Új privát üzeneted érkezett!

Panni druszánk!
Boldog hófordulót kívánunk neked!


Juca!
Az egyszerű étel sajnos kivitelezhetetlen nálunk, ugyanis van hétvégente 4 kiskorúnk és azoknak sajnos elég behatárolt az ízlésviláguk.A legkisebb és a legnagyobb szerintem mindent megenne de 2 középső nagyon nehéz eset.
Ráadásul a férjem nem eszik szárnyast egyáltalán (ne kérdezzétek, hogy miért egyszerűen undorodik tőle), így még jobban szűkül a kör.
Én viszont szoktam csinálni mert szeretem és olyankor muszáj többfélét főzni.
Egyébként igényeljük a klasszikus hétvégi ebédeket, ez van.
Nem panaszkodom mert nagyon szeretek főzni, sütni és szerencsére nagyon hálás közönségem van.

A változatosság kedvéért Panna hasán és ágyékán arpó piros pöttyök jelentek meg reggelre ami azóta fokozódott is, mostmár a hátán és az oldalán is van belőle.
A bölcsit felhívtam, hogy van-e bárányhimlő vagy skarlát de azt mondták nincs.
Marad a 3 napos láz de ezt csak én diagnosztizáltam vagy valami allergia de az utóbbi napokban nem evett semmi szokatlant.
Esetleg a szervezete telítődött volna a sok gyógyszerrel?
Na majd a dokker többet fog tudni mondani.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Mesketének nagyon-nagyon boldog első szülinapot kívánok!!!

Pannusnak boldog hófordulót!

Nagyon szépségesek a sapis babók!
Ma én is sapkavadászaton voltam, de nem sikerült csak egy kalózkendőt venni. Délután megyünk nagybevásárlásra( Tesco, Lidl, Rossmann) egy közeli kisvárosba és szerintem ott megnézem a sapit. Bár igaz, Peti nélkül megyünk, de körbemértem a fejét. 47 cm. Jó nagy!

Éjszaka elkezdtem a ciciről való leszoktatást. Horror volt! 10 körül elaludt Peti. Pontosan 1-kor felsírt. Kivettem, ringattam 1-2 percig visszaraktam. Ezt 8-szor tettem meg kb. negyed 4-ig. Néha cumit is kapott, egyszer vizet is. Volt olyan hogy rúgkapált a karjaimban és pofozkodott, na ekkor nem bírtam tovább és adtam neki cicit. Ez volt negyed 4-kor. Majd fél 7-kor kelt, cicilt és 9- ig aludt. Egy hetet adtam magunknak, aztán meglátom, hogyan tovább.

Benianyu!
A 2006 őszi babáknál írta egy anyuka, hogy volt valami előadáson, ahol elmondták, hogy mit nem szabad csinálni a babákkal. Se komp, se hinta, se ültetés, se semmi. minden kihat a szellemi és fizikai fejlődésére is. Akkor a gyereknek semmit nem szabad? Kérdezte egy másik anyuka, jogosan! És ha ez mind igaz lenne ,akkor a mi generációnk tele lenne szellemi fogyatékos és mozgáshibás emberekkel! Bocs az off-ért! De úgy érzem, hogy a mai babáknál túl van misztifikálva minden!
Peti 1-2 hete, amióta a bútorok mentén lépked, a kompot járássegítőnek használja.
Két hete kijött a gerincsérvem, a gyereket órákra beleraktam a kompba. Nem volt más választásom. Persze már nem tetszett neki. Jobb móka mászni!

Peti főleg csirkét eszik. Mellét, combját. Májat nem nagyon, mi sem eszük. Tegnap halat (hekket) evett pici darabokban. Csak néztem! :roll: Ma benyomott 2 sajtos fornettit. Tegnap este kuglófot evett kockasajttal!
Azt hiszem most jött el az ideje, hogy abbahagyom a kajaparát és a gyerek azt fog enni, ami ízlik neki!

Kimike!
recepteket én is szívesen fogadom! prenata@freemail.hu

Reni
Kép
prenata
 
 


Az enyimé füvet eszik, és botot rágcsál. :twisted: höhöhö, kíváncsi vagyok ettől milyen flúgja lesz.

A blogra felrakom a találkozós képeket, vannak olyanok, amin mi vagyunk. Ugyan ismeretlen babák, de nagyon szépek :-) akárcsak a mi talinkon!

tjuca
 
 

 
 

Móni!

eddig nem gyütt mél :-(

Kata

Kép
wkata
 
 


Bocsánat, az előbb lemaradt a nagy rohanásban:

Kedves Pancsi!

Nagyon boldog hófordulót kívánunk!


Kata

Kép
wkata
 
 


Móni!

Köszi!

Kép
wkata
 
 


Sziasztok,

ismét csak rövid leszek

Mesikének boldog első szülinapot :) !!!

Pancsinak boldog hófordulót :) !!!


Andy: tegnap nem a neked szóló rész után sikerült beillesztenem a linket, ezért újra :) :

http://bebikozpont.extra.hu/

Képek nagyok aranyosak a babákról, tiszta profik a fotósok :lol: !

Puszi
Eni

Eni
marcy
 
 


Nagyxon durva hogy mennyit írtatok ma! Nekem megint csak rövid bekukkra van időm, de elvileg szerda környékén fellélegzek és akkor igérem, írok majd egy jóóó hosszút.

Azért az újonnan érkezetteket köszöntöm én is.

ÉS A NAGY HÍR, AMIÉRT TULAJDONKÉPPEN MOST ÍROK: ÁDÁM MEGTETTE MA DÉLUTÁN AZ ELSŐ ÖNÁLLÓ LÉPÉSEIT, MÉGPEDIG ANYÁTÓL APÁIG!!!!


PUSZ MINDENKINEK.

KITTI

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Pannának nagyon boldog hófordulót kívánunk! Móni és Milán
Ádámnak gratulálunk, nagyon-nagyon ügyes kissrác! Jó lenne már látni! :)
Vendég
 


Jó estét mindenkinek!

Köszi a hófordulós köszöntéseket! Csuda rossz anya vagyok, de nekem ma nagyon nem volt eszemben a dolog, csak amikor anyum felhívott akkor esett le, hpgy jééé 14e van.

