Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajszikák!

Beestem még én is utolsó erőmmelKép. Apasassal megszavaztunk egy új gépet, hurrá!

Minden anyukának, babának, apukának nagyon boldog karácsonyt kívánunk!

Kép

Zulu és kis családja

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Toffi,
Köszi a receptet.

Kangi,
Diétázom és vettem tesztcsíkot, méregetem a cukrom. Ma reggel nem volt olyan sok. Reménykedem, hátha a diéta segít. Ha nem, akkor mindenképpen orvos. Próbálom összeszedni magam.
Én már kivégeztem HP legújabb részét, most a párom olvassaKép

Csucsuka,
Ez aztán a menü! A cipós és a kelttésztás recept érdekelne, ha lesz időd leírniKép

Heppi,
Anyai örökségKép

Virga,
Korábban nem volt gondom vele. A terhesség alatt diétáznom kellett. 6 héttel a szülés után voltam ellenőrzésen. Akkor éppen 0,1-gyel volt a felső határ felett. A dokinő mondta, hogy valószínűleg lassan áll vissza. Az tuti, hogy nem mindig magas, mert néha éreztem, hogy alacsony (mindjárt összeesek érzés, remegek...)
November-december tájékán kellett volna megint menjek kontrollra, de tudod hogy van...
Ne búsúlj!KépKépKépKép

Réka,
Én is ilyen merényleten töröm a fejemet. De akárhogy töprengek, nem találok jobb helyet a fánakKép

Roni 8600 gramm és 70cm.Kép
Nagyon rendes lány volt. Szépen eljátszott a szobában illetve az etetőszékében, amíg a szülei sütöttek. Így a bejglik is elkészültek (3 diós, 3 mákos 2 gesztenyés)Kép

Lehet, hogy holnap már nem jövök, így:
Kép

Maci_2 + 9 hónapos Roni
maci_2
 
 


Sziasztok!

HOlnap nem valószínű, hogy be tudok nézni, úgyhogy

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!
KépKépKép

Andi és Dani
psandi
 
 

 
 

Sziasztok!

Most, amíg csönd van beszaladtam ide. Kép
Mindenkinek boldog, békés karácsonyt kívánunk.

Magdi, Niki, Miki, Zsuzsi és JaniKép Kép
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Most, amíg csönd van beszaladtam ide. Kép
Mindenkinek boldog, békés karácsonyt kívánunk.

Magdi, Niki, Miki, Zsuzsi és JaniKép
gallainémagdi
 
 


Mi is, mi is Nagggyon boldog karácsonyt kívánunk. A Betlehem elkészült, már csak a kis Jézus születését várjuk.

Sofka, négyfogú Marcipán, Kata, Orsi meg a MiApánk

\popattach{51983,}
sofka
 
 


namégeccerKép
Névtelen
 


Ez is én vótam, és "Adja meg az Isten, mit adni nem szokott, száz bús vasárnap helyett sok víg hétköznapot. Adja meg az Isten! " (Nagy László: Adja meg az Isten )


sofka
sofka
 
 


Mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt Kivánunk!


(sajna dögrováson vagyok,tetőzik a náthám,-hát persze hogy ilyenkor!Kép De Marci még jól birja,remélem nem kapja el.)


Mariann & Marci
Mariann
 


Mindenkinek Kellemes Karácsonyt, békés, boldog és meghitt napokat kívánunk az ünnepek alatt és utána is!Kép

Timici+Bence+Zoli
timici
 
 


Mindenkinek békés, boldog karácsonyt kivánunk!

Mókuska és családja

Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldok karácsonyi ünnepket és BUÉK mindenkinek!

manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,
csak így natúrban, kép nélkül, de szívből kívánok nektek békés karácsonyt, és minden elképzelhető jót az új évre.
Nagyon örülök, hogy megismerkedtünk így az "éterben", sokakkal meg személyesen is.
Jó ünneplést minden kis-és nagycsaládnak!
Pusza
Elli + Dagimadár Kevin
ellimami
 
 


Drága Lányok Kép
nagyon boldog és főleg BÉKÉS karácsonyt kívánunk!

