakóhoz!
Vigyázz magatokra és ne idegeskedj, a maszatolás simán lehet a szopi miatt, mert esetleg kicsit magas a prolaktinod és még nem elég sok a progi, de tuti minden szép és GÖMBÖLYŰ lesz!!!KépKépKép

Tündér,
mi is jelentkeznénk a kerti-baba-bogrács partyraKép, nekünk a 10-11ei hétvége lenne jó, előtte való hétvégén anyósoméknál leszünk.
ééés ha lehet becsatlakoznánk a jövő heti Szt. István parki taliba is, persze csak ha nem zártkörű...Kép

Virga,
mi is kértünk az illetékre részletfizetést, meg is kaptuk 24hóra. Én annak idején elolvastam az ide vonatkozó okosságokat az index törzsasztal illeték fórumból, szerintem kukk bele.
Mi azt csináltuk, hogy levélben kértük az illeték részletfizetését, ezzel lehet húzni egy kis időt, mert amíg válaszolnak, addig ugye nem fizetsz.(előtte én fel is hívtam egy ügyintézőt, aki megerősített benne, hogy term. addig nem kell fizetni, míg nem bírálják el a kérvényt). A kérvényben hivatkoztunk minden olyan eseményre, ami fennállt: új munkahely kevesebb fizuval-nem tervezett esemény, terhesség+munkanélküliség-szintén nem terv., és ami még volt.

Sofka,
jobbulást Orsinak! Pocakkal mi újság, kérünk egy kis tájékoztatást, ha lehet.Kép

Psandi,
nagggyon jó a tortád, jó fej a férjed!
Dani egyszerűen zabálni való, ezen a nevetős és a múltkori alvós képen is, meg egyébként is.Kép
patikaKép, mi is a "távolabbi"ba járunk, ott normálisabbak, ez miért van?

Momo,
jaj te szegény, vigyázz ezekkel a tigrisbukfencekkel, még a végén artista lesz a pocaklakóból.Kép
De jó lenne talizni Tündéréknél, már olyan rég láttalak Benneteket! Férjurad jobban van?

Gombóc,
sajnos nekem nem jó a holnap.Kép Apa vizsgázik délben, meg mennem kell decoupage motyókért is.

Réka,
úúúgy örülök, hogy javul Dani szája és már új dolgokat is "mond". Olyan édes egy pasi, jó lenne ha a mosolya is lehengerlő lenne, mint ő maga. Drukk a további fejlődéshez!!!
Lakásotok??? vagy inkább hagyjuk...?

Maci2,
köszi, de akkor nekünk nagyon messze vannak ezek a játszókKép, bárcsak lenne kocsim és tudnék vezetni, de így...Kép
Drukk Roninak, hogy ne viselje meg nagyon ez a fránya 15hós oltás!!!

Andy,
drukk, hogy hamar kibújjanak Márk rágófogai!
Bencének is egyszerre jött 4, akkor inkább hígabb kaják jöttek be neki, azóta viszont mindenféle darabosat szívesen fogad.Kép

Beu,
Lőrinc írtó helyes a fotókonKép, azok a kék szemek és szöszi haj, pisilni fognak utána a lányok meglásd.Kép

Húh remélem nem maradt ki senki, ha mégis akkor sikítson!
pusza,
Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Köszi mégeccer mindenkinek. Jelentem, jól vagyok, jól vagyunk, illetve Anka most heveri ki a 15 hós oltás hatását, ami két napig tartó magas láz formájában jelentkezett. Szegénykém, még ma is kissé kába, nyügöske, de reggel már nem volt olyan forró. Lázat már nem is mérek neki, inkább puszilgatom, és próbálom megsaccolni, hogy mennyire magas, mert a hömérözést nagyon utálja szegénykém, minden lázmérés egy tortúra. Sír, és próbálja kitépni magát a kezeink közül. Tényleg, van akinek fülhöméröje van? Érdemes beruházni egy ilyenre? Mert nagyon drága, de most már úgy vagyok vele, hogy így hagyományos módon gyakorlatilag képtelenség megmérni a lázát...

Kangi,
köszi neked is. Lakás-ügy hogy áll? Lemaradtam kicsit, sikerült eladni?

Urszila,
"jó" kis sztori az autóbezárásról... Ilyenkor elgondolkodom, hogy mi vár még ránk pár év múlva Kép.

Sofka,
jobbulást Orsinak!!!

Zsuzsó,
Abigélnek is jobbulást, remélem, hamar elmúlik... Kép Neked meg kitartást így a két kicsihez, és nagyon ügyes vagy, hogy ezzel együtt még a takarítást is megoldod valahogy!

Tényleg, lányok, van olyan, aki meg tudja oldani a takarítást-fözést-egyéb házimunkát egyedül? Egyedül alatt azt értem, hogy nem segít anyuka, anyós, babysitter, takacsaj, max. csak az este hazaérö Apa??? Mert nekem most még csak-csak megy, de két gyerekkel, tartok töle, nem lesz ilyen háváj az élet, legalábbis az elsö egy évben biztos nem...

Tündér,
én nem találom az idöpontot, hogy mikor lenne a tali. Én azt hiszem, nekünk a 11-ei hétvége nem jó, ha minden igaz.
Ez a Szt. István park hol van pontosan? És mikor lenne a tali? Esetleg megpróbálnánk elnézni oda mi is...

