Új privát üzeneted érkezett!

Rena, Alexa!
Emailt elküldtem.

Aki még akar mondókákat, szóljon.

Karácsonyra Zsombi a tanuló kutyust kapja és egy nínózó rendőrautót, anyuval vetetek olyan nagy dömpert, amibe ő is bele tud ülni, és lehet lökdösni, aztán még kértem kardigánt, bodyt, harisnyát, búgócsigát.

Rena!
Nagyon jók a képek, főleg az alvós sorozat, na és a szumós!!! Azon behaltam :lol:
Doki nem mondta, hogy látna vmit is a szemével, de a biztonság kedvéért írt fel brulamycin szemcseppet, hogy 3-4 napig cseppentsem. És hurutos köhögése van, így calcium, cataflam csepp, lándzsás utifű.
Ja, én kértem seprűt :D Most meg elemet. Na,de ha erre van szükségem :D Jobban örülök neki, mint tusfürdőnek! :lol:


Noémi!
Jó a vonalzód, és jók a smile-ok is. És a kép is a csajokról! :P
Kaptam telefont, motorola w377, és 193Ft-ba került :D Nem a legkomolyabb teló, de ahhoz képest, hogy ennyibe került, megéri. Szóval azért lett volna 990Ft, mert 2 év hűségnyilatkozat, de ugye nekünk nincs vezetékes, így így-is, úgy-is előfizettünk volna, meg a cég kötött szerződést a tmobile-lal, és így egy csomó kedvezményt kapunk (a havi díjból 30%, a dumálásból 40%, és 20sms ingyen, vagy ha nem küldöd el, akkor levonják az árát a számlából), de azért lett 193Ft, mert az aranykártyámon volt pont, amit be lehetett váltani, és azt levonták a 990-ből.
Muszáj felkelnem, ma is 5-kor keltem, mert addig tudok haladni, amíg a gyerekek alszanak. Aztán majd 2-3 hét múlva besokallok, és egy ideig alszok majd megint 8-ig :)

Kép

Kép
brigó
 
 


Rena!
Jó van má! Kép Azé a Démászt tudtam, de kösssz! :lol: Egyébként ilyet én is tudok bebebe :lol: :lol: :lol: Szfvár, Dfvár, Bfvár, Zeg.........
Úgy látom Petrát nem nagyon kell altatnod, megy neki bárhol :P
A szumo cicás nagyon jó, nekünk csak óriás hasunk van. Nagyon szép színű az etető.
Szerintem is tök hülyeség a felnőtteknek kötelezően vinni miki ajit. :shock: Főleg ha már vannak gyerekek. Bár én a barátnőmnek adtam egy csokimikit, de ő nem tudta előre.

Brigó!
Hát így meg aztán pláne megéri a telcsi. Kép

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Szoiasztok!!

Jajj,nagyon jók ezek a "szmájlik"! :D Engem egyáltalán nem zavarnak!

A képek is jók a lányokról!!A szumós király!! :D Jó húsban van a kislány!Martinka vékonyabb.

Nálunk sem kapnak a felnőttek mikire semmit,csak a gyerekek!Elhiszem,hogy fel akartad rúgni ezt a családi hagyományt!

Brigó!Köszi a mondókákat,megkaptam!!Zsombinak jobbulást!!

Mindenhol ilyen hülye idő van?Itt egész nap esik,ilyenkor úúúútálok kimenni!Viszont muszáj volt,mert készülődünk a hétvégi szülinapozásra! :D
Vendég
 

 
 

Rena: jobbulást apának, ápolgasd. Tök jó ajikat kapott Petra, kivi vagyok tetszik-e neki a béka, mert nekünk is van de nem igazán tetszik neki, inkább dobálja ki a kádból a játékokat. Hát az alvós képek nagyon jók, hogy bealudt Petra :lol: . Szumó cica. :lol: :lol: :lol:
Karira: egy zenélő masinát kap,( állathangokat tud), meg fakirakót, meg rucit lehet tőlünk, a többiektől nem tudom, azt majd utólag.

Képszerkesztő: FastStone Image Viewer. De szivesen csinálok képet, ha valaki szeretne.

Noémi: nagyon jól sikerült ez a fénykép, kis mosolygós rajta Veronika, sokat kell fényképezni, hogy egy jó legyen a kép igaz, kimásznak a képből, lehajtja a fejét, nehéz. Látom sikerült a vonalzód ügyi vagy! Barátnőzés az jó lehetett, jó egy kicsit másra is koncentrálni, kikapcsolódni:D ,

Brigó: jó korai voltál ma, Zsombinak jobbulást, elem :lol: :lol: :lol: .
Ja akartam írni, hogy a cataflam csepp kiütötte Csanádot szedtetek már? Jó áron volt a telefon, azééé ez így megérte. Na a tüsfürős ajándéktól én is kiakadok, akkor inkább ne vegyenek semmit, most a felnőttek nem ajándékoznak a családban, elég a gyerkőcöknek venni. De tényleg sokszor olyan nehéz kitalálni egy pl. férfinak mit vegyél, ha nem iszik minek pia.
sziszi22
 
 


Sziasztok!

LEHET LESZ FOGUNK REGGELRE!!!!!! Lányok, el se hiszem, a fentiek már olyanok, hogy majdnem kint vannak, sőt az egyik asszem már kicsit át is törte, este sokszor kelt és sírt, de nem mertem már magam beleélni, hogy fog miatt. Végre nekünk is lesz!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Húúú, vizsgával nagyon gyatrán állok. 3 év anyaga pszichológiából, közösségfejlesztésből, andragógiából és kultúrális antropológiából. Kicsit kemény lesz asszem. Majd meglátjuk. Max. ha ingyen van, akkor megyek jövőre is! :oops:

Képeket mindjárt rakok fel, csak anyához átmegyek, az albérlő átb@szta őket, mindjárt jól megmondom nekik, hogy rakják ki gyorsan, nem kell még tetézni az adósságot, már így is minuszba vannak a kaución túl is! :evil: Na majd ezt is elmesélem!

