Új privát üzeneted érkezett!

Boldog szülinapot Levi babának!


talán holnap jövök rendesen is.... :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Jó reggelt!
Winnie! Az úgy volt nálunk, hogy kb 2 hónapja először próbáltuk, hogy kézen fogva jön-e velünk. Nem, mindig letérdelt és mászott. nem is erőltettük.Aztán 1 hónapja kb (Noémi is akkor írta azt hiszem) jött velünk 2-3 métert aztán semmi. Rá egy hétre már kilómétereket jött, fel-alá a házban. Állni önmagától csak akkor, ha elfeledkezett róla, hogy ő áll. Próbáltuk már 1-2-szer ezt az önálló járást 2-3 hete, de ahogy írtad, mászott. Azóta nem próbáltuk, csak most és most meg elindult. Tegnap olyan 1,5 méter volt a rekord, úgy 4-5 lépés. Ehhez lendületet vesz és az viszi, megállni nem áll meg, hanem ránkesik. Viszont azóta egyre többet áll egyedül és próbál sétálni az asztal és az ágy között szorgalmasan! Na remélem el tudod képzelni az írásomból, hogy hogy zajlott nálunk.

Akartam már a dokinéni után kérdezni, hogy nálatok hajlandó feküdni és ülni vizsgálat közben a gyerkőc? Petra csak állva tűri a hallgatózást, toroknézést stb.

Ti is kaptatok táblázatot doknéninél a kötelező és ajánlott oltásokról? Tudom volt már róla szó, de most újra: ki mit adat még be? Ezek vannak ajánlottként feltüntetve:
Pneumococcus
Rotavírus
Meningococcus
Bárányhimlő
Influenza
Kullancs encephalitis
Hepatitis A
HPV

omr
 
 


rena: mióta nem kap oltást és csak méretjük gegét azóta órdít ha meglátja a dokinénit pedig nem fáj csak mérik meg dokinéni megnézi hogy minden rendben van e:):):)

Én csak a kötelezőket adatom be:) :oops: lehet hogy most lenéztek emiatt de nekem nincs rá pénzem habár gyermekem mindent megér de akkor sincs tizen x ezer ft-om hogy beadatassam neki rota inkább 6 hónapos korig fertmőz én úgy tudom báerányhimlőn meg essen át hpv nálunk nem játszik mert fiú influenza meg talán ha majd közösségbe is jár már

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Rena: én már beadattam a rota ellenit, a meningococcus ellenit, és most akarom a pneumococcus ellenit. Később majd szerintem még a kullancsosat mindenképp. A bárányhimlő ellenit biztosan nem. Influenzát még nem tudom, meg a többit sem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Nika: ez nem igaz, hogy csak 6 hónapos koráig lehet elkapni a rotát. :shock: Egyszerűen csak a pici babáknál sokkal veszélyesebb, ha elkapja, mert gyors lehet a kiszáradás. De később is lehet kórházba kerülni (1-2 évesen) egy kis rotafertőzés miatt.

Kép
Kép
tinu
 
 


A rotavírus ellenit táblázat szerint 6 hós korig lehet beadatni. Elkapni viszont tényle lehet később is.

omr
 
 


Én még amúgy csak a NeisVacot adattam be, 3ezer valamennyi volt. Mint egy csomag pelus amit 1-2 alatt telepakol!

omr
 
 


Sziasztok!

Winnie
Nalunk Lily mar 10 honapos koratol allt magatol. Mi is probaltuk setaltani ugy, hogy fogtuk a 2 kezet de az nem tetszett neki, o is inkabb az egy kezeset tartotta elonyosebbnek, mint Veronika. De egyaltalan nem eroltettem a jarast. Aztan egyszer csak teljesen magatol nem is hivtam, megtett vagy 5-6 lepest. Aztan naprol-napra egyre tobbet. Na most mar mindenhova setal, szinte mar egyaltalan nem maszik. Annyira imadom ahogy megy meglehet zabalni :D :D

Ozi
Hetvegen elmentunk vasarolni, kivettem a kocsibol Lilyt, de magatol nem nagyon akart menni, csak ha fogtam a kezet. Szerintem ez azert van, mert itthon mezitlab van, gondolom igy kenyelmesebb, mint cipobe setalni. Szerintem meg azt is meg kell szokniuk, hogy van valami a labukon es ugy setalnak. Mondjuk nem tudom, hogy Levi visel-e otthon cipot.

Valaki leirna nekem mi az a rotavirus? :oops:

Na a ma ejszakank szerencsere mar jobb volt. Ugy nez ki kezdunk gyogyulgatni. :D Ma erkezik Anyukam, itt lesz 1hetig. Annyira orulok :D :D

Na megyek szep napot mindenkinek!

Szilvi&Lily baba

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka: a rota egy olyan hányós-fosós vírus, a sok közül az egyik.

Kép
Kép
tinu
 
 


Most nezem, hogy itt a meningitis meg a pneumococcus a kotelezo oltasok kozott van, amit mar meg is kapott.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Mi ezeket az oltásokat majd idén adatjuk be,vagy mielőtt oviba megy.A rota ellenit 6 hós korig lehet beadatni.

Sziszka!Tök jó,hogy nálatok kötelező,így nem agyal az ember,hogy beadassa-e!

Sziszi!Nem is figyeltem rendesen,mit írtál tegnap este!Gratulálok Csanád első önálló lépéseihez!!!! :D
Vendég
 


ok akkor azt kevertem meddig lehet beadni bocsika :)

pneumot itthon is be akarják tenni a kötelezőbe csak kérdés mikortól :):)

nika70
Salgótarján
 
 


sziszka: az jó ha ott benne van a kötelezőben

nika70
Salgótarján
 
 


Alexa: köszi, na majd ha küldöd, megnézem a szekrényeteket. :D

Oltás: én sem adatok be oltást, csak a kötelezőt. Nem a pénz miatt!!!
Nem találom jó dolognak. Én is úgy tartom inkább most kiskorában legyen túl a bárányhimlőn is.
sziszi22
 
 


Sziasztok!

Oltások:
én a meningosat már beadattam.
Alapban csak azt akartam, meg a kullancsosat (Sziszi, ezeket sem, a meningost pl nálunk az önkorm fizeti, szóval az van, ahol támogatot,t a kullancsot magamnak is beadattam, az szerintem fontos)
A Prevenart alapban nem akartam, de mivel ennyit beteg, azt megkapja, hó végén kapja az elsőt.
HPV, azt egyelőre magamnak gondolkozom, ő majd bizti megkapja 12 éevesen.
Bárányhimlő, mostazt mondom, hogy nem, majd meglátjuk.
A többit nem gondolom.

JA, még volt ruhamosás. Én a body, poló, harisnya, zokni, ezt mosom naponta. A mászós nacit, zoknit, meg nappali alvós nacit nem, azt ritkábban, pizsit, hálózsákot meg hetente.

Rena, megjott a bébitaxi, cuki :)
ja, és köszi a leírást, így már értem :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Apa most ment el anyukamert, gyermek meg mar alszik szoval most van egy kis idom, mindjart elkezdek szuletett felesegeket nezni :D Karacsonyra megkaptam az elso evadot :wink:

Sziszi
Gratula Csanadnak az elso lepesekhez :D

Nagyon aranyos volt ma a kicsikem hordta nekem a kedvenc mesekonyveit, hogy meseljek neki. Van egy kisebb satra amibe az osszes mesekonyve van. 2-3 kedvence van, ma egesz nap azt kellett olvasnom neki. Amikor meg mondtam, na jol van most mar hozzal egy masikat akkor elment es hozta amit elotte olvastam :D Tenyleg naprol-napra ertelmesebbek ezek a gyerkocok.

Jo ejt mindenkinek!!

Szilvi&Lily baba

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!
Koszonjuk szepen a koszonteseket, nagyon jol esett!!!

Levi szulinapja nagyon jol sikerult. Sokat keszultunk erre a napra es szerintem sikerult is teljesen megelnunk. Szep emlekeket idezett ez a nap es maga is szep emlek marad. Voltunk az egyeves viziten is, vegre tudom a mereteit. 79cm es 10.32 kg, es vegul nem bujt elo a 10.fog. Az elmult 3 honapban osszesen 34 dkg-ot hizott viszont nagyon sokat nott. De meg igy is tiszta hurka a laba, hiaba a kezdeti hajra nem mulik el nyomtalanul. :)

Kép Kép
Kép Kép


Sziszi,
Nagyon-nagyon koszonjuk a szep kepet, komolyan csak itt ultem es vigyorogtam mikor meglattam. Letoltottem es kinagyitottam Levinek, neki is nagyon tetszett :) !

Winnie,
Levi is sokat alldogalt mielott elkezdett volna onalloan lepkedni. Sokat dulongelt es egyensulyozott es amikor mar siman tudott egyenesen allni, akkor indult el. Ez kezdetben azt jelenetette, hogy ket harom lepes utan a karomba dolt :) .

Sziszka,
Levi is mezitlab van itthon. En is eszrevettem, hogy nehezebb neki ugy jarni, hogy kozben van valami a laban, hisz gyakorlatilag igy nem tudja hasznalni a labujjait. Mar zokniban is nehezebb. Mindenesetre itthon tud jarni csizmaban is, de kint tobbnyire csak kezenfogva, mint Lily :) . Most hogy igy gondolkodom talan a megszokas az oka, hiszen kint vagy kezben volt mindig, vagy babakocsiban, vagy hordozoban, de sosem a sajat laban. Talan meg kell szokniuk hogy kint a nagyvilagban is lehet trappolni egyedul, nem csak bent a biztonsagos kis lakasban.

Klassz hogy megy hozzatok Anyukad, lesz nagy-nagy unokazas, meseolvasas! :)

Mindenkinek kellemes hetveget!!!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


özi: milyen tortátok volt? nagyon jól néz ki :):):) Igazi nagylegény már Levi baba:):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziszka: tényleg úgy van ahogy írtad, napról-napra okosabbak, én is sokszor meglepődők, tegnap mondtam, hozd ide a cipődet és hozta. Ahogy neked Lily a mesekönyvet. Nem gondolom sokszor, mennyi mindent megértenek, csak én nem értem amit ő mond az ő nyelvén. De jókat mosolygok, mik jönnek ki belőle. :lol:

Őzi: nagyon aranyos kis tortája volt Levinek, te csináltad? Már 1 éves kor után nem fognak sokat hízni a gyerekek, meg le is mozogják, ezen ne aggódj. Pont jó sztem, a súly is megfelelő. Meg ránézésre is jól néz ki Levi. Édes a képeken, milyen kitűzője volt, az 1-es látszik rajta!? Képet szívesen.

Nika: régen tettél fel Gegéről képet, szeretnénk ám őt is látni. Készültök a szülinapra, mit kap majd, milyen ajira gondoltál?
sziszi22
 
 


sziszi22
 
 


Sziasztok!

Egy icipicit lemaradtam!:( :oops: :oops:

REna!
A játékbaba vagy bármi szeretgetésére szerintem tanítani kell a gyereket, mi egyszer kétszer mondtuk Veronikának, hogy szeretni kell a babát és meg is mutattuk neki meg simogattuk…Azóta ő is bújik hozzá néha csak úgy puszit ad neki, főleg ha mondjuk neki.
Hú, nem semmi, hogy már ennyivel előre kész van a menü a szülinapi bulira, mindent kitaláltál már-ügyi vagy. :shock: :shock: Csak csorgott a nyálam ahogy olvastam a sokféle kajcit. :oops: :)
Szépen nőtt Petra az elmúlt hónapban és gratula az első önálló lépésekhez. :P

KErnico!
30 ezer, hogy eljuss 3 vizsgára???? :shock: :twisted: Nem gyenge mennyibe kerül neked a suli! De most már nem sok van vissza, nem?
De ügyi Kiara, hogy az igent is tudja bólogatni, nálunk még csak a tagadás megy.

Őzi!
Még mindig csodállak ezért a hosszú repülőutért. :)
Szegény LEvi, amiért ennyit esik-szokott miatta sírni? Vagy nem vészes? Érdekes, mert Veronika is most már szinte csak áll és megy, de általában fenékre ül, ha elveszti az egyensúlyt.

Livi!
De jó nektek, hogy tudtatok szilveszterezni, mert Dalmi ilyen ügyesen aludt.
Tortás kép nagyon tuti. :wink:

Sziszka!
Jobbulást! :P

Alexa!
Felújítás jó kis meló, főleg baba mellett. De a taposózás talán egy hétig, ha tart. :roll:

Winnie!
Sétáltatást nem szabad eröltetni, de egyszer eljön az ideje, na és akkor nincs megállás. Mivel én elég magas vagyok, nagyon hamar áttértünk az egy kezes vezetésre, mert különben nagyon fárasztó lenne, lett volna.

Mosás: hát nálunk minden nap másik ruha van a gyereken, mert amennyit mászik azért csak piszkos lesz, valamikor a kezét is beletörli. Ha utcára megyünk akkor másik rucit kap, bár azt az egy-két óra miatt nem mosom ki, legalábbis addig míg a kocsiban tolom, addig nem koszolodik.

Lépegetés: Veronika bárhol elindul, de azért előbb felméri a terepet, hogy mi milyen távolságra van és mennyire stabil! Amikor csak kapaszkodva ment, akkor is így volt és a cipőben is pár alkalom után már szépen ment.

Voltunk kedden doki néninél, semmit sem híztunk, de nőtt a csaj 2 cm-t-ez is valami. Amúgy beadattam a bárányhimlő elleni oltást,(nálunk a környéken jó páran így tettek) tök jól viselte, azóta se volt baja. A kötelezőt 15 és 18 hónaposan kapja és szerintem mást se fog mostanság. De agyhártyagy. Ellenit már megkapta.
A HPV milyen oltás?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Ti milyen csúszásgátlót használtok a nagykádban? Találtam csodaszép hőmérséklet kijelzőset (hadd parázzon a drága szülő) drágán:
http://www.minimano.hu/termekeink/26/27 ... elzos.html
Vagy olcsót csak postai szállítással:
http://apollo.addel.hu/detailproduct.ph ... ctid=48298
Egy közepes árú:
http://www.prakti.hu/index.php?mod=term ... zam=149504

KépKép
jeep
 
 


Noémi: a hpv a méhnyakrák legfőbb vírusa ez ellen találtak ki oltást de úgy tudom előbb utóbb benne lesz a kötelezőben csak idő kérdése.

Hát igen régen volt ezért akkor rakok fel párat Gegéről :)

Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

jeep, én a minimanóban vettem egy tök olcsót. a neten nincs fenn, de tök egyszerű volt, átlátszó, semmi extra.

Noémi,eszemben sincs erőltetni, csak ha ős is szeretné :)

Sziszi, jó ez az oldal, majd nézegetem, most nem akarok hangoskodni :)

Mi ma voltunk Ikeában, meg Coraban is, eléggé lefáradtunk...
vettünk gyerekszobába is tárolószekrényt, polccal, meg dobozzal, tök jó így éktfelé fogom szedni a játékait, ne minden a nappaliban legyen, hanem tudjon a saját szobájában is játszani
meg vettünk nagy párnákat az erkélyajtó elé, mert húz be a hideg... meg egy ilyen hosszú plüssálatot, vizilovat (Bubónak neveztem el, mert már van egy Hugó vízilova), ami meg az ő ablakába lehet huzatfogó éjjel, nappal meg jó játék
de most kül a kengurura van ezerrel rákattanva játékilag, azt vonszolja fel-le a lakásban...

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50109724
ő a víziló. kül tök jó, én eddig nem voltam nagy ikea-fan, de ma nagyon sikeresek voltunk, meg az egész kínálat fenn van a neten, így tegnap este összeírtam, és így tök könnyen ment ma a vásárlás.
na, jó kis ikea reklám volt ez

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Na még akartam egy-két dolgot, csak ébredt a csaj:

Őzi!
MEnnyire édi a fényképeken LEvike! Cuki kanállal a szájában.

Sziszi!
Én is egy csomót nevetek magamban a gyerek hablatyolásán, :lol: :lol: :lol: hihetetlen hogy miket tud dumálni és még a hangszínt is változtatja, valamikor mérgesen, valamikor vidáman, halkan vagy hangosan. Néha berreg vagy tök hangosan szuszog.......
Az okossághoz: én is azt veszem észre Veronikán, hogy minden nap más és más újatt tud, tanul vagy produkál. Sokszor olyat is, amit nem direktbe mutattunk neki. Én állandóan dumálok neki és látom ahogy probálja felfogni mit is mondok és ha valamit keresek,akkor ő is vagy ha nincs meg, akkor szétteszi a kezeit, különféle "parancsokat" teljesít és tárgyakat ismer.... Számomra ezek nagyon nagy dolgok és csodálatos átélni őket.

REna!
Na hogy megy az egy mutogatás?

Nika!
Kösz!De ezt gyereknek és felnőttnek is be lehet adni?
Milyen ügyesen tud Gege fogat mosni! :shock: Jók a fotók! :P

Jeep!
Én még kiskádban fürdetek egy jó darabig és szerintem nem veszek ilyet.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk:

Csúszásgátló: mi a Jysk-be vettük 900 pízért, sima egyszerű.

Mosás: zoknit, bodyt mindennap új, többi két napig, ha nem koszos, tovább nem is bírná! :lol:

Vizsgák: annyira hulla vagyok, hogy csak hétfőn utazok, többi kövi félév. Nem bírok most erre koncentrálni! :roll:

Noémi: Igen bólogatás azért kimerül abba, hogy lehajtja a fejét, aztán vissza! De már ez is haladás! :lol:

Őzi: Levinek utólag is boldog születésnapot! Ééééééédes!

Rena: én mutogatom Kiarának a szeretgetést, de az nem megy neki. Még puszit sem ad. Inkább leharapja az orrom vagy a fülem (amióta van foga :shock: ) de a babákat meg pláne nem szeretgeti. Ja, az alvósmacija kivétel, mert azt folyton, ki sem engedi a kezeiből!

Kép
kernico
 
 


Nem is meséltem, hogy 5 napig facér vagyok :cry: :cry: :cry: Apácska csütin elment Prágába és csak hétfőn jön haza. Tegnaptól ma délutánig anyánál voltunk, hogy ne legyünk teljesen egyedül a gyerekkel, így is elég nyomasztó a ma és a holnap éjjel. :?
Végre sikerült a kozmetikusnál egy nagykezelést beiktatni :P :P :P Sőt este haverokkal pizzáztam-na persze csak két órát fürcsi után, de olyan jó volt. Na de utána..... :cry: Szegény babó nem találta a helyét a járókában, összevissza forgolodott, már megetettem, de öt percenként nyöszörgött, betettem magam mellé, engem nézett (olyan cuki volt) és nem bírt aludni, ott is csak forgolodott. Végül (másfél óra ébren lét után) párnára tettem és úgy aludt az ágyában. Most vagy az volt a baj, hogy nem otthon vagyunk vagy valami van a levegőben (láttam Tinu és Rena is panaszkodott)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi becsapós a kép :wink: :wink: mert mégcsak rágcsálja a fogkefét és a végén szoktunk neki besegíteni:)
Hpv oltást azt nem tudom gyerekkorban mi a legkorábbi időpont de úgy gondolom a első mensit megelőző időszak úgy 11-12 éves kor mintha ezt olvastam volna annó rüla feltötteknek is be lehet de valami 90 ezer ft az oltás :(

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Koszi-koszi szepen a tovabbi koszonteseket!!

Nika, Sziszi,
En csinaltam Levi tortajat, de semmi extra alapanyagot nem hasznaltam. Levi meg nem eszik tejtermeket es tojast, igy nem volt epp egyszeru a helyzet ami a sutit illeti. Igy vegul az felso reteg tejbegriz volt, az also meg kukoricapuliszka. Mindeketto korteleben fott es anyatejjel lett kiegeszitve. Formaba ontotem, kihult, szolovel diszitettem a tetejet es azzal is raktam korbe. Kb fel ora volt az egesz.

Sziszi,
A kituzon ez volt: "I'm one year old today" :) .
En meg nem ismertem ezt az oldalt, jo hogy feltetted a linket, mert nagyon tetszik.

Fnoemi,
Aaaa, nem kell am csodalni az utazasert, ha neked is muszaj lenne repulnod, te is ugyesen felkeszulnel, es szepen vegigcsinalnatok, hiszen nincs mas alternativa :) . Amugy meg egyre konnyebb repulni Levivel, kicsit ilyeszto igy leirva, de a sok atszallas miatt eddig osszesen 16x ult repulon, ugyhogy volt ideje megszokni a korulmenyeket.
Levi esesei nem veszesek altalaban, foleg letenyerel vagy fenekre huppan o is. De ha meguti magat akkor sem nagyon szokott sirni, egyre jobban vigyaz magara. Amikor felrepedt a szemheja akkor sem esett nagyot, csak szerencsetlenul, mert raesett egy jatekra.

Pizzazas, kozmetikus??? Irigy-irigy! A ket maganyos ejszaka miatt nem, de eltelik hamar, ne aggodj.

Sziszi, Fnoemi,
Engem is lenyugoz, hogy nap mint nap okosabbak a gyerekek. Levi most mar kifejezetten figyel es nagyon pontosan utanoz minket, meg osszetett cselekveseket is. Nagyon sok szot es mondatot ert mar, es tudom hogy mar-mar kozhelyes ilyeneket mondani, de annyira csodalatos, hogy erti amit mondok, megteszi amit kerek (vagy nem, attol fugg mit kerek ;) ), atolel, puszit ad, bujik, sot a legujabb, hogy ha azt mondom puszi, akkor odatartja az arcat a szamhoz, es o keri a puszit. Ezek annyira feltoltenek, olyan jo anyanak lenni!

Kernico,
Kina osszes termeket hetfore!
Szerintem ne aggodj amiatt, hogy Kiara egyenlore nem az a szeretgetos tipus, nem egyformak a gyerekek, es lehet hogy majd kedvet kap o is.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szióka mindenkinek!

Mi is megvagyunk ám csak nem jó a net nálunk! Most is anyuméktól írok pár sort!

Ünneplőknek sok boldogságot lassan mi is egy évesek leszünk!

Járás: egyedül esze ágábasn sincs elindulni kézenfogva meg kilométerket menne. :D

Oltások: jövőhéten én is megkérdezem a dokinénit nekünk mit ajánlana. A szívbetegsége miatt mi fogunk kapni támogatást is néhányra ha jól tudom!

Mosás:nekem szinte mindennap mást kell ráadnom mert valami foltocska van szinte mindig.

Dumálás: egésznap benemáll a szája. Szavaink: labda, lámpa, baba, apa. Én mamika lennek,de ezt még nem akarja mondani.

Rena: remélem jól sikerült a lagzi majd meséljél. Remélem a sminked kibírta! :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Gyors élménybeszámoló, mert naon álmi vagyok. Mondtam is Petrának, hogy anya most ledől, feküdjön mellém,nézzük a mesét. Erre ő elalszik, én meg ugyebár nappal nem bírok. Szóval jelenleg ez a friss helyzet :arrow: Kép
Na szóval szombaton délben indultunk, pont szundi időben, mert a cica nem szeret kocsikázni, így legalább bírta. Gyönyörű helyen volt az esküvő!!!! www.gerebi.hu Itt meg tudjátok nézni. Olyan filmbeillő volt az egész, oan ámerikaias. Én személy szerint a parasztlakodalmat szeretem inkább, de nem volt rossz. 5-kor beültünk a helyre, aztán 6-kor átment a násznép a szomszéd terembe,ott kb 5 perc alatt összeadták a párt, aztán svédasztalos kaja, meg amolyan szalonzene volt. Nem aludtam sokat, nem bírtam, meg igazából apósom hozta a formáját.. Még nem volt lakodalom,amiben ne balhézott volna,szóval elment a kedvünk. Petra naon jól bírta, kapott külön széket, már eleve meg volt neki is terítve. Ma ébredés után svédasztalos reggeli, aztán lementünk jakuzzizni,szaunázni,pancsikolni. Csak a mi családunk vitt fürdőrucit, megnéztük direkt a honlapot és úgy gondoltuk,elcsomagoljuk.
Na dobok képeket, aztán megnézem miket írtatok.
Kép
Itt a családi asztal, ilyenből volt sok.
Kép A szertartás után
Kép Tejbetök a székében!

omr
 
 


Köszi az oltásos HSZ-ket! Majd gondolkodom még, hogy melyiket adassuk be.

Sziszka! De édi lehet Lily, ahogy viszi a mesekönyveket!! Nem is gondolná az ember, hogy ilyen idősen már igénylik, hogy olvassunk nekik! Használj ki minden percet,hogy ott van anyukád! Volt már máskor is, vagy ez az első látogatás?

Őzi! Levi nagyon édes a képeket! Jól néz ki a torta is! Milyen márkájú gépetek van? Olyan jók azok a képek, mint ezek közül az uccsó is, hogy Levi éles, a háttér homályos. Most "hálistennek" bekrepálni látszik a fotómasinánk, infókat gyűjtök milyet kéne venni.

Winnie! Na és Rékának hogy tetszik a taxi? Vagy csak szülinapján kapja meg?

Többre most nincs időm,felébredt a csaj, nyilván rosszat álmodott,röpke fél óra alatt- :cry:

omr
 
 


Sziazstok,

Ne haragudjatok, hogy enm jöttem, és nem is tudom, hogy fogok-e, mert el kezdtem dolgozni, még csak itthonról, és egyébként is annyi minden halmozódott fel, hogy nem is tudom mikor tudtam bekukkantani ide utoljára.

Rena,
Nagyon szép vagy a képen!


Egyébként mi jól vagyunk, túl egy szolveszteri nagybetegségen 40 fokos lázzal és kpruppos tunetekkel. Azóta egyre jobban vagyunk, már csak a kohogés van meg.
Dani nemsokára elkezd majd bolcsibe járni, remélem nem fogja nagyon megviselnmi, elvoleg két hónapos beszoktatást tervezek neki...
Kari előtt már járt, de a batagség visszavetette, mert most nem nagyon akar, visszatért a biztos teperéshez négykézláb, és csak pár lépést tesz meg egyedül.

Dumálni rengetetget dumál, be nem áll a szája.

Levente,így utólag is boldog szülinapot kívánok neked!!!!

sziszi
Köszönöm a képet Daniról, nagyon kedves vagy, és a kép is tok aranyos.:)

csernusn
 
 


Rena: a képen te vagy??? :o

Kép
Kép
tinu
 
 


Ádám második anyjának tekint. Vagy az anya másik megjelenési formájának? Mindegy, ez már (hit)filozófia (Atya, Fiú, Szentlélek) :lol:
Például az első éjszakai felébredéseknél nem az anyja kell neki, henem én. Mintha szeparációs pánik lenne. Ma déután, a szopi idején határozottan jelezte, hogy szoptassam meg (!?) Szerencsére rugalmas volt és az anyjától elfogadta. De mi lesz, ha csak tőlem akar szopizni? :shock:

kernico, winnie27, fnoe:
Köszi a tippeket, a Jyskben megvettem a csúszásgátlót. Először csodálkozott nagyon, de aztán feloldódótt. Bizonytalanul mozgott, mert nem tudott jól kapaszkodni. Egyenlőre maradunk a fürdetőkádnál.

KépKép
jeep
 
 


sziasztok!

Jeep :) :) :)

Rena, még nem kapta meg :)
tök jók a képek, cuki a nappalalvós :)

Noémi, egyedül :( az rossz :(


mi megrendeltük ma a tortát, Daubnernél, marcipánbevonoatos sacher tortát, ez apa kedvence kiskutyás minta lesz rajta 24 szeletes, jóóóóó nagy lesz
még babatortát kell kitalálni

Más, reggelre piros kiütések lettek a hasiján, de kicsit, mintha melegkiütés lenne, pedig az kivan csukva, szóval tök sűrű halványpiros pöttyök egy sávban...most este mintha már lenne az oldalán is, meglátjuk, ha nagyon nő, akkor mutatjuk dokinak, de volt valakinek ilyen? az ekcéma az más volt... volt már ilyen, de akkor 1 nap alatt / reggelre / estére elmúlt...

Víziló nagyon bejön Rékának,cipelni kell mindig a vizipacit is, szorítja magához, na azt bezzeg öleli bár a babáit is csak úgy öleli, hogy egy pilcsire, aztán engedi :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Noémi: Kép Kép

Nagyon boldog névnapot a kicsi lánynak!
sziszi22
 
 


Veronikának boldog névnapot!

Jeep, az ősanya! :lol: :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Már épp írtam ,hogy ma van a csaj névnapja :) , mikor láttam Sziszi hsz-t. Köszi a köszöntést a csaj nevében is, ő már alszik! :P
Ha esetleg olvasol minket, akkor nagyon sok boldog névnapot kívánunk Ante!

Amúgy majd jövő héten tartjuk, amikor már apácska is itthon lesz. Ajikat nem tudom, hogy fog e kapni, mert most már minden neki való játéka meg van, nem kell több. Ruha (kis kabát, tavaszi cipő, nadrág, pulcsi, body )viszont fog majd kelleni a tavasszal, de addig még ki tudja mennyit nő, így nem merek előre venni. Köntösön gondolkodom mióta Falexa feltette, de nem tudom mennyi lehet és lehet hamar kinöné. Nem tudjátok hol lehet venni olyan törülközött, aminek van kapucni szerűssége, de nagyobb, mint 80x80? :roll: :roll: Bababoltban nincs, máshol meg kapucni nélküli van.

Sziszi!
A gyerekdalos link csúcs szuper. Veronikának nagyon tetszett, mert szinte mindegyik mondokát már elmondtam neki, viszont így zenésítve teljesen más akkorákat kacagott és a képeket is olyan tanulmányozva figyelte.

Őzi!
Tényleg én nem is említettem a puszikat-egyszerűen az a legjobb érzés, amikor a gyerek odajön hozzám, megvizsgálja az arcom közelről és csak úgy lenyom egy vagy sok sok puszát, hol az orromra, számra, van hogy csak a ruhámra, de ilyenkor meg kell zabálni, mert úgy imádom és hihetetlen, hogy ő ilyen picinek már hogy ki tudja fejezni a szeretetét. Persze viszonzom én is neki.

Rena!
Nagyon szép helyen volt a lakodalom, de januárban lagzit tartani(Brrrr Kép ), ilyenkor olyan csúnya idő van. Nem fáztatok? Nagyon csinik voltatok, Petrának a kéztartása nem gyenge, kész hölgy. :lol:

Niki!
Hú de furi, hogy Dani már megy a bölcsibe, nem lehet egyszerű nektek. Lehet már volt róla szó, de anyagi okok miatt mész vissza, vagy nagyon jó a lehetőség?

Winnie!
A vizipaci nagyon jó ötlet az ablakba. Mi másfél hónapja voltunk IKeában és nem is láttam ilyet. :?
Piros pöttyök. :x Remélem hamar elmúlnak, lehet csak a pelenka volt szoros vagy más fajta, mint eddig.
:roll:

Jeep!
Kép

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Jó reggelt!

Veronikának boldog névnapot!!!

Noémi! Hogy bírod a facérságot? Nem irigyellek érte!! Olyan jó volt, míg apa táppénzen volt, együtt keltünk, játszott Petrával, délután kimentünk hozzá, együtt reggeli,ebéd,vacsora.. Most újra indul a reggel fél 7-es puszi, 3-kor max fél óra itthon ebédelni,este fél 8-as hazaesés.. :twisted: :twisted: Bárcsak már így maradna az idő, nyakamba venném a várost és mennék játszóra a cicával!
Puszik :D nagyon édi lehet Veronika! Szeretgetést már mutattam, de egyelőre nem nagyon akarja. A kutyust szokta bírkózni, már tolatva megközelíti és ráül (sokszor csinálja ezt mással is, így fejezve ki szeretetét! :lol: :lol: Bazsival is ezt csinálta! :lol: )
Lakodalomhoz nem volt most hideg, amúgy terhes a csaj, sztem azért volt most, de a kúriában nem fázott a popónk az szent! :lol: Nem tudom mennyi lehetett nekik az egész hajcihő, csak egy éjszaka 19000 Ft/fő és az egész násznépnek le volt foglalva.. :o :o

Falexa! Tartós volt a sminkem, bár rúzsozást egyszer pótoltam csak! Remélem hamarosan megjavul mostmár a Netetek! Sztem átmegyek mostmár hozzátok is sűrűbben,jó? Nem akarok maradni 4 fal között!

CsNiki! Hát akkor jó munkát neked! Azért nézz be néha!! Meg képeket is jó lenne látni Daniról! Gondolom már kész nagyfiú!

Hoppsz, egy cumikidobást hallottam! :D

omr
 
 


NOémi: én is épp tegnap vettem egy nagyobb fürdőlepedőt, kapucnisat a Kenguruban. De képzeld, én meg most akkorát vettem, hogy az szerintem még óvodás korában is jó lesz. :lol: Be volt csomagolva, nekem meg olyan rossz a képzelőerőm, hogy nem tudtam elképzelni a szám alapján, hogy mekkora is. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


[quote="jeep"]M írta:jeepa déután, a szopi idején határozottan jelezte, hogy szoptassam meg (!?)


A félreértések elkerülés végett :wink: ez azt jelenti, hogy odamegy a szoptatós fotelhez, felemeli a szoptatós párnát és a követelődzős hangját hallatja.

KépKép
jeep
 
 


http://www.babaruhaaruhaz.hu/product_in ... ts_id=1642
http://www.babaruhaaruhaz.hu/product_in ... ts_id=1694
Ilyesmiket tudtok még valahol Netes rendeléssel olcsóbban???
Már káprázik a szemem, mire minden ajánlatot végignézek.

omr
 
 


Noémi, köszönöm szépen a köszöntést és Veronikának én is boldog névnapot kívánok! :)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Tinu, én anno ilyen fürdőlepedőt ahogy kinőtte Lidi kettőt vettem. Szerintem nagyon jó. Egy gombásat és egy napraforgósat vettem. Jól betudom bugyolálni vele fürdés után.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Szia Ante!!! Boldog névnapot!!! Hogy van Lidi?

Lányok, megtaláltam, hogy mire vonult be szombaton az ifjú pár, élvezzétek ti is, nekem nagyon tetszik! Olyan könnyed, boldog, szerelmes, szabad, olyan... nem is tudom..
http://www.youtube.com/watch?v=2A2Jt4WOxN8

omr
 
 


Na holnap megyünk szemészetre Szekszárdra, ott van asszem KEnguros bolt vagy ott, vagy a C&A-ban megnézem a türcsit. Végülis nem baj, ha picit nagy. :wink:

Hosszú hajú gyerekek anyukái: hogyan szárítjátok a gyerek haját? Én a türcsivel dörzsölgetem, amit egyre kevésbé visel el, majd a kapucnist részt a fejére húzom, amig öltöztetem, de azt sem igazán viseli el. PRobáltátok már a hajszárítót? Nem túl meleg a fejbőrének?

Rena!
Nem gyenge, hogy mindenkinek fizették a szállást, főleg hogy ilyen drága volt. :shock: :shock: :shock:
Facérságot nagyon szarul viselem, de most mit tudok csinálni? :roll: Azért elment az idő, írtam ,hogy anyánál voltam, tegnap barinőm volt itt egész nap. Sőt most a gyerekkel tök jól eljátszottunk, elég jól elvolt magában is. Hintázott míg én feltakarítottam, nem nyavajgott míg eszem... Olyankor nehezebb, amikor Veronika mindig a közelében akar tudni, mert akkor szinte WC-re se tudok kimenni, anélkül, hogy ne sírjon olyan keservesen,mintha elhagynám. Egyébként igen az én férjem is nagyon kevés időt tölt itthon máskor is, akkor őt is körbe kell ugrálnom, viszont úgy kapcsol ki, hogy bámulja a tv-t :x és akkor nem tud a gyerekkel foglalkozni. :?
A jó időt már én is nagyon várom, mert akkor többet bemennék PAksra barátnőmhöz (ahol két pici baba van), vagy Ringató szerűsségre....Muszáj kicsit kimozdulni a négyfal "magányából", mert különben befordulok és az a babának se jó.

Más nem szokott egy picit elfáradni agyilag az állandó játékban?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Na ezt a pár képet már olyan rég óta meg szerettem volna mutatni nektek:
így szánkóztunk: Kép
Kép
Kép hintázni csak a babával és a kutyával lehet:) Kép

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


a dalos link nagyon király gyerek annyira élvezi táncizik rá :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


NOémi: én hajszárítózok. A hideg fokozaton szárítom és a kevésbé fújóson.

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?