Andi,
klassz a tortád, mutattam Apának is, hátha okul belöle Kép... Egyébként meg Isten éltessen sokáig!!! Kép Ortopédiára minket nem is küldtek, csodálkoztam is, hogy itt mindenki megy, nekünk meg egy kukkot se szólt erröl a dokinéni, de hát ezek szerint ez egy mára már elavult vizsgálat, akkor nem forszírozom a doktornönél. Én úgy látom, Ankánál minden rendben.
Fiad nagyon édes, ahogy rötyög, az alvós képen meg gyönyörü. Kép

Momo,
annyira édes lehet a két lányod együtt, én mindig olvadozom, mikor Anka a kétéves unokatesóval játszik. Legutóbb pl. Anka tologatta babytaxin Bencét, körbe-körbe a lakásban, legalább húsz percen keresztül, mi meg csak ültünk, és rötyögtünk.
De a bukfenceiddel azért vigyázz (bár tudom, nem direkt volt Kép)! Habár, ha jól meggondoljuk, Emesének edzödnie kell egy kicsit, két ilyen növérkével Kép...

Andy,
az ágyra nincs tippem... Miért akarod átszoktatni? Én úgy gondoltam, elég akkor, ha jön a kistesó, és már neki kell a rácsoságy. Szerintem, ha picit nagyobb lesz Márk, ö maga fogja megelégelni a rácsokat. Legalábbis unokatesónál így müködik a dolog, neki is pont most vették meg a kiságyat, augusztus végén jön a hugi, és Bence már egy ideje nem akart a rácsoságyban aludni. Ö két éves múlt.

Virga,
de ügyes Levi, hogy már bilizik!!! KépKépKép

Gombóc,
jól hangzik a program, köszi az értesítést! Kép Ma de. nekünk nem jó, esetleg a hétvégén, de azért nem is írtam, mert nem biztos. Tanfolyamokról sajna nem tudok... Neten próbáltál rákeresni?

Réka,
köszi. Huhh, szegények, akkor ti jól megjártátok ezzel az illetékfizetéssel Kép.

Timi,
hogy te hogy bírod ilyen késöig...???? Örök rejtély...

És akkor pár kép, hogy a gyerekeknek is legyen mit nézegetni (nálunk legalábbis, ha Anka meglátja, hogy megy a gép, egyböl mondja, hogy baba-baba, és akkor mutatni kell neki a babanet társalgót, ahol mindig van egy-két kép Kép):

Kép

Kép

És itt a tologatás, persze nem álltak ám meg, amíg fényképeztem, ezért homályos:

Kép

Ja, Anka legújabb szenvedélye a kárókatona-nézés, a www.egyszervolt.hu weboldalon, az animációk közt van egy Gryllus-dal, ami egyébként kazin is megvan nekünk, úgyhogy már jól ismeri, de amióta párszor mutattam neki ezt az animációt a gépen, naponta harminchétszer rohan a számítógéphez, mutogat, és kiabálja, hogy "tokana". Én meg találhatok ki különbözö módozatokat a leszerelésére, mert az okés, hogy egyszer megnézzük, de a nonstop kárókatona nekem kicsit sok... Kép

Na pussz nektek
Franyó
franyo
 
 


SziasztokKép

Készülünk haza ezerrel... Tegnap barátnőzni voltunk Zuglóban, azért nem jöttemKép

Végigolvastam, de most nincs időm egyesével írni, de így nem is leszek hosszú, mint szoktam.

Momo
Ez a terhestorna biztosan nincs engedélyezve, nem?Kép (tudom, nem direkt csináltad)
Párod hogy van?
Zsombi tegnap fejjel előre hason csúszott egyedül a csúszdán, szerencsére csak a legkisebb méretű csúszda volt. Kíváncsi voltam, mit csinál, egyedül felmászott, lecsúszott (Szanditól tanulta)

Zsuzsó
Jobbulást Abigélnek!

Franyó
Zsombinak is mutatni kell a babákatKép
Anka nagyon édesKép és kész nagylány már!

Tündér
Nem akarok nagyon kavarni, de lehet, hogy nekünk a harmadikás hétvége jobb lenne, ha mégis a következő lesz, akkor valószínűleg Szandi nélkül megyünk, mert szülinapi partyra megy... vagy eljövünk hamarabb... ez még a jövő zenéje, az sincs teljesen lefixálva, csak azt tudjuk, hogy azon a hétvégén lesz.
VontatásKép, de ha ügyi voltál, akkor Kép. Amikor ilyenekt írtok, elmegy a kedvem a Bp-i vezetéstől...

Andi
Nálunk is vannak ilyen távolságokra patikák, én is a távolabbit csípem.
Torta hiper-szuperKépKép
Kép KépKépKép

Maci_2
Mi a Flórián mögötti Máltai játszón mindennapos vendégek voltunk, majdnem mellette laktunk. Van a Szentendrei úton a felüljáró utáni lakótelepen is egy Máltai, kisebb, mint a Flórián téri, de nagyon komoly kézműves foglalkozásokat tartanak.

Gombóc
Szerintem nem minden képzés ingyenes. Sőt, már olyat is hallottam, hogy simán megmondják, hogy igen, ingyenes a képzés, de nem kötelesek felvenni a gyesest/gyedestKép

Szent István park nekem még nincs lefixálva, én a kórházi szobatársammal találkozok ott, de szerintem nem lesz zártkörűKép

Urszila
Autós sztoriKép

Sofka
Gyors lefolyást + kevés viszketegséget kívánunk

Megyek, mert Zsombi itt pá-pá-zik, hozta a cipőjét is, pedig még kell pár perc, hogy lejárjon a mosógép (ma már harmadszor)

Jó hétvégét MindenkinekKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Sofka jobbulast Orsinak!

