Új privát üzeneted érkezett!


Vagyok! Csak már nincs annyi időm, meg egész nap elvagyunk Anyummal. :oops: :oops: :oops: :oops: Bocsi!!!

Ja! És Fanni, ne haragudj, totál ziziz vagyok! BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK utólag is!!!!!!
Bocsi! :oops: :oops: :oops: :oops:


Na, nem keltettem Lillust, mert Bibunál is így voltam és mivel nappal meg 7x eszik 60-70-et (túl is teljesít egy picit :lol: és visszanyertük a születési súlyunkta), de éjjel egyszer 6órát aludt, majd 2 órát, szóval elosztotta a 4órát a kis matematikus. :lol: :lol: :lol:

Nekem sem vált be a bimbóvédő, anno sem és most sem. Viszont a Germastan kenőcs, nekem nagyon is bevált, mert 2nap alatt rendbe tette. Gondolom kinek mi.
Most mindjárt az egyik mellemből megint megpróbálok szopiztatni, drukk, hogy sikerüljön.
Fanni, te nagyon durva kis boci vagy! :lol: nekem nincs annyi tejem.. :? Talán most kezdek beindulni (majdnem 1hét után... :? ), Mikor jöhettek ki?

Marcsi, jó az ilyen kaka-téma :lol: :lol: Nálunk még néha most is van bibunál egy pici szorulás. Néha egész nap nyomizik, aztán semmi... :lol: :lol: :lol:
lillus este óta kaksizik tejeset. VÉGRE!!!!! :lol: Azóta jobban van a pocakja is.

hason altatás: Nekem is úgy kell, mi is csípőficam gyanúsak vagyunk, amúgy Lillus nekem csak így szeret aludni, mióta megszületett. Néha háton teszem le. Én nem félek ettől, mert bibu is oldalt vagy hason aludt/alszik most is. Én is. Nekünk is van légzésfigyelőnk, de már megint nem tudom bekapcsolni. Egyszerűen annyira kell programozni, én meg szőke vagyok... :? Van vkinek AngelCare légzés+bébiőr egyben készüléke? SOS!!!!!

Reni, Szilvi grat a jó eredményekhez!!!! Reni, ha gondolod leírom a homeobogyómat, amit én szedtem.

Eda, én mindig akartam kérni, csak sajna én nem kaphatok... :? :? :? Az én gyerekeim "turbók", ahogy a szülésznőm hívja vagy "rakéták"... :lol: :lol: :lol: :lol: DE KÉRJETEK!!!!!!!!Nagyon brutál a fájdalom, sajnálom nem tudok mást írni, tényleg borzadály!!!!!!SORRY!!!!

Fel a fejjel csajok, mindjárt babáztok ti is. Tudom, hogy az utsó hetek a legszarabbak. Én is tiszta depis voltam már, emlékezzetek. Most meg majd kitörök olyan pozitív és jókedvű vagyok. Anyum is megjegyezte,milyen nyugis vagyok!!!! :lol: :lol: :lol:

Na megyek, mert pelusozok egy nagy vizilóvat, majd egy pöttöm popót és aztán szopiztatok!

Na majd próbálok jönni gyakrabban!

PUSSSSSSSSSSSZ!!!!
Vendég
 


Eszti,nekünk is olyan légzésfigyunk van,csak mi a bébiőrt nem használjuk,mivel a mi szobánkban lakik a törpe is.
Mivel nem boldogulsz? :roll:
Nem bánnám,ha Pankát át tudnánk mi is állítani arra,hogy nappal egyen többet és éjjel hosszabbat aludjon...
Ma már 90 milliket adtunk neki a szokásos 70 helyett-ilyen mennyiség mellett tán csak nem kéne neki 8szor enni,ahogy szokott! :shock: :lol: :lol: :lol:

Egyébként ma már 3300 gramm fölé ment a súlya,lassan utolérünk titeket,Lillust meg Balázst! :lol: :lol: :lol: (ha eltekintünk attól,hogy Pankóc már 7 hetes :lol: )

piki
 
 

 
 

Hellóka!

Minden rendben van nálunk. Barátnőztem meg vásárolgattunk ezt azt. Vettem orrszívó porszívót. Honnan tudjátok, hogy mennyit szopizik a kicsi? Mármint ha nem fejem le csak úgy ciciből adom neki honnan tudjátok mennyit eszik? Én még nem vettem mellszívót. Megvárom a szülést, hogy lesz-e tejem egyáltalán és utána veszünk.

Örülök, hogy Panka kakilt egy jót :) Felnőtteknek is gáz a kaksizás nemhogy egy csöppnek. Bár nekem mostanában elég sűrűn kell mennem. :S és előjött a hányingerem is :(

Én a dm-es mellbimbóvédőt veszem meg nem a Garmastent. Megnézzük beválik-e.

Olyan rossz idő van :( esik a hó. El vagyok keseredve, mert nem vettem Jázminnak kabátot :S azt hittem jobb lesz az idő. Van neki harisnyája, rugija, kesztyűje, 2 sapi meg le akarom takarni pokróccal a hordozóban+textilpelussal letakarni a fejét a hordozó segítségével. Szerintetek ez így elég+apa befűti a kocsit?! 15 perc az út a Klinikáig és csak kocsiba be + ki és már itthon is van. Csak nem fázik meg így nem? Tapasztalt mamik segítsetek :)

Még kell vennem hajkefét :) és minden megvan :)
Légzésfigyelő. Én arra jutottam, hogy nem lesz. Régen sem volt és valahogy megvoltak. Sztem egy anya megérzi, ha baj van. Ez a véleményem egyenlőre, de ez lehet változni fog. Szóval nem akarok légzésfigyelőt.

Eda: huuu én sem szeretnék, ha nem muszáj.

Egyszerűen nem is gondolok a szülésre. Ezzel én vagyok csak így. Aki szült lehet tud segíteni ebben. Nem foglalkozom vele. Úgy vagyok vele, hogy lesz ahogy lesz meg nem is tudom mintha még vagy 1 évem lenne odáig úgy viselkedem :) valaki izgul meg minden én meg tök nyugisan vásárolgatás, holnap fodrász :D :D

Na nem untatlak titeket tovább.

Fanni, Eszti örülök, hogy jól vagytok :)
Fanni mikor engednek haza?

Puszika

Kép
Vendég
 


Na itt vagyok!
Kivagyok!!! :cry: :cry: :cry: :cry: Olyan szar éjszakám volt!!! Bibu belázasodott (a 15hós oltás miatt), szóval van egy gyerkőcöm, aki tegnap is 10-5-ig durmolt és nem tudtam aludni, mert Bibu meg sírt. NAgyon sajnáltam szegényt. Annyira kivolt!!! :cry: :cry: :cry:
Még szerencse, hogy itt van Anyum, így egész átvészelhető a dolog...
Tegnap 2x sikerült szoptatnom, a tejem olyan szinten beindult, hogy vigyáznom kell, mert hajnalban is Lillus fején folyt már, meg párnámon... :lol: :lol: :lol: :lol: Csak Lillus nem akart szopni...MEGINT!!! :evil: :evil: :evil: Remélem lassan áttér a cicire, mert így ez nagyon rossz egy 15hós mellett... :? :? :?

Fanniéknak ma már hazakéne jönniük, nem?

