Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Vegre ujra itt vagyok. Nem tuntunk el teljesen, csak egy kicsit, egy hetig nem volt netem, elottem meg nem igazan volt idom. De most mar ugy nez ki jovok. :-)

Udv. minden uj babocanak es anyukajanak!

Boldog szulinapot utolagosan Balunak! Nagyon aranyosak a kepek!

Es utolag boldog feleves szulinapot Rahelnek!

Virag!
Remelem jobban vagy mar. Nem lehet kellemes. Szegeny. Jobbulast.

Meg nem olvastam minden elmaradasomat vissza. De igerem potolni fogom.

Madike egyre jobban lefoglal, gyakorolja a kuszas es maszas kevereket. Maszni tudna, de igy jobban tetszik neki es gyorsabban halad. Es mar ul!Kép Fogunk meg nincsen, bar mar egyfolytaban dorgoli az inyet, de meg nem latni semmit. A nagyobb lanyomnak ilyenkor mar 2 foga volt. Sebaj, mondtuk is, hogy meg senki sem ment fog nelkul elso osztalyba tehat nem vagyunk lekesve.Kép

Nagyon meglepodtem, hogy milyenek az emberek mostanaban. Meglopni egy kismamat...Borzaszto! Nalunk szerencsere ilyen nincs. Van itt is olyan hely, ahova nem tudom bevinni a babakocsit, ilyenkor kiveszem Madiket es a kocsit kint hagyom. Van, hogy rajta felejtem a babataskat, igaz abban csak babas dolgok vannak, de meg sosem tunt el semmi. ES mas is ezt csinalja.

Mi eppen most szokjuk az uj autosulest, Madike kinotte az elozot. Igy most kicsit bonyolultabb a ki-beszallas. Mert ez mar nem hordozo is egyben, hanem mar "igazi" kocsiules. Persze neki nagyon tetszik es elvezi, hisz nagyobb helye van benne.Kép

Na most megyek olvasni meg,
Andysj
andysj
 
 


SZiasztok!

Látom, mindenki sokkal vérmesebb, mint én Kép Pedig, mióta Ármin megszületett, vagy talán mióta terhes lettem, én is sokkal inkább beszólok ... Hát, képzelhetitek, milyen voltam elõtte Kép Türelmes és szelíd Kép vagy inkább ostoba és mulya Kép? Na, mindegy, majd csak "megjavulok", mire Ármin megnõ! A (nagyon egészségtelen Kép) dupla paplanunk nagyon finom meleg, ma éjjel egyikünk sem fázott! KépKépKép

Edit! Én is a SZigony utcában laktam 5 éves koromig, aztán még felnõtt koromban is 4-5 évet, csak már egy másik házban! Kép És Párizsban is jártam a La Defense-ben (? nem tudom, jól írtam-e, most nem keresem vissza az írásodat). Nekem nagyon tetszett Párizs, sõt, egész Franciaország, nagyon vágyom oda megint - csak hát az isten pénze sem lenne elég arra, hogy mindenhová eljussak, ahová szeretnék Kép

Lola! Mi pedig az Orczy kertnél! Kép 3(?) villamosmegálló a 24-essel! Merre jártok sétálni?

Andysj! De nagyon rég hallottunk már rólatok! Madike is szépen ügyesedik! Kép Árminnak kb. egy hónap alatt jött ki a 4 elsõ foga, 9 hónaposan kezdte.

Dzsili! Nem sajnáltad a hajadat? Én is sokat vágtam belõle szülés óta, de így is hosszú maradt - igaz, én nagyon hülyén nézek ki röviddel, úgyhogy ennél jobban már nem vágnám le. Talira BIZTOS elhoz egyszer a férjed! KépKépKép

Tanulás: Én is úgy tudom, hogy a GYED, GYES alatt nemcsak az elsõ diploma ingyenes, hanem a többedikek, a kiegészítõ - szakosító képzések és a PhD is (ezért is akartam, hogy még idén felvegyenek, de nem sikerült Kép)

SZila! Én bizony be fogok fûteni! Nálunk most van 21 fok a lakásban, másfél méter magasan, ahol a hõmérõ van és ahol a felnõttek "tartózkodnak" - és szerintem az a 21 fok sem túl sok! A padlón, ahol Ármin egész nap csúszik-mászik, biztosan hidegebb az idõ, szóval, én a fûtésre voksolok! És persze jól kitömködöm az ablakközöket, mert nálunk olyan rések vannak, hogy érezni, ahogy süvít be a hideg Kép

Andi! Mi van Lucával? Elmúlt a köhögése?

Zsuzsi! Ne törõdj a férjed megjegyzéseivel (csakis aggódás ügyben! Kép), a férfiak szerintem genetikailag ilyenek! SZerintem ezért kell apa és anya is, hogy legyen, aki aggódik és óvja-védi, néha túlzottan is és legyen, aki dobálja, hancúrozik vele és engedi, hogy megkaparintsa a sült krumplit!

Van egy jó könyvem, aki még nem ismeri, annak nagyon ajánlom: Allan és Barbara Pease: Miért nem képesek többfelé figyelni a férfiak, és miért nem tudnak eligazodni a térképen a nõk? címmel. Elég "amerikaias" kinézete van a könyvnek (ami engem egy ideig visszatartott attól, hogy megvegyem), de aztán egyre többször olvasgattam bele a boltban, végül megvettem és sokszor majd' leestem a székrõl a röhögéstõl - mellesleg "szakmailag" is jó! SZóval, férfiakkal kapcsolatos depi ellen naggggyon hatásos! KépKépKépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Márti,
mi mindenfele járunk sétálni, de az Orczy kertbe is nagyon szeretünk menni. Ha gondolod, egyszer összefuthatnánk ott! Illetve, mindenkivel, akinek volna kedve egy közös sétához! Kép

Lola
Lola
 

 
 

Sziasztok!

Koszi az udvozleseket...

Cory, Edit

Osszessegeben jo tapasztalataim vannak a Tetenyivel kapcsolatban. Dr. Urban Martanal szultem, jo orvos szerintem, meg voltam vele elegedve, meg a szulesznovel is (Ica), pedig O nem valasztott volt. A csecsemosok is mindent megmutattak, rendesek voltak, csak a nyakukra kellett jarni...A noverek le sem szartak minket (mar boccs), de olyan kulonosebb bajom nem volt, ugyhogy elboldogultam egyedul is. Mondjuk mar nagyon vartam az 5. napot, de ki nem? Nektek mi volt a tapasztalatotok?

Edit

Biztosan megismernelek, mert jo az arcmemoriam, es elvileg talalkozhattunk ott. Miert kellet a Picit elvinni mashova?

Kati
katkamano
 
 


sziasztok!

