Új privát üzeneted érkezett!

Timi: nyáron ha minden rendben már bő egy hetesen viheted! De csak este, ha nem süt! Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Lino: apának jobbulást, reméljük ti megússzátok!

Zsuzsa: megint igazad van.Kép Kép Tényleg lakás és gyereke válogatja. Én is hűvösebb lakást akarooook!
Gondoltuk a párommal, hogy nyárra összeszedjük a légkondira valót, mert ez embertelen, de tényleg. Utálom a nyarat. Kép Remélem összejön. Ha nem akkor csak lehet részletre venni.

Na, megyek most már csak felteszem azt a fránya paprikás krumplit, mielőtt a Dani felébred. Kép
Már 1 órája alszik, nincs sok időm.

Bellana
bellana
 
 


Lino, vigyázz apára de azért nem menj hozzá túl közel. Kép Mi jövő szombaton megyünk a Praxisba, kíváncsi leszek a véleményedre.

Pihennék már én de a főnökömben ma tudatosult, hogy jövő héttől szabin leszek és bepánikolt. Pedig ezt fújom 1 hónapja.

Zsuzsa, mi is gondolkodunk a párologtatón de nem tudtuk eldönteni melyik a jobb, meleg v. hideg párologtató? Nyáron meleg van a lakásban, télen meg száraz a levegő. Most akkor milyet vegyünk?

Chello
chello
 
 

 
 

Zsuzsa!

A párologtató után már tényleg utána kell nézni, mert elgé durva, ami nálunk van.

Mucska!

Én is azért kérdeztem, mert négyemeletesben negyediken lakunk, és minden helyiségünkön (szobák, konyha) faltól falig ablak van, és kelet-nyugati fekvésű! Viszont van egy csodaszép, majdnem teljesen zárt udvar, fákkal, árnyékkal. Szerintem sokkal jobban tudna ott aludni a baba, mint a fülledt lakásban. Ezért érdekelne, hogy mikortól, és mennyi időre lehet kivinni a babát.

EGyik ismerős januárban szült (egy éve) és már január végén mentek gyerekestől a nagyszülőkhöz messzire. Azért ezt soknak tartottam, mert ilyenkor mindenki meg van fázva, bármit elkaphat a gyerek...
De még van idő a baba érkezéséig. És időközben rájöttem, hogy honnan a sok kérdés!Kép A kórházban merültek fel ilyenek, mert ahogy néztem a pocakos kismamákat, akik mindjárt szülnek, úgy teljesen közelinek éreztem a dolgot!Kép

A hormonjaimat meg le fogom lőni, hogy ne szórakozzanak velem!Kép

Timi
hmmm
 


mire megírom az üzimet, addigra annyian írtak már! le vagyok lassulva, vagy ti vagytok felgyorsulva!?Kép

Timi
hmmm
 


Zsuzsa!
Köszi a hálózsákos válaszokat, akkor újult erővel folytatom a keresést.

Mucska!
Nyári babákat szinte azonnal ki lehet vinni a levegőre, mikor hazajöttök a kórházból. Persze nem dög melegben, tűző napra! Én biztos simán lemennék a Tisza partra a két hetes babával, de állítólag 3. gyereknél már bátrabb az ember.

Képzeljétek, már érzem, hogy mozog a baba a pocimban! Persze csak néha néha egy-egy mozdulatot, de én már tudom, hogy ez az!

Panó
panó
 
 


Panó, te már érzed? Nahát! Én még nem, csak azt hogy estefele bekeményedik a hasam...

Chello, azért elenged a főnők?
bellana
 
 


Panó!

De jó, hogy érzed a babócádat!!!KépKép

Timi
hmmm
 


Panó, tök jó, hogy már érzed a babóca mozgását.Kép

Bellana, fogalmam sincs, hogy elenged-e, szerintem pénteken fog kiderülni, addig ízgulhatok.

Chello
chello
 
 


Sziasztok!

Azt elfelejtettem leíni, hogy az első babánkat várjuk.
Én babakocsi témában vagyok elveszve de nagyon, persze már leírtátok a tapasztalatokat.
Mondjuk nekem sok segítség, hogy még a szüleimnél lakuknk és nem leszek "egyedül" anya majd sok tanáccsal el tud látni.
Vásárlással kapcsolatba nálunk -Nyíregyen- csak Interspar, Tesco és Metro van.

Panó!

25 éves vagyok utolsó mensi ideje okt. 12 tehát szül. várható időpontja júli 19, ami azt jelenti, hogy most 15+1 vagyok. Ja és a Jósa András kórházban fogok szülni.

Az igaz, hogyha nincs semmi baj a mamával és a babával akkor szülést követő 48 óra után el lehet hagyni a kórházt?
A gif-eket hogy szúrjátok be nekem valahogy sehogysem jön össze :-(

Timi (alias kaola)csak már regisztráltam!
btímea
 
 


BTimi!

Nem akarok kötözködni, de ha okt. 12 volt az utolsó mensid, akkor júli 18-ra vagy kiírva, mert 2004 szökőév!
Legközelebb beraklak a táblázatba.

