Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, még egy pillanatra: Jubi, nálatok hogy van? Három v. 4 hálószobás a ház? Minden gyereknek van külön szobája? És mekkora maga a ház? A mostani miénk 105 nm, de már kezdjük kinőni... MOndjuk ennek nem a legjobb a kihasználtsága... Bocs, ha ennyit kíváncsiskodok, de nem túl sok 3 gyerekes ismerősöm van... Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Dorkamama!
Szívesen segítek bármiben, csak szólj! :D

Timi!
A DVD-t sajnos nem tudja beolvasni se az asztali-, sem pedig a gépben levő DVD lejátszó. :cry:

Beusa!
Az jutott még eszembe, hogy ha van egy jó hobbyd, az is ki tud szakítani a malomkerékből. Én pl. nagyon szeretek kertészkedni és fotózni, ill. már évek óta készítek decoupage technikával mindenfélét. Ezt azért szeretem mert kiélhetem benne a kreativitásomat, és még a lakást is szépítgethetem vele, na meg ajándéknak sem utolsó. (A www.juborka.gportal.hu oldalon fent vannak az eddigiek.) Csak ajánlani tudom, mint „kismama hobbyt”.

True!
Nálunk Józsán van iskola és óvoda is (kettő-kettő), így ide járnak a gyerkőcök. A Párom bejár Debrecenbe dolgozni, ami hozzánk 5 km. Ráadásul helyi járatú buszközlekedés van Debrecen és Józsa között, a buszbérletet pedig fizeti a Párom cége. Az autót én használom a gyerkőcök fuvarozására, mert elég messze lakunk az ovitól/sulitól.
A mi házunk is könnyűszerkezetes, 4 hónap alatt elkészült. Kb. 12 millióba van, de úgy, hogy a Párom ezermester, és nagyon sokat dolgoztunk rajta. A területe 82 nm. Van egy nagy nappalink és három hálószobánk, plussz egy dolgozószoba, ami a nappaliból nyílik, de nincs ajtóval leválasztva. Van egy kényelmes fürdőszobánk még, egy mosókonyha, és persze konyha és spájz. Mi nagyon jól elférünk benne, bár még két gyerekre terveztük, külön gyerekszobákkal. Jazi érkezése óta a két fiú összeköltözött, de nem bánják, szeretnek együtt lenni. Mi jól elférünk, igaz jó a ház beosztása, akik hozzánk látogatnak azt gondolják, hogy nagyobb, mert olyan tágasnak tűnik.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


sziasztok,
köszi mindenkinek!!:-)
Tényleg igaz, hogy nem szabad túlságosan belesülllyedni a gondokba, másnap már minden sokkal szebb:-)

Jubi,
a kertészkedés nekem is nagy kedvencem, és végre itt lehet is. A régi lakásomban anno még a kaktuszaim is kipusztultak, mert nem volt fény, és locsolásra is ritkán voltam kéznél. Most viszont igazi medieterrán kertet sikerült varázsolni, télen még fügét és citromot is fogunk szüretelni. Amíg Minna bírta a járókát, addig mellettem játszogatott a kertben, most plédeken van kinn. A fűtől még mindig tart, a mulcsot viszont állandóan a szájából kell kiszedegetnem :lol:

True,
Ti melyik településen laktok? Cikón van egy nagyon kedves barátnőm, igaz ritkán látjuk egymást, de ő is olyan mindenlébekanál,mint én,így nagyra tartom. Az ő fia most 7 hónapos.
Anyós: minden "tapasztaltabb" ezt mondja, de valahogy engem is a hideg ráz a gondolattól, hogy a lányommal legyen. Persze előzménye van ennek az ellenérzésnek: születése körül a sok kavarás, kisajátítás-kísérlet, beleszólás, stb. Kb. úgy gondolta, hogy a pici fia mellé kapott egy pici lányt....na de hogy anyja is van a gyereknek, aki ráadásul a pici fia párja.... Most már nem intenzív a kapcsolat, de azért az úgy egyszerre nagyon sok volt.
Hogy tudott ez a helyzet Nálatok megváltozni?

Timi,
Ahogy Truenak is írtam, nekem is erős fenntartásaim vannak anyóssal, főleg mióta láttam hogy "vigyáz" sógorom gyerekeire. Akkor párom is mondta, hogy na, mi soha nem bízzuk rá. Viszont egyszer azt a jótanácsot kaptam egy 7 gyerekes anyukától, hogy nem szabad stresszelni: a vigyázó úgysem azzal fogja etetni, azt csinálja vele amit Te, de a gyerek túlélni és végülis kell neki mindenféle tapasztalat. Anyám, tesóim, barátnők felé ezt el is fogadom..... :) Anyós meg szerencsére nem áll sorba a vigyázáshoz :lol:

Melódia,
kitartást a rumlihoz. Azért ennyi emberre főzni sem semmi...

Dorkamama,
kanál el-nem-fogadásés egyedül evés: ugyanez volt nálunk pár hete. Azt mondta a védőnő, hogy jöhet a foga és fáj neki ahogy a kanál érinti. Ha maga eszeget, azt tudja irányítani és ezért jobb úgy neki.

Hettie,
akkor nagyon izgis munkád volt / van Neked is:-)

Bettus,
hol vagy?? Láttalak a babanet-talis képeken Kittussal:-)

halihó,

Beusa
Kép
beusa
 
 

 
 

Jubi: gyönyörűek a munkáid, de ilyenkor mindig úgy elkeseredek.... Más 3 gyerek mellett ilyesmiket csinál, én meg a házat se tudom rendesen rendbentartani.... :oops: Hát nem vagyunk egyformák...
Sokmindenre kíváncsi lennék a házatokkal kapcsolatban, talán egyszer összehozhatnánk egy skype beszélgetést, de biztos nem lesz egyszerű az időpontokat egyeztetni :lol: Mi egyébként azért Bonyhádra írattuk a gyerekeket, mert amikor ideköltöztünk, még melóztam, és a mi korán elindultunk dolgozni, így Marcit már 7 előtt be kellett volna vinni oviba, és csak 5 után tudtunk volna érte menni. Ezért döntöttünk úgy, hogy ingázni fognak velünk együtt a gyerekek. És ha Levi 2 éves lesz, én is megyek vissza (valahova) melózni, ugyanis mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy 25 ezer forintért itthon üljek. Akkor az egész család 1 autóval fog járni, mert sajna nálunk a buszközlekedés nem a legeszményibb. Pl. ha Marcinak edzése van, muszáj kocsival menjenek, mert fél 5-kor eljön az utolsó busz. Ilyenkor viszont én ülök itthon a két kicsivel, vagy pedig reggel bemennek busszal, és mi megyünk értük. Szóval nekünk fontos lenne a beköltözés.

Beusa: én két anyóssal is büszkélkedhetek, de az az igazság, hogy végülis egyik sem szólt igazán bele semmibe. Ezzel talán szerencsém volt, meg nagyjából azt is elfogadják, amit mondok. Persze, hogy ha nem vagyok ott, mit művel a gyerekekkel, lehet, jobb nem tudni!
:lol:

Mi Zombán lakunk, igen, Cikó is itt van valahol, bár én még nem voltam ott. Itt nagyon sok kis falu van, vagyis a miénk igazából nem is kicsi. Most viszont muszáj mennem, mert valahogy össze kell takarítsam festés után az ebédlőt, nagy élmény lesz, mert Levi állandóan ki akar oda mászni.... Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Nagyon szégyellem magam, eltűntem és trehány módon nem olvastam :cry: most próbálkozom....

Csak képeket nézegettem nagyon szépek a babók, a keresztelőn nagyon csini volt a kis Niki. :wink: kis pasik vágya lesz a csajszi :)

Rólunk dióhéjban: Kitti már alig akar mászni, csak járni hajlandó, és olyan édesen totyog, pakol egyik táskából ki a másikba be, eldugdossa a dolgokat. Amikor vmiben mesterkedik akkor mindig csönd van a lakásban, felmászik a pihenőszékre, ott ugrál.
Lassan közeledik az első szülinapja, már azt se tudjuk hol áll a fejünk mindenki jönni akar, de hát hova teszek ennyi embert?

Beusa láttam hiányoltál, köszi megvagyunk jó volt a tali, de csak Gesztivel voltunk ketten innen. Kár hogy nem jöttetek többen. :roll:

Edi: szerintem Kata is így fog felállni, gugolásból, legalábbis nálunk így nyomja. Én már leizzadtam volna ennyit felállni, gugolni, mászni stb. Nem hiába nem egy súlyos alkat egész nap pörög. :? Kittinek is vannak kis csípései, de nem tudom mitől lehet, szúnyognak-póknak túl kicsik, kiütésnek túl szétszórt. Ki lakhat a szobájába aki falatozik szegényből? :roll:

Jubi: milyen megható hogy majdnem elsírtad magad, hogy haza kellett jönni. Én a nászútnál voltam így, nem találtam a helyem, csak a tengert akartam. :wink:
Pelenkázásnál teatrükköt mi is alkalmazzuk :) Jesszsom Jazi mindjárt 1 éves, utána mi jövünk? Nálatok lesz vmi banzajjj????