Bocs, bocs, bocs! Az emailcímembõl kimaradt egy "s", helyesen: neth@posta.net Én meg már a szolgáltatót is felhívtam, hogy miért nem jönnek meg a leveleim! SZóval, ideküldjétek a telszámokat! KépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Kati,
monjuk én olyan jól éreztem magam a kórházban, amogy még sose, nem vártam túlságosan a hazamenetelt a felelõsség miatt.Kép Azóta is nagy nosztalgiával emlékezem a benn töltött idõre. De lehet, hogy ez már perverzió?

Lola
Lola
 


Sziasztok!

Márti : köszi a férj-depis megnyugató szöveget, tegnap nagyon mérges voltam rá, mert annyira hülyének nézett az aggódásom miatt. Megveszem a könyvet, már annyian ajánlották, hogy tuti, hogy jó! Kép

Dorka evett reggel egész normálisan, ivott is egy picit, de aludni csak most aludt el. Annyi energiája van! Leméretni nem tudom, mert nem érem utol a rendelõt, hogy mikor van eg. rendelés.

Hétfõn voltam a szupi fogorovosnál és lásd õ szerinte sem kell 2 egészséges fogamat kihúzni, így jó, hogy nem hagytam. Nem semmi mekkora különbség van orvos és orvos között...Kép Nem szabad hagyni a hülyeségüket! Szerencsére õ figyelembe veszi, hogy szoptatok és elmagyarázta a mûtétet, hogy mire kell felkészülni, de amíg lehet halasztjuk Kép

Ti is depisek vagytok ma? Vagy csak ennyire nem akarok tanulni, háztartást vezetni és gyereket nevelni????

Dzsili: próbáltam már darabonként adni a kaját a kisasszonynak, de van ám neki esze, szépen kiszívja belõle, ami izlik neki és a maradékot kilöki a nyelvével...Kép Szerintetek mennyire baj, hogy minden reggel joghurtot adok neki (natúr, activia), mert csak ezt hajlandó enni????

Zsófiknak és Editeknek boldog névnapot kívánunk mi is!

Kérdés: Hogy vágjátok le a baba körmét? Dorka nem engedi, ha alvás közben próbálkozok, rögtön felébred Kép Nagyon tud karmolni pedig!

Mi is fûtünk.

Nekünk is volt dupla paplanunk, egy ideig nagyon élveztük, aztán egyikünk beteg lett és úgy nem volt kellemes, meg a férjem mindig lehúzta rólam, mert neki melege volt...Kép Visszatértünk 2 paplanra, így aztán adtunk egy jó nagy esélyt az elhidegülésre...Kép Az én férjem menekül elõlem, úgy látszik nagyon elsárkányosodtam.
Mit csináljak, a férjem nem elég türelmes a gyerekkel, én is idegesítem az aggódásaimmal, alig látjuk egymást mert vagy dolgozik vagy tanul, vasárnap pedig alszik. Olyan jó lenne egy kis változás! Dédanyáink hogy bírták ezt a monoton háztartásbeli, "jó feleség" életmódot, ráadásul õk még nem is szerelembõl mentek férjhez?!

Na befejezem, mert odaég a csirkém.

Minden új osztálytársat meleg szívvel üdvözlök!

üdv:
agyament zsuzsi és nemevõ Dorottya
zsu26
 
 


Sziasztok!

Jövök panaszkodni.Kép
Hangust még a múlt hét végén elküldte a dokinéni vérvételre. Hétfõn lettek meg az eredmények (jó sok csillag van benneKép), én szépen jó anyuka módjára be is olvastam õket a doktornéninknek. Õ akkor is azt mondt, nem lehet vele mit csinálni, gyerekvérkép. Ilyen. Ma bevittem egészségesrendelésre is, szemmel is megnézte, ugyanazt mondta. Plusz még, hogy várjuk meg apuci vírusmarker eredményét. Mert volt valami baja, de senki nem tudta megmondani, hogy mi. Három hétig láza volt, reggel szépen elkezdõdött hõemelkedéssel, aztán estére szépen felszökött.Kép Ráadásul még tök fáradt is volt hozzá. Nekem jó lett a vérképem (mert az anyósom - a háziorvosom - engem is elküldött, meg Hangust is). Aztán pikkpakk elmúlt Bencének ez a titkos valami, és most megint jól van. A vírusmarker eredmények október elején lesznek meg.
Szóval átmentem anyóshoz is köszönni, meg azért neki is megmutatni Hanga véreredményét. Õ megnézte, és kérdezte, hogy a mi dokinénink mit mondott. Én mondtam, erre õ fintorgott, és mondta, hogy azért ír egy beutalót a Rókus gyerekosztályára, és kéri a laboratóriumi szakvizsgálatát a jánynak. De õ sem mondott semmit ám. Úgyhogy most teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi van.Kép Egyébként kívülrõl semmi nem látszik a gyereken.

És ráadásul már régóta kétségeink vannak a gyerekorvossal kapcsolatban, de nem tudom megfogalmazni konkrétan, csak valami nem klappol. A másik dokira meg azért nem tudom lecserélni, mert elvileg õhozzá tartoznánk, de mi nem õt választottuk, hanem a dokinénit, mert hozzá járnak a sógornõmék is.

Na, megyek mert már jó sokat írtam megint.

Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Zsu: férj és aggódás! Átérzem a helyzetedet! Nálunk a helyzet az, hogy pl megkérdezem, nem lázas ez a gyerek. Megfogja a homlokát, nem, ne aggódj már állandóan, majd mégiscsak megmérem, 37,9 stb. Szóval ilyen szempontból nem bízom benne Kép

Most nagyon happy vagyok! Voltunk a suliban, és még egy tárgyból le kell adnom egy programot, de még bele sem kezdtem. Összefutottunk a tanárnõvel, megkérdeztem, hogy ugye lehet még a hét végefelé leadni. Erre õ: nem lehetne inkább hétfõn? KépKépKépKépKép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nagyizásból és most egy darabig nem is utazunk, úgyhogy csak reménykedni tudok, hogy hétfön jó idö legyen és végre találkozhatok veletek.
Cory! Nagyon jól nézett ki a torta. Baluról nem is beszélve. Hogy megváltozott.Kép emberesen bánik már a villával úgy látom.Kép
Próbálom bepótolni az olvasgatást.
Zsuzsi! Nem lehet, hogy a fogai miatt nem eszik Dorka? Hannának is volt egy ilyen hete. Olyankor én nagyon sürün kínálgattam mindennel és rengeteget szopizott.
Próbáld kitalálni mi a kedvence. pl. Hanna bármikor megeszi a sütötököt és ha semmit nem eszik akkor ezt kap, ha azt se kéri, akkor tudomásul veszem. A pároddal meg oszd meg a gondodat.
Szila! Remélem nem lesz semmi komoly, de ez a lázas dolog idegesítö lehet.
Rebi! Jól vagytok? Csenge Manó?
Henke! Mi lesz a nagynapon az ünnepi menü?Kép Lasan én is készülödhetek.Kép
Na futok infot gyüjteni, mi történt veletek.
pussz

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy így eltûntünk, most is rövid leszek, mert még fõznömis kell.

