Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok Kismamik!

Andi vagyok,és jelenleg még nagyon béna.Mármint még sosem topic-oztam, de ez a topic nagyon aranyos. Ha lehet,csatlakoznék, feltéve,ha egyáltalán sikerül.
Ancsa,megkaptad a privimet? Mert nem tudom,hogy elment-e...
Szóval én a 3. kisbabámat várom, április 20-ra vagyok kiírva. Van egy 5 és fél éves kislányom,akit Napsugárnak hívnak, és egy 17 hónapos kisfiam, aki pedig a Peti névre hallgat,már amikor akar...
barbamami
 
 


Hello Barbamami :) Klassz a neved, a Barbapapas rajzfilm jut rola az eszembe :) Hogy en azt hogy szerettem! :D Udv nalunk!

En most probaltam aludni, de egyszeruen NEM MEGY, MERT AZ ORULT HARKALY KOPACSOL A HAZ FALAN!!!!!!!! Minden nap jon es kopacsol nekem!!! Pedig nagyon tudtam volna aludni meg egy feloraja!!!!!! Ti micsinaltok, csajok? Setaltok a joidoben???
kami
 
 

 
 

Ja, es a kerdesekre a valaszok:

Swen: ez a szolo meg eheto volt, de attol tartok, a szolok a veguket jarjak es mar nem 100% finomak. Szoval lehet, hogy az iden utoljara eszem :(

Timo: ma vegul a kinai piacon voltunk. Vettem 3 db orias pamutbugyit, feheret, epp most mostam ki oket Domestossal (eljen a ceg, igaz, Barbi? :)), irto kenyelmesek, bar kisse ijesztoek ugy ranezve :) Es vettunk egy haloinget is, szinten pamut kek, a hasan van egy macika es 3 gombos elol, kis erofeszitessel ki tudom dugni a cicim (szoptatas volt a szempont). Remelem kesobb is eleg lesz kis erofeszites!!!! De ha nem, akkor ez lesz a szules elotti haloingem... Egyebkent 1200 Ft volt, irto jo az ara... De hat mit var az ember a kinai piactol...

Brendonba holnap megyunk. Szeretnek venni valami zenelos pluss izet, amit lejatszok a gyereknek minden este. Hogy ha kibujik, megismerje es lenyugodjon, ha nagyon sir. illetve a kuponokat is megnezem, mit kellene beloluk venni. Szeretnek tornaberletet is venni, es lehet, hogy megvesszuk / megrendeljuk a hordozot-autosulest is. Meglatjuk.
kami
 
 


Barbamami!

Üdv közöttünk! :)


Barbus!

Gratula Emma babához! :) Általában én nem hiszek a megérzéseknek, de pl most a második terhességemet megéreztem, és azt is, hogy kislány. :) Lehet az ember egy idő után megtanulja mit is akar jelezni a szervezete. Nekem nagyon tetszik az Emma név.


Timi:

Jó hallani felőletek! Gyerek gyakrabban, ha tudsz. Orvossal kapcsolatban szerintem keress olyat akiben teljesen megbízol. Ez így nem hangzik jól. A szülészorvossal egy igazán bizalmi kapcsolat kell hogy legyen, mert gondolj bele, életed pár legintimebb óráját fogod megosztani majd vele, arról nem is beszélve hogy a saját és babád életét is rábízod. Szerintem interjúvolj meg egy pár dokit, és menj ahhoz, amelyik szimpatikus.


Swenson!

Zsuzsa sem szeleburdi igazából, de azért nála már több nagyobb esés is volt. Főleg ha fáradt, akkor ügyetlenkedik. A legnagyobb ez az orrhorzsolás volt a játszón. De tegnap pl a fürdőkádban csúszott el, nem is tudom, hogyan, mert ott voltam mellette és az egész alján csúszásgátló van. Szerintem a keze csúszott meg amivel oldalt támaszkodott, és jól beverte a buksiját. :(

Egy csomó szülésbeinditó módszer alapoz a bélmozgásra. A csípős kajás is, a ricinus olajos is, és szerintem a málnalevél tea is (engem legalábbis meghajtott). Minden ami bélmozgást okoz elvileg beindithatja a szülést, ha már érett rá a méh.


Kami:

Hajrá terhesbugyi. :) Én végig a rendes bugyijaimat hordtam, amúgy is csak kényelmes pamutot hordok (a tangákat nem bírom, se a műszálat), és nekem végig jók voltak. Szoptatós hálóinget én is kerestem mint az őrült szülés előtt, és sehol nem találtam olyat, ami mondjuk hasig kigombolható. Az volt a tapasztalatom, hogy nem nagyon használtam végül a szopis hálóingnek kikiáltott cuccokat, hanem félmeztelenül manővereztem én is és a másik két anyuka is a szobában. Otthon meg pláne.


Brendon:

Pont most néztem a kuponokat (a Baba magazinban és az Anyák lapjában vannak), és 18e forint egy olyan Graco babakocsi, mint ami nekünk van. Melegen ajánlom, nagyon könnyű és jól manőverezhető, kicsire csukható, még az én VW Polóm miniatűr csomagtartójában is kényelmesen elfér kettő (egyszer kipróbáltuk egy ismerős anyukával akinek szintén ilyen babakocsija van). Igaz, a babát csak háton lehet belefektetni, mert nem dönthető teljesen vízszintesbe. Vagy belerak az ember egy vastagabb plédet és kész. Van hozzá egy autósülés amit rá lehet kattintani, de ebben az árban az most nincs benne. Én anno 25e-ért vettem autósüléssel együtt, és még mindig használjuk a babakocsit. Az autósülést egy-két hete váltottuk egy nagyobbra. Szóval ez itt a reklám helye. :)