Kép
kernico
 
 


Sziszi!
A FastStone-s nekem is meg volt míg apuka le nem szedte :x Úgy szerettem, bár nem tudtam hogy ilyeneket is lehet vele csinálni. Asszem leszedem megint a netről.

KErnico!
Már nagyon várjuk a képeket és a beszámolókat!
Az albérlős sztorit meséld ám el. Pont most beszéltem barátnőmmel,hogy nem akar költözni az albérlője, nem fizet rezsit, szó nélkül kicserélte a zárat. A barátnőmék már lekapcsolták a főkapcsoló szekrényt, hogy ne legyen további számla, bár az eddigieket is jó lenne,ha rendezné. És állítólag nem lehet kilakoltatni áprilisig (törvény van rá) Bár szerintem csak valamit félre értettek, szerintem ez csak az önkormányzati lakásokra igaz, nem hiszem hogy magánszemély köteles megvárni a tél végét a kilakoltatással, ha valami gond van.
HAJRÁ FOGAK!!!!!! Kép

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Na, akkor a képek a szüliről:

Első kisszülinap (ja, kézzel oltotta el a gyertyát :shock: )
Kép

Fasírtsüni (azért az orrát jobban is megcsinálhattam volna :oops: )
Kép

Tűzijáték ámulat:
Kép

Torta kanállal:
Kép

Torta kézzel:
Kép

És a boldog végeredmény:
Kép

Micimackós repülő bébitaxi kütyü (imádja)
Kép

Ismerkedés:
Kép


Ja, és egy extrasztori anyáék albérlőéről: a srác és a barátnője 1 éve laknak a lakásukban. Novemberben nem fizetett részletet a srác+rezsit se, mert kirugták, könyörgött anyának, hogy nem tud hová menni, barátnője is lelépett, decemberben fizet, addig kaucióból fizessük be. Oké, decemberben, még mindig nem tud fizetni, nincs állása. Átmentek hozzá anyáék ma (öcsém a kerítésen mászott be) ott volt a csaj, aki meglepődött, mert nem szakítottak, ő úgy tudta be van fizetve minden, csak már kicsi nekik, ezért mennek januártól máshová. A pasi meg nem a tesco-ba dolgozik. Na gondolhatjátok, hogy anyáék hogy kiakadtak, most mentek át, hogy szóljanak, hogy holnapra kérik a pénzt és estére takarodó van! Bár valszínű a csaj addigra már nem lakik együtt a sráccal, annyira kiakadt, mert nem tudott semmiről. (ha tudta volna, akkor nem lepődött volna meg, és mondott volna el mindent, hogy ő mit tudott). Szóval szép a helyzet. És ugye bíróságra nem vihetik, mert nem voltak bejelentve! :roll:

Kép
kernico
 
 


Még torta: átépítik ahonnan rendelni akartam, így én csináltam kókuszgolyó alapból: darált háztartási keksz, kakaó, meggylé, tetején étcsokis bevonó vékonyan, oldalán kókuszreszelék, és növényihabbal és meggyel díszítve! :roll: Kb. fél óra összerakni, csak ajánlani tudom annak, aki így járna!

Kép
kernico
 
 


KNiki: húúú nagyon jól néz ki a fasírtsüni, nyam-nyam, nagyon ügyi voltál, szuper jól néz ki a torta, nem gondoltam, hogy Te csináltad! Látom tetszett a tűzijáték Kiarának, csodálkozva nézi, a maszatos kép édes, tetszik :lol: :lol: . Repülős bébitaxi mik vannak :shock: .
Albérlő :shock: , nem semmi, remélem ki tudják rakni, nem tudom mit képzelnek magukról egyesek.

Noémi: meglepi!
Kép
sziszi22
 
 


Szép jó reggelt!

ZSombikám nehezen viseli most ezt a betegséget :( Alig eszik, sokat sír, néha alig lehet megvigasztalni, ma 1/2 6-kor kelt. Húú, remélem ma már jobban hatnak a gyógyszerek.


Mikulásra hugomnak szoktunk venni csomagot, és mivel hugom anyuval szokott eljönni hozzánk, így anyu is kap :shock: De ennek már nem is a miku a lényege, hanem az édesség :wink:


Sziszi!
Hogy értve ütötte ki Csanádot a cataflam csepp? Mi még csak most szedünk először, mert 1 éves kor alatt nem lehet alkalmazni, így eddig nem is írt fel a doki.
Ajándék férfiaknak: én most vettem zsebkendőt (ugye alkalmakkor jobban mutat - főleg, ha nem a nátha közepén van az ember), pizsamát, törölközőt. Persze egyikőjüknek pia+dvd jutott :oops:


Kniki!
NA, mi a helyzet a foggal? Mikor mész vizsgázni?

Nem semmik ezek az albérlős sztorik!!! Akkor a srác úgy gondolta, hogy a kaukciót nem kapja vissza, és "lelakja"? De mi van abban, ha szól, hogy jan-tól el akar menni? Ő is jobban jár, de főleg anyudék, mert tudnak másik embert keresni.

Nagyon jók a képek Kiaráról! Kemény, ahogy összekente magát és a ruháját csokival!!! :lol: És tök jól néz ki a torta, meg nem mondtam volna, hogy nem bóóótyi!


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Kniki!
Még annyit akartam, hogy nagyon szupi ez a fasírt süni! És akkor kenyérbe szurkáltad bele a golyókat?

Kép

Kép
brigó
 
 


Sizasztok!

