Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sági!

Gratula a kislányhoz! :) Van már név? (Vagy csak én nem emlékszem rá a szita agyammal? :oops: )

Május:

Ha nincs magánorvosod, akkor csak a kórházba tudsz bemenni, ha valami aggasztó van, nem? Szerintem is a vérzés az megér egy utat a kórházba, bár sajnos én úgy tudom, hogy a 12-14. hétig a minden vagy semmi elve érvényesül. Vagy megmarad a baba, vagy nem. Magyarul hogy nem nagyon tudnak mit csinálni a kórházban, amit te otthon ne tudnál megtenni: pihenni.

Bár az is szent igaz, hogy akinek valami oknál fogva veszélyeztetett a terhessége (pl lombik vagy korábbi vetélés) akkor arra jobban oda kell figyelni, és úgy tudom, lehet hormonokkal rásegíteni, hogy megmaradjon. De ha veszélyeztetett lennél, azt már úgyis tudnád, nem?

Az Istvánban nincs rutin beöntés és borotválás, de szerintem az összes többi orvosfüggő. Márminthogy vág-e, mennyit hagy vajúdni mielőtt császárt rendel, stb. Hallottam, hogy van ahol 6 óra vajúdás után úgy gondolják, ideje császározni. Én 17 órát vajúdtam, és nagyon örülök (annak ellenére hogy ott és akkor borzasztó volt), hogy a dokimnak nem járt el a keze és hagyott engem vajúdni. Pedig kiabáltam ám! :) Főleg a végén.

Szex:

Hát. Nem állunk valami fényesen. Még az első terhességem alatt aktívabbak voltunk. Sőt, jóval. Most általában Zsuzsa mellett olyan fáradt tudok lenni, hogy csak eldőlni van kedvem. Meg ugye gyerek mellett a spontaneitás szenved... mert nem tudsz akkor nekiesni a párodnak mikor éppen megkívánod, hanem ki kell várni amíg a gyerek alszik vagy nincs ott, és huzamosabb ideig csak este szokott aludni, addigra meg már mint mondtam, dőlök be az ágyba.

Nem ideális, de ez van. Két gyerek mellett gondolom méginkább ez lesz.

Timocska!

Csini poci! :) Neked is biztos átadják már a helyet! :)

Terhességi nyűg:

Legújabban légszomjam lesz és szédülök, főleg ha emberekkel zsúfolt helyen kell ácsorogni. Ha mozoghatok, az nem olyan rossz, de az ácsorgás nagyon rossz hatással van rám. Múltkor a Tescóban lettem majdnem rosszul mire odaértünk a pénztárhoz, ki is hívtak egy biztonsági emberkét, aki kérdezte, kell-e orvos. Az bezzeg nem jutott eszükbe, hogy egy pohár vizet hozzanak, az sokat segített volna. De mindegy. Szerintem most is a vérnyomásom esik a béka feneke alá, holnap megyek dokihoz, megméretem. Zsuzsával is volt hogy 70/50 volt. Szerintem most is nagyon alacsony. És nem lehet vele mit csinálni, múltkor is annyit mondott a dokim, igyak kávét. :roll: Hát azt nem szoktam, de teát igen.

Május:

Még annyi, hogy én is az Istvánban szültem, és mikor berohantunk egyik hétvégén mert úgy éreztem, nem tudom felébreszteni Zsuzsát és nem mozgott aznap a hasamban, egyáltalán nem néztek hülyének hanem szépen megvizsgált az ügyeletes orvos. Az én dokim nem adta meg nekem a magántelefonszámát, ha bajom van, akkor először a kórházba megyek, és ha gáz van, hívják őt. De eddig minden Istvános doki nagyon lelkiismeretes volt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit elmaradtam, mivel velem semmi nem történik igazán Nati pedig beteg volt, ezért egy kicsit átrendeződtek a programjaim. Ma mentem az AFP leletért. Amikor a doki elküldött, hiába mondtam neki, hogy egy kicsit korai, nem figyelt rám, csak a menstruáció alapján volt hajlandó számolni. Most visszajött az eredmény és csodák csodája, értékelhetetlen, mert túl korai. Nagyon megleptek, úgyhogy ma ismét voltam vérvételen.

Rokica,
A vérnyomással én is érdekesen állok, ma mértek 80/50et, ami az eddigi legalacsonyabb. Fura, hogy egyáltalán nem éreztem, hogy alacsony lenne. Amikor a védőnő mondta, hogy 80as a vérnyomásom, bután csak annyit tudtam kérdezni, hogy melyik érték. Azt hittem, ennyivel már illene szédülni egy kicsit én meg totál energikusnak éreztem magam. Éjszakáitok? Amióta Nat beteg ismét visszaestünk, ma hajnalban csak 1 és 2 között 4x ébredt fel. A többit nem is tudom, de biztos 10en valahány.
Így a szex témához inkább hozzá se szólok.

Kép KépKép
lorca
 
 


Majus!
En most is azt mondom, korhaz! Kulonosen, ha verzes vagy gorcs van. Utobbi lehet tolofajas, akarmikor van is, akarmilyen korban vagy is, arra azonnal magneziumot adnak. Mig bent voltam, este 11-kor hoztak be egy 29 hetes lanyt - rogton magnezum infuziot kapott. Nem vicc ez! A verzes megintcsak nem. Nem normalis jelenseg. Az en koromban legalabbis (20. het). A tesomnak raadasul anno a dokija mondta, hogy ez sajna nem a termeszet dontese volt, ha azonnal bemegy, meg tudtak volna akadalyzni a dolgot. Szerintem a kritikus idoszak utan (13. het) mar inkabb meg lehet kaadalyozni a vetelest, hiszen a baba mar joval erosebb, tobbet bir. Hacsak nem folyik el az osszes magzatviz (ami a verzes masnap reggelen tortent a tesomnal), akkor van megoldas, ha ideig-oraig is. Es raadasul a dokik (meg a noverkek is!) halalkomolyan veszik a problemadat! nem sajnaljak rad az agyat, meg akkor sem, ha nincs sok penze a korhaznak, a baba nagyon fontos nekik. Barmit lehet kerdezni, nem fognak kinevetni, segitenek mindenben. Szoval aszondom: ha ugy erzed, baj van, ne hezitalj, irany a korhaz!!! Az anyak szerintem ugyis erzik, hogy baj van-e, vagy csak a gazok gyotrik...
kami
 