CzLinda: ilyen kapósak lettetek, mindenki titeket akar. Most már én is nézek oda valami programot nehogy kimaradjak a sorból:)
Habár tatabányára gondoltunk és akkor meg is látogathatnánk Ediéket is. :wink:
Kitti is mezitláb jár v. zokniba még nem vettem neki kiscipőt, én addig nem akarok amíg nem jár RENDESEN.

Melódia: csak végetér ez a hisztis korszak. Kitti néha olyan jó, a hangját se hallom csak hogy magyaráz. Már anyáméknál se sír, sőt múltkor otthagytam nekik több órára, észre se vette hogy eltűntem :roll: Pedig nemrég még ő is kis ördögfióka volt.
Kitartás a felújításhoz, bizti szép lesz :wink:

Beuka: igen nagyon rossz látni amikor betegek, de még akkor is olyan kis mosolygós, játékos és huncut tud lenni. :D
Én úgy tudom lehet Dorkának anyakönyvezni.

Sue: néztem a képeket, nagyon cuki, hogy harcol a kajcsiért Viki:) És még mindig nagyon cicis? vagy rácuppan a fincsi kajcsikra? :?:

Tru: Levi is nagyon drága, első képen mi finomat kent a szájára? Utolsó képen meg olyan mintha be lenne kreppelve a haja. :lol:
Anyósos meglátásod dícséretreméltó és elgondolkodtató. Én is csak szídni tudom szegényt, de most olyat írtál, hogy 1 pillanatra elgondolkodtam rajta és igazad van. Annyira várja már hogy mikor lássa, mindig arra gondol, hogy mit vegyen neki stb. Örülök hogy így megoszottad ezt velünk. :)

Goodf: hát maximálisan egyet tudok veled érteni. Én is baromira kiborultam mindig aztán a páromra zúdítottam mindent, de legalább ő jól állta a sarat, és mindig megnyugtatott, azt mondta, hogy örüljek neki, mert nekem legalább lehet gyerekem, és majd nem fogok 70 évesen egyedül ülni egy szobába és számolgatni az ősz hajszálaimat. Tudom ez nem nagy vigasz, de engem ez mindig megnyugtatott, ha valaki piszkált a gyerekkel kapcsolatban. Nekem anno azért piszkáltak, minek összeházasodni, minek az a papír stb. Hagy döntsem el, mégis mit szeretnék? Na mind1 irigyek az emberek, na meg nagyon sok eszméletlen buta is.
Amúgy nekem a szakértők meg azt mondogatták, hogy biztos fiú lesz mert olyan a hasam, aztán jól az orruk alá dörgöltem, hogy rosszul látják mert ott bent bizony kislány van, persze hogy nem hitték el, aztán mondogatták, hogy majd gondoljak rájuk ha megszülöm és fiú lesz :lol: Az ilyenen meg már csak nevetni tudtam .
Bújástól én is olvadok, annyira jó érzés, hogy anyuhoz odabújik, IMÁDOMMMM :wink:

Üdv Dorkamama: Ti karúszóban nyomjátok a strandon? Mi már kiittuk volna a strand vizét :lol: Dorkának igen szép sötétbarna vagy talán fekete szeme van? Nagyon különleges, írj még többet.

Látom Timi visszajöttél, tele veled az egész oldal. :lol: :lol: :lol:
Holnap tali, most meg várlak msn-re de csak nem jössz, alszol már??? 0:35 van :shock:

Na hogy valóban sok legyen belőlem dobok egy pár képet, csak mert még nincs az oldalon :oops:
Kép Babanetes talin Kép Egerezünk Kép Pancsi ala panel Kép Durci-murci Kép Kisiskolás

Kép
bettus79
 
 


True!
Skype-ot nem szoktam használni, mert nincs időm ott ülni a gép előtt huzamosabb ideig. Szerintem priviben is beszélgethetünk.

Én már most is csak GYES-t kapok, de nem érzem, hogy "25 ezer forintért itthon ülnék". Inkább azt gondolom, hogy ennyi munkáért nagyon alul vagyok fizetve :P :wink: Mi szeretnénk kihasználni a hivatásos anya státuszt (a legkisebb gyerek 8 éves koráig), mert Beni kamaszodni fog, és nem mindegy, hogy egy üres lakásba jön haza suli után, vagy pedig egy meleg családi fészekbe. Persze ez nem azt jelenti, hogy minket felvet a pénz, csak mérlegeltünk, és erre billent a mérleg nyelve.

Bettus!
Mosogatós pancsi: nagyon kreatívak vagytok! :D Azt szeretem a Kitii képeiben, hogy árad róluk a vidámság :D Még a durcisról is...
Igen, jövő héten szülinapozunk. Lesz torta meg a nagyszülők. Én egy szép nagy puha rongybabát szeretnék venni Jazinak, amihez tud bújni - nagyon kis bújós lett. Anyu ma elhozza neki az én régi babámat, szerintem tetszeni fog neki, meg olyan megható, hogy egy több, mint 30 éves babával játszik, amit anno én öltöztetgettem. Ráadásul az a tipegő van a babán, amiben annak idején Benit hazahoztuk a kórházból. Tiszta nosztalgia...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jubi!

Úgy szeretem olvasni a soraidat,árad belőlük a harmónia,ilyenkor én is megnyugszom kissé! :lol: Igaz én se vaygok annyira kapkodó idegbeteg,mostanában már lejjebb adtam,régebben kapkodóbb voltam,de a párom melett lenyugodtam! Ő olyan ej ráérünk arra még típus,pesze nem a trehány fajtából,csak nem idegeskedik felesleges dolgokon,amire én régen nagyon hajlamos voltam!
Igaz egy tanfolyamra elmennék hozzád,hogy hogyan jut 3 gyerek mellett ennyi mindenre időd,és még kreatívkodni is! Nagyon szupik a munkáid,főleg a sült csirke,meg a muffin volt ínycsiklandozó! :lol: :P
Én néha úgy elvagyok havazva,de van amikor leülök a romok tetjére,és mondjuk megiszok egy kávét! :lol: Ez egy kicsit megnyugtat,ellazít,és folytatom tovább...
Én se érzem úgy,hogy csak a popsimat növeszteném itthon,estére 100-szor jobban el vagyok fáradva,mintha melóznék a melóhelyen!
Én hamarosan vissza szeretnék menni picit dolgozni a 3. gyerek elött,majd meglátjuk hogyan alakul...
Anyóskérdés,gyerekvigyázás!
Én mertem volna anyósra hagyni,mert szerintem ért a gyerekekhez,Fatival is szeretettel bánik,sőt kinyalja a fenekeét,ha szabad ilyet írnom,viszont Pistikére nem mert vigyázni! Ez fura,mert 3 gyereke volt,de nem erőltetem...
Anyukámra viszont nagyon szívesen rábízom,ő szívesen is vigyáz akár mind a kettőre,nagyon ért a "nyelvükön",Fatinak ő volt kisebb korában az állandó bébi sittere :lol:
Úgyhogy én 2 emberre nyugodt szívvel ráhagyhatom őket,a páromra :!: ,és anyukámra!
És néha meg is teszem,mert mivel én se vagyok fából,olykor jól esik gyerekek nélkük elmenni valahova,akár bevásárolni is,és ezért nem érzem magamat antianyának :lol:

Kertesház: Nekem mindig is nagy álmom volt a családi ház,én ugyanis abban nőttem fel vidéken,és nekem lételemem volt a levegő,hogy ki tudjak ülni az udvarra,stb.
De most az élet máshogy hozta,alkalomattán levegőzök anyóséknál,vagy majd idővel veszünk egy vikkend telket,kis házzal...
A felújítás halad,igaz kicsit döcögősen,tapéta már lesz a falon,de a cempézés,meg a padló lerakás már más tésztam,és a párom jövő héten megy vissza dolgozni,de lehet,hogy még kérni fog egy kis szabit...
Muszáj lesz,mert kb.2 hét múlva költözni kell,nincs párdon...
Pistike egy tündérke,mászik rendületlenül,hisztit alábbvette picit,de a kötöttségeket még mindig nem bírja,úgyhogy mindiga lábam alatt van...
Bettus!
Haláliak a képek... :lol:
Na mentem,mert el kéne mosogatni,meg kéne valamit főzni,meg teregetni,meg vasalni... :roll: :lol:

Puszika! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Hettie!

