Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Kozben rajottem vmire. A dokim a legutobbi vizsgalaton megkerdezte hogy mikorra is vagyok kiirva. Mondom, majus 20. O pedig 12-tol 19-ig kulfoldon lesz a nenzetkozi gyermekmento szolgalattal es kijelenti hogy elotte megszulunk. Mondom neki hogy inkabb utana kene, de o: nem nem, elotte. Ezutan jon a vizsgalat es hogy 1 ujnyira nyitva vagyok... Mindjart folytatom
Vendég
 


Sziasztok!

A jókívánságok hatottak!Tegnap éjjel már sikerült aludnom, csak a torkom kegyetlenkedett, de már az is előny, hogy kaptam levegőt.(Azért, hogy ne legyen olyan uncsi a helyzet, most a fogam bizsereg... :x )
Dórinak igaza van, szerintem is nagyon jó, ha van ilyen orrszívó a háznál.Nekünk volt manuális változatban is, mert egyik ismerős szerint az sokkal humánusabb....annyiból igaza lehet, hogy az orrszívó néma azalatt a fél óra alatt amíg vért izzadva kiszipkázol egy glöfföt az üvöltő pici orrából!Igaz, hogy a gép hangos (bár ezt ugye a porszívója válogatja) de abszolút finoman (egyben hatásosan) szív, és gyorsan (1-2 perc se) meg lehet vele oldani a türtyis gondokat.Az üregek minél teljesebb kiürítése masszív váladéknál egyébként is nagyon fontos, nehogy arc- vagy homloküreg gyuszi legyen belőle....én mindig erre gondoltam (mert azért -ha nem is hallom annyira- ennél a módszernél is bömbizik a legtöbb bébi)
Dóri, olyan furcsa, hogy már csak 18 nap és célba érsz! Nagyon gyorsan megy az idő!!!!

Szép napot mindenkinek!itt most elég erősen fúj a szél, de végül is hideg nincs....remélem rosszabb már nem lesz!

Sziasztok!Petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Na szoval: Tegnap talalkoztam a szulesznommel es kerdezem hogy a dokim szokotte muvi szuleselinditast csinalni, es kiderult hogy igen. Na ekkor jottem ra hogy nagy valoszinuseggel el ajarja inditani a szulest az elutazasa elott (gondolom azert hogy nehogy lecsusszon a zserol) Hat nem mondom, egy kicsit csalodott vagyok. Elso gyermeknel szulest elinditani!!? Hallani sem akarok rola.
Vendég
 

 
 

Még visszaléptem, mert sikerült egy képet meglelnem és csatolnom...

Kép 32. hét és 1 nap

Kép
Kép
petra78
 
 


Meg EDAt sem kerek, annyira ragaszkodok a termeszethez, erre o bele akar avatkozni a termeszet rendjebe. Persze, ha muszaj, az mas. Nem is merek szolni neki, nehogy ugy megvizsgaljon hogy attol induljon be (merthogy ilyet is hallottam mar) Hat ez van :( Baboka nagyon virgonc. Nekem is mozog remeges szeruen, mintha rangatozna. Allitolag fejjel lefele van. Nem mindig erzem jol magam. Pihizgetek.
Vendég
 


Angie,
nem csodálom, hogy nem tetszik! :shock: :?
Nekem is előadta az előző dokim (tudod, én nem szülhettem a sajátommal, mert ő pont akkortájt lesz külföldön, így ajánlotta egy kh-béli kollégáját, akit aztán többek közt ezért otthagytam a francba a huszonvalahanyadik héten), hogy majd a 39. héten biztosan legfeljebb megrepesztjük a burkot az ügyeleti idejében.

Figyelj, én még a 3. gyerek indítását sem engedem!! Elsőt meg pláne nem hagynám az ő külfödi utazása miatt. És figyeld meg, meg is fogja magyarázni tudományosan, (és belédülteti a kisördögöt), hogy miért is jó ez Neked és/vagy a babának. :evil:

Dokiváltás nem jön szóba?

Sajnos az indított szülésekre szinte minden alkalommal az jellemző, hogy baromi hosszúra nyúlik a vajúdás, infúzió (magyarán fekhetsz a fájások alatt), vagy ha a méhszájra zselét tesz, akkor a ájások brutálabbak a normálnál (erről sajnos tudnék mesélni, mert Gergőt a 2 hét túlhordásommal meg kellett segíteni ezzel a zselével).

Petra,
jó, hogy raktál képet! :) csinos vagy. :wink:
Vendég
 


Angie,
ja, és a legvégén császár a vége. :( :(

Én sem kérek EDÁ-t, szerintem simán ki lehet bírni, nekem valahogy az lenne a természetellenes, ha EDÁ-val szülnék, meg az az igazság, hogy valamiért irtózom attól, hogy valaki a gerincemnél matasson egy tűvel. Brrr.. beleborzadok. :x :lol:
Vendég
 


Dori! Na hat nekem nem fogja megmagyarazni az erveit, mert van nemi affinitasom a dologhoz, az ocsem is orvos es mar elmagyarazta a dolgokat es nem megyek bele. Kapok hazi CTG masinat igy azt sem fogja tudni mondani hogy nem jok a baba eletjelensegei, mert otthon fogom merni es az infot a CTGs asszisztenshez kuldom direktbe. Dokivaltas mar keso a 36. heten. A 37. Het utan aktivabb leszek es ugy...
Vendég
 