Danimama: a Brannak az elsõ kettõ csak kazettán van meg: Immram és Idir, de utólag egyben is kiadta a Fonó. A következõ egy koncertfelvétel: Port. Ez már CD-n is kapható. Aztán egy dupla CD-s a Tir na nÓg majd az Agancserdõ CD-n. A CD-ket a Fonó Records adta ki, ott biztos lehet is kapni.

Üdv az újaknak!

Zsuzsi! Egyetértek Tikkel! Szerintem is a beszélgetés, beszélgetés az elhidegülés ellenszere! Hajrá!! De persze arra is próbáld megtalálni a lehetõ legjobb idõpontot, pl. miután elaludt Dorka masszírozd meg egy kicsit a párodat majd kérd meg, hogy õ is masszírozzon meg és közben beszélgethettek. Próbáld arra bírni, hogy õ beszéljen az érzéseirõl, hogy mik történnek vele, lássa, hogy érdekel. Aztán másnap meg te mondhatod el. Aztán ha belejöttök már mindennap beszélhettek mindkettõtökrõl. Fontos, hogy kérdezz és tudj figyelni rá. Na befejezem.

Márti! Írt Bianca a továbbképzésrõl, majd írok e-mail, de lehet, hogy inkább hívlak, mert az rövidebb és mostanában szörnyen lefoglal Helena.

Éjszaka ha 10x nem ébred, akkor egyszer sem és nappal is nagyon anyás. Vagy a foga vagy nem tudom mi. De nem sok mindenre marad mellette idõm. Kép

Ne haragudjatok, hogy most nem reagálok mindenkire. Legszívesebben egész nap itt ülnék és veletek leveleznék, de tényleg. Kép Szóval azért igyekszem többször jönni!

Mindenkinek szép õszt! Kép
Menta és Helena
menta
 
 


Sziasztok!

Csak beugrottam egy kicsit, rövid leszek, mert hulla vagyok.
Elõször is üdv az új osztálytársaknak!

Nincs túl jó kedvem, mert kiderült, hogy a férjem lábát mûteni kell, holnap reggel fekszik be, még nem lehet tudni, meddig. Kép Utána is még jó ideig lábadozhat itthon.
Õ is nagyon ideges, utálja a kórházat, és már a mûtét szótól rosszul van.

Márti!
Luca már egyáltalán nem köhög. Bocsi a fotelra mászásért, ígérem, legközelebb olvasni tanítjuk Ármint (ha még beengedsz Kép) Azért megjegyzem, nem nagyon kellett tanítgatni, elég ügyes fiú magától is. Kép

Szila! Remélem, nincs semmi komoly baj Hangával.

Megyek aludni, leragad a szemem, hosszú napom volt (és még milyen hosszúak lesznek egyedül a két lánnyal).
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Andi: férjednek jobbulást! Hátha hat még, küldök neki egy gyógypuszit: cuuuuuuppppppppp! KépKép Ha valamiben tudunk segíteni, szólj! Ha nagyon nem bírod, gyertek át a lányokkal hozzánk aludni! Melyik kórházba megy?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nyuszimnaó, Cory!

Köszi gyógyulgatunk, de még nem az igazi Kép. Nálunk is megy a hõsugárzó. Remélem hamar kilábalunk a megfázásból, mert így egy csomó programunk elmaradt Kép Vili viszont nem fél az orrszívástól olyan békésen tûri, mint aki bekészül orrotfújni. Vagy ez csak a kezdet?

Andi!

Jobbulást a férjednek Kép

Zsu!

Aggódás, nálunk is apa szerint fölösleges lett volna orvoshoz menni Vilivel, aztán persze nekem volt igazam. Kép
A beszélgetés meg tényleg fontos, és a közös programok hármasban!!! Ja én is hallgatom minden nap apa munkájával kapcsolatos gondokat, sõt én kérdezem meg, megjegyzem pl. az összestárgyalást és magamtól kérdezem, hogy mi volt ma.
Abban meg erõszakos vagyok, hogy reggel este akármilyen fáradt is kicsit babázzon, persze ezt nem is kell erõlteteni Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
SOS: Doncinak ma reggel hõemelkedése volt, hajnalban többször is felkelt (kb. óránként) és már akkor is melegnek éreztem, de nem akartam akkor méricskélni. Reggelre már nem volt olyan meleg, de azért megmértem: 37.15 volt hónaljban. Enni nem nagyon akar (szopizni se nagyon szopizott az éjjel), folyton a száját túrja és egyik pillanatról a másikra képes nagyon elkámpicsorodni. Tegnap óta egy kicsit szörcsög az orra, de nem mindig: pl. nap közben nincs semmi.

Szerintetek lehet fogzás miatt hõemelkedés????? Nem hiszem, hogy az a kis szörcsögés hõemelkedést tud okozni. Ugye ilyen kis hõemelkedésnél nem kell lázat csillapítani??

Ráadásul ma jönnek a nagyiék, kár, hogy ilyen rossz passzban van éppen Donci.
Puszi: Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy jó hosszút, aztán elszállt a gépem Kép
Tomi azt üzeni mindenkinek: ájájáj, ööö, ihehe és igyegye Kép
Nagyon jó volt a tegnapi úszás vele, anyósom is jött. Délután meg Zsófi és Dani szülõijein (Kép) voltam. Szerencsére az elsõ nem tartott soká, így alig késtem a másodikról.
Jobbulást, Andi, a férjednek!
cory: végül mégiscsak jó ez az egyetem ! Kép
Szila: drukkolok, hogy ne legyen baj Hangánál!
BMárti: nekem is visszajött az emil, így már értem Kép elküldtem újfent.

üdv
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Nyuszimanó: igen, lehet! Meg lehet egy kis hasmenés is, és a feneke is kipirosodhat. Azért, ha romlik a helyzet, vidd el dokihoz.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv az új osztálytársaknak, és az "eltûnt" régieknek!
Olyan jó sokan vagyunk már és az archívumunk is jelentõs! Kép

Andi, nagyon sajnálom! Kitartás!!! Jövõ hét közepe felé rá fogunk érni (kedden vagy csütörtökön), gyertek el!!! Most sajnos nekünk is begyorsult az élet, minden napra van valami.

Márti, Zsuzsi, végül nem vettünk semmit a BNV-n, viszont szereztünk jópár címet, kedvezményt - rengeteg mindenre szükségünk lesz ugyanis a házhoz (fõleg pénzre Kép), pl. szigetelés, garázskapu, burkolóanyagok, ablakok... stb stb.
Szóval megérte kimenni, ja és rátaláltunk álmaink ülõgarnitúrájára, de az egyelõre az álmainké marad...

