Új privát üzeneted érkezett!

Eri!
Igen, ovulációs vonalzó! Ez nagyjából mutatja, mikor van a peteérésem és utána, hogy mikor esedékes a teszt elvégzése, de mivel nekem most nem egyforma hosszúak a ciklusaim, mindig újat kell kerálnom. Remélem hamarosan már nem ilyet kel.... :wink: :lol:

Wawel!
Még hátra van a hálószobánk és holnap délelöttre marad a porszívózás, felmosás, és akkor végre elmondhatom: VÉGEZTEM!
De utána szívesen nyakamba veszem a világot, és megyek mindenkihez segíteni! :wink:
Azt hittem ma be tudom fejezni, de ugye a 3 és fél óra barátnőzés, meg a reggeli kis magammal foglalkozás (hajmosás és társai) lelassították a folyamatot, de így gyerek nélkül végül is nem érdekel, mert szép nyugisan megcsinálok mindent.

Gab!
Jön az ősz és te depis leszel?? NE MÁÁÁÁÁÁ!!!!
Nem kövezünk meg, hiszen szerintem az hazudik, aki azt mondja, hogy ő még soha nem volt úgy, hogy "a háta közepére nem kívánja akkor a gyereket"! Mármint, hogy akkor épp ott bújik a seggedbe, amikor neked valami nyűgöd van és nem elég a saját bajod, ott nyavajog a füledbe! De ezek is elmúlnak!!
Nekem ez a pár nap gyerek nélkül egy kis felfrissülés is, mert ugye a múlt héten beteg volt és nagyon nehéz volt már vele. Semmit nem tudtam csinálni tőle, még főzni és rendesen Wc-ni sem.
Nem kövezünk meg, de ne légy depis, mert elmegyek hozzád is és velem gyűlik meg a bajod!!! :wink: :lol:
Hármaskával én sem fogom apát zaklatni, majd ha jó pár év múlva egyszer szóbajön, akkor megbeszéljük és ha nem a válasza akkor is, nincs értelme erősködni. Így ha jön, jön, ha nem, nem!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Gab! Jó az új vonalzód!

Kép
oriandy
 
 


Ja és az avatarod is!

Kép
oriandy
 
 

 
 

Hogy sikerült ilyen nagy képet berakni avatarnak??? Én is cserélni akarom, de nem tudok ekkorát berakni!

Kép
oriandy
 
 


Köszi! Andy! Ha jönnél, máris jobb kedvem lenne, úgyhogy még meg se kéne verni! :-) De a kutya nem jön ide, aki miatt jobb hangulatban rámolnám össze a kacatokat, takarítanék meg ilyenek...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nagy??? Kicsinyítgettem vagy negyed órán keresztül, mire végre elfogadta. 80x80 pixel lehet max... Hát nem számoltam, de az ennél 10%-kal nagyobb már nem volt jó.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csajok!

A Gabi új avataráról jut eszembe: én miért nem tudok oda feltenni képet?

Erika

Kép
viera
 
 


Era! Azért mert nagyon picire le kell kicsinyíteni. Paintban csináltam, kivágtam, kb. 2,5x2,5 centis képet fogadott el.

Na, ennyi voltam, mert Lackó csokis kenyeret kér, és ordít, hogy jönnél már anya, mondtam, hogy gyere, máris gyere már, mert én szóltam! Vááááááááááá! És bent szeretne enni, mert nézné a tévét. Hát kösz! Erről beszéltem.

Sziasztok! Holnap azért is jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy: hogy áll a táblázat? Hely ügyben van valami előrelépés?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!!!
Jó hogy eszembe juttattad, teljesen ki is ment a fejemből a tali tábla!
Mindjárt dobok egyet!
Hely ügyben még nincs semmi új fejlemény! A mamvár nem írt vissza!
Sikerült az avatar!!!! :D
Andy

Kép
oriandy
 
 


Jó lett neked is! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Köszi!

Megpróbáltam visszaolvasgatni, de nem látom, Tandika és Klarka mit írt a talira! Nem tudjátok véletlenül????
Akik még hiányoznak: Tandika, Klarka, Mestermóni és az utoljára érkező (de nem utolsó sorba sorolandó: Vicky és Száva)!
Lányok!! Tali???

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kép

Kép
oriandy
 
 


Ezt a képet nemrég találtam, olyan jó!!!

Kép

Jaj, olyan hülye vagyok! Annyira ígértem magamnak, hogy nem fogom magam nagyon belelovalni magam a tesónál a dolgokba, és mégis.....
Valaki lőjjön már le!!!!

Kép
oriandy
 
 


Még egy kérdés:
Colett, Benianyu, Meteor, Veráska!!!!! Hány fővel jöttök????

Kép
oriandy
 
 


SENKI??????????

Kép
oriandy
 
 


Oriandy!

Ezt a képet még én is láttam anno pocakos koromban valahol a neten. Nekem is nagyon tetszik!!

Erika

Kép
viera
 
 


Andi: isssssssssssssssszonyú édes az a kép, le is mentettem!!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Klarka!
Örülök, hogy tetszik! Tényleg! Talira jöttök? Hányan??

Kép
oriandy
 
 


Hali!
Oriandy!már irtam, hogy 3-an megyünk, viszem blanit óvónéninek, apa meg sajna suliban van, igy fogalmam sincs hogy jutunk fel, de majdcsak lesz valahogy.