Ja, és nézzétek mit találtam:

http://www.amby-baby-europe.com/

Gondolom azon az elven működik, hogy a baba legkisebb rezdülésére is himbálózik és ezért jobban alszik benne. Bevallom, nekem nagyon izgatja a fantáziámat, mivel nekünk sose vált be a kiságy. Bár elég borsos az ára, és ahogy nézem, a méretei alapján 6 hónapos koron túl biztos nem jó. És akkor megint ott van az ember ahol a part szakad, mert át kell szoktatni valami másba a gyereket. Mi 6 hónapos korban váltottunk a bölcsőről (a mi szobánkban) a matracra a földön (az ő szobájában). Zsuzsát nem érdekelte, hol alszik, amíg cicit kapott elalváshoz. De ahogy egyre nagyobb lett, egyre könnyebben ébredt fel ha elalvás után megmozgattam, úgyhogy mi ezért vetettük be a fekveszopi fegyverét, így miután elaludt a saját ágyában, egyszerűen felkeltem és otthagytam, ő meg aludt tovább. Volt egy pár necces hét amikor elkezdett mászni, de még nem volt túl ügyes, egyszer-kétszer megpróbált lemászni a matracról is jól orra bukott. :( De hamar megtanulta, hogy kell lemászni róla. Most is ezen alszik, de pár napja, büszkén jelentem, az apja rakja le aludni, és neki is elalszik. Ami hatalmas teher a vállamról, mert nagyon aggódtam, nehogy torlódás legyen a cicinél ha két gyereket kell egyszerre altatni majd.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hali Roki!

Ezek a bugyeszek nem kifejezetten terhesbugyik, illetve nem tudom, mindenesetre HATALMASAK elol-hatul. En tangas vagyok, viszont itthonra meg ejszakara folhuzom a nagymeretu csodabugyikat, mert kenyelmesek es nem fazom bennuk. Viszont lehet, hogy most telen hordani is fogom oket - artani nem fognak.

A haloing meg csak 3 gombos ugyan, nem hasig gombolhato ki, csak ciciig er a legalso gomb, de siman kiszabadithato a cici - most meg. Lehetett kapni 5 gombos darabokat is, de azok mar nagyon nyanyasak voltak. Majd lehet, hogy veszek olyanokat is - ki nem sz...ja le, hogy neznek ki. De elso korben a macisat hoztam el. Ja, es XXL-eset vettem, most meg lotyog rajtam, nohet bele a pocim boven. Tok kenyelmes!!!

Zsebibaba motoszkal renduletlenul. Reggel, este, ezeken kivul barmikor maskor, meg kaja utan. Remelem orul a kajaknak es nem reklamalni probal!!!
kami
 
 


Na, folkeptam a haloinget es megkertem aput, csinaljon fotot Manati Kamirol. A masik kep kb egy hete keszult a puci pocakomrol... NEM ROHOG! :lol:

Kép Kami uj haloingben, pocakosan (21. het)

Kép Kami puci pocakja 20 hetesen
kami
 
 


Szerintetek normális dolog, hogy felkelek hajnal fél 5-kor arra, hogy marha éhes vagyok? :roll: Tiszta gáz, már nem is tudok visszaaludni... most túrtam be egy sajtkrémes kiflit! :D :D

Kami!
Köszi a fotót, jó kis méretes pocid van! :) De nagyon csinis és jól áll neked! :)

Róki!
Mi is azon gondolkodunk (hely hiányában), hogy bölcsőt veszünk, hisz Buksi kb. az első fél évben velünk alszik majd a hálóban (oda meg nem fér el egy rendes kiságy). Nekem nagyon bejön a Graco babakocsi, meg is nézem a Brendon honlapján.
Ja, megnéztem a linket is. Nem fekszik benne kényelmetlenül a bébi? Mert amúgy tök jól néz ki, lassan már mindent kitalálnak! :wink:

Szia Barbamami!
Üdv a kis csapatban, ami úgy néz ki, szépen bővül! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Timó, szerintem teljesen normális, hogy hajnalban arra ébredsz, hogy éhes vagy! Legalábbis remélem, mert én is ezt csinálom egy pár napja :D Egyébként mi a párommal mindketten nagyon fiút éreztünk (egészen az álmomig), egyedül az egyik barátnőm mondta, hogy ő az elejétől azt érzi, hogy lányunk lesz :D Szóval még nálatok is minden lehet!!!
Táblázathoz: 2007. márc. 27-re vagyok kiírva és a Schöpf-Merei kórházban fogok szülni. Köszi :D

Hú Kami! Mekkora már a pocid!!! Vagy nagyon rég nem láttalak, vagy nagyon belehúzott Áron - vagy mindkettő egyszerre :D
A 13. kerületben a Kárpát utcában voltunk 4D-n. Nagyon szupi kis hely - az élményről nem is beszélve! Először azt gondoltom, hogy luxus ilyen korán elmenni, meg majd még 1x később, de tegnap itt voltak a barátaink, ahol szintén most jön a baba, és ők a 24. héten voltak, és sajnos már sokkal kevesebbet láttak a babából, mert nagyobb volt, és el tudott bújni :( És azt is alig tudták megnézni, hogy milyen nemű, mert már nem volt annyi helye "tárogatni" a lábát - nem is látszik egyértelműen. Szóval, nagyon örülök, hogy elmentünk, mert Emma most még nem tudott trükközni és tök jól látszik a kiscsaj az egész videón! :D

Róki, nem baj ezzel a bölcsőszerű dologgal (amit belinkeltél), hogy nem vízszintben fekszik a pici? Csak mert a pocakban ott van körülötte a magzatvíz, az OK, de itt már nincs. Nem rossz a kis gerincének?
Egyébként amiket leírtatok Swennel, az szerintem tök tipikus :) Mármint hogy akkor történnek kisebb balesetek, amikor a legkevésbé számít rá az ember. Ez a kádas is sztori Zsuzsával is ilyen szerintem. Sajnos ezzel nem lehet mit csinálni, ilyenek mindig is lesznek. Én sem szeretném majd burokban tartani Emmát, ahogy Ti is írtátok, nyilván vigyáz rá az ember, de 1-2 dolgot úgyis csak akkor tanul meg, ha megtapasztalja a saját bőrén.