Viszont voltunk a Vérmezőn egy barátnőmmel és az ő 15 hós kiccsajával és Pancsi jót rodeózott a pléden. Még inkább csak a rettentő gyors megfordulás, meg hátrafelé kúszás megy neki, de már egyre többször térdel fel és hintáztatja magát, szóval várom, hogy mikor indul meg előre is.

A pelenkázás viszont nálunk is horror. Próbálok mindig adni neki valamit, ami leköti, de nem egyszerű, pedig a pelenkázási részidőm szerintem már közelít a Forma 1-es kerékcserékhez :)
Múltkor viszont már nem bírtam vele sehogy, így hason fekve pelenkázódtunk. Az ember mindig kénytelen új kunsztokat tanulni.

meteor
 
 


Sziasztok.

Gáz vagy nem gáz, én most jutottam idáig. Röviden a napom: délelőtt egy cikket írtam, aztánnelrongyoltam egy interjúra, utána Ádiért, aztán játszótérre, utána Tomit kisértük el kondiba, majd hazasétáltunk, (jó 5 kilométer) Ádi vacsi, fürcsi, altatás, még egy cikk megírása, most végeztem. A napomra az tette fel a koronát hogy bekentem magam önbarnítóval. :-)

Rita, Pannusnak boldog hófordulót! Szerintem lassan rendezhetnénk egy ki tud gyorsabban pelenkázni? versenyt.:-)
De melyik gyerek rongyol el hamarabb kakis popóval címet is adhatnánk neki.:-)

Eni, látom Te is húzós napokat élsz mostanában. De azért jól birod ugye és nem vagy nagyon fáradt?

Juca, amit a blogomba írtál, az nagyon jó ötlet. Jövő héten valamelyik délután simán kivonatozom hozzátok Ádámmal, Tomi meg értünk jön. Melyik nap lenne Nektek jó???? Bele kell kalkulálnunk hogy Ádi 3-ig alszik a bölcsiben.

Wkata, nagyon ksözönöm a mailt, mindjárt tanulmányozni fogom a tartalmát is.:-)

Katus, betegség miatt.:-( Ádin még sosem voltak semmilyen pettyek, de ugye, ami késik nem múlik.Mindenféle nyavaja utoléri a kis bölcsiseket. Bár mi most először egyhusztomban 2 hetet voltunk ami szerintem már nagy eredmény.

Kimike, mikor csapunk egy kanyart a srácokkal a Duna parton? Hétvégén valamelyik délután ráértek esetleg?

Reni! Én is elkezdtem Ádit tudatosan leszoktatni az esti és éjszakai ciciről. Pont ezért ha lehet még nagyobb óbégatások vannak nálunk éjjel, mint eddig. ma reggel először még a szomszéd is megjegyzést tett...remélem, hamar helyreáll a béke.
:roll:

Andy, Daniika nagyon cuki ebben a kis kalapban!

Na most ennyire futotta az erőmből. (És ez is csoda)Jó éjt Nektek!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Na blogoltam végre, ki vagyok nyúlva.
Kitti, nekünk ez a hétvége nem jó, mert bulizunk a férjemmel, Anyukám a bébiszitter. Jövő hétvégén pedig Dublin. De hétköznap bölcsi után simán mehetünk. Ma is délelőtt 9-kor és délután 5-kor mentünk sétálni. Omszki tó is tuti, Duna part is, csak fagyi legyen! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

ma fél 4-től este 8-g volt Peti a nagyival volt, amig az ősei vásárolni voltak. Szégyenszemre elfelejtettem neki sapit venni, pedig az volt a cél! Bezzeg a nagyi, amíg kis unokájával sétált itthon vett neki egy macis baseball sapit és egy 19-es Siesta szandit. 6000-re volt leértékelve!!! A napokban mondta anyukám, hogy körberajzolja Peti lábát és vesz neki egy cipellőt, amit én megtiltottam neki. Mármint a próba nélküli cipő vásárlást, de ma ügyesen megoldották. Éljenek a szupernagyik!! Nem tudok elég hálás lenni az anyukámnak, annyit áldoz az uncsijára! Hetente beállít egy rahedli krémtúróval, Danoninóval, túrórudival és egyéb finimságokkal. A játékokról és ruhaneműről nem is beszélve!!!
Mi is vettünk Petinek nyári bodykat. El is haltam, hogy 4 P.O. bodyért 6000-et fizettem. Vettem még egy rövid nacit és egy új itatós poharat őkelmének és magamnak egy új melltartót! Annyira örülök neki. 10 hónapja csak szopis melltartót hordok és most vettem egy rendeset, mivel a régiek szűkek! Hipp-hurrá!
És annyi bókot kaptam ma délelőtt. kicsit neki voltam vetközve a meleg miatt ( ujja nélküli szűkebb felső volt rajtam) és sokan megállítottak, hogy milyen csini lettem, pedig csak 8 kilót fogytam és még vagy 20-at kellene, de olyan jól esett!!!
Bocs, hogy csak magunkról írtam, de megyek csucsantani!!!!!!!!!

Jó éjt mindenkinek!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a köszöntéseket!

A kalapos csemeték nagyon édesek!!!!!!!!!!!!!

Bocsi, de annyira kedvetlen vagyok, majd valamikor jövök, és mesélek, de amíg nem vagyunk egészségesek, semmi kedvem.

Szombaton tartjuk a szülinapi bulit, reméljük, addigra elmúlik a hülye vakarózás.

Torta recepteket nagyon köszönöm!

Sok puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép

Mindenkinek szép napot kívánok!!!

Mi ma megyünk tanácsadásra délelött, így lehet hogy csak délután tudok majd jönni legközelebb, de akkor megírom, mekkorát nőtt a kislegényem!

ÁDÁMNAK NAGY GRATULA AZ ELSŐ LÉPÉSEKHEZ!!!!
ÉLJENEK A TOTYOGÓK!!


Eni!
Köszi! Mindjárt meg is nézem őket!

Móni!
Nem tudom, megköszöntem-e már, de ha nem, akkor most pótolom: Köszi a recepteket!!!

Nem tudom, mi van velem, de valahogy nincs ihletem a bloghoz. Fogalmam sincs, miől írhatnék kisregényt! :( :cry:
Tanán Juca és Móni után szabadon, én is leírom a leendő 1 éveske kunsztjait!?

