Új privát üzeneted érkezett!

Ok Momoska,nem sietettem,remelem nem bakterialis.
azt mar tudom,hogy virosos megbetegedesnel nem kell ab.

Koszi
Meg mindig alszik.Egy parszor felebredt,aztan ugy dontott meg csicsizik tovabb,pedig ez mar furdes ido.

Nuncsinek 4 honapig logott a nyakaban a lanc,ket hete szakadt le rola,de mar elotte kezdodtek az ejjeli kelesek.

Kép
mamice
 
 


Réka: sajnálom nagyon a kis Nüncsit. Én is biztos kilennék ha beteg lenne kolos. próbálj megnyugodni, ha ideges vagy nüncsi is megérzi. Biztos minden rendben lesz, az orvosok csak értik a dolgukat (vagy nem? túl naiv gondolat? deház kiben bízna az ember lánya, ha nincs dr a neve előtt?) Még szerencse, hogy a kiscsaj ennyire vidám, és nem viseli meg nagyon.

Na, megvettük a gyerekülést. Römer king plus. ezt ajánlotta az eladó, és Szabinak is ez teszett a legjobban. nekem dizájnra a besafe jött be, de fő a biztonság. + még egy érv szólt e mellett a német gyátmány mellett, a szélessége. Kolos már most egy kis vasgyúró, kell neki a nagy hely. :)
igazából Kolos utálja az új ülését. :( ebből is ugyanúgy furja ki magát, mérgelődik - de szerintem ez csak azért lehet, mert be van kötve, nem tud mozogni. ennei is röptében akar, most hogy élvezi a szabadság ízét, egy helyben nem igen marad meg.

Kaja: mivel kolos mindent megeszik, nem igazán én vagyok az emebred. de nála a gyümik jönnek jobban be (barack a favorit, de a bánán is jó édes)- és borisszal ellentétben - csak ha hideg. még a főzelék sem lehet egy bizonyos hőfoknál melegebb, mert kiköpi és fintorog.

szerintem az zavart meg minket, hogy te is keresed a képet és nem tűnt fel, hogy arra gondolsz amit 2. feltöltöttél. mind1. :wink:

legyen jobb éjszakátok mint az előző!!

Kép
Vendég
 


hú csajok de sokat írtatok...!!!

gyors elolvastam, remélem mindenre reagálok majd, sikítsatok ha valami kimaradt!!!

Szóval Lilinek csak alul van két foga, de az már több mint egy hónapja jött ki.
A lánc ellenére tegnap nem aludt! 22-kor valamiért felsírt, de úgy mintha megilyedt volna valamitől. Altatás.
Aztán 20 perc altatás fél óra alvás, vagy 3x. Legközelett 2.30-kor kelt, akkor kaja, mert totál elkezdett játszani, akkor már nála aludtam. És 1 kemény órámba telett mire betettem az ágyba és még akkor sem aludt, csak csukva a szeme, nagyokat sóhajtozott, néha kalimpált a lábával, megfogta a kezemet - az ölembe ringatva - de aztán úgy voltam vele, hogy most már tele a bugyrom, álmos voltam. Igaz még nem aludt, de ment az ágyba, aztán aludt 7-ig, de hallottam közben is fent lehetett, mert mocorgott.

Hogy mit szeret? Tulajdon képpen eddig amit adtam neki mindent megevett, és mindenből kb. egyforma mennyiséget. Ami ízlik neki az a tök, borsó, de evett már brokkolit, cukkinit, spenótot, paradicsomosat, krumplit és rizst. Persze ezeket én csinálom és mindegyikbe van krumpli, répa, fűszerek, hagyma is.
Egyedül amit imád az a tejpép. Az mindig bejön.

Már voltunk sétálni, most majd megyünk alukálni. Lili nem tudom meddig bírná föntléttel, biztos tovább, én eröltetem néha az alvást úgy érzem, de amikor már 2 órát fönt van és nyügös, akkor viszem altatni.
Lehet nekem is hagyni kellene és ha már nagyon álmos elaludna magától.... hm????
Megyek mert már ordít a szőnyegen...

KépKép
domidina
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon-nagyon sokat írtatok. Néha beleolvastam, de mindig időhiányban szenvedek. Ti hogy csináljátok? Tegnap szinte egész nap le sem ültem, főzés, almaeltevés, mosás...Ma meg megyünk a telekre, úgyhogy még gyors össze kell pakolnom.

Mamice!
Remélem Nüncsi hamarosan meggyógyul, mert ezt még olvasni is rossz volt, amit utoljára írtál. Én is inklább azt mondom, hogyha nem muszáj (ly?), akkor inkább ne kapjon AB-ot, persze ez nyilván az orvos feladata eldönteni, hogy szükséges-e.

Momoska!
Olyat jót mosolyogtam, amikor írtad, hogy miről beszélgettetek Alízzal. :D A képek is jók!

Orsi!
Most ki fogsz nevetni, de amikor én gyerek voltam mindig arra vágytam, hogy ilyen előltöltős mosógépünk legyen, mert imádtam nézni, ahogy forog benne a ruha. (Most már az van és van hogy leülök és csak nézem...) Kolos nagyon jó húsban van.

Többiek ne haragudjatok, hogy nem név szerint írok, de csak a témák maradtak meg a fejemben.

Dávid szinte mindent megeszik, amit adok neki, talán az alma, amit a legjobban kedvel. Eddig almát, őszibarackot, krumplit, répát, cukkinit kapott.

Autósülést mi 0-18 kg-ig vettünk, mert a mostaniba már alig fér bele. Nem is tudom, hogy tervezték ezt 13 kg-ig. A márkáját majd megnézem. Használtan vettük, majd megnézem rajta a jelzést is, de úgy emlékszem, hogy van rajta.

Alvási szokásainkat tekintve Dávid de. alszik hosszabban és szinte egész délután fent van. Volt olyan, hogy 6! órán keresztül. Éjszaka 1-2x megébred, felsír, de aztán visszlalszik. Éjszakánként mostanában egy bodyt, rövidnadrágot és zoknit adok rá. Betakarni nem szoktam mert 2 perc múlva már úgysincs rajta.

Múlt hétvégén próbáltunk medencézni a Dáviddal. 28 fokos volt a víz. Mikor raktuk bele folyamatosan locsoltam, közben nagyon aranyosan szisszeget, hogy ez a víz neki hideg! Kb. 1 percig bírta aztán elkezdett sírni, úgyhogy inkább kivettük. Az esti fürdőviz hőmérsékletét csökkentettem neki, de úgy látszik a medencevíz még így is túl hideg volt.

Megyek összepakolok, amíg alszik. Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

csak gyors bekukk..

elnezest, csak Rekat szeretnem megkerdezni mert latom hogy itt van hogy milyen vasalot vett, mert en is vasalovasarlasi project-ben vagyok.

koszi!

szep napot mindenkinek!!!
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Tina: Hogy csináljuk, vagyis én? Hát először is én nem főzök, az már rengeteg idő, csak Lilinek. Aztán takarítás, 1 héten 1x ketten Tibivel ő porszívózik, én fölmosok, rendberakom a fürdőket. A rendrakás, meg az ilyen apróbb dolgok amikor alszik és szép lassan. Én már ezen nem is idegesítem magam, mert fölösleges, mindenre nem jut idő.

Az időn a kertemre sem tudok annyit szánni amennyit igényelne, sajnos meg is látszik ez a virágokon. Én a Lili mellett ha fönt van, nem igen tudok sok mindent csinálni, mert igénylei a társaságomat. Max. mosogatás, teregetés ilyenek, ami hamar megvan.

Almaeltevés???? Na ilyennek hozzá sem fognék..... Még a főzés se menne, pl. most is aludt fél órát és meg is látszik rajta mert megint itt sirdogál a szőnyegen ahelyett hogy eljátszana szépen. Nyügi van megint..... :cry:

Írni is olyankor szoktam ha felébred, vagy evett akkor elvan egy darabig. Persze még kellene egy-két levélre válaszolnom, de az már megint nem fér bele... :(

Réka: tényleg szörnyű olvasni, én nem is tudom mit csinálnék ilyen helyzetbe, biztos szét idegeskedném magam. Én nem igen vagyok jártas a betegségekben, de a fehérvérsejtszám mitől lesz kevesebb, és mitől jön vissza???

na most már tényleg mennem kell..