Márti, én nagyon jól szórakoztam a múlt rendszerbõl itt maradt eladóidon! És hány ilyen van még! Persze iszonyúan bosszantó, de én már nem szoktam dühöngeni rajta... A mobiltelefon persze más, hát az kevésbé tréfás. Én sem értem, miért kell kismamától, nyugdíjastól, gyerektõl lopni - de egyáltalán bárkitõl. Na de ez egyike a világ számomra felfoghatatlan dolgainak.

Zsuzsi, akkor sem kívánja Dorka az ételt, ha látja, hogy ti esztek valamit? Barni kinézni a szánkból, hiába evett elõtte, muszáj adni neki, és akkor boldog. De biztosabb, ha kivizsgáltatod, nem?, ha annyira aggaszt téged a dolog.

Szila, lehet, hogy lemaradtam valamirõl, de eredetileg miért kellett vérvételre vinni Hangust? És miért nem csináltak rögtön teljes vérképet? Szorítok!!!

Lola, akkor ha legközelebb szülni megyek, a kórházas részét csinálod te helyettem? KépKépKép Én pont ellenkezõleg, jobban szenvedtem, mint az egész szülés alatt, alig vártam, hogy kimenekülhessek, és meg is fogadtam, hogy legközelebb, ha nem lesz gond, másnap hazajövünk. Brrrrrrrrrr de rémes volt.

Mi is fûtünk. Barni is forralt csapvizet iszik, vagy friss gyümilét (pl szõlõ, alma kipréselt leve), néha teát. De 6 hónapos koráig csak tejcit kapott.

Hú de sokat írtam, megpróbálom elküldeni, mert áttértünk az Operára az Explorer helyett, és nem mûködik teljesen úgy, mint a másik.

Sziasztok, szép napot,
Henke+Barnika (kukázik éppen)
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Köszi mindent a férjem nevében is, lehet, hogy segített.. Nemrég hívott, hogy mégsem mûtik, mert nincs kapacitás (Kép) és sokat javult éjjel a térde. Szigorú pihenés, gyógyszerek, stb, de itthon Kép, nem a kórházban (Cory, a Fiumei útra ment). Máris sokkal jobban van. Én meg leszek a szigorú nõvérke. Kérdés, hogy a lányok majd mennyire hagyják pihenni.

Henke! A jövõ hetet megbeszéljük, szerintem nekünk jó. Zsófit úgyis én hordom oviba, minden nap biztos nem fogok ingázni, inkább maradok délutánig a városban.
Pár éve mi is sokmindent szereztünk be akciósan a BNV-n. Most sajnos nincs rá keret, pedig a fûtést meg kell(ene) csináltatnunk.
Ja, és Barninak elõre is KépBOLDOG SZÜLINAPOT Kép, nem tudom, mikor tudok újra írni.

Nyuszimanó! Tényleg lehet a fogzástól, figyelgesd, rosszabbodik-e. Küldök pár gyógypuszit. KépKép

Cory! Jöttök be végül holnap? Ha ilyen szép napsütés lenne, mint most (olyan jó kedvem lett tõle), akkor Lucával sétálgatunk egy kicsit. Apucink meg csak pihengessen itthon, legalább csend lesz. (Készülhet a hétvégére, az már nem lesz ilyen nyugis.)

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Bogancsi,
hova jártok úszni? Mi is tegnap voltunk, nem lehet, hogy összefutottunk, csak nem tudtunk róla? Mi a Rubinba járuk.
Ákos nagyon élvezi. Mondjuk õ helybõl vizicsirkének születettKép

Henke,
akkor ezt megdumáltuk. Egyébként bérszülést is olcsón vállalok, nekem annyira jó volt. Kép Kép Kép
Barninak pedig boldog szülinapot! Hogy készültök a nagya napra? Milyen torta lesz?

Néha én is elképzelem Ákos mit fog szólni az elsõ szülinapi tortához, meg majd karácsonykor a fához...


Nyuszimanó: tényleg lehet a fogzástól a hõemelkedés (bár szakértõ még nem vagyok fogzás kérdében, tekintve, hogy Ákosnak még nincs). Bár olvastam olyan véleményt is, hogy nem lehet a fogzástól. De 37,1 a semmi, az egyszerûen csak úgy is lehet. Bár ha reggel volt, én mérném napközben is, mivel a nap folyamán általában emelkedik a hõmérrséklet, és ha 37,5 fölé megy, elvinném dokihoz, vagy legalábis felhívnám, biztos, ami biztos alapon. Lehet, hogy valami kósza vírus, abból van most néhány a levegõben. Adni ne adj neki semmit, amíg doki nem látta.

Lola
Lola
 


Köszi mindenkinek a tanácsokat, meg Andi3 a gyógypuszikatKép

Lola!
OK. Még nekünk sincs fogunk, ezért nem tudom, mi a teendõ. Megmértem rá kb 1 órára, és akkor már csak 36.9 volt. Mondjuk belegondolva az is lehet, hogy túlöltöztettem az éjszakára. Bár nem volt megizzadva, csak meleg volt. Szóval árgus szemekkel figyelem, de eddig minden jónak tûnik. Nagyon jó kedvû, dumál, vigyorog és becserkészi az egész lakást (most éppen a fürdõszobáért van nagyon oda, azon belül meg a vécékeféért: már meg is érintette, szerencsére a kóstolás már lemaradtKép)
Szóval úgy gondolom, biztos nem beteg, csak a foga...
Ja a legújabb játéka, hogy négykézláb lehajtja a fejét és a nyálát a földre csorgatja és nézi a tócsát aztán meg belemászikKép
ImádnivalóKép

Puszi, megyek tortát sütni, lévén anyósom Mária és este akarjuk személyesen is felköszönteni.
Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

... amíg kibírja a kiságyban, addig gyorsan írok ... Kép

Csengének is volt láza, mielõtt kibújtak a fogai. Összefüggés állítólag annyiban van, hogy nem közvetlenül a fogtól van a láz/hõemelkedés, hanem a fogzás picit legyengíti a szervezetét, így könnyebben elkap vmit .... de nem feltétlenül! Én rögtön telefonáltam a dokinknak, aztán õ eligazított, hogy mikre figyeljek, mikor adjak lázcsillapítót, mikor menjek be ... Így azért nyugodtabb voltam ...
Sõt... a dokink azt mondta, hogy vannak gyerekek, aki "csak úgy" belázasodnak 1-2 napra, mielõtt felállnak, elindulnak, megszólalnak ... stb, vagyis amikor vmi fejlõdési ugrás van.