Barbamami! Üdv közöttünk! :D

Na lányok, megyek reggelit készíteni. Legyen szép vasárnapotok!
Ja, és köszönöm a sok kedves dícséretet a lányom nevében is :D
Vendég
 


Sziasztok!

Timo, nekem volt egy idoszak, amikor minden egyes reggel fel6-6 kozott keltem es nem birtam visszaaludni. Szerencsere ennek vege, de akkor emlekszem minden reggel kilokott magabol az agy...

4D, Karpat utca: Barbi, majd add meg Kaminak a cimet, mert en is raneznek a babara. Igaz, en nem annyira mozizni szeretnek (lattam mar eleget szegenyket sima UH-n, tobbet is, mint szerettem volna, pedig mint tudjuk, nagy potyazos vagyok...), mint amennyire megnezni a pofijat, hogy minden rendben van-e, meg a tobbi kis testreszet. Videot se hiszem, hogy kernek, max 1-2 fotot. Mennyibe kerul naluk az UH? Vagy van weboldaluk?

Na, ma megyunk Brendonba. Mar varom. Sajna kiolvastam a Hurra, terhes vagyok!-ot, kell valami masik kismamas konyv, amivel lekotom magam... Asszem megveszem azt, amit Roki ajanlott meg regebben... Mindjart utana is keresek!!!
kami
 
 


Sziasztok kismamik!

Rokica:
Ezekben a megérzésekben nagyon lehet bízni? Mert szerintem ez a móki kisfiú lesz,pedig nagyon szeretnék egy kislányt. Olyan "igazi" kislányt,mert a nővérkéje totál fiús.. Teljesen el tudok érzékenyülni egy szép rózsaszín plüssrugi láttán... :roll:
Timi:
Hol fogsz (szeretnél) szülni? Keresel új dokit,vagy esetleg már találtál is? Az tényleg nagyon fontos,hogy normális legyen a dokid! Én már csak tudom,a lányom születése után azért váltottam. A szülésnél majdnem elvesztettem a lányom. Így visszagondolva nagyon durva,hogy manapság ez megtörténhet,és magánorvosnál ráadásul..
Kami:
Jó hallani,hogy másnak is van "nem bírok aludni" időszaka. Eddig nekem ilyen nem volt. Most meg éjjel 3 óra körül felébredek,és onnan kezdve kész..
barbamami
 
 


Sziasztok. Megjottunk a Brendonbol. Csak egy konyvet vettem, "A terhesseg ABC-je" a cime, nagyon szep es nagy es jonak tunik elso belelapozasra. Mindjart neki is esek. (Auu, Zsebibaba rugdos, mint egy igazi kis Zsebiaba :)) Felirtam par arat: mellszivo, ujszolott szett, cumisuvegek, kisagy, kokuszmatrac (mi 140 x 70 cm meretben gondolkodunk) stb. Megneztem megint a babakocsit es hat asszem nem turkizkek lesz, hanem khaki vagy milyen. Sokkal tokosebb szin egy kis Zsebibabanak! Nagyon szep!!! Neztunk meg Angelcare riasztot is. Ja, es vettem tornaberletet is. BAAARBIII, vegyel te is!!!

Most megyek olvasni. Puszika!

ja, Barbamama: nekem halistennek ez a kukorekolos idoszak elmult. Mostmar siman elalszom 8-9-ig. De anno igen zavaro volt, hogy minden ok nelkul kipattant a szemem es mar ugrottam is az agybol... az nagyon nem en voltam, hanem a dinnye hormonok :)
kami
 
 


Sziasztok!

Timocska! Köszönöm szépen neked is a köszöntést, meg a drukkot! Azt meg főleg, hogy ilyen hamar belevarázsoltál a táblázatba! Nagyon szuper, jól átlátható, nagyon ügyi vagy!!! :) A melót azért ne vidd túlzásba, hidd el nem éri meg agyonhajtani magad. Meddig akarsz még dolgozni? Igen, szeretnék vonalzót csinálni, csak nem tudom hogyan kell. Tudom, hogy korábban már leírtátok nem is egyszer, ha lesz időm visszakeresek és megcsinálom. na meg a profilomba is szeretnék képet tenni a kisfiamról is.

Barbamami! Üdv a csapatban és gartula a pocaklakódhoz!!! :) Harmadik baba az nem semmi, le a kalappal előttetek!!! A topikozásba meg hidd el belejössz hamar! Csak majd tudj elszakadni... :D A megérzéssel kapcsolatban, mi a férjemmel elsőre is nagyon kislányt akartunk, ezért aztán azt éreztem, hogy az lesz, egészen addig míg a kicsi fiam meg nem mutatta az uh-on, hogy van egy kis többlet a lába között. :)De egy cseppet sem voltunk csalódottak!!! S mivel most is valahol kislányt szeretnénk így én azt is érzem. Úgyhogy az én megérzésem a vágyaimmal egyelőek! Ettől függetlenül másnál tök jól működik!:)

Kami! Vásároltatok ma is? Miket? A pocis képeid nagyon aranyosak! :) A hálóingeim amik a szopihoz voltak egy kicsit nekem is nyanyásra sikeredtek, viszont akkor ott tényleg nem nagyon érdekelt, hogy ki mit gondol és ami a lényeg, szuper kényelmesek voltak! Olyan irígy vagyok már ezért a sok bébirugdosásért! :D

Rokica! Na nálunk is volt olyan baleset, hogy Botond úgy esett bele egy szökőkútba, hogy fogtam. :) Szerencsére nyár volt, dög meleg, meg kicsi volt benne a víz, alá nem merült. Meg ott volt a nővérem hét éves kisfia, aki a pólóját odaadta így nem pucéran kellett a gyereket hazavinni az egész városon keresztül. :D Most hogy írtad a ricinusos módszert én is hallottam már... A kicsi egy ideig nálunk is a mi szobánkban lesz, mert nem akarom, hogy Botond felébredjen az éjszakai szopikra, nyűgikre. Én egyelőre mózeskosárban gondolkozom. Az altatástól, fürdetéstől én is tartok egy kicsit, mert Botond most különösen anyás, s ezeket csak velem csinálja. Na de fő az optimizmus, majd csak megoldjuk valahogy.