Zsuzso szines kencek Kép remelem hasznalnak!

Tunder bogracsolasban mi is benne lennenk. Kristofot is vihetjuk?

PsAndi torta szuper Kép, kivancsi vagyok en ma milyen tortak kapok. Az en ruditortam akar mar 3 emeletes is lenne Kép

Virga bilizo lurko Kép nagyon ugyi!

Urszila boldog szulimapot Zsuzsinak!

Momo tigrisbukfenc Kép Vigyazz magatokra!

Franyo Anka nagyon aranyos Kép

Illetekhivatal: Nekem most kuldtek anyukam utan az orokosdesi illetek fizetesi felszolitast. 30 honap alatt sikerult nekik megcsinalni es csak a vezeteknevemet irtak ketszer rosszul, a level arrol szol, hogy apukam halt meg akinek anyai nagymamam az edesanyja es es ket nappal kesobb szuletett mint anyukam valojaban. Kép.

Bori meg mindig nathas. Tegnap elaludt este allva szopozas kozben, ma meg a hintazas kozben.

Mosomasa centrizik es megle kell szedni a szaritot.

Ari
ari
 
 


Franyó,

nekünk Braun van, és nagyon bevált. Hallottam, hogy vannak megbízhatatlan típusok, ezt a kórházban ajánlották. Az ára tényleg zorro, de Macusnak már szinte lehetetlen volt normálisan lázat mérni, annyira ordított, ha a popsija felé közelítettem. Na meg ezzel éjjel is könnyen meg tudom nézni, hogy mi a helyzet, nem kell vetkőztetni.

Tündér,
engem is érdekel a tali!Kép Csak olyan keveset tudok mostanában jönni, ha van időm, inkább olvasok, és mire elkezdenék írni, már reklamál valaki.

Réka,
tökjó, hogy használ a kezelés!Kép

Momo,
vigyázz magadra, még olvasni is rossz volt! Apátok jobban van már remélem! Bocs, ha írtad már, de mostanában elég rapszodikusan olvasokKép.

megyek, keresnekKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Sofka,
barihimlőKép

Franyo,
nekünk van fülhőmérőnk de szereintem nem olyan pontos mint a higanyos. Nappal ha azzal mérek és magas az érték akkor még a hagyományossal ellenőrzőm, éjjel azt használom, mostmár kb. tudom, hogy mennyi lenne a higanyossal és úgy kap lázcsillapítót. Éjjel akkor legalább nem kell bojgatni a gyereket.

Momo,
"torna"Kép Jó, hogy nem lett bajotok.

Zsuzsó,
jobbulást Abigélnek.

Andi,
a kedvenc tortámat kaptad.KépKép

Tündér,
mi nem hiszem, hogy tudunk menni.Kép

Elli,
a 90 napos diétával kapcsolatban mondtad, hogy küldesz majd mailt.

Ari,
jobbulást Borinak.


Kriszta
tkriszta
 
 


Sziasztok, csak gyorsan, mert pakolok az útra

Ari
boldog szülinapot Kép

Gombóc
sztem nyelvtanf-ra nem érvényes ez a kedvezmény Kép

Franyó
Fülhőmérőről azt hallottam, hogy nem pontos,
de ha Zuluéknak bevált, hátha nektek is
Anka tündéri Kép

Lányok olyan rosszul érzem magam, szédülök, hányingerem van, hőemelkedés, és holnap utazunk Horvátba. Mi a franc lehet ez? Remélem hamar elmúlik. (ja terhes sztem bizti nem vagyok, hiszen talán hétfőn múlt el a mensim...)

Andi

nem engedi elküldeni Kép
psandi
 
 


Sziasztok!

De sokat írtatok, alig bírtam elolvasniKép
Meg nem is látok a kimerültségtőlKép
Valaki kérdezte, bírjuk-e a takarítást, főzést, stb. egyedül, két gyerekkel? Hát a válaszom: nem, tökéletesen semmiképp. Nekem még a férjem se tud segíteni, annyit dolgozik és tanul. Nem lehet mindenben megfelelni. Én most napokig csak takarítottam, mint tudjátok. Nagy volt a kosz, muszáj volt, de most nagyon ki vagyok merülve. Rájöttem, hogy ugyan ez a fajta takarítás látványosabb, de nem akarok teljesen kikészülni. Így mostantól inkább folyamatosan csinálom, de egyszerre kevesebbet.

Andi! Csodás a tortád, és még milyen finomKépKépKép

Momo! Nagyon vigyázz magatokra! Nehéz lehet két gyerekkel + 1 a hasban, de azért próbálj figyelni, nehogy baj legyen!

Andy! Ha nem akar kimászni, vagy egyéb hasonlóan veszélyes műveletet csinálni a gyereked kiságyba, akkor még van időd kiszoktatni belőle, mert az én lányom 3 éves korába kapott ágyat, és az első pillanattól fogva aludt rajta.

Maci2! Azt hiszem, írtam már, hogy Békásmegyeren is van máltais játszótér.

Most Apa kinn van Anyósommal Szlovákiába a nagyinál, mert pvc-t raknak. Persze a nagyobbik lányom rögtön mellém kérte magát az ágyba. Remélem, hagy aludni.