Angi, háááát, erre nem is tudok mit mondani...
Nekem az elsőt indították (oxitocin + vizsgálat), mert a flowmetria nem mutatott jó eredményeket. De tényleg érezhetően más volt a vajúdás és vákuum lett a vége (bár ennek nem tudom pontosan mi volt az oka, lehet, hogy a köldökzsinór...)
Szóval a 2-3 gyerek születése alatt sokkal inkább éreztem, hogy ura vagyok a helyzetnek (egy darabig :) ), de legalábbis éreztem, hogy TERMÉSZETES folyamatról van szó.
A harmadiknál az új dokim is felajánlotta, hogy a vizsgálat másnapján ügyeletben lesz, megindítaná a szülést, de nem mentem bele. Harmadnap, vasárnap reggel, éppen mikor ment volna haza, jelentkeztem a szülészeten, annyit mondott csak, hogy látja, végülis lehetett volna tegnap is... :? De a szülés alatt (annak dacára hogy velem egy időben még két mamája szült!!!) nagyon kedves, nyugodt volt, a végén meg olyan szeretettel örült ő is Adélnak, hogy mindent elfelejtettem... :wink:

Jó bő lére eresztettem :oops:, lényeg, hogy hacsak nincs igazi oka, ne hagyd magad, szerintem sem!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


hatha beindul magatol. Azert bizom benne hogy a nyilt mehszaj dolog nem kamu. Szornyu hogy ennyire ketelkedek de annyi rosszat hall az ember hogy nem tudja hogy kinek es mit higgyen. A gerincbeszurastol en is ockodom. Van kockazata es az ocsem is azt mondta hogy ezt a dontest nem szabadna a betegekre bizni, mert laikusok es legtobbjuknek fogalmuk sincs hogy milyen hatoanyag van benne, kockazat stb
Vendég
 


Koszi Rita! Hat nem fogom engedni. Ha valoban ez a dokim szandeka, akkor biztos ki fog takalni majd olyanokat hogy nem mukodik vmi rendesen, flowmetria, CTG, vagy akarmi mas. Pentdken megyek hozza. Kivancsi vagyok hogy miket fog mondani. Majd figyelem a reakcioit. Ra fngok kerdezni hogy ha megsem indul meg akkor kinek ad at. Sokminden kiderul abbol hogy erre hogy reagal.
Vendég
 


Angie :)
Nagyon igazad van, ne hagyd magad! Nekem Dorkát indították toxémia miatt, de maga az indítás sokkal jobban fájt, mint az egész szülés.

Dóri :)
Egyetrétek a gerincbe szúrással. Én is természetellenesnek érzem, és félnék is tőle.

Petra :)
Szép nagy a pocid :lol:
Orrporszívóval kapcsolatos véleményed egyezik az enyémmel. Lehet, hogy a hangja nem tetszik a babóknak, de gyorsabb és hatásosabb, mint a kézi.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


tyű!!!!komoly a mai téma!!!én a szülésem már leirtam,nem engednék inditani,még 3 hét túlhordásnál sem.inkább bevásárolnék,hazavinnék egy nehezebb zacsit,vagy melegebb vizben fürödnék,vagy nem is tudom,mit tennék az élményeim alapján.Ennyire pénzéhes a világ?egy élet,akiről dönt a doki,egy ember,személyiség,gyermek.....bocsi,kiakadtam!úgy mennék máshoz,mint a szél.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1176717284.19.jpg[/img] én vagyok a kis tehééééénnn.....[/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabiiiii,
ne mondd már! :D A karod is tök vékony! Biztos a ruha színe miatt mondod.

Angie,

de jó, hogy ilyeneket írsz. Komolyan örülök neki, mert a legtöbb kismamát (főleg az első szülőket) szerintem simián megdumálja a dokija ilyen-olyan számunkra ellenőrizhetetlen indokokkal. Tetszik a hozzáállásod, és jó, hogy segítséged is van ezügyben az öcsi részéről. :wink: SZülésznőt fogadtál? Ja, olvasom, hogy igen, akkor ő is segítség lehet, neki is megmutathatod a ctg-t.

Mondjuk, ha belegondolok engem is meg tudna dumálni a doki biztosan, ha arra hivatkozik, ogy a babánka jobb lenne. Akkor egy percet sem mernék ellenkezni, de szerencsére semmi ilyen szándék nincs a dokimban, de azt valszeg megérezném, ha úgy "vizsgálna meg", hogy közben indít is egy kicsit, megbabrálja a méhszájat. :evil: Tuti elküldeném a francba, annyi bizonyos.

Orrporszívó: nálunk Vikinek, ha mondom megyünk kiszívom az orrodat a porszívóval, megy és fekszik le az ágyra, nem is sír semmit, és mondja po-po. (porszívó). Pedig nem volt sokat használva, de ő soha nem is fél tőle. :)

Lányok, én már úgy szülnék! :lol: Ma is míg aludt Viki (még mindig alszik dél óta) én is aludtam a kertben egy órát. :D

Ja, és ma este megyek a háziorvoshoz a mindenféle igazoló papírjaimmal, amit a MÁV-os dokik állítottak ki a terhességemről (hátha nem hinné el a hülye körzeti :roll: :lol: ), hogy legyen oly kedves és vegyen szülési szabira. Mert a kör bezárult ezennel, hogy a szülész nem teheti. Mindenesetre nagy balhét csapok, ha le akar pattintani. :evil: Mondjuk életemben 3x láttam ezt a vén banyát, aki úgy füstöl, mint egy gyárkémény és arra jó, hogy táppénzre vegyen, emrt mindenféle gyógyító tevékenységre alkalmatlan. De ha erre is alklalmatlan lesz most, akkor átiratom valaki épkézláb emberre, ez nevetséges mostmár.

