Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Na lássuk szépen sorban.

Tünde:
Tényleg nagy pocid van, de nagyon takaros! És ez még csak nőni fog! :D

Hát igen, kénytelen voltam ott enni a csokit, mivel akkor már a produktum félig úton volt, és felállni nem tudtam..... :oops:

ilgya:
Még nem tudtunk visszaköltözni... Néhány helyen a fal ledobta a glettet, pott újra kellett kenni. Kicsit aggódom, mert a héten jön a rossz idő, és akkor aztán nem szárad..

a kutyu meglett, mostanában szelektív a hallása..

Winnie, Kata:
Köszi az uh-s tippet, tegnap bejelentkeztema schöpfibe. Holnap kilencre várnak, teljesen be vagyok zsongva, életem első ilyen uh-ja! kicsit félek is, de nem gondoltam, hogy én ezt valaha megérem! :D

Szóval ha a honlappal kapcsolatban van ötletetek, témátok, linketek, hogy mi kerüljön fel, szerintem e-mailben könnyebben össze tudjuk szedni. A címem: molnaragnes@citromail.hu
Ide küldhettek bármit.
Gondolom a táblázat jól jönne, fényképek és uh-képek, linkek, stb., szóval hajrá!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hú, alig bírtam visszaolvasni. Elmentünk egy hosszú hétvégére a párommal, három gyereket nagymamára bízva Horvátországba, a Plitvice-i tavakhoz. Szuper volt.
Pocifotók nagyon jók :):), Mot-é különösen csini :D:D, én ilyesmire nem vállalkoznék, nem biztos, hogy meg lehetne különböztetni a pocimat a fenekemtől :D:D. Na jó, azért fogok föltenni kint készült képet, azokon talán nem annyira feltűnő hátsó felem mérete! :D
Odafelé sikerül két komoly keményedést is megélni :shock: (pici szokott lenni minden nap, de ez olyan rendesen, erősen keményedett, mint a szülésnél (az meg még ugye kicsit korai)), úgyhogy gyorsan váltottunk is a párommal, tovább ő vezetett, én meg vettem be magnéziumot. Hála Istennek, több nem volt...
Én egyébként még a keményedés előtt valamennyivel megérzem, hogy most fog bekeményedni, gondolom a vérnyomásom változik, és azt érzem.

Pislés: én is úgy vagyok, mint sokan, hogy sokszor inkább csak az inger van, nem a mennyiség. :shock: És pl. reggel sokkal nagyobb mennyiségnél sokkal kevésbé kell. Még ált. nem kell WC-re járnom, viszont bizonyos dolgoktól (pl. baracklé) már ég a gyomrom :? , pedig az csak a végén szokott előfordulni.

Csecsemősök: én találkoztam ilyennel is, olyannal is. Azért a csúcs az volt, amikor rajtam kérték számon, hogy miért nem szóltam, hogy nem kaptam aznap antibiotikumot :shock: (talán két nappal a császár után), mintha én lennék az orvos, és nekem kéne tudni az adagolást. Kösz, a gyerek és seb mellett örültem, hogy élek...
Viszont olyan is volt, aki segített szó nélkül hajnal 4-kor :!: tisztábatenni a gyereket (kakis volt), mikor mondtam, hogy én lányt még nem tisztogattam, nem tudom, hogy kell :D .

Gyerekcuccvásárlás: az én párom csak azt kéri, ha ilyet akarok, a vásárlás elején, mert később már lefárad. :D A ruciknál ő sem olyan lelkes, de azért megnézi. De a ruha amúgy inkább női dolog, ő a sajátjával sem foglalkozik olyan sokat.
Sőt, most talán a baba is kicsit távolabbi dolog neki :D , de talán azért, mert egyrész van idekint három, a negyedik bentlévő még nem annyira nyüzsi. :D Másrészt elfoglalja a munkája (vállakozó), több a gondja, több a teher rajta, mint a korábbi babavárásoknál, amikor még alkalmazottként dolgozott.
Bár "megfenyegettem" :D:D, hogy a babácska már bent is nagyon szereti a simit, készüljön, hogy szükség lesz a széles apavállra, ha kijön. Na, nekem se lesz egyszerű dolgom :D:D, mert a pocját is szereti már bent is! (Rendszeresen hami közben-után kezd el ugrálni. :))

Kataa!

Az én gyerekdokim is biztos meg fog lepődni a pocimon, nem is tudom, mikor voltunk utoljára valamelyikkel is orvosnál. De mindenképpen el akarok menni hozzá, mert meg akarom kérdezni, hogy vállalja-e a baba fogadását, ha esetleg 4 betöltött nap előtt haza akarok jönni a kórházból (készülök, hogy ha esetleg nem olyanok lennének a dolgok, mint amit szeretnék, akkor ne kelljen maradni (ugye sajnos nem a MÁV lesz, ott ilyenen nem is gondolkoznék)).

Cic!

Én sem akartam Hannának fülbevalót, két okból: egyrészt én is úgy gondoltam, majd ha ő akar, másrészt én sem szeretem, ha a fülbevaló szúr hátul, és gondoltam, egy babának ez még rosszabb lehet.
De aztán 3 hónaposan mégis kapott. Többször fiúnak nézték, még rózsaszín ruciban is :shock: (jó, hasonlít Nátánra, de azért szerintem lányos, bár akkor kis kopasz volt (arról ugye nem ő tehet :D ), de azért egy anyukának, akinek szintén babája van, talán nem kéne rózsaszínben fiúnak nézni :? ).
Lőtték neki, és inkább csak egy kicsit megijedt a csattanástól, de nem volt komolyabb balhé (én fogtam, utána kapott szopit (ismerős anyuka csinálta)).
És találtam olyan fülbevalót, ami teljes karika, nincs kilógó tüske része, 1 hét után a belőtt fülbevalót (lőni csak tüskéset tudtak, de kölcsön kaptuk (persze gondosan fertőtlenítve lett előtte)) ki is cserélhettük rá, azóta is viseli.

Korena!

Nekem is van folyásom, de a korábbi terhességeknél is volt. Akkor persze többször rögtön doki, de soha semmit nem talált, így rá kellett jönnöm, hogy ez valószínű természetes. Főleg, hogy terhességen kivül nincs is ilyen.
Azért figyelni kell, hogy nehogy kellemetlen szagú legyen (bocs), vagy bármi más kellemetlen tünet járuljon hozzá, mert van, aki tényleg fogékonyabb fertőzésekre babásan.

Brigó!

Sajnálom a párod és közötted lévő dolgot :( , nagyon rossz ilyet olvasni.

Krista!

Akkor mondd meg neki, hogy dehogy szállnál el a bókoktól, meg a virágtól, sőt ez igenis nagyon fontos egy nőnek!! :) Neki nem esne jól, ha te elismernéd és esetleg valamivel kedveskedsz neki?
Mondjuk engem a párom anno rendszeresen virággal várt a munkahelyemen, "irigykedtek" :D:D is rám rendesen. Most már nem olyan gyakori, de még mindig eszébejut. Sőt tegnap hazafelé megjegyezte, hogy megint nyitva a virágosbolt (ahonnan gyönyörű csokrokat szokott hozni), én meg értetlenül néztem. Kiderült, hogy ő azt is tudta(!), hogy egész nyáron tatarozták, nekem nem is tűnt fel... :shock:

Snoopy!

