Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szia Riz, köszönöm, hogy érdeklődsz!
Igen, jártam itt egy ideig, de bevallom, olyan hihetetlen gyors tempóban, sok-sok infóval ment a beszélgetés, hogy így utólag bekapcsolódva egy öszeszokott csapatba, nem tudtam felvenni veletek a tempót:)
De azért ha tehetem idelátogatok és megnézem az új fotókat a gyerekekről, jó látni milyen szépen nőnek, változnak!
Szép napokat kívánok Mindenkinek!

zsebzebra
 
 


HALIHÓ!


Sajnos már nincs olyan klafa idő, mint tegnap volt :cry: Dóri 4:30 tól szenvedett az ágyában. Végül 6:45 kor kelt. Ha bementem volna hozzá az min 2 óra lett volna. Így is minden megnyekkenésre ugrottam. Túl kipihent nem vagyok. Nemsokára inni fogok egy pici kávét. No nem 3in 1-ben. Találtam itthon porosat.

MOst éppen csipegetem a reggelimet: körte+alma. Ebéd lencsefőzelék.

Na de holnap milyen nap lesz lányok??????????? :lol: :lol: :lol: ÉDES+SÓS egyszóval minden ami szem szájnak ingere :lol: NYAMM.


Egy pici kérdés: pizza, de milyen pizza? Lehet rajta sajt? Sajt az fehérje! De pizza sajt nélkül? Vagy a következő, h tészta, de a paradicsomosat, h kell csinálni?

Bocsi a sok buta kérdéstől :oops:


Na mentem.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Riz!
Te mivel sűríted a főzelékeket? Én liszttel és tejjel, de ma ugye azt nem lehet enni...

Timi!
Pizza feltét: paradicsomszósz, fűszerek + borsó, brokkoli és bármiféle zöldség. ....hát igen, sajt az NEM.
A paradicsomos tésztát én ugyanilyen szósszal ettem.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

 
 

Tésztához finom szósz még: hagyma, fokhagyma, brokkoli összepárolva + fűszerek, az egész összeturmixolva

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


zsebzebra: sajnalom, hogy nem tudtad otthon erezni magad nalunk. Igen, volt már nekem is, hogy sok a hsz-locsifecsizés, csak kapkodom a fejem a monitor elott :D foleg anno egy idoben lehetetlen volt idejutnom...megértelek!
Pedig jofej voltal/vagy te is, jo volt amiket irtal :)

Timi: hát, nekem nem a tesztanap a kedvencem. Édesszaju sem vagyok kimondottan...én nehezen lakom jol a tesztafelekkel, vagyis sokat be kell tomnom, hogy erezzem ettem is valoban :o :oops: Nekem a husnap a tuti :) :D

Jubi: fozelekeket vagy étkezesi kemenyitovel csinaltam anno, vagy rantas nelkul :D
De a sargarepa fozeleket most csinaltam eloszor :) és kicsi, tenyleg kicsi tejjel (inkabb vizzel) meg kis liszttel +szerecsendioval keszitettem. Tok fini volt, és ugy ereztem ennyi bunozés jar, ugyis csak hajaba fott krumplit ettem hozza hus helyett :D:P:):D:P:)
Igaz, az utana kovetkezo gyuminapimásnapjai mérlegelésem semmi valtozast nem mutatott :o :oops: hááát, igy jartam :D

Én ma makostesztat terveztem, de most megyek, en is alszom inkább egyet, mert ettol az idotol én is elalmosodtam.

Apa hetvegen volt taknyos-beteg, aztan atment rajta. Tegnap már kicsi volt taknyos, ma méginkább. Este már az én torkom is fajt, egyre jobban, apa is ujra szipp-szippel... :o igy lehet nem lesz ma baranyhimlo oltas :o

KépKép
rizibizi
 
 


Helló Mindenki!

Bocs,nem olvastam el rendesen az előző oldalt,így csak Linda popsikenőcs kérdésére emlékezvén:

Én végigpróbáltam a világ összes popsikenőcsét (beleértve Sumamedet is,de nekünk az nem vált be,sőt,lehet hogy Réka az egyetlen a földön,akinek tök piros lett tőle a feneke...Bepanthent használtam sokáig,de nagyon drága lett,a nagy tubus 2000 pénz,és kb egy hónapig tart...nekem a Nívea illata tetszett nagyon,de az meg egy ragacs,a Babylove is jó volt nekünk,de mostanában a dokinéni illatos kenőcsöket is felír,vaníliásat szoktam kérni olyan állagú és illatú mint a vaníliafagyi (ááá nem készülök a holnapi CH napra :lol: ) Ja és bocsi Linda a tegnapi szűkre szabott msn-ért,de nagyon fel voltam hergelve,majd lentebb látod miért.

Tejallergia-kálvária 3.felvonás

Elmentünk ultrahangra,bejelentkezve,szépen ahogy kell...egy óra várás után bejutottunk (a gyerek nem ehetett szilárdat a vizsgálat előtt,11-re volt időpont,12-kor jutottunk be vizsgálat 3 perc,semmit sem találtak,kérdeztem,hogy most mi a teendő,azt mondták,hogy ők az ultrahang,tehát fogalmuk sincs,menjek le és kérdezzem meg a gasztro-szakrendelésen,ha szerencsém van még ma kapok is eredményt...papírt a kezembe nyomták mentünk egy szinttel lejjebb...

egy óra várás,13.20 (gyerek éhes,fáradt,túlpörögve)kijön egy nő... nő közli,hogy ma nincs rendelés,ő időpontot nem tud adni telefonáljak be szerdán ja és lehet hogy beutaló is kell...menjek el a háziorvoshoz
(magamban mindenki felmenőjének hosszas felsorolása következett csúnya szavak igenigen sűrű beletűzdelésével)

gyerek fejen pörög (lehet,hogy brékes lesz) és babáját dobálva vihog,ezt többen fejcsóválva nézik,majd rámnéznek és abbahagyják a fejcsóvát... :lol: öltöztetés,hazatérés 14 óra.

Gyerek megebédel,de köhög kapkodva eszik,ezért hány, (újfent örvendezés a takarítás lehetőségének felcsillanása okán)végre elalszik,de felköhögi magát (már nem akartam dokihoz menni aznap) így lemenés a boltba (Lindával ezért nem tudván beszélni) még mindig sík idegen egy csomó füstölt sajt magamba tömködése.

Este ugyanez,pár szóban elvakkantottam apának mi volt,mert egyébként tutira összevesztem volna vele...hosszú volt a nap durván.

Ma ismét doki (egyeztetett időpont,egy óra várás,de már pszichopatán röhögcsélés ezalatt,gyerek köhögve rohangál)
Hörghurutja van szegénynek kaptunk kúpot,meg antibiót,lesz majd bőven hasmenészet,gondolom (a kúp asztmásoknak való,de úgy tűnik tényleg hatékony,most alszik a bébi,végre,éjjel sajnos alig tudott a köhögéstől,de láza nincs,csütörtökön megyünk vissza.)

Na ennyi (enni nem nagyon volt ma időm,végül zöldséglevest csináltam,apának van benne pici husi meg grízgombóc,második meg melegszenyó lesz,nem vergődök,rendbe kell hoznom a kérót,meg magam...)

Na lépek puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sumamed (hülye vagyok mondom én...a pszichoka) a Sudocrem -re gondoltam,a Sumamed az antibió amit ma kaptunk...azt természetesen nem kenném Rékafenire...na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


sziasztok csajok!

Fiam kicsit nézi a bebe tv-t,addig írok egy pár solrt,mert után amegyünk lefelé a levegőre!Talán a szmogot kifújta a szél...Tavaszt akarooooooooooooooook!!!!!
Az anyós ügyből kifolyólag végülis bébiszitter mellett döntöttünk,igaz rámegy a gyes-em,de nincs más megoldás!
éjszakát nem vállaltam be,mert nagyon húzós,és így is gerincproblémáim vannak,nem tolókocsiból szeretném a gyerekeimet felnevelni!
sikerült egy főiskolás csajt találnom,remélem beválik!
Kitartás lányok a diétához,olyan ügyesek vagytok,én csak a fejemet kapkodom,nekem nem lenne lelkierőm hozzá!
Habár a hasam akkora,mint egy 5 hónapos kismamának :roll:
Gyerkők szerencsére nem betegek,Pisti szalmonellája remélem elmúlik már,mert addig függenek az oltások is!
Santos!
Jobbulást Rékának!

