Új privát üzeneted érkezett!

Na most egyet üzizek azoknak is, akikkel még nem taliztam.

Sziasztok! :)

Sztem amit esetleg még nem tudhattok az itteni dolgokról az az, hogy van egy fényképalbumunk, ahová folyamatosan töltögetjük (töltögetnénk, ha nem tűnnék el :oops: :roll:) a fotókat. Ide várok mindenkitől egy olyan képet, ahol a párjával vagy egyedül látható!

Mindenki!

Küldjetek pocis fotókat!!!

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk. Nagyon jól vagyunk, csak éppen azt sem tudom néha, hogy áll a fejem.
Mindenkit üdvözlök, aki újonnan csatlakozott. Szép kis pocakos képeket raktatok fel, maj dén is küldök, csak előbb készíteni kellene.
Nagyon gyorsan megy az idő, Ti is így vagytok ezzel? Maholnap karácsony lesz, és aztán már indulhat mindenkinél a visszaszámlálás.
Voltunk a múlt héten 4D UH-on: minden a legnagyobb rendben van a bogyókával, de sajnos nem lehetett megállapítani, hogy fiú vagy lány. Annyit mondott az orvos, hogy inkább fiú! Egy igazi huncutsággal van dolgunk, ugyanis olyan volt (a doki is mondta) , mintha szándékosan produkálta volna magát: egy bukfenc előre, egy hátra. Fantasztikus volt látni!

Nagyon jó lehet érezni már a babókát, sajnos én még semmi különöset nem érzek, csak néha azt a furcsa pukkanást. Igazából már azokat a határozott rugdalózásokat várom.

Cat: hogy áll a ház?

Meddig dolgoztok még?

Mindenkinek szép pocakos estét kívánok!

Kép
miaa
 
 


Sziasztok!

Előre is bocsánatot szeretnék kérni, hogy nem tudok név szerint reagálni, de hulla vagyok. A kisfiam napközben semmit sem aludt, szinte egész nap csak mentünk, úgyhogy alig várom, hogy eldőljek. :oops: S szerecsére annyira pörög a topik, hogy alig győztem visszaolvasni.

Mivel nem pesti vagyok, így bababoltok ügyében nem szeretnék véleményt mondani, de van egy bolt amit nagyon tudok ajánlani. Rokica is feltette a címét, s ez a Babyfun, azt hiszem diszkontként hirdetik magukat. Egy elég kicsi bolt volt még 2004-ben, amikor ott jártam, de nagyon jó árban lehetett kapni nagyon jó minőségű babaholmikat, kiegészítőket. Ott vettem például a szülés utánra direkt erre a célra készített betétet, ami számomra azért volt szuper, mert szárnyas volt, nem úgy mint a Tenák. Ott vettem a ruhapelenkákat, kifogót, szoptatós melltartót, bodykat, rugikat, s ezek mind tökéletesek lesznek a kistesónak is. Meg eszembe jutott, hogy szerintem érdemes körülnézni például a Corában, Tescóban, itt általában időről-időre mindig vannak a babacuccokra akciók, s azt is nagyon jó árban és minőségben ki lehet fogni.

Cat! Mi sem találkoztunk még, szia. Sok erőt és kitartást az építkezéshez és a munkához! Tényleg nagyon vigyázz magatokra, semmi nem éri meg a kockázatot!!! Nagyon csinosak a pocis képeid! Én is annyira várom már, hogy megmozduljon a bébi! :) Gratula a kisfiúhoz!!!

Móni! Nagyon sajnálom ezeket a rosszulléteket. Nekem van olyan ismerősöm aki sajnos végig hányt a terhesség alatt. Ilyen is van. Ezt csak azért írtam, hogy nem vagy egyedül, s ez nem hiszem, hogy bajt jelentene. Egyébként nem tudnál beszélni a dokiddal, hogy megnyugtasson?

Kis_plutó! Szia!Gratula a 3. babához, a másik kettő is csodaszép!!! Számomra olyan tiszteletre méltó és csodálatos dolog, hogy valaki a mai világban három vagy több gyereket vállaljon!!!

Cicalány! Szia! Én is annyira szeretném már tudni a pocaklakó nemét!!! Tegnap azt álmodtam, hogy kislányunk lesz, ezt valami ismerősünk?! vizeletből állapította meg, mármint az álmomban. Kíváncsi vagyok mennyire jön majd ez be! :D

Mindenki másnak is jó éjt!

Swen
swenson
 
 

 
 

Szia Moni,
Ahogy igertem, megneztem a konyvet es annyit ir, hogy a 14-17. hetek kozt a kezdeti nehezsegek (hanyinger, pisilesi inger stb) elmulnak. Tehat nem gondolom, hogy barmi gond lenne!!!! De amit ir Sweni, az is igaz lehet - en is hallottam mar olyat, hogy valaki vegig hanyt. Pl a sajat tesom!!!!
Joccaka mindenkinek, megyek alukalni. Faraszto dolog a munka!!! :)
Kami + Zsebi-Aron
kami
 
 


Sziasztok!
Látszik, hogy tegnap már dolgoztam, nem is volt időm jönni! :(
Hogy vagytok?

Mia!
Majd ha lesz képed a bébiről és rólad is, tegyél fel mindenképp! Sajnálom, hogy nem láttátok a baba nemét, de majd a genetikai uh-n remélem megmutatja magát! :)

Babarucikkal kapcs: én hétfőn voltam CundA-ban és ott is láttam nagyon szép babaholmikat, ráadásul akciósan. Pl.3 db body volt együtt azt hiszem ezer valamennyi. Persze, megálltam, hogy nem vettem, novemberig meg van igérve, hogy semmi! :wink:

Tegnap este annyira édi volt a párom: lefekvéskor odabújt és mondta, hogy teljesen elérzékenyült, mikor kiderült, hogy kislányunk lesz. Mert hogy Ő már nem egy paca az ultrahang monitoron, hanem a mi gyerekünk. És hogy eddig csak egy királylánya volt, most meg lett neki kettő! :D Azt hiszem most még jobban szerelmes vagyok belé és ez annyira jó érzés! :)

Ja, egyre jobban érzem a böködéseket, mindig inkább a pocim alján.