Majd jövök, csak most minden szabad netes percemben a karácsonyi naptárrendelést organizálom...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Kniki!
Nagyon jók a képek!Jól összekente Magát Kiara! :D De ez az Ő napja volt! :D
Nagyon bejön ez a fasírt süni!!Én is azt lesem,hogy kenyérre tűzted?Az orra,szeme miből van?
Albérlős sztori nem semmi!Nekünk is volt bajunk velük,még évekkel ezelőtt,de szerencsére megoldódott a dolog!Akkor mi is tiszta idegek voltunk!
ÉÉÉÉÉÉÉs,kijött a fogacska reggelre??????????
Vendég
 


Tök jó az a süni! Tuti fogok csinálni én is. És a hercegnőd egy tünemény! :D Azon a tortás képen amin össze-vissza van kenve olyan elégedett arcot vág! :D

Gyerekem továbbra sem hajlandó szopni! Ma elraktam a szoptatós párnát meg a bimbóvédőt és persze megint elbőgtem magam. A tápszert nem hajlandó meginni. Szerintetek mivel pótóljam a vitaminokat meg az ilyesmiket?

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Fogacskáról infot kérünk! :lol:

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Életjel! :D
Megvagyunk, bár nyűgin, mert jön a fogunk. :?

Képek nagyon jók!
Szumós a tuti! :wink:

Ünnepelteknek nagyon sok boldogságot kívánunk!!!!
Bocsánat ha nemnévszerint! :oops:


Kép

Olvasok vissza és még leszek....

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziszi!
Kép

Kernico!
Hú de jók a szülinapos képek! Látom Kiara is élvezte a torta kenést. :lol: :lol: :lol: Haláli, tiszta csokiban. A bébitaxit én is elfogadnám :P Amúgy a tortát én is azt hittem cukiban csináltatad-nagyon szép lett. De mit ettek a vendégek? :shock:
Süni nagyon mutatos. NA kibújt a fog? Lehet gratulálni?
Albérlős sztori elég érdekes- :twisted: remélem sikerül ma lezárni a dolgot.

Brigó!
Szegény Zsombi! :cry: Jobbulást neki. Lehet foga is jön még, nem?

Rena!
KAris ajit még nem tudom, én az a fajta vagyok, aki mindig az utolsó pillanatban szerez be mindent. :oops: Veronikának a dédik adtak pénzt, amiből valószínű, hogy egy zenélős állatkertet fogok venni, meg építőkockákat. De majd inkább kari után kérdezd meg. Miért te mit találtál ki?

Falexa!
Kell még Kép recept?
Szóval akkor tuti hogy ennyi volt a szoptatás? Azért ne keseredj el teljesen, te mindent megtettél. Bazsinak eddig volt rá igénye. Az hogy a tápit miért nem eszi sajna nincs ötletem. Dokival beszéltél?

Na nem is meséltem, hogy végre megvettük Veronika első cippelőjét, amiben járni is tud ill. csak probál kb így: Kép

Körkérdés: a babakajába ki milyen fűszereket szokott tenni? Illetve mihez mi illik?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


REna, ajándék babának, túlünk a tanuló kutyus, meg egy kis Disneys autó, amiben a Donald kacsát nyomva, húzva, fék, duda, stb hang. Anyuéktól babát kap, valami textilt, én a Ks Kids Júlia babáját ajánlottam, az jó nagy copfos. Anyósnak meg fürdőjátékot mondtam.
Még lehet, hogy elcsábulok, most vagy szülire (akkor még tuti kap járássegítőt / bébitaxit) húzógatós fajátékot, ill köröket, amit karóba kell húzni, ha értitek, mire gondolok :)
a kérdést most nem találtam, csak babaajándékot kérdeztél, vagy általában? mert akkor mondom a többit is, mi nagyjából készen vagyunk :)

KNiki, nagyon jók a képek, szétkenés :) :)

szumós kép :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Brigó.
Én sem bírnék felkelni 5 kor, bár néha kell, mert ébredezik, de visszatuszkolom, hogy aludjon még kicsit és akkor olyan 8 és fél 9 kor szoktunk ébredni.
Zsombinak jobbulást!

Alexa:
Én is imádok üvegfesteni. Alkottam is, most igaz karisat nem, pedig lehetett volna.
Annyira el vagyok havazva mindennel, hogy már nem volt kedvem hozzá, pedig szeretm .
Na majd nyúlra! :lol:

Sziszi:
Jók ezek a képek amiket alkottál. Ügyi vagy!

Ajándék a csajnak:
Mikulásra kapott FP ugrálós-rezgős elefántot, egy fa puzzl-t, meg egy plüss rénszarvast.

Ami van még nem tudom hogy kapja, mert ugye lesz a szülinap is, de már megvan minden.
van body, harisnya, Winnie által említett botra felhúzható karikák, kis lenkerekes autó, bébitaxi , firka tábla, rucika, pólók, amiket én dekoráltam ki, játéktartó..
asszem ennyi, de lehet kihagytam valamit. :-)
Ja igen, világító csillagokat is kap. :D

Tortát még nem tudom milyen legyen a szülinapra.. Hajlok a túrós vagy joghurtosra, de én nem alkotok, annyira nem vagyok ügyes.

Rólunk.
Írtam a múltkor a járást egyedül. Na azóta sem nagyon produkálja magát a kisasszony.
Aztán egyik nap láttam, hogy jönnek a fogak alul a második. Egyik áttört, másik csíkban. Szegény annyira nyűgös, hogy csak na.
Sokat van fenn éjjel is,
Na meg egész nap nincsen el magában, sokat kínlódik.
MA pl a kaja is nagyon rossz volt, alig evett,csak a cici kellett neki.

Na most ennyi, majd igyekszem lépést tartani valahogy itt is.... 8)

Kép
zsuzsu74
 
 


ja és pár kép a Mikuláslánykámról..
:oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, csak hát apa ugyebár itthon nyögdécsel a lábával, nemhogy több időm lenne rátok, kevesebb lett. Vagy elbeszéljük az időt, vagy 3-asban játszunk, meg amúgy ma nyügik is voltunk a lánnyal. :oops: :roll:

Voltunk méretkezni "Ájvi" néninél. 8330 gramm, 71,5 centi, feje 44,5. Szóval 390-et hízott, 2 centit nőtt.