Na,mentem sétálni,igaz jobban esne egy kis döglődés az ágyon :oops: :wink:

Pápá! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Santos,nem semmi a kalváriád :shock: :lol: most akkor mi lesz?holnap telefonálsz?meg beutaló??húú,nagyon macera...én mindig mondtam hogy az orvosok meg a tanárok(BOCSI)külön állatfaj :lol:
Szegény Réka még beteg is lett,mielőbbi kilábalást kívánok,de ez bizti eltart egy hétig is.Láza is van?Ha nincs akkor legalább levegőzhettek egy kicsit,bár most megint zima jön :(
Msn miatt no para,nem harizok,majd lesz még rá alkalom :wink:

MINDENKINEK köszönöm a krémes és a motoros hozzászólást,szerintem kipróbáljuk a DM-est.Képzeljétek ma Laura kapott az egyik ismerősünktől egy kismotort,pont ma,el se hiszem (az ő lánya már kinőtte,és csak vandálkodott rajta)amúgy tök új,alig látszik hogy használta volna,igaz csak a lakásban ment vele.Ez pici méretű,mert simán leér Laura lába.Nagyon tetszik neki,de menni még nem tud vele,talán egy picit hátrafelé.Ti tanítottátok?Vagy a gyerek ráérez egy idő után?
Ma a játszóbölcsibe egy durva 2 éves fiú,minden ok nélkül két kézzel melkason lökte Laurát és azt mondta hoppá(én meg ANYÁD!!!)Jajj a kis Édivirág úgy megijed,elkezdett sírni :cry: :cry: :cry: de hamar megvigasztaltam.Nemsokkal utána megint támadni akart a gyerek ,de megvédtem Laurát :lol: A kiscsákó állandó bölcsis(a keszthelyi bölcsibe járunk heti 1x1 óra ebbe a csoportba ahol a bölcsisekkel együtt vannak a gyerekek)szóval nem voltak ott a szűlők,a dadus fenyítette meg(félvér gyermek amúgy....)

Timi,én tuti sütit eszem holnap,teát bármikor ihatsz,üresen vagy édeskével :wink: 2 hete csináltam pizzát,hagymás-gombásat,minimális sajttal,de éppencsak tényleg....
Dóri miért kelt olyan korán?

Rizi,ügyes vagy a fogyival.A gyümi napok is mennek??

Tru,remélem az ovi-téma hamar megoldódik :wink:


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Jajj szia Melódi,neked is kartam írni hogy de jó hogy írtál pár sort!A bébiszitter,húú,húzos lesz....Jó hogy nem vagytok betegek :wink:

KÉRDÉS:mi van/lesz a talival???????

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


A mai nap egyik fénypontja: a reggeli kávémat szürcsölöm...Délután meg linzert sütök, már vártam ezt a szénhidrát napot.

Melódia!
Azért érdekesen gondolkodik az anyósod...inkább adjatok ki havi huszonx forintot, mintsem hogy segítene nektek. Ráadásul nem hiszem, hogy olyan szörnyű dolog az unokájával tölteni időt :? Egyébként szerintem jól döntöttél, hogy nem vállaltad be az állandó éjszakázást. A Párom évekig éjszakázott, de csak havi 4 napot, hát szegénynek teljesen összekeveredett a bioritmusa...

Linda!
Látod, már most résen kell lenni, és megvédeni a gyerekeinket a "mindentszabadnekimajdkinövi" típusú gyerekektől :roll:

Santos!
Látod egy magánrendelőben ilyen biztos nem fordult volna elő veletek, viszont a pénztárcád biztosan jóval laposabb lenne. Sajnos az egészségügyben is a pénz beszél... :? :cry: Ha időpontra mentek, akkor szerintem ne hagyd, hogy várakoztassanak egy ilyen kicsi gyerekkel. Nyugodtan kopogj be.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok lányok!

Én is mindig a Sdodal köhögés csillapitott használom mert homeopátiás. Ha kezd folyni az orruk egyből kapják a Sinupret cseppeket. Ez is homeopátiás és felnőteknek is jo.

Készülök ezerrel a farsangra. A lányom Cleopátra szeretne lenni. Tegnap készlett a ruha, az aproságok még hátravannak.
Kép Cleopátrám

Sziasztok
Vendég
 


Judit!
Nagyon csinos a lányod!

A tegnap esti "apázás" pillanatképei...szerelmesek egymásba :D
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Elég rossz passzban vagyok mostanában, időm sincs, bocsi, hogy nem nagyon írok senkinek... Hanna beteg mindjárt megyünk a dokinénihez hálistennek láza nincs, de csúnyán köhög és lerakódott neki... Éjjel a köhögéstől hányt is, igaz nem sokat, de ágynemű mosógépben...

Tegnap héjában sült krumplit ettem párolt zöldséggel, de halljátok én ebbe a diétába jól meg fogok hízni... pszichésen állandóan rohadt éhes vagyok, vagy 10 kis krumplit megettem ebéd+vacsira szerintem sokkal többet eszek. Inni se nagyon bírok, mert állandóan retyóra járok, szóval nem tudom... De amúgy nem is nagyon akarom a kalóriabevitelt csökkenteni, mert az úgyis visszajön akkor, ha rendesen kezdek enni... Na mindegy, majd meglátjuk.

Tegnap nagyon kibuktam, Hanna reggel úgy indított, hogy ketten se bírtuk felöltöztetni, úgy hisztizett, hogy nem megy oviba. HÜlyén néztünk egymásra apával, egyszer csak hirtelen rákérdeztem: kérsz csokit?? erre mint amit elvágtak abbahagyta, látszott rajta, hogy már nem akar hisztizni, csak nem tudott hogy kijönni belőle. Aztán sírt még az oviban, de amikor abbahagyja, akkor utána szépen játszik egész nap. Azt mondta az óvónő, hogy nem az ovival van baja, hanem rájött, hogy anya itthon van a kistesóval... De azt mondja, hogy szépen halad, már nem kapja meg a cumit, mert akkor nem játszik, csak cumizna egész nap, és beleburkolózik a saját bánatába. Így meg sír kicsit, aztán elvan, és már nem is fárad el olyan gyorsan. Ha jövő hónapban apa nem lesz itthon, azt hiszem ez rosszabbodni fog, dehát nincs mit tenni.

Este megint kiakadtam... Mire hazajövünk 5-en, 5 kabát, 5 pár cipő, 4 táska... Én nem tudom, ti hol tartjátok a kabátokat?? nekünk már szekrény is van az előszobában mégis a fogas leroskad a kabátoktól... Aztán vacsi: Levi ledobálja a porcikat, háromféle kaját kap, egyet se eszik meg, de 3 tányér, végül joghurt, erre Hanna is, Marci is, + 3 kiskanál isznak kakaót is meg teát is meg gyümölcslét is, hát el se képzelem mi lenne velem mosogatógép nélkül... Néha annyira kiborulok, 3 gyerekkel azért rengeteg munka van... Este fél 10-kor még teregettem és akkor kezdtem vasalni, és ilyenkor elszégyellem magam, hogy más pl. Judit, akinek 4 van, hogyan csinálja??? Marci táskájában megint rohadt narancs volt, és egy eltört tányér, amit még anno decemberben vitt be teadélutánra.... Miért most hozta haza?? és hogy tört el? hogy került a narancs bele??? Számomra rejtély....

Na hogy jót is mondjak, Levi egyre többször feláll és imbolyog, de pl. kint az utcán meg sem próbálja, nem akarja. Na megyünk, mert ilyenkor nincs senki a dokinéninél.