Kangi, Julcsi és Apacuka
kangi
 
 


Sziasztok!
Minden 1. és nem 1. karácsonyos csemetének és szüleiknek nagyon boldog, békés karácsont!
Kép
myssnia&sziszka
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK

Kép

Andy és Márk
andy78
 
 


Sziasztok,

Kellemes Ünnepeket kívánunk Mindenkinek:

Azur és családja



Kép
azur
 
 


Békés, boldog karácsonyt és nagyon boldog, reményteli új esztendőt kívánunk mindenkinek

Urszila+Andris+Zsuzsi+Julka
urszila
 
 


Na, még én is befutottam így a nap végén: nagyon boldog, békés, örömteli karácsonyt kívánunk Nektek:

Franyó és Anka (aki ma 10 hónapos)
franyo
 
 


SZiasztok!

Hogy telt az este? Kaptatok sok szép ajándékot? Mi igeeeeen KépKépKépKép
További kellemes ünnepeket mindannyiotoknak Kép

Andi és Dani
psandi
 
 


Sziasztok!
Boldog karacsonyt mindenkinek!

Cso es varratmentes vidam Ari+ terdeplo 3 fogu Bori+ Kristof
ari
 
 


Sziasztok

Rakok fel egy pár képet Márkról első karácsonnya!!

Kép
Kép
Kép
Kép

Remélem nem haragszatok érte, hogy most rakom fel.

Puszi
Andy
További Kellemes Ünnepeket
andy78
 
 


Sziasztok!

Kívánunk mi is Áldott Békés Boldog Karácsonyt.

Túl vagyok az anyós látogatáson, holnap utazunk Szegedre a nagyszüleimhez.

Jók legyetek
Manó2+Dorottya, akinek már 4 foga van..(:

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Nagyon keszultem tegnap, hogy jovok, de remenytelenul elusztunk... ezert csak megkesve:

Kép

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT
Kép
SOK PIHENÉST
Kép
ÉS JÓ HANGULATOT
Kép
KÍVÁNOK VALAMENNYIŐTÖKNEK, ÉS AZ EGÉSZ CSALÁDOTOKNAK!

Kép

Kaska
kaska
 
 


Franyó,
Gratula a 10 hóhozKép

Ari,
Örülök, hogy csőmentes vagyKép Hogy érzed magad? Van segítséged?

Andy,
Képek szupikKép Látom Márk élvezteKép
Boldog szülinapot (holnapra) a nagyfiúnak!
Kép

Ádámoknak boldog névnapot!

Látom még mindenki ünnepel, nincs nagy forgalom. Azért leírom, amit akartam.
Roni nem eszi a gyümiket.Kép Még az őszibarit is alig, pedig régen az volt a kedvence. Most csak trükközve tudom megetetni vele (egy falat főzi után 1-2 falat gyümi, amíg nem tiltakozik).
Ráadásul inni sem akarKép. Kicsit félek, nehogy kiszáradjon. Kaki és pisi is kevesebb vanKép. Szerencsére cicizik még (főleg éjjel).

Holnap jön a dédi, pár napig megint nem jövök.
Addig is minden jót!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Van netünk!!! Utólag is mindenkinek békés karácsonyt, jó ünneplést és gyomorrontás-mentes falást kívánok! Kép

Képzeljétek, kaptam digigépet!!! Kép Ennek örömére néhány kép ünneplő Bekiről:
Kép
Kép
Kép

Pusz mindenkinek!
Miszike
miszike
 
 


Boldog utókarácsonyt és ÚJévet!

ZS&A
zsurlo76
 
 


Sziasztok!

Hajnal óta sehol senki??????????????

Anci
Anci
 


Sziasztok,

Sajnos én vhogy nagy elúsztam karácsonykor, szóval csak így utólag "ugye, jó vót?" meg minden.... Kép

Mi egy halom fotót és videót készítettünk. A képek javát majd felrakom a képtárba, okés?

