Új privát üzeneted érkezett!



Gondolom,az látszik azért a képeken,hogy lassan 3 kiló lesz a lányka?!
Akkora buci pofija van,hogy hihetetlen! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 

 
 

Úristen, Marcsi, így megy az idő? Már a 6 hetes kontrollra mész? Jaj, de jó már Neked, miránk még ez aa nem túl kellemes rész is vár. Pont tegnap látogatatott meg barinőm, akinek tavaly márc 27-én született a kislánya ( ez a dátum még nálam is jó lehet ), és felkészített 1-2 gáz dologra, na rögtön elkezdtem nem várni a szülést, maradhat még bent Esztike nyugodtan. Bár ez az állapot sem túl jó, mert ma már nem tudtam a leves fölé hajolni az ebédlő asztalnál, ezért úgy ettem, hogy fel kézzel magam elé vettem a tányért :lol:

Hát, Szabikámnak még nem nagyon megy az alvás, pedig ma éjszaka is feláldoztam magam és mondtam neki, hogy húzzuk ki a nappaliban a kanapét, majd alszok ott, ne zavarja még az állandó pisi járatom sem, de még mindig nem aaz igazi, majd megszokja pár nap alatt, más választása úgysincs :lol: :lol:

Fanni, Te aztán jól eldöntötted, hogy mikor jön a Baby, legalább letesztelheted, hogy hallgat-e Rád :wink: Annak, hogy nem vizesedsz, pedig nagyon örülj, én eddig nem tudtam, hogy mi ez, amíg nem éreztem a saját bőrömön. Így viszont reménykedem abban, hogy szülés után már nem fogok, hanem lemegy rólam.

Akkor holnap jó ctg-zést Nektek, sztem lassan már én is megyek majd az elsőre, 8-án doki, aztán utána kezdődik nekem is. :shock:

Kép
ire81
 
 


Jaj, közben jöttek képek Pankuciról!

Még mindig csodasszép! :lol: És tényleg, hogy megnőtt!

Mondtam már, hogy tiszta Andris? Sztem már mondtam :lol:

Kép
ire81
 
 


Marcsi, aztaaaaaaaaaa, mekkorát nőtt!!!!!És milyen kis tündér!!!! :lol: :lol: :lol:
Jaj de jó neked mér a kontroll jön. Bárcsak én is ott tartanék már.Addig még szülni is kell... :shock: :shock: :shock:

Fanni, ha közben rugdos ababa, az sajna nem számít. Tavaly én is örültem, hogy aztaaa 80-as fájás és nem érzem. :shock: Aztán mondta a doki, hogy ezek nem fájások. Onnan lehet tudni a fájást, hogy fölkúszik vmeddig és ott nem csúcsosan elindul lefele, hanem laposan kitart. Na ilyet még nekem se produkált Lilluci! :shock:
Nekem pont ma éjszakás a sznőm. Én is úgy félek, hogy mi van, ha reggel indul be vagy bent tartanak és Ő nem lesz ott, mert alszik... :shock: :shock: :shock: A dokim meg ügyeletes holnap, így azért gáz lenne.

Reni, Szabinak sok álom manót küldök, hátha segít!!! :lol: Bibunál bevált. :wink: A levest én is a hasamon kitámasztva eszem...sőt most már szinte mindent, különben bevág az asztal vagy leeszem magam. :lol: Totál gáz vagyok!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Igen, gondoltam, hogy ez még nem olyan fájás.. mert nem fáj.. :lol:

Reni, próbálj meg arra figyelni, hogy semmi sósat ne egyél.. tényleg semmit.. én már hónapok óta nem teszek sót semmibe.. és igyál sok vizet.. mert ha kevésnek érzi a szervezet a folyadékot akkor elkezdi raktározni... aztán persze lehet így csinálod és akkor is vizesedsz.. :?
vigasztaljon, hogy szülés után majd látványos lesz a súlycsökkenés! :)

Marcsi, tiszta hülye vagyok.. most már emlékszem hogy beszéltünk erről.. oxyról.. :oops:
Tényleg nagyon sokat nőtt Panka! :)
Eleinte én is úgy láttam, hogy teljesen Andris, de az első képen most rád is hasonlít! :)
Vendég
 


Na a telihold meghota a hatását ÉS..........Olyat aludtam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Elmúlt minden fájásom és remekül érzem magam. nem lesz ebbl még szülés... :lol: :lol:
Ma délben ctg, utána Anyumnál vagyunk, nem tudom mikor írok, ne aggódjatok és ne lelkesedjetek :lol: :lol: :lol: :lol:

Én is akartam írni, csak elfelejtettem, hogy sztem is inkább tiszta Marcsi. :D

Na mindenki egyben van még?????Telihold kire hogy hatott???? Rám jól, mert olyan jó kedvem cvan és olyan energikus vagyok, mint már rég. :lol:

Na indulok lassan! Jók legyetek!!!
Vendég
 


Sziasztok

Én vagyok, majd később jövök, mert egy csomó dolgom van.

Na ne is beszéljünk a teliholdról... Nekem majdnem egész este fájt a hasam, és 3ig el se bírtam aludni, jah és fél 9kor már fent voltam, ma nagyon nyűgös vagyok.

Na majd később jövök
Jók legyetek :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Panka nagyon szépen növöget és nagyon cuki :)

Én voltam már ctg-n. Minden rendben van. A kenetminta persze megint Coli. Már kicsit unom ezt a colit. Megint felírt az ügyeletes doki Zinnatot. Nem tudom beszedjem-e. Olyan tanácstalan vagyok. Ennyi antibébit nem akarok bevenni. Szétmegy a belem :S

Voltam a varrónőmnél kész a pelenkázó szivacs meg minden. Össze is raktuk és tök jó :) kis rózsaszín :P
Mondta a varrónőm, hogy látszik a számon, hogy meg van duzzadva és 1 hét múlva szülés lesz szerinte. Igazából észrevettem két napja, hogy duzzadt a szám és kicsit az arcom+ vizesedik a lábam. Olyan laza zokni volt rajtam és amikor levettem ott volt a nyoma vagy fél óráig. Hát eléggé gáz. Eddig elkerült minden baj, erre itt az utolsó pár hétben meg tessék. Mitől van ez a vizesedés? Az ujjamra sem jön fel a karikagyűrű :(

Este vannak görcsök meg nappal is volt, meg elég szeles a rendszer :S most ez az új. Olyan rossz. És nem is eszem olyat amitől az kell, hogy legyen :D :D

Reni nekem is alig mozog Jázmin, de vele minden oké. Sztem nem kell aggódni. Elég ha érzed a napi kis mocorgást és onnan tudod, hogy jól van.

Jázmin olyan lesz mint az apja rögtön alszik. Nem lehetett ctg-n sem felkelteni pedig rázták a hasam és egy két mocorgás után újra visszaaludt :D :D

Szilvi nagyon el vagy veszve.

A telihold nálam sem indította be a szülést :) Fanni?

Borsooról tudtok valamit?

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk sincs semmi! :)
Sokat keményedig a hasam, néha görcsöl is, de már három napja ezt csinálja..
Anna szerintem inkább legyél túl rajta, szedd be az antibiotikumont bármennyire is nem szeretnéd (én is utálom) csak vegyél még hozzá valami probiotikumot.. mert utána még jobban fogsz puffadni.. :S
de magától nem fog elmúlni..
Mi ez a coli?
Vendég
 


Anna! Utána olvastam a coli baktériumnak!!
A babára nagyon veszélyes!!!
Vendég
 


Anna,szerintem is érdemes komolyan venni ezt a dolgot és beszedni az antibigyót! :shock:
Elhiszem,hogy utálod,szerintem mindenki így van vele,de a babáért azért megéri túltenni magad az undoron.
Szedj mellé+utána normaflore-t,meg probiotikus joghurtot vagy hasonlót,ahogy Fanni is írta.

Azon meg ne lepődjön meg senki,hogy a célegyenesben minden nyűg előjön!A szervezet készül az újabb nagy változásra,a szülésre,tejtermelésre stb.9 hónap után újra "egyedül lenni"a saját bőrödben-ez azért nem piskóta! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekem még elég sokáig olyan furi volt,hogy nem éreztem a mocorgását többé a pocakomban...néha szinte hallucináltam,hogy még mindig ott van... :oops: :oops: :oops:
És persze a hülye hormonok majd teljesen felforgatják megint az egész rendszert...

De jó már túl lenni ezen! :lol: :lol: :lol: Na jó,nem szemétkedem,úgyis nemsokára ti is túl lesztek rajta! :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Fanni megkérdeztem az orvost és azt mondta, hogy ez a babára nem veszélyes. A szülésnél meg egyáltalán nem számít hogy van vagy nincs. De azért persze be fogom szedni. Nekem a terhességem legelejétől van ilyen coli kis mértékben és valahogy nem tudják elpusztítani semmivel. Ilyen az én szerencsém. De gondolom ha a babára veszélyes lett volna nagyon akkor azért még több dolgot elkövettek volna az orvosok, hogy elmúljon.

Én is most olvasok utána megint, mert már egy csomószor utánaolvastam, hogy megnyugodjak nem lesz semmi baj!
Vendég
 


Az a legérdekesebb, hogy semmi tünetem nincs. Épp ezt mondtam a dokinak is, hogy nincs tünetem. Nem viszket, nem csíp nincs hasmenésem meg semmi.......és mégis mindig találnak valamit. :(
Vendég
 


Szilvi a múltkor írtad, hogy neked is találtak valami cocusos bacit. Nekem az nincs, de itt találtam pár dolgot róla, ha van kedved olvasd el. Lent van, mert a cikk elején valami filmről írnak :D

Megyek kiváltom a zinnatot. Ja képzeljétek a penicilinre érzékeny vagyok, bedagadok tőle és az ügyeletes először azt írta fel :S ha nem mondom akkor elküld azzal. Nem semmi. Így Zinnatot írt fel. Azt már vettem be egyszer erre. Remélem hatni fog.
Olyan kellemetlen az ilyen fertőzés. Csak néznek rám mintha nem lennék tiszta vagy nem tudom :S vagy csak én haluzom ezt be :S

Na nem untatlak benneteket tovább. Azért köszi az aggódást. Megyek, mert ma tesómnál pizsipartyzunk :) már ha nem leszek ideg a colitól :( kicsi Jázminért aggódom csak.
Vendég
 


Én még egyben, de a dokim szerint a héten babázunk. :lol: Nem tudom mi lesz. Most úgy váltunk el, hogy ha nincs semmi, akkor csütört :lol: k tali, de szte lehet addig is talizunk. Na nem tudom. Idáig azt mondták, hogy nem is akar megszületni, most meg rögtön már itt van??? :shock: :shock: :shock: Mondott Ő is egy koktélt, amit a sznő is fölírt, de én még fosizok ettől, hogy ismét szüljek... :shock: :shock: :shock: :shock: De ha érdekel vkit, szívesen leírom. nekem azt mondta, hogy ha ma este megiszom reggelre meglesz Lillus...

Anna, sztem is vedd be a gyogyót, tudom, hogy rossz. Már csak pár nap, hét és utána ezek tényleg nem lesznek már meg, hidd el. Kitartás!!!

Szilvi, most pihizz, míg tudsz!!! :lol: :lol: :lol:

Marcsi, ilyenek nekem is voltak Bibu után. Tiszta vicces, nem???? ÉN néha totál hülyének éreztem, mikor úgy éreztem rúg és még meg is fogtam a hasam, ami totál löttyedt volt...Na akkor kapcsoltam. Neked amúgy visszament már a pocód? Nekem nagyon nehezen m,ent vissza. Betartotta a hónapok előírást a szervezetm! :roll: Most remélem hamarabb visszamegy, bár már nem reménykedem benne. Szopi hogy megy? Alvás? Mikor mész a kontrollra? Viszed Pankust?
Vendég
 


Eszti, engem érdekelne a koktél! Bár esze ágában sincs meginni, csak kíváncsiságból! :)
Én valami barackleves, barackpálinkás valamiről hallottam...
Mi most jöttünk ctg-ről.. semmi...
Szerdán néz meg a doki..
Vendég
 


Egy pici pocc van,de csak azért,mert fogynom kéne... :lol: :lol: :lol:
Tudjátok,írtam anno,hogy még a terhesség előtt elég sokat magamra rántottam,sajnos...most nem megy a fogyókúra,a szoptatás,fejés miatt állandóan éhes vagyok sajnos.
A hiúságomnál pedig sokkal erősebb bennem a vágy és elhatározás,hogy Pankócka anyatejet kapjon legalább 6 hónapos koráig.
Szóval fogyózni majd csak akkor szeretnék,ha már nem szoptatok.
A szopi megyeget,bár néha elég bután csinálja,annyira behergeli magát a nagy cici-keresésben,hogy utána már csak piheg és forgatja a kis szemeit,mikor a szájában van és csak szívni kéne.Néha egy óráig is eltart,amíg jóllakik...

A dokit majd csak holnap hívom,hogy időpontot kérjek a kontrollra.Panka valószínűleg itthon marad apával,mert nincs autónk és BKV-val nem akarom magammal cűgölni.

A déli szopi után voltunk kint az udvaron,nagyon jól érezte magát a csöppedvény,toligáltam a babakocsiban,végig alukált...
Kár,hogy holnaptól megint sz@r idő lesz állítólag... :(

piki
 
 


Jó reggelt!

Én mára bevállaltam Bibu oltását (15hós kombinált), mert azt hittem mire megszülök, ezt már letudjuk, erre tegnap mondta a védőn, hogy egy-másfél hét múlva is kijöhet rajta a nyavalya. Na de jó!!!!! :shock: :? Éssss ma egyedül kell mennem, mert Apa dolgozik. Jó kis 45 perc oda és vissza. Én nem is értem miért ide tartozunk, mert sztem közelebb lenne a másik. :shock:

Fanni. A koktél: 2dl sbarack és 1ekanál ricinus. Azóta mindenki mondta nekem, hogy plussz kell bele fél dl pálinka v. vodka, de őszintén az nekem nem szimpi...Mit tehet szegény picurral???!!! :shock: :shock: :shock:
De az is lehet, hogy csak tőlem sajnálják a piát???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pedig én már néha úgy innék vmit (tudom, mint egy alkesz. :lol: )

Marcsi, nálunk ma hétágra süt a nap, csak a fejem akar szétseni, de ezt nem tudom mit jelent, mert terhesen sosem fáj... :shock: de a gyerek még bennem van. :lol: Szóval lehet jön még vmi, de most nagyon jó az idő. Én is csipáztam a levegőn altatást. Nálunk Bibu csak olyankor aludt. :lol: Most még semmit sem tudok, hogy mi hogy lesz, mert minden olyan kiszámíthatatlan. Az bizti, hogy sokat kell velük majd kimennem, mert Bibu mostanában szokott rá arra, hogy minden nap menjünk. :? :? :? Na ez nekem annyira nem jó már és nem tudom mi lesz.,ha megszültem :shock:

De lehet nem most kéne ezen filóznom?! Most már tök mindegy, mi???!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na indulunk megyek! :lol:
Vendég
 


Marcsi és a szoptatás miatt nem csúsznak le szép lassan a kilók??
Ma reggel ezzel vigasztaltam magam, mikor láttam hogy már +15 kilónál járok... aztán lemértem a hasam az nem lett nagyobb, majd a mellem az sem... majd a combom és a fenekem.. és rögtön megtaláltam hová jöttek a plusz kilók :oops: :oops: :oops:

Eszti vajon minek a sárgabarack a ricinushoz?? Gondolom akkor a ricinus ami megindítja.. azt hiszem én is erről hallottam, csak pálinkával.. Gondolom durva hasmenést csinál és attól indul meg a szülés..
Vendég
 


Fanni,remélem,hogy a szoptatás azért levisz valamennyit.
Most kb.mínusz 3 kiló vagyok ahhoz képest,amivel a terhességet kezdtem-tehát a nagy zabálás ellenére legalább nem hízok! :lol:
Már ez is valami... :oops: :roll:

Eszti,sikerült elintézni az oltást? És odáig tolod Bibut a babakocsiban?
Az jó kis edzés...talán még a kistesó kijövetelére is rásegít! :lol:
Kíváncsi vagyok,mikor szülsz,ha a dokink ilyeneket jósolgat.Amúgy baromira sajnálom,hogy nem vele szültem...
A nap nálunk is sütött reggel,most persze már kezd beborulni... :(
Az a baj,hogy a reggelt meg jól elszüttyögtem...Panka fél9-től negyed10ig evett,még utána tusoltam,ágyaztam,reggeliztem stb.,aztán nekiláttam porszívózni,mosni stb.És mindjárt lehet szoptatni újra...talán nem lesz annyira pocsék az idő még utána sem...mindenképp szeretnék kimenni,kicsit tovább,mint tegnap...

piki
 
 


Na megjártuk a 25 perces utat 1óra altt, azóta kivagyok....Itt pihegek, nem bírok szinte mozdulni. Most nagyon nehéz már minden. Pedig ma még mennem kell a Brendonba is... :shock:

Fanni, ha nem hiszel a hülye babonákban, akkor szoptatás tényleg fogyaszt! Én sajna hittem, így én akkor rántottam vissza +10kg-ot (ha nem többet). Én most nem akarok hinni bennük, mert sokat olvastam utána és igaznak tűnik, amit írnak. Azt írták, hogy az egy baromság, hogy puffasztó kaját nem ehetsz, mert akkor ha ez hatna a tejre, akkor pezsegnie kéne. :lol: És van benne ráció, ha belegondolsz, hiszen a te bélcsatornádnak nincs köze a melledhez. Én most szinte csak gyümin és zöldségen akarok élni, de nekem jelen pillanatban 40kilót kéne leadnom. Jó ez szülés után kb. csak 31 lesz, de ez sajna nekem már egészségügyileg és nem esztétikailag gond. Nem épp jóa csípőficamomnak meg a lumbimnak... :?
Azt nem tudom minek kell a sbarack...a hatása a dokim szerint ,eg az, hogy segíti a bélmozgást és ez elősegíti a méhtevénykedések aktívítását. Én csak azt sajnálom, hogy tőlem még a piát is sajnálják... :shock: :shock: :lol: :lol:

Marcsi, igen, most inkább toltam a babkocsit, de pont ezért a nagyot vittem magammal, mert azt könnybebb tolni és fél kézzel is lehet... :lol: De mostanában már tök lazán sétál 2 órát is, csak nem tudtam mi lesz a szuri után és tegnap is az eső elkapott minket és 15percig futottam vele a jégesőben. Utána kivoltam... :? Éééés, még ezek után sem szültem meg. Pedig már annyian megszültek, akik mögém voltak kiírva, de nálam negyon jól érzik magukat a csajok... :lol: :lol: :lol:
Én is sajnálom, hogy nem sikerült a dokinknál szülnöd, én most már (főleg, hogy tudom milyen nála szülni) kibuknék, ha máshol kéne...Mint egy drogos, úgy függök tőle. No és a sznőmhöz is. Tegnap, hogy nem volt ott, olyan kis elveszett bari voltam... :cry: :cry: :cry: :cry:
Remélem csütörtökön ott lesz.

Reni, megint csöndben vagy!
Borsooért meg egyenesen aggódom!!!!
Szilvi, Anna, Manojoco, tessék jelentkezni kivel mizu!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én ma voltam a gyermekorvosnál ahová én jártam régen :D hogy elvállal-e bennünket, hogy a gyereket hozzá vinném és igent mondott. Írnom kell egy sms-t ha megszületik + egyet, ha itthon vagyunk és kijön megvizsgálni házhoz a csöppem. Nagyon rendes nőci. Nem hozzá tartozunk pedig közelebb van mint a másik :D

A védőnőt megkérdeztem a fülbelövéssel és ha 2 hós lesz akkor ők beteszik neki :) szóval ez is megoldva :P

Kiváltottam az antibébit és tegnap meg ma már be is vettem. Nemsokára megyek vásárolni actíviát. Kell a joghurt.

Itt szép az idő csak fúj a szél.

Hétfőn megyek ctg-re megint.

Fanni neked mit mondott a dokid, ha Balázs nem akar kibújni megindítják a szülést a héten? Vagy nem mondtak semmit?

Én is örülök, hogy választottam dokit+szülésznőt. Nagyon rendesek velem :) még jó :D

Ez a szoptatás igen én is hallottam, hogy nem szabad borsót meg babot és ilyeneket enni, mert a picinek fáj a hasa utána. Nem értem ez miben nyilvánul meg? Mármint a bélnek mi köze a tejhez? Na mindegy.

Eszti a nyákdugó az ilyen véres vagy milyen? :S sajna még nem tudom :D

Ctg után titeket is megnéznek ultrahangon?

Kép
Vendég
 


Eszti próbálj meg pihenni. Ne erőltesd meg magad. Könnyű mondani :S

Ti hogy alukáltok mostanában? Én tök szuperül :D

Kép
Vendég
 


Hát igen Marcsi.. már a kicsinek is örülni kell!! :)
Régen én is mindig azt mondtam hogy azért fogyózom hogy ne hízzak el :lol:

Én már nem tudom miben higgyek.. mindenhol mást olvasok a szoptatással kapcsolatban.. de azt gondolom ez babafüggő is.. én elhiszem hogy változik az anyatej az ételek hatására és azt is, hogy a puffasztó ételektől ő is felfújódhat.. de szerintem minden babának (ahogy minden embernek) más az erre való érzékenysége..
Az biztos, hogy ha minden filozófiát be akarok tartani akkor semmit nem ehetek majd..
de azt gondolom, ha kell is valamennyire diétázni, ez csak az első pár hétre vonatkozik.. aztán szép fokozatosan már ő is rááll..
Nem is akarok belegondolni, hogy majd nem ehetek epret, meg málnát... az apró magok miatt..
A hüvelyesekre, teljes kiőrlésű gabonákra meg nekem amúgy is nagy szükségem van, mert nem eszem húst.. Nem tudom csak tejtermékekből pótolni a fehérjét.. Arról meg nem is szólva, hogy olyan elmélet is van, hogy ezek sem jók.. :shock: :roll: :roll:

Anna, hirtelen meglepődtem, hogy milyen antibébit váltottál ki :lol: de már rájöttem hogy az antibiotikumra gondolsz.. nem fogamzásgátlóra.. :lol:
Még nem mondott semmit a doki.. csak annyit hogy ha szerdáig nem indul meg, akkor majd szerdán megvizsgál, nézi a keringést.. és majd akkor megbeszéljük.
Én is nagyon jókat alszom! :D
Vendég
 


Most már én is kezdek arra hajlani,hogy inkább egyénfüggő,melyik baba lesz pocakfájós és nincs túl sok köze a kajához,amit megeszünk.

Pankánál minden nap előfordul,hogy nyüszög egy kicsit aztán vagy önerőből vagy egy kis torna hatására pukizik párat és minden oké-függetlenül attól,hogy én mit ettem.Én persze próbálok semmi puffasztót nem enni,nem csak miatta,magam miatt is,ennek ellenére szinte minden nap van ilyenje.Szerencsére nem jár nála nagy szenvedéssel,pár perc alatt túl van rajta és elégedetten vigyorog. :lol: :lol: :lol:

Használtuk nála az Infacol nevű szert,most pedig kipróbáljuk az Espumisan cseppeket is-de ugyanaz történik így is...
Szóval szerintem bármit ehetnék...sokat nem változtatna...de tudom,hogy vannak nála jóval érzékenyebb babák is.

Én is szeretnék nagyon jókat aludni! :lol: :lol: :lol:
Ez az egyetlen,ami nagyon hiányzik:egy jó kiadós alvás,nem ez az 1-1,5 órás szenvedés,amit most nyomok... :?
Na majd...egyszer...

Végül sikerült kimennünk sétálni,egy órát mászkáltunk,nagyon jól esett...Panka is tök jót aludt-bár amúgy se rossz alvó... :lol:

piki
 
 


Mindennek megvan az előnye.. te már túl vagy a szülésen... mi meg jókat alszunk!! :lol: Na ugyan már nem sokáig... :? vagy most örüljek?? :D :D

Reni, Szilvi, Borsó, Monojocó hogy vagytok???
Vendég
 


Szuper, elveszett amit írtam :twisted:

Na, majd akkor később jövök még, most kell a gép Szabikának, dolgozni akar... :?

Kép
ire81
 
 


Nagyon brutál délutánom volt. Még kinéztem a Neten, hogy melyik Brendonban van a mellszívóm , amit szeretnék. Apa hazért nyomás. Ott meg közlik, hogy haha milyen vicces, pont most vitték el azt az egyszemet!!!! Na, olyat dühöngtem a nőnek. Mondtam neki, hogy ebben csak az a fasza, hogy nagyon gondolkodtam a Minimanon, de az csak Zuglón van és ez "közelebb" volt. (m5-ös). Erre mondja a Nő, hogy hát semmi gond, mert berendeli (7ugyanis a raktár tömve van velük ) és akkor pár hét és itt van.Mondom, oké, de nincs annyi időm..Majd mondta semmi gond, befekszem a kórházba és majd Apuka elfut érte...vagy ha hazajöttünk, majd eljövünk...Mondom, ja, addig meg éhen hal a gyerekem!!!!
Most tök király holnap Apával kezdhetjük a napot, mert fél9-kor Apehozik, aztán kitud vinni Zuglóba....ÁÁÁÁÁÁÁÁ, holnap is hulla leszek!!!!!!

Fanni, a pici magosakat, csak a baba nem eheti, te nyugodtan. Én mindent ettem tavaly gyümikből és kutya baja nem volt. Sőt Anyum mesélte, hogy Ő adott nekem epret, csak meghámozta nekem... :shock: Na én mondanom sem kell, hogy mondtam neki, hogy én tutira nem fogok hámozni sem...Idén is furi lesz, mert Bibu már mindent ehet, és Lillusnak meg ,majd itt kell küszködni ismét, hogy mit lehet meg mit nem.

Marcsi, azt tudod, hogy az Infacol hatása úgy mükszik, hogy 1hét után? És eleinte lehet r :shock: osszabbodik tőle?Nekünk is meg sógornőméknél is így volr, viszont 1hét után tényleg használt.
De jó, hogy ti már sétiztek. Én pont ma hallgattam ismét, hogy 6hétig sehova....Na ja! Majd ha fagy!!!!Én max. 2hetet maradok itthon bezárva, utána megyek... :lol:

Na tiplizek, mert Anna a kérdésedre a válasz, én is Istenien alszom (főleg a telihold utántól). Bocsi, Marcsi!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
De már nekem is csak ez a hét marad... :? Bár ma mondtam Apának, hogy tiszta pihi lesz az a 3nap a kórházban. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Három nap a kórházban ne is mondd, már most kivagyok tőle. Olyan rossz lesz ott bent egy csomó nővel egy szobában főleg, ha barnák is :S :S Van három ágyas meg kilenc ágyas szoba. Én amilyen szerencsés vagyok tuti a kilencágyasba tesznek. Amúgy ez a három nap, hogy van? Bemegyek első nap szülni. Utána van még egy nap és másnap már a harmadik napon mehetünk is haza? vagy a negyedik napon délelőtt engednek ki? Ezt annyira nem értem :D

Megnéztem a Barátok köztöt, hát mit ne mondjak szétröhögtem az agyam :D nem semmi jelenet volt :D :D

Mostanában azt kérdezgetik tőlem, hogy lesz-e segítségem a hat hétben vagyis az elején? Mondom gondolom igen :D anyuék csak benéznek néha :D nem tudom annyira kell a segítség? Mert itt már ijesztgetnek, hogy nem alszom amúgy semmit stb.stb...Nektek lesz segítség? Meg hát itt van apa is :)

Olyan izgi, hogy a héten ti már babáztok :) remélem lesz erőtök leírni a szülést meg a többit :D mert lassan én is szülni fogok :D

Na megyek elteszem magam holnapra, mert jön a védőnő :S

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én még mindig egyben. :? Sztem sose fogok megszülni...Semmi fájás vasárnap óta, se egy keményedés... :roll: Nem tudom mi lesz. Nekem holnap van ctg-m, kiváncsi vagyok mi lesz. De van egy olyan érzetem, hogy SEMMI!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Anna, én Bibuval úgy voltam 3napot a kórházban. hogy én voltam Hóferhérke (érted?). A mellettem levő ágyon 16 éves volt a csaj, a másik meg 20, de a másodikkal. :shock: Sztük én túl öreg voltam. :lol: (27) Ne tudd meg, az a 3nap maga volt a pokol...Én azért könyörögtem, hogy legyyenek ott a rokonaik, mert akkor legalább nem kellett hallgatnom a hülyeségeit. Mert a fiatalabb másnap elment én meg 2napot maradtam a másikkal... :evil:
Na, azóta nem mondja rám a családom, hogy milyen kis kényeske vagyok, hogy egyágyas szobát akarok. :evil:

Fanni, jó ctg-ést!!!!
Reni, nem jöttél vissza tegnap este. Várjuk ma a beszámolót!
Szilvi? Rég nem voltál te sem.
Manojoco-t és Borsoot meg sem említem... :wink:

Na megyek folytatom ma azt a @&#&>>& mellszívó kajtatatást!
Vendég
 


Sziasztok!

Látom még mindenki egyben van voltam fent olvasni de nem volt időm irni meg aztán ügyesen vagytok és mindenre kaptatok választ.
Én nekem is a kenet vizsgálatnál találtak valamit és én Klion kupott kaptam hogy ha a baba természetes utón születik meg ne kapjon fertőzést.Mondanom sem kell olyan kelemetlenül éreztem magam soha nem volt semmi ilyesmim.

Mellszívó nekem ezt ajánlotta a védőnő Amnings Pump ma szerzi be apa.

Az oviban egy-két ovónőnek hányásos hasmenése van + pár gyereknek is és a kisfiam is elkapta .
Szerda hajnal 2-kor elkezdet hányni alig bírtam kivinni a wc-re aztán 3-óra volt mire kimostam mindent ami olyan lett és 3 útán újra kellett neki :( és én újra kezdtem a mosást és takaritást .
Aztán még 5-kor,7-kor ,8-kor a dokinál de már epét hányt szegény ugy sírt annyira sajnáltam aztán még 11-kor .
Kapot kupott hányásra de nem igazán akart okés lenni igy hívtam a Heim pál kórházat ott mondták hogy 15 percenként adjak neki egy kávéskanál jeges vízet ha 1 óra múlva sem múlik el a hányás vigyuk be a kórházba. Hálistenek sikerrel jártunk aztán a kávéskanál útán a teáskanál jött aztán az evőkanál.
Már nem mertem bemenni a szobába mert folyton azt kérdezte ihat-e annyira szomjas volt , ugy örült este az 1 szem főtt krumplinak meg a ropinak.Napi 1/5 2 liter folyadékot is megszokott inni.
A ludtam vagy 2 órát és estére meglett az eredménye nem volt elég tejem szegény babám olyan ideges volt de már nem jött semmi neki hiába adtam neki oda a cicit .
Vésztartalékra a gyerek orvos irt fel egy doboz tápszert ha esetleg megszorulnánk akkor adjunk neki kiegészítést. :cry:
Ja és a gyerekrendelőbe összeszedtem valamit annyira fáj a torkom .

Jaj ne haragudjatok jó sokat írtam még most is hulla fáradt vagyok .

Majd jövök és nézzem hogy ki kezdi meg a sort jaj de jó lesz mindenkinek

sziasztok

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok!

Monojocó, jobbulást kívánok az egész családnak! Jól összejöttek a dolgok.. :( :(
Most tényleg van egy ilyen hányós, hasmenős vírus.. :(

Eszti, miért nem rendelitek meg? házhoz szállítják a minimanóból is.. vagy lehet már az is késő lenne? és biztos ami biztos... ?

Nekem még szopis melltartót kell vennem...

Anna, remélem szép idő van nálatok is!! Itt hétágra süt a nap!!! :lol:

Délben megyünk be a kórházba.. ma már néznek méhszájat, meg keringést is.. majd beszámolok!
Vendég
 


Sziasztok!

Itt is süt a nap :)

Nemrég ment el a védőnő. Nem sok hasznát veszem :S na mindegy.

Manojoco jobbulást nektek. Itt is van ilyen vírus. Nem hiányzik, hogy pocakosan elkapjuk.

Eszti elhiszem, hogy rossz volt a kórházban :S három nap ilyen emberekkel :S Ők nem gondolkodnak, hogy fiatalon szültek-e :D :D

Én vettem pamut bugyit és tenát. Erre a védőnőm meg miért nem veszek hálósat? Mondom azért, mert olcsóbban kijött a pamut bugyi mint a hálós és ha kell azt is eldobhatom. Mondta, hogy bent a kórházban nem örülnek a pamutnak. Mondom ha örülnek ha nem ez van. Esetleg, ha nem tetszik nekik adjanak :D :D hálósat.

Ma palacsintát sütök :)

Fanni estére számolj be, hogy mi volt :)

Szilvi nagyon el vagy veszve. Remélem nincs valami baj. Legalább egy sort írj.

Borso? Reni?

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Na itt vagyok végre, csak tegnap már elkezdtem írni, amikor megérkezzett Apóspm látogatóba, így itt hagytam a félbehagyott irományt és mire visszatértem, a rendszer már kiléptetett és elveszett minden :cry:

Én még mindig próbálom kipihenni a költözést, de úgy olvasom, máshol is zajlik az élet ezerrel.

Manojoco, remélem, már jobban van a kisfiad, illetve vagytok mindannyian egy fokkal!

Fanni, Eszti, jól betartjátok a kiírást :lol: , és azon csodálkozom, hogy milyen türelmesnek tűntök, én már elég nehezen bírom, az alvás az utóbbi napokban Veletek ellentétben egyáltalán nem megy jól, már húz lefele a hasam és ezzel párhuzamosan fáj a hátam is, gondolom, ahogy próbálja a testem kiegyensúlyozni. Meg a pisi járat is eléggé megszaporodott.

Anna, az első pár hétben biztos nagyon kell a segítség, az ember lánya eléggé kimerült még a szülés után, meg aztán a vérzés, gátseb sem a legkellemesebb dolog, sokan azzt mondják, felállni, leülni is nehéz. Ilyen körülmények mellett ott van egy csöppség, akivel bánni sem tudsz nagyon, szóval az anyukák tudnak segyteni az első fürdetésben, öltöztetésben, pelenkázásban. Ha Te profi vagy ebben a témában és még testileg vagy sem kimerült, az állandó szopi mellett már nem fog időőd jutni olyan dolgokra, mint bevásárlás, főzés ( mert enni csak kell, már csak a tejcsi miatt is ), takarítás és a ruhák sem fognak önmaguktól eljutni a szennyeskosártól a szekrényig. Sajnos :lol: Szóval sztem mindenképpen kell a segítség és én igényt is fogok tartani rá. Én vagyok olyan szerencsés, hogy egy városban lakok a szüleimmel, tehát nem kell az, hogy pl egyik vagy másik nagyi beköltözzön hetekre hozzánk, hanem majd naponta eljönnek egy pár órára, délutánra segíteni.

Nálunk a kórház nem 3, hanem 5 nap :shock: :shock: , amit ráadásul úgy szzámolnak, hogy ha csak déli 12 után szülsz, akkor csak másnap kezdik szá,olni, tehát +1 éjszaka. Hurrá, ezért remélem, Esztike még reggel kibújcsizik. Viszont nálunk szerencsére van alapítványi sszoba ( 4 db, ahol külön mosdó, wc, zuhanyzó van csak Neked és egyedül vagy ), amúgy sztem 4 vagy 6 ágyas szobák vannak és a lényeg, hogy A és B oldal, ha értitek mire gondolok, A oldal: hófehérkék, B: minden más :wink:

Szilvi és Borsoo tényleg jól el vannak tűnve. :cry:

Kép
ire81
 
 


Anna, megelőztél! :lol:

Nem mindegy a kórháznak, milyen bugyi van rajtunk? :lol: Ez óriási!

Kép
ire81
 
 


Kiporszívóztam, felmostam, kitakarítottam a fürdőket, felsöpörtem a ház körül.. :lol: hátha beindul valami :lol: :lol:
13-ra megyek a dokihoz...
Vendég
 


Manojocó,én is jobbulást kívánok nektek,a kisfiad puszilom,mert egy hős! :lol:
A kisgyerekeknek ez a létező legsz@rabb szerintem:a hányás,hasmenés...szegénykém... :(

Én is bejártam szülés előtt minden baba-mama üzletet,hogy tudjak szoptatós hálóinget venni,vagy pizsit...ehhez képest a kórházban pont tettek rá egy nagyot,mi van az ember jányán,így a második naptól melegítőalsóban és pólóban nyomultam.Ebben éreztem a legkevésbé feszélyezve magam. :oops: Szoptatós hálóing egyszer volt rajtam és rájöttem,hogy az a legrosszabb viselet,ugyanis az enyémnek nagyon puha pamut az anyaga és mivel azt tanácsolták,hogy szopi,fejés után hagyjam megszáradni a cicit úgy,hogy bekenem a bimbó körül anyatejjel,mindig rám ragadt...azóta se vettem elő...bár a kórházban szoptatni biztos más,mint itthon,ahol csak ketten vagyunk Pankával,max. Apa van még jelen esetleg,ha itthon van...

Barátnőm is azt mondta,hogy kár volt a nagy felhajtásért,a fele dologra se volt szüksége,amit magával cűgölt a kórházba...

Eszti,milyen mellszívóra vadászol? Biztos írtad,melyiknél maradtál végül,de nem emlékszem... :oops: :oops: :oops:

Az elején nyilván jól jön a segítség,ti biztos nem olyanok vagytok,mint én... :oops: :oops: :oops: :roll:
Én a fáradtságtól eléggé antiszoc vagyok és többnyire akkor érzem a legjobban magam,ha csak kettesben vagyok Pankával és senki nem szól bele semmibe.

piki
 
 



Sziasztok

Vagyok ám, csak most a héten sikerül befejezni a konyhát, és azt csutakolom.

Ma voltam ctg, minden rendben, de nem nagyon akart ez a gyerek mozogni, meg ha meg is mozdult, nem lehetett hallani a szívverését. Már most rosszalkodik. :D:D:D

Este jövök még és visszaolvasok, mert most csak gyorsba bejelentkeztem. :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Fanni! Drukk-drukk!!! :D :D :D

Én ma elintéztem a postát, bankot, anyakönyvi hivatalt, mellszívót, kutyadokit. Szóval most értem haza... :? :? :?

Fanni, nem akartam rendelni, mert be kell vinni a kórházba és nem volt kedvem megint a Madellával szarakodni és vérző mellel szenvedni (sajna nekem még a vége fele is ennyire kiszedte). De sikerült itt fönt Biatorbágyon vennem (ők a Minimano beszállítói, reggel jutott eszembe). Most már összeszereltem és kipróbáltam Apán... :lol: :lol: :lol: :lol: Jól van tudom, de vkin muszáj volt... :lol: :lol: :lol: :lol:

Reni, 5 nap!!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :shock: :shock: :shock: :? :? :? Én nem bírnám ki. Elsőnél még talán, de most????A három nap is hosszú lesz Bibu nélkül.
Manojoco, te hogy bírtad a fiad nélkül?
Reni, nálunk is van alapítványi, de esélytelen, mert 10x a túl jelentkezés. :? :? Itt viszont túlzottan is barátásgosak és nincs A meg B oldal.... :? :? :? Na most ne nézzetek szemétnek, de hetekig tudnék mesélni arról a 3napról.
Az alvás majd lesz jobb is, ne aggódj. Ezek hullámzóak. Én úgy figyeltem.

Szilvi, örülök, hogy minden rendben, jó konyha suvickolást...Nem irigyellek... :shock: :shock: :shock:

Anna, olyan vioccesek ezek a védőnők, nem? Ő honnan tudja, mi tetszik nekik és mi nem????Hááááát hihetetlen. s amúgy a dokiknak, nem mindegy, hogy te mit viselsz????Én lehet jégeralsót akarok és kész pasz!!!!

Marcsi, igen, nem tudom emlékszel e pont ezt írtam, anno, hogy a fele úgysemkell, de ezt sztem mindenki maga érzi. :lol: Én ezért nem vettem pl. szopis melltartót, de nekem nem volt szopis hálóingem (most is csak azért van, mert Anya vett), de a bimbóvédő sem kellet, pedig 2-öt is betankoltam (két félté), de látod neked meg kell. Én ezért mindtam, hogy majd adja magát.
Én most Aventosat vettem (elektromosat és lehet kézin is), mert a Madela kikészített. És nekem beszart anno a motorja és nekem ez szó szerint élet-halál kérdés volt a gyereknél. Így most biztire mentem...



na folyt köv. csak lemerülök aksilag...
Vendég
 


Semmi... :(
Ctg-én voltam csak végül.. a doki nem volt bent!!!! Elment a magánrendelésére ( ami eddig csütörtökön volt) és múlt héten még ő mondta, hogy ma bent lesz... ennyit erről.. holnap mehetünk vissza..
Ja meg azért is mehetünk vissza, mert kiderült hogy egyik vérképemen sem nézték a véralvadást.. érdekes hogy a dokinak nem tűnt fel csak a szülésznőnek.. + a szülésznő kérdezte, hogy hol az anesztes papírja.. mondtam hogy én még nem találkoztam aneszteziológussal.. a doki ezt is elfelejtette.. itt mindenkinek kötelező még szülés előtt beszélni vele.. ő megvizsgál és ír egy véleményt, hogy milyen fájdalomcsillapítókat lehet nekem adni.. ill. ha császárra kerül a sor akkor már rögtön tudja kiről van szó.. mit lehet adni...
Vendég
 


Arik vagytok itt a sok hajrával!! :D :D
Talán majd holnap többet tudok..
Vendég
 


Húú, Fanni, tök ijesztő, amiket írtál, mármint, hogy mennyi vizsgálat elmaradt. Persze nem akarlak idegesíteni, még jó, hogy a szülésznőd így a toppon van, és remélhetőleg lesz majd idő még ezeket pótolni, biztos, ami biztos.
Én is be vagyok parázva, mert Ti itt mindenki írtok ezekről a kenetvételekről és pl a tesóm mondta - ugyannál a dokinál szült - hogy neki nem volt ilyen vizsgálat, kiváncsi leszek, hogy nekem csinál-e ilyet jövő héten. Eddig úgy voltam vele, hogy csak ne turkáljon bennem, de most, ahogy olvasom, amiket írtok - hohy pl a baba elkaphat bármilyen baktériumot a szülés közben - talán mégis jobb lenne, ha lenne ilyen nekem is. Na majd hétfőn kiderül.

Lehet, hogy Balázs pont ezért nem akar még kijönni, mert tudja, hogy még jó lenne ezeket a vizsgálatokat megejteni. Orvos lesz ebből a gyerekből :lol: :lol: :lol:

Kép
ire81
 
 


Na bocsánat, csak aztán Apa lenyúlta a gépem (de nem baj, mindjárt meg van az új gépem és akkor majd már remélem nem lesz ilyen), aztán meg még elmentünk pár dolog után rohangálni... :? Nem sok sikerrel! :?

Szegény Fanni, akkor te sem voltál ma túl eredményes! Ez olyan rossz... :? :? :? Holnap én is ctg-em. Mi ma Apával azt beszéltük, hogy szerintünk jövő hét eleje lesz, mire Lillus úgy dönt végre kijön, bár Apa már nagyon várja!! !!!!Már kezd türelmetlen lenni. :lol: :lol: :lol:

Manojocó, hatalmas nagy gyógypuszi szegény kisfiadnak! Nagyon rossz lehet nek én felnőttként is kivoltam ettől a betegségtől. Viszont furi, mert nekem meg innom kellett volna és belőlem az is kijött, és nagyon sokat szenvedtem, hogy bent tartsam. De végül a 3. nap sikerült, de addigra már úgy megijedtem, mert beakartak vinni a kórházba... :? Viszont ez hamar lemegy, remélem nálatok is. Gyógyulgassatok, te meg ne odegeskedj, tudom könnyű mondani. Drukk-drukk!

Na megyek, nemsokára dr.House, aztán Feleségek, még utoljára megnézem, utána tutira nem lesz semmi ilyesmi, mert hulla leszek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jaj, de kiváncsi vagyok milyen baba lesz Lillus, meghogy Bibu hogy fog reagálni. Bár mostmár nem kell sokat várnom... :lol: :lol: :lol:

Na, jó éjt!!! Jó pihit mindenkinek!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

http://video.miner.hu/v/a1e8720adaeb1b9 ... 24898a03f9

Olyan édi kis video. Lehet láttátok már!

Kép
Vendég
 


Nővérem most festette :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.09 17:14-kor.
Vendég
 


Fanni nagyon ari a pocid :D ez nagyon jó :D

Kép
Vendég
 


Sziasztok

Most (megpróbálok) reagálni mindenre. Délután kicsit bealudtam, olyan jó volt. :D :D :D

Marcsi nagyon cuki Panka! :lol: :lol:

Reni szerintem kérd meg az orvosod, hogy vegyen le egy kenetmintát legalább most ha eddig nem tette, nehogy szülésnél derüljön kis hogy valami nincs rendben, mert a streptococcus fertőzésnél nekem semmi tünet nem volt. :?

Anna én is penicillin érzékeny vagyok, a streptococcus fertőzésre azért kaptam Dalacint, most meg a Canestent mondta a doki.

Nem tök mind1 hogy milyen bugyit visel az ember a kórházban? Hát ez vicces. :lol: :lol: :lol:

Manojoco jobbulást kívánok a kisfiadnak! Remélem hamar kijön ebből a nyavalyából, szegénykéket még jobban megviseli mint egy felnőttet. :?

Fanni jófej a doki hogy nincs ma bent, mikor megbeszéltétek. :?

Nálunk is 5 nap a kórház. Mondjuk én csak örülök neki, legalább kicsit kimozdulok itthonról, meg nem idegeskedem. :)
A segítséggel kapcsolatban ugye mi együtt lakunk anyósékkal :? (igaz külön szinten), meg Anyum is itt lakik nem messze, de én nem szeretném, hogy akármelyik rokon is a nyakamon lógjon egész nap, főleg nem anyós. Már most kivagyok. :( Nekem nem kell segítség, ha már egyszer bevállaltam a gyereket, akkor az én problémám hogy megoldjam a gondokat, és ha valamit nem tudok, akkor úgyis szólok, vagy tanácsot kérek. Na meg azt sem szeretném, hogy ellássanak mindenféle "jó tanáccsal" , szívem szerint ha megszülök elbújnék a világ elől 1-2 hónapra, hogy csak 3an legyünk (baba, Bazsi meg én), nem szól bele senki semmibe, és legalább mi is jobban megismernénk a gyereket, nem az lenne hogy valaki mindig pampol mert én ettől tök ideg leszek.
Bocsi a panaszkodásért! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Most az elmúlt napokban így is olyan furi a közérzetem, nincs étvágyam, nem kívánok semmit, de akármit is eszem meghajt. :?

Köszi Csajok a tanácsokat a fertőtlenítéssel kapcsolatban. :D

Akartam még írni valamit, csak elfelejtettem, na majd holnap.

Jóéjt Mindenkinek! :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?