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

most kicsit később - apa dolgozik/zott a gépen...

nekünk meg újabb fog bújt elő - szám szerint az ötödik! a felső jobb oldali szemfog. szinte már minden nap újabb fogra bukkanunk. :)
ha felül nem jönnek ki a közepsök, elég furán fog kinézni a kicsink, mint akinek behúztak és kitört elöl a foga. :)

én sosem akkor rakom le kolost amikor én jónak látom. mert ha nem akart aludni akkor nem akar, kényszeríteni nem tudom. ő ált. 2-3 órát bír ki, de van hogy többet főleg délután. (mint ahogy Dávid)
van Lilinek vlmi jelzése ami arra utal, hogy álmos? mert ha igen, akkor szerintem várd meg és csak akkor próbálkozz a lefektetéssel. lehet, hogy kibírna 3 órát is ébren, és akkor annyira fáradt lesz, hogy önként és dalolva megy aludni (egy kis altatás meg belefér)
ma pl. Kolos 3/4 7kor kelt, és csak 3/4 10 kor volt hajlandó aludni. pedig beraktam az ágyába negyed 10 körül, mert már unta a játékait, egy kicsit dumált, majd elkezdett panaszkodni, meg hívogatott engem, hogy vegyem fel. felvettem és egyből csukta is be a szemét, csak anya melege kellett neki.

Tina - senki nem néz hülyének! ez aranyos. :)
Vendég
 


sziasztok,
na ennek a kolyoknek semmi se jo, miota visszajottunk pestre. ot is lenn kellett volna hagynunk, mint alizt. anyam csak megoldotta volna az ejjeli szopcsikat:-)) mindenhol nyig, sot sir(!!!), ez a legfurabb, meg aktiv foglalkoztatasban is!! en meg kohogok ejjel, fel is ebresztettem 2x.

alvasilag borisz kiszamithato szerencsere, mert mas jelzese nincs az almossagra, max. hogy kicsit nyugosebb olyankor, de van, hogy az se. egy ideig, kb 5 hos koraig 2 orat birt ebren, aztan volt az az idoszak, mikor atallhatott, an meg nem tudtam, mi van vele, mert sirt mikor leraktam, biztos emlekeztek...akkor aztan rajottem, hogy inkabb hagyom, hogy ebren nyugoskodjon hosszabban, nem rakom le 2 ora utan...s kb. azota 3 orat bir. 2 ora utan meg sose nyugos, de autoban sem alszik el, csak ha mar 3 orat fenn voolt, akkor viszont tutira...agybaberakva, babakocsiban, autoban is.
en alizon is ugy mertem le mindig, szuksege van-e meg a delutani alvasra, erdemes-e kuzdeni ezen, h. autoban bealudt-e ebed utan, ha hosszabb utra mentunk... s kb. 2 ev mar ott se, itthon se!!!

de delutan borso is tobbet bir ebren, azaz az esti lefektetes elott is siman birja a 4 orat. ennel sokkal tobbet - asszem - meg nemigazan volt fenn.

ido gyerek mellett:
ha ebren van, akkor - na ma nem, de altalaban - 10-15 percekre magara lehet hagyni. ezalatt megoldom a teregetest, kisebb fozeseket ilyesmi. a tobbit - pl ide irogatas - ha alszik, vagy apazik, alizozik. fozni szoktam, azt szeretek, takaritani nem, azt nem szeretek, azaz neha lemosok egy-egy mosdokagylot, ad hoc modon felmossuk a konyhat hol en, hol az apja, letorlom, amit eppen koszosnak latok, apjuk neha porszivoz, ha valami feltunik neki, port torol, de nalunk sose voltak ilyen rendszeresen betervezett kis-, nagytakaritasok. meg mindig azt vallom: "inkabb a gyereked szeme csillogjon, mint a kilincsed.":-)
arra mar nem is emlekszem, aliz mellett hogyan oldottuk meg a dolgokat, mert az lehetett az igazi feladat.
bar - oszinten megvallva - nalunk apa sokat van itthon, nyaron vegkepp, de evkozben is!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


variaciok boriszalvasra.
mivel borso cumit se akar, ujjat se talalta meg igazan, ezert neki mindig valami ronyszeru dolog kell, h. elaludjon. ez gyuri, szopogatja.
alapbol a halopolom es a rongykutyaja van neki az agyaban. altalaban a halopolom kerul a szajaba, de neha a kutya fule, vagy farka.ű
ez pl. mai kep...sot eppen jelenleg alszik igy. Kép

autoban viszont fel kell talania magat, mert mindenhova nem cipeljuk az alvos dolgait...itt az arnyokolonak kitett pelust talalta meg!

Kép

itt meg mar vegso esetben...lehuzta a zoknijat es azt!
Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

Csilla!A vasalom Tefal Aquaspeed 150.Nagyon szeretem.

Hajnalban megint belazasodott Nuncsi,adtam eki nurophent.Lement,de amikor felkelt odabujtam hozza,feltuno volt,hogy nem kezd el menekulni,es csak bujt,bujt.Ereztem,hogy reszket,libaboros a kis bore.Gyorsan feloltoztettem,aztan a Dani meg betekerte a takaroba es igy volt,meg sem probalt menekulni.adtam neki kajat,de nem nagyon kellett neki.Laza megint felment.Osszepakoltam hatha maradunk a korhazban.Elmentunk eloszor a korzeti gyerekorvoshoz.Laza mar 38,9 de tok jokedvu lett,mar nem fazott.Semmi baja a gyereknek.Semmit nem lat.Talan valami virus vagy a foga....
Elmentunk a legutobbi veredmenyert.Ugyanolyan szar mint volt,igy vissza a korhazba.Vervetel hatodszor,vagy hetedszer plusz pisivetel.
Nuncsike laza elillant minden gyogyszer nelkul.Megint sikongatott,nevetett.Es most is tok jol van.
2 utan lesz eredmeny.En nem tudom mit csinaljunk.Mi a szar ez?
Mar azon gondolkozunk hazamegyunk,hatha otthon tobbet tudnak segiteni.

Azt is mondtak hogy a gennysejtek lecsokkeneset okozhatta a lazcsillapito kup is.Ami allitolag megtamadhatja a csontvelot.Akkor mi a szarert van forgalomban?

Nuncsike nem erez semmit ha felidegesitem magam.Inkabb csak aggodom.A korhazban idegesitenek fel a tehetetlensegukon.Senki nem tud semmit.

Nem akarom senki kedvet elrontani,de ez kezd nagyon aggaszto lenni.

Edina csak azert kerdeztem,hogy hatha a foga miatt nem akar Lili sem aludni.Szerintem Nuncsinel ez a bibi.

Orsikam,ti mar jol elore vagytok a fogakkal.Mar lassan steaket is ehet az a kis zabagep.
En is attol tartok Nuncsi nem fogja szeretni az uj uleset.Gondoltam magam melle rakom menetirannyal megegyezoen,hatha ugy jobban elvezi az autozast.

Ugy latom csajok minden gyerkoc mast szeret.De azert koszi a tippeket.
Anyosom allandoan,minden nap elmondja hogy Nuncsinek levest KELL ennie.Kivagyok tole.

Momoska aranyosak a kepek.Mi sem cumizunk.
Tina!jo hetveget a telken.
Mindenkinek szep napot!

Kép
mamice
 
 


ezek a kepek most keszultek.szerintem nem nez ki betegnek.ez a jarokaja.a duhongo.


Kép Kép

Kép
mamice
 
 


Réka, rossz hallani, hogy Nüncsinek még mindig láza van, de a képeken tényleg nem látszik semmi. Meg nem mondanám, hogy beteg. Kis vigyori. :lol:
Nagyon tetszik ez a medence. Itt aztán állhat, meg mászhat...