Ma bolonyait csinálok, azt én úgy szoktam tippként, hogy hagymát, répát, gyökeret reszelek, megpirítom, rá a husi (ez most külön lesz, mert én nem ehetem), megpárolom, aztán sűrített paradicsom, fokhagyma, pici cukor (édesítő), oregano, a végén pici keményítővel besűrítem isteni. Na sziasztok bocs a sok panaszkodásért, de senkinek nem tudom elmondani pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja, vacsira pedig csokis kuglóf... Reci a másik topicban, csak ajánlani tudom, mert nagyon gyorsan elkészül és fini! Sziasztokű

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Fel a fejjel! Szerintem nincs olyan gyerek, aki egy nyikk nélkül beszokik az oviba...
Fogyi: érdekes, én is azt érzem, amt te: mintha most sokkal többet ennék, mint eddig, mert most vacsizok is, pedig nem szoktam.

A rohadt gyümölcs/ételmaradék az iskolatáskában sajnos nekem is ismerős. Én úgy oldottam meg, hogy adtam Beninek egy zárható műanyag edényt, hogy ha van valami kajamaradéka vagy gyümölcs, akkor abban hozza haza...ha el nem felejti belerakni :roll:
Igen, mi is sokan vagyunk, és néha annyira fáradtnak érzem estére magam. A napokban olvastam egy riportot egy nővel, aki azt mondta, hogy nem akar gyereket, mert látja a gyerekes testvérei életét, és ő nem áldozza fel magát, és egyébként sem éri meg neki feláldozni a fogait, a testét, a mellét stb. Egy buta önző liba! Aztán majd ott ül a löttyedt testével öreg korában magányosan egy pici szobában....

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Linda!
Szerinted mikor ültessem el a tavalyról maradt tulipán és nárcisz hagymákat? (Szólj, ha túl sokat kérdezek!!)

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Na hellllll

hát megettem a bolonyaimat hús nélkül nem állítom, hogy a nap fénypontja volt... mondjuk nem is nagyon érdekelnek most a kaják... De azért mindjárt hozzáfogok a kuglihoz :lol: :lol: nyám aztán meg lefekszek, nincs nekem megszokva az éjszakázás, és Hannát intéztem, aztán meg odajött hozzánk és nem tudott aludni a lehányt tetéje nélkül, ezért ott szenvedett tehát én sem tudtam.

Na, meg most délelőtt nem aludt Levi, mert mire hazaértünk a dokitól, már túlpörgött, ezért kivárta szenvedve az ebédet... egy kis kakaós gabonagolyóval kihúzta :wink: kíváncsi vagyok, meddig alszik délután, de tapasztalataim szerint ez nem jó, mert nincs neki megszokva, és még annyit sem alszik, amit máskor 2x szokott. Mondjuk a bolonyait úgy falták hogy öröm volt nézni, ez nálunk jolly joker, bármikor bármennyit.

Jubi: egyszer nagyon kikapott Marci, mert bepenészedett egy csomó cucca, aztán sokáig minden este táskaellenőrzés volt, és persze neki is van táskában nylonzacskó vészhelyzet esetére... Nem is volt gond, talán másfél éve is van ennek. Most egy ideje nem néztem a táskáját, ezért voltam úgy kiborulva. De nem tudok vele mit csinálni. A szobában az ő része iszonyú, este bemegy és a törölközőt a földre hajítja gombócba, hiába ugatok vele, semmi. Á hagyjuk is inkább mert csak felhúzom magam. Persze, nehéz a 3 gyerekkel, de semmi pénzért nem adnám ezt az életmódot, mert annyira imádom őket! Ha lenne valami segítségem, bizisten szülnék még... (meg mondjuk ha valaki kihordaná hehehe) De az esték, amikor már fáradtak és én is, meg apa is, hát az szörnyű tud lenni... Mikor egész vacsi alatt hol Hanna hol Levi nyüszög... és most legalább Gabi fürdeti őket, nem is tudom, hogy fogom megoldani egyedül, na mindegy, lesz ahogy lesz. Mindent meg lehet oldani, de hogy idegbeteg leszek az tuti, mert már így is az vagyok.

Na ti mit esztek vacsira hadd élvezkedjek, írjatok! Nekem a szénhidrát nap a nyerő, egyértelmű :lol: :lol:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Én eddig lekváros linzert terveztem vacsorára, de azt még meg kellene sütnöm...lehet, hogy beugrok a cukrászdába női szeszélyért, az a kedvec sütim (a mignon mellett) :oops:

Az esti fürdésnél a nagyokat nem tudod magukra hagyni? Úgy értem ők már megoldják egyedül, nem?
Nálunk eddig úgy volt, hogy hárman együtt fürödtek, elpancsoltak egy darabig, aztán Jazit lecsutakoltam, kivettem, a fiúk meg intézték magukat. Viszont egy ideje úgy veszem észre, hogy kicsi a kádunk :shock: Nem nagyon férnek el benne hárman, ami azért érdekes, mert sarokkád, és mi a Párommal ketten remekül elférünk benne :wink:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi: nálunk úgy van, hogy Levit kezdem el, de akkor Hanna elkezd nyüszíteni, ő is akar, félig tud levetkőzni, de belemászni nem tud... belerakom, elpancsiznak, de ha kiveszem Levit, akkor ő is ki akar szállni.. Ha Marci bemegy hozzá, abból tuti üvöltés lesz :twisted: amíg Levit öltöztetem, addig Hanna üvölt, ha őt is kiveszem, meztelen ugrál az, akit még nem öltöztettem, meg olyankor már Hanna is álmos nagyon... bújna az ölembe... Mikor Levi megissza a tejet, onnantól már könnyebb. Tudod, nekem az a rossz, hogy még Hanna se igazán nagy, pedig nagyon önálló, de hiába tud megfürdeni egyedül, ha kijönni nem tud... Na mind1, majd alakul.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!


Nem olvastam végig, csak egy gyors helyzetjelentésre jöttem.Majd este többet!

Ebéd megvolt, szerintem tök pazar volt. Paradicsomos tésztát ettem. Vacsi fornettis 10 dkg csokis balhé+ 2 szelet kalácska. Eddig kibírható volt Nekem. De a holnapi naptól egy picit tartok. Most megyek és veszek egy adag aszalt szilvát. Lesz holnap banán+nari+alma, és aszalt szilva.

NO MOST MENTEM.
tIMI

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Szaisztok!

Fogyisoknak kitartás ,kitartás és kitartrás :wink:

Tru,olyan jól írsz,mindig el tudom képzelni a helyzetet,most ezt a kádasat pl :lol: de tény hogy nem könnyű!!!!!!!!!!!Bizti megoldod a párod nélkül is ügyesen.
Gombóc törölközötől én is megőrülnék :roll:
Mi volt a dokinál?

Jubi,a tuli ,krókusz meg a nárcisz hagymákat ősszel szokták elültettni :o :lol: tavaszzal és nyár elején inkább a kardvirágot ,dáliát meg ilyeneket.De tehetsz egy próbát ha nem fagyos a föld akkor eldugaszolhatod őket.Nekem már hajt a kis tuli,meg a krókusz is. :wink:
Nekünk majd az emeleten lesz sarokkádunk,vagyis már van de csak ősz körül fogunk fent is lakni,még a lépcsőházat kell rendbe tenni.Nagyon várom már,itt lent csak tus van,Laurának meg a bébi kiskád :roll: alig fér már el benne.
Aranyosak a képek :wink:

Képzeljétek ma reggel Laura belenyúlt a szemembe.Jó-jó volt már máskor is ilyen,de most fájt meg bizsergett és egy karc is volt a szemgolyómom ,zavart ha pillantottam,elmentem szemészetre,megvizsgálták,a kis körme hámsérülést okozott a szaruhártyán :shock: Kaptam rá zselés krémet (999ft :shock: )meg itthon be kellett kötnöm,egy csomó vattakorongott tettem rá meg egy szoros kendőt ,így most fél szemmel nézem a világot,elég furi,minden messzebnek tűnik.Hála Istennek pár nap alatt renbejön :wink:

Tegnap sütöttem egy fahájas sütit amit csak ma lehetett felszeletelni,isteni lett,sütöttem palacsintát is ebédre,este meg ezek maradékát eszem,max egy friss zsemlét :wink:
Képzeljétek nekem jővő hét kedden már jön az első víznap, megcsinálom,remélem nem ájulok el :mrgreen:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


KÉPZELJÉTEK LEVI KIESETT A KISÁGYBÓL!!! Ez a gyerek már meghülyít! Biztos felrakta a lábát aztán addig lökdöste magát. Akkor sírt nagyon, de nem tűnik úgy, hogy fájna valamije. Most mit csináljak? Kint voltunk Hannával a konyhában, és nem hallottuk meg, hogy felkelt, de nem is kiabálhatott túl hangosan, mert a sírást egyből meghallottuk, szóval ott magában mókolgathatott, eltervezte, hogy most kimászik a ketrecből. És most ezután mi a szart csináljak? Hova rakjam? Be kell üzemelni a telefonon a bébifont, az tuti. Na sziasztok, majd még meglátom, hogy mi legyen, bevigyük-e kórházba. Na felhívom a doktornőt :cry:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Basszus a frászt jött rám amit olvastam. Mi van Levivel? Elvittétek? Valóban ezeknek a gyerekeknek semmi félelérzetük nincsen. Egy pillanat alatt olyat tudnak csinálni, h kész a baj. Mikortól nem lesz a segítséged? Látom ezt a kérdést is leírtad, ( jövő hónaptól). Tudod előtted, és Jubi előtt is megemelem a kalapomat. Ezért számomra a 2. bébi is nagy kérdés. Nem hiába, ezért nem vagyunk egyformák. Valaki érzi magában, h igen nekem 3 gyerekem lesz, de van aki erre nem lenne képes! Úgyhogy lányok nagyon-nagyon ügyesek vagytok. Tudom, h én most egy gyerek mellett is ideg tudok lenni. De a 2. azt tudom, h kell, de nem látom még át a dolgokat. Hanna babának gyógyulást!!!!!



Linda!

Pont most akartam kérdezni, h mi volt a dokinál, de látom, h írtad
:cry: :cry: Mindig amikor egy csomó lemaradásom van írásban, visszafelémegyek, és addig írok amíg az én utosó írásomhoz nem jutok. Múltkor apa szemébe nyúlt bele Dóri, és nagyon fájt neki. Kinyújtotta a kezét, és durr bele a szemébe. Nagyon csúnya piros volt neki. Szegény Lau az a vad kisfiú!!!!!!! Picit félek, h mi lesz amikor nem leszek ott vele, és esetleg egy hiperaktív gyerek letámadja. Amúgy nem tudom mi volt nála ez a nagyon korai kelés. Lehet a telihold.

Judit!


Nagyon csini a lányod. A ruhát te csináltad???


Melódia!


Anyós :evil: Mit mond a párod? Azért szégyelhetné magát, h nem segít nektek! Az unokájáról van szó! A lényeg, h ti jól vagytok!!

Jubi!

Végül ma pariszószos tésztát ettem minimális sajttal. Szerintem nagyon fincsi volt, és persze jó nagy adagot ettem. Most túl vagyok a vacsin ami csokis fornetti volt. Maradt 1 db kint a konyhában, és pont azért mentem ki, de már hűlt helye volt. Apa megette............!

Santos!


Ez tök idegölő lehetett ami történt tegnap veletek. Réka ,h van?


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Na, nincs semmi a Levivel, felhívtam a drnőt és azt mondta, hogy csak akkor kell bevinnünk ha hányna vagy túl aluszékony lenne, azt mondta szerinte csak nagyon megijedt, mert ugyanúgy mászik meg minden, nem hinném, hogy fáj valamije... Kiszedett apa egy rácsot az ágyából és most tanítgatjuk, hogy kell kimászni, de
szerintem ehhez még kicsi. Nem azért mászott fel, mert ki akart jönni, hanem egyszerűen csak késztetése van a felmászásra. Majd meglátjuk, mindenesetre napközbeni alvásnál is hálózsákot fogok ráadni, remélem, abban nem tudja felemelni a lábát, és a bébifont beüzemelem, az riaszt, ha megszólal a Levi.

Zsuzs gondolkodtam, szerintem neked dokit kellene váltani. Ilyen hülye orvost, ha sorozatban kihányja az antibiotikumot, mi a francért nem ad már neki hányás ellen kúpot? Nem mond semmit, miért van ez a sok hányás??

Na el, mert még van dolgom... Hanna szegényke köhög köhög köhög Sziastzok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


sziasztok,
végre van netem. Másfél óra alatt böcsületesen végigolvastalak Titeket, de már totál nem emlékszem, hogy kinek mit akartam írni :oops:

Zsuzsa,
Hányás: reflux nem lehet?
Annyira vicces ahogy írsz Koboldodról :lol: Dokiknál tényleg ne hagyd magad...

True,
a mi dokink azt vallja, hogy ha 40cm-nél magasabbról esik a gyerek, akkor meg kell mutatni. A szomszéd faluban meg egy esés után minden egyéb jel nélkül másnapra meghalt egy kisgyerek, úgyhogy ott mindenkit azonnal kórházba küldenek. Ott meg 3 napig megfigyelik. Nem ijesztgetni akarlak.
Mi is bementünk egyszer kórházba, ott a reflexeit nézték asszem, meg a szemébe világítottak, és végül nem fogtak benn minket. Azt kérdezték láttam-e az esést.

Nekem egyszer volt agyrázkódásom, akkor azért fogtak benn a kórházban, mert " ha vmi történne velem, akkor már késő kórházba menni".
Na paráztatás befejez...

Jubi,
esetleg virágcserépbe ültethetnél még, benn hátha még idén kikelnek ezek a növények. Sziklakertünk (mini) nekünk is van, a fűszernövényekből a sima boltban vásárolható cserepeseket ültettem ki. Jól bírják és burjánzanak.

FOGYISOK,
ha vki (én) még soha nem hallott mástól erről a 90 naposról, mint Tőletek, akkor hol kell kezdeni a tájékozódást?
Kinek milyen napja lesz hétfőn? Asszem nekem az tűnik egyedül kivitelezhetőnek, ha jól csatlakozom valakihez, és minden nap kifaggatom a másnapi kaja-terveiről :) Lenne valaki a mentorok??? :?: Bitte, bitte

ja, és Ti mozogtok is mellette? Merthogy állítólag anélkül semmi nem megy. Ez a hipoxi nem rossz, bár el kell döntenem előtte mindig, hogy aznap le akarok ájulni a bringáról, vagy vállalom, hogy a nyitott ablaknál a felsőtestem hül míg alul izzadok. Szóval azért nem tuti...

True,
most a www.bhrg.hu-n olvasható szakikhoz járunk tornára, vagyis kaptunk otthoni feladatsort. És elkezdtük a GEKKO-t is. Lehet, hogy a korai fejlesztőbe is benézünk még, bár ők ugyebár nem vettél észre anno a hipotoniát.

Sziasztok, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


bocsika az elütésekért.B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Hali csajok!

Tru,remélem tényleg jól van Levike,én is csak úgy habzsoltam a soraidat hogy mi történt :shock: De hogyan tud kimászni?Nem értem!Nem elég magas a kiságy?Én napközben is hálózsákban altatom Laurát.

Az én szemem már egész jó, nem szúr annyira :wink: Megmaradok... :lol:

Beusa,a diétáról a www.mindmegette.hu -n olvashatsz,de szívesen mentorkodom ha akarod!A lényeg hogy agyban dönts el: hogy igenis megcsinálom és kibírom és lefogyok és bebízonyítom mindenkinek hogy képes vagyok rá :!: :wink:
Az első alkalommal mikor végigcsináltam semmit nem tornáztam,most sincs máshogy :lol: akkor 11 kiló olvadt le....