Rókussal kapcsolatban nem nyugtattál meg :D:D! Kádba szülni nem akarok, de esetleg vajúdni igen (azt engedte a dokim 7 éve is, remélhetőleg azóta nem ijedt meg :D). Jobban izgatnak az olyak, hogy ne vigyék el a babát szülés után, együtt tölthessük a 2 órát, utána se válasszanak el órákra (Hannát a gyerekágyon 10 perc után visszakaptam (persze a 2 órát a szülőszobán együtt töltöttük, utána áttoltak a gyerekágyra), épp csak mosdatták és felöltöztették), ne hordják el feleslegesen napközben és igen, a 24 órás rooming-in. Bár ez utóbbi miatt írtam pont Kataának, hogy max. hazajövök, még akkor is, ha nem feltétlenül értek magam se egyet vele, de azt biztos, hogy a szétválasztósdit nagyon nem szeretném. Nagyon erőszakosnak kell lenni ahhoz, hogy ezek megvalósuljanak, és egyáltalán van rá esélyünk???

Tünde!

És hol a fejed? :D

Ilgya!

Én írtam, hogy mi Nátánnál nem huzogattuk, mert a sebészdoki azt mondta, hogy pelenkáskor vége előtt nem nyúlnának hozzá, ha komolyabb baj lenne. Neki nagyon sokáig nem is lehetett hátrahúzni, aztán szép lassan, fokozatosan oldódott magától. és az is kiderült, hogy nincs szűkülete sem. Ha jól emlékszem, kb. 1 év óta lehet rendesen hátrahúzni.
Ha kisfiúnk lesz, akkor én ezt a határt biztosan megvárom nála is, sőt nem is fogom senkinek engedni hozzányúlni.
Tudom, hogy minden orvosan más ebben a véleménye, de míg Beninek végül műteni kellett és elég korán huzogatta neki az orvos, Nátánnak a 3 éves nem piszkálás után nem, ezért nekem az a véleményem, hogy semmi szükség korábban foglalkozni vele. Ha valami kell, akkor az úgyis "megvár", viszont szerintem a korai (és főleg nem szakszerű kézzel való) hozzányúlás sokkal több kárt tud okozni, még akkor is, ha sokaknál semmi gondot nem okoz.
(És főleg nem szabad összekeverni: az, hogy az orvos felhúzza egy pár perces művelettel a letapadást, az nem ugyanaz, mintha valakinek altatásban végül műteni kell a szűkületet, mert másképp nem orvosolható.)
Persze az lenne a legegyszerűbb, ha minden kisfiút körülmetélnének automatikusan, de ez ugye nálunk azért nem megszokott, sőt... Anyukám kiakadt, mikor mondtuk neki, hogy Beninél nem plasztikát kértünk, hanem azt, hogy metéljék körül. Ha biztos lettem volna abban, hogy Nátánnál is kell majd a műtét (végül nem kellett), akkor gondolkodás nélkül körülmetéltettem volna minél kisebb korában.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Nálunk is klassz volt a hétvége, bár aszombatot egyedül töltöttem, férjem estig esküvőzött, de cserébe az egész vasárnap az enyém volt, pedig dolgoznia kellett volna. Volt nagy ebéd, utána hatlamas séta a városban (most van szüreti felvonulás, meg Pécsi Napok), rétesevés utána meg barátainknál voltunk.

Tünde: milyen könyvből másolod ki ezeket a homeopátiás bogyóleírásokat? Én is elkezdtem ezt adolgot, még ilyen fogkrémet is vettem, de azért érdekelne a leírás. Nekem a doki írta fel, mit mikor, hogyan szedjek!

Ilgya: németet oktatok. A kismamfaros az a kismamafarmer!!! Szóval csak egy egyszerű farmert vettem, aminek van jó kis pocak meg derék "öve". Nagyon kényelmes!

Szóval akkor ez a tüsszentés dolog normális. Ok, köszi lányok!

Építkezéshez, átalakításhoz, festéshez mindenkinek kitartást!!!!!

Hát Winnie a téli költözésért nem irigyellek, két éve mi is pont Karácsony előtt 1 héttel költöztünk szakadó hóesésben, és úgy, hogy ugye előtte lett kész a lakás, és a falak nemtudtak rendesen kiszáradni. De szerencsére semmi gondunk nemlett ebből, nincs penész, repedés. Hát a papírmeló sok dolgot meg tud keseríteni. Drukkolok, hogy megkapjatok mindent!
Vendég
 

 
 

Kép
Kép
Kép

Sziasztok,

ennyi van kész a táblából, a lány és fiú neveket várnám, ha kész van.

csernusn
 
 


Niki :)

Kislányunk lesz, Krisztina!!! :)
mot
 
 


Niki!
Fent lesz a táblázatban a baba neve is? Az jó!
Megvárom a holnapot, hogy tuti puncás-e, aztán nyilatkozom. :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Snoopy
Hát a kajálással én sem sokat sz...zok. Ha másodszori rászólással is csak szórakozik a kajával elveszem előle és én adom neki. Ha így is akkor vége a kajának még akkor is ha nem evett semmit. Ez csak akkor gáz, ha pl elmegyünk valahova, mert azt meg nem szeretném, hogy útközben ha megéhezik akkor minden nasit egyen, mert ugye pl a kocsiban nehéz neki főzeléket és levest adni :D
Az öltöztetést kipróbálom. Habár én nagyon félek attól hogy tv függő lesz a gyerekem ezért inkább mi se nagyon kapcsoljuk be, hogy ne lásson tőlünk rossz példát, hogy a tv elött döglünk egész nap.

Niki
Nekem a Csengével 12 hetesen kezdődtek a szemérem csont fájásaim. És néha este olyan iszonyatos volt, hogy nem tudtam kimenni wc-re, vagy a párom vitt ki, vagy négykézláb másztam ki :lol: mert nem tudtam lábra állni.
De a dokimnak igaza volt, hogy a fáradság miatt van mert reggelre mindig jobb lett. Bezzeg most a kereszt csontom fáj mindig.
Bocsi ha lemaradtam valamiről az mit jelent hogy: somlóit kértek a fiúk? Hány fiú? Neked nincs még gyereked ugye?

Mágnes
Ezt a 2-3 órát nem mocorog dolgot én is átéltem a Csengével. Ő is kb akkor volt 6 hónapos kb mint te most, szerintem ez az idő amikor a babó teljesen kitölti a teret és már nem tud annyira mozogni, vagy sokkal nagyobb erőkifejtésbe kerül neki.
De azért tudom, hogy nagyon szar dolog mert én is bőgtem akkor, rádásul Szlovákiában voltunk (mert különben szerintem rohantam volna a dokihoz, vagy a védőnőhöz, hogy nézzék meg a szívhangját). Én is piszkáltam, simiztem, lökdöstem, de semmi.

Viki
Köszi a uh infokat. Naqyon jól jöttek.
Én a Csengével a Praxisban voltam és egyszer a Savoya Parkban. Ezeknél a sima video kazis dolog 10 és 8 ezer forint. De a Schöpf M-ről sok jót hallottam és nekem úgy tűnik, hogy sokkal jobb a felszerelésük, mert jobb képeket csinálnak mint máshol. És szerintem az a pár ezer plusz megéri azért a sok extráért amit kapsz még.
Szóval köszi, mit tuti oda fogunk menni.

Tünde
A Bába válaszol nálam az alapmű babás-mamás témában. Én nagyon természet gyógyi és homeopátia hívő vagyok, de amúgy is nagyon jó tanácsok vannak benne.
Pl a tanácsára soha nem kentem a lányom popsiját cink-oxidos krémmel, pedig szinte csak ilyet lehet venni.
Ajánlom mindenkinek a könyvet!!!

Ilgya
Tök jó a cikk a mit bemásoltál! Köszi!
Azt tenném még hozzá, hogy aki hisz a homeopátiában van egy komplex szer ami kifejezetten alvással kapcsolatos panaszokra jó. (Amúgy nyugtató hatású, mert a leírásban is az áll hogy ezek az alvási panaszok is általában pszihések).
Nekem volt egy olyan rossz időszakom amikor a Csenge 3 hónapos volt, hogy kb 11-kor lefeküdtem és 4 közül sikerült elaludnom, pedig a lányom végig aludta az éjszakát. A gáz akkor kezdődött (még ha ez nem lenne az) amikor elkezdett a foga miatt 5-kor kellni. Na akkor találtam rá erre és nagyon tuti volt. Szerintem azért is mert nem csak az alváson segít, hanem úgy általában segít reálisabban és nyugodtabban szemlélni a világot.