Ahgy Borisz alszik az vlmi csuda édes. Főleg az utolsó képen, zoknival a szájában.

Én is kb így csinűlom, ahogy Momoska. Ha főzök vagy magára hagyom, és sűrűn ránézrk, vagy kitolom a babakocsiban a konyhába, vagy odajön a lábamhoz és eljátszik vlmivel. Amúgy meg ha alszik szoktam mindent gyorsan megcsinálni. Van hgy a járókába rakom és akkor nem kell állandóan azt néznem mit pakol le/ki/be, vagy töm a szájába. Egy darabig elvan ott is, aztán már menne.
hát...én sem vagyok az a nagy takarítós. apa szokott porszívózni, én ha egyedül vagyok nem merek, mert kolos fél tőle (egyből sír ha meghallja, biztos az orrszívás miatt), így én mindig elvonulok vele a másik szobába mikor apa csinálja.
a fürdő az enyém, meg felmosni szoktam amikor alszik (ha fennt van nem lehet, mert egyből belemászik).

Ha tehetné biztos megfogná a csirkecombot és rácuppanna. :)
Vendég
 


Csajok,kicsit kutakodtam az interneten es tenyleg igaz.Ez a kek dobozos lazcsillapito( Noraminophenazoni) amit felirnak a gyerekorvosok tenyleg feherjeszamcsokkenest okoz.
Lehet ezzel rontottuk el,most meg le van gyengulve az immunrendszere,lehet elkapott valamit ami lazzal jar.
Lehet ha mult heten nem adom be neki ezt a kupot a harom napos laznal akkor most nincs ez a herce-hurca.
Csak remenykedem hogy tenyleg ez okozta es nem mas...


Fuu Orsi ebben aztan nagyon tud duhongeni.Ugral,veri a medencet rendesen.egesz nap all es kuksizik kifele.Ha nem figyelunk ra,csak elkezd sikoltozni.
Szerintem is ramozdulna a csirkecombra.
Na sziasztok.

Kép
mamice
 
 


URISTEN JOK AZ EREDMENYEK!!!!!!!!!
REPULNI TUDNEK BOLDOGSAGOMBAN.NUNCSIKE CSAK NEZ ES NEVET AHOGY UGRALOK OROMOMBEN. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mamice
 
 


Lábújjszopi
Kép

Megeszem apa orrát
Kép

Kép

KépKép
kora
 
 


Hát ez nagyon jó! A sok amit írtam meg egyszerűen eltűnt! :x

Szóval nagyon pörgősek vagytok, nem győzök olvasni! :D

Mamice abszolút együttérzek veled, borzasztó lehetett, de a lényeg, hogy már jók az eredmények, most már minden rendben lesz! Olyan kis szép vigyorgós! Nüncsinek van már foga?
Orsi, nem semmi, hogy ti már az 5.-nél tartotok és mindezt úgy hogy szinte észre sem veszitek! Mi még mindíg kínlódunk a felső kettővel!

Momoska haláli Borisz ahogy alszik, nekem is a zoknis tetszett a legjobban! Jót vidultam rajta!
Kép

Én is úgy szoktam, hogy cipelem magammal, vagy ha alszik (takarítás/főzés), szerencsére ő enyén szólva nincs meghatva a pórszívó hangjától.

Elmentek a vendégek, olyan jó volt hogy itt voltak! Nagyon aranyosak voltak, főleg a két gyerkőc, a kisebb még locsolni is segített Rolandnak, nagyon lelkes volt! :P Leventének is jót tett, hogy itt voltak le volt nyugodva és még aludni is egész jól aludtunk! Amióta elmentek csak hiszti meg szopi van...

KépKép
kora
 
 


nahalisten! orulok, h. jok nuncsi eredmenyei, akkor most mar tessek vedekezni azok ellen a huncut betolakodok ellen!
egyebkent a laz az elvileg jo. nekem gyerekkoromban az volt a bajom, h. nem nagyon tudtam lazasodni, ezert a virusoknak/baciknak legalabb a homersekletem megfelelt a szaporodashoz!
aliz hamar lazasodik, en sokaig nem is csillapitom neki, csak olyan 38.8-nal honaljban merve, vagy, ha mar mondjuk tobb, mint masfel-ket napja 38.5 felett van, ugyanis egyreszt hagyom dolgozni az immunrendszeret, lazgorcsre nem hajlamos, masreszt - mint latjuk - a lazcsillapitok se olyan egyszeru kis, mellekhatas nelkuli gyogyszerek! nalunk aliznal egyebkent a Noraminophenazoni be se jott, ugyhogy a mexalen kupot hasznal(t)juk es neha a nurofent, borisznak germicid c-je van, de o meg meg a tudogyuszijanal is csak hoemelkedeses volt kb. fel napig, ezert is nem gyanakodtak komolyabbra!

helyes kissrac ez a levente:-) jol osszeoltozott apukajaval!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Tegnap du. elolvastam amit írtatok, - jó sok volt - de csak erre volt időm, erre is alig, Lili nem maradt el egyedül, uh. remélem emléxem mindenre amit kérdeztetek....hogy ki kérdezte az már nem biztos uh. nem név szerint.

Most is csak gyorsan mert dühöng a kiságyba.

Alvás: vannak jelek, ásítás, szemdörzsölés, semmi sem jó már neki, látom a szemén az álmosság jeleit, de ez sokszok rám egy óra után, és csak, mint most is. már 3 órája fent van de az istenért nem akar elaludni, pedig álmos. Az a baj, hogy Lili nehezen alszik el. Most is felveszem sétálok vele egy kicsit, de csak folytatja - és ez a hisztis sírás, mérgelődés. majd mindjárt megyek aztán újra teszek vele pár kört.

TEgnap du. 2,5 órát aludt! Ez nagy szám. Meg elkezdett kúszni előre. Lassan megy neki, de azért már tett egy-két métert. Persze kellett egy kis csalógató.

Éjjel: 3x volt fent, 23ó, 2ó, 4ó (itt evés) abból 2-kor a vihar miatt, becsapta az ajtót és megijedt. De mindháromszor kemény 30-40 percbe telett míg a kiságyba tudtam tenni, akkor sem aludt még igazán. De szerencsére ilyenkor nem reklamál, nem akar játszani, csendben fekszik az ölemben és próbál aludni.

Aztán 7-kor kelt.

Réka: Nagyon örülök hogy minden rendben van, nagy megkönnyebbülés!!!

Egyenlőre ennyi, megyek újra próbálkozom az alvással.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Réka: ez nagyon jó hír!! örülök, hogy minden rendben.
És ez tul.képp mit jelent? Mert az, hogy a fehérvérsejtszámok jók, abból következik az is, hogy megszűnik a láz...stb? Most már teljesen jól van?

Lehet, hogy Lili kezd immunis lenni a láncra. :)

Most látom, hogy megfeledkeztünk Nüncsi hófordulójáról! :cry:
Így utólga, BOLDOG 7. HÓNAPOT NÜNCSI!!!
Kép

Kolos ma fél 8kor kelt. Olyan jó volt, annyira ki voltunk ütve apával. Már este negyed 8kor aludhatnékunk volt, Kolos meg pörgött ezerrel, nevetgélt, mászott, rágcsált... olyan jó kedve volt. Mi meg csak néztünk ki a fejünkből. Nem tudom mitől lettünk ilyen fáradtak. végül fél 9kor dugtuk ágyba.

Kora: Levi nagyon helyes kispasi! Kolos is megette már Szabi orrát, fülét... :)
Vendég
 


Igaza van Orsinak, a nagy izgalomban a hófordulóról megfeledkeztünk! Boldog hófordulót Nüncsinek!
Kép

Leventének jót tettek a vendégek. Amikor elment az egyik egészen addig hisztizett, amíg a másik meg nem érkezett! Igaz este nem aludt el fél1ig :roll: , de aztán aludt fél6ig :D , ami meg csoda ugyebár. Már nincs itt senki, úgyhogy megint megy a nyügi.
Kezdek aggódni a foga miatt. Az még hagyján, hogy az istennek nem akar kibújni, de tisztára úgy néz ki, mintha be lenne gyulladva! :( Az alsók nem ilyenek voltak! Persze tudom, hogy attól nyügös, nem tud szopizni sem rendesen...A végén még vékonyabb lesz. :(

Még 1 kép. Ilyen fejet vág (szájtartás) amikor sátikál vmiben. Itt a gép megszerzését tűzte ki célul..
Kép

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a telekről, mert nagyon ramaty idő volt. Éjszaka egy iszonyú nagy vihar, de Dávid szerencsére nem ébredt fel.

