Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok!

BAgz! Nekünk nem lesz pelenkázonk, hanem van olyan merev hátú pelenkázópárna és az szépen kertesztbe lehet tenni a kiságyon és az lesz.
Nem vagyok pelenkázóasztalpárti, mivel igen széleskörü referencia anyag (az összes barátnőmnek és rokonomnak, vagy most született, vagy pár éves, vagy pont terhes stb. én ilyen kis szerncsés vagyokKép) alapján, max féléves korig hajlandó ott fekve széttenni a lábátKép a csemete, de már három hónaposkórtol sem naygon tudod kihasználni. Szóval nekünk ezért nem lesz.
Na persze igazságtalan vagyok, mertz mondjuk ember legyen a talpán aki az 1,73*3,05-ös tetőtéri szobácskában még pelenkázót is el tudna helyezni:o. Pont begfért a kiságy, a szekrényke meg a fotel(a fekve szoptatást valahol máshol kell majd kiviteleznem, hacsak nam akarok a kiságyba heveredniKép)

Ja, lesz tali? Ha pont akkor végzek a dokinál akkor én is ott elszek, de még nem tudom, hogy mikor kell mennem, majd ezt még pontosítom. és ki lesz ott?
na, megyek aludni, mert dög álmos vagyok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hello Kismamik!

Rékacs! Jó, hogy meggyógyultál és újra köztünk vagy!

Mostantól én tűnök el pár napra, de saját jószántamból, mert a Börze után Sopronba megyünk anyóslátogatóba, meg babázni a barátokhoz. Jó talit Nektek keddre, aztán majd írjatok, milyen volt!

Addig is vigyázzatok Magatokra, kerüljétek a vírusokat és növesszétek a pocakokat!

Pussz,
Katinka
katinka
 
 


Sziasztok Csajok!Kép
Cic!Kép
Itt van felöltöztetve az ágy,a zenélő forgót gondold hozzá,mert nem esett jó felszerelni.KépA cím:www.babadiszkont.hu 30900 valamennyi az ára.Kép

Esztyx!Kép
Most igaz,felöltöztettem az ágyat,de nem marad így!Ahogy az első fotón látható úgy hagyom,de le lesz takarva.Különben takarítani úgy is kell.KépÉn is babonás vagyok,de most már engedélyeztem a kiságy összeszerelését,mert ha most megszületne picur,már akkor is életképes lenne.KépKülönben valószínű a nov.vége,dec.elejei találkozás.KépDe már dec.15-ig sincs sok idő.Kép

Bagzerka!Kép
Az oldala látod egy kicsit magasabb addig 85cm,középen a lap magassága 80cm.KépDiaKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 

 
 

Szia Mindenki!

Akkor ugy látom fixálodott az időpont a talira. Én nem messze dolgozom onnan, megpróbálok eljönni.

gyerekmozgás: Nekem elég keveset mozog, és nagyon változó. Esténként viszont olyan 21 ora körül mindig érzem. Ha nem, akkor rögtöl elkezdek aggodni, és ilyenkor a férjem kérem meg hogy menjen már a pocimhoz és duruzsoljon neki. Na olyankor beindul. Kép Ja és 90%-ban mindig bal oldalt vannak a mozgások. Ilyen van?

Puszi nektek,
Sziasztok,
Eszter
25+5
eszter2004
 
 


Sziasztok!
Nekem baromi lelkiismeretfurdalasom van, latva, hogy mindenki keszul... A mi hazunkat meg meg csak most vakoljak.... A nagynenem ajanlotta fel a segitseget par kezdo ruhadarab beszerzeseben, mivel nekem fekudnom kell, a parom meg, ha nem dolgozik, akkor kint van a hazunknal. Ugyhogy se babakocsi, se kisagy nincs meg, de meg csak a kolcson kapott ruhakat sem tudjuk egyelore elhozni. Kép
Mozgas: mivel fekudnom kell, raerek figyelni. Ha jo a napja a babacskanak, akkor rendszeresen 2-3-4 orankent felebred es valamit matat, de van, amikor eltelik 10 ora is ket mozgas kozt. Altalaban reggel 6-tol ejfelig szokott jelentkezni. Neha egesz nap ebren van, peldaul ha sokan vagyunk otthon es folyamatos a beszelgetes, meg a zene. Akkor mindenre reagal, pl: hozzaerek veletlenul a pocakomhoz, testhelyzetet valtok, leesik valami. Vicces volt, hogy egy nagyon konnyu papirkotesu konyvet raraktam a hasamra, es gondolom, annyira zavarta, (vagy csak jatszott?) hogy addig mozgolodott, amig le nem csuszott a konyv, utana megnyugodott.... Kép Erdekes, hogy a parom simogatasara is szinte rogton mozog. Nekem sokat forog, mivel csak az oldalamon tudok fekudni. Gondolom nem kellemes, ha haton fekszik, es egyszer csak megindul alatta a fold es egy pillanat mulva az orrara esik... Neha elkepzelem, hogy kicsit olyan lehet ez belulrol, mint a vidamparkban az a hatalmas forgo hordo Kép...
Csao Mindenkinek! Szamoljatok be a borzerol!
dorye (27+3)
dory
 
 


SziasztokKép

DiaKép
Ez az ágy nagyon klassz... és milyen szép így felszerelveKép én is ilyet szeretnék. Világosabb színben is volt?