 

 
 

Ja, meg nem is irtam: a parom meglepett egy igen jo kis konyvvel: Trabert Ivett - Hurrá, terhes vagyok! - de frászt kapok mindenkitől!. Ismeri valaki? En beszarok rajta, annyira jo :)

Kép
kami
 
 


szevasztok!
majus3
Vizitornára a MOM Wellnessbe járok, kedden 17:30, csüt. 17:00, sajnos egy kicsit drága (ha bérletet veszel akkor 1600.- egy alkalom...), de nagyon szuper. Én a fájós csípőm miatt választottam a vízben való mozgást, de nem bántam meg. A víz kellemes meleg, és tiszta.
A nyaki redős vizsgálat nálunk sem volt kérdés, ahogy az AFP sem. Ezek szerintem hozzá tartoznak a terhességhez.
Gratula minden újonnan kiderült neműhöz.Sajna mi még nem tudjuk ki lakik odabenn, mert folyton eltakarja.
Beöntés: ez majd akkor elválik, de nem zárkózom el előle.
BOrotválás: jobb, ha nincsenek zavaró tényezők.
Na mára ennyit, szaasztok! deako

Kép
Kép
deako
 
 


Sziasztok!
Csak dobok egy táblát és rohanok dolgozni!
Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hello Timo!
Lszi ird at a vahato idopontot feb 23-ra, mert ez most a legujabb... Kofike!!!!
kami
 
 


Sziasztok!
Timo
Jó a tálicsku! :D Írd majd bele légyszi,hogy a szülés várható ideje március 4.Köszi!
Lányok,mi a helyzet a talival?Legyen valamikor?Javaslatok,hogy mikor(hétköznap-hétvége...).?!
Na és mi lehet Cattel?Már vagyunk egy páran,jó lenne azt a fotóalbumot is folytatni.Mindenkiről kép,aztán talis fotók,nagy pocakos fotók,babaák....Jut eszembe elfelejtettem csináltatni a zurammal fotót.Na majd ma.
Kami
Mit csinálsz?Remélem otthon vagy és pihengetsz!
Vendég
 


Szia Sagi!
Itthon vagyok meg ezen a heten. Utana munka (1 het kb), aztan meglatjuk. Jo itthon, szivem szerint mar be se mennek, na de sajna ezt nem lehet...
kami
 
 


Sziasztok!
Kami,
Sajnálom, hogy kórházban voltál. Velem is ez volt a múlt héten egy nagyon kicsi barnázás (de asszem ezt már artam) Én a dokimat hívtam fel és azt mondta ha szigorúan betartom az utasításait (fekvés, magnézium, vitaminok), akkor nincs értelme befektetnie a kórházba, mert ott is csak ezt csinálnák és itthon mégiscsak jobbak a körülmények. Szóval én itthon pihentem és azóta nem is volt semmi gond. Holnap megyek hozzá, hogy megint megnézzük minden rendben van-e odabent.
Gratulálok a kisfiúhoz !

Timi,
Tényleg nem kéne ennyit dolgoznod!

Rókica, Lorca,
Az én vérnyomásom alapból is nagyon alacsony szokott lenni, de mióta babát várok még alacsonyabb, mindemellett a pulzusom meg 100 fölött van. Sajnos nekem is sokszor van légszomjam nem csak tömegben, hanem még néha itthon is.

Már nekem is szépen növöget a pocakom. Most vagyok abban az időszakban, hogy a saját nadrágjaim nem jönnek már rám, a kismama nadrágban meg olyan vagyok, mint egy bohóc, de mmár kénytelen vagyok azokat hordani.
Hétvégén végre elnéztünk egy bababoltba, csakhogy lássuk mit és menyiért lehet kapni, a párom persze még egy kis apróságot sem engedett venni, azt mondta, hogy még túl korai :cry:

Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Moni!
Valo igaz, en is csak fekudtem a korhazban - de megnyugtato volt tudni, hogy akarmi tortenik, ugranak a noverek / dokik. Most en is itthon fekszem, en is holnap megyek vissza a dokimhoz kontrollra. En is kaptam magneziumot meg folsavat - de sajna a verzest egyik se befolyasolja :( Arra duphastont adtak, de most csak semicillin-t szedhetek... Hatha holnap okosabbak leszunk!!! Ma pl halvanyrozsaszin valadek jott belolem, ami jobban megijesztett, mint a barna... jo lenne tudni, ez mitol van... azelott mar aszittem, minden OK!!!! :shock: Tegnap Aron sokat rugkapalt este, remelem jol van odabent!!!!
kami
 
 


Kami,
A duphaston egy progeszteron készítmény és valóban a terhesség elején vérzésre szokták adni ( nekem is kellett szednem egy hasonló gyógyszert a lombik miatt), de ilyenkor már nem valószínű, hogy emiatt van a vérzés. Én azt hiszem sejtem, hogy mi volt a gond, ugyanis előző este hancúroztunk apával és lehet hogy ezt nem nézte jó szemmel a babó. Azóta nekem nem volt semmi, se barna, se rózsaszín, de majd a doki biztosan mond valamit holnap.
Olyan jó neked, hogy már érzed Áront odabent. Már én is úgy szeretném!

Kép
móni23
 
 


Hat ez az, az a gond, hogy a 20. heti "verzes" (ezt ugy kell elkepzelni, hogy a huvelyvaladek nem atlatszo / feher, hanem enyhen rozsaszines arnyalat, vagy pedig 2-3 icipici barna foszlanyka van benne, mikor feher - szoval nem boseges, osszefuggo, elenkpiros verzesrol van szo) mar akarhogy is vesszuk, nem termeszetes, mint mondjuk a beagyazodas idoszakaban... ez az egy dolog, ami aggaszt. De mivel ugy kb 3-4 naponta jelentkezik es semmi egyeb nem kiseri, nem aggodom halalra magam. Most pl mar korhazba se rohantam vele, ugyis talizok holnap a dokival. Elterelem itthon a figyelmem rola: alszom, olvasok vagy nezek bugyuta sorozatokat (az elobbpl a Baywatch-ot az RTL-en :)) es igy eleg jol telik az ido meg ugy is, hogy passziv vagyok...