Panó
panó
 
 


Sziasztok Kép
Vagyis Kép mert szomi vagyok, de nektek azért örülök!

Vera, örülök az autónak, remélem egyszer nekünk is lesz Kép Csak győzzük majd benzinnel Kép Én már vezettem Hamival is, de még úgy h csak ketten voltunk, nem. De mernék vezetni, te is legyél bátor, ügyi vagy te!!!
nyávogás Kép -Hami meg most rászokott arra, h ha vmi baja van, nem sír, hanem panaszkodik, meg veszekszik, ordítozik...

Barbi :-30????? Az már nem embernek való Kép

Éjszakai nem alvókkal mély együttérzésem. Szerencsére, ez nekünk megy Kép Én hanalban, nem is várom meg, hogy sírjon, szól,hogy e e e és már hozom is szopizni, utána vissza. Én nem hagynám sírni, nemtom az mire jó, de embere válogatja...

Gabi, köszi klrdésedet, a homeobogyók erre nagyon beváltak. Amikor érzem, h jönne a nátha, ellentámadás és elmúlik Kép Most is sikerült!
Hami se szeret bekötve lenni az ülésbe, még szerencse, hogy ja megyünk, bealszik egyből.
Amikor a múltkor Pesten voltunk, pályán mentünk, egyenes is, sima is - nem rázta eléggé, így üvöltött vagy 10 percet, de utána bealudt.

Docka, nekünk is Cam hordozónk van, ezek szerint még jó ideig beleférünk. Én is abban reménykedek egyébként, h jön a nyár, kevesebb ruha kell, így elég lesz ősszel venni... bár ha így haladunk a hízással... hízás mentességgel... Kép

Pocicsík nekem nincs, poci ellenben van, asszem én jártam rosszabbul Kép

Anita, kedvenc méterárum az a nagy, ott a DM-mel ellenkező oldalon. Óriási a választék, leszedik nekem a csillagos eget is, nagyon arik!
Most még a piacnál lévő bababoltban voltunk, de nem sétáltunk, mert naon hideg volt.
Amit még szeretek, az az állatkert, de nagyon!!!
Fölös kilóimat küldöm neked fény post KépKépKép

Na és, hogy miért vagyok szomi... tegnap mértünk megint, sikerült alulmúlni az eddigit: 5 deka. Én már annyira tanácstalan vagyok, hogy hajde! 2 óránként próbálok szoptatni, de nem hinném, hogy többet eszik, szoptatva nem lehet a gyereket megtömni és kész...
És már kicsit be is van esve az arca szegénykémnek Kép Még szerencse, hogy a kedve jó, de úgy veszem észre, hogy fáradékony mostanában. Valóban lehet, hogy vashiány. Remélem, amit én szedek vasat, abból kap ő is rendesen, bár gondolom nem 5 perc, amíg hat. Viszont a vas már nálam megtette a hatását: székrekedés. De bánomisén, ha ő jól van!

Na megyek, mert közben felébredt és szopi lett!
Pusszancs
Ann
annann
 
 


Sziasztok

A gif-ekkel kapcsolatban már rájöttemKép

Panó igazad van de a könyvecskémbe 19 van írva valószínű a védőnő nem számolt a szőkőévvel, mert úgybár ha nem lenne akkor 19 esne vasárnapra, na de ez az egy nap nem oszt nem szoroz.

Előre is köszi!Kép
btímea
 
 


Sziasztok!
Ma megint nyűgi nap van Kép
Kb. egy hete hangoztattam hogy nem vagyok varázsitató párti, igyon csak rendes pohárból, erre fel vettem neki egyet Kép Még nehezen megy, de már ügyeskedik vele. Ráeszméltem hogy a járókába nem tehetem mellé a teli bögrét Kép Kép

Hajhullás: szerintem nálam jobban senkinek se hullik Kép reggelre tök barna a párna, porszívóval kell hajtalanítani, csomókban hullik, de ha beletúrok, akkor is egy adag a kezemben marad...doki szerint a toxémia miatt ilyen erős a hajhullásom, és azt modta hogy nyers élesztőt egyek, mert abban rengeteg B-vitamin van, de erre én képtelen vagyok Kép Most Supradyn-t szedek (jól írtam?!)

Kilók: hát rajtam is maradt 5-6 kg plussz de egyenlőre még nem zavar,kell a tartalék télire Kép elvégre a háj melegít....Kép

Utazás: Domi bírja, amint felbőg a motor, el is alszik...eddig még nem zavarta hogy be van kötözve.Ő inkább a sok ruha miatt hadakozik

csíkok: én a Milupa terhességi csíkok elleni krémet használtam, állítólag az szülés után is jó, bár én utána már nem kentem egyszer sem.Igaz hogy csíkom sincs, mert mire csík lett volna addigra megszültem Kép Kép Én is láttam ilyen topicot, érdemes lenne oda benézni

Sírás: én nem bírom hallgatni, egy percig sem tudom sírni hagyni

most szaladok, mert balhé van

Regina
gregina
 
 


Sziasztok!

Másfél órára léptem ki, de termeltetek rendesen.