Gab!!!az nagyon szar, ha senki sem megy hozz
d. Én is el voltam zárva egy kis faluban Blanival, be is depiztem. most a nagyváros nyüzyijét és az állandó jövést menést élvezem nagyon, de még iyg olykor tele van a hócipőm. Pont attól, amit ori irt, hogy akkor van totál a seggedben a gyerek, amikor amúgy is szar napod van-vagy épp ezért? Nagy megérzők ám. Beni ma végghisztizta a tesó balettját, de cskazértis megvettem utána Blaninak a bugyikat, pedig úgy üvöltött a kinajiban, hogy csak na.Blanka meg hangosaon mondta neki, hogy igazságtalan vagy Beni, mert anya ma egész nap veled volt, akkor szopiztál amikor csak akartál, nekem meg csak most suli meg balett után van időm anyával nekem bugyit venni, úgyhogy nagyongyorsan hagyd abba az üvöltést.
Gondolhatjátok erre a Blani monológra csak nézett a fél bót!!!
Különben az volt a baja, hogy ki akart jönni, de mégsem engedhetem mindenhol mászni-ha menne az más, de igy!!!????

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianyu!
Köszi és Bocsi! :oops:

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Eltelik egy nap, és rátok sem ismerek! Egyes főtagok lecserélgetik az avatart. Én is gondolkodtam, hogy már ideje lenne, jó régi kép van fenn! :oops:

Benia, a vers, amit kérdeztél Andytól egyébként: Szabó Lőrinc: Hangverseny. Így hangzik:

Háp! Háp! Háp!
Jönnek a Kacsák!
Hej, de szomjas, hej, de éhes
Ez a társaság!

Bú! Bú! Bú!
Boci szomorú!
De hogy feszít tyúkjai közt
a Kukurikú!

Röf! Röf! Röf!
Orra sárba döf:
Sonka lábán Kucu néni
Fürödni döcög.

Gá! Gá! Gá!
Szalad világgá
Liba mama, ha a Szamár
Rábőg, hogy „I-á!”

Rút! Rút! Rút!
Föl is, le is út:
Mérges Pulyka, te szereted
Csak a háborút!

Bú! Röf! Háp!
Sípok, trombiták:
Víg zenével így köszönt e
Díszes társaság.

Viera, kaját Kíra nem eszik boltit, de ez a mi külön történetünk: 10 hónapos kora óta egyszerűen csak azt hajlandó megenni, amit rágni kell. Így a pempő kiesett. Pedig pl. mikor nyaraltunk, könnyebb lett volna, de ez van… Viszont cserébe mindent megeszik, amit főzök. Kivéve a lecsót. :-)

Rita, Pancsi nagyon édes!

Andy, nagy drukk nektek!!!! Ne mondd a férjedre, hogy nehezen szánta rá magát, nézd a másik oldalról: hiszen Dani még csak 16 hónapos!!!

Anita, Te nem szeretnél még egy vonalzót csinálno? Hogy tudjuk követni, mennyi van még „hátra”!? :-) :-) :-) :-)

Andy, azt írtam a talira, hogy megyünk, 3 fő!!!!!! Megírom priviben is, hogy tuti legyen. De tessék engem is betenni a tabliba, hogy megnyugodjak! Előre is köszi!!! :roll: :roll:

tandika
 
 


Tandika!
Mentettelek!!! Holanp bodom a talitáblát!

Most megyek, apa nemsoká hazaér a bőrrugásból, fürcsi és egy kis öszebújás.... Amíg Dani nincs itthon! :D

Jó éjt!
Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


húúúúú még írni sem tudok!
Szóval: holnap dobom a tali táblát!

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Nagyon magam alatt vagyok, ezért sem jöttem pár napja. Nagyot csalódtam magamban. Borzasztóan türelmetlen vagyok Petivel, sokszor rákiabálok, aztán baromi nagy lelkiismeretfurdalásom van, aztán folyt. köv. előről. Szerintem én bediliztem és alkalmatlan vagyok anyának, így kistesó kérdés végleg eldöntve: nem lesz. Nem akarom ragozni: mostanában Peti folyton a seggemben van és nagyon rosszul tűröm. Úgy elszabadulnék egy kicsit itthonról kikapcsolódni, de lehetőségem sincs ilyesmire.
Na nem panaszkodom tovább, pofám befogom!

Egyébként holnap viszem Petit dokihoz. Tegnapelőtt este hányt. Úgy tűnt, hgy túl ette magát, aztán éjjel zilált alig kapott levegőt, folyt az orra. Aztán tegnap semmi orrfolyás, csak rajtam csüngött és ömlött a nyála. Ma estére köhintett egyet-kettőt. De nem várok hétvégéig, inkább elviszem a dokihoz, de már előre tudom, hogy mit mond majd: piros a torka és antibiotikumot fog felírni: Klacid v. Cedax babyt. Ez a szokása. Homeopátiban csalódtam. Tömöm a gyereket kasvirággal és osci...-val, de semmit nem ért.

Kmamy
Üdv megint kis hazánkban!

Meteor!
Pancsi egy zabálnivaló tündér!

Benianyu!
Igazad van! A gyerek érzi, hogy szar napod van és még rátesz egy lapáttal! Tapasztalat!

Tök jó, hogy írjátok a versikket! Én meg másolgatom és tanulom!

Reni
Kép
prenata
 
 


Andi: mi nem jövünk a talira, de köszönjük a meghívást.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Hali.

