Új privát üzeneted érkezett!

Halihó Csajok!

Ne haragudjatok, hogy megint így eltüntem, de gondoltam összeszedem kicsit magam. Annak nem láttam értelmét, hogy "sírni" jöjjek ide. Azt meg tudom tenni kikapcsolt notbook mellett is. :) De mostmár rendben vagyok, párom és Manó legnagyobb örömére. Manó már csak "darabos" kaját eszik, sok mindent megeszik kézzel, egyedül, eszik tejterméket (persze módjával), egyedül felállt a járókában - egyszer :lol: - és már csak az egyik kezét kell fogni, mikor sétál. Viszont nagyon ijedős és sírós lett az utóbbi hetekben, bár azt mondja a védőnő, hogy ez normális ebben a korban. Kis bújos, anyás-apás cica mostanában, sokszor úgy szorítja a nyakunkat, hogy majd megfojt. :roll: De nagyon édes, és még mindig nagyon jó kisfiú, imádja a játszóteret, és már csúzdáztunk is babacsúzdán. :D

Bocsánat, hogy csak magunkról "ömlengek", és nem olvastam vissza, tehát elnézést, ha valakinek nem válaszoltam. :( Ezen kívül köszönöm a vígasztalásokat, nagyon jól esett, aranyosak voltatok.

Most megyek, vége a Cotton Club Singers koncertnek, ami mellettünk a főtéren volt, próbálok aludni.

Jó éjt mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Mostanában én is egyre kevesebbszer érek rá, hogy egy kicsit babanetezzek, de azért ha tudok jövök.

CzMelinda!
Ne aggódj, még Barninak sincsenek fogacskái, de 1 hete már nagyon szenved és még a vállamat is iszonyatos erővel harapja. Már alig várom, hogy megpillantsam a kis fehér csücskét :roll: .

Én anno megkérdeztem, hogy lehet- e párnát használni, de a gyermekorvosunk azt javasolta, hogy csak akkor adjunk neki, amikor már tényleg igényli. Barni néha a lecsúszó fejvédőre fekszik és imád úgy aludni, ezért gondolkodtunk rajta mi is. Nekünk van egy nagyon vékony, amit még az ágyneműjéhez kaptunk és valószínűleg azt fogjuk neki betenni a kiságyba.

Jazinak így utólag is boldog szülinapot. Látom méltóképpen megünnepeltétek. A képek is nagyon jók lettek.

Mostanában főleg az foglalkoztat minket, hogy mit vigyünk le a balatonra, amiben Barni alhat. A járókát vittük matraccal Veresre, de nem aludt benne valami jól. Az anyósoméknál lévő összecsukható kiságyban sem alszik szívesen. A párom azt mondta, ha ezen múlik akkor inkább szétszereli az ágyát és levisszük azt. Szívesen várom a véleményeteket, hátha valaki okosabb nálunk. Egyébként már az is eszembe jutott, hogy áthozzuk az anyóséktól a kiságyat és a nyaralás előtt pár éjszaka megpróbáljuk abban altatni, hátha úgy sikerül. Viszont ha itthon jól alszik benne, akkor meg az a gond, hogy nem az alvóhellyel, hanem az idegen környezettel van baja, abban viszont nem tudunk segíteni, mert a lakást nem költöztetjük le balcsira :? .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 



Jubi!

JÁZMINNAK BOLDOG SZÜLINAPOT!

ne haragudjatok,hogy ilyen későn,de zűrös hetünk volt,csak ma néztem meg a babanetet.

sue

KépKép
suezika
 
 

 
 

Tudtam,hogy megint elrontom,pedig pirossal szerettem volna írni Jubinak. :roll:


True,
Régiektől kérdeztél vmit,hát sajna volt itt egy hatalmas nagy "tornádó" és elmentek rengetegen innen ,egy ideig olvasgattak minket,de mostmár tényleg nem jelentkeznek.De szerencsére mindenki elfelejtett ,igaz majdnem vége lett a topiknak,de szerencsére jött Timi majd Anita és szépen sorban akik itt vannak és ez nagyon jó.Olvasd tovább a szülés utáni részeket, ha odaérsz és érdekel olvasd el azt is ,de ne is említsd Nekünk,mert tényleg rossz rá is gondolni. :cry:

Timi,
Dóri már este se cicizik vége teljesen,vagy lemaradtam valamiről?
örülök,hogy jól sikerült mind a két nyaralás.És utólag is boldog hófordulót,már csak 1 hónap.... :D

Edin,
megoldódott a csomó?Nekem is volt ilyen ,de Viki addig szopizott míg kiszívta teljesen,de nem volt kellemes amíg ez nem történt meg.Én csak arra emlékszem hideg vizes borogatást nem szabad rárakni,mert az apaszt.

Jubi,
szuperul nézel ki a képeken,szeptemberben elkezdem a tornát,hogy Én is így nézhessek ki..vagy hasonlóan remélem.... :roll:

Rizi,
Hihetetlen milyen hajlékony a lányod szuperok a képek

Edi,
alvás ,sajna mellettünk alszik Viki,míg szoptatok addig így is marad szerintem másképp nem is bírnám,most terveztem átrakom a kiságyba ,ordítson ,de alattunk lako sajna nagyon beteg,pár hónap van neki hátra,így nem akarom zavarni az ordítással,ráér.
Képzeld Vikit 3om nappal ezelőtt megcsípte egy ku...va szúnyog iszonyat piros a pofija és semmi nem használ ,mintha piros rúzzsal festettem volna egy 5forintost a pofijára.Viszont a riasztótól vakaródzik.Nagyon szuperok a képek....
Hamma...hát igen alakul.

Meli,Bettus,
nagyon klasszak a képek.

Tina,
jó volt látni és olvasni Titeket.

sue

KépKép
suezika
 
 


True,
Mármint nem a régieket jó elfelejteni,hanem az akkor történteket,Nekem nagyon hiányoznak az írásaik,de ha nem írnak és így döntöttek nem tehetünk semmit.
sue

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Lányok hol vagytok? Mi most jöttünk meg egy esküvőről. Vasárnap volt Vasszécsényben. Dóri iszonyatosan jól bírta. Le a kalappal előtte. Este 6kor kezdődött, és egészen este 11ig bírta. Addig táncolt velünk, végig ette a menűsort. Élvezte a zenét, fülig ért a szája végig. Sikongatott, úgyhogy teljesen jól elszórakoztatta magát. Este amikor felvittem csak egy pici cici hiányzott neki, és aludt reggel 5ig. Majd visszaaludt 8ig. MOndjuk a mai hazautat senkinek nem kívánom. Egy tortúra volt amíg hazaértünk. Dórikám közel 4 órát ült a kocsiülésben, és iszonyatosan ordított. Közben hatalmas jég darabok hullottak az égből, és menni nem lehetett. Szinte nem tudtunk haladni, és ráadásul amikor beértünk Pestre még a nővéreméket is haza kellett vinnünk Budára. Gondolhatjátok? Minden keresztbe-kasul volt lezárva a hülye tüzijáték miatt. Szinte nem tudott olyan rövid utat taláni Miki, h az ne dugult volna be. Dóri meg csak ordított-ordított. Közben villámlott, és dörgött. Pfújj! Nem is akarok belegondolni. A lényeg, h itt vagyok, és írok. Dórinak kibújt a 8. foga. Hála a 7., és 8. fog nem viselte meg. Csak pitty-putty kint volt.