Beszti
Hát én kb 1000X mondtam, hogy a bók stb fontos egy nőnek, de semmi :twisted:
Én vettem neki néha kis apróságokat, plüss nyuszi I love you felírattal, kedvenc csoki stb, de nem mondhatnám, hogy nagyon meghatotta volna. Most is ha elmegyek vásárolni megveszem a kedvenc sajtját, nasiját.
Lehet, hgy nálunk felcserélődtek a viszonyok, már én bókolok a páromnak? :roll: :lol:
Hazajövetel a kórházból
Lehet, hogy amikor csatlakoztam hozzátok te nem olvastad, de én a szülés napján hazajöttem a kórházból, nem mintha a Szt Imre olyan gáz lenne, de én jobbnak gondoltam így. Szóval elvileg kell egy papír a gyerekorvostól, hogy ő vállalja az otthoni ellátást és ott a kórházban egy kicsit meg kell küzdeni majd a dokikkal, de ahogy nálam is mondták nem fegyintézet bent nem tudnak tartani.
De azért a biztonság kedvéért leírom másoknak, hogy ha úgy érzed, hogy jobb a kórházban, vagy nem érzed jól magad, vagy a babával volt, van valami isten ments hogy haza gyere. De én úgy voltam vele, hogy egy panaszmentes terhesség után egy sima probléma mentes szülés egy jól fejlett egészséges babával miért ne? Sok nyugati országban alapból 1 nap után kirugdossák a nőket a gyerekükkel együtt. Akkor nálunk minek a 4 nap? Hogy a dokik felvegyék a bent töltött éjszakák után a pénzt? Vagy a külföldi babák sokkal strammabbak a mieinknél?

Ha már a Tündével könyvről volt szó, ha valaki nagyon ráér akkor teljes szívvel tudom ajánlani Vickie Iovin (ha jól írtam le) Barátnőim terhességéről c. könyvet. Nagyon jó!! Én halálra röhögtem magam rajta, sok olyan téma van benne, amit sehol máshol nem találhatsz meg, de tényleg sokszor kérdés. És sok hasznos tanácsot ad. A szerző amúgy egy 4 gyerekes anya és haláli a humora. Én akkor olvavstam ezt amikor kb 6 hónapos volt a lányom és sokszor olyan hangosan röhögtem, hogy majdnem felkelt mellettem.

KépKép
Kép
krista
 
 


Sziasztok!

Ma megvettem álmaim babkocsiját. Közben amíg elvoltam Komárnoban, megjött postán a kiságyam is. Az ágyról már tettem fel képet régebben, de mindjárt csinálok a kocsiról meg a hordozóról is. Vettem ágyneműt is , kb 5 ezerért, mert a Brendonos 20 ezrest nem volt szívem megvenni.
Na megyek fényképezni, meg visszaolvasni, aztán jövök. :P

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Sziasztok!

Krista, ezt a barátnőim a terhességről címűt én is olvastam, és szerintem is haláli. MOndjuk néha kemény, mármint úgy értem, hogy nem kertel, és nem bíztat, hanem mondja/írja a szemembe, de nagggggyon vicces volt...

És kül én is keresztcsontfájdalommal szenvedek, úgy a 12. hét óta, hol jobb, hol rosszabb. A legrosszabb, ha kicsit hanyatt fekszem, és utána meg akarok moccanni, hát az nem nagyon megy. No meg a felkelés. Ha be van "járatódva", akkor jó....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Krista!
Nálunk azért szeretik több napig benntartani a babákat, mert szűrnek galactosaemiára is (asszem), amire csak akkor lehet levenni a vért, ha a baba már mérhető mennyiségű nem csak előtejet eszik. Ez egy olyan tápláléklebontási zavar, ami csak akkor derül ki amikor kiderül, hogy nem jól bomlik az anyatej, viszont ha nem tudod, akkor a baba visszafordíthatatlanul lesz beteg, szellemi visszamaradottság., stb. Más országban vagy nem szűrik, vagy az anyukákban/ gyermekorvosban jobban megbíznak, hogy megcsinálják a vizsgálatot. Ezért kell befogadni a gyermekorvosnak a korábban hazamenő, vagy otthon született babát, hogyí vállalja, hogy ezt elintézi.

Tévéfüggés. Csak tőled függ. Nálunk két kisvakond mondjuk az adag. Sosem néznek csak úgy tévében adott adást (egyelőre), csak DVD-t olyat, ami aranyos és nekik való. Ha nyaraláskor nincs, azt észre sem veszik. Itthon szokás, így ragaszkodnak hozzá, de annyira kezelhető, mint az esti mese kérdése, amit könyvből mesélünk. A nagyszülők persze mások, de nincsenek ott sokat.

Kata!
Leveledre este tudok válaszolni.

Winnie!
Igen, a keresztcsontfájdalom nálam is épp ilyen.

Ilgya!
Bocsi a dupla megszólításért. Hogyan szólitsalak? A jegyzetelésnél alakult ez a kettősség, meg még nem égett be az agyamba, hogy ki kicsoda, meg eléggé éjfél után is voltunk....

Beszti!
Mikor fogsz szülni a kiíráshoz képest? Minimanó biztosan előbb kinn lesz. Majd beszámolok. A vajúdás teljesen OK szerintem. A csecsemősökkel eddig kellett küzdeni a két óráért de bejáratom Neked őket.

Megyek a dedekért a játszóra, eddig a boltban voltam. Este még biztosan olvasok....

Snoopy
snoopy
 
 


na itt a képp a kocsiról a hordozóról és az ágynemű mintájáról, amit vettem. Kép Kép Kép

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Sziasztok!

Winnie! Köszi, talán már egy fokkal jobban vagyok, most már csak a fránya köhögés van, majdcsak elmúlik az is. Homeopatiában én nem vagyok otthon. Mit lehet ilyenkor? Leginkább valami orrcsepp hiányzott volna a boldogságomhoz.

Ilgya! Remélem sokat segítettem fülbelövés ügyben.

Tünde! Engem is érdekelne a homeopatiás könyv. Mi a címe?

Mot! Gratulálok a kislányhoz! :P

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Szilvi! A Boiron-nak a kiadványa ez a füzet, ők gyártják a homeós bogyókat. Van kisgyerekes változat is. Én patikában szereztem be, ahol foglalkoznak homeopátiával. Esetleg kérdezd meg Te is, biztos van Pécsett is ilyen patika, vagy keress rá a neten. A címe: Homeopátia babáknak, mamáknak.

Beszti, azért vagyok lefejezve, mert igazából Zitát fotózta Apa, hogy hogyan tolja a babakocsit. Van több kép is, de ezen látszik legjobban a pocak. :)

Krista, a Barátnőim a terhességről az egyik kedvenc kismamás könyvem! :D:D:D már asszem 3x elolvastam, és én is hangosan röhögök közben. :D
A Sudocrem cink-oxidos? Ezt nem is olvastam, csak a babaváró részeket. :( Még jó, hogy itt ajánlgatom, mi? :)

Nekem a keresztcsontom nem fáj, viszont néha az egész berendezesém (szeméremajkak) bizsereg... na nem úgy, mint Apával, elég hülye érzés. :(

Viki, tök jó a babakocsi, a homeopátiás könyv Szilvinek írt bekezdésben.
Vendég
 


sziasztok lányok és Mot!
Atya ég, hát ezt végigolvasni nem semmi... :lol:
so Krista: Hitetetlen apjukod ezzel a passzivitással. Nem dugta még össze a videót, én tuti kihúznék mindent "bosszúból", dugja ahova akarja :)
Kataa: a hordozó szuper, totál az a szövet mint a babakocsi! Remélem jó híreket hozol nekem! Tiszta izgalomban vagyok miatta.
Foggalmam nincs mennyit kérhet érte, mondjon egy számot és megbeszéljük :lol: A kisbaba a hordozós képen naaaaaagyon édes!
cic: Szép a pocid!! és a nosztalgiázós kép is nagyon édes!!
deszilvi: kismamafaros az mi? Én sem értem
viki: A rémisztgettős nénikre nem szabad figyelni! Találkoztam én is hihetetlen rosszindulatú károgó varjúval. Inkább szánalomra méltók mint dühítőek.