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Csak futtában, mert ma megyünk a klubba, nem alhat el Kinga.

Kitti!

Csütörtök du nem jó, mert akkor megyünk az orvoshoz, kedden pedig agyhártyagyulladás ellni szurkát kap Kinga, és gondolom "lapos" lesz, tehát ezt a két napot passzolom a többi nekünk jó. Szólj mikor jöttök, és kimegyünk elétek, és megkérek egy pasit, hogy segítsen leszállni. A talin nem tudtunk beszélni, mert késtünk, aztán egyedül nálunk nem volt kéznél babakocsi...
A Dunapart nincs olyan messze, és nagyon szép, van fagyi, meg tegnap felfedeztünk egy kávézót, ami ócsó, antiprofi (remegő kézzel hozta a fickó a szerintem élete első frappéját) viszont a cucc fincsi volt és a gyereknek szó nélkül hoztak csapvizet, és van ropi is. :-) De ha csak nálunk sziesztázunk, és vízszintesben beszélgetünk az sem rossz program. :twisted:

Most indulunk, pussz és pá!

tjuca
 
 


Gratulálok én is a totyogóknak, mi még nem totyogunk, max. 10 másodpercig megáll Mese a saját lábán kapaszkodás nélkül. Kicsit visszafogta a kórházban az 1 hét ágyban fekvés, ülés, főleg mikor még ment neki az infúzió... De majd beindul! Lackó is csak 14 hónaposan indult el! Megyek, mert felébredt. Pusz

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jesszus, most látom, hogy a két vonalzó előtti kpen milyen egyforma is a két csemetém! Mostmár látom, mért mondta egyik ismerősöm, hogy fénymásolóval csináltuk-e őket!?!?!?! :lol: :lol: :lol:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Mesinek boldog szülinapot!

Pancsinak boldog hófordulót!

Kitti, miután tegnap leírtam, hogy nálunk most Kíra éjszaka könnyebben alszik vissza, bebizonyította az éjjel, hogy ez nem igaz. Kb. 1-2 órát kínlódtunk vele, pedig odavettük már magunk közé, és ott pikk-pakk menni szokott az elalvás. Ezért nem merek soha semmit elkiabálni, mert akkor az "elmúlik". :( Mindenesetre remélem, azért ez nem jelenti azt, hogy ebből rendszer lesz.

kaják nálunk:
reggel szopi (többnyire 6- fél 7-kor kelünk), aztán
8-9 körül reggelizünk, akkor Kíra is ül mellettünk az asztalnál, és eszik kenyeret parizerrel, paradicsommal. Többnyire.
10 körül egy banán, aztán alvás.
Ébredés után szopi.
2-3 körül főzelék.
Alvás.
5 körül gyümölcs.
Játszótér, amíg bírjuk. Közben esetleg egy kis kölesgolyó.
Utána maradék főzelék, többnyire nem sok sikerrel, inkább a mi vacsinkból némi darabkák.
Fürdés. szopi. Alvás.
Hajnalban egy szopi.

Őszintén szólva az éjszakai szopit már nem bánnám, ha elmaradna. De már annyi mindent megptóbáltunk, simogatás, vízivás, ringatás, közénk tevés, suttogó, és sorolhatnám, az én gyerekem olyan hangerővel üvölt, amíg cicit nem kap, hogy 10-15 perc után már nem merem tovább hagyni, mert azt várom, mikor csöngetnek a ház lakói, hogy mi van már.
A reggeli-esti szopit szeretném megtartani, amíg lehet, a déli pedig nem zavar, mert olyankor általában úgyis "kéznél vagyok".

Móni! Recepteket nekem is légyszi!!!

Marcy, kitartás! Mikor is lesz az utsó vizsgád???

Ádinak gratula az első lépésekhez. Ő is jó korán elindult!

Juca, fűevés nálunk is megy, de mi a "virágos füvet" részesítjük előnyben :lol:

tandika
 
 


Kitti!
Gratulálok az első lépésekhez és 2 hét nonstop bölcsihez, szépen lassan hozzá fognak szokni a bölcsis klímához.

Reni!
Ügyes vagy, hoy 8 kg lement már ráadásul úgy, hogy szoptatsz még.Nekem is sikerült 8 kg leadni és most megint belekezdtem egy 2 hetes fogyókúrába.Nekem még első körben 6 kg kell leadni uátna jöhet a maradék 4 kg.

Voltunk az orvosnál és azt mondta, hogy szerinte a gyógyszertől lett kiűtéses, a torka már csak egy picit piros viszont még hurutos ezért egész héten itthon maradunk táppénzen.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Olvassátok el a blogot, de légyszi, ne ítélkezzetek! :cry: :evil: Nem sokáig hagyom nyilvánosnak ezeket a hozzászólásokat, annyira ciki... :oops:

Szopi: nálunk már csak éjjel van, így nem akarom, hogy abbamaradjon! Meg legalább Lackót is megpisiltetem, ha már Mesihez felkelek...

Most megyek, pucolom tovább a lakást.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Katus! Jaj, kiütéses dolgot sajnálom, nálunk is először ezt mondták, aztán kórház és még rosszabb lett a vége... Alaposan járjatok utána, nehogy úgy járjatok, mint mi!

(Juca blogjában van egy link a miénkhez, kiütéses sztori megy 3 bejegyzésen keresztül...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella!
Nagyon bízom, hogy csak a gyógyszertől.

Miért ítélkezne bárki is a blogban olvasottakkal kapcsolatosan, hiszen ez bárkivel előfordulhat.Szerintem ezt bárhol össze lehet szedni.
Nálunk Kata volt egyszer ótvaros a bárányhimlő után pedig akkor senkivel sem érintkezett.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Mesinek nagyon-nagyon boldog és most már lassan viszketés nélküli szülinapot kíván Kornél és Anita

Gabella: ne légy elkeseredve. A lényeg, hogy minden megoldódik és tényleg bárki bárhonnan bármit összeszedhet már.
Erre egy gyors sztori: sétálok Kornéllall, épp lehajolok mert valamit bepakoltam a babakocsi aljába. Mire felnézek egy 11 éves kislány rángatja ki Kornél cumiját a szájából. Gyerekem meglepődve, én rászólok a kislányra. Jó hogy nem kapta be, de szerintem nem sokon múlt. Az anyja jön lóhalálában, hogy ne haragudjak, de minden kisgyerekkel ezt csinálja, akinél cumit lát. No comment... Még belegondolni se merek abba, hogy mi lett volna, ha bekapja a cumit. Biztos szemétbe dobom, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy itt egy fél pillanaton múlt minden.