KNiki! Sünirajongók táborához csatlakozom! Nagyon tutin néz ki. Na de, ha valaki eszik belőle, az csak a golyót kapja be? Kenyér ott marad? Ezt a részét még nem értem. A fasírt amúgy mezei fasírt? (szóval oan hagyományos?) Tuti én is elkészítem! :)
Képek nagyon jók! Kiara igazi kisasszony már! A torta úgy látom ízlik neki! Mi is bébitaxit szeretnénk karira, de sógornőmék azt mondták,majd megveszik.Ez mi pénz volt? Tetszik!
Na és akkor a fogak??? Izgatottan várjuk mindannyian! :D

Brigó! Zsombinak jobbulást továbbra is! Szegényke! A szeme javul? Szóval odakap még?

Falexa! Sajnálom,hogy ennyi volt a szopi, de hát ez is szép teljesítmény ugyebár!! :wink: Katánál volt olyan, hogy Szabi nem akarta már a tápit, a doktornő Sinlacot írt fel nekik, azt ímmel-ámmal eszi. De 1 éves korig valami ilyen kell, azt mondják. :roll: Na, szilveszter?

Winnie! Köszi a tippeket, meg a többieknek is! Jöhet még másféle is,nem babás! Nagyon ügyi vagy, hogy már túl vagytok a beszerzéseken!

Noémi! Én nem naon találtam ki semmit még. Tetszik a fakirakó, többen írtátok, meg nekem naon bejön a FP varázslatos kisvonata vagy pedig valamilyen aktivity asztal. Most nézelődök Vaterán,babaszobán,hátha lenne olcsóbban, ezek írtó drágák.
Fűszerezés: amit már kapott Petra: petrezselyem (bármibe illik),majoranna,oregano,bazsalikom,kakukkfű,fokhagyma. Ma Bolognai spagettit csináltam, mivel durum tésztát főztem ki,mindenki ugyanazt ette,tehát a cica is. Ehet minden belevalót.Na abban volt oregano és bazsalikom és fokhagyma is. :)

Zsu! Nagyon szépek ezek a képek! Műtermiek ha jól látom! :) Mennyi fogatok van amúgy eddig? Ma kérdeztem Ájvit, hogy 1 éves korra mennyit kéne növesztenünk, 8-at mondott nagykönyv szerint,bár vannak kivételek. Ugye,Kniki? Hajrá-hajrá!

Már vagy fél éve volt utoljára kérdés, hogy mit és mennyit isznak a gyerkőcök. Hogy álltok? Petra nem naon akar vizet inni, se teát, csak gyümilét. :cry: Nyilván hozzászokott a folsav és vasadagolás alatt ehhez, próbálom minél jobban hígítani mondjuk, de a mennyiséggel én nem vagyok elégedett. Kb 2-2,5 dl naponta.

Akartam még valamit kérdezni,de most nem jut eszembe. Kiscsaj ma felmászott mindenhova. Dobozra, porszívóra. :D Azt hiszem lassan a fotel jön és nekem is meg kell tanítanom majd lemászni. :roll:

Közben eszembe jutott a kérdés! Egyedül evéssel hogy álltok? Petra nem akarja megfogni a kanalat,csak ül, a karfára teszi a kezeit és tátja a száját nagyra. De hiába próbálom a kezébe adni,nem is csukja össze. :roll:

Na jócakát,megyek fogyást nézni! Winnie! Neked jó Vészhelyzetezést!

omr
 
 


Alexa, üvegfestés.
Én pont ma vettem egy kis szettet, amiben vannak kis műanyagfigurák, 10 db, karácsonyi, és hozzá matricafesték, azt fogom megcsinálni.
Meg már két ablakra fújtam hóspray-vel csillagot, fenyőfát.

Noémi, nagyon jók a smileyik :)

És ln is kívánok boldogot minden szülinapra, hófordira, amiről lemaradtam... :oops:

vészhelyzet kezdődik...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Noémi, tök hihetetlen, hogy 4 hónap ebben a korban mennyit számít. Veronika még olyan kis babás :), a másik kislány meg már kész kishölgy :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Tudja vki. hogy a tanuló kutyi hol a legolcsóbb? Bazsinak lenne karira! Amiket tudok, hogy fog kapni kockafaló víziló, dömper, mobilteló, kisautó.

Este ivott néhány korty vaniliás tápit Bazsi. Talán, ha minden este itatok vele megszokja. Egyébként kb. fél liter vizet megiszik, de inkább többet. Gyümölcslevet meg teat én nem nagyon adok neki, de nem is igazán szereti. Az étvágya viszont nagyon megnőtt neki, mióta nem szopik.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Falexa! Éppen bosszankodom,hogy milyen szarul csináltuk. Mindenütt akciós volt a kutya, 5-6 ezer forint,most meg a Vaterán árulják és meg is veszik,mindjárt lejár. Na ha lett volna egy fölös 10-12 ezrünk,most nyernénk rajta 4-5-öt,mert mindenütt újra 10-ért látom. :roll:
http://www.vatera.hu/fisher_price_tanul ... 73297.html

omr
 
 


Sziasztok!

Sütöttem sajtos rudat!
Fincsi lett!
Ki KÉR?? :lol: :lol:

Én is 5-6 ezerért látom a tanuló kutyát,asszem itt Fehérváron most több helyen is annyi.Karácsony előtt levitték az árakat.Pl a zenélő könyv is 6500.- helyett 5000.-píz.Nálunk ilyen boltok vannak: Interspar,"Teszkó", "Osan". :-) Ha felétek is van,akkor érdemes körülnézni.

Winnie!Nekem is van olyan műanyagfigurás,de inkább a fóliás tetszik.Persze mindegyiket kifestettem! :D

Egyedűl evés:nálunk még nincs ilyen.Próbáltam a kezébe adni a kanalat,de mindent csinálna vele,csak nem dugná a szájába!Úgyhogy,még várunk vele.
Vendég
 


Sziasztok!