Panó!
Szuper ugye, hogy érzed a babót?
Én az elsőnél is bátor leszek. A védőnő meg azt gondol amit akar. Nem fogunk megrohadni a panelban, ha nem muszáj.

Timi és B.Timi!

Puszi nektek! B.timi. Én is egy nappal későbbre vagyok kiírva, mint a táblázatban. Nem hiszem, hogy sokat számítana.Kép

Chello!
Ne hajtsd agyon magad!

Linó!
Jobbulást a párodnak! Vigyázz el ne kapj valamit!

Süncsi!
Kedves pocaktársam! Azért remélem, hogy nem munkából akarsz menni szülni! Én nagyon élvezem az itthonlétet!
Kép

Andi
Kép
mucska
 
 


Lino: a párodnak jobbulást, és nektek lányoknak jó immunrendszert!

chello: a meleg akkor kell, ha a baba vagy szülei náthásak, vagy köhögnek. Az gőzt okád! A hideg meg párásítja a levegőt télen is, és nyáron is. Amúgy van olyan ketyere is, ami mindkettőt tudja. Az árak 8000-től 120 E Ft-ig mennek párásító témában. Kukkantsatok be pl. egy Media Marktba!

Timi: a babát kiteheted a kertbe, vagy az erkélyre, de persze be kell valahogy szúnyoghálózni, mert a rovarok bántják. Erre pl. jó egy utazóágy, mert ahhoz ált van szúnyogháló is. Fokozatosság a lelke mindennek, de 1 hónap után kiteheted szerintem teljesen nyugodtan. Vagy csak kinyitod nála az ablakot. Az jó szoktatásnak előtte is.

Panó: korán kezdi ez a baba Kép
Amúgy néztem a zsákot, min 120-as. Vidd el a gyereket, és próbáld bele, az a tuti.

BTimi: szerintem a 48 óra nem elég. Én hétfő délután szültem, és pénteken reggel. Ez is rövid. A babakocsi téma ráér még, nézelődjetek, és ha van autó, mehettek máshova is vásárolni!

Zsuzsa
zerko
 
 


Süncsi, és a dolgozók!
Én a lányommal június 5-ig dolgoztam, és júli 2-án szültem. Tény, semmire nem maradt időm. Kép
Én tanítottam középsuliban heti 25 órában, és nem ülős tárgyakat! Matek, fizika,... Állandó állás, táblázás, lépcsőzés. De nem volt terhemre. Szerintem a gyerek mellett nehezebb!

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok Lányok!
Jó ideje nem irtam, de mint tudjátok Boti beteg volt. 2 nap magas láz egy nap szünet, utána megint 2 nap. Ma láztalan erre az apja jött haza 39,7 fokos lázzal (és neki ugye hónaljban). Egyrészt nagyon sajnálom, másrészt rettegek, hogy a kismanó nehogy elkapja.

A témákhoz:
Éjszaka átalvása a betegségek miatt elmúlt, de egyáltalán nem bánom, örülök, hogy szopizik, mert igya láz mellett sem szárad ki.

Csik nincs,igy véleményem se. A túlsúlyokhoz csak annyit, hogy ne feledkezzetek meg arról, hogy a cici is kb 3 kg plusz (azt mondják...).

Boti imád autókázni. A beöltöztetést, bekötés nem szereti, de ahogy elindul az autó az már remek. Most már nem mindig alszik, néha csak úgy nézelödik, de szinte sosem sir. Pedig elég sokat mentünk már vele. Ugyanez a helyzet egyébként a kenguruval is. Mi egyébként 0-18 kg-os autósülést vettünk eleve, ill vagy 2 hónapig a mózest kötöttük be.

Én csak akkor hagyom éjjel sirni ha még nem sikerült összeszedni az erömet, hogy felkeljek. (nem tudom Ti hogy vagytok vele, én nagyon szédülök olyankor) De gyakran mire felülök abbahagyja és visszaalszik. Egyébként szülés óta nekem is alacsony lett a vérnyomásom, de nagyon. Forditva müködöm.

Lassan én is szeretnék etetőszéket és járókát, de keresek használtat. Ált. semmi bajuk sincs, csak az áruk fele (igy volt a kisággyal is, az elmúlt 1 hónap alatt többet amortizáltam rajta, mint amennyi hiba volt rajta és 9 rugóért vettem kókuszmatraccal együtt).

Biztos ezer dologhoz akartam még hozzászólni, de az elöadásommal is haladni kéne, apát is áploni kellene és Botika is kezd uncsinak találni, hogy gépelek, ugyhogy búcsuzom.

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


<!--attachment: _l_s_016_kicsiben-59723.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*275.7**%fcl%f5s+016+kicsiben%2ebmp --><center><pre>
Kép
ülős 016 kicsiben.bmp (275.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
gregina
 
 


na most ezt miért így jeleníti meg?! basszus azért mert jpg helyett bmp.....Kép
ezer bocs hogy bénázok....Kép
gregina
 
 


Sziasztok!
Én Alma vagyok, holnap leszek 16 hetes kismama, az elsô babát várom, 28 éves vagyok és közöttetek még új.
Van itt hasonló korú pocakos? -Aki szívesen levelezne velem a kismamaság rejtelmeirôl, meg minden másról...?