Füllyukasztáshoz még annyit, hogy én 13 éves voltam amikor kilyukasztották a fülemet. Én voltam az osztályban az utolsó lány akinek még nem volt fülbevalója. Nekem nagyon jó élmény volt, mert már nagyon szerettem volna. Na később a férjem lyuggatta tovább a fülemet, mindegyikben 5 lyuk van... :lol: de ma már nincs bennük fülbevaló, mert benőt a fejem lágya .. :lol:


A

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


sziasztok

Viki: nagyon dögös a babakocsi. Elhiszem milyen happy vagy most. Akkor egy nap letudva a kocsi, hordozó, ágy, ágynemű. Nem semmi. Legalább jót alszol éjszaka a boldogságtól.

Ma délután összejött egy csomó hülyeség, aztán kicsit depis lettem. De bementem egy boltba, ahol babaruhák is vannak, és találtam egy olyan felsőt, mint amilyen papának is van, csak más színben,és bébi méretben, úgyhogy MEGVETTEM AZ ELSŐ DOLGOT a babának! Én nem vagyok babonás, meg most nem fogok nap mint nap ruhákat venni, de ezt nem tudtam ott hagyni. Hát papa majd elolvadt, annyira tetszett neki!!! Főleg ugye hogy neki is van ilyen felsője.

Tünde: köszi a könyvet, van itt is ilyen patika, mert már beszereztem pár féle bogyót, amit a doki ajánlott.

Itt ahol én is szülni fogok, csak baba-mama szoba van! egyből megkapod a babát. Hát nem tudom,én első babaváróként biztos nem mernék az első nap hazamenni.

Kismamafaros= farmernadrág

Most néztem Niki a táblázatban, hogy megszületett az első topicos baba? Kicsit korán jött. Remélem baba-mama is jól van! Van róluk valami hír?
Vendég
 


Itt a pocim :D:D (a popsim nem annyira látszik):

Kép

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jó reggelt Mindenkinek :)

Viki :)

Nagyon-nagyon tetszik a babakocsi, hol és mennyiért tetszett venni??????
mot
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Mot! Komárnoban vettem a a kocsit és 7700 korona volt, az kb 60000. Átalakítható sportkocsivá, és van hozzá mózeskosár is. meg egy csomó kütyü van rajta, és mindent lehet rajta állítani. Még esővédőt is adtak hozzá. A hordozót is itt vettem, az Cam márkájú, és kb 23 ezer volt. Ez a bolt Komárnoban van, részleteket egyszer már írtam. De ha érdekel majd mégegyszer leírom.

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Viki :)

Kérek szépen még sok-sok infót, tervezünk egy kirándulást Komárnoba! Érdemes??? Ruhák? Babakocsi 40e körül is van??? Nagy a választék??? Hol van a bolt???

Mesélj!!!!
mot
 
 


Mot! A bolt neve Baby Shop. Ahogy átmész a hídon Komáromból Komárnoba, mész egyenesen és az Europa Hotelnél( Rikíto narancssárga épület a bal oldalon sarkon) balra fordulsz, onnan kb 100 méter a bolt, egy sárga épület. Nagyon pici bolt, de mindent meg lehet kapni. Rengeteg babakocsi van. A legolcsóbbra nem nagyon emlékszem, de azt tudom, hogy a legnagyobb márkák is( Peg Perego, Jane, Graco) vannak, és kb 20 ezerrel olcsóbban, mint itthon. Ez a kocsi, amit én vettem, lengyel, hasonlít a Bergonhoz, de szerintem sokkal masszívabb. Mondjuk én már rengeteg kocsit néztem, a használtakat is, és úgy voltam vele, hogy 80 ezerig elmegyek, annál drágábbat nem akartam. Meg fontos volt a szín, mert itthon szinte minden kocsi sötét színű, én mindenképpen narancssárgát akartam. Szerintem szinte minden olcsóbb, mint itthon, kivéve a Babaruhákat, mert azok, kb 3000 mint itthon. De van egy másik bolt Komárnoban, a híd után mész egyenesen majd lesz jobbkézfelől egy szép park, ott bemész jobbra, és egy szép sétálóutcás övezetet találsz. A bolt neve: Textil. Ez egy méterárú, és árulnak babaruhákat, viszonylag olcsón. Én 3 részes együttest vettem, kb 3000.ért.

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Viki :)

Köszönöm az infókat!

Még egy villámkérdés Mindenkihez:

Nagykabátot, ami télen a nagy hidegben, mikor a kisbálna mértetet már eléri Kedvesem, hol lehet venni???
mot
 
 


Sziasztok,

Winnie
Persze Zuglo mindenkepp kozelebb van,15 per alatt beertek szerintem.

Magnes
De jo neked ma az UH-al,varjuk a hireket :)

Beszti
Jo lehetett a hetvege apaval :wink: Hosszu uttal amr csak igy van az ember,meg jo hogy a Magnezium segitett.
Tenyleg jo nagy mar a pocid :wink: MEg csak nemreg adtuka feladvanyt a lanyoknak :lol:
Bator vagy a hazajovetellel,de neked mar meg sem fog kottyanni a szules.Hat azert a korhaz sem lesz nagy csalodas,mert ott jobban tudnal csaka babara figyelni,otthon mar lenne jo kis zsivaj :lol:

Krista
Tv-t ,videot lehet kordaban tartani.Enis ellenztem sokaig ,sot 3 eves koraig egyaltaln nem enezett.Most hogy ovis es hallaj hogy masok is nezik,mar van kb 2-3 naponta 3 mese.De ritkan keri en meg nem eroltetem,amugy sem egy megulos fajta,csak ha valami tarsast jatszunk,max fel oraig.
Alvassal jo elkiabalt mamga,mert olyanejszakam volt hogy sehogy nem birtam elhelyezkedni,aztan Alex ebredt (sosem ebred,ugyhogy valami lehetett a levegoben... ) es atojtt,na onnan kezdve meg plane rosszul aludtam.Ugyhogy ma delutan tuti alszom egyet :lol:

Viki
Nagyon tuti a babakocsi,ez a szin!!!MEgerte az arat,plane hogy nem a szokvanyos kek.
Es a hordozo is,a csacsis agynemu meg kulon teteszik.

Snoopy
Koszi, nagyon varom a valaszt. Egyebkent talaltam egy honlapot ahol van tejszaporito tabletta. Varnam a velemenyed,hogy erdemes-e kiprobalni. www.boldogmama.hu
Mar beszereztem a homeopatis tejszaporitot is,csak hat ugye a dilemmam hogy a kettot lehet /erdemes -e egyutt szedni.

Kolena
A hordozo arral csak jovo heten tudok visszaterni,mert kulfoldon vannak a tesomek.

Deszilvi
Na latod depire a vasarlas mindig bejon :lol: Plane hogy apanak is bejott.

Na szep napot ,mennem kell fozni,
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Nekem is tetszik az a Komarno-téma, de bocsánat a navi kérdésért, nem gáz most átmenni? vagy ott minden rendben?