BagzerKép
Mi sem mentünk ki mégsem, mert anyukám azt mondta, hogy végülis már úgy is majdnem mindent megvettünk,akkor meg minek. Ami meg kell még azt meg nem ott vennénkKép

Viszont,ha valakiki volt meséljen.... Kép

Pussz mindenkinek
Edwig (31)
Vendég
 


Edwig!Kép
Köszi a dicséretet jól esik.KépEz Bükk szinű,de azt hiszem van fehérben is.KépPuszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


szassztok lányok!
köszi a pelenkázós tippeket! majd meglátjuk mi lesz.

Eszter, nekem is most volt a 25. hetem, és ugyanígy van a mozgás dolog. már néha olyat sikrült, hogy sokáig nem jelentkezett, és kezemet ráraktam pocakra és gondolatban kértem hogy valamit produkáljon, és volt hogy mozgott! persze lehet hogy véletlen egybeesés, de jól esett! és nekem is gyakrabban van a bal oldalt! középen, alul is de leginkább bal oldal! neked mit mondtak, fiú vagy lány??? mert csináltam valami tesztet a neten, amin egy ilyen kis vicces, régi babonák alapján készült, válaszolsz, és azokból kiadja hogy milyen neműnek mondták volna régen az asszonok a babádat, és fiú jött ki nekem. ja, és ott volt az is kérdés hogy melyik oldalra rúg gyakrabban, lehet hogy erre is van valami mondás hogy melyik oldal melyik nem. nem?!

bagz
mától 26.

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Eszter! most találtam:

25. hét:
A kicsi méretei: 35 cm és 850 g. Mostantól hetente kb. 1 cm-t nő, és egyre jobban hízik. Már felismerhető egyfajta alvási ritmus nála. Bár továbbra is élénken mozog, ettől az időtől kezdve kevesebb helye van a forgolódásra.

-látod, normális hogy kevesebbet mozogjon, fogy a helye!! én is szoktam ezen aggodalmaskodni!

ja, érzelegtem egy sort, ma újra megnéztem a 21. hetes uh videónkat, olyan édes!!! alig várom hogy újra mehessünk!!! már "csak" 3 hét....

Edwig, mindig is meg akartam jegyezni, hogy annyira helyes a fotód!!!
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Na, mi anyuval kiementünk a börzére. De őszintén szólva az ördögnek tartoztunk azzal az Úttal, (meg a parkolóért fizetett 600,- ft-tal), mert az ég adta világon semmit nem vettünk. Sőt kimenekültünk, mert rájöttem, hogy én már nem bírom a tömeget, meg különben sem szabad ennyit mászkálnom. Szóval, a lényeg, hogy feleslegbe mentünk. De az anyu azt mondta, hogy legalább már tudjuk, hogy ne is akarunk ide jönni.
Persze könnyű nekem. Mivel mindenkim babaás rengeteg cuccot megkapunk Így azt az egy-kettőt simán megvesszük a boltba. Meg nem is egy ygerekrte készülünk, ezért mindent ami tartós jót szertnék. Szóval értitek? Új babakocsi, meg kiságy meg iylesmi.(amiket amúgy, már meg is vettünk)
na, befutott a pasim aki egész nap gályázott, megyek megdicsérgetem, meg megetetetm meg ilyesmi .

Bagz. Nekem balra van a popsija és jobbra érzem inkább a lábacskák, meg a kezek rukapálását. És úgy tudjuk, hogy lány.Kép

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Halló!

Kéépzeljétek, voltam ám a börzén!!! (Most aludtam ki a megpróbáltatást)Alig volt még pár ruhánk, gondoltam itt sokmindent be lehet szerezni jó áron, hát szuper volt ám! Annyi bébicuccot sikerült vennem, hogy gyakorlatilag most van egy bőséges indulócsomagunk és a negyedét sem jártuk végig. Kicsit ugyan aggódtam, hogy túl korán veszek ennyi mindent, de örülök, hogy nem kellett nagy poccal keresztülmásznom, az szörnyű lett volna.
Na megyek még örömködni, a hugom hisztizik a gépért, visszatérek (mint terminátor) Kép
Pussz! Kép
aura
 