Legyetek jók, még próbálok jönni! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Itt a tábla is! :) Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, és még egy: mondta a párom, hogy a Buksi az olyan fiús név, hívjuk inkább puncibabának a bébit mostantól! :D Hát nem lökött? :D :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Cat
én az eddigi terhességeimmel ösztönösen éreztem a nemüket. Viszont ugye az első babánk kisfiú volt, viszont utána betegesen kislányt akartam. ha nekem azt mondják az uh.-on, hogy fiú, szerintem ott leszek rosszul. :oops: Ez nálam amiatt volt, hogy a dokim nem volt hajlandó genetikára elküldeni az előzmények miatt és a genetikus az 1. terh. után mondtha, hogy a kislányok szívósabbak , bennt is kinnt is :D
Krisztiánnal is éreztem és be is jött.
Ha most a rosszullétre gondolok akkor kislány, mert a fiammal egyáltalán nem hánytam az elsővel sem :wink: Viszont ösztönösen fiút érzek. Én napra pontosan tudom azt is mikor fogant :oops: előző nap voltunk együtt, szóval itt is belefér a fiú.
Remélem hétfőn megmutatja milye van.


Timocska
a Bütyike is elég fiús. A fiamat folyamatosan kérdezgetem mi lesz a kistesó, de mindíg mást mond. Névileg is csak fiú nevünk van: Tibor :wink:

Babaruhák
nagyon drágákat nem érdemes venni, mert olyan gyorsan kinövik. Én bodyban pl. a Prince Olivert imádom. Abból amit még Adrikának vettem azok is tök jó állapotúak, pedig közben a tesóm gyerekei is hordták. Viszont egyszínű ujjatlant egy csomót vettem a Tescoban leárazva 2db.-ot 500 ft.ért és az sem nyúlt ki.
Kenguru Goldos bodyval viszont én nem vagyok megelégedve, az nőtt együtt a gyermekemmel :D
Megmondom őszintén nekem nagyon sok gyerekruha van turkálóból is. Már nagyobbak, sokkal jobb minőségűek mint a kínai cuccok. Szabadidőt meg én is varrtam egy csomót a gyerekeknek :wink:


Na, majd még jövök később, ma megfogadtam többet pihenek. Tegnap este már alig tudtam felkelni olyan fáradt voltam. :oops:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ja a Prince Oliver bodykkal kapcs.-ban, ők csinálnak olyan darabokat is ami két méretes. Patenttal szabályozható alul, és az ujja meg amúgy is olyan szabású, hogy nem libeg össze-vissza :wink: Ezeket általában kis méretekben gyártják, érdemes megnézni, mert elég sokáig hordható így :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Siasztok, szép jó reggelt!

Mia: nocsak, ezek szerint, "ha minden jól megy", te is a kisfiúk táborát, azaz jelenleg Kamit és engem fogsz erősíteni? De jó lenne. :) Ti fiút, v lányt akartok? Mondanom sem kell, nálunk nagy volt ám az öröm, amikor kiderült, hogy fiúcska... a párom focicsapatot tervez. :lol: :shock:

Az építkezést írtam az előző oldalon, az alap már lent van. A munkások szerint január-február környékén költözhetünk is. Nem tom, emléxel-e még, attól tartottam, h Babuccóval még nem oda költöznénk. Nos, hát most úgy tűnik, mégis. Nagyon remélem. Nálatok befejeződött a költözés? Milyen az új kéró? :)

Swen: szia, igen, még tényleg nem találkoztunk. Szval neked van már egy kisfiad is? Mekkora? Bocsi, le vagyok maradva... Nem csinálsz vonalzót/zókat? Köszönöm a bókot és a gratulát is, Babuccó nevében is. :)

Gabi: köszi, így már értem. Hú, kíváncsi vagyok, hogy mitek van. :D Legyünk optimisták, biztos meg fogja mutatni az UH-n, és hétfő már nincs is annyira messze. Nálam is nagyon gyorsan megy az idő, ahogy Mia is írta, szerdától már szinte repül. Hihetetlen...

Timi: már a párod Buksibaba ötletén is jót nevettem, de ez most még jobb. Te is kisfiút éreztél, ugye? Vagy nem? Lehet, hogy már rosszul emléxem. :oops: :roll:

Babaruha: ahogy Timi is írta, a C&A-ban gyönyörűséges darabok vannak. Bár ott azért ára is van, sztem 1000%, hogy fogunk mi is onnan vásárolni vmiket, mert tényleg hihetetlenül szépek. Sztem az Auchanban is nagyon jók vannak, meg ahogy Swen írta a Corával és a Tescoval kapcsolatban, vannak mindig akciók. Coráról nyilatkozni nem tudok, kb. 2 éve vtam utoljára.

Megyek, felveszek vmit, mert megfagyok. Nálatok is ilyen rettenet hideg van?

Pusza mindenkinek.

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!

Hideg: en reggelente mindig beoltozom itthonra, mig a parom fol nem kel. Itt is husi van, de hamarosan jon a futes, ha jol tudom.... addig bundabugyi!!