Én nem is emlékszem, hogy külön a járása miatt kellett volna vinnem a nagyobbik lányomat orthopédiára. Picinek a nyaka miatt vittem folyamatosan. Persze a kisebbiket is kell, őt a csipője miatt.

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Franyó: Azért kellett már a másik ágy, mert Márk már mindeig kiprobálkozik jönni a kiságyból, múltkor is ugy kaptam el majdnem kiesett mert már felhuzza magát és félek, hogy fejjel kiesik.

Közsike a kajás infókat, én is ugy vettem ma észre, hogy a régi bevállt bébipapi jön most be megint nekilátok turmixolni mindent amit lehet, ma is ugy evett, remélem azért nem fog visszaszokni ráKépKépKépKépKép

Andi: Csúcsszupi volt a tortád. Én is ilyet fogok kérni a páromtólKépKépKépKép
(imádom a turórudit)

A gyerköcök csudaédesekKépKépKépKépKépKépKép

Na most ennyi
Puszi mindenkinek
ANDY
andy78
 
 


Sofka,
Jobbulást a pöttyöskének!

Tündér,
Elég messze lakunk tőletek, de azért szeretnénk eljutni a talira. Egy biztos, nekünk az első hétvége nem jó.

Momo,
TornamutatványKép Vigyázz jobban magadra!

Andy,
Fogak miatt éhségsztrájkKép

PsAndi,
TortaKépKépKép
Ennyire szereted a túró rudit?
DaniKép

Kangi,
Hogy álltok a lakással?

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Franyó!
Nekem nincs segítségem takarításügyben, még a férjemet sem mondanám annak, mert január óta kb. 5x vitte ki a szemetet és 1x elmosogatott. Vagyis kérdeztem, hogy mosott-e el már valamit mióta itt lakunk, akkor mondta, hogy elöblített egy poharat egyszer. Szóval én általában Levi mellett szoktam pucolni a lakást, és Őt is bevonom a dologba, így nem zargat annyira. Pl. miután porszívózok Ő is porszívózhat egy kicsit, kap rongyot törölgetni, szivacsot sikálni stb. Nem mondom, hogy patyolattisztaság van, de elviselhető. Egyszer lepasszoltam a gyerkőcöt egész napra akkor csináltam meg egy nagyobb takarítást, amúgy folyamatosan csak kisebbeket csinálok. Remélem valahogy így fog működni két gyerekkel is majd Kép.

Andi!
Drukkolok, hogy elmúljon az émelygés, hőemelkedés. Jó nyaralást Kép!

Andy!
Egyik barátnőm kisfia már átszokott az ágyba (19 hós) miután 3x fejest ugrott belőle. Addig nem volt hajlandó a nem rácsosban aludni amíg ki nem esett a rácsosból. De nem erőltették, hagyták hogy Ő akarjon ott aludni.

Illetékügyben köszi a válaszokat, most megyek az Indexre okulni Kép.

Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Franyó,
Mit értesz hagyományos lázmérés alatt? Popsiban? Úgy Roninak sem lehet megmérni, pedig digitális hőmérőnk van (gyorsabb, mint higanyos).
Valahol olvastam, hogy hónaljban úgy lehet, ha becsavarjuk a gyereket pl. plédbe, törölközőbe és közben ringatjuk. Még nem próbáltam, de kénytelen leszek.
Nekünk sincs segítségünk. valahogy csak boldogulunk. Persze én szerencsés vagyok, mert a párom mindenben segít. Ha lenne még egy babóca biztosan nehezebb lenne. Akkor valószínűleg este főznék másnapra (most még éppen belefér 11-től).
Pár trükk (szülés után sem volt segítségünk, akkori tapasztalat):
ugyanaz a feltét (pl. sült hús) két napig, csak más körettel (pl. krumplipüre, illetve francia saláta),
Ugyanaz, de mégis más (pl. pörkölt galuskával, másnap tojásos noki),
dulpa adagot főzök, és a felét lefagysztom (ha fagyasztható) nagyon praktikus, amikor nincs időm főzni.
Gyorsan most ennyi jutott eszembe. Takarítás Roni ebéd utáni alvásakor, persze a zajmentes része, a többi a drágám "segítségével". Mosás megy napközben is, csak a teregetésnél kell a kis tolvajra figyelni. Vasalás inkább este, amikor már alszik Roni. Mit hagytam ki? Bevásárlás (az ebédhez hiányzót) játszótérről hazafelé, illetve apával.
Képek szupik, Anka édes, mint mindigKép

PsAndi,
Jobbulást! Nehogy már betegen nyaralj!

Maci_2
maci_2
 
 


Hali Csajok!

Ezeréve nem írtam, bár folyamatosan olvasok, csak úgy vagyok vele, mint Zulu is, mire írnék, addigra hiányolnak, a sivitást meg nem bírom elviselni...

Tündér, taliügyben nekünk a 3.-ai hétvégén jó lenne, a rákövetkezőn már nem leszünk itthon. Jó lenne, ha végre valahára eljutnánk egyre, mert annyira bennemmarad egy csomó dolog...

Kangikám, szal lepel lehullKép, akkor Ti is beléptetek a táborba, ahol kézzelfoghatóan bizonyíthatják a tagok, hogy életükben legalább 2x szexeltekKépKép. Látom maszatoláshoz való hozzáállásod, kitartás!