Jó ez a megváltozott fejléc a bneten. Nekem tetszik.
Ma voltam turizni, kemény 548 Ft-ért túrtam magamnak egy farmernacit, anyumnak egy vékony pulcsit, Petinek két vékony pulcsit és egy fűzős kiscipőt, aminek csak annyi a baja, hogy egy kicsit le van kopva az orráról a bőr. Most pont jó rá, ha jön az esős idő, szupi lesz neki.

Andy, jók az új képeid. Huh, látod, megtört a jég végre. Hajrá kistesó!!! Egyébként örülj, hogy neked van mit kibeszélned...na jó, inkább nem panaszkodok.
Tandika azt hiszem azt írta, hogy jönnek, és hároman, de ha mégsem ezt írta...na mindegy. De látom most, hogy jól emlékeztem, akkor ezek szerint megállt az elbutulásom. :?

Gab, látom, te is képeket cseréltél, ez valami "vírus". :D Remélem, Lackónak nincs komolyabb baja.
Na igen, magyar eü, addig csinálj, amit akarsz, amíg sorra nem kerülsz. Mondjuk nekem szerencsém van, mert ha nagyon nem bírnám cérnával, van egy magánfogdokink is, teljesen baráti áron, szóval, ha minden kötél szakadna, hívnám őt. És még fizetni is ráérnék később.
NYUGI. Ez a tojok bele még olvasásban is erőteljesnek hatott számomra...ahogy egy ismerősöm mondta, az ég kék, a fű zöld, az ég kék, a fű zöld. Szép az élet!
Figyi, a kilenc hónapos vizsgálatoknál én is pont így voltam, én megőrültem volna, ha csak a kötelező UH-kat csinálják meg nálam. Persze én csak mindig a kiírt napon idegesítettem a férjemet (azt hiszem legalábbis), hogy jaj, mikor indulunk már, minden OK lesz-e, stb.

Viera, köszi.
Láz elvileg lehet a fogzástól, én úgy tudom, régebben cseréltünk itt erről eszmét, hogy mi is az összefüggés a két dolog között. Azért jó lenne, ha kibújna a fogacska, mert akkor tudnád, hogy az volt-e a ludas vagy sem.
Hát ahogy írtam, nálunk egy kiló tök Petinek négy adag kaja, sőt, ha még mi is eszünk, akkor másfél csomag tutira kell. Én még nem találkoztam fagyasztott tökben tökmaggal...

Wawel, ezek szerint a telefonálás gyerekszokás. :) Van egy másik fórumon egy anyuka, a fia nem sokkal idősebb az enyémnél (csak pár nap van köztük), és ő folyton "zaklat" egy másik anyukát az MMS-eivel (nem tévedés, lefotóz valamit és el is küldi) és a hívásaival. :D

Bénianyu, eszméletlen értelmes a lányod, hogy ezt így előadta Beninek. Én is meglepődtem!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Reni, jaj, ne már! Nagyon is jó anyja vagy a fiadnak. Én is türelmetlen fajta vagyok, de leírtam már, hogy a gyerekeink tudták, hogy hova pottyannak.
Tökéletes példa erre az, hogyha Petire rászólok ötször, hogy ne csinálja, és hatodszorra is megteszi, én igenis a kezeire csapok, erre ő: a képembe röhög, vagy ha ezt nem is, akkor rámnéz és odébb áll, majd két perc múlva hetedszerre is nekiáll annak, amiért előtte már rászóltam, eldádáztam. Kösz.

Béres csepp? Peti is köhécsel mostanság, de csak reggelente vagy a délutáni ébredése után. Nem is viszem le a dokihoz, mert most az orra sem folyik, és arra az esetre, ha belázasodna, itthon van az antibiotikum reci, amit a legutóbb írt fel a doktornő. Nálunk piros torokra, köhögésre első körben mindig C-vitamin, kálcium és köptető az előírás. Én a legutóbb egy hétig adtam Petinek a Hedelix cseppet nyákoldó gyanánt..

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!

Végül is köptető, orrcsepp van itthon. De kíváncsiságból elviszem a dokihoz, hogy mit mond.
Én mindig elhatározom, hogy türelmesebb leszek. Megy is ideig-óráig. Persze a történethez az is hozzátartozik, hogy napok óta keetn vagyunk Petivel, mert férjem dolgozik, ha szabad napos, akkor matat a pincében, holnap horgászni megy. Én meg nem is csesztethetem, mert anyósom rosszul lett és elvitte a mentő. Agylágyulás. Így hagyom, hogy csináljon, amit akar, hátha így eltereli a gondolatait.
Anyukámnak megszűnik decemberben a munkahelye. Férjeméknél elvették egy csomó pótlékot a bérből, amit most állítólag beleépítettek az alapbérbe. Munka ugyanannyi, a fizuja 15 rúgóval kevesebb. Ilyen dolgok összejöttek mostanság! ( Szemét mocsok kormány! Utálom az MSZP-t!) Bocs!!! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


Friss képek Petiről:

Kép Kép Kép

Ilyen csiguszt sütöttem tegnap:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Hali Lányok itt vagyok, de ma jött vigyázni a kicsire az anyósom, én addig kitakarítottam. Ablakpusolás, függönymosás, és a többi finom imádnivaló munka Brrr. Miért nincs Terka nénink :)))
Válaszolva a kérdésekre:
vicky! én 20 óra 41 perckor születtem.
exdeus! Szinte azonnal terhes lettem, elhatároztuk, hogy na most jöhet a gyerkőc és össze is jött. Azóta a férjem nagyon büszke magára, állítása szerint nem tud hibázni. Majd most meglátjuk, mert lassan szeretnénk a tesót. Mondtam is neki, hogy na most mutsd meg mint tudsz. 38. héten szültem természetes úton. Hajnalban elment a magzatvizem, kb. hajnali 4-re értünk a kórházba és 10 óra 46-ra megérkezett Manókánk. Szerencsésnek mondhatom magam mert nem szenvedtem, olyan 9 körül kezdődtek az erős fájásaim.
oriandy! A fájdalomcsillapítók először Nurofen, ezt magunktól adtuk lázra, majd felírták a Cataflan cseppet. Ecsetelőnek a helyettesítő doktornéni Glycosept-et, majd a mi doktornénink lecserélte Phlogosol-t írt fel. Nálunk az a baj, hogy Máténak nagyon érzékeny a bőre és minden szirupos orvosságra láng vörös lesz a feneke. Egyébként mára megint tiszta piros és fáj neki. Kész vagyok.
benianya! hol veszed azt a no name pelust, melyik diszkontban??? Én ezekről azt hallottam, hogy sok közöttük a selejtes, amit nem lehet használni. Ezekkel mit tudsz csinálni, visszaküldöd vagy kidobod??? Ha tényleg ennyi a rossz, akkor nem biztos, hogy megéri. Ezektől egy kicsit tartok. Lehet, hogy azért, mert annyira érzékeny bőrű a mi kicsink.
Ti hogy vagytok ezzel lányok, találkoztatok már selejtes pelussal????
Na jó mára ennyi elég volt belőlem.
száva26
 
 


Száva!

Én már találkoztam selejtes pelussal, de mivel olcsó pelus volt, amit a neten rendeltem, elkönyveltem, hogy így jártam. Lila tescos pelust mi is használtunk, de amint Peti elkezdett aktívn mozogi, váltottunk a Liberóra. Most Libero maxi plust használunk. 50/Db-ért sikerült idáig megvenni. Kb. havi 120-140 db-ot használunk. Szóval az olcsóbb pelushoz képest havi 1000-1200 ft-tal kerül többe, de én nem ezen akarok spórolni, mert nekem hosszú távon a drágább olcsóbb!

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!

Mi van már a bloggal?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

most sikerült gép elé kerülnöm.

Példát vettem rólatok és én is változtattam egy kicsit a profilomon :) .

Versek, mondókák: hasonlóak, mint Vieráéknál és Benianyáéknál + még nagyon nagyon sokfajta, de most fáradt vagyok, hogy begépeljem, talán holnap.

Énekelni nem nagyon szoktunk, viszont cserébe Halász Juditot hallgatunk. Marci nagyon szereti :) . Megy oda a hifihez és mutogat, hogy kapcsoljam be. Szerencsére nem jut eszébe minden nap... :roll: .

Reni: Peti nagyon cuki, és az a kakaóscsiga nagyon gusztusos. Éppen ma nézegettem én is a neten. Beírtam, hogy milyen alapanyagom van itthon és a kakaóscsigát is kidobta, meg is kívántam. Lehet, hogy holnap csinálok :) .

Férjed, anyósod, gyerkőc miatti rosszkedv miatt :( . Mindig beigazolódik, hogy a baj nem jár egyedül... sajna :( .

Gab: fel a fejjel. Ha rossz kedvem van, akkor mindig az az idézet jut eszembe, hogy a vonuló felhők mögött mindig kék az ég és ez jobb kedvre derít :P !

Andy: szupi, hogy végre ráállt a férjed a babaprojektre. Nálunk fordított a helyzet. Attól függetlenül, hogy megbeszéltük, hogy kb. 2,5 év legyen a gyerkőcök között kérdezte Isti, hogy nem akarjuk-e már a következőt... :) . Én őszintén szólva még egy kicsit várok, mert nem érzem felkészültnek magam.

Tandi, Andy: okt. 27-i hétvége úgy néz ki, hogy nekünk is jó lenne :) .

Néhány szó rólunk:

Marci most már nagyon sokat közlekedik kétlábon úgy, hogy fogom a kezét. Most már igazából csak akkor mászik, ha a kisautóját tolja :) . Az utóbbi napokban a babakocsis hosszú séta után még sétálunk úgy is, hogy fogom a kezét és Marci vezet :lol: :lol: :lol: ! Nagyon élvezzük mind a ketten.

Ma reggel fordult elő először, hogy mivel az utóbbi napokban nagyon fáj a mellem (szerintem azért lehet, mert már nagyon nincs tejem, de Marci csak szívja és szívja :( ) , ezért reggel nem engedtem cicizni, hanem rendes tejcit kapott cumisüvegből. Nem erőltettük, hanem letettük az ágy végébe (reggel már közöttünk alszik) és ő maga kezdte el inni.
Este pedig kivette a tápszert a kezemből és egyedül itta ki a cumisüvegből és nem is kért cicit.
Ez nem jelenti azt, hogy nem akar cicizni, mert napközben viszont 5-6 alkalommal is el kell terelnem a figyelmét, mert letámadna :) :) :) !
Jó lenne, ha magától hagyná abba, de ha nem, akkor szerintem el kell lassan választanom, mert nekem már nem igazán jó :( .
Úgyhogy Reni, a kérdésedre válaszolva mi még cicizünk :) .

Jó éjszakát mindenkinek :) !