Bocsi, h magunkról írtam ilyen hosszasan :oops: !


Sue!


Valóban este már nincsen cici, mert már annyi nincsen, h jól lakjon vele(soha nem is volt :lol: ), de éjjel mindig amikor felkel ,cicin hála vissza tudom altatni. Meg akkor van cici amikor már nem bírja cérnával. Ma is amikor kitettünk nővéreméket ki kellett venni az ülésből, mert már 4 órája volt benne, és kivolt szegénykém. Cicire tettem, és megnyugtatta.

Dobok pár esküvői képet ha nem bánjátok: [KÉP] Anyával [KÉP] Kis bébiszitteremmel . Jó kis buli [KÉP] Apával egy tánc

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi,
sajnálom ami a visszautat illeti,a képek nagyon aranyosak majdnemegyéves lánykáról,látszik rajta élvezi a bulit.

Mi amikor mentünk le balcsira 5x áltunk meg Viki miatt ,mert ordított,kivettem játszottunk ,cici,majd mikor ültettük vissza ,ordítás.De menni kellett,mert akkor meg ez a hatalmas nagy hőség volt.5 óra alatt értünk le, a visszautat végig aludta.

Kicsit irigyellek a szopik miatt ,hogy már nappal nem ciciztetsz,kezdek besokalni vele,bocsánat ,hogy ezt írom,szerencsére Vikinek se kell mostmár napi8-9 alkalom elég nappal 4-5 éjjel meg,ma 2.Viszont estei lefekvési rituálék kiborítanak,nem akar lefeküdni,se cicizni,hempereg a nagyágyon ide-oda,kiugrik a kezemből mikor felveszem és ringatnám,elkezd bőgni,berakom a kiságyba ott ugrál 5 percig,majd rájön anya sehol a sötétbe,tegnap hagytam ordítani,majd egy csapásra elaludt .Ez remélem csak átmeneti dolog ,mert nem sokáig bírom majd.

Tényleg hol vagytok?Egy hetet bepótoltam :)
Dobok fel képeket ha csak egyedül irogatok Nektek

sue

KépKép
suezika
 
 


Sajna mégse tudok feldobni,párom eltüntette a kicsinyitő progit... :oops:

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Úgy látom Sue, h most csak egymással levelezünk :lol: ! Gondolom, h majd jönnek a többiek is.

Sue!


Ne aggódjál az esti lefektetés miatt. Régen amikor még talán volt annyi tejem simán elaludt azon, és nem volt gond az esti altatás. Amióta tápszer azóta elég nehézkes az esti elaltatás. Van olyan, h bealszik alatta aminek mindig nagyon örülök. Persze az ellenkezője többször szokott jelentkezni, és úgy viselkedik(kb este 8) mint aki éppen akkor kelt fel. Eddig babakocsiban tologatás volt porondon, de k....ra beleuntam, mert bizony volt olyan, h 20 percen keresztül huzogattam a bababkocsit, és egyszerűen nem volt hajlandó lecsukni a szemét. Ilyenkor persze eldurran az agyam, és irány a kiságy. Ordít-ordít de utána bealszik. De mostanában amikor nem alszik el tápszer alatt, utána kap két puszit, és elbúcsúzunk Tőle, és beteszem a kiságyba. Persze nem tetszik Neki, de muszáj mert különben lazán ellenne 10ig.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

VAsárnap hazaértünk, nagyon jó volt, Botond nagyon jól viselte az utat, a repülőn aludt, az előtte és utána lévő pici várakozás alatt meg viszonylag jól elvolt. Ott meg imádott a homokban mászkálni, fürdött a medencében (a tenger nem tetszet neki) mindenkire mosolygott, jókat aludt (na természetesen azért éjjel pérszor felébredt :)) nem volt semmi gond.
PIcit mi is pihenhettünk, nyugodtan kajálhattunk, mert a szüleim és a tesóm is ott volt, és néha elvitték sétálni.

NA visszaolvasni még nem sikerült, de nézegettem a képeket, nagyon nagyon jók!!!

és "picit" megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánok Jazinak BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT!!!!!!
Kép

És természetesen:
Zsoltinak, Csengő Bálintjának, és Bujka Benijének is!!!!!!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Itt vagyok megint :)

Botondnak hirtelen kettő foga lett alul és már össze is nőttek igaz össze vissza állnak :D
Viszont akkorákat harap vele, még jó, hogy nem a cicibe.

Nagyon gyorsan mászik, imádja, mindenre felkapasszkodik, a járókában már át tud kapaszkodni lépkedve a szomszédos oldalra. Bár még elég instabil. Kezét fogom akkor lépked.
Próbálkozik a talpára állva mászni négykézláb.

Viszont a kajával ugyanúgy állunk. A főzelékek nem jönnek be, viszont a kiflit és a sültkrumplit imádja.

Látom megint téma (gondolom örökös, hiszen nem egyszerű :? ) az esti elaltatás. Nálunk még mindig cicin megy. Vagy oda kell feküdnöm mellé, és fogja a fejemet. De csak akkor próbálkozhatok, ha már nagyon fáradt ,előtte Ő is átfordul mászkál, kúszik, felül nézelődik, ilyenkor fárasztom még egy kicsit. Aztán ha elalszik tudom csak betenni a kiságyba. Ez van este napközben szintén mellé kell feküdnöm, de most újabban, ha nagyon fáradt elalszik a babkocsiban is, akár ülve is.

Az autóban már az én fiam sincs el aokáig. Még szerencse, hogy nem autós utat választottunk, nem tudom hogy bírta volna. Egy ideig elvan a játékaival, énekelek, vagy mondókázok neki. de aztán persze megunja és kijönne Ő is.

Timi tényleg nem lehetett kellemes a hazautatok :( de látom jól elvolt a lagziban! Mi inkább kinn ücsörögtünk a füben, mert benn nagyon meleg volt. Meg sokan is voltak benn. A zenétől nem ilyedt meg Ő sem.
Nagyon jók a képek!

Gesztenye szerintem próbáljátok meg „beleszoktatni” a másik kiságyba egy kicsit.

Sue én azért várom a képeket!!! Hogy álltok a kajákkal? Kakival mi lett?

True nagyon ügyes a Lányod! Kitartás a sok gyerkőchöz!!!!

Linda örülök, hogy jó volt a nyaralás! Várom a képeket!!!!
Már én is gondolkodtam biciklis babaülésen, akkor ezek szerint már vehetnénk mi is? Már tudnak benne biztonságosan stabilan ülni? Jókat tudnék vele bicajozni.
Szép súlya van Laurának!!!

Visszafelé elkezdtem olvasni, de nem sokáig jutottam még majd folytatom, de nemsokára felébred a Fiam.

Délután kutyusért megyünk, mert 2 hete az egyik viharban eltűnt a kutyusunk és nem jött haza azóta sem :cry: :cry:

Szép napot!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok csajok!

Búcsúzni jöttem,mert holnaptól az új kéróban lakunk már,és nem tudom,hogy mikor lesz újra netünk! :roll:
Addig is remélem nem felejtetek el minket,igyekszünk vissza hozzátok!
Minden babának,és mamának szép napokat kívánok addig is,a nyaralóknak pedig jó pihenést!