Laura még mindig pöttyös itt -ott,de mindig másnapra elmúllik,meddig fog ez tartani?Rágja az újját,napközben mintha nyügibb lenne éjjel jól alszik,de fog még sehol :cry: Most megint ott tartunk hogy nem bír egyedül játszani,ha kint vagyok a konyhába odajön és nyünnyög,ha bejövök ide vele a nappaliba akkor ügyin el van.Imádj a ha kis könyvekben megmutogatom mi micsoda 50x egymás után :roll: de ha lépni akarok valamerre,egyből követ....na majd alakul...kis matricám :lol:

Santos?Befordultál? :mrgreen:

Szóval mi lesz a talival????Én szívesen vendégül láttlak benneteket ha vállalkoztok egy nagy utazásra,a kéró nagy elférünk,de sajna a kert :az nincs még építekési maradványok vannak,de a Kastéyl kert tényleg 5 percre van!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


ja,ma gyümi nap van,lehet akik először csinálják fejfájásra panaszkodhatnak,azok igyanak sok folyadékot,a harmadik gyümi nap után már nem fog fájni :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True!
Azt írod, hogy Levi valószínűleg nem kimászni akart, csak felmászni. De akkor nem elég néhány rácsot kivenni, mert marad neki lehetősége felmászni a többi helyen. Mi lenne, ha átraknátok egy normál gyerekágyba? Van olyan, amelyiknek a külső oldalán van egy magasított rész, azért, hogy álmában le ne essen. Mi nyáron tervezzük elhagyni a kiságyat...Beni 8 hónaposan, Dani 4 hónaposan került ki a rácsok közül, nem bírták a bezártságot. Eleinte matracon aludtak a földön párnákkal körülvéve, aztán rendes ágyon.

Beusa!
Köszi az ötletet, el is ültetek cserépbe néhány hagymát!
Az előző 90 napos mellett én mozogtam, Rubint Rékát nyomtam heti háromszor. Most még nem kezdtem tornázni, de tervezem...

Linda!
Azért kint is eldugok egy-két virághagymát, hátha...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok, most egy gyorsnal is gyorsabbra:
baranyhimlo oltas megkaptuk kedden, nem volt semmi gond utana...

Apanak meglett az allamvizsgaja :) tok szuper volt :)

Igy, most babaprojekt a kovetkezo "nagyterv". Ezért is, mert diéta mellett kisebb a lehetoseg a fogantatasra, meg a kilencvennapos meghozta a vart minusz 5 kilot, szoval e két okbol abbahagyom, és átváltok a szenhidratdietara, melyet terhesseg alatt kellett csinalnom. Santos tudja milyen. (Terveztem ezt, de nem tudtam mikor valtok, hat mivel meg is jott...... így ugy voltam vele, hogy most. És kicsit meg is konnyebbultem...)Linda: gyimunapok is jol mentek ;) nem csaltam ám :D
Remelem nem érzitek ugy, h becsaptalak titeket! Vegulis dietazom, csak maskepp ;)

Santos, True: sajnalom ami nalatok a csemetekkel tortent!!!SE kiesés, se orvosi burokracia nem jo :o

H.Judit: te nagyon ugyes vagy!!!!!!!!jo farsangi muri lesz, latszik :)

Valamit akartam, két napja folyamatosan, talan Truenak, és nem ugrik be, ez van

sziasztok

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok! Mindenkinek kösz az aggodalmat, szerencsére úgy néz ki, nincs semmi gond. Beusa, jól megijesztettél, de persze vannak extrém esetek, és a gyerekorvosok nagy része tudja, hogy a gyerekek sokat esnek. Levi különösen, már kiskorában is ilyen volt, 2 hónapja stabilan ült, és akkor is néha még elvágta magát. Szóval mi akkor folyamatosan a kórházban ülhetnénk.... :cry: De azért bízom benne, hogy megússzuk és felnő komolyabb sérülés nélkül. Egyébként itt nem messze tőlünk volt egy olyan eset, hogy az anyuka játszott a kicsivel, olyat játszottak, hogy a nagypárnába dobálta a gyereket az ágyon, és rosszul esett, és meghalt. Még le is csukták anyukát, pedig gondos anya volt, és természetesen nem volt szándékos...

Jubi: ezt az ágyat is meg lehet csinálni olyanra, hogy kisebb legyen a korlát, de ő még annyira nem ügyes, hogy azon átmásszon, meg majd Hannának akarunk ágyat venni, és a Hannáé az övé lesz akkor, az is olyan, hogy a háttámláját ki lehet fordítani, de szerintem még annyira sem ügyes Levi, hoy azon közlekedjen... Azért nem ennyi idősen szokták a gyerekek elkezdeni az ágyból kimászást... De igazad lesz, az lesz, hogy kiságy megy a háztól, mert sajnos, mostmár ott sem tudhatom biztonságban.. Csak nem tudom, hogy fog elaludni, ha fel tud kelni, akkor fel is fog... Tök szar, mert olyan jó nekem így, hogy csak lerakom, hogy aludjon, még ha nem is álmos, van, hogy 1 órát is elszenved az ágyban, denem sír, elalszik. Most ennek vége...

Linda: gondolom, úgy csinálta, hogy felrakta az egyik lábát és átlendült... Másképpen nem lehetett.

Beusa, kezdd el holnap, holnap mindenkinek fehérjenap, és így együtt haladhatnánk, hm??? általában megírjuk a kajákat, mondjuk épp beszéltük Zsuzsival, hogy ez is ugyanolyan szar mint a többi fogyókúra...
Mi apával együtt csináljuk, mondjuk neki már kikészült a gyomra, 3napja hasmenés és azt tervezgeti, áttér az update-re:)))
Ő már csinálta, és azt mondta, könnyebb kibírni azt, de szerintem csak már elfelejtette:)))

Na mentem, pá

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na itt a "befordult"... :lol:

Röviden írok most,pedig lenne mit,de nicsannyiidóidegmegenergia...

Rékagyerek mégse hörghurutos hanem kruppos állítólag,tegnap fulladt gyorsan elvittem a dokihoz,a levegőn már semmi baja nem volt,sőt leszaggatott valami plakátot is a rendelőben (amit visszanyomkodtam,remélem nem vették észre...) ja és megevett egy fél macis matricát,amit kapott a dokinál...a család mínusz 40 fokban 2 melegítőben aludt,így gyerek nem fulladt,most meg még alszik,tutira fáradt az emúlt napoktól,már egy órája fennt kellene lennie (terveim szerint :D )
Ma veszekedtem is a kölökkel,égetnivalóan rossz volt,dobált és kiabált a rekedt hangján (na nem tudok rá haragudni na.)

Ma a gyüminaptól majdnem elájultam,megszédültem a boltban,így amikor hazajöttünk,megettem 3 lekis derelyét (tudom,hogy tilos na.)

megyek,nyöszörgésköhögve...pusz

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


SANTOS ANYU GYAKRAN HASZNÁLT KÖTŐSZAVA LETT A NA.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Hú azért ez a gyümi elég kemény volt. Vettem ma aszalt szilvát, kesudiót is. Mindjárt megyek lefeküdni, mert azért a gyomrom nincs a toppon :lol: :lol: Azért amikor ma Dóri evett krumplit+gombát egy ici-pici lecsúszott nekem. Este amikor megcsináltam a rakott tepsis sajtos husit, akkor is csak megkóstoltam, h fincsi lett -e a holnapi ebédünk :lol: :lol: :lol: Ennyi bűn ügye belefér????????????????

Riz!

Ez a nemtartaszvelünk így egészen más :lol: :lol: Nagyon drukkolok, h mihamarabb összejöjjön a bébi :lol: :lol:


Santos!

Van párologtatotok? Hideg-meleg? Az jó lehet a problémára. Akkor most neked sem lehet könnyű.