Réka!
Ez nagyon jó hír, hogy jók lettek az eredmények! :D Remélem láza sem volt azóta. Nem könnyű eldönteni, hogy az ember mikor adjon vagy ne adjon lázcsillapítót. Mi úgy tanultuk, hogy napközben 38 felett, este pedig 37 felett, de nyilván ez függ attól is, hogy valaki nem-e hajlamos lázgörcsre mondjuk, mert amúgy meg ahogy Momoska is írta a lázzal védekezik a szervezet. Na remélem érthető voltam.
Nüncsinek boldog hófordulót!!!

Orsi!
Kolosnak is boldog hófordulót kívánunk!

Kora!
Jók ezek a képek. Dávid is imádja az arcunkat piszkálni, megmarkolni. :D

Momoska!
Nagyon-nagyon tetszik ez az idézet. Majd mindig ezt juttatom az eszembe, ha gyötör a lelkiismeret, hogy takarítani kéne. :)
A képeken nagyot mosolyogtam, Borisz nagyon találékony. :lol:

Edina!
Lehet tényleg érdemes lenne kivárni, hogy Lili meddig "húzza". Nincs esetleg valami halkan zenélő játéka, amin "elmélázna"? Dávidnak van egy kis macija, ami halkan zenél és közben világít. Ha látom rajta, hogy álmos, akkor beteszem a kiságyba a macival együtt és ha még nagyon fel van pörögve, akkor általában azon lenyugszik. Nem mindig jön be, de sok esetben segít.

Ma átmentünk a sógornőmékhez, ahol ott voltak az Ő rokonaik is, köztük egy 3 és egy 6 éves kislány. Dávidon már látszott, hogy iszonyatosan álmos, de a nagy nyüzsiben nem tudott elaludni. (Ez volt délután 3-kor, előtte reggel 8-kor kelt és addig mindössze fél órát aludt) Mondtam, hogy jöjjünk haza, mert csak nyüglődik. Hazajöttünk, gondoltam egy peluscsere, szopi, aztán alvás. Addigra szegényem már olyan fáradt volt, hogy mire befejeztem a pelenkacserét elaludt. (Szivem szerint hamarabb eljöttem volna, de kisebbik gyerkőc aludt mikor mentünk és nagyon szeretett volna játszani a Dáviddal, így megvártuk amíg felébred.)

Na jó hosszú lettem. Látszik, hogy nem sürget senki... :lol: :oops:

Kép
Kép
tina82
 
 


Orsi!
Úgy tűnik kicsit fáradt vagyok. Most nézem, hogy Kolos nem 7 hó 2 napos, hanem 7 hó 2 hetes! Bocsi, elnéztem. Furcsa is volt, mert úgy emlékeztem, mintha hónap végén született volna.

Na megyek aludni

Jó éjszakát!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok,

Halihó nincs itt senki??

Edina, ennyire szar volt az éjszakád? csak nem!

Réke, remélem nem azért nem írtál, mert Nüncsivel vlmi baj van.

és a többiek: momoska, csilla... látom tina volt tegnap.

Tina, ha maradtatok volna még egy napot...ma már szép idő van.

Képzeljétek, ma reggel megjött. :cry: :cry: :cry:
Annyira nem örülök neki. Én tök jól megvoltam nélküle. És semmi jele nem volt, csak úgy váratlanul beállított a kis gonosz.
Kolos tök jól eszik a napokban, pedig nem azt szokták mondani, ha megjön akkor megcsappan a tej mennyisége, esetleg más íze lesz és nem kell neki? Végülis már mind1!

további szép napot nekted! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Sziasztok!

Orsi: Nem voltak rosszak az éjszakák, csak tegnap anyukáméknál voltunk,így a net az kimaradt.
Tegnap pl. 1x kelt fel éjfélkor, akkor is egy rövid altatás után be tudtam rakni az ágyba, meg még 1x felsírt 2 körül, de mire bementem aludt tovább, de 6-kor viszont kelt!!!

Előtte nap meg 2x kelt fel, uh. viszonylag most jók az éjszakák.

BOLDOG HÓFORDULÓT NÜNCSINEK
Kép

BOLDOG HÓFORDULÓT DÁVIDNAK!
Kép

Lili már megtanult közben ülésből hasra fordulni és mászni előre. Na persze vissza még nem megy.

Tegnap meglátogattuk unokatestvérét is (9 hónapos) és annyira tetszett neki, állandóan meg akarta fogni az arcát, ment volna hogy megszorongassa. Édi volt.
Tegnap Lili sem aludt sokat, indulás előtt még délelőtt 20 percet, felébredt ahogy becsempésztem az autósülésbe, utána meg délben egy fél órát és még az autóban egy fél órát hazafelé. Na akkor fölvittem a kiságyba és még azért aludt egy keveset.

TIna: Lilinél is szokszor az van, hogy annyira fölpörgeti magát, pedig álmos, de nem tud elaludni. Mondjuk ő mindig nehezen alszik el, sokára, nem az a típus aki leteszi a fejét ha álmos és mint akit fejbevágtak alszik is.
Egyébként most elhatároztam :lol: :lol: (hogy mi lesz belőle nem tudom) hogy ha látom álmos, nagyon álmos, ami kb. 3 óra föntlét után van, akkor be az ágyiba és kivárom, mikor alszik el magától. (na persze közben már egy etetés is van, uh. majd meglátom hogy sikerül végrehajtanom.
Jó lenne változtatni rajta, mert nagyon fárasztó, szerintem nagyrészt ebben fárasztom ki magam.

Tegnap Székesfehérváron benéztünk a Brendonba is az üléseket felmérni, de nagyon tanácstalanok vagyunk.
Mi a véleményetek az isofixes ülésekről, érdemes olyat venni, vagy nem? Jó a másik is? Orsi tudom írtad a márkát, mi is megnéztük, de az ugye nem isofixes?

Valószínű esernyőkocsink is lesz, mert amikor meséltem anyunak, hogy nézegettem, mindjárt lecsapott rá, hogy akkor ő majd vesz egyet! Nem tiltakoztam ellene. Tegnap is jó lett volna, mert elmentünk fagyizni és cipelni kellett Lilit. Nem vittük a nagy kocsit, (elfért volna) de hogy minek. Hát ezért! Na de nem én cipeltem, anyu ilyenkor le sem teszi szinte Lilit.

Na most már megyek, mert annyit írtam, hogy el sem olvassátok a végén.