 


sziasztok
Már rég Írtam, de azért próbálok mindig olvasni legalább, csak mire a végére érek, már nincs erőm mindig Írni. Mi jól vagyunk, cirka 4 hét még, már visszafelé számolok Kép Készülök lelkiekben, testiekben egyaránt, de még úgy érzem nem vagyok felkészülve, lehet, h azért nem mert a felújÍtás még nincsen kész, és kicsit félek is, hogy milyen lesz, hogy már nem csak Hanna van, hanem még egy prücsök. Hogyan fogom mindkettőt szeretni, meg iylenek. Olyan jó lenne tudni, hogy melyik nap szül az ember, nem?? Mennyivel egyszerűbb lenne. De hát lehet, h a természet pont azért csinálta Így, hogy álljunk készen, s már ne más dolgokkal foglalkozzunk Kép

Rékacs
Ez a vÍrus elég csúnyán hangzott, remélem, már teljesen rendben vagy!
Nálunk nem kell igazolás a tornára, de az úgysem kockáztat, akinél van vmi, nem? Csak a nnyi nálunk a kikötés, hogy a 12. héttől lehet.

Orbis
Cukik a képek!!! És nekem tetszik a Borka név. Anyakönyvezhető Így?

Csilla
Szerintem a 3110-es teljesen oké többedik terhességénél. Mekkoa a nagyobbik? Főleg, ha nem régen szültél!!! Persze,a zért vigyázz magadra, de pár hét múlva azért lazÍthastz szerintem.

Katy
Én még nem szültem meg, szerintem még egy darabig nem is fogok, Hannát is túlhordtam Kép

Edwig, Aura
Kitartás Nektek, addig is, mÍg megjelenik az igazi!!!

Esztyx Ne félj, mert attól nem lesz jobb Kép Nem lesz semmi baja!!!! Ha pedig véletlenül bármelyik babával van vmi (s nem kell a legrosszabbra gondolni), akkor azt is el kell fogadni, mert az is az élet része (na én is osztom az észt Kép) BÍzzál a babádban és magadban Kép

Rékacs
Igazad van, mi sem sokáig használtuk a pelenkázót, mert mindig a nappaliban volt Hanna velem, s ott pelenkáztam, a földön Kép

Dory
Ne aggódj, nálunk is nagy a kupi még, és egyetlen babaruci sincs kimosva Kép Igaz, beszerezni nem kell, mert Hanna is nemrég volt pici Kép, de azért Így 36 hetesen már illene.. Kép

Na eldugulok, mert ritkán jövök, de akkor egy oldalt betöltök Kép

bringa (36)
bringa
 
 


Bringa!

Köszi, hogy válaszoltál. A kislányom decemberben - amikor a kistesó születik - lesz 2 és fél éves.
Hanna mennyi idős? Tudjátok már, hogy hogyan lesz addig, amíg Te kórházban leszel, ki fog vigyázni Hannára? Nálatok az első szülés természetes szülés volt?
Nekem a kislányom császárral született, pont azért, mert nem tágultam semmit sem. Ehhez képest a mostani helyzeten még a dokim is meglepődött. A védőnénim azt mondta, hogy még az is elképzelhető, hogy nem lesz esetleg most császárra szükség. Hát nem tudom.

Láttam itt sokaknak elég furcsa védőnénijük van, nekem nagyon szuper a védőnénim. Bármikor szívesen segít és tényleg tud is segíteni. A kislányomnál talán nem sikerült volna 1 éves koráig szoptatnom, ha ő nem segít. Bármikor felhívhatom telefonon, sőt múltkor még a lakásán is felhívtam és nagyon készségesen válaszolt minden problémámra. Ezt csak azért írtam, hogy lássátok ilyen védőnénik is vannak. Ja, és a súlyommal egyáltalán nem szekál.

Nekem a pelenkázóval kapcsolatban csak jó tapasztalatom van. Még a mai napig is ott teszem tisztában Dórit. Mi úgy csináltattuk, de nagyon bejött.

Csilla 32+3
spectro
 
 


Csilla
Hanna 2 év 3 hós lesz. Még nagyon nyitva áll a dolog, hogy hogyan lesz szüléskor, mert attól függ leginkább, h mikor is lesz????? Mert más, ha nappal, ha hétvégén, stb.. De gondolom, ezzel Így vn mindenki. Nekünk sajna senkink nem lakik itt, de barátaink vannak. Csak mé a párom sem tuti, hogy pont itthon lesz, mert külföldön dolgozik. Úgyhogy semmi biztosat nem tudok. Ráadásul a kórházunkban már nem lehet sem orvost, sem szülésznőt fogadni, Így igazából csak magamra meg a babára számhatok. Azért Hanna jó helyen lesz, remélem, mert sokmindenkivel elvan jól, s hát anyósóm is pár óra alatt itt tud lenni.
Nekem természetes szülés volt. Mennyi idő alatt nem tágultál? Sok olyat ismerek, akinek csaszi után hüvelyi szülése volt, meg egy topic is itt erről, már nézted?
(az én védőnőmet ne emlegessük Kép)
na tényleg eldugulok Kép
bringa
bringa
 
 


Szia Bringa!

Én csak azért írtam, hogy hátha lesz ki megszán minket, és a szülés után is visszatért hozzánk bátorítani minket Kép!
Remélem Te hasonlókat tervezel!
Én mindenképpen örülnék neki!