Ja, és ha addig megint eltűnnék, akkor nagyon boldog új esztendőt mindenkinek Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Ma az én drága kicsifiam 1éves lett.
Nagyon aranyos volt rakok fel képet a tortát evő Márkról.

Na most csak ennyi
Puszi
Andy

Kép
Kép
andy78
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Mi is úszunk az árral Kép, minden percünk be van táblázva, holnap Tatára megyünk Dédipapához, aztán lesz egy kis nyugi.

Andy
Isten éltesse első szülinapján MÁrkot, a kis tortafalót Kép Kép

Továbbá gratula a többi hónapfordulós babának is Kép

MIszike
Beki nagggyon csini Kép

Maci
nálunk pont fordítva van, trükköznöm kell két kanál gyümi között, hogy lecsússzon egy kis főzi Kép vagy inkább Kép

LÁnyok, elkezdtem teát itatni Danival, mert vízből mindig csak néhány kortyot ivott a főzi után, teából meg lecsúszik 50-60 ml is. De egyelőre ezt a Milupa dobozost vettem. Van esetleg kimondottam babáknak való filteres tea, vagy adható valódi (szárított gyümölcsdarabokból készült) gyümölcstea is?

Andi
psandi
 
 


Sziasztok,

Miszike,
én is kaptam!!!KépKépKép
A tied milyen? Az enyimé Panasonic Lumix 3,2 megás. És apa egyből vett hozzá 4 feltölthető elemet töltővel!Kép Nagyon örültem!Kép
Sajna nem csináltam Kevines karácsonyfaképet, csak külön-külön, de nem menekültök:
A fa:
Kép
És a boldog habtapitulajdonos:
Kép

Egyelőre csak dicsekedni jöttem, maj tán holnap lesz több időm...
pusza
Elli
ellimami
 
 


Andi,
a milupa instant teát szerintem NAGYON HÍGAN add, én csak végszükségben, 1 kávéskanál/120 ml, mert nagyon édes, ha az előírt mennyiséget teszed 100 ml-be. Alapjáraton sima kamillatea, ha nem vagyok lusta, patikás kamillavirágot forrázok, szűrök, semmit nem teszek bele. Ha lusta vagyok, filteres kamillát lógatok a cumisüvegbe,(pl Pickvick), de csak hogy szalmasárga legyen, ne erősre. Az igazi virágból csak 5-6 szemecske kell, így fillérekbe kerül, nem sajnálom kiönteni sem, a filteres persze drágább.
Létezik Mecsek Babatea, filteres, amiben kamilla+édeskömény van, az újszülöttkortól jó, azt is lehet. Meg talán jobb bioboltban tudnak segíteni, én csak ezeket adom/ismerem.
Ja, a dokinénink anno azt mondta, hogy 100 ml-be mehet 1 kockacukor+2-3 csepp citrom, egy ideje (mióta a fogakat várjukKép) én üres teát adok, issza azt is simán, akkor meg minek a cukor.
pusza
E
ellimami
 
 


Andy78!
Csokitortát adsz az egyévesnek? Kép
Névtelen
 


Semmi baja nem lesz egy egyéves nagyfiúnak egy kis nyalakodástól. Bolond vagy te névtelen!
Névtelen
 


Elli
tea-infót köszi. Egyébként én sem teszem az előírt mennyiséget a milupából csak 1 kiskanálnyit a 120 ml-be.
Szép nagy fátok van, és Kevin is ééééédes Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!
Mi is megjöttünk a nagy karácsonyi családlátogatásból. Szép volt, jó volt, de örülök, hogy végre újra itthon vagyunk.Kép

Minden hófordulósnak gratula!
Andy, Márknak nagyon boldog 1 évességet!Kép

Maci2,Toffi,
köszi a gratut a 11hóhoz.

Toffi,
Zsombinak is boldog hófordulót!

