Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gondoltam most már írok egy pár sort, ha többet nem is tudok...
Már napok óta próbálok idejutni a gép elé, de vagy nem tudok, vagy már nincs erőm gépezni...:( De majd visszaolvasok :D
A képeket azért megnéztem, szuperek, nagyon tetszenek.
Linda, Bettus, Timi, True! Jól néztek ki!
Jó lehetett a Timi-Linda tali.
Bettus! Kittike nagyon édes. Ahogy feláll az külön tetszik, Kata is így fog? Olyan érdekes. Amúgy távírányító van a kezében?

Állni tudó babák anyukáitól kérdezem. Vettetek már cipőt? Milyet?

Mi megvagyunk, jól vagyunk. Kata bal felső foga szépen nő, mellette nemsokára kibújik. Megint nehezen alszik el. Ma hajnali 4-kor kelt, és fél 6-ig nem tudtuk visszaaltatni, ilyen még nem volt. Viszont ma 2x, fél-egy órára én is lepihentem. Így nem volt annyira gáz, de apát sajnálom neki meg kelnie kellett szinte Kata elalvásakor :(
Na megyek is, mert még mosogatok azt alvás.
Remélem holnap már idejutok! :wink:
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sue:
Tenyleg elég megvenni a Suttogó mindent megold c. konyvet siman, mert a Suttogó titkai I-II. van benne detto????
Vagy azert jobb inkabb az I-II, és a suttogó mindent megold c. nem kell?

koszi

Edi: kitartas!!!! Cipo engem is erdekel :)

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Kata teli van csípéssel. Vasárnap kezdődött és tegnap is és ma is még plusz 4-5 csípése lett. Van amit vakar, van amit nem. Calcimuscot kap, meg kenem fenistillel, de a nagylábujja lilás-kékes lett. Annyira begyulladhatott. Telefonáltam a dokinak adjon vmit, de ő Elocon krémet írt. Gyógyszertárban keverik ki. Kiváltottam, mert Gyurinak pont jó lesz a bőrére. A gyereket nem nagyon akarom kenni ilyen szteroidos krémmel, de ahol ilyen gyulladt be fogom.
Szerintem pókcsípés vagy/és allergiás lesz és azért gyullad így be, nem tudom.

Vkinek vmilyen ötlete mivel kenhetem ill. a pókokat hogyan találjam meg, űzzem ki a szobájából????

Köszi, Edit

Kép
Kép
edi78
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

TEgnap este hazaértünk a Balcsiról. Nagyon jól éreztük magunkat - hazaindulásnál még el is sírtam magam :oops: - de közben honvágyunk is volt. Furcsa, kettős érzés. Az idő jó volt, a Balcsi iszapos, de a szállodában belül is volt medence, így az úszást meg tudtuk oldani. Jazi élvezte - persze a fiúk is, nagyon -, és szépen aludt. Többet is, mint itthon :shock: A négy órás utat is jól viselte, jobban, mint vártam. Szóval remek kis nyaralás volt, már alig várom a következőt :wink:
Még nem olvastam vissza rendesen, de a látom, hogy Kriszti kismama lett!!! NAGYON ÖRÜLÖK, HOGY TELJESÜL A VÁGYATOK!!!

Keresek majd parti képeket is, de azok a Párom telefonján vannak, és még nem töltöttük át a gépre, addig is néhány nyaralós fotó:

Majdnem akkorák voltak a kerti sakk bábui, mint Jazka:

Kép

Így kavar a kiscsaj a speciális mászás technikájával:
Kép

A virágokból kitalálhatjátok, melyik cég szállodájában voltunk:
Kép

a játszóházban:
Kép

Ömlik a nyála, amikor hazajöttünk kiderült, hogy időközben kijött az 5. foga:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Linda!

Te is tegyél fel képeket amit csináltál. Bírnám a Keszthely életet, de sajnos nem tehetem, h leköltözöm. Szerintem a Panadol szirup az jó. Múltkor amikor felébredt éjjel, és ordított akkor azt adtam neki, és kb 5 perc múlva aludt is tovább. Ez nekünk bevált.

Hettie!

Ti merre mentek nyaralni?,,

Edi!

Ez az altatás mizéria nagyon ismerős. Azért meg lehet szokni. Most Dóri 1*szer kelt fel, Kolpingban meg 1*szer átaludta az éjszakát, és 1*szer felkelt, de nem volt vészes, mert pár perc múlva aludt is tovább. Igazából ha nem lenne ez az 1*szeri éjjeli kelése sem, akkor a cicizés teljesen elmaradna. Még hányszor szoptatsz? Cipő az most van 1 amit megörökölt a keresztlányomtól, és Siesta a márkája.
Kérdés:
11 hónapos kisfiam biztosan áll, sokszor elengedett kézzel, inog ugyan, de elég sokáig megtartja magát. A fal mellett kapaszkodva jónéhány lépést megtesz, sőt egy-két lépéssel már önállóan próbálkozik.
A kérdésem a következő: mi tesz jobbat a lábának: ha zokniban toporog vagy ha adok rá egy-két órára cipőt. (Elsősorban Siesta?) Ha a cipőt használjuk már most adjam rá, vagy még várjunk néhány hetet?
Válasz:
Az éppen járni tanuló babákra nem szükséges keménytalpú cipőt adni. Ők még sokat állnak lábujjhegyen, leülnek a sarkukra, kúsznak is még. A kemény cipő ilyenkor kényelmetlen. Ha viszont csúszós a padozat jó, ha adunk rá csúszásgátlóval ellátott zoknit és persze más a helyzet, ha hideg kövön próbálkozik a baba. Elég, ha akkor adunk cipőt a kicsire, ha már önállóan járkál és a nap nagy részét így tölti. Ez lehetőleg Siesta cipő legyen.
Dr. Gömöri Ágnes

Ezt Neked másoltam ide. Zöld krém még van amit küldtem? Az jó lenne Katának a csípésre. Kimondottan a szúnyog csípésre használták tavaly a gyerekek.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi
Mi is Alsópáhokra megyünk nyaralni, de nem a kolpingba. Mi is talizunk majd Melindáékkal. :D

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Timi!
Megkaptuk a múlt heti postánkat - a szomszéd ürítette a postaládát, amíg távol voltunk -, megérkezett a CD, köszönöm szépen!! Honap kipróbálom, ma csak főztem, mostam, vasaltam...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Hahó,

Jubi,klasszak a képek :wink: Jazinak milyen nagy megint a haja,pedig 1x már levágtátok.Én is ma mosok,vasalok,aztán pakolok,mert mi meg szombat éjjel utazunk 8)

Timi,milyen cd Jubinak?A képek ugyan olyanok mint a tiétek, egyenlőre nincsenek feltöltve...nem értek hozzá... :oops:
Köszi a szirup infót :wink: Azt olvastam jobb ha mezitláb jár a baba,na de mire Laura megy,szerintem addigra tél lesz és kell neki cipő :lol:

Hetti,neked is köszi a kamilla infót,de mi az?

Na mennem kell,lejárt a mosógép :?

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!


Most megint megyünk nyaralni :lol: , bár most hallottam, h rossz idő lesz. NEMÁ!!!!!!!!!Olyan pipa vagyok most emiatt. Holnap megyünk, és jövő hét kedden jövünk. A balcsi elég hűvöskés(22fokos).

Jubi!

Sajnos lehet Neked sem lesz jó a Dvd, mert Edit már jelezte, h nem játszotta le. Majd valami más módot keresek,h megkapjátok.

Edit!

Sajnálom, h nem játszotta le :cry: Pedig nagyon tuti kis kazi. De amint írtam Jubinak is, megpróbálom másképpen átvetetni.


Linda!

Ígértem a csajsziknak Cindyt, mert iszonyatosan jó a hasizom gyakorlataI. Persze azoknak jó akik nem lusták.


Legyetek jók: Puszi


Azért még este lehet bekukkantok :roll:



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Szép napot mindenkinek!

Itt vagyok,megvolt a nyaralás,csak nekiestünk a lakásnak,és alig van időm írni!
A nyaralás nagyon jó volt,az idő is szupi,csak mi fáradtunk el! :roll: Mert persze ha már ott vagyunk,nézzük meg ezt meg azt is,szóval egész délelöttöket végikirándultunk,délután meg pancsiztunk!nagyon szép keszhely környéke(Linda),és balatongyörök is,érdemes ott nyaralni!Az apartmannház is jó felszerelétségű,nem kellett vinnem se vízforralót,se babaágyat,volt minden! :lol:

Képet este dobok fel,ha lesz még apának ereje a lakásbontás után kicsinyíteni nekem!

fatinak elintéztem a sulit is,egy 12 osztályos gimi van a lépcsőházunk mellett,pont volt egy hely,így befért,még szerencse,hogy kitünő tanuló!
Pistikéről:rendületlenül mászunk-mászunk,felállunk mindenhol,pakolunk ezerrel,és nagyon hisztisek lettünk! :roll: Hiszti van pelenkázásnál,öltözésnél,kajálásnál! :? Enni is alig akar,ordít,és csapkodja az etetőszék asztalát :shock:
Nem bírja a kötöttségeket! :roll:

Kriszta!

