Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szisz: jaja, Beba HA, Beba1 - vényköteles(mi még ezt isszuk, amig van Kép), aztán Beba2, amit teljes áron kell megvenni Kép

Vigantol: én a szájába csöppentem egyenesen Kép 2 cseppet már vagy 3 hónapja Kép a nagyobb méretei miatt Kép

Regina: Fanni is töksötétben alszik. Sztem hülyeség lámpához szoktatni...majd jól félni fog a sötétben...
Fanni ettől még elalszik világosban is :D

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Szisz,
A fagyitejcsi tényleg hat hónapig áll el. Én most adtam Marcusnak majdnem hat hónapost és elfogadta Kép Ha egy baba nem fogadja el egy pár próbálkozás után sem, akkor akár 1 napossal is próbálkozhatsz, azt sem fogja - szerintem. Ja, és a Beba is gyógyszertári - egy darabig Kép Mert fél éves kortól már nem vényköteles és persze akkortól kedvezmény sincs már rá Kép

Ma kicsit zűrös nap volt, mert fiatalúr alvásellenes sztárjkba fogott Kép Reggel 8-tól semmi alvás, max 10 perces bealvások a kezemben. Én az időre fogom Kép Viszont jól elvolt a tornáztatója alatt és anyuéknál is Kép

Vera,
Egyébként a történeted kisértetiesen hasonlít a tegnapi miénkhez :D


D-vitamint én a cumisüvegre cseppentem és úgy nyalja le Marcus. Egy ideig kiskanalaztunk, nem volt vele gond, de volt, hogy nekem gyanúsan sok maradt a kanalon. A cumiról meg lenyalja Kép

Regina,
Marcus is sötétben alszik és aludt is mindig. Még a Klinikán is. Egy éjszaka volt, hogy égett a lámpa - befulladt egyik délután és az azt követő éjjel a csecsemős felkapcsoltatta velünk a kislámpát, mondván, hogy lássam, hogy nincs-e gond. És most már kapcsolja is, hogy ha sötét van a szobában és csend, akkor legtöbbször aludni kell Kép

Babamasszázs: én is gondolkodom rajta. Egyébként olaj és tej egyaránt jó. Szeirntem a tej talán azért jobb, mert nem lesz a babó annyira "ragacsos" tőle. Persze abból több kell, mert hamar beivódik a bőrbe.

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika, nem tudom,hogy köszöntöttelek-e, ha nem, akkor most pótolom, üdv a topicban, gyere gyakran!


Lányok,marha nagy bajom van:

1000%-ban OFF topic, amit irok, de marha nagy pácban vagyok, és ennyire elkeserdve már rég éreztem magam, szóval bocsi,és légyszi segitsen aki tud!!!
Elsösorban számitógéphez értö anyukák vagy apukáktól kérdezem, de persze bárki irjon, ha tud varázsolni, lehet csak az segit
Történet: Ádám születése óta a digitális képeket egy CD-re irom ki, 1-szer irható,normál CD,mindig engedi a program, hogy folytassam,egy szekciót lezár, és kezdi a következöt amikor irok. Kb 2 hetente történik ez meg, akkorra gyülik össze nagyobb adag. Egészen tegnapig nem is volt gond.
DE!, egész egyszerüen nincsenek rajta a Cd -n a képek, csak a legutolsó, kb 30 kép. (most néztem éppen a számlálót,már elhagytuk az 1000-t is darabszámban.) Próbáltam már mindenképpen megnyitni, de nincs rajta csak 30 kép, holott ráégettem már 1000-t.
Ha újra próbálnék irni rá, akkor jelzi,hogy tulajdonképpen 3/4-e foglalt a CD-nek (Persze,mert ott vannak a képek), de nem irja ki,mint régen,hogy mi a cime, stb, vagyis úgy veszi,mintha nem lenne még semmi a CD-n.
Légyszi,aki kicsit is ért a dologhoz dobjon meg valami ötlettel, módszerrel, hogy a csudába tudnám visszaszerezni ezeket a számomra annyira fontos képeket!!!!
Bocsi a témáért, hogy ennyire OFF, de még a szivem is gyorsabban vert, amikor rájöttem erre az egészre, annyira meg vagyok ijedve...

Remélem valaki tud nekem irni okosat...Néhány képet már visszalopkodtam innen-onnan, de kb 2-300 még igy sincs meg. Illetve a CD-n rajta van, de egyik meghajtó sem jelzi,hogy ott lenne.

Sziasztok:
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 

 
 

Szia Barbi!

Megmutattam apjuknak a problémádat, ezt írta:

"Az alábbi néhány gondolat merült fel bennem midőn a problémádat olvastam.

- lehet hogy koszos a lemez, mint atom. Meg kéne talán tisztítani, avagy ha karcos akkor is
hátha segít.

- ha több részletben írsz egy lemezre akkor megtörténhet az alábbi eset:
egyszer véletlenül nem azt választod ki az írásnál, hogy folytassa a "session"-t (sávot) hanem, hogy kezdjen egy újat. Ekkor ha megírod a CD-t, akkor a legutoljára rárakott sáv ill. a rajta lévő file-ok simán leolvashatóak lesznek, sajna azonban az elötte rákerült dolgok eltünnek a digitális kárhozatban. Ilyen sajnos esett meg velem, de mivel nem volt
semmi fontos a lemezen, nem aggódtam különösebben, csak megjegyeztem a dolgot. Azonban
nem elképzelhetetlen, hogy a dolog helyrehozható valahogy, csak némileg utána kéne nézni."

Rákérdeztem a "digitális kárhozatban"-ra Kép szemet szúrt, azt jelenti magyarul: eltüntek a búbánatba Kép...apája néha ilyen költőien fogalmaz Kép Kép Kép

Remélem sikerül helyrehozni! Kép

DBarbi
DBarbi
 


Köszi Barbi, azt hiszem reménytelen...
Mindig úgy irtam a CD-t,hogy ne zárja le a CD-t, csak a session-t (finalize session, don't finalize CD), igy mindig tudtam folytatni.
Most már azzal is megpróbálkoztam,hogy ir-e még rá, és ir...Végül bezárattam a CD-t is, hátha ez a baj, de se igy-se úgy nem jönnek elö a képek...
Mérges vagyok, bár tudom, nem maradtam abszolút kép nélkül, csak én mind az 1000 képzehez ragaszkodom...(kis telhetetlenKép)
Másik topicban is kaptam némi infot:Valószínű megtelt a CD-n az úgynevezett TOC terület - ide jegyzi fel a cd tartalomjegyzékét.
Nem tudom mond-e valamit ez a férjednek?
Cd tisztitást még megpróbálom, de aztán feladom, már egész nap ezen kinlódom...
Szerncsére mindig csináltam az éppen aktuális képekböl egy filmecskét, és ezeket kiirtam Video Cd-re, hát ha másként nem, filmben még láthatom mindegyiket...
Na meg vannak papirképeim is egy csomóról...
Csak az bánt, hogy DIRKET azért irtam ki Cd-re ,mert nem biztam a számitógépemben, ha tönkremegy repül minden. Erreföl tessék, CD-röl is repült minden...
Köszi mégegyszer!
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok,
csak gyorsan, mert mindjart pancsizunk...

Barbi,
tegyetek be egy Apple gepbe (pl. iMac), az tuti latni fogja. A session-eket kulon-kulon cd-nkent latja, es akkor ki lehet masolni es felirni egy ujra. Persze vigyazni, hogy az Apple gepen a cd-iro programban PC-s cd-t irjatok, mert a PC nem minden Apple cd-t lat, viszont az Apple lat minden PC-st Kép

DBarbi,
irnal a jarokatokrol, legyszi-legyszi... hol vettetek? mennyiert? van-e alja? mibol van? milyen nehez? mekkora dobozolva es osszerakva? meg ilyeneket...

batka
batkamano
 


Batkamano: a Madrinában vettük, műanyag, van alja...nemtom miből, széthajtható vmi, kemény,hogy tudjon állni jól, de mégis puha Kép Kép És 16 000 volt Kép
A doboza nagy, nem fért be a csomagtartónkba, de kivettük belőle és úgy simán. Szét lehet szedni az oldalait Kép Nem vészes Kép Összerakva kb. 1,20 X 1,20-as Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Most nem írok sokat, még élek, de tegnap voltak nálunk, ma meg mi megyünk, ezért nem is olvastam még el a tegnapi termést, csak láttam, hogy Barbinak számítástechnikai problémája van, és erre írnék pár sort.