Puszi! Melódia és Pistike :lol: Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Timi,velem is cseveghetsz,itt vagyok :lol: 3 napot maszekoltam a virágboltban,teljesen lefáradtam,tegnap meg pihi nap volt,az idő is pocsék volt meg a fejem is fájt :? A dugóban nem lehetett kellemes.Mi, amikor jöttünk hazafelé a tengerről.10 órát utaztunk :roll: 3-at csak a dugóban,de addig Laurát kivettük az ülésből,ami nagyon tetszett nek,,na de a határtól már nem tudtuk visszatenni,sehogy sem volt jó neki,akkor ,majd egy óráig kukót evett az én ölembe,de az legalább bevált,s nem rinyált :wink: Dóri eszik már ilyeneket?(Laurának még mindig nincs foga)
Nagyon jók a lagzis képek.Otthon is átalussza már az éjszakát?

Beuka,jajj de jó volt nektek is nyaralni!Azt hittem csak 3-an mentek,nem semmi hogy a családod is veled volt :wink: Nem is tudtam hogy babát vársz :shock: :wink: Mikor írtad?Bizti mikor mi nyaraltunk,gratulálok!
A bringázást nagyon élvezi Laura,meg én is.Ha tud ülni Boti akkor persze hogy vehetsz te is olyan ülést!Tegnap is voltunk,fürcsi előtt mikor már nem lehetett birni vele,klassz volt egy fél órát tekerni.
Kutyus meglett?

Sue,dobjál fel képet,de tényleg!Ja most olvastam hogy neked sincs meg a lekicsínyítő progi :roll: nekem sincs,sajna,majd valakinek elküldöm.

Melódi,csáó,gyere hamar :wink:

Ediék meg Németorszéágban nem?

Jubi,ronygybaba aranyos lehet.Fogkefekészlet, Laurának is van :wink: de foga még egy szál se :lol:

Holnap megyünk megint Zegre,kontrollra,remélem már nem kell azután nem kell többet(Neuróra,a koraszületése miatt elleneőrzik a mozgásállapotát)
Akarok egy furulyát venni, és fújni a dalokat Laurának.Mennyibe kerülhet egy?
Ma voltunk a DM-ben pelust meg ezt -azt venni.Véletlenül ellopltunk egy tejbepapit :oops: Laura babakocsijában maradt...múltkor meg a zsemléket is elloptuk :oops: :wink:
De nem lesz büntudatom ,mert néha meg "azok" vágnak át:kiírják hogy ennyi-meg ennyi,aztán mikor otthon nézem nem is annyi :lol:

Na pihizek még egyett,Laura is szunyál,vagy ötig :lol: :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


szóval ,remélem értitek a Zeges témát :roll: :oops:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


képek
:D
Kép
Kép
Kép
Kép


Beuka,
feltudnál dobni olyan táblázatot,ahol a régiek is rajta vannak ,mikor születtek a babák?Na ezt jól megírtam,vagy túl nagy kérés lenne?

sue

KépKép
suezika
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


És megint É. 8)

Timi,
Suttogót mindig elfelejtem megírni,de most.....
Igen elég a suttogó mindent megold című könyv ,abban nagyon részletesen le van írva.Az első kötet nem annyira jó.
Barátnőm most csinálja 11 hónapos kisfián és ahogy írja már nagyon szépen alakulnak a dolgok.
Én nem bírom még megcsinálni,egyszerűen annyira felhúzom magamat ,hogy miért nem alszik el.De most megint olvasom már harmadjára,lehet mégegyszer átrágom magamat és elkezdem.Még megvárom ,Hogy sikerül barátnőmnek és akkor talán.

Melódia,
várunk vissza,gyere hamar és sok sikert türelmet a költözéshez.

Linda,
külde el nyugodtan Nekem a képeket ,lekicsinyítem szívesen.Egyébként nem tűnt el a progi,csak megváltoztatta a párom a beállítást és nekem egy kukkot se szólt. :twisted:

Beuka,
Kaki helyre jött szerencsére minden nap van mostmár lazatrutyi,van ,hogy 3x is.
:)
Kaja alakul,de még szopit nem tudtam elhagyni,annyit nem eszik még,levest nagyon szereti,de más nemigazán a kecskeméti tök és cukkinin kívül.

Mentem mert hiszti van.
Ti mit csináltok mikor elkezd valamiért visítani,nem az van amit akar?Mostmár nagyon uncsi.Többgyermekes ,Jubi,True,mi ilyenkor a teendő????

sue

KépKép
suezika
 
 


Mindenkinek köszönjük a szülinapi köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok!!!

Melódia!
Nagyon várlak vissza, megkedveltelek!!

Sue!
A hisztinél három varázsszó van: határozottság, következetesség, türelem. Vagyis ha valamit egyszer nem szabad, akkor sem szabad, ha visít érte. Hidd el, meg lesz a gyümölcse, de annak is, ha most elrontod a dolgot. Azt aratjuk, amit vetettünk :wink:

Tegnap éjjel egy világ dőlt össze bennem a rendőrökkel kapcsolatban - bocs True :oops: A szomszédban egy csapat fiatal részegen hőzöngve, zenét (?) bömböltetve bulizott. Fél 12 körül felhívtuk a rendőröket, akik kijöttek, és azt mondták, hogy potyára hívtuk ki őket, ilyen jó kis buliban ők is szívesen szórakoznának :shock: :shock:

Na, megyek aludni...végre..

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Halihóó!

Linda nem vagyok terhes :oops: sajnos (vagy nem is tudom, jó lenne, de amíg Boti szopizik nem lehet. Leválasztani pedig még nem akarom) csak azért csináltam vonalzót, hogy követhessem a ciklusomat (ez egy "próbálkozós" vonalzó) hogy ha majd lehet próbálkozni, képben legyek.
Én is szoktam furulyázni, de én úgy kaptam használtan kölcsön, és én is vennék, majd írd meg mennyiért kaptál!
Majd írd meg feltétlenül mi volt a kontrollon!
Nem lett meg a kutyus :cry: :cry: , hoztunk egy újat.

Sue lehet, hogy már írtad (akkor bocsi) milyen levest adsz Vikinek?
Ezek szerint szeretnéd elhagyni már a szopit?
Nagyon jók a képek!! Szereti a "fogkefét"?
Küld el légyszi az e-mail címed, és elküldöm a táblát, valamiért nem tudom felrakni.

Melódia minden jó Nektek, és várunk vissza!

Jó éjt!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


sziasztok,
Jól eltűntem...annyi minden történik állandóan. Most írok gyorsan magunkról, aztán visszaolvasok:

Minna egyre többet beszél: egy hete folyamatosan azt mondja: vau-vau, hangsúllyal az A betűn. Így könnyen összetéveszthető a baba szóval, amit szintén sokat ismételget. Ha hirtelen ismeretlen szólítja meg, akkor akár apától is azonnal felém nyújtja a kis karjait. Még akkor is, ha gyakran látszólag le sem fütyül.

Alvás: Feladtam a ringatós verziót, bár már szépen izmosodik a karom a csaknem 10 kg alatt. Most összebújva (vagy forgolódva, néha feltérdelve, felállva) alszunk el egymás mellett. Amikor nagymozgásba kezd, szépen magam mellé fektetem újra és így klasszul el tudunk aludni 2-10 perc alatt.