Nagy GRATULA a pocilakóhoz,jönnek itt szépen sorban az újíbb kisbabák! :lol:
Én jelen esetben bizti nem bírnám ezt a "kiképzést"babásan,de majd annak is eljön az ideje!

Aki most megy nyaralni,jó pihenést kívánok!

Lépek teregetni,bocsika,hogy ilyen rövid voltam!

Puszi! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Nagyon jók a képek, bizti jól éreztétek magatokat. :wink: Jazinak gratula a foghoz. Az 5. fog hol jött ki neki?

Linda!

Szerintem Laura tiszta apukája nem? Mondjuk már írtam ezt. :wink:
Panadol szirup szerintem is jó. Dentinox gél is, bár sokaknak nem használ.
Őszre is kell majd szerintem a gyerekeknek vmi cipő nem? Vagy akkor csak a lakásban tudnak gyakorolni? Séta közben ha akarnak menni, kell a cipő…Nem tudom hogy lesz ez, de szerintem a csizma előtt kell még egy ősziszerű cipő is :shock:

Timi!

Szopi sok van változatlanul…éjjel 2, reggel 1, délután2, este1…kellene csökkenteni, de most nem tudom. Na ez hülyén hangzik, amikor mindig mondtam majd csökkentem meg minden. Most így állunk. Majd ha nem fogadja el akkor nem kínálom többet.
Aloe vera gelt elhasználtam, de a sima növény is jó állítólag. Most fehér rázókeverékkel és fenistil géllel kenem a csípéseket, csak a frisseket. De mára megint 5új csípés lett Katának. Egyik a fülcimpáján, tiszta vörös és dagadt lesz szegénynek…Amúgy semmi gond nincs. Éjjel leütöttem egy szúnyogot a szobájában és a csapás helyén vér volt…gondolom már jól belakmározott Katából…:( :( Ma vettünk elektromos szúnyogriasztót!
Majd veszek Katának olyan zoknit aminek a talpa végig full vastagon műanyag.
Cd: írd le mi a címe, hátha a neten megtaláljuk és letöltjük.
Kellemes pihenést nektek, drukkolok, hogy legyen jó időtök!!

Melódia!

Gratula nagylányod sulijához! Tök jó, hogy ilyen közel lesz. És sikerült bejutnia.
Na ne mond a hisztit, Kata is utálja a tisztába tételt. Ha vmit eszek akkor követeli…sült krumpli, kukorica, szendvicsnél ok, de ma a csokit látta meg. Az a baj, ha adok neki kostólót az nem elég neki…akkor inkább nem is adok. Sajtból, zsömléből falatkákat rengeteget meg tudna enni, de annyit meg nem merek neki adni…

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Bocsi, nem olvastam vissza, csak azért írok, hogy elmondjam az én Fiam is elkapta ezt a "nyári vírust". a torkán van.
Belázasodott ma délután. Kapott lázkúpot, most ete lefekvés előtt már nem volt lázas.
Panadolt adunk neki 3 napig.
Most először beteg, hát elég rossz érzés. Sokat nyöszörög, van hogy sírva fakad, de azért jó kedve is van.
Még jó, hogy nem a nyaraláson jött ki. Remélem addigra elmúlik.Kriszti nálatok meddig tartott?

Jó éjt mindenkinek!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Beuka!
Szerintem hamar kilábaltok a betegségből, Jazinak úgy 4-5 napig tartott ez a vírus, bár Jazinak a torkákra és a gyomrára is ráment.
Jobbulást Botinak!!!

Edi!
Eddig felül és alul a két-két középső foga volt kint, most a jobb oldali alsó mellett bújt ki a következő. Már áttörte az ínyét, de még nehezen észrevehető.

Itthon Jazi is csúszásgátlós zokniban van, csak ha kimegyünk, akkor adok rá cipőt. Állítólag a legegészségesebb a mezítlábazás.

Hiszti: Jazi is próbálkozik, de mi próbáljuk megértetni vele, hogy ezt nem szabad. Ő nem sír, hanem inkább morog, ha nem tetszik neki valami. Nem tudom, honnan szedte :roll: Pelenkázásnál néha a kezébe nyomok egy cumisüveg teát, azzal jól elvan, amíg én "dolgozok".

Melódia!
Örülök, hogy nektek is jól sikerült a nyaralás, és hogy most a lakás és a suli is összejött!! Tőlünk mindenki azt kérdezte, hogy "na, kipihentétek magatokat?". Háát, három gyerekkel azért nem arról szól a pihenés, hogy a hasamat süttetem a Balaton parton. Mondjuk inkább aktív pihenésnek :wink:

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Elírtam, nem 4-5, hanem 3-4 napig. Ilyenkor egy nap is sokat számít...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak így betörök hozzátok! Van egy majd´9 hónapos kislányom, Dorka. Ha nem bánjátok olvasgatlak benneteket csendben a háttérből. Ahogy látom sok hasznos tapasztalatra szert tehetek :) Meg tudom mostmár legalább, hogy a mindenért hiszti valószínűleg életkori sajátosság :)

Mindenkinek gyönyörű a babócája egytől egyig!
Sziasztok!
Anita

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sziasztok!


Melinda
A chamomilla az homeopátiás szer, nincs benne semmi káros dolog, természetes. 5 golyót szoktam egy kis vízben felolvadni hagyni és azt beadom neki. Lehet félóránként is adni ha nagyon kell. De nem szabad kézzel megfogni és csak műanyag kanállal érintkezhet. Nekünk nagyon bevállt, szinte rögtön használ.

Dorkamama
Üdv köztünk :)

Beuka
Jobbulást Botinak. :!:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztook!

Kicsit megint eltűntem,de nem lehet emellett a kisasszony mellett mostmár semmit se netezni este meg megyek Vele aludni,mert hulla vagyok.
Álandóan menne,fogja a kezemet és hajrá,tegnapelőtt lépcsőzött ,emeletet másztunk,de legközelebb nem engedem neki,szerintem ez még korai.
Rángatja a ruhámat és most a legújabb szopimódszer,hogy rámhasal és a fejét fúrja belém.Nem akarom elkiabálni,de elhagytam a déli szopit,levest eszik sokat,majd a főziből is és így kibírja 3ig .éjjel,na az szörnyű megint 5x volt fent,de tegnapelőtt 12x,már azt hittem falnak megyek.Reggelre semmi tej,de mostmár mindkét cicit kiszívja egyszeri evésnél.Biztos jön a foga,mert nem tudok mást kitalálni,este most tápszert is kapott és legurított 80got,majd szopi.
Hiszti Nálunk is van,pelusozásnál meg borzalmas,torka szakadtából üvölt,de már lassan kezdem megszokni.

Edi,
azok a csúnya szúnyogok,biztos imádják Kata vérét,fene egye meg őket,VAPE szúnyogriasztónk Nekünk is van,de vigyázz Vele,mert borzalmas a szaga és pl Viki nem is tudott miatta aludni,annyira kaparta a torkát az az erős szag.

Jubi,
nagyon szuperok a képek Jazminról.Két srác között kishercegnő ücsörög...
:)

Melódia,
Ügyes és gyors vagy,hogy sikerült elintézni a sulit,már megint iskola szegény gyerekeknek.

Timi,
jó nyaralást biztos lesz meleg is ,a képek szuperok .

Beuka,
Botinak jobbulást,reméljük hamar túl lesz rajta.Ja és kértél képeket a nyaralásról,hát azért nem raktam fel,mert szerintem nem lettek jók,ugyanis ilyeneket itthon is tudunk csinálni,de a strandra nem mertük kivinni a gépet ,hogy pancsolos kép is legyen,így csak a ház és környékén fényképeztünk,de most rakok fel.

sue

Pcakosok ,hogy vagytok?

KépKép
suezika
 
 


Melinda,
Most látom Hettie,mit írt,
Nekünk a gyerekdoki a homeopátiás bogyoról azt mondta, felnőtt adag az 5 golyócska elég a gyereknek 3om is és napi 3omszor.Előtte utána 20-20 perc ivás -evés nélkül.