Mentem tanulni a naggyal. Jó kis matekot.. :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Hát igen, elég felháborító, milyen a mai világ, főleg az, hogy orvosnak se hivatásból mennek el emberek, hanem pénzért :shock: . És az ilyen kis naív kismamák úgyis mindent elhisznek az orvosnak, hiszen bíznak benne... (lehet, hogy mégiscsak jobb ügyeletesnél szülni :?: )

Petra, Gabi, szép kis pocitok van már Nektek is :lol: .

A mi orrszívónk ugyan nem porszívós, hanem konnektorba bedugós, az is valami magyar, nem jut eszembe a neve (kék dobozban van), az is teljesen jó. Bár szerencsére ritkán kellett használni, de mikor Livike nagyon meg volt fázva, kifejezetten szerette, ha kiszívtuk az orrát, gondolom Neki is megkönnyebbülés volt, hogy utána kapott levegőt :lol: . De én gondolkoztam/ok azon, hogy lehet, hogy jó lenne venni egy elemeset is, ha éppen nem vagyunk otthon... (bár ahogy magamat ismerem, úgyis csak otthon felejtenénk mindig, úgy meg nincs értelme :wink: )

Kíváncsi vagyok, az én dokim mint mond szerdán, akkor megyek UH-ra. Remélem, nem lesz túl nagy Marcika. Ja, és kezd dagadni a kezem+lábam. Bár nem olyan vészes, de azért bosszantó :?
Reggel szokás szerint megjártuk a belklinikát. Ha minden jól megy, már csak kétszer kell menni :lol: (utána csak a 6 hetes kontrollon csinálnak egy terhelésest megint, hogy visszaállt-e)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Engem nem írt ki a háziorvos, visszapasszolta a labdát a szülésznek. :shock: :evil: Állítólag a háziorvos csak táppénzre vehet fel, szülési szabira NEM. Na, holnap hívhatom a mhelyemet most ,mi a franc van, elég-e nekik egy igazolás arról, hogy betöltött x hetes vagyok és ők intézik-e a TGYÁS-t. Anno így volt, csak akkor azzal a különbséggel, hogy munkából 4 hét táppénzre mentem, és aztán intézték ők a többit. Amint letelt a táppénzem (azaz férj megtelefonálta a dokinak, hogy megszültem) kiírt a táppénzből és átadta az ügyet.
most nem tudom hogy a francba van és fejfásájig fajult a dolog sok hülyeségtől. :x

Lányok, senki nincs ilyen szituban, mint én? Mármint, hogy a szülésit igényli szülést megelőzően, és nem táppénzezik?
Vendég
 


Dóri, amennyire én emlékszem, régen én is táppénzen voltam, a körzeti írt. Aztán mikor megszületett Livike, a kórházban kaptam olyan papírt, mint a táppénzes, akkortól, amikortól szültem. Lehet, hogy az az a papír, amit Te is keresel... (ha igen, akkor azt a nőgyógyászod adja, legalábbis nekem úgy volt) Esetleg a védőnőt nem kérdezted? Talán ő otthon van az ilyen ügyintézésekben (mikor kitől mit kell kérni)

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok Lanyok! tegnap este megszuletet a kisfiam, Szilard Peter, 2700 grammal es 48 centivel. 16.30 korul elment a magzatvizem, 6ra elokeszitettek a szulesre, 9.10kor kint volt a baba a 3ik tolasra. Sajnos elvittek a babamat a koraszul.osztalyra es meg nem szoptathattam. Majd ha hazamentunk, es lesz netunk, teszek fel kepet.
Vendég
 


ANGIE, SOK SZERETETTEL GRATULÁLOK!!!!!

Nagyon gyors szülésed volt, és Szilárdnak nagyon jó méretei vannak korához képest!
(Mennyi Péter! :D )

Minden rendben van veletek remélem!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Angie,
szívből gratulálok a kisfiadhoz!!


Itt okoskodtunk tegnap az indításról, aztán tessék, megszületett magától. :) Kicsit hamarabb, de minden rendben lesz vele. ne idegeskedj, és a legjobbakat kívánom a picinek meg Neked is! :D Nagyon jó kis méretei vannak!

Timi,
köszi a tippet, látod védődnőre nem is gondoltam (bár az enyém.. :roll: :roll: )
Vendég
 


Sziasztok!

Angie, gratulálok a babához! Nagyon várjuk a képeket.

Dóri, miért akarsz szül. szabra menni?
Nekem elmagyarázták a munkahelyemen: a tgyás 180 nap (6 hónap) ebből 4 hét kivehető szül. szabnak a szülés előtt.
Én maradok táppénzen. Az összege ugyannannyi, de nem fogyasztom a tgyás időmet. (Nekem a táppénz-tgyás alapom sokkal magasabb mint a gyed lesz, ezért szeretném minnél tovább húzni).