Puszi: Katy
Katy
 


jajj, épp újrapróbáltam a régi szülőszobákat megnézni, és sikerült!!! itt pityergek.... persze az otthonszüléssel kezdtem, nagyon tetszett, rém ösztöni volt! alig várom. annyira kiváncsi vagyok hogy reagál majd a testem az egészre! nagyon bízom bennünk. remélem tényleg menni fog!

no, épp letöltődött egy következő rész, ez kórházi lesz, megyek is...
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzerka,
Korábban írtam neked, hogy milyen isteni lehet az otthonszülés és, hogy én is nagyon szeretnék. Azóta utánanézegettem, csak az a probléma, hogy a családom egyöntetűen megtiltotta, hogy itthon szüljek. Aggódnak (és nem is jártasak a témában), végül is megértem őket, de azért kicsit vérzik még a szívem. Szóval ezért nem jelentkeztem ezzel.
Írtál valami babonásdi oldalról fiú v. lány kérdésben, meg tudnád adni a címet?
19 hetesen 1000% -ra mondta az uh-s néni, hogy lányom lesz (terpesztett is rendesen a kis ribizli Kép )és én is végig így éreztem, de amióta egyre gyűlik a bébiruha, persze mind csajos, egyre jobban parázok, nehogy a végén még kinőjön a kukac. Akkor nagy gázban lennék a rószaszín rugikkal. Szóval most bármire hajlandó vagyok, hogy megnyugtasam magam.
Nyugtassatok ti is, hogy lányom lesz, légyszi!

Pusz, Paraura Kép
aura
 
 


Sziasztok!

Aura! Ez nekem is eszembe szokkott jutni, mert szépen beszereztem egy halom csajszi cuccot és a kisfiú lesz akkor nem tudom mi lesz. meg van ennél rosszabb is, mert már ráhangolodtam a kislányra. Most már remélem nem csaptak be. Nem mintha nehéz lett volna ráhangolódni, inkább az a baj ha fiú, akkor kicsit zavart lesz mert egy ideje kislányomnak, meg Hangának hívjuk.
Na, de a lényeg, te is tedd túl magad valahogy. biztos kislány, ha azt mondják. És mi a neve?

Bagzerka! Honnan töltöd le a szülőszobát?

Ti gondolkodtatok már babaúszáson? jó fej vagyok mi? De nekem eszembe jutott a hétvégén és mi szertnénk vinn. tőlünk nincs messze az Újhegyi uszi. Van valaki aki szintén?

Még nem tudom mikor kell mennem dokihoz, délbe kell hívnom, így még nem tudom megyek-e talira.

na, várnak a vonalak
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs,
Köszi,majd igyekszem nem parázni ezen. Max majd "macsósító" klubot szervezünk rószaszín ruhás fiainknak Kép.
Már akartam neked írni, a Hanga gyönyörűséges név, annyira tetszik! Az én kislányom Erika lesz a világ legtündérebb nagyija után (akit korán elvesztettem). Még most is fáj a hiánya és megfogadtam, ha lányom lesz utána nevezem el. Bár én ezt második névnek szántam, jelképesen, de mikor Apa meghallotta, teljesen beleszeretett (kiderült, hogy így hívják az édesanyját és a testvérét is) így maradtunk Erikánál. Karolina, Rezeda, Hanna, Enikő és Ida voltak még versenyben.
Nálatok hogyan lett a Hanga? Tényleg nagyon szép.
aura
 
 


Aura!
majd délután utánanézek, valamelyik amerikai babás oldalon van, hátha megtalálom...

Imolyozs, írd be simán hogy www.szuloszoba.hu, ott kiválasztod az adást, és kb 6 részben letölthettő! de lehet hogy neked kapásból be is indul ha a kis kamerára klikkelsz. nekem úgy nem ment, sőt, a letöltött file-t is csak úgy nyitotta, hogy jobbegérrel társítottam a windows media playerrel. hát így, nem bonyolult, meg megéri!

na, most megyünk pakolni az ex-lakásba, majd délután jelenktezem.
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Szia mindenkinekKép
BagzerKép
Köszi...azt hiszem most elpirultamKép Kép Kép

AuraKép
csak nem nő ki a kukac, ha már egyszer 100% ra mondták, hogy kislány... bár igazából egy ideig én is attól féltem, mi lesz, ha nem jól látják, de végülis mostmár egyértelműen mutatta magát a kis tökös... az meg már csak nem nő visszaKép

Névileg kezdek bajba lenni..... Elöszőr Bálint vagy Olivér lett volna, de leszavaztak otthon....
Maradt a Levente, Bence, de nekem az Ármin is nagyon tetszik. Mondjatok pár fiúnevet léééégysziKép Kép

pussz
edwig
Vendég
 


Edwig!
A Bence tök ari!! nekem még tetszik a Laci, Simon, Marci!!!!, ÁdámKép

Én ott leszek holnap 13órakor az oktogonon, remélem jön más isKépKép

az előbb megpróbáltam összerakni a babakocsit, mert azt kaptuk ajándékba,,hhháttt egy kisebb őrület volt...nem tudom hogy lehet majd vele közlekedni...
puszók, eszti
esztyx
 
 



Sziasztok!!!