Hettie,
anno Nekem is ezt mondta a védőnő,hogy lehet fél óránként is adni,de a gyerekdoki megtiltotta,többet ártassz Vele mint használ, ezt is túl lehet adagolni és akkor ellenkező hatást érsz el Vele.elég a napi 3xi adag,ja és a gyerekdokink homeopátiás szakorvos.Csak azért mertem gyorsan reagálni,amit Melindának írtál.Vikinek elég volt a napi 3om,de volt,hogy nem is adtam.A 15ch még alvás zavarra is jó,mi a 9ch-t kaptuk dokitól,mert Viki erősen agresszív lett és harapott nagyon.
sue

KépKép
suezika
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép
Kép

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok "lányok"!

Jelentem, hogy holnap indulunk Veresre egy pár napra a keresztszülőkhöz. Nem mondanak túl jó időt, de legalább kimozdulunk itthonról és együtt leszünk apával is. A jövő héten szabit vesz ki, így élvezhetjük az együttlétet. Elvileg hétfőn jövünk haza, úgyhogy majd jelentkezem, hogy milyen volt a kiruccanás.
Addig is mindenkinek puszi és jobbulást a betegeknek.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sue
Jo hogy irod, mert nekem ezt mondták, még szerencse hogy nem adtam neki sokszor, legfeljebb napi 1x kellett. Jok a képek. :)

Gesztenye, Timi
jo nyaralást :!:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok,

jelentem elmegyek pakolni,holnap hajnalban indulunk a tengerre.
Mindenkinek kellemes hétvégét,jó nyaralást kivánok.Aug 12.-én jüvünk meg :lol: :wink:

Hetti,köszi a homeó infót :wink: Vettem a gyógyszertárba 1200-ért valami kenceficét :? Remélem nem kell....

Sue,klasszak a képek :wink:

Katának és Botinak jobbulást :wink:

na megyek, mert annnyi mindent kell összecsomagolnom :roll:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Szia Dorkamama!

Gyere, olvass, irj, dobj kepet ha tudsz... szoval üdv itt ;)

Akkor már ti lesztek a legfiatalabbak, nem én :P:P

KépKép
rizibizi
 
 


Utolso mondat torolve, elneztem :D
rizibizi
 
 


De nagy itt a pangás! Mondjuk én se érek rá...

Kép Kép Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True,
nagyon aranyosak a gyerekek



HOL VAN MINDENKI????????????????

Sue

KépKép
suezika
 
 


Kriszti,
BOLDOG NÉVNAPOT!

Péntek óta mindenki lelépett??????
:cry:

sue

KépKép
suezika
 
 


Jubi Jazi nagyon édes. :) Szépk kis családod van, nem semmi a 3 gyerekkel. :)

Edi szegény kis Kata. :( Múlnak már a csípések?
Nekünk itthon az a bogárcsapda van fent a szekrény tetején, ami kékfényt ad. Hálaég müxik, nincs bogár a lakásban kivéve a hangyákat... :? :twisted: . :)

Beuka, Niki is benyalt valami vírust, egyenlőre csak rekedt, piros a torka, és most el kezdett folyni az orra. Kap rá orrcseppet, meg köptetőt.
Kívánom, h Boti baba hamar meggyógyuljon.

Dorkamama üdv. :) Kérünk képeket, és Boldog hófordulót. :) Mesélj kicsit a lánykádról. :)

Suezika, Niki sem bírja a pelusozást, öltöztetés. Én kezébe adok valamit amivel lefoglalja magát, így sokszor kicselezem. :)
Széépek vagytok, Viki ismerkedik a fűvel? :)

Gesztenye, na milyen volt a kiruccanás? Tegnap azért szép idő volt. :)

True a gyerekeid csodaszépek. :) Lányod milyen boldog. :)

Én is műanyagtalpas tapadós zoknit adok rá itthon, de persze sokszor le rángatja magáról. Én is azt olvastam nem kell ilyenkor még cipő rá, mert még másznak is, az meg úgy kényelmetlen.

Niki nem kapkodja el a fogzást, még mindig csak 2 alul, de hetek óta felül is tök duzzadt már. (2 napja kékes)
Kapaszkodva tárgyakba már vándorol, cici marad, fogalmam sincs, hogy fogom majd altatni nélküle. :roll:

Vasárnap volt a keresztelője, édes kis angyalka volt. :)

Kép Kép Kép Kép

chesti
 
 


Halihó Csajok!

Adok végre életjelet magamról, de egyszerűen kész vagyok, teljesen padlón érzem magam lelkileg. Úgy érzem, az egész világ ellenem van. Mindenki piszkál. :( Elsősorban a pocakom méretével van bajuk, ugyanazt hallom most is, mint Manóval. „Úristen, mekkora, biztos ikreid lesznek!” „Jesszusom, hogy lehet valakinek ekkora pocakja félidősen?” „Óriásbébi lesz, meglátod, ezt nem tudod megszülni” És még sorolhatnám. Teljesen kivagyok, már ott tartok, hogy nem merek kimenni a házból. Pénteken is sírva jöttem haza, mert találkoztunk a játszótéren egy „kedves” ismerőssel – akivel ráadásul min. 5 éve nem láttuk egymást – és legalább negyed órán keresztül azt ecsetelte, hogy a lánya, akinek ugyanekkora pocakja volt mennyit szenvedett végig a terhesség alatt, és 14 óra vajúdás után már könyörgött a császárért és 4,2 kg-os gyereke született. A legborzasztóbb az, hogy hiába mondom, hogy a pocak mérete és a gyerek születési súlya, hossza között nincs egyenes arányosság, mintha meg sem hallanák. Ráadásul útálok idegeneknek magyarázkodni, semmi közük hozzá, hogy mekkora pocakom van, és mekkora gyerekem fog születni. Persze én is látom, hogy nagy – készített párom képet is, azon még brutálisabb – de mi a fenét csináljak vele. Egyszerűen ilyen alkat vagyok és kész. :(
A másik, amivel állandóan piszkálnak mostanában, hogy miket adok enni Manónak. Most hétvégén is állandóan azt hallottam, hogy adjak neki ezt, adjak neki azt, és nem fogják fel, hogy nem eheti. Pl. babapiskótát, túró rudit, túrókrémet, kekszet, stb. Meg persze azért is hülye vagyok, mert nem engedem nasizni. Persze ő is kap néha, kukorica pufit, meg gluténmentes kekszet, de nem az lóg a szájából pl. séta alkalmával állandóan. És mindig a magyarázkodás, ami már rettentően unalmas, és kiborító, hisz ő az én gyerekem, majd én eldöntöm, hogy mit mikor adok neki. :evil: :( Ezen kívül apósomnak mániája, hogy a gyereknek mindent szabad. Szombaton pl. a konyhaszekrény fiókját engedte nyitogatni Manónak, ráadásul azt, amelyikben a nagy kések vannak, és mikor megkértem, hogy ne engedje neki, még én voltam hülye. Mondtam neki, hogy attól félek, hogy a gyerek odacsukja az ujját, erre közölte, hogy ő arra figyel. Na, nem telt el fél perc, és megtörtént az, amitől féltem. Szó szerint üvöltöttem apóssal, és megmondtam neki, hogy lesheti, mikor veheti a gyereket a kezébe. :evil:
Ezen kívül a fogzás is állandó téma. A kedves rokonaim szerint Manónak valami baja van, merthogy még csak két foga van, és szerintük már legalább 6-8 foga kellene, hogy legyen. Ja, és persze szerintük a gyerekem „visszamaradott” a fejlődésben, mert nem mászik. A senkit nem zavar, hogy jár, és már kapaszkodva szépen megáll, akkor is fejletlen. ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :evil:

Bocsánat, hogy így rátok zúdítom a kis lelki bajaimat, de olyan jó „elmondani” valakinek. :oops:

Timi! Sajnos, mint ahogy fentebb írtam hiába mondogatom, hogy „nem a legyek dolga” – bocsi a durva kifejezésért – semmit nem ér, már kiborít a sok okostojás. :(

Edi! Nekünk van cipőnk, mert Manó már „garázdálkodik” a játszón és az utcán, néha ki szoktam venni a kocsiból, és a téren elsétálgat. Mi nem Siesta-t, de ugyanolyan jó minőségű cipőt vettünk, hozzá teszem piszok drága volt, de muszáj jó minőségű cipőt venni, mert különben tönkre megy a gyerek lába. Itthon persze mindig mezítláb, ill. csúszásgátlós zokniban van, sőt ha jó az idő, akkor a játszón a homokozóban is mezítláb van. Szóval cipőt én csak akkor adok rá, ha az utcán vagyunk és sétál ő is.