Ja Orsi még az egész napi fáradságról. Én is így vagyok vele, csak valamelyik nap egy kicsit kevésbé fáradtan, van hogy iszonyúan. Van hogy már 8-kor legszívesebben lefeküdnék vagy még előbb, de akkor jön az altatás és ilyenkor már nagyon rossz.
Tegnap elég hamar sikerült f9kor, 8-kor még nem volt álmos, apa bevitte az ágyunkba amig fürödtem meg egyebek, aztán 9-kor mondtam hogy most már fekvés és pár perc alatt elaludt.

megyek már tényleg, meg már reklamál is...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Gratula Lilinek a mászáshoz!
és csak így tovább Lili...hagyd anyát aludni. :)

mi is vettünk sportkocsit, mert már nem bírtam azzal a nagy döggel közlekedni. Egy graco-nk van, de maga a kocsi 15 kg + a gyerek, azt hittem leszakadok. kb egy hónapja vettünk egy könnyebbet, az asszem 9kg (volt könnyebb is, de annak az ára volt sok) de azért ez a 6 kg mínusz sokkal jobb.

isofix: fogalmam sincs kell-e vagy sem. nekünk nincs, de így is olyan stabilan be van kötve, meg sem lehet mozdítani. az eladó azt modnta ez a legjobb a kategóriájában. a kocsi 3 pontos övével van rögzítve. a hordozónkhoz volt isofix, de azt csak az övvel nem is lehett olyan stabilan bekötn, szóval hhoz jó volt, de ehhez nem bánom, hgy nem vettünk. (ha egyáltalán lehet-e hozzá kapni)

Kitartás a tervedhez, hogy magától el tudjon aludni Lili.

kolosnak egész nyugisak a napjai, most reggel magától aludt el. de már látom a felső fogakat, nagyon fehérlik neki. még nem nyűgös miatta.

megyek hajat szárítani... amíg még alszik
Vendég
 


sziasztok,
ugyes kiscsaj lilike, remeljuk az ejszakai meg meg jobbak lesznek, ha kifarad a maszasban!
az altatasi elhatarozashoz meg kitartast, edina!!

borso nem tudna mar felvenni a vele egykoruakkal a gyorsasagi versenyt:-) nem tul motivalt a kuszasra, s mivel o fordul vissza is, ezert inkabb gurulva er el dolgokat, mert a hasonfekves nem koser neki, bar mar a hanyatt sem.
a gyorsasagi versenybe inkabb a dumajat vetne be, hatha a tobbiek a dobbenettel el sem indulnanak.
masfel honapja elkezedett gagyogasat olyba fejlesztette, h. mar nem csak egesz nap nyomja a bababab, mamama, apapap, mama, papa, apa, tetete, hadladla, hejtetet, hantihante stb szovegeit, de mar igy is sir...., hogy aaaaaaaaaaaa, mamamammmama, s tobbszor mar almaban is dumal.
ma ez hagyta el a szajat ejjel: hajdehajdebabahadlatetehammmamamma egyszuszra, en mega hamma mamma miatt felpattantam, mondvan enni ker a fiam, de lattam, hogy alszik a franya.
nem lesz konnyu dolgom, mert aliz se kisdumas, de borisz boven lekorozi mar most!!!

orsi, aliznak is romerje volt, bar mi hasznaltan vettuk (usse olcson.), de nagyon szerettuk. kenyelmes volt, dontheto, jol aludt benne, s tenyleg az egyik legbiztonsagosabb marka. borisznak meg nem veszunk, mert o most a 2. hordozojat hasznalja, ami hordozonak tul nagy volt, de ulesnek eleg jo, allithato tamlaval. talan majd 10 honapos kora korul kap masikat!!!

mijafene az az isofix???

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Boldog hófordulót Dávidnak!!!

Boldog hófordulót Nüncsinek!!!

Nagyon örvendek, hogy jól van. Nagyon együttérzek és sajnálom, hogy kórházban voltatok. Nagyon nehéz a kicsik betegségét megélni.

Nem ismerem ezt a lázcsillapitót, Gerivel is a Germicid-C-t használtuk. A dokinénije is mondta, hogy csak akkor adjak, ha huzamosabb ideig 38 fölött van a láza. (ld. amit Momoska irt!!)

Nagyon sokat jövünk -megyünk, alig van időm irni (pedig azt hittem, itt annyi időm lesz). Dolgom az valóban sokkal kevesebb, de valahogy időm is....

Hamarosan jelentkezem, mindenkinek puszi.

Évi

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Ezt találtam hirtelen:

http://www.origo.hu/auto/uton/20061203azisofix.html

Ha anyagi lehetőségeink engedik, vegyünk olyan ülést, amely ISOFIX-rendszerrel rögzíthető az autóban. Ez, mivel közvetlenül a karosszériához rögzíti a gyerekülést, kiküszöböli a biztonsági öv használatából eredő hibákat: a rossz beszerelést és a lazán vezetett öveket. A gyártók előszeretettel hangoztatják, hogy modelljük fel van szerelve ezzel a rendszerrel, ám ez még kevés az üdvösséghez. Az ISOFIX az autó hátsó és jobb első üléseinek lapja és támlája közti fémhorgokat jelenti, amelyekhez a megfelelő köztes darabbal ellátott gyerekülés egy kattintással rögzíthető, egy lábbal még a padlóhoz is támaszkodik. Ez olyan szilárd kapcsolat, amely meggátolja, hogy az ülés megmozduljon, az autótól lendületi energiát átvéve sérülést okozzon, vagy a helyéről kiszakadjon. Csakhogy, az autószalonban csupán a bekötési pontokat vesszük meg, plusz kiadást fog nekünk jelenteni az ISOFIX-platform és -ülés megvétele. A platform 29 ezer forintba, egy hozzávaló hordozó vagy ülés pedig 40-60 ezerbe kerül. Khm. Kérdezzük tisztelettel, nem lehetne lejjebb vinni az árát az aranyosnak, hogy a népek nagy része ezt vegye, ha már az autójába be tudja rakni?

Az ISOFIX-rendszer kidolgozását a rosszul bekötött gyermekülések okozta sérülések miatt kezdték meg. A lazán bekötött ülések elmozdulása miatt a gyermekek gyakran az első ülés támlájába ütötték fejüket, arcukat. Az ISOFIX sokkal kisebb elmozdulást eredményez, mint az övvel való rögzítés. Magyarországon először 1999 májusától lehetett megvásárolni a Volkswagen modelljeihez. Figyelem! A kereskedelemben kapható platformok, alapok, köztes darabok, még ha nevükben benne is van a "fix" szócska, nem ISOFIX-rendszerűek, ha nem köthetők az autó rögzítési pontjaihoz.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Éva. Köszi a cikket elolvasom.

Egyébként ma még nem járkáltam Lilivel altatáskor, nem ringattam. Mindkét esetben kb. 2-2,5 óra után betettem a kiságyba. Persze ment a rendezkedés, forgolódás, a dumálgatás, egy idő után kis sirás. Ilyenkor kivettem, kicsit megnyugtattam, hátsimi, dúdolgatás, aztán ment vissza.
Na most délben elérte ezzel az újbóli kajaidőt, ezért mentünk enni és utána újra vissza az ágyiba. Még egy kis forgolódás, és amikor már nagyon mérgelődött, akkor kivettem. lefektettem az ölembe, adtam neki inni és egy perc alatt elaludt 3,5 óra után. De nem kellett ringatnom sem.
Azt hiszem ez így működni fog, legalábbis remélem!!!

Lili is többet dumál mostanában. Most főleg a mamama, hamam, nemnem. Egyik nap jót nevettünk, mert Tibi mondja hogy ősszel a mi szobánkba is rakunk padlót, és hogy megint apuval rakják-e le? Erre Lili megszólal, hogy nem.

Azt hiszem ezeket föl kellene írni, nem? Meg majd később az arany köpéseiket amikor már tudnak beszélni és olyan hihetetlen vicces dolgokat tudnak majd összehozni szavakból....

KépKép
domidina
 
 


edina, vigyazz ezzel a "nem"-el a kolkoknek jo megerzeseik vannak:-))
aliz pl. egy az egyben kihagyta ezt a klasszikus gagyogast. jart a szaja, de nem egyfolytaban, de nem volt ez a babanyelv: mamama, bababa...9 honaposan mondta, hogy ata, de azt az apjara celzottan, kesobb ram is, es magara is. ha megkertuk 9 honaposan, hogy mondd: anya-apa-alizbaba, akkor nala ez igy hangzott: ata-ata-ata, de mondta, s onnan mar egyre tobb ilyen celzott szot hasznalt a maga nyelven, de nem gagyogott igy soha. es nem a nap 24 orajaban. brrr!

Kép
Kép
momoska
 
 


Hello Mindenkinek!

koszonjuk az osszes hofordulos jokivansagokat!
Mi most tok jol vagyunk,tegnap volt egy kis hoemelkedesunk,de mivel semmit nem talaltak Nuncsinel igy a foganak tudom be.Latom h faj neki.ti mit adtok,vagy hasznaltok a fogzasi fajdalomra?