Mindenesetre ha rug a baba, egeszen megnyugszom. Tegnap este olyan aktiv volt, el se hittem. Valamelyik nap meg befeszkelte magat legalulra, ugy tele volt az alhasam, mintha ko lett volna benne! Rimankodtam neki, masszon mar ki onnan, mer anyunak nem jo. De hiaba. Aztan ejszaka arra ebredtem, hogy Zsebibaba kecmereg kifele, rugkapal, mint az orult, nem volt neki konnyu onnan kibujni - de kibujt a kis maki es azota a szokott helyein van - bal vagy jobboldalt :) Imadom ezt a kis gyagyast! :lol:
kami
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek tegnap este Babóca úgy beindult,hogy nem csak a kis buborékokat éreztem hanem határozott mozgolódást,de úgy hogy még a pocakom is mozgott.Nagyon élveztük,a legjobb,hogy a párom is látta és annyira boldog volt Ő is!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kami bátorítására (ugyanott dolgozunk - még :) ) én is csatlakoznék hozzátok, ha nem bánjátok!
Olvasgatlak Titeket egy ideje, és olyan jó kis társaság van, hogy szívesen bekapcsolódnék ha nem bánjátok.

Röviden magunkról: 24 éves vagyok, férjemmel Dunakeszin lakunk. Picúr nevű pocaklakóm 15 hetes és 1 napos, a nemét még nem tudjuk, de ha ő is úgy akarja, akkor a jövő hét pénteki UH-on megtudjuk - én titokban nagyon kislányra vágyom, de majd meglátjuk :)

Kami, örülök, hogy minden rendben veletek - azért a saját "forrásaimon" keresztül hallottam rólad a híreket! :D
Gratulálok mindenkinek a pocaklakókhoz! Vigyázzatok nagyon magatokra!

Barbi
Vendég
 


Szia Barbiiiiiiii!!!!
Vegre itt!
Hat nagyon remelem, hogy minden rendben, ma megyek dokihoz, megnez megegyszer es remelem mindent de mindent rendben talal!!!!
Es akkor jovo hetfon ismet munka, bent talizunk. De ezt majd o donti el es en csinalom, amit mond...
kami
 
 


Kami, azt szerettem volna kérdezni tőled, hogy mennyi volt az UH az IMS-ben? Mindenféle bejelentkezés nélkül csak átmentél és fogadtak?
Csak vész esetére :D

Megértem, hogy nem vágysz vissza :D Én is szinte már a napokat számolom Karácsonyig - onnantól én sem leszek :D
Vendég
 


Ha viszel beutalot, ingyenes. Egyebkent ha jol emlekszem 4-5e Ft. De a dokim az ottani szakvelemenytol (ami vegeredmenyben nem is volt) dobott egy hatast. Szoval csak arra jo, hogy lasd, mozog a babad es dobog a szive. A tobbi, amit mondanak, hat... nemtom...
kami
 
 


Sziasztok!
Sági,
Fantasztikus lehetett érezni és látni ahogy mozgott Babóca :D

Barbi,
Üdv köztünk. Majdnem egyidős babások vagyunk! Nem akarsz te is vonalzót csinálni?

Kami,
Hányra mész dokihoz? Biztosan mindent rendben fog találni, ne izgulj!
Én majd csak 16:15-re megyek, majd este megírom, hogy mi volt.

Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Moni!
En 17:45-re megyek es remelem minden OK, bar UH nem lesz :( Lehet, hogy behiv korhazba is holnapra UH-ra. REMELEM!!!
Most megyek agyba, puszi mindenkinek!!!
Kami (es Aron)
kami
 
 


Szia Barbi!
Üdv köztünk!!!Gratula neked is a kis pocaklakóhoz!!! :P
Fotód van,rakhatnál fel!?
Kami,Móni
A dokinál biztos minden ok lesz!!!! :P
Vendég
 


sziasztok,
újra itt vagyok. Megpróbáltam kicsit visszaolvasni, de már rájöttem, hogy nem foglak tudni követni benneteket....(mi is elkezdtünk építkezni mint Cat-ék)

Kami,
nagyon vigyázz magadra, inkább feküdj sokat, mert tényleg nem szerencsés a barnázás sem.

Ja, mint Móninál, nekem is egy hancúros éjszaka után kellett berohannom az ügyeletre, (friss vér látványától teljesen reményvesztetten), de szerencsére nagyon kis kapaszkodós és már jó helyen van a lepény.

Ági, Kami (sőt már Roki és Niki is): nektek mennyire biztosra mondták meg a bébike nemét?
Én nagyon beleélős vagyok és rugalmatlanul reagálnék, ha később mást mondanának, szóval eleinte nem akartam tudni, hogy fiú-e v. lány. Aztán Apa meggyőzött, hogy legalább mi tudjuk meg, ha a családot nem is avatjuk be.
Mit szólnátok, ha 1 hónap múlva mégis az ellenkezőjét mondanák az orvosok?

Ági,
én is tegnap láttam először, hogy mozog a hasam (kicsit ijesztő is volt). Meg azt szoktuk játszani, hogy szorosan a párom háta mögé fekszem és a hátán érzi a (persze minimális) kis mozgásokat.

Remélem, "a 16. hét alattiak" is hamarosan érzik, elmondhatatlan érzés!!!!

Barbi,
én is gratulálok és csak kellemes meglepetéseket kívánok a következő 5-6 hónapra...Majd lehet, hogy találkozunk a dunakeszi védőnéninél, ha esetleg a Tábor utcába jársz...