Hisztivel Manó is próbálkozik néha, ha beleteszem a járókába, kifeszíti a lábait, begörbíti a hátát, mint egy cica, és torka szakadtából ordít, vagy ha pelenkázom, akkor is üvölt, illetve amíg melegítem a kajcsiját. Még kitartó vagyok, igazság szerint engem a hiszti sosem tudott meghatni. Szeretném, ha megértené, hogy rajta kívül is léteznek dolgok, amiket meg kell csinálnom, és pl. WC-re is el kell mennem néha-néha (bár most elég sűrűn). Lehet, hogy ez kegyetlenül hangzik, de én sosem kapkodtam fel a gyereket minden egyes nyikkanásra. Próbálom neki megmagyarázni, hogy most ezt-azt szeretnék csinálni. Talán megérti.

Viszont kb. 3 hete olyan bújós, mint egy kiscica. Reggel is mikor odaveszem magam mellé, vagy ha lefekszek vele ebéd után, ill. ha egyszerűen csak ül az ölemben, bújik hozzám és öleli át a nyakam. Teljesen el tudok olvadni tőle. :D

No, végszóra fel is ébredt, megyek is.

Mindenkinek szép napot.

Anita

goodfairy
 
 


Anita!

Ne hergeld magadat ilyen dolgokon,felesleges,...Rántsd meg a válladat ,egyik fülön be a másikon ki....
persze ezt lehet mondani,tudom mennyire nehéz lehet....

szóljál be ilyenkor mindig vmi csípőset és akkor nem piszkálnak,pl Manó is császáros volt,,rándítsd meg a válladat és mondd,Csaszis lesz Ő is,ha még ezt nem is így szeretnéd vagy gondolod,akkor is ,és ha meg elkezdik mondani,hogy hu így a szülés akkor kérdezz vissza....
Nekem anno azt hajtogatta az összes öreglány,fiút hordok a szívem alatt,hiába mondtam,uh mit mutat,mikor legközelebb találkoztunk megint mondták magukét,borzalmasan bosszantott.

Kaja ügy ,szerencsére nekem ilyen problémáim nincsenek senkivel,viszont após anno azt mondta,menjen be a csalánosba,legközeleb nem megy ,mert megtapasztalja,hogy csíp..Szóval és tettel,gyere mondd el Nekünk mi bánt,csak nyugi,mert a baba a pocakba megérzi,de Manó is
puszi

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Kedvesek vagytok, hogy így befogadtatok! :)

Igazából Anita hsz-ra ragadtam billentyűzetet. Szerintem se idegesitsd magad mások véleményén, bár enegm is fel tud húzni kmég így ismeretlenül az ilyen. Úgy van, ahogy mondod: senkinek semmi köze hozzá! Én személy szerint már 12 hetesen büszkén düllesztettem a (még nem is létező) pocakomat, hogy ugye mindenki látja, hogy ott van :) Szóval szerintem csak irigyek az emberek :) Én azért lehet megkéreznék egy egy ilyen "jóakarót", hogy szerintük akkor mit csinálj most a pocakoddal? :) A kajával is teljesen igazat adok neked!
Szóval tényleg az egyik füleden be, a másikon ki. :? :?

No akor pár szót a lánykámról: Dorka baba anyakönyvi nevén Dóra. Egy kis angyal, kivéve amikor nemalvós napjai vannak (most éppen ilyet élünk :( ) Ilyenkor nyűgi és semmi nem jó, de azt hiszem ezt nem kell bemutatni senkinek :)
Egyébként egy kis mosolygós igazán vidám, barátságos baba. Mindent kirámol, minden érdekli, és persze mindent a szájába szed :) Ha ott vagyok mellette akkor kapaszkodik belém, áll fel és fogja a kezemet és mondja hogy tátá, vagyis sétáljunk :) Ebből kifolyólag már én is vettem neki cipőt amit mi is az utcán, udvaron (nagyiéknál - mi sajna bérházban lakunk) és játszótéren használunk.
Rakok pár képet:
Dorka baba Kép
Lépcsőmászás: Kép
Kép
Strandon: Kép

Hát ő lenne az én kis mindenem :)

Végül szeretnék tőletek pár ötletet kérni: mit szoktatok a babócáknak uzsira/vacsira adni? Délelőtt nálunk gyümi, délben megy főzelék husival, de mostmár kellene vmi estére is. Még nagyon cicisek vagyunk, még délben a nagy kaja után is kell szopi (elaludni). - Ja és az elalvás nálunk is többnyire csak szopival megy, de nem bánom. Had egye amig van! - Szóval tejterméket csak feltétnek kap kb. hetente egyszer, tejpépet pedig a gyerekorvos tanácsára egyáltalán nem.
Segítsetek ha tudtok!
Most megyek, mert lassan felébred. Igyekszem "megismerni" mindenkit és legközelebb már nem csak magunkról írni :oops: :oops:
Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sziasztok!

No előkerültem én is :) :oops:

A vírus hamar békénhagyta a Fiamat (csak 2 lázkúpot adtam neki, másnapra már kutya baja volt szerencsére), de a fog györtörte már nagyon szegénykémet, de tegnapra kibújt a csücske :) :lol:
Végre. Nagyon durvák voltak már az éjszakáink + nappal is nyűgös volt.!
A tegnapi éjjel már egész elviselhető volt 2 keléssel.

Anita3 Pedig bevallom, nekem most az első számú kedvenc lánynevem a Dorka (Lehet egyébkétn így anyakönyveztetni?)
Miért van a gyerekdoki a tejpép ellen? (én minden este adok)
Nagyon szép a kislányod!
Boldog hófordulót!
Én délelőtt joghurtot adok, és dálután gyümölcsöt.
Adját délután is gyümit, túróval esetleg?

Anita hihetetlen, hogy milyen tuskó emberek vannak, komolyan mondom! Az akinek egy kismama pocakja szúrja szemét, az vagy nagyon írigy vagy nem tudom...
Írd ki nyugodtan máskor is magadból!
Após :evil:

Chesti Gratulálok a keresztelőhöz! Tényleg egy kis angyalka volt Niki!!! Nagyon szép!!!!
jobbulást Neki!!

Sue nagyon jók a képek!! Annyira jó húsban van Viki!!! És milyen hosszú már! nagyon édes! Tetszik a sírós kajálós!!!
Nálunk is van, hogy mellettem áll négykézláb (én fekszem a hátamon) és úgy szopizik :shock: vagy mindketten ülünk :)
Milyen levest adsz neki?
Akkor ezek szerint már megy nálatok a főzelék evés? Mindent megeszik?

Jubi hogy derült ki, hogy Jazinak ráment a gyomrára a vírus?
Nálunk úgy néz ki lement 2 nap alatt, bár szerdán megnézetem a dokinénivel.
Nagyon jók a képek! Tök jó, ahogy Jazi mászik!

Bocsánat nem olvastam teljesen vissza :oops:

Hétvégén adtunk Botondnak pontyot halászléből (persze mindketten átpaszíroztuk, + bekaptuk, nehogy szálka legyen) és nagyon ízlett neki, sőt pörköltből kapott kruplit is, persze ezt is falta, hozzáteszem amikor "símán" kapta öklendezett, meg köpködött tőle.
Megkérdezem a dokinénit, de lassan azt hiszem megpróbálkozunk pár felnőtt kajával is a mi tányérunkból. A zöldségeket egyáltalán nem eszi meg a bébiételben. Ma is két üveget adtam a kutyának szinte teljesen tele volt még :(

na megyek mert megfájdult a hátam az üléstől.

Ja ma megjött végre (legalább nem nyaraláson lesz meg! örülök neki.)

Jó éjt! Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Én is eltüntem kicsit. Nem voltunk itthon, mindig voltunk valamerre.
Képzeljétek mano is felállt! :lol: Először csak segítséggel, de ma reggel meg már ott ácsorgott a kiságyban. Olyan édi.