Gyerkőcök képei szuperek! Még, még, még!!!Kép

Elli,
gratula a digigéphez, a fotókohoz és a hatalmas fához.Kép No és sok cuppanós a boldog habtapi tulajdonosnak!!!KépKépKép

Psandi,
ahhoz amit Elli írt még annyit tennék hozzá, hogy létezik a Pickwicknek egy Gyümölcsvarázs nevezetű sorozata, 3 különböző ízesítésű teával, amik nem fekete tea alapúak, és abszolút babáknak és pocis mamáknak ajánlják. Ha érdekel holnapra megnézem milyenek vannak, csak most már nem akarok zörögni a konyhában(mellette a gyerekszoba).

Kedves Névtelenek nem lehetne felvállalni a véleményeket névvel???

Tény, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek a tortától, DE MINEK KELL EGY EGYÉVES GYERKNEK TORTÁT ENNI!!! Azt nem fogadom el válaszként, hogy ízlik neki, mert HÜLYESÉG!!!!!
Sem a beigli, sem a torta nem való neki, ahogy a tábla csoki sem, de ez csak az én véleményem, névvel. Ettől függetlenül mindenki azt etet a gyerekével, amit jónak lát és ez az ő dolga, csak ha már kifogásolja valaki tegye "szemtől-szemben" és ne anonim. Eddig sem volt ebben a topicban ez divat, jó lenne ha ezután sem lenne...

Megyek is inkább, nem puffogok itt tovább...jó éjt!
Pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Andy!
Boldog születésnapot Márknak Kép!
Mindig olyan nagyfiúnak tűnik a képeken és emlékeztetnem kell magamat, hogy pár nappal fiatalabb Levinél Kép. Nagyon aranyos kissrác!

Névtelenek!
Mi lenne ha névvel vállalnátok a véleményeteket? Ebben a topikban sokan vagyunk, különböző véleményekkel, (pl. epres desszert, tejpépek, hogy csak a hozzátáplálást említsem) ezeket megosztjuk egymással NÉVVEL. Esetleg kialakul kisebb vita ezzel kapcsolatban, de ez még hasznos is lehet. Pl. az első névtelen esetleg megindokolhatta volna NÉVvel, hogy miért van annyira felháborodva a tortaevésen. Ha jól van megírva esetleg még tanulni is lehetne belőle, nem Kép? Én szeretném ha a jövőben is elkerülnének minket a 'kedves névtelenek'. Köszi.

Pusza, Virág
virga
 
 


Sziasztok

Köszönjük a gratulációkat.

Névtelen: Ha megnézted volna a képet rendessen láthatnád, hogy a torta sértetlen, mert egy falatot se evett belőle csak össze kente vele magát a diszitett csokival. Álltalába még az egyéves gyerekek nem a tortáért vannak oda, hanem, hogy minnél jobban széttudja kenni ahova csak lehet. Sajnálom, hogy nem vállaltad fel magad, mert akkor megdumcsizhatuk volna egymás közt ugyis, hogy a többieket nem idegesíted fel a névtelenségeddel.

na most csak ennyi
Puszi
Andy
andy78
 
 


Sziasztok Lanyok!

Andy
Nagy Nagy gratula fiacskadnak!!! Kép
Kép

Nevtelenke
U.az a velemenyem a felvallalassal kapcsolatban! Ebben a forumban csak nevvel szoktunk velemenyeket irni! Na errol ennyit...

Miszike
Olllyan szep leanyzotok van! Kép

Elli
Kepek Kép

Andi
En is szoktam neha Jazinak adni ilyen Timici altal irt gyumiteat. Nagyon finom!