Már csak csúszásgátlós zoknit adok rá, annyit ácsorog. Minden tárggyal képes telefonálni. Belenéz a baba pofijába és hosszasan magyaráz neki. Minden nyuszit, babát, kis kedvencet megpuszil (szabályosan) majd tartja nekem is, hogy én is pusziljam meg
Egész sok dolgot tudunk együtt végezni, az a lényeg, hogy a közvetlen közelében legyek, és lássa, hogy mivel foglalatoskodom. Tündéri mosolygós kis baba.

halihó, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Sue: visszaolvasgattam valamennyit, nem biztos, hogy a lényeget megtaláltam, anélkül, hogy a sebeket feltépném: olyan hülyeség miatt ment a veszekedés... A babák mindjárt 1 évesek, a kutyát nem érdekli, hogy ki hogyan szoptatott... Na mind1, kár, hogy így alakult...
Nálunk Levi már szinte mindent eszik, tegnap pl. paradicsomlevest és rántott karfiolt krumplival, vacsi: májkrémes, sajtkrémes kenyér, stb. Nagyon szeret enni hálistennek.

Hiszti??? Hát sajnos ebben én is tanácstalan vagyok. Levinél még műxik az elterelő hadjárat, csak a figyelmét kell elterelni. Én Hannánál vagyok tanácstalan. Ma 2x előadott akkora műsort, hogy elállt a lélegzetem. Teljesen váratlanul teljesen hülyeség miatt jön rá. Reggel nem akart felöltözni, és artikulátlanul üvölt. Először elkezdem neki is elterelni a figyelmét, mesélni neki valamit, stb. Nem jön be. Akkor otthagyom. Jön utánam és üvölt. Kérdezem: felöltözöl? üvölt: neeeeeeeeeeem. Nem foglalkozom vele. Üvölt. Erőszakkal akarom öltöztetni. Kihúzza magát, olyan erő van benne, hogy nem bírok vele. Otthagyom. Hagyom üvölteni. Jön utánam. Megfenyegetem, hogy hideg víz lesz a vége. Nem hagyja abba, ezért kap. (Csak pár cseppet az arcába). Még jobban üvölt, aztán pár perc és abbahagyja, öltözés. Este ugyanez, csak nem akart fürdeni. És a végén meg sem tudtuk fürdetni, mert már annyira zokogott, hogy beszélni sem tudott, és majdnem elhányta magát. Jubi, már csak benned bízhatok! Mi lehet ez nála? Mit csináljak vele? Direkt nem vesztettem el a türelmemet, mert ittvannak a sógornőm gyerekei is, és tudtam, hogy muszáj türelmesnek lennem, de teljesen tanácstalan vagyok.

Beusa: édes lehet Minna, hogy ilyeneket csinál. Levi is kimond 1-1 szót, de nekem Hanna után nagyon furcsa, ő már ennyi idősen szinte folyékonyan beszélt. 11 hósan ilyeneket mondott: cicuka hooool vaaaad? (Bezzeg járni 17(!) hónaposan) Levike hozzáképest eléggé le van maradva. De pl. a nem-nem-nem-et nagyon tudja, rázza a fejét, és mondja is néha.

Jubi: a rendőrségnél sajnos nagyon sok tróger van, ez tény. (Én is ott dolgoztam, tehát tudom, mit beszélek! :-DDD Hogy minek köszönhető, hát ez kicsit hosszabb téma, minthogy itt ki lehetne fejteni :roll: De az olyanok ellen, akik bűncselekményt vagy mulasztást követnek el, panaszt lehet tenni. Hátha változik előbb-utóbb a megítélésük, és nagyobb lesz a becsületük azoknak, akik tisztességesen élnek és végzik a munkájukat a pocsék munkakörülmények és a sz@r fizetés ellenére. ...

Egy körkérdés: ki hogy áll a szopival? Meddig akartok szoptatni? Nálunk reggel este van, és most kivételesen megint olyan időszak van, hogy van is mit kiszívjon. De ha eljön megint a 7szűk esztendő, lehet, hogy le fogunk állni vele. Egyrészt nem akarom már idegesíteni magam ezen, másrészt meg én amúgy is 1 éves koráig terveztem. Ti hogy vagytok ezzel? 2-3 éves koráig, vagy ameddig még igényli a baba? Nekem mindenki azt mondja, hogy ha 1 évesen nem választom el, akkor utána már nagyon nehéz lesz, és azt meg nem akarom, hogy bárhol rángassa a pólómat meg a cicimet, meg nekem valahogy addig esik jól, ameddig még valamennyire baba. Egyébként Levit egyáltalán nem zavarja, ha szopi helyett babatejet kap. Remélem, ez így is marad! Bocs, most nem tudok nagyon visszaolvasni, megyek én is "alszizni!" (Á la Huszti Hanna Laura...) Jó éjt!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Beusa!

Milyen kis ügyes Minna! A vauk nálunk is nagy kedvencek, bár nekünk sajnos még nincs… Viszont kedden voltunk kint az állatkertben, és nagyon tetszettek Jazinak az állatok, a majmokkal versenyt visított örömében, és majdnem kiugrott a babakocsiból.

True!
A nagyfiad annak idején nem volt ilyen hisztis? Mert nekem igen. Igazából ő nagyon akaratos, már-már öntörvényű, roppant hisztis kisgyerek volt. Tudom, hogy nem trendi, amit most fogok írni, de mi bizony alkalmazzuk, ha szükséges a testi fenyítést is – vagyis a fenekelést. Ez nem egyenlő azzal, hogy „na most már elég, betelt a pohár, gyere ide és jól elverlek”. Az a lényeg, hogy higgadtan – nem megvárva, amíg szakad a cérna – elfenekeljük őket akkor, ha valamilyen – általuk ismert, ezerszer tisztázott, átbeszélt - határt átlépnek. Figyelmetlenségért, ügyetlenségért – valamit eltörnek, levernek, kiborítanak – nem jár fenekelés. De pl. tiszteletlenségért, feleselésért, hisztiért igen. Az a jó, hogy szinte már múlt időben kell írnom ezt a fiúkkal kapcsolatban, mert már nagyon ritkán van rá szükség, elég a szép szó. Nem volt ez mindig így.
Én azt látom magam körül, hogy ma nem is várják el a szülők a gyerekeiktől, hogy tiszteljék őket. A hotelben, ahol nyaraltunk, néha bizony tátva maradt a szám. Az egyik két év körüli kisfiú pl. rendszeresen kismotorral jött be az étterembe, mert a szülei nem akartak hisztit azzal, hogy leszállítják róla. De számtalan ehhez hasonló esetet látok. A szülők szinte nem mernek konfrontálódni a gyerekeikkel, inkább engednek nekik. Ez hosszútávon sajnos meghozza a „gyümölcsét”. Csak szét kell nézni az ovikban, iskolákban.
Kb. hat évvel ezelőtt fordult elő velem a következő eset: egy játszótéren voltunk. Én Benivel, a kilencedik hónapban lévő sógórnőm és a kislánya, ill. a másik sógorom (begipszelt lábbal) és a három éves kisfia, Gabi. A gyerekek békésen homokoztak, amikor hirtelen Gabi elkezdett rohanni a négysávos, forgalmas úttest felé, ami nem volt közel, egy bokor sor is elválasztotta a játszótértől és egy járda, kb. 40 méterre volt a homokozótól. Az apukája szólt neki, a gyerek tovább futott. Még egyszer szólt, Gabi megtorpant, hátranézett, aztán tovább futott. Én döbbenten álltam, azt hittem, hogy visszajön, ha szólnak neki. A törött lábú sógorom és a terhes sógornőm mellett én voltam a leginkább mozgékony, így utánafutottam, de már az úttest szélénél járt. Az a lényeg, hogy úgy kaptam el, hogy a karjánál fogva sikerült az utolsó pillanatban visszarántanom a kocsik elől. Mindez azért történt, mert a szülei nem tanították meg az engedelmességre. Nekem ez jó példa volt arra, hogy ezen akár egy kisgyermek élete is múlhat. Szóval inkább a popsija legyen piros néhányszor egy gyereknek, de tanulja meg, hogy a szüleinek engedelmeskednie kell, és tisztelni azt, amit mondanak. (A hisztinél is az a lényeg, hogy a gyerek akarata áll szemben a szülő akaratával.)
Azt gondolom, hogy Isten, aki megteremtett bennünket, elég bölcs volt ahhoz, hogy a szülő-gyermek kapcsolatról is érdemben nyilatkozhasson, ő ezt mondta:
„A vessző és dorgálás bölcseséget ád; de a szabadjára hagyott gyermek megszégyeníti az ő anyját.” /Péld.29.15/
„Gyermekek! Engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrban, mert ez a helyes. „Tiszteld apádat és anyádat”: ez az első parancsolat, amelyhez ígéret fűződik, mégpedig ez: „hogy jó dolgod legyen, és hosszú életű légy a földön.” Ti apák pedig ne ingereljétek gyermekeiteket, hanem neveljétek az Úr tanítása szerint fegyelemmel és intéssel.” /Ef. 6.1-4/
Mi ehhez tartjuk magunkat.