Még úgyis dumcsizunk tali előtt.

True!

Nem is azzal van a bajom, h nem vigyáznak rá, hanem amíg én úgy féltem mint a hímes tojást, addig anyós mindig azt mondja, h majd esik nagyokat, és nem lesz semmi baja. Én ezektől vagyok kiborulva egy kicsit. Mondjuk Ő két fiút nevelt, és picit más, mint az én kis törékeny Dórim nevelése. Abban szerencsém van, h anyukám itt lakik 4 házzal feljebb, és Ő bármikor bármiben segít.

Jubi!

Még egyszer meg lesz írva, és talán jövő héten újból feladom a DVD-t.

Beusa!

Nálunk a férjem anyás, és múltkor kértem, h mondja meg Neki amikor valamit szeretne adni Neki kérdezzen meg előtte engem. Persze nem tetszett Neki, és mondta miért nem Én mondom meg? Szóval elég nehéz helyzet.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok, csak egy gyors


Lécci-lécci:
a céklát ti hogyan készítenétek el? Veronikának lenne. Tegnap találtam a piacon.

Köszi mindenkinek

KépKép
rizibizi
 
 


Beusához hasonloan, segitsen nekem is valaki :!: Vettem én is padlizsánt, még nem most, azért is lenne már sürgős. Hogyan csináljam meg manónak?

Timi
Mond meg te! Hát ez ismerős. :evil: Az ő anyja, de lehet benne valami, mert akkor a hátam mögött ügyködnének. :?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Rizi: én nem vagyok egy nagy főzőmester, 1* csináltam neki céklát, levágtam a héját és kis vízben megfőztem, csak úgy simán, ala natúr, és falta rendesen, de bizti fel lehetne vmivel turbózni, talán egy kis krumplit bele? :roll:

Hettie: Padlizsánt is megpucolnám, kiszedném a magját ha van, megfőzném, és még melegen reszelnék rá sajtot. Legalábbis én cukkinivel szoktam és az nagyon fincsi.

Remélem tudtam vmit segíteni, jó éjt:Betti

Kép
bettus79
 
 


Bocsánat,hogy csak egy gyors önző kérdésre jövök,olvasok vissza,de írni nem tudok.

Kérdésem
Vikinek 4. napja eléggé híg a széklete és nyálkás.Szerintetek fog okozza ezt vagy bekapott vmi vírust?
Eddig foggal nem volt ilyen probléma,de ilyen sokáig se volt sose híg a kaki.Ezért gyanakszom a fogra,de ki tudja.

Vkinek volt ilyen problémája?
Sue

Klasszak a képek,mi is vettünk egy új gépet majd rakok fel képeket

KépKép
suezika
 
 


Sue!

Nekünk is volt már ilyen, de nem fog miatt, hanem vírus volt. Smecta-t kellett Dorkával itatnom naponta 2x fél csomag + Normaflore. Ez helyrehozta. De én azért felhívtam a gyerekorvosunkat, mert más baja nem volt és ezt ő mondta.

Rizibizi!
Céklafőzelék csirkehússal:
Hozzávalók:
- 1 közepes cékla
- 1 közepes burgonya
- 20 g házi csirkehús szelet
- 1/2 mokkáskanál köménymag
- 1 evőkanál (olíva)olaj
- csipetnyi (tengeri)só
Elkészítés:
A céklát és a burgonyát meghámozzuk, megmossuk és kockákra vágjuk; kis kockákra vágjuk a húst is és annyi vizzel, hogy ellepje főni tesszük. Hozzáadjuk a köménymagot és a sót is. Amikor megfőtt, saját levével összeturmixoljuk és hozzáadjuk az olajat is.

Dorkának bejött :)

Hettie! ezt találtam: szerintem jól hangzik, én is kipróbálom majd!

Sült padlizsán csirkehússal (6 hónapos kortól)

Hozzávalók: 1 padlizsán, burgonya, só, csirkehús, olaj, fokhagyma
A padlizsánt megmossuk, hosszában kettévágjuk, kicsit megöntözzük olajjal és előmelegített sütőben puhára sütjük. Közben a burgonyát a hússal és a fokhagymával megfőzzük. A végén a főzőlével pépesítjük. Hús nélkül is nagyon finom, vacsorára ideális.

Ha kipróbáltátok írjátok meg légyszi mit szóltak hozzá a babócák! :D

Pusz mindenkinek!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Hettie: en a padlizsant felbevagom, kivagom a magjat, és igy megfozom (pici soval)(sutni is lehetne), aztan mikor puha, lehuzom a hejat, és osszetorom. Hejaval ovatosan, mert van, hogy keseru, kostold meg a szélét...


Betti, Jubi: szeretem a pozitiv hozzáállásotokat a dolgokhoz :)

És jo volt olvasni titeket mind!

Néha nalam is megy fel a pumpa, amikor olvasom egyesek rokonainak a beszolasait... pocakrol, etetesrol, bmirol... :(:(

Nekem szerencsem van, mert anyos a hatam mogott biztos nem tenne olyat, amit en ellenzek. Néha athivom hozzank, és addig tudok a koynhaban szorgoskodni, amig ok jatszanak...
Paromra is teljesen rabizhatom a kicsit.
És, hogy ki puszilgatja a Veronika kezet? Hat, oszinten mar nem is zavartatom magam, ki fogja meg hol... a labat is beveszi a szajaba... a homokot is, a szoszt... valamitol edzodnie kell annak az immunrendszernek ;) :P

De én sem tudnam még rahagyni a kicsit masra, ugy, hogy nem vagyok ott, vagy nincs ott apa. Igazabol minden délutan setalunk 4 és 7 kozott. És néha otthon maradok, a hazimunka miatt, mert akkor vegre nem kell bebiszitterkednem... és nagyon rossz, ha nelkulem mennek el... vagy apanak is rossz, hogy nem vagyok veluk, sot, az is rossz ha en megyek és apa marad. Szoval ertitek?

És én is ugy kikapcsolodnek... de csak mikor alszik, akkor tudok fél-egy-két orakat. Ha hirtelen ramszakad a szabadido, akkor meg nemtudok mit kezdeni vele :o
Oktoberre mi is megyunk eskuvore... még nem tervezek, addig ugyis sokat valtozik... de bizti nem tudna elaltatni rajtam kivul mas, a mai allasok szerint. Sokszor egy kad vizbe is csak kutyafuttaban ulok be, mert nehogy akkor ebredjen meg, mert neki olyankor apa nem jo, csak anya, de inkabb a cici :D

Amugy, mostanaban tok sokat eljarunk itthonrol, mas babakhoz megyunk jatszani :) tunderiek egyutt :) mi meg a mamakkal néha rovid mondatokban még eszmet is cserelhetunk :P:P (na ennyire azert nem rossz a helyzet) Apa pedig szabin van, és mégis dolgozik :(


Ja, én sem birom, mikor valaki vesz valami pl.kisruhat a pöttömnek, és szerintem tök gagyi... miert nem tudnak engem megkerdezni (?) Vagy abbol már az a szazadik... Kommunikáció!!!!


Pár napja tudunk tapsolni, zabalni valo. Tegnapelott meg megvolt az elso fodraszkodas is, de nem is feltuno :)

Majd dobok kepet
Ceklas hsz-t koszi


pusza mindenkinek

KépKép
rizibizi
 
 


Veronika spárgái:Kép
Kép

Az új etetőszékében virítKép
Kép

A tabu árnyékában :)Kép
mosdókesztyűk rémeKép

KépKép
rizibizi
 
 


Rizi!
A múltkor úgy aludt el Jazi a kiságyában, ahogy Veronika az első fotón van. Döbbenet, hogy milyen hajlékonyak :shock: A nyomukba sem érhetünk - én legalábbis :oops: :wink: Pedig ők husosabbak mint én, nemééééééééér :D

Képzeljétek, van egy lehetőség, amivel ha élünk, akkor a Párom egy hónapig távol lesz. Nagyon távol. Viszont nagyon sok pénz. Hétfőn konkretizálódik a dolog, addig kell dönteni, hogy vállalja vagy sem. Nem is tudom, minek örülnék jobban...ha összejön vagy ha nem?? Az biztos, hogy ha elmegy, akkor nem kell diétáznom a fogyáshoz :wink:

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jubi!

És lenne segítséged amíg párod távol van? Ha igen akkor az az 1 hónap talán nem lesz gond. Bár én nem tudnám elképzelni, h 1 hónaig távol legyen Miki, de nyilván ha mérlegel az ember, h mi éri meg, és mi nem, akkor nincs gond. Én azért szurkolok nektek, h a legjobb döntést hozzátok!!!! :wink:

Riz!