Azért jó lenne tudni, hogy ki jön a talira! Nehogy Eszterrel ketten álljunk ott feleslegesen Kép !
Jó lenne, ha sokan el tudnátok jönni, hogy végre személyesen is megismerjük egymást! Orbis, Te jösz ugye??? Mert úgy emlékszem tőled indult az egész!!!
Aktivizálódjunk Kép !!!

Edwig! Nekem is Bencém lenne, ha macskánk nem foglalta volna le 6 évvel ezelőtt! Én listát készítettem, de még át kell beszélnünk a párommal: ezek: Dávid,Ábel,Áron,Kristóf,Kolos,Botond, és a Zsombor!
Különben valahol utána néztem a neten és a vezető keresztnevek a Dávid, és a Bence!(Én a Dávidot választottam ki elsőre, és a páromnak is tetszett, de még folytatódni fognak a tárgyalások!)
Nekem végül is az lesz a mérvadó, hogy a páromnak és nekem is egyöntetűen tessen a név Kép!!!
Aura nyugatott meg azzal, hogy nem számít mennyire divat név, vagy sem!

Puszi: Katy
(25+5)
Katy
 


Eszti, a babakocsi összerakása nekünk is egy egésze estés program voltKép Nem tudom, hogy tudják így megcsinálni!

Edwig, a Bence a leggyakoribb fiúnév mostanság, aztán Dávid, Dániel. Mi ezért nem választjuk a Bencét, pedig nekünk is nagyon tetszik. Nálunk egyre nagyobb kavarc van, eddig Levente vagy Botond volt, most bejött a Donát és a Benedek. Ti a Végh Benedekről mit gondoltok? Mondjátok ki hangosan, és kiváncsi vagyok, hallotok-e valami olyat, ami miatt csúfolnák később. Nem szeretnék szuggerálni, kösz a segítséget!

Rékacs, te ne menj tornára. Azért kell pihenned is, hogy ne terheld a méhszájad. A torna nekünk, nem normálisoknakKép, extra terhelés szerintem.

Dory, őszinte részvétem, nekem is így kell feküdni, nálunk is mindenért a férjem rohangál. Bár engem egyszer elvittek taxival egy boltig, aztán haza, de azért fárasztó volt. Inkább itthon maradok. Te hány hetes vagy? És ha jól emlékszem placenta praevia, ugye?

Bringa, szerintem jó, hogy írsz, én is mindig így vagyok, hogy ált. napi egyszer írok, de akkor mindenre reagálnék legszívesebben, az meg nagyon hosszú... De puszi mindenkinek, és nagyon jó találkozót!Kép

Noémi és a kis névtelenKép
28+1
vghnoémi
 
 


Katy azért nem feleslegesen ,legalább mi megismerkedünk, ...Képnem???
DDDE TÉNYLEG JÖJJÖN, aki nem fekvősben van!!!
puszók, eszti
esztyx
 
 


Bringa!

Még nem néztem azt a topicot, amit írtál, mert eddig a dokim szinte 100%-ra mondta, hogy szerinte császár lesz, mivel amiatt kellett a császár, hogy nem tágultam.
Már a 42. héten voltam, amikor be kellett feküdnöm a kórházba. Reggel 7-kor kaptam az infúziót, 9-kor burkot repesztettek, de nem haladtunk semmit, nagyon gyenge fájásaim voltak és semmit nem tágultam. Ezért 13 órakor döntött úgy az orvosom, hogy császár, így 14 órakor kezdődött a műtét.
Saját dokim volt és nagyon lelkiismeretes, ráadásul nem is különösebben császár-párti és tudta, hogy szerettem volna természetesen szülni, ezért gondoltam, hogy biztos nem császározott volna, ha nem lett volna muszáj. Egyébként mutatták a múlt heti szülőszobában. Ő volt az, aki nem támogatta az ikres anyukánál az abortuszt.
Talán jó lenne tényleg természetes úton szülni, de nem tudom, hogy fel vagyok-e rá készülve. Első szülésnél a császárt nem tudtam volna elképzelni sem, most pedig csak arra voltam felkészülve, ezért is ért váratlanul ez a kis nyiladozás.

Noémi!
Megkérdezhetem, hogy milyen babakocsit vettetek, hogy ilyen bonyolult volt összerakni?