Különben barinőm is terhes, 11 hetes, és akkora hasa van, mint másoknak félidősenKép, megjegyzem írtó jól áll nekiKép.

Andi, Isten éltessen, látod én nem lennék konkurencia a tortád habzsolásábanKép, bezzeg a gyerekeimKép. Danónak jövőhéten lesz a szülinapja, ma megrendeltem, piros forma1es ferrarija lesz, gondolom SchumivalKép

Franyokám, lányod még mindig zabbantani valóKép! Kistesó meg lesz nemsoká, kitartás!

Jáccótéma: mi nemnagyon járunk, bár nálunk annyi udvari játék van, hogy egy bölcsinek elég lenne... Homokozószettből van vagy 5-6, legalább már értem, miből kiindulva kapunk ennyitKép. Dehát a saját homokozóból nem pakolja el másKép. Inkább a csúszda érdekli őket, de azt nem akarok itthonra, mert 2 nap alatt beleőszülnék... Zsófi fél pillanat alatt fent van a létra tetején, és ha hagynám le is csúszna egyedűl. A hinta még olyan, hogy akármikor, akármilyen szögben... de hátha a csaj is gyorsan lesz emiatt szobatisztaKép...

Momokám, vigyáz magatokra, Neked nem kell kvalifikálnod az olimpiai játékokra! Küldhetnél képet a nagy pocakodról, meg a kintlévő csajokról! Testvértigris zabálnivaló lehetettKépKép. Nálunk bátyó ezerrel nevel, mi meg az apjával tekergünk, mert ugye komolynak kell láccaniKép... Viszont az én lányom már 14,5 hónaposan mondta, hogy tötönöm (köszönöm). Kicsinyke szépséghiba, hogy a kéremet nem ismeri, viszont az ADODA kristálytisztán érthetőKép, meg a beütöttem, vegyükfel (ez főleg szoknyára)Kép

Andy, nálunk is 4 alsó rágó jön eccerre... nekünk írt egy port a dokibánk, azt szoktam kajolás elött felkenni, az elején még nem nagyon teccett, mostmár tátog. A dentinox Zsófinál nagyon nem jött be, elég hamar átfordul a használból azt ártba, mert vérbőséget okoz, ami fokozza a fájadalmat... Ágy: Dani 17 hósan szokott át egyik óráról a másikra: apja összerakta, ő meg belefeküdt, hogy tentézik, a rácsos ágynak meg annyit se mondott, hogy fapapucsKép. Mi most 2 hónapra leköltözünk a tanyára, Zsófi ott nem fog kiságyban aludni, nyárvégén meg kap egy ugyanolyat, mint a bátyjáé (vagy mint Zulu nagyfiáéKép) és egy darabig 3 ágy lesz a gyerekszobában.

Maci2, hogy vagy? És a nagylány?

Még jó csomót akartam írni... majd talán hétfőn, mert hétvégén tanyázunk megint. Állítólag jövő héttől kánikula lesz, kövezzetek meg, de nem örülök neki... Én már a mai időtől is kitikkadtam...

Na menek, ki kell szolgálnom a gépeket (mosogató, mosó, kenyérsütő), de legalább nem dumálnak visszaKép

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Andi koszi a gratulat, tortat csak 2 szelet fekete erdot kaptam.

Borinak honaljban merem mar regota a lazat olembe ultetem kicsit beszoritom a honom ala bekapcsolom a tv-t a mezo zenecsatornara es digitalis homerovel pikk-pakk meg van.

Ari
ari
 
 


Sziasztok!

Franyó!
Nekünk is Braun van. Én szeretem, bár tény, hogy három mérés, három adat. De a lényeg, hogy ha aggódom, hogy lázas, akkor nem kell kínlódni a popsiban, pillanatok alatt tudom, hogy mennyi. És ha nem az, akkor mindegy, hogy 36.5,36.7 vagy 36.8. Ha meg lázas, csak meg akarom tudni, hogy pl.hatott-e a lázcsillapító, akkor sem baj, hogy nem teljesen pontos. És így csak akkor kell popsizni, ha valami miatt a teljesen pontos adatot akarod tudni. Viszont egy csomó popsizástól megmenekül, gyors, és éjszaka sem kell felébreszteni. Szóval én nem bántam meg.

Háztartás: én nem bírom egyedül. KépKépKép Még egy gyerekkel sem.

beu
beu
 
 


Franyó,
szerintem két pici gyerek mellett lehetetlen segítség nélkül. Nyilván sok múlik azon, hogy mennyit alszanak, mennyire nyugodtak, hányra ér haza a férjed, stb., de ezt persze nem lehet előre tudni. Nekem mind a két babám sírós volt, plusz egyáltalán nem alszanak egyszerre. Tehát reggel 7-től este 9-10-ig talpon vagyok, és e mellett szoptatok. Még csak lelkiismeret furdalásom sincs, hogy nem pikk-pakk a kéró + a nagyszülők főznek, sőt időnként le is passzolhatom a gyereke(ke)t. Szerintem különben sem egy túlélő túra az élet, szóval ami segítség van, azt el kell fogadni.
(Azért bizonyára vannak nálam jóval háziasabb kismamák.)
Csajszid zabálnivaló Kép

Andi,
tortád szuper Kép meg a fiad is. Én link anya még nem vittem el ortopédiára Danát, de ezért a pár lépésért lehet, hogy majd csak a kicsivel.