Babaruha: Auchan remek hely szerintem ebbol a szempontbol, CundA-ban is lattam szep dolgokat, de onnan meg valahogy nem sikerult beszereznem semmit. Na, ami kesik, nem mulik! Furi, hogy nemelyikunk nem vesz semmit eddig meg addig - nekunk meg mar van egy Zsebibaba-szekrenyunk teli cuccal! :oops: Az also fiokban vannak a kellekek (kefe, ollo, cseh pelenka, pancsolojatek, ragoka stb), folotte a plussallatok (macikak, delfin, vizilo - utobbi 2 enyem volt, de ugy dontottem, Zsebiei lesznek), afolott az 56-os cuccok (kombidresszek, rugik, sapik stb), a legfelsoben a 62-es cuccok. Jobb oldali szekreny also polca: alvos cuccok (halozsak, pled), felso polc: utcai cuccok (teli bundaoverall, kiskabat, sapik...), jobb oldali szekreny felso polc: "nagy" cuccok (68-asok: rugik leginkabb), also polc: magazinok, Brendon katalogus, egyeb hasznos irodalom :) Hat ennyit rolam :) Mostmar csak a babanak kell idoben es egeszsegben megerkeznie. Kedvenc reggelijere (tej, toast, narancs) es a keyboard kattogasara mar fol is ebredt, pedig eddig olyan jo kisfiu volt :lol:

Megyek, kimosom a szemembol a csipat... nemtom tettem-e fol fotot a Zsebiszekrenyrol ha igen, bocs, most megy megegyszer a fentihez magyarazatkent...

Pusz,
Kam + Zseb

Kép
kami
 
 


Kami!
A vásárlásra visszatérve: úgy gondoljuk, hogy mivel ebben a hónapban akciós a Brendonban a Graco babakocsi, megvesszük. Csak előtte még el kell ráncigálnom, hogy megnézzük valójában milyen is! :) Úgyhogy lesz Buksinak már járgánya! :D
Nagyon jó a szekrény! Gondolom a babaágy is fenyőből lesz?

Cat!
Nálunk is nagyon hideg van, ráadásul én alapból fázós vagyok. Kb. már egy hónapja atlétát kell felvennem a felsőm alá, mert lefagy a derekam és a pocakom! :) De nálunk már van fűtés, legalábbis langyosak a radiátorok! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timo!
Hahh, nem fenyobol lesz! Az a baj, hogy az ilyen nagyobb lelegzetvetelu agyak mind agyon vannak faragva - en az egyszeru formakat szeretem, az en izlesemnek meg a fenti szekreny is kicsit "gombolyu". Szoval a Drewex-agyat (140 x 70) neztuk a Brendonban, ami... nem is tudom... butorlap??? Agynemutartos, arra emlekszem. Es ket fokozatu. Es ha azt kinotte, akkor kap majd gyerekagyat, na, az mar fenyo lesz! RS-bol szoktunk vasarolni, a mi agyunk is szep fenyo :) Es persze az o oszes tobbi butora is fenyo lesz. A gyerekagy lesz most a kakukktojas.
Gratula a babakocsihoz! Majd szamolj be, hogy milyen! Mikor veszitek meg? Hetvegen? Mi novemberben vesszuk / rendeljuk meg a babakocsit meg az ulest. Utobbi esetben kb januarra erkezik meg, ha nincs kozpotni raktaron. Egyebkent a PegPeregonak novemberben jon ki az uj kollekcioja... azert is varunk addig, hatha lesz egyeb szinben is (nem mintha a jelenlegi 4-5 szin keves lenne :))
kami
 
 


Kami!
Nem hétvégén vesszük meg, mert most elutazunk Zalakarosra egy hosszú pihenésre kettesben (vagyis hármasban). Már nagyon várom, mindkettőnkre ráfér egy kis kikapcsolódás! :)
Ja, nekem színből elképzelés sincs, de mondjuk ne legyen barna! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Igy nez ki valahogy az agy, eleg picit talaltam...

Kép
kami
 
 


Fu, a pihi az jo! Valami wellness-izebe mentek? Masszazs meg minden? Vagy inkabb kirandulos pihi lesz?
kami
 
 


Háát, leginkább dagonyázós, pihenős, masszírozós wellness pihi lesz, legalábbis így tervezzük. Biztos sétálunk majd nagyokat, de inkább lustulni szeretnénk! :)

Tetszik a kiságy! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok Pocakosok!

Mindenkinek szép napot kívánok!

Cat: Mi nagyon lánypártiak vagyunk, vagyis már csak voltunk. Teljesen mindegy, "megbarátkoztunk" a fiú gondolatával is. Egészséges legyen, ja és a legfontosabb, hogy olyan rossz, mint egy vagy inkább két ördög. A ház fantasztikus, pont tegnap próbáltuk ki a kandallót. Hát, mint mondjak van egy hangulata a ropogó tűznek! Kívánom, hogy nálatok is minden a terv szerint alakuljon, és a kis Babuccó az új házba szülessen.

Timo: nagyon irigyellek a hétvége miatt. Biztos nagyon jó lesz. Imádom az ilyen hosszú hétvégés kiruccanásokat. Érezzétek jól magatokat!

Kami: nagyon tetszik a komód, valami hasonlóban gondolkodunk mi is. Bárcsak már én előrébb tartanék, és elkezdhetnénk a vásárlást.

Kép
miaa
 
 


Sziasztok!