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Beuka!

Botit megviselte a foga, vagy sima menet volt?
Dórinak az alsó kettő, felső kettő azért szenvedés volt. Kutyus elvesztését nagyon sajnálom, mert tudom milyen az amikor egy kis állat a családhoz nő. Természetesen várjuk a képeket.


Melódia!

Gyere hamar vissza!

Linda!

Na mizu veletek? Milyen volt a tenger? Áztattad magad mi? Barna vagy? Bizti barnább, mint én:-) Kukót? Még nem adtam ilyet neki. Bettus persze tömné őt, de a Dóri az ilyen dolgokat(kenyér, tészta, stb…) a szájpadlásán gyűjti, és a galacsinokat úgy kell kiszedni a szájából. Mindig azt szoktam mondani, h Kitti azért eszik ilyeneket, mert Ő 3 héttel időseb, mint Dóri. Átalussza az éjszakát itthon? Ne vicceljünk kérem! Még mindig 1*szer felkel, de annyira nem brutál. Jó fej a lányod. Ami kell Nektek azt elhozza. Nekünk is van fogfeke készletünk, és amikor mosom a fogát én is odaadom Dórinak az övét, h lássa mit kell majd vele csinálni. Furulyát nézted már zene boltban? Vagy játék boltban? Mi volt kontrolon? Képzeld tegnap beirattuk a lányokat bölcsibe. 2008 szeptemberétől fognak menni. Persze ez mind attól függ, h vissza vesznek minket a munkahelyünkre. Együtt fognak járni a nagylányok.

Sue!

Viki is mennyire megnőtt. Most hány foga van Vikinek? Látom Nálatok is van fogkefe. Az első képen amikor ott fogod a kezét, és lépeget akkor leteszi már a lábát rendesen vagy még lábújhegyen megy? Mert Dóri amikor így megy akkor azt vettem észre, h még nem teszi le a lábát. Visítás? Ezt én most vettem észre, h ezt műveli Dóri. Szerintem kezd kialakulni a pici énjük. Egyszerűen ha megmakacsolja magát nem tudom bepelenkázni. Tegnap már folyt rólam a víz amikor fel kellett öltöztetnem. De ha most ez van mi lesz később? Altatás miatt én már nem húzom fel magam! Elhatároztam, h mi lesz az esti menet, és ahhoz próbálom tartani magam! Ez most kb 1 hete megy így. Teljesen jó!

True!

Hiszti! Maximálisan megértelek! Szopival úgy állok, h bár viccesen alakult Nálam, de hála, h még a mai napig tudom Dórit pár cseppel is etetni. Azt mondtam még régen, h bárcsak 3 hónapos koráig tudjam. Azután eljött a 3 hónap, akkor meg azt mondtam, hogyha eddig tudtam még akkor tudjam 6 hónapos koráig. Szóval én úgy gondolom, h amíg igénye van rá. Dórinak igazából éjjel adom, meg akkor amikor napközben valami miatt eltörik nála a mécses. Szerintem nehéz dolog. Bizti hiányozni fog. Régen amikor görcsöltem emiatt akkor mindig azt mondtam, h mikor lesz vége. Most meg, h nem a fő tápláléka bőven elvan vele.


Jubi!

Valóban meg kell húzni valahol a határt, és ha kell akkor az a popsijába kerül. Az biztos, h mi sem fogjuk engedni, h tiszteletlen legyen. Mikivel megbeszéltük, h a hiszti ellen is kell majd tenni valamit. Most még szerintem kicsi ehhez, de a NEMET határozottan mondogatjuk. De mindenesetre nagy-nagy gratula, h ilyen szépen neveled a gyermekeidet!!

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Jubi! Ez annyira nehéz! Marcival más volt a helyzet, őt szinte egyedül neveltem 4 éves koráig, mert amíg velünk is élt az apukája, nem sokat nevelte ő. Egyedül egészen más a helyzet, sajnos, nagyon ránőtt a fejemre. Ráadásul ő az a típusú gyerek, aki nagyon meggyőzően le tud venni a lábadról.... Neki nagyon jót tett, hogy a párommal összekerültünk, mert ő az a típus, akit ha nem fogsz 5 percig, azonnal kihasználja, és a fejedre nő. Időnként ő is kap (bár én nem tudom higgadtan elfenekelni, de időnként, ha kihoz a sodromból, akkor igen, de nagyon ritkán.) Az apja (így mondom, mert így is van, bár nem vér szerint) a tisztelenségért bizony lekever neki egyet-egyet, és nem is bánom, velem sokkal tiszteletlenebbül beszél az biztos. De nem vészes a dolog, nem is abban van gond, amit mond, hanem AHOGY mondja. Most kezd kiskamasz lenni, és még tanulgatnia kell, hogyan beszélünk a felnőttekkel. Igyekszem neki megmagyarázni, mert emléékszem, gyerekkoromban én is kaptam néha olyanért, amiről azt sem értettem, miért volt helytelen.
Hannánál más a helyzet... Hidd el, egy lány egészen más. Ő talán még a kezére sem kapott, mert neki ha csak emelt hangon rászólok, már nagyon keservesen sír. Csak ha elkezdi a hisztit, akkor vagyok tanácstalan.

Linda! Milyen jó nektek, hogy Bettussal közel laktok egymáshoz! MÁr beírattad bölcsibe? Én is jövőre akarom vinni, majd mi is megyünk valamikor. Bár nekem a melóhelyen már előre felmondtak, így lesz 4 hó felmentési időm, plusz valamennyi szabi, ezért lehet, hogy még ősszel nem viszem, majd meglátjuk, hogy alakul a helyzet. Az se biztos, hogy találok munkát, akkor muszáj lesz gyesen lenni.