(ritkán jelentkezem, de akkor be nem áll a szám :roll:
na, sziasztok: Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást :)
Már csináltam vonalzót, de nem tudom, hogy hol kell beállítani, hogy mindig megjelenjen :oops: Tudtok segíteni?
Próbálok feltenni egy pocis képet (ez 13+5 napos korban készült) és egy UH-os sztárfotót (ez pedig a 12.heti nyaki redős UH-on).
Pénteken megyünk 4D-re, mert már nagyon kíváncsiak vagyunk a Picúrra és szeretnénk tudni már a nemét is :)
Kata, és a Barátság úti rendelőbe járok védőnénihez!

Kép Picúr 12 hetes

Kép Pocakfotó 13+5
Vendég
 


Úgy néz ki, hogy sikerült beállítanom!
Próba cseresznye :)
(bocs, hogy ilyen béna vagyok...)
Vendég
 


Sziasztoooook!!!!

Megjottem az imadott dokibacsimtol es a hirek: mehszaj zart, baba jo nagy lett, kesz kiskrapek, ahogy o mondta. Es, ha minden igaz, sikerult megtalalnia a bunos hajszaleret a mehszajban! Lekezelte ezust-nitrattal, aszondta 2 nap es begyogyul. Jajjjdejolenne'!!!

Barbi, hetfon megyek vissza dolgozni! Aszondta az imadott dokiba, menjek emberek koze, ott nem fogok ennyire figyelni (ha tudna, hogy ott is csak babanetezek :)) GRATULA A VONALZOHOZ!!

Bigsis: ha megnezed a vonalzom melletti fotot, akkor tulajdonkepen a kukijat latod kozepen Zsebibabanak :). Hat, eleg biztosnak nez kis :mrgreen:

most megyek, beveszem a szemicilinemet, mert csak utana egy oraval ehetek es mar most kopog a szemem... Ja, es a hir: ma en is ereztem KIVULROL Zsebibaba aktivitasat. Vigyorgorcsot kapott a szam!!!! Vicces erzes! Es Zsebibaba mozog, mint egy kis motolla!!!!
kami
 
 


Sziasztok!

Kami,
Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál, és hogy végre megtalálta mi a gond.
Már én is érezni akarom babót!!!

Bigsis,
Nekem szerncsére vér nem volt akkor csak barna, de tuti, hogy attól volt.
Az építkezés nem kis meló. Új házat építetek, vagy csak átalakítatok,

Barbi,
Nagyon szép kis hasad van már. A baba nemére már mi is nagyon kíváncsiak vagyunk, de tegnap pont úgy feküdt, hogy nem látszott.

Tegnap mindent rendben talált a doki. A méhszáj teljesen zárt, a lepény jó helyen van és a babóval is minden rendben már 15 cm. Jövőhéten megyek AFP-re.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!

Tegnap este volt meg egy kis izgalom - apa szegeny vacsira nem edes-savanyu martast adott a rizshez, ahogy hitte, hanem csipos-szecsuanit :shock: ... Pedig olyan gyonyoruen talalt, epp csak a virag hianyzott a talcarol... Meg kortet-almat-barackot-narancsot is folvagdalt, hogy Zsebibaba vitaminhoz jusson. Gyanus volt, hogy csipett az edes-savanyu, en nagyon utalom a csiposet, de annyiban hagytam. Hanem egy ora mulva azt hittem, megszulok!!! :shock: Irdatlanul gorcsolt a hasam, feszult a pocakom, mondom NEM IGAZ, MEGISCSAK ELVETELEK????? Fekudni nem tudtam, csak beka pozban elore dolni az agyon es eleg hulyen vettem a levegot... Aztan kivanszorogtam a WC-re es egy az egyben kitrottyoltam mindent... es a baj is elmult ezzel egyutt. Szegeny apu csak ma reggel latta meg hutoben pakolaszas kozben, mit is adott nekem!!!! Ugy sajnaltam szegenyt, olyan rosszul erezte magat az esettol, pedig annyira keszult nekunk a vacsival Laughing Imadom ezt az embert, nem lehet ra haragudni, olyan kis maki!!!!

Ma reggel mi is szorakoztunk apuval: a hasamra tapasztotta a kezet, en szurkaltam a pocakomat, Zsebibaba meg vidaman rugdosott. Apunak ez volt az elso ilyen elmenye, azelott mindig csak en jelentettem neki, hogy "ma is rugott a baba" meg hogy "na, most is mocorog eppen" - es hat nagyon meghato volt latni, ahogy vigyorog a kisfiacskaja rugdalozasara :D
kami
 
 


Szia Moni!

Orulok, hogy minden OK!!! A 18. heti UH-n hatha elarulja, hogy kisfiu-e vagy csajszi :)

Nekem majd csak a 24/25. heten kell mennem legkozelebb a cukorremalomra. Addig csak elveznem kell, hogy Zsebibaba rugdalozik :) Nagyon aktiv! Reggel, napkozben, este, kaja utan, ejszaka - tokeletesen mindegy neki, csak rendetlenkedhessen odabent :) Igazi mi fiunk :) Meg a csipos szecsuani utan is tancraperdult (mielott begorcsoltem volna... meg a trotyi utan is), pedig aszittem inkabb bekabul :)
kami
 
 


sziasztok!

szia barbi! üdv itt, tökjó, h van új csapattagunk! n csinos vagy a pocakfotós képen! (persze jöhetné még néhány nálam "fiatalabb" mami is - álom, édes álom :P )

kami!
micsoda izgalmak!!! n örülök, h a barnás-rózsaszínes ügy megoldódni látszik!

bigsis! dejó, h te is előkerültél!

tényleg cat-ről tud vlki :?:

én voltam tegnap védőnőnél. nagyot nőtt a szememben. megnyugtatott, h van több doki is, aki nem csinál 12. heti uh-t. ezt mondjuk még mindig nem sikerült teljesen elfogadnom, de azért örülök, h elvileg nem szakmai tévedés volt. de a legfontosabb, h hallgattunk szívhangot, és sikerült!!! hááát csajok, én iszonyúan meghatódtam! így uh-kép nélkül csak a hang sztm még ütősebb...

móni! csatlakozom, én is n n vágyom már érezni a babuci mozgását!

majus3
 
 


Majus! Bent a korhazban, amikor azt se tudtam, mi van velunk, az egyik reggel hoztak a 29 hetes leanyzonak egy mozgo NST-t vagy mit. Meghallgattak a babaja szivet. Kikunyiztam, hogy Zsebibabaet is hallgassuk mar meg. Sirni tudtam volna a gyonyortol!!! Ugy vert a kis szive, el se hittem. Masnap reggel mar automatikusan hoztak hozzam is. Nincs ennel megnyugtatobb hang a vilagon!!! Egyetertek veled, meghato es klassz!!!