Sietek ágyba, h ne gondoljak a fincsi holnapi ebédünkre :lol: :lol:



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mi élünk és virulunk. Láttam még a karácsonyi képeket is, nagyon édesek a babák-mamák-papák, és szép ajándékokat is láttam. Hogy nőnek ezek a gyerekek :D

Mi is holnap leszünk 17 hónaposak, 14 foggal rendelkezünk és pár szóval: auto, papu=papucs, apa és valamelyik nap a takonyra azt mondta tako :wink: ezt többet nem is mondogattam :)

Timivel együtt csináljuk ezt a 90 napos diétát, igazából én minden hónapban nekiugrottam de kb. 8 napot bírtam, de így talán sikerülni fog ha van húzóerőm :D Egyszer már lement 10 kiló az esküvőm előtt, talán most is siker lesz :wink:

Bocsi de nem olvastam vissza, viszont megpróbálok lépést tartani, amire nem sok esélyt látok, de azért igyexem.

Minden babának-mamának-papának további szép pillanatokat kívánok.
És egy kép rólunk mostanság: Kép

Sziasztok, üdv: Betti & Kitti

Kép
bettus79
 
 


sziasztok,
A fő kérdésem a fogyisokhoz: szoptat még vki? Jubira emlékszem, hogy a múltkori diétánál ilyentájt vált meg Jazi a szopitól, másnak milyen tapasztalata volt?
Több utalás is volt holmi gyakori WC-látogatásra...Tök konkrétan: ettől hasmenése van az embernek és azért fogy? :?:
Mennyire jött vissza nektek utána?

Riz,
meddig csináltad a fogyit?

Santos,
kitartást Nektek, ez a kinti idő legalább kedvez akkor nektek. Tavasz kritikusabb lenne.

True,
bocsi, nem akartalak megrémíteni..

Azon gondolkodom, hogy ha ne fogok bele veletek a fogyiba, akkor nem is nagyon érdemes olvasni, hiszen mindenki érintett, ha jól számolom, nem?

Linda,
köszi, megnézem. És döntök, hogy mennyire vagyok mazochista:-)
Tali: klassz, úgyis mindenki jár arra felétek néha:-)

B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beusa,a babanetet mindig érdemes olvasni mert mindig van benne aktuális téma,és lásd Bettus is írt és írni fog,ez nem a fogyiról szól,de minket nőket állandóan érint :lol:Nem tudom ki írta a wc-re járást,az akkor van nálam ha gyümi nap van és akkor több folyadékot is iszom,de akkor is csak pis-pis lesz a wcn.
Ja és ez nem önkinzás,ez diéta amitől megváltozol és jobban érzed magad!Nyárra a talira mindenki elégedett lehet :wink:

Bettus,csuda jól néztek ki, :wink: irigykedem a sok fog miatt.
Jó lenne igen ha gyakrabban írnál,mindenki örülne szerintem,úgy is olyan kevesen vagyunk már :wink:

Riz,szépen teljesítettél idáig,és semmi hari,ne gondold!Hát akkor kívánom hogy minnél hamarabb áldott állapodban legyél!
Nem semmi az álamvizsga,volt nagy ünneplés?

Timi,mikor Dóri motorozik nem döl el vele oldalra?Egyedül is le tud már szállni?Tudi mi is kaptunk egyett két napig tetszett Laurának,de tegnap már nem akart ráülni,pedig el sem taknyolt vele :roll:
Nem bűnőztél olyan sokat,én is megnyaltam Laura tökfőzelékét.Miért sütötted meg már este a húst?Nem ért rá ma reggel?

Zsusz,nálatok aztán zajlik az élet 35 nmen :lol: Szoktad írni hogy hányásig felhúzza magát Réka,azt hogy kell érteni?Bocsi :oops: Visszajön egy kis kaja?

Beuka,mikor is mentek Kehidára?bocsi .
Lehet tanulni egyáltalán gyerek mellett?

Edi,jó lenne ha te is tudnál írni,bár tudom Kata nagyon lefoglal.

Melódi,az én anyósom,meg most állít ide lassan másfél év után babázni,(jó jött előtte is:3 havonként :shock: )és 2 hét múlva ő akar egyedül vigyázni Laurára mikor én színházba mennék,férjem meg Győrben lenne.Na azt már nem,!!!!!
Tegnap is fel vette az ölébe ,a gyerek meg ordított,utána még egy csomószor prbálkozott,de nem értette hogy miért fél tőle a gyerek.....sajna nem bírom annyira mint szeretném,sokszor megbántott már,elfogadom és kész,utálni sem akarom,mert az nekemis szar érzés lenne.Ez van,de tuti nem fogm egyedül hagyni Laurával....
Persze neked jól jönne,de hidd el nem ilyen természetű asszonyt szeretnél te sem :lol:

Tali:szóval mi lesz?Eljöttök errefelé?Mikorra időzítsünk?Ki mikor vizsgázik?

Tegnap Laura kapott egy csomó könyvet a szomszédunktól,legalább 30 darabot,imádja őket,még az unokáké volt.Volt benne keménylapos,kihajthatós,mesekönyv,állatos,mindenféle,nagyon klasszak,úgyhogy nem kell könyvet vennünk egy jó darabig,amúgy is oylan drágák.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


sZIASZTOK!


Linda!

Azért csináltam meg tegnap, mert apa ma ebédre azt vitte. Mindig így szoktam, h apa tudjon ebédelni. Szóval Dóri nem nagyon esik vele, és ügyesen felül rá. Persze azért esik amikor nem figyel oda, és nekimegy valaminek. Mi van az anyósoddal? Nem szokta látni Laut?


Ez most nagyon rövidke volt.
Majd még jövök


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Linda!
Az én anyósom sem látja gyakrabban a gyerekeinket - csak akkor, ha mi megyünk. Igaz, hogy másik városban lakik, de ha erre járnak akkor sem néznek be hozzánk, mindig akad valami fontosabb.Apósom fél évesen látta először Jazit - akkor is mi vittük el hozzá, gondoltuk, hátha kíváncsi rá :roll: Nem is értem...dehát a rossz példából is lehet tanulni.

Beusa!
Nekem nincs hasmenésem, csak a sok gyümölcs és zöldség megteszi a hatását. Az előző 90 napos után sikerült tartani a súlyom (58 kg) úgy, hogy a vacsorákat végleg elhagytam. Aztán jött a karácsony és a szilveszter, és az esti evészetek :oops: ...és feljött 2 kg. Igazából 55 kg a cél, tehát lehet, hogy nem is fogom végigcsinálni a 90 napot. Ma reggel 58 kg-t mutatott a mérleg a tegnapi gyüminap után. Szóval igazából már csak háromtól szeretnék megszabadulni.

Betti!
Gyere gyakrabban!! Nagyon szeretem nézni a fotóitokat; mindig mosolyogtok! :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok! Beusa: félreértettél minket, az, hogy itt megbeszéljük a fogyit, nem jelenti azt, hogy babás témákban nem írunk! Csak -mivel egyre nagyobbak a gyerkőcök, nem produkálnak minden nap valami újat - ezért jobban kinyílik az életünk, és egyre több témában irkálunk. Ez nem feltétlen baj szerintem, ha nem kezded el a fogyit, ne olvast a fogyis részeket.