Anita
Ne idegesítsd magad fel ilyeneken. Nekem is nagy hasam volt, a végére 115cm volt. Mindenki azt hitte ikrek lesznek. És nem lett oriás sem, mert 3200gr lett és 54cm. aposnak meg seggreverés! :lol: Nálunk meg tegnap anyósom akart adni a tortábol. A piskotájábol. mondtam neki nem szabad, aztán mégis adni akart, mondtam még 1x, aztán lehet nem tetszett neki, de nem mertek beszolni, pedig apos is ott volt. De gondolom utána kibeszéltek, de nem érdekel, az én gyerekem. A has méretéhez még annyit hogy nekem még most is nagy, mindenki azt hiszi jön a következő. Hehehe. Mondom nem, de lehet legközelebb azt mondom igen. :lol:

Dorkamama
Tejpép miert nem jo, mit mondott a doki? Amugy én sem fogok már adni neki egy ideig. Nekem a tejpor, meg a liszt nem tetszik benne. Nagyon aranyos lánykád :lol: Boldog hofordulot!
Én gyümit adok neki este. Vagy lehet gesztenyével is a gyümit, van bio püré is én azt adok neki.

True
Olyan szépek a gyerekeid, igazi kis tündéri hajuk van. Engem mindig azzal izélnek egyesek miért nem vágom már le arti haját. :evil: Nem fogom, mert igy olyan aranyos.

Beuka
Örülök a gyogyulásnak. Nekem sajna lehet hogy pont a nyaraláson fog megjönni. :( Mi az a másik vonalzó?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!
Tegnap érkeztünk Veresről, ahol nagyon jól éreztük magunkat. :lol:

Chesti!
Nagyon édes Niki a keresztelő ruciban, mint egy igazi kis hölgy.

Anita!
Ne foglalkozz velük, mert nem éri meg. Nálunk is mindig megy a baszogatás, kérdezgetés és faggatás (ezt miért, ezt miért nem) és a "jótanácsok", de már én is megpróbálok nem reagálni rá, mert csak felmegy bennem a pumpa és akkor Barni is megérzi.

Dorkamama!
Én is kicsit csodálkozom, hogy a gyermekorvos nem ajánlja a tejpépet, mert pl. a Sinlacot kifejezetten ilyenkor lehet használni, amikor már nincs annyi tejcsi és valami változatosságot akarsz az étrendjébe vinni. Mi már gluténmentes tejpépeket is adunk Barninak és nagyon imádja.

És akkor a kiruccanásról:
Pénteken indultunk és előtte még meglátogattuk a volt osztálytársnőmet, akinek 1 hónappal idősebb a kisfia és egy jót játszottak Barnival. Utána irány a keresztszülők, ahol sajna valószínűleg az idegen hely és fekhely miatt nagyon nehezen ment az altatás mindhárom nap. Első nap 1 órán át tentéztük, mert amikor le akartuk tenni mindig felébredt és ordított. Minden éjszaka felébredt 2-4 között és addig üvöltött, amig magunk közé nem tettük és ott aludt 6.30-ig. Féltünk, hogy itthon is gond lesz, de szerencsére viszonylag jól sikerült az első éjszakánk itthon és nem kéredzkedett át hozzánk. Az altatásokat leszámítva jól éreztük magunkat és jól jött egy kis kikapcsolódás. Szombaton végigjártuk a veresi piacot, majd megnéztük a medvefarmot és Barnit lenyűgözték a hatalmas állatok, de tetszettek neki a kisdisznók is, ahogy ide-oda rohangáltak. Délután pihiztünk és miután Barni bealudt tartottunk egy kártyacsatát (már legalább 2 éve nem kártyáztunk) és annyit nevettünk közben. Vasárnap a botanikus kertben sétáltunk, ahol Barninak nagyon tetszettek a virágok, majd délután vendégek jöttek és velük beszélgettünk. Olyan jó volt ott lenni, mert végre jól kibeszélgethettük magunkat a barátainkkal és legalább ők is babázhattak kicsit (nekik sajna nem lehet babájuk, legalábbis már mindent kipróbáltak, de azért mi szurkolunk nekik). Egyébként Barni megtanult lépcsőzni, mert emeletes a ház és már az első nap kiszúrta, hogy milyen jót lehet ott mászni. Pár perc alatt már a 12. foknál tartott, de a fordulóban elakadt, mert ott keskenyedik a lépcső és nem tudta feltenni a lábát :lol: .
Tegnap hazafelé Őrbottyán felé mentünk és meglátogattuk Bujkáékat, akik egy gyönyörű házba költöztek és jó nagy kertjük van. Akkorát nőttek a fiúk, hogy nem győztem csodálkozni. Marci már igazán nagyfiú (egyedül evett az asztalnál :D ), Beni pedig tündérien kacag, amikor az apjával bújócskázik. Jó volt velük is találkozni, mert már olyan rég dumcsiztunk és legalább a fiúk is játszottak kicsit.
Bocsi, ha kissé túl részletes voltam, de még bennem van az elmúlt napok élménye és olyan jó megosztani veletek.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!


Beuka, nálunk a vírus közel 10 napig tartott, örülök, hogy már túlvagytok rajta!

Anita, tojd le őket magasról!!!!!
nekem a nagyszüleim még csak nem is gratuláltak a baba hírére, csak annyit kérdeztek, hogy jaj, most mi lesz a Gergővel???
persze nekik az az álláspontjuk, hogy egy gyerek kevés, két gyerek sok..no comment.
Aranyszabály ilyen esetekben: szellemi párbajt nem szabad vívni fegyvertelennel szemben.
nagyon szeretem a nagyszüleimet, félreértés ne essék, csak iszonyú rosszul esett a hozzáállásuk. Mintha csak azt jelentettem volna be, hogy holnap esni fog. meg se kérdezik hogy vagyok. Később biztos jobb lesz, már nem is vagyok elkeseredve. Férjem, anyósom boldog, én is az vagyok, ez a lényeg.

tegnapi uh-n méhen belül szabályos petezsákban apró pulzációt (lüktetést) mutató embriócsomót láttak!!!!
22-én megünk újra, reméelm, addig szépen növöget.
állandóan émelygek,ami Gergővel sosem volt...
Puszi mindenkinek, megyek..

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Na sziasztok, én is itt vagyok. Apa festi az ebédlőt, úgyhogy így-is úgy-is kupi van, nem is tudok igazán mit csinálni. MOndjuk vasalni azt tudnék, de azt meg Levi miatt nem igazán, mert állandóan fel akar kapaszkodni a vasalódeszkára, én meg frászt kapok. Majd esetleg a délutáni alvása alatt.

Kriszti! Részvétem az émelygés miatt, annál rosszabb nincs is! Talán B6 vitamin segít kicsit, de kérdezd meg a dokit.

Gesztenye: tök jó lehetett a nyaralás. Rájöttem, hogy itthon azért elég ingerszegény életet élünk, és ha elmegyünk pár napra, annyira fel tud dobni minket, sokkal jobban, mint a nem gyes-es életben. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, azt hiszem, mindannyiunknak sok ilyen szép nap kellene!

Hettie: kösz a dicséretet, mi a Levi haját már kétszer is vágtuk, iszonyú gyorsan nő neki, és amikor már a füle aljáig ér, tényleg nem túl szép, de annyira nehéz neki levágni, hogy alig merünk hozzányúlni. Még a körömvágáshoz is színdarabot kell neki játszani, hogy eltereljük a figyelmét. Gratula a felálláshoz, Levi még csak a kezembe kapaszkodva, de már ő is próbálkozik, tegnap pl. már térden volt a kiságyban, lehet, ha nem megyek be, feláll.

Bea: én már szinte mindenből adok Levinek, és sokkal jobban ízlik neki a rendes kaja, mint a bébikaja. Amit külön neki főzök, azt is igyekszem ízesen elkészíteni, (persze nem fűszerezem agyon), de muszáj, mert ízetlenül nem kell neki. Lisztes dolgokat nem viszem túlzásba, tojásost szinte egyáltalán nem kap, de mást már mindent. Levest, főzeléket ilyesmit igen. A Dorka nevet úgy tudom lehet anyakönyveztetni, a védőnőmnek is úgy hívják a kislányát.

Anita3: nagyon édes a kislányod, azzal a karúszóval nem süllyed el? Én még nem próbáltam, de ha jó, ki kellene próbálni, mert sokkal szabadabb, mint az úszógumiban. Bár LEvinek olyan úszógumija van, hogy beleül, és fölötte van egy felfújható pálmafa, tök jó, mert árnyékban van a feje, és eszméletlen jól elvan benne.
Ha nem akarsz Dórinak tejest adni, akkor adj délután is főzeléket, husi nélkül. De tejterméket 8 hós kortól már lehet adni amúgy.

Anita: (Goodfairy): sajnálom, hogy egyesek ilyen bunkók, hogy egy kismamával szórakoznak. Lehet, úgy beszólnék nekik, hogy többé nem jutna eszükbe. Amúgy sem leányálom egy kismama élete, hogy veszik a bátorságot, hogy még sértegessenek?!
Egyébként Levinek is már 3 hónapja 2 foga van, nyoma sincs, hogy jönne neki több, naés???? Mi van akkor?! Az egyik barátnőm kisfia pedig 11, a másik barátnőm kislánya pedig 12(!) hónaposan kezdett mászni. Van ilyen.