Petra, Gabi, emlékszem az elején még mindenki domborított a fotókon, hogy látszon valami kis pocak :lol:

Kezdek izgulni, bizony ez már a finis... Össze kéne készíteni a táskát, de bevallom én még nem is nagyon vásároltam. Próbálom megbeszélni a fiammal, hogy nyugodtan hédereljen ameddig neki jólesik. Hátha hallgat rám.
Egyébként szenzációs felfedezést tettünk valamelyik este: megismeri az apja hangját. Amikor Petus belebeszél a pocakba, nagyon határozottam elkezd mocorogni, az egész hasam hullámzik tőle. Eleinte azt hittük, hogy véletlen, de napok óta próbálgatjuk :lol: :lol: :lol: hihetetlen élmény!
Timi, én is úgy érzem, hogy kicsit elkezdtem vizesedni, az ujjaim és a bokám dagadnak kicsit. Sószegény diétát javasolt az orvos, akkor kevésbé tartja vissza a vizet a szervezet, de ki bírja ki a húsvétot sonka nélkül???

Csilla
Vendég
 


Kiteregettem a babaruhákat, egy komplett szárítónyi. :shock: :shock: Csak az újszülött cuccok. :shock:

Csilla,
ezt mind én is tudom, de én nem tudok táppénzre menni, mert másfél éve gyeden vagyok. Nekem Vikivel fizetésnyi tgyásom volt, míg a gyed egy nagy szar.. :? Így 2 lehetőségem van, kivenni a tgyást vagy maradni gyeden. Én az előbbit választom.
Egyébként beszéltem a mhelyemen a csajszival és tényleg a szülész dolga lepecséteni ez a papír6, felhívták ők az oep-et. Semmi más teendője nincs a dokinak, csak rányomni a pecsétjét, a többit a mh intézi. Úgyhogy ráhatok a dokimra csütörtökön.
Vendég
 


Sziasztok,


Mennyi minden történik itt, én meg tegnap nem tudtam feljönni a B. netre, nem engedett :twisted: :shock:

Angie, Nagyon nagy gratula a kicsihez Kép

Csilla,

de Dórinál más a helyzet mint nálad, mert te első babát várod, és melóhelyről mész.De ő már eleve GYED-ről, és otthonról.Neki a betegácsi nem lenne jó, mert az kevesebb és akkor a köv gyereknél az lenne az alap!Mint nálam.Én is azért megyek TGYÁS-ra a szülést megelőző egy hónapban, vagyis tól.
Az az apa dumálás a pociba :lol: de édes lehet!Tök jó :)

Dóri,

De igen én is ugyanúgy megyek mint te.Csak nekem még most indul majd a szabim a munkahelyen, és csak máus elején megyek intézni a papírokat, így nem tudom még honnan mi kell.Bár nekem az OEP-es csajszi nem mondott ilyeneket :shock: Nekem csak a GYES-t kell lemondanom a MÁK-ban, és náluk az OEP-hez pedig a TGYÁS igénylést a munkáltatói igazolással benyújtani, és onnan autómatice megy majd!Legalábbis ezt mondta!


Indítás, azt én sem engedném!

Viszont EDA, hát lányok akkor olvasva így a véleményeket kövezzetek meg, de bizony én EDA-val fogok szülni!Ugyanis nekem van már vele tapasztalatom, és annyira bejött, hogy nagyon.Már akkor ki is jelentettem, hogy a következőt csakis így!
Esztivel én is úgy indultam, hogy nekem nem kell, meg ódzkodtam a gerinc szuritól, de azért 12 óra vajúdás után az ember meggondolja megát.Azért az nem olyan mint Angi, hogy pár óra, és a 3.-ik nyomásra kint is van!Akkor valószínű én sem kértem volna!De mivel teljesen kifáradtam, remegett mindenem, és ugyebár a kitolásra kell a legtöbb erő, ezért már egyszerűen nem bírtam és kértem!És onnantól......egy álom volt a szülésem!Már azt bánom, hogy annyit szenvedtem, és nem kértem előbb.Pedig a szülésznőm ajánlgatta, hogy nyugodtan kérjek, ha már nem bírom.Hát most már tudom mikor kell, és csak remélem, hogy úgy érünk be a kórházba majd, hogy még kérhessek.
A gerinc szuriról meg érdekeset írt Angi, ugyanis nekem is anyukám+ a legjobb barátnőm Aneszteziológus asszisztens, tehát nap-mint nap alkalmazza, és egyáltalán nincs kockázata,és az hogy a gyógyszer valami káros hatást fejtene ki???? :roll: nekem ez azért új!Nem is éreztem amikor beadták, csak pici hideget a derekamnál, és amikor kiment akkor is 4 órával a szülés után már mászkáltam, tusoltam, és semmi mellékhatása nem volt!
De nem akarok én senkivel összekapni ezen, csak a véleményem és a tapasztalatom írtam le!Ugye nem baj?! :wink: :lol:


Petra,

Örülök, hogy jobban vagy, férjem is taknyos, de honnan? :shock: Mikor ilyen jó idő van.


Rita,

dehogy haragúdtam meg, ne viccelj, csak megijedtem kicsit!De én is bízom csaknem lesz már gond! :wink:
manóci
 
 


Angie34!Remélem minden a legnagyobb rendben veled is és a picivel is!!!!!GRATULÁLOK!!!!!!!!!

cscsi!ugye?én irtam ezt,már régóta igy van nálunk is,és a testvérére is másképp reagál nálunk,meg apára is.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Angie: én is szívből gratulálok a kis Szilárd megszületéséhez :lol: . Remélem, jól vagytok mind a ketten :lol:

Kép

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Móni, most jól összeveszek Veled! :shock: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:
Csak vicc volt. :lol:

Megértem, bizonyos esetekben jól jön tuti, meg emlékszem még én olyan időkre (még ha régen is volt), hogy könyörögtem a szülésznőmnek Gergő születésekor, hogy császározzanak meg, mert annyira szar volt. :D Szerencsére én végigbírtam és megmaradt az erőm. Azt gondolom, hogy a gyógyszer nem "ártalmas", csak valahogy a gerincbeszuritól a higed ráz ki. Jobban félnék, mint magától a szüléstől. Komolyan. Pedig a legjobb barátnőm a gyerekszívklinikán anesztes, és mégis. :roll:

Képzeljétek, csoda történt! Felhívott a háziorvos asszisztense most 11-kor, hogy utánakérdezett az OEP-nél az ügyemnek és menjek csak szépen vissza hozzá, a házidoki lepecsételi azt a nyamvadt papíromat, azt leadom a mhelyemnek és már indul is a dolog. :shock: :shock: :D Na , erre varrjatok gombot, hogy a cégemnél a csajszi is utánakérdezett az OEP-nél (ott a szülészdokit mondták, hogy vegyen fel), ez meg szintén az OEP-nél, hogy majd a háziorvos. :shock: :shock: :lol: Jó a rendszer, mi? :P

Na, lényeg a lényeg, ezt is elintéztem. A szülésem remélem könnyebb lesz, mint ez a hercehurca. :lol:
Vendég
 


Timi, kköszi a táblát. Most nézem csak mennyivel több fiú van, int csajszi. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap én sem tudtam belépni az oldalra, bosszankodtam is miatta, mára meg van egy ujabb kisbaba, szinte hihetetlen, pedig előtte teljesen komoly témákról volt szó. Hát a szülés már csak ilyen egy pillanata alatt megindul a folyamat.

Angie!


Szívből gratulálok én is a kisfiadhoz! Remélem minden rendben van, és nagyon jó súllyal született a terhességi hetekhez képest.

Dóri!


Szerintem is a szülésed könnyebben fog menni, mint az egész bürokrácia. :lol:

Gabi!


Nagyon szép kismama vagy! :lol: Egyáltalán nem vagy tehén :!: :!: :!: :!: :!:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Na, itt egy mai kép. :D Hajam katasztrófa, reggel mosom+szárítom be, azt ne nézzétek. :oops: :oops:
Kép
Vendég
 


Szia mamik!

Dóri! Már megint el vagyok hűlve....Bíztosan egy babó lesz?! Nagyon nagy a pocakod!!!!! Milyen magas vagy, hogy ennyire de ennyire kigömbölyödik a picurka?

Egyre kerekebb mindenki, és ez olyan jóóóó!
Ma voltunk UH-on, anyum kísért el, mert apánk dolgozott, Manóra pedig sóginőm vigyázott.Hát, futószalag volt a javából.PONT az a doki végezte a vizsgálatot, aki alapból unszimpi nekem, de erre most még rá is erősített!
Megnézte a kiscsajt, elmondta a méreteket és közözmbös hangon azt is eldarálta, hogy a jobb lába dongaláb-tartásban van.Középiskolailag eü végzettségem van így valami képem van erről a dologról, mert ugye ő egy szóval sem részletezte volna a helyzetet :evil: .
Amint kimentem persze elkezdtem hüpizni, mire anyu nyugtatgatott (védőnőként), hogy ha az is van azt jól lehet korrigálni.Mivel nem volt elég hatásos, dokimmal is beszéltünk utána, és ő is nagyon rendin elmagyarázta a dolgot.Így már nem is tűnik olyan komolynak...de azért remélem nem lesz nagy gond.
Eztán felmentem az osztályra anyuval aki egy kismamáját látogatta meg itt bent.Elmentem wc-re és ott az egyik kismami (40.hetes) aranyosan megkérdezte, hogy te is most fekszel be? He-he :oops: mondtam neki, hogy ez nekem még nem annyira sürgegyors...a hasam méretéből következtetett arra, hogy én is "az utolsókat rúgom".(Dóri, neked mit mondott volna? :) )

Az UH -hasonlítgatós- eredményeink (32-33.hét közén):
BPD: 8,97
HC:30,74
AC:28,83
FL: 6,4

A gép szerint 2200gr körül járunk.Szerintetek bekeményíthetünk még annyira hogy verjük a 4 kilót?Tapasztalatok?

Megyek gyermeket mosdatni, aztán lassan szunya! Sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,
na, az lenne a szívás, ha nem egy baba lenne! :shock: :lol: :lol:
ne izgulj az uh miatt. Viki pl. terpeszpelust hordott 4 hónapos koráig, az ortopéd doki javaslatára, amikor elvittem a 6 hetes csípő kontrollra. Ez a donga láb is hasonló dolog, nem? De jó, hogy anyukád szakmabéli. :wink:

Itten van Gergőkém uh lelete betöltött 32. héten.
Még medencefekvésű volt a szentem (aztán befordult)
BPD: 88 mm
AD1: 90 mm
FEMUR: 58 mm
2700 g :shock: , mondjuk ő 4250 g és 60 cm lett.

Sajnos csak ilyen mért adataim vannak. :?

Vikiről 32. heti (ő 3550g és 56 cm lett), szülés előtt napra pontosan 2 hónappal készült ez az uh. :)
BPD: 83.8 mm
AC: 288 mm
HC: 288 mm
1870 g
Vendég
 


ja, 165 magas vagyok és jelenleg 75 kiló. :D
Vendég
 


Dóri!én is,mint mindig,hatalmasnak látom a pocód!!! :-)

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


dE JÓ NEKTEK, MÁR ÉN IS ÚÚÚGY VÁROM A CSÜTÖRTÖKKÖT, HOGY MI LESZ.Bocs, caps lock volt :oops: véletlen.
Nekem Eszti a 32.-ik héten volt 2090g, és 3300g-al született!
Érdekesek ezek a méretek valóban!
Na, mentem is, vélszhelyzet!
manóci
 
 


Angi Szívből Gratulálok kisfiatokhoz!!