Egyedül evés, még nálunk sincsen, nem is próbálom. vAN kajánál játszó kanala, azt beveszi, de kajával még nem próbáltam. Kiflit eszik, arról csipeget is, csak nem mindig tudja berakni a szájába.

Vészhelyzet, jó volt, de - na és most lehet, hogy megint vitát szítok - alapértelmezésben viszonylag toleránsnak tartom magam, és a melegeket is elfogadom, ismerek is jónéhányat, de egy ilyen sorozatban melegcsókot mutatni, na ezen azért kicsit kiakadtam...
na jó, inkább nem néztem oda... :shock: :?

Zenélő kutyus, szerintem a Tecsoba akciós.

Alexa, sajtos rúd jöhet!!! :)

Rena, ivás, néhány korty, ha olyanja van, úgyhogy még mindig sz@rul...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


REna, a bolognait hogy csináltad? és ez a durumtészta miféle, már hallottam róla, de nem tom, mi is az, miért ehetik...
és hol lehet kapni?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie! Én így szoktam:
Vhagyma összevág apróra,olivaolajba megfuttat,bele a darált hús,fehéredésig sütni,só,bors bele,reszelek bele fokhagymát,felöntöm paradicsomlével (ez házi főzött)de tökéletes a parisűrítmény+víz is. Rotyogtatni,közben pici cukor, oregano,bazsalikom,de ez inkább a vége felé. Spagettitészta kifőz (durum az a tojás nélküli tészta),rá a szósz,rá reszelt sajt. Gyerkőcnek pici fordulattal mindez összeturmix.
Na jó, pici cukor ment a Petráéba is,de mivel néhány bébikajába és italba is volt már,így nem csináltam belőle ügyet.
Bárhol kapsz ilyen durum tésztát! :wink:

Látod,látod,gondolatolvasó voltam az este,előtted írtam,hogy mindjárt Vészhelyzetet nézel. :D

Melegdolog: Na igen,egyre nagyobb dobra verik ezt a dolgot,engem ez idegesít. Régen is voltak melegek,oké, de már-már úgy nézünk ki, hogy divat vagy mi a fene melegnek lenni. :?

Alexa! Nekem jöhet a sajtos. Privibe recept is! :)

Mi most sütöttünk apával diós-habosat. Most kint hűl az ajtó előtt. Ezt kívánta az uram, hát jó, összedobtuk. Megyek etetni a lányt, vacsi. Cukkinis-répás csirkemell.

omr
 
 


Brigó: jobbulást Zsombinak! A cataflam cseppet 11 hósan írta fel a doki, és kiütötte háta, melle, arca pöttyös volt, mint a melegkiütés úgy nézett ki. Na nem is adok neki többet.

FAlexa: sajnálom a szopit :cry: , de ha a kicsi fiad így döntött... több anyuka is mesélt már ilyet, fórumon olvastam, egyik napról a másikra abbahagyták a szopizást. De olyan is van akinek 2 éves a gyerkőce, és nem akarja abba hagyni, az anyukájának lelkiismeretfurdalása van, mert ő meg szeretne végre néha este kimozdulni. Bizti nem vigasztal, de sztem ez a rosszabb eset. ÉS én 2 hónapig tudtam szoptatni aztán nem volt elég a tej és leszokott róla, na az még gonoszabb. Fel a fejjel. Vitamint nem tudom, ha eszik gyümit talán nem kell.

Noémi: fűszer: petrezselyem, kapor, hagyma bár az nem fűszer csak ízesitőnek, viszont most evett édes-savanyút üveges mártást :oops: , pirospaprikát is a főzibe a mienkéből.

Zsu: nagyon tuti képek, a kis hölgy nagyon édes, de nem Ti csináltátok ugye, műtermi?

Rena: az Ájvin megint szétröhögtem magam :lol: .
Ivás: Csanád is keveset ivott, de minden kaja után pohárból iszik, és most napközben is abból adok neki, így többet iszik, mint üvegből, nem tom miért, de így van. Cumisüveget már csak akkor használunk, ha megyünk valahova. kb 4dl, na ez sem sok, csak jobb mint volt, teát nem issza meg, csak a vízet.

Alexa: ügyi vagy, én is kérek sajtost, maradt még?!

Winnie: engem sem zavarnak a melegek, igaz nem ismerek egyet sem,csak olyat akire mondják, de én nem hiszem el. Abba viszont belegondoltam, ha nyilvánosan csinálják (csók), és a fiam akkora lesz, lehet rákérdez, hát mit mondok neki? :oops: De őket is el kell fogadni!

Képzeljétek két éjjel úgy felijedt a fiam, nehezen tudtam megnyugtatni. Előzménye: megijedt egy kutyától, babakocsiban ült, én beszéltem valakivel vizsla kb. 3 méterre elkezdett ugatni, hát úgy sírt. Azóta mondja mérgesen vavava. Nem gondoltam ,hogy ez lesz az első amit mondani fog. Pedig nekünk is van kutyánk, ott ugat mellette, az sem zavarja. De ez eszébe jut negyed óránként és csak monda már 2 napja, sajnálom ilyen kis érzékeny lelke van.
:cry:
sziszi22
 
 


Sziasztok!

Csak pár szóban, mert mennem kell tanulni! :roll:

VAN FOGUNK!!!!!!!! Már áttörte az ínyét jobb oldalon fent, és jön még fent 3 ezen kívűl, már csak vékony csík van! Nem olvasta a lány a szakkönyvet, hogy alulra is kéne növeszteni? :lol: :lol: :lol: De a lényeg, hogy van!