Jo az, ha te vagy a legfiatalabb: mire elersz a fordulopontokhoz, mar tudod, mire szamithatsz. Tudod, mik a meresi hatarertekek, tudod, milyen tuneteid lehetnek, tudod, mikor mozdulhat a baba ugy, hogy erzed :) Mindent tudsz elore :)

En most ultettem. Tulipanhagymat meg leandert. Elobbit meg Hollandiabol hoztam kikuldetes utan (meg nem tudtam, hogy Zsebibaba mar a pocimban van! Csak azt tudtam, hogy nem jott meg, de arra gibdikta., biztos a reoules miatt... 2 nap alatt 2x... ! Es nagyjabol Zsebibaba szuletesekor fognak kihajtani - ok lesznek Zsebibaba ikertesoi :)). Utobbit "illegalisan" szereztuk a balatoni nyaralas alatt :mrgreen: Remelem mind megmarad es tavasszal szep viragarban fog uszni a teraszunk!!!
kami
 
 


gibdikta. = gondoltam :) Nemtom ezt hogy varazsoltam ide :)
kami
 
 


Sziasztok!

Kami, örülök, hogy megoldódni látszik a barnázás! Akkor hétfőn talizunk megint! Szegény párod ezzel a szecsuáni kavarodással :D Ez van amikor az ember nagyon igyekszik :D

Én bugyborékolást 1 hete éreztem először, azóta is rendszeresen! Nagyon furi érzés volt, de tök jó! Kívülről még nem látszik semmi, egyenlőre csak "hallható" ha a párom odateszi a fülét a hasamra :)
Képzeljétek, azt álmodtam, hogy kislányunk lesz: kb. 2-3 éves volt az álmomban, kék szem, szöszi kleopátra frizura és egy nagyon husi kötényruhát viselt! Azt hittem elolvadok :) Ja, és álmomban Emmának hívtam, pedig a lány nevünk elég fix: Sára. Mondjuk én régebben nagyon Emmát szerettem volna :roll:
Aztán a végén kiderül holnap, hogy kisfiú lesz :D

Na, megyek vissza dolgozni még egy kicsit... Bár semmi kedvem...

Barbi
Vendég
 


Sziasztok Kismamák!

Elég régóta olvasom már a topikot, s ha megengedítek szívesen csatlakoznék hozzátok. 15 hetes pocakos vagyok, a második babánkat várjuk a férjemmel. A kisfiam 27 hónapos, Botondnak hívják. Igazából azért csak most jelentkezem nálatok, mert két vetélés után még csak most kezdem valóban beleélni magam abba, hogy újra kisbabánk lesz! A másállapot eleje abszolút fordítottja volt annak, mikor Botonddal voltam terhes. Most állandó rosszullétek gyötörtek, iszonyú gyomorgörcseim voltak, átéltem az első trimeszter minden lehetséges negatív tüneteit. De egy percig sem bántam, csak azon aggódtam, hogy a baba maradjon meg nekünk! Aztán a 11. hét körül ezek a tünetek szépen elmaradoztak, s mostanra egy kis émelygés, hányinger maradt csak. Még nem tudjuk a baba nemét, titokban kislányban reménykedünk, de tényleg az egészség a legfontosabb. Most hirtelen ennyi, igyekszem rendesen bekapcsolódni, ha megengeditek, már amennyire az örökmozgó nagyfiam engedi. :) További jó pocakosodást mindenkinek!

Swen
swenson
 
 


Hello Swen!
Udv nalunk! Irj meg mindent magadrol: mikorra varod a babat, hol szeretnel szulni, hany eves vagy stb es Timo beletesz a tablazatunkba :) Az elso ket vetelesed az elso trimeszter alatt volt? Mert akkor mar nincs miert aggodnod :) (Mondom en :))
kami
 
 


Szia Kami!

Én is nagyon szorítottam ám értetek! :) Igen a vetéléseim a 6-8. héten voltak, de tudod az elején azt mondtam, hogy akkor nyugszom meg ha hallom az uh-n a szívhangot - a vetéléseseknél ez már sosem volt-, aztán azt, hogy ha betöltöm a 12. hetet, most meg azt ha megmozdul. :lol: Aztán amíg itt nem tartom a kezemben, úgyis bennem lesz a görcs. De persze ez csak olyan tudat alatti, azért igyekszem ám a pozitív hozzállást sugározni a pocaklakónak! :) Meg tudod, amióta itt van nekem Botond és újra itthon vagyok vele, néha lelkifurdim is van, hogy kicsit elfelejtkezem a második babáról...vagyis kevesebbet foglalkozom vele, mint az első babánál. :oops: Amúgy 32 éves vagyok, ma 15+O, szülés várható ideje: 2007.március 29. , Szolnokon fogok szülni, itt is lakunk. A bekerülésért előre is nagy köszönet!

Swen
swenson
 
 


Koszi szepen, Swen. halistennek ugy nez ki, nincs baj. A munkahelyemen majd jol elfelejtem ezt az egesz zurt :)
Meg max 4 het (neked hamarabb is, mert nem elso baba!) es erezni fogod, ahogy mozog :) A gorcs meg szerintem termeszetes. Mindenkiben benne van, akiknek meg rosszbtapasztalatuk van, meginkabb... En is azt varom, hogy mar a 36. hetben legyek :) Utana mar barmi kor johet vegulis Aron...