Réka,
hogy hogy nem kaptatok szocpolt, akinek nincs lakása és van gyereke annak jár, nem?
Tök jó, hogy Daninak segít a kezelés Kép

Gombóc,
Abigél foltja a felkarján van hátul, egyelőre tartja magát. Milyen volt a buli? Sajna nekünk már volt programunk, amit a lánykáim megdöbbentően jól bírtak.

Andy,
miért gondolod, hogy Márknak már másik ágy kell? Fogacskák Kép Danának kettesével jöttek a rágói, de nagyon megszenvedte szegényke.

Beteg babusokank jobbulást!
Mindjárt összeesek.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

Lázmérés: a 3 naggyal nagyon sokáig ment a popsis megoldás, na igen, azért gyorsabb, mint a hónaljas és egyszerre voltak betegek. Ráadásnak a hónaljas digi nekünk nem jött be, mert picit mozdultak attól már csipogott, hogy végzett, és persze nem jól. SZóval választhattunk, hogy 3*2 perc popsi, vagy 3*10 perc hónaljas... ANcsi viszont nagyon rühelli a popsisat. Igy én a meleg a gyerek, nem meleg a gyerek kérdésre hagyatkozom, homlokpuszi és társai módszerrel, langyosra úgyse adok semmit mottóval...

Házimunka:egy gyerekkel nekem se megy (értsd:áll), de ha 4 van itthon, már haladokKép. De komolyan! Nagymamák stb nem jönnek, én vagyok rossz természet, de utálom ha a lakásomban-portámon más ténykedik (nem tudja mit hogy szoktunk, nem ugyanúgy csinálja, máshova teszi el a cucokat stb). Így csak a nagyok és párom dolgozhatnak rajtam kivül. ANcsival kettesben minimálisat dolgozok, csak ha alszik, de azért ha kell, sok mindent meg lehet vele is csinálni. Egyébként erre a dologra nagyon áll, hogy :nagy úr a kényszer. Ha muszáj, akkor a muszájos dolgokat segitség nélkül is meg tudja csinálni az ember. Persze a mércét meg kell tudni húzni, én pl már rég nem takarítok naponta (sőt..., de ezzel inkább nem büszkélkedem).

Taliról egyelőre nem merek nyilatkozni, volt mostanában egy nem túl jól sikerült talink egy másik társasággal, ilyenek után nehéz megmozgatni a családot.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lányok, bocsi, most nincs időm, de ezt nem bírom kihagyni:
A kérdés: kik vannak a képen? (Na, jó, ez kicsit könnyebb)
B kérdés: Melyik-melyik?
Kép
pusza
E
Kép
ellimami
 
 


Sziasztok!

Elli
Lorinc mogott ExDagimadar? Kép

Lanyok
Leccilecci megdobna valaki a joghurtos-meggyes suti receptjevel? Holnap szeretnem elkesziteni! ( norkini@freemail.hu )

Bocs, most csak ennyi.Csajszim beteg Kép De lassan kilabal! Kép

Norka
norkini
 
 


Sziasztok,
köszi a válaszokat hömérö és takarítás-ügyben.

A takarításban és egyéb házimunkában nekem csak a férjem tud (szerencsére szokott is) segíteni, anyós elég messze lakik, az anyámat meg inkább hagyjuk. Eddig nagyjából meg tudtunk birkózni a feladattal, még fözök is általában, mert Anka már csak a házikosztot eszi Kép. Kicsit inkább az aggaszt, hogy a két gyerekkel hogy lesz, de való igaz, hogy az ember mindig az adott helyzethez alkalmazkodik, lehet, hogy nem lesz mindig tisztaság, de valahogy majdcsak megoldjuk, mondja Franyó, az optimista. Kép

Maci2,
köszi a részletes leírást. Igen, nálunk is kb. ugyanez a beosztás, ilyesféle "csalásokat" alkalmazok én is a fözésnél. Kép

Elli,
az én tippem megegyezik Norkáéval. Kép

Norka,
mail ment!

Lányok, küldök még két képet:

Na ki van a kalap alatt???
Kép

Kukucs!!!
Kép

És még valami nagyon OFF:
valaki, aki ért hozzá, nem tudja véletlen, hogy az utóbbi idöben miért nem tudok a babaneten és még pár oldalon hosszú ö és ü betüket írni? Mindig Q és q lesz belöle. A text kódolásokat már próbáltam állítgatni, de nem segített...

Köszi
Franyó
franyo
 
 


Norka!
Jobbulást Jázinak! Mi volt a baj?

Franyó!
Nagyon édes a kalapos lányka! A többi képen is.

beu
beu
 
 


Csucsuka,
Lánykám szerencsére jól van. Eleven, felmászik mindenre, egyik fotelból vetődve átugrik a másikra...Tegnap nem aludt napközben, ma is csak 3/4 órát. De nem volt nyűgös, csak bealudt a cumisüvegenKép
Köszönöm kérdésed, vagyogatok. Nem úgy néz ki, hogy túlzottan javulnék.
Emelni kellett a gyógyszert a pajzsmirigyemre. Kaptam Claritint, mert pöttyeim is vannak.
Mostanában megint kezd gyengülni az ízérzékem, pedig egyik gyógyszernek sincs ilyen mellékhatás írva. Lehet hogy a kettő együtt? Nem tudom hol lehetne utánnanézni.
A cukrom is ingadozik, főleg este. Reggel továbbra is adom magamnak az inzulint.