Sue, és a többiek: a suttogóról én nagyon sok rosszat hallottam. Én nem olvastam, mi van benne, csak olvastam róla, és állítólag a gyerekpszichológusok egyáltalán nem ajánlják. Van egy másik könyv, aminek most nem jut eszembe a címe, inkább azt ajánlják. Egyébként ez is olyan dolog, mint manapság sokminden, hogy átesnek a ló túloldalára. ez az altatás dolog is. Most minden pszichológus azt mondja, hogy be kell tenni a saját ágyunkba a gyereket, nem szabad sírni hagyni stb. ebben is nagyon nehéz az arany középutat meg találni, az biztos. Nekem a két kicsivel szerencsém van, viszont Marci borzasztóan rossz alvó volt, 6 éves korában is előfordult, hogy felkelt éjjel, és oda kellett feküdni mellé, stb. Akkor eldöntöttük, hogy este egyedül kell lefeküdnie, (mese és beszélgetés után) lámpafénynél, nyitott ajtónál (mi a másik szobában), ő itt bőgött, én ott. Ez két este volt, a 3. estétől fogva mondhatom, hogy SOHA nem kelt fel többé, és nem kellett melléfeküdni. Dehát ez már 6 évesen volt. Kisebb korában én is próbáltam a sírnihagyást, de akkor nem ment. Szerintem ez is olyan, hogy magadban kell elszánni magadat, mert azt valahogy a gyerek is megérzi, hogy mi van benned, és próbálkozik. Pl. Marci a bölcsiben 1 évig minden reggel sírt, amikor otthagytam. De csak ha én vittem! Ha az apja, semmi gond nem volt. szóval tudnék mesélni, az biztos, hogy a tapasztalat rengeteget számít. Na, sziasztok, mennem kell.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Dobok pár képet,picit sok,bocsi :oops: :wink:
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 524.21.jpg[/img] Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Jubi,
Hu nagyon szépen írtál,akkor már megkérdezem Tőled,hiszen a Bibliából idéztél....
Barátnőm Debrecenben lakik ,Neki pont ma 1 éves a kisfia,szokott minket olvasni ,buzdítom írjon ide is,
mivel olvas minket ismerős a Párod Neki,Ők a Szabad Keresztény Gyülekezetbe járnak és azt kérdezi,Ti véletlenül nem az Életbe tartoztok?

Most csak ennyit,mert jön a villanyórás feltúrja a lakást.
puszi mindenkinek

Mamy Gesztenyéje is betöltötte az 1 évét,utólag Nekik is BOLDOG SZÜLINAPOT.

SUE

KépKép
suezika
 
 


Linda!

Nagyon jók a képek!! Laura cuki, te csinos vagy, a táj gyönyörű! Ugye jól emlékszem, hogy Bulgáriában voltatok? Én is jártam ott 25 évvel ezelőtt, és tervbe van véve, hogy a néhány éven belül oda megyünk nyaralni.

Sue!
De igen, az Élet gyülibe jártunk régebben, most már egy másikba.

Kedves Sue barátnője! :D
Írjál nekünk is, hátha kiderül, hogy ismerjük egymást! :D

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sue!
Nagyon szépen köszönjük! :wink: :lol:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, most mosok.

Nagyon jo volt kár hogy nem nyaralhat az ember mindig, minden nap.
Minden nap másfele voltunk. Első nap megnéztük a kstélyt, nagyon szép. Pénteken strandon voltunk Keszthelyen, szombaton meg füredre akartunk menni de olyan dugó volt hogy a cél előtt visszafordultunk. Vasárnap Sümegen voltunk visszafelé meg megnéztünk egy buddhista szentélyt. Hétfőn Hévizen voltunk, nagyon jo meleg a vize, pont nekem való. :lol: Kedden Zalaegerszegen voltunk, az egy kicsit csalódás volt. Aztán tegnap meg a Révfülöpi strandon voltunk. Manó jol birta, kicsit el is kanászodott, mert mindig vele foglalkoztunk, Ugyanugy aludt mint itthon, ugyhogy nem volt vele semmi gond. De viszont tegnap ugy leesett az ágyról, hogy pont az orrára esett, most be van dagadva és varas picit.

Melinda
Sajnálom hogy nem találkoztunk :( , de nem tudtam ott netezni, mert sokat kellett volna rá várni, előtte meg nektek nem volt net.

Majd próbálok olvasgatni és képet is teszek fel.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Bocs, Linda helyett Timit akartam írni!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Beuka, most látom, lecserélted a képed! Hát hallod, úgy nézel ki,mintha Boti nővére lennél! Hihetetlen! Hány éves is vagy tul.képp? (Persze, csak ha nem titok!)

Linda, te is hihetetlenül jól nézel ki. Biztos nagyon klassz volt a nyaralás, de úgy látszik, én öregszem: nekem semmi nem érne annyit, hogy érte 9 órát üljek egy autóban gyerekekkel...

Úgy néz ki, én is kezdek visszatérni a régi énemhez, már nem okoz olyan nagy örömet az evés...

Sue: Vikiben van valami, ami teljesen olyan, mint te a képeken, de nem tudom mi, láttam, mások azt írták, az apjára hasonlít, de nekem nagyon olyan, mint te! És mondhatom, szép kislány! :)

Na hali, úgy látom, még mindig tart a pangás!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True,

Talán a szeme és a mosolya hasonlít Rám,de tök apja,makacs,önfejű,dagi.... :)
Szopival kérdezted ,én is azt hallottam nehéz lesz 1 év után leszokatni Róla,ezzel egyet értek,mert már odajön és rángatja pólót,ha nem adok belémharap. :( Azt terveztem elhagyom ilyenkor már a délutáni és a déli szopit,de se nem eszik rendesen délben,se nem eszik gyümit ,youghurtot ,gabonapépet déután,marha nehéz eset,cici is egyre kevesebb kell ,mármint nem kell neki óránként,csak 5x eszik nappal .Nem tudok mit tenni ha nem eszik,marad a szopi,ha elmegyünk vhova viszont nem eszik.csak vizet iszik és kölesgolyókat nyammog.Ja és ne félj szűkös időtől,lehet azért sincs annyi akkor,mert már előre félsz.

Beuka,
Táblázatot visszakerestem.
Leveseket kérdezted,az édes levesek nem kellenek neki,viszont ma megevett megint egy nagy tányérral,vmi betyár levest hoztak,tejfölöf volt csúszott Neki nagyon teli répával,meg karalábéval.

Timi,
3hónapja fog ügyben semmi változás ,behozta Dóri a lemaradást :)
viszont most megint harap,de érdekes mert nem az első fogaival,hanem oldalt az ínyével.Járás,amikor elkezdett menni,mindenki nevetett rajta,mert akkorákat lépett mint egy díszhuszár vagy a "hosszúlábúgólyanéni":)
Mezítláb tökéletesen megy viszont a szandált utálja,abban még nagyokat botlik,de nem pipiskedik,hanem a sarkát vágja oda.

Beusa,
De jó neked,hogy ilyen hamar elalszik,Viki mostanság 1-2 órát is hempereg a nagyágyon mire beájul,én meg ideg vagyok mert régen hopp elaludt.Én nem is tudok odabújni mellé,mert rögtön felpattan.

Hettie,
Artinak jobbulást orrocskája miatt.

Linda,
klasszak a képek,élvezi a biciklizést?Mama is azt akar venni Vikinek szülinapjára,Ti hol és mennyiért vettétek?Megszabad kérdezni?

