Új privát üzeneted érkezett!

Juca!

Most láttam a pozitív teszt képét egy másik topicban!
Ez szerintem már egyértelmű!!!! Fő az optimizmus!!!
Most már ezerrel várom a 24.-ét!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Huu, most szállt el,amit írtam. Na, jisórázz!!!!

Kitti!

Kitartás!!! tudom, hogy könnyű mondani, de előbb -utóbb csak belátja Ádi, hogy éjjel aludni kell!
Tudom, hogy szörnyű éjjel virrasztani hót álmosan egy teljesen éber csecsemő mellett! Sajnos, én is tapasztaltam és az én férjem nem partner ebben!
Mi most 5-ször keltünk, 5 cici volt! Próbáltam visszasimizni, de addig ordított, amíg cici nem került a szájába.
Már gondoltam rá, hogy kipróbálom a tápszert vacsira, hátha jobban álszik tőle, de nem hiszem, hogy megoldás lenne, mert bizti nem azért kel fel, mert éhes!

Katus!
Én is 3 és fél órát alkottam a konyhában, ami percek alatt elfogyott!

Pannusnak boldog hófordulót! Kép

Milyen tortát tervezel a szülinapjára? Ha van valami bababarát recepted, légy szi írd meg!

Reni
Kép
prenata
 
 


Pannának boldog hófordulót!

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 

 
 

Sziasztok Csajok,

bocsi, hogy ma sem voltam, de du. 4-kor értem haza Pestről :( . Ha minden igaz, akkor letudva a mai vizsga :) . Azért nem akarom elkiabálni...

Andy: ja, most már tudom, csak azt már régebben írtam (azt hiszem) azért nem tudtam, hogy mire gondoltál.
A képtárunkba teszek fel videot és ma már tényleg küldöm a képeket, tegnap este már nem kerültem a gép elé...

Kitti: nálunk egyértelműen a fog a ludas, mert ha van egy kis szünet, akkor sokkal jobbak az éjszakák, de akkor is kelünk 3-4-szer. Szerencsére éjszakai buli nincs nálunk, csak cici.

Most megyek vacsorázni :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Köszönjük a köszöntéseket.

Torta!
Még nem gondolkoztam a tortáján de neki szerintem mindegy lesz mert tejterméket már eszik néha-néha, a csokit is megkóstolta :oops: már, és szerintem 1 évesen egy kis piskóta sem fog megártani (remélem).

marcy!
Gratulálok a vizsgádhoz!remélem én sem kiabálom el.

Kép

Kép
katus73
 
 


Nyertetek, ide is felteszem: szerda (orvos) csütörtök, és péntek. Fentről le. A kép rossz, olvasjatatlan az írás, de a lényeg asszem látszik. Ma a Margit szigeten sütkéreztünk, jó a kedvem.

Kép

tjuca
 
 


Sziasztok!

Visszatértem. :) Peti alszik, nagy nehezen alukált csak el, nem tudom, mikor ébred, pancsizik, vacsizik, aztán meg szerintem lesz daj-daj... Na eltelt háromnegyed óra, és Peti sírva kelt. :( Még a fürcsi se vidította fel, most eszik, szerintem aztán el is alszik megint. Igazam lett, azóta már egyszer felsírt, felállt, de visszatettem a cumit a szájába, és minden rendben, a szemét ki se nyitotta. :o

Orvosi kioktatás (ha már Kimike felvette ezt a szót): anyukám szerdán volt táppénz felülvizsgálaton, mert január óta itthon van a szívizomgyulladása miatt, még mindig csak 45%-os a szívműködése. A munkahelyén közepes fizikai munkát végez, az üzemorvosa azt mondta, hogy 55%-os szívműködés a minimum, hogy engedje dolgozni. Erre a nagyokos felülvizsgáló doki, aki szvsz utoljára 10 éve látott el beteget, és azóta csak az íróasztala mögül dirigál, közölte anyámmal, hogy ezzel ő már dolgozhat, és két hét múlvára visszaírta. :o Most anyám mehet az Orvosszakértői Bizottság elé, mert ezzel ő nem ért egyet, és ilyenkor ez a tortúra a következő lépés. Persze ott is ki kell fogni a "jobbakat", mert ha épp nem megfelelő orvosokat fog ki az ember, akkor hasonlóan járhat.
Hozzáteszem, a doki állítólag mindenkinek azt mondta, hogy adott betegséggel lehet dolgozni. Hát persze, dolgozni akár láb nélkül csak két kézzel is lehet, ha adnak az embernek munkát, nem? :o :? Ilyenkor nagyon mérges tudok lenni...főleg, hogy állítólag még be se mutatkozott. :twisted:

Tegnap végre eljutottam fazongyantáztatni, nagy megkönnyebbülés, főleg, hogy mára megjött, és a gyógyszer mellett annyira kevés, hogy muszáj betétet használnom, pedig nagyon nem szeretem. És így egy fokkal higiénikusabb...

Utólagosan minden névnapost, szülinapost és hófordulóst Isten éltessen!

Kimike, elhiheted, 24 évesen benőtt a fejem lágya...és volt nálam mobiltelefon. :D
Milán remélem, azóta sokat javult. Érdekes, hogy Petin a betegség csak nagyon ritkán fog ki étvágy terén, neki az mindig jó.
Álmosan való tápszerkutyulás: képzeld el, milyen jó volt, mikor Peti törpe volt, és felkelt hajnali egy-kettőkor enni... :o

Kitti, tök jó, hogy Ádám ennyire szereti a bölcsit, és hogy ilyen jókedélyű! Mi Petivel tegnap voltunk először "élesben" a játszótéren, hintázott, aztán játszott egy ismerős kisfiúval. De előtte nagyon vicces volt, ráült egy kavicsdombocska tetejére, és csak kb. 15 perc után mozdult meg róla, előtte kaparászta, mint a kakas a szemétdombját. :D
A férjed zenésztársairól annyit, hogyha ezt a szemléletet bele tudják nevelni a férjedbe, akkor ott már nagy a baj, ahogy már leírták előttem. Te csak legyél TE, ti legyetek TI, és kész. Változtatni rajtuk úgy sem lehet. :(
A filmsztároktól én kész vagyok, nekem régen Brad Pitt volt a nyerő (talán azért, mert egy napon születtünk), de mostmár ő se jön be. Egyébként világ életemben szőke hajú és kék szemű pasira vágytam, hogy biztosan kék szemű gyerekem legyen, erre lett egy fekete hajú és barna szemű férjem, de a gyerekprojekt így is tökéletesen sikeredett. :D
Tudom, nem vigasztal, de én már elég sok gyerekről hallottam, hogy az első rendesen átaludt éjszakája 1,5-2 éves korában volt (persze a 4-5 óra üvöltés szerintem is durva)...csak győzzék a szülők idegekkel. Nálunk volt hat hónap hawaii, most a koppnál tartunk.

Meteor, hát ahogy leírtad, szupi lehetett a buli. Az én férjem sehol sem perdül táncra...legalábbis én ezt tapasztaltam, igaz, még nem voltunk olyan helyen, ahol legalább egyvalakivel ne ismerték volna egymást. :o
Nálunk Peti újabban "mindenkoppantó", ahogy tanul menni, elég sűrűn keresztülesik magán, és persze mindig beveri a buksiját...ezt tegnap előtt kétszer is megvalósította szűk fél órán belül, és hajnalban, ráadás gyanánt még az ágyról is lepottyant. Viszont ez utóbbit egyáltalán fel se vette, pont a szopispárnára esett, és édesdeden aludt tovább, én meg otthagytam. Hozzáteszem, mezítláb nagyon teper, de a dokinéni mondta, hogy ne nagyon hagyjam itthon mezítláb menni a lúdtalp miatt...hát én egyelőre nem engedelmeskedek. De majd próbálkozok szoktatni a fiatalságot az itthoni szandiviseléshez.
Itt jegyzem meg, hogy a dokinénink tökéletesen jónak minősítette a noname 2200 forintos szandiját a gyereknek.

Amandi, hinnye, ezer éve nem láttalak, de jó, hogy jöttél! Két napja gondoltam rád, ugye nézegettem az iwiwen, és eszembe jutott, hogy rég nem írtál, és lőn. Mondjuk én se jöttem néhány napig. :?
Nem tudom, kinél hogy van, de nálunk is kell a közelbe néha játék...amit nagyon jó volna a kajába beletenni. De van, amikor egyáltalán rá sem néz (mármint a játékra), főleg a vacsinál.
Mászás-járás: mi panelban lakunk, tehát elég sokminden van kis helyen, és Peti mégis kúszott-mászott először, mivel az ő játékai mindig lent voltak, és akkor még azok számítottak érdekesnek.
Nyáladzás nálunk magától nincs, de ma pl. annyira játszott a drága a szájában az építőkockával (van rajta egy lyuk, és ha szívja, akkor fütyülni lehet vele), hogy csak úgy ömlött a szájából a lé.
Fürcsi és fogmosás: hát nem feltétlen kell megszokja, hogy fürcsi előtt van evés. Pl. nálunk se így van. Én csak arra akarom rászoktatni, ha még kicsit értelmesedik és lesz még legalább két foga, hogy vacsi után fogmosás van. Szerintem utóbbi tevékenység a lényeg, és ennek nem feltétlen kell kapcsolódni a fürdéshez, vagy igen :?: :o
A dobozokra az van írva, hogy az etetés csak a szükséges ideig tartson, ne cumizzon a gyerek az üres üvegen levő cuclin. :wink:

Tandika, vicces, de Petinek a banán nem kell, vagyis megeszi, de pempőben, rágni nem jó. Ellenben csütörtökön megevett kb. háromnegyed szelet mogyorós ostyát (kéretik nem aggódni, mogyoró egy deka nem volt benne, csak aroma).
Babapiskótából Peti adagja kb. 10 db hetente...

Gabella, hát nem irigylése méltó a sztoritok, de továbbra is az a LÉNYEG, hogy Mesi javul, és remélem, hogy mielőbb teljesen egészséges lesz.
(Kérdés: nem lehet, hogy a fogacskáinál van a gond? Csak azért, mert nálunk, felnőtteknél is elég sokszor lehet erről hallani, hogy a fogínygyulladás okoz szövődményeket, és sokára derül csak ki a "turpisság".)
Ez a Kawasaki-betegség tényleg durva, de Mesinek voltak szívproblémái is? Csak azért, mert ez leginkább erre van kiélezve az én olvasatomban legalábbis. Közben látom, hogy ezzel minden OK volt, szóval szerintem kár volt ezzel ijesztegetni benneteket. Örülök, hogy Mesi ilyen kevés súlyvesztességgel vészelte át a betegségét.

Gombi, akkor Julcsi sem lesz fogatLenke. :D
Én egyre jobban hajlok affelé, hogy mi csak jóval később készítünk Petinek tesót. Lehet antianyának tartani, de néha rájövök, hogy Peti előtt olyan jól elvoltam a gyerekekkel, most meg néha a falra tudnék mászni. Persze lehet, hogy azért, mert ő mégiscsak egész nap velem van. Szóval ezen a fórumon valszeg mi leszünk az utolsók, ahol másodszorra jön a gólya. Akkor én úgy fogom csinálni, hogy gyógyszer elhagy, és azonnali próba, mert anélkül szerintem nekem is eléggé drámai lenne a ciklusom, ahogy a terhesség előtt, és szvsz úgy nagyobb az esély, hogy sikerrel járunk.

Juca, drukkolok, hogy Peti szülinapja szerencsét hozzon! Közben Oriandy és Wkata is írta, hogy ez egy JÓ nap. :) És ahogy látom a teszteket, biztos a gólya.

Katus, hát mi a férjemmel kettesben kb. annyi időt töltünk, amikor Petit nem visszük el vásásrolni, hanem anyukám vigyáz rá, és mi shoppingolunk, ami kb. fél-háromnegyed óra elmenteteltől a hazaérkezésig. Most meg, hogy vidéken dolgozik...ezt inkább hagyjuk. Persze mehetnénk, mert a dédik, ha épp nincs egyéb programjuk egész napra bevállalnák, ahogy már volt rá példa, de így is ott van napközben déltől négyig, és nem akarom őket kihasználni. Ők nem vennék annak, tudom, na de mégis. Arról nem is beszélve, hogy pl. a férjem ma is a garázsban dekkolt három óra hosszát. :o Ja, és közölte, hogy arra a hétre, mikor szabin lesz, jelöljek ki neki egy napot, amikor egész nap oda lehet bütykölni...kösz. :?

Reni, milyen házias a fiad. Ha lányom lenne, biztosan pályáznánk rá. :D Ébredéseknél nálunk is ez van, nem csak felsír, hanem azonnal felül és fel is áll...
Folyadékivás nálunk sincs, habár ha többet van kint, akkor jobban igényli. Szerintem azért, hogy többet igyon, semmit sem tudsz tenni...és a napi 1-3 dl bőven jó, Peti ma kb. 30 ml vizet ivott, de tegnap pl. megivott kb. 2 dl folyadékot. Nálunk pohár van, és "cumis" üveg, mindkettővel elég ügyes.

Oriandy, hát nálunk a férjem is rebesgetett ilyen menjünk el kettesben dolgot, de a fentebb leírtak miatt (ld. dőlt betűk) én kicsit ódzkodom tőle...
Peti újhagymát kóstolt, első alkalommal megette, de a második alkalommal ő is vágta a fintort.
Nyáron ha a dédiéknél fog pancsizni Peti, én se adok rá, csak egy kisgatyeszt...aztán majd kiderül, hogy mi lesz. Én biztosan nem fogom erőltetni a szobatisztaságot, az csak ront a helyzeten. Erre is lehet azt mondani, hogy egészséges felnőttet nem láttunk még pelenkában. :D

Wkata, hát az endokrinológusod egy nagy ... Anyámé is nő, nem tudom milyen. Habár valszeg a féléves kontrollok lecsökkennek nála majd évi egyre, mert már nem is szedi a gyógyszereit, rendben vannak a hormonértékei, és egyébként is belgyógyászati kontroll alatt áll a szíve miatt. De ez majd kiderül, csak az a röhejes, hogy a pm. UH-ra több, mint két hónapot kell várni...
És ha bejelentkeznél egy másik dokihoz, aki első körben kapásból adna beutalót vérvételre?
Nálunk a vacsi főzi és tápi. Utóbbi cumisüvegből. Őszintén szólva azon is csodálkoztam, hogy elsőre elfogadta mikor vacsira bevezettük a főzit, nem volt hiszti. Ezek után nem akarok újítani, hogy a tápit poharazzam neki. Engem nem zavar, hogy cumisüvegből eszik, egészen addig, amíg rá nem szokik ennek cumizására, na azt nem hagynám!

Marcy, én is tervezek vérvételre beutalót kérni, e hónap vége táján meg is ejtem, aztán bejelentkezek...kivi vagyok, hogy most mennyi az előjegyzési idő.
A pelenkázás nálunk még megy háton, de Peti mindig elforog, hogy lepakolja a pelusokat vagy a popsitörlőt a kiságyába.

Colett, hát ha a mi helyzetünkből indulok ki, húsz év múlva sem lesztek kettesben a pároddal. :)

Na megyek, kimosott a mosoda. Muszáj volt, mert a férjem hétfőn megy vissza vidékre, és a holnapi napunk zsufis, így délelőtt színeseket, most fehéreket mostam.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!Csatlakoznék hozzátok, 2006 agugusztus 21-én született meg a kis oroszlánom 2900 gr-al. Kaja ügyben érdeklődnék: igény szerinti szopi mellett 251-300-350!!!!!gr tömény főzeléket vág be 1 evésre. Minden nap külön főzök neki, a husit még csak most kezdtük, heti 1x. A főzeléket fel kell neki dúsitani a bioboltban kapható rizs, zab, búza vagy köles, vagy kukoricapehellyel, hogy ne csurogjon le a kanálról. kb 5 perc alatt bevágja, vizet iszik közben. E mellett 5-6 normális széklete van naponta. Tapasztalatokat kérek: normális ez? ráadásul ma már reggel 8 kor kihisztizte az almát pehellyel. 7800 gr most 8,5 hónaposan és kb 63-65 cm. Átalussza 3 hetes korától az éjszakát( egyszer bedőltünk a lehet hogy jön a foga parának és megszokta az ébredést, egy hét alatt 1x-i ébredésből és vizivásból5 lett!! Na akkor kezdtem el a suttogó titkaiból leszoktatni, 2 nap alatt sikerült.
Éjjel nem szopik.Ha ébred és nem altatja visza magát 2 perc alatt vizet kap csőrös poh
rból, 1 szobában alszik a nagylánnyal, nem akarom, hogy felébressze, kivárunk, de csak 2 percet.
Szóval este fél 8 tól reggel fél 6-6 ig alszik. Akkor cicizik, majd eddig 9 kor, most 8 kor alma,cici alvás1,5-2 óra), játék, cici-ebéd-(lóadag)2-3 óra alvás,cici, vagy viz-ja most már cici után is iszik,lefejtem pohárba centis zsir van a tetején, hát ezért szomjas?du megeszi az ebéd maradékot, este meg gesztenyét, sütőtököt barackot vagy valami gyümit. Ha nincs időm, pl. mikor balettra visszük a 6,5 éves lányomat heti 2x, akkor vacsira csak locsolok a biorizspehelyre bio almalevet és sos gyorsasággal a kádban belapátolom, mert akkor már nagyon fáradt.Szóval 4x eszik és rengeteget.A darabostól öklendezik, de a banánt fogja a kezében és rágja. 2 alsó foga észrevétlen kijött 6 hónaposan, azóta is azt hisszük jön a felső, de nem.
Ja, és mi a helyzet a szaparációs félelemmel? Néh
ány napja keservesen fel -felsir éjjel, de visszaaltatja magát.
Köszi, hogy elolvastatok, megtisztel ha irtok is.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Katus!
Boldog hófordulót Pannának!!!
Kettesben levés: én ezt kaptam a névnapomra anyámtól, akkor voltunk vacsizni a kedvenc éttermemben kettesben. Azóta meg voltunk négyszer színázban, és egy teljesen szabad szombatot is kaptunk pár hónapja, amikor rettentő gáz volt az alváshelyzet, és aznap tkp. csak étkezni keltünk fel...
Szerintem nagyon szupi háziasszony vagy, remekül ellátod a bővített családot is! Talán néha érdemes engedményeket tenni (egyszerűbb v. kevesebbféle kaja), hogy ne dőlj ki teljesen.

Kitti!
Bölcsiben mennyit alszik Ádi? Lehet hogy ott hozza be az éjszakai kimaradást. El tud aludni egyedül? A könyv, amit már emlegettem, azt mondja, hogy természetes, hogy éjjel felébredünk, csak nem emlékszünk rá, mert azonnal visszaalszunk. Ezt azért tudjuk megtenni, mert el tudunk aludni egyedül. Ha vki még nem tud, akkor előfordulhat, hogy ugyanazt szeretné megkapni a családtól, amivel este elaltatták. Ez lehet az egyik gond. Nálunk ez volt, mihelyt megtanult egyedül elaludni, jelentősen lecsökkent az éjjeli felébredések száma, és ha több van, akkor annak fog- vagy hasfájás oka van, esetleg szörcsögés. Másik gond lehet, hogy pl. még nem tiszta neki, hogy van két rövid alvás, meg van egy hosszú. Ezért pl. 3 óra után azt várja, hogy most fogunk enni, bulizni. Emiatt érdekes, hogy mennyit alszik a bölcsiben. Ilyenkor érdemes lerövidíteni a nappali alvás(oka)t (bármilyen gonoszul hangzik: felébresztéssel), illetve szükség esetén eltolni valamennyivel. Az éjszakai nagy alvás felismeréséhez az is fontos a könyv szerint, hogy előtte min. 4 órát legyen ébren a manó.
Nagyjából ez a lényeg benne, meg hogy hogyan tanulja meg az egyedül elalvást, ez itt a néhány percenkénti bemenetel módszeren alapszik, csak "szülőbarátabb" az eredeti verziónál.
Ha valamelyik probléma fennáll Ádinál, és érdekel a dolog, akkor szívesen scanelem és elküldöm az odavágó részt e-mailben.

Szülinapi torta
Én egyelőre a házikészítésű gyümölcsös túrótortára szavaztam, mint talán legkevésbé káros cuccra. Meg nem is csak a károsság miatt, hanem hogy fokozatosan zúdítsuk rá mindazokat, amiket eddig nem ehetett. Pl. ő még nem evett csokit, a túrót eddig is gyümölcspéppel kóstolta és szereti, talán ez számára is rögtön kóser dolognak fog tűnni. Elég nagy torta kell majd vagy kettő, mert a nagyobb család is fel akarja köszönteni Kaposváron.

Mai napunk elég "viccesen" alakult, már nyugodtak vagyunk, de elég gáz volt az egész nap. Szerencsére mindenki jól van.
Kezdődött azzal, hogy elmentünk vásárolni egy olyan üzletbe, ami - mint a helyszínen kiderült - ma épp zárva volt. Ezt még könnyen megemésztettem, irány haza, autó letesz, fog kutya, elmegy sétálni a környéken. Közben férjem telefonál, aki délelőtt munkamegbeszélésen volt, hogy jön haza. Remek, irány haza, feltesszük az ebédet. Félkész kaja, mire újabb telefon, hogy elszállt az autója fékje, és hogy ne az előtte hirtelen megálló Megane-t zúzza le, mivel abban öten ültek, félrerántotta a kormányt, ezzel elég szépen megtörve a saját autónkat. Némileg a Megane-t is, aminek a vezetője elsőre meg akarta verni. Aztán szerencsére lehiggadt, mikor már felfogta, hogy az egész műveletet fék nélkül csinálta Gábor és azért törte meg a mi kocsinkat, hogy ők ne sérüljenek. Na, a részleteket én ekkor még nem tudván beültem az autóba Misivel, hogy megyünk apáért. A helyszíntől kb. 2 km-re piros lámpa, autóm lefullad, de nem indul újra... Dög meleg, Misi kornyadozik, én vészvillogóval a Szentendrei út belső sávjában, mert a következő lámpánál már balra kellett volna fordulnom. Telefonálok a férjemnek, aki elindul hozzánk HÉV-vel, hogy hátha ő életet tud lehelni a járgányomba. Azaz indulna, ha néhány perc alatt ki nem derül, hogy a hétvégén karbantartás miatt pótló busz van Békásig. Szóval busszal, de jön. Mi kimásztunk a kocsiból, és hogy ne legyen baj a meleg miatt a sávokat elválasztó fás részen üldögéltünk, valamint növényeket csupáltunk. Aztán Gábor megérkezett, arrébb tolta az autót, nem tudta beindítani, így hazaküldött minket a következő pótló busszal. Busz, aztán HÉV, az átszállás közben én rosszul lettem a kajahiány miatt, szerencsére van újságos Békáson, ott vettem egy piskótás szeletet, hogy ha Misi hiénázik (szerinte mindenből enni kell, ami a szüleinél van), legalább ne csokit vagy karamellt egyen. Félútra már jobban lettem, és mire hazaértünk, már a férjem is itthon volt, egy barátunkat hívta és bebikázták az autómat. Vagy az aksi szar, vagy (sajnos ez a valószínűbb) valami menet közben lezabálja az áramot, tehát elektromos doktorra szorul a járgányom. Mindeközben a gyermek értelemszerűn túlfáradt, így igen nehezen aludt el, majd mire befejeztem az ebéd elkészítését és ettünk is, kiderült, hogy barátaink váratlanul beugranának, mert a srác nem tudja kitölteni az adóbevallását, viszont muszáj önadóznia, segítsek. 8 óra után indultak el, amikor már Gábor mondta, hogy hát, izé, Misinek már fürödnie kéne... Igaziból 7 körül szoktunk fürdetni. Így megint kicsit nehezen ment az elalvás, de végül azért sikerült rendben.

Na, hát ez volt velünk ma :shock: :lol: :lol:

Mindenkinek puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Kata, nagyon hálás lennék Neked ha átemaileznéd az alvára vonatkozó fejezetet!

Mindenkinek nagyon köszönöm az együttérzést!

Ma éjjel a férjem kelt Ádámhoz (vagy ötször) plusz én egyszer szopival, amikor már tarthatatlan volt a helyzet, plusz volt egy négykor amikor saját magát ordította álomba...szóval, "jól" vagyunk ma is.
:roll:

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Eszembe jutott még valami: Pavor. Sajnos semmit sem tudok erről, a porontyon emlegették hasonló szituban levő anyák. Nézz utána, és ha nem stimmel, akkor tárgytalan. Bocs, most nincs időm utánakeresni.

Mennem kell.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Mára sajnos csatlakoztunk a beteg babók táborához!
Dani hajnali fél 1-re belázasodott. Amikor felsírt éretem, hogy tűz forró a feje, megmértem és 39 volt a láza (levonva). Irány a hűtőfürdő és gyógyi. Utána velünk aludt. Még most is lázas és hasmenése is van. Nem tudom mi lehet. Az is lehet hogy a foga, mert eléggé nyálzik is. Nem tom, de remélem hamar rendbe jön!
Majd még jövök!

Pusz mindenkinek!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Ja, és azt el is felejtettem, hogy tegano este apával megbeszéltük, hogy nem várunk az év végéig, hanem indulhat a babaproject!
Tehát hajrá Dani Manó tesóka: Mini Manó!!!! :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andi!

Ez nagyon jó! De a Dani vonalzóját miért tüntetted el?
(Mondjuk én is fél napot szenvedtem, mire sikerült mindkettőt betennem. Mi van, akinek három gyerkője van? Mindig azt írta ki, hogy túl sok a karakter)
Úgy látom, akkor vannak mások is rajtunk kívül, akik a kis korkülönbségre szavaznak. Hajrá Andi és Kata!

tjuca
 
 


Sziasztok!

Gyorsan, röviden!

Juca! Gratu a sok szép kétcsíkos teszthez! És külön örülök, hogy már jobb a kedved!

Andi! Nektek meg drukk, hogy hamar jöjjön a kistesó.

Többiek, és mindenki! Köszi a kedves szavakat, reméljük, Mesi kis szervezete is jól reagál a jókívánságokra! Egyelőre úgy néz ki, hogy láz nincs azóta se, étvágya van, jókedve is van, viszont nagyon viszket szegénykém, főleg esténként. És pici pöttyei vannak, de inkább olyanok, mint a melegkiütés, csakhogy van még néhány elvakart is. És ami a durvább, én meg az apja is vakarózunk. A doktornéni nem tudott rá mit mondani, írt fel egy kenőcsöt, jó büdös kénes valami, amitől kb. fél napra elmúlik a viszketés, de sajnos mindig visszajön. Holnap visszük vissza Meskét Gyulára, hátha ott okosabbak, ha nem, akkor megyek bőrgyógyászatra. Csak még nem tudom, hogy SZTK rendelésen kezdjek, vagy rögtön maszeknál... Lackó még hála az égnek nem viszket. Le is kopogom gyorsan.

Mondhatom, szép kis szülinapja lesz Mesinek, remélem, nem kell bentmaradnia. Én is már 29 és fél leszek holnap.

Torta. Nagyon töprengek, hogy mi legyen, de úgy néz ki, én is házi készítésűnél maradok. Úgy gondoltuk, hogy sütök egy lapot, és gesztenyés tejszínes krém lesz benne. A tésztában pedig csak cukor, tojás és liszt van, tehát csak a tojás lesz mint új anyag. Legalább ebben tudom, mi van. Még esetleg csokimázat csinálok rá, hogy ki tudja kenni magát, de húsvétkor már megkóstolta a csokit is, attól gondolom, nem lesz már baja.

Újabban egyébként kitalálta Meske, hogy nem akar bébikaját enni, hanem az kell neki, amit mi eszünk. Azért mindent nem adok neki, de pl. a zöldséglevesemből kanalaztam neki, kap sajtot, kenyeret, banánt harap, joghurtot kóstol. Két foggal egész jól megy már neki. És jön a felső kettő is lassan, de biztosan.

Most mennem kell, ennyi voltam mára! Holnapra azért kérünk egy kis drukkot!

Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Vonalzó: a babafalvásból tudtom szerint minden zokszó nélkül akár háromat is be lehet tenni.

Csajok, ki milyen husit és milyen formában (sülve, főve, abálva, stb.) ad a babójának? HELP!

Andy, hajrá Mini Manó project!

Bénianya, ezek szerint a Te kis oroszlánod már bőven igényt tart a "rendes" kajára is. :) Az, hogy naponta 5-6X van széklete, az teljesen normális, nálunk is ez a módi: napi 5-6 pelusból talán ha egy van olyan, amiben csak pisi van. :roll: Szóval emiatt ne aggódj!

Wkata, nem volt irigylése méltó a napotok, a lényeg, hogy minden jó lett a végére.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Juca!

Nem tüntettem el Dani vonalzóját! Legalábbis én látom! :shock:
Valami nem stimmel a nettel megint???
Amúgy tényleg nehézkes az ügy, mert azt írja ki, hosszú az aláírás.....

Andy

Kép
oriandy
 
 


Gabi, ha még esetleg ma olvasol: van egy fehér rázófolyadék Susp. zinci aquosa (vagy hogy a fenébe írják), szerintem nem ártana Mesi kiütéseinek...esetleg kérdezz rá.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Most csak gyors bekukk.

Juca, szerintem a dolog egyértelmű :lol: :P :D
Nekem annak idején a legalsó-fajta tesztem volt, biztos, ami biztos, kétszer megcsináltam, de igazat mondott!!! 8)

Kitti, hétfő óta Kíra napközben az ágyában alszik terasz helyett. Ezzel egyidejűleg valahogy kicsit jobban beállt a napirendünk is, és az eddigi 3 helyett most kétszer alszik nappal, egyet délelőtt-dél körül, egyet délután. Amióta emiatt lerövidült a nappali alvások mennyisége, éjszaka is jobb. Ő ugyan nem kelt sokszor eddig sem, de volt, hogy egy-másfél órát virgonckodott hajnalban, mert -úgy tűnt- egyáltalán nem álmos. Most viszont könnyen visszaalszik. Lehet, hogy meg kellene próbálnotok valahogy "erőszakkal" kevesebbet engedni aludni. Nálunk egyébként a felébresztés módszer nem jött be, mert akkor nagyon nyűgös, de az bevált, hogy nem hagytuk elaludni, próbáltuk mindenfélével lekötni, vagy sétálni vinni, vagy valami, hogy elterelődjön a figyelme az alvásról és így fél- egy órát nyerünk, az már valami. Ezzel már el lehet érni, hogy nappal kevesebbet aludjon. Amúgy Kíra mostanában már délután 3-4 óra után egyáltalán nem alszik, és így nagyon könnyen elalszik este, és szerintem mélyebben is alszik, mint eddig.

Gabella, jó, hogy Mesi jobban van. Lehet, hogy én nem próbálkoznék a helyedben semmi új és ritkán adott kajával, amíg nem derül ki, hogy mi okozza a pöttyöket.

Ex, Kírának én csirkehusit és csirkemájat szoktam a kajájába belefőzni. Bébiételesben már próbáltuk a sertéshúst, a sertésmájat és a marhahúst, ezeket nem ette meg. A halas viszont ízlett neki. Ezenkívül mostanában már többször kapott a mi kajánkból sült csirkét :wink: Üzeni, hogy fincsi volt!

Andi, Neked is drukkolunk!

Kata, nem semmi napotok volt. Nem csoda, ha kinyúltál a végére!!! :(

tandika
 
 


Ja, és kijött pénteken a negyedik fogunk!!!! :lol: :lol:

tandika
 
 


Sziasztok!

Benianya üdv köztünk!
Szép nagy babád van! Elárulod, hogy kell a suttogó szerint leszoktatni az éjjeli szopiról a bébiket? Nálunk ma éjjel is 4 kelés volt, 4 szopival!

Juca!
Gratulálok! De jó, megint pocakosodsz!

Gabi!
Örülök, hogy Mesi jobban van! De vajon mitől viszkethetek ti is????

Wkata!
Engem a guta megütött volna egy ilyen pechszéria után!!!

Ex!

Már hiányzott a regényed! :lol:
Cumisüveg: Mi eddig kihagytuk, de lehet, hogy veszek egyet és megpróbáljuk vele az éjjeli keléseknél a vízivást. Igaz, Peti csőrösből iszik, de elég gyakran félrenyel és ezt azért éjjel kihagynám.

Tegnap beszélgettem egy anyukával, aki 20 hónapos koráig szoptatta a csemetéjét és azért hagyta abba, mert már csontsoványá fogyott. Mármint az anyuka. Irigylem. Bár a szülés óta 8 kg nekem is lement, de nagyon messze még a cél!
Szóval, náluk is volt éjjelente 3-4 szopi. Azt mondta, hogy ő mindig kivette a gyereket, amikor felkelt és álomba ringatta, akorábbi cici helyett, max. 1-2 korty vizet adott. Így 3-4 nap alatt megszünt az éjjeli szopi. Azt mondta, hogy a legnehezebb az esti szopi elhagyása volt. Azt úgy oldották meg, hogy pár napig a kislány a nagyinál aludt és a nagyitól elfogdta a cumisüvegből a tejcsit.

Képzeljétek, Peti még mindig kihányja a darabos bébikaját. Viszont tegnap pároltam zöldséget és abból kapott. Az első kétkanálnál öklendezés volt, aztán váltottam, a két ujjam közé csíptem egy-egy zöldséget egy falat húsival együtt és így már nem volt gond. Érdekes, hogy amit kanálból kap, azt automatikusan lenyeli, amit kézből, azt forgatja a kis szájában. Fogunk még továbbra sincs.

És kép az álló Petiről:
Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Hali.

Tandika, hát nálunk is csirkemáj és csirkehusi van. Egyéb husikat is megeszik, de csak bébiételben kapott még pl. halat, bárányt. A fasírtot is benyelte (sertéshusi volt). Csak néha eszembe jut, hogy nem unja-e. Habár a dokinénink régebben azt mondta, hogy azt adjuk neki, amit szeret, és a tökfőzi nálunk nagyon nyerő. Most is csinálok neki sült pipivel.

Reni, igazából idegfüggő a leszoktatás. Egy másik topicból az egyik anyuka kisfia nagyon sokszor ébredt, és neki is csak a cici volt jó, és ő két éjszaka egyszerűen hagyta sírni (tudta, hogy egyébként minden OK), a második nap után a kisfia nappal is visított a fáradságtól, de azóta minden rendben van náluk alvás terén.
Nálunk még mindig a köztünk alvás a nyerő, mert ugye én nem tehetem meg, hogy hagyom bömbizni, mert jön anyukám, vagy öcsém, vagy a férjem...utóbbi azért, mert neki reggel kelnie kell. Na mindegy, majd lesz valahogy... :?
Édes a fiad!

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok! :)

Remélem mindenkinek szuper hétvégéje volt! Juca, látom nektek igen, gratulálok! Van már új szülőhelye a dokidnak? Nála maradsz?

Kitti: sajnálom. :cry:

Majd ha lesz ingerenciám, akkor blogolok és írok a hétvégénkről.
Addig is néhány kép Miskolcról, a teljesség igénye nélkül. Nem csoda, hogy pályázott az Európa kulturális fővárosa címért. Joggal. A pöfögő gyárváros image már a múlté. Sokat változott az elmúlt években, előnyére. Tervezünk egy Barlangfürdős, tapocai sétás, Lillafüredes hétvégét is.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Én gyerekem mindenféle husit evett már. Ma éppen baconszalonnás szűzérmét. Továbbá evett már olyan ételt is, amiben van tojás, tej is.
Vendég
 


Hali!
éjjeli szopiról: mi akkor szoktunk le, amikor már csak cuclizott rajta, nem evett mennyiséget, nem szivta , csak nyammogta. Igazából magától aludta át az éjszakát 3 hónaposan, azt hiszem ennek alapfeltétele volt, hogy kezdetektől önállóan aludt el. Éjjel sokszor ébred, a bébiőrön halljuk, de olvastuk, hogy a REM fázisok miatt ez természetes, és ha ugyanúgy, ugyanott találja magát ahol elaludt, akkor természetes, veleszületett képessége minden babának, hogy elaltatja magát. AMadarász utcai kh alváslaborjában volt a barátnőm, ott finoman megmondta neki a prof asszony, aki a Klaudia babműsorában is megtette, hogy az esetek 80 sz
ázalékában mi anyá
k ronjuk el az alvást azzal, hogy felkapkodjuk a babát.Vagy ringatjuk, járkálunk vele, együtt alszunk, cicin altatjuk el, szóval megakadályozzuk abban, hogy ezt magának, magától tegye.Én hiszek az energiákban is, kell, hogy meglegyen a saját kis mikroszférája, amibe mi éjjel nem szuszogunk bele, nem forgolódunk, az az ő köre, ha hiv segitünk, de az már az ő intim szférája. a nagylányom is szeret néha velünk aludni( elős naptól külün szobában altatja magát), de jobbat alszik a saját szobájában, ágyában. Ha hiv megyünk, ha igényli jön-általában ilyenkor hajnal 4 kor mondja el, az ovis konfliktust.De olyan jó, hogy vendégségnél is, elköszön ha álmos, és elmegy aludni. Bemegyek mesélni, vagy kint mesélek, bemygek nyunyuzni, ölelkezünk, és elaltatja magát.tök szuper, megnyugtató, kényelmes, egyszerű.Még soha nem pisilt be éjjel, nem ébred riadva, nem sir. stb. úgy látom biztonságban van magával-ez 6,5 év tapasztalata.
Nálunk Beni az ujját szopja, mivel anyatejes, sem a cumisüveget, sem a cumit nem ismeri, valahogy az ujj
át megtalálta, és bejött neki. Más babák a hajukat, fülüket birizgálják. Vekerdy szerint 1 év körül adni kell neki pár alvós dolgot, hogy kiválastthassa a neki tetszőt és azzal alszik el, és ez jó ha még tini kor
ban is megvan, átsegiti a hormondöngésen. A nagylányomnak lencsi babája van, már agyon van mosva, de még ma is azzal alszik el.Magától,Vekerdy nélkül találta ki magának még szinte eszmélése előtt, de mióta ezt olvastam vekerdytől nagyon vigyázok rá, már több rajta a varrás, de óvjuk.
Amióta-6 hó-hozzátáplálok, és éjjel fel-fel ébredt Beni , csőrös pohárból vizet adtam neki, 1 perc alatt ivott egy csomót és már zuhant is vissza a feje.

Suttogó módszer:Mi a nagyobb lányomnál az aludj jól gyermekem c. könyből csináltuk 6 éve, akkor még nem volt suttogó, 8-9 hónaposan a szeparációs szorongás idején ébredt, ő is elaltatta magát, de akkor horror volt. elkezdtük- 2 hét kellett hozzá és nagy elhatározás, mert le kellett egymást fogni, hogy be ne menjünk csak ha letelt a 2-4-6-8 perc. Elsőre sikerült, de a mai napig rossz emlék az a sirás. Pedig úgy emlékszem 8 percnél tovább nem szabad hagyni, mi sem hagytuk, az meg nem a világ. A suttogó sokkal humánusabb, ( a R. Retford féle lovas suttogó módszere)ki kell venni a picit az ágyból, suttogni a fülébe sssss, mint a méhben a susogó vér hangja és vagy rázni picit vagy ütögetni a pelust, hátat, visszatenni, és annyiszor kivenni, a vége felé meg már csak az ágyban simizni, mig el nem alszik. A csajnak volt 100 is egy alkalommal, nekünk 8 volt a legtöbb. az a lényege, hogy kialakuljon az ősbizalom, ott vagy, felveszed, majd ha ott már nyugodt, akkor az ágyban simized, szóval lássa, hogy ott vagy, de nem kap semmit-hamar rájönnak nincs értelme feébredni. ez ment is, de volt most 1 durva hetünk, mi marhák akkor is adtunk vizet neki, amikor valamire éjfélkor felébredt. Na innetől néhány nap alatt lett 5 ébredés. Ekkor újra kezdtük a módszert, magam sem hittem, mert szentül meg voltam győződve róla, hogy szegény kicsikém olyan szomjas mint a sivatagi vándor, meg tuti jön a 3. foga, a felső meg tuti jobban fáj-áááá-simán visszaaludt viz nélkül és élt még reggel.Ja viccet félretéve mi légzésfigyelővel vagyunk nyugodtak.
szzóval 8 majd 4 fel-le tétellel, majd csak ágyban fenékrázással sikerült, újra végigalussza az éjszakát.Látja, hogy megyek ki az ajtón, már teszi is le a fejét. Ja, persze : magzat korától ugyanaza 2, az ébresztő és az altató éneke, 2 klassz kis dal, igy már tudja este szopi után elköszönünk apától meg a nővérkétől, jön az altatódal az ágy mellett a karomban, hogy közben az ágyát lássa, és ilyenkor már hajol is az ágy felé. Megpuszilom,mosolyog, kimegyek, felemeli a fejét nézi az ajtót ahogy integetek, és leteszi a fejét. ez fél 8. mire Blanka 8 kor -mesélés után bemegy aludni, már alszik.A barátnőm 10 hónaposan kezdte el a módszert, 1 hét alatt sikerült, igaz a férje támogatta, mert a sirást nehéz elviselni, de a suttogónál ki sem kell jönni és perceket vá
rni, mert 6 év alatt kiderült, hogy a babáknak nincs is még időérzékük, ha egymás után az ágy mellett állva fel leteszed 25 ször -számára ugyanaz mintha 2-4-6 percekre kimész, viszont számodra nem mindegy mennyi szivszaggató orditást hallgattok.

Exdeus! :lol: Én nem merném sokat sirni hagyni, oda a bizalom, be be kell menni, vagy ott állni, hogy lássa ott vagy, együttérzel, de nem szólsz hozzá, nem kapcsolsz villanyt, nem adsz semmit. Érzi a szereteted, de rájön nincs értelme ébredni. 1-2 nap alatt megszokják szenvedés nélkül. De csak akkor szabad elkezdeni ha végigcsináljátok, nagy elhatározással, a bizonytalanság, vagy a hezitálás, következetlenség maga a kudarc. Mi a fáradságtól már nagyon dühösen, ezért meginghatatlanul kezdtük el.És most olyan jó este 8 kor már alszanak, jöhet a pihi, olvasás, vészhelyzet, duma, babanet társalgó...

Husi: Mi 8 hónaposan kezdtük heti 1 csirkemellel. Faluról hozatjuk, legeltetett csirke-mellet, megfőzöm, leturmixolom, és jégkockatartóba simitom. A fővő főzelékbe csak belepottyantok egy kockát. Májat én nem merek, mert tele van méreganyaggal. De én külön állatfaj vagyok, biot főzök neki, hozatjuk pestről-egyébként 200 ft a répa, krumpli és alma kilója is, olcsóbb mint a permetezett.Azért már várom, hogy azt ehesse amit mi, könnyebb azt leturmixolni. Ja és azt mondta egy dietetikus, hogy fűszerezzünk erősen ha a család is markánsan szereti. Nem sót és borsot jelent, hanem sok bazsalikom, oregánó, petrezselyem, stb. A fiam a hagymát pl imádja. Meg a csirkecsonból is kiszopogatja az izt.Üveges bébikaját azért nem kap, mert csődbe jutnánk, ugyanis 3 üveg után még ordit, hogy éhes.
ja és ez a 4-ből még csak 1 étkezés volt!!!

Sajtot még nem merek, mert allergiás apa, és azt irta a kismama, ez esetben ezeket csak 1 év körül vezessük be.

Prenata! :lol: Édesek a képek. Figyi, láttam bébikompot, csak közvetitek: mi járunk Dévény féle gyógytornára enhye hipotónia és kései mozgásfejlődés miatt( még csak most kúszik), és azt mondta a tornász, meg az ortopádus is, hogy börtönbe kéne csukni azt aki kitalálta a bébikompot, :evil: olyan káros a vázrendszerre, és amiatt van most olyan sok tartászavaros, gerincferdüléses iskolás, náluk jött divatba.Sőt mig nem ül, áll magától a gyreek tilos ültetni, járatni. a bébikomp megakadályozza a forgást, mászást, kúszást, és ha valami kimarad, nem ingerli az agy adott területét, ami később a számolásért, logikus gondolkodásért, irásért, olvasásért felelős, diszlexia, diszkalkúlia lesz a vége, ezt ma már tudományos kutatások is igazolják-mondják.
Felmérték a magatartászavaros, tanulási zavaros gyerkőcöket és kiderült kivétel nélkül mindenkinek kimaradt valamelyik tégla a há
zból, nem forgott, vagy előbb járt mint ült, stb. A Pethősök pl, 5 évesen is megtanitják átmenni az alagúton a kicsiket akik nem mernek, mert az ingerli valamely később fontos agyi területet, nem hagyható ki.
Bocs, hogy jár a szám, én is csak most okosodtam ki, gondoltam jó ha tudjátok.

Lányok! :lol: Hogyan lehet fotót meg korjelzőt betenni?

Tandika! :lol: A felső kettő jött? Nem fájt neki, az olyan széles, félek, hogy fájni fog, már vettem is viburcol homeopatiás kúpot.Piros volt előtte fent?Mi nem vettük észre az alsó kettőt csak mikor koccant a pohár.

Gabella! :lol: mi most lettünk skarlátosak: láz, hőemelkedés, posás, hányás, és foltos, grizszerű viszkető kiütések. Állitólag sok van most az országban. A pici ugyan nem kapta el,állitólag őt védi az anyatej, engem meg a szoptatás. De a lányom meg a férjem szenvednek. Kiváncsi vagyok mit mond a doki.Mosópor?Kaja?


Angyalkák ott fent, válasszatok anyukát itt, és költözzetek gyorsan a pocakba.Választhattok: fogantatás előtt vagy után-a lélek előtt mindkét út nyitva áll. Jó pocakosságot mindenkinek.

benianya
ákosbenianya
 
 


Csajok, szerintem ez az alvás dolog annyira gyerekfüggő. Én mindent csináltam, amit nem lett volna szabad, mivel a gyerekem 2 hónapig non-stop üvöltött. Rázogattam, énekeltem, magunk közé tettem, cicn altattam stb. 2 hetes korától reggel 8-kor már köröztem vel a lakótelepen, mert csak cicin és babakocsiban nem sírt. Egy élmény volt a császáros sebemmel. Aztán mégis megtanult magától elaludni, mert Ő ilyen, egy kis kényelmes kissrác. Nem az én érdemem, az övé. Cserébe a mozgásfejlődése lassú volt, na de a Pethőék is megmondták, hogy ő ilyen, lusta, ez van.
Minden baba más, vannak olyan okosságok, mint amit a suttógó is leírt, de arra alapozni nem lehet, hogy az tuti módszer. Próbálkozni kell. Ha semmi nem segít, akkor pedig segítséget kérni az orvosoktól. A családi legenda szerint anyósom azért nem szült újra, mert 5 éves koráig nem aludta át a férjem az éjszakát és teljesen kikészült, főleg mikor már dolgozott is. Még jó, hogy ezt nem tőle örökölte a gyerekem. :wink:

Milánnak 11 foga van. :D
Vendég
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk, mert ki tudja megint milyen éjszakánk lesz.... Rájöttünk, mi okzta Daninak a magas lázat, hasmenést és étvágytalanságot! Hát, a 9. foga! Felül a jobb oldalon jön neki, azaz már valamennyire ki is bújt és a másik oldalon is meg van duzzadva. Sebaj, legalább nem azért volt lázas, mert beteg lesz! :roll:
Ami miatt pedig kicsit szomorkás vagyok, az az, hogy ma apa mégis azt mondta várjunk még legalább 2-3 hónapot a tesóval, hogy Dani 2 legyen, amikor megszületik Mini Manó. Vagyis ha augusztusban lennék terhes (mint Danival), akkor az úgy már jó...
:( :( :( :(
Na, mindegy, majd meglátjuk mi lesz!

Mindekinek jó éjt!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű idő volt ma, egész nap kinnt tevékenykedtünk a kertben, Márk jól el is fáradt. Volt ma nálunk a szomszéd kislány is, ő fél évvel idősebb Manónál.

Ex, ez a cipőtéma érdekes. Egy dokinő meg épp azt mondta, hogy amikor csak lehet, hagyjuk mezítláb a gyereket, mert akkor tud pipiskedni meg miegymás, ezzel fejlődnek a kis izmai, így lesz egészséges a lábboltozat. Na akkor most kire is hallgassunk?

Tandika, én már szinte mindenféle husit adtam Márknak. Disznót talán még nem evett, de ez azért van, mert abból mi is csak nagyon ritkán eszünk. Halból álltalában lazacot kap, és azokat a kajákat szereti, több íze van, mint a csirkének. Kapott egyébként már tojást és tejes ételeket is. A zellerkrémlevest pl a hétvégén nagyon nyelte.

Reni, ha darabos ételt adok, akkor azt Márk is inkább kézből szereti enni, nem kanálból. Ő már nagyon ügyesen rág, semmi gondunk nincs vele.

Benianya, üdv közöttünk. Szép paraméterekkel rendelkezik a gyerkőcöd, és az étvágya se semmi. Lehet nem ártana neki több husit adni, hetente úgy 5x, mert kell a fehérje az idegrendszer fejlődéséhez, és lehet, akkor az hosszabb időre is jóllakatná.

Kata, szép kis napotok volt!

Juca, azok a tesztek jól mutatnak :)

Andy, nektek is hajrá!

Kistesó project nálunk is lassan aktuális lesz, mert én is a kis korkülönbségre szavazok. Nekem ehhez meg kell ejtenem egy orvosi vizsgálatot, mert a császár után azért nem árt ha a doki is úgy látja már mehet a dolog. Na és persze egy hónap nem ártana, hogy egy kicsit összeszedje magát a szervezetem a "szopi" után, és pár kiló ledobása sem lenne hátrány. Jó lenne legalább akkora súllyal nekifutni a pocakosodásnak, mint az első esetben.

Gabi, ha jól tudom nálatok nincs állat? Mert én még esetleg valamilyen bolhára vagy élősködőre tippelnék. Engem egyszer a macska bolhái csipkedtek össze, és jó sokáig tartott mire kitaláltuk mi is az a sok viszkető csípés.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok Csajok,

csak egy gyors beköszönés, mert hulla fáradt vagyok.

Kitti: örülök, hogy jobb a kedved, nekem is befolyásolja a hangulatomat az időjárás. Ha szép az idő én is ragyogok :lol: !

Kimi: nagyon jók ezek a képek. Nekem uncsitesómék miskolciak, de még nem is láttam ezt az oldalát... Lillafüred, Miskolc-Tapolca szupi hely, érdemes megszervezni a kirándulást :) .

Juca: nagyon örülök, hogy neked is jobb a kedved, fel a fejjel, minden rendben lesz :) .

Andy: feltettük a netre a képeket, onnét le tudod tölteni, mert emailen nagyon nagy lett volna az állomány és a freemailed behalt volna :( .

Wkata: a baj nem jár egyedül, szokták volt mondani :roll: . Nem semmi, hogy milyen nap áll mögöttetek.
Vendégek: én hülyét kapok, ha valaki nem veszi a lapot, hogy most már menni kellene, mert van egy pici baba, akinek mondjuk már ágyban lenne a helye...
Nálunk is volt már hasonló szitu és még én éreztem hülyén magam.

Tandi: Kiránál is megindult a fogzás :) . Lehet, hogy néhány héten belül már neki is 7-8 fogacskája lesz????

http://www.bebikozpont.extra.hu/

Ákosbenianya: üdv közöttünk :) . Nekem szimpatikus, amiket írtál, az éjszakák miatt irigy vagyok 8) . Én próbáltam leszoktatni Marcit az éjszakai felkelésekről 4-5 hónapos korában a suttogós módszerrel, de sajna nem sikerült, bár lehet, hogy nem voltam kitartó :roll: .
Étkezéssel kapcsolatban is egyetértek veled, én sem adok Marcinak májat pontosan amiatt, amit írtál. Túlzásba nem szeretném vinni a dolgokat, de amennyire lehet én is odafigyelek hogy mit adok. Amin lepadlóztam az az volt egyébként, hogy a kölesgolyó tengeri sót tartalmaz és rendesen lehet is érezni benne. Nem is bánom, hogy egyenlőre nem fogadja el Marci, de később tényleg jobb lesz, mint bármilyen más nasi.
Bár ha az apjára ütött, akkor soha nem fog ilyeneket enni. Istinek a hátán feláll a szőr, ha bármilyen puffasztott dolgot eszek... :D :D :D :D .

Megyek aludni, mert hulla vagyok (ismét). A nővéremék házát takarítottuk, én vezettem oda-vissza, úgyhogy a mai nap is elég strapás volt.
Holnap a változatosság kedvéért tanulhatok, hogy kedden valamit produkáljak a vizsgán...

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Mail ment.

Ákosbenianya!
Üdv. itt! Jól hangzik amit írsz az elalvásról. Mi végül a néhány percenkénti bemenéses módszert csináltuk, de igaziból szerintem sok minden játszik össze, hogy egy-egy gyereknél mi jön be, annyira más minden manó.

Husik
Maki rendszerint főtt, ledarált csirkemellet vagy pulykamellet kap. De nagyon csípi a levesben főtt marhacombot is zöldséggel turmixolva. Evett már paprikás csirkét is, mert a férjem kedvence, ő készítette bográcsban és mikor Misi sírva követelte, persze adott neki. A legújabb: hekket készítettem tormaszószban zöldséges rizzsel tegnap, és szósz nélkül ugyan, de simán, villával etetve ette, kifejezetten cuppogott hozzá :-) A csirkemájat eddig nem komálja, én sem erőltetem a méreganyagok miatt. Sertést azt hiszem még nem próbált. Olyan húst, amit én sem főzök (mert nem eszem pl. nyúl), azt nem vettem neki bébiételben sem, mert olyat nálam úgysem fog enni. Ha meg már nagyobb gyerek lesz, kipróbálja étteremben, ha akarja.

Jó éjt!
Kata

Kép
wkata
 
 


Isten éltessen sokáig Mesibaba! Legyen nagyon szép napod! Kép
Kép
Vendég
 


Lányok, nekem vannak bababarát tortareceptjeim. A tavasziaktól kértem és kaptam. Nagyon szívesen küldöm priviben annak, aki kéri.
Vendég
 


Pannának utólag is boldog hóforulót! :)

Katus, te egy hős vagy! Áruld el honnan az energia! :wink:

Oriandy: 2-3 hónap nem a világ, türelem! :wink:

Wkata: szegényke! Veletek mindíg történik valami. :(

Marcy: drukkolok a vizsgádhoz, de bizti enélkül is kiválóra teljesítesz! :)

Menetem.
Vendég
 


Sziasztok! Szép jó reggelt!

Először is:
MESIKE! NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép

Kimi!
Igen, már rájöttem, hogy nem a világ vége ez a pár hónap. Tegnap este végül is lefixáltuk, hogy júliusban kezdjük el... Ez nekem még két prirt jelent, és arra gondoltam, addig hőmérős módszerrel "meglesem" magam, hogy van peteérésem!
Arra gondoltam, hogy, ha a Mini Manóval is augusztusban lennék terhes, akkor mindegyőnk májusi lenne! :lol:
(férjem és én: május 24, Dani: május 29)
De teljesen igaza van a férjemnek, hogy akkor lesz nagy öröm a tesó, ha tényleg mind a ketten szeretnénk, ahogy Danit is.

Eni!
Hová tetted fel a képeket? Valami címet tudsz írni nekem?? Köszi!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Móni, Andi! Köszönjük szépen a köszöntéseket!

A bolhákat kizártuk, mert bár van macskánk, de régen is volt, jól ismerem a bolhacsípést. Ez nem az. Már rühösségre is gondoltunk, de az sem. Kutakodtunk a neten, most még a clamidiára gondolunk, de az se valószínű, mert ugye egyszerre 3-an produkáljuk a tüneteket...

Ex! Köszi a tippet, sajnos a rázókeveréket nem használhatjuk. Van olyanunk, de az a baj, hogy ez alatt befüllednek a kiütések, és felülfertőződhet.

A bababarát recepteket szívesen megnézném, e-mail címemre várom őket, ha nem nagy macera! Előre is köszi!

Most öltözünk, és megyünk!

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Meskete!

Nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!

Móni!
Igen, igen, én kérek szépen bababarát (mintha dadogna az ember :lol: ) recepteket!!! Mindig vergődöm, hogy mivel ártok neki a legkevesebbet :roll:

Ákosbenianya!
Tegnap elfelejtettem: nem lehet, hogy a kisfiad vmi növekedési ugrásban van épp? mert a méretei egyáltalán nem tűnnek horrornak, sztem nincs elhízva vagy ilyesmi. Mekkora termetűek vagytok? Lehet hogy eddig "nem indult be", de most behozza a lemaradást és csak rövid ideig fog így zabálni. Védőnő mit mondott rá?

Kata[/b]

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Mesi!
Isten éltessen sokáig 1 születésnapod alkalmából!!!


Ákosbenianyu!
Üdvözöllek itt közöttünk.
A bébikompról és az alvásról osztom a véleményedet.

Juca!
Akkor mostmár lehet neked gratulálni.
Azért gondolom a 12. hétig még izgulni fogsz egy kicsit.
Én is így voltam ezzel mindkét lányomnál de az utrogesztán minket is átsegített a nehéz időszakon.

Kimi!
Nem tudom honnan van ennyi engergiám de úgy veszem észre, hogy sajnos egyre csak fogy.Mondjuk azért sűrűsödik be a hétvége mert hétközben a munkahelyemen is helyt kell állnom.
Már amikor nem vagyok táppénzem Pannával mint ahogy most is.

hús:
Panna 7 hónapos korától kap húst eleinte csirkemellet pürésítve, majd 9 hónapos korától sertéshúst, pulykát, halat pépesítve.
Mostmár odáig jutottunk, hogy ici-pici daraborka vágva megeszi természetesen a kezemből adagolva vagy pedig ő vesz el a tányérról.
Májat én sem adok neki a többiek által említett okokból.Természetesen a bölcsiben néha kap májat is de az ellen nem tudok és nem is akarok tenni.

Kép

Kép
katus73
 
 


Hali.

Bénianya, hát igen, ha megoldható a külön szoba. Viszont az is tény, hogy a csecsemőhalandóság pont azon babáknál a legnagyobb, akiknek külön szobájuk van az első pillanattól kezdve. Aztán lehet osztani-szorozni. :o Egyébként én nem hiszek abban, hogy egy gyerek minden esetben képes visszaaltatni magát…
Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de Peti is átaludta az éjszakát 2 hós korától egészen 8 hós koráig. Azóta nem megyen a dolog…pedig addig egy nyekk nélkül aludt este nyolctól reggel hétig. Persze Beni ne romoljon el. :D
Sírni hagyás: én képes vagyok sírni hagyni. Jó, lehet gonosznak tartanai…de volt olyan, hogy 1,5 órát bömbizett, aztán belefáradt, és elaludt. Ez napközben volt, akkor még az éjszakáink normálisak voltak. Én este is hagynám bömbizni…csak az a baj, hogy Petinek VAN időérzéke, ha őt kétpercenként kapnám ki az ágyból tutira minden két percben kéne kivennem…szóval ez is a baj a könyvekkel, hogy ott minden gyerek egyféle. :( Ja, és nálunk az sem működik, hogy lát (és nem én vagyok az egyetlen), mivel egy szobában vagyunk…
Nálunk a husi bevezetésénél mondta a dokinéni, hogy hetente egyszer min. kapjon májat, mert abban is van valami, ami fontos nekik… A bio ételekkel én nem szimpatizálok, én se azt eszek…Peti csak a bolti bébikaját eszi bioban.
Bébikomp: Petinek van, és szép a tartása, imádja. Szerintem attól függ, hogy mikor teszi bele az ember lánya. Peti már stabilan ült, mikor beletettük, és kúszott-mászott is. Ez annyira gyerekfüggő…nekem nem volt, és rossz a tartásom, öcsém imádta, neki meg jó. A férjem előbb járt, mint ült, és sosem volt sem diszlexiája, sem diszgráfiája.
Én ezeket inkább a szülői nem odafigyelésre, valamint a nehéz iskolatáskára vezetném vissza…
Fotót a melléklet feltöltésénél tudsz betenni, de le kell kicsinyíteni, hogy max. 600*600 legyen a pixelmérete. Korjelzőt meg a profilodban tudsz betenni az aláíráshoz, ha rákattintasz valamelyikünk vonalzójára, bejön az oldal, ahol meg tudod csinálni, és aztán e-mailben kapsz egy kódot, azt kell bemásolni.
Skarlát: szintén nem elszomorítás gyanánt, de van egy ismerősöm, aki még szoptatja a babáját, és elkapta a betegséget. Drukkolok, hogy nálatok ne így legyen!

Oriandy, akkor csak óvatosan próbálkozzatok, hogy aug.-ban érkezzen a gólya. :D

Amandi, hát ez jó kérdés. Igazából az a baj a lakásban egyenes a talaj…és ott ugye értelemszerűen teljesen ráteszi a súlyát a lábára. De mindegy, Peti egyelőre itthon is mezítláb van, mert így még stabilabb. Ahol meg egyenetlen a talaj, ott meg nem veszem le róla a cipőt (pl. játszótér).
Nekem a csaszis sebemre a doki két év pihit javasolt…de nálunk úgy is több lesz. :)

Gabella, bocsi nem tudtam…
Mesit Isten éltesse 1. szülinapján!

Na megyek, mert unatkozik a fiatalság…vagyis inkább nyügi, de nem csodálkozok, fél hétkor már fent volt. :o

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Móni!

Nekem is jöhetnek emailre a bababarát recik, de tényleg csak ha nem nagy gond! Köszi!!!!!!!!!! :D

Kép
oriandy
 
 


Ja a címem: oriandy@freemail.hu

Köszi megnit!

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi, DE CSAK 24. UTÁN FOGOK NAGYON ÖRÜLNI. Addig csak icipicit. Nem csinálok több tesztet, az UH a biztos.

MESI!

Kép

Ákosbenianyu!

Igen, de kivétel erősíti a szabályt. Kinga 9,5 hónapos koráig egyszer nem aludt át egy egész éjjelt, és komolyan mindent próbáltunk. Azóta meg csettre alszik 8-tól fél hétig. Semmit nem csináltunk, mikor elkezdte, előtte meg már tantramantravudusírnihagyom suttogóapamegybevizetadokcumitadokrongyitadokestemegtömömnemetetemtúlkönnyűtadokfőzitadoktejpépetadok.... és elhiheted nem kapkodtam fel, nem vagyok az a kapkodós. :-) Ja és a kezdeti hasfájós babáknál felejtős a leteszem és alszik éjjel verzió. Nem elég, hogy látod a kínt, és gyakorlatilag nem tudsz segíteni, még tudod, hogy nem csak kajálni kel fel, hanem "emészteni" is. Ilyenkor persze dörgölöd, és várod a Dzsinnt, pukit... Ekkor nem csak a gyerek, de a szülő alvásritmusa is bekrepál.
Komp pl. Reninél a deréksérv mellett életet ment a szó szoros értelmében. Tudod az éremnek két oldala is van. :wink: Többi rájt.

Husi: mindent evett már. Májat hetente egyszer vagy kéthetente, mert ugyan sok benne a méreganyag, de sok benne a vas (ami fel is szívódik), A vitamin, és van még pár dolog. Nem szabad sokat adni, de kell a manóknak ez is. (Kingának a megakutacsára meg pláne kell -> dokinéni).
Már írtam (lehet nem ide), hogy kell a hús, mert pl. a vas az anyatejben nagyon kevés, (anyának még kevesebb jut), és csak zöldségből iszonyatosan rosszul szívódik fel. Ezért kell húst is enniük. Pláne azoknál a babáknak, akik még tejterméket sem esznek!!! (Mióta nem szopik Kinga azóta kap sajtot, kefirt, joghurtot, tesztüzemmódban, egyelőre jól állunk).

Andy!

Tesó akkor jön, mikor felkészültetek! Nagyon jó hónap az az augusztus :-)

Móni!

Én is kérek recepteket. Emillel is küldheted.

Kitti!

Bejelentkeztetek valamilyen alváslaborba vagy ambulanciára?

Cipő: Kinga remekül leszedi a lábáról. Így zoknizunk. Tegnap is kinn voltunk a Margit szigeten, bemászta a fél szigetet. Na ott a hupákon használhatta a talpait. :-)

Amandi!

Nagyon kérdezz rá, mert a császárnál sokkal szigorúbbak! (Joggal)

Kimi!

Igen maradok. SOTE 2 amitől nem kapok röhögőgörcsöt, de hátha megint lesz Margit. Most ez a legújabb verzió. :shock:

Katus!

Csodálom az energiádat. Nem lehetne egyszerűbb menüvel túlélni a hétvégét? Mi tegnap pl. sajtszószos tésztát ettünk. Igaz Kofa csinált baklavát, mert a szigeten Poronty találka volt.

Most mennem kell, ha lesz időm (amit nem szundival vagy takarítással töltök) akkor jövök.

tjuca
 
 


Csajok a tegnapi talin Perger László ismerősünk lőtt képeket, minden elismerésem, gyönyörűek, de sok van. Majd lesznek valahol. Kingáról egy nagyon árulkodó kép, benne van az egész természete, bár nem mosolyog.
Kép

Most már tényleg itt sem vagyok!

tjuca
 
 


Sziasztok.

Olyan szinten el vagyok havazva ma reggel hogy nincs időm visszaolvasni és írni sem igazán.:-(

Éjszakánk megint kaki volt... :evil:

Talán este tudok jönni...


Puszi, mindenkinek szép napot.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Oriandy, Wkata, Gabella, Juca, mail ment!

Vas van a májban, osztom Juca véleményét. Szerintem nem szabad megvonni a babától, csak csínján kell vele bánni. Keveset és ritkán, hetente max egyszer.
Wkata: nem bizti, de talán a babaszobán olvastam, hogy ha a család pl. nem eszik nyúlhúst, akkor érdemes a babának üvegeset adni esetenként. Bocs, most nincs időm megkeresni az indoklást. Én pl. csak olyan üveges kaját adok Milánnak, amit mi tutira nem eszünk. Pl. nyúl vagy bárány. Ő már vadat is evett, mert azt mi is szoktunk, de csak módjával.

Juca: az Óbuda újságban olvastam, hogy van remény. Hátha. Hogy érzed magad, fáradékony vagy?

Megyek főzni, mert ma reggel már megjártuk a bölcsit, a játszóteret. Később olyan meleg lesz, hogy tutira nem merészkedünk ki, csak estefelé.
Vendég
 


Kép

Hasonló sapka, csak ez fiú.

Na tényleg pucoltam.
Vendég
 


Juca! és Móni!

Nagyon édesek a sapós képek!!!!

Nekünk is van új édi sapink (Misi szokás szerint elkeseredett kísérleteket tesz az eltávolítására, egyre nagyobb sikerrel), csak még kép nincs róla azt hiszem.

Utána nézek ennek a nyúl-bárány dolognak, de egyelőre én jól vagyok és még életemben nem ettem ilyesmit azt hiszem. Bocsi, birkát már igen, egyszer, kóstolásilag 2 falatot (férjem csípi, az övéből) 2 éve.

Jaj, pedig azt hittem, hogy ha fehér, vörös húst és halat is kap, akkor kiegyensúlyozottan etetem :-(

Kata

Kép
wkata
 
 


Csajok!
Nagyonédesen ezek a manók!!!!!!!!!!!!!

Kép
oriandy
 
 


Szerintem is.

Kingának azért ilyen csálé a szája, mert éppen egy egész szőlőszemet rejtett bele, és nem tudott vele mit kezdeni. Persze ügyeskedni kellett mire kiköpte, meg azért csócsálta. Az állán meg a leve csorog :-)

tjuca
 
 


Na, akkor gyorsan én is dobok egy képet! :D

Kép

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok,

végre végig bírtam olvasni a termést és még talán annyi időm is van, hogy reagáljak. Ugyan most hétvégén itthon voltunk, de nem bírtam gép közelbe kerülni, mert ha a férjem nem lógott rajta, akkor itt volt az öcsém, aki használta a gépet, sőt szombaton itt volt Guszti egy barátja és ő is :)

Mesketének nagyon boldog első szülinapot kívánunk!

Wkata,
küldtem privit! ez a dokis sztori pedig durva! Egyszer az én endokrinológusom is kioktatott, aki ráadásul a háziorvosom is, de akkor már kicsit a bögyömben volt és jól megmondtam neki a véleményem.
Jó orvos, de rettentő lassú, állandóan hatalmas sorok vannak a rendelőben és azt hiszi hogy azzal rázza fel az embereket ha jól lebaszarintja őket vagy rájukijeszt.
Van akinél ez beválik, de nálam speckó nem.
Ha majd nálunk is megkezdődik a tesó projekt akkor asszem át is fogok jelentkezni a másik doktornőhöz.

Egyébként mi is hamarosan tervezzük. Guszti már most szeretné, de én jobban örülnék ha augusztus környékén kezdenénk el próbálkozni. Én is örülnék egy májusi babának :)

Juca,
én akkor továbbra is drukkolok és várjuk a 24-ét!
Én még nem hallottam a Margitos híreket, meséljetek mi történik? Személyesen nem érint, de egy jó szülészet volt, úgyhogy drukkolok (ezért is!).
Remélem rájönnek arra is, hogy a Budai gyermekkórház megszüntetése hiba volt, bár sajnos erre kevés az esély. Túl jó a kilátása a teleknek, valakinek biztos érdekében áll a dolog :(

Eni,
martinis történeten jót mosolyogtam. Én múltkor kaptam 2 üveg pálinkát a Gusztitól: egy mézes meggyet és egy ágyas szilvát, hát meg kell valljam én néha azokra járok rá :) Persze szigorúan csak olyankor, amikor elkövetkezendő 6-8 órában nem szoptatok.

Nálunk most úgy néz ki, hogy reggel kap még cicit a lyány, aztán 9-10 felé egy banán + egy alma vagy körte a menü, 1 óra körül főzelék, ezt általában magam csinálom, ha bolti akkor csak a HIPP sütőtökös almát vagy burgonyát hajlandó megenni.
Aztán négy óra körül vagy szopi ha nyügős, vagy gyümölcsös túrókrém, 6-7 körül tejpép, aztán fürdés és 8 fél 9 körül cici majd szunya.
Éjszaka általában még egy cici van, amiről majd szintén le szeretném szoktatni, de mivel Guszti korán kel, így ki kell várnom az alkalmat, amikor ő nem lesz itthon.
Szerencsére a cége pont kiküldte 22-25ig Dublinba, ahová nem tartunk vele, viszont akkor majd próbálkozom a suttogós módszerrel.

Ex,
egyébként a suttogó pont nem veszi egy kalap alá a gyerekeket. Elkülönít 5 fő típust, de persze úgy, hogy egy gyerek akkár több típus jellemvonásait is veselheti és ugyan leírja a módszerét, de kiegészíti azzal is, hogy melyik típusnál hogyan kell azt alkalmazni.

Húsevés,
nálunk csirkemell és csirkemáj volt eddig próbálva, a csirkemell annyira nem jött be, a máj viszont izlett neki. Na ilyen az én szerencsém, hogy azt meg persze csak hetente max. 1× lehet adni neki.
Hogy a napi fehérjemennyiség meglegyen ezért én sajtot is szoktam reszelni néha a kajájába vagy kap túrót. Ezekre a védőnő mondta, hogy már nyugodtan adjam és szerencsére jobban meg is eszi, mint a húsit.

Sikerült jó hosszúnak lennem, de szerintem még így iskimaradt csomó minden, amit akartam írni!

meteor
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?