Pannának nagyon boldog hófordulót! Így utólag!

S Panninak is!

Juca: nagyon édes a kis menyasszonykánk ebben a rózsaszín sapiban! Kis tündér! A zöldet mi is esszük, a botot meg a kavicsot még nem próbáltuk, de ahogy a fiamat ismerem, ami késik...

Nálunk az evészet nagyon szépen rendeződik és leírbi se merem szegény Kitti miatt, de tegnap este 9-től hajnali 5-ig aludtunk egyfolytában. :D Nálunk nagyon szépen alakul az éjszakai alvás és szopi is! Csak hajnalban kap szopit Kb 6. Utána visszalaszik. 7-8 óra magasságában kel. Ma reggelire kapott egy kis sajtos kenyeret.
Tízórai: gyümi
Ebéd 12.30 körül főzelék
Uzsonna: ez változó: kenyér, péksütemény, gyümi, joghurt 17 körül
Vacsi: 20 óra: tejpép + szopi

Naponta kétszer szopizik még, de már az estit is szeretném elhagyni. Én valahogy úgy vagyok vele, hogy egy éves koráig, ha tudom szopizik, de tovább nem.

Reni: nagyon ügyi vagy, hogy már ennyit fogytál! Nekem is kellene, próbálkozom is. De nem merek mérlegre állni. Majd a ruhákon meglátom (ha meglátom, jajj)

Kitti: kitartás az éjszakákhoz. Látod, nálunk is rendeződött, pedig nekünk is pocsékok voltak. Tudom, az emberben hamar felmegy a pumpa, ráadásul még dolgoznod is kell, de meg fog oldódni! Türelem! Hatalmas gratula a kis totyogónak! Mi sok mindent 2-3-4 hetes késéssel, de Ádi után szoktuk csinálni. Ebben most le leszünk maradva, mert Kornél álldogál, de csak kapaszkodva és semmi hajlandóságot nem mutat, hogy menne. De nem is siettetem, majd alakul.

Na, most hirtelen ennyi jutott eszembe, mert jó sokat írtatok, így biztos valami ki is maradt. Majd pótolom, ha eszembe jut.
Bocs, jó hosszú lettem

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Gabella,
szegénykém. Elolvastam a sztorit, remélem azóta már javultak Mesi kiütései.
Szerintem ne hibáztasd magadat, ez előfordulhat mindenkivel, a szomorú inkább az, hogy a doki, meg allergológus meg bőrgyógyász, tehát azok akiknek ezt kenni-vágni kellene nem jöttek rá hamarabb.
Ja és az Orosházi kórház dokija (az első) pedig elmehet a fenébe. Egy beteget mindiog fogadni kell, nem csak akkor ha épp rendelési idő van és nem hálásnak kell lenned érte, hogy hajlandóak fogadni, hanem Te ezért komoly pénzeket fozetsz.
Mégha nem is direktbe az ő kezébe, hanem te és a férjed fizujából vonják rendesen.
Annyira gyülölöm, hogy úgy állítják be, mintha ingyenes lenne az egészségügy és örüljünk, hogy van. Csak azért mert nem közvetlenül ott és akkor fizetünk érte, azért mindenki aki dolgozik (dolgozott) elég nagy összegeket fizet bele havonta.

meteor
 
 


Na, megjöttünk a tanácsadásról.
Dani jól kiszúrt velem és magával is! :) Reggel korán (6kor) kelt, így fél 8kor már vissza kellett altatnom. Fél 10kor úgy kellett felvennem, hogy indulnunk kéne a tanácsadóba, és erre hazafelé elaludt. Se ebéd, semmi!
Hát így nem tudom hogy bírja majd ki estig, mert ha valamikor délután még visszaaltatom, akkor este nem akar majd időben ágyba bújni!
A méreteink: 8540 gr és 75,8 cm. Szóval nem viszi túlzásba sem a hízást, sem a növekedést!

Kérdés: Ki mit gondol, hogy mit érdemes szedi a terhesség elött? Dani elött én csak Folsavat szedtem, de most sokan mondják, hogy kéne valami magtózatvédő vitamint is! Vélemények??

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Gabella!

Szerintem se idegeskedj! Nemsokára túl lesztek rajta és cak egy rossz emlék lesz!

Mi ma délelőtt is voltunk sétálni, hintázni. Petire rövid nacit és rövid ujjú bodyt adtam. Nagyon édes volt!

Ma éjszakánk úgy alakult, hogy Peti este fél 10-től reggel 5-ig aludt szopi nélkül! Nem értem én ezt! Viszont majdnem 6 lett mire vissza tudtam altatni és még 9-ig húzta(tuk) a lóbőrt!

Csajok!
Nem tud valaki valamilyen itthon végezhető munkát?

Móni!
Köszi a mailt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok! :)

Reni: mint Kitti, lehetnél újságíró. :D Más ötletem nincs sajnos. :(

Oriandy: elevit, gravida. Én elevitet szedtem, de csak a 14. hétig.
Szép méretei vannak Daninak, miért nem vagy elégedett? Amíg nem fogy, addig nincs gond. Mennyit hízott? A hossza pedig szerintem kifejezetten jó. Magas fiú lesz. :wink:

Gabella, fel a fejjel! Ilyen előfordul. Várunk, gyere és írj magatokról!
Vendég
 


Gabella, senki sem ítélkezik a blogodon. És nem ciki. Az enyémet rajtatok kívül csak Anyukám és néha a tesóm olvassa. Mert azt én magamnak írom és nem azért, hogy bárki azon csámcsogjon. Így nem is reklámozom.
Vendég
 