Chesti: Nikire továbbra is a Hófehérke jelzőt adnám, nagyon drága volt a keresztelőn. annyira jó az a kép, amin a fűben ül a kis fehér virágok között! Én is sokat csináltam a Hannáról régen ilyen virágos hátteres képeket, és nagyon jók voltak mind!

Minden rosszul alvó gyerek anyukájának részvétem! Nálunk a nyaralás alatt volt egyszer, hogy Levit 2 órán keresztül nem tudtam visszaaltatni, de majdnem beleőrültem. Nem bírnám már, az tuti. Ő minden éjszakát végigalszik, legfeljebb néha nyöszörög egyet. Most szétszedtem a kiságy ágyneműjét, úgy döntöttem, a fodros baldachin már nem való egy ilyen nagyfiúnak, csütörtökön megyünk Ikeába, és akarok neki valami jó díszt az ágyára. Majd lefotózom, milyen lett.

Most megyek, mert kezd nyűgösödni, és nem akarom, hogy Hannát is felkeltse! Sziasztok!!!!!!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


csak egy gyors bekukk:

gyönyörűek a babák!!!!

Niki egy kis tündérke volt a keresztelőn!

Jazi pedig mindjárt egy éves...kész kis hölgy!

Sue, nagyon jól álltok egymásnak a lányoddal!!! :D Árad rólatok a boldogság!

csak egy gyors ötlet szúnyogriasztó ügyben:
próbáljátok ki a RAID PRÉSELTHOMOK-technológiás bedugós riasztóját, mert tényleg szagtalan!!!! nekünk nagyon bevált, noha borsos az ára, de megéri.
éjjel-nappal bedugva 10 napig elég, de ha csak éjjel dugod be 8 órára, akkor egy hónapig is kihúzza, így mindjárt kedvezőbb a befektetés...
800 ft körül van amúgy az egész szett, az utántöltő 700 kb. nekünk egy hónap alatt másfél ment el, de megérte, mert szagtalan, és tényleg irtja a szúnyogokat. (a konyhában bedugva a tányérunkra potyogtak a vérszívók... :D )

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


True, Dorkamama, a ti csemetéitek is szépségesek!

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


sziasztok!

bocsika,hogy így eltünedeztem,de amióta elkezdtük a lakásfelújítást,szaladgálunk,mint pók a falon... :?
Anyagbeszerzés ,aztán főzés 100 embernek,Pistike meg klözben rójja a köröket a lábem között! :roll:
Most meg felébredt,úgyhogy mennem kell,remélem még tudok jönni
Puszi

Kép
Kép
melódia78
 
 


Melódia! Milyen felújítást csináltok? És ki csinálja? Haverok, vagy rendes fizetős mesteremberek? Nálunk az ismeretségi körben ketten is felújításba kezdtek, de nagyon elment a kedvem tőle.... Mindketten 5 milliót költöttek a házakra, és bár szép lett, de még mindig lenne mit csinálni rajtuk.... Mi is házvétel előtt állunk, de nem tudom, nem-e érné meg jobban újat építeni.... Arra ráadásul 3,9 millió szocpolt tudnánk felvenni.... Ha lesz kis időd, írj légyszi a tapasztalatokról! Hali

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Beuka!
Örülök, hogy Boti ilyen hamar túllett a betegségen! Onnan tudta a dokink, hogy ráment Jazi gyomrára a vírus, hogy ment a hasa - nagggyon büdi volt -, és kicsiket hányogatott is.

Melódia!
Kitartás!!! Te egy stramm nő vagy, meg tudod csinálni!

True!
Mi inkább építkeztünk, és nem bántuk meg. Igaz még Jazi előtt költöztünk be, de utólag fel tudtuk venni a rá járó szocpolt is. Így most jóval kevesebb hitel van a nyakunkban, mintha használ lakást vettünk volna, ráadásul mivel magunk terveztük a házunkat, pont olyan, amilyet szerettünk volna. PErsze munka még mindig van vele, és még lesz is egy darabig, de nagyon szeretjük csinálni, és látni a változásokat.

Pussz: jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Na,most értem ide,de már hulla vagyok!

True!

Mi egy 60m2.es szolgálati lakást újítunk fel,de teljesen,mert ocsmányra le volt lakva! Mindent újat kellett bele venni! Mesterembert nem bírnánk fizetni,így megoldjuk a rokonságon belül!Keresztapám festő,ő csinálja a tapétázást,apósom ezermester,ő a párommal a csempézést,laminált padló letételét.stb...
De szerintem ijobban járnátok,ha építkeznétek! Azt a saját ízlésetek szerint tudjátok alakítan,és ti tudjátok,hogy úgymond "mi van benne"! Igaz,ahogy Jubi is írta, egy családi házon mindig van mit csinálni,és fárasztó meló is,de gondolom ti se tehetitek meg,hogy egy pepec új építésű családi házat vesztek!
Én már túl vagyok egy építkezésen is(előző kapcsolatomban) és tudom mit beszélek! rengeteg melóval jár,de nagyon sok költséget ki lehet kerülni vele,ha van ismerős,rokon szakember,és nem mesterbrigádra van bízva,mert ők sok esetben csaka lóvét viszik,de nagyon...

Szóval ma megvettük a szükséges anyagokat,holnap tapétázunk,vele párhuzamban pedig csempézés folyik!
Én segíteni nem tudok,én vagyok a szakácsnő! :lol:
Mindenki panaszkodott a rokonokra,ahogy olvastam,én is azt teszem! Nekem az anyósom nem képes vigyázni pár órát Pistikére amíg ekmentem volna apával anagbeszerző útra,mert Pistike mászik,feláll mindenhol,meg különben is elfogadja e tőle a kajcsit! Hát én erre azt mondtam,hogy nem akarásnak nyögés a vége,és befejeztem minen ilyen irányú próbálkozásomat anyósom felé!Muszáj volt a párommal mennem,segítenem a választásban,így Pistikét cipeltük a 40 fokban! Nem lepasszolni szerettem volna,csak azt,hogy a gyerek ne szenvedjen velünk a boltban! :roll:
Csak nem értem,hogy nyugdíjas,és nincs pár órája arra,hogy leüljön,és vigyázzon a kisunokájára! Na ez nekem magas,de legalább kifüstölögtem magamat!
Amúgy imádja,meg minden,de ettől az egytől elzárkózik!

Beuka!
Örülök,hogy meggyógyult Boti!
akkor Ő már ügyesen eszik! Igazad van,lassan már szokhatja a felnőttek kajcsiját,főleg ha mást nem nagyon fogad el!
Csak nem tesóproject indul,hogy felraktad a vonalzót? :lol:

Dorkamama!

Üdv. közöttünk! Nagyon szépa kislányod! Már tiszta lányuralom lett atopicban,nem győz majd a fiam válogatni a szebbnél szebb csajok között :lol:

Jubi! Köszi a bátorító szavakat! :lol:

Szerettem volna képet is rakni,de életem párja már alszik,így nem tudom mikor kerül rá sor,pedig még a nyaralásiakkal is adós vagyok! :oops:

Gesztenye!

Örülök,hogy ki tudtatok picit kapcsolódni ti is!

Ma voltam fodrásznál,rövid lett a hajacskám,úúúgy élvezem,már untam a nagy loboncomat :?

Mnetem aludni! Puszi! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


sziasztok, én is jól eltűntem, talán alkotói válság...néha annyira jól esik nem babás dolgokat csinálni!!! van még valaki így ezzel, vagy csak én vagyok most ilyen anti-anya??
Kb. másfél éven keresztül szinte csak babás irodalmat olvastam esténként, és most úgy érzem elég. Szeretnék olyan felnőtt-dolgokat csinálni néha, mint régen. Szerintetek ez normális?

Gesztenye, nagyon megértelek. Biztos igaza van True-nak egy-egy másfajta nap csodákat tud tenni.

Mindenkinek gyönyörű a babája, Nikikéhez külön gratulálok a keresztelő miatt.

Jubi,
Kinn szoktatok lenni a virágkarneválon? Babával érdemes menni?

Hettie,
Néha tőlem is megkérdezik, hogy mikor jön a második... :oops: nem vagyok rá büszke, de nekem mondjuk pocakommal a legkarcsúbb, izmos-edzett koromban is volt bajom.