Orsi!hogy visszallt a feherversejt szam,igy sokkal nyugodtabbak vagyunk,mert nem kell attol paraznunk,h Nuncsit megfertozi mindenki.
Szoval az a lenyeg az egesznek,hogy mikor Nuncsinek a 3 napos lazas-herpesz virusos fertozese volt en ezt a kupot adtam be neki lazcsillapitonak.es ez okozta az egesz galibat.ha nem adom be,nincs korhaz,nincs feherversejtcsokkeneses nincs ez az egesz aggodas.Most mar tudom.a dokink azt mondta az algopyrint is kerulnunk kell.

Ma mar voltunk starndolni.Kicsit huvosebb a tenger,mint volt,de jol erezte magat.

Viszont kiprobaltam a borso-repa-krumpli-husleves-sajt variaciot es nuncsikemnek nagyon izlett.Meg az oszibarack-korte-sargabarack is nagyon izlik neki.
Tegnap vagy 7x kakilt!?!
Nalatok is igy van?
Orsi emlekszem mondtad,h Kolos is sokat trotyizott az elejen.de meddig?
Ezt elkuldom,folyt kov.

Kép
mamice
 
 


Momoska!
Koszi a felvilagositasert laz ugyben.En csak egyszer voltam nagyon lazas,majusban,kiskoromban se nagyon.Beteg sem,igy nagyon nem foglalkoztam ezzel a temaval.nuncsikenek is ez volt az elso betegsege,eddig mindent megusztunk.
Tok jo h Borso ennyit dumal.Nuncsike is gagyog de messze nem ennyit.Tegnap mondta h mama,majd kiugrottunk a Danival a borunkbol.Altalaban a "ba"-t ismetelgeti.

Edina,grat a kuszashoz,most kezdodik a moka!ha eddig nyugtod volt,most mar nem lesz. :lol:
Az isofixrol...A mi hordozonk isofixes,szoval gondoltam akkor veszek neki egy isofixes talpat.Van easy base is,de gondoltam a biztonsagosabbra megyek.megrendeltem kifizettem,erre kiderult,h nincs a kocsiban isofix :lol: .szoval ugyanugy bekottottem a talpat,mintha easy base lenne igy is nagyom jo.Valoban 32ezer volt,de nekem megerte.csak bekattintottam a hordozot,nem kellett kotogetni minden ki be szallasnal.Most ha megveszem az autosulest ezt eladom a teszveszen a hordozoval egyutt.
Mar irtam en maxi cosi tobit veszek.szerintem nem kell isofixes ules,a nem isofixes is nagyon stabil es jo.Bekotni sem nagy ugy es csak egyszer kell,amikor beszereled.
Mi meg mindig vagy 4x felebredunk ejjel,de mindig egybol visszaalszik.

Koszi Evi,errezetek jol magatokat!

Tina!Davidnak is boldog hofordulot!

Kora!Nekunk ket fogunk van felig kint alul,felsok meg nincsenek,de ez a ketto is eleg.Nektek is egyszerre jott a ket also?
Elfelejtettem irni,h nagyon aranyos a Levente.Bocs csak kicsit szetszort voltam mult heten.

Ja,valaki elmondana nekem mi az a lazgorcs?

Mindenkinek puszi es jo ejt!

Kép
mamice
 
 


http://www.vital.hu/themes/sick/lazgorcs.htm

http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=201

Mi a lázgörcs?
A lázgörcs olyan rázkódás amit láz, vagy a megemelkedett testhőmérséklet okozhat. A roham alatt a gyermek elveszti az eszméletét, nagyon sápadtnak tűnhet, aszája körül kékesnek tűnhet a bőr színe, az izmok megfeszülhetnek, majd később rángatódzani kezdhetnek. A romam néhány másodperctől egészen néhány percig tarthat

Milyen gyakori a lázgörcs?
Elég gyakoriak. Körülbelül a gyermekek 3%-ánál fordul elő. A leggyakrabban 3 hónap és 4 év között fordul elő.

Károsak a lázgörcsök?
Nagyon ijesztőnek nézhetki egy lázgörcs roham, de ártalmatlan. Általában rövid ideig tartanak és nem okoznak agykárosodást. A problémák akkor adódnak ha a roham huzamosabb ideig tart ésa gyermek nincs kezelve.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


jó reggelt!

Tegnap nem adtam rá a láncot, reggel elfelejtettem, aztán hagytam, hogy mi lesz. Hát ha ennek tudható be akkor tényleg van benne valami, mert megint többször kelt éjfélig. 22-23 között 3x mentem be hozzá, aztán talán éjfélig még 1x és kelt 2.20kor, akkor adtam neki kaját. Utána aludt 6-ig. f7-kor mentem be hozzá.

Tegnap ebéd után aludt 2,15 órát, fölkelt 3.15-kor és már nem aludt egész estig. Álmos volt ugyan, de ha megint beteszem a kiságyba talán f7-kor elaludt volna, akkor meg már minek. Nem is kellett sokat bajlódni az alvással. Igaz még akkor is tiltakozott, hogy nem akar, de ennek ellenére 5 percbe tellett. Ma is folyt köv. az egyedül alvással.

Lili max 3x kakil, de 2x minden nap. Reggel felkelés után. Ma is hallottam 6-kor hogy nagyokat nyom, meg még 1x du, fogzás ide-vagy oda.

RÉka: Lili annyira még azért nem töri magát a mászással, nem sűrűn gyakorolja, de azért már megy úgy-ahogy. Csak ha valami nagyon-nagyon izgatja pl. mobil, akkor odakúszik, egyébként nem.

Lilinél most a pápá integetés megy, legtöbbször ha mutatjuk neki hogy intsél pápát, csinálja. Olyan édi. Na meg ha kérdezem tőle hol az apa, már tekergeti is a fejét és keresi. Meg egyre több tárgyról tudja hogy mi az. Most az új szerzemény egy pöttyös labda és ha kérdezem hol a labda odanéz... Na szóval ilyeneket tud.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Tegnap nem tudtam jönni többször mert kolosnak estére kijött a 6. foga (felül az egyik közepső), és annyira nyűgös volt egész nap. Délelött még jól aludt aztán délután csak 3kor tudtam ágyba dugni és aludt ¾ órát. :(
Este is sírt sokat, álmos volt, de sosem tudott aludni. Pedig odabújt hozzám, ringattam egyszer már be is csukta a szemét aztán mégse.

Réka: ha arra gondolsz, hogy a hozzátápi miatt sokat kakilt akkor az kb 1 hónapig tartott amíg hozzászokott az új étrendhez. Foga miatt van, hogy még most is naponta 5x kakil. De a kettő az átlag. Reggeli előtt és utána.
Fog: én dentinox-ot használok, meg most vettem a gyógyszertárban másik kenőcsöt amiben csak természetes naygaok vannak, de sajna nem tudom mi a neve vlmi „dologil” vagy vlmi ilyesmi. Majd megnézem csak most két napig anyáéknál alszomés azt nem hoztam.

Kolos is sokat dumál, akkor jó „szócsatákat” vívnának borisszal. :) De ő néha inkább csak kiabál, olyan éles hangos hangja van!

Edina: így kezdődik, először csak az után mászik amit meglát és érdekli aztán réjön, hogy hű de jó, milyen messze eljutok, érdekes helyekre… Kolos már annyira megszerette a szabadságot, hogy alig tudom lefogni. Most épp elvan egy kekszes zacsival, de az előbb épp az előszobában pakolta ki a cipőket. :)
Nagyon ügyes Lili, hogy már ilyen sokat ért. Szerintem kolos még ezt nem tudja. Milyen máshogy fejlődnek ezek a kölykök, mi a a fogzás terén haladunk, mások meg teljesen másban vannak előrébb.

Majd’ elfelejtettem: boldog hófordulót Dávid!
Vendég
 


Sziasztok!

Először is köszönjük a köszöntéseket! :D

Orsi!
Ezt én is figyeltem már, hogy mennyire mások ezek a is csöppségek. 2 hét van Kolos és Dávid között, nálatok kijött a 6.! fog :o , nálunk meg még egy sem.