Móni!
Elégedett vagyok én, de a védőnő is megjegyezte, hogy nem túl sokat hízott. A múltkor 8320 gr volt. De hát, egyszer jó étvágya van, egyszer meg úgy kell beleimádkozni a kaját!
Hosszra meg 75,5 cm-ről 75,8 cm-re nőtt. :D
Milán mekkora?? Súly, hossz?
Ja és felirattam az agyhártyagyulladás elleni oltást, majd a 15 hós szurival együtt kapja. Viszont a kulancs ellenit nem írta fel, azt mondta azt 2 éves kortól javasolná!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy: Milán 9690 gramm és 76 cm. Az agyhártyagyulladás ellenit én is jövő héten adatom be. Állítólag ez sok gyereket kiüt, hát majd meglátjuk. Idáig egyikől sem volt baja, se láz, se más.
Látod, ezt is leírhatnád a blogodba, hogy ma mázsálták Danit. És a gondolataidat, aggódalmaidat ezzel kapcsolatban. Azt elfelejtettem írni, hogy Danika nagyon hódító abban a kalapban. :)
Vendég
 


Andy, én Elevitet szedtem már néhány hónappal előtte, de most már van helyette új: Gravida. Azt nem értem, hogy nálatok hogy mérik a gyereket hosszra ilyen pontosan??? :shock: Mert nálunk kifeszítenek az asztalon ilyen mérőszalagot, ráfektetik a gyerkőcöt, aki izeg-mozog, le akar ugrani és örülünk, ha nagyjából 1-2 centi pontossággal le lehet olvasni az eredményt. :evil:

Anita, Te este a tejpépet már fürdés után adod Kornélnak vagy előtte?

Reni, én azt tudom még Neked ajánlani, amit én csinálok, merthogy én is azért csinálom, mert itthonról, gyerek mellett, kötetlen munkaidőben stb. stb. :)

Jánosi Pannának is boldog hófordulót egy kis késéssel!
Bocsánat!!! :oops: :oops: :oops:

tandika
 
 


Móni!
Blogoltam! :D Igaz cím nélkül, mert nem tudtam mit adni neki, de köszi az ötletet!!!

Tandika!
Ez egy "őskövületi" mérce. Egy asztal, mire alami mérce van rakva, lefektetjük a gyereket és a talpához szorítják az a micsodát. Hú, de értelmes vagyok! :D

Lehet, hogy az idő teszi, de én is elég nyúzottnak érzem magam!
Na, felkelt a drágám, adok neki ebédet aztán megyünk a barátnők gyerkőceivel játszani, vagyis babatalizni!
Majd talán még este jövök!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok.

Tegnap megint nem jutottam ide... Este volt egy kanyarom a garázsig, mert a szomszédék vettek egy ágyat, csak rosszul fúrták ki rajta a lyukakat, így kellett fúró, ami van, de a garázsban. Aztán Petifürcsi, Petikajcsi, aztán még elvolt egy ideig, aztán bedőlt, de a végén megint mellettem kötött ki. Nem tudom, ma mi lesz. :o Pedig azt gondoltam, hogy majd alszik, mint a bunda, mert fürcsi előtt kint szórakozott a szomszéd kutyussal, tévedtem. :?

Képzeljétek, beszélgettem tegnap anyukámmal arról, amiről írtam pár hsz-szel ezelőtt, hogy a férjem menne velem kettesben valahova, de engem ez "zavar". Ő is mondta, hogy menjünk nyugodtan...de én még mindig "félek". Tudom, hülye vagyok, más összetenné a két kezét, ha lenne kire hagyni a gyereket...

Juca, én drukkolok, hogy ott legyen az a bébi, és már írtam, hogy a 24. az egy jó nap. :)
Peti most kétnaponta kap májat, de minden OK nála, még a székletét sem fogja meg.
Nagyon-nagyon jó a kép Kingáról! Kivi leszek Petire jövő hét szombaton, akkor visszük ugye szülinapi fotózásra, hogy milyen képek fognak róla készülni, mennyire fogják visszaadni, hogy ki is ő.

Kimike, hát nem is tudom, hogy miért kéne üvegesben olyat adni, amit a szülők ritkán vagy nem esznek. Szerintem a nyúl tökéletesen helyettesíthető csirkével, a bárány meg egyébként se pótolhatatlan, és nem hiszem, hogy lenne benne olyan, ami másban nincs. Aztán meg rákkattan, és vehetjük meg vagy az üveges babakaját vagy a húst... :D

Meteor, nekem tökmindegy, szerintem a gyerekeket egyszerűen nem lehet "osztályozni". Egyébként kivi lennék arra, hogy akkor mi van, ha a gyerekben mind az ötből van egy kicsi??? :o Egyébként alapból falra tudnék mászni a gyereknevelős könyvektől...mindegy, ez vagyok én. :D
Utólag boldog hófordulót a lánykádnak!
Én csodálkozom azokon, akik képesek "rendellenes" pozícióban pelekázni a babájukat, nekem még csak háton megy...másképp egyszerűen nem, béna vagyok.

Katus, remélem, semmi komoly! Nem lehet melegkiütés ebben a dögmelegben?

Reni, Petinek is nagy a feje! A legutóbbi tanácsadáson 47 cm-nek mérték, azóta biztos nőtt...
Misztifikálás terén maximálisan egyetértek veled!!!!
Ennyit fizetni 4 bodyért??? Jesszus! Na ezért veszek én TG-t. Érdekes, semmi bajuk sincs! Most készülök elődúrni a rövid ujjúkat, tavaly télen 400 Ft volt két darab.
Én melltartót nem veszek, csak azon aggódtam, hogy rámjön-e a bikinim, de tegnap felpróbáltam, és nem kell újat vásárolnom. :)

Kitti, hatalmas gratula Ádi első lépéseihez! Egy-két hét, és "rendes" járás lesz belőle. Legalábbis Petinél ez volt, na de a mászás is meg még. :)

Gabella, tényleg nagyon hasonlítanak a vonalzó előtti képen a gyerekeid! És ne aggódj, Mesi is el fog indulni.
Elolvastam a blogot, szerintem kár lenne kitörölnöd...ez mindenkivel megeshet!