További szép vasárnapot!
swenson
 
 


Kami:

Ha szórakoztató olvasmányra vágysz, ajánlom a Barátnőim a terhességről címűt. Az nagyon jó.

A terhességről mindent amit tudni akarsz megtalálsz az Az a 9 hónap c könyvben.

Babaápolásban nekem leginkább a Picik és kicsik jött be.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Roki!
Neztem az "Az a 9 honap"ot is, de igazsag szerint kicsit "szorakoztatobb" olvasmanyra vagytam, vagyis nem is szorakoztatora, hanem "szinesebbre" meg nem is tudom. Beleneztem a 9 honapba, de az egy kicsit "tudomanyosnak" tunt ehhez kepest, ami NEM BAJ, sot valszeg az lesz a kovetkezo olvasmany, mert tetszett, de eleg eles lett volna a valtas a Trabert-konyv utan. Ez a mostani amolyan atmenet. Egyebkent nagyon jo konyv!!!!!!

Szia Swerni,
Hat, igazsag szerint csak ezt a konyvet vettuk ma, semmi babaholmi, meg a kuponokat se lottem el. A parom az arak lattan iszonyuan felduhodott, "egy vacak muanyag flakonert (= cumisuveg) mit kernek el 1600 Ft-ot???" Meg hogy "Mivel tud ez a babakocsi kevesebbet, mint a masik (Romer akarmi a PegPerego akarmivel szemben... hat, az a Romer nem hasznalhato ujszulottekhez pl...???" Valahol ertem az aggalyait, de teny, hogy semmit nem foglalkozik a terhesseggel / babaapolassal / ilyesmikkel, ot erhettek az arak varatlanul. Engem meg nem, mert tok regota nezegetem ezeket a cuccokat. De aztan lehiggadt. A konyvet pl o valasztotta nekem, 4.900 Ft volt szemben pl a 9 honappal, ami "csak" 3.900 Ft... De ezek a nagyobb dolgok, mint kisagy, meg kokuszmatrac, meg mellszivo (minek nekem elektromos???? Mondtam neki, csocsalja inkabb az o cicijet a baba es utana tornazzon o 1 oran at a kezivel az alvasido helyett, aztan majd o is megtudja :)), ezek teljesen kikeszitettek :)

Hat ja, Zsebike nem alszik tul sokat :) Az elobb pl addig rugdosott, mig ki nem kellett mennem kakkantani (mar bocs), vicces volt :) (Hu, lanyok, ilyenkor mindig ugy felek, hogy egyszercsak megint vert / barnat / rozsaszint latok a papiron, 1-1 kaka utan :( Elegge megijesztett az elmult 2 het :( Bocs a naturalista fogalmazasert!!) De imadom, amikor rugdos, akkor mindig megnyugszom, hogy el es mozog es remelhetoleg nem azert mozog ennyit, mert valami gaz van odabent, hanem mert jol erzi magat :)
kami
 
 


Kedves Kismamik!

Bocs,ha kicsit hosszú leszek,de láttam a táblázatból,hogy többen is a Szt. Istvánban fogtok szülni,és van,aki az elsőt.. Egy egészen friss tapasztalatot szereztem,és ahogy elgondolkodtam a dolgon,megdöbbentem,milyen naív vagyok.
A kisfiamat itt szültem (az első babát a Szt. Jánosban),és a harmadik mókit is itt fogom szülni. Van fogadott orvosom,és szülésznőm is. Na ez a lényeg. Épp azon gondolkodtam,hogy tulajdonképpen kell-e fogadott szülésznő. (Nincs a szülésznőmmel semmi bajom,csak folyton vizsgálgatott a vajúdás alatt,stb.,és ilyenkor valahogy inkább elbújnék egy sötét lyuk fenekére,és mindenki hagyjon békén,a férjemet kivéve..) A szülés után az "őrző" nevű 3 ágyas kórterembe kerültem,külön fürdőszobával. A büszke apa volt,hogy este 10 körül tudott beesni,senki nem szólt érte. A mellettem lévő anyukához gyakran bejött a párja,volt,hogy melléfeküdt az ágyba,és nem problémáztak rajta. Nagyon besárgult a kislánya,kihoztak neki egy mobil kéklámpás inkubátort,és ott volt a baba éjjel-nappal az anyukájával. Akkor nem is gondolkodtam rajta,hogy mindenkinek (a fogadott orvoson kívül persze) szülésznője is volt.
Most szült itt a barátnőm,fogadott orvossal,de szülésznője nem volt. Meglátogattam. Egy hat ágyas kórterembe került,szó szerint tömegnyomorral. Éjszaka semmit sem aludt,mert hát nyilván a 6 babából épp mindig oázott valamelyik. Este 6-körül voltam nála,de nemsokára minden látogatót kiparancsoltak,kórteremátadás miatt. Én egyszerűen nem is gondoltam,hogy ekkora különbség lehet kórházakon belül..
Még egy valamit szeretnék írni az első gyerekes mamiknak. Az nagyon jó,hogy megnézitek a szülőszobát,de ott leginkább nem a környezettel lesztek elfoglalva.. (Sajnos az alternatív szülőszoba is majdnem mindig foglalt.) Mindenképpen nézzétek meg a csecsmőrészleget is! Engem biztos ki fognak röhögni,de megfogadtam,hogy a következő szülés utánra vinni fogok egy nagypárnát,hogy a kórházi matrac alá betegyem. Mert általában az összes kórházi ágy baromira behuppad,és gátsebbel vagy császársebbel (mindkettőt tapasztaltam már) nagyon nehéz kiszállni belőlük. Szerettünk volna a Szt. Istvánban az alapítványi szobába menni,de az mindig foglalt... És persze,mindenképp túl lehet élni azt a pár kórházi napot,de egyáltalán nem mindegy,hogy ti és a baba hogy érzitek magatokat!!
barbamami
 