Igaziból az a helyzet, hogy szerintem nekem is lement 1-másfél kg, úgy gondolom, de nem merem még elkiabálni, mert szerintem én nagyon sokat eszem... Ma sült kolbász volt (hát nem túl diétás :shock: és ráadásul sült krumplival ettem, mert azt bűnösen imádom :o viszont azért kenyeret nem ettem hozzá, ahelyett volt a krumpli. Végülis zöldség.... :oops: Na és még nyers saláta mindenféléből, de azt nagyon utttálom. A tegnapi gyüminap is érdekes volt... Sajnos én is bűnöztem, amikor a gyerekeknek készítgetem a kaját, nem bírom megállni, hogy 1-1 falatka le ne csússzon... :oops: Beusa: a férjemnek volt hasmarsa, de neki mindig is voltak gondjai, viszont nála már lecsúszott 4 kiló!! Igaz, 93-ból hamarabb indul meg :lol:

Bettus olyan jó látni titeket is, gyere minél többször! Kitti huncut szemeit imádom! :wink:

Levike nagyon sokat okosodott, ügyesedett, szinte napok alatt is! Járást gyakorolgatja, de a mászás még az általános helyváltozatási módszer nála! :lol: :lol: Viszont a beszédben nagyon ügyi, rengeteget beszél, próbálkozik összefűzni a szavakat, és 3 szótagos szavakat is kezdi gagyogni. Most pl. ül a szőnyegen és egyfolytában azt kántálja: hajjó, hajjó, apa, apa, apuci, apito, hajjó apa hajjó, hajjó. Tehát telefonál neki:) Most meg rámászott az alvó apucira:))) TEgnap olyat csinált, hogy majd elájultam fölé hajoltam az ágyon, erre szerelmesen megfogta két oldalt az arcom és elkezdett simogatni, és olyan édi volt, látszott rajta, hogy ő is élvezi:) Hát komolyan, akármennyi gyereke lehet az embernek, ezeket a csodákat soha nem lehet megszokni.

Riz: gratula apucinak az államvizsgához - na és anyucinak és babucinak is! A férjem is gyerekek mellett csinálta, és hozzáteszem, hogy azért nekünk is nagy megpróbáltatás volt! Soha nem mentünk sehova, és még itthon is kussba kellett lenni. Hú most visszaemlékszem, pont akkor voltam terhes Levivel és a legdurvább terhességi hányingerek kínoztak... :x De most, ha elvégzi ezt az átképzőt, akkor meglesz, amiért annyit küzdött, és az szuper lesz!! akkor csapunk egy nagy murit!

Na szisztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jaj, Zsuzs még neked akartam írni, hogy jó a párásító is (bár jó drága :( de ha rohama van, az is jó, ha a fürdőben engedsz jó forró vizet a kádba, és odaviszed gyorsan a gőzbe. Lehet, hogy többször vissza fog térni a krupp, de jó hír, hogy asszem 2 éves korban elmúlik. Pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Zsuzs!

Ha nagy gáz lenne (éjszakai durva fulladás) akkor jó ha van otthon Rectodel kúp, illetve mi anno azt csináltuk Benivel, hogy jól bebugyolálva beültünk vele a nyitott ablak elé. Ilyenkor a hideg levegő gyorsan segített. De így is előfordult, hogy éjszaka a kórházban kötöttünk ki :cry: Ja és Calcimusc...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Húúú köszi a tanácsokat mindenkinek!

A hideg tényleg jót,tesz,nyomjuk a calcimusc-ot és nyitott ablak mellett alszunk,beöltözve,de én jól meg is fáztam...köhi még van,de csak alváskor vagy nyugalmi állapotban,meg kúpunk is talomban,remélem nem lesz rá szükség...a gyerek fel sem veszi az egészet,csak én vagyok ideges nagyon. Azt beszéltük santos(apu)-sal hogy veszünk hidegpárásítót,ha még egyszer ilyen tüneteket produkál a gyerek.

Fogyi (háát mint mondjak? igyekszem,de szerintem rosszul csinálom,nem iszom eleget és tömködök magamba néha olyat is amit nem kéne...bocsi,de tényleg próbálom betartani a dolgokat.)Mérlegre nem állok,majd ha úgy áll rajtam a gatya ahogy akarom akkor a jó...a talin szerintem egy csomó bomba nő lesz :lol:

Olyan furcsa,lehet,hogy csak az elfogultság mondatja velem,de egyik napról a másikra hatalmas értelmi ugrásokat vélek felfedezni a gyereken minent ért (mondjuk sosem gügyögtünk neki) és minden instrukciót végrehajt pl hozd ide a hűtőből... tedd rá a tetejét...töröld le az asztalod... stb...most a postaládákat böködte a kulcsommal tök jó nézni,hogy fejlődik...(beszéd nincs,majd egyszercsak,amúgy mutogatás van ezerrel...)

Hányás: Hát csajok a hányás a reflux miatt van,ami még mindig van neki,de nem annyira gáz,viszont az antibiót az állaga miatt nem veszi be,vagy az íze miatt,de végigpróbáltam mindent és nem megy.
Mondtam a dokinak,de nem ad szurit,a hányás elleni kúp meg semmit sem érne,mert így is úgy is hány...ha kell akkor hisztiből de akkor is sugárban az előzőleg megevett vagy megivott cuccot. (Ha mégis belejátszom a gyógyszert,akkor addig öklendezik,amíg ki nem jön...hát majd egyszer csak elmúlik,viszont így minden betegségünk hosszabb ideig tart,mert nem veszi be a gyógyszert...)

Zi,hajrá a NAGY tervhez! ja és végre beszéltünk ez már a valami!
Linda,hányásról fentebb (ezt tutira tőlem örökölte,én mindenkit lehánytam állítólag,még azt is aki hülyén nézett rám. :lol: ) de mostanára bádog gyomrom lett,mindent és mindenkor tudok (nék ha nem lenne ez a kilencvennapos dolog) enni.
Judit,Paróka is lesz a jelmezhez?
Jubi, Beninek meddig tartott a krupp?(úgy tudom,a krupp a gégegyulladással egyenlő,tehát nekünk most az van.)
Tényleg igaz,hogy egy síma nátha is előhozza? Nem merek a neten nagyon kutakodni,mert egy paragép vagyok,és csak megijednék jobban! Szóval erre tényleg csak tüneti kezelés van és majd kinövi a gyerek?
True,köszi a kádas akciót kipróbáltuk,de a hideg jön be inkább...ja kiesés ügyben énis azt hallottam,ha nem hány és nem aluszékony akkor nincs baj...tök jó,hogy így dumál a gyerkőc.
Bettus, gyertek mán' sűrűbben,nem is kell pótolgatni itt az olvasást,szerintem simán visszajöhetnél...
Beusa,próbálok viccesen hozzáállni a dolgokhoz,de amúgy befordulós vagyok tényleg és hamar kétségbe tudok esni,viszont jó,hogy itt kiírkálom néha magamból.
Timi,nekünk nagyon nagy kedvenc lett a sajtos csirke,én is mindig csomagolok apunak,de én rendesen megfőzöm délben általában illetve amikor van idő rá..aztán viszi az ebédkét :lol:
Többiek,akik nem jöttek rég,tessék jönni,az a néhány perc igazán nem a világ!

na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!
Csak pár mondat.
Átköltöztünk.
Most nem be, hanem ki csomagolok.És nagggggyon elegem van.

Holnap érkezik a szekrénysor és az ülögarnitura a szobánkba igy még a mi szobánk szalad.
Ráadásul a fiam uj mutatvánnyal kápráztatott el.Lejjebb van a link megcsodálhatjátok ti is,persze itt már a lányom segédkezett.De gondolhatjátok mikor egyedül ment fel. :shock: Igy kénytelen voltam venni egy kamerás bébiört.Nem lehet a szobában egyedül hagyni.Most a lakás minden pontjára a bébimonitorral szaladgálok ha egyedül vagyok vele itthon.

A fogyokurásoknak nagy drukk.Én is nagy lázban égtem de most az utobbi pár hétben lement rolam 3 kilo.

Dokinénink megvette a szurit végül.Amitöl szép kis pöttyikék lettek a gyerek pofiján tegnap.

Megprobálok visszaolvasni kicsit.

És ime a video:( A szobát ne nézzétek még az elsö napon készült szanaszéjjel van minden) :oops:

MARVIN ÜGYESKEDIK KATT IDE!!
Vendég
 


sziasztok

Tina! nem semmi, bár nekem nem újdonság, Levi ugyanezt adja elő, sőt még durvábbakat is... :twisted:

Ma este vacsira nagyon jó kaját csináltam, tojáskrémet, az 1 szelet kenyeremet én mindig megeszem, TI??? ettem még hozzá salátát, sajtot, nagyon jóllaktam. Recit beírom a másikba. Mit szólnátok hozzá fogyisok, ha ott tárgyalnánk ki a fogyit??? Ott csak mi irkálunk, és mégiscsak kajás topic... Én is szívesen vennék ilyen jó kis recepteket, ami feldobja a fogyit... Na?