Kriszti, Anita, Melódia,
Ne foglalkozzatok a nem-kedves rokonokkal!! már, ha ez sikerül, hiszen csak magatokat szomorítjátok.

Melódia, olyan jó, hogy lányod suliját is ilyen jól elintézted, szép lesz a lakás is biztosan:-)

Beuka,
Örülök, hogy Boti jól van:-) Mensi...akkor egyedül maradtam??? Vagy Timi még nálad sincs semmi?

Mondjuk lánykám annyit szopizik, hogy ha így halad GYED lejártáig sem tudunk kistesót felmutatni.

küldjetek lécci valami biztatót egy kialvatlan, megfáradt anyukának (aki azért imádja kicsi lányát, csak néha olyan soooook) :roll:

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk, csak egy nagyon gyorsan jöttem, és majd olvasom vissza a h.szeket. Jó volt ez a kiruccanás nagyon. Majd dobok fel képeket.

Beusa!

Nem vagy egyedül menszi ügyben. Jelentem 2005 dec óta nem volt meg. Amit írtál, h szeretnél olyat csinálni amit régen, érdekes, mert éppen tegnap mondtam Mikinek ugyanezt. Hiába éreztem magam jól Balcsin már nem ugyanaz, és én lehet kicsit önző vagyok :oops: , de én nem tudtam 100%-osan pihenni, mert nem tehettem meg. Sokkal jobban elfáradok abban, h mikor mit egyen(tízórai, ebéd, uzsi,), be legyen kenve, h ne égjen le, figyelni mit vesz a szájába, és mit nem , és még részletezhetném. A kialvatlanság Nálam nem újdonság, de talán meg lehet szokni ezt is. Már nem vagyok az régi jó alvó az tuti. Éjjel is felébredek amikor Dóri nyugisan alszik.

Bocsi :oops: , h most csak Beusának írtam. Holnap folytatom.


Kriszti!

Boldog Névnapot Kívánok, így utólag is remélem elfogadod :lol: !


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


A FOTÓK NAGYON JÓK, A BABAKÁK GYÖNYÖRŰEK!! Azt szokták mondani, hogy a saját gyereke mindenkinek szép, de én így vagyok a topik babáivaL is. :D

Beusa!
Virágkarneválra nem megyünk. Hőség, tömeg és sok-sok ember, aki abszolút nincs tekintettel a másikra. Sajnos ez a tapasztalat. Az esti tüzijátékot pedig Józsa határából is látjuk (mi nem Debrecenben lakunk, hanem Józsán, ami Debrecennek egy kertvárosi része, de egyre többen költöznek ki ide, már 11 ezren vagyunk). Néhány évvel ezelőtt az esti tüzijátékon telt be a pohár, amikor a heringként egymáshoz préselt emberek között szívtam a mindenfelől az arcomba fújt dohányfüstöt.
Szóval szép-szép hagyomány a virágkarnevál, de 34 év alatt azt is meg lehet unni. A fiúknak meg unalmas olyan hosszan ácsorogni és várakozni a tömegben. Lehet, hogy néhány év múlva már máshogy lesz...

Nem vagy te anti-anya!! Néha én is szabadságolnám magam egy lakatlan szigetre :wink: Pl. tegnap este: A Párom délutános volt, szóval csak négyen voltunk itthon. Vacsora, fürdés, ahogy lenni szokott. Letettem Jazit aludni, Dani megkért, hogy kirakózzak vele még lefekvés előtt, BEni olvasott. Ahogy elkezdtük a játékot Danival, Jazi rázendített (nem szokott ilyet csinálni :shock: ). MOndtam Daninak, hogy mindjárt jövök, csak megnézem mi a baj. Kiderült hogy Jazi még egy kicsit Anyázni akart, és fogni a kezem elalvás közben. Kb. negyed óráig ültem a sötét szobában a kiságya mellett a rácson keresztül kézen fogva, mire szépen elaludt. Már éppen lopakodtam volna ki a szobájából vissza Danihoz, amikor Beni benyitott. Jazi felébredt, én jól letoltam Benit. Ekkorm ár Jazi üvöltött, Beni sírt, mert hogy "nekem már lehetett volna annyi eszem Anya, hogy nem nyitok be", Dani sírt, mert "minden az én hibám Anya, mert én küldtem be Benit, hogy hívjon ki kirakózni". Az én hajam meg égnek állt...Hát, vannak ilyenek is, de szerencsére csak ritkán.
Szerintem gyerekkel már teljesen más az élet, át kell rá állni. Sokszor beszélgetünk arról a Párommal, hogy milyen jó lesz újra kettesben lenni, amikor kirepülnek a gyerkőcök :wink: Akkor úgy lesz jó, most meg így. Én már megtanultam "időt lopni" magamra. Pl. reggel én kelek legkorábban, még mindenki alszik, ilyenkor netezek. Napközben ebéd után Jazi alszik, a nagyoknak csendes pihenő van (olvasgatnak, rejtvényt fejtenek, kártyáznak a szobájukban), ilyenkor ha jó idő van, akkor kiülök egy kávéval és egy könyvvel a teraszra és olvasgatok, esetleg napozok közben. Tudom, hogy ilyenkor pl. vasalhatnék is, de a pihenésre is szükségem van. Vagy este, amikor már minden gyerek alszik (8-9 körül) beülünk a Párommal egy kád vízbe és beszélgetünk.
Szóval nekem ilyen pici kikapcsolódások jutnak, de ezeket is értékelem.

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a dícséretet Dorka nevében!

Jubi! A virágkarnevál kapcsán néztem meg tüzetesebben, hogy debreceni vagy. De jó!!! Mi most Nyíregyházán lakunk, de Dorka előtt Debrecenben dolgoztam, és várnak is vissza, majd ha már a kistesó is bölcsibe nő (ő még csak terveinkben létezik :) ) Imádom azt a várost! Ha nem haragszol biztos fogok majd kérdezni tőled, mint tapasztalt debreceni anyukától :)
Azért nem semmi lehetett a tegnap estéd így leírva, de nagyon édesek lehettek a gyerkőcök, hogy ők próbálnak vígasztalni! Tök jó olvasni, hogy 3 gyerek mellett is jut idő magadra. Jó példa az ilyen kezdő anyuciknak mint én, aki néha szintén kiakad lánykája nyávogásán, mindamellett hogy imádom!!!

Melódia! Kitartást a felújításhoz! Anyós :twisted: Az én anyósom se tud mit kezdeni az unokájával, csak nálunk még az is hozzájön hogy csak akkor látja ha mi visszük, pedig nem lakik túl messze... nem is baj :) :oops:

True! Dorka nem süllyed el a karúszóval nagyon ügyin "úszkál" vele egyedül, járunk babaúszásra :) Na meg az a víz amiben a kép készült az ő mellkasáig ért :lol: Egyébként nem tudom ha csak úgy spontán adtuk volna rá babaúszás nélkül akkor mit adna vele elő.

Beuka, Gesztenye, True, Hettie! A doki pont a tejpor és a tejsavó miatt mondta, hogy inkább ne adjak Dorkának tejpépet. Tejtermékeket kb 1x kap két hétben, minimális mennyiséget. Azt is a gyerekdoki mondta, hogy várjunk még legalább 10 hós koráig vele hogy rendszeresen kapja, mert foltok lettek a gyerek lábán, utólag kiderült, hogy a naptól, de a bőrdoki is azt mondta, hogy esetleg allergia is megbújhat ennek a hátterében. Szóval ezért vagyunk ilyen óvatosak. Ehet még tejterméket később amennyi belefér!
Most rizspéppel próbálkozunk, ha doktornéni visszajön a szabadságról akkor feliratom vele a Sinlacot is (bár tejcsi még van bőven)

Beuka! Dorkába sem tudom már belediktálni a bébikaját :) most éppen csak azt hajlandó megenni amit meg tud fogni vagy harapni tudja a kezemből :shock: a kanállal is hadilábon állunk :?
Ja és úgy tudom lehet a Dorkát is anyakönyvezni, csak mi nem akartuk. Így felnőtt korára lehet "komolyabban" is szólítani, de ha szeretné megmaradhat Dorkának is :)

Chesti! Nagyon jó a fűben ülős kép Nikiről. Akár versenyfotó is lehetne!

No, megyek kihasználom az időt egy kis rendrakásra míg Dorka alszik, hogy legyen mit megint szétpakolni ha felébredt :D.
Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
dorkamama
 
 


Sziasztok!

Anita3!

Üdv köztünk! Az én kislányomat Dórinak hívják, de érdekes módon apukám mindig Dorkát mond Neki. Szép kislányod van.