 


Kami:

Azért én megértem a párodat, és ellenben vele, én azért elég tapasztalt vagyok az árak terén, és detto ugyanez a reakcióm a Brendonba belépve. Szinte mindig dühösen távozom. A Brendon a lehető legdrágább bababolt Magyarországon, ennél csak olcsóbb van.

Pl ugyanaz a kókuszmatrac amit ott nézegettetek, a 70x140 cm-s a Kikában 8-9000 forint.

A babakocsi meg külön vörös posztó. Nemcsak 60 000+ forintért lehet csecsemőnek is megfelelő babakocsit venni, akár újonnan. Szerintem a Brendonban elsősorban a Brendon nevét fizeted meg, másodsorban pedig a babakocsi márkáját, és egyik sem jelent semmiféle pluszt majd ha szolgálatban lesz az a babakocsi, ráadásul nagy valószínűséggel ami beválik amíg csak fekszik a gyerek nem fog beválni mikor már ülni is szeretne, és szinte biztos, hogy le fogjátok cserélni kb 6 hónapos kora körül. Egy éven belül kétszer kifizetni a Brendon árait, meggondolandó.

Könyvek:

Az a 9 hónap inkább kérdés/felelek formátumban van, nem humoros, ellenben eddig minden kérdésemre választ találtam benne, hónapokra lebontva. Van aminek a neten részletesebben utána lehet olvasni (minek ne lehetne), de én mégis nagyon szeretem azt a könyvet, mert nagyon alapos.

Ha humorosat keresel, a Barátnőim a terhességről nagyon jó! :)

Most megyek mert szerintem anyukám elaltatta Zsuzsát és 4 után nem szeretem ha alszik, mert akkor nem lehet este lenyomni...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hey! Az Avent ujszulott szett itt olcsobb, mint a Kenguruban!!! Pl. Es ez a babakocsi (PP Pramette) eddig itt a legolcsobb, mondjuk nem is nagyon lehet kapni, de ahol igen, ott meg ennel is dragabb! Es ezt nem kell lecserelni 6 honapos koraban, kiszolgalja a babat vegig, eleg jol varialhato. De az biztos, hogy sokminden draga. A kokuszmatrac 140 x 70 van 10.000-ert es 17.000-ert is. Az egyiknek csak a huzata moshato a masiknal maga a matrac is. Szet kell nezni, az biztos, de a parom is csak eddig jut - de hogy szet is nezzunk, azt mar nem akarja, mert azutan menni kell :) Na igy nem szeretem am, ha dumal!!!
kami
 
 


Na, az összehasonlító bevásárlást az én párom se bírja... általában ő az aki végighajt a Tescón, visszafordulni nem lehet, ha mondjuk a WC papír lemaradt a listáról, akkor az már "impulse buy" amit mélységesen lenéz... mondjuk általában én is olyan vagyok, hogy egy helyre bemegyek, ott szeretek mindent megvenni, de érdekes módon mikor babacuccokat kerestem, akkor képes voltam végigbóklászni egy csomó boltot, megnézni, mi hol van jobb áron. Azt valahogy élveztem.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


És nem kötözködni akarok, de a Kenguru Gold a másik bolt amitől elborul az agyam. ;) Gyönyörű kis cuccaik vannak, meg kell hagyni, de szerintem horror áron.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hat igen. Nem olcso a Kenguru, de en azt hittem, a Brendon a legdragabb. Hat nem.
Mindenesetre a weben az Avent cuccok jo arban vannak, ugyhogy ott fogunk probalkozni. Ettol a szerelmetes parom is megnyugodott...
kami
 
 


Sziasztok Lányok,

A bababoltokról: Ma voltam az Árkádban, a H&M-ben. Nagyon szép és minőségi ruhák vannak jó áron.

A könyvről: az első terhességem alatt a "Terhesség hétről hétre" c. könyvet használtam. Heti lebontásban leírja, hogy mi történik az anyával és a babával. Nagyon tetszett most is ezt használom.

Van valaki, aki a 3. kerületben lakik vagy a Szabolcs u.-ban fog szülni?

Kép
sszancsa
 
 


Sziasztok Lányok,

A bababoltokról: Ma voltam az Árkádban, a H&M-ben. Nagyon szép és minőségi ruhák vannak jó áron.

A könyvről: az első terhességem alatt a "Terhesség hétről hétre" c. könyvet használtam. Heti lebontásban leírja, hogy mi történik az anyával és a babával. Nagyon tetszett most is ezt használom.

Van valaki, aki a 3. kerületben lakik vagy a Szabolcs u.-ban fog szülni?


Kép

Kép
sszancsa
 
 


Sziasztok!
Na visszaolvastam az egy heti lemaradásomat :oops: Sajna még a héten nem leszek valami aktív. Még a mi szobánk festése hátra van, viszont itt sokat kell majd javítani. A kész helyiségeket meg takarítani kéne, csak hát nem esik jól :oops:
Úgy néz ki kicsit sikerült felfáznom is, a fenébe :x
Viszont a jövő héten már leszek többet, akkorra csináltatok pocis képet is :D
Hétfőn megyünk majd genetikára, már úgy várom. 12 hetes terhesen láttam utoljára Bütyikét.