Réka!
Nálunk is gyakoribb volt a kaki, amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Mostanában ált. napi 2-3x van, de ez már jóval szilárdabb, mint a csak anyatejes kosztnál. Sajnos nehezebben is jön ki. Sokszor látom, hogy Dávid ül a szőnyegen és nyom, nyög. Szoktam masszírozni a pocakját, az van, hogy segít.

Momoska!
Borisz nagyon aranyos lehet mikor így belelendül a dumálásba. :) Dávid mostanában kezdett el jobban magyarázni és észrevettem, hogy tipikusan megvannak azok a hangok, amiket egy-egy helyzetben használ.

Edina!
Lili nagyon okos, hogy így felismeri a dolgokat. Dávid még nem reagál ilyenekre, pedig mindig úgyanúgy nevezem meg a tárgyakat, hogy ne keveredjen össze. Na, de majd idővel.

Fogzás terén nálunk még mindig semmi, látszik hogy fehérlik az ínye, de még nem bújt ki.
Viszont már próbál mászni. Inkább még csak a kezeit pakolgatja, a lábával csak 1-2 mozdulatot tesz, aztán átmegy kúszásba. Úgy viszont már mindent elér, amit szeretne.
Töltök le a gépre képeket, próbálok majd ide is feltenni.

Kép
Kép
tina82
 
 


Így ülök én 7 hónaposan. :D

Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


Tina, boldog hófordulót dávidnak!

Mamice, nekünk az alsó 2 fog 1 hét különbséggel jött ki. Messzemenőleg nem szenvedtünk vele ennyit, mint a felső kettővel! A legalja már ki van bújva, mégis nagyokat kínlódunk. Mintha most reggelre kicsit jobb lenne, de ha nem változik holnap reggelig, akkor szólok a védőnőnek, hogy nézze meg. Olyan kényszerképzetem van, hogy mintha be lenne gyulladva. Használjuk a dentinoxot + a bogyókat. Tegnap nem mertem megvenni a gengi gélt. Nincs is ráírva, hogy fogzáskor adható!
Este annyira ordított, hogy nem tudtam megcsinálni a kajáját, úgyhogy szopi volt. Amúgyis inkább szopizna amióta jön ez a fránya fog.
Továbbra is válogatós! :roll: Az eddigi nem szeretem krumpli és brokkolihoz csatlakpozott a borsó is és annak ellenére, hogy szereti a répát, a fagyasztott-felmelegített répa is csatlakozott a nemszívesenlátott élelmiszerekhez. Tegnap már ali találtunk olyan kaját a boltba amit meg is eszik!
Kakilni van, hogy ő is 5x kakil amióta fogzik. Azelőtt nem vitte túlzásba, volt hogy 3 nap alatt volt neki 1x, de az igen kiadós volt. Nem 1x kijött a pelusból! 8) Már sokkal keményebb neki, úgyhogy ilyen veszély már nem fenyeget. :)

KépKép
kora
 
 


Tina szerintem nagyon hasonlít rád Dávid, és nagyon ügyin ül.

Csajok mi nagyon szenvedünk az elalvással, a mai nap az valami szörnyű, és egyre rosszabb!

Ma 6-kor kelt és 10-kor aludt el végre úgy hogy már az ölembe fektettem, mert különben még most is üvöltene. Már 8-kor betettem, akkor még eljátszott, pakolgatott dumálgatott, de még egy óra múlva is, és egyre jobban behergeli magát, egy percre sem nyugszik meg, jár keze lába. Néha kivettem amikor nyafogott, aztán vissza. f10-kor már üvöltött, persze akkor már kaja volt, uh. ettünk. Vissza az ágyba, de már a kezembe üvöltött, amikor mentünk be a szobába és folyt. köv. az ágyba. Újra kivettem, már meg sem tudtam nyugtatni. Csak akkor hagyta abba, ha kimentem vele a szobából. Pedig már hulla fáradt és álmos volt, és képtelen a kiságyban elaludni, egyfolytában csak ficánkol.

Aztán folyt. délután, akkor apa altatta mert én bementem a városba bevásárolni. Azt mondta végigüvöltötte az egészet. Egyszerűen nem akar aludni. Szerintem legalábbis. Mert ha már látja hogy megyünk be vele a szobába rázendít.

De most már ki kell tartanom, mert muszály. Persze éjjel még altatom ha felkel, azt még nem változtatom meg.

Na megyek teszek-veszek amíg alszik.

KépKép
domidina
 
 


nálunk totál ugyan az volt mint tegnap. déleőtt aludt egy órát, aztán 11től 4ig fennt volt. 1kor sikerült elaltatnom, de ahogy rakom be az ágyába, nyitja a szemét, mosolyog - én nem alszom, ébren vagyok, mit játszunk - nézéssel. amúgy nem volt nyűgös, simongatott, játszott, ment ezerrel mindefelé, volt pancsi is. aztán 4kor már nagyon dörzsöli a szemét, sehgy sem jó, berakom az ágyába, és szó nélkül elaludt. most még alszik, de ahogy látom már forgolódik.

Nekünk is van ilyen body-nk. :) de kolos már kinőtte. tényleg ügyesen ül már.

Hát Edina: kitartás!! drukkolok, hogy sikerüljön kibírnod, hogy magától aludjon el.
Vendég
 


Sziasztok!

Edina!
Kitartást ehhez az altatáshoz! Ha Lilin hason fekszik nem próbáltad úgy, hogy gyengéden paskolgatod a fenekét? Ha Dávid már nagyon nyűg és nem megy az elalvás, akkor megvárom míg hasra ficánkolja magát és elkezdem paskolgatni, attól mindig megnyugszik.

Orsi!
Nálunk is egyre gyakoribbak ezek a hosszabb fentlétek. Ma du.3- f8-ig volt fent. Közben voltunk sétálni, amit nagyon élvezett, majd kiugrott a kocsiból, mindent látni akart. :) (Mintha még sosem lett volna az utcán :) )

Kora!
Köszönjük a köszöntést!
Szerintem majd eljön az ideje, ha Levi úgy gondolja, hogy szüksége van másra. Ismertem olyat, akinek csak 8 hónaposan volt hajlandó elfogadni a kisbabája másfajta ételt, pedig próbált mindent, még anyatejjel is keverte, de úgy sem.

Az éjszakáink mostanában nekünk is elég nyugtalanok, tegnapelőtt Dávid 4x is megébredt. Gondolom a foga miatt lehet. Sírdogál egy kicst, de aztán visszaalszik.

Kép
Kép
tina82
 
 


hat ma borso n7kor felebredt enni, s tobb, mint egy oraig nem akart visszaaludni, dumalt az agyaban, berregett, enekelt, majd nagy kegyesen aludt meg 40 percet, s igy kelt n9kor, mint szokott. azaz f8-8kor szoktt, csak fertodon voltak ilyen n9-9es kelesei, az tokjovolt!!
szoval en rajotem, hogy inkabb 2 ejjeli eves, mint a hajnali keles! sose birtam, sose birnek hajnalban aktivkodni, haragudtam is ra rendesen!!
persze ejjel evett 1kor is, n7kor is. (sot 4kor meg dumalt 15 percet az agyaban).:-)))

nekunk is van ilyen bodynk, tina, orsi:-))) en multkor meg raeroltettem, de 68-as, borso meg 71-72 cm. ja megmertem. ebben a honapban mar hizott kicsit, ahhoz kepest, hogy elotte egy honapig semmit, sot fogyott. most 8700 gr.

fog nekunk nem is keszulodik. hm. egyszercsak kijon. aliznak ilyenkor mar volt 4 v. 5, de nagyon hamar 6, aztan sokaig semmi!

apja szerint borisz is int pápá-t, szerintem meg nem. eszre se veszi az embereket, csak neha emeli akezet, s ugy csinal mintha meg akarna fogni valamit, de adhoc modon:-)) emberekr tenyleg kevese reagal, mint kutyakra-macskakra-targyakra. bar ma az ikeaba ossze akart szedni egy 20 ev koruli csajt, eleg jol flortolt, mikozben en etetni probaltam, de vegul a kanalas kaja nem, de a sult krumpli - amit az apja adott neki - gyozott a csajjal szemben:-)

a jatszo reszen pl. csomo baba es gyerek maszkalt korulotte, rajuk se nezett, max a kozelben levot megfogta, mint egy targyat, de az eldobalt parnaktol es jatekoktol eksztazisba jott, este f9re ertunk haza (ilyenkor mar kb. aludn szokott), de meg a kadban is "meselte" az elmenyeit:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Jó reggelt!

ma f5-kor kelt először, aztán altattam vissza és f7-ig még kihúzta.
Tina: Mostanában hason alszik, mint pl. most egész éjjel, de ha alvásról van szó napközben az sem használ amit te említettél. Mert ilyenkorm mindent csinál csak nyugodtan nem fekszik se háton, se hason, se oldalt. rugdalózik, kapálózik, forgolódik, de egy percre nem csendesedik le.