Bellana L. ,neked köszönöm a tippet
a topikról!!

Puszi,
Alma
alma@mail.gatesgroup.hu
Alma vagyok
 


Szia Alma!

Ebben a topicban hasonló korú kismamák vannak!
Szívesen látunk! Kép
Mucska 19+5

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg az egyetemről, és Nórci olyan ügyi volt, hogy aludt, játszott, evett (lefejt tejcsit Kép), szóval máskor is megkapja apa, és lehet, hogy 2 előadásra is be tudok menni egy nap, szóval happy vagyok Kép!

Utazás: mi Sopronba megyünk 2hetente de végig alszik szerencsére csak ő is a sok holmit nem szereti, úgyhogy jó lenne, ha már nyár lenne.

Kérdés: valaki szeretne keresztelőt, vagy esetleg volt már, most azon filózunk, hogy mikorra tegyük, jó lenne azért várni szép időre Kép

Na m ost elindulunk haza, de holnap jövünk!

mindenkinek üdv

szép éjszakát

meme
meme
 
 


Sziasztok!Kép
Ez aztan a termes...Lassan nekem is szabira kell mennem,ha vegig akarlak olvasni...
A sajat nevemen meg mindig nem tudok irni,mar kuldtem mailt a szerkesztonek,vagy mi,remelem megoldjak,szeretnem visszakapni magamKép

Nem tudok mindenkinek nev szerint valaszolni,de a temakat emlitenem,ha megengeditek:

1.-Udvozlet az uj kismamiknak!Kellemes pocakosodast kivanok,gyertek gyakran.Timi,mi tenyleg napra egyidosok vagyunk es en sem szamoltam a szokoevvelKép

2.-Ez a meleg fogas kerdes.Mi is panelban lakunk,es a nyari forrosagban nincs hideg,bar nem hinnem,hogy elerne a 39 fokot(Bellana,egyutterzek,szornyu lehetKép)Gondolkodtunk egy legkondicionalon,meg akkor is,ha csak a nappaliba kerulne,mert 3-at nem tudunk megfizetni es szerintem par fokot mindenhol enyhitene,mit gondoltok? A noveremeknel van,ok nem betegedtek meg tole,de sokaktol hallottam,hogy megfaznak,gondolom egy olyan pici baba meg erzekenyebb is.Na de, a hoseg se jo neki,akkor sem tud jol pihenni meg enni,ugye? Talan vigyazva es ovatosan a huvos levego megis jot tenne.Este meg kiraknam levegozni a teraszra...Elmeletben jo,mi, csak az anyagiak...En nem tudom,lehet,hogy csak nalunk ilyen nagy gond ez,mert elso baba,de meg ugyis,hogy orokolunk sok ruhacskat,uti kisagyat,jarokat,kiskadat akkora anyagi megterheles a bababutor,babakocsi,stb,hogy nem hiszem,hogy mindenre futja majd.

3.-Az uti kisagyat lattam a noveremeknel,egyszeruen nagyon jo volt,nem kellett nyugolodni a szokatlan hellyel:nagyinal,kirandulason,akarhol felallitottak es a gyerek szo nelkul aludt benne.

4.-A dolgozos kerdes is nehez,en is elkezdtem rajta gondolkodni,igazandibol jol esne egy kis nyugodt keszulodes es csak babara koncentralas,de nalunk annyira szar a helyzet,mert pici,reszben sajat cegnel dolgozunk mindketten,ha valamelyikunk kiesik,az a hazastars nyakaba nagy terheket ro es lelkifurdim van miatta.Hogy legyen?

szoszi
szoszi vagyok
 


Szöszi!

Nálunk is úgy van, hogy együtt dolgozunk.(dolgoztunk). De a baba ezzel jár szerintem, hogy lehet, hogy a másiknak többet kell vállalni. Mi is fogunk épp eleget! Én attól segítek a páromnak, de próbálom a főnök úrnak megtanítani a dolgokat, hogy boldoguljon nélkülem is.
Puszi Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Kép
gregina
 
 


Regi, szuper a kép!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza a tanácsadásról, Zsoltika 6870 gramm, tehát már megduplázta a születési súlyát! KépKépKép

Nekem is iszonyúan hullik a hajam. Már alig merek hajat mosni Kép Komolyan elgondolkodtam a rövid hajon... Viszont nem tudom, mikor jutok fodrászhoz Kép

Kilók: rajtam is van sajna, kb. 7 kilóval szeretnék könnyebb lenni. Bár ha a cici 3 kiló plusz Kép Az már jól hangzik! KépKépKép

Docka,
éjszaka átalvása Kép De úgy látszik, ez minden babánál így van. Most kérdeztem a védőnőt, szerinte a fogzás miatt ébrednek meg a babák... Hát lehet. Én is úúúúúgy aludnék már egy nagyot!