Nalunk is jol telt a Karacsony! Kép Kiscsaj a fáért volt oda, az ajandek szinte nem is erdekelte.
Viszont lebetegedett Kép Csunyan kohog+szittyog. Olyan trutymokat szivunk ki az orrabol, hogy jobb is ha nem beszelek rola... Kép Kapott Panadolt, Rinathiont+hagyma teat. Ha ezekre a tunetekre tudtok esetleg meg egyeb gyogyszert ajanlani szivesen vennem(laz nincs)...dokink unnepek kozt is szabin van Kép .
Mas
Ti, hogy eritek el,hogy kis csemetetek hallgasson ratok? Jazi tegnap kisordoggé valt. Lattam, h erti amit mondok neki es semmi. Elhuzza a kezet es kovetkezo pillanatban mar nyul is vissza. Sehogysem tudtam hatni ra. Mindennek az ellenkezojet csinalja, mint eddig. Jaaaaaaaaaaaaaj, nagyon ki vagyok!!! Kép Pliiiz, nevelesi tanacsokat kerek!!!!+ha ismertek olyan JO konyvet ami ezzel a temaval foglalkozik, leccci ne titkoljatok el! Kép

Jo pihit Mindenkinek!
Norka & rosszcsont Jazi
norkini
 
 


Norka: nem igazán tudok tanácsot adni, nálunk még nincs kisördög szindróma, de sok kitartást és erőt az tudok küldeni na és pozitív energiát++++++++++++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!Jobbulást. Amúgy nálunk is Robó kicsit szittyog, de még nem vészes.Bizti a levegőben van vmi.

Elli: szép fátok van, de ami még szebb az alatta lévő képen vanKép.Ari Kevin nagyon. Nekünk is ugyan ilyen habtapink vanKép

Andy: nagyon boldog szülinapot kívánunk Márknak. Annyira aranyos a tortával, úgy látom feltalálja magátKép. Nagyon aranyosKép.Olyan nagyfiúsan néz ki a képenKép. Persze nagy is , hiszen már egy éves múltKép.

Miszike: tüneményes Rebekátok van ámKép. Nagyon csiniKép.Huncut mosolya van.

Virga: utólag boldog szülinapot Leventének!

Maci: remélem Roninál csak átmeneti az állapot és ismét oda lesz a gyümikért. Jó utat és pihizzél ha tudszKép.

Nálunk is jól telt az első karácsony. Annyira jó érzés volt , hogy már Robó is a körünkben van. A legszebb ajándék ő volt mindenkinek.Sok szép ajándékot kapott és nagy izgalommal nézte a karácsonyfát, főképpen a gömböket csillagszórót szúrta ki. Annyira édi volt. Legszívesebben az egész fát leszedte volna.
Tényleg nálatok (nagyobb gyerkőcöknél) nem volt fahúzogatás?

Gyönyörű volt az első karácsonyunk, bár kissé elfáradtunk, mert meg sem álltunk annyit mentünk és holnaptól ismét vár az itthoni robot, de akkor is csuda szép karácsonyunk voltKép.

Jó pihit mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Norka!
Sajnos nem tudok tanácsot adni, nálunk már hónapok óta ez a helyzet Kép vagy inkább Kép.
De ha bárkinek van ötletek, akkor írjon!

Pusza, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Márknak!

Nevelés: na ja, és a 10 éves, amikor elereszti a füle mellett?Kép

Névtelenek: szerintem el kell ereszteni a szemünk mellett, amint névtelenül irnak és kész. Irjanak névvel, ha akarnak valamit.

Karácsony nálunk is szépen telt, közben átment a hányós virus az egész családon, remélem Ancsin is, szerencsére nála nem nagyon vettem észre nyomát, de ha már én is, akkor táncsak ő is, nem?
Csillagszórót, szaloncukrokat (papirját) imádja.
Csacsi nagyon bejött, meg a kismotor is. Fülig ér a szája mig tologatjuk. Meg a bátyó bébitaxiját is lemostam, azt tologatja (persze fogni kell). Meg sétálgatnak a nagyok vele, na ennek nem örülök,meglesz a böjtje a szünet után.
Voltunk anyóséknál is, túlestünk az első nem itthon töltött éjjelen, ANcsi vagy 12-szer ébredt...