Szinte a kezdetektől olvasom ezt a fórumot, de csak most jutottam el a regisztrációig. Remélem nem bánjátok, ha én is csatlakozom! Egy kicsit magunkról: az első babánkat várjuk, hivatalosan március 20-ra. Az uh-okon szerencsére nem volt szégyenlős, így tudhatjuk, hogy egy kisfiú növekszik a pocakomban. :D Gergőnek neveztük el, és mostanában kezdett érezhetően mocorogni. Nagyon-nagyon édes, ahogy csinálja...bocs, nem akarok csöpögni, de a terhesség óta kissé érzelgősebb lettem. :oops: A korát még nem írtam meg : 17+5, és a Bajcsyban fog születni, valószínüleg dr. Dán Pálnál, de még nem kértem fel, csak hozzá járok terhesgondozásra. Elvileg az Uzsoki lenne hozzánk a legközelebb (nagyon figyeltem, hogy miket írtok róla), de mivel csak tavaly költöztem ide a XV. ker.-be, nem akartam egy új orvost keresni.

A kilókról csak annyit, hogy csak meresztgetem a szemem, mikor 1 kg-ot írtok, én már a hatodiknál tartok!!! :shock: Nem tudom, hogy történt, de szinte a legelején rámragadt +2kg, és azóta szépen havonta 1-1. Egy kicsit ijesztő, de próbálom nem túldramatizálni...mindenesetre én is kiegyeztem volna kevesebbel! :(

Rokica: köszönjük a babakocsi tippet, még aznap, amikor írtad elmentünk "megnézni" a babakocsit a Brendonba, azóta pedig itt áll összeszerelve! Majd áprilisban megírom, hogy vált be! :) A legjobban az tetszik benne, hogy könnyű, és mégis van olyan pozíciója, amiben rendesen tud feküdni a baba!

Bocs, ha túl sok voltam így elsőre!

Szép napot mindeninek!

Panni
Vendég
 


Sziasztok!
Panni üdv köztünk!!! :P Egy fotó Gergőről???!!! :D

Tegnap este voltam a dokimnál.Megvizsgált,minden ok!Megállapította,hogy a sárgadinnyéből szép lassan görögdinnye lett! :lol: Sajna kicsit leszúrt a kilók miatt.Nem a 3 kilóval van baja hanem,hogy ebből kettő egy hónap alatt ment fel.Hát biztos igaza van...Megpróbálok jobban odafigyelni!
Amúgy tök normális volt,megbeszéltük a következő dolgokat,de azok még odébb vannak.

Timo
Húúú,de jó lesz nektek!!!!!Használjatok ki minden percet!Mi is tervezünk valami hasonlót,de csak télen lesz rá idő,sajna.

Kami
Szupi a komód!Tök jó,hogy már ennyi mindenetek van.Tényleg 2-3 hónap a babakocsi megérkezése ha nincs raktáron???Ezt jó tudni!Mi a rubin szinben szeretnénk.
Tanulmányoztam az órarendet,megeshat,hogy néha összefutunk ott! :P
Vendég
 


Szia Mindenki!

Panni is, udv nalunk! :)

Rajtam is van mar vagy 5 kilo!!! Nekem meg senki nem mondta, hogy ez baj, de probalok is figyelni mostmar, igyekszem sok rostot enni (teljes kiorlesu kenyer, gyumolcs - a zoldseg valahogy nem csuszik mostanaban...), ugyanakkor a szenhidratot visszafogni, ami nehez, de azert nem panaszkodom... Ossz-vissz nem akarom atlepni a 9-10 kilot, majd meglatjuk, sikerul-e... Mindenesetre Zsebibabatol nem szeretnek megvonni semmit sem... Ja, es iszom sokat, mentes vizet leginkabb, ami telit. Kesobb meg vizesit, majd akkor arra is vigyazok :)

Sagi: a PegPeregonal ha nincs kozponti raktaron a cucc, 8 het a beerkezes. Ha kp-i raktaron van, akkorn csak 1 het. Han pedig van a boltban (nem tartom valoszinunek), akkor gondolom azonnal...

Timo! Epp amikor Zalakarosrol irogattunk, volt a hotel reklamja a TV-ben! Meg mondtam is Gedeiapunak, hogy nnna, epp most irta Babanet-Timo, hogy ide mennek a hetvegen!!! Jol nez ki kivulrol es a reklambol megtudtam, hogy wellness-paradiso :) Hudejolesznektek!!!

Miaa, meddig szeretnetek varni a vasarlassal? Mikor "kezdhetitek" el? Ki meddig szeretne varnbi? Irjatok meg Kaminak, kivancsi vagyok!!!
kami
 
 


Vásárlás
Úgy tervezem, hogy majd valamikor télen kezdem a nagy bevásárlást, addig esetleg egy- két apróságot veszek. Már valahogy nem babonának érzem, csak egyszerűen ráérek még. Na meg nem is egészen vagyok vele tisztában, hogy pontosan mikre is van szükség, na és nagyon sok dolgot is kapunk- ruha, bölcső, kiságy... A neten olvasható listákat olyan túlzónak találom vagy ennyi mindenre van szükség???Segítség!!!
Nekiültem és végig olvastam a lány utóneveket,hát kerekedett a szemem, hogy milyen nevek vannak.Most már legalább van nyolc név amiből választani kell. Ezt rábízom Babócára,gyakran olvasgatom neki a neveket és amelyiknél rugdosódik azt a nevet fogja kapni, vagy pont akkor fog tiltakozni?! :lol: Hűűű de bizonytalan vagyok!
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv Panni!

Cat!
Észre sem fogod venni és már a 20. hetes leszel te is :lol: !
Eleinte én is úgy éreztem lassan telnek a hetek de mostmár úgy érzem gyorsan elmegy egy hét.