Eni
marcy
 
 


Jó reggelt mindenkinek,
Tegnap volt az első délutáni sulim. 4-től 8-ig. Pancsit igy leadtam a babapihenőben 3koe és az apukája ment érte fél 5 körül. Mondta, hogy azt hitte a lánya majd ugrik a nyakába, e helyett csak büszkén tologatott egy nagy piros autót. Aztán hazajöttek, apa készitett neki vacsit, meg fürdette (mondjuk ezt minden nap ő csinálja) és mivel délután alig aludt, igy fél 8kor már szunya volt.
Furi volt úgy hazaérni, hogy Pancsó már alszik.
Wavel,
Köszi a drukkot. A suli meg nagyon jó, a tegnapi óra haláli volt. Művészettörténet és iszonyat jó fej a tanár. Valaki mondta, hogy szokott stand up comedy-kben is fellépni (az olyan amikor csak kiáll a közönség elé és nyomja a szöveget), meg állitólag a Fábryval si szerepel néha együtt. Mondjuk kell is a humor, me ga jó szöveg, hogy egy 4 órás előadás alatt fenntartsa a figyelmet. Bár egy idő után már nem tudtam jegyzetelni.
Egyébként is jó a suli, csak most van csomó házim: ábrázoló geometria órára műszaki tervet kell csinálnom egy bútorunkról, meg komplett alaprajzot, meg rajzokat az egyik szobánkról. Aztán van egy másik feladat, egy kész képet kellett lemásolni, első órára fekete fehérrrel kiszinezve visszaadni (már ez se volt egyszerű) most meg szines cerkás kp kell, de az a gáz, hogy csomó olyan szin, ami a képen van egyszerűen nincs meg a cerkák közt 
Kmammy,
Köszi Kewpie leirását. Ja közben kibogoztam magaban, hogy két filmet összemostam: a Chihirot Szellemországbant (ami szintén nagyon jó volt), meg a Vándorló palotát.
Képzeld tegnap művészettörténet órán is volt szó Japánról, hogy pl mennyire érdekes, hogy az ősi shinto templomokat 20 évente újraépitik, teljesen azzal a technikával , ahogy eredetileg is voltak, igy egyfelől elmondható, hogy az a templom több ezer éves, másrészt igazából csak max. 20, viszont ez által Japán az egyetlen hely, ahol pontosan fennmaradhatott az hogy hogyan is épitkeztek sok ezer éve.

Tényleg akartam már irni, annyira vicces, ahogy mostanában Pancsi játszik a kutyával, néha szabályszarűen kergeti, a kutya meg lacsapja neki a mancsát a földre, mintha másik kuty lenne. Tegnap este meg mindig oda gurult a Pancis ahol a Ropi volt.

Andy,
hogytudok videót feltölteni a vidiára? mert akkor megpróbálom lefilmezni őket és felrakni. Sajna az új telo amit vettem egy jó nagy fos. Nincs benne video és a fényképezőgépe is szar, soha többet nem hallgatok az eladóra és nem veszek Samsungot!!!!!

meteor
 
 


Sziasztok!

Tök jók a versek, meg mondókák, amiket írtatok, őszintén szólva ezen a téren elég gyengus vagyok....de most aztán bepótolom. Mondjuk azt nem nagyon látom, hogy Bálintot lekötné, általában otthagy éneklés közben. Lehet, hogy a hangommal van baj???? :lol:

Oriandy:
Hajrá, hajrá kistesó!!! Talira hívást köszi, tök jól esik, hogy gondoltál ránk is, de majd a következőre!

Ex:
32 leszek januárban...
És az igaz, hogy a munkahelyem köteles visszavenni, de mivel közszolga vagyok, a mai viszonyokat tekintve két hónap múlva létszámleépítés, átszervezés miegymás ürügyén egyszercsak hellót intenek....Az meg nem nagyon kéne....

Meteor:
Oltási infókat köszi, csak összerakom valahogy, hogy most akkor mire kap, és mit kaphat el és miért....(hú, nem csak mondókák terén vagyok gyenge... :oops: )

Viera:
Bébikaja: bár a többiek is válaszoltak, azért leírom, hogy én szinte minden második alkalommal búcsúztatom a Bálintnak főzicskézett memmét. Ígyhát mivel gyermek szívesebben eszik boltit, egye. Vagy ha éppen olyat főzök, kap belőle, vagy kell, vagy nem, de azt legalább nem kell kidobni utóbbi esetben. A céklafőzit nem nagyon enném meg helyette.... :lol:

Prenata:
Húúúúúú, ez a seggemben a gyerek és nem bírom de ismerős. Szégyen, nem szégyen, néha én is kiakadok (ha ez vígasztal). Mi is rengeteget vagyunk ketten, a férjem a rendes melója mellett két helyen is maszekol, ha meg pici szabadideje van, akkor ő is horgászik. Mondjuk sokszor én küldöm, mert ott legalább pihen és türelmesebb Bálinttal, aki az utóbbi időben igencsak próbálgatja az akaratát, hisztizik.
Az alkalmatlan anyaságra történet amúgy már bennem is sokszor átment. Amikor türelmetlen vagyok, kiabálok, utána mindig arra gondolok, hogy mennyire akartuk őt, milyen nehezen jött össze, és hogy aggódtunk, mikor 3 hónaposan nem emelte a fejét és küldtek a fejlődésneurológiára.....Ilyenkor elbőgöm magam és agyonszeretgetem a gyereket.... :oops: Aki aztán gondolom jó hülyének néz, és kiröhög. Szó szerint, vigyorog és nézi a könnyeim...
Hogy Petinek micsoda gyönyörű kék szemei vannak!!!!!!!!!!