Elli,
Szöszi fiúkKép Elöl Lőrinc, követi Kevin.

Norka,
Jobbulást a lánynak!

Franyó,
KépekKép

Úgy néz ki szerdán sógornőékhez megyünk, csütörtöktől meg 1 hétre a szüleimhez.

Maci_2
maci_2
 
 


Hello csajszik!
Nagy itt ma a forgalom! Kép

Franyo
Anka tunderi! Kép Mail megy ma-holnap.

Beu
Szekszardon voltunk hazavato buliba (kertiparty) es este f9-ig rohangalt a csajszi. Hiaba oltoztettem fol, megfazott Kép Ma mar jobban volt,de este 7 ota mar 2x kellett leszivni az orrat,mert felkohogte...kedden megyunk(mennenk)Balcsira.Remelem addig meggyogyul!
Veletek mi ujsag?

Ari
koszi a receptet. Jelentem gyartottam ma meggyes-joghurtos sutit de kicsit odaegett Kép Amugy nagyon fini volt! Kép

Norka
norkini
 
 


Melós napjaink voltakKép Zsuzsi szülinap+nyári búcsúvendégség-szétszéled a társaságunk őszig-, ma meg levittük a gyerekeket Velencére lovastáborba. Zsuzsi sírt 1et az úton, de ott várta a barátnője, így vidáman ott maradt. Főleg, hogy biztosítottam arról, hogy bármikor érte megyünk, ha nem érzi jól magát.
Julka borzalmasan viselkedett hazafelé, borsózik a hátam a jövő szombati tengerpartra utazástólKép Ha csak én vagyok, vagy Apa, akkor rendesen ül a székében, ha viszont mind a ketten jelen vagyunk, akkor úgy ordít, hogy ki kell venni, mert Apa nem tud vezetni. És cicizik!! Persze reszketek, hogy nehogy valami baj legyen. Valakinek valami ötlete? A nagyok nem voltak ilyenek.

AriKép kösz a Zsuzsi jókívánságot, viszont kívánjuk. Sok boldog szülinapot!Kép

VirgaKép az új lakás vételárából levonták az előző eladási árát? (volt előző????) Ha meg nem volt, az első saját tulajdonú ingatlanra sokkal kisebb a százalék, mint a netán többedikre.

GombócKép másoddiplomás képzések állami egyetemeken-főiskolákon ingyenesek. Egyébként meg függ attól, hogy az illető képzési központ tudott-e szerezni állami támogatást erre a célra.

MaciKép Kép olvasom, hogy nem vagy teljesen OK.

FranyóKép Anka továbbra is szuper édes és szép!Kép

NorkaKép gyógyulást Jázinak!

MomoKép jó, hogy nem lett semmi bajotok! Szerencsére bölcs a természet az összenyomhatatlan magzatvízzel!Kép

Takarítás és egyebek: én sohasem bírtam 1edül, amikor kisgyerek volt, mindig volt takinéni. Nagyik nincsenek kéznél, Apa kiszámíthatatlanul volt-van itthon, inkább fizeti a takinénitKép, az alvásidőt sajnálom ilyesmire, bizonyos munkálatokat meg nem mertem kb. 4-5 éves korukig velük együtt csinálni. Pl. ablakpucolás, vasalás.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!
Lassan magunk mögött hagytuk az első bárányhimlőhullámot. És mielőtt elfelejtem, meg szeretném osztzani Veletek egy fontos tapasztalatomat: A gyereknek fáj a torka és a gyomra. Erről nem zeng az irodalom, na de Orsi szépen összefoglalta.
Valószínűleg ott is vannak hólyagocskák, azok okozzák. Nem akart enni, inni. Aztán nurofennel sikerült az ivás.

Talán Tina írta, hogy a gyerek kiszáradás szélén állt, ezért került kórházba. Lehet hogy ezért? Úgyhogy ha nagyon nyűgös, és nem akar inni, panadol vagy nurofen.

Aranyosak vagytok, hogy Négyeskéről kérdeztek, de csak annyit tudok róla, hogy van neki keze, lába, buci feje. Kép
És ez így van rendjén.
Nem sok időm marad elmélkedni a kérdésen, sokszor el is feledkezem róla. Lehet, hoyg majd csak decemberben ébredek rá, hogy terhes is voltam?

Takarítás-rendrakás nálunk sem tökéletes, de valahogy már csak túlééljük ezt a néhány évet. Mikor nem tudtam járni, jött egy néni hetente, nagyon jó volt. Talán télen újra. Járóképesen is elviselném.

Megyek, élvezem tovább a vakációt. Na mióta mindenki itthon végképp rumli. Vajon miért?

s
sofka
 
 


Sziasztok!

Sofka,
igen én írtam, hogy a lányom kórházba került. Mi is adtunk neki nurofent de akkor se akart inni. Nekem mondták, hogy a bárányhimlőnél belül is hólyagos. A doktornő szerint "csak" makacsságból nem ivott.

Most meg tüszősmandulagyulladása van. Remélem nem kapja el a pici. Nem tudja valaki az fertőző?

Már én is annyiszor akartam kérdezni, hogy Klár hova tűnt???