Csenge kihuzigálja a fiókot, néha egész jól elvan a kiságyban, egyre többet álldogál kapaszkodás nélkül, néha végig énekel fél napot is egyfolytában (most inkább kornyikál, hogy vegyem már észre, hogy õ szegény a kiságyban senyved ...) Most éjszaka alig aludt, meg csomószor felsírt, meg hüppögött álmában Kép .. úgyhogy én semmit nem aludtam. Reggel be kellett mennem egy tanárhoz indexet aláiratni. Nem tudtam elslisszolni, mielõtt felébredt volna, úgyhogy vinnem kellett magammal, mert ilyenkor képes addig sírni, amíg haza nem érek ... Kép
Szanaszét hurcolja a zoknijait, én meg nem gyõzöm összekeresgélni a párokat Kép
... huhh, most már naggggyon mérges ...
A tanár, akivel szerdán van órám, még nem is tud Manóról, csak emlékezett a nevemre, és magától azt mondta, hogy "kitalálunk vmi könnyítést" ... na ez lehet, hogy annyi lesz, hogy legközelebb a vizsgán találkozunk KépKépKép

... Csengének is elképesztõ hangulatváltozásai vannak ... most már bármikor elõbújhatnak a felsõ fogai, nagyon duzzadt az ínye ...
... ha vmi nagy zsiványságra készül, kint felejti a nyelvét ... KépKépKép
Tegnap bevágott majdnem 1/2 l-nyi rizses õszibarackot...

Andi
Párodnak mûtétmegúszást, és gyors gyógyulást!

pusssz
Rebi+RosszcsontCsenge

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Lattam, hogy valaki irta, hogy a Rubinba jar uszni a picivel. Mi is oda jarunk (most kezdtuk augusztusban), szombatonkent 15-kor, valaki jar meg akkor oda?

Kati
katkamano
 
 


Nyuszimanó,
örülök, hogy nincs semmi baj. Mondjuk nem is törvényszerû, hogy a fogzás körül tünetek legyenek, van olyan baba, akinél csak akkor veszik észre, amikor koccanik a kanál...

Kati,
mi oda járunk úszni, igaz szerdán esténként.
Szeptember elején kezdtük.

Lola
Lola
 


Sziasztok!

Lola:
mi Budakeszire járunk a Zusamm panzióba. Igazán jöhetne valaki oda közületek!!! Olyan jó lenne!!!

Nyuszimanó:
nagyon édes lehet a nyálcsorgatós produkció Kép

Andi:
örülök, hogy megússza a férjed! Látod, jól drukkoltunk valamennyiren.

Tomi legújabb bemutatója: négykézláb áll, kinyújtott lábbal és ezen rendkívül jókat szórakozik, nagyokat kacag, ha dícsérjük.

bogancsi és Tomi, aki most éppen húzza a lõbõrt Kép

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Andi
Drukkolok, hogy valóban ne legyen mûtét és persze jobbulást kívánok a férjednek! Kép

Szila
Nektek is drukkolok, hogy Hangának ne legyen semmi baja. Kép

Henke
Megmondanád, hogy mikor van ez a vizitorna és mennyibe kerül és be kell-e jelentkezni, vagy bárki megjelenhet? Kaptam az usziból egy telcsiszámot, de nem sosem veszik fel. Elõre is köszi.

Menta
Kitartást kívánok a nyügi napokra! Kép Majd csak elmúlik ez is.

Most kajaügyileg ott tartunk, hogy pár napja csak a sütõtököt fogadja el Peti. De nem adhatok neki mindennap azt! Nem csúszik a répa, hiába készítem el édesen, sósan, keverve más zöldséggel, levesesen, stb. A bébiételeset sem eszi. Kép Van valami ötletetek?

Henke
Már nem kell a vizidolog, ui. láss csodát visszahívott a pasas, valamilyen Péter. Nektek is õ tartja? Szerencsére a BVSC usziban is van, az nekem sokkal jobb.Kép

üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Gorsi! Anyatejjel próbáltad? Vagy esetleg sima krumpli almával? Tehetsz mindegyik fözelékbe pici sütötököt és fokozatosan elhagyod majd, csak, hogy az íze legyen benne. Egy idöben Hanna is csak a sütötököt ette, így mindig csak egy picit tettem a fözelékébe és akkor megette.

Andi! Jobbulást a párodnak.

Rebi! A sima rizst kevertél össze gyümölccsel?

Nyuszimanó! Ezek a fogak szörnyü dolgokat tudnak produkálni. Nekünk az éjszakáinkat tették tönkre.Kép Viszont nekünk a doki néni azt mondta, hogy höemelkedést okozhat (nem tartósat) de lázat nem. Szóval ha nem akar lemenni, akkor vidd el, lehet, hogy a torka fáj és azért nem akar enni.

Lányok lesz akkor tali hétfön? Most lemaradtam a menetrendröl és kicsit tájékozatlan vagyok.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Nyuszimanó: remélem, Donci minél elõbb jobban lesz, hátha ezek segítenek: Kép Kép ): .
Köszönöm kérdésed, Romi jól van. Kúszik-mászik, rámol, és be nem áll az az édes pici szája. Szavakat még nem mond, csak tye-tye-tye, ta-ta, szóval csak szótagokat ismétel, de azt szinte folyamatosan.
A gyümölcsevéssel mostanában jobb a helyzet, néhány napja szerencsére megint eszi. Én uzsonnára szoktam neki adni, mert úgy gondolom, hogy ha két étkezés között eszik gyümölcsöt, akkor fõzeléket kevesebbet fog enni.

Ágnescseh, Lola, Kati: üdv közöttünk! Kép Kép Kép Lola: Ákos gyönyörû baba!

Szila: a számítógépes vírusokról: miért nézed meg azokat a leveleket, amelyek címzettje számodra ismeretlen? Én ezeket automatikusan törlöm.
Amúgy mi fûtünk már, illetve reggel-este picit belangyosítunk.

Zsuzsi! Jó harcias hölgyemény lehetsz! Kép Kép Kép Nekem ez a narancs-történet nagyon tetszik, és sajnos eléggé mulya kislány voltam mindig is, ha becsaptak, nem nagyon mertem reklamálni. (Na, mára azért változtam... Kép )

Képzeljétek, tegnap olyan jót nevettem!
Délelõtt találkoztam a barátnõmmel, aki meglátva Romolát felkiáltott: Jé, tiszta apja, teljes olyan, mint a Tóni kicsiben!
Este átjött a nagynéném, és amikor meglátta Romolát az anyu kezében, elcsodálkoztt: Jé, mennyire hasonlít a Laurára, mintha õt látnám picinek újra!
Kép Kép Kép
Gondolom, ilyen veletek is történt már, nem?

Sziasztok: Laura és Romola
p_laura
 
 


Laura,
köszi a gratulációt Ákos nevében is.

Bogancsi,
sajna nekünk nincs túl nagy mozgásterünk az uszodák terén, mert nincs autónk. A rubinba jól lehet tömegközlekedni. De szeretjük is, nagyon jó fej az oktató is.

Ha nem vagyok indiszkrét, milyen tali lesz hétfõn?

Lola
Lola
 


Lola!