Szóval lányok Balcsin voltunk, és megmondom őszintén Én elfáradtam. Dóri állandó mozgásban van. A legújabb, h gugolásból kinyomja magát, és úgy képes álldogálni kb 1 percig. A nagy strandon amikor kint voltunk akkor képes volt az egészet négykézláb körbejárni(derekam nem is bírta), de apukával felváltva voltunk a nyomában. A baj az volt, h a víz elég hideg volt, és így kénytelenek voltunk kint elfoglalni. De kint meg meleg volt, úgyhogy semmi nem volt jó. Én elég nyűgös voltam ettől, mert Dórira hiába adtam sapkát tépte le magáról, én meg izzadtam ahogy léptem utána. Akkor volt a tuti amikor aludt 2 órát a parton. :lol: De valóban ez mosz erről szól, h a szülőknek no pihenés. Nem baj lányok majd lesz egyszer olyan is, h sokat pihenünk........

Melódia!

Részvétem anyós ügyben!!!!Én most egy kicsit félek, mert megyek barinőmmel talizni(shopingolás, fagyizás, kapcsi stb...), és Drágám kitalálta, h akkor hazamegy Dórival anyukájához. Most erre mit mondjak? Nem tilthatom meg Neki. De nem örülök neki. Akkor vagyok nyugodt amikor velem van. Nem tehetek róla, de apjával sem szeretem nagyon kettesben hagyni. Lehet, h hülye vagyok?


Kriszti!

Émelygés :cry: . Akkor ezek szerint a két terhesség merőben más? Mikor teszed fel a kis vonalzót?


Hettie!

Gratula a felálláshoz. Ügyik vagytok. Most tényleg úgy néz ki, h 25.én megyek le Gyöngyösre. Remélem mostmár talizunk. Nem húzhatom már el a végtelenségig a vizsgát.


Anita!

Mindig hüledezek, h te milyen hülye emberekkel vagy körbe véve. Bár bocsi, de a sok okos tojás aki baromságokat mond Neked. Tudom a kivülálló mindig okosabb, de a tanácsunkat ha megfogadod akkor talán egy picit könnyebb lehet. Amikor anyós-após dolgokat írsz akkor is hüledezek, és szinte érzem, h a pumpa megy fel bennem, mert valahogy én sem szeretem amikor átmegyünk hozzájuk, és számtalanszor már mondtam, h ne puszilgassák a kézfejét. Mintha nem mondtam volna semmit. Falra hányt borsó......

Beuka!

Nem lehet, h a fog volt a hunyó ebben lázban? Tudod Dóri is volt lázas, hányt. Persze külön-külön amikor jöttek a fogai.


Chesti!

Hogy bírta a hercegnőd a keresztelőt? Hány órakor volt? Nem volt nyűgős? Nálunk szept 16-án lesz amikor pont 1 éves lesz.


True!


Még mindig nagyon szépek a gyerkőceid:-))


Sue!


De helyesek vagytok!!!!!!!!!Nagyon ügyi Viki, h már mész vele. Dórinak ha megfogom a kezét teszi a lábait előre, bár a jobb lábával csak lábújhegyen. De majd jó lesz ez.....Aránylag jó volt az idő, de a víz sajnos hűs volt, így nagy csobbanásról sajnos nem számolhatok be. Napozás meg kizárt( Dóri állandó mozgásban volt).


Gesztenye!

Azért ilyen feltöltődés úgy érzem jár az embernek. Képzeld mi is szerettünk volna rablórömizni, de Dóri még este 11kor is fent volt.


Jubi!

Megnézted a DVD-T?



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


[KÉP] [KÉP] [KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Timi
Ok akkor már itthon is leszünk, remélem összejön a tali. :D Én apával nyugodtan itthagyhatom, ő is tudja mit szabad mit nem, de már anyósékra nem szívesen hagynám. Lesz most szombaton egy barátunk lagzija. Manó anyuméknál fog aludni, majd megyek vele altatni, aztán vissza. Remélem hamar elalszik, és mehetek bulizni, de jo lesz. 8) Remélem nem lesz belőle vita meg sértödés hogy nem anyóséknál alszik, de nem is férne mert ott laknak most sogorék is.

Beusa
Nem vagy te anti anya. Nekem is hiányzik néha más dolgokkal is foglalkozni. Mivel én antropológus meg régésztechnikus vagyok, nekem is jo lenne mondjuk elmenni ásatásra, vagy ilyen témájú könyveket olvasni, stb. de majd eljön az ideje. Mert szükség van a más jellegű dolgokra is, hogy ne bolonduljon meg az ember.


Dorkamama
Tegnap nekem a védőnő a tejpép helyett második főzeléket javasolt, ugyhogy inkább azt vezetem be. Azt is sajnálom kicsit hogy már majdnem 3 doboz tejpépet megevett, de már mindegy, baja nincs eddig tőle, de inkább várok még vele.

Tegnap védőnőnél voltunk, 9720gr és 75cm. Viszont mondta hogy egy kicsit kancsin néz, de nem biztos csak ő látja igy. Hát remélem nem az. :roll: Majd 1 évesen ugyis menni kell szemészetre.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok! Kösz az építkezős tapasztalatokat, sajnos, nálunk kicsit más a helyzet. Nekünk nem nagyon van olyan rokon, aki ilyen többszázezres melókat ingyen megcsinálna... Ráadásul az én férjem olyan, hogy még ha lenne is, aki segít, inkább leharapná a nyelvét, minthogy megkérje... (Bezzeg, ha őt kérik meg, azonnal rohan.) Sajnos ez nagy konfliktusforrás a kapcsolatunkban, de nem fogom tudni megváltoztatni, az tuti. Tehát akár építkezünk, akár felújítunk, akkor is vagy fizetjük a rengeteg munkadíjat, vagy pedig ocsmány lesz az egész, mert mi nem értünk hozzá, és csak csúnyán tudjuk megcsinálni. Egyébként építkezés nálunk csak könnyűszerkezetes jöhet szóba, mivel ahhoz, hogy el tudjuk kezdeni, el kell adni a mostani házunkat, így is gondolom albérletet kellene fizetni annak, aki megveszi, addig míg a másik felépül. szóval nagyon nem egyszerű . Ráadásul mi is város mellett lakunk 10 km-re, ami nem sok, de az ingázástól nagyon meg szeretnénk szabadulni, és hát bent Bonyhádon egy telek 2-3 milla... Plusz a ház... Szóval nem tudom, hogy mi lesz.

Jubi: nálatok hogy van? A gyerekek bejárnak Debrecenbe suliba? Mert nálunk Marci bejárós, és Hanna is megy jövőre oviba. Egy kocsival egyre nehezebb megoldani a dolgokat, ezért is lenne fontos bemenni a városba. Nembeszélve a rengeteg üzemanyag költségről... Nektek egyébként mennyiből jött ki a ház?
Az esti dolog, amit leírtál, nagyon ismerős. Ráadásul nálunk Hanni még kicsi, és nem érti meg, ha nem ő az első. És néha még Marci se... Én pedig nagyon nehezen kezelem azokat a helyzeteket, amikor mindháromnak kellek egyszerre... Bevallom, sokszor kikészülök, de reménykedem, hogy majdcsak nőnek, és könnyebb lesz. Főleg, mostanában apa sokszor van távol, nahát akkor kész a káosz.

Timi! Meg tudom érteni, ha nem szívesen engeded az anyósodhoz a gyereket... Az elsőnél még én is ilyen voltam, rengeteg veszekedés volt. Aztán mikor Hanna született, már sokkal érettebb voltam(pedig Marcinál se voltam túl fiatal...), és rájöttem, hogy nem szabad folyton harcolni az anyóssal... Meg kell őket is érteni, (Még ha néha az idegeinkre is mennek), hogy ők is valakije a gyereknek: a nagymamája. Nekik is vannak privilégiumai, és nem utolsósorban nekik is hatalmas nagy öröm a mi gyerekünk! Tudom, az anyósok hibáit a legnehezebb elviselni, de kicsit meg kell érteni, hogy nekik is lehet hibájuk, de ők is neveltek már gyereket, tehát nem kell a tapasztalatokat eleve sutba dobni! És főleg gondolj arra, hogy biztos lesz még több gyereked, amikor majd örömmel veszed, ha vigyázni akarnak rá, és hálás leszel érte, amikor mondjuk az ovi vagy isiszünetben kéznél lesznek, és lehet rájuk számítani. Bocs, nem akartam kioktató lenni, csak én is átéltem már ezeket a dolgokat, és a tapasztalat beszél belőlem. Már abba is hagytam!
Na megyek, vár a rumli! Sziasztok!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?