Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajszik!

Ma voltunk genetikai ultrahangon. Azt hittem sosem kerülünk sorra. De megérte várni, mindent renben talált a doki bácsi, szép, egészséges, jól fejlödö kisporonyt.
Még mindig nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány. Talán majd a legközelebbi vizsgálatnál (majd elöre egyeztetek a babyvel, hogy mutassa meg magát)
Kérdés: szerintetek hol érdemes vásárolni babakocsit,kiságyat viszonylag elfogadható áron?
Vagy merre kezdjek körbenézni?

Puszika mindenkinek:
Annamari

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok,

Hello, Kanyin, nagyon jók a képek.
Hello, aranyos pocid van. Nekem már kb. kétszer ekkora, ha nem nagyobb, de már alapból labdával indultam...

Habu, üdvözlünk Benneteket Kép

TRita, nekünk is hugink lesz!, gratulálok nektek is.

Exdeus, milyen kis szégyenlős a babód. Így legalább nem kell eltitkolnod nagypapa előtt, hisz még te sem tudod Kép

Cila, nekem is a babakocsi okoz még gondot. A fiammal már sétálgatunk délutánonként, de még nem bír nagy távokat, és igazán még oda sem figyel rám. Azt élvezi, ha elfut és elbújik előlem. Negyediken lakunk, irtó mini liftes házban, szóval még én is gondolkodom a megoldáson.

Nyanya, tegnap elmentem a körzetihez, elmondtam a pajzsmirigy aggodalmamat. Azt mondta, szerinte kutya bajom, de természetesen adott beutalót vérvételre, hogy megnyugodjak. Majd "mondom", ha van eredmény.

Barby, azért csak pihenjél, amennyit csak tudsz. Én is most pihizek, mert délelőtt takarítottam, meg szekrényt rámoltam, és azt hiszem huginak nem nagyon tetszett.

Estére meg vagyunk hívva egy meglepetés buliba. És most hívott a lány, aki alkalmanként vigyáz a fiamra, hogy lebetegedett. Viszont a nővére elvállalta, hogy eljön, csak ő még sosem vigyázott rá. Ezt csak azért írtam, mert most ezen őrlődöm, hogy menjek, vagy ne menjek...

jók legyetek,
Doren
20+5

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Habuuuuuuu! Szijaaaaaaaaaaa!!! Kép Kép Kép De jó hogy jöttél! Nagyon sokat gondoltam ám rátok, hogy mi lehet veletek... Örülök, hogy minden ok és Te is már a 17. hetet taposod! Gratula! Lehet már tudni a nemét? Mostanában nem jártok sétálni? Olyan régóta nem látlak a játszón... Kép Pedig mi azóta is majdnem minden délelőtt voltunk, csak ha eső vagy hó esett, akkor nem. Ha van kedved, írj nekem mailt! (Cím a profilomban.) Puszi!!!

Norwell, Neked is gratula a kerek 17-hez! És köszi a bókokat! Hidd el, nagyon gyorsan el fog telni a hátralévő idő, és a végén majd néha visszasírod a terhességet! Kép (Pl. amikor már 3 hete nem bírtál egy jót aludni mert 2 óránként fel kell kelned éjszaka a baba miatt, vagy egyszerűen csak hiányozni fog maga "az érzés".)

Barbi, akkor pihenj sokat! Kép

Edit, az én kisfiam sem hajlandó egy idő óta gyógyszert bevenni. Pl. pici korában simán bevette a Panadol szirupot (azt a fincsi eperillatút), kb. 1 éves kora óta meg nem hajlandó. Mostanában azt csináljuk, hogy belekeverjük a teájába, ha pl. fáj a foga. Úgy megissza. Jobbulást a lányodnak!

Nálunk a cumisüveggel soha semmi gond nem volt. Nem is tudom, az első napokban pedig tuti itatták belőle a csecsemősök a babákat. Sőt, velem az történt, hogy egyik nap a kórházban egy eléggé flegma csecsemős - megnézvén, hogy hogyan szoptatok - közölte, hogy nem tetszik neki ez a technika, nem lesz jó ez így. Erre jól ledöbbent, amikor szopi után elvitte lemérni Pistit, aki ezzel a "rossz technikájával" 40 grammot szopott a 3. nap reggelén! Kép (Első babások: az nagyon jónak számít ám!!! Kép) Később pedig a nagy meleg miatt folyamatosan itattuk cumisüvegből forralt vízzel, és mégis szopizott tovább rendesen. 8 hónapig kizárólagosan csak anyatejet kapott, és amint korábban írtam már, most, másfél évesen hagyta el végleg a szopit.

Ekcémások, képzeljétek, ma én is vettem kipróbálni Halicart amiről itt már volt szó, mert rákerestem a neten és elég jókat találtam róla. (Bár volt egy olyan infó is róla, hogy szteroidos kenőcs után eléggé lassan jelentkezik a hatása.) Szal, azt még talán nem írtam, hogy Pistinek is van jónéhány "reszelős foltja" (én csak így hívom, amúgy ekcéma). Mi Elocommal kezeljük neki, de az szteroidos, így nem a legjobb egy kisbabának. Na, gondoltam, ha már így dícsértétek, kipróbálom! Majd megírom, hogy bevált-e. Ezek szerint a mi patikánkban nem hiánycikk. (783 Ft volt.)

Na, most ennyi, sziasztok!

Hello (20+2)
hello
 
 

 
 

Ann, Kanyin,
mint MÁVos csajok kérdeznék tőletek. A szülőszobára a saját rucimat kell vinni, és utána is? Én nem vagyok egy nagy hálóingpárti, az nem gond, ha gatyóban leszek utána (nemtom, mennyire praktikus például)? Hány napot kell bent tölteni, ha minden oké? A baba lehet mellettem, én gondozom, fürdetem, vagy úgy kell elkérni a csecsemősöktől? Neki is saját ruci kell, vagy szigorúan a kórházit adják rájuk? Ahány kórházban voltam, mindig más volt a szabály.