Csilla
spectro
 
 


én is ott leszek, majd beesek 1 körül. Esztyx, megvan a számod, ha esetleg kések, írok majd smst, vagy hívlak.

kikocska
 
 


Csilla,
nekünk szerintem azért volt nehéz, mert nem volt hozzá útmutató, így a különböző -számunkra eddig ismeretlen részeket- fel kellett ismerni és a jó helyre passzintani. A nagyja azért egyben volt. Azt hiszem, inkább a funkciók pontos megtalálása jelentett gondot, meg hogy egy-két elem hogy is áll ülő, ill. fekvő helyzetben. Toma a neve, mózeskosár+ülő, fekvő, félfekvő állapot, nagy kerekek.
Anyukám azt mondja, azért jobb a nagy kerék, mert a lépcsőn nem emelni kell, hanem gurítgatni. Majd meglátjuk.

A legjobbakat,
Noémi
vghnoémi
 
 


nagy kerék jó a zötyögős járdákon meg terepen is... sokan mondták már. Nem rázza annyira a gyereket.

kikocska
 
 


Eszter!
Azért parázok ,mert holnap vezetésről megyek egynesen a talira, úgyhogy ha lemondanátok, nem igazán értesülnék róla!
De így legalább hárman tutira vagyunk Kép!!!
Jó lenne, ha többen lennénk Kép!
Úgy emlékszem Bagzer, Orbis, és Aura is ígérkezett!
Mindegy, aki tud jöjjön!!!
Most megyek tornázni, bár tök fáradt vagyok!

Jellemző rám nézve, hogy én is a leggyakoribb nevekre bukom Kép!Aztán a gyerekem neve is olyan lesz, mint nálunk a Katalin volt! Bárhová megyek legalább egy Kati van!Na meglássuk...

Puszi: Katy
Katy
 


SziasztokKép
Köszönöm a neveketKép olyan nehéz dönteni....pláne így..... nem is tudtam,hogy a Bence ennyire felkapott név.
EsztyxKép
Ádámot szerettem volna legelsőnek, csak apukám mondta, hogy mivel december 29.-re vagyok kiírva, de lehet jön a baba a fa alá, így karácsony,szülinap,névnap egyben....nem túl jó a babánakKép Nekem jó lenneKép Kép

Úgy sajnálom,hogy a holnapi talira nem tudok menni. sajna dolgozomKép mééég de már nem sokáigKép

Érezétek jól magatokat és kérjük majd a beszámolókat ááámmmKép Kép
Puszi mindenkinek
edwig
Vendég
 


Sziasztok!

Én is tuti jövök a talira, úgyhogy négyen már biztos leszünk.
Fiúnevek:
A Benedek és a Zsombor nálam is kedvenc volt (csak Apa szavazta le mindkettőt, aki ugyan nincs velünk, de azért élénken beleszól a dolgokba Kép ). Szerintem nagyon helyes még a Kristóf, Levente, Dávid, Dani, Ábel és a Balázs is. Persze olyan nehéz a döntés. Még jó, hogy lányom lesz így nekem könnyű volt.
Nektek tetszik az Erika? Nekem mondtak már rá mindent. Túl falusi, túl nagyzolós stb... azért volt aki nagyon dicsérte.

Edwig,
Úgy sajnálom, hogy nem tudsz jönni, reméltem, hogy te is ott leszel! Azért remélem bepótoljuk!
aura
 
 


Kikocska, nagyon aranyos az a cikk! És azt hiszem, nagyon reálisKép

Van egy nagyon kedves barátnőm, aki Erika. Úgyhogy tetszikKép
Noémi
vghnoémi
 
 


Sziasztok.

A babakocsi összerakásához csak annyit: mi tegnap fél órát tanakodtunk, hogy hogy kell a kengurut felvenni Kép De mentségünkre legyen, hogy még az eladó sem tudta! Aztán rájöttünk, és gyorsan meg is vettük! Ez amúgy a bababörzén volt. Hát nem voltam odáig érte. Rengeteg ember, levegő semmi, átláthatatlanság, a wc-ben csőtörés... azért vettünk egy-két dolgot, de eléggé lefárasztott.

A talira persze, hogy megyek!!!!!! Semmi pénzért nem hagynám ki! 1-re ott leszek!

Viszont képzeljétek, kaptunk ma egy-két nem túl bíztató hírt. Kiderült, hogy a méhlepény hozzáér a méhszájhoz, ráadásul totál keresztbe fekszik a babó. Azt mondták, lelkileg készüljek fel egy esetleges császárra, mert csak akkor engedik természetes úton, ha addigra mindkettő megváltozik. És a baba csak akkor tud megfordulni, ha a lepény elmászik onnan. Pedig én úgy szerettem volna természetesen. Nevetséges, de legjobban a gerinc-érzéstelenítés aggaszt. Kép
Viszont a neméről továbbra sem nyilatkozott. Marad a "talán lány".

A Borka anyakönyvezhető, a 98-as Ladóban már benne van, előtte nem. Ha mégis fiú, akkor pedig Botond Merse.