Kami!
Mi is vásárolgattunk rugit,bodyt,takarót.Már vettünk neki egy nagyon aranyos cipőt is 17-es az eladó csaj azt mondta ne vegyük meg neki a legkisebbet de olyan pici kis cuki.
56-os ruhákból nem sokat vettünk inkább 62-est veszünk.
A kiságyat novemberben szeretnénk megvenni a babakocsit meg decemberben. :lol:
cicalány83
 
 


Sagi, mi lesz a vezetekneve a babanak? Ha akarod, priviben...
kami
 
 


Szia Cicmic! En is inkabb 62-eket vettem, 2 db 56-os bodyt csak. A tobbit, ami van, a tesomtol kaptam - neki volt jo sok, mert Fruzso, a nagyobbik, 35 hetre szuletett :) Vegulis meglatjuk mekkora lesz Aron, aztan ha nem jo ra, hat eltesszuk a kovetkezonek :) A heten kaptam egy edes csikos body-t meg hozza tartozo sapit az egyik kolleganomtol, Svedorszagbol hozta kulon Aronnak - ugyhogy gyulik szepen a babakelengye, ha akarom, ha nem :) O is 62-est hozott...
kami
 
 


Az a jó ha gyűlik a babakelengye egyszerre úgysem lehet mindent megvenni! :lol:

Mi még a szinekkel bajban vagyunk mert még nem mutatta meg magát a pocaklakóm de semmi baj veszünk ilyet is olyat is,legfeljebb elajándékozom majd vagy jó lesz a következő babánknak.
Nekem a sógornőm is terhes pont egy hónap van köztünk ő most 16 hetes úgyhogy nem megy kárba egy ruha sem.
Mi is kaptunk már rokonoktól rucikat.
cicalány83
 
 


Kami
Polányi lesz.Tudsz valami jó kis névválasztást a vezetéknévhez?
Vendég
 


Ilyen rugit keresek most de nem találok itt Miskolcon ilyet,ez a Quelle honlapján van csak nagyon drága :( !
Úgy is kinövi hamar majd és szerintem sokba kerül.
Kép
cicalány83
 
 


5490 Ft+postaköltség :( !

Hogy tudnak ennyit elkérni érte nem tudom! :roll:
cicalány83
 
 


Bocs nem rugi hanem overall :oops: !
cicalány83
 
 


Hat telleg eleg szep az ara... es az a rossz, hogy ha pl boltban venned, nem lenne ott a postaktg!!!! (Igaz, lehet h ratennek az arara :)) De teny, hogy marhajol nez ki!!!
kami
 
 


Sziasztok!

Swen, Kami,
Hát igen, sajnos van aki végig rosszul van. Engem csak azért izgat a dolog, mert nekem az elején semmi bajom nem volt. A doki szerint is természetes a dolog és nem kell megijedni.

Timi,
Az én párom is minden este odabújik és simizi a pocimat és beszél a babóhoz.
Mi is ezt a kocsit néztük ki, ti nem szeretnétek hozzá hordozót?
Zalakaros nagyon jó hely. Én csak fürdeni voltam ott, mert hozzánk elég közel van.

Kami,
Mi is fenyő bútort szeretnénk, mert az illik a többi bútorunkhoz. Én arra is gondoltam, hogy egy asztalostól kérek ajánlatot, mert fix helyünk van, ahova be kell férnie a kiságynak és a pelenkázónak.

Mia,
A kandallót én is nagyon szeretm, a szüleimnél van egy a nappaliban és olyan jó hangulatot kelt télen.

Panni,
Üdv köztünk!

Sági,
Nem értem a dokidat. Szerintem a 21. hétre a +3 kg egyáltalán nem sok.

Babaholmi,
Én még semmit nem vettem, de még egy kis apróságot sem. A párom azt mondja, és biztosan igaza van, hogy ráérünk még vele. Amúgy én decemberben gondoltam elkezdeni a vásárlást és január elejére, február közepére azt szeretném, ha meglenne minden. Néha nehezen tudom megállni, hogy ne vegyek valamit.

Hideg: Nálunk egész éjszaka nyitva van az ablak, de így sincs hideg reggelre, szóval én még nem érzem, hogy igazi ősz lenne.

Puszi: Móni

Kép
móni23
 
 


Egész délelőtt rossz volt az internet a melóhelyen, úgyhogy ezért nem tudtam jönni!

Pann!
Üdv közöttünk, biztos jól fogod érezni magad! Ha szeretnél a táblába bekerülni, írj! :)
Ja, a XV kerben laksz? Merre? Én is ott lakom! :D

Kami!
Most tudtam meg, hogy hiperszuper szobánk lesz, még jakuzzi is lesz benne! :) Úgyhogy biztos nagyon jó hétvégénk lesz! :wink:

Móni!
De, szeretnénk hozzá hordozót is, úgyhogy veszünk is! :)

Én eddig még nem híztam semmit, vagy csak nem jó a mérlegünk! :) Nem koplalok, megpróbálok odafigyelni, hogy este már ne egyek szénhidrátot. Persze, nem mindig tudom betartani, főleg ha a párom pizzát vacsizik! Akkor nekem is muszáj ennem belőle! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk! :wink:

Tulajdonképp személyre szóló valamit én sem nagyon vettem még Bütyikének. Ruha nem is nagyon kell. Én annakidején kaptam a sógornőmtől, aztán ugye mi is kaptunk, és most egy csomót adott a tesóm is már. igaz most egyenlőre zsákban áll, és van a padláson is egy csomó, főleg lányos amit ő nem vitt el :wink:

Kami
nekünk is van egy ilyen komódunk :wink: fehérbe, igaz nem babaruhának. Annak jó nagy szekrényünk van, de tele is volt :oops: elég sok ruha kell ám ezeknek a manóknak. :wink: Ritka volt ha egy napot kibírt rajtuk a ruha :shock:

Én a kilókkal nem foglalkozom, eddig sem tettem :oops: Sokat nem eszek, ha feljön akkor ott lesz. Szerencsére szoptatás alatt szépen lement a fölösleg :wink:
Apu mondta szülés után, hogy olyan vagyok mint a holt, hol túl vékony, hol gömbölyű :wink: :lol: Tőle nem esett rosszul.