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,
kisse elusztam az utobbi napokban, nem tudtam mar karacsony elott jonni, ezert igy utolag szeretnek minden jot kivanni...remelem, megvolt mindenkinel az ajandek be-kicsomagolas, es jokat hozott a Jezuska. Kép

HA jol lattam, Kakukkfunel esemeny van, neki kulon GRATULA! Kép

A ho- es evfordulosoknak, az uj felallokhoz, forgolodokhoz, felulokhoz, lepegetokhoz nagy-nagy gartula! (Nem tudok mindenkit nev szerint felsorolni, igy remelem, nem haragszotok meg egy kozos gratuhoz!) Kép

Zsombi ugy tunik, meggyogyult, mar csak az etvagya nem a regi. Holnap ujra kontroll. Karacsoyn elott ketnaponta kellett vinnem Ot dokinenihez, nem volt egyszeru ebben a hidegben. Kép MAr ket foga van, es felul is latszik, hogy dudorodik valami. Ugy latszik, megse kell protko. Kép Viszont a kanalat notoriusan elutasitja (ezzel a fozelekeket, es gyumolcspureket is), de az etetoszekere kiszort parolt zoldborsot, kenyeret es parizsit csak ugy csipegeti a szajaba.... mindig is tudtam, hogy egyeniseg a fiam...Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Ja, karacsonyi sztori Gomboceknal:
Mar december eleje ota kerestem a karacsonyfa diszeket. Apaja azt mondta, a regi lakasunk pincejeben van (azt nem kellett meg kiuritenunk Kép ). Dec. 23-an (tobbedszeri keres utan) Apajat hatarozottan elkuldtem, hogy hozza mar haza a karacsonyfa talpat es a diszeket, mert mar igencsak ido van. Ketsegbeeseten hivott fel delben, hogy eltunt minden! Ezert aztan 23-an este kocsiba be, a masodik boltban kaptunk egot, diszeket, csucsot, igy jol bevasaroltunk, +egy fenyofaarustol vettunk uj talpat. 24-en delelott pakolom ki az egyik szekrenyt, mire ott vigyorog a regi diszes dobozunk....most van ket fa talpunk, ket egosorunk, ket csucsunk es tomenytelen diszunk...KépKépKép
Gombóc, a feledekeny
gombóc
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk, Karácsony klassz volt, bár Lőrinc még nem annyira értékelte.
Tegnap viszont elkezdett köhögni, majd fuldokolni, folyt a könnye, nyála, orra, hiába rázogattuk, azt hittük megfullad. Felhívtuk a mentőket, de közben elmúlt. Azért a biztonság kedvéért be a Madarászba, gégész, röntgen, belgyógyász. Semmit nem találtak, három órát töltöttünk kruppos és egyéb lázas köhögős beteg gyerekek közvetlen szomszédságában. Ha most nem lesz beteg, akkor erős egy gyerek. A belgyógyász pedig közepesen fejlett és táplált gyermeknek minősítette. Hát kíváncsi vagyok, ki a normálisan feljett, ha ő csak közepes. Jól megsértődtem. Egyébként náthás, folyik az orra már napok óta. Porszívózzuk, csepegtetünk, de nem akar múlni.KépKépKépKép

Szóval megvolt a pánik az ünnepekre. Most leszedem a fát. KépKépKépKép De alig van hely tőle, állandóan fogdossa az égőket, és fenyőtűk itt-ott. Szomorú vagyok, de majd jövőre.

Pussz, Beu
beu
 
 


Gomboc
De jooo, h Zsombi meggyogyult!!! Kép

Beu
Jaaaaaj, ez nagyon durva... Kép De az a lenyeg h semmi komoly! A kozepesen fejlettre pedig Kép Bocs...
Jovore pedig tutituti jo karacsonyotok lesz, meglatod!!!! Kép

Lanyok
Jazi is szittyog es kohog es neki sem mulik. sosem lesz mar ennek vege?
Amugy valami miatt azota visszavaltozott kisordog allapotbol es igaz egesz nap meg nem all, de legalabb kisangyal modjara Kép

Norka
norkini
 
 


Norka!

Jázi megijedt, hogy most aztán jön a babanetes tanácsadás, aztán neki annyi!KépKép

Andy! Márknak boldog szülinapot, így utólag is!