Üdv az újaknak :wink: Tök jó, hogy bővülünk.

Kami
örülök, hogy már jól vagy, azért a munkával vigyázni :wink:
Szépen látszódik már a pocid.
Ahol szülni fogsz oda vihetsz majd be saját hálóinget? Itt nálunk nem lehet, csak azokban a szexi hálóingekben lenni amit ők adnak. Hétvégén már előre kerülnek azok is amelyikek szexisen el vannak szakadva, és nincs rajtuk gomb :shock:
Ja, és persze nem pamut :cry:
Én is ültettem ám tulipán-hagymákat, és nárciszt. Imádom őket. Remélem én is, hogy szépek lesznek tavasszal :D

Barbamami
de jó, már nem csak én vagyok 3. babás :lol:
Én két különböző kórházban szültem, és rengeteg különbség van.
Itt az a baj, hogy már mindenkit egybe tesznek, csak babás szoba van :cry: és bizony előfordulnak olyan anyukák is, akiknek fontosabb a napi több cigi elszívása az udvaron mint a saját gyerekük :cry: Te meg hallgasd, hogy szegény baba üvölt.

Rókica
ez a féltés-dolog nagyon érdekes, de gyerekfüggő is. Az én lányom az minden rosszat amit el lehet képzelni megcsinált. Ő mászott fel a lépcső külső oldalán (betonos udvar felett) Majd frászt kaptam szólni se mertem, ráborult a raklap, elszökött az apjától :shock: , a dédinél beleesett a vízóra-aknába, és ezt mind másfél és 2 éves kora között.
Szerencsére soha nem lett semmi komoly baja. Ő mai napig egy örökmözgó, de pociban is ilyen volt.
Krisztián fiú létére sokkal nyugisabb. Vele semmi ilyen "esemény" nem történt. Ő pociban is nyugisabb volt.
A mostani pocaklakó is ilyesmi még most. Ő is elég nyugis. Természetre nem is bánnám, ha olyan lenne mint Krisztián.

A múltkor valaki kérdezte a szex dolgot. Hát szegény apát úgy sajnálom, de esténként én csak beesek az ágyba. Kívánnám én a dolgot, de egyszerűen kész vagyok mire a gyerekek elalszanak. :oops:

na most ennyi, mert szalad a lakás :lol:

Sziasztok:Gabi és Bütyike 18+5

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy mindjárt magammal kezdem, de alig férek a bőrömbe! Voltunk reggel ultrahangon. Minden a lehető legnagyobb rendben van, a korának megfelelően fejlődik Buksi! És 150 %, hogy KISLÁNYunk lesz! :D :D Annyira, de annyira boldog vagyok!!!!! Ezzel megdőlt minden babona, jóslás és találgatás! Egyszer sem voltam rosszul (általában a fiúkkal nincsenek rosszul a mamik), ragyás az arcom (erre is azt mondják, hogy a fiúkkal vannak kiütések) és még egy idióta lánykori jóslás is azt állította, hogy fiam lesz! De nem, úgyhogy nagyon-nagyon-nagyon örülök!!!! A párom is boldog, persze ő a sok pasihoz hasonlóan abban a tévhitben élt, hogy ő csak fiút tud csinálni! :wink:
Teszek fel képet is és még jövök! Ma nem dolgom, úgyhogy itthon vagyok! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Timi,
Köszi a táblát! Jó lenne, ha már a babám nemét is betudnád írni, talán a genetikai uh-n kiderül.

Barbamami,
Üdv köztünk!

Rókica,
Pont ezt a babakocsit néztük ki mi is. Csak az a baj, hogy a kupon csak a kocsira érvényes, a hordozót meg külön meg kéne venni hozzá, de így árban ugyanott lennénk.
Mint tapasztalt anyuka biztosan jobban ismered a budapesti bababoltokat mint én. Én csak itt a neten tudtam keresgélni, de itt mindegyik üzlet kb. ugyanazon az áron árulja a dolgokat. Te melyik üzelteket tudnád ajánlani?

Kami,
Már nagyon szépen nő a hasad :D

Gabi,
Örülök, hogy jelentkeztél. Jó hogy már látjátok a végét a felújításnak. Remélem hamarosan többet tudsz jönni.

Móni

Kép
móni23
 
 


Szasz Timo!

Gratula a kiscsajhoz! Mi is lesz a neve??? Bakke, eddig 5 lany van es csak Aron a fiu??? Hat ez meg milyen mar??? Sebaj, Aronkam, jo dolog a harem :)

Hello Pluto!

Ha minden igaz, nemcsak hogy lehet, de kell is haloinget bevinni. Meg meg egy rakas masik dolgot. 5 napig kell elvileg bent maradni es gondolom nem tudnak minden egyes atverzesre tiszta haloinget adni... Ez valahol ertheto is...

Na, Aron aztan izeg-mozog egesz nap. Csak ma reggel 10-15-ot rugott, meg az agyban, pedig a 24. het utan "szamolni kell" es ha nem eri el a rugasok szama a 10-et, akkor mondani kell dokinak, ugy hallottam... Aron mar reggel teljesiti a 10-et :) Es aztan egesz nap rugkapal meg forog :) Jo nagy rendetlen kolok lesz belole!!! :mrgreen:
kami
 
 


Kami!
Nevet még nem találtunk ki, azt hiszem jó kis harcot vívhatok a párommal ez ügyben! :) De hát van még rá pár hónapunk! :wink:
Áron jó sokat mocorog, de az a jó, így legalább te is nyugodt vagy!