Timo neked is csinal egy sort a tablazatban :) csak nemtom mikor, a heten eleg elfoglalt lesz... Jonnek majd a tobbiek is, csak mostanaban kicsit pangunk, mindenki elfoglalt meg rohan a dolga utan :) most meg konnyeden megtehetjuk :)
kami
 
 


Sziasztok!

Barbus, Swenson!

Üdv közöttünk! :)


Lorca, Móni!

Most mérte a vérnyomásom a doki, és teljesen rendben volt, 110/70. Úgyhogy nem tudom mire véljem a rosszulléteket, ő azt mondta, ha tudom hogy egy helyben ácsorgás közben leszek rosszul, akkor ne ácsorogjak egy helyben. Jó tanács, csak kicsit kivitelezhetetlen, akkor hogy megyek bevásárolni???


Timocska!

Köszi a táblát! :) Látom már be is írtad az új infókat. :)


Bigsis:

Az UH-s orvos eléggé határozottan állította, hogy kislány, de konkrétan nem kérdeztem rá, mennyire biztos benne. A saját dokim aztán mondta is, hogy ilyenkor még nem lehet biztosra mondani. Ezt mi tudjuk is, mivel David első fiát az utolsó pillanatig kislánynak mondták, olyannyira, hogy már be volt szerezve a rózsaszín babakocsi, a rakás lányruha, és mikor megszületett a baba, az orvos első kommentárja az volt, hogy "hát ez nem Zoé" :) Nekem nem probléma ha kiderül, hogy kisfiú, max akkor be kell szerezni majd egy pár fiú ruhát és kész. :) Én elejétől kezdve úgy voltam, hogy MINIMUM egy kislányt szeretnék, ő már megvan, most már örülök akár kisfiú, akár kislány. Mindkettőnek tudok jó indokot találni, hogy miért jó is, hogy az. :)


Kami:

Izgis a szecsuáni történet! Örülök hogy minden rendben van. Én általában nem vagyok érzékeny a csipős kajákra, imádom őket, és szoktam is enni minden különösebb probléma nélkül. Viszont tegnap ettem olyan erős csalamádét, hogy ma estére jól meghajtott. Gondoltam is rád meg a szecsuáni csirkére! ;) EGyébként ezt érdemes megjegyezni a terhesség végére, mert az erős bélmozgások be tudják indítani a szülést. Sok 40+ hetes anyuka reménykedik, hogy majd a csipős kaja fog velük csodát tenni, mikor már nagyon elegük van a hatalmas pocakból! :) Az ember ilyenkor még el sem tudja képzelni, milyen kényelmetlen tud lenni a pocak a végére. Nyűgös kismamák bevetnek mindent a lépcsőmászástól a ricinus olajig... csak már vége legyen. :)


Swenson!

Szerintem a "görcs" mármint a gyerek féltése nem múlik el szülés után. :( Bár ezt már mint tapasztalt anyuka biztos te is érzed! Az ember új dolgokat talál, amin aggódni tud a gyerek egészsége és épsége miatt. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Kami! Örülök, hogy minden rendben veletek, kívánom, hogy végleg szűnjön meg ez a folyás!!! Ja és olyan lüke vagyok, hogy nagyon köszönöm a kedves fogadtatást! :) A táblázatba bekerülés bőven ráér! :) Valóban használjatok ki minden percet pihenésre, a párotokra, kedvenc időtöltésetekre, kedves első babát várók, mert aztán bizony egy ideig gyökeresen átalakul a napirendetek, s ezeket nehéz lesz beiktatni! Na persze nem ijesztgetni akarok senkit, mert ennél édesebb teher nincsen, csak szülés előtt én sem nagyon értettem miért tanácsolja mindenki, hogy pihenjek annyit, amennyit csak tudok. Utána megértettem... :)

Rokica! Neked is köszönöm a kedvességed! Valóban az aggódás már valószínűleg életünk végéig megmarad, csak valahogy amíg a pocakomban van a baba és nem látom, nem érinthetem meg, sőt nem is érzem, addig valahogy nagyobb a nyugtalanság. Ha itt van már velem, lehetek olyan beképzelt, hogy azt hihessem, hogy majd én meg tudom védeni mindentől!!! (Persze tudom, hogy ez nem igaz, de én ilyen türelmetlen kismama vagyok, várom már a nagy találkozást nagyon!!! :D )

További szép napot!

Swen
swenson
 
 


Rokica!

A lényeget elfelejtettem: gyönyörű a kislányod!!!!

Swen
swenson
 
 


Sziasztok!

Kami,
Megmosolyogtam a szecsuáni történetet. Én nagyon szeretem a csípőset, de mióta babás vagyok valahogy nem kívánom.
A kedvenc virágom a tulipán, de mivel társosházban lakunk, és nincs kertünk így csak szüleimnél gyönyörködhetek bennük.

Május,
Mi még nem hallgattunk szívhangot a védőnőnél, de legközelebb mikor megyek megkérem én is biztosan nagyon jó lehet. Az az igazság hogy én még nem is hallottam, mert a dokinál az uh-t nem lehet kihangosítni, így csak láttam a szívverését.

Swen,
Üdv köztünk. Sajnálom, hogy így megszenvedted az első időszakot, nekem szinte semmi tünetem nem volt. Sajnálom a vetéléseidet is, de mivel azok az első hetekben voltak, most meg már a 15 héten vagy, így biztosan nem lesz semmi baj.
Képzeld én is március 29-re vagyok kiírva.

Rókica,
Ez pont olyan mint a papám vicce, "mikor a beteg bemegy az orvoshoz és mondja neki: Doktor úr, ha így csinálok akkor fáj. Mire az orvos: Hát akkor ne csináljon úgy."
Szóval az egyszerűen kivitelezhetetlen, hogy ne menjünk emberek közé és álljunk sorba.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!