Vera,
bank Kép Alapvetően én is szerettem. Tényleg jó volt az ügyfelekkel foglalkozni, csak hát ők sem mindig kedvesek, engem néha nagyon fölbosszantottak. Ezért is hagytam abba a munkát már márciusban. Ráadásul a fiók, ahol dolgoztam jó messze volt, úgy 1 órát utaztam oda, 1-et vissza...
Ügyes Bence, hogy ilyen szépen utazik, és a sapit is tűri Kép

Anita,
irigyellek Kép Néztem én is a csíkos topicot, A-vitaminos krémet ajánlanak. Holnap veszek is, úgyis megyek a gyógyszertárba Kép Archiválás talán ma.

Ann,
ne légy szomi! Fő az, hogy növekszik Hami, csak most lassan. Doki mit mond?

Regi,
hajhullás és nyügi Kép Varázsitató bevált? Nagyon édesek vagytok együtt Dominikával Kép

Edit,
örülök, hogy Boti jobban van! Apájának jobbulást! És kitartást a tanuláshoz!

Meme,
Norci ügyi! Kép Keresztelőt mi szeretnénk, már meg is beszéltük a templomban. Az öcsém lesz a keresztapu. Keresztanyu még nincs... Nem vagyunk nagyon vallásosak, de azért ezt szeretnénk Zsoltikának. Az időpont: mi áprilisra tervezzük, akkor már jobb idő lesz.

Zsoltika épp a macival bírkózik Kép Egyre ügyesebb! Hopp, győzött a maci Kép

Megyünk enni, szép estét mindenkinek!

Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Alma, örülök, hogy idetaláltál! Kép

Szöszi: mi is egy légkondit tervezünk, de nekünk másfélszobásunk van és körbejárható, szerintem nagyjából jut mindenhova. A nagyszobába tettetnénk és a hűvös -gondolom- átmegy a kisszobába is ahol majd a baba lesz. Majd meglájuk mi lesz belőle. Én úgy tudom, hogy 8-10C-nál ne legyen hűvösebb mint kinnt, mert a nagy különbségtől lehet megfázni.
Ti hanyadikon laktok? Nálunk az a gond, hogy nincs erkély sem ami lefogná, hogy így felmelegedjen, ráadásul fekete kátrány van a tetőn és az szívja a meleget rendesen. Éjjel csak úgy ontják a falak a hőt...

Munkaügyben nem tudok tanácsot adni, én nem sajátban dolgoztam és veszélyeztetettként iziben kiírtak már a legelején.

Puszi:
Bellana
Kép
bellana
 
 


Gabi, nehogyaszidd, h beszéltem dokival. Egyből tápszer ezerrel Kép Piszkosul zavarja, h szoptatok Kép Marad a védőnő, talán jön a 7en.

Az jó hír, h a cici +3 kg, de nekem a fenekem + a hasam akkora, h nem férek bele semmibe Kép

Regi, nagyon ari a kép! Kép

Ez egy ilyen Kép nap.
pusszancs
Ann
annann
 
 


Ann,

igen, ez a kényelmes megoldás a dokinak. Mármint a tápszer. A védőnő jobb fej? Nálunk szerencsére szopipártiak, ma is megbeszéltük, hogy ha ilyen szépen gyarapodunk, 6 hóig csak anyatejcit kap Zsoltika Kép

Kitartás, jön a 3 hós ugrás Haminak is Kép

Pussz:
Gabi

pgaboka
 
 


szia Alma. Üdv itt!

Aki dolgozik, szerintem a végén hagyjon min. 2 hónapot!

Zsuzsa
zerko
 
 


A hajhulláshoz csak annyit, hogy emlékeztek én is mennyit panaszkodtam? Bizony 2 hónapig úgy hullott a hajam, azt hittem nem marad egy szál se, de szépen abbahagyta. Most már csak a normális mennyiséget vesztem el + azt a pár szálat, amit Ádámkám ügyesen kitép.
Na, a mai alvás inkább csak sirás, megyek is ehhez a nyafogóhoz.
Ja, és most minusz 28 fok van, Edmontonban (kb 300 km északra, a tartomány fövárosa) -46 szél nélkül!!! Azt mondták, ilyen idöben 10 perc alatt is megfagyhat az ember, szóval nuku séta...
Azért remélem ilyen hideg nincs otthon és nem is lesz...
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok Lanyok!

Eloszor is koszi a sok uzenetet, de sajnos a parom csak egy icike-piciket van jobban, szinte nem is lehet eszrevenniKép Igy estefele iszonytosan rajon a kohoges, majd megfulladKép Es sajnos ugy nez ki, hogy en is megkaptam, mondjuk nem is csoda, hiszen allandoan mellette kellett lennem, ki se birt kelni az agybol. Nekem ugy latszik nem segitett a sok vitamin, pedig tenyleg tomtem magamba a kivit meg a citromot, narancsot. Szerencsere egyelore csak a kohogest erzem, hogy lassan jonni fog, most meg csak ritkan kell, de erzem, ahogy kuszik lefeleKép

Tudtok valamit, ami segit es lehet szedni terheseknek is? Azert holanp felhivom a dokimat, meg Apukam szerint az aprobojtorjan es kakukkfu tea nagyon jo kohogesre.
Ma elmentem a parommal a korzeti dokinkhoz es o azt modta, hogy sajnos az elso 3 honapban semmit nem lehet szedni, minden rohadt gyogyszeren rajta van, hogy kismamaknak nem ajanlott.
Szoval nem tudom, hogy mi leszKép Lazam szerencsere meg nincs, csak hoemelkedesem.
Most iszom a teat es imadkozom, hogy a babanak ne legyen semmi baja. Sajnos abban mar nem bizom, hogy magatol megszunikKép

Irjatok meg, ha tudtok valamit kohogesre!