Mamy,
Néha átnézek a császárosokhoz Geszti miatt,nagyon szép még mindig és hatalmasat nőtt,nincs kedved ide is írni néha? :roll:

sue
Szopiról Truenak írtam

KépKép
suezika
 
 


A sue alatt a szopiról Truenak írtam Beukának szól,de fogalmam sincs hogy került oda.
:shock:

KépKép
suezika
 
 


Krisszi,

RICSINEK

BOLDOG 1 ÉVES SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK.

VIKI ÉS SUE

KépKép
suezika
 
 


Sue!
Köszi szépen a dícséretet Gesztit illetően.
Nem tudom, hogy nézne az ki, ha én megint irogatni kezdenék.
Mindenesetre nyilván sejtitek, hogy be-benézek még ide, hiszen az elsők között voltam annó, és azért érdekel, hogy kivel mi van?
Minden baba nagyon szép, a szülinaposoknak boldog ünneplést, az elkövetkező szülinaposoknak meg boldog készülődést kívánok!

Kép
mamy
 
 


Sziasztoooook!

már van is netünk,viszont felfordulás is,és időm pedig nincs,sajna...
Igaz lassan,de biztosan alakulunk! :lol:
Olvasgatok,de írni nem tudom mikor tudok!
addig is,minden szülinapos babának BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok!! :lol:

sziasztok!

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen Beni nevében is a születésnapi köszöntést! :D


Megragadott egy téma: hogyan szoktassuk le a gyerkőcöt a ciciről? 1 év után biztos rángatni fogja a pólót a ciciért.
Jelentem, mi Marcival ezzel teljesen rácáfoltunk, mivel Ő 16 hónapos koráig szopizott és soha nem történ ilyen. Egyedül csak az a fontos, hogy Ti próbáljatok "irányítani". Nálunk Marcinál és most Beninél is meg volt/van az időpontja (persze hozzávetőlegesen) a szopinak: reggel ébredéskor, de-i és du-i alvás, esti lefektetés. Nálunk most Beninél ezekben az "időpontokban" van szopi és teljesen jól el van vele (Marcinál is így volt). Ezt azért hangsúlyozom, hogy Beni, mert Ő sokkal akaratosabb, hisztisebb baba, mint anno Marci volt. Mert ugye példálózhatnék Marcimmal, aki egy példás baba volt Benihez képest, de szerencsére mindezt Beninél is sikerült kialakítani.
Mert azt azért látom, hogy Sue leányzójában sem kell keresni a határozottság jeleit 8) :lol:
Úgyhogy Lányok, nyugodjatok meg, nem fog a Babó 1 éves szülinapja után pólót rángatni. Tudom, hogy Ti sem így gondoltátok, hogy ez tutira így lesz, csak gondoltam megírom, hogy nálunk hogy volt és van.
Ja és örüljetek, hogy van tejcsi még mindig!!! :D
Ami fontos szempont még, hogy a szopi 1 éven túl is szerezzen örömet mind a babának, mind a mamának. :D

Remélem, semmit nem értettek félre :wink: , a jószándék vezetett.

Minden baba nagyon helyes!
Minden babónak kívánok ezúton nagyon boldog 1. születésnapot!!!

Puszi Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Bettus!


Kittinek BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KIÍVÁNUNK!!!! :lol: :lol:

True!

Gondoltam, h rám gondoltál amikor Lindát írtál :lol: . Igen beirattuk a lányokat bölcsibe. Már most jó volt, h megtettük, mert nagyon sok a gyerek, és a vezető is azt mondta, h jó, h előre gondoskodtunk. Valóban messze van még 2008 október, de a beiratás NEM KÉR KENYERET. Max ha nem sikerül visszamenni dolgozni akkor egy szabad hely felszabadul. Én szeretnék visszamenni, de mint írtam oly messze van még 2008 október, h kár is ezen törnöm a fejem.


Linda!

Látszik, h Laurának nagyon tetszett. Nekem is tetszett volna :lol: Béreltetek cangát, vagy ti vittétek? Tök jó ez a gyerekülés! Ezek akkor már mi is tudnák használni ilyet. Mennyibe kerül? Mindig azt vártam, h Dóri legyen akkora, h el tudjunk vele menni biciklizni.

Szépek vagytok együtt :wink:




Hettie!

Üdv újból itthon! Várjuk a képeket! Szegénykém, h leesett az ágyról


:cry: Olyanok, mint a gyík! Iszonyat milyen mozgásban vannak. Minden másodperc számít. Nincs olyan, h nem figyelsz rá egy picit. Most amikor voltunk múlt hétvégén esküvőn akkor egy olyan zokni volt a kezében aminek az odalán volt egy gomb. Beszéltem mobilon, de közben néztem Őt. Egyszercsak azt vettem észre, h a gomb virít a szájából. Majd szívinfarktust kaptam. Pedig ott ült előttem.


Sue!

Emlékszem amikor írtad régen, h Viki megharapta a cicidet. Hála Dóri nem úgy harapja, csak éppen erőteljesen érzem amikor szopik, h a fogával is fogja. Ilyenkor mindig Rád gondolok, h milyen iszonyatos érzés lehetett amikor beleharapott. Most este mit adsz neki enni? Dóri fürdés után tápszert kap, és mostanában mindig be is alszik tőle :lol: :lol: De ha nincs ilyen szerencsém akkor irány a kiságy, és kb 10-20 perc, és elaltatja magát.


Picit magunkról: Dóri hihetetlen amilyen ügyesen próbálna beszélni. Csak mondja a magáét, és közben gesztikulál amit nagyon imádok. Próbálna már nagyon egyedül menni, de persze ez még várat magára. Most négykézláb úgy mászik, h egyenes tartja a lábát. Igen érdekes látvány! Hihetetlen de mindjárt 1 éves lesz.


További szép napot mindenkinek!

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT KITTI!!!

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


[color=violet]BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KITTI!

VIKI ÉS SUE

KépKép
suezika
 
 


Timi
Igen, elég csak egy másodperc is, ő a nyaraláson ette a papirt, ugy vettük ki a szájából, ma meg a füvet vettem ki neki. :D
Voltatok ma Gyöngyösön?
Láttam hogy küldtél még 15-én privit, amiben leirtad a Linda számát, de nem tudom hogy nem láttam, pedig még aznap reggel megnéztem a bnetet. :roll:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT KITTINEK!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Lányok ,légyszives segítsetek már Nekem ,most Kittinek ibolyával írtam,az előnézetben meg is mutatta szépen,erre elküldöm és tessék fekete,+kiírta a színt.No meg sehonnan nem sikerül leszedni és átrakni képeket rajzokat szülinaposoknak.
S:O:S:
zongora tanárnak segítség kéne.

Másik kérdésem,szerintetek mi a fenétől szédülök éjjelenként?Lent az ápolónő szomszédasszony azt mondta a szopitól,mert mostanra merültem ki.Ti ilyenről hallottatok már?
Borzalmas mikor éjjel arra ébredsz,hogy forog veled a szoba és mikor kinyitod a fejed,szinte tényleg szédülök.Ha nem velem történne lassan 2 hete ez akkor csak néznék,de nagyon szar érzés,mindig Gergőben meg kell kapaszkodnom.