Swen, majdnem egyidős babások vagyunk :D "Hivatalosan" 2 nappal járok előtted. Nem lehetett semmi feldolgozni ami veletek történt, minden elismerésem a tiéd! A Botond nagyon jó név, nekem is nagyon tetszik, még győzködöm a férjemet, mert ő nincs oda érte. Majd meglátjuk, fiú névben nagyon bizonytalanok vagyunk még. A lány nevünk ugyan fix volt, de tegnap este megbeszéltük, hogy ha kislány lesz, akkor hallgatunk az álmomra és Emmának fogjuk hívni :D Nem vagyunk babonások, de a megérzésekben hiszünk. Már nagyon be vagyok sózva! Másfél óra múlva megyünk!!! Aztán lehet, hogy nem is fogja megmutatni magát, hagy izguljunk még egy kicsit :D
Roki, nem semmi a sztori amit írtál, hogy csak a szülésnél derült ki, hogy kisfiú! Én biztos lehidaltam volna! :D Egyébként én sem bírom az egy helyben ácsorgást, ami nem az igazi, mert busszal járok haza, fél óra az út, és ha nincs ülőhely, akkor nem adja át senki... A múltkor is láttam, hogy többen megnézték a pocim, de senki nem adta át a helyét, csak egy 40 körüli nő, miután már elszédültem... Jól leszidott a férjem, hogy miért nem szóltam előtte, hogy le akarok ülni, de hát én nem vagyok az a típus...
Remélem szép idő lesz hétvégén! Menjetek nagyokat sétálni, amíg még bírjuk :D
Vendég
 


Sziasztok!

Swenson:

Érdekes, én pont fordítva vagyok. Addig jó a babának amíg bent van. Teljeskörű luxus ellátás. :) Ha már kint van, akkor történhetnek a bajok, én legalábbis így vagyok vele. Szerintem nem vagyok paramama (a többi topiktársamhoz hasonlítva), de naponta többször felmerül bennem hogy mi van ha rosszul esik és kiböki a szemét egyik játékával, elcsúszik a kádban és beveri a fejét a csapba, meg ilyenek. Rendkívül élénken magam elé is tudom képzelni ezeket a történéseket.

Mindemellett én nem voltam/vagyok az az anyuka, aki ne bízná rá másra a gyerekét. Ismertem olyan anyukákat, akik az első x héten nem engedték hogy bárki más hozzányúljon a gyerekükhoz, nem vitték ki, óvták a szellőtől is. Ehhez képest Zsuzsa rideg tartásban van. :lol: Mert mindamellett hogy féltem, úgy gondolom, jobb ha megtapasztalja, hogy ha nem vigyáz a kádban, akkor bizony koppan a feje. Azt jobban megjegyzi, mint ha én minden alkalommal megvédem, de elmondom neki százszor, hogy nem szabad. Szerintem a saját bőrén tanul a gyerek (is), persze biztonságos keretek között.

Akkor mikor Zsuzsa fogta magát és lelökte magát hason a csúszdán mielőtt odaértem, (bébicsúszda, de akkor is) és orra érkezett a gumitéglára alul, és lett egy kis horzsolás a nóziján, hihetetlen lelkiismeretfurdalásom volt, hogy miért nem vigyázok rá jobban. Viszont azóta megáll a csúszda tetején és megvár. :roll:


Móni:

Hja. Menjen ő a Tescóba sorbaállás nélkül. :x


Barbus:

Hát igen. A legjobban azt "szeretem" mikor látják hogy terhes vagyok, és csakazértis jó gyorsan beáll/leül előttem. Ilyenkor mindig gratulálni szeretnék, hogy hajrá, sikerült beelőzni a terhes nőt. De sajna nekem sincs élőben ekkora szám. :(

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Barbus:

Ja még azt akartam mondani, hogy megfigyeltem, általában a középkorú nők akik átadják a helyet leginkább. Gondolom ők még emlékeznek rá, milyen volt terhesen. Mást nem nagyon érdekel.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

Voltam ma vedononel, meghallgattuk Zsebibaba szivet. Kicsit gyorsan vert, de egyenletesen. Utana setaltam meg egy orat es ANNYIRA JOL ESETT!!! Mondtam is az embernek, hogy a hetvegen is akarok setalni, kosse fol a gatyat (o egy nagyon lusta ember :)), 1-1 orat szombaton-vasarnap. El akarok menni a kinai piacra csokiert meg szopis haloing-arakat nezni. Remelem mindenki a tuntetesen lesz es kevesen lesznek a piacon :) Meg a Brendonba is szeretnek elnezni, ott is vannak terveim :) Barbi, pl lehet, hogy veszek tornaberletet!!!

Hozott nekunk az ember finom szolot, remelem nem eszem tul magam es nem fogok megint begorcsolni, bar a szolo nem tul fuszeres :)

Most megyek, var az uj Anyak lapja meg a Trabert Ivett-konyv...

Pusz nektek,
Kami es Zsebi-Aron
kami
 
 


Sziasztok Lányok,

Ancsa vagyok. Tetszik a topic-otok, én is tagja szeretnék lenni. Holnap kezdem a terhességem 13. hetét. 2007. április 20.-ra vagyok kiírva.
Magamról röviden: 32 éves vagyok már van egy 2 és fél éves fiam. Ürömön lakom és a Szabolcs utcai kórházban fogok szülni, ahol a fiamat, Bencét is szültem.

Gratulálok mindenkinek a pocaklakókhoz!!
sszancsa
 
 


Sziasztok! :)

Húú, alig győztem visszaolvasni!

Üdv az új mamiknak, hétvégén mindenkit beteszek a táblába! :D

Most csak gyorsan beugrottam megnézni, hogy mindenkivel rendben van-e minden. Még holnap délelőtt dolgozom, aztán délután jövök! :)

Mi jól vagyunk, nagyon fárasztó hét áll mögöttem. Buksi bugyborékolását este szoktam érezni, mikor én már megnyugszom. Nagyon furi érzés, de alig várom, hogy jobban is érezzem! :wink:

Jó éjt, puszi!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bejentkezem a nagy hírrel: kislányunk lesz!!!! :D
Tutira mondta az UH-os nőci, mert azt mondta, hogy ha kisfiú lenne, akkor már szépen kivehető lenne a 2 kis golyó meg a fütyikéje, a mi babánknak viszont egyértelműen "nincs semmi" a lába között, ez többször is látszik a videón! :D Ja, és még tegnap este megbeszéltük a párommal, hogy nem vagyunk ugyan babonásak, de a megérzésekben hiszünk, úgyhogy ha tényleg kislány lesz, akkor Emmának fogjuk hívni :D
Csatolok is 2 képet a kisasszonyról :D
Szép álmokat mindenkinek!
Barbus és Emma

Kép

Kép
Vendég
 


Hudeklasszak ezek a kepek!! Hol voltatok 3D-n, oket, Barbi?? Tetszik, hogy nem ilyen mumia-sargak a kepek!!!!
Gratula Emmahoz!!! Aron puszilja!!!! :)
kami
 
 


Sziasztok Kismamik!