Dóri tényleg nagy a pocakod :) mintha magamat láttam volna.. (tőlem is mindenki azt kérdezte biztos 1 :) ) ma én mentem fiamért a suliba, most meg azt kérdezik hogy most szültem, nem is látszik.. :) szerencsére tényleg hamar lementek rólam a terhesség során felszedett kg.. (15 kg híztam és mind lement) igaz Kata után maradt rajtam 8-10 kg.. most az a célom hogy a szopi után azt leadjam.. de eddig sem zavart eztán sem fog ...

Peti szerencsére jól van, sőt egyenlőre a veséjét sem piszkálják.. (ilynekenek úgy tud örülni az ember.. sőt ma reggel annak is örültünk hogy annyira összepisilte magát hogy mindene átázott.. (ergo a bal vese tökéletes :wink: )
cintia2
 
 


Dóri, bocs, teljesen igazad van! Nem vettem figyelembe, hogy én melóból mentem táppénzre. Vedd úgy, hogy nem is kérdeztem ilyen hülyeségeket :oops:
És ez a pocak... Biztos, hogy nem tömted ki a pólódat egy lufival? :lol: :lol: :lol:

Ma voltam dokinál, az én kisfiam makacsul a fenekén ül. Javasolt pár vajákos trükköt, azt mondta lassan elkezdhetek izgulni. Szerinte ugyan így is meg lehet szülni :shock: , de talán kényelmesebb lesz a hagyományos fejjel előre pozicióban.

Csilla
Vendég
 


Szerintem a pocak mérete magasságtól is függ, alacsonyabbaknak nagyobb hasuk van, mivel belül nem fér el úgy, mint a magasabb anyucikban :lol: . (Legalábbis én ezzel vígasztalom magam :wink: , tudjátok, nekem is hatalmas típusú hasam van, és 161 cm vagyok) Egyszer néztem egy műsort a National Geographicon, és ott mutatták érdekességképpen, hogy egy magasabb nő gyerekét áttették egy alacsonyba- és fordítva, elég érdekes volt :lol: . A magasabb nőben teljesen eltűnt a kisebbik nő gyereke, az alacsonyabbnak meg hatalmas hasa volt (még nagyobb, mint Dórinak meg nekem :lol: )

Csilla: Livike is faros volt - az én dokim kapásból a császárt mondta annak idején... De mondjuk én cukros is voltam, ami + volt, így nagyobb az esély nagyobb babára.

Petra: holnap megyek UH-ra, majd elküldöm az adataimat összehasonlításra :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Jó reggelt!

Hát igen, majd a végszónál derül ki valójában, hogy a kis "bentitörpék" mekkorára nőttek.Én 173 cm magas vagyok, nemtom, hogy ez számít -e, de én is úgy hallottam...mindenesetre Dóri, neked akkor is édesen nagy a pockod :lol:! Viki mennyivel született?
75 kg... :oops: én annyival kezdtem...most adjatok hozzá 12-t! Ugye hogy vizilóóóó?

Timóca: azt a műsort én is szívesen megnéztem volna...biztosan érdekes volt!Mostanában persze minden érdekel, amiben babók vannak...még az a bizonyos reklám is ami a közvetlen telefonos (?) kapcsolatról szól! :wink: Kíváncsi vagyok az adataitokra! Manóci a tiétekre is ám!

Csilla: milyen trükkökre gondolt dokid?Semmi nyakaterert jógamutatvány ugye?Mesélj!

Cintia! Nem nehéz a két kisebbet összehangolni? Én ettől előre félek kicsit, de majdcsak megoldódik!Örülök, hogy árvizezik a bal vese, ez nagyon nagyon jó jel!Továbbiakban is csak ilyen jó híreket kívánok nektek!

Angie! Én még nem is gratuláltam!!!!Nagy ölelééés.....! (Tele Tubbies megy, bocsi....)

Mennem kell mert nagyfiam gyurmázni vágyik bánatomra így korán reggel!Ma megyünk a hivatalba a házassági anyakönyvi kiv.ért.Ti intézkedtetek már valamit e téren?

Szia mindenki:petra

Kép
Kép
petra78
 
 


ANGIE :)
Hatalmas gratula! Kívánok Nektek sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit és nyugodt éjszakákat!

Dóri :)
Tényleg nagy a pocid, de nem baj, legalább látják, hogy kismama vagy :lol:

Csilla :)
Drukk, hogy megforduljon a baba!

Cintia :)
Éljen a jól működő bal vese! Reméljük, ahogy előre mentek az idővel, egyre jobban javul a helyzet!

Petra :)
Én a donga lábhoz nem értek, de drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly! Azért jó, hogy anyukád és a dokid meg tudott egy kicsit nyugtatni.
Domcsi is terpeszpelust hordott 4 hós korától 8 hós koráig, és úgy megszokta, mintha rajta sem lett volna.
Hát, még az is lehet, hogy meghaladjátok a 4 kilót, mert azért már a 2200 g szép méret!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok,

Én is holnap megyek az UH-ra utána feltétlen rakok adatokat :wink: És köszi, hogy izgultok értünk!