Anna, sztem se gondolj előre semmit a szülésről, úgyis más lesz, mint gondolnád. :lol: Én anno nagyon meglepődtem, mert azt hittem más lesz. Most nagyon összeszedett voltam, minden percre emlékszem és marha büszke vagyok magamra, mert 2db ordításom volt összvissz, és az 8is csak azért, mert bepánikoltam, m8ikor mondták, hogy 8ujjnyi és nem szabad nyomnom... :evil: :evil: Viszont ezt nem tudtam visszatartani, mint Bibunál. Aztán kiderült, hogy nyomhattam volna, mert eltünt a méhszáj... :lol: :lol: :lol: :lol: Vicces ez a Lillu-babó mi???? A sznő Rakéta-kisasszonynak nevezte el... :lol: :lol: :lol: Bnőm, meg Turbó-Lillusnak hívjak. :lol: :lol: :lol: :lol:

Anna, sztem nem nagyon kell már bundazsák, végülis, ha beleteszed ilyen vastag téli takaróba és alatta jól be van öltöztetve az jó.

Na megyek, lassan Bibut etetem, aztán ismét Lillust, majd Bibut, Lillust, Bibut, Lillust.....Fürdetek 1-2, aztán csicsi :lol: :lol: :lol: Vicces progik, mi????? Mint a konyhás nénik...
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a választ Eszti nagy segítség. Itt Szegeden szakad a hó. Már 10 cm. Nem semmi ez az időjárás :S :S Meg kell az arcunkat mosni az első márciusi hóban, hogy szépek legyünk :)

Éjjel annyira fájt a hátam, hogy sajnos nem jól aludtam. Huuuu annyira fáj, hogy hányingerem van. :(

Tegnap vettem egy két felsőt magamnak nyárra :D le voltak értékelve és nem akartam otthagyni. Remélem jó lesz :D :D :D

Eszti sajnálom Bibut jobbulást kívánok neki. Szegény kicsi lány. Jó, hogy anyuddal így megértitek egymást, lehet Lillus még össze is hoz jobban benneteket. Én nagyon jóban vagyok a szüleimmel. A többi rokonsággal nem :D anya, apa és tesómmal nagyon jó a viszony a többi nem érdekel (nagyi...).
Várják már a kis Jázmint :) tesóm lesz a keresztanya :D

Fanniék gondolom ma már otthon lesznek. Remélem minden rendben velük.

Nem tudtok borsoorol valamit? Nagyon el van veszve :(

Szilvi nekem is ez a 3-dik védőnőm. Nem semmi ahogy váltogatják egymást. Nekem is költözés miatt kellett másikhoz járni.
Olyan furcsa nekem senki nem mondta a magzatmozgás számolását :S lehet nem is baj. Mocorog és ez a lényeg :):)
Anyósékkal próbálj meg ne foglalkozni az enyém is egy idióta. Jaj amin felhúztam magam. 15 km-re laknak tőlünk egy faluban és képzeljétek el párom nagyija és sógornőm azt mondta, hogy nekem az lesz a legkényelmesebb, ha kiviszem amikor gondolom Jázmint és megnézik.
:evil: :evil: :evil:
Ezen csak én húzom fel magam? Nektek ez, hogy esne. Egyszerűen luxus buszra szállni. Még az állatkertben is megnézik az állatokat basszus ez meg egy kisbaba :S gatya. Az tuti, ha nem jönnek el megnézni én 6 hónapos koráig ki sem viszem!!!!! A férjem is jól kiakadt :S :S nekem a legkényelmesebb. Bár legalább nem jönnek hozzánk :D

Na nem panaszkodom tovább :)

Kép
Vendég
 


Anna,panaszkodj nyugodtan! :lol: :lol: :lol:
(legalább nem csak én teszem)

Éjszaka nálunk is gáz volt,mondjuk totál más okból. :roll:
Szegény Bibucinak legalább minden oka megvolt rá,hogy ki legyen bukva.Remélem,jobban van.
Mi a jövő héten megyünk a 2 hó oltásra,előre tartok a hatástól...

Szóval Pankababának éjjel semmi baja nem volt,azon túl,hogy kipattantak a szemei és nem volt álmos.Ilyenkor nyögdécsel,mindenféle bizarr hangokat ad ki,fordítgatja a fejét ide-oda,csuklik,és miután mindezekkel végzett,úgy döntött,hogy neki sokkal jobb lenne,ha a személyzet valamely tagja(lehetőleg mindkettő) gondoskodna a szórakoztatásáról,mert ha nem,akkor eléggé emelkedett hangnemben fejezi ki a méltatlankodását... :shock: :roll: :wink:
Persze nem akarjuk hozzászoktatni,hogy egyet nyekken és kézbe van véve,de éjjel azért csak szeretnénk egy pöttyöt aludni,apának reggel kelni kell...addig minden szép és jó is volt,amíg prüntyögtünk,de aztán...
Jól elszórakoztunk reggel 6ig,amikor jóllakott és aludt végre 9ig,velem együtt...

Anna,azért van valami vastagabb cucca Jázminnak?Mert bundazsák tán tényleg felesleges,de azért messze még a nyár...

piki
 
 


Marcsi úgy látszik Panka nagyon okos kislány. Miért is kellene neki az ágyban gubbasztani, ha a szülei ringatják és foglalkoznak vele :) milyen kis okosak már ilyen kis picin. Nagyon édes :) Gondolom nektek már kicsit nehezebb, hogy nem tudtok aludni :(
Megnézek egy két használt ruhaboltot. Van itt a közelünkben egy, hátha találok valami jó kis kabátot. Úgysem érintkezik a kis bőrével csak ráadom a ruhákra. Nem akarok újat venni, olyan drága és csak egyszer lenne rajta max. amíg hazaérünk. Remélem találok valamit.

A többiek nagyon el vannak veszve. Én 16-ra megyek fodrászhoz. Holnap meg sütök egy jó kis kókuszos muffint, ha addig Jázmin nem bújik ki :):)

CSAJOK! Tessék írni aki ráér, mert így nagyon uncsi :(:(
Megyek tusolni.

Kép
Vendég
 


Anna, sztem Te pár napon belül megszülsz, Eszti és Fanni ugyanilyen aktív volt a szülés előtto napokban! :lol:

Itt is hóesésre ébredtünk, de szerencsére nem marad meg, most is eseget, de egyből el is olvad, szerencsére.

Én ma voltam védőnőnél, és ahelyett hogy ez lett volna az utolsó alkalom, közölte, hogy mostmár hetente kell mennem :shock: :shock: , mert ezentúl különösen fontos a vérnyomás és a pisi ellenőrzése. Hurrá. Vett le egy kis vérmintát az ujjamból annak megállapítására, hogy nem vagyok-e és íígy a gyerek is lisztérzékeny. Ez vmi új, és egyébként önkéntes teszt, gondoltam ne egy kis tűszúráson múljon a dolog. Egyébként pedig mindent rendben talált. Megnyugtatott, hogy bizti le fogja venni a doki kenetet, szerinte aazért is mondta, hogy találkozzunk kedd reggel a kórházban, z NST és az UH mellett bizti ezt is megejti, de a biztonság kedvéért, be is íírta a kiskönyvembe, hogy javaslat: kenet + NST. Egyébként ez a kenet vizsgálat nem is olyan régen kötelező, azt mondta, kb egy éve vezették be, előtte csak akkor volt ilyen, ha a kismama kifejezetten panaszkodott, hogy vmi nem stimmel odalent.

Remélem, Bibu már jobban van! Marcsi, Nektek pedig kitartást kívánok az Oscar-díjas Színésznőcskéhez! :lol: Így kívülről nagyon cukinaak tűnik, de majd rövidesen én is megtudom majd, hogy milyen tud lenni egy kis boszi, ha nem akar aludni.