Jaj, itt sirankozok es meg nem is udozoltem az uj Kismamakat itt a forumon! SZIASZTOK!

Goca:orulok, hogy idetalaltalKép

Sajna most nem sok mindent tudok irni.Kép

Sziasztok!
Orsi
11+3

avocado
 
 


Orsi!

5 hetesen én is csunyan kohogtem csak én lázas is voltam nekem a doki bioparoxot és lándzsás útifűt írt fel.

Remélem tudtam segíteniKép
btímea
 
 


Szia Orsi!

Jobbulást mind a kettőtöknek!
Nézd meg itt a babaneten a rendelő címnél, hogy mit írnak erre. Mintha olvastam volna, hogy melyik gyógyszert lehet szedni. ( babanet/rendelő/várandóság/kockázatok a terhesség alatt/légúti fertőzések)

Puszi Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Timi es Mucska!

Nagyon koszi a gyors valaszt! Aranyosak vagytok!
Remelem ezek segitenekKép

Orsi

avocado
 
 


Mucska!

Nem talalom a rendelot! Hol keressem?

Orsi

avocado
 
 


Szia Mindenkinek,
imádom, hogy ilyen pörgős ez a topik!!!

Bellana,
dehogy bántottál meg, egyszerűen mások a tapasztalataink. Amikor július 12-én hazajöttünk a kórházból, Danira még kocsikabátot is kellett adni a rugira, és meleg plédbe csavarták: kb.20 fok volt. Egy-két hét múlva már 31 fok volt a lakásban...De 38?! Hogy bírtátok? Éjszaka mennyire ment le, 33-ra? Minden részvétem.
Egyébként természetesen ilyen időben tényleg elég szerintem is egy (hosszúujjú) body, és rá egy nagyobb textilpelus takarónak.

A légkondival kapcsolatban már elég tapasztaltnak érzem magam, jó pár éve van nekünk: az első hetekben én nem merném bekapcsolni, akármilyen meleg van. Egyébként a megfázás kivédhető, csak nem szabad 22-23 fokra tenni, amikor gép nélkül 30 fok körül lenne a lakásban, ha 25-26-ra állítom, az már egetverő különbség a döglesztő meleghez képest.

Párásító ügyben szintén körbejártam mindent, nem sajnáltam az időt, és talán a pénzt sem, mert megvettem a legjobbnak kikiáltott BONECO ultrahangos hidegpárásítót 40e-ért, de nem igazán vált be.Ha tehetném, visszacsinálnám...Egyrészt a budapesti víz túl kemény, és napi 4-5 liter vizet elpárologtat, ennyit nem tudok desztillált vízből megvenni, vagy állandóan forralgatni, lehűteni, stb. A belső ultrahangos magot iszonyú nehezen tudom megtisztítani a vízkőtől. A tv-t két-három óránként(!) belepi egy hihetetlen finomságú hófehér réteg, szörnyen néz ki, és ez a réteg persze mindent beborít (csak máshol nem lehet látni),és be is lélegezzük. A cserélendő betét ára(két-három havonta)tavaly 6.000.-Ft volt. Ráadásul vettem hozzá egy speckó páratartalom-mérőt, és abból is kiderül, hogy nem tudom feltornázni 40% fölé a páratartalmat, hiába üzemel egész nap! Bezzeg amikor lekapcsolják tavasszal az összes fűtést, két napon belül 40-50%-ra felmegy magától.
Amit viszont nagyon szeretek, az egy magyar gyártmány, a neve AIRWOLF, 30e volt az ára, légtisztító és párologtató egyben, rengeteg ajánlás és teszt támasztja alá a képességeit. A fenntartása is olcsóbb, háromhavonta kb.2-300 Ft a szűrő, és mindenféle különleges adalék van még pluszban hozzá(bakt.ölő, szagmentesítő, spóra és penészölő stb.), de ez nem kötelező,elég a csapvíz. Ez szerintem ezerrel jobb a BONECO-nál.

Én viszont nem hallottam még a melegpárásító előnyeiről, majd utánakérdezek. Ma sok gyerek hajlamos a kruppra, asztmára, allergiára, és ezekre mind a hidegpárásító jó.

A hálózsákot én azért nem szerettem, mert a vállai teljesen fedetlenül voltak benne (legalábbis a miénk ujjatlan volt,alul meg rendesen vastag), és azt gondoltam magamból kiindulva, hogy az nem túl jó, én mindig állig betakarózom...De nem lehet rossz, ha nektek bejött!