Mot, ez a nagykabát téma engem is foglalkoztat, mert a kabátom pont derékban szűkített...

Ma kevésbé aktív kisficánka, bér azért reggel tök jól láttam, amint kicsit furán mozog a hasim :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Képzeljétek, éjjel szült egy barátnőm, ugyan az volt a fogadott szülésznője, aki nekem is volt/lesz. A szülésznő fél óránként adott neki homeós bogyót, és tök hamar kint volt a bébike. :)
Vendég
 


Sziasztok!
Viki: Az a babakocsi nagyon szuper! Na és a hordozó....Nekünk most az van soron a listán!

Most jöttem haza 4D-ről... Kislány, 100%-osan! Valami iszonyat jó érzés volt. Ott még nem is fogtam fel, néztem, hogy hm, igen, ez ő. Aztán hazajöttem, beraktam a dvd-t, és végig potyogtak a könnyeim! :D Azt hiszem én most nyugodtam meg, és merem elhinni, hogy tényleg van egy kislányunk!
Megdícsérték az uh-sok, hogy milyen formás a koponyája, és milyen szép ajkai vannak:)
Mellesleg tiszta apja, erre a párom nagyon büszke! :D
Megpróbálok felrakni képeket, bár sok helyen a placentába fúrja a fejecskéjét, de azért hátha!
Ja és 914 gramm!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kép Panka [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159266527.8.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kép

Azt hiszem ez minden kétséget kizár a nemét illetően.. :D

Bocsi, de nem engedte egyben elküldeni....[/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mágnes! Szép kislány :)

Csajok! Bunnyval mi van? Most ő a 30. hét tájékán szült? Tud róla valaki valamit? :?:

Viki! Nagyon szép a kocsi, a hordozó meg az ágynemű is :)

Beszti! Neked is jó nagy pocid van :)

Köszi a hozzászólást fülbevaló ügyben! na meg kuki témában is. Mi azért döntöttünk így, hogy most elvisszük szakemberhez, mert abszolut nem lehetett megmozdítani a bőrt rajta. Csak egy kis gombostűnyi lyuk volt rajta. Nem nagyon hittem benne, hogy hipp-hopp ez magától megoldódik. Később meg még nehezebb lett volna kibírni egy pici mellett egy ilyen hetet. Meg ha nagyobb, szerintem jobban emlékszik rá. Na szóval nem bántam meg. :wink:

Na megyek, ledőlök :)
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Mot:
Ha szövet kabátban gondolkodtok, akkor az "A" vonalú jó megoldás lehet, mert az ugye hónaljtól egész a kabát hosszáig bővül. Nekem pl. van egy ilyen hosszú téli kabátom és abba bizony ikrekkel is bele lehet férni. Ilyen fazont meg szerintem bárhol kaptok. Még piacon is. Én ott vettem, mert üzletben horribilis összeg lett volna. Legközelebb lefényképezem (csak még anyuéknél hagytam otthon) és felteszem.

Viki:
A kocsi és a hordozó egyenesen szuper. Nagyon-nagyon tetszik a szín és a forma is. Egyre biztosabb, hogy kirándulok Komárno-ba. :)

Mágnes:
Mi hétfőn megyünk 4D-re, Győrben, már én is alig várom. Doki bácsi szerint nekünk is kislányuk lesz, de majd ott kiderül, ha minden jól megy. Ha mégse, akkor apa összeomlik. :) Meg van őrülve, hogy kislány lesz, végig lányt akart. És büszke magára, hogy rögtön első próbálkozásra összehozott egyet. :D
Azt én is remélem, hogy nem a rendelőben kezdek el rídogálni, hanem kibírom hazáig...

Tünde:
Ki lesz a szülésznőd? Csak nem a Timi? Mert én is őt fogadtam fel múlt héten, ha egyszerre esünk be netán, ami a kiírásaink alapján sanszos lehet, akkor beülhetne az ágyaink közé és szülhetnénk hármasban.
:) :) Majdnem, mint a fejős tehenészet... :D

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!

Szerintem nézzétek meg ezt az oldalt, érdemes: http://www.tako.co.hu/. Itt is nagyon sok féle színből lehet választani, és ha nincs éppen raktáron, akkor megrendelik, én már beszéltem velük erről telefonon. Most ráadásul akcióznak is!

Egyébként olvasgatlak Benneteket, csak bekapcsolódni nem volt még érkezésem, Ti annyira pörgetitek ezt a topicot, hogy az olvasgatással elmegy az időm.
Mint látjátok, decemberre várjuk a tesót, aki kislány lesz :lol: .
Azért ha megint nagyon kikívánkozik belőlem valami, bejelentkezem, ha nem bánjátok!

Sziasztok:

Kép
Kép
bogumil
 
 


Mágnes, bakker, tényleg nagyon formás a kislányotok! És milyen szép combja van, a berendezés meg valóban egyértelmű!!! :)
Vendég
 


Winnie
Nem hinnem hogy veszelyes Komarno,meg most sem hogy volt par eset sajnos mashol :oops: Regen nagyon megerte ott vasarolni,de ahogylatom Vikitol meg most is jo otlet.

Osztom Andy velemenyet kabat temaban,hogyaz A vonalu kaobat (ami par eve igencsak divat volt ) jo megoldas lehet,mert kulon terhes kabatra (havan ilyen egyaltalan )nem eri meg beruhazin. Vagy egy meleg poncso is jo otlet.En imadom oket,van is,nem babasan is kicsit legalabb koverit :wink: Nem tudom ti hogy vagytok vel de nekem allandoan melegem van,ugyhogy bar mar nem sok van hatra,de kabat nekem nem igen fog kelleni.Plane annak nem erdemes aki egyebkent is otthon van,nem jar munkaba napi szinten.

Tunde
Remelem neked is bejonnek majda szuleszno bogyoi :) Zitanal nem alakalmaztad?

Magnes
Tenyleg cuki a kislany,es plane hogy nem is szegyenlos :lol:

Cic
En is csak egymasik topicban olvastam hogy Bunnynak mar megvan a baba,de csak ennyit, remelem jol vannakes jelentkezik majd idovel.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Snoopy
Hát a tv nézés ügyben rátapintottál a lényeg: nagyszülők
Nálunk itt laknak alattunk (kertesházban, a drága anyósomék) és sajna látom, hogy van a Csengének egy unokatestvére aki sokat van itt és komolyan mondom, hogy reggeltől estig tv-t néz. De ezt úgy képzeld el, hogy ott is eszik.
Már próbáltam sokszor mondani anyós pajtásnak, hogy ez így gáz, de nem foglalkozik vele, mindig csak azt mondja, hogy majd meglátom ha....
Más tökre örülne, ha lenne kéznél mindig egy segítség, hát én már most azon gondolkozok, hogy inkább magán oviba iratom ahol még nyáron is folyamatosan van ovi, csak ne kelljen itthon hagyni vele. Az uncsi tesót szinte anyós nevelte (anyukája visszament 4 hónapos korában dolgozni) és a gyerkőc szerintem egy hisztis elkényeztetett kis zsarnok, mert anyós mindent ráhagyott. Hát így irigyeljen bárki is, hogy bármikor van segítségem. De milyen ???

Kviki
Nem tudom aktuális-e de a homeos orrcsepp az Euphorbium, én a lányomnak csak ezt használom és nagyon bevált.