Bocs, hogy még nem válaszoltam az Orczy kerti felvetésedre! SZóval: OK, szívesen! Kép Mi egyébként majdnem mindig ott sétálunk!

A hétfõi talik: topikhagyomány, májusban találkoztunk elõször, aztán egyre többször felmerült, hogy kéne rendszeresen, végül abban állapodtunk meg, hogy minden hétfõn van tali, változó helyszíneken, elõzetes egyeztetéssel.

Ákost én is megnéztem: szerintem is gyönyörû! Kép

Telefonszámok: már kaptam többektõl, végül is vasárnap fogom kiküldeni õket, hogy már most hétfõn se maradjon le senki! Kép Aki még akar küldeni: neth@posta.net, várom!

Andi, ZSuzsi! A tiéteket tudom "magánszorgalomból". Felkerüljenek a listára?

Laura! Nálunk is így van! Az emberek fele azt kiáltja: "Tiszta András!", a másik felük: "Tiszta Márti!" Így legalább mindketten nagyon örülhetünk! KépKépKép

Ármin eszközhasználóvá vált: a kiságy/fotel, stb. mellé odatol egy dobozt és rááll, aztán diadalmasan nevet! A labdával is próbálkozik, de azon még nem sikerült megmaradnia Kép Edit! Jó úton jár szerinted az artistaság felé? Andi, Cory! Nehogy már azt higgyétek, hogy rossz néven veszem, ha Ármin tanul Lucától vagy Balutól! Sõt! KépKépKép GYertek máskor is!

Vettem neki egy pulcsit tegnap, kapucnis, nagyon édi benne! KépKépKép

SZila! Hangusnak sok-sok gyógy! KépKépKép Anyósoddal miért nem magyaráztatjátok el részletesen?

Andi! Férjednek is gyógyok! KépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Tettem fel Vilirõl új képet a profilomba, ezen annyira apucis Kép teljesen úgy vigyorog mint apa Kép

és Vili tud hangosan nevetni és vannak igazi könnyei is.

Henke, ,Gorsi!

Eláruljátok nekem mi az a vízitorna?

A gyed, gyes melletti tanulásról kösz az infókat. Jövõre akkor elkezdem, hamár Balu és Csenge is jár egyetemr Vilinek is muszáj lesz tanulni valamit Kép


Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyógyokat meg a szorításokatKép.

Henke,
teljes vérképet csináltak, abban van egy pár csillagos eredmény, úgyhogy holnap Rókus Kórház.

Márti,
anyósommal nem lehet ilyeneket elmagyarázni. Szeret ijesztgetni.

Laura,
a leveleket mindenképpen látom, mert úgy nem tudom törölni, hogy ne kattintsak rá. De szerencsére a netscape, nem indítja el a vírust, vagy mi.

Norc,
(nem tõlem kérdezted ugyan, de megpróbálom leírni) asszem a vízitorna olyan, mint a rendes, csak vízben történik. Tán még nagyobb súlyokkal is lehet dolgozni, mert a vízben könnyebben emeled.

Tanulás: vannak keresztféléves képzések is, azt nem akarod megpróbálni.

Hasonlóság: nálunk is pont így vanKépKép

Nyuszimanó,
mi is küldünk nektek: KépKépKép

Henke,
hová jártok vízitornára? És mennyibe kerül?

Üdv
Szila
Szila
 


Tikk
Köszi, érdekjes módon evett a ma esti barack-alma-krumpli fõzibõl. A sütõtököt mindenbe trükköt is ki fogom próbálni. Ha lesz tali hétfõn, a csokit igyekszem nem itthon hagyni.Kép

Norci
Én még sosem voltam, de úgy tudom, hogy vízben súlyzókkal mozogsz. Elõször azt olvastam róla, hogy szülés után milyen jó, hogy újra a régi legyél, de állítólag alakformálónak és fogyózásnak sem utolsó. Szombaton megyek elõször. Kép

Jó éjt!

Gorsi
gorsi
 
 


Gorsi!

De jó!!! Már el is felejtettem.Kép MOst néztem meg a profilodban az új képet. Milyen gyönyörû ez a kis Peti! És mekkora szép haja van. Hátha Hannának is tetszeni fog.Kép
Bocs Balu, de téged Csenge érdekel.KépKépKép

Jóéjt

Tikk
tikk
 
 


Szila!

Köszi a vízitornáról az infót.
A keresztfélév nem megy, mert a jogon az Állig. Fõisk. diplomásoknak külön van másoddiplomás képzés és az nem keresztféléves, viszont már tavaly is halasztottam.

Norci
norci
 
 


Kopp-Kopp
Szabad még bejönni?
Csi vagyok, két gyermekem van, az egyik túlkoros, lassan Ovis legény, a másik pont belefér az évfolyamba:
Isti 1999 11.18-án 5050g-mal és 60cm-vel,
Enikõ 2002 01.29-én 5200g-mal és 59cm-vel született.
Mindketten MÁV-os babák. Fényképeim még nincsenek, de remélem hamarosan lesznak.
Öt éve költöztünk Veresegyházra, párom a VI-kerbõl, én a XVI-kerbõl.

Nemrég olvastam, hogy valaki érdeklõdött a peremvárosok után, nos, ha valakit érdekel, Gödöllõtõl Vácig majdnem naprakész vagyok, nyugodtan kérdezzetek, ha még aktuális!

Addig is sziasztok!
Csi
Csii
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Utolagosan köszönöm a névnapi kivansagot,de valahogy nem volt idôm irni.Azért mindig gyorsan elolvastalak titeket.Apa néha elviszi a gépet,néha meg hulla faradt vagyok,mert napközben teljesen lefoglal a baba.
Mostanaban kevesebbet alszik napközben és nyügös is,mert hétfô ota megint nem kakilt.A kamilla tea nem izlett neki.Mire adni akartam a babateat,elaludt.

Kati!A Tétényirôl nekem is hasonlo véleményem van.Dr.Urban Martanal szültem én is.Szerintem is jo orvos.Amig ott voltam minden nap kétszer-haromszor bejött hozzam megkérdezni hogy vagyok.Vele tudtam beszélgetni a tejbelövellésrôl,meg mindenrôl,mert a csecsemôsôk se és a nôvérek se voltak valami segitôkészek.Ugy mentem a fiamhoz a klinikara,hogy fejésrôl,szoptatasrol nem sok fogalmam volt.(A szülésznô nekem se volt valasztott,de teljes mértékben meg voltam vele elégedve.Gabinak hivtak.)Kérdezted,miért volt korhazban Riki.Valdinger doktornô küldte at szivzörejjel és kéküléssel.A zörej helyre jött hamar,de sajnos alacsony volt a fiam vércukra és antibiotikumos(infuzios)kezelést kapott.Kétszer kellett atmenetileg oxigént adni neki,mert olyan aluszékony volt,hogy nem vett levegôt.Elôször csak talalgattak,hogy miért,de végül ugy nézett ki,hogy a sargasag miatt.
Igaz par nappal ezelôtt mar leirtam ezt,de te akkor még nem voltal.
Bocsi lanyok,hogy megint el kellett olvasnotok.
EDIT
edith16
 
 


Szia Csi!Valamelyik topicban mar olvastalak.Létezik?
Hat szép sullyal születtek a babaid!Itt vagy még?
EDIT
edith16
 
 


Sziasztok!