Amúgy itt van két lista, a 2003-ban leggyakoribb fiú és lánynevekről:

lánynevek

fiúnevek

pussz, Orbis
orbis
 
 


Én meg egy nagyon jó oldalt találtam tele mesékkel, mondókákkal gyerekeknek, és ami még nagyon jó, hogy korcsoportokra osztja.

http://mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html

Orbis, sajnálom,ez tényleg nem jó hír, de fontosabb, hogy te is biztonságban legyél. Az lenne a gond a természetesnél, hogy irtó sok vért veszthetnél, arról nem is beszélve, hogy ha előbb születik meg a méhlepény a babánál, nem kap rendes ellátást. Ugye? Legalábbis így tudom. De még sokat fog nőni a méhed, elkúszhat, bízzunk benne!

A kórházban az összes szobatársam császározták, és ha ez vígasztal, kb. ugyanúgy voltak, mint normál szülés után. Ez a gerinc dolog nekem se tetszene, de sokat csinálják, azért az megnyugtató.
Hát drukkolok, hogy elmenjen...

A kengururól jutott eszembe, hogy ha valaki hordozókendőt szeretne venni, a baba.lap.hu oldalon van egy hirdetés róla, mi onnan rendeltük, személyesen kihozza a nő, és ez az eredeti. 4900 Ft, máshol én csak 1000.rel drágábban láttam. Úgyhogy ajánlom, mert fontos, hogy jól tartsa a baba gerincét.

Mindenkinek szép estét, ennyi a reklámbólKép...
Noémi
vghnoémi
 
 


sziasztok!
még nem biztos hogy tudok holnap menni, mert épp délelőttől kell mennem nagynénémhez babaruhákat válogatni (nem rossz program!Kép ) de szerintem addigra végzünk.

azért ha valakinek lenne sejtése hogy hova tovább az oktogonról, jó lenne tudni, hogy oda tudjak menni!!!!

babakocsi összerakást nem kellett nekünk, mert mi használtan vettünk egy szép sötétkéket. viszont nekem a lábzsák helyes felrakása is gondot okoz!! majd rájövünk! ja, jut eszembe, hogy mint külföldon van az e-bay, licitálós használt cuccos hely, találtam magyart is, www.vatera.hu, van egy csomó babakocsi is, meg gondolom más hasznos is, de még nem méllyedtem bele. szóval, akit érdekel nézze meg, úgy látom még nem nagy a forgalom, így egész olcsón hozzá lehet jutni az árúkhoz!

nevekkel meg úgy vagyunk, hogy általában mindkettőnknek tetszik valamelyik, de amint megbeszéljük hogy az jó lenne, szinte olyan mintha azt letudtuk volna, kell új! nálunk elég egyhangúan Biblia-i lett a felsorolás-nem direkt!!
szóval: Gábor a vezetéknév, Ábel, Benjámin, Mózes(nekem neggyon, de ezt leszavazták többen is), Sámuel(nagyi kutyája), Simon, még esetleg az Ábrahám, Jákob, Jakab......de melyik lesz, nemtom!
ja, és azért lánynévvel is akarok készülni, hátha meglep minket, az valószínű hogy Sára lenne. de mivel úgy tűnik nem aktuális, mostanában nem foglalkoztunk vele

Bagzer
26+1

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


jaj!
egész nap ilyen ideggörcs-szerű rángás van a jobb mellem alatt, -ki tudja most épp milyen szervem tartózkodik ott-, nem tudjátok mitől lehet???? baromi idegesítő! kb 3 percenként beráng!! már ittam egy magnézium pezsgőtablettát, de nem segít............

bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok,

Nagyon jó talit kívánok holnapra! (Én sajna biztos nem fogok menni.)

Imolyzs,
A babaúszást 3 hónapos korban lehet kezdeni, ugye? Az újhegyi uszi nekünk is elérhető távolság, ha eljő az idő, beszéljünk róla.

Üdv, Hanitka
hanitka
 
 


Bagzer,

úgy tudom, kálium hiánytól lehet ilyen esetleg (banánt ajánlottak), ha ez olyan, mint mikor a szeme vibrál az embernek, vagy a lábában valami.

Pusszancs!Kép

Noémi
vghnoémi
 
 


Noémi, köszi, igen, épp olyan rángás!!! épp kifogytunk banánból, de akkor lemegyek a zöldségeshez-nagy szerencsénkre van egy egy utcával arrébb, ami nagyon későig nyitva van, és tök olcsó is!!
-csak bevallom, már mamuszban vagyok, és egészen bekényelmesedtem, annyira nincs kedvem meg erőm rávenni magam erre a kb 10(!!) perces kis kirándulásra, méghozzá a II. emeleten lakunk, és amíg ide felvonszolom magam....... szóval jó lusta vagyok, tomtom!!!!

na puszi mindnekinek, és jó éjt, bár még lehet hogy én itt elírogatok........
bagzerka

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Edwig,
Ádám-nap van szeptemberben is, az unokatesóm akkor tartja! Mindig irigykedtem rá, mert Éva bezzeg csak karácsonykor van!Kép Viszont a Bencék, Dávidok, Danik hemzsegnek! Meg egyre inkább a Gergők is! Én ugyan Gergelyt szerettem volna, de az is valahol csak Gergő, úgyhogy kezdjük elvetni. Szerintem az Ádám nagyon szép.Kép

Tali: én sajnos nem tudok menni, bár a szervezésről is lemaradtam, azt se tudom, hol lesz, de lusta vagyok visszaolvasni. Nagyon beindultatok!!!Kép Mindegy, lényeg, hogy a páromnak kell a kocsi, Pesten dolgozik, úgyhogy esélyem sincs. Azért ti érezzétek jól magatokat!