Száva:
Lehet, hogy félreérthető voltam, én arra voltam kíváncsi, hogy mikor szültél, mert ahogy láttam, egy napon szültük a gyerkőcöket. De látom, azt is leírtad!

Amúgy nehéz/izgalmas napokon vagyunk túl....
Nehéz attól, hogy végre áttört a jobb alsó kettese, amivel jól megkínlódtunk. Semmi nem volt jó az előző 3 napban (ezt írtam is), ha felvettem-bőgött, ha letettem-még jobban. Ha játszottam vele, nem volt jó, ha nem, az még kevésbé. Alig evett, normálisan csak az esti tápszer csúszott le.

Tegnap is alig akart ebédelni, pedig Nestlé bolognai spagetti volt, amit szeret. Helyette az apja ölében megevett egy üveg Hipp barackos túrókrémet. Uzsinál megint akartam adni a bolognait, hogy egyen normálisat is, de csak üvöltött. Nem tudtam mást kitalálni, mint a nestlés üveget kiszedtem a kukából, jól elmostam, visszamertem bele a főzit és láss csodát, gyermek betermelte az egészet, majd letolt rá még egy üveg Hipp túrós barackot :shock: .....Így valószínűleg a tányérjával van baja, valami rossz élménye lehet (megtömtem, nem esett jól, mittudomén). Úgyhogy azt hiszem, pár napig üvegből eszünk... Járt már valaki így???

Izgalmas meg azért volt, mert tegnap voltunk először baba-mama klubban, ami túl sok volt. Egy darabig elvolt, jött-ment, aztán besokallt. Sok volt a gyerek, felnőtt, játék, nem tudott választani (gondolom). De belegondoltam, hogy egy évig csak én vagyok, enyém minden, minden felnőtt (rokonok) körülöttem ugrál, majd egyszercsak előkerül egy rakás idegen törpe, akik elszedik a játékaimat, és nem rám figyel mindenki. A fejem a zsivajtól nekem is zúgott, mit várnék Bálinttól. De azért megyünk jövő héten is, muszáj megszoknia, megedződnie, mivel jövő ilyenkor már bölcsis lesz. Biztos megint el fog fáradni (tegnap két és fél órát aludt délután), de ha csak 5 perccel tovább van el, már fejlődünk! Persze sok esélye a nagyobbakkal szemben nem lesz, de ez van....

Hú, jó sok lettem.....

Ja, Gab, depi az jön-megy. Van tapasztalat.....Csak gyerek mellett nehezebb nem elhagyni magát az ember lányának, ami ugye tovább rontja a helyzetet..... :wink: hogy még a depi se jár, és különben is hagyjon békén mindenki......Remélem, ma már jobban vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek! Már valóban jobban vagyok kicsit!

Jövök még ma, de Mesi szomjas, betojt, álmos is, úgyhogy nem érek rá. De most nem bosszant! Hála az égnek!

Ő engem amúgy se bosszant annyira, Lackó viszont újabban szinte félóránként fölidegel. Pedig próbálom magam tűrtőztetni.

Mese 10640 g és 80 cm. Végre, már nem 77! :-)

Mentem, majd jövök még!

Mindenkinek jók az új avatarok, vonalzók! Micsoda lavinát indítottam! 8) 8) 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Egy jó kis mondókás lap

(Még én se néztem át, csak mondom megosztom veletek is!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csináltam magunknak egy mondókás topicot is! Biztos megtaláljátok, mert úgy kezdődik a neve, hogy 2006. nyár...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ezt még meg kell mutatnom!!!!!!!!!!8) 8) 8)
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!Emlékszel én is pont igy voltam augusztusban. Beni édes tündér volt, szomjas, betojik, ezerszer elmondom hogy nem szabad, elterelem a figyelmét-földöntúl türelem-Blanka meg fél óránként üvöltésig felidegelt. :? Ez mint már irtam nálunk az unalom jele volt. Unalmában meg konstatálja, hogy vele kevesebbet foglalkozom-és bedurvul, kiprovokál, nyűglődik stb. Nekünk a suli azonnal megoldotta, meg igyekszem is vele foglalkozni suli után- és akkor inkább Benit hanyagolni-nem nyunyuzni, nem turbékolni Benivel, hanem Blanit ölelgetni, (én még mai napig felveszem a karomba-ugrik is és ölelkezünk)

Szóval kéne Lackónak valami elfoglaltság ovi utánra. Cselgáncs, karate, néptánc-mittom én, csak valami mozgás legyen. Neked nehezebb lesz annyiból, hogy kaki időben is Mesivel a hátadon el kell cipelned és érte menni, de hidd el megtérül!!!!!Szerintem ha van felétek ilyen lehetőség próbáld ki.
:P És kezeld kicsit babásabban egy ideig Lackót. Figyelemfelhivás részéről szerintem az egész. Az sem lenne baj, ha kettesben el tudnátok néha menni, Mesit leadva valakinek!!!!Én rendszeresen csinálok Blanival kettes programokat, és nagyon értékeli!!!!!
Na, ezek csak ötletek! 8)

Tandika!Ez azzzzzzz!!!!!!Kösziii!Az első 3 és az utcsó versszakot tudtam csak!!!!! :P :lol: :P

Marcy
!hogy
Te miylen szép vagy. :D Tök jó ez a kép.