Barbi,
férjecském azt mondja, hogy lehet, hogy lehet még segíteni, de ez meghaladja az ő képességeit, viszont azt ajánlotta, hogy érdemes lehet számítástechnikai újságok honlapjaira felmenni (pl. www.gameronline.hu, www.pcmagazin.hu) és ott a fórumok valamelyikén feltenni a kérdést, biztos van olyan hely, ahol lehet írni a szerkesztőknek, illetve az odalátogatók is lehet, hogy tudnak segíteni. A Gamer magazinba író egyik fickó e-mail címe: ppeter@cdgrab.hu, ő állítólag nagyon ért a cd-khez, esetleg megpróbálhatsz írni neki. A teljesen nevét sajnos nem tudja a párom, mert a cikkeket is PPéter néven írja alá, szerintem akkor így is lehet szólítani.

Most csak ennyit, megyek szoptatni meg készülődni.

Szép napot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Lányok!Kép

Aki volt már nyaki redő mérésen, ez azt jelenti, hogy részletesebben megnézik a picúrt, vagy csak megmérik a megmérendőt és kész? Azért kérdezem, mert nálunk külön időpontra hívják be a 12.heti UH-sokat, remélem azért, mert tovább tart mint 20 másodperc!Kép

Egcsi
egcsi
 


sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de csak most jutottam gépidőhöz Kép

Kinga: akkor csak okosodj! Aznap, amikor te vizsgázol, jó hangulata lesz a tancsinak is Kép
És a válam téged vár, ha kell.

Zsuzsi: milyen bogyókat eszel? Mi a nevük? Dorka is jobban van? Akkor te is jó esélyekkel indulsz a maratoni szoptatás versenyben! Kép

Orsi: az én Húgom is sokáig fuvolázott. Amíg lehetett zeneiskolában, utána meg az István Gimi zenekarában. Sok helyen járt velük Európában. Kép

Borihoz (Anitához) csatlakozva a Dorina cicifixek tényleg jók, és tiszta pamut. Amúgy én nem az atomos bugyikat választottam. Én is a Metroban néztem körül, mert máshol nagyon drágák. Sikerült egész jó fazonokat választani. És az ára is megfelel.

Egcsi: sejtettem, hogy neked ez nem lesz gond. Csak egy okos nő így csinálja. Így mindenkinek sokkal jobb. Amúgy tényleg aranyosak, amikor nem látnak át a cseleken! Kép
A nyaki redőn kívül megnéznek ezt-azt. A hasába is belekukkantanak, megnézik a szívét, és hogy a méretei mekkorák ( ülőmagasság, fejméret). Ezen kívül persze a nyaki redőt is, ami jó esetben 3mm alatt van. Ja, és megnézik a lepény helyzetét is. Nálam evvel volt a bibi. Szerintem nem lesz meg 20 másodperc alatt. És készülj arra, hogy hüvelyi, és hasi UH is lesz!

Érdekes, bár nem akarom elkiabálni, de én még nagyon durva dolgokat nem csináltam a terhesség miatt.
Amúgy a tábla a kocsira jó ötlet! Kép
Én csak azt vettem észre, hogy Zsófival sem esett jól vezetni, mert mindig rugdalt akkor. Nos, most ez a baba is kezdi! Kép

Felmerült bennem a gondolat, hogy minden kismama szeretné majd tudni a baba nemét? Hogy vagytok evvel? És ki szeretné tudni, ti, vagy a Kispapák???

Jó pocakosodást!

Zsuzsa
zerko
 
 


ZsuzsaKép
Érdekes lesz akkor a szerdai napom, rerggel védőnő, délután UH. Nekem még soha nem csináltak hüvelyi UH-t kíváncsi leszek.
Mi szeretnénk tudni a Kispocok nemét, persze a legfontosabb, hogy egészséges legyen! A családban van már két puncis unoka, most érdekes lenne egy kukacos.Kép Sajnos mindketten rettentő kíváncsiak vagyunk.Kép
Rajtam is erőt vesz a szórakozottság néha, többször előfordult, hogy visszamentem az utcáról, hogy tényleg elzártam-e a gázt vagy tényleg bezártam-e az ajtót. Remélem ez nem fokozódik, mert akkor kezelésre szorulok.Kép
Ami mostanában a bajom, hogy hajnalban felébredek és nem tudok visszaaludni.Kép

Egcsi
12+1
egcsi
 


Szia Egcsi!

Ez a hajnali álmatlanság nálam is van. Még az is zavar, ha a férjem levegőt vesz. Próbáltál ilyenkor enni-inni, hátha az segít?
Amúgy a lányom is kitett most éjjel magáért, így szinte semmit sem aludtam. Kép Délután próbálok majd aludni, amíg ő is alszik.
Érdekes, hogy nem volt neked hüvelyi UH-d. A 8. héten milyet csináltak? Amúgy ez a 2 program egy napra nem olyan sok!
Pénteken mi is megyünk kukkolni. Genetikai UH lesz.

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem jutottam a gep ele, de szerencsere most nem kellett olyan sokat olvasnom, mint a multkorKép

Kinga!
A fuvolazassal kapcsolatban remelem igazad van es imadni fogja, mert ha nem, akkor eleg nehezen fogok tudni gyakorolni, miutan megszuletett! De gondolom, amit a babuci megszokik odabent a pocakban, azzal kint sincs semmi baja! Majd meglatjuk! A pocakod miatt meg ne bankodj, igy legalabb nem lesz oriasi! En egy kicsit felek tole, mert mar most egy picit latszik (persze ruha nelkul) es ha ez a dragasag is olyan nagy baba lesz, mint a Mamaja volt, akkor 4kilos gyerkocre szamithatok, ami jokora pocakkal jar!Kép

Zsuzsa!
En is nagyon szeretnem tudni a babucim nemet, de meg fogom mondani a dokinak, hogy csak akkor mondja meg, ha 200% biztos, ugyanis a parom unokatestvereek 8 honapon keresztul ugy tudtak, hogy kislany es akkor egyszer csak kiderult, hogy van ott valami himbi-limbi is!Kép
Nekik nem volt nagyon vicces, kicsit nehez volt atallniuk, annak ellenere, hogy legeloszor fiut szerettek volna! De ha mar az ember beleelte magat 8 honapon keresztul...szoval nekem csak akkor mondjak, ha egeszen biztos!

Remelem mind jol vagytok Ti is es a babaitok is!
Mi holnap megyunk a dokihoz, ma majd szepen osszeirom, hogy miket akarok magkerdezni, mert ott mindig elfelejtem! Kivancsi vagyok holnap mit lehet majd latni a picikebol!

Egcsi!
Furi, hogy neked nem huvelyi UH-t csinaltak, nekem mar az elso alkalommal is azt csinalt a doki, aztan masodszor is, gondolom most is az lesz! De ahany hely, annyi szokas, erre mar rajottemKép

Na sziasztok, holnap este megprobalok jelentkezni a vizsgalat utan! Remelem minden rendben lesz!

Puszi mindenkinek!

Orsi
10+2

avocado
 
 


ZsuzsaKép

Nekem minden UH hasi volt, még a legelső is, amikor csak 5 hetesen petezsákot láttak.KépAz evés-ivást nem próbáltam még, de tegnap éjfélkor ettem egy fél szendvicset, 4-kor mégsem ehetek megint?! Vagy mégis? Lehet, hogy kipróbálom.Kép
Nektek is kell vinni pisimintát a védőnőhöz?
A genetikai UH is izgi. Tényleg ti megkérdezitek a nemét? Bár lehet, hogy még nem is látszik.Kép
Délután én is szoktam szunyálni.Kép

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Egcsi: nekem az első terhességemnél végig csak hasi uh volt. A mostaninál csak a 7 hetesnél volt hüvelyi, a 12 hetesnél már elegendő volt a hasi uh, mert nagyon jól lehetett látni.
Pisimintát a laborba kellett vinnem a vérvételkor. Nem lehet, hogy a védőnő ott helyben is megnézi valami gyorsteszttel, hogy van-e benne valami káros ( cukor, fehérje, stb.)?