Kíváncsi leszek a mai napra.
Lili ezzel az altatással csak 2x alszik egy nap és 4 órát van fent. Tegnap is n4-kor kelt du. és 8-kor aludt el. 7-kor evett.

megyek mert már nyügi van.... és jön az alvás ideje brrrrrr előre látom sorsomat!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Kolos tegnap 6ig aludt (írtam, hogy 4kor aludt el) és tök jókedvű volt. de nem tartott sokáig, mert fél 8kor már fürcsizni kellett és enni mert nem bírta tovább.
szépen aludt, fél 8kor kért enni, majd 9kor elaludt.

tegnap vettem neki tésztás bébiételt, ma kipróbálom mit szól hozzá tök fura, mert 6 hó van ráírva, és tartalmaz glutént, pedig nem az van, hogy azt elvileg nem ehetnének?? bár már a fene sem tudja mit adhatunk nekik, igaz? :o

Tényleg, de buta vagyok, még jó, hogy Tina írta, öcsém volt olyan, hogy 8 hónapos koráig nem volt hajlandó semmi enni, csak szopizni, semmit nem fogadott el, aztán anya elválasztotta magától (orvosi utasításra, mert totál lefogyott és aggódtak érte - mármint anya miatt - mindent kievett belőle öcsém) egyszerre ízlett neki a szilárd koszt. Szóval van remény Kora, biztos Levi is majd rájön milyen finom is a más kaja. :)
Vendég
 


Nem mondhatnám, hogy jól telt az éjszakám. Többször voltam fenn, mint Cuci, rádásul apa is éjszakás. Eleve alig bírtam elaludni olyan hányingerem volt (amióta megszültem sokszor van, nem tudom miért), később a fejem is befájdult. Hajnalban olyan kényszerképzetem volt, hogy mászkák vki az udvaron és be akar jönni. Szerencsére nem volt senki. Levi 3x kelt szopizni.
Úgy néz ki, hogy a fog mostmár rendeződik, már nem látom gyulladtnak. Viszont 8kor kelt és nem hajlandó azóta elaludni, pedig 10 után szokott. még enni sem hagyott. :?

Majd pár hónap múlva újrapróbálkozom ezekkela kajákkal. Ha őszibarackról van szó, akkor persze annyit enne amennyi csak belefér. :wink:

Megyek mert már megint ordít, eddig elnézte ahogy ütögetem a klaviatúrát. Meg mérges is vagyok.

KépKép
kora
 
 


nalunk meg meglett ismetelve a tegnap hajnal, ugy lacccik, uj szokas: f7kor felriadt (tenyleg felsirva es hirtelen elozetes mocorgas nelkul), s utana viragos jokedve tamadt, s mivel 3 kor evett elotte, ehes sem volt, csak nyomta a sodert a kisagyban, en meg atkozodtam a parnam alatt, s mivel tobbszor kialtotta, hogy APA, az apja ugy meilletodott, h. majdnem kivette, pedig o vegkepp nem egy hajnali alkat. de aztan 40-50 perc utan bealudt, s igy csak f9kor ebredt vegleg. ez az emberi idopont! de ha nem szokik el errol a hajnali virgonckodasrol.....akkor, kisemondom:-))

kora, nektek legalabb van valami, amirol tudod, h. levi lelkesedik. nalunk semmi ilyen, bar ki se kop semmit, az igaz. hm! gazan csak a vizes uvege tud lelkesedest csalni az arcara a cicin kivul!

Kép
Kép
momoska
 
 


nalunk csak par napja kezdodott a ket targy egybeutogetese,
(bar a tapsolas is csak 1-2 hete) de mar tortek dolgok rendesen)
itt a gyerekszobaban van borso, nem itt lakik meg, de mar altalaban idecepelem jatszani, mert meg nem valtoztat ugyan helyet, megis percek alatt szetdobalja az egesz szobat..., akkor legalabb ne a mienket! Kép


ja, nekunk ilyen a sportkocsink...meg alize volt, nagyon szeretjuk! 5.3 kg extrakkal. nem esernyore csukhato, hanem utazotaskaformajura, s ojyan allapotban meg fule is van:-))


Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


itt voltam már kb. 1,5 órája, csak alig írtam pár sort és Lili kikapcsolta a gépet.

A délelőtti altatás szuperul ment, nem tudom mitől mert most sem csináltam máshogy mint eddig. Habár adtam neki egy kis cicit, mert nem sokat reggelizett. (Néha összegyűlik még egy kevés, főleg akkor adok amikor nagyon nyügi már és alváshoz közeledünk) Szóval cicizett, büfizett és beettem az ágyba. A szokásos alvási helyzetbe tette magát, oldalra fordult és paskolgattam a fenekét (ringattam) és elaludt. Mondjuk egyszer rászoltam hogy NEM, amikor már nyúlt a játékért.

Na de a mostani...!!!! :evil: :evil: :evil: (Épp az előbb aludt el) Megint volt ám ordítozás. Egy órát szenvedett a kiságyba. Már majd leragad a szeme, de annyira fölspanolja magát, belehergeli magát hogy szerintem attól nem tud elaludni. Aztán sokszor már nem tudom hogy hisztizik vagy azért sír mert éhes. Most éhes volt, mert megevett 170 tápot és ha még lett volna benne egy kevés az is lecsúszott volna, de nem csináltam többet.
Aztán büfiztettem (nem büfizett) mert ahogy fölemeltem már esett is a feje a vállamra és bealudt.

Nem tudom meddig fogom ezt bírni. Ha tudnám hogy sikerülni fog!!! Mindjár könnyebb lenne. Ráadásul este én ezt nem csinálom, uh. így még hosszabb lesz. Na mind1.

Kora: Sajnálom hogy ilyen rosszul érzed magad. A kajával szerintem azért pár hónapnál rövidebb idő is elég lesz. Annyit azért ne várjál vele. Egyik hétről a másikra is nagyon sokat változnak. Lehet hogy két hét múlva már más lesz a helyzet.
És min mérgelődsz ha szabad tudni?

KépKép
domidina
 
 


Kolos már két órája alszik, mindjárt megyek is megnézni, mi van vele. Biztos kifárasztotta a sok pancsi. Jó nagyon fürdött.

Kora: rossz lehetett neked, sajnálom, hogy rosszul telt az éjszakád. Nekem is volt már ilyen rosszullét, de nekem mindig reggel. Érzem, hogy fáj a fejem, és ehhez jön a hányinger, semmit nem kívánok enni, pedig kéne. Egyszer meg kellett kérni az egyik dédit, hogy jöjjön segítsen kolossal, mert kivagyok. még jó, hogy olyan kis fitt mind a két nagyim.

meséltem egyik nagyimnak, hogy mindenki borostyánlánc lázban ég, meg elmeséltem Edina történetét Lilivel, hogy nektek bejött és ő nagyon hisz az ilyen dolgokban és ma beállított egyel. :)
remélem nálunk nem az ellenkezőjét fogja kiváltani. kolos elég nyugis, nem kéne egy nyügis gyerek. :)

Kolos is szokta üsszeütögetni a tárgyakat. és ő is szereti szétszedni a lakást, de neki sajna nincs gyerekszobája így maard a nappali...
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?