Száva! v :D an nálunk egy babavár nevű bolt, ahol a babkocsitól a kanálon át mindenféle pelust is árulnak, márkásakat is. Ott veszem, 50 vagy 100 db van egybecsomagolva, teljesen átlátszó fóliába, egy kis papir van benne azt hiszem NINO MAXi amit most használunk. Mindig más más minta, ex néhányra már irta is, hogy az lidl-s, most helen harper van ráirva magára a pelusra. 1500 ft 50 db-30 ft darabja.
Én MÉG 1 SELEJTSET sem találtam, pedig 1 éve használjuk!!!Annyi, hogy nincsenek levasalva, nem olyan laposak, hanem hepehupásabb,némelyiknek ferde a mintája, mert valszeg rosszul nyomta a gép rá a rajzot.

Jajj, de jó, hogy ennyit verselünk!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nyuszi nyuszi nyuszikám, ne félj tőlem nincs puskám, nincs énnekem egyebem csak káposzta levelem.

Lányok nagyon jó az új arcotok balra fent!!!! :P :P :P

Ory! Ha 7 éves Dani korban irnád, hogy apa végre rászánta magát a tesóra-...no de igy. Jó ez igy. Hajrá!!!!! :lol: :wink: :wink:

Meteor úgyszintén!!!!! :wink: Jó tanulást! Művészboltokban találsz 100 szinű cerkát!!!!

Prenata, fel afejjel, aki ilyen csodás csigát tud sütni, az csak jó anya lehet. Tessék néhány órára kiadni valakinek a gyereket és elmenni "sopingolni", kozmetikushoz, masszázsra, vagy venni otthon egy jó fürdőt.Egy találkozás, egy jó duma, még egy kinajiban vett bugyi is úgy fel tudja dobni az ember napokra!Ne hagyjátok magatokat bedepizni, tessék kierőszakolni valakinél, hogy vigyázzaon a gyerkőre. Ti mikor horgásztok?

wawel!!!Ezek hogy vannak?(jó tanuást neked is!)

Hívjad, hívjad a falovacskát
Megy a hajó a Dunán
Csiga biga házikó


Pocakos kép:nekem is megvan, meg egy olyan, amikor műtik a pocakban a babát és kinyúl és megfogja a sebész kezét!!!!!Hihetetlen, és azóta a baba már nagy jól van, jól sikerült a műtét!!!

Nálunk hétfőn lesz nagytakaritás, ablakpucolás, függönymosás, pokróc, ágynemű mosás. Ágymatrac atkátlanitás, fordigatás, ágyrács, ágykereet lemosás, szekrények teteje lemosás, szekrények átpaolása, nyár-tél, kimosása, ajtókeretek lecsutakolása, falak , könyvek átporszivózása, piperepocok, kisszarmütyürök áttörölgetése, fogmosóoharak kiecetezése, csempe lemosása, széklábak, rácsok, minden kois sarok vacak áttörlése, ezer db plüssállat atkátlanitása porszivózással. Bútor és parkettafényezés.
Hozok kölcsön egy 200 ezer ft-os szuper atkaürülék eltávolitani is tudó porszivót, meg jön egy Terka néni, aki Zsuzsika, és 5-6 óra alatt ketten megcsináljuk. 3-4 ezer ft-ot megér nekem, hogy nem döglök bele egyedül, és csak fél napom van rá, mert apa tanul, államvizsgázik, gyakorlaton van tanitásból meg dolgozik is, Blaniért meg menni kell a suliba 4 re, igy csak ennyi idő van rá.

benianya
ákosbenianya
 
 


Gab, ez igazán jó ötlet volt, szerintem sokan mások is odajönnek megnézni!!akkor teszek fel dalszövegeket is!!!!!Fú, de okos vagy!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Látom, bejött a mondókázós oldal! :-)

Amit meg szeretnék kívülről tanulni újra az a Három nyulak és a másik, A kutya meg a nyúl! Lackónak is elmondtam néha, de őt nem nagyon érdekelte. Hátha majd Mesi! Én ezeket szerettem nagyon gyerekkoromban.

Már iskolásan meg a Mirzát, Sün Balázst, ilyeneket.

Andy! Az a tappancsos kép nem semmi! De ilyen tényleg létezik? Mármint annyira vékony hasfal, amin még az icipici lábujjacskák is így látszanak???

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy!
Mi valszeg hárman megyünk.

Gab!
Ez jó ötlet volt! :lol: "Kiskoromban " óvónéninek készültem,tudok vagy ezer dalt és verset,mondókát.

Kép
Kép
veráska
 
 


Ja! Benianya! Az oviban csak néptánc van, de oda meg is próbálunk majd járni! Mindjárt meg is kérdezem a táncos óvónénit, hogy próbaképpen jövőhéten mehet-e Lackó. És ez olyan, hogy nem kell mászkálni, csak később kell érte menni. Szóval nem uzsi után fél 4-kor, hanem negyed 5-kor. Heti egy alkalom. Amíg meg jó idő van, akkor is picit később megyek, hogy tudjon még a játszón maradni. Tisztába vagyok én vele, hogy féltékeny, azért a hiszti, azért bántja Mesit is, de olyan nehéz az igényeiknek megfelelően foglalkozni velük! A külön program meg szinte kivitelezhetetlen. Bár lehet, hogy holnap a sportnapra kiviszem egyedül, Mese meg marad az apjával. Majdcsak bír vele.

GYerekmentes napok ígérkeznek! 27-ére Laci kollégái főzőcskézős ivászatos bulit rendeznek, ahova a csajokat is vihetik a katonabácsik. És egy kollégánál alszunk, hogy Laci is ihasson pár sört. Remélem, anyósom el tud jönni egy napot gyerekezni, de ha nem, majd a hugomat hívom el. Ő amúgy is felajánlotta már, hogy egy hétvégét átvállalna, hogy pihenhessünk. Ki is fogom használni!