Tünde
Igen a Sudocream cink-oxidos. Én pl gyógyszertárit használok, 60 Ft :!: egy 200 gr-os tégely és szerintem kenterbe veri a 600-1000 Ft-os bótiakat. De az első hat hónapban én azt használtam amit a Bába válaszol könyvben ajánlottak a Weleda körömvirág olaját, tök natur bio igaz 2000 Ft egy üveg de fél évig elég volt, sőt még maradt is. De ha jön az anyatejen kívüli táplálkozás akkor sajna be kell keményíteni. Amúgy nekem a doki néni is azt mondta, hogy cink oxidosat csak ha már baj van, mert ha alapból ezt használod akkor már szinte immunis lesz rá és akkor semmi nem fog hatni rá.

Korena
... dugja ahova akarja.... :lol: :lol: :lol:
Csak hogy hozzátegyek a "rémes" füllyukasztós dologhoz én magamnak szúram ki a fülem egy ziherejsz (?) tűvel kb 20 évesen (mármint a kettőn felülieket)
De azóta nekem is benőtt a fejem lágya :D

Beszti
Ha nem vagyok indiszkrét te hány éves is vagy? A kép alapján kb 16. Azért ez majdnem 4 gyerekkel nem semmi.

Kataa
Tejszaporító homeo bogyó
Te tudsz róla valami konkrétat?
Mert a neten annyi mindent olvastam már, hogy egyáltalán nem mindegy milyen potenciál, hogy hányszor szeded és hogy meddig? Állítolag ha pár napnál tovább szedi valaki akkor pont az ellenkezőjét váltja ki, mert állítolag apasztónak is ezt használják. Én azért nem mertem anno használni, mert féltem ezektől. Van valaki akinek homeos doki elmondta hogy kell szedni, mert engem érdekelne.

Mágnes
Nagyon tuti az uh képek! Ugye jól emlékszem, hogy te mentél a Schöpf M-be?
Ja és gratula a "tényleg" kislányhoz!!!

KépKép
Kép
krista
 
 


Andy, nem, én a Tóth Irmánál szültem.

Kata, akkor még nem homeózott, és sajnos én sem.
Vendég
 


Sziasztok!

Havtünde, Beszti!

Szép hatalmas pocit növesztettetek :D

Viki,

A babakocsi eszméletlenül jól néz ki! Teljesen beleszerettünk a párommal...Milyen súlya van egyébként? És mózeskosár tartozik hozzá? Nagyon szuper tényleg...

Bogumil,

Közben láttam, hogy feltetted a honlapjuk linkjét, gyorsan meg is néztem, csakhogy leírást nem találtam egyikhez sem
:( Pedig azt imádom olvasgatni... :roll: hogy tudjam mit tud a járgány.
Még egy kislány a topicban :D

Mágnes,

Valóban nagyon szép, formás kislány! :wink:

Cic,

Hogy állsz a pihenéssel? Méhszáj?

Aki volt már 28-30.hetes szűrésen nem írná meg az eredményeket? Én annyira kis stupid voltam, hogy - bár megígértem a páromnak, hogy megkérdezem a kicsi kb. súlyát, persze elfelejtettem...Valamiért nála ez központi kérdés :D

Niki,

Nagyon ritkán írsz...ennyire el vagy havazva a munkahelyen? Azért vigyázz, nehogy túlhajtsd magad...

Snoopy,

Köszi az infót, már nézegettem a honlapot... :wink:

Vásárolgatni mi valószínűleg a jövő héten kezdünk, már alig várom!

Kép
Kép
szana80
 
 


Kataa
Én amikor a Csengével voltam terhes a kolleganőimet az örületbe kergettem, mert már februárban folyamatosan nyitogattam az ablakot :lol: pedig május közepén szültem. Már alig várták, hogy elhúzzak táppénzre.
De a kedvencem nekem azért mégis a szülés közbeni volt amikor egyik percben megsülsz aztán meg a vastag frotír köntösben is vacogsz. Tisztára mint a klimaxos öregaszzonyok, de ha minden jól megy még lehet részünk abban is :lol:

Tünde
Elfelejtettem hogy nekem is szokot olyan kellemetlenül fájni bizseregni a szemérem ajkam, de csak akkor ha megpróbálok valami trendibb bugyit felvenni ami bevág. Szerintem ilyenkor már olyan vérbő és érzékeny ottan alul minden, hogy ettől fáj nem?
Én ezért maradok a jó nagyméretű klasszikus pamut bugyiknál ebben az időszakban.

KépKép
Kép
krista
 
 


Krista
Utrica Urens ,ch 5,ez a tejszaporito.A ch 15 az apaszto.Tehat nem osszekeverni :o Szedese azt hiszem 3*5 golyo,de ennek meg utana nezek.Nekem 2 baratnom is ezt ajanlotta,nekik bevalt de nagyon.Sajnos amikor Alex szuletett,meg nem volt ez ennyire elterjedt ezert ezt a praktikat nem alkalmaztam :roll: :cry: Na de majd most :D Az hogy meddigszede rajtad mulik,azt mondjak hogy ham ar eleg akkor abba lehet hagyni,es haesetelg egy fejlodesi ugrasnal megint kell akkor el lehet ujra kezdeni.

Vedonom felhivott es bejelentkezett hetfo delelottre,na kivancsi vagyok milyen lesz.

Na megyek az oviba,
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Bogumil,

Bocsi, csak elég rosszul jött be a honlap és nem bírtam elolvasni az általános leírást...az ékezeteket valamiért nem olvassa be; de most már képben vagyok

Kép
Kép
szana80
 
 


Bocsánat, lehet, hogy lemaradtam valaminek az elejéről, ez a Sudocream mire volt?
Szerintem erre is tök jó lesz majd a honlap, ha lesz, hogy az ilyen gyogyi + kenőcs + homeobogyikat felírjuk rá....

Snoopy írtam Neked privit, megkaptad? (remélem, a honlappal kapcsi érdeklődtem, és már félig elfelejtettem, mit írtam - kismamaagy.... :oops: :lol: )

Bogumil, köszi a honlapcímet!
Ez a 18 kg kül nem nehéz? Viki, Te már cipelted. Bár ránézésre kisebbnek tűnik, mint a Bergon, nem? a leírást én is megleltem, és brutál sok szín van. Mondjuk nekem a narisárga babakocsiban kicsit merész, pedig amúgy szeretem a színt. Én szerintem inkább hagyományos kék, vagy bordó párti vagyok / leszek. De mondjuk vadít nagyon ez a nsárga, csak lehet, hogy én vagyok konzervatív :lol: :lol: :lol:

Kata, ez a poncsó dolog már nekem is eszembe jutott, kb 10 éve vágyom egy poncsóra, még télikabátom előtt, aztán mindig elmaradt, most legalább lesz rá ürügyem ;)Csak az a baj, hogy új lakás + költözés + bútorok + baba, elég sok a várható kiadás sajna...

Asszem most abszolut balek vagyok, jegyzeteltem, mit akarok írni, de nem bírom elolvasni a saját írásomat... :oops: :wink:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!
Andi:
a sírástól a 4D-n én is tartottam, aztán az volt a bajom, hogy most ugyan miért nem sírok.. :D Na de betoltam..
Egyébként apa nálunk is büszke, meg is jegyezte az uh-n, hogy "hát nem rád hasonlít!" Persze, amikor kinyújtotta Panna a nyelvét, rögtön tiszta anyja volt... :D

Tünde és a többiek:
köszi a dícséretet, nem is tudjátok mennyire jól esik!