Sziasztok új topikosok!
Nagyon jó, egyszerre hárman is jöttetek!
Alma, azért egy 19+1-es kismamával is leveleznél, ugye? Főleg, ha iszonyú sok tapasztalattal rendelkezik és ezt hosszú oldalakon keresztül meg is osztja veletek...

Sziasztok

Bori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Orsi!

Próbálj homeos bogyót szedni a panaszaidra. Köhögésre van külön homeos szirup, lányomnál hatott. Torokgyulaldásra én Angin.Heelt szedtem, Gripp-Heelt náthára, oscillococcinum-ot influenzára. Emelett ittam kakkukfűves, orbánfűves, orvosi zsályás teát, nekem ez elég jól hatott. Persze a gyógyteát csak mértékkel. Ajánlom még az öblögetést! Friss levegőt, infra lámpát, párologtatást a lakásban. Hagymás ételeket, tormás kenyeret, szóval minden népi praktikát !

Látom mindenki lázas készülődésben van! Kép Ez olyan szép időszak!

Ma egész nap fáj(t) a fejem, így öszinte részvétem minden olyan kismamának, aki hasonlóval szenvedKép Szegény lányommal így nagyon türelmetlen voltam, nem bírtam a hisztijét jól kezelniKép

Nem tudtam átrágni magam a mai termésen alaposan, ne haragudjatok, ha személy szerint most nem is reagálok!

Kinga: Mi van veled???? Vizsgákon túl vagy? Baba jól van? Pihensz?

Jó éjt!
Zsuzsi (15) (akinek akkora a pocakja, mint egy 5 hónapos kismamának, már hajolgatni kellemetlen!, el se hinném, ha nem látnám)
zsu26
 
 


Orsi!
www.babanet.hu-ra lépjél ne innen a topicból indulj! Ott lesz oldalt és felül is!

Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Szia Lányok!

Bori, megkönnyebbültem, hogy nem haragudtál meg rám. Nem is akartalak bántani, utólag már bántam is, hogy nem tudtam normálisabban megfogalmazni azt, hogy tényleg egyszer&#369;en mások a tapasztalataink. Kép
A lakás nyáron éjjel úgy 28C-körül van, de a leveg&#337; nem mozdul. Annyira szenvedtem nagy hassal, hogy nagyon. Teljesen bevizesedtem,úgy éreztem megfulladok. Nagyon nem várom ezt az id&#337;t. A légkondira viszont akkor érdemes benevezni, ugye? Jaj, ha már harminc fokra levinné...Tudjátok azt kéne ide berakni, aki tevezte ezt a házat! Arról nem szólva, hogy milyen rezsije van...Majdnem lementem hídba mikor összeadtuk most.
Bori, mekkora a pocid?

Tényleg Panó, neked van már? Nekem mintha lenne valami, de persze lehet, hogy az csak a hájam. Kép

Orsi: sajnállak titeket!
Nekem is bioparoxot adtak, ez recept nélkül kapható spray és az infralámpa is bejött.
A cím amit Mucska ajánlott a következ&#337;: http://www.babanet.hu/faq/terpat19.htm

Zsuzsi: remélem jobban vagy és irigylem a pocidat. Kép

Puszi mindenkinek:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!
Bocs,hogy eltűntem,most órákig olvastam vissza,jó bünti volt.Holnap megyek vizsgázni,de kivágnak,ez 100%,de nem megyek uv-zni,mert olyan lázas voltam pár napig,hogy na.Meg hánytam,oda a hízókúrám teljesen Kép Úgyhogy nem tanultam,de elegem is van a vizsgaidőszakból, kipróbálom,milyen görgetni...

Légkondi:nekünk olyan van,ami párásít is,meg párátlanít is,igény szerint,de vigyázni kell,mert egyszer a hülye haverom baromkodott a távirányítóval és átállította 15 fokra.Ezt már csak másnap reggelre konstatáltuk,addigra meg szétfagyott a vesém.

Babakocsi:Mi lenne,ha 4 funkciósat vennék,mert abban minden van?Vagy az nagyon nehéz?Én elég sokat mászkálok.

Pocakméret:én már sírtam is miatta,majd hétfőn megyek uh-ra,AFP-re,remélem,megnyugtatnak.Már 16 hetes vagyok és egyáltalán nincs hasam,illetve magamhoz képest van ugyan,de egyáltalán nem feltűnő.Próbálok hízni,egy csomót eszek,erre most hánytam agyba-főbe,még ennek sem volt értelme.Szegény Anya próbál vigasztalni,csak nem megy.

Ne haragudjatok,holnap írok mindenkinek,de most szétreped a fejem.Tényleg bocs Kép Kép Kép

Mindenkinek jó pocakosodást és nagyon szép álmokat!

Puszi,Kinga
nyinike
 
 


Kinga!

Jó hogy előkerültél!