Mi most megyünk esküvőre augusztusban, és még nem tudom, h lesz az esti lefektetés. Most is kb 4-szer kelt éjjel. Bizti megérezte ezt a hülye időjárást. Majd váltogatjuk egymást másképpen nem lehet. Ő csak éjjel cicis, h visszaludjon azon. Ha ez nem sikerül jön a 4 kerekű :lol:


Sue!

Nyálkás kaki nagyon ismerős Nekem!!!!!!!Vittem a dokinéninek megmutattam, és azt mondta, h ez a fogzástól van. Vigyed le, és mutassad meg Neki. Legalább megnyugszol.

Dorkamama!

Jók a receptek, majd megcsinálom!


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Nagyon köszi a recepteket!

Rizi
Veronika spárgái, nagyon jok! :lol:

Elirtam az előző hozzászolásomat, nem Beusát akartam, most látom Rizi kérdezte a céklás receptet.

Jubi
Én tavaly voltam igy. Február 26-áén ment ki férjem 2 hónapra koreába, és pont pár nappal előtte, 22-én tudtuk meg hogy babánk lesz. Én addig hazamentem anyumékhoz, és laci pont lemaradt a rosszulléte korszakról. Nagyon sok volt a 2 hónap, de ő is jo pénzt kapott érte. Az egy hónap annyira nem is sok ehhez képest, de Te 3 gyerekkel vagy.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ilyen sokáig nem jöttem megint :oops: :oops:

Most is csak elköszönni néztem be, holnap hajnalban indulunk nyaralni, ráadásul ma meg lagzisok vagyunk, úgyhogy zsófolt a program.

MIndenkinek szép hetet!

Üdv:
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok lányok,

már régóta olvaslak titeket, már írtam is egy párszor, igaz, régebben.

Most is egy kérdésem lenne, hátha tud vki segíteni nekem, talán volt már vkinek hasonló panasza.
Még szoptatom a kisfiam és becsomósodott a mellem, nem tudom kimasszírozni. Első kisfiamnál nem volt ilyen, idáig sem volt semmi gond ( most 9 hónapos a kisebbik fiam ), de csüt-ön sokat hányt, valószínűleg elkapott vmi vírut és bementünk a kórházba, bent is tartottak minket és nem tudtam fejni, cicit pedig nem kaphatott és sajnos így kialakult a csomó a cicimben.
Elég kellemetlen, picit fáj is. Csak masszírozni kell és egyszercsak elmúlik, vagy van vmi más teendő is?

Előre is köszi, ha vki tud nekem tanácsot adni,

mindenkinek sok egészséget, sziasztok niki

ebin
 
 


Sziasztok!
Rossz volt a netünk pár napig, aztán meg festés is van, ill. mostmár talán kész, kivéve a takarítást, ami sose lesz kész normálisan.... :twisted:
Mire az egyik helyen befejezném, a másikon kezdhetem.... Ildi 3gyerekes tapasztalata: nincs az a hosszúságú és tökéletességű nagytakarítás, amit 3 gyerek ne tudna 5 perc alatt rombadönteni....

Jubi: bocs, nem úgy gondoltam, hogy otthon ülsz, de tényleg durva, hogy 25 ezer kemény pénzt képesek adni azért a munkáért, ami 3 gyerekkel jár.... Nem tudom, ezt hogy gondolják... Bocs a politizálásért, de pár hós terhes voltam, mikor az MSZP nyert... Elbőgtem magam, mert tudtam, hogy a családoknak ez a korszak nagyon-nagyon hosszú lesz... És erről ennyit...
Biztos nehéz lesz, ha elmegy a férjed, viszont sajnos csak pénzből lehet megélni... Nálunk pl. úgy van, hogy a fizunkból semmi pluszt nem tudunk venni, mert az mind kell a fenntartásunkra. Tehát csak akkor, ha valami plusz pénz van. Gondolom, nektek sem mind1...
Az én férjem februárban fog tiszti átképzőre menni Pestre, ami úgy néz ki, hogy 12 héten keresztül csak hétvégén lesz itthon, semmiféle plusz pénzért :cry: Sőt, inkább kevesebbért, hiszen nem lesz túlóra és készenlét, ami kicsit megdobná, és még több is kell, mert azért Pesten neki el kell lenni... Én meg a három gyereket hurcolom reggel-délután, autózunk egy nap 60 km-t.. :roll: Viszont 1 megyéből csak 2 ember mehet, és ha elvégzi, akkor a fizuja azért jelentősen fog emelkedni, tehát ezt a lehetőséget nem szabad kihagyni. Muszáj lesz kibírni. A gyerekek készen lesznek, már előre tudom, mert most is hülyécskék, ha kevesebbet van itthon, de nincs mese. Ezt csak azért írtam, hogy egy kis erőt adjak.

Riz: Veronika spárgáitól én is dobtam egy hátast! :wink: Levus ilyeneket nem csinál... Lehet, mert ő fiú?! Nekünk is pont ilyen az etetőszékünk, csak nincs hozzá tálca, de mivel az asztal is ikeás, pont odaillik.

Most nem tudok többet írni, mert iszonyú nagy kupi van, csak jópár napja nem ültema gép előtt, és nem bírtam ellenállni a kísértésnek! :wink:

Mindenkinek szép vasárnapot! sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Üdv az ujaknak.
Ugye még jöhetek hozzátok?Mindig készülök a gép elé de soha nem érek ide.. :cry:
Megjöttünk a nyaralásbol.Szoboszlon voltunk fantasztikusan jo hely.olvasni késöbb jövök mert nyakig ülök a mosnivaloban. :?


Nagyon szépek a babák..Veronika spárgájátol dobtam egy hátast.Kitti tiszta anyukája.

Kép
Vendég
 


szép estét Lányok!

Itt vagyok ám én is,olvasgatok néha,de
írni nem nagyon van erőm...

nagyon jók a képek,minden babóca tüneményes,és lassan közelednek a szülinapok is...
Hogy szalad az idő,még szinte most volt,hogy izgultunk kismamként... :wink:

Jubi!
Én nem is tudom,hogy mi is a jó döntés ilyen helyzetben,a pénz is sokat számít,de azért jobb együtt... pesrze te olyan erős csajszi vagy,bizti bírnád! Kívánom,hogy jól döntsetek!

True!
Nekem ismerős a szétpakolás drámája,pedig nekem csak 2 van,de nem győzök rámolni!
A párod katona? mert az enyém igen!

Egy kis háztartási könnyítés van nekem kilátásba,az új lakásban lesz mosogatógépem,talán így elkerülöm az úszóhártyákat az ujjaim közé... :roll:

Tina! Örülök,hogy jelentkeztél,és jó volt a nyaralás!

na,mentem csicsikálni! Puszika Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Újra a fedélzeten :lol: Csak ezt az oldalt néztem meg, majd holnap haladok visszafelé.

Jubi!
Én nemrégen részletesen megnéztem a honlapot és nagyon ügyes vagy azt elmondhatom. Ezeket a képeket eladásra készítetted vagy nagy része a házatok dísze? Én örülnék vhol, ha adódna páromnak ilyen lehetőség. Tudom sok az az egy hónap, meg főleg 3 gyerekkel, de ha tényleg ennyire jó ajánlat akkor érdemes élni vele. Főleg a mai világban…

Bettus!
Kittike szülinapját miért nem tartjátok több részletben? Mi így fogjuk. 1x szülők, majd nagyszülők, aztán testvér. Bár gondolom nálatok hatalmas a baráti társaság :lol:
Szúnyog ette Katát, leütöttem és véres maradt a helye, azóta lekopogom nem voltak csípések…Sok volt neki és nagyok. Amikor múltak el akkor meg olyan csalánkiütés szerű göbök maradtak vissza, 2 nap alatt húzodott le.
Jó lenne ha erre járnátok igen, vagy bárki, mindenkit szívesen látok, én is szeretnék talizni, mint Linda :wink:
Nagyon aranyos Kittike a képeket, olyan kis vagány :lol: A mosogatóban ülős az haláli!!! Otthon így megy a pancsi? :lol: A kisiskoláson nagyon édes, tök jó, hogy ti már csattot is használhattok :)

Melódia!
Örömmel olvasom, hogy felújításnál tartotok már. Majd dobhatnál képet, milyen volt, milyen lett :)
Érdekes Kata nincs a lábam alatt, elmegy másik irányba és mindig talál vmi elfoglaltságot…amit nem kellene. Ha kijön a kisszobából, megy a nagyszobán keresztül előszoba és irány a fürdő. Na ott a polcról leveszi a sampont pl. és rágcsálná…Sőt tegnap, a számítógép alatt van 1-2 cd, kinézte magának, de nem engedtük levenni. Indultunk a konyhába, ahogy egy kicsit kiestünk a látótérből visszafelé vette az irányt és levette a Cd-t. :lol:

Ribizli!