Márti

Nem sajnáltam igazán mert bár már jó hosszú volt majd meg nõ megint viszont mivel spirál dauer volt benne évekig folyamatosan, már nagyon tönkre ment a vége.


Zsuzsi

Szerintem nem haj minden reggel joghurtot eszik, más gyerek meg tejcsit, tápszert, vagy én pl. évtizedek óta kakaót iszom . Akkor miért volna gond? Bizonyára nem egésznap csak azt kap ? KépSõt nekünk a dokink javasolta bár Napcsi még nem evett hogy élõflórás joghurtot kapjon a baba mert ha beteg volt, vagy emésztési gondjai vannak amit lehet hogy mi észre sem veszünk, kicsit könnyebb vagy nehezebb széklet, szóval mindezeket helyre rakja.

Egyetlen módja van, én már rájöttem a jó házasságnak: _Ne menj hozzá férfihoz!
Ehidegülés témából szuper dolit írhatnék sajna. Én valszeg boldog lennék ha lenne idõnk mind a kettõnknek egy Menta álltal javasolt maszírnak vagy ilyesminek.
Az én párom szerintem hisztis, mindent elvár de viszont....
Néha meg mindent megvesz amit voltaképp csak én fogok használni tehát tull.képpen az enyém, mert neki nem kellene, de a mindennapi életben...Nehéz eset.
Nálunk pl. nekem kell könyörögmi, hogy a gyerek a gyerek ülésben utazzon, vagy hogy ne tömje meg kenyérrel meg ehhez fogható dolgokkal, mert nem tudom mi megy le a gyerek torkán aztán majd csak nézek hogy mitõl lett beteg vagy allergiás. Olyan mint egy nagy gyerek csak annyi különbséggel hogy a srácok elfogadják ha rájuk szólok az apjuk nem!Valamelyik nap õ vigyázott rá egy kicsit Napsi kakijába másnap helyes kis újság darabok voltak. Mit gondoltok mit szólt amikor szóvá tettem:- "Olvasott."/már mint a gyerek ezért történt meg a dolog, de elmélete szerint ami lement az ki is jön/.

Kati

Én is a Tétényiben szültem mind a három gyerkõcömet a Fülöp doktornál aki szerintem nagyon rendes, nem pénz hajhász és a baba , mama egészségét tartja a legfontosabbnak. Régebben írt a kórház topicjába is meg néhány helyre még, abszolút kedvesen és logikusan de megunhatta a macerálást mert egy ideje nem írt már.
Szülésznõ a Fantha Zsuzsa volt. Õ is fogadott volt nagyon megérte hogy csak velem foglalkozott és végig velem volt!

Szila

Biztos ami biztos, ha megnézik a szakemberek az csak jó, azegény kis Hangának ugyan nem ez a tortúra de az eredmény szempontjából mindenképp. Reméljük minden rendben lesz. Napsugár küld a pici lányodnak gyógy vigyorikatKépKépKépKépKép

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Gorsi!

Peti ezen a fényképen legalább olyan mintha egy éves lenne!
Nagyon hapsis a legény!

Napsinak bezzeg nincs ilyen szép sûrû haja még, pedig lévén lányka elkélne.

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Dzsili:
hát, nem semmi az újságpapíros kaki!!!

Csi:
üdv az osztályban Kép Kinél szültél a MÁVban? Tomi is ott született, csak a többiek a Nyírõben (akkoriban még csak simán Róbert Károly krt-i kórház volt).

Gorsi:
Írj majd a tapasztalataidról a vizitorna-ügyben! Nagyon kíváncsi vagyok. Még nem adtam föl a reményt, hogy egyszer megint lesz kocsim és akkor végre megint "mászkálhatok", nem leszek annyira buszhoz kötve. Épp tegnap mondta férj, hogy "szent egek, milyen nehéz ez a gyerek, hogy bírod el a buszon?".

Tegnap olyan jó idõ volt, mára meg teljesen elromlott Kép Kép Kép

Azért mindenkinek kellemes napot!
bogancsi és Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Edit!

Koszi, hogy leirtad megegyszer, bar elorebb megnezhettem volna...
Tenyleg milyen veletlen, hogy meg az orvosunk is ugyanaz volt.
Emese mult heten kedden kakilt, es utana semmi...Elvileg anyatejes babaknal ez normalis is lehet, de nala azert volt furcsa, mert eddig minden nap volt...szoval a doki a baba glicerin kupot ajanlotta. Szombaton delutan badtam neki (uszoda utan), na egy ora mulva leirhatatlan mennyiseg hompolygott ki belole, olyan volt mint valami suru sarga festek. Ugyhogy biztosan fel kiloval konnyebb lett. Ez nem tudom, magatol hogy jott volna ki? Szoval nalunk a kup bevalt. (eddig csak egyszer kellett hasznalni) A kamillatea ha sokszor hasznaljuk, allitolag belrenyhesseget okoz (gondolom olyan sokat nem adsz neki), nekem a kup azert is szimpibb, mert nem a gyomraba megy.

Kati
katkamano
 
 


Sziasztok!
Na ha most helena is engedi, akkor írok:
GOrsi! Peti tényleg nagyon helyes, nem csoda, ha minden lányos anyukának fáj rá a foga! Kép Jó neked, hogy el tudsz menni vízi tornára! Engem sajnos Helena nem enged, még egy alig egy órás sétát is nehezen tölt más társaságában: Kép

Dzsili! Miért nincs idõtök a masszírozásra? Még ha csak hetente egyszer. Olyan jóóóóó! Lehet, hogy tényleg embere válogatja, de én úgy látom ha tényleg a férjemért teszek meg valamit és nem azért, hogy cserébe õ is tegyen meg nekem valamit, akkor mindig viszonozza valamivel. Nálunk ez mûködik. Lehet, hogy csak egyszerûen szerencsés vagyok? Pedig szeretnék ebben hinni.

Egyébként én is odaadom Helenának az újságot, de árgus szemekkel figyelem és ha látom, hogy már nagyon elnyálazta, akkor ellopom tõle.

Csí! Üdv a fedélzeten! Kép Mi nagyon szeretnénk egy olcsó telket pl Gödöllõn vagy Csömörön esetleg Kistarcsán, Kerepesen. Persze az álmunk, hogy Budapesten belül találjunk. Attól tartok, hogy csak álom marad.

Szila! Én is nagyon drukkolok nektek! Hátha éppen egy picit meg volt fázva Hanga és amiatt volt magas a fehérvérsejtszáma. HAJRÁ!!!