Fasírtsüni:
Köszi a bókokat. Fél kilós kenyérbe lett beleszúrkálva, orra csemiubivég, szeme olivabogyesz, de bármi lehet! Azért jó, mert csak kihúzól egyet a pálcikával (sima mezei minifasírt), és leeszed róla a falatot! Állófogadásra tökéletes! :lol:
Bébitaxi: Auchanos 6900 píz volt asszem, de nagyon komoly. Olyan jó fényei meg zenéje van, hogy el vagyunk tőle ájulva. Meg formabedobó az oldalán, és jó kis hangokkal jutalmazza a gyereket. Imádja! :wink:

Mi a spagettibe egy ideje nem rakunk husit, csak paris tészta lesz belőle, így jobban szeretjük már, és konzerv hámozott-darabolt paradicsomból csináljuk. Hagymát pirítunk, bele a pari, foghagyma reszelve, só, pici vborecet, oregánó, bazsalikom, és parmezán a végén. A csaj meg trapistát kap rá. Miatta is próbálunk odafigyelni, hogy miből csináljuk a dolgokat, így most van minikertem oregánóval, bazsalikommal, bár a tél miatt kezdenek kihalni! :cry:
Pont tegnap csináltam én is spagettit! :D

Fűszerek: oregánó, bazsalikom, kapor, hagyma, petrezselyem, majoranna, meg a miénkben ami van. Cukor is, ha a miénkben van kicsi, attól még meg már a csajnak. Sőt most már "tiltott" kaják közül is kapott mandarint, meg mézet is, viszont tejet, tojást még nem, de inkább lustaság miatt a tojást. De majd lassan elkezdem, hátha!

Na, jó rövid lettem! :roll: :lol:

Kép
kernico
 
 


Voltunk védőbe 8550g és 71 cm. 425grammot hízott és 1 centit nőtt a gyerköc.

Egyedül evés még nálunk sincs mindent csinál a kanálal csak azt nem amit kellene. Viszont már egy hete le tud mászni az ágyról. Olyan ügyi én meg mindig visszateszem, hogy lássam újra meg újra a műveletet :D :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Csanádot jól megviselte akkor ez a kutyás élmény. Szegénykém! :(

Bazsi ma a védőnénitől kezdett el úgy sírni alig tudtam megvígasztali. Valakinél volt már ilyen?

Tápszert kéne eröltetnem legalább 1 éves koráig. Arra gondoltam, hogy ha kiflit beleáztatok akkor kanállal biztos megeszi. Remélem, mert más ötletem nincsen! :)

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Rena: a Bazsi albumába még bele sem tudtam hallgatni állandóan a másik albumot bömböltetem, meg táncikálunk rá. Tök jó! Nagyon köszi! :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!
Ide osontam Netezni.Apa elbicegett valahova. :lol: Megkaptam,hogy sokat Netezek. :roll: Mondjuk éppen télikabit licitálgatok.
Tegnap és tegnapelőtt leléptem csavarogni, holnap is megyek! :D Kiderítettem, hogy sógornőmék nem is bébitaxit vesznek Petrának. Pedig lestoppolták.. :roll: Szóval este gyorsan meg is rendeltem neki egy miszimaszist, hétfőn itt is van!
Na ezen sem kell tovább agyalnom.
Falexa! Szívesen! Örülök,hogy tetszik. Lányok! Nektek tegnap adtam fel (ill sógornőm adta fel ingyen valami postás szállítóval).
20-án megyünk a cicával Mindszentre míg apa vizsgázik ill. ő fent is alszik. Majd elmegyünk hozzátok Falexa,jó? Otthon vagytok?
Majd megtanítja Bazsi Petrát lemászni. Mi csak felfele megyünk, mondjuk kanapéra még nem,csak dobozra.
No, túlnőtte a kisasszony a vőlegényét?? :P

Pesti lányok! Tudtok valami szállást (olcsót) a Maglódi út környékén? Vagy Dabason vagy környékén? Sürgős lenne! Köszi!!

KNiki!!!! Nagy-nagy gratula a fogakhoz!!!!! Kép Kép A végén még utolértek mindenkit!! :lol:

Nem tudom mit akartam még. :oops: :oops:

Na, ezt a járgányt kapja a cica:
Kép

omr
 
 


Csak ezért ugrottam be:

NAgyon boldog első szülinapot kívánunk Ilgya Réka babájának!
Kép

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Ilgya:

Isten éltesse Rékababát 1. születésnapja alkalmából! Kép


Rena: jól néz ki a miszimaszis járgány :D
sziszi22
 
 


Alexa: Martinka lesz a következő szülinapos, készültök már? Milyen tortája lesz, kigondoltátok, rendeltek vagy Te csinálod?
sziszi22
 
 


Rena: mipéz ez a taxi és honnan rendelted? Én is egyre jobban azon vagyok, hogy ne tanuló kutyit vegyünk Normi még nagyon hozzá sem nyúlt az övéhez.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


9700 ha jól rémlik és a Vega-toystól, nem tudom már a honlap nevét. Tanuló kutyót nagyitól kapja éppen az imént mondta Skypeon,hogy reggel 5kor arra ébredt, hogy a kutya megszólalt mellette,hogy: Ölelj meg! :lol: :lol: :lol: Biztos ki lehet kapcsolni,csak nem akarja kivenni a dobozból.

Rékának Boldog Születésnapot!!!!
Kép

omr
 
 


Ilgya!

Boldog szülinapot Rékának!

Sziszi:
Fotózás "műtermi volt" nem én alkottam, bár amit én alkottam az is tetszik mindenkinek, ott csupána háttérrel van a gond, mert ugye robog a lakás! :shock: :lol: (hát ugye pakolunk ezerrel mindent)

Rena:
Nagyon tuti a Miszimaszis járgány. :wink:
Én is asszem ennyiért láttam egy játékbótban, de megmondom őszintén ennyit nem akartam rá kiadni.
Én max 3000 ben gondolkodtam és végül kapott egyet pótnagyitól majd karira. Egy unisex kinézetűt, vagyis a verdák című rajzfilmből való a tütü asszem.