Én most vmi miatt nem vagyok a topon, olyan lehangolt vagyok egész héten. Kicsit besokalltam, mert amióta beköltöztünk, Szabi mindig morog vmin, ez nem jó, az nem jó, ez nem tetszik, az nem tetszik neki, és amikor meg mondom neki, hogy nekem nagyon rosszul esik, hogy ő nem érzi jól magát itt nálam, akkor meg az volt a válasza rá, hogy tudtam, amikor hozzámentem, hogy ő ilyen fajta, meg hogy nehezen szokik hozzá az új dolgokhoz. Hát kösz, b...d meg, nekem talán nagyon egyszerű volt egy csomó dologhoz hozzászokni, pl.
- 9 hónapja nem aludtam át egy éjszakát sem a pisijárat miatt
- napközben is állandóan pisilnem kell
- az elején hányinger+ szar gyomor
- + 20 kg
- vizesedés = nem jön fel rám a cipő, óra, gyűrű
- állandó orvoshoz és védőnőhöz járkálás, vérvétel, cukorvizsgálat
- fáj a hátam és a derekam
és még mennyi minden, ami most eszembe sem jut. És akkor neki nehéz megszokni az újdonságot????? Hát kösz. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ja, Szilvi, igen, két csészével iszok, 1 reggel, 1 este. Úgy csinálom, ahogy a tasakra van írva, 1 teáskanálnyit leforrázok kb 2,5 dl vízzel, negyyed órát lefedve állni hagyom, leszűröm, majd ha kicsit kihűlt már, akkor megiszom, 5 egyenlően nagy kortyban, ez nagyon fontos, mert különben nem ér semmit!!!!!!
Na jó, ez csak vicc volt, szórakoztatom itt magam unalmamban. :lol: Bár ez lehet már inkább elkeserítő :shock:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!
Engedjetek meg nekem egy pici off-ot.
Ami nem is annyira off, hiszen babatéma. Hátha valakinek aktuális.
Kukk be :) http://www.ribizlifoto.blogspot.com
Köszönöm, további szép napokat!
Kata
Kép Kép
lmkata
 
 


Sziasztok!

Érdekes nekem a málnalevél teát úgy mondták, hogy egy időpontban igyam meg pl. tények közben és 1 evőkanálnyit tegyek bele csapottan! 2 dl vízben. Én nem iszom kétszer egy nap, csak egyszer. Úgy látszik mindenkinek más!

Huuuuuuuu Reni nem irigyellek a védőnő miatt. Hetente? Mi a fenének már elnézést?! Megméred otthon a vérnyomásod és kész! Pisiteszt. Huuuuu nekem egyszer volt és annyi :D nem is kérték sehol :S akkor elég eltérően csinálnak mindent :S :S
A párod remélem hamar megszokja a környezetet. Elhiszem hogy rossz, de kitartás majd megedződik ha meglesz a pici. Akkor meg kell szoknia a gyors alkalmazkodást nincs vita :)

Kép
Vendég
 


Mielőtt Anya voltam,
>
> Soha nem botlottam meg játékokban vagy felejtettem el egy
> altatódal szavait. Nem aggódtam azon, hogy a növényeim
> vajon mérgezőek - e. Soha nem gondolkodtam védőoltásokon.
>
> Mielőtt Anya lettem, soha nem hánytak rám. Kakiltak rám.
> Ettek le. Pisiltek rám. Teljes kontrollom volt az elmém
> felett és a gondolataim felett. Egész éjjel aludtam.
>
> Mielőtt Anya lettem, soha nem fogtam le egy ordító
> gyereket, hogy az orvosok meg tudják vizsgálni. Vagy
> beadják az oltásokat. Soha nem néztem könnyes szemekbe és
> sírtam. Soha nem váltam tündöklően boldoggá egy egyszerű
> vigyor felett. Soha nem ültem késő éjszaka, hogy nézzek egy
> alvó babát.
>
> Mielőtt Anya lettem, soha nem tartottam egy alvó babát csak
> azért, mert nem akartam letenni.
>
> Soha nem éreztem, ahogy a szívem millió darabokra törik,
> mikor nem tudtam a fájdalmat megállítani.
>
> Soha nem tudtam, hogy valami annyira pici olyannyira
> befolyásolni tudja az életem. Soha nem tudtam, hogy valakit
> ennyire tudnék szeretni. Soha nem tudtam, hogy ennyire
> imádnék anyának lenni.
>
> Mielőtt Anya lettem, nem ismertem az érzést, milyen a
> szívemnek a testemen kívül járnia. Nem tudtam, mennyire
> különleges érzés lehet etetni egy éhes babát. Nem ismertem
> azt a kötődést anya és gyermeke között. Nem tudtam, hogy
> valami annyira pici annyira fontossá és boldoggá tudna
> tenni.
>
> Mielőtt Anya lettem, soha nem keltem fel az éjszaka közepén
> minden 10 percben, hogy megbizonyosodjam, minden rendben.
> Soha nem ismertem azt a melegséget, az örömöt, a
> szeretetet, a szívfájdalmat, a csodálkozást vagy a sikerét,
> milyen Anyának lenni. Nem tudtam, hogy képes vagyok annyi
> mindent érezni, mielőtt Anya lettem.

Kép
Vendég
 


Anna,ez annyira kifejező...tényleg megragadja az anyaság lényegét,amit senki más nem érthet,nem érezhet,csak akinek kisgyereke van... :oops:

Köszi,hogy ezt megosztottad velünk! :lol: :lol:

Tuti éjszakánk volt. :lol:
Este megbeszéltem Pankababával,hogy éjjel nincs cirkusz,mert apának korán kell kelnie és aludnia kell éjjel...egy mukk nélkül ébredt minden evéséhez,nem adta elő a nagyhalált pelenka csere alatt,elmaradt a csuklós-szenvedős műsor-síri csöndben evett,csak összevigyorogtunk cinkosan,mint akiknek közös titkuk van... :oops:
Végül is...van is... :lol: :lol: :lol:
Alig aludtam,mégis úgy fel vagyok dobva... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Tegnap este arra keltem, hogy görcsölget a hasam, de semmi. Jázmin köszöni szépen nem kíváncsi a világra jó neki bent :):)

Marcsi ez a Panka baba. Olyan cuki amikor ezeket írok. Zabálnám :):)

A hajam is kész, mindent megcsináltam úgyhogy már csak Jázmin kell :) ügyeket elintéztem...:)

Ez a várakozás a legrosszabb komolyan mondom. Bár olyan jót aludtam az éjjel. Apa masszázst adott és a hátam jobb lett. Egy pici volt egész éjjel :):)

Fanni, Eszti remélem minden oké.

Szilvi nagyon elvesztél. Manojoco?

Kép
Vendég
 


írod :)

Kép
Vendég
 


Anna,most már tényleg csak napok választanak el attól,hogy szemtől-szembe találkozz Jázminkával! :lol: :lol: :lol:
Biztos nehéz a várakozás,de ez olyan izgalmas is! :lol: :lol: :lol:
Úgy sajnálom,hogy nekem ez a rész kimaradt... :(

Fanni,otthon vagytok már?
Remélem,minden oké,csak nagyon elfoglalt vagy!
Ahogy nyilván téged is lekötnek a csajok,Eszti! :lol: :lol: :lol:

Azért gyertek,ha tudtok és KÉRÜNK KÉPEKET! :wink:

piki
 
 



Sziasztok

Marcsi jelentem én itt vagyok. :lol: :lol: :lol:

Na visszaolvasok. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Én meg tegnap írtam egy kisregényt!! :lol:

Mára már hulla vagyok, délelőtt bevásároltam, aztán szinkronban főztem és takarítottam, még csak most lettem kész mindennel. Teljesen kivagyok, megyek lefekszem. Csak már ma ki ne bújjon sztike, lábra sem bírok állni... :cry:

Kép
ire81
 
 