Veronika spárgája nem semmi. :shock: Milyen ügyes, hogy a cumisüveget egyedül fogja. Mi addig jutottunk el, hogy a csőrös poharat leteszem a földre és amikor kér felemeli, de nem mindig tudja megdönteni amennyire kellene. Fekve jobban megy az ivás. Napi 2dl-t iszik pluszban. Szopi változatlanul 5-6. Csökkenteni kellene, de most, hogy bágyadt stb. nem fogom.

Tina!
Ismerős a szitu. Utóbbi hetekben én sem jöttem babanet, sőt nem is olvastam ilyen még nem volt. Valahogy így alakult. Bizti nem fogok olyan sűrűn jönni, mint anno. Egyszerűen nem megy. Marvin nagyon édes, ahogy lépeget.

Én vettem minap Mam kanalat, azt a hőérzékelőset- Tetszik nagyon. Jó a formája és puha, szerintem ez nem fáj annyira, mint a sima műanyag kanál. Pár napja Kata is alig nyitja ki a száját és ha ráharap, akkor legalább puhára harapjon.

Magunkról kicsit:
Kata 2napja felállt. Azóta sem mutatta be a tudományát. Jobb metsző foga is kint van. A bal felső már elég nagy, a mellette levő is áttörte. Pár napja sokat sírt valszeg akkor történt a dolog. 3 napja meg nem akar csak 10kor elaludni, gondolom, mert délután 5kor alszik el. Nem tudom megcsinálni, hogy ne aludjon, mert ebéd után nem alszik és nagyon elfárad. Eddig tök jó volt, hogy 2-3felé elaludt. Gyümölcsöket sem akarja enni, főleg délelőtt. Ráadásul ma az ügyeletre mentünk, mert nagyon piros volt Kata szeme, főleg a jobb könnyezett neki, meg alig tudta nyitva tartani tök kómás volt a gyerek, meg sírós, bágyadt. A torka is kicsit piros + kötőhártyagyulladása van. A szemcseppet alig lehet belediktálni, annyira összeszorítja a szemét. Remélem hamar meggyógyul, hétvégén utazunk külföldre…

Nálatok is minden szöszt, apró morzsát bármit megeszik a gyerek? Mert Kata mindent megeszik és jóízűen falatozik. :shock:

Jó volt olvasni mindenkit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Na mentem alukálni. Holnap dobok képeket Katusról :D
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Jubi!


Most csak Nektek! BOLDOG 1 ÉVES SZÜLINAPOT KÍVÁNOK JAZINAK!

[KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Edit!

Jó, h itt vagy! Nagyon ügyik vagytok már! Kata mielőbb gyógyuljon meg. Szegénykém :cry: Jaj! Ismerős ez a 10kor még fent vagyok szitu. Egyszerűen nem értem, h miért nem tud álmos lenni estére. Pedig már d.u nincsen alvás. Mármint 4 után. Még 2*szer alszik ha úgy jön ki a lépés. Nálam az esti elalvás a kritikus. Amikor cumisüveg alatt alszik el , addig nincs baj. De amikor az alatt sem, akkor van a harc az alvásért. Tegnap is kénytelen voltam szívtelen módon betenni a kiságyba. Ilyenkor álomba sírja magát :cry: . De ez a babakocsiban elaltatom, már nagyon nem jó dolog. Addig jó volt amíg cicin be tudott aludni. Katát, h altatod el? Most mentek Német.o-ba? Jó Nektek. Mennyi időre mentek?

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


JAZINAK BOLDOG 1. SZÜLINAPOT!

Kép

Dorka és Anita

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Nagyon kedvesek vagytok, köszönjük szépen!
(Igazából holnap este fogjuk megünnepelni - a Párom időbeosztása stb. -, de már ma is egész nap "pici egyéves"-nek szólítottuk :D ).

Edi!
Annak idején adtam is el belőlük, de ma már csak ajándéknak ill. saját dekorációnak készítem. Remekül kikapcsol, nagyon élvezem.
A külföldi út most még bizonytalan, tolódott a dolog, kb. két hét múlva derül ki, hogy kell-e menni. Viszont ha most nem, akkor lehet, hogy később lesz belőle valami. Majd meglátjuk.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Végre előző oldalt is eltudtam olvasni.

Timi!

A kolipingban hol aludt Dóri, melletted?
Nagyon jó az a zöld béka amiben Dóri ül. Nagyon édes lett Dóri. Olyan nagylányos kislány. Te is jól nézel ki, meg végre a párodról is láthattunk képet :wink: Orrfelhúzós Dóri ismerős, Kata is ezt csinálja, ilyenkor tök nem lehet ráismerni.

Jubi!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT JÁZMINNAK!!!!!!
Az írásaid tényleg nagyon megnyugtatóak, árad belőle a kiegyensúlyozottság. Te minden nap főzöl amúgy?

Nálunk Kata hisztizik, elkezdte a dobálom magam hátra vagy előre mutatványt is.
A Nem szóra Kata vigyorog hiába nézek rá szigorúan. Azt hiszi játszok vele :shock:

Dorkamama/Anita!
Üdv. köztünk! :wink: Nyugodtan írjál ne csak olvasgass :D Érdekel mki véleménye minket.
Nagyon helyes a kislányod! Milyen érdekes vágású, sötét szeme van, Kitől örökölte?
Nálunk- uzsi gyümi vagy joghurt, vacsi az tejpép vagy főzelék hús nélkül. Szopi sok van nálunk is. Éjjel sajna 2. Reggeli 2 felvonásban. Délután 2. Este 1. Körülbelül. Nem mndig eszik nagy mennyiséget, vmikor pár korty, vmikor 5perc. Változó.

Sue!

Örülök, hogy haladtok a kajcsikkal. Kata pelusozás közben vmikor kitekeri magát, elfordul na akkor kész öröm pelenkázni. Nem lehet a figyelmét elvonni, mert neki a popsikenőcsös tégely kellene, de azt nem adom oda, mert rágja. Éjjel 12x felkelés az nagyon durva, ilyenkor ahogy lefekszel már kelhetsz is fel? Együtt alszol Vikivel? Hogy oldod meg ilyenkor az ilyen durva éjjeleket?
Jók a nyaralós képek. Nagyon édes Viki, ahogyan a homokozó vödörrel matat :)

True!

Jók a képek. Tetszik a falon az az ikeás kék hal (ugye az). Nekem is kellene ilyen, Kata sarka olyan kopasz. Van egy polc a másik oldalon ikeás virág lámpa de a saroknál semmi és nekem nagyon hiányzik vmi.

Chesti!
Nagyon szép volt a keresztelőn Niki!!!!!! A fűben ülős szuper. Hol készült a kép?
Igen elmúltak a csípések szerencse, szúnyog volt.

Godf/Anita!

Ne foglalkozz a hülye beszólásokkal. Magatokra gondolj. Gyere ide írd ki magadból!
Már 24. hétben vagy, azta… vettetek vmit a jövevénynek? Manó cuccait mind megörökli nem?
Nálunk is Kata kb. egy hete jön hozzám és fúrja belém a fejét. Előtte mutattam, tanítottam neki jöjjön ide a kutyusához és bújjon hozzá olyan puha, amikor én csinálom ő is. Most meg hozzám bújik :D

Beuka!

Gratula a foghoz :wink: Hogy vagytok? Te is ritkán jössz.

Hettie!

Gratula a felálláshoz! Ha eddig adtál tejpépet és nem lett Artinak baja, akkor adhatsz neki. Ha nem is minden nap. Mit adsz vacsira neki?
Miért kell menni 1 évesen szemészetre?

Gesztenye!

Jó lehetett a veresi kiruccanásotok. :wink:

Kriszti!

Azt még nem mondták neked, ha Gegővel nem émelyegtél fiú lett, akkor most bizti lány? Tudod az emberek mindenfélét kitalálnak…Nekem is mondták bizti fiú lesz mert bal oldalon rugdos stb stb. Tudsz pihenni Gergő mellett?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Ma Kiskörén voltunk. A barátokkal minden évben le szoktunk menni 1 hétre, de most ugye nem lehet még manóval, igy csak 1 napra voltunk. Vizben nem voltunk nem is mentünk a partra. De jol birta, mindent a megszokott rendben csinált, aludt is, ugyhogy nem volt gond. Majd remélem holnap teszünk fel képet.

Czmelinda!
Légyszi ird meg priviben a tel számod, holnap még a nagy készülődésben megnézem. Aztán szerdán megyünk 1 hétre a balatonhoz.

Kiváncsi leszek mekkora lesz a pakkunk. :roll:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Edi
Arti este gyümit kap. 1 évesen mindenkinek kell menni szemészeti vizsgálatra, én igy tudom, meg a védőnő is azt mondta.
Gratula a felálláshoz és jobbulást Katának.