Na jó éjt

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!


True!

Krumplit nem lehetett volna ma enni :lol: :lol: :lol: ! Akkor te ma bűnőztél :lol: :lol: !

Santos!

Mire írtad, h te rendesen megfőzöd?


Tina!

Valóban életveszély lenne egyedül hagyni Marvint. Ezeknek a gyereknek veszélyérzetük nulla. Nincs is kupi.


Jubi!


1/2 évesen látta először az unokáját? Begáll az eszem. Akkor ti nem tartjátok a kapcsolatot? Bocsi, de ez nekem mindig nagyon fura amikor ilyet olvasok a topikban. Ugye anyuék szinte minden nap látják Dórit, anyósék meg minden héten hétvégén. Azért ha anyós, hanem anyós mennünk kell oda is.





Dórira ha rászolok, h mostmár aludjál és csukd be a szemedet, akkor olyan drága hunyorog és látom nagy nehezen csukodik a szeme. Olyan jó, h már ilyen sokmindent megértenek. Én azt várom már, h tudjunk egésznap beszélgetni és tudjunk mesét nézni, olvasni neki. Mert most az olvasás annyiból áll nálunk, h kinyitom a könyvet, akkor még ottvan a lábamnál ....... lapozok a könyvben és .......... Dóri hol vagy?????????????? Már kereshetem a lakásban :lol:



Szép hétvégét Nektek! Vasárnap szénhidrát!!!!!!


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


True!


Szóval én nem eszem kenyeret , iszonyatosan kemény szeretnék lenni! Ma vettem 10 dkg sajtos pogit Dórinak és Kittinek. Meleg volt még és annyira jó illata volt de....................NEM ETTEM BELŐLE!!!!!! Szeretnék tényleg lefogyni. :lol: :lol: :lol: Én is jól laktam az ebédből maradt és azt ettem.



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok

Beusa: Konkrétan nekem a fehérjenap után van sürgős wc-zhetnékem, mivel a fehérjetartalmú étel után meg kell inni 2dl levest, és az igencsak megmozgatja az én bélrendszerem :)
De ez nem mindenkinél van feltétlen így.

Linda: Örülök hogy örülsz és annak is, hogy visszavártok, tényleg nagyon jól esik.
Sok fog, kinek nekem, vagy a Kittinek :D Mondjuk lekopogom nincs sok gond a fogaimmal, remélem ezt a Kitti is örökölte.
Jó lenne a nyári talira lefogyni, azért is pont jó ez az időpont, mert azért most még takar a kabát. Ha majd levesszük csak ámulnak-bámulnak 
Motor téma: Kitti még a szülinapjára kapta, akkor még alig ért le a lába, de tetszett neki nagyon. Azóta is szereti, és soxor azzal megyünk le az utcára. Imádja a leejtős-emelkedős részeket. Felcipeli a motort az emelkedőn és legurul a leejtőn, ez most a nagy sláger. Persze ma fél kézzel adta elő ezt a mutatványt mert a másikkal pogit evett, zúgott is egy nagyot, de legtöbbször felpattan és továbbmegy.

Jubi: köszi a bókot, azért igyexem válogatni a képek között is, de van olyan amin a Kitti szó szerint vicsorít, ezt az apjától tanulta... Nekem is 55 kiló a cél, mint esküvő előtt a régi szép időkben :)

Tru: igen valóban annyira édesek tudnak lenni. Imádom amikor puszit ad, meg valamiért megcsíp és mondom neki nem szabad ez fáj, akkor odajön és megsimogat megpuszil.
Minden elismerésem a gyerkőc mellett tanulóknak vizsgázóknak stb. Én is itthon ülök és csak meresztem a popsim amikor csinálhatnék is valamit, de lusta vagyok :?

Santos: nekünk volt hidegpárásítónk anno, Solac márkájú pingvin. Azonkívül semmit nem csinált hogy jól összevizezte a kijövő pára a parkettát és ettől felhólyagosodott, ha meg padlószőnyeg volt alatt akkor meg az volt vizes. Igazából nem jöttem rá, hogy hol a legjobb ha párologtatom mert a víz mindenhogy lecsapódott valahova, és az semminek nem tett jót. Viszont sokaktól hallottam hogy az nagyon jó, valaki elárulná hova teszi, hogy ne legyen vizes tőle semmi?
Fogyi: nekem is nagy bajom hogy nem iszom eleget, van hogy egész nap kb. 3 dl sajna. :(

Tina: Tisztára olyan Marvin mintha Kittit láttam volna hátulról :) Ugyanilyen nagy lobonc a haja, és ugyanilyen pattogi, mindent megmászó. Nem akarsz te se megvállni a hajától igaz?
Én elöl vágogatom mert soxor már a szemébe lóg, de alul nem vágom neki, és a copfot is csak a feje tetején tűri hátul nem engedi :? Sok sikert a költözéshez, habár most nem vagyok képbe hova is költöztetek csak azt tudom eddig hol laktatok.

Körkérdés ha lehetne: (a babákra vonatkozóan :lol: )
-Ki használ cumit az alváshoz?
-Iszik valaki már CSAK pohárból?
-Eszik valaki már magától kanállal, villával?
-Bilire szoktatás van már valakinél?

Na én most ennyi voltam, majd haladok a korral és olvasok sűrűn. Üdv és szép hétvégét: Bettus

Ha megengedtek még egy képet, gondolom a ti babóitok is imádják az ilyen 100-assal működő kis mozgó masinákat, kocsi, elefánt, repülő stb. Kitti egész nap elülne benne és tök jó mert még nem igényli hogy pénzt dobjunk bele. Ezt a Corába fotóztuk és még zene is szólt neki a hangszóróból, nagyon boldog lehetett, nem úgy mint amikor mentünk :D Kép

Kép
bettus79
 
 


SZiasztok!

Kis kihagyás után megint itt vagyok.

Tegnap meglett a jogsim!! 8) Mostmár csak a papirok kellenek.

Gyorsan átfutottam az eddig irtakat, és láttam, hogy amit irtam egyszer nem tette be :evil:

Santos
Miért irtad hogy én hamarabb fogok vezetni? Te ie jársz?
A krupp nekem onnan ismerős hogy sógorék gyereke is az. Ők is a hideg levegőt alkalmazták. AZ azért húzós lehet, hidegben aludni. :roll:

Jubi
Én szoktam venni barnarizst, de olyan dobozosat, és olcsóbb mint a fehér és finomabb is. Azt 45-50 percig kell főzni, csak lestem hogy ilyen sokáig?

Melinda
Irigyellek a kastélyos sétákért. :wink: Nálunk is készül a kastélykert, nem tudom majd mikor lesz kész, de biztos szép lesz.

Tina
Már nagyon ügyes Marvin, hogy felmászik, így aztán tényleg nagyon kell vigyázni rá.

Fogyisoknak kitartás! Én azért nem kezdtem bele ebbe a 90 naposba, mert akkor mindennap főzni kellene, én meg nem szoktam. :oops: Jo lenne ha valaki megcsinálná és elhozná nekem. :lol: Na meg a gyümi és a víznap is taszít kicsit. :oops:

Bettus
Nálunk is vannak a plázában meg a tescoban ilyen járgányok, még nem is probáltuk Artival, de szerintem annak is itt lesz már az ideje.

Arti tegnapelőtt éjjel belázasodott, tegnap is volt láza, 38.8. De ma már szerencsére nem volt. Orvos mondta lehet valami virus, csak azt nem értem mi lehetett, mert sem az orra nem folyt, se a torka nem fájt, semmi. :roll:

True
Hát nem is tudom mit csinálnék a helyedben, biztos nem egyszerű, pedig én is 3 gyereket szeretnék :?

Na jóéjt!

Képekkel meg zaklatom már apát, de mostanában mindig fáradt, most is alszik már. Megyek én is.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?