Kniki.
A tiétek is tuti jó és ha ennyi mindent tud az csak jó lehet.

Anno akartam ezt a kutyát, de közben meeggondoltam magam. Nekünk nem lesz.

Aztán meg jönnek a fajátékokÉpítőkockát már bespájzoltam! :D .

Már kinéztem egy olyan valamit, a pontos hivatalos nevét nem tudom, de a lényeg, hogy egy fa rúd alján mondjuk egy lepke és ha azt a rudat tolja a lepke szárnya csattog. akkor nevezzük csattogónak? :shock:
Na azt majd akarok....

Most megyek, pancsizunk....

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!

REna, Kniki, köszi a bolognai recepteket :)
újabbat kérdezek, de ne röhögjetek ki, a 7végén borsófőzeléket akarok csinálni, azt hogy kell? :oops: :oops: :oops: és ehet lányka is, mert úgy tervezem...

Rena, nekem is tetszik a Miszimaszis járgány... én még nem tudom, hogy milyen legyen, hajlok az FP-s oroszlánra, vagy kockafaló vízilóra, bár bazi drágák... én szülinapra szánom, addig még van idő :)

A mik már szerepeltek, de én most úgy kérdezem, hogy hány ajándékot vesztek a babóknak? karira.

Rékám, megint náthás, péntekre gyóyult meg, erre megint tegnapra, pedig 3 napja ki sem mozdoltunk, ma végre sétáltunk egyet, oan szép idő volt... szegényke :(

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó reggelt!
Winnie! A borsófőzi szerintem olyan,hogy mindenki másképpen csinálja. Mi édesen. Mint pl a tökfőzit is édesen szeretem. Emlékszem a Vodában mikor jöttek az országból területi képviselők és eldumcsiztunk kajákon,felváltva mondtuk,hogy fúúúúúúj. Valahol pl a sajtos-tejfölös tésztát cukorral eszik.Mi meg azt sóval. Szóval én úgy szoktam,hogy borsót felteszed,pici sós félig tej félig vízben,éppen,hogy ellepje. Mikor majdnem puha csinálsz rántást, én azt keményítővel szoktam. (így még inkább eheti majd Réka) Berántod,1 ek cukor,apróra vágott petrezselyem.
Szegény Réka! Már megint. :roll: :cry: Jobbulást neki! Vitaminokat végül nem kezdtétek szedni?
Ajándék darabszám: Nagyon szeretnék több ajit, de így is mínuszban leszünk a számlánkon. :cry: Borzasztó ez a kari. Kb 60-70 ezer nálunk, pedig 2-3000-et szánunk mindenkire. Venni akartunk magunknak ágymatracot, de nem lesz. Egymásnak semmi nem lesz. :roll: :cry: :cry: Na nem baj, itt van nekünk Petra! Ha életem végéig ölelgethetem a fa alatt, akkor nem is kell nekem semmi más!! :)

Jaj! Képzeljétek! Kaptam tőle puszikát! Apa elkezdte puszilni az arcom (könyököltem a földön) és mondta Petrának,hogy gyere adj puszit anyának te is. Nézte apát,engem,mosolygott,közeledett,megint nézett,aztán feltérdelt odarakta pici száját az arcom másik felére és egy gyengéd nyálas puszát kaptam tőle!! Hát a könnyek ugyebár... jaj úgy örültem!!! De nem én kaptam az elsőt, hétvégén sógornőm lánya kifeküdt csak úgy a szoba közepére (amikor felébredt az öccse) meg sem mozdult, egy kis idő után Petra odamászott és nyomott neki egy puszit. Fel is kelt Bianka mosolyogva (amit ritkán láttam tőle - 1 kezemen meg tudom számolni hányszor) .

Na szóval, max 1-2 új cumit kap még,éppen tegnap néztem,hogy elég ramatyok már amik vannak. Összességében úgy is sok ajit kap a családban. Meg szerintem legjobban a fától lesz elájulva. :D

Zsu! Van olyan áron is? :oops: Én akárhol néztem, 10 alatt nem láttam. Legalább is errefelé. Ahonnan rendeltem, ott is ez volt a legolcsóbb,meg egy hercegnős ugyenennyiért,de belegondoltam,ha kisöcsi lesz,nem nézne ki túl jól azon. :oops: :D

omr
 
 


Ahoj kedves barátnőim :wink: !


Nálunk dögrováson mindenki :cry: Bár Zsombi már javuló félben, de szerintem majd visszafertőzzük. Igaz, azt olvastam, hogy jó az, ha többször is kapnak hurutos nyavaját, majd később nem lesznek olyan betegesek, ellenállóbb lesz az immunrendszerük :? MIndenesetre most ez nem vigasztal....
Zsombinak viszont kint van a 12. foga, jobb alsó 4. És biztos, hogy most is jön valamelyik, mert egy előkét fél óra alatt átáztat. És egy magabiztosabban megy. Először csak 1-2 lépés volt, de most már ügyesen eléri a célját, ajtótól ajtóig, kanapétől asztalig, a járássegítőt vagy a játékbabakocsit tolva meg már megállíthatatlan :D És olyan ügyesen fordul meg velük, vagy ha nekitolja valaminek, akkor olyan szépen megküzd az akadállyal, pedig nem is mutattuk neki, hogyan kell :P


Még jó, hogy felkeltem 6-kor, a futár faszi 1/2 7-kor :shock: hívott, hogy délre hozza a faliórát :? Tudat alatt tudta, hogy korán kelek? Azért 1/2 7-kor még szerintem nem szokás ilyen ügyben telefonálni :!:

Rena!
Köszi kérdésed, Zsombinak még cseppentek a szemébe, de szerintem semmi baja, csak tetszik neki a szempillája:wink: De biztos, ami biztos, ma még cseppentek neki.