Jubi
Boldog első szülinapot Jazinak!

Beuka
Mi is szombaton lagziban voltunk. Ti hol hagytátok a manót, ki altatta el? Én anyuméknál hagytam. Fél 8-ig velünk volt, aztán haza anyáékhoz, és ott altattam el, és kb 10-re értem vissza, ugyhogy a vacsiról lemaradtaunk. :(

Niki
Ha csomos a melled borogasd be meleg vizzel. Tegyél meleg vzet egy törölközőre, erre egy nejlont, majd rá egy száraz törölközőt, addig tartsd rajta amig meleg. aztán masszirozd meg fejd le. Nekem ez mindig segít.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Edi
Arti este gyümit kap. 1 évesen mindenkinek kell menni szemészeti vizsgálatra, én igy tudom, meg a védőnő is azt mondta.
Gratula a felálláshoz és jobbulást Katának.

Jubi
Boldog első szülinapot Jazinak!

Beuka
Mi is szombaton lagziban voltunk. Ti hol hagytátok a manót, ki altatta el? Én anyuméknál hagytam. Fél 8-ig velünk volt, aztán haza anyáékhoz, és ott altattam el, és kb 10-re értem vissza, ugyhogy a vacsiról lemaradtaunk. :(

Niki
Ha csomos a melled borogasd be meleg vizzel. Tegyél meleg vzet egy törölközőre, erre egy nejlont, majd rá egy száraz törölközőt, addig tartsd rajta amig meleg. aztán masszirozd meg fejd le. Nekem ez mindig segít.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Timi!
Két hétre megyünk. Kicsit izgulok már.
Hogy alszik el Kata? Nagy nyüglődések árán kezemben, de mostanában beteszem a kiságyba és sír amíg el nem alszik. Durván hangzik, de nem tudok mit csinálni vele. Már tiszta hulla, be van csukva a szeme, de felül és úgy sír. Nem kell neki víz, cici semmi. Kézben sincs el, kifordul. Együtt megyünk nagyágyba az sem jó. Maradt a kiságy. Ha ottvagyok mellette simogatom nem jó, mesélek neki nem jó. Ha csak csöndben ülök sem jó. Maradt az egyedül hagyás. Ma 15pec alatt elaludt. Ha bemegyek hozzá és kijövök rosszabb. Éjjel szopi + alvás. Séta közben is elalszik.

Dobok pár képet Katáról: Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Dobok egy pár képet,amivel adós vagyok régóta,ha engedi a babanet!
JAZINAK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Linda írt, h nem tud írni Nekünk, mert megint rossz a gépük. Megjöttek nyaralásból, és nagyon jól érezték magukat, és persze az idő is jó volt. Részletekkel majd igyekszik jönni.

Edit!


Kolpingban szinte mellettem volt az ágy, és nem nagyon panaszkodhatom, h rosszul aludt volna. Nem kelt fel többször, mint itthon. Akkor ezek szerint ez az alvási örület nem egyedi eset. Mondjuk tegnap tápszer alatt bealudt. Ilyenkor kircsi, mert csak beteszem a kiságyba. Na de még királyabb lenne, ha reggelig aludna. 8kor beteszem, és 6ig 2*szer bizti felkel. Na!Ezek jók lenne ha megszünnének. Vacsira miket eszik Kata? Te nem adsz tápszert? Még annyi tejed van, h az a vacsi? Jó kis husikában van Katád is. Milyen tündér az a fog ahogy virít a szájában. Dórikámnak kibújt a 7. foga. D.e alvás van Nálatok? Akkor, h alszik el? Cicin? Be akarom szüntetni ezt a babakocsikázást, mert iszonyatosan dühít amikor 30 perce huzogatom, és semmi. Kivagyok Tőle. Most jelen pillanatban teljesen elvan egy klaviatúrával amit apja hozott tegnap. Milyen boldog Tőle!!!!Érdekes, mert reggel amikor elkészítem a tápszerét azt a járókában issza meg, és utána még egy csomó időt képes bent eltölteni. Csak éppenséggel mindig érzem, h kaka van. Egyből reggeli után van neki. Utána amikor tisztába teszem akkor már nem tudom járókába visszatenni, mert már nem hagyja.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Jubi! Előszőör is Jazinak nagyon boldog szülinapot! (Csak kíváncsiságképpen: hogyhogy az őszi babákhoz kezdtél el írni? Hamarabb jött Jazi? Bocs, de később kapcsolódtam be...)

Edi: jó az új képed! Más a frizurád is? Ez az altatási mizéria nagyon durva lehet phhhhhhh. Fel nem foghatom, hogy mitől lehet ez a gyerekeknél. Szerencsére Levit beteszem a kiságyba, és elalszik, kivéve, ha még nem álmos. De akkor is kivesszük, és elvan. Talán az lehet Katánál, hogy túllendül a holtponton, és hiába álmos, nem bír elaludni, csak pörög. Persze ez tipp, a részleteket ti tudjátok. Lehet, hogy már csak egyszer igényelné napközben az alvást. Nem tudom. Mindenesetre kívánom, hogy mielőbb oldódjon ez meg, mert szörnyű lehet. Ja, a halacska ikeás, és van lányszínben is, Hanninak is van. Most voltunk Pesten, és pár apróságot vettünk a gyerekeknek, majd lefotózom.

Melodi: az én férjem a yardon melózik, nem katona... Tényleg, rendőrfeleség nincs több itt? :lol:
A mosogatógépért nagyon hálás leszel, majd meglátod, mekkora segítség. Igaz, én még az mellett is mosogatok, már nagyon unom az állandó turmixolást, reszelgetést, miért nem nőnek már a fogai Levinek?? :roll: Azokat muszáj elmosogatni, mert azokból csak 1 van, és többször is használom naponta.

Még azt akartam mondani, hogy Levi is felállt. Igaz, nem a kiságyban, hanem a mi ágyunkba kapaszkodva. Amúgy a kezembe kapaszkodva már rég fel tud állni, csak valahogy olyan kis ügyetlenke, hiába kapaszkodik az ágyba, nem tud úgy helyezkedni, hogy jó legyen. De tud már lépegetni is.

ő is bekapta ezt a hülye vírust, szombaton egy fesztiválon voltunk, igaz szabadtéri volt, de valszínű ott, és vasárnap reggelre hányt az ágyába :roll: Szerencsére keveset, de nagyon megijedtünk. Párszor volt büdi kakija, meg eszméletlen nyűgös volt, szinte csak a kezemben volt el. És lázas is volt. A legtöbb 38,8. Tegnap felvittem a dokihoz, de nem adott neki semmit, normaflore (azt már rögtön adtam neki) és lázcsillapítás, azt mondta, ha két nap után még lázas, vigyem vissza. De szerintem ma már jobban lesz. Viszont az éjjeleket még így is végigaludta, pedig fel voltam készülve. Úgy sajnáltam szegénykét. Na, sziasztok

Az első kép: ilyen lett Levi nagyfiús ágya, a második: betegen, a harmadik: ilyen művészi képet csináltam véletlen...
Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Edi!
Jó az új frizurád! Nekem is le kellene már cserélni a képet, hiszen ezen még rövid barna hajam van, most meg már hosszú és szőkével melírozott. Állandóan változtatom, ebben nem bírom az állandóságot.
Főzés: vannak napok, amikor be vagyok havazva, vagy csak egyszerűen nincs kedvem, olyankor egy étteremből rendelünk kaját. 680 ft egy menü, és ebből két ember jóllakik. Ráadásul még finom is, nincs menza íze.
Kata első fotója ismerős, Jazi is így mutogatja a fenekét. A fogas képen zabálnivaló! :D

Kriszti!
Szerinem minden terhesség más. Én Benivel aránylag jól voltam. Minden reggel hánytam, de meg lehet szokni, utána simán teltek a napok. Danival nagyon sokat émelyegtem, de nagyon keveset hánytam, nehezebb volt. Jazival az első néhány hónapban szinte folyamatosan rosszul voltam.

Melódia!
Nagyon szép kis család vagytok!! :)

True!
Azért ide kezdtem írni, mert Jazi aug.31-re volt kiírva. Aztán 13-án jött egy nagy eső, és vele ő is. A férjem éppen a kertben volt, amikor elkezdett folyni a magzatvíz. Benit küldtem, hogy szóljon neki, de visszajött a gyerek azzal, hogy „Azt üzeni Apa, hogy ne szórakozz, és vigyorog”. Másodjára, már csak elhitte…
Levi gyönyörű kisfiú! Igazi babaszépség, csak fiúban. :D Művészi fotókkal én is próbálkozom, több-kevesebb sikerrel…

Néhány napja Jazka is felállt – végre. Mindenki azt kérdezi, hogy „ugye jár már?”. Hát, ő nem kapkodja el. Azért szépen lassan alakulnak a dolgok, én minden apróságnak örülök.