Mi Dorkánál is kb. 20 hetesen tudtuk meg, hogy kislány lesz, most is szeretném tudni a kistesó nemét, jobb felkészülni rá és szeretem nevén nevezni a pocaklakót.

Orsi: nagyon szeretném, ha az én gyermekeim is megtanulnának egy hangszeren játszani, annyira más a világ, ha az ember tud zenélni!Kép Akkor Te konzervatóriumba jártál? Mostanában is szoktál koncertezni? Milyen stílust?

Z.Zsuzsa: Gripp-Heel-t és Angin-Heel-t, megfázásra és torokgyulladásra, influenza megelőzésre pedig oscillococcinum-ot. Kezdünk jobban lenni, de még mindig náthásak vagyunk. Még mindig ég a szemem, tehát bennem van még a betegségKép

Az én Dórim nem alszik napközben, csak, ha autóban vagyunkKép Így nálunk nincs szunyaKép Pedig én is úgy pihennék! Már mindnet kipróbáltam, hogy aldujon napközben, de max fél órát alszik, ha nagy nehezen ráveszem az alvásra, az meg semmiKép
Kívánok mindenkinek jobb alvó babát!

Üdv: Zsuzsi (14)
zsu26
 
 


Drága batkamanó, Edit , Vera!
Nagyon aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok. Kicsit szégyenlem is magam, hogy mostanában nem írtam, de lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de nem volt időm....Annyira zsúfoltak a napjaim, és mindennel le vagyok maradva. Fontos bepótolnom most őket. Nameg annyit írtatok azóta, hogy képtelen vagyok mind elolvasni, csak egy két dologhoz írnék most.
Ezer egy dolgom van, most is éppen névnapot köszönteni indulunk. Már hulla fáradt vagyok, Robó sem alszik jól még mindig. A doki szerint "úri passziója " van., hogy sűrűn ébred cicizniKép.
Most kicsit rekettes a hangja, de szerencsére nincs megfázva, bízom benne nem is jön ki rajta nátha.

Nem tudok, most mindenkihez írni , ne haragudjatok, csak röviden egy-egy témához.

Pelus: mi is a Libero 7-14 kg-ig méretet használjuk, de érdekes, hogy a cimbinák ez is kicsit szűk, holott Robó is még 7600 gramm. Egyik ismerősöm vett Liberó pelust, de nem Discovery, hanem Baby típusűt (még nem is láttam ilyet) , ez is azt hiszem 10 kg-tól van. igaz drágább, mint discovery, de sokkal jobb.

Vitaminok: D vitamint én nagyon egyszerűen adom Robónak, cicire cseppintek és szopizik szépen. Régebben kanállal adtam, mikor még hasfájósságra is kapta a cseppeket, de már nem kell szerencsére. Amúgy kanállal is szépen ette. K vitamint kanállal adtam, de már nekünk azt mondta a doki, hogy ha almát eszi már, akkor ne adjam.Tényleg ti mennyi csepp D vitamint adtok a babáknak? Mi 1 cseppet, de hallottam olyat is, akinek az orvosa többet ajánlott.Nálunk a doki azt mondta, hogy nyáron ne is adjam majd, mert akkor a napból sokat nyerhetünk, ha kint van a levegőn a dedKép.
Látom többen is adtok vasat a kicsinek. Én nem adok, nem is mondta a doki, hogy adnom kéne....
Mondjuk terhesen én szedtem, lehet, hogy szednem kéne???

Szisz: látom gondban vagy a tejcsivel. Mondanám, hogy én szívesen adok fagyasztott tejcsit, de Jászebrény kicsit messzebb van ugyebár....(nem érné meg eljönni érte). Szerintem próbálj meg, amennyit csak tudsz fejni és hátha összejön valamennyi mennyiség.Esetleg ismerős aki tudna adni?? Tápszer témyában nem vagyok jártas...

Barbi: mi is jártunk így csak CVD-vel. Most nincs közelben a párom, de majd megkérdezem tőle, tud e segíteni. Amúgy nekünk egy informatikus ismerősünk vissaz tudott valamennyit csalni belőle, de a "titkot" ne árulta el, de utánnajárok és megírom ha tudom.

Regina: masszírozás: régebben masszírozttam Robót, mi a gyógyszertárba kapható napraforgóolajjal csináltuk. Nagyon jó olaj szerintem, még most is szoktam a hajlatokat vele kenegetni fürdés előtt.

Edit. Boti nagyon aranyos a fotókonKép

Többiek: majd írok mindenkinek, de most sietnünk kell és még az ajándákot sem csomagoltam be, apa meg mindjárt itthon lesz és útrakészen vár minket.

Tényleg jólesett a hiányolásotok, köszönöm, hogy figyeltetek még külön rám isKép

Annyit még: hogy Robó is most kapott a keritől 6 hóra csőrős poharat és meglepődésünkre második próbálkozásra már ivott is belőle. Írtó fogékony a kissrácKép. Mostanában ismét pletyis kedvében van, be nem áll a szájaKép. Annyit beszél, úgy imádom.
Játszani mi is sokat játszunk, majd írok erről is.
Ja és a dokibácsi megdicsérte Robót, hogy nagyon kiegyensúlyozott baba, engem pedig azért, hogy szépen nevelem. Nagyon jólesettKép

További szép napot: Anita
anita77
 
 


Természetesen Ádi is nagyon édi a fotón a pillangóvalKép.

Anita
anita77
 
 


sziasztok!

Bori: a te fiad mennyi idős?

Orsi: Amúgy én is tanultam zenét. Én 6-7 évig klasszikus gitároztam.

Egcsi: egy próbát megér a kaja. Nálam van, hogy egy korty pia, és egy kockacuki elég. (nesze a fogaimnak).
Nekem sem kell vizeletmintát vinnem, csak ha laborra megyek.
Amúgy ha a babónk megmutatja, akkor most már látszhat a baba neme a genetikain. Engem annyira nem érdekel a neme, de a férjemet annál inkább! A Zsófinál is nagyon akarta tudni!

Zsuzsi: nem ismerem ezeket a szereket, csak érdeklődöm. Az influs szerről már hallottam. És csak a Coryzaliát próbáltattam a férjemmel az allergiájára, és egészen jól bevált. Alig evett tavaly Zirtecet. Amúgy az a szer is jó meghülésre. Sok lány a chatről a gyerekeknek meghülés ellen adta napi 2X, és állítólag nagyon jó!
http://members.chello.hu/malorg.bt/tipegoketto/homeopatia.htm#meghules
Ami az alvást illeti, nagyon nem irigyellek! Én meg is halnék, ha nem aludna a lányom delután. Ő 2-3 órát szunyál. Aludna többet is, ha hagyjuk. És éjjel mennyit alszik Dóri?

Látta valaki szombaton a Megasztár műsort? Én nagyon meglepődtem TVERÁn, aki a Cserhátit énekelte. 18 éves, és ilyen hangja, és technikája van! De az a srác sem volt semmi, aki a Tom Jonest énekelte...

Zsuzsa (18)
zerko
 
 


Sziasztok!

Nekem még sose csináltak hüvelyi UH-t, az előző két terhességnél se, meg most se.
Én is úgy tudom, hogy a baba nemét kb. a 16. hét utántól lehet látni, tehát a genetikai UH-on már biztos látszik. Én az elsőnél nem kérdeztem meg, a másodiknál igen és most megint nem akarom megkérdezni. Végülis nekünk már fiú is van, lány is van, úgyhogy csak legyen meglepetés. Amúgy nálunk a családban fiú többség van, tesómnak 3 fia van.

Egcsi!
Nekem is kell mindig pisit vinni a védőnőhöz, azt hiszem azt nézi, hogy van-e benne fehérje.

Egyébként most jöttünk haza az állatkertből, a gyerekek nagyon élvezték, meg én is.

Panó
panó
 
 


Sziasztok!