Eszti remélem Bibu jobban van, és már nem lázas! :D

Anna szerintem ne húzd fel magad azon, hogy azt mondták, hogy majd te vidd ki Jázmint, nézd a jó oldalát, addig se lógnak a nyakadon. :oops: És akkor viszed ki amikor akarod. :lol: :lol: :lol:
Tényleg sikerült kiskabátot találnod? :)
Uhh, már fájt a pocid? Szerintem te még a héten Anyuka leszel. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reni mért kell hetente a védőnőhöz menni? Nem is értem. Én kb 4-6 hetente jártam, és most kedden voltam utoljára, mert jövőhéten már ő jön ki hozzánk, utána meg csak akkor jön, ha Barni megszületett.
Nekem egyszer sem csinált ilyen pisi ellenőrzést. :? Csak a dokinak kellett vinni pisit, mikor ezek a "nagy" laborvizsgálatok voltak. :oops:
Szerdán megyek ctg-re, és mondta az orvos, hogy vigyek pisit, csak azt nem tudom minek, mikor kb 1 hónapja volt vér-és vizeletvizsgálat, akkor mért nézik meg megint, mondjuk inkább többször mint egyszer sem. :D

Marcsi látod, nagyon jó kiscsaj Panka-baby, hogy hagyja Apukáját csicsikálni. :lol: :lol: :lol: :lol:


Fanni remélem jól vagytok. Milyen volt az első közös nap/éjszaka otthon? :D

Eszti, Fanni kérünk szépen képeket!!!! :oops: :lol: 8)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na sehol senki? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
szilvancska
 
 



Helló!

Vagyok én is. Nemrég értem haza a Tescobol. Jól összevásároltam mindent. Bementem egy használtruha kellékesbe és hát 2000 Ft volt minden kis polár kabi. Na mondom elmegyek a Tescoba megnézem. 1600 Ft-ért vettem vadi újat. Belül polár, kívül kötött és zippzáros kardigán. Jó meleg. 0 hónapos kortól. A többi nagyobbacska volt 3-6 hónapig. Erre mikor hazamegyek anya mondta, hogy ez szerinte kicsi lesz, mert még alá lesz öltöztetve. Nagyon mérges lettem meg már elegem van, hogy ez nagy, ez kicsi.....nincs is kicsi ruhánk.

Muffint holnap sütök. Felhívott sógornőm, hogy mizujs. Mondom épp vásárolok elkezdi én is? Mondom igen. Mondta jól bírom így egy nappal a kiírás előtt. Mit ne mondjak elég pörgős csaj vagyok és hála az égnek nem nagy terhem van így bírom. És kérdezi nem fekszem be a kórházba? Mondom minek? Mert már a 40-dik hétben vagyok. Mondtam még azt kellene, hogy ott bent kísérletezzenek rajtam :D szóval tökre kiakadt, hogy én még járkálok meg minden.


Szilvi én kedden megyek ctg-re, de én pisit még sosem vittem :)

Reni azért még tartsatok ki egyben :)

Megyek vacsit csinálni :)
Vendég
 


Tegnap írtam vagy 2oldalt és elszűllt, ma bocsi, de nem volt sok időm...Holnap vásárolunk, nem tudom lesz e, de ma totál hulla vagyok!

Ne hari! ÍHolnap írok ígérem!!!!
Vendég
 


Jól el vagytok veszve. Érdekes belegondolni, hogy ha nekem is meglesz Jázmin mennyire nem lesz időm netezni.....furi lesz :)

Azért remélem sűrűbben ír a brancs. Főleg Reni és Szilvi! Nektek még nincs babótok :) persze még nekem sem :P :P :P

Nagyon fáj a hátam :(:(:(:(

Kép
Vendég
 


Anna én vagyok. :D

Pont valamelyik nap olvastam, hogy a mai kismamák nem bírják internet nélkül.:D

http://www.nlcafe.hu/babazzunk/20100311 ... et_nelkul/

Őszintén, én sem bírnám ki net nélkül, még egy napig sem, tuti megőrülnék, olyan mintha elzárnának a civilizáció elől. :oops: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Hahaha ez tök jó. Elzárnának :) na majd rájössz, hogy Barni nem fog hagyni netezni :P

Kép
Vendég
 


Elolvastam a cikket. Mennyire igaz :D :D Nem semmi.

Kép
Vendég
 


De fog hagyni, majd együtt netezünk. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Sehol senki :) bár így 6-kor nem csoda :D
Nincs már megint vonalzóm, mert nem engedi. Azt írja, hogy a dátum szerint a baba már megszületett. Nem törvényszerű azért ez sem :D :D
Tiszta gagyi :(:(

Még megyek visszafekszem hátha tudok aludni.

Remélem az elveszett csajok ma írnak :)
Vendég
 


Na itt vagyok én is.

Anna, remélem, sikerült visszaaludnod, addig pihenj még, amíg lehet. Sztem még van egy kis időd, pláne, hogy a doki is mindig más időpontot lőtt be, meg sztem is nagyon aktív vagy, és azt mondják, az utolsó naapokban már lelassul az ember, bár eszerint én meg már 2 hónapja is szülhettem volna. Egy nagy lomha, tohonya bálnának érzem magam. :cry:

Tegnap nagyon kikészültem és nagyon bedagadt a lábam délutánra a sok ácsorgástól, mert ülve sajna nem lehet porszívózni...

Én nekem eddig mindig kellett pisilni a védőnőnél és beletettek egy ilyen tesztcsíkot, ami ha baj van, elszíneződik. Tudtommal a cukrot, fehérjét, meg még két dolgot néznek ilyenkor. Ez + a vérnyomás azért fontos, mert pont a terhesség utolsó heteiben van reális esélye a toxaemia ( terhességi mérgezés asszem ) kialakulásának és ezekből lehet ezt is kiszűrni. Hát ez van, örüljetek, hogy nektek már nem kell menni, én meg mehetek minden héten, ami egyre nehezebb, vezetni már tényleg nem nagyon akarok, Szabikám meg dolgozik, és a védőnői szolgálat jó messze van tőlünk. ( Nálunk városi szinten van megszervezve, van egy hely és oda jár mindenki )

Fanni nagyon eltűnt, remélem, azért minden rendben van velük :roll: és csak azért nem ír, mert nagyon elfoglalt.

Én iszom tovább szorgalmasan a málnalevél teát, sőt már ki is egészítettem palástfűvel, remélem, használni fog. Anna, én is úgy vagyok, ahogy Te, hogy nem is akarok rágondolni a szülésre, hanem igyekszem már csak arra koncentrálni, amikor a kezemben lesz, sőt még inkább arra, amikor már hazahozhatjuk a kórházból. Még a terhesség elején egy csomót olvastam róla, mert úgy voltam vele, hogy ha tudom, hogy mikor mi és miért történik velem és a testemmel, akkor nem fogok félni tőle, de már ilyeneket sem olvasgatok, majd lesz, ami lesz.

Na, a végén talán holnap délután talizunk a szülésznővel végre, a keddi tali azért maradt el, mert előtte 24 órán át vajúdott egy "ügyfele" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: , és hétfőn ügyeletes is lesz, akkor majd bemehetünk hozzá a kórházba megnézni a szülőszobát, merthogy ugye nekünk elmaradt ez a szülés felkészítő tanfolyam a hülye HiNi influenza miatt. :cry:

Mostanában már nekem is elég sokszor megkeményedik a pocim, ami nem fáj, de tök kellemetlen és kényelmetlen, meg azt vettem még észre, már bocsi, hogy leírom, hogy kezd egyre sűrűbb folyásom lenni ( semmi vész, mert színtelen, szagtalan, nem viszketős, fájós ) :oops: Ez lehet már vmi jel?