Móni
ha nincs sok helyetek pelenkázóba nagyon jók azok is amiket rá lehet tenni kiságyra. Nekünk olyan van :wink: nagyon bevált.

Sági
ha jól hiszem az origó női lapozójában van nevekkel kapcsolatos elemezgetés. Majd megnézem pontosan :wink:

Cicalány
olyan sok szép semleges színű ruhácska van. Sőt kislányra mindent rá lehet adni. Az én lányomnak kék a szeme, de a kék plüss tipegőbe olyan szép volt, na meg a pirosba.
A piros a fiamnak is jól állt :wink:
Én csak rózsaszínt nem adtam Krisztiánra. Pl. sógornőm fiáról egy csomó lila színű rugit kaptunk :D

Panni
üdv. közöttünk :wink:
Gyere sokat :D Képet és pocifotót nagyon szeretünk ám nézegetni.

Na megyek mert folytatni kéne a takarítást, meg még kaja sincs, én megettem a tegnapi maradékot :D
További szép napot mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi,
Én azt néztem, de akkor lehet, hogy rosszul, hogy ha a kuponnal veszed meg a kocsit és külön hozzá a hordozót, akkor pont annyiba kerül, mintha egyben vennéd meg travel systemként a kocsit. Te mennyiért nézted és hol a hordozót?

Gabi,
Igen erre én is gondoltam, de a külön pelenkázó azért lenne jobb, mert egy kb 70 cm széles elférne és abba egy csomó mindent lehet még pakolni. Így sincs túl sok hely a beépített szekrényünkben.

Kép
móni23
 
 


Harmadjara kezdem el irni, amit akarok!!!

Szoval:

Vasarlas
En azt mondom, ne halasszatok semmit a vegere. A) Azert azt ne feledjetek, hogy az utolso honapban semmi nem biztos. A gyerek johet 35 hetre es 41 hetre is. Ahogy neki jo. A teliek kozt van egy lany a 36. hetben, neki mar megrovidult a mehnyaka es fekudnie kellene - szegeny be van tojva, neki kellene meg 3 het :) Vagy ott van pl Zita baratnom, aki 34 hetre szult - minden OK volt a gyerekkel, csak meg jopar dolog hianyzott. De persze koraszules a mi tavaszi babainkkal nem fog tortenni, csak hat akkor is... nem lehet tudni! B) Raadasul a leghidegebb idoszaka az evnek a mi utolso par honapunk (tisztelet a kivetelnek, aprilisi-majusi pocakosok :)). Nem eleg az oriasi pocak, meg hideg is van, minden csuszik es veszelyes.

En szemely szerint az aprankent mindent elv hive vagyok - amint lathato is a fentiekbol. Ezt az utolso idoszakot inkabb otthon toltenem, babasarkot rendezgetve, rovid setakkal tarkitva, pl tornara elmegyek - de akkor mar nem szeretnek azon idegeskedni, hogy Gedeiapu nem a megfelelo mellszivot hozta haza, vagy nem kompatibilis cumisuvegeket vett... OK, fol lehet neki irni a tipusszamot meg a pontos megnevezest, de en akkor se tennem erte tuzbe a kezem :) Ez szerintem a nem pasifeladat! Ugyhogy en azt tervezem, Jan-Feb-re mar minden otthon lesz, ami kell a korhazba/szuleshez/hazahozatal utanra es onnantol mar telleg csak pihenni akarok es rahangolodni...

Sagi! Modszerem ugyan nincs, de gondoltam hatha eszembe jut rola valami. Pl Petra? Polanyi Petra? :) Mi a 8 nev, amiket kivalasztottatok? En mondjuk nem adnek hosszu keresztnevet egy 3 szotagu vezeteknev utan (ld. Nora / Aron a Gedei nevhez...), de ez en vagyok...

Timo, hirtelen aszittem, az Uzsokis privat szobarol irsz es aztan jott a keserves felismeres, hogy nem-neeem, Zalakaroson lesz a jakuzzi :) Hogy en milyen hulye vagyok!!!! : )
kami
 
 


Újra itt... egész délelőtt váráoltam, plusz beugrottam egy-két babaruha boltba is, hát csak rohadt nehezen áltam meg, h ne vegyek semmit. Nem fogom már sokáig bírni, a 20. héten sztem tutti, h veszek vmi édes darabot.

Panni: üdv köztünk, érezd jól magad és szép pocakosodást kívánok. Hogyhogy csak most regisztráltál? Ilyen rémisztőek vagyunk? Pedig nagyon jó kis társaság jött itt össze, és mindig nagyon örülünk az új arcoknak. ;) Gratulálok, ezek szerint már hárman vagyunk tökösök. :) Sztem én is fogok ennél jóval többet is hízni, csak nekem egyszerűen ilyen az alkatom. Régebben még próbálkoztam a hízókúrával, de tök feleslegesnek bizonyult.

Apropó, ti kívánósabbak lettetek? Én naponta 3x eszem - mint terhesség előtt. Ez baj? Nem kívánok többször semmit...

Kami: nagyon jó a komód, nagyon szép. Tökre tetszik.

Timi: nálunk is megy a fűtés hétfő óta, de én még pluszba járatom a hősugárzót, meg azzal együtt az agyamat, hogy mennyi lesz a villanyszámla. Na de sebaj. Vettem vmelyik nap egy tök jó pulcsit, h az majd jó meg lesz, Babuccó sem fog fázni, csak azzal nem számoltam, h a pocakomra nem fog már rámenni. :lol: Majd jövőre...