Most bealudt Meském, megyek mosogatni, teregetni, főzni, takarítani, vagyis ami belefér!

Pusz mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (És kösz, hogy nem útáltok, amiért nem vagyok ősanya típus!)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na sziasztok!

Kész vagyok! A takarítással, meg amúgy is!!
Így amíg szárad a kő a felmosás után, kicsi pihi, aztán megyek, mert ebédem meg még nincs. Fasírtot akarok csinálni, nem nagy ügy, csak neki kéne látnom!

Gab!
Haláli ez a Mesi kép!!! Imádom! :wink: :lol:

Meteor!
Én a videókat a digitális fényképezővel csinálom, azt felteszem a gépre és egy egyszerű regisztrálás után tehettem is fel őket a Videára!
Mivel csinálsz videót? Regisztráltál már a Videára?

Reni!
Ne fordulj be! Velem is előfordul, hogy türelmetlenebb vagyok Danival és rákiabálok, utána meg megbánom! De ez azt mondom még mindig jobb, mintha megütnénk. Tudom, sovány vigasz, de valóban lehet nekünk is szar napunk és ezt a kis szarosok bizony megérzik!!! Az elmúlt héten (amikor Dani beteg volt) szintén egész nap a seggemben volt! Írtam is, hogy 3 napig úgy végeztem a dolgomat a Wc-n, hogy ő ott ült az ölemben, úgy főztem, hogy az ölemben volt, és még aludni is csak rajtam volt hajlandó! Szóval nekem is elegem volt ebből a helyzetből, sokszor nem vettem fel , pedig ő nagyon kérlelet. De ettől még szeretjük őket!! Ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Szerintem az hazudik, aki azt mondja, hogy ő még soha nem vesztette el a türelmét a gyerekkel szemben!!!!
én, azaz mi is csak azért merünk belevágni a tesóprojectbe, mert látjuk, hogy Dani nagyon okos és mindent gyorsan tanul, így ha meglesz a tesó (bár tutira lesznek kiborulós napjaim), sokkal könnyebb lesz és talán majd bele tudom őt is vonni a kisbaba ellátásába, úgy hogy azt ő is élménynek fogja majd fel, ne úgy hogy féltékeny legyen rá. Szóval fel a fejjel és már csak Peti miatt se mondj olyat, hogy nem lesz tesója, hiszen minden gyerkőcnek jó, ha van legalább 1 testvére! (bocsi, ha az 1 gyerekeseket vagy a másképp gondolkodókat most megbántom) Szerintem az önzés, ha csak 1 gyerek van! És idővel biztosan könyebb lesz ám! Meg most gondolj bele, hogy ha össze is hoznátok most a tesót, már 2 év lenne köztük, mire meglesz a pici! Ha meg később jön, akkor meg mégtöbb és Peti is napról napra ügyesebb és okosabb lesz, így könnyebb lesz vele!
Húúúúú! Ez most jó hosszúra sikerült.......

Na, megyek is ebédet csinálni!
Pusszantás!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Veráska! Jókat írsz! Sok ismerős a zeneovi CD-ről, amit küldtél! Szeretik a csemeték! A karácsonyosat még nem hallgattuk, csak 1x, majd ha szezonja lesz. (Bár nagyon keveset ismerek róla...)

Csajok! Aki azért nem akar tesót, mert rossz anyának hiszi magát, totál megértem! Én is éreztem ilyet, viszont erősebb volt bennem az az érzés, hogy legjobb, amit a gyerekemnek adhatok, az egy testvér! Minden nehéz időszakon túl leszünk, de legalább ők lesznek egymásnak felnőttként is! (Jó esetben.) És amint a kicsi kinő a babakorból, azért sokkal könnyebb lesz nekünk is, sokat tudnak együtt ügyködni, rosszalkodni, játszani, akármi.

Szóval úgy voltam vele, hogy ha már gyereket vállaltam, akkor a másodikról nem mondunk le! (Nekem ez így kerek! Akinek van testvére, tudja miről beszélek! Ok, lehet egy tesóval veszekedni, de olyan jó kis szövetségeket is lehet kötni, hogy arról csak felnőttként mesélünk a szülőknek! :wink: )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Nálunk is nagy sláger a zeneovi,nap mint nap be kell kapcsolni.Nem csak a versek miatt,hanem mostanában azért is mert rájött,hogy gyerekek énekelnek rajta és nagyon élvezi.Mitöbb tudja kezelni a hifit és már magának kapcsolja. :lol:
Még írok még csak közben apának kell árajánlatot írnom egy házra.Meg hát elég sokat tudok és mire bepötyögöm :roll: .Jó lenne gyors- és gépírónak lenni. :)

andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Nem is dicsekedtem, hogy mennyire beindult nálam a fogyás! Már csak 61 kiló vagyok! Juhé!!!!!!!!!!! (És semmi érdekeset nem teszek az ügy érdekében!)
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Veráska! Várjuk a többi versecskét is!

A gépírásba már elég jól belejöttem, ahhoz képest, hogy elsőben majdnem megbuktam belőle! :-)

(Egyébként meg ha már valahol megvan, könnyebb bemásolni, csak ctrl+c, ctrl+v)

Na nem nyomom már tele magunkkal a topicot! Lőjetek le nyugodtan!

Eltűntem! Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?