Mondtam már, hogy felülbíráltam a korábbi márc 28-i időpontot, az új márc 19!!! :lol: :lol: :lol:

Na megyek Forma1 időmérőt nézni. :D Végre itt a szezon és még Schumi is visszatért!

Kép
ire81
 
 


Reni nagyon sajnálom, hogy ennyire bedagad a lábad. Nagyon rossz lehet. Pócikold fel a lábadat hátha segít. Nekem nincs ilyen hála az égnek. De sokan szenvednek ettől, de lassan már te is a kezedben tartod a kiscsajszit :)
A vezetéssel pedig óvatosan!!! Én is még mindig szoktam vezetni, de nem szeretek én sem már. Itt szegedet nagyon túrják :S és a Román kamionosok nem normálisak :S :S
Én is kiolvastam egy két könyvet a szülésről az elején, de már semmi ilyesmit nem olvasok! Se a gyerekkel kapcsolatban se a szülésről. Jön minden magától szépen.
A folyás nekem is ugyan ilyen szokott lenni! Ez is sztem természetes! Nekem hol előjön, hol eltűnik :)

Épp kókuszos-mazsolás maffint sütök. Elég jó lett ahhoz képest, hogy először csinálom ezt a fajtát.
Vendég
 


Sziasztok!
Tudom kicsit eltűntem, de most is csak 1 percem van..
Tegnap jöttem csak ki a kórházból, de még bent akartak tartani..
Bekaptam egy jó kis kalici vírust.. három napja nem ettem.. a többit nem részletezem..
+ hőemelkedésem lett/van.. vérvétel.. magas crp, valami gyulladás.. hogy nehogy a méhemben maradt valami miatt legyen, finom méhszájtágító vizsgálatok következtek.. a varrt méhszájon... + oxy+ergam, a gyorsabb méhösszehúzódásokért.. szerintem már kisebb mint előtte volt.. antibiotikumot kell szednem, nem tudom hogy ettől e.. de Bazsu nagyon sokat sír.. csak szinte csak kézben van el, nem alszunk semmit.
Az egyetlen jó hírem, hogy rengeteg tejem van, még ezek ellenére is. Csak a folyadék számít a tej mennyiségét illetően, ez most kiderült..
Balázs nagyon jól szopizik, és kb napi 3-4dl tejet fejek le.. ami viszont a rossz hír, hogy mind önthetem a lefolyóba az antibiotikum, meg a vírus miatt.
Hát velem röviden ennyi, remélem holnap már vissza is tudok olvasni
Vendég
 


Sziasztok!

Jól el vagytok veszve. :(

Fanni huu ez nagyon nem jó. Az egyik barátnőmnek is volt ilyen, de neki 3 nap alatt elmúlt. Elég kellemetlen vírus :( :( de, hogy kaptad el? Remélem hamar meggyógyulsz. Balázs is biztosan azért nyűgös, mert érzi, hogy az anyukája beteg. Olyan kis okosak.
Szorítok, hogy meggyógyulj gyorsan.

Azért írjatok csajok pár sort :)
Vendég
 


Este jövök!!!Totál kivagyok!!!! Anyum ma lép!!! (éljen!!!!). Mára kiborított, tegnap óta sírok!!!!!!Majd mesélek!!!!

Pussssssssssssz

Fanni, jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok

Reni sikerült talizni a szülésznővel? :D Én úgy döntöttem nem fogadok, a kórházban mindenki dícsérte a szülésznőket, ahogy fél füllel hallottam a múltkor ctg-n. :oops: :lol:
Én még nem kezdtem el a teát inni, homeós bogyókat viszont szedek. :D Nem tudom mennyit fog használni, de én hiszek benne. :D
Tényleg mi ez az új időpont? :shock: :D :D :D

Fanni remélem hamar meggyógyulsz! Sok +++++ küldök nektek így virtuálisan!:D:D:D

Eszti remélem nincs nagy baj, és nem borított ki Anyukád teljesen! :?
Nyugodj meg, a kis csajoknak szükségük van rád!!!!! :D


Én tegnap barátnőztem kicsit, majd Anyuékhoz mentünk vacsizni.
Ma meg jön Balázs nagyanyja, a Mami :? , pillanatokon belül befuthat. Gondolhatjátok mennyi kedvem van hozzá. :x Amúgy is olyan sz@rul alszom mostanában, kivagyok az éjjeli pisilésektől, ma meg fél 6kor felkeltem, és alig bírtam visszaaludni. :evil:

Anna, Marcsi merre vagytok??? :D

Na majd később még jövök. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na elment, hát totál kiborított az öreglány. :evil: :evil: :evil:
Mindenbe beleszól, helyettünk akar dönteni... wáááááá

Nem tudom azt meséltem-e, hogy a múltkor felhívta Balázst, hogy ő talált a gyereknek 2 fantasztikus nevet. Mondtuk, hogy van már neve, ez elszállt a füle mellett, de ő nagyon jó nevet talált neki: Alex vagy a Patrik. Mert az Alex is milyen jó, lehet Lexinek becézni, nem akartam neki mondani, hogy az szerintem kutyanév, a Patrikról meg mindig a Spongyabob haverja jut eszembe, a kis tengeri csillag... :? :oops:

Na meg totál kiborult azon, mikor közöltük vele, hogy ha Barnus nagyobb lesz (kb 2-4 hónapos), külön szobába fog aludni. Mert, hogy ez eszembe se jusson, mert hogy ez milyen már, és ő neki csak egy kiskutyája van, de egy éjszaka alatt négyszer kel fel hozzá, hogy betakarja!!! :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Nekem is volt anyukám a hétvégén unokázni,mert még csak egyszer látta Pankát,mikor hazahoztuk.Szegény,eléggé messze lakik és nehezen mozdul ki.
Be se kapcsoltam a laptopom péntek este óta...
Most kivételesen legalább nem vesztünk össze,ami nagy szó! :roll:

Fanni,sajnálom a hülye vírust! :( :( :( Remélem,hamar helyre jössz.Bazsi akkor most tápot eszik?
Szegény...

Pankóckának is nagy szokása lett az utóbbi 2 éjjel megint,hogy éjféltől 4ig szenved,látványosan,így nálunk sincs túl sok alvás,mivel 6kor aztán újra ébred kajálni...eléggé fáradt vagyok már én is,el se hiszem,hogy lesz idő,mikor újra átalhatok egy éjszakát...ez egyelőre csak egy utópisztikus álom számomra...pedig a fáradtságtól megint kevesebb a tejem...

Viszont a nagy hír az,hogy végre kinőtte a 44es rucikat,sőt,már néhány 50es is elég passzentos,kezdjük végre előszedegetni az 56osokat!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Úgy örülök,ebből látszik a legjobban,hogy növekszik.Most már bőven több,mint 3,5 kiló! :lol: :lol:

Eszti,gyere,panaszkodj,ha tudsz netezni kicsit!Együttérzek totálisan! :oops: :wink:

Szilvi,imádom,mikor a "Mamiról" írsz,nem semmi lehet az öreghölgy!
Szóval sikerült neki eldönteni a terhességed végére a gyerkőc nevét? :lol: :lol: :lol:
Türelmet és kitartást hozzá!

piki
 
 


Sziasztok!
Újra itt, ma már jó hangulatban! Nem is csoda, hiszen a tegnapi nehéz nap után ma egy minta nap jött..
Éjszak majdnem 12órát aludt, félidőben én ébresztettem már fel, hogy megszoptassam ( ezzel az antibiotikummal lehet szerencsére, csak eltenni nem kell.. ezt azért később nem jó neki adni)
Ma meg szinte végig három óránként evett, mérnem kell az időt, különben túleszi magát annyira mohó.. kb 7-8 perc alatt szopik 60g-ot.. de volt hogy 90-et sikerült ennyi idő alatt benyelnie.. nem tudom hogy csinálja :)
Nemsoká jön az esti pancsi, amit idáig mind a kétszer végig sírt..
Marcsi, Eszti ez kb mennyi idő, mire elkezdi élvezni?
Pelenkázáskor is úgy üvölt mint akit kínoznak :(

Szilvi, Reni kitartás!! Már nincs sok hátra!
Anna, te nagyon jól viseled a terhességet :) Neked csak a szüléshez küldök sok++++++-at!!!