Cicalány: hát én is remélem, hogy hamarosan gyorsabbnak fogom érezni az egészet. Csak pont most gondoltam végig, hogy amikor majd elérem a 20. hetet, majd mondhatom, hogy "már csak ennyi van", vagy "még ennyi van". Azért így visszagondolva, ez a 16 hét gyorsan elrepült. Pláne, amióta dolgozom. ;)

Mia: hmmm, gandalló? Tök jól hangzik. Én is szerettem vna, de sztem nem lesz belőle semmi. Nem baj, a fő, hogy lesz egy kertes házunk. Lassan 10 éve álmodozom arról, h ilyenben szeretnék lakni. :roll:

Megyek, kinyírok egy bogarat, ami a billentyűzeten mászkál. Grrr... de utálom.

KépKép
catrine
 
 


Kami: olyan jó volt olvasni az írásod, teljesen kiegyensúlyozott csaj vagy, tudod, h mit-mikor-hogyan akarsz, mindent alaposan megfontolsz. Komolyan, nagyon jó volt olvasni, és ráébresztettél arra, hogy tényleg nem lehet mindent a végére hagyni. Belegondolni is rossz, hogy mi van, ha elnyalok az úton, és vége mindennek. A hideg ráz.
Köszönöm!

KépKép
catrine
 
 


váráoltam=vásároltam
áltam=álltam

Bocsi :oops:

KépKép
catrine
 
 


Kami
A Petrát mások is említették már,főleg hogy a fiú nevünk Péter volt,de sajnos valahogy a Petra névtől iszonyodom,nem tetszik.Nem tudom miért.Amiket,most kiválasztottam:-Anna(igazából elvetve,mert minden második kislány Anna,de nagyon tetszik
-Boglárka(túl hosszú)
-Dorka
-Enikő
-Eszter
-Hanna
-Réka
-Sára
Ebből már csak tudunk választani!? :roll:
Vendég
 


Ági: bocsi, h belevau.

Nekem ezek közül, amiket soroltál, oltári módon tetszik a Hanna. Ezen kívül sztem még a Réka és a Sára a legszebb.

Bocska még 1x.

KépKép
catrine
 
 


Ági!
szerintem a vezetéknevetekhez legjobban a Réka illik. Legalábbis nekem ez tetszene! :)

A vásárlással kapcsolatban én is a lassan mindent elv híve vagyok, pl.februárban már csak otthon szeretnék lenni és nem rohangálni nagy pocakkal a csúszós utakon! :shock: Ezért is kezdünk bele mihamarabb a vásárlásba. Mi sajnos nem kapunk senkitől semmit, mert nincs kitől örökölni, úgyhogy mindent magunknak kell megvenni. Sokszor próbálom átgondolni, hogy mi minden kell, de sosem jutok egyről a kettőre. Jó lenne valami támpont!

Móni!
Még nem néztem, hogy mennyibe kerül, úgyhogy csak a szám jár! :) De hétfőn, hazafelé Zalakarosról beugrunk a budaörsi Brendonba és mindent megnézek! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sagi!
nekem ezek tetszenek:
Nora, Reka, Sara, Hanna, Anna - jopar ott van a listadon! :) De tetszik az Eniko meg az Eszter is! Igy telleg nehez valasztani, na! :lol: A Petra talan az alliteracio meg a pattogos R miatt ugrott be rogton...

Cat,
Nagyon koszonom amit irtal, irto jol esett. Teny es valo, vannak dolgok, amiket nem bizok a veletlenre, habar egyebkent "beleszaros" es igen gyagya csaj vagyok. Talan azert gondolkodom ennyire elore, mert 31 eves vagyok es elso gyerek - van, aki azt mondja, emiatt keszulok erre ilyen tudatosan. Nemtom... en egyszeruen csak ugy latom, nem akarok kapkodni. Ez nem a munka, nem egy jatek, ez A BABAM, akire, mikor mar kozel van vagy eppen jon, kellokeppen oda szeretnek figyelni... felkeszulten szeretnem varni, hogy ezek miatt se kelljen mar kesobb idegeskednem... A parom ugy van vele, minel kesobb adjuk ki a manit, annal jobb - ez igaz is, de szamomra a leheto legkesobb az kb Dec (ami a karacsony miatt eleg nehezkes lesz onmagaban!) es addigra a nagy dolgokat mar reg letudva szeretnem... szoval nem is nagyon cselendzsel, anyatigrissel nem erdemes szembeszallni :)
kami
 
 


Lányok!

Nem tudom, valaki érzett-e már hasonlókat, de nekem mostanában napjában többször is keményedik a pocim. Nem tart sokáig, 2-3 másodperc, de elég kellemetlen. És utána baromira kell pisilni! :roll:
Mitől van ez? Normális vagy nem? Mit csináljak ellene? (már ha lehet egyáltalán)?
Megijeszt...