Masszirozás: én kb 1 hetes kora óta csaknem minden nap masszirozom Botit. Babaolajat használok, a kezemre kenem és onnan kenödik szét rajta is. Nem lesz egyáltalán ragadós a böre. Nem is szoktam lemosni, pedig délelött masszizunk és este van a fürcsi. Viszont nagyon szép lett töle a böre, pedig elötte száraz volt nagyon. A három hónap alatt fél üvegnyi olaj fogyott el.

Vitamin: kanálba rakok tejcsit és arra cseppentek egy csepp Vigantolt, aztán lehúzom az alsó ajkát és beletöltöm az egészet a szájába. Általában nem köpi ki. De ez etetésre nem alkalmas módszer, viszont nem nyitja a száját a kanálra.
K vitamint is kanállal adtam, de bevallom már nem adom. Utánaolvastam, hogy ha tutira kiszivja a hátsó tejet is, akkor nem kell. És Boti tutira kiszivja Kép Viszont Angliában pl. csak különleges esetben adják a Konakinont, mert lehetnek mellékhatásai.
Vettünk ilyen varázsitatót (béna módon utólag vettem észre, hogy 6hó felettieknek valót, mert addig válogattuk, hogy jó szine legyen, hogy a kiválasztottnál már nem néztem meg a cimkét...hiszem ugyanabban a sorban volt...). Kicsit nagyobb sikere volt, mint a sima csörös pohárnak, mert 20 mlt hajlandó volt meginni belöle, aztán cumisüvegböl is 50-et, ugyhogy lehet, hogy kezd megtörni az ellenállása a cicimentes evéssel kapcsolatban. Hát gyakorlunk, de szigorúan csak napi 1szer, nem akarom leszoktatni a ciciröl sem semmiképp. De legalább ma már nem üvöltött az üveg látványára is. Lehet, hogy megpróbálom megint a poharat is, de eddig csak minig leöntöttem vele, amikor elforditotta a fejét.

Boti is sötétben alszik az elsö napoktól fogva, illetve bevilágit a falra az utcai lámpa.

Barbi, én is ugy tudom, hogy Apple-lel látható lehet. Vagy érdemes megpróbálni a Norton Utilities-t.

No már ennyit, a vasárnap estét a család együtt tölti végre Kép Apa fél délután játszott a Prüntyökével én meg élveztem a szabit...ök meg egymást. Kép
Sziasztok, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok en is, olvasgatok, csak Emma nagyon lefoglal.
Egy lany irta egy masik topicban, hogy a 14. heten mar lattak a babaja nemet. Ez tenyleg lehetseges? Ilyen koran?
Nalunk kispapim es anyosom kiingaztak, hogy fiu lesz. Kép Kép Kép
Mi Emmaval eredetileg meglepetest szerettunk volna, vegul a 32. heten elszolta magat a doki.

Orsi! Kép
En is zenesz vagyok, tok jo!!!!!!
Karvezetes szakot vegeztem, tanitottam sok helyen, zeneiskolaban es foiskolan is, legutoljara a II. keruletben. Te hol vagy?
Egyebkent foleg inkabb enekelek es harfazom.
Nagyon sokat enekeltem Emmanak, meg mikor a hasamban volt, (sok koncertet hallott) es persze most is, szereti nagyon.

Egcsi!

Nekem a 12. heti Uh jo reszletes volt, szerencsere egy kedves no volt a doki, kifogtam. (van egy utalatos pasi is, aki az egyik kismama kerdesere, aki Uh kozben kerdezte, hogy minden rendben van-e, mert meg a monitort sem latta, flegman azt valaszolta, hogy MEG igen!?!?!
Hat nem bunko az ilyen?)

Ruhak:

En mindig vekony voltam, eleg magas is. Emma elott 55 kg voltam, 13 kg t hiztam es 2 maradt.
De valahogy annyira atalakult a testem, hogy a szoknyaim es nadragjaim 80 % a nem jo.
Allitolag sok nonel evek kellenek, hogy a kisse szetcsuszott csipo visszaalljon a helyere.

Olyan mas minden igy a masodik babanal. Emmanal semmi tunetem nem volt, max a faradekonysag. Szerencsere most sem vagyok rosszul, de mar az elejen az lett gyanus, hogy hanyatt fekve ereztem a mehem kidomborodni egy kicsit. Pedig tenyleg nagyon az elejen volt.
Most meg mar rendesen latszik. Raarasul kolcson adtam a kismamagatyaimat es nem kapom vissza oket. Kép

Na kisregenyt irtam, puszi mindenkinek
Kakukkfu
Teszek egy kepet Emmarol:Kép
Kakukkfu
 


Sziasztok!

DBarbi,
koszi! Lehet, hogy kuldetunk egyet a nagyiekkal Kép Sokaig ugy gondoltam, hogy nekunk nem kell, de rajottem, hogy kintre azert megis jo lenne Kép Viszont itt csak sima alj nelkuli fa-ketrec van, az is eleg pici viszont draga Kép Kép

Anita,
jo, hogy irtal. Es nehogy szegyenld magad, mert akkor nem foglak tobbet hianyolni Kép Kép Kép

masszazs:
mi is szoktunk, pancsi utan mindig, es neha napkozben is masszirozgatom Kép mi olajat hasznalunk (kezdetben mandula, ujabban avokado), a lenyeg szerintem, hogy hidegen sajtolt "minosegi" olaj legyen. Amugy az olajat nem kell lemosni, es nem is ragacsos. Nagyon jo testapolo, Emmanak szuletesetol azt hasznalok, meg semmilyen baba-kence nem volt rajta es gyonyoru a bore Kép

vitaminok:
mi nem kaptunk semmit, remelem ez nem baj. Barbi, tobbi kulfoldon elo mami (tenyleg, hol vagytok?), nalatok hogy van ez?

jatek:
mi olyat is szoktunk jatszani, hogy mosok, teregetek, porszivozok, pakolaszok... persze ram van kotve a zsebiben, es kozben magyarazok neki Kép Ja, es ha kezet mosok, akkor neki is szoktam, mert a folyo viz nagyon erdekes Kép A tukorben is szoktuk nezegetni a masik babat+mamat (bar szerintem engem a tukorben is felismer), beszelgetni vele, en szoktam meg grimaszolni is Kép

Velunk csak annyi van, hogy Emma par napja nem forog, meg hasrol hatra sem, viszont megint gagyog Kép (amikor forgott, akkor kevesebbet beszelt)

Sirasmentes ejszakat!
batka
batkamano
 


Sziasztok!

Iszonyú gyorsan telt a hétvége!

Barbi, remélem sikerül visszanyerni a képeket! Az én férjem is az Apple-s megoldást javasolta. Remélem van a környéketeken ilyen gép Kép

A vitaminokat mi még adjuk: a D-vitamint én is egyenesen Zsoltika szájába cseppentem, mindig este a füri után. K-vitamint pedig kanálból adjuk, egy kis anyatejcivel. Vasat most egyikünk sem szed Kép Én végig szedtem a terhesség alatt vasat és folsavat, és nagyon jót tett! Alig volt fejfájásom, pedig amúgy nagyon-nagyon fejfájós vagyok sajnos.

Mi bizony kislámpánál alszunk. Valahogy így szoktuk meg, még a kórházban kérték a csecsemősök, hogy az egyik lámpa mindig égjen éjszaka. Aztán itthon is égett kislámpa, és azóta is használjuk. Igy az éjszakai szopinál is látok, ez pedig fontos, mert minden éjszaka van szopi Kép

Sétaügyben javult nálunk a helyzet: már két séta is nyugisabb volt. A megoldás: cumi KépKép Zsoltika nem cumizik, de az ujját nagyon szopja. Ezt az overallban nem nagyon tudja megvalósítani, mert a ruhának jó vastag az ujja, de így a cumival sikerült megnyugtatni Kép Úgy örülök neki KépKép

Időközben volt vacsi, pancsi, és már nagyon késő van, úgyhogy mára elbúcsúzok. Még csak annyi, hogy Zsoltika elkezdett kúszómozgásokat végezni: hason fekve a lábait maga alá húzza és feltérdel Kép De a kezeit még nem mozgatja. Igy is halad Kép Főleg füri után, a fürdőlepedőn szoktuk hagyni picit meztelenkedni, hát akkor nagyon jól csinálja, mert nincs rajta ruha.