Bujka,Jubi,True,
Segítsetek megint ,mert nem tudom,hogy lehetséges az,hogy 11hónaposan egyedül akar enni a gyerek?Ha én adagolom neki 3-4 kanál után nem kér többet,ha odaadom kanalat merít és berak szájába ,igaz fele mellé megy de akkor kiürül a tányérja.Ilyen önálló lenne az én rakoncátlan Lányom,És az lehetséges ,hogy mondja nem kér többett ,rázza a fejét,hogy nem?Mert ma ezt csinálta mikor evett és ha tukmáltam elkezdett visítani.Ilyen korban ez is lehetséges?

Jó éjt mindenkinek
sue

KépKép
suezika
 
 


Hali!

KITTI! Nagyon sok boldog szülinapot kívánunk, és nőjél nagyra, te huncutszemű kis drágaság!

Sue: nem tudom, hogy a szopitól szédülsz-e, lehet, hogy van egy kis vas v. vitaminhiányod. Nekem évekkel ezelőtt volt ilyen, (nem szoptattam), amit leírtál pont. Éjjel arra ébredtem, és nappal is rengeteget szédültem. Kb. tartott 1 hónapig, aztán elmúlt, kb. 1 év múlva megint előjött, aztán nyomtalanul elmúlt. A páromnak is volt ilyen kb. 3 éve, hónapokig szédült, aztán elmúlt. Szerintem pszichés alapon van, legalábbis én erre következtettem.

Az evéssel örülhetsz nagyon! Bizony, valszínűleg ilyen kis gyakorlatias a lánykád! Néhány hónap múlva szépen fog enni! Pont most emlékeztem vissza, Hanna másfél évesen evett egyedül, de úgy, hogy a kanalat a szája előtt mindig megfordította, tehát nagyrakás kaja az asztal alatt landolt. De ez ezzel jár! Levi is rázza a fejét, ha nem akar valamit, vagy nem kér kaját, és néha mondja is! Okoskák ám ilyenkor!

Az első olyan felállás, amikor nem láttam, és ez a kép fogadott! (Azóta már mindenhol, bármikor! ) sziasztok


Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sue!


A szédüléssel azért menjél el szerintem az orvoshoz, mert nem játék!!!! Dóri is azt csinálja, h ki akarja venni a kezemből a kanalat, és Ő akar enni egyedül. Sőt! AMI A KEDVENCEM, H AMIKOR A SZÁJÁHOZ EMELI A KANALAT, Ő EGY HATÁROZOTT MOZDULATTAL KILÖKI A KEZEMBŐL :evil: Amikor már nem kér kaját azt nagyon ügyesen jelzi. Elfordítja a fejét, és szinte rázza, h ne adjak már. Bár azt is szokta csinálni, h öklendezik. Ilyenkor tuti, h nem kér többet. POnt hülye dolog amit írni fogok, de sok türelem kell ehhez is. Eddig nem tudott tányérból csipegetni, mert nem tudta, h azzal mit kell csinálni. Most amikor eszünk a kistányérjába szoktam tenni pl: párizsit amit szétszedek apró darabokra, és azt majszolja. Persze van úgy, h szinte belemarkol, és a tenyerével tuszkolja bele a szájába. Nagyokat cuppog közben, és kigúvadt szemekkel nyel nagyokat. Hiába van 8 foga azok még csak elől vannak.


True!

Látszik, h milyen kiegyensúlyozott szép formás kisbaba Levi :lol: Egy kis cuki pofa :wink:

Hettie!

Nem jártunk Gyöngyösön. Előtte úgyis megdumcsizzuk amikor esedékes. Nem látom a képeket :lol:

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Hoztam képeket a nyaralásról, lassan már az írással is ideérek :) :oops: :oops:

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép

KITTINEK NAGYON BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT!!!!!

NÓZI KÉRLEK NE HARAGUDJ, természetesen ZSOLTINAK IS NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT (jól megkésve ne haragudj!!! :oops: :oops: :oops: )

És akkor ha már így benne vagyunk: Gesztinek, és Ricsinek boldog születésnapot kívánunk!!!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Hahó!

Csak bekukk,mert vendégeket várunk :wink: :oops: :?
Jujj Beuka ,nagyon klasszak a te képeid is :wink:Nem volt forró a homok mászni?Laura kontrollján minden oksa volt,már csak egyszer kell majd menni :lol:
Kittit Isten éltesse sokáig!Mit kapott?Kérjük a fotókat is :wink:
Hetti,sajnálom hogy nem taliztunk,viszont örülök hogy jól éreztétek magatokat.képeket tegyél fel a kis Artúrról :wink:
Tru,Levinek micsoda kis "zsömi" pofija van :wink: hasonlít rád.Ja és mi sem gondoltuk hogy olyan hosszú lesz az út hazafelé.Jővőre repülünk,az már biztos.
Jubi,mi a horvátoknál voltunk,Beukáék meg Bulgáriában :wink:
Sue,Timi,a brigát szülinapomra kaptam.(vittük magunkkal nyaralni)a képen is az van,egy szitibájk(városi,nem terep bringa :!: fontos :!: )hát 30 körül van az ára :roll: a gyerekülés egy 10-es,plussz majd ha elég nagy lesz Laura feje akkor kap egy sisakot is,5 ezerért :shock: :lol: fő a biztonság :wink:
Melódi,gyorsan pakolj,s mesélj az új kéróról :wink:
Kriszti,Gesztenye,Tina,mizus??

mennem kell,kész a süti is.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Rizi, és Anita: ti is régen irtatok :cry:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!


Beuka!

Nagyon jók lettek a képek. Helyesek vagytok :lol: :lol: ! Valóban olyan mintha a kistesóddal lennél. Hihetetlenül fiatalnak tünsz. Mennyi vagy pontosan? Remélem nem haragszol meg, h ilyet megkérdezek. De olyan ez a kép, mint amikor Niki a keresztlányom fogja a Dórit. Pont tettem is fel egy olyan képet. Esküvön készült. Szóval csúcs ahogy kinézel :lol: :lol: Boti hagyta magán a szemüveget?


Linda!


Mit sütöttél szép kezeddel? Milyen finomságokat szoktál mostanság csinálni Laurának? Örülök,h minden rendben volt a kontrollon.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Beuka, nagyon jók a képek, marhára jól nézel ki! IRIGYIRIGY Boti csupa apukája, pedig amíg nem láttam, azt hittem, Rád hasonlít! Biztos klassz volt Bulgária, ha lesz időd, írj róla valamit! Mennyi volt az út, milyen az ország, milyen volt a szállás, az idő, az árak, stb...

Linda: én is csináltam ma sütit, keksztekercset, tök könnyű volt, és még a sütéssel sem kellett sz@r@kodni... Az ilyet szeretem! A gyerkőcöknek is ízlett és apának is! Ma amúgy is rámjött a konyhatündérkedés, leves, sült hús, rizottó, saláta+süti, persze, más meg elmaradt, hiába minden nem megy egyszerre!

Levi mostanában nem akar babapempőt enni, reggeli, vacsi: falatkák, úgy eszi, mint akit egész eddigi 10 és fél hónapjában éheztettek, és hihetetlen mennyiséget, ebédre meg rendesen leves+másodikféle, ez van. Ő is mostmár a kezével tömi a falatkákat, az ebédlőasztal alatti szőnyegnek annyi :( (Mivel nem mosható).

Eltűntek: mi van veletek? Miért nem írtok?

Mamy: szerintem ez egy nyilvános fórum, nem tudom, bántanál-e valakit azzal, ha írnál, de azt hiszem, az véleményem nem mérvadó ebben a helyzetben! Gesztinek is boldog szülinapot így utólag!

Sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?