Puszi:
Vica
mvica
 
 


Bagzer, mail ment a telefonszámommal, taliügyben Kép

Orbis, nekem is lecsúszott a méhlepényem, (eleinte jó helyen volt) de mondta a doki, hogy ne aggódjak, még csak most fog nőni a méhem igazán, és az esetek 90%-ában feljebb megy. Te meg ha jól emlékszem vagy 2 héttel előttemre vagy kiírva, (én feb 13.) szóval NO PARA! Az biztos nem segít Kép Azt az egyet mondta, hogy ha vérzek, azonnal doki. Asszem a 32. héten "véglegesítik" az állapotot, de ez csak valami halvány emlék azokból, amiknek utánanéztem, mikor kiderült, hogy nekem is ez van. Úgyhogy fel a fejjel, és ne is gondolj rá. Ezért szeretem én a dokimat, mert nem paráztat soha. Kép

kikocska
 
 


Edwig-
én Ádámra szavazokKépKép
esztyx
 
 


Kikocska, köszi, megkaptam!! remélem összejön nekem is a holnap!!!!

van banán, rávettem magam, és megtettem a túrát!!Kép

jó éjt mindenkinek, ma is nézek egy kis szülőszobát, most kezdem.....
bagz

ja, sikerült a heti frissítés, újabb dömper-fotók találhatók rólam meg hatttalmas testemről.....

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


most megnéztem a képeim, ne ijedjetek meg, van rajtam ám fehérnemű!!! azt nem tenném meg veletek.....
igaz, nincs akkora változás a múltkori meg a mostani méretek közt-talán hájban.. no, nembaj, én tudom hogy már a 100cm-ről 103-ra nőtt pocak, meg a köldököm eddig még simuló kör-alak volt, most már inkább csillag, szóval én tudom hogy sokat változott....hm
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!
Régen jelentkeztem, mert az internet szarakodott, visszaolvastam amit eddig írtatok, jó sok mindenről lemaradtam.
Így útólag gratula mindenkinek a képekhez és az esküvőhöz is.
Az István kórházban fogok szülni és szombaton megnézhettük a szülőszobákat. Tényleg nagyon barátságosak, otthonosak nagyon tetszettek és az egész környezettel meg voltunk elégedve. A csütörtöki Szülőszobában a dokim és a szülésznőm lesznek, meg persze az István kórház, nagyon várom már. Hétvégén nagyjából befejeztük a babának a vásárlást most mosom ki a ruhácskáit és teszem helyére a dolgait. A kórházba neki is vinnem kell "felszerelést", ruhát, pelust, sapkát teljesen tanácstalan vagyok, hogy pontosan mik legyenek azok (hányas ruha, milyen vastag stb.). A szülésznő azt is tanácsolta hogy csak "ócska" hálóinget és bugyit, de az első napokra tanácsos Tena eldobható bugyit (olyan hálószerű) vinni, ja és ha van mellszívó készüléket is. Elmesélte, hogy amint megszületik a baba egyből odaadják, majd a papa megfürdetheti, felöltöztetheti és abban a 2 órában míg a megfigyelés tart addig is velünk lesz és mellre teszik, tesszük, segítenek. Annyira izgulok már hiszen ez már a 37. hét vége. A nevekről annyit, hogy mi bevállaljuk a Bencét a környezetünk be egy sincs

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Hú, Bendegúz, hajrá, és kitartás, és pihenj sokat Kép Neked már tényleg nincs sok hátra... Kép Várjuk majd az "élménybeszámolót" meg a fényképeket! Kép

kikocska
 
 


Lányok, akkor ma 13 orakor a Burger elött az Oktogonon igaz? Mindenképpen kiugrom, bár dolgozom. Nem tudom meddig tudok maradni.

Figyu, tegnap és ma is egész nap keményedek. Illetve gondolom ez az. Olyan kemény a hasam mindenhol, mint az asztal. De nem fáj semmim. Akkor ez az? És ez rossz igaz? Két darab Magne B6-ot szedtem be tegnap is és ma is? Szedjek még többet? Kép

Eszter2004
26+0
eszter2004
 
 


Eszter2004!
Én csak egyszer-kétszer keményedtem, fájni nem fájt csak kellemetlen volt én gyorsan lefeküdtem és hamar el is múlt.

Kép
Kép
bendegúz30
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?