Szép napot nektek!
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Jubi, Jazinak nagyon szép és boldog szulinapot!!!!

Edi: én is ugy latom, hogy megvaltoztattad a hajad, és a képet... :D:) ;)

Ha nem baj, rakok fel még par kepet, mert multkor majd egy honapot kihagytam, és igy most egy-két alkalommal bombazlak le titeket :D







Nekunk is van saját billentyűzetünk :P Kép
... ami nem is olyan izgalmas, mióta nem ugrál tőle a képernyő, és anya igy már nem tiltja, hogy ütögetem... Kép

rámolni, enni, rámolni...Kép

Kép

Kép


Kép Kép

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok,

hettie,
nagyon szépen köszönöm a tippet, azóta persze próbáltam masszírozni magamnak és szerencsére sikerült kiszednem a csomókat.
Mindenesetre elraktározom az ötletet, de remélem nem lesz gond többet!

Köszi, szió

ebin
 
 


Jajjj, nem tudok irni akkor ugy Lindának hogy megkapja :( Most akkor hogy érjem el? Holnap indulunk. De sztem ott is lesz net.

Timi
Neked megvan a Linda tel száma? Ha megvan leirod? Még holnap reggel megnézem. Köszi.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Niki
Szivesen. :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Rizi!
Nehogy már mentegetőzz a képek mennyisége miatt! Én annyira örülök, amikor valaki fotót tesz fel!
Így hát most én is ezt teszem :P

Szülinapi pillanatképek
Kép

...jajj de jó belemászni a tortába...
Kép

ártatlan egy éves :D
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok! Miért nem írtok? Majd én megteszem. Úgysem tudok semmit csinálni. Képzeljétek, bekaptam Levitől a vírust. Hát szegényke, ha így volt, ahogy én ma, akkor nem csodálom, hogy egész nap ordított. Legszívesebben én is azt tenném. Fáj a hasam, gyenge vagyok, és ráz a hideg. Nagyon rossz érzés. És megy a hasam is :shock:

Jubi, a szülinap bizti nagyon jól sikerült. Nagyon szép a kis családod, ahogy elnézem, minden gyerek rád hasonlít, de Jazi tuti. Olyan furcsa, hogy már egy éves!!!!! Ilyenkor az ember tényleg szívesen felidézi a szülés pillanatait. Én Marci focimeccsén kezdtem el vajúdni, és mivel már 4 ujjnyira ki voltam tágulva, ezért elég gyorsan már négykézláb voltam :lol: Mit mondjak, a meccsre nem nagyon emlékszem... Azóta is ha a sportpálya körül járunk, mindig megdobban a szívem....

Milyen tortája volt Jazinak? Még egyszer gratula neki!

Na sziasztok, megyek feküdni, apa elvitte Hannát Pestre, hogy tudjak pihenni, Levike alszik, ezért én is megyek! Írjatok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!


Jubi!

Nagyon kis okos tekintete van Jazinak. Olyan szép kislány. Te nagyon csini anyuka vagy :lol: :lol: ! Azért a 2 képnek úgy látom semmi köze egymáshoz. Le a kalappal előtted, h a tornát így be tudtad tartani. Nem felejtettem el a Dvd-t, csak elég macerás úgy átvenni, h jó is legyen :roll: Mi is szeretnénk egy olyan tortát ami csak Dórié összemaszatolni. Már várom, h mit fog rá szólni. Biztos tetszeni fog Neki.

True!

Akkor Neked is elég könnyű szülésed lehetett. Mi hajnal 3kor indultunk, és 5:28-ra megszületett Dóri. A másik kettő is ilyen gyorsan jött? Jobbulást Neked!!!!

Hettie!

Jó nyaralást!


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Jubi: Jazinek utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok.

Kép

Nagyon édes a képeken, hogy körülzsongja a család, én is mindig nagy családra vágytam, de sajna én egyke vagyok :cry:
Milyen tortája volt? Te sütötted neki?
Húúú extracsinos vagy, nem is hasonlítasz arra a kis képre ami kint van itt a neved mellett, és megjegyezném, nekem jobban tetszik a világosabb haj, szerintem fiatalít :)
Én most festettem be sötétebbre, mert nekem meg nem tetszik a világosabb, mindig dob rajtam egy pár kilót. :roll:
Szerintem ne aggódj a járás miatt, azért el is kell cipelni azt a kis koffert :lol:

Rizi: látom a képek hátteréből nálatok sem utankozik a lányod :lol:
Nagyon édes!

Tru: nálatok is szupik a képek, főleg az a művészi, és jó lett a kiságy, meg a fölötte lévő levélke. 5-letes :wink:
Levi már ekkora párnával alszi? Nálunk még mindig nem kap párnát, mikortól lehet neki adni tudja valaki?

Edi: igen végül úgy döntöttük hogy részletben tartjuk, már anyós pajti volt is, igaz még csak jövőhéten 25-én lesz a Kitti első szülije, de ők ugyebár elfoglalt nyugdíjasok így csak most értek rá :roll: :lol:
Kapott kispapucsot, amit szokás szerint a kezére húzott, meg építőkockát, rucikat stb.
Most hétvégén a haverokkal-barátokkal ünnepelünk, és amikor meg valóban kéne akkor velünk meg a szüleimmel.
Anyum kis lábbal hajtós motort akar neki venni, mondtam neki hogy lehet hogy korai, de 1* úgyis használni fogja.
Mi meg egy cipőt szeretnénk venni neki, hátha az utcán is sétálna :D
Kata nagyon cuki a képeken, még mindig tiszta apja :wink:
Az a vicsor, tündéri :lol:

KÉpzeljétek az a legújabb játéka, hogy valahonnan elcsen egy zsepit, szalvétát, rongyot, pólót, stb. és elkezdi vele pucolni a padlót, széket, asztalt stb.
Kis segédem van :lol:

Na megyünk át a Timiékhez.

Üdv:Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Melódia!
Szupik a képek. Szépek vagytok. Végre családi képeket is nézegethetünk :wink:
Pistike nem mászott le a pokrócról? Vagy szépen eljátszott? Képzeld amióta jönnek Kata fogai a cumit nagyon hanyagolja. Most dajkálni fogom őt, mert a héten 2 foga teljesen kijött és alul a kettő áttörőfélben van. Bizti fáj neki. Most is nyűgös volt.

Linda!
Kivi vagyok hogy sikerült a nyaralás :) Laura hogy viselte? Fogak vannak már? Tényleg ti becézitek vhogyan Laurát?

Timi!
Délelőtti alvás van. Vagy a babakocsiban alszik, ha reggel sétálunk, ez főleg mostanában a nagy melegekre igaz. Ha itthon vagyunk akkor kiságyba beteszem sír és elalszik. De ma pl. kézben, cumival aludt el. Cicin csak este alszik el, nem mindig. Délután ha alszik és felkel, akkor cici és visszaalszik. Tegnap rekord volt. 2,5órát aludt délután, közben volt egy szopi.
Katának is van billentyűzete…:D

True!
Köszi. Rövidebb a hajam, de most kicsit növesztem. Formára, mint szokott lenni, csak a fodrász kicsit rövidebbre vágta, mint kellene, de már szépen nő. Sokkal rövidebb volt. Szeptemberben elmegyek kiigazíttatni. Tegnap 11felé is nagyon nyüglődött Kata, de lefoglaltam, gyorsan ebéd és utána bealudt. Még nagyon igényeli a reggeli alvást.
Jobbulást Nektek! A beteg képen nagyon édi bágyadt Levi.
Szuper lett Levi ágya. Azt a zöld levelet mi is néztük az Ikeába, de végül nem vettük meg. Pedig nagyon kellene vmi a kiságy fölé a sarokba. Az a szép zöld ágynemű is ikeás?
Tényleg lehet, hogy volt már szó róla, de a gyerekek külön szobában vannak? Hogy van az elrendezés?

Jubi!
Köszi, de nem új a frizkóm, már pár hónapja levágattam és most szerencse már nő..
Szép család vagytok!! Nagyon édi volt Jazi. Szép a ruhácskája :wink: Te nagyon jól nézel ki!!!!!!!! Irigy…Milyen ízű volt a torta? Jazinak ízlett?
Gratula a felálláshoz. Kata azóta sem mutatta be. Csak térden áll és kapaszkodik.