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo!
A Brendon katalogus elejen van egy egyoldalas lista, mi kell a babanak es neked a korhazba es utana otthonra. Abbol lehet mazsolazni - termeszetesen 150%-os a lista, ki-ki azonban szerintem ki tudja valasztani, mi az, amire sajat maganak tenyleg szuksege lesz. Azonkivul az Uzsokiban is ki van fuggesztve, mit kell a korhazba vinni, ha jol emlekszem... Nagyjabol ilyenek: jo sok eldobhato bugyi, nagymeretu betetek, 3-4 elol gombos (mondjuk hasig gombos!) haloing, fejogep vagy mi (miert irom mindig ezt a mellszivo helyett????), a babanak sapka, ruha (reteges!), tobb pelenka a fejeshez, bofizteteshez, tisztaba teveshez, ezen felul szerintem ami neked kell (bimbovedo, zseles bimbohusito, csiktalanito krem, dezodor, telo, tolto, fenykepezo, torcsi, fogkefe ilyenek...) Ha atgondolod alaposan, mit viszel magaddal egyt ceges utra hotelben torteno hasznalatra - na, az valszeg ide is hasznos. Plusz, ami specialisan a szules miatt kell. Nem kis csomagunk lesz, az biztos...
kami
 
 


Timo
Nem először pisilned kell és te nem mész el és utána keményedik?
Lehet baromság,de én ezt tapasztalom.Éjszaka arra ébredek,hogy milyen kemény a pocim,pisilek és utána el is múlik.Mintha a telt hólyag irritálná a méhemet,mire ő megkeményedik.De én rendületlenül iszogatom a magnéziumot,attól baj nemmlehet és a pocakom sem keményedik napközben,bármit csinálok,bármennyit megyek.
Vendég
 


Köszi a nevekkel kapcsolatos tanácsokat.Igazából a Sárával szemezek,de nem én döntök egyedül... :lol:
Vendég
 


Timo!
Ne ijedj meg - hiszed vagy sem, osszefugghet a kajalassal is. Jusson eszedbe a szecsuani sztorim es gondold at, esetleg nem ehetsz-e valamit. De szerintem azzal is osszefugg, hogy no a mehed. Es a gazokkal, amik benned vannak eppen. Nekem is van, hogy kemeny neha, de aztan elmulik. Zsebi 2x belemrug, kimegyek a WC-re, pisilek vagy ize - es mar el is mult. Nyugi! Nincs vesz!
DE: ha nyugtalan vagy, hivd fol a dokit / vedonot, vagy ha epp esedekes a latogatas, szamolj be nekik. Valszeg ajanljak a magneziumot, ami gorcsoldo... Nekem is egybol azt adtak a korhazban, napi 3 g-ot (asszem), meg annak a lanynak is, akit ejszaka hoztak be gorcsokkel - neki vagy 2l-t infuzioban :)
kami
 
 


Kami: nem "nyalizásból", de ha nem írod, hogy 31 éves vagy, továbbra is 24-nek nézlek, komolyan mondom. Egyébként pedig, visszatérve a dolgokra, örülök, ha jól esett, amit mondtam. Amit nagyon komolyan mondtam. Nekem ez a hülye babonai akármim annyira el tudja venni az eszemet, hogy hűűű... Azt már persze végiggondoltam, hogy mi van, ha előbb jön a baba, így most mindent összevetve, ezt, a te tanácsodat, meg az agyamat, arra jutottam, hogy a 30. héten elkezdünk vásárolni - babakocsi, kiságy, bútorok, stb. A ruhákkal szeretnék várni még egy darabig, bár tudom, hogy 100%, hogy fiú, de akkor is.

Timi: nekem akkor szokott keményedni, amikor nem jutok el pipilni, szval nekem ez 1-2 naponta van, mert a melóhelyen nem mindig jutok ki a klotyóra - tőlem kicsit messze van, ezért nem a legegyszerűbb. Most próbálom vhogy úgy megoldani, h elmenjek ekkor és akkor, ha nem kell wc-znem, akkor is, és így talán bírom, mert azért nem hiszem, hogy az túl jó neki, ha nem megyek ki. Alapjáraton sem egészséges, hát még így...

KépKép
catrine
 
 


Szia Cat :) 24, hat lelekben meg annyi se vagyok, az biztos :) Sokat nevetek meg viccelodok, tiszta gyagya szoktam lenni :lol:

A ruhakkal egyebkent nem is fontos sietni, mert minel elorehaladottabb a terhesseg, annal jobban be lehet loni, mekkora is lesz a baba. Aki 58 centivel szuletik, arra az 56-os rucik tuti nem lesznek jok... En ezert is probaltam inkabb 62-eseket venni... Es igazabol nem is a kezdo ruhatar a nagy tetel... Inkabb a butorok meg a kiegeszitok azok, amikbol nem az elsot, amit latunk, vesszuk meg, amik utan menni kell...

Mi epp most jottunk meg az RS-bol es hat lanyok, szegyen ide vagy oda, en elbogtem magam, mert nem hiszitek el, mit lattam: zenelo korforgot, Disney, ZSEBIBABAS!!! 7.500,- Ft, megfogtam, megoleltem es elkezdtem bogni. Szegeny Gedeiapu azt se tudta, hova nezzen :) Most nem hoztam el, de legkozelebb, ha megyunk, Zsebibaba-korforgo velunk jon haza!!!! Egyebkent agyat nezni mentunk es meg is talaltuk a Nagy O-t: Faktum Gabi, 70x40, agynemutartos, 3 fokozatu, FENYOFA, mint a mi butoraink, es klasszul is nez ki, egesz egyszeru, semmi flanc, szoval mondhatni tokkkeletes. 39e Ft az agynemutartoval egyutt. Neztem meg egyebkent a neten agyakat, ajanlom a www.helimexbaby.com -ot is, ok is szimpik csak hat Diosdon vannak, nem a szomszed utcaban... Ehhez pelenkazoszivacs 3,500 Ft, meg kokuszmatrac 6 centis es moshato 13.000. Es akkor ha akarom, az agyon pelenkazok, ha akarom, rateszem a szivacsot a gyerekagyra es ott... (Mert pont raillik...)

Most jol erzem magam, mert lattam ezeket es megnyugodtam. Es mert Zsebibaba megint ugral a hasamban :) Megyek es fozok holnapra ebedet. Meg a pasimnak vacsorat. Meg jovok!
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?