Pocak nem mindenkinek látszik ám a 16. héten. Nekem a 18. héten kezdett növekedni. Most meg nődögél szépen, bár szerintem nem nagy ahhoz képest sem, hogy félidős vagyok. Eddig 3 kg van rajtam. Akik december elején láttak, azok szerint fogytam combból. Az mászott fel a pocakomra most! A kozmetikusnál volt egy másik 20 hetes csont és bőr kismama. Életedben nem mondtad volna meg, hogy félidős!
Ezen ne idegeskedj! A végén meg az lesz a bajod, hogy nagy lesz!
Puszi: Mucska

Mindenkinek jó éjszakát!

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska!

Te is éjjeli bagoly vagy?
Köszi,most nagyon jól esett.Biztos kezdek széthullani a hülye vizsgaidőszak miatt,irigyellek kicsit benneteket,hogy mehettek nézegetni,én meg bent rostokolok,azért van annyi nyűgöm.

Látom,vizslád van.Nagyon szeretem őket.KépCsak nem őt akarta kidobni anyós????

Pussz,Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!
Úristen Barbi ezek a mínuszok nem semmik! Kép
És ilyenkor nincs kijárási tilalom? Kép

Regina!
Jó a kép! A link is működik.

Ann!
Bp-n nem tudsz jó méterárut? Én azon gondolkodtam, hogy varrok rucikat Andrisnak. Nem is olyan bonyolult lenne pl. egy kisnadrág (Anyóstól kapatam egy régi varrógépet már csak anyag kéne)

Meme!
Szisz kislányának már volt keresztelője. Mi is szeretnénk keresztelőt, múltkor felhívtam a plébániát, de nem értem el a papot. Majd legközelebb.

Gabi!
Gratulálok a duplázáshoz! Kép

Jó éjt:
Docka
Docka
 


Sziasztok Lányok!

Azt hiszem a plusz kilók terén én vezetek: rajtam még kb. 10-15 kg van Kép Nekem nagyon betett hogy egymás után volt közvetlenül a két terhesség, szoptatás miatt fogyóznom se lehetett. Most kezdek kicsit visszafogni az ételmennyiségből, hasizmozni is elkezdtem, de nálam is a has-fenék kombinációnak vannak olyan méretei, hogy nem jön rám semmi Kép
Én is csíkos lettem, de csak most a második baba után, és érdekes módon csak az utolsó héten jött elő. Kíváncsi vagyok, hogy ha Tünci azzal az egy héttel hamarabb született volna, akkor nem is lennék csíkos? Végülis már mindegy, most már azon kell dolgozni, hogy eltűnjenek Kép
Szülés óta folyamatosan krémeztem, Dove testápolóval kenegettem, az elég sokat segített, a lilás színárnyalat mindenesetre szépen lassan elmúlt, maradtak a csíkok. Aztán karácsonyra a sógornőmtől kaptam Avon narancsbőr elleni krémet, és azóta azt használom. Azt kell hogy mondjam, hogy nekem bevált. Nem mondom hogy abszolút eltűntek, de halványodtak az biztos. Bár nekem nincsenek is illúzióim azzal kapcsolatban hogy olyan lesz a bőröm mint régen, még ha majd visszafogynom sikerül is.

Varázsitatónk nekünk is van, kicsi fiam éjjelente abból iszik, meg akkor is azt visszük ha utazunk valahová. Abszolút nem jelentett gondot a pohárra való átszokásban. Nagyon szépen tud inni pohárból is, de olyan is előfordul hogy kisbaba szeretne lenni, és követeli a cumisüveget, főleg mikor a hugija is abból iszik Kép Úgyhogy hol pohár, hol itató, hol cumisüveg, mikor melyikhez van kedve Kép

Voltam ma a dokimnál, kiderült hogy a szülés után lett egy kis méhszájsebem Kép Hát nem mondom hogy feldobott a hír Kép Mondjuk panaszaim nincsenek tőle, és azt mondta ebben az esetben semmi gondot nem is jelent, de azért jobb lenne nélküle...

Hú, most látom milyen késő van, szaladok is lefeküdni, mert mindjárt ébreszt a kisfőnök, hogy ő bizony szopizna Kép

Jó éjt mindenkinek, sziasztok, Diti
diti
 
 


SZiasztok!

Diti: megnyugtatlak, kilók terén én vezetek Kép Csak én nem a terhességgel szedtem össze őket, hanem már jóval előbb Kép De legalább 30 Kép

Képzeljétek, BAlu tudja, hogy hívják Kép Ez azért nagy szó, mert Tersztenyák a vezetéknév Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nem olvasok vissza mert aludni szeretnék az éjszakaKépKépKépKép Termékenyek vagytokKép

Velünk nincs semmi különös, voltam Pesten, nagyon jó volt.
Képzeljétek, apajelölt (továbbiakban TamásKép) Vett Bencének kiságyat, ágyneműt, ruhákat, meg mindent ami kell, hogy legyen Pesten is minden, amikor jön Benci. Hát nem édes? KépKépKép
Én olyan boldog vagyok!!!

Lányok, nem valószínű, de ha esetleg lenne nektek használaton kívüli kiskádatok, ágyra köthető zsebes tárolótok, asztalra szerelhető etetőszéketek, vevő lennék rá!

Cory, téged látlak: Gratula Balunak!!!

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 



3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?