Kriszta:
Igen, a Schöpf M-ben voltam, nagyon kedvesek, furcsa volt, hogy nincsenek kiégve a sok uh-tól, hanem ugyanúgy rácsodálkoznak egy babára, mintha először csinálnák. :D
Meg is kérdezték, hogy honnan értesültem róluk, mondtam, hogy itt ajánlottátok, azt mondták megnézik a honlapot. :D

Szana:
van egy oldal, ahová ,ha beírod az uh paramétereket, kiírja, hogy mennyi időnek felel meg a baba:
www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Amit megadtatok címet, A takosat, azon nézegettem én is a színeket. Mondjuk nem tudom milyen akciójuk van most, de az árak ezen a honlapon több, mint amennyiért kinnt megkaptam Komárnoban.
Nem tudom, már ki írta, hogy vad a narancssárga. Szerintem is éppen ezért választottam én is ezt. Amúgy volt egy zöldes ami még nekem, is nagyon tetszett. Atz is megtaláljátok a honlapon. A súlyról meg annyit. , hogy szerintem méretre pont akkora, mint a Bergon,. én már tegnap kipróbáltam vele a lépcsőn lefelé és felfelé m,enetet. Hát nem szakadtam meg az biztos. Pedig pocakkal nem éppen jó ilyesmit cipelni, mondjuk én letoltam meg fel a lépcsőnkön. A buszos közlekedéshez nem ajánlom, mert ahhoz elég nagy. És összecsukva is elég nagy helyet foglal. Viszont nagyon brutális , ahogy kinéz. Állítani lehet rajta a tolókar irányát és a magasságát is. Az ülés teljesen le lehet tenni vizszintesre. A mózes, ami jár hozzá elég nagy textilmózes, de nagyon masszív az itthon látottakhoz képest. A kerekek felfújhatóak, elöl hátul van fék rajta. Meg mindenhol van benne háló, és bizonyos részeket le lehet cipzárazni és akkor pl nyáron átjárja a levegő. A huzatot könnyű levenni, és mosni lehet.

Akinek felkeltette az érdeklődését, tényleg nézzétek végig a színeke,mert ilyen színeket itthon egyik nagy bababoltban sem láttam. Meg sem közelítette. Minden színnek számos variációja van.

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Tünde!

Köszi a tippet, nálunk is van egy homeos gyógyszertár, majd benézek oda, és kérek ilyen füzetet.

Szilvi! Örülök, hogy vásároltál, szerintem azért ez nem olyan nagy gond. Bár én sem vettem 6 hónapig szinte semmit, de azért egy-két rucit, meg egy gyönyörű bundazsákot igen. Ilyenkor az ember nem mindig tudja tűrtőztetni magát. Meg aztán úgy voltam vele, ha később már nem lesz, bánni fogom. Szóval szerintem jól tetted, hogy megvetted a rucit.

Beszti!
Szép a pocid, nem kell szégyellni. A terhességben az a legjobb, hogy nem kell ( nem is tudnánk) behúzni a pocinkat, a többi helyre is megy egy kis fölösleg, de ez mind a babáért van. Mondjuk engem sosem érdekelt, mennyit fogok hízni, csak a baba jól legyen. Aztán majd szopi után úgyis lefogy, aki akar( bár nagyon sok munkába fog telni, meg diéta hegyek).

Winnie!
Komárnoban szinte mindenki magyar, és nem kell félni. Én mikor előpször voltam kinnt, óvatosan kérdezgettem az embereket, de meglepően kedvesek voltak, sőt tök sok helyen még forinttal is lehet fizetni. Úgyhogy ne féljetek, itt túl közel a határ, és itt nem fognak belétek kötni.

MÁgnes! Gratulálok a kislányhoz! A bizonyíték egyértelmű! Örülök, hogy meg voltál elégedve a Schöfisekkel, mert ha jól emlékszem, én ajánlottam neked. Szerintem is nagyon értik a dolgukat, és szinte a legjobb felvételeket készítik.

Bogumil!
Én is ezen a honlapon néztem ki a színt. köszi, hogy megírtad a többieknek, mert én ezt pont elfelejtettem:

Kriszta!
Köszi a orcsepp nevet, legköüzelebb, bár remélem nem lesz már rá szükség ki fogom próbálni!

LÁnyok köszönöm mindenkinek a kocsidícséretet. Nekem is nagyon tetszik. Szerintem ezen a honalpon mindenki talál magának megfellő színt. Érdemes benézni, tényleg!

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Mágnes, én is csatlakozom, ari a kiscsaj, no meg a bizonyíték. Nekünk azért ennyire nem szemből volt a berendezés :)
És ez tök érdekes, hogy a 4DUH-sok nem unják meg a képeket, nekünk is tök pozitív élményünk volt a Kárpát utcában, ott is nagyon lelkes volt a néni :)

Kül ez az én problémám babakocsikkal, meg gondolom, másoké is.... hogy hol kössem meg a kompromisszumot.... mert ebben a Taco-ban minden tetszik, csak nekem valszleg kell majd BKV-znom. Ami meg könnyebb, lehet, hogy nem lesz benne egyéb minden, ami kéne.... Szóval még nem szültük meg a kompromisszum helyét :)
ahhoz még majd egy-két boltba menni kell. Csak most szabadidőnkben inkább a konyhagép (remélem ma legalább részben dűlőre jutunk), meg lámpák, meg ilyesmi az elsődleges...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


(tök jó, most ittam egy forró csokit, rögtön van egy kis hancúrbandi.... asszem a "lyányunk" is édesszájú lesz..... :))

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


sziasztok csajok!
gyorsan pötyögök, mert lányomért kell szaladnom edzésre..
krista: fülbelövés témában te nyertél!!! :lol: nem lehetett semmi

mágnes: a bizonyíték egyértelmű! Tök jó! Édes a puncis!!

kataa: köszönöm türelmetlenül várok!! :lol: :lol:

homeobogyó: a lányom orvosa homeopata. tudnotok kell, hogy nem minden bogyó hat mindenkinek!! Ezeket mindenkinek személyreszabottan állapítják meg! Vagyis kinek mi jön be. Ne kapkodjátok be csak úgy! Ártani nem árt, de nem is használ!! Keressetek dokit is!!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Most gyors leszek,de megpróbálok képbe maradni......

Winnie!
Nagyon aranyos a te pockód is!!!és nincs is háttérkupi :? Szurkolok,hogy mielőbb beköltözhessetek a lakásotokba....

Nagyon jól megfogalmaztad,ezt a keresztcsontfájdalmas dolgot,ugyanezeket érzem én is,és tényleg be kell járatni,mert különben fáj,én üléskor is szenvedek,ha sokáig ülök egy helyben,és utána fel akarok állni.... :(



Kataa!
Örülök,hogy jól telt a hétvégétek,azt a fincsi receptet még azóta se próbáltam ki,amit elküldettem veled :oops: jó tudni,hogy kihez lehet itt gasztronómiai tanácsokkal fordulni.... :wink:

Ne is mond a gyerekrucikat,már neki kéne állnom kiválogatni,legalább a bébi méreteket külön szedni,mert ömlesztve kaptam 3 gyerekre való is van az tutti,a Dávid cuccairól nem is beszélve.... :shock: :x

Ezer éve nem voltam gyerekvasúton :? ,de idén lehet hgy már nem jutunk el,Alex akkor élvezte mi? Dávid is nagy vonat rajongó,most volt nálunk búcsú Vecsésen,minden lehetséges vonatot kipróbált a drágám... :roll: ami mozgott.


Az örömködéssel kapcsolatban,meg eddig abban a hitben éltem,hogy végig lehet,sőt.....,ha már túlhortad a babát,akkor érdemes többször is összebújni,mert megindíthatja a szülést,de akkor ez tévhit???? :oops:

Köszi,hogy megosztottad a kukis témáról a véleményed!

Nekem a kórház kb.12-15 perc,ha nincs forgalom,de mostanába a Gyorsforgalmi annyira bedugul,hogy akár 1 órába is telhet,mire beérek,sőt,hogy voltak ezek a felbontások az Üllőin ,kész katasztrófa volt a bejutás. Még jó hogy vérvételre 7-re járok,és ha hamarabb indulok,akkor még nincs csúcs a városban.Remélem szülni is valami jó időpontba fogok,mert nem szeretném az autóba pottyantani pocakbabát,végső esetben mentőautó lesz,ha csúcsforgalomban jut eszébe a babámnak megszületni.
Itt orvos a magándokim,azért keveredtem ide,akihez már tini korom óta járok....

