Új privát üzeneted érkezett!

Móni!

Ez a sietős és lökdösődős dolog ismerős! Anyuméknál hétfőn mi is buszoztunk a kórházba és anyum vitte fel a babakocsit, de senki nem segített neki (én elöl a vezetőnél vettem meg a jegyeket), épp akkor 3 babakocsis anyuka jött azzal a busszal, és amikor szálltunk le, az egyik anyuka leesett a buszról kezében a babakocsi, amiben benne ült a kislánya. Lent állt egy postás "uriember" aki simán végignézte az egészet, de hogy megmozdult volna, felsegíteni az anyukát, vagy valami.....
Szóval vannak ilyen tapló emberek.
Velem pedig a következő sztori esett meg:
Épp a Dm-ben vettem Daninak tápit, és mivel elaludt a babakocsiban, így azzal mentem be. Egy csajszi szintén bébikaját vásárolt és valami olyasmit morgott oda nekem hogy: talán lökjél fel! Persze nem hagytam annyiban a dolgot és visszaszóltam neki: hogy úgy látom, neked is van gyereked hiszen babakaját válogatsz, akkor meg mit morogsz? Csak nem gondolod hogy a gyerekemet kinthagyom az utcán csak azért hogy téged ne zavarjalak? Na, erre lesett egy nagyot és a pasija is rászólt, hogy viselkedjen már! Szóval ez a nem semmi, amikor szintén kisgyerekes anyuka az aki türelmetlen a társaival! NEM???

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kitti, tényleg jók a képet, aranyos a kis polcon trónoló! :lol:

Reni, rajtam is több lett az anyajegy, mikor terhes voltam, és maradt is meg belőle. Ez is egyik velejárója a pocakosságnak...

Remélem összejön nyáron a találkozó, nekünk kicsit nehézkes a közlekedés, mert nincs kocsink, de majd csak olyan helyszín lesz, ahová el tudunk jutni.

Én felvettem a férjem nevét, nekem ez volt a természetes, ez is egy jel a külvilág felé, hogy van párom, családom. :) Pedig amint láttátok, nekem elég hosszú a nevem, munka-ügyben csak a lánykori nevemet használom, más esetekben meg a dr. nélkül mutatkozom be. :)

Névnapomra kaptam egy csokor virágot a férjemtől, felteszek róla egy képet, és küldöm minden Andreának. :)




Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük az Andrea-napi és a hófordulós köszöntéseket! Én is boldog névnapot kívánok minden Andreának!

Andy, még nem tudjuk, hogy a május 1-i hosszú hétvégén, vagy az utána levő anyáknapi hétvégén leszünk Szombathelyen. Amint konkrétat tudok, rögtön szólok!
Kír most már fel tud állni a szekrény mellett, és az egyiken érdekesnek talált egy cserép virágot, úgyhogy oldalra döntötte, de szerencsére föld nem borult ki, „csak” a virágot próbálta kirángatni, de még időben odaértünk

Kitti, nekünk is hasonló éjszakánk volt, és én is éreztem már tegnap, hogy így lesz!
Homokózóba én még nem mertem vinni Kírát. Tegnap leült a játszótéren a hinta előtti kavicsoson, és ott is nagyon résen kellett lennem, hogy ne pakolja folyamatosan a szájába!

Gabella, sokan akarnak Kyra-t írni, és aki tudja, hogy hosszú „í”-vel kell írni a gyerekünk nevét, az is többnyire röviddel ejti. De nem baj, majd alakul. Ahogy elnézem, lesz olyan cserfes, hogy néhány hónap, és mindenkit kijavít.
A szegedi vadasparkról jut eszembe: voltam már ott, tetszett, de ami a legjobban megmaradt bennem: hogy megtámadott egy kis törpekos, ami ott sétálgatott szabadon, merthogy nem bánt senkit, erre úgy nekem jött, hogy a férjem alig bírta a szarvánál fogva lefogni valahogy, míg én elmenekülök…

Tali: mi rugalmasak vagyunk, csak szóljatok, hogy mikor, hova! Most amíg még elviselhető a meleg, mehetnénk akár a Margitszigetre is, aztán ha már dögmeleg lesz, akkor strand. És a nyár folyamán egy nyugat és egy kelet. Hm?

Juca, a 74 nm2 bútor nélkül nekem szimpi! :)
Viszont Füred az északi parton van! :) De azért ott is van szállás.
Én inkább szavazok a hekkfalodára, mint a drága étteremre!

Gombi, a csodálkozó tv-nénis kép nagyon jó! Látom, Julcsi is úgy legyez, hogy nem bírja a fotómasina :)

Kitti, nagyon egyedi a szobadíszetek!

Mári, jó hogy jelentkeztél! Elhiszem, hogy hiányzik a tejtermék, fél évig én sem ettem, mert nagyon fájt tőle Kíra hasa. De most már ismét mindenevő vagyok! :)

Móni, Andy, lökdösődős sztorik nem semmi! Én nem nagyon közlekedtem babakocsival, csak a szomszéd kerületig, ott nem volt rossz tapasztalatom, meg pocakosan is rendesek voltak az emberek a villamoson. De azt megfigyeltem, hogy máshogy viselkednek a különböző eszközökön: a metrón és a buszon sokkal közömbösebbek, mint a villamoson. Nem tudom, miért.

tandika
 
 

 
 

Sziasztok,

azt hiszem tartalmas nyarunk lesz :wink: !

Gombi: nagyon szép a virágcsokor, imádom a tulipánt :) !

Anyajegy: nekem is van egy sztorim vele. Nekem a bal mellemen van egy, de soha nem zavart. Szülés előtt 3 héttel jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha szoptatás közben mégis zavaró lesz... Már majdnem bejelentkeztem, de aztán átgondoltam, hogy mi van, ha megszülök és szétnyílik (fogalmam sincs, hogy veszik le...). Na mindegy, miután ez eszembe jutott egyáltalán rá 1 hétre megszületett Marci. Egyébként azóta sem zavar :) !
Ezen kívül nem nagyon jellemző, nálunk a nővérem hajlamosabb az ilyesmire.

Megjöttünk vásárlásból és levettük Marciról a sapit, ezt meg kellett örökítnem :) !

Kép

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!!!

Juca!
Füred inkább az északi part... ;)

Mári!
Bocicici :D :D :D

Méz!
Gyönyörű ez a csokor! Julcsi meg nagyon ügyes!!!

Kitti!
Ádi nem vette zokon a "bezárást"? :lol: Nagyon jó amúgy a kép! :)

Köszönöm én is a névnapi köszöntéseket, bár nem tom, ki tudja rólam, h Andi vok... :oops: És én is puszilok minden Andit!

Én egy picit jobban vagyok, de csak hangyahajszálnyival… :? Tegnap este egy Algopyrin után 37,8 volt a hőm, tehát előtte lázas voltam… :roll: Azért az éjjelünk nem volt olyan vészes. Viszont Kende ma iszonyat nyűgös volt, most kapott egy adag Nurofent, alszik egyelőre. Borzasztóan megkínozza ez a szemfogacska… Már látszik a hegye, de még nem tört át, addig nem is számítok semmi jóra… :roll:

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Utólag is minden jót az Andiknak és a hófordulós babóknak!

Most sokáig nem voltam, nem is igen leszek egy darabig még, mert nagyon sokat kell dolgoznom, és kihasználok minden pillanatot, mikor Misi alszik vagy anyukámnál van.

Norwell!
Jobbulást mindkettőtöknek!!! A szemfogtól egyébként már előre félek, mivel minket egy nyavalyás metszőfog is mindig napokig kínoz. Most éppen a 7. - de anyám szerint már ici-picit áttört (ma nála volt Maki), majd reggel megnézem, hátha kijön a hegye addigra rendesen.

Név-ügy
Mivel a férjem Szabó, az én lánynevem meg Winter, ami viszonylag egyedi (már a Szabóhoz képest feltétlen), nem is volt kérdéses, hogy a nagyon kommersz keresztnevemhez nem fogom felvenni az ő nevét. Kicsit aggódtam, hogy nem fog-e ez neki mégis rosszul esni valamennyire, de végül ő javasolta, hogy maradjon a lánynevem, így nem volt belőle gond. És rengeteg szívást megúsztam azzal, hogy az irataimat nem kellett újracsináltatnom :-)

Fotók
Julcsi reggelis képe tetszik nagyon, meg Ádi mint szobadísz, de most az én szívemhez mégis Dani + Malacka szólt a legjobban, egyrészt mert nálunk én vagyok Malacka (férjem Tigris), másrészt meg az a bizalom, ahogy Dani átöleli a játékot, tündéri!!!

Én is megpróbálok feltenni két képet, az unokanővéreméknél voltunk vasárnap, ott készültek:
Kép
Asztal alatti garázdálkodó
Kép
Csillogtatjuk tapsolási tudományunk

Tali
Teljesen agyament az időbeosztásunk, férjem gyakorlatilag állandóan dolgozik, de ha éppen nem házon kívül teszi ezt, akkor tudunk rugalmasak lenni. Szóval ha van vmi fix dolog, akkor meglátom, hogy tudunk-e menni, és jelzem, ha igen. Miránk egyeztetésileg értelmetlen várni, mert akkor kb. jövő télen lenne a tali :twisted:

Tej-tápszer
Most már én is úgy érzem, kevés ami van, de azért lelkesen szopizunk este és reggel. Az éjjeli kajálásról sikerült leállni, de azért jobban örülnék, ha kitartana a tej még egy hónapig. Mindenesetre elkezdtem megint gyógyteát inni...
Tápszert nekünk a dokinéni Humanat akart írni, csak az volt előkészítve recepten, és mikor szóltam, hogy attól égbekiáltó székrekedése lett Makinak, közölte, hogy az csak átmeneti... Kivételesen elég határozott lettem (amúgy ez tök nem jellemző rám), és megmontam, hogy nekem 1 hetes brutál szorulás nem tűnt sem átmenetinek, sem kívánatosnak, és hogy ekkor a helyettes doki írt Bebát. Erre a dokinéni is írt azt. Nem akartam bunkó lenni, de a Humanat nem bírja a pocakja. De igazából nem használtunk el egy dobozzal sem összesen, mert mindig csak kiegészítésre kellett, és hamarabb lejárt, minthogy felhasználtuk volna. Egyébként úgy láttam, hogy a DM-ben nagyjából annyiba kerül, mint amennyit a gyógyszertárban fizettem, amikor végül felírta a dokinő ezt a bizonyos második dobozt.

Lányok!
Ti mivel fürdettek? Én már nagyon utálom a gyógyszertári fürdetőt, mert olyan vacak, hogy nem oszlik el a vízben, meg zsíros, stb. De beijesztettek, hogy a márkás cuccok (amellett hogy drágák) illatanyagai allergizálhatnak. Nincs vmi olyan mint a tusfürdő (állagra) és nem illatosított, színezett izé?

Misi már egy órája elaludt, mostanában kicsit jobb a helyzet alvással, bár még mindig nem alusszuk át az éjszakát, de legalább már a napközbeni elalvásnál nincs balhé, és mintha az esti elalvás is kezdene javulni. Csak hát mivel folyton fáj a foga egy ideje (egymás után jönnek láthatóan), illetve a foga miatt a hasa, meg néha szörcsög is éjjel, szinte minden éjjel van bajság, viszont azt hiszem ez természetes. Igyekszünk kibírni. De nappal olyan édes!!! :lol:

Mindenkinek puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Szép napot mindenkinek!

Remélem ma szebb lesz az idő is. A napocska is már erölködik!
Bocsi, hogy tegnap csak úgy eltüntem, de a férjem hazajött és mondta, hogy készüljek, mert megyünk a barátainkhoz Andreát köszönteni. Amikor meg hazaértünk gyorsan leraktam Danit aludni és mi is mentünk csicsikálni.
Én is kaptam ám szép virágot! :-D


Kép

Tandika!
Meglátjuk, hogy jönn össze akkor most a tali, mert hosszú hétvége lévén, mi akkor megyünk haza a szüleimhez, és anyósék is jönnek. Az anyáknapi hétvégén is anyuéknál leszünk, de csak szombaton délután megyünk, mivel a férjem dolgozik aznap. Ők akkor dolgozzák le a 30.-át nem most szombaton! /-án a tesómék gyerkőcének lesz a keresztelője és mi leszünk a keresztszülők, így ott a helyünk! :-D
De majd megbeszéljük! JÓ???

Eni!
Mi szombaton megyünk Szombathelyre. Tudom, hogy suliban leszel, csak úgy írom. Most lesz a Szent György napi vásár és arra hívtak meg mindket a barátaink. Kár, hogy nem tudunk találkozni! :(

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Tegnap mégsem próbáltuk ki a tápit. Engem lelkileg nagyon megvisel, hogy ne szopizzon a manó!
Bár, este úgy éreztem, hogy több tejem van. Régebben, amikor szoptattam az egyik mellemből a másik alá textilpelust kellett rakni, mert folyt a tej. Mostanában nem volt ilyen. :( Viszont tegnap este megint kellett a pelus! :D
Azért peti 3/4 2-kor kelt szopizni, de szerintem már megszokásból is. Pedig anno reggel 5-6-ig kihúzta!

Misinek nagyon boldog hófordulót kívánok!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


El is felejtettem leírni Dani új tudományait!

Ha távirányító van a kezében és mondom neki, hogy : hogyan kell kapcsolni a tv-t?, akkor odafodul a tv felé felemei az irányába a távirányítót és kapcsolja is. Ha telefon van nála és mondom neki, hogy telefonáljon és mondja, : halló, akkor a füléhez emeli a telefont és valamit karattyol a maga kis babanyelvén. Séta közben pedig ha mondom, hogy : sétálunk-sétálunk-egy kis dombra lecsücsülünk-csüccs, akkor le is csücsül, majd áll fel, hogy menjünk tovább.

Kép
oriandy
 
 


Más gyerkőc új tudománya????

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok,

Wkata: gyere, ha lehetőséged van, jó olvasgatni ilyenkor a hosszú hozzászólásokat :) .
Misi édes a kis sapijában, és olyan jól látszanak a felső fogai, szupi :) !

Fürdetőszer: én is a gyógyszertárit használom, de pontosan azért, mert tudom, hogy a csilli-villi fürdetőkbe mi minden van, ezért én ameddig lehet, csak ezt fogom használni.
Minket nem zavar az állaga, mindig kiveszünk egy kicsit a tégelyből és Isti vizesen Marci kis testére keni. Nincs ezzel semmi probléma, a többi úszkál a vizben :lol: !

Oriandy: nagyon sajnálom, hogy nem tudunk most találkozni, pedig együtt is elmehettünk volna a vásárra. Azért jó, hogy mondtad, mert mi minden évben elmegyünk egyet sétálni, nézegetni, de most ki is ment a fejemből :) ! Mi akkor vasárnap megyünk!
Nagyon szép a te csokrod is :) !

Úgy néz ki, ma jobb napunk lesz :lol: !

Eni

Eni
marcy
 
 


Mesinek boldog hófordulót!

Új tudomány jelenleg nincs :lol: , de ki tudja, akár már ma is produkálhatja magát :lol: !

Reni: engem megnyugtat, hogy van itthon tápszer, szerintem már ezért is megéri.
Örülök, hogy nem volt rá szükség :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Jóreggelt!

Valamivel türhetőbb éjszakánk volt mint tegnap, de azért nem az igazi, vagy 4szer keltem. De legalább mindig visszaaludt ami már nagy eredmény. Lehet hogy a 8. fogija erőlködik? Nem tudom, de már nagyon fárasztó. Mindegy dupla kávéval még jó vagyok. :) Itt is kisütött a napocska így nekem is eleve jobb a hangulatom.

Andik, nagyon szép virágokat kaptatok!

Baba kaja témában: Ádám mostmár szemmel láthatólag kezd rühellni mindent, ami pempő, különösen az üveges bébikajákat utálja már. Így a lehető legkevesebbet adok neki. Ma reggel pl. egy fél üveg brokkolis pempőt evett meg, meg egy doboz ananászos joghurtot, a neki való kaja valahogy már nem megy be. A bölcsiben ebédre3 mindig valami helyben készült főzeléket kapnak husival, és desszertként banánt, narancsot, babapiskótát, vagy kinder tejszeletet, ezeket nagyon szereti. Délután itthon gyümölcsöt eszik, vagy nagy kedvence mostanában a krémtúró, este pedig általában tejpépet. De unja már azt is.
Próbálom megbarátkoztatni a "felnőtt" kajákkal lassan. Mondjuk, nyitott is a dologra, mindig jön kuncsorogni ha eszünk: így kapott a múltkor a szülinapi tortámból, a rántottámból s a jégkrémemből is.
Tejet azonban még sosem kapott, ragaszkodom hozzá hogy egyéves koráig ne is kapjon.

Tegnapi szekrényfotó: Ádinak kifejezetten tetszett a "bezártság"', röhögtünk egy jót, ahogy verte az üveget. Tele is lett baba kezecske nyomokkal.
:) Akárcsak a tv képernyője.

Eni, szombati suli miatt kitartás. Ádinak is égnek áll a haja ha lerántjuk róla a sapiját. :D

Móni rajtam sem 5 anyajegy van, csak a jobb kezemen majdnem 60-at számoltam, én arról az ötről beszélek, amik gázosak. Amik nem laposak, hanem ilyen puklisak és az évek során csak terebélyesednek. Rólam a legnagyobbat tavaly leszedték lézeres műtéttel. Nem mondom, hogy nem fáj, de két pillanat alatt megvan s aztán szövettanra is elküldik. A lényeg hogy vagy kora tavasszal vagy ősszel-télen kell leszedetni, főként ha olyan területen van amit nap ér, mert a teljes hegesedés úgy 4-5 hónap s nem baj ha addig nincs napon az anyajegy helye.

Na hirtelen ennyire futotta,megyek összerakom a lakást, megreggelizek, aztán be kell másznom a dolgozóba. :?

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Wkata!

Mi már nem használjuk a gyógyszertári fürdetőt. J&j-t használunk. Én meg vagyok elégedve vele. Peti bőrével nincs semmi gáz. Engem is nagyon zavart, hogy nem lehetett a gyógyszertárit normálisan feloldani!

Reni
Kép
prenata
 
 


Fürdető:

Mi az elején a Gabit használtuk, aztán azt vettem észre hogy olyan a bőre, mint a krokodilé. Nagyon kiszárította. Akkor kértünk Non ionikumos fürdetőt. Amikor helyrejött, elkezdtük mi is a J&J és ez most bevált. Gyönyörű sima a bőre és nem szárírtja ki.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Na, elkerültek a virágok az erkélyajtó elől és most Dani élvezi a helyzetet. Imádja lesegetni az ablakon az autókat meg a kutyusokat.

Kép

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Látom a nyaklánc Dani nyakában van :) ! Segít neki?

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni!

Igen segít a nyaklánc! Meg van duzzadva felül az ínye, és estére mégsem kell bekennem a Dentonoxal, mégis jól alszik. De azt vettem észre, hogy nemcsak erre jó, hanem amúgy is kiegyensúlyozottabb és jókedvű dani. Hogy most az is ennek a nyakláncnak tudható be vagy sem.....
Mindeneserte én remélem! :D

Andy

Kép
oriandy
 
 


Marci kidőlt, úgyhogy most megpróbálom megkeresni álmaink szállását a Balcsin nyárra és lefoglalni :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Jó reggelit Mindenkinek!

Mi is a gyógyszertári fürdetőt használjuk. Mivel legtöbbször apa fürdet és neki nincs baja vele, így nem váltunk, amíg felírják ezt fogjuk használni. Egyébként a férjem úgy csinálja, hogy eleve tesz a tégelybe egy kis vizet, így egy kis mennyiség, pont amennyi a fürdéshez kell, feloldódik estére.

Kitti: hol szedetted le az anyajegyet? Nekem kb. 15 éve leszedtek egyet, de még Miskolcon és nem lézeres technikával, hanem simán kivágták. 6 öltéssel varrták össze, meg is maradt a helye. Csúnyább, mint a császáros sebem, bár az nagyon is szép, vékony, halvány csík jelzi csak, hogy vágtak.

Reni: én adok szoptatás után tápszert is, kb. 100 ml még lecsúszik. Amúgy nekem is furcsa lesz, ha már nem lesz szopi, nem is tudom, hogy aki egyáltalán nem szoptat, az pl. hogy altatja el a gyerekét. Ok, nekünk már elalszik magától, de csak egy ideje. Korábban kellett a cici az altatáshoz.

Csajok, ha van kedvetek írjátok már le ki mit/mennyit ad enni/inni a gyerkőcnek? Akik már nem szoptatnak, vagy csak keveset, mit és mennyit iszik a baba/nap?
Vendég
 


Móni, az ars medica lézerkilinikán. ha megnézed a www.arsmedica.hu oldalt, akkor azt is megnézheted hogyan csinálják.nem rémes.:-)

Puszi

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Móni!

Én pont az vagyok, aki nem tudott szoptatni, így leírom hogy alszik el Dani:
Este fél 8 körül vacsi van, utána fürcsi és ha látom, hogy álmos, elviszem a szobájába, lerakom és elalváshoz adok neki egy kis tápit. Ő hason alszik, így csak beledugom a szájába a cumisüveget (na jó nem az egyész üveget csak a cumit! :lol: )és addig szívja, amíg elalszik, akkor kicserélem a rendes cumijára és ennyi. Néha kell egy kicsit a fenekét paskolni, de ez kb 2 perc. Ez az esti elelvás. A napközbeni ugyan gy zajlik, csak épp teával. Szóval síma ügy. Amikor beteg volt és nem kapott az orrán rendesen levegőt, akkor kellett babakocsiban elaltatni (elringatni) és utána tettem át az ágyba. De ugye ez is csak azért volt, mert Dani nagy cumis, így ha már az orrdugulás miatt nem tudta szívni, el kellett ringatni. Ez nem tartott tovább tényleg, csak amíg náthás volt.
Napi kaja és innivaló mennyiség?
Napi menü (ami természetesen Dani igényeinek megfelelően változhat nap-mint nap):

-Reggeli: felkelés után (anyáék ágyában) kb 160 ml tápi
-Tízóra: 2 közepes alma lereszelve, benne 2 babapiskóta (szintén reszelve)
-Ebéd: Változó, ez lehet csak neki gyártott főzelék -kb 250-300 ml, de lehet épp ugyan az az ebédje mint nekem (pempőstől a darabosig), utána iszi
-Uzsonna: túrókrém (bolti -150 gr-os vagy saját készítésű fél túró + 1 banán), májkrémes kenyér
utána iszi
-Vacsora: vagy az ami ebédre volt, vagy gyermekgríz, tejpép, utána iszi
-"Utóvacsora": elalváshoz változó mennyiségű tápi

Az innivaló mennyiséget pontosan nem tudom, mert nem mérem, főleg mióta próbálunk csőrö és sima pohárból is inni. de általában minden evés után megkínálom, és napközben is megmutatja ha szomjas, vagy ha én úgy gondolom kínálom neki és vagy iszik vag nem.
A kaj meg olyan dolog, hogy ezt eszi ő + amit mi eszünk, abból is kér. vagyis ha Danit óránként kínálnám meg a kajával, óránként enne, mégsem látszik meg rajta.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Móni!Küldtem Neked egy privit!

Gabella!Neked is küldtem egy privit!


Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ja, innivaló téma még: Eddig teát ivott, mert kiskorában hasfájós volt és utána már nem fogadta el a vizet, csak a gyógynövényes teát. aztán arról átszoktunk a gyümis teára, most pedig a vízre. Estére még csinálok neki teát (de az is light-osat - 100ml vízbe kéne 1 teáskanál granulátum, ehelyett én 300 ml vízbe teszem bele az 1 kanál teát), de napközben csak vizet iszik már. Hogy miért? Azt mondták sokan, hogy ha cumisüvegből iszik, akkor a fogair roncsolhatja a cukor. Daninak pedig már van mit roncsolni bőven.
Emellett azért néha kap lyen-olyan gyümileveket is. Rendes gyerek leveket vagy 100%-os-t!

Kép
oriandy
 
 


Móni!

Peti napi menűje:

Hajnalban 1-2 szopi
Reggel szopi

Tízórai: 1-1,5 dl gyümipép vagy joghurt+ 2-3 kölesgolyót elmajszol az etetőszékben, amig előkészítem a főzést
Utána cicin alszik el.

Ebéd: 1,5 max 2dl főzelék. Ha még 1 dl-t sem eszik meg, akkor kap egy Danoninót vagy vajas kenyér katonákat. ( Érdekes, amit kézzel adok a szájába, az mindig kell neki. Bezzeg, amit kanállal! :evil: )

Uzsonna: Ha későn volt az ebéd, akkor van úgy, hogy kimarad, vagy csak 2-3 kölesgolyót kap, egyébként 1dl gyümipép vagy joghurt, esetleg túró rudi bél.

Vacsi: tejpép, vagy 1,5dl főzelék, vagy vajas kenyér csirkemellsonkával. Ezt még csak kétszer kapott, de nagyon bejön neki. Fürdés után szopi.

Peti összességében 1-1,5 dl forralt vízet iszik meg naponta csőrös pohárból. Végig próbáltuk a gyümölcslé repertoárt, teákat. Nem fogadja el!
Kapott már kekszeket, babapiskótát, de leginkább csak az ínyét vakarja velük, ami véleletlenül feloldódik a szájában, az nagyon minimális mennyiség. A kölesgolyó az, amit egyedül berak a szájába és szépen elszopogatja.

Reni
Kép
prenata
 
 


Marci napi kajcsimennyisége:

Reggel: szopi (valószínű nem sok, mert egész éjjel szopizik)
Tízórai: gyümölcs (nálunk a banán az alap és az kiegészítve különböző gyümölcsökkel, általában csak 1 fajtával keverem)
Ebéd: főzelék (nagyjából 200 ml)
Uzsonna: tejpépes gyümölcs (150 ml tejpép + alma (általában almát adok hozzá, mert így megeszi, különben nem jellemző))
Este: vagy szopi, vagy tápszer (tápszerből ált. 240 ml is lecsúszik)

Napközben most már kb. 3 dl vizet megiszik. Marci csak vizet iszik, amíg nem igényli a gyümölcslevet, addig nem is erőltetem.

Én azt gondolom, hogy ha nem lesz szopi, akkor is ott lesz még egy darabig a tápszer, ami majdhogynem ugyanúgy működik nálunk, mint a szoptatás. Ugyanaz a testhelyzet, csak nem cici, hanem cumi.
Egy darabig még akkor is elleszünk, ha nem lesz cici, aztán remélem az éjszakák is rendeződnek.

Eni

Eni
marcy
 
 


Ami még kimaradt: a reggelimet én sem tudom úgy elfogyasztani, hogy Marci ne kérne belőle. A kenyér belét adom neki a szájába és nagyon meg van elégedve :lol: !

Kölesgolyót próbáltam pár hete, egyáltalán nem érdekelte. Na jó, hozzátartozik, hogy autóban, útközben, szóval ha itthon nyugodt körülmények között adnám, lehet, hogy érdeklődne.
Őszintén szólva nem bánom, mert egy kicsit úgy érzem, hogy a fontosabb táplálékok elöl veszi el a helyet a pociban.

Na megyek készíteni vmi kajcsit, amíg még alszik.

Eni

Eni
marcy
 
 


Kitti: privi ment!
Vendég
 


Eni, nekem is ugyanez az érzésem volt a kölesgolyóval kapcsolatban, aztán rákerestem a neten. Ezt találtam: http://66.102.9.104/search?q=cache:rRn1 ... d=17&gl=hu
Vendég
 


Sziasztok!

Hála az égnek, nem kellett menni bőrgyógyászhoz, mert szépül Mesi bőre. Ennek örömére bementünk a védőnénihez is, és méreckedtünk! 9480 g és 75 cm. Nem hízott, de 3 hét hörgőgyulladás után szerintem a stagnálás is jó! Lackó meg 20 kiló és 110 cm. Irtóra nyúlik a gyerek! Megint bokavillantós egy csomó nadrágja!

Eni! Nem Mesinek, hanem Misinek boldog hófordulót! :D

Kitti! Privire már válaszoltam is!

Reni! A tejcsi egy idő után be tud úgy állni, hogy nem csöpög, nem durran be, a másik meg nem folyik szopi közben, ha rendszeresen ugyanolyan időközönként ürül. Tapasztalat! Lackó 16 hónapig szopizott, a végén már csak este-reggel, de mindig jött neki! Ha véletlen kimaradt a szopi, és lefejtem, lazán lejött 150 ml... Csöpögés és bedurranás nélkül! Mesivel még most is kell valami nedvszívó a másik oldalra, mert még bizsereg. Mondták is, hogy többedik gyereknél erősebbek a tejleadó reflexek is, meg az utófájások is... Na az volt még fura érzés!

A félegyházi telken lévő taliba én is beneveznék, az még belátható távolságra van tőlünk... Balcsira irigykedem, oda max. a tatai barátnőlátogatással egybekötve... Szombathely meg aztán tényleg a világ vége! Még olyan messze nem is voltam! Legnyugatabbra Szigligeten meg Zánkán voltam osztálykirándulni még "fiatalkoromban"... :D :oops:

Most megyek főzni, de még bekukkantok!

Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Móni: köszi, hogy elküldted ezt a linket, azért így mégiscsak másképp fest a dolog :) !
Megpróbálkozom akkor majd még egyszer Marcinál, aztán meglátjuk!

Bár, akármilyen egészséges, akkor is csak egy nasi, amit nem biztos, hogy szeretnék bevezetni, talán majd egy kicsit később. Először szokja meg, hogy rendszeresen kell táplálkozni.
Lehet, hogy túl nagy elvárásaim vannak :shock: ???

Eni

Eni
marcy
 
 


Hali.

Tegnap a 266. oldal olvasása után nálam behalt a babanet, de a másik gépen már megírtam arra a reakciómat, majd ha eljutok odáig, akkor délután bemásolom.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát, ezzel a kölesgolyóval most néztem egy nagyot, először azt gondoltam, leszólja a cikk, de viszonylag jónak tűnik. Nem tömöm vele én se Mesit, de legalább Lackó se hülye chipset eszik, és az se mindegy. Meske meg érdeklődik minden iránt, akkor legalább olyat adok, ami nem árt, ha már használni se használ! :D

Főzni kéne...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi, privi ment!

Csók mindenkinek este majd írok!
:-)

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Lányok!

Hol szoktátok venni ezt a kölesgolyót?
Lehet mi is kipróbáljuk.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kölesgolyó: dm vagy tesco. Eddig itt vettem, dm-ben olcsóbb valamivel.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Köszi Gabi!

Pont a Dm-re gondoltam én is meg esetleg a Rossmannra. Ma ha megyünk a városba meg is nézem.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Ha megint bedöglik, én kitépem a hajam :evil:

Kaja. Most állt le Kinga a szopival végleg.
Reggeli: 1 banán, +kb. 1,5 deci vaníliapuding állagú Sinlac+csapvíz pohárból
Ebéd: valami husis főzelék+víz kb. 3 deci (van, hogy csak a fele) ma pl. a húst külön ette, majd diós almás tésztát evett, nagyon csípte
uzsi: valami gyümölcs, kb. két alma
vacsi: az ebéd, vagy valamilyen főzelék + víz

Nass nincs, gyümölcslé sem, mert megeszi a gyümölcsöt, és megissza a vizet. Sajna csak pohárból hajlandó inni, ez van.

Ágyban elalszik minden gond nélkül. Most mondjuk gáz volt, mert éppen mosom a nélkülözhetetlen nyuszis párnát. :wink:

Kovácsné Telekes Judit. Múlt is jelen is. Nem baj, hogy hosszú, röviden csak Juca.

Fürdető: bübchen (DM) nem kiütéses tőle.

Kölesgolyót még nem adtam, lehet fogok.
Amit adtam, és másokból et váltom ki: :evil:
egy bóti kolbászkarika (tükörben látod magad, ha átnézel rajta a tükörbe). Csípős, azt hittem csak szórakozik vele, de megette. Sültkrumpli a talin. Retek. Eddig mindent megevett kivéve egy szem gombát.

Kedvenc: színes tészta, piros, meg sárga, meg zöld csavart :-)

Amit nem adtam, tej, és tejszármazékok. Most már kivárom az egy évet. Vitézül tartja a 8 kilót, nem akar kövérebb lenni. Nem baj, kíméli a derekam.

Bocs, hogy felületes, de már vagy harmadszor ugrok ma neki.

Ja és nekem is küldjön má' valaki egy privit! :twisted: :twisted: :twisted:

Minden Andinak boldog névnapot!!!

tjuca
 
 


LÁNYOK!

DANI ELINDULT!!!!!!!
Olyan édes volt! Először még fel sem fogtam, hogy a faltól odatotyog a kanapéig, csak néztem rá és utána esett le, mit is csinált! Aztán jöhet a gyakorlás: Gyere ide anyához! ÉS ODAJÖTT!!!
Na nem nagy távolságokat, csak pár lépést, de egyedül, kapaszkodás nélkül!
IMÁDOM!!!!!!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Eni: nincsenek nagy elvárásaid, sőt. Igazad lehet, ez tényleg csak nasi. Viszont egészséges, állítólag. Ha valaki jól eszik, jól hízik, mehet pár db kölesgolyó, persze ha elfogadja a bébi. Ha nem, akkor nem kell erőltetni, sebaj. De ha nagy nehézségek árán hajlandó csak kanalazni, akkor vasszigor legyen és no nasi. Pl. én egyáltalán nem adok már babakekszet Milánnak, mert annyira elveszi az étvágyát, hogy sokszor emiatt maradt ki a tejpép (az az uzsi). Most a legújabb kedvence a bio natur joghurt. Magamnak vettem, de kunyerált belőle, majd megette az egészet. :shock:

Andy: Cora, Dm, én itt szoktam venni a kölesgolyót.

Juca: ezek szerint befejeztétek a szopit. 11 hónap, nagyon szép. Most aztán már tényleg nem lehet akadálya ketteskének. :wink:
Te nem is adsz tápszert Kingának?

Milán idáig csak gyümilevet ivott, most szoktatom a vízre. De nem egyszerű. Belekortyol, majd kiköpi. Pedig ez most babavíz, nem forralt, lehűtött csapvíz. A teát abszolút nem issza meg.
Vendég
 


Ja, azt nem is mondom, hogy Milán pedig felállt az ágy mellett. Nálunk ez már haladás, idáig csak a vízben és az ágyon gyakorolta, de most már a kőkemény terepen is bepróbálkozott. Csak aztán nem tudta hogy kell leülni és visított. :lol:

Andy, de kis ügyes Dani!!!! Gratulálok! De várom már, hogy Milán is totyogjon. :)
Vendég
 


Dani!

Kép

Kimi!

Ha a Sinlac tápszernek számít, akkor adok. De úgy klasszikusan inni nem. Soha nem is adtam, fel sem merült a dokinőben sem. Lehet ezért ennyire girnyó? Bár formás, meg mindene megvan.

tjuca
 
 


Bocs, nem ezt töltöttem fel, ez a babanet ma teljesen kiakaszt. SZTORNÓ PLÍZ!!!!

Dani! Milán!

Ezt küldöm néktek:

Kép

tjuca
 
 


Juca!
Kinga nem is girnyó, hanem elegánsan karcsú és szerintem nagyon nagyon szép!

Andy,
Daninak nagy nagy gratula, hogy ilyen ügyes! Valami azt súgja itt hónapokon belül tele leszünk totyogókkal! Megsirattad, mikor elindult? :D

Móni, gratula Milánnak is az új tudományhoz!

Mi most jöttünk meg a játszótérről, ádám dagonyázott egyet a homokban és hintáztunk egy nagyot!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok,

mi is voltunk Marcival játszótéren, életében először és kipróbálta a hintát is, íme a bizonyíték :lol: !

Kép

Kép

Megyek, kihasználom, hogy Isti itthon van és takarítok egy kicsit :? ! Amióta Marci ennyire aktív nem mindig tudok szabadulni tőle.

Már én is úgy várom, hogy krémtúrót meg mindenféle finomságot adhassak Marcinak, mert sokkal változatosabban lehetne kajáltatni.

Eni

Eni
marcy
 
 


Hali.

Mindjárt kész a mosás, Peti már alszik. Amin nem is csodálkozok, mert a legújabb szokása az, hogy napközben kb. fél órát alszik. :? Ennek ugye az a folyománya, hogy vacsi után rögtön alvás van.
Ja, ha már strandtali és rémisztgetés a téma, szerintem az összes fórumozó közül az én BMI-m a legnagyobb, és nem is fogyózom, szóval én leszek a kizárólagos madárijesztő. :o
Ja, ma vettem Petinek egy kerti „medencét” és egy bébi úszógumit.

Oriandy, tegnap gondoltam rád, egy sárvári szálloda marketingese nyilatkozott, hogy opcionálisan telt ház van náluk a foci VB idejére, ha azt Mo.-n rendezik meg…de nem nyertünk. Én ennek örülök, nem herdálják legalább el azt a csomó pénzt.
Én mostanság tárolódobozos Milumilt vettem Petinek, ez 1700 Ft dobozzal együtt, nálunk a sima (doboz nélküli) 1900 Ft körül van.
Hm, ez a balatoni dolog is jól hangzik…igaz, én meg a természetes vizeket utálom, de a medence az jöhet. :)

Kitti, azt hiszem még nem írtam, de megnéztem a videót, a zene elsőre Petinek is bejött. :D
Na én meg Auchan-buzi vagyok, na jó, nálunk nincs, nekem meg mindig új.
Jó a szobadíszetek! Peti az íróasztal melletti újságtartó tetejére mászik fel állandóan, ül rajta, feláll, nekitámaszkodik az állólámpának, az öcsém szerint go-go táncosnak készül. :o

Reni, ez a tápszeres dolog hülyeség, Petinek a HA-2-es Milupát a dokinénink kb. 8 hós korban írta fel utoljára, de pl. az AR tápszer (ami elvileg bukós babáknak jó, de Peti nem az, és azt kapja este, de ez a legolcsóbb) egy éves korig írható fel támogatással. Persze lehet, hogy amit ő ad(na), az csak féléves korig támogatott.
Lehet, hogy rossz anyának tartotok, de egy párszor én is hagytam Petit elkoppanni. Én úgy gondolom, hogyha minden esetben a hátuk mögött állunk, akkor nem jutnak egyről a kettőre. De nálunk olyan is volt, hogy Peti akkorát koppant, hogy az egész lakás beleremegett, de ő meg se nyekkent. :o
A közlekedés dolgot jól sejtettem, gondoltam, hogy így is-úgy is Pestre kell bemennetek, mert onnan autópályán vagyunk legközelebb.

Gabella, hát a házassági név is megváltoztatható, de szerintem nagyobb procedúra, mint az „új” vezetéknév. Mert ugye cserélni kell a házassági akv.-t is kapásból.
Mesinek remélem, hamarosan javulnak a pöttyei. Én drukkolok.
A bolha után nincs jobb tippem. Érdekes, hogy mi sosem voltunk bolhacsípésesek, de ha viszkettünk, és a macsesz is kapott bolhanyakövet, akkor minden OK volt. Egyébként írtam, hogy nálunk maga a melegvíz is szokott néha gondot okozni.
Nektek két kiságyatok van? Jó nektek!

Juca, én a kerti partiban is benne vagyok. A szegedi Vadaspark sem rossz ötlet, de ott is batyus módi lenne, mert oda egyszer be, és nem olyan, mint pl. a diszkó, hogy adnak egy pecsétet…

Gombi, csomóm nekem is van, de hol itt hol ott. Néha gondoltam rá, hogy megemlítem a dokinak, de eddig nem szóltam, nem a para miatt, hanem valahogy mindig elmaradt. :o Talán majd 2,5 hónap múlva, úgyis megyek gyógyszert íratni, mondjuk ha gond van a rákszűréssel, akkor előbb.
Félegyháza? Összehozhatnánk oda is egy talit, az elég közel van hozzánk (jó, nem vagyok önző).
Julcsika nagyon ügyes, Peti küld neki egy cuppantósat. Igaz, ő még inkább csak csettintget a nyelvével. Egyébként nagyon értelmes, ha elkérem, ami nála van, ideadja, ha mondom neki, hogy tegye le valahova, és megmutatom neki, akkor leteszi. :D
Az utolsó kép fenomenális!

Marcy, maximálisan egyetértek veled, teljesen más, ha apuka vigyáz a gyerekre és történik x dolog, mintha ugyenez anyuka mellett történne.
Peti itthon még nem talált hasonló szórakozást, mint Marci nálatok, viszont a mamáméknál meg van bolondulva a szellőztető ventillátorért. Meg lett neki mutatva, hogy az pörög, majd, hogy mivel lehet felkapcsolni, és azóta az a nyerő, ha olyanja van, mutogat befele a konyhába, és mondja, hogy ö-ö-ö. :) Aztán mamámék beviszik, Peti párszor fel és lekapcsolja, aztán béke van, csak győzzék a dédik árammal.
Hát hozzánk tényleg elég messze lennétek…habár, ha Győrbe képesek voltunk elautókázni…

Mári, én hallottam olyat, hogy vki férjhez ment, és mikor először szólították pl. egy rendelőben az asszonynevén, csak sokadjára esett le neki, hogy őt hívják. :o Nekem nem furcsa, elsőre megszoktam. Persze én gyakoroltam aláírni még az esküvő előtt. :D
Édes lehetett Vencel, ahogy elaludt abban a pozicióban!

----------------------------------------------------- eddig tartott a babanet. Folyt. köv.

Szóval ma ma van. :) Kisikáltam egy kicsit az előszobai futószőnyeget, hát nem teljesen lett tiszta, de klasszisokkal jobb, mint volt.
Intézkedtem Petifotózás ügyben, ha minden igaz, a szülinapját követő hétvégén megyünk fényképezkedni.

Oriandy, tényleg korán kezdtétek a Malackázást. :) Petinek ugyanez volt, csak maciban, akarva-akaratlanul mindenből macisat vettünk neki…
Szép a te csokrod is. A fiad meg nagyon ügyes! A telefon nálunk már nem téma, kb. 3-4 hónapja volt nagy sláger.
Andy, a cukros dolgok csak akkor roncsolják a fogakat, ha a gyerek nyammog rajta. Tehát pont akkor, amit te írsz, hogy azzal alszik el… :o
Daninak gratula!

Kimike, ilyen rohanósak az emberek. Én a sportkocsival már könnyen vagyok, de imádom, mikor felszállok, és tenném be a helyére a babakocsit, és az Istennek se menne arrébb az, aki ott áll, és ha szólok, akkor még engem kíván melegebb éghajlatra.
Persze hasonló dolog akkor is előfordult, mikor Petit még kenguruban cipeltem, volt olyan, hogy a két megálló között állt csak fel valaki…mert én nem szóltam, úgy voltam vele, hogy tudok kapaszkodni, de ülni mégis csak könnyebb (lett volna).
Milánnak gratula az álláshoz! Én azt hallottam, és azt hiszem, Katus írta még régebben, hogy folyamatosan kell hígítani a gyümilevet, és a végén csak a víz marad.

Peti napi kaja és „pia” adagja:
-reggeli: 235 ml tápszer
-tízórai: gyümölcs (1,5 banán, fél alma, vagy hasonló egyéb gyümi)
-ebéd: egy doboz főzi, utána 135 ml tápszer
-uzsonna: tejpép, krémtúró, joghurt, vagy vmi ilyesmi
-vacsi: fél doboz főzi, 200 ml tápszer
Az ivása elég rapszódikus, mert ebéd és uzsi között kap babapiskótát, na utána benyel kb. fél deci teát, de egyébként a tápi kielégíti a folyadékigényét. Ja, és van nálunk csemegézés is, pl. ebéd előtt is eszik valamikor, mert ha látja, hogy eszik valaki, akkor neki is ennie kell.
És Peti sem szopizott sosem, most is, és régebben is altatni kell, kivéve, ha belealszik a vacsijába. Eddigi életében volt kb. 2 hét, amikor magától aludt el, előtte és azóta nincs ilyen. Engem nem zavar, majd ha megnő, rájön, hogyha álmos, akkor lefekszik, és alukál. Nálunk vacsi fürcsi után van.

Gombi, szép csokrot kaptál.

Tandika, szerintem már nincs szabadon járkáló törpekos, max. csigák és békák. Viszont van elkerített állatsimogató!

Marcy, Marcinak a haján kívül az ujjai sem állnak jól! :D
Én Petinek két vagy három napja kukit adtam, jóízűen benassolta, aztán meg visszaadta… :o Szerintem a kölesgolyóval is ez lenne.

Norwell, én tudom, hogy Andi vagy…de emlékszel, az iwiwen gondban voltam, hogy ki lehetsz. :o

Wkata, érdekes, hogy mindenki azt mondja, hogy szívás a papírokat átíratni, pedig egyáltalán nem az, igaz, pénz az kell hozzá! Viszont ha ügyes az ember lánya, akkor bejelentkezik az interneten, és egy nap alatt le lehet zongorázni az Okmányirodát, és ha onnan megjön az új személyi, akkor az APEH-ot meg a TB-t.
Jó, hogy Misit a fényes tál mellett a tapsi lefoglalta, Peti tutira azt hajigálta volna a földhöz, mert az csörög.
Én Petit 3 hós koráig fürdettem csak gyógyszertári kencével (nekem csak a semmilyensége nem tetszett), aztán használtunk Gabit, de az pl. kicsit kiszárította a bőrét (egyébként mikor nagyon törpe volt, a gyógyszertárival is jártunk így), de a Johnsonstól és a Lidl-es fürdetőtől semmi baja nincs. Utóbbit egy hónapja használjuk. De vettem már Rossmannosat is, az is jó volt, csak abból sok kell…
A fiadnak ezúton kívánok boldog hófordulót!

Reni, na akkor aggódj még egy kicsit, amolyan lájtosan, és még több tejed lesz! :)

Kitti, Peti már evett pl. tejberizst, de natúr tejet, vagy kakaót még nem kap, én sem szeretném még neki adni, viszont, ha nincs tejallergiája a babának, akkor tejterméket 9 hós kortól nyugodtan lehet adni.

Gabella, de jó, hogy Mesi legalább nem fogyott.

Juca, és szerinted mit szólnak a többiek, ha leírom, hogy Peti zöldhagymát rágcsált, és zsíros kenyeret evett lilahagymával.

Na tényleg befejezem, le is lövöm magam, mert ez a 3. oldal wordben, amit teleírtam tegnap óta.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!

Én nem akadok ki sem a zsíros kenyéren, sem a hagymán. Szerintem a kolbász durvább. A margarin sztem gázabb, mint a zsír, és húst is kap a gyerek. A vaj lenne jó, de azt nem ehet. Mondjuk én liba vagy kacsa zsírt adnék, de ez csak az én véleményem. Van egy angol gyerekkaja könyvem, és sok olyat ír, amire leesett az állam. Pl. a gyereknek több zsiradék kell a fejlődéséhez, ezért vastagabb tej, és kevés rostdús kaja, mert azt nem tudja normálisan emészteni. Ezt tudtátok?
Mi a különbség a tejberizs és a kakaó közt?

Marcy!

Nagyon helyes Marci a hintában.

tjuca
 
 


Juca, egyetértek veled. Igen, én tudtam, vagy legalábbis sejtettem, hogy a gyereket nem szabad up date szerint étkeztetni, nekik szükségü van a zsírra is. De már olyan jó, hogy lassan mindent ehetnek a gyerkőceink, mert ez a lehet, vagy nem lehet már kezd az agyamra menni. :roll: :evil:
Ne is emlegessétek a zsíros kenyeret hagymával, én nagyon szeretem. :oops: De csak azt, amit kint a kertben szalonasütés közben csöpögtetünk, és jól megrontjuk vele a gyomrunkat.

Juca, a tápszert csak azért kérdeztem, mert én sem tudom mi a helyes. Én adok, mert felírta a doki a reflux miatt. De aki egészséges, annak nem tudom kell-e. Majd megkérdezem a dokinkat legközelebb. Én őt nagyra tartom, képzeljétek, 5 gyereke van. És ő is és a férje is orvos. Én az ilyen embereket nagyon tudom becsülni.
Vendég
 


Móni!

Nem jöttetek úszni :-(

A ti dokitok van Kaszásdűlőn is vajon? Barátnőmék ott laknak, és ötgyerekes pasi a dokijuk, akire iszonyúan felnéz, ráadásul a barátnőm is orvos, valamennyire azért ért hozzá ő is.

Én most számolgattam Misi kalóriafogyasztását, mert időnként zabálási rohamai vannak, de kiderítettem, hogy ilyenkor eszi meg nagyjából az előírt kalóriát, a többi napon alatta eszik mostanság, ebből logikus, hogy 2 hónapja egy dekát se hízott... Csak azt nem tudom, mivel javítsam a helyzetet. Másrészt meg még mindig olyan masszívnak tűnik, hogy hülyeség lenne tömni...

Megyek dolgozni :cry: :cry: :cry:

Jó éjt,
Kata

Kép
wkata
 
 


Nem ugyanaz, nekünk dokinénink van.

Nem mentünk ma. Az oka az, ami Neked volt a múltkor. :wink:

Milánt nem is tudnám több kajával tömni, mert csak kijön belőle. Bízom benne, hogy eleget eszik. :roll:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?