Jaj, és tiszta ideg vagyok, piros foltok jelentek meg neki a genitálián:shock: Már írtam is két urológusnak is, remélem minél hamarabb válaszolnak! Mindig van valami....Áááááááááááááááá

Kajálás: Zsombi 6× eszik, reggel tápszer, aztán reggelizik velünk + tea, tízóraira vagy 1 üveges bébiétel, vagy annak megfelelő kaja (gyümölcs, gyümölcs párolva, zöldség párolva, sütve, túrókrém, túrórudi), ebédre húsos bébiétel (ezt továbbra sem tudom bevállalni, hogy minden nap friss legyen neki), uzsonnára szintén vagy bébiétel vagy annak megfelelő kaja, estére pedig tápszer. Persze napközben szokott kapni kukoricapelyhet vagy babapiskótát rágcsálni, főleg akkor, ha mi kajálunk, de ő abból nem ehet. Vagy pl. tegnap estére evett egy kis krumplilángost is, gyűrte befelé, elvégre csak krumpli és liszt van benne, ehette.
Én még nem nagyon próbálkoztam az egyedül evészettel. Persze ha elfogyott a kaja, akkor volt hogy otthagytam Zsombinak a kanalat és a tányért, és ő "eszegette" a semmit, de most, hogy beteg, örülök, ha bele tudom imádkozni a kaját, szóval majd ha már meggyógyult, próbálkozok vele.

Ki esett ki a nagy fogyásból?


Sziszi!
Képzeld már Zsombi háta is pöttyös lett, meg ment egy kicsit a hasa. Szóval én is leálltam a Cataflammal.

Winnie!
Sajnálom, hogy Réka is megint beteg :(
Borsófőzi: mi is kicsit édesen ( a túróstésztát meg sósan :D ), én vajon szoktam megpárolni a borsót, aztán csinálok rántást, azt ráöntöm, és annyi tejjel engedem fel, amíg megfelelő sűrűségű nem lesz. Egy csipetnyi sót is szoktam beletenni, meg ugye cukrot ízlés szerint.


Megyek, mert ezer és egy a dolgom.

Pussz,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó: a Nagy fogyásból Milán esett ki! Sajnálom, mert én a pirosaknak szurkolok!Jobbulást nektek!

Borsófőzit mi is édesen csináljuk. Győrben tesznek bele pirospaprikát is mi nem .

Rena: úgy meghatódtam attól a puszitól én is. :) Balázs is egyre gyakrabban bújik úgy imádom. Oda hajta a kis buksiját és közben énekel.

Apropó éneklés: Bazsi, ha meghall egy neki tetsző számot akkor egyből énekel (nyikorog) hozzá meg a kézével is úgy csinál mintha mulatna. Hát ez elég érdekes lahat annak aki elképzeli. :D
Vkinek a gyereke csinál ilyet?

Zsuzsa: nálunk csattogós lepkének hívják. Milyen találó! :lol: Keresztfiamnak van és imádja.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Kérdés: a gyümöcsfoltot mivel szeditek ki az előkéből? Én már mindennel próbálkoztam a színük kiment a gyümifolt meg ott maradt! :(

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Falexa, én Cloroxot szoktam használni. A szín még megmaradt és folt sincs :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!!

Sajtos rúd,vagy perec:

20 dkg rétesliszt
30 dkg finomliszt
1 kk. szódabikarbóna
pici só
1 Ráma
15 dkg sajt
1 tojás
1 tejföl

A hozzávalókat gyúrjátok össze, nyújtsátok ujjnyi vastagraÉn derelyevágóval szoktam rudakat vágni.Tetejére sok sajtot szórjatok,úgy isteni,sőt a tésztába is tegyetek a sajtból,úgy még istenibb! :D Előmelegített sütőben süssétek,kb.10-15 perc alatt kész!
Jó étvágyat!!

Sziszi!Szegény Csanád,nagyon megijedhetett!Megnyugodott már,vagy még mindíg panaszkodik?Igen,készülünk a hétvégére,de nem árulok el semmit! :wink: :D

KNiki!Gratulálok a fogacskákhoz,látom, most rohamtempóban jön ki mindegyik!

Borsófőzit mi is édesen esszük,túróstésztát sósan.Pont vmelyik nap kapott Martinka borsót,a mi levesünkből vettem ki Neki,zöldségekkel,petrezselyemmel,pipihusival együtt.

Szegény Réka,hogy ilyen kis beteges!Reméljük,hamar meggyógyul!Ja,és persze Ti is, Brigó család!
:wink:

Bébitaxi nagyon tetszik,Nekünk van már,de nem ilyen szép.A sógornőim gyerekeié volt.Kicsit már le van strapálva,de nem vészes.

Tegnap voltunk a melóhelyemen karácsonyozni.Jó volt látni a kolléganőket,kollégákat!Martinka először megijedt,mert mindenki egyszerre hajolt a babakocsi fölé,és nem értette mi ez a sok ütyüpütyüzés,de aztán hamar megnyugodott.Szegény gyerek! :-)
Na,aztán Ő volt a középpontban,szerepelt is rendesen,előadta az összes tudományát!Majdnem megzabálták a csajok!Jó sora volt! :-) Szerencsére a főnök beszéde alatt csöndben volt,lefoglalta magát a játékaival.(készültem).Aztán állandóan leste a szendvicseket,úgyhogy adtam is Neki,meg tömte magába a sajtos pogit!Mondjuk nem is csodálom,mert nagyon fincsi volt!A karácsonyfa még nem volt felállítva,úgyhogy itthon lát először ilyet.Nem is bánom!Olyan kíváncsi vagyok a kis arcára!!
Vendég
 


Légyszi lányok segítsetek! Naon kéne szállást találnom apának jövőhétre. Alsónémedi,Ócsa,Dabas,esetleg Örkény. Ezek körül. Egyszerűen nem találok semmit a neten. Vagy bárhol a Maglódi úthoz közel. Légyszi-légyszi aki ráér pár percet keressen már! Köszi!!!!!

omr
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?