Gabi!
Nemsokára vége a felújításnak és lehet élvezni a szép lakást! :) Ti fiút vagy lányt szeretnétek? És hogy fogják hívni?

Buksi elég szégyenlős volt az uh-n, arccal a méhlepény felé fordult, nagy nehezen lehetett csak megfordítani! :) Már 195 gramm. Nem tudom milyen hosszú, nem fért el a képen! :D

Hol találok rövidítéseket? Mert szeretném megnézni, hogy mik vannak a leleten!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi,
Gratula a kislányodhoz!
Nekem van egy könyvem, amiben benne vannak a rövidítések, ha leírod mire vagy kíváncs leírom mit jelent. A neten sajnos nem tudom hol lehet megnézni.

Kami,
Nem semmi, hogy mennyit mozog Áron. Néha már én is érzem babót, de max naponta 1-2-szer.

Móni

Kép
móni23
 
 


Móni!
Érdekelne mondjuk egy MAD és egy ULNA. A többit megtaláltam a babaszobán.
Te hogy vagy?
Mit érzel?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szasz Tim!
Ez elejen Cat atkuldott egy par roviditest, ime:

YS = szikhólyag
BPD = a koponya keresztirányú átméroje (a két halánték közötti távolság)
FRO/OFD = a koponya hosszanti átméroje (tarkó-homlok távolság)
HC = fejkörfogat
CRL = ülomagasság (fejteto-far távolság)
THQ/TTD/TAD = mellkas átméro
APAD = a has hosszanti irányú átméroje
APTD = a has kereszt irányú átméroje
AD = has átméro
AC = haskörfogat
HU/HUM = felkarcsont hossza
RAD = alkarcsont hossza
Fl = combcsont hossza
TIB = sípcsont
FIB = szárkapocscsont

ULNA nincs :( RAD van, nem MAD :( De azert a tobbi is jo lesz valamire...
kami
 
 


Köszi Kami! :)

Mutatok képeket! :) Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi,
Ne haragudj, de ezek a rövidítések nincsenek benne a könyvemben.
Köszönöm jól vagyok, bár mostanában nem bírom a fogmosást, ha rögtön evés után mosok fogat, akkor mindig hányok. És a melleim újra elkezdtek fájni.
Olyan apró rugás szerűeket érzek a pocakomban. Biztosan nem bélmozgás, mert többször egymás után ugyanazon a helyen. De még nem érzem olyan sűrűn, mint Kami.
Remélem te most kipihened a múlt hetet, nagyon sokat dolgoztál, igazán rád fér. Meddig dolgozol még?

Móni

Kép
móni23
 
 


Timo! Meeeg kepet, meeeg!!! Ezen hattal van!! De kis aranyos!!!!!!
kami
 
 


Sziasztok!
Jó sokat írtatok! :D
Először is üdv köztünk az újaknak!!!! :P
Timo
Gratula a kislányodhoz!!!! :P :P :P
A mad-ról fogalmam sincs,de az ulna-ulnaris- az a kar egyik csontja,biztos azt is lemérte.
A dokival kapcsolatban szerintem ne érezd magad rosszul,mond meg neki,hogy ajánljon orvost és mutasson is be neki mert te nem az utolsó pillanatban akarod megismerni.Vagy attól tart ha most bemutat valakinek akkor te átpártolsz hozzá?!Pedig még ez is rendjén való lenne!!!Egy barátnőm ott dolgozik,ha gondolod megkérdezem tőle,hogy ki milyen!?
Kami
Szavamra,tök jól nézel ki!!Mekkora poci!!!! :P
Hálóing,ezen már én is gondolkodtam és szerintem nekem is a piacról lesz,úgyis csak a kórházban fogom használni!
Mi is voltunk hétvégén a Brendonba,csak úgy ámulni.Na mondhatom az én férjem is kiakadt!!!Amin meglepődtem,hogy az összea babakocsit végignézte,megfogdosta,szerelgette -már én untam- és arra jutott,hogy kerül amibe kerül,de pegperego pramette lesz.Annyira jól variálható,nincs szükség mózesre,elég hosszú...Szerintem megéri az árát,ha meg nem válik be árában,könnyen el lehet adni!!!
Kengurugold-elég drága,de ha alaposan szétnézel be vannak csempészve hibás darabok elég jó áron csak a hibát nem találod meg rajta sehol!!!Érdemes nézelődni.
Lányok!Nincs valakinek egy kiadó lakása olyan két hétre???
Vendég
 


Móni!
Úgy gondoltam, hogy az év végéig szeretnék dolgozni. Vagyis nem szeretnék, de egy rohadt anyagias világban élünk és nem mindegy, hogy 2 éven keresztül havi 45 vagy 75 ezer Ft GYED-et kapok majd! :( De november 15-től jön az utánpótlásom, akkortól már könnyebb lesz! :)
Én is apró böködés szerűségeket érzek, de még nem rendszeres. Főleg este csinálja, mikor már megnyugszom! :) De olyan klassz! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo
Ez szupi ez a kép!!!Nagyon aranyos!!!
Vendég
 


Ági!
Van egy doki az Uzsiba, akihez a terhesség előtt jártam. Ő nem akar vállalni, mert túl van terhelve, túl sok a szülnivaló mamája! :( Már komolyan azon gondolokodom, hogy kórházat is váltok! :( Csak nem olyan egyszerű, mert csak az utcáról beállítani egy dokihoz, hogy nála akarok szülni, elég viccesen hangzik! Na, mindegy! Kiadó lakásról nem tudok.. :( Nektek kellene?
Milyen az a kocsi, ami néztetek? Képet nem tudsz feltenni róla?

Ja, lányok! Nem tudjátok, hogy bölcsőt a net-en hol lehet találni?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timi,
Nagyon jó ez a kép :D
Hát igen, nem mindegy, hogy mennyi gyedünk lesz. Én azt sem tudom, hogy nekem hogyan fogják számolni. A 180 nap biztosítási viszonyom meg van a suli miatt, de a bérezett napjaim száma nem lesz meg 180 nap, nem tudjátok, hogy ilyenkor ezt hogy számolják? Remélem azért kapok valami gyedet.

Ági,
Engem is érdekelne, hogy milyen az a babakocsi.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sagi! PegPerego Pramette??? A Zsebie is olyan lesz am!!! Szerintem is messze az a legjobb. Mindent tud, amit egy babakocsinak tudnia kell!!!

Jaaaj, nagy balna vagyok, de kit erdekel??? Fo, hogy Zsebi ne szenvedjen hianyt semmiben. Arra meg probalok figyelni, hogy szenhidratot csak teljes kiorlesu kenyer vagy krumpli formajaban vigyek be... na, ma mondjuk kaptam egy kolleganomtol Svedorszagbol gyomberes kekszet, ami sajna kibillentett a lelki egyensulyombol, de... a kivetel erositi a szabalyt!!!
kami
 
 


Lányok,
Ti hogy álltok a kilókkal? Engem jól leszidott a védőnénim, mert eddig -1 kg-nál állok, pedig én az édességeket sem vetem meg.

Kép
móni23
 
 


Kami!
Nektek is ilyen kocsitok lesz? Mutatsz képet?
Valamiért a brendon honlapján nem tudok nézelődni. Nektek sem működik vagy csak én vagyok ennyire béna?

Na, még egy Buksi! :) Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Móni!
Nekem itthon össze-vissza mér a mérleg. Egyik reggel a keződ súlyomnál vagyok, másik reggel pedig 1 kg-mal több vagy kevesebb. Úgyhogy nem foglalkozom vele... az édességet egyáltalán nem kívánom, bár igaziból nincs olyan kaja, amiért oda lennék. Majd a végén kiderül, hogy mennyit híztam.
Te nem teszel fel pocifotót?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Lehet megint én vagyok a béna,de ez a baba mosolyog!!!!!? :P
Ti is látjátok?
Én azt hiszem ha megvan a 180 nap biztosítási idő akkor az ok!
Timo
miért kapnál 45 ezret?attól,hogy táppénzen vagy az nem ront rajta.
Vendég
 


Ime a szuperbabakocsi!!!!!

Kép

Timo! Uzsokiban kihez akartal menni? Aki mar "telthazas"? Probalkozz a Tibaval!!!!!
kami
 
 


Ági!
A táppénz nem, de megbeszéltem a főnökeimmel, hogy évvégén egy nagyobb összegű jutalmat adnak nekem papíron, hogy ez is dobjon rajta. Aztán így nem lenne képem eljönn. De ha nagyon rosszul érzem magam vagy tele lesz a t.köm, akkor ez nem fog számítani! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami,
Majd megkérem a páromat, hogy csináljon rólam pocifotót.
Biztosan nagy élmény lehetett ez az uh :)

Ági,
Én is így értelmezem a törvényt, csak azt nem tudtam kisilabizálni, hogy ha nincs meg a 180 nap munkaviszony, akkor hogyan számolnak.

Kép
móni23
 
 


Hali,
remélem, sikerült feltennem a képet Picurkáról. Ez web-es debütálása!! A képe a genetikai UH-n készült, amikor pár percre átváltottunk 4D-re.

Timo,
a mi babink is szégyenlős volt az UH-n, ugyanúgy elfordult, sőt a kis kezével mintha a fülét is megpróbálta volna befogni. Nekem meggyőződésem, hogy nem esett jól neki a vizsgálat. UH ezentúl csak ha szükséges....

Lányok, már nagyon rendesen gömbölyödtök!!! Én még nem teszek fel pocak képet, majd ha jól látszik. Az ismerősök-akik nem tudják, hogy ez nálunk családi vonás-számon is kérik rajtam a pocakot :lol: Sebaj, amíg a bébike minden méretében 20 hetesnek megfelelő :wink:
Ja, Móni, kérdezted az építkezést: egy vadi új ház lesz, kb. jövő aug-ra készül el.

Rokica,
én is arra a két könyvre esküszöm, a 9 hónap-ra, meg a Picik és kicsikre!!
A vicces könyvek nem olyan cinikusak mint a Bridget Jones? Az ilyenek helyett sokkal szívesebben olvasok inkább cikkeket a baba-mama kapcsolatról és együttműködésről, jógáról.

A vásárlásról: hétvégén kiválasztottuk a bútorokat, a babakocsit és az ágyneműt, a többi apróságba a párom nem kíván belefolyni (de én már azokat is kigondoltam) és majd novemberben kezdem hazahordani a termékeket. Még csak egy kis zoknit vettem neki.

Ja, persze megtudtuk a bébike nemét és igazán izgi, ahogy mindenki találgatja. A trükkös sógoraimnak és a párom főnökének egészen ügyes beugratós kérdései vannak, minden percben résen kell lenni. :lol: :lol: :lol:
Bocsi, ha itt sem árulom el, de hátha valamelyik ismerős olvassa a társalgót (és ti talán nem vagytok olyan kíváncsiak, ugye?)
na, szép hetet mindenkinek!!!
Kata
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.28 22:05-kor.
Vendég
 


Kami!
Tényleg szuperkocsi! :) Nagyon jól néz ki, meg biztos hasznos is. Mennyibe kerül?
Uzsiban Csapó Csabához jártam még anno, ő nem akar vállalni. Persze, mikor voltam nála, annyit mondott, október végén térjünk vissza a kérdésre. Háát, nem tudom.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kata-Bigsis!!! Mar hogyne lennenk kivancsiak????? En szemely szerint nagyon is az vagyok! Mondd, hogy a tied is fiu es nem a 6. csajszis vagy a topikban!!!!!
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?