Jó éjt mindenkinek!
Gabi

pgaboka
 
 


Hahó!

Végre van egy kis időm netezni, bár a szemem majd leragad, olyan álmos vagyok, ezért senki ne haragudjon, de tuti, hogy nem írok mindenkinek, egyszerűen nem megy.

Mindenkinek köszi a játszós leírásokat, végül is én is ilyesmiket csinálok, csak gondoltam, hátha van valami, amit lehet még. Egyébként legutóbbi mesém lényege, amiben Gabi játékai szerepeltek: Okoska (hupikék törpike, eredetileg szemüveges, de leszedtem róla, mert már majdnem leesett) elvesztette a szemüvegét, nyuszi segített keresni, nem találták, végül Keljfel Jancsi tanácsára csináltatott lézeres szemműtétet, és most tökéletesen lát.Kép Szegény Gabi ilyen hülye anyával van megáldva.Kép A Baba-móka című könyvet meg éppen most rendeltem meg a tesómtól.Kép

Van játszószőnyegünk!Kép Képzeljétek 1690-be került csak (fóti Cora), de hiányzik róla a felhő, szóval lehet, hogy ezért olcsóbb.Kép Gabinak főleg a zörgős bokor tetszik. Erről jut eszembe, ti hogyan mostátok ki? Kimostátok egyáltalán? Én kimosnám, mert Gabi mindent a szájába dug, és megszagoltam a szőnyeget, és olyan új, műanyagos szaga van.

Szülésről még egyszer: én szoptathattam, ugyan nem rögtön ugye, de amikor egy órásan visszahozták, akkor meg lehetett próbálni, és Gabi már akkor nagyon ügyi volt.Kép Olyan furcsa így visszagondolni, hogy akkor a csecsemőosztályon hagytam nappal, és csak három óránként hozták ki első nap, mert sok vért vesztettem, és nem tudtam volna ellátni, és éjjelre szintén ott hagytam, mert én éjjel vajúdtam, és aludni kellett. Másnap mondjuk nappal már végig velem volt, de éjszakára megint beadtam (bár éjjel vihar volt, felébredtem, és sírtam, hogy nincsen velem). Aztán harmadik naptól végig velem volt, éjjel is (egyik nővér megkérdezte, hogy már ott tartom éjjelre, nem korai, mire mondtam, hogy ez már a harmadik éjjel, meg aztán otthon is együtt leszünk). Most visszagondolva már nem értem, hogyan hagyhattam, hogy akár egy pillanatig is máshol legyen, mint nálam (leszámítva persze a kötelező orvosi vizsgálatokat). A következő babám biztosan mindig magamnál tartom, ha lehet.

Pelenka: Gabi túllépte a hat kilót, de a Libero 3-as mérete még irtó nagy rá, ezért mi még 2-est használunk, ami elvileg 6kg-ig jó, míg a 3-as 5-9kg-ig. Nagyon buták a méretezések. Nekünk a Pampers 2 nem jött be, mindig Gabi hátán volt a kaki, egy csomag után le is cseréltük. Ez olyan érdekes, hogy minden babának más válik be.

Barbi,
jó, hogy nem hagytad ki a korrekciót Ádám bólogatásával kapcsolatban (nem FanniKép), ugyanis két percig folyamatosan röhögtem, hogy milyen hülye vagyok.Kép

Vera,
milyen autót vettetek?

D vitamin: egy cseppet adok, kicsi tejcsit fejek kanálba, abba csöppentem, és úgy. Gabi egész jól elfogadja.

Fagyitejcsi: én úgy tudom, hogy ami külön hűtőládában van, az 6 hónapig, ami a hűtőszekrény különajtós felső részében, az 4 hónapig használható.

Sötétben alvás: mi az elején lámpával aludtunk, mert kicsit aggódós vagyok, és látni akartam, hogy Gabi mit csinál, de már sötétben alszunk (kislámpa elromlottKép), meg amúgy is szűrődik be fény kintről. Szerintem jobb sötétben altatni, mert különben csak lámpánál tud majd később, arról nem is beszélve, hogy olvastam régen valami tanulmányt arról, hogy a fényben altatott gyerekeknek gyakrabban lesz rossz a szeme később.

Babamasszázs: én fürcsi előtt szoktam, azért, mert olyankor fűtjük fel a szobát. Ti milyen hőmérsékleten szoktátok, és mennyi ideig? Nálunk 22-23 fok körül van a szoba nappal, és abban nem merem sokáig meztelenül hagyni, ezért nappal nem masszírozok, pedig délelőtt jobb lenne, mert olyankor nagyon nyugis a kedve. Egyébként én is napraforgóolajjal csinálom.

Anita,
nem lehet, hogy most van nála a hat hónapos fejlődési ugrás, és ezért cicizik állandóan? Nálunk a vas csak azért merült fel, mert a neurológus doki szerint kicsit sápadt Gabi, de mi sem adunk neki. Én mondjuk szedek, mert azt mondta a védőnő, hogy fontos, hogy nekem legyen elég, hogy legyen, ami átmegy a tejcsibe. Bár ezt a szopistopicban megcáfolták. Azért én szedem, aztán majd meglátjuk.

Képzeljétek, nem akarom elkiabálni, de Gabi öt napja nem ébred fel egy óra körül, szóval a tíz körüli szopi után csak 5 körül ébred. Ki tudnám bírni hosszú távon is.Kép És tegnap beszabadultam egy bababoltba, és vettem a fürdővízbe kacsát és halakat, és Gabi imádja!Kép Az én kislányom, aki három hónapig üvöltött fürdés közben, ma kacagott!Kép

Most futok feküdni, mert hiába nem kel Gabi, ha én meg nem fekszem le.

Jó éjt mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa: fizetős szobában voltál a Schöpf-Mereiben?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nálunk is gyorsan telt a hétvége, párom szombaton dolgozott, én meg téptem az agyam a CD miatt! Most meg már a vasárnapnak is vége...

NAGYON szépen köszönöm a sok tanácsot, egyelöre kiadtam a kezemböl a CD-t egy szakembernek,nagyon bizom benne,hogy tud vele kezdeni valamit.
Most nevessetek ki, de én Apple gépet csak a boltban láttam még, egyetlen ismerösömnek sincs közel-távol.

Anita, ha ma sem jelentkeztél volna, már én is kerestelek volna, ugyanis tegnap az üzim elküldése után jutott eszembe, hogy téged kifelejtettelek. De rossz pénz nem vész elKép, újra itt vagy, ez a lényegKépKépKép

Zsizsa, örülök, hogy szereztem két vidám percetKépKép

Most megyek is, megint rám várnak az alvássalKép
Ja, erröl jut eszembe, hogy a vacak estét tegnap jó este követte, reggel 6.30-ig aludtunk...VÉGRE,megint kialudtam magam..

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert letámadott az influenza, de ma már bejöttem dolgozni, mert jobban vagyok.

Csütörtökön voltam AFP-n. Reggel éhgyomorra mentem, de már az állomáson leesett a vércukrom, és úgy kellett összeszedni a peronról. Ettem egy kis cukrot, ittam vizet és mentem tovább. Hiába voltam már 7-kor a kórházban, rengetegen voltak. Szóltam az aszisztensnek, hogy vegye már le a vért, mert éhezem. Azt mondta, hogy nem kellett volna éhgyomorra menni, mert az nem befolyásolja ezt a vizsgálatot. Csak nagyon zsírosat nem lehet enni a koleszterin miatt.

Éhgyomorra csak a terheléses vércukor mérésénél kell majd menni. Vizeletet mindig vinni kell.

Szóval 5 órán keresztül ültem a rendelőben, mire a dokinál is sorra kerültem. Megnéztük a picurt (10 másodperc), kaptam végre a gombáimra kúpot, és már azt hittem, hogy megnyugodhatok, de mire hazaértem 38 fokos lázam volt. Ezt még lehűtöttük, de pénteken már egyre magasabb volt, erre bevettem 2x 1/2 Algopirint. A házidoki persze nem csinált semmit, azt mondta legjobb semmit sem beszedni, csak feküdni, és hideg vizes borogatás.