Tandika, Peti a virágot szereti! Hiába, nem rossz ember. :D Nálunk a "sima" fű nem nyerő.
Hosszmérésre nálunk van egy "vájú", abba kell beletenni a gyereket, és a fejét az egyik végéhez kell nyomni, aztán kihúzzák, és leolvassák a mérőszalagon, hogy hány cm. De a másik védőnő csak egy mérőszalagot feszít ki, gyerek lefektet, ugyanúgy kihúz, és le lehet mérni simán.

Wawel, erre jó a víz. Hidd el, a gyerek sokkal több minden magába szed, mint ami a cumira rámegy, amit aztán értelemszerűen lemosol... (Nem akarok csúnya lenni, de mi van akkor, ha nem veszed észre, és visszaadod Kornélnak a cumit?)

Oriandy, szerintem a folsav bőven elég, főleg, hogy nyáron még van bőven gyümi, stb, amiből te megszerzed, ami a babónak kell. A magzatvédő vitamint én átkeresztelném anyavédőnek, hiszen a baba mindig elveszi, ami neki kell (és alaphelyzetben megvan az anyuka szervezetében, ha változatosan és egészségesen táplálkozik), a lényeg az, hogy anyukának is maradjon. :)
Ja, és nagyon is szépek a méretei a fiadnak, hogy Kimike írta...
Egyébként a kullancs ellenit Peti se kapja meg, mert már nincs értelme. A múltkor is hallottam egy műsorban, hogy igazából télen kéne beadni, hogy a szezonra már kialakuljon a védettség, így én majd jövő év januárjában felíratom, és akkor kapja meg Peti.

Na végül három kép, aztán lassan indulok őkelméért.
Hintázik:
Kép

Sapiban:
Kép

Pancsizás:
Kép

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Andy!

Ezzel visznek a sírba. A múltkor az asszisztens állandóan belepofázott a gép mögül, egy kicsit elszállt a realitásérzékem, és megkértem ugyan vetne egy pillantást a gyerekre. Arányos? Igen. Akkor meg ne mondja, hogy mennyire gáz, hogy fogyott három dekát (és mint kiderült nőtt három centit). A dokinéni engem védett. Szóval teljesen normális súlya van a fiadnak, aki egy örökmozgó. Tojd le magasról a sápogást!

Gabella!

Csak úgy. Uncsitesómék mikor gyerekek voltak, három volt meg a négy testvérből. Apa iskolaigh. anya gyógyszertári szakasszisztens. Predantéria rulez. A lány rühös lett. A nagyobb fiú pár napra rá eltörte a kezét, be a kórházba összerakni. Kicsi fiú lázas, kiderült hepatitis, mikor bementek a másik két gyereket az anyjuk nem tudta hova rakni. Kicsi lázas, gyatra állapotban, nagy a széken a törött kezével, lány a kencékkel, meg a varakkal a testén. Na végre jön az orvos, kicsit megnézi, ottfogja (egy évig diéta keményen, egy hónap kórház) megsimizi a fejét, mire közli, hogy a gyerek tetves. A nagyot megnézi szintén. Az egész család. Anyjuk a kórház folyosón sipítozik, hogy predantériás, gyógyszertári dolgozó, és megkapták a rühöt, hepát, és most a tetűt is. Úgy kellett lehűteni. Fiúk és apa haja kopira le, anyának gyönyörű konty nyissz. Ja és az apai uncsijuk köjálos orvos gyereke meg ekkor csipegette fel a tyúkszart az udvaron a nagyinál, és ropogtatta. Bezzeg neki semmi baja se lett! :-) Amúgy mindegyik diplomás mérnök/orvos felnőtt lett. :-)
Nem kell aggódnod, a fő, hogy rendbejöjjetek. Nincs gyerekkor különféle gyerekbetegségek, csípések, és élősködők nélkül! Én is voltam tetves, és egyedül kullancs nem csípett még meg, amúgy minden. Betegséget meg elkapja a legtisztább gyerek is. Sőt a hatvani orvos szerint a tetű a kifejezetten tiszta hajat kedveli :twisted:
Az pedig az orvos szegénységi bizonyítványa, hogy lehordott, hogy nem tudod mi van a gyerekkel. A többi tudta? Ő tudta? Pedig nekik papírjuk van erről! Azt vettem észre, hogy mikor az ember kiszolgáltatott, helyből felveszik ezt a kioktató stílust, csak akkor döbbennek meg, ha valaki kinyitja a száját. Egy pillanatig ne szégyenkezz, és sztem ne vedd le, ki tudja, más is járhat hasonló cipőben, és ha egy kicsit segít a bejegyzésed...

No megyek, mert törpi mantrázik a szobájában. 8) :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok!
Már olyan rég írtam, írok pár sort, mielőtt elfelejtetek. :)
Olvasni csak alig, úgyhogy bocsi.

Jól látom, van megint egy szülinaposunk? Mesi! Isten éltessen sokáig! Ne harizz, de én nem tudok képeket meg színes betüket idevarázsolni. Gyógyulást! És sajnálom a kórházasdit!

A hófordulósoknak és a totyogóknak is gratula! :)

Juca! :D :D :D
Hát én bele lennék betegedve, ha most jönne a kistesóka. " óránál hosszabbat még nem aludtam és azt is napi 2x max, a többi csak 20 perces.
Én nem tudom átalvásra bírni a csöppömet és mindig van valami születése óta. Most 3 fog jön, illetve egy kibújt, 1 áttörte, 1 fehérlik. Lehet ez okozza, hogy Húsvét óta nem gyógyult meg, máig folyik az orra. Nagyon unom, már, hogy a porszívó örökös bérletet nyert a nappali-háló-dolgozónk-ba. :(
Persze nem csak az esztétika miatt, hanem mert sajnálom picúrt. Viszont mára annyira megszokta az orrszívást, hogy tűri...rájött, hogy jobb neki utána.

Hát, én nem akartam venni kompot, de aranyat ér. Nélküle nem tudnék, zuhanyozni, wc-re menni stb. Én nem igazán főzök, így nincs benne sokáig, de sok kicsi...

Nagyon mérges vagyok a sapikra meg a szélre. Nem kapni olyan sapit, amiből ki ne köszönne a füle. Sok gyereket látok sapi nélkül, de én a széltől is óvom. :)

Más. Nagyon mérges vagyok a tűzhelygyártókra, amiért nem lehet megtisztítani a gombokat, mert lejön a jelzés. Pedig nem is súrolóval estem neki.