Timi, te mindíg olyan megnyugtató dolgokat tudsz írni, tök jó! :) Pl ez a has dolog most!Én szerintem nekem nem akkora nagy, nézegetem a tükörbe, és látom a tieiteket??? :shock: El is gondolkodtam, hogy és ha tényleg baj van, és nagyon kicsi??!!De a magassággal logikusnak tűnik, hogy nekem annyira nem nagy.Én ugyanis azért elég magas vagyok:176 cm!A másik meg, hogy 2-3 héttel előttem jártok, gondolom az is számít,nem?

Csilla, megy a drukk, hogy megforduljon a baba, azért jó lenne!Faros babát simán szülni, hááát én nem biztos, hogy bevállalnám.Akkor inkább csaszi!

Petra, Én is úgy tudom, hogy a dongalábat még rögtön az elején a terpesz pelussal simán tudják korrigálni.De lehet nálad is félrenéztett valamit, vagy nem jól látta.Főleg ahogy írtad, hogy mennyire unta a dolgokat, és milyen közömbös volt :twisted:

Cintia, De jó, az a sok pisi :) :) :) Petike nagyon ügyes, csak így tovább :wink:
Tényleg tejcsid van?Megy a kislegénynek a szopi?

Dóri, hányra kell menned holnap?És hová?Ambulancia, vagy rendelő?
manóci
 
 


Sziasztok!

Petra: voltunk UH-on, de nem volt jó a nyomtató, így nem tudta a leletemet kinyomtatni a doki :cry: . Annyit mindenesetre megjegyeztem (ha jól láttam) 2,5 kg Marcika. Jövő pénteken megyek, azt mondta, akkor kinyomtatja, akkor tudom csak megírni.
Nagyjából 1 hét van köztünk, tehát biztos nem lesz olyan óriásbabád - az enyémre azt mondta, hogy pont jó a korához.
A házasságit még nem intéztünk, de szóltam a férjemnek (Budaörsön volt az esküvőnk - akkor még ott laktunk -, ő ott dolgozik, úgyhogy mondtam, hogy egyik ebédszünetben ugorjon ki elintézni)

Eszembe juttattátok a terpeszpelust, hogy utáltam :evil: . Livike faros volt, és teljesen máshogy feküdt az anyja hasában, így a lába is máshogy állt, mikor megszületett (pl. eleinte nem is tudta kinyújtani). Így nekünk is fél éves koráig terpeszpelust kellett hordani. Annyira utáltam... De szerencsére semmi baja nem lett.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, még annyit akartam - csak Livike már türelmetlen volt :wink: -, hogy kérdeztem, mi van a kórházzal. Mondta, hogy jövő hétre reméli, hogy kiderül, hogy támogatja-e tovább őket az OEP, de nem valószínű. Utána talán fizetősként működnek tovább. A császár - mivel esélyes vagyok rá - 200e Ft-nál kezdődik. De ha ki is akarnám/tudnám fizetni, se lehetne, mivel a korlátozott ágyszám, stb.. miatt csak problémamentes terhességeket-szüléseket vezethetnek le, és a cukrom miatt így ki vagyok zárva, így nagy eséllyel az I-esbe kell majd mennem. De jövő héten kiderül - akkor megyek CTG-re, és a dokimhoz.

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Dóri!

A pocid tényleg óriási,de a súlyfelesleg nekem nem szembetűnő.
Gondolom a hajolás már nem nagyon megy. :lol:
Hát két baba az tényleg szívás lenne, nálunk két dokinak is születettek ikreik a közelmúltban, nem irigyelem őket egyáltalán. Bár fényképen nézegetve tök arik. De csak ennyi. :)

Kriszti!

Ez tényleg nagyszerű hír, hogy a bal vesécskéje teljesen normálisan működik.

Csilla!


Reméljük megfordul a babócád. Milyen trükköket kaptál? Ez engem is érdekel.

Petra!

Nem lehetett könnyű, hogy a doki megemlítette ezt a dongalábat. Nagyon szorítok, hogy ne legyen igaza. De valóban létezik rá műtét is és kötések is.

Móni!

Remélem minden rendben lesz UH- on.

Timi!

Hát kiváncsi leszek, hogy hol fogsz végül szülni. Várhattak volna ezzel az átalakítással egy pár hetet.
Olvastam a magas és alacsony nők pocakméretének tudományos magyarázatát és az villant az eszembe, hogy ez pont olyan , mint a férfiaknál, hogy kis ember nagy bottal, magas ember kis bottal jár. :lol:

Lányok ti hanyadik melltartó méretnél tartotok, mert én már lassan a harmadik méretet is kinövöm. Csak azt sajnálom, hogy szoptatás végére megint úgy összefog aszalódni, pedig most határozottan elégedett vagyok a méretével és kinézetével. :lol:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Móni,
privátba megyek a Nyugatihoz fél 3-ra. Sajna nem a kh-ba. :? De így egy füst alatt meglesz minden. CTG, uh, és rohanok vissza szülőire.

Szilvi,
:lol: :lol: kis ember nagy bottal :lol: :lol: tetszik a hasonlat.
Én 75B-ről indultamés 85 C, amit hordok. De szopis melltartóból ettől nagyobb van. :?

Timi,
kikerekdett a szemem a császáros árakon. :shock: Lehet jobban járnál tényleg az I-el. Van ott vki doki? Vagy a sajátod mehet végül oda Veled ingyé vagy ez még a jövő zenéje?