Hófordulósoknak gratula, betegeknek jobbulást!

Képek tök jók, babók édesek.KépKép

Beu
beu
 
 


Beu: ne is törődj az ilyen orvosokkal. Tényleg szerintem is Lőrinc tuti fejlett fiú, nem tudom ki lenne akkor a fejlettnek mondható az orvos szerint....Jobbulást kívánok neki Lőrincnek!

Norki: nektek is jobbulást, úgy látszik a levegőben van ez a fránya vírus.Kisangyal JáziKép. Lehet, hogy az időtől volt olyan "ördögi".

Gombóc: jövőre két fát állíthattokKép. Örülök, hogy Zsombi már jobban van. Adtál neki vmi gyógyszert?

Látom elég gyér még a forgalom, én is csak gyors bekukkra jöttem, mert apa is itthon van Kép.
Viszont Robó is kissé náthásnak tűnik, az orrocskája el van dugulva, ezáltal a kis száján veszi a levegőt. Kép Kép.
Tudtok vmi jó kis gyógymódot, vagy ti mit adtatok náthára? Még tegnap este kezdődött , láza nem volt, remélem azért mielőbb kigyógyul majd belőle!Segítsetek légyszi, mert kezdek beaggódni...


Anita
anita77
 
 


Sziasztok,

Csak fejből néhány dolgot:

Andy,
Márknak boldog szülinapot Kép Jól néz ki az a torta Kép

Karácsonyra kaptam egy könyvet:
Jan-Uwe Rogge: Kell a gyereknek a korlát (azért mégsem állhat a feje tetjére a világ!) címmel. Kb 3 nap alatt el is olvastam, és nagyon jó. Leginkább a kisiskolás (dackorszak) és a kamaszok (lázadás) problémáira próbál meg választ adni, ennek ellenére úgy gondolom, hogy mi kisgyerekesek is nagy hasznát vehetjük. Az egész könyv alapelve az, hogy úgy állítsunk korlátokat a gyerekünknek, hogy az ne legyen büntetetés, viszont a szabályok megsértése következményekkel kell, hogy járjon. Bemásolok neketek ide egy rövidke részletet a könyvből:
"Doséné napközis pedagógus. Egyedül neveli az 5 éves Markust. Reggelente autón viszi az óvodába, amely elég messze van. Reggel nehéz Markusszal zöld ágra vergődni: a legójával játszik, s megáll körülöte az idő. Közben megissza a tejét - de még pizsamában van. S a helyzet minden reggel drámaivá fokozódik.
-3/4 8-kor kezdődik a hajrá. Bekiabálok neki: "Készen vagy?"
-Mindjárt!
Ez a párbeszéd félpercenként lezajlik és egy-kettő, felöltöztetem. Igyekszik kiszabadulni a kezem közül, kiabálja, hogy "fáj, hagyjál", de minden reggel megvívjuk a magunk kis harcát.
Markus nem hajlandó értelmes együttműködésre. Esze ágában sincs törni magát, nem izgatja, hogy anyja újra meg újra a plafonon van az idegességtől.
-Olyan pocsék nálunk a hangulat, hogy már előre félek a reggelektől - mondja Doséné.
Hét végén, egy békés nagyedórában beszél a gyerek fejével:
-Szeretném, ha egyedül öltözködnél, otthon is megteheted, hiszen az óvodában már önállóan öltözöl. (Markus figyelmesen hallgat, úgy mosolyog, mint aki érzi, hogy megértik. Az anyja így folytatjaKép Markus, pontosan be kell érnem a munkahelyemre. Ha másképp nem megy, pizsamában viszlek magammal, hozod a ruháidat, és az óvodában mejd felöltözöl.
Markus értelmes gyerek, bólint. Hétfő reggel pizsamában ül a legói között és elmerülten játszik.
-Gyere, Markus, indulunk!
-Még ne!!!!
-Markus, gyere!
-De még fel sem öltöztem!
Doséné megmutatja neki a ruháit, s karjára veszi és indulni készül.
-