Még akartam írni, de hulla vagyok, sok a dolgom. Aludni nem merek, mert lehet hogy nemsoká ébresztenek...így valahogy máshogy pihizek, talán olvasok-könyvet.
Sziasztok

Mári

Kép
mári
 
 


Ja, még annyit:
Kaja: Vencel mostanában öklöndözik a főzeléktől, tegnaptól a gyümitől is. Csak tápi a nyerő, meg a mi kajánk... :(

Újabban nagyon rákattant az animációkra az Egyszervolt-on. Állandóan kéreckedik a gép elé. Mennyi ideig nézhet 1 nap mesét szerintetek?

Mári

Kép
mári
 
 


2 óránál!

És üdv Újacskának! :)

Mári

Kép
mári
 
 


Wawel,

nálunk a gyerekem cumiját múltkor simán kivette a szájából a barátnőm kisfia, megcsócsálta, majd mielőtt odaugorhattunk volna már nyomta is vissza Panni szájába.
Ma meg a parkban ahogy a gyerek kiejtette az egyik kutyás ismerős kutyusa kapta fel. hazahoztam lemostam, fertőtlenítettem, baja nem lesz tőle ezek után.

meteor
 
 


Helló mindenki.
Próbáltam az utcsó 2 oldalt végiggyorsolvasni és kiirtam ki kicsda, ki vár, ki akar babát, kinek milye van, hááát, nem egyszerű,jó sokan vagytok-ismerkedem. Mindenki csupa tök jó dolgot ir. Ha hazajön azuram dobunk fel mi is vonalzót,meg fotót, bár a májusi kismamában benne vagyunk hátul épp a csirkemájról és a 4 hónaposan már húst adásról irtam. Levelezek W. Ungvar Renátável, ő kérte hogy berakhassa az egyébként privát neki szánt levelemet. Egyébként a kajás dolgokat mindig tőle kérdezem, tök rendes mindig válaszol és olyan jókat, hasznosakat.
Oriandyazt hiszem Te kérdezted mit szedjél babacsinálás előtt. Czeizel szerint min. egy hónappal előtte érdemes elkezdeni az Elevitet, a mostani Babavilágban is pont ezt mondta, mert megakadályozza a fejlődési rendellenességek negyedét-felét. Azt mondta és ez tökre tetszett, hogy nem a születésel kezdődik az élet hanem a fogantatással, az első 2-3 hétben eldől minden, mire kimarad a mensi már kész a genetikai állomány, megvan az EMBER. Mi csináltuk Benit, 6 év után dirrekt fiúnak, jártam peteérés UH-ra, hogy megmondja a doki melyik az a 24 óra amikor be kell küldeni a fiúkat. Muris volt, mert az uram meglepi wellness hétvégét szervezett az előre kiszámolt időpontra, erre már csütörtökön repedt a tüsző, délben azt mondta a doki na 12 órán belül meg kell csinálni, az uram meg pont éjszakára ment dolgozni, ami 8-9 óra minusz,úgyhogy munka közben, 2 forgatás után, műsorvezetés előtt hazaugrottam és fellőttük a fiúkat.Csillogott is a szemem adásban. Murisan hangzik, nem is volt túl romantkus, röhögtünk is nagyokat, de aztán a meglepi hétvégén bepótoltuk a romantikát.
Kittite is firkász vagy?hol?akkor ezért bölcsis a gyerkőc? Vállalkozóként nagy a verseny, nem lehet könyű.
Kimike!Megtisztelnél vele ha nekem is átküldenéd a bababarát tortarecepteket, 1 hét múlva 9 hónaposak leszünk, innen már csak egy ugrás az első szülinap. sebes@freemail.hu
Nagyon köszi!!!
Tjuca!, exdeus!Pont ellenkezőt irtok éjjeli alvás terén. Mi eddig aludtunk, de 2 napja megint ébred éjjel, befuccsolt a suttogó is, a picik és kicsiket bújtam egész éjjel, mig vártam hogy hajnal 3 tól 4 is visszaaltassa magát, aztán 4 kor mégiscsak adtam csőrösből vizet, nem sirt csak kinlódott. ennyit a következetességről, baromi nehéz megcsinálni. szóval a könyv a szeparációs szorongással magyarázza, meg ebben a korban válnak képessé arra, hogy akarattal ébren tartsák magukat, ha úgy érzik lemaradnak valamiről. Vagy jön a foga? a 2 alsó 6 hósan jött ki.
Tandika!Nektek mennyi időre az alsóra jött a 2 felső? És a bal jött előbb?Fájt?
A suttogó tényleg megkülömbözteti a babákat, de pl. az enyém olykor mimóza, olykor mintababa. Tény, hogy személyiségeket nevelünk, mindenki mindenre másként reagál, ezek csak iránymutatóak, de érdemes mindent kipróbálni. nálunk most 2 nap alatt nincs eredménye a bemegyek kijövöknek. de nem adom fel, önzőek vagyunk, megszoktuk az éjjeli alvást, meg neki is jó ha kipiheni magát.
Amandi!Valószinű tényleg több husi kell Beninek, megpróbálom heti 3x adni, most csak 1x kap, mert tök piros pöttyös lett a feneke tőle, és más eddig ki nem próbáltat nem vezettem be abban az időben. De látszik, hogy többre vágyik, meg tényleg lehet fejlődésugrása, a vasat is adja most a doki, elkezdett kúszni, gagyarászik, biztos e is töb energiát kiván. megöletek még egy csirkét a falvaiakkal.
Exdeus!Elfogadó vagyok az együtt alvással is, sok barátnőmnél máshogy el sem férnek, csaád és babafüggő kinek mi a jó, és úgy kell csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Úgy emlékszem épp a kismamában olvastam, hogy épp az együttalvóknál magasabb a halálozás a testmeleg miatt, de nem vagyok biztos teljesen benne. abban sem, hogy 6 vagy 12 hóig van bölcsőhalál? Kell még hazsnálni légzésfigyelőt? Én még nappalra is bakapcsolom, egyszer bealudt még nagyon pici volt, mi az intenziven kezdtünk légzési nehézséggel,benne volt a pakliban úgy ráztam fel, egyedül voltunk a lányommal, apa éjszakás volt, majd meghaltam az ijedségtől, azóta para van.
Kitti!Az éjjel nem alvás Ádinál nem függhet össze a bölcsis fullélményekkel, konfliktusokkal?Nem csikorgatja a fogait? Vannak egyáltalán neki hátsók?A nagylányomnál ez volt, pedig ő akkor már 2,5 éves volt.Nekünk is nehéz egy új munkahelyre beiileszkedni, hát még egy ilyen kis csöppségnek anya nélkül, egy csomó rivális gyerek között.
Katus, le a kalappal, hogy ilyen konyhatündér vagy, nem lehet egyszerű a kapott gyerkőcökkel sem, nagy szived, sok energiád lehet, ez mán döfi. Én bevallom csak a picinek főzök, hétvégén is ketten kutyulunk az urammal, amúgy hozatom a kaját, 500 ft per nap.Mindig csodáltam az igazi nő nőket, én képtelen vagyok megfelelni a régi női képnek, elvárásoknak.Összecsapnak a hullámok 2 nap után a fejem felett: ovijárat, piac, ott fejben kitalálni mit főzzek, haza, szopi, tizórai, alvás, főzés, a közepén felébredt, újabb szpoi, a pörkölt odakozmált,a leves kifutott, én ideges lettem, mire kész lett rohanás az oviba, balettra, este mindenki bezabált, nekem meg hullafáradtan marad a mosogatás és még 2 napig szag volt a lakásban, mert előszoba-nappali-konyha egy légtér.Vasárnap 8 adag ruhát vasaltam be, bizonyitván, hogy mégiscsak érek valamit, de úgy dőltem az ágyba mint egy zsák.Holnap nagytakaritok,a skarlátos uram segit, 5-6 óra szokott lenni, tetőtéri ablakok vannak, hetente kell pucolni, hogy kilássunk rajta. De most úgy száll ez a fehér pihe, hogy naponta kell porszivózni meg felmosni, mert tele van a lakás, a gyerek meg szedegeti.Meg ágyneműmosás, matracforditás, szőnyegrázás, hűtő, mikró takaritás, atya ég még végiggondolni is fárasztó. Mig kismama voltam és dolgoztam jött egy néni 2 hetente 800 ft per óra, az tök jó volt, de olyan kevés a GYED, hogy nem fér bele. Adhatnátok praktikus főzési és takaritási gyorsitó, könnyitő ötleteket.
Na megint jó sokat irtam bocsika, bezártsági szófosásom van-kismamabetegség.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Meteor, Ex: valószínűleg igazatok van, és én paráztam túl a dolgot. Igazából csak annyit akartam kihozni belőle, hogy az ember akárhogy is figyel és vigyáz a gyerekre, akármennyire is igyekszik, bármi közbejöhet, ahol elkaphat a gyerek ezt-azt. Nem volt túl értelmes ez a mondat, de a lényeg talán lejön! :oops:

Tandika: én fürdés után adok neki még tejpépet. De ha őszinte akarok lenni, akkor azt kell mondjam, hogy 4 napja inkább csak próbálkozom az adásával, mert egyszerűen nem eszik a gyerekem! :cry: Se délbe, se este. Nem is tudom mitől hízik, mert hála istennek azért hízott.

Pont ma voltunk tanácsadáson: pont 9 kg. A hosszát nálunk nem mérik. Megmérték születéskor, meg talán 3 hónaposan, félévesen én kértem, hogy mérjük meg, azóta nem is mérik. Fogalmam sincs milyen hosszú, de magas, az tuti!

Benianya: én még nem üdvözöltelek, ez délelőtt lemaradt, úgyhogy pótolom: üdv köztünk.

Kimike: nekem is elküldöd a recepteket? Ne haragudj, hogy csak most szólok!

Üdv: ANita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat!
Megjöttünk a babataliról, szupi volt. Nagyon élvezték a kicsik a játékot.
Közben megnéztem és alakul a honlapunk (a bátyám szerkeszti), ha valakinek van kedve, nézze meg:
http://www.freicsalad.atw.hu/

Andy

Kép
oriandy
 
 


Csajok, megvan a két vonalzó, de hogy lehet ide berakni?Az emilemre jöttek kódok, de hogy jön az ide? A kép már érthető, de csak azuram tudja lekicsinyiteni. Ja és mi ez a blogos dolog? Homályositsatok már fel.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya,

a profilban állíthatod be az aláírásodat, abba kell bemásolni, de nem a HTML vagy milyen kódot, hanem a másikat.

Ja és egyébként üdv itt :)

meteor
 
 


A profilt a lap tetején található két lenyitható fülecske közül a Segédletekre kattintva találod meg.

Remélem így sikerülni fog.

meteor
 
 


Benianya, mail ment. Honnan hozatod az ebédet?
A kódot, ami a mailcímedre ment másold be a profilodba. A lap tetején látod, hogy segédletek, azt lenyitod, profil, oda kattints.

Lányok, ez a cumiszopi egymástól sima ügy. Milán a cipőtalpat és a babakocsi kerekét előszeretettel nyalogatja. Vagy tudok tenni ellene, vagy lassú vagyok, de biztos olyan is akad, mikor észre se veszem, kicselez a kiskrapek. Ez van. A bölcsiben, oviban is ez lesz. Próbálok tenni ellene, de nem mindíg megy.

Mári: szerintem ne nagyon engedd neki a tv nézést. Olyan kicsik még, nem hiszem, hogy értelmezni tudnák. Nem tesz jót a kis szemüknek sem. A mesefilm nézésnek - hangsúlyozom szerintem - inkább oviskorban van értelme.

Csajok, egyszer volt szó arról, hogy készül egy táblázat az ide irogatókról. Csak már nem tudom ki említette. Segítsetek!
Vendég
 


Benianya: kattints rá a vonalzó alatt található blogcímre és megláthatod mi ez. :wink: :D
Vendég
 


Anita, átküldöm szívesen. Dobsz egy mailcímet?
Vendég
 


Sziasztok!

Móni: priviben elküldtem az e-mail címem és nagyon hálás vagyok! Köszi:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Nagyon szívesen Neked és Mindenkinek! Örülök, hogy segíthettem. :)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?