Ribizli!
Na szép Veronika így kifeküdt a billentyűzeten, te diktálod neki, amit a babanetre kell írni? :lol: :D :wink:
3. képen mit eszik éppen? Apával a nagyágyban nagyon jó. Édes a kis frizkója azzal a gumival. Na az én telcsimet is rágcsálná Kata, de elveszem időben vagy most már oda sem adom neki. Te is jól nézel ki. Úgy látom ebben a topikban csak szép mamák, babák vannak :D

Bettus!
Így még mindig jobb, hogy Kittike maga akar takarítani :wink:
Bizti látja tőled, hogy milyen sokat takkerolsz :D

Képzeljétek tegnap vittem a Katát fürcsizni és rámpisilt, ez hagyján, de úgy megijedtem, mint akinek a magzatvize folyt el. Na az is ilyen érzés volt…Nem volt kellemes na.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!!!!

Na végre jó lett ez a szar :lol: Húúú,nagyon le vagyok maradva...látom Jazinak klassz tortája volt,s a többi babáról is frankó képek készültek :lol: Igyekszem majd kicsit jobban visszaolvasni,de nem bizti hogy menni fog,3 napot megint maszekolok a virágboltban.
Nyaralás:nagyon jól telt,az idő is jó volt ,bár a tenger egy kicsit hideg volt,de Laura igy is élvezte,nem zavarta a sós viz sem,majd dobok egy-pár jó képet :wink: Hazafelá elég nagy dugó volt az autópályán,lefelé nem.Laura egész jól bírta,bár hazafelá gyakran ki kellett venni a babaülésből,hiányzott neki a mozgás.Minden a megszokott rend szerint alakult,szépen evett,aludt,játszott.Vittünk bringákat is,Laurának meg bringaülést,akkor tettük bele először:nagyon tetszett neki,végig dumált ,amig tekertem.
Ezerrel mászik,kétezerrel feláll,néha pár másodpercre nem is kapaszkodik.Foga még egy darab sincs :roll: (anyucim szerint nekem is csak egy évesen lett :lol: )8410 gramm és 73 cm, és most kezd nőni a haja :lol:
Voltunk két hete az anyatejes világnapon,még valaki?Kaptunk csomagot,amiért Laura csak szopizott 6 hónapig,volt benne labda,pohár,kanál,előke,popsitörlő. :lol:
Nemsokára egyre több szülinapost köszönthetünk.Ki mit vesz a gyerkőcnek?Nagy krémes tortát?Babaházat? :lol: Csinci rucit? :lol: Mobilt? :lol:
Én bizti valami kézségfeljesztő fogok keresni :wink:

Na nem fárasztok senkit tovább,örülök hogy írhattam megint!!!

Pusszantás:Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True, Bettus!
Jazinak citromtortája volt, mert nem szeretjük a tömény édes-krémes tortákat. Belemászhatott, és még a citromkarikákat is megcsócsálta. A tortából is evett, de csak pár falatot...

Bettus, szerintem is fiatalít a világosabb haj. Most tetszik a színe és a formája is, csak az a gond, hogy vasalgatnom kell, mert alapból göndör. A másik gond, hogy nagyon hullik :cry: Most kezdek el egy Revalid kúrát, hátha... Tényleg, használta már esetleg közületek valaki?

Edi!
Lepisilve már én is voltam fürdés előtt...Még a bugyimat is le kellett cserélni :D

Linda!
Jazi rongybabákat kapott (tőlünk, Anyuéktól és még a szomszédtól is, még szerencse, hogy nem egyformák), egy kezdő fogápolási készletet (ez nagyon komolyan hangzik, de tuti jó kis cucc, három fogkefeszerű dologból áll, ha valakit érdekel, majd lefotózom), és amit a legjobban szeret, az egy készségfejlesztő fajáték. Az nagyon bejött neki. Igaz, hogy az van ráírva, hogy 3 éves kortól, de szerintem pont ilyen piciknek való.

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jöttem egy gyorsra,aztán robogok tovább apának hajat nyírni...
Ma Pistikének is megnyírtuk,már negyedszerre... 8)
Hát úgy néz ki,hogy jövő héten költözümk a félkész kéróba,de sajna muszáj,mert át kell adnunk az albérletet,meg a suli is közeledik,,,Így egyenlőre félkészen tengődünk egy darabik,de majdcsak rendbejövünk...
Úgyhogy egy darabig net se lesz,így nem tudok jönni :?
Jubi! nagyon szép,meghitt volt a szülinap,jók lettek a képek :lol:

Linda!
Örülök,hogy jól telt a nyaralás! :lol:

Edi!
Nyaraláskor még nem nagyon mászott le Pistike a pokrócról,csak a széléig merészkedett,és onnan tépdeste a füvet!
Visazont tegnap voltunk Verőcén egy hétvégi háznál,és ott már simán mászott a fűben...
Pistike elég cumis lett,mindig kell neki alváskor,meg napközben is szívja rendületlenül :wink: De majd leszoktatjuk!

Betti!

Én is mindig nagycsaládra vágytam,mert szintén egyke vagyok...De ahogy jelenleg alakul a családi ügyeink,lehet,hogy nem maradok az... :shock: :roll: lehet,hogy megérem,hogy 30 évesen kistesóm lesz :?

Na,megyek,mert apa már pillantgat ide,hogy mikor megyek nyírni!

sziasztok! Puszi! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap este éjfélig visszaolvasgattam ebben a topicban, kb. ahol születtek a babák... Én annyit de annyit sírtam a szüléstöriken... Annyira sajnálom, hogy akkor még nem neteztem, de nem volt még ADSL-ünk. A régiektől kérdezem: hova lettek, akik még a kezdetekkor itt voltak? Teljesen lemorzsolódtak? Tudtok róluk valamit?

Edi: engem valamelyik nap Levi úgy de úúúgy leszart fürdés előtt, hogy öröm volt nézni. Ült az ölemben meztelen, míg engedtem a vizét, egyszercsak valami langyos volt, odanéztem, és nem akartam hinni a szememnek, a lábam, a fapapucsom, a fürdőszobaszőnyeg, és csak jött-jött....

Az ágyneműt is most vettük, szerintem szuper, 5 részes, és 3ezer valamennyi volt. Én most raktam párnát az ágyába, ehhez a huzathoz vettük, nagyon fincsi kis puha párna, az én gyerekeim mindig is ilyen bújósak voltak. Szerintem azért is alszanak jól, én már a kezdetektől mindet úgy szopiztattam, hogy van egy kis takarójuk (ez a "kistete") és ebbe voltak bugyolálva, cumi a szájba. Hanna is és Levi is ha csak megkapják a tetét meg a cumit, rögtön már teszik is rá a fejüket, és csukják a szemüket. Esetleg rossz alvó babákat meg lehetne próbálni, hátha még most is rá lehetne szoktatni. Van persze hátránya is, kimosni pl. nagyon macerás, úgy kell tőlük ellopni alvás közben, hogy meg is száradjon, de altatásnál viszont nincs gond. Be a kiságyba, odaadom a kellékeket, és kész.

A gyerekek most kapták meg a mi hálószobánkat, ami egy 30 nm-es szoba. Mostmár mindhárman együtt vannak benne, mindenkinek van elkerített kis sarok. Eddig mi voltunk benne Levivel, de már őt külön akartam rakni, meg a számítógép is a hálóban volt, és zavarta Levit este, ezért cseréltünk. Ezért is szeretnénk új házat, de ha nem jön össze, akkor azt a nagy szobát gipszkartonnal kettéosztjuk, és valahogy szétosztjuk a gyerekeket, de inkább az új ház!

Ja, Bettus te kérdezted a párnát: most raktam be neki az ágyba, de nagyon tetszik neki, persze nem mindig marad rajta éjjel, (sőt, inkább nem), de nagyon puha kispárna, ha ráteszi a fejét, nem is érzi szinte, hogy párnán fekszik.

Én még nem tudom, mit fog Levi kapni a szülinapjára, addig még másfél hónap van. Lehet, hogy valami bazinagy dömpert. Az autókért teljesen készen van. Olyan fura, Kitti meg takarít. MÁr ennyi idősen kiütközik belőlük. Hanna pl. olyan kitartóan szeret segíteni, hogy teljesen meghatódok tőle, pl. kipakolja teljesen önállóan a tányérokat amosogatógépből, odaadom neki, és beteszi a szekrénybe. És nem unja ám meg!

Most megyek, mert sokmindent akarok még csinálni, a két nagy odavan a férjem nővérééknél 2 napot nyaralnak, jövő héten meg az övéi jönnek hozzánk :roll: Az egyik 6, a másik 7 éves. Nem lesz egyszerű az tuti. De úgy gondoltam, előre megfőzök este, mikor apa itthon van, a többi nem érdekes. Na sziasztok, írjatok mostmár. Teljesen rákattantam erre a babanetre. Mondjuk kicsit magányos is vagyok... Mármint a gyerekeken túl. :cry: Meg persze én könnyen vagyok, vakon gépelek, ígyhát nem tart túl sokáig. Na hali!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?