Tavalyelőtt (amikor a Dáviddal még terhes voltam) az egyik csaj kocsival jött be Gyálról szülni,ide az Istvánba,azt hittem rosszul leszek,mikor meséli,hogy alig bírt leparkolni a Nagyvárad téren,éppen fent voltam a szülőszobán CTG-én, ott vajudott egyedül,el kezdtünk beszélgetni,de jobban bírta,mint én és már vagy 4 újjnyira ki volt tágulva. :?
Ha nem a saját szememmel látom,el se hiszem.....

Mágnes!
Hétvégére már jobb időt mond,biztos megszáradnak a falak...és vissza tudtok költözni.

Gratulálok a kislánykához!!!Nagyon helyes már most.És egyértelműek a bizonyítékok!


Beszti!
Köszi a kimerítő választ kuki ügyben..... :wink:
és tényleg aranyos a te pocid is,és nincs is nagy segged,az látszana az alkatodon :wink:
Biztos nagyon jó lehetett a hétvégétek,gondolom élveztétek a kis nyugit kettesben/hármasban.De jó neked,hogy elbírod csábítani apát ilyen jó kis helyekre.

Szilvi!
Így már értem a kismamafarost. :D köszike.
nekem két farmer kertész gatyóm is van,de annyira nem szeretem őket,pedig olyan kényelmes,de mégis olyan furán érzem magam benne,pedig mit össze nem keresgéltem anno,hogy találjak olyat :oops: ,most meg föl nem venném,pedig megörököltem a hugimtól is az övét. Szerencsére azért vettem egy olyat is,ami nem kertész,és nemrég az interneten is rátaláltam egy jó kis boltra. (Mágnes,majd küldöm a linkjét)

Krista!
Nagyon szívesen.
Annyit irtatok már erről a homeóbogyokról,hogy nekem is ki kellene próbálnom,csak azt nem tudom hol kezdjem,minden gyógyszertárba van ilyen?

Viki!
Ez a kocsi nagyon tutti!
Én is narancssárgát néztem ki magunknak (Pég Perego Pramette),úgy látszik idén nagyon menő szín :wink:

Ha ennyire megéri átruccani,lehet,hogy mi is bevállajuk...

Azért még lehet,hogy később rákérdezek a fülbavalóra,amilyen lukas az agyam,biztos elfelejtem mire odakerülök.... :oops:


Snoopy!
Ezt honnan lehet tudni,hogy hol szűrnek galactosaemiára? HA nem mondják maguktól?Ezt lehet kérni szerinted,vagy ahol nem csinálják automatikusan,ott nem is csinálnak?

Tök mindegyj,hogy hogy szólítasz,csak ez olyan aranyos volt,hogy meg kellett jegyeznem :D

Szia Bogumil!
Gyere bátran!

Én még nem voltam 28-30 hetes szűrésen,de állítólag az uh-ra lehet vinni dvd-t és felveszik a babát,fejlődnek :wink:

Ja amig el nem felejtem,lenne egy tb-s kérdésem,
nemsoká lejár e Gyedem a Dáviddal (okt.16) és elvileg egy hónapig (Tgyás-ig) Gyest kapnék,azt meg lehet oldani,hogy addig elmennék táppénzre(Gyes helyett)? Valamiért nem működik a Magyarország.hu oldal :oops: a másik fele,lehet,hogy érthetőbben el tudná itt valaki nekem magyarázni. Előre is köszike:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok,

Szana,

Köszi, hogy hiányolsz.:) A munkahelyem nem stresszel jobban, mint eddig, csak az a baj, hogy eddig magam osztottam be az időmet. Pl ha futott egy lista, vagy valami amire várni kellett, akkor közben tudtam netezni, vagy ha nem akartam, akkor nem dolgoztam. Most meg valaki ül mellettem, akinek folyamatosan minden lépésemet elmagyarázom, mit miért csinálok, feladatokat kell kitalálnom neki, hogy gyakoroljon. Nem nehéz a munkám, de van ezerféle tök különböző dolog, és millió hiba ami előfordulhat, és ennek most mind eszembe kellene jutnia. Mert persze engem nem így tanítottak be. Amit én 3-4 év alatt felszedtem a folyamatos változások miatt, azt most két hónap alatt kellene átadnom. :(

Szóval ezért írok kevesebbet.

Valaki kérdezte azt is, hogy meddig dolgozok még, meg lassítsak a tempón. Az a baj, hogy én inkább az itthoni munkától fáradok le, főzés, mosás, egész nap állás. Pl. hétvégén simán elálldogállok több órát, meg eljárkálok, és ez ami nagyon lefáraszt, nem a munkahelyi bentülés.:( De már szeretnék otthon lenni nagyon és nincs kedvem dolgozni igazán.:)

Mágnes,
Nagyon szép a kisbabátok, már beszíneztelek és a nevedet is beírtam.:) Csak fel kellene tölteni.


Tünde, Krista,

Nekem a fájdalmon felül a bizsergés a tömegközlekedési eszközön történő utazás alkalmával jön elö. Mindegy hogy ülök vagy állok, ott alul elzsibbadok.

Beszti,

Én a Plitvicei tavakhoz már évek óta szeretnék eljutni. A kép meg tök jó rólad.:) NEm 16 éves, de fiatalnak látszol.:) Mint én.:) Csak nekem az első gyerkőcöm lesz.:)


Örömködés: Én azt hallottam, hogy azért jó a végéig, mert ez könnyíti a szülést.:)


Ja és valaki kérdezte, hogy mi az hogy a fiúk somlóit kértek.:)
Az a férjem és a bátyám volt, ugyanis a bátyám csempézi a fürdőszobát és a Wc-t. És ez borzasztó. A panel fürdőszobák falai annyi gondot okoznak neki, pedig már nem az első fürdőszobát rakja.
De már látjuk a végét és szép lesz.:)


Jó éjszakát,

csernusn
 
 


Na végre lefényképeztük, feltöltöttem, lekicsinyítettem, berakatam a pocakom.
Azért küldök kettőt mert az elsőn nagyon édi a lányom, a másodikan meg mégis láthatjátok a fejemet is (már ha valakit érdekel :lol: )

Kép Kép

KépKép
Kép
krista
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert várnak a gépre mellettem vadul.

Lányok! TEJ NEM A HOMEOBOGYÓTÓL LESZ!!!!
Hogy mitől?
Attól, hogy van benned elég folyadék, hogy legyen miből tejet csinálni és attól, hogy a CSECSEMŐ SZOPIK! Mondhatnak nektek bármit, de sajna ez az igazság. Ezt a két dolgot SEMMIVEL nem lehet helyettesíteni.
(Nem árt, ha tudod, hogy mi okozhat bajt és azon hogy lehet segíteni, amihez megfelelő info forrás kell.)

Csak gondoljatok bele, hogyan maradt életben az ősember csecsemője, hogy létrehozza ezt az okos szép mai embert. Volt homeos bogyója, meg tejszaporító teája, meg más ketyeréje? Nem. Mindenkinek megy. Mindenre van megoldást, ha baj van. Csak azt nem lehet garantálni, hogy az ÖRÖKBEFOGADÓ anyának lesz elég teje (ilyen is van), illetve annak a nőnek, akinek NINCS elég temirigye, ami egyébként szálat sem függ a mellek eredeti nagyságától.

Bocsi, ha nagyon vehemens voltam, de ez az igazság akármennyire is cizellálnám ez lenne a vége.
Holnap lejegyzem, ami még a fejemben született a többi témával kapcsolatban.

Jó éjszakát!
Snoopy
snoopy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?