Remélem, hogy jól bírta a picurim a megpróbáltatásokat. Legközelebb 29-én kell mennem a genetikai uh-ra, szerencsére az nincs olyan messze.

Az adókedvezményhez: nekem a doki az utolsó mensitől számított betöltött 90. napot igazolta, így nekem már december hónapra jár a 3000 Ft.

Panó: Köszi, hogy bekerültem a táblába, amúgy 30 éves vagyok.

Üdv. Csicsóka 16+2
Csicsóka
 


Jó reggelt mindenkinek!

Én is előkerültem. Nálunk nem engem támadott meg a vírus, hanem a gépemet. Új gép előnyei Kép
Amig windows Milleneum volt a gépemen senkit nem érdekelt, hogy mit csinálok. Ahogy felkerült az XP, órán belül, már kaptam is olyan vírust, hogy tele lett a gép szex oldalakkal és nem lehetett kitörölni! (Vírusírtó, tűzfal ellenére) De most már újra telepítettünk mindent és itt vagyok!

Babóca mozgolódik állandóan! Ez a legnagyobb örömöm! Ja és lett pocakom is! Na persze csodálkoznék ha nem lenne, mert lett olyan étvágyam, hogy ki vagyok akadva. Sajnos még másfél hét van, hogy UH.ra menjek.

Puszi mindenkinek és egészséges boldog hetet mindenkinek! Kép
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Cory,
igen, fizetős egyágyasban voltam a harmadikon.

Barbi,
remélem tud kezdeni valamit a CD-vel a szakember! Nekem is csak egyetlen ismerősömnek van Apple gépe, de én sem láttam azt sem.Kép Szóval nem vagy egyedül.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Hogy telt a hétvégétek?

Kakukkfű, gyönyörű a kislányod. Kép

Csicsóka, örülök, hogy meggyógyultál. Én is nagyon félek, hogy el ne kapjam az influenzát mert semmit nem lehet szedni rá. Mikor lesz meg az AFP eredménye?

Mucska, irigyellek, hogy már érzed a picurt, olyan klassz lehet.

Mi ma este megyünk kukkolni, drukkoljatok, hogy minden rendben legyen.

Chello
15+1
chello
 
 


Szia Chelló!

Amikor annyi idős terhes voltam, mint te ( 4 hete), mindig azt akartam hinni, hogy érzem. Persze nem. Kb.2-3 hete már éreztem, de csak este hasonfekve. Már az is szuper volt. Így első babát várva mondhatom tényleg érdekes érzés. Örülök, hogy megtudhattam és nem maradtam ki belőle!
Este későn kajáltam. A kis drága is éhes lehetett, mert úgy elkezdett ficánkoni, hogy csak na. Aztán aludtunk szépen mind a ketten. Most meg zenét hallgatunk. A jövöndőbeli Keresztapukája zenész és tesztelem, hogy tetszik e neki a zene, amit játszik. De tetszik! (Én szerintem).

Írjál majd az Uh-ról, szorítok, de bizti, hogy renben lesz minden és Te is " lebegni" fogsz.
Mucska

Andi
Kép
mucska
 
 


Szia Mucska!

Akkor még pár hét és én is megtapasztalhatom ezt a csodálatos érzést! Már alig várom. Remélem este már tényleg "lebegni" fogok.

Milyen zenét játszik a Keresztapuka?

Este elég későn fogunk hazaérni de legkésőbb holnap reggel jelentkezem. az uh részleteivel.

Chello
chello
 
 


Szent Imrés lányok!

Áll még a 22-i szülésznő hallgatás/nézés?
Nem akar valaki járni oda az ott tartott kismamatornára?
Én ha minden igaz táppénzen leszek mostantól és olyan szívesen mennék, nem akarok otthon ülni.
És persze kispapa nélkül mennék mert ő nem igazán vevő erre.

Zsuzsa- a Megasztárt tényleg nagyon jó volt hallgatni, csúcs volt. Bár én nem a Gergőt ejtettem volna ki, hanem az Oláh Ibolyát, vagy a Kandeche Evelyne-t.
De nekem is az a kettő emberke votl a leglenyűgözőbb akit te írtál.
babanyúl
 
 


Szia Chello!

Keresztapuka több együttesben is játszik. VAn egy Kasai nevű dominikai srác és annak az együttesében basszusgitározik. Inkább külföldön játszanak, mint Magyarországon. Illetve a Black To Blackből a Bebével csinálnak most egy együttest és abban zenél. Pesze A Bebe marad a másik együttesben is, csak ez egy új formáció lesz. 22 évesen szerintem nem semmi, főleg, hogy senki nem tudja segíteni. Felment Pestre és saját maga intézett mindent támogatás nélkül.
A stílust nem igazán tudnám behatárolni, mert nálam csak pop és rock kategória létezik és ez egyik sem. Én spec zenei analfabéta vagyok.
Mucska 18+5

Andi
Kép
mucska
 
 


Zsizsa: te milyen vasat szedsz? Én annó terhesen ferro-folgammát (kehet, hogy nem jól írtam) szedtem. Erősen gondolkodom, hogy szedni kéne, mert mostanában iszonyatosan fáj a fejem és szédülök is néha.Örülök az átaludt éjszakánakKép, mert ez már nekem átaludt éjszakának lenne mondható...Meg a pancsi közbeni mosolynak is.

Barbi: köszi, hogy hiányoltál volna. Igazán nem szemrehányásnak szántam, csak nagyon jólesett, hogy valakiknek hiányoztam. Persze tudom, hogy a többieknek is biztosan hiányoztam, én is vagyok úgy, hogy csak gyorsan írok, nem is veszem észre ha vkit kihagyok esetleg.Itt nagyon jó társaság van, nagyon kedvellek benneteket Kép. Meg néha ilyan apró dolgok , észrevételek is egy kis örömet tudnak csempészni az életünkbe. Főleg mikor hulla fáradt és nyűgi az ember lánya.
Bízom benne, hogy szakember tud majd vele mit kezdeni. Szorítok, mert tutom milyen akár egy képet is elveszíteni. (mi több százat veszítettünk el, vissza se tudtuk szerezniKép )
Örülök, hogy jól aludtálKép.

Gabi: dejó a kúszó mozgásKép. Nálunk a fürdés utáni mesztelenül hagyás nem működik, ugyanis addigra Robó már nagyon éhes és öltözni sem szere, így fürdés előtt próbálunk hancúrozni egy kicsit.

Batkamanó: ari vagy, nem szégyenlem magam, csak tudod jó lett volna tudni rólatok és már hiányoztatokKép.Emma is olyan lehet mint Robó, ő is hol ezt csinálja erősebben , hol azt. Bár a forgás nálunk is úgy volt, hogy három hósan forgott ezererel, majd leállt úgy, hogy most hat hósan kezdte ismét el. Gagyogással is szünetelt egy kicsit, most meg be nem áll a szájaKép.

Edit: örülök, hogy apa is prüntyőkézett, és, hogy te is kicsit élvezhetted a szabadságot. Néha nagyon jólesik, aztán meg örül az ember, hogy ismét a kezébe tarthatja a dedetKép.

Majd jelentkezem még, most rohanbok főzni, mosni.

Még annyit, hogy tegnap köszönteni voltunk keresztanyáméknál. Robó ott nem sokszor volt még, és kicsit "idegen" volt a társaság neki. Minap olvastam, hogy hat hó körül alakul ki, hogy az idegeneket elkülöníti az ismert arcoktól. Pedig sokat vagyunk társaságban , de mégis elkezdett sírni, aztán kellett egy kis idő ,még feloldódott, még gagyogni is elkezdett utánna és vigyorgott sokat. Nagyon érdekes volt a megnyilvánulása.Annyit változnak napról napra.
Az éjszakákról meg nem is írok, szokásos bár most hajnalban eludt egy kicsit, de 23-3 ig óránként ébredt.Nem eszik sokat, csak éppen cicizni akar egy picit és a karomba lenni. Majd visszalaszik.



Szép napot mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, emlékeztek e még rám, írkáltam ide, de lég rosszul viseltem az első harmadot, ezért nem voltam már egy ideje...

Egcsi!