Kriszta
tkriszta
 
 


Sziasztok,
nekem is gyors segitseg kene, az orvos csak delutan rendel. Kép

ZSombi mult heten (szerdan) estere picit belazasodott, na nem nagyon, csak 38.1 meg 38.2 lett, aztan a laz elmult, de gyakorlatilag azota hasmenese van. (Penteken nem volt, de kedves ferjem meg okos anyosom este megetette a gyereket paradicsommal meg kovaszos uborkaval, amig nem voltam itthon...no comment Kép). Ugyhogy ujra hasmars volt szombaton, 2x, de tegnap kb. 5x volt. Tegnap mar akkor is fosott (bocs), amikor megitta a tapszeret. Most itt ulok es nem tudom, merjek neki tapszert adni? Vagy ma csak keksz, krumpli, repa, banan? Inni viszont nem szokott sokat, ha nem eszik kb. 5-6 dl tapszert, akkor hoygan toltsek bele folyadekot?

Koszi szepen,
Gombóc
gombóc
 
 


GombócKép Smecta. Nem hasfogó, hanem-doki nénink leírása alapján-védőréteget von a belekre. Nagyon gipszszíne van, de narancsos íze, az enyémek szeretik. Fél deci vízben fél tasak, kanalanként adagold 5-10 percenként.

Urszila
urszila
 
 


Gombóc,
jobb lenne ha ma és holnap diéta lenne. Ha van otthon adjál neki smecta port. Patikában recept nélkül adják.
Hasmenéskor nekem a dokinéni ír fel Nestle al110 tápszert. Elvileg ez nem megy át rajta.

Kriszta
tkriszta
 
 


Gombóc,
mi is smectát és spéci tápszert kaptunk. Hideg vizet/gyyümölcslevet mokkáskanalanként adagolva (tudom, elég strapás) is bele tudsz diktálni egy kis folyadákot. Nekünk ezt barátaink javasolták, amikor Dana hányt és fosott (bocs) egyszerre. A hideg valahogy kevésbé hányatta. Ja és ropi, mert sós, de olyan keveset eszik meg belőle, hogy nem terheli a gyomrát.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Urszila, Kriszta, Zsuzso,

koszi, koszi, koszi!!! Kép
MA csak keksz volt a reggeli meg viz meg gyumolcsle. Nem sokat evett, de eddig (kopp-kopp-kopp) ures a pelus. Kép A feneke olyan voros es kiuteses szegenynek, mint meg soha. Kép

A Smecta-bol van gyerekadag is? Mert van itthon, de azt en kaptam meg korabban. Azt kaphat, vagy letezik gyerekeknek valo is?

Koszi,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc! mikro nekünk iylen volt akkor azt monta doki adjak neki ropit, mertaz sós és az jó ilynekor. Emma imádja, úgyhogy ezzel nem volt gondunkKép Én teát azérta dtam neki, ő nagy ivó. A tápszer tényleg nem jó. Most látom zsuzsó már arta ropit, akkor nem mondtam újat.
A spéci répás, rízsnyákos löttyös tápszert Emam nem itta meg, iszonyatos ízű, szerintem kár kiváltaniKép Nekem még rízst ajánlotta doki néni, rísznyák helyett.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


popsira neogranormon nagyon jó, nekem mikor rotás volt Emam csak az segített. Jó sokszor kell pelust cserélni sé kenni neki.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Koszi, a ropi nagyon jo otlet! Adtam is rogton ZSombinak, ugy tunik, ez neki is nagyon bejon... Kép
A neogranormonntol mindig kiuteses lett a kispasim, azzal nem is merem most kenni. Kép
Koszi szepen,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc!

Örülök hpgy bejön neki is a ropiKép A neogranormonból most már lehet kapni sensitive-et, a gyóygszertárban láttam, d eazt még nem próbáltuk, nem tudom milyen.
Sajnos nekeünk akkro semmijen már krém nem segített, se a sudocreme (pedig nagy reményket fűztem hozzá), s e a spéci László kórházas krém amit adtak, pedig ott aztán van hasmenés bőven.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Gombóc,
az a smecta, a smecta, add neki bátran, ahogy Urszila írta. és a ropi nálunk is bejött. Egy próbát megér.
Jobbulást a kis betegnek!!!

Lányok!
Szt. István parki tali??? Toffi Te mikor mész, legalább Veled találkozzak.Kép
timici
 
 


Gombóc, akkor kamillateával mosd le minden peluscserénél, ha csak pisi van akkor is! Meg próbáld kicsit meztelen popsival hagyni, az a legjobb ilyenkor. Nekünk a múltkor írt a doki spéci bórakszos krémet (inkább zselének mondanám), ami gyorsan (2 nap alatt) rendberakta a lányt. Ja, és oly 'szerencsések' vagyunk, hogy a ropi mindkét manómat meghajtja...

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


csucsuka!

A ropi? Nem mondod, ilyte még nem si hallottam. nekünk azért ajánloták mert a hasmenéssl sok ásványi só kimeg yés a sós ropi et pótolja valamilyn szinten. Emmát cska sceresznye hajtja meg, de az nagyon KépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó, az egyik állományjavítót nem bírják, ezért nem esznek pl. csokis Danone pudingot, bolti mézes sütiket, meg semmilyen bolti sósat, mert ezekben van. Valami örült azt mondta, azért adogassak nekik, merthogy hozzá kéne szokniuk... Nos, én nem adogatok, lehet, hogy idővel kinövik, anélkül, hogy én egreciroznám a pocakjukat. Mivel a házi sütiket (keksz, sajtos tallér) viszont imádják, nincs nagy gondKép.
Cserkóval semmi gondjukKép

Zsófi
csucsuka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?