Kanyin,
örülök, hogy azt írtad olyan, mintha othhon szültél volna. Nagyon helyesek vagytok mindhárman. A szülésről még egyáltalán nem beszéltünk Dr. T-vel, nem is tudom, hogy ő lesz-e bent, vagy pl az ügyeletes. Tudom, milyen szar az esetleges hajnali meló, de azt el sem tudom képzelni milyen, ha munkaidőn kívül kell dolgozni. Mivel nem fizetős, kollegiális alapon foglalkozik velem talán nem várhatom el tőle, hogy ott teremjen bármikor. Fene tudja, még nem beszéltük meg. Kicsit bizonytalan vagyok efelől, bár engem nem zavarna, ha végül más kollegája látna el. A legideálisabb az lenne, ha amúgy is bent lenne, és csak lébecolna valahol. Kép Ti ezeket konkrétan megbeszéltétek előtte?
Már bánom is kicsit, hogy választottam orvost. Nem a személye miatt, mert jó fejnek tűnik, hanem a paraszolvencia miatt. Lehet, hogy ez még bonyolultabb lesz, mint nektek, vagy csak túlbonyolítom. Kép
A férjed jól helytállt a szülésen, látszik, hogy nagyon lelekesen vágja el a k.zsinórt. Itthon én még a munkámról sem beszélhetek, mert a férjem már a sztoritól is kiakad. Nemtom, bent lesz-e a szülésnél, én nem ragaszkodom hozzá, de egy olyan beszólástól, hogy a varrás tetszik-e neki biztos beájulna a sarokba. Kép
potter_76
 
 


Üdv!
Pannamari, szerintem az ilyen nagyobb dolgokat megnézhetéd néhány licitálós vagy használt dolgokat adok-veszek oldalon. Lehet jókat találni, erről beszéltünk Nyanyával nem is oly rég. Kép
Ági, igazából én sem vagyok hálóinges, de szerintem ez sokkal praktikusabb, mint a hálógatyó. Nekem sincs még dokim, de csütörtökön beszélek eggyel, nála lehet szülni is. Majd még kitalálom, hogy mi legyen. Ugyanis igazából nekem sincsenek nagy elvárásaim.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hello, köszi az infot a Halicarról, asszem meg is nézem, hátha már ide is eljutott. Az egyik ismerős lány egész Bpt körbejárta az ősszel,,én meg karácsony előtt néztem, szal hánycikk volt tavaly. remélem, tényleg használ majd.

Potter,
szülőszoba: nem adnak rucit se meg semmit, szal saját. Ha már tartósan ott vagy, át kell öltözni hálóingbe + köntös.
Vigyél inni + enni magadnak + kispapinak is. Én mondjuk nem ettem, de ittam. Mondjuk ezt a részét Te jobban tudod Kép
Gyerekágyas rész:
nyugodtan lehetsz gatyóban. Ha átázik a bugyid, annyira nem praktikus, vagy ha császároznak és nyomja a sebedet... egyébként meg nem rossz, sztem én is viszek majd. Kép Ja, baromi meleg van a szobában, úgyhogy max rövidgatyó.
Hány nap? Hamma kedd éjjel született és vasárnap akartak hazaengedni, de kikönyörögtem a szombatot, de a PKU-t itthon vették le. Szóval az 5. napra engednek haza simán, úgy, h adják a BCG-t és leveszik a PKU-t is. Amúgy ha minden sima, hazamehetsz 6 órával a szülés után, ha akarsz + engednek - nőgyógyászod enged, gyerekdoki meg húzza a száját...
Én éjjel szültem, hulla voltam, m az előző éjjel nem tudtam aludni csak 2 órát... szal akkor reggelig elvitték Hammát. Amúgy az van, h melletted van bevásárlókocsiban. Minden nap - ha jól emléxem - este fél 8 kor van fürcsi, akkorra be kell tolni a csecsemősökhöz a kicsit. Megfürdetik őket falkában, utána lehet értük menni. Asszem pont ez a vacsoraidő. Napközben betolhatod, amikor csak akarod, meg éjjel is, ha pl. pihenni akarsz, de ugyanúgy Veled is lehet.
Fürdetni nem lehet, de 1x mgnézheted a fürdetést - úgy általában, hogy hogy KELL :P
Napközben bemászkálnak a szobába a csecsemősök meg a védőnő, 66x elmondják, h hogy kell ápolni a köldökcsönkot, legalábbis nekem elmondták, lehet, h én voltam a béna :P Jajj, nagyon vigyázz, m fürcsi után roszul pelenkáznak, a pelusra kenik a popsikenőcsöt, nem a bőrére és baromira kicsípi a fenekét a kaka!!!! Szopiban segítenek, készségesek.
Amúgy gyereknek ruci nem kell, kórháziban van, csak akkor öltözteted át, amikor haza indultok. 1 kis takarót is adnak. Pelust vinned kell, viszont a köldökápolás kellékeit + popsikenőcsöt adnak.
Amúgy nem jön soxor személyzet, van 1 vizit reggel + egy este, napközben meg áltlában békén hagynak - nekem nehéz is volt, m ízt márírtam, h Hammát nem lehetett letenni... no és menj el Wcre így Kép Jó persze végigvaplathattam a folyosón és betolhattam, de nem mindig volt kedvem. A szomszéd meg ugyan tudott rá vigyázni, de akkor is üvöltött.

Kaja: 3x van kaja megadott időben - 1 órád van, h kimenj a társalgóba enni. Nem vmi fényes. Van hűtő, ahova kaját pakolhatsz, 2 éve még nem láttam mikrot.
A szobákban van a fürdőszoba, ez jó Kép Pelenkázó is van.
Kuka viszont nincs, csak az egészséggyi cuccoknak, pelusnak, ahova mást nem dobhatsz... Kép

Most ennyi jutott eszembe, ha vmi még hiányzik, szólj nyugodtan, jobb előre felkészülni Kép

Ann
annann
 
 


Még annyit, hogy:
Hamma besárgult és felkerült az intenzívre infúzió + kék fény - na az egy borzalom! A rendszer is, a személyzet jórésze is (elvétve akadt korrekt ember is), pár embert majdnem megvertem, örülök, h egy éjszaka alatt megszabadultam tőlük. Erről részletesen nem írok, csak ha vkit vmi miatt érdekel.
A.
annann
 
 


Sziasztok!

Visszavittem a lányomat az orvoshoz. Azt mondta, hogy szerinte javul a torka, de ha nem hajlandó inni, akkor kórházba kell vinni, mert kiszáradhat. (Mintha nem tudnám) Már a beutalót is odaadta. Érezte, hogy kicsit acetonos a lehelete. Eléggé el vagyok keseredve.
Első babások, csak szólok, hogy ha valakit ért fájdalom az életes során, az tudja, hogy bármi volt az, az semmi ahhoz képest mikor a gyerekedet betegnek látod.A gyermeked tudja a legnagyon örömet okozni, de miatta tudsz a legelkeseredettebb is lenni. Ezt csak azért írtam, mert én nagyon ki tudok lenni tőle. Ja, mondtam a dokinak hogy nem akarja bevenni a gyógyszer. Szerinte nem kell kérdezni, hanem bele kell tömni. Biztos nem köpi ki vagy fullad meg tőle. Valószínű nincs gyereke és csak elméletben gondolja azt, hogy ez lehetséges.

Még mindig köszönöm a kedves reakciókat a képekre.

Potter! Én a saját ruhámat vittem a MÁV-ba, de nem tudom, hogy ellenkező esetben adnak e. Viszont a gyatyót nem nagyon javaslom. Épp elég a bugyit levenni mikor mész pisilni és utána aluról zuhanyozni. De ez az én szerény véleményem. Lehet, hogy téged nam zavar majd. A baba végig veled lehet, de fürdetni Õk fogják. De ha nagyon kivagy, akkor beviheted az örzőbe. Kivéve, ha besárgul, mert akkor a kékfény alatt lesz amíg muszáj, és csak napközben mehetsz fel szoptatni. Legalábbis három éve még úgy volt. Ott adnak rucit a babának, és az elkeveredés miatt nem is javasolják a saját holmit. Viszont pelenkát kellett vinni. Hogy érted azt, hogy kollegális alapon foglalkozik veled? Te is ott dolgozol? Mit csinálsz? Mivel én fizettem neki a vizsgálatokért, egyértelmű volt, hogy a szülés után is fogok, ezért minden gond nélkül bejött. Abszolút nem látszott rajta, hogy terhes lenne számára. Nagyon kedves volt végig, és kipihentnek is tűnt. Engem pl. kifejeztten iritált, hogy előtte az ügyeletes orvos vizsgált meg néhányszor. Fájt minden érintése, mikor Õ bejött, semmit nem éreztem. Te nem szeretnél neki adni semmit a végén? Mág anno hallottam egy másik kismamitól, hogy megkérdezte Tőle, mennyit kér a vizsgálatokért, meg a szülésért. Erre azt válaszolta,amennyit gondol, de Õ ingyen is mindenkit ellát, mert ez a feladata. Tehát ha csak annyit adsz amennyit tudsz, akkor sem fog szerintem megsértődni.
Ha bármi kérdésed lenne akár privát is megkérdezheted. dalezoli@fibermail.hu az email címem .

Hello. Nálunk sajnos az a baj, hogy igazából soha semmit nem akart bevenni, de múltkor már beszedett egy üveg Ceclort, teljesen magától. Most a harmadik nap óta nem hajlandó. Mivel elvettük tőle a cumisüveget tavaly dec., pohárból olyan kis mennyiséget hajlandó csak inni, hogy abba nem tudom belecsempészni a gyógyszit. Most cumisüvegbe adom neki a vizet, üdítőt, teát, de azt sem akarja meginni. Teljesen kivagyok ettől.

Na, nem rontom itt tovább a levegőt.
Mindenkinek szép estét.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Annann, kb egyszerre zúdítottuk az infókat Pottere. Egyébként az én lányom is besárgult. Na akkor borultam ki először igazán. Kis szemük beragasztva, fejükbe az infúzizó,egyszáll pelusba, ami a lányomnak a nyakáig ért, mi kell több egy első gyerekes kismamának. Ezért mi is 5 napot voltunk bent. A MÁV-os kajáról inkább nem nyilatkoznék. Szerintem nincs még egy kórház ahol ennyira szarul főznének. Volt hogy nem tudtam megállapítani mi van elöttem. Egyébként belül a "recepciós" résznél volt mikro, mert én megkérdeztem és megengedték, hogy használjam. Én alig akartam hazajönni, mert annyira meg voltam ijedve, hogy most otthon egyedül kell mindent megoldanom, itt pedig bármikor segítette. Kb. két napig teljesen kivoltam még anyámékat is elzavartam mikor jöttek. Kicsit felborult a hormonháztartásom
Na, elég lesz.

Sziasztok

Kép
Kép
kanyin
 
 


Edit, mit szed a lányod? Mert pl. nálunk a Klacidot eleve nem is engedem feliratni, mert azt még én sem venném be. (keserű nagyon, esetleg kóstoltasd meg a férjeddel, mmint nyalja meg, hogy ízre milyen..hátha ez csak a baj.) Nincs afta a szájában/torkában? Mert attól is lehet ez a nemivás. Én pl. ilyenkor nem csak vízzel próbálkoztam, hanem kólával is. Folyadék, jó cukros..sőt, amikor kh.-ban voltunk kiszáradás miatt, akkor az ügy. orvos is mondta. Hogy most ne a fogai stb legyen a lényeg, hanem az, hogy igyon. (még bevált a szénsavmentes ásv.víz + szörp)
Jobbulást nektek.

Verus
(15)

Kép
verus
 
 


Kanyin - Edit, sok erőt küldök Neked, hogy jól videljétek a betegséget és mielőbb kijöjjön belőle a csajszi Kép Szerencsére Hamma még nem volt ilyen beteg, max náthás, így nekem csak a besárgulós kiborulásom volt, az is mondom, "csak" 1 éjjel, de sztem túlparázták a dolgokat... Szóval megy a pozitív energia ++++++++++!!!!
Homeos szereket nem szoktatok szedni? Mi azzal vészeltünk át mindent Kép

Cupp,
Ann
annann
 
 


Sziasztok Mamikák!

Hát, meg kell, hogy mondjam, hogy a diagnózis, amit a doki felállított rólam:
KISMAMABETEGSÉG

Az úgy volt, hogy elkezdtem osztani, szorozni, és kiderült, hogy az FL/BPD értékünk a béka s-ge alatt van, amitől totál kiborultam. (0,59, a normál érték: 0,71-0,87)
Most vagy Tahonya feje túl nagy, vagy a combcsontja túl rövid, vagy mind a kettő!!
2 napja a netet bújom, az összes létező táblázatot, szak- és nemszakvéleményt elolvastam, és mire megállapítottam, hogy tök hülye vagyok, addigra már a doki is megmondta, és most megint itt vagyok, ragyogok! (külön köszönet Annácskának a tavaszi babák topikból)
Amúgy Nektek mekkora lett ez az érték?

Ma este megyünk egyébként a magándokihoz, akivel már lezsíroztam, hogy mérje meg azt a nagy buci fejet még 1x, meg a lábait is, és nyugtasson meg, még akkor is, ha külön díjat számol is érte!!

A munkahelyen az egyik (31 éves) kolléganőm:
"én láttam, hogy nagy a hasad, de azt hittem, hogy jóllaktál" Kép Kép

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok? Nekem is nagyon tetszenek a fotók, főleg a köldökzsinor elvágós, olyan megható! A féjemnek is tetszett, mi is tervezzük, hogy bent lesz végig, és szeretné elvágni a köldökzsinort, bár nagyon parázik, hogy hogy bírja ki, hogy szenvedni lát. Pedig még csak a huszadik héten vagyok, van még ideje. Láttam, hogy sokan vagytok ezen e héten, hogy mozog a pici, nekem tegnap és ma nagyon lusti volt, lehet azért mert fiúcska?
Hello, aranyos a pocid,jo neked, hogy ilyen vékony vagy, nekem már tavaly nagyobb volt :-(
Me valahogy este kétszer akkora, mint reggel:-)
Na mindegy, már elkönyveltem, hogy akkkora leszek, mint egy .....Jövőre majd leadom!
Na most ennyi! Puszi mindenkinek Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Üdv Habu!

Én most nem szólnék, lemaradtam nagyon. Bp-i kórházakról amúgy sem tudnék.
Babáknak javulást!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek. Ceclort szed, azaz nem szed a lányom, ami nagyon kellemes eperizű gyógyszeri. Valószínű holnap kórház lesz Kép. Már tejet sem iszik.Tulkép. dél óta nem ivot meg fél decinél több folyadékot. És mikor megpróbáltam belediktálni a gyógyszert azt is kihányta Kép. Padlón vagyok.
Sziasztok

Kép
Kép
kanyin
 
 


Edit, lehet, hogy akkor nem kéne várni reggelig...Már egy éjszakai infúziótól egész erőre kaphat.
Vigyázzatok magatokra!

V.

Kép
verus
 
 


Edit, mennek a drukkok! Majd tudósíts, hogy mi újság! Sok gyógycupp a picinek!

Tnyanya, Te aztán hótpara vagy, de olyan aranyos Kép Pocakboci olyan baromi érdekes méretei vannak, hogy ha én utánanéztem volna, bizti kihozzák, hogy nagyon nemnormális Kép Pedig az.
Merthogy a feje kb időnak megfelelő.
A combcsontja kisebb.
A pocakja meg 1,5-2, sőt van olyan adat, ami 3 héttel idősebb. Na most ezt rakd össze! Egy gnóm??? Kép Dehogyis,csak nem olvasta a táblázatokat. Rövid lábú,mint az apja, meg Hamma, na Kép És bendőke Kép Nem izgul, nyugton marad!!!

Hahaha, megnéztem PocakBoci eredményét: 59.48% Na, mostmár jól vagy? Kép A 4 mért értékből (illetve ilyan arányokból) 3 tartományon kívül esik, oszt akkor most mi van? Azt tom, h rövidlábú, szal ami FL-el számol, az azért pici. A többi meg azért, m nem olvasta a könyvet. Lehet, hogy Tarhonya se?? KépKépKép

Csandy, tudod, az én páromnak is voltak ilyen gondolatai előtte, de tudod, én vhogy úgy érzem, h együtt szültünk, mert annyit segített! Masszírozta a derekamat,ami baromira fájdalomcsillapít! Kép És nem mondta, h fáj a keze vagy vmi, végig bírta simán, nem gondoltam volna Kép Szóval ott más lesz, sztem sokkal strammabbak az apukák, mint gondolják magukról! Szeretik a feleségüket, meg a kicsit és ez nagyon sokat jelent, sok erőt ad!

Ann
annann
 
 


Üdv!
Kanyin, mennek a drukkok. A dokinak igaza volt, mert a gyógyitól ugyan nem fullad meg, de ahogy írtad, a legrövidebb úton ki is jön. De szerintem se várj reggelig!
Egyébként elhiszem, hogy rossz a gyereket szenvedni látni, ezért is örülök, hogy lesznek körülöttem, akik nem hagynak idegbajba esni...
T.anya, nálam a 34/48-cal épp (és kerekítve) 0,71. Konzekvencia, a gyerek okos, és kicsi a combcsontja. Kép Én ilyeneken nem is agyalok! Ha vmi nagyobb gond lenne, akkor úgyis szólnának, vagy tévedek???
Egyébként ahogy Ann írta, a mi babánk is gnóm...legalábbis, amikor a múltkor voltunk 4D-n, egy csomó adata előrébb volt, a combcsontja meg visszább.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást Kép

Cila, a cumisüveggel tudtommal nemcsak az a baj, hogy könnyebben jön belőle a tej, hanem, hogy egész másképp kell bekapni és szívni. Bocs az okoskodásért.

Norwell, mi 24-én megyünk uh-ra. Sajnos, én sem érzem még a mocorgást, illetve tegnapelőtt volt valami sejtelmem, de nem biztos. Julit pont 18 hetesen éreztem először, de azt reméltem, a másodikat előbb észreveszem. Olyan megnyugtató, mikor már érzi az ember. Julinál ha aggódtam, mert régen nem mozgott, mindig megkértem, és ő segítőkészen rúgott egy nagyot Kép

Ann, köszi Kép Akartam én csatlakozni a másik topikhoz, de kicsit nehezen nyilvánulok meg ennyi ember előtt. Mire észbekaptam, összekovácsolódott a csapat, és eltelt három év Kép De majd most! A kórházban én is pont úgy voltam, mint te, hogy Julit nem tudtam letenni, ezért nagyon kimerültem. Kész megváltás volt hazajönni, amikor már apa is tudta cipelni, és ordításmentesen pisilhettem Kép

Exdeus, apósod majd beleszeret a lányunokába, ha az lesz! Nálunk apukám ilyen fiúmániás, de persze imádja Julit! És most azt mondta, mindegy, mi lesz! De szerintem fiút remél Kép

Doren, remélem, sikerült az esti kimenő!

Hello, köszi, aranyos vagy Kép Persze nekem könnyű volt, mert innen tudtam rólatok. Mostanában nemigen járunk a játszóra, messze is van nekünk, eddig nagyon rosszul is voltam, plusz betegségek, plusz időjárás. Ha mégis odaértünk, nem volt lenn senki. De talán most már kilábalunk a bajokból, és akkor megyünk sűrűbben.

Kanyin-Edit, szorítok a kislányodnak! Juli nagyon szeret extra poharakból, kulacsokból inni, csak egy ötlet...

Tarhonyanya, én ugyanezt csináltam Julinál a fejméretekkel Kép Nagyon szép, arányos feje lett!

Csandy, üdv!

Sziasztok,
Habu 16+6

Kép

Kép
habu
 
 


Szia Annann!
Köszi a választ, biztos nagyon sokat fog segíteni, csak hát tudod, nekünk ő lesz az első, és az ismeretlentől mindenki fél. Nem is a fizikai dolgoktól tart, hanem a lelkiektől. Az öcsém, orvosit végzett, és rosszül lett egy szülésen, azt mondta szörnyű volt látni a kismama szenvedését, pedig nem is ismerte személyesen. Ezért fél a férjem, hohy mi lesz ha engem lát. bár azt mondta, hogy semmiképpen nem hagyná ki, majd ezt ő legyőzi, csak félt, már most, ez biztos természetes a kispapáknál.
Mi is voltunk 4D, nekünk is össze vissza vannak az adatok, két hetes eltérés van a fej, és combcsont között, ezen én is csodálkoztam, kicsit relatívak ezek a számok, az AFP is csak idegeskedést okozott, két laborba is elvittük ugyanazt a vérmintát, a koncentráció ugyanaz volt, az első 2,34-re, a másik 2,14-re hozta ki a MoM-ot. Sőt a sulyomat is csak úgy bemondtam, az sem volt pontos, na midegy túl vagyunk rajta, három nap idegbaj után, voltunk genetikain, és semmi gond a gerincével, és a fejecskéje is olyan szabályos.Nekem is kismamabetegségem van, mindentől bepánikolok, amivel szerintem többet ártok a picurnak, de hát nem tudok mit csinálni.
Kanyin!
Jobbulást Nektek, Fel a fejjel, ha rossz dolog történik, utánna csak jó jöhet, semmi más, szorítunk!
Andi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Kanyin!Nagyon sajnálom ami a picivel van!
Én is azt mondom,menjetek be a korházba!
Szorítok!
Biztosan nagyon kivagy!

T.anya!Nincs ott gáz!Mindegyik baba egészséges!De megértelek,szinte mindenki megijed ha valami átlagtól eltérő van!

Ma egész nap nézegettem a baba dolgokat!Én babonás vagyok egy részből,nem akarok venni nagyon előre semmit,viszont néha meg bekattan,hogy mi van ha valami közbejön és nem lesz rá pénz vagy ilyesmi!
Ti is érzitek a frontot?A héten sok szülés meg is indúlt!Ezt a védőnőm mondta!
Ja ezt nem is írtam,képzeljétek valószínű sérvem van!Addig míg nem fáj nincs gond vele azt mondták!
Ha állva kicsit hára dőlök akkor ki is dudorodik,a gyomor tájékán!Remélem nem kell majd műteni!

Szép estét mindenkinek!
Pusza!
Szilvi 21+5

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Kanyin, nagyon drukkolok én is, hogy mihamarabb kilábaljatok ebből a betegségből.

Tarhonyanya, csak nyugi! Egyik baba sem olyan, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Hidd el, teljesen "átlagos" babád van Kép Ennyire nem szabad parázni.

Jó éjt mindenkinek,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Habu, köszi, igen, sikerült kicsit kiruccannunk, a fiam teljesen elfogadta az "új" bébiszitterét Kép (persze fiatal, csinos lány)
Mikor meglátta, már nem is kellettem, húzta be játszani, simán elengedett és szépen el is aludt. Sőt, képzeljétek mesélte a lány, hogy bevitte, lefektette, és egyszercsak kijött a gyerek lezárta a tv-t és visszament az ágyikóba Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Üdv!
Habu, hát tudod az a baj, hogy kétlem, hogy megszeretné, sőt! Azt hallgatnánk, hogy nem igaz, hogy nem tudtunk fiút összehozni. Ugyanis a férjem egyke, és neki nagyon kellene egy fiúunoka...
Csandy, milyen érdekes, nálunk az AFP-hez nem is kérték a súlyomat, pedig direkt lemértem akkor, de nem is kérdeztek rá.
Szilvi, vigyázz magadra!
Na megyek az ágyikómba, nézem a Helyszínelőket, a New Yorkiból nem emlékszem semmire, a zv-s tételeket nézegettem, 27-én lesz a vizsga.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok csajok.

Mostmár tényleg nem értem. Valaki mondja meg nekem, hogy számít e a súlyom az AFP-nél, vagy nem. Mert a terhesgondozóba amikor csinálták megmértek és 53 kg. voltam, de a h....p.... azt írta fel, hogy 63kg. Ezt csak akkor vettem észre, amikor odaadták a leletet, és itthon átnéztem. A dokimnak mondtam, hogy elírták, de nem számolt át rajta semmit, csak ránézett, és azt mondta jó. Most hogy ti is szóbahoztátok kezd nagyon érdekelni, mert azért 10 kg, az 10 kg. A fiamnál meg nem csináltak Afp-t, mert az első 20 héten nem voltam orvosnál, mert nem voltam itthon, külföldön meg nem mentem el. Na szerintetek? Tudd valaki valami okosat mondani???
Szép napot.
Barbi
(18+3)

KépKép Kép
barby81
 
 


Sziasztok.
Barbi, én azt mondom, ha nagyon számítana, akkor mindenhol kérdeznék. De mivel vannak olyan helyek, ahol ezt nem veszik figyelembe, nem lehet olyan fontos!
Ma felhívtam a védőnőt, hogy mi a francnak kell nekem menni hólyagkontrollra. Hát kiderült, hogy babóca valószínűleg pont a vizsgálat előbb wc-zett egyet...és így nem volt telt a hólyagja. Kíváncsi leszek, hogy három hét múlva mennyire tol ki velem... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hahó Mamik!

Tegnap este a dokim akkorákat röhögött Tarhonyapuval karöltve rajtam!! Megnézte Tarhonyát UH-n, megmért mindent, most kiderült, hogy a combcsontja (FL) nem 30, hanem 35. Igaz, hétfő óta a feje is 53-ra nőtt. Kérdeztem, hogy jó, jó, de miért rángatózik, ekkor jött az első röhögés, közölte, hogy kapálózik, mert olyan egészséges, mint a makk!! Kép
Aztán még föltettem néhány kérdést az AFP-ről, mire tök kedvesen megkérdezte: Ezt is az Internetről tanulta? A végén közölte, hogy ha tehetné, azonnal eltiltana a nettől!

Ja, és hiába nem akarjuk tudni T. nemét, amikor kijöttünk, mindketten megállapítottuk, hogy valami nagyon libegett a rugózó lábacskák között, ami nagy-nagy jóindulattal sem a köldökzsinór volt! KépKép

Amúgy pedig köszönöm a bíztatást, nagyon arik vagytok, hogy így kihúztok a kétségbeesésből! Tényleg használt!

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


T.anya, nyugi, az a köldökzsinór volt! Kép
Azért ne hagyd, hogy eltiltsanak tőlünk... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Csak röviden, köszi a jókívánságokat. Végül nem vittük be tegnap. Éjjel ivott szőlőlét. Most meg azért sokkal jobban van mint tegnap. Még nem aludt, és magától elkezdett játszani.Evett is egy kis pogit (nagyon szereti). Valamennyit ivott is. Reménykedem.

Sziasztok!

Kép
Kép
kanyin
 
 


Kanyin, ez jó hír!
Csak arra figyelj, hogyha ugye sósat eszik, akkor hamarabb szárad ki, mert ugye az csak úgy szívja magába a folyadékot. De reménykedjünk, hogy minden OK lesz! DRUKK!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Barby:Ne izgulj!számít a testsúly,az átlag számítás miatt,de az egész Afp-t egy szarságnak tartom!Jó,némileg szűr valamit,de ha az orvosok maguk mondják,hogy a vizsgálat nem nagyon ér semmit,akkor?Nekem nem lett jó,2x vették le alacsony lett(0,63)Elküldtek genetikára,ott meg mondták a 12hetes UH a lényeg a nyaki redő miatt!Megnéztek UH-val és nem kellett többször mennem!És igazából 2 vizsgálat szűri ezeket,a korionboholy vátel meg a magzatvíz vizsgálat!
Szóval szeintem ne idegeskedj,bár ez csak arra való!
Mondjuk azér jó fej a nő,hogy még azt sem tudja leírni amit mondasz!

Na pusza!
Mindenkinek szép napot!
Szilvi 21+6

Kép
szgoron
 
 


Kanyin!örülök,hogy jobban van a picúr!
A sótól szomjasabb is lesz,nem?

Ex!Minek kell menned hólyagkontrollra?Valami különös oka van,a baba pisilést leszámítva vagy ez kötelező vizsgálat!Nekem ilyet nem is néztek!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Kanyin, Jobbulást a picinek! Én is megértem milyen rossz, emlékszem amikor a nagyfiamnak kruppja volt, egész éjjel nyitott ablaknál aludtunk (pontosabban ő aludt), és fel voltam készülve, hogy az első ugatós-köhögésnél kórház!
De aztán nem lett semmi, és szépen kigyógyult! Ha ennyire nem veszi be a gyógyszert, tényleg ki kellene próbálni a homeos, azt még fel is lehet oldani kis műanyag kanálba, és nagyon kevés az egész. (ja és íztelen)

Tarhonyanya, az enyémnek is nagy feje, rövid lába van! Jövő héten meg biztos kis feje hosszú lába lenne. Hagyd a táblázatot a csudába, szerintem nem kell ennyire komolyan venni. Ezek ráadásul milliméterek, elmozdul kicsit (közelebb jön) a baba, máris mást mérnek. A lényeg hogy látja hogy semmi baj!

Exdeus,
Az apósodnak üzenem, hogy esetleg megpróbálhat szülni magának egy fiú unokát (ha esetleg lány lenne)! Bírom a nagyszájú férfiakat, tudják hogy kell szülni, meg ilyenek...

vero
22+0
Vendég
 


Szilvi, azért kell mennem, mert a 20. héten nézik a gyomrot és a hólyagot. A gyomrához azt írták, hogy telt, ami OK, de mivel épp előtte intézte el a kisebbik dolgát, a hólyagját nem látta a doki. Szóval semmi speckó. Kép És ezért kell visszamennem, remélem, Babóca akkor kicsit okosabb lesz. Kép
Vero, igazad van, de nem tudok mit kezdeni ezzel a dologgal. Igazából engem nem is annyira mozgat, de az apósom már az eljegyzés után közölte, hogy neki fiú unoka kell...

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Tegnap barátnő-napot tartottam, nem voltam net közelben, így most csatlakozom.

Először is, én is jobbulást kívánok Kanyin kislányának! Remélem, már jobban van!

A mérésék miatti parázásán jót mosolyogtam, én már inkább meg sem nézem, miket írnak az uh-s papírra. Az én Babucimnak sem voltak soha olyanok az eredményei, mint amilyennek a papírforma szerint lennie kellett volna. Így én rá szoktam kérdezni a dokinál, hogy minden OK? Persze ezt kétszer is megkérdezem, és miután sikerült meggyőznie, akkor megnyugszom. Tehát a számokat nem is nézem, pl. a monitoron tök szabályos kereknek tűnt a feje, de ha az adatokat nézem, akkor meg núdlifejűnek kellene lennie. Én is azt gondolom, hogy úgy is szólnak, ha valami gond van.

Nálunk a családban nagy fogadások vannak a baba nemét illetően, a többség lányt mond, anya meg tesóm fiúnak drukkolnak. Apun csodálkoztam, hogy 2 lánygyerek után ő is lányt mond (nem fiút várna végre), rá is kérdeztem, hogy mi az oka, erre azt felelte, hogy ő csak azért mondja, hogy lány lesz, mert hátha akkor pont ezért lesz fiú...Ezt az éles férfilogikát...A férjem is átvette ezt a taktikát, mert inkább szeretne kellemesen meglepődni, hogy ha fiú lesz. De azt mondta, hogy végül is mindegy hányadiknak, de szeretne trónörököst. Nekem meg tökmindegy, jót röhögök rajtuk, mikor izgatottan jönnek elém uh. után, és én még mindig nem tudok semmit. Kép

Kisgombi ma pont 21 hetes, így gondoltam ebből az alkalomból felteszek én is egy pocis-képet. Telcsivel fotóztuk, így nem csúcsminőség, de legalább felfér! KépTegnap készült a kép.

Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Figyeld a csúcs férfilogikát. Férjem mondja, neki mindegy, hogy mi lesz a lába között. Erre mikor elment hétfőn, megsimizte a pocakom, és elköszönt a gyerektől: Szia, Petike. Kép
Ennyit erről.
Lehet, hogy este majd megfűzöm a férjem egy pocis képre, csak egyszerűbb lenne, mint nekem akrobatizálni. Kép
Egyébként nekem is kereknek tűnt Babóca feje, de a BPD-je 48, az OFD-je meg 63, ami ugye inkább ludáj. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Edit, akkor további javulást a lányodnak!

Ági, kösziKép És minden druszámnak kívánok én is sok boldogat!KépKép

Mézgombi, helyes pocakod van!

Reggel félálomban megyek ki a konyhába, ott rend és kis csomagok fogadtakKépKép A gyerkőceim leptek meg (elpakoltak maguk után, az esti tányérokat elmosták..stb). Jól indul így a nap!KépKép

Tarhonyanya, Kép jókat mosolyogtam rajtad..Kép Remélem, hogy innentől para-mentes babavárás vár rád!Kép

Szép napot mindenkinek:
Verus
15+1

Kép
verus
 
 


Verus, tényleg jól indult a neved-napja! Kép
Isten éltessen minden Verát! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Köszönjük mi Veronikák és Verák!

Verus nagyon aranyosak a gyerekeid, hogy így megleptek!
Mézgombi!
Édes poci!
Vendég
 


Boldog Névnapot Veronikák!!!

Exdeus!Mostmár érem!A pocikát nálam is nézték,jó telt volt a bendő!Kép

Mézgombi!Szép a pocakod,már nyomnak a gatyók mi?
Én is szeretnék felrakni képet,de egyedűl nem tudok!Majd este jön a párom,és megfűzöm rakjon fel egy képet!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Barbi! Az afp-nél számít a testsúly. Pontosabban, van neki egy ún. testsúllyal korrigált értéke, az a MOM. Erre azért van szükség, mert ha valaki EXTRÁN - ezt hangsúlyozom - nagy darab, vagy netán pehelysúlyú, akkor az esetlegesen az átlagtól eltérő afp értékét ennek megfelelően korrigálva kijöhet a normál érték. (Magyarázat: a hiperkövér v. hiperkarcsú nőknek sokkal több ill. kevesebb vér kering a testükben, mint az átlagsúlyúaknak, így ez a magzati fehérje érték (afp) arányaiban eltolódhat.) Szerintem a te esetedben - még ha a 10 kg elírás soknak is tűnik - nincs szó erről. Egyébként, mennyi lett az afp és a MOM értéked? Vagy még nincs meg?

Én is csatlakozom a névnapi jókívánságokat küldőkhöz!

Kanyin, remélem továbbra is javulni fog a kislányod állapota! Szerintem olyan italokkal kínáld, amiket nagyon szeret, mert azokat biztosan örömmel fogadná! (Mint ahogy a pogit is megette, mivel imádja, mint írod.) Kép

Mézgombi, jó a pocikép, grat a 21 héthez!

Nálunk is jellemző volt apuka hozzáállása a fiú/lány témához. Amíg végig lánynak tűnt Pisti az uh-kon, addig úgy tűnt, örül neki, de mikor a 34. héten kiderült, hogy fia lesz, hirtelen rohadt büszke lett magára és két lábbal a föld felett kezdett járni, ami azóta is tart... Kép Kép

Én ma voltam védőnőnél egy kis bájcsevejre (én nagyon kedvelem őt, sztem ő is engem Kép). Vérnyomás, testsúly rendben, befirkantotta az uh-s és egyéb adatokat a megfelelő helyekre. Õ olyan anyukám-korabeli, kedves nő és talán ezért is érzek iránta rokonszenvet (én anyukám 1994-ben meghalt, amikor Gábor fiam még csak 2 és fél éves volt, jómagam pedig alig 23). Kép Szal nekem csak anyósom van most már Kép Kép Kép

Hello (20+3)
hello
 
 


A pocak nevében is köszke! Kép

A régi gatyóim már tényleg nem jók, de van két kismamásom, az egyik csípőgatyesz, a szára sem túl bő, mondhatni egész csini. A másik inkább csak kényelmes...Kép

Hello, biztosan nagyon rossz lehetett ilyen korán elveszíteni az anyukádat! Mi tök össze vagyunk nőve anyával, nem is tudnám elképzelni, hogy ne legyen...Az viszont tök jó, hogy kedves a védőnőd, az meg pláne, ha az anyósoddal is jól kijöttök...Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok Lányok!

Voltam védőnőnél én is, mint Hello és mindent rendben talált, sőt képzeljétek valamilyen doppler mérővel a pici szívhangját is meghallgattuk, csodaszép hangja volt, de kis cseles volt, mert mire bemértük már lopakodott is arréb:-) Jó volt hallani a szívhangját!
Féltem mit mond a súlyomra, mert most vagyok 20+4 és már 4 kg-ot híztam de állítólag ez normális.

Boldog névnapot a Veráknak!:-)

Kanyin,
Nektek javulást kívánok és remélem hamarosan jóhírekkel jössz újra:-)

Mindenkinek gartula a jó eredményekhez és jó hallani, hogy a rosszullét se kerülget már senkit.

Tarhonyanya,
Mint ha magamat hallnám, amiket írsz, bár azért én egy kicsit light-osabb vagyok. Szerintem a 2. vagy esteleg 3. babónál már nem parázunk
ennyit:-) én is sok mindent olvasgatok és hát lehet hogy jobb lenne nem tudni mindenről, mert akkor előveszem a leleteket és hasonlítgatok.

Nagyon kellemes hétvégét mindenkinek!
Kari
(20+4)
kari
 
 


Kari, én is 4 kg-t szedtem fel a 21. hétre! Tök jó, hogy lehetett hallani a szívhangot! Kép Én a monitoron is mindig azt keresem meg először, hogy hol dobog a kis szíve.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ez a www.lll.hu tényleg nagyon jó, nézzétek meg!

Veráknak és Veronikáknak fülhúzást bokáig!

Kanyin, hogy vagytok?

A szülőszobás képekkel csínján bánjatok, mert valahányszor ilyet látok, elbőgöm magam. Még egy kicsit labilis vagyok a hisztim miatt... Kép

Tegnap néhány pici fehér gyöngyöcske jelent meg a tőgyekké duzzadt cickóimon, tudtam, hogy mi ez, de mégis annyira elképedtem, hogy ezt én csinálom... Nagyon furcsa volt, kedves első anyukák, nekem elhihetitek! Kép


Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok drukkorlást, szurkolást és jókívánságot. Úgy néz ki meghallgatatott! A lányom a gyógyulás útjára lépett. Már madjnem olyan rossz mint volt.Kép Ebédelt!!Kép Igaz a kedvencét főztem: paprikáscsirkét tésztávél. Sajna még köhög rendesen, de már motorozott is a lakásban. Úgy örülök.

Az UH-s méreteket már én sem nézegetem. Az elsőnél a rossz AFP eredmény után én is elkezdtem nézegetni a méreteket és persze az alapján semmi jóra nem számítottam.
Bocs, most nézem a lányom issza a vizet. Kép

Verákoknak boldog névnapot!

Hello, nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyűség történt veled.

Mézgombi! Cuki pocid van. Büszkén lehet viselni.

Nálunk apa nagyon örült, hogy kislányunk lett. Persze azt nem tudhatom, hogy magában mit gondolt. Nálunk a név miatt jó lenne ha fiút is tudnánk produkálni, mert ellenkező esetben Magyarországon kihalna a párom családneve. Majd meglátjuk, hogy a pocikaló mi lesz.
Ma reggel lentvoltam az orvosnál, mert rohadtul köhögök és ettől nagyon fáj a hasam is, le akar szakadni. Azt mondta, hogy gége gyuladásom van és muszáj lenne valami gyógyszert szednem, mert a babának sem tesz jót ez a fuldoklás, köhögés. Két választásom van: Amoxicilin B (ez penicilin), vagy Biopanox antibiotikum, de az helyi. Úgy működik mint az asztmásoknak a spray, be kell fujni a torkomba meg az orromba. Felhívtam a dokimat, hogy Õ mit mond. Azt mondta, hogy bámelyiket nyugodtan használjam. Mi a véleményetek? Néha veszek be lándzsás utifüvet, de az annyira roszz, hogy utána egy óráig hányingerem van, ezért csak néha tudom rávenni magam.

További szép napot mindenkinek.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Üdv!
Mézgombi, azt elfelejtettem az előbb, hogy én mindig nézem a méreteket a papíron, de csak azért, hogy a kicsi kezemen kb. megnézzem, hogy adott része mekkora. Kép Az arányok, és az, hogy mennyit nőtt, nem igazán mozgatnak, habár feltűnt, hogy a dec. végi UH-hoz képest inkább csak a hossza nőtt nagyobb mértékben, a többi adata nem sokat változott...
Edit, én inkább az előbbire szavaznék, mivel a Bioparox semmit sem ér (legalábbis nekem). Valahogy én a bogyókért jobban odavagyok. Kép Örülök, hogy a lányod szépen javul!
Kari, én a 6-án 74 kiló voltam (19. hét elején), ami kb. két kiló plusz. De szerintem a 4 is tök normális!
Hello, akkor nálam hogy számoltak MOM-ot, ha nem is tudták a súlyomat. Legalábbis én tényleg nem emlékszem, hogy rá lett volna írva a beutalóra...és a vérvételen sem kérdezték. Lehet, hogy csak tippeltek? Kép Egyébként az UH-n az asszisztens is csak az AFP értéket kurjantotta be a dokinak...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Minden Verának és Veronikának nagyon boldog névnapot kívánok.

Kanyin: nektek jobbulást kívánok.

Kari: engem a rosszullét még kerülget Kép Kezdtem már örülni, mert a héten már egészen jól voltam. De ma reggel, ismét WC. Biztos, mert péntek 13. van Kép Vagy mert ma lettem 14. hetes Kép

Mézgombi: nagyon helyes pocakod van. Sajna nekem még zéró kg és zéró has.

Megyek vissza tanulni, mert holnap nyelvvizsga [color=#0000ff]

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kanyin, a Bioparox nekem bejött! Helyileg ható antibiotikum, én a számba fújtam, asszem napi 3-4-szer. És kismamák is nyugodtan használhatják. A másik amit szedtem köhögésre, az a Sinupret volt, van drazsé és csepp verziója is, és szintén hatékony. Növényi kivonatos, nyugodtan lehet ezt is szedni. (Doki-tesóm ejánlásai is egyben Kép )
Jobbulást! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ja csak annyit a baba neméről.
Az apósom azt mondta: mindegy, hogy fiú vagy lány, lényeg, hogy pöcse legyen. Kép
Amúgy mi titokban lányban reménykedünk, mert nagyon sok fiú van már a családban.

Szép napot nektek.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?