Petra,
Viki 3550 g volt. Kiváncsi vagyokholnap mekkora babócát mér a dokim. :)
Vendég
 


Szilvi: melltartóban 85E-t hordok, de mostanság nekem nem változik, mert még szoptatok :? . (a régi 75B-hez képest nem rossz :lol: , bár egyéb helyeken is elég nagy súlyfelesleg van rajtam, ugyanis az első terhességem előtt hirtelen híztam 20 kg-t :evil: )

Dóri: hát igen, nem semmi a tarifa. Főleg, hogy nem is fogadhatnak (cukrom miatt)... Nem tudom még, nagyon gondolkodott a dokim, az is lehet, hogy átjön velem. Mondta, hogy majd jövő héten megbeszéljük, ne féljek, megoldjuk. (a helyet biztos ismeri, hiszen klinika, megfordulhatott ott tanuló korában :lol: ) De igazából a szülés része nem is nagyon izgat, általában dícsérik az ottani dokikat+szülésznőket. Attól félek inkább, milyen az ottani csecsemősrészleg. Nem mindegy, hol tölti az ember az első napokat. Mindenesetre így jóval olcsóbb lesz a szülésem :lol: . (mert ha új dokihoz megyek, annak nem fogok fizetni - pláne, ha ügyeletesnél szülök, de ha esetleg az én dokim jönne át velem, mivel nem kér pénzt, adnék valamennyit, de mégse 2-300 ezreket) Úgyhogy így legalább biztos futja majd arra az extra szuper Peg perego babakocsira, amit kinéztem magamnak :wink: . (fő a pozitív gondolkodás :wink: )

Majd én is utána nézek, mekkora volt Livi ennyi idősen. Akkor jobban tartottam a diétát, most picit tartok attól, hogy Marcikát túlságosan felhízlalom :lol: . Reménykedem, hogy most megúszom a császárt :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Petra: megkerestem Livike adatait is, itt is látszik, hogy milyen máshogy mérnek a különböző orvosok:
31. héten 1960 g (a 32.-en pont nem voltam :lol: )
33. héten 2377 g
34. héten 2224 g (biztos nem fogyott, csak máshogy mérték)
35. héten 2700 g
36. héten 3009 g
37. héten megszületett 3350 g (56 cm)
(pontosan 1 hetek teltek el az UH-ok, ill. a születés között)
Marcika most kb. 2500. Ha ilyen ütemben nő, és időben születik (nem előbb, mint Livi), akkor biztos 4 kg felett lesz :shock:

Kép
Kép
timóca
 
 


Jaj, teljesen letaglózott ez a köhögős, náthás vírus, amit a lánykámtól nyertem. Fáj a fülem is, voltam a fülésznél ráhúzódott a fülemre is, melegítsem és reménykedjem, hogy nem fog kelleni antibio. :( Csak most ne kelljen szülnöm ilyen állapotban, az nagyon szar lenne. :? :roll: :cry:

Igyekszem kúrálni magam, semmi étvágyam sincs, pedig lazacot sütöttem vacsira. :?

Most egymásután kb 5x hapciztam. :(
Vendég
 


Jó reggel!


Ma korán kezdődött nap, Imi fiam 3/4ed hat után már hallani sem akart alvásos dolgokról....bezzeg az anyuja ilyenkor bírna még horpasztani :cry: Mindegy, majd 7végén ha apa is itthon lesz :D ! (két gyerek mellett biztosan nem lesz ennyire egyértelmű a dolog, igaz?)

Dóri: átérzem helyzeted.Én ebből a szutyok kórból már hónapok óta nem vagyok képes teljesen kigyógyulni.Most is kétnaponta alig alszom a torokfájés miatt, a köhögésemmel meg egyenesen kiborítom magam :evil: .

Timi: Köszike az adatokat :lol: . Ha utána számolsz, akkor ha Livivel is kivárod a 40 hetet, akkor lehet, hogy ő is veri ám a 4kg-ot! :wink: Picikéd kicsit nagyobb, de majd kiderül.Én a nagyfiamat a 41.héten szültem csaszival, biztosan az is bejátszott a 4580grammba.A végén híznak állítólag nagyokat, akár heti 20-25 dekát is. :shock: (mondjuk erre én is lazán képes vagyok az éjszakai kis konyhai légyottjaim után :roll: )

Idejött Imike...fura szagokat érzek :lol: asszem következik a nagy barna hadművelet, így most megyek!Sziasztok!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Jó reggelt Lányok!

Petra,
ez ennyire elhúzódó dolog, hogy hónapok óta?? :shock: :shock: Ezzel azért kéne tenni vmit, nem? Mármint a köhögéssel nem tudsz kezdeni vmit? Mikor Vikit szültem (én is köhögtem :( ) volt egy gyógynövényes gyogyi, amit a fülészem ajánlott és nagyon segített. Előkeresem, mert megtartottam a dobozát direkt.
Jó korán keltetek.. :shock: :?

Timi,
extra szuper P.P kocsi. :P :P :D Abban én is benne lennék. :D Milyet vennétek? :D
Még szoptatsz? :shock: Te jó ég, nem semmi! :) És ha meglesz Marcika, akkor mindkettőjüket szeretnéd? Bevallom, tőlem nagyon távol áll nagy gyerek szoptatása.
De eszembe sincs ezen "vitázni", ezt mindenki maga tudja, és általában mindig 2-3 ütközőpont (vitaforrás) van a fórumokon, megy úgy egyáltalán az életben is. Az egyik a kajáltatás (mit ehet, mit nem a gyerek), a másik a szoptatás, ill. az éjszakai alvás (netán szoptatással kombinálva). :)

De tényleg, le a kalappal. :)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?