Móni23! Szia Neked is! Én már a táblázatból kiszúrtalak, hogy pocaktársak vagyunk! :)

Barbus66! Először is hatalmas gratula Emma babához!!!! Tényleg szuperek ezek a képek!!!! Annyira kalssz, hogy már ilyen korán meg tudták mondani a baba nemét! Én emiatt várni akartam a 4D-s uh-gal a 20-22. hétig, de így lehet, hogy előrehozzuk. Tényleg csak két nap van közöttünk, aztán lehet, hogy éppen veled fogunk egyszerre szülni. Vagy simán beelőzöl! :D A buszon meg ha érzed, hogy rosszul vagy, azért szólj, hogy muszáj leülnöd, nehogy elvágódj, s valami baja legyen a babának vagy neked! S ezért, hogy szólsz ne te érezd magad rosszul, hanem a sok unintelligens útitársad! :evil:

Rokica! Ez tényleg érdekes nálam, mert az eszemmel én is tudom, hogy a pociban a legbiztonságosabb a babának, de mivel ott nem látom, nem érinthetem, valószínűleg a saját önző hajlamaim miatt szeretném már épen és egészségesen kinnt tudni! A sérülésekkel kapcsolatban meg igazi struccpolitikát folytatok, mégcsak nem is gondolok rájuk, hogy valami rossz történhet. Persze nem vagyok felelőtlen, nyilván én is óvom a gyerekem a veszélyhelyzetektől, tehát nem engedem oda, ahol előre láthatólag sérülhet. De én is egyet értek veled abban, hogy nem lehet burokban tartani őket, s bizonyos kisebb kellemetlenségeket -pici ütés, esés, fájdalom- át kell élniük ahhoz, hogy tudják mire vigyázzanak legközelebb. Meg az is igaz, hogy olyan pillanat alatt történhetnek rossz dolgok, amit egyszerűen képtelenség kivédeni. Nekem annyiból szerencsém van, hogy Botond egy elég nyugodt és óvatos gyerek, így aztán egyetlen nagyobb esést éltünk át eddig. Vagyis igazából az esés nem volt nagy, de pont bevágta a homlokát az ágy melletti virágtartóba, s pillanatok alatt akkora púp lett a homlokán, hogy iszonyú! Na akkor annyira megijedtem, már én is magam előtt láttam minden rosszat, de gyorsan lejegeltük, s vissza is húzódott szépen. Szerencsére az ijedtségen kívül nagyobb baj nem történt. Ettől függetlenül azért ő is csinál olyan dolgokat, hogy égnek áll a hajam. :)

Ezt a csípős kaja-szülésbeindításos trükköt még nem is hallottam, de jól megjegyeztem! Én is imádom a csípőset, eddig nem volt bajom tőle.

Kami! Gratula a szívhanghallgatáshoz! Irígy is vagyok miatta, nálunk ez nem szokás. Szőlő milyen volt? Annyira rá vagyok kattanva én is, hogy délután egy kilót is meg szoktam enni belőle. :oops: Sétával meg használjátok is ki ezt a gyönyörű időt!!!

Sszancsa! Gratula a pocaklakóhoz!!! :)

További szép napot!

Swen
swenson
 
 


Halihó! :)

Na, itt is vagyok, végeztem mára a munkával, már csak a lakást kellene rendbe tenni, mert holnap jönnek a szüleim szülinapozni! :)

Lorca!
Remélem már meggyógyult a lányod! Ja, és írd meg, hogy pontosan mikorra vagy kiírva, mert a táblában szerintem nem jól volt az adatod!

Barbus!
Először is nagy-nagy gratula Emmához, nagyon jók a képek! Titokban én is kislányra vágyom, de nagyon fiús érzésem van! Remélem hétfőn kiderül! :D
Jó, hogy egy helyen dolgoztok Kamival, legalább tudtok benn is dumcsizni! :) Ja, és csini vagy a képen! :wink: Majd írd meg, hogy mikorra vagy kiírva és hogy hol fogsz szülni!

Swen!
Üdv közöttünk, gratula a pocaklakóhoz. Biztos nem lesz semmi baj, már túl vagy a kritikus időszakon! Csinálsz vonalzót, hogy pontosan lehessen követni hol tartasz?

Ági!
Van már nevetek? Én már nagyon várom, hogy apa is érezhesse Buksit, hogy ő is legalább így ki tudja venni a részét a várandósságból!

Kami!
Tetszett a csípős történeted, vigyázz magadra és a kis Áronra!
Voltatok Brendonban? Vettetek valamit?

Mi jól vagyunk, hál Istennek túl egy nagyon-nagyon húzós héten! Pénteken voltam AFP-n. Kicsit fusztrált vagyok a dokim miatt (ugye írtam, hogy elköltözik és nem tudom mi legyen). Még mindig nem döntöttem el, hogy mit csinálok, de tökre bosszant, hogy nem mond semmit, hogy pl. mikor kell mennem uh-ra! Most megint nekem kell utána szaladgálnom... mindegy, megvárom az eredményt, aztán eldöntjük.
Buksi annyira "lepkefing" szerűen jelentkezik, hogy sokszor nem is vagyok benne biztos, hogy ő az. Aztán morzézok neki és ha válaszol, akkor hihetetlenül örülök! Persze, lehet, hogy csak beképzelem! :)

Ja, és egy fontos dolog: POCAKFOTÓT, POCAKFOTÓT!!!!!
:D :D :D :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?