Edit! És mi volt a számotok artistaként? És a férjedé? nem félted õt?

Cory, Rebi, Norci!
Minden tiszeletem azoké, akik kisbaba mellett képesek tanulni. Fel nem foghatom, hogyan lehet? Én biztos nem lennék képes rá. Persze lehet, hogy igen, ha rá lennék kényszerítve.

OFF Márti! Azt hiszem azért nem kaptál értesítõt a továbbképzésrõl, mert Biancánál fel lehetett iratkozni valamire. Akkor én is azt hittem, hogy ez csak olyan létszám ellenõrzés, de aztán mondott valami olyasmit Bianca, hogy akkor majd küldi a programot. De akkor ezek szerint jön Pele, Kanga, Andi3, Cory és Virág is, mert õk is ott voltak.

Zsuzsi! Savanyított tejtermékeket már lehet adni 10 hónapos kortól, de ha valaki alergiás acsaládban, akkor érdemes várni egy éves korig és másfél évig a tejjel.

Andi3! Én is szorítok a férjednek, neked pedig kitartás! Azért ha olyan a dolog - nem tudom pontosan mi a baja- de néha jobb ha megmûtik, mint ha álladóan halasztgatják a mûtétet.

Nyuszimanó! Nincs véletlenül új fényképed Donciról? esetleg errõl a nyálcsorgatós produkcióról?

Laura! Szerintem ti egyszerûen hasonlítotok egymásra a párotokkal. Azt mondják, akik nagyon szeretik egymást, azok hasonlítanak egymásra. Meg aztán mégiscsak 50-50% van belõletek Romiban.

Most egy kicsit dicsekednék is! Cserébe, hogy ilyen hisztis mostanában Helenka már pár hete ha kérdezzük tõle, hogy hol a papa, akkor ránéz. Ugyanezt tudja a cicára és a csilláron függõ origami madarakra. És tud pacsit is adni! Mozgásilag annyi fejlõdés van, hog most már szinte mindenhova elgurul és kinyomja a karjait és egy kicsit emelgeti a csípõjét. Gyönyörûen mondja a g betût csukott szájjal és utánozza a halakat. Szóval elvagyunk. De még mindig csak szopizik, ill. az almát csutka formájában elfogadja. Ja és az újságokat! Kép

Menta
menta
 
 


Henke!
Ezt Barninak küldjük:
Kép
Menta és Helena
menta
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem írtam, de azért olvasni igyekszem. (azt tudok Lucával a karomon is, írni kevésbé)
Üdv az új osztálytársaknak!
Szerintem (és Ransburg dr szerint) az újságevéssel semmi probléma nincs. Kell az a rost a gyereknek Kép
Luca épp tegnap próbált kiolvasni egy teljes Elektro World újságot. Apacska meg nem akarta hagyni... Nálunk én vagyok a lazamama és õ aggódik, hogy meg ne fázzon, le ne essen, le ne nyelje...
Hasonlóság
Voltam a héten Ricsi melóhelyén is, meg a sajátomon is.
Náluk: tiszta apja, nálunk: mintha Te lennél kicsiben. Szerintem: koprodukciós termék KépKép
Felébredt a kisasszony, megmenekültetek...
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Menta! Ez a "Hol a ...?" nálunk is mûködik egy már egy ideje: ha megkérdezem tõle, hol a papa, mama, Bumi, stb., rögtön odanéz. Illetve egyszer, amikor anyukám azt kérdezte, hogy "Hol a mama?" (az volnék én), határozottan ránézett Bumi kutyára. Kép

Ja, és még valami: ma Romola fölállt! Igaz, picit bizonytalanul, és csak egy pár másodpercre, de fölállt! Hát, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar bekövetkezik, amikor 7 hónapos korában fordult meg elõször...

Sziasztok: Laura és Romla (9,5 hó)
p_laura
 
 


Menta,
milyen továbbképzés??? Informálj légysziii!

Csi,
örülök, hogy ide is eljutottál! Kép

Andi,
aranyos vagy, köszönöm. Kép

Képzeljétek, ma felmosás közben belehasított a derekamba, de olyat, hogy azt hittem, besz*rok. Onnantól kezdve nem tudtam lehajolni. Ruben vette fel nekem mindig a kisasszonyt, hozta szoptatni. Olyan jó, hogy van, annyit segít nekem. Kép Még ebédet is tudtam csinálni. (Sültcsirkecombok sóval, rozmaringgal, zsályával, fahéjjal meghintve, mellette sült alma mézzel, köret: krumplipüré.) Fincsi lett ám! Kép Gondoltam, Recsike már elmúlt 6 hónapos, ehetne valami "rendeset". Negyed kanálnyi krumplipüré be a szájába, azt hittem, megfullad. Nem akaródzott lenyelni. De aztán lement nagy nyelések és köhögések közepette. (Teljesen pépes volt, elõtte a számban volt.) Aztán belémhasított: "Szentséges ég! Ebben tehéntej van!" Milyen anya az ilyen? Kép Na jó, akkor nézzük az almát. Pépes, finom, édes (a méz nem került bele). Ettõl is meg akart fulladni. Amikor meglátta a kanalat, mérhetetlen utálat ült a kis pofijára. Kép Egy hét múlva újra próbálkozunk. Neki csak a cici kell. Fene bánja! Kép

Én is szeretnék menni vízitornára!!! Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Laura: látod, mondtam én, hogy a késõn érõk mindent behoznak Kép

Virág: jobbulást a derekadnak!!!

Nálunk ma extra nyügi van. Balu is nyûgös és én is Kép Most épp alszik KépKép
Egész nap kézben akart lenni, vagy cicin. Énekelgettem neki, mondókáztunk, aztán meguntam, beraktam egy Pa-Dö-Dö cd-t és táncoltunk. Na, mintha erre várt volna egész nap, teljesen kivirult. Hangosan nevetett stb. Azért a derekam már rosszul viseli ezt a mókát hosszú távon, és persze szerinte kendõben nem lehet olyan jól táncolni.

Most megyek, és végre megreggelizem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory,
köszi, viszont! Kép

V.
Virág (fiore)
 


Sziasztok,
egy nap alatt annyi hozzászólás lett, hogy jegyzetelnem kell, kinek mit válaszoljak.Kép

Megnéztem a talifotókat, nagyon szépek a babák!

Norci,
Vili nagyon jó vágású legényke, komoly konkurencia lesz Ákosomnak!

Csi,
üdv neked, szép nagy babáid születtek. Megkérdezhetem, hogy hüvelyi úton sikerült megszülni õket?

Laura,
gratulálok, hogy Romola felállt! Néhánt hét, és nem gyõztök utánafutni! Kép

Márti,
majd egyeztessünk Orczy kert sétát valamikor a jövõ hétre, ha van kedved.

Lola
Lola
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?