Egyébként így utólag már abszolút egyetértek Esztivel! Szülés csak EDÁval!!!!

Egy jó tanács a szüléshez! Csak akkor nyomjatok mikor már érzitek, hogy kell!!! Nekem kb 3 óra volt az utolsó egy ujj eltűnése és közben végig azt kérdezgette a szülésznő, hogy érzem e már hogy nyomni kell... már nagyon untam és a végén már nyomtam hiába nem éreztem.. pedig tudtam hogy nem szabad.. de már nem érdekelt, hogy reped e a méhszáj..csak legyen már vége.. hát repedt is..

Eszti, nem tudom hogy bírod.. de elképesztő még belegondolni is mi lenne ha már lenne egy babánk.. (majd biztos lesz azért ilyen is) de minden elismerésem a tiéd!!
Vendég
 


Anna már akartam írni, hogy annyira jó ez az Anya lettem... sírok ha elolvasom... annyira igaz!!
Vendég
 


Fanni, nagyon örülök, hogy jobban vagy és hogy írtál, remélem, ezentúl gyakrabban hallunk Rólad! Huuu, nem lehetett semmi ez a szülés, meg az utána lévő dolgok, lehet, inkább már nem is akarok hallani róla, bár írd le nyugodtan, aztán majd én nem olvasom el, csak később, de ezt az EDA-s dolgot igyekszem megfogadni.

Marcsi, bár tudom, hogy könnyű ezt mondani, de kitartás a sok kialvatlanság miatt, aa lányeg, hogy Panka nagyon-nagyon szépen fejlődik, látod, hogy eltelt ez a másfél, sőt már majdnem 2 hónap is! :lol: Mikor nekikeseredsz a sok sírás miatt, gondolj arra, hogy vártad már, hogy otthon sírjon melletted és ne a kórházban legyen szegényke egyedül.

Eszti, Neked is csak sok pozitív energiát tudok küldeni. Én is már előre félek attól, hogy Anyukám hogy fog kiakasztani, leginkább már meg is teszi, mivel mi egy városban lakunk, így nagyon gyakran talizunk, meg minden nap beszélünk telefonon és már most kikészít a hülyeségeivel. Pl a múltkor megkértem, hogy jöjjön már el velem még megvenni ezt-azt, pl. ágyneműt, ágynemű huzatot, kisplédet. Az még a kisebb gond, hogy ösztönösen kiválasztotta a legdrágább garnitúrát, mert szerinte csak az volt a szép, aakkor akadtam ki teljesen, mikor a kisplédeket nézegettem és kezembe vettem egy kis cuki rózsaszínt, mire odasúgja a fülembe: "Azért is arra is gondolj, hogy a babakocsi barna-bézs színű, nem biztois, hogy ez a rózsaszín annyira fog hozzá menni, olyat kell választani, ami színben passzol a babakocsihoz!" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Kb. mi van?????????????????????? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Nyilván szépet akar az ember a gyerekének, de az már hadd legyen már mindegy, hogy milyen színű egy kisplééd, amivel be fogom takarni. A múltkor azt is megjegyezte, hogy a barackvirég színű szobába miért vettem rózsaszínű pelenkázó lapot???? Szerintetek ez nem szörnyű, mármint hogy hogy lehetek ilyen, hogy rózsaszínűt veszek egy kislánynak??? :lol: :lol: Ezt csak azért írtam le, mert másnak is vannak fárasztó szülei, és ami még borzasztóbb, hogy lehet, hogy egyszer mi is ilyenek leszünk :shock: :shock:
De azért sokat is segítenek.

Szilvi, éljen a Mami, haláli lehet az idős hölgy. Egyébként az altatással én is egyet értek, Esztikének is van külön szobája, nálunk is csak a legelején fog velünk aludni, én addig terveztem, amíg biztonságosan meg tudja majd tartani a kis fejét. Majd felkelek és átmegyek hozzá, nekünk lesz egy nagy fotel a szobájában, abban majd megszopiztathatom.

Anna, most Te vagy nagyon eltűnve, lehet ez a nagy hóesés utáni 10 fok megtette a hatását???? Ja, bár látom, hogy délelptt írtál, csak mostanában Te nagyon pörögsz, egy nap többször is bejelentkezel, így hiányollak.

Naa, délután taliztunk a szülésznővel, holnap meg megyünk be a kórházba leskelődni. :lol: Hát én most sz@rtam be egy kicsit, így mostmár nagyon közelinek tűnik a dolog. A mályvateán mosolygott egyet, de a homeos bogyókat ő is javasolta, így kedden elmegyek beszerzem amit kell. Mondtam neki az EDA-t, egyetértett vele, ha szükségét érzem, miért szenvedjek, csak az a gáz, azt mondta, hogy ha pl. éjszka szülök, amikor csak egy anesztos van, akkor van olyan altatóorvos, aki nem hajlandó beadni, mert "az neki nem munkaköri kötelessége", csak császárnál. Hát kösz. Mert nappal többen vannak és akkor lehet olyat találni, aki beadja, de éjszaka kétesélyes a dolog. Na persze, egy finom kis boríték biztos átírja aaz ő munkaköri szabályzatát :twisted: :twisted: :twisted:
Ja, az aalapítványi szoba 10.000/éjszaka, drágább, mintha szállodába lennék, mondtam is Szabinak, hogy inkább mentünk volna el egy wellness hétvégére :lol: :lol: :lol: :lol:

Még tudnék írni, de nem fárasztalak tovább Titeket, majd holnap folytatom, úgyis mindig hiányoltok :wink:

Puszi

Ja, Szilvi, ez a dátum felülvizsgálat ez csak annyi, hogy nekem az utolsó mensi szerinti szülési időpontom ápr.6 ( netes kalkulátor, a védőnő és a doki szerint ápr 7. ), én még a terhességem legelején 2x is azt álmodtam, hogy Esztike március 28-án, valamikor a hajnali órákban fog megszületni, így én mindig mindenkinek azt mondtam, hogy márc. végére várjuk :lol: De most úgy "döntöttem" :lol: :lol: :lol: , hogy akár jövő hét pénteken ki is bújhat aa kis drága, mert már nem is nagyon bírom, meg melegfront is fog jönni. :lol: :lol:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Vagyok és még mindig egyben. Jázmin nem akar kibújni semmiképpen sem :) köszöni szépen nem kér a világból jó neki bent :)

Ma szaladoztam ide-oda. Huuuuuuu nagyon jó kedvem van. Voltunk az Obiba egy két dolgot venni és a kisszobába nincs függöny. És megláttam a Disneys kis hableányt (Arielt), hogy 1999 Ft-ról 799Ft-ra le van értékelve métere. Gyors vettem is 2,1 métert. Huuuu nagyon boldog vagyok. Ezt a függönyt vadászom az eleje óta és, ha fiú lenne véletlen akkor én gyönyörködöm benne :D szóval feldobta az egész napom :):):)

Szilvi ez az öreg hölgy :) nagyon jópofa. Ismerek egy Alexot, Ő vagy 150 kg és imádja a csokit :) de nagyon jó az öreglány. :D :D

Fanni örülök, hogy jobban vagy. Balázzsal nagy szerencséd van, hogy ilyen jól alszik. Isteni babád van. Mennyi anyuka irigyel téged-e miatt. Legalább tudsz aludni. Remélem Jázmin is ilyen lesz :)

Marcsi Panka hisztije még mindig tök ari számomra. És mennyit nőtt :) kis édi.

Reni egy tanácsot tudok adni, hogy mindenkinek április elejét mondj. Huuuuuuuu mi nagyon szívunk a dátum miatt. Mindenki hívogatja a férjem, hogy megvan-e a baba. Már nagyon elege van. Meg engem is hívogatnak, hogy mikor lesz már........nagyon idegesítő.

Eszti remélem ma írni fog.

Tényleg Fanni a látogatókkal, hogy állsz? Nem túródnak?
Vendég
 


Na itt vagyok!

Tegnap du. jött Hugom és hamar elvitte Anyum...azóta pihenjük... :lol: :lol: :lol: Amúgy nagyon jól ellennék, de nem igazán csípi Istvánt és azt hiszi beleszólhat a kapcsolatunkba. Szte marha nagy gáz van közöttünk (pl. nem ülünk le együtt enni...két gyerek melett, sztetek ez fura??!!!! :shock: :evil: :evil: :evil: Sztem nem, mert mindig vmelyik sír vagy nyüglősik, más a napirendjük.... :evil: :roll: a másik baja, hogy nem beszélgetünk... :roll: Na ja, mikor ott van nem is tudunk...mire lefekszünk csak 5perces gyors mi volt... :roll: :? ). Na mindegy nem panaszkodom, inkább bosszantó, hogy Ő szól be olyanba, ami neki ennyire se ment (sajna Apum nagyon sokat szenvedett mellette és ami a gond, nekem panaszkodott mikor tinédzser voltam...De ezt Ő nem tudja és most már hallgatnom kell, talán ez a legrosszabb... :cry: :cry: :cry: )Na tényleg befejeztem!

Rani, nekem is csak vigyorogtak a teán, de én ittam azért...kitudja mi hat... :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is a borítékos rendszerre gondoltam...az (SAJNOS!!!) mindenkinél hat!!!! :evil: :evil: :evil:
Nálunk meg fordítva van a szitu....Anyósom is meg István is leszarja mi van a gyereken...Legutóbb behozták a kórházba (sőőőt, minden nap így hozták be!!!!) joggingban... :evil: :evil: :evil: Na ez még hagyján, de a lila gatyóhoz piros pulcsi???!!! :evil: :evil: :evil: :evil: Na én ettől kivagyok...
Én mondjuk elpöcsölök a színekkel, mindent próbálok passzintani a másikhoz, meg hogy színben m,enjen, de spec a babakocsink kék-bézs, a takarója bele meg barack... :? ezt már én sem tartottam be annyira.

Szilvi, ne haragudj, de én akkorát szórakozom mindig az öreglányon!!!Esküszöm várom, hogy menjen hozzátok!!!! :oops: :oops: :oops: Bocsi, de annyira vicces, amiket kitalál.... :lol: :lol: :lol: Tudom, hogy ti nem így fogjátok fel... :oops: :oops: :oops:

Anna, talán ma a te napod lesz...Nekem is 3napos rohangálás, ügyintézés után idnult be... :D Drukkk!!!!

Marcsi, igen jó kis időszak ez...Nálunk még 7órát lenyom éjszaka (kopp-kopp!!!), remélem így marad. De talán ha már 2-3 hónapos lesz jobban végig alussza az éjszakát...Én drukkolok nektek!!!

Fanni, tudom most nekem is az volt a bajom, hogy nem haladt a dolog...Én aztán azon paráztam be (de totálisan kitértem magamból!!!), hogy még csak 8cm és nekem nyomnom kellett és mondták még neeee, de nembírtam visszatartani, jött a feje...Aztán kiderült, hogy nekem szerencsém volt, mert kb. fél centi alatt tünt el a méhszáj, szóval nyomhattam volna nauygodtan...
Majd, ha mindenki megszült leírod a sztorid? Én kiváncsi vagyok!!!
Örülök, hogy jobban avygtok! De jó, hogy ekkorákat eszik az Úriember!!! :lol: Nagyon ügyi!!!!!
Nekem azt mondták ne keltsem éjszaka... :oops: Én be is tartom... :oops: :oops: :oops:

Na most megyek, kezdődik a nap...Etetés zsínorban... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Jön tesóm látogatóba és beugrottam, hogy minden rendben. Nincs semmi bajom, csak ez a hányinger meg sav. Büfizem fel a savat. Szódabikarbónán élek 2 napja :( de legalább segít. Nem tudom mi lehet ez a hányinger. Nem hányok csak olyan rossz érzés.

Holnap 8:30 ctg, 16 orvos. Jázmin mocorog minden oké :)

Itt nagyon fúj a szél. Nem semmi ez az idő :( :( nem jön a tavasz :(

Szilvi a párod talált munkát? Remélem igen.

Reni és Szilvi a végén még beelőztök :D szüléstörténetet kérek :D
Van, hogy valaki soha nem szül meg? :D :D mert valahogy úgy érzem nem jön ki sosem :P

Eszti az anyukák már csak ilyenek. Nekem is mindig apa panaszkodik, hogy anya ilyen, olyan de már nem foglalkozom vele. Anyud az a típus aki beleszól mindenbe, de legalább elment és béke lesz. Remélem István (gondolom is) segít a picik körül, mert egyedül. Minden elismerésem a tiéd, hogy két kis csöppséget nevelsz.

Fanni igen nagyon jó az az Anya lettem szöveg. Én még nem érzem, hogy anya lennék :( ez lehet hülyén hangzik, de el sem tudom képzelni milyen lesz, pedig bármelyik percben szülhetek. Szeretem Jázmint, de remélem ha már kézzel fogható a dolog akkor más lesz. Sógornőmre mikor ránézek látom mennyire szereti a fiát :) ez a kapcsolat a szülés után kialakul a hormonok miatt? Az orvosom azt mondta a hormonok tesznek róla szülés után, hogy beinduljon az anyai ösztön nem kell izgulnom, hogy most még ezt nem érzem.

Olvastam néhány történetet anyákról akik nem érezték azt az érzést szülés után, hogy huuuuuuuuuuu ez az én gyerekem, wowwwwww de jó. Remélem nem én leszek az aki ugyan így jár, hogy nem érzem, hogy annyira kötődnék hozzá.

Na nem tartalak fel hülyeséggel benneteket.

Puszika
Vendég
 


Anna, ne aggódj, biztosan érezni fogod.. ha nem is egyből a szülőszobában, akkor majd a kórteremben.. először én is csak azt éreztem hogy húúúúúúúúúúúú de jó hogy kint van :D:D:D:D:D
áááhhhhh de nagy megkönnyebbülés! Aztán néztem, néztem, néztem... egy egyre jobban beleszerettem.. már az első éjszaka úgy beszéltek rá a csecsemősök, hogy hadd vigyék el.. de az még jó is volt.. mert este szó szerint beájultam és aludtam reggelig..

Hát, nekem az anyósom még mindig egy tündér! Tegnap már én mondtam a páromnak, hogy hívja fel, hogy jöjjön át.. mert magától nem telefonálgat, nem jön.. a telefonján van az unokája képe és óránként puszilgatja.. és mikor átjön, azt se tudja mit hozzon... szóval nagyon aranyos.. finoman ő is sugallja a véleményét.. pl. tegnap mikor megjött a hasamon aludt Balázs.. és egyből mondta, hogy húú ez mindig így lesz?? de ezek csak nagyon apróságok..
Az én anyukám fárasztóbb tud lenni, de ő még nem is volt itt mióta otthon vagyunk.
Szóval látogatókból ennyi.. mást nem is nagyon szeretnék.. én még nagyon féltem őt (meg magamat is, ez a hasmenős vírus után) Majd áprilisban jöhetnek a látogatók! :)

Alvás, remélem így is marad.. tegnap is jó éjszakánk volt.. fél 9-kor evett.. majd fél 3-kor, aztán 6-kor ébredt újra.. három napból kettő ilyen volt..de ebből azért még nem vonnék le messzemenő következtetéseket.. de bárcsak így maradna!!! :)

Eszti, szerintem nem fura... nekünk "csak" egy baba van itthon, de még mi sem ültünk le enni.. és persze, hogy nem beszélgettek ha ott van.. ne is törődj vele, a lényeg hogy nektek jó legyen!!
Az a Medela mellszívód nincs meg még véletlenül, aminek tönkrement a motorja??? nekem nagyon kellene a váz, amiben a motor van.. leejtettem és elromlott a tekerő amivel szabályozni tudom az erősséget.

Marcsi, ha még emlékszel én sem akartam cumit adni.. sőt! Soha el sem tudtam volna képzelni, hogy cumit adjak a gyerekemnek.. borsózott tőle a hátam.... de hamar feladtam... :oops: :oops:
Most már azt gondolom, hogy a cumi a legnagyobb találmány a világon! Első nap mikor még nem volt.. Dávid egész nap, majd egész éjjel fel s alá járkált vele a lakásban.. ringatta így úgy.. le sem tettük.. de sehogy nem akart megnyugodni.. állandóan cicit keresett...de nem szoptathatom meg állandóan.. akkor meg teljesen túleszi magát... és akkor az a baj.. szóval ha már semmi nem segít, odaadom neki a cumit :oops: 10,20,30 perc alatt megnyugszik és ki is köpi.. majd elalszik.. inkább ezt választom, mint sírjon órákon át.. abban ő is teljesen elfáradt.. és már szerintem attól sírt.. Szóval ha már semmi nem segít, én azt mondom egy próbát megér... :oops:

Reni, én is mindig február végére gondoltam.. de látod mi lett.. és tényleg nagyon idegesítő volt a végén mikor mindenki hívogatott, hogy EGYBEN VAGY MÉG??? szóval inkább mondd, hogy április vége! :D
Vendég
 


Fanni, örülök, hogy ilyen jó babó!!!! Nálunk bevallom már napok óta este 10-től alszik hajnal 5-ig... :oops: Bocsi, nem mertem írni, nehogy megkövezzetek... :oops: :oops: :oops: Anyám meg Nénikém szerint nincs még egy ilyen mákos, mint én....Tudom, de nem is bírnám, ha nem aludna ennyire jól...De képzeljétek nekem bejött, mert pocakban is így volt nyugton és rá keltem (na meg a pisi-járatra 5-kor). Bibu 4-ig aludt és Ő is megtartotta ezt az időt sokáig. Szóval csajok figyeljetek ezekre a jelekre, nekem bejött!!!

Fanni, sajnos az nem az enyém volt, hanem sógornőmé, az enyém az Aventos, de egyenlőre még nekem is kell...bár tegnap óta nem fejtem, mert 2l van már a fagyasztómban és mivel tegnap óta CSAK szoptatom, nem is akarok már fejni...
Kezdünk belendülni a szopiba. Ma már 100-at kiszívott!!! :lol: :lol: :lol:
Cumi: mi sem akartunk adni anno, de bibunál nálunk is életmentő volt. Ő még a kaja után szerett egy 5percet cummogni rajta...Lillus nagyon nem igényli, de kitudja. Ja és Bibu már fél éve nem cumizik, sec-pec nem kellett neki, szóval én nem bántam meg. :lol: :lol: :lol:

Anna ne aggódj, megjön az érzés, amikor ott van.
Nekem Bibuval rögtön, Lillussal 1hét után jött meg ez az érzés és még mindig nem teljes, de nem parázom mert imádom, csak most már kettő fele kell szeretnem és még nem volt annyi időm... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


:) Örülök, hogy Lillus is ilyen jól alszik! Miért köveznénk meg érte??? :) csak még nem tudom, hogy ez meddig lesz így??? (remélem sokáig) azért azt bevallom hogy a tegnapi siker érdekében, az esti cici előtt lefejtem kicsit, hogy a hátsó zsírosabb tejet egye... ( már ha ez tényleg igaz..)
Eszti, neked mit mondtak mennyit "szabad" ilyenkor enniük? Jól emlékszem, hogy a 7. nap 60-at, a 8. nap 70-et, és így tovább.. és meddig növekszik ez? én már lehet nem is fogom mérni a mérlegen.. ma reggel szopott mint egy gép 10 percig és utána 10g-ot mutatott a mérleg!! (10 perc után minimum 70-et szokott) majd aludt utána 3 órát.. szóval tuti hülyeséget írt ki..
Nem akartam én elkérni a jó mellszívódat! :D Csak gondoltam ha megvan még a rossz motor, abból egy műanyag alkatrész kellett volna.. de ezért nem akarok újat venni.. de egyenlőre tudom így is használni.
Nekem a gyerekdoki, meg a csecsemősök is azt mondták, hogy minden szopi után fejjem le azt a cicit amelyikből evett.. hát meglátjuk meddig fogom még csinálni, de egyenlőre muszáj, mert nem bírnám ki a következőig..
Vendég
 


Fanni, szívesen kölcsön is adnám, ha az enyém lenne. :D :D :D De komolyan!!!!

Nekem sem jó a mérlegem (digitális a tied is???), mert az enyém is össze-vissza mér. Volt olyan, hogy -50-et... :shock: :lol: :lol: :lol: Ügyes a gyerekem, mi? Én úgy vagyok vele, hogy amíg alszik meg eszik addig nincs gond, végülis nem hülyék... :lol: :lol: :lol: De én szándékszom szerdán lemenni megméretni a védőnőhöz...és így letudom, hogy kijöjjön... :lol: :lol: :lol:

Nem tudom mennyit kéne enniük, Bibu betartotta ezeket, sztem Lillus nem. Nekem az elöbb 100-at szívott (már ha jól mértem... :? ), szóval passz. Sztem ne méregessük, ha híznak, akkor nincs gond. Bár a mérleg szerint az enyém még nem hízott, hanem fogyott, igaz minden alakalommal teli a a pelus, szóval vmi lejut. De ráfogom a mérlegre...Lehet jövő héten veszek egy analógot(így hívják a simát????)

Anna, na???Ma szél is van, front is, ünnep is....Szülés??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Csendben vagytok ma csajok!!!!Mindenki pihizik????Én elküldtem Bibut meg Apját sétálni, de jó lenne már neklünk is kimenni.

Na megyek, fölkeltem a csöppem szopikázni.

Borsoooo miatt nagyon aggódom már!!!!!Remélem jól vannak csak nagyon elfoglalt! Manojoco és rég járt erre.
Vendég
 


Igen, digitális és ha jól láttam pont olyan, mint a kórházban volt a csecsemősöknek.
Eszti, Marcsi nektek van, hogy két etetés között nem alszik el?? Bazsu most ezt csinálja.. itt fekszik a kezemben és hála a cuminak csendben nézelődik..
Vendég
 


Nekem Bibu volt ilyen. Jelenleg is többet alszik nappal, mint csecsemőnek... :lol: :lol: :lol:
És én hülye voltam, mert annyira sajnáltam szegényt, hogy ott ültem mellette vagy fogtam :? :? :? Azóta sincs meg egyedül.... :? :? :?
Lillusnak rossz sora van...Ő :? t vagy ott :? agyom vagy fölkötöm... :lol: :lol: :lol: 2.gyerek sors!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?