Te vagy az egri? Bocs, ha rosszul tudom....
Én pénteken voltam 12 hetes uh-on a Markoth-ban. Először a dokibácsi csinált egy hasi uh-t, "körülnézett"odabenn, aztán hajrá hüvelyi uh. Nem volt túl kellemes, de ki lehetett bírni. Elég sokáig tartott, nem 20 mp-ig, ahogy írod. A végén már úgy csinálta, hogy lenyomta a hasam felső részét, alulról meg felnyomta a kütyüt...elég gáz volt....KépKicsit fájt a végén, de kibírható volt, meg a doki biztatott közben, hogy mindjárt vége... Ezzel mért elég sok dolgot, meg a babát vizsgálta tüzetesen.
Remélem tudtam segíteni...

Timi (12+5)
Névtelen
 


Kakukkfű: a II. kerületben? Hol? A Margit krt-n? Amúgy nekem is van egy hárfás barátosném. Ő is babát vár nyárra Kép
Én is hallottam már ilyet, hogy a 14. héten valakinek megmondták a baba nemét, de akkor még nem pontos, legalábbis én úgy tudom!
Akkor most fiú lesz, és meg sem kérdezitek? Kép
Nagyon édi Emma. Vöröses a haja?

Csicsóka: szerintem az az egy algopirin nem ártott! Amúgy az adókedvezmény nem attól jár a törvény szerint. De ha ez a 90. nap a hónap elejére esett, akkor nem tévedett!

Mucska: az új géppel mi is beszívtunk valamit azonnal, mert a férjem az internetet hamarabb installálta, mint a Norton AV-t. Nos, de irtotta, és ment minden rendjén. Ilyenkor gyakran egy Win frissítés (szervíz pack) is segít, nem kell darálni!
Az étvágy: nekem is volt bőven egy bő hete, de mivel rajtam sajna van súlyfelesleg, így önmérsékletet gyakoroltam, és így 3-4 nap után alábbhagyott. Sok alma, Hamlet, és elmúlt.
Én szerencsére még nem híztam semmit! Kép
Az én Pocaklakóm is sokat mocorog már. Bár tegnap megfigyeltem, hogy ha zenét hall, akkor nyugiban van az legaktívabb időszakában (18-22) is.

Chello: szurkolok neked, rendben lesz. Amúgy hamarosan a te baód is fog mocorogni úgy, hogy érezd!

Babanyúl: érdekes, akkor hasonló volt a zenei ízlésünk. Bár én évekig tanultam zenét, és nem mondanám magamat teljesen laikusnak, de így éreztem.

Lányok, megosztom velettek a "gyászomat"... Kép
A történet 99-ben kezdődött. Tavasszal költöztünk ebbe a lakásba a férjemmel. Áprilisban valami dolga volt a Kongresszusi Központnál. Amikor be akart ülni az autóba, és kinyitotta az ajtót, egy kutyus ugrott be. Egy földszintes, tacskó keverék. Tanácstalan volt, mit tegyen, majd felhívott, hazahozhatja-e. Így került hozzánk az újrakeresztelt, nagyon dagi, de nagyon okos, ragaszkodó kutyus: BUKSI. Akkor min. 6 éves volt a doki szerint. Gond volt, mert a 2. emeletről le kellett vinni (min. 9 kg) mindig, ha sétálni mentünk, de megoldottuk.
2000-ben terhes lettem. Így nehézkessé vált a kutyus levitele, és gazdát kerestünk neki. Lett is neki egy Anyósomék falujában, Hevesben. A nő kezdetben nagyon szerette, majd valami bekattanhatott neki, és kitette. Visszakerült a kutyus Anyósomhoz. Az évek mentek, és Buksi öregedett. Most egy 1/2 éve már egyre rosszabb állapotban volt, áttétes rákja volt, és tegnap 2 órai vonyítás után a fejét Anyósom kezébe hajtva meghalt. Nagyon megviselt... Alig aludtam az éjjel Kép
Ne haragudjatok, csak ez most így jobb nekem, hogy leírtam.

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok Kép
Olyan mérges vagyok, nem fogjátok elhinni! Jövök 7végén is, mint rendesen... látom, nem írt senki... furcsa, jövök később, senki... péntek du óta senki... vasárnap is... ua. Mondom nem igaz, h nem ír senki, mi van itt??? Erre jövökma reggel, itt a halom üzi. Miért van ez????? grrrrrrrrrrrrrrrr KépKépKép

Regi, mi is - mint Gabiék - koponya + hasi UHn voltunk a MÁvban, ez ott szűrővizsgálat. Viszont csípőre nem küldtek, nemtom miért...
Vera, egyébként az oszt vez főo volt, elmegy. Kép Mi voltunk az elsők, de egy protekciós tizenévest behívtak előttünk - logikus, h én várjak a picivel... de így se vártunk sokat.

DBarbi, nemám majd kiszúrjátok a szemét mindenféle mű távirányítóval Kép Kép Marad a föld, annál lejjebb nem eshet! Kép

Diti, édesek a csemetéid! Olyan jó, h te már a nyaralást szervezed. Tavaly ilyenkor még én is ezt tettem (Fr.o. Kép)... Nekünk is kéne pedig vhova menni, de kéne 1 ajutó!

tényleg, Vera, milyen kocsit vettetek? Kép tök jó!!!

pelus: mi még 2es méretet hordunk (3-6), de már vészesen kicsi, pedig még 5 kilo sincs, úgyhogy váltani kell Ezek szerint azok vannak többen, akiknek a méret első felében már inkább a következő indokolt Kép

vitamin: tejben kanálból mindent - olyan széen beveszi, csodaügyi Kép

sötétben alvás: nemtom miért lenne baj, ha sötétben alszik. Előfodulhat, h később még így is félni fog pl 8 hó körül... Haminál a szobájában sötét va, de tőlünk szűrődik át fény az üvegajtón, pedig van rajta gyékény. Ez sztem nem baj. Emléxem, én féltem kiskoromban a sötétben.

batkamano, olyan jó, h bejött a nagykád, továbbra is irigyellek! Kép

Zsizsa sztem is, bármit csinálsz, foglalkozol vele! De azért nem árt 1-2 ötlet! Kép

Edit a képek tündériek, milyen szemeket meresztett a macinak! Kép

Barbi, remélem, vhogy sikerül Apple gépet szerezni és visszanyerni a képeket!!! Tuti, h nem vesztek el, csak egyelőre nem láthatók. Ha nem, akkor bizti van vmi program erre. Sztem is érdemes fórumokon próbálkozni pl. www.prohardver.hu Szorítok, h sikerüljön!!!

Velünk meg az van, hogy tegnap mértünk és Hami alig hízott, szinte semmit Kép Aggódom, h mi lehet. Ugye kb egy hete alszik a kiságyában, ezzel párhuzamosan kihagyja az egyik éjjeli szopit. Csak hajnalban szopik egyszer + nappal 5x. Sztem amit kihagy nem pótolja be nappal. De akkor se fogom éjjel felkelteni! Max. nappal kínálom meg többször. Vagy van vmi ötletetek? Ennél még az első héten is többet hízott, amikor még nem volt rendesen tej Kép

Na megyek, mert fölébredt, gyorsan adok neki.
Pusszancs
Ann

Ui.:remélem, nem lesz többet ilyen, h nem látom, amit írtatok!
annann
 
 


Zsuzsa!

Kutyus. Kép Kép Kép
A II. ker nek a Marczibanyi teren van a kozpontja, de en a Pasareten egy iskolaba jartam ki.
Ki a harfas baratnod? (nem Reka?)
Eleg kicsi a tarsasag, ugyhogy akar ismerhetem is.
Azert persze megkerdezzuk a baba nemet, nagyon varom mar a kovetkezo Uh-t.
Emma haja annyira nem voroses, mint a kepen latszik, inkabb csak szoke.
Apukajatol orokolte, aki francia-sved, de inkabb eszaki tipus.

Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Hullafáradt vagyok, lassan visszatérünk a csecsemőszintreKép Foggggalmam sincs miért de egyik nap Bence alszik 8-9 órát éjjel, másik nap ébred hajnali 2kor (mint ma isKép) aztán megint egy egész éjjel, aztán megint kelünk... Teljesen kiszámíthatatlan. Reggel eszembe jutott hogy 2kor csak oda kellett volna adni a cumiját, lehet az is elég lett volna, bár evett rendesen. De mikor hótkómásan felébredek arra hogy nyekereg, akkor könnyebb cicire tenni, mint kísérletezni hogy vajon elég-e neki a cumi. Reggel már okos az ember. Bár tényleg 10 perc az össz idő amit szopizik, szóval nem sajnálom tőle, ez van, de hát akkor is fáradtabban ébredek mintha végigaludtunk volna.
Na mindegy!

Ann!
Ne aggódj Hami súlya miatt, én nem is méregetném a helyedben. Jó oké, mi is mértük 3hós koráig, mondjuk én addig minden szopit, tehát én még fanatikusabb voltamKép
De olyan szépen fejlődik, jókedvű, kiegyensúlyozott baba, és naggggyon ügyi is hogy a saját ágyában alszik. Akkor miért aggódsz?
Hidd el nem fog éhen halni, tud ő sírni ha éhes, nem?Kép
Semmiképp ne keltsd fel éjjel enni, örülj hogy alszikKép Egyébként nálunk is úgy van, hogy mivel éjjel (ideális esetben) alszik rendesen, ezért nappal viszont cserébeKép annyiszor eszik amennyit csak akar. Lesz@rom a védőnő és a doktornéni álláspontját, miszerint egy ekkora gyereknek már csak napi 5X kéne ennie. Ha ő 10X eszik akkor annyiszor. Szerintem megéri, mert olyan de olyan kiegyensúlyozott bébiKépKép
Úgyhogy inkább próbáljatok meg napközben ráállni a sűrűbb szopira, ha eredmény kéneKép

Egyébként az új autónk egy Peugeot 307 SW, nagyon szép példányKép, üvegtetős, nekem ez tetszik benne a legjobbanKép Bár én valami pirosasat vagy esetleg kéket szerettem volna (tipikus női színKép) olyan meghatározhatatlan barnás színű. Ilyen:
Kép

Na még egy pár mondat, mert ébredezik Bencike.

Masszírozás: én is masszírozom Bencét minden este fürdés előtt. Van egy félóra mikor meztelenül lehet, nagyon imádja, így fordult meg hátról hasraKép Én Johnsons babaolajjal kenegetem, ezek szerint jó sokat, mert nekünk havonta elfogy egy üvegKép Nem lesz tőle ragacsos, legfeljebb csúszósKép de utána mi pancsizunk és a felesleg ami nem szívódik fel, az úgyis lejön. Nappal én nem próbáltam még, féltem a ruháit hogy olajos lesz. Ja, és mi is este fűtjük fel a szobát, bár nálunk alapból van vagy 25 fok.

Éjjeli lámpa: mi is éjjeli fénynél alszunk. Mikor hazahoztuk kislámpánál aludtunk egy hétig, az tényleg erős volt, de utána vettük az éjjeli fényt, szerintem nagyon klassz. Legalább nem kell kitapogatnom a gyereket a kiságybanKép

Na mennem kell, mert Benci is fészkelődik már, meg az a hülye mosógép is lejárt, és még nincs is leszedve a ruha a szárítóról... Hogy én hogy utálom ezt!!! Ez van!

Pussz mindenkinek, többiektől bocsi, majd még megpróbálok írni!
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

végre megint tudok írni! Annyit írtatok, hogy nem győzőm utána olvasni! Múlt hétem megkaptuk a 3hós oltást, délután 37,5 este 38,5, kúp meg egyebek, de nyűgis nem volt szerencsére.

ja meg képzeljétek a dokinéni mondta, hogy jövő hónapban már lehet narancsot, banánt adni, szerintem ez tök furi, mert a citrus-féléket csak később szokták! Szerintetek?

még egy kérdés valaki jár bébiuszira? mert mi szeretnénk csak nem tudjuk hova, merre, hol van jó, meg ilyenek.

amúgy még mindig nem forgunk, de a hordozóba már otthon is be kell kössük, mert kicsúszik belőle, most ez az új játék és ahogy beletesszük már megpróbál kimászni Kép!

most megyünk mert követeli a cicit, de utána megpróbálom átolvasni, hogy miket irtatok!

Üdv mindenkinek

Meme
Meme
 


kakukkfu:
En is anno a Marcira jartam gitarozni. Nem a zenesuliba, hanem a másikba.
A Pasaretin szerintem csak egy suli van, egy altalános. Gondolom abba jartal.
En ebben nagyon kepben vagyok, mert en a II. keruletben nottem fel.
A lanyt Vadasz Gabriellanak hívjak, es o nagyon regen harfas mar. Szerintem 30 korul lehet. Ullon lakik, de elotte o is a II. keruletben nott fel.
Emma haja meg akkor mar kezd osszeallni. Tuti, hogy szep színe lehet! Mennyi idos a lanykad?
En is teszek ide most képet az en lanyomrol. O Zsofi es 30 honapos.

Kép

Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!

Nagyon aranyos a lányod! Szerintem majdnem egyidősek az én lányommal. ( Rita 2001 júniusi )

Alice, Bellana, Soraya!

Hova tűntetek?

Az aktuális táblázat:

Kép

Panó
panó
 
 


szia Panó!

Köszi a táblicskut!
Aha, hasonlók. Zsófi július 2-ai. Kép

Alice volt a chaten, de mire beléptem, ő lelépett Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa!

Gyonyoru Zsofi!! Azok a nagy szemek! Kép
Emma 3-an volt 1 eves.
A harfas lanyt nem ismerem. Igen, a Fenyves utcaiban tanitottam.

Pano!
Szep a tabla,

udv
Kakukk
kakukkfu
 
 


Kakukkfu: en nem arra gondoltam. Van meg egy. Amugy en altalanosba anno a Fenyvesbe jartam Kép
A szemei azok vannak, igen... Kép Es nem festem neki! Kép Kép Kép
Akkor surun jonnek ezek a gyerekek...

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Vera: az ilyen gyerekorvostól, védőnőtől megkérdezném, szoptatott-e valaha néhány hétnél tovább. Minket is zaklattak a Schöpf-Mereis kontrollon, hogy mi az, hogy Zsoma még 8-szor szopik (ennyit vallottam be, de szerintem többször), és az meg a tragédia, hogy ébred még éjjel. Nem érdekel. Balu 18 hónapos koráig szopott éjjel, és túléltük, és kiegyensúlyozott gyerek lett Kép
Az is állandó megdöbbenést okoz, hogy Zsoma nem kap semmit anyatejen kivül (szerencsére a védőnő meg a gyerekorvos egyetért ezzel). Pedig láthatóan nincs még rá szüksége Kép

Ann: mennyit hízott Hami most? Hosszát méritek? Balu akkor nem hízott (volt hogy 2-3 hétig), mikor rengeteget nőtt. Én hagynám még 1 hétig ugyanígy a dolgokat, és ha akkor sem hízik, akkor elgondolkoznék, hogy hogyan tovább. Hány kg most?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Panó!

Köszi, hogy én is benne vagyok a táblázatban!Kép Tök jó nézni!
Kiegészíteném még, Markóth Ferenc-ben fogok szülni. És ma már 24 éves vagyok!Kép

Timi
Névtelen
 


Sziasztok Kép

Itt vagyok, csak rengeteg melóm van,de ahogy tudok jövökKép
Képzeljétek nagyon sokat fájdogál a hasam.
És felhívtam a dokit hogy nem nézne e meg és aszonta hogy ez normál dolog és kb.1 hét mulva jelentkezzem be hozzá és a 11 héten fognak fogadni.
Úgy izgulok,tényleg addig elmehetek a körzetihez bejelentkezni????

Pusz

Alice
8+6
malice
 
 


Mucska, tényleg dícséretre méltó amit a srác elért 22 évesen segítség nélkül.

Zsuzsa, köszi, hogy Te is szurkolsz.Kép Hogy lehet valakinek ilyen gyönyörű kislánya? El fogja kápráztatni a másik nemet a szép szemeivel.
Nagyon sajnálom a kutyust. Kép

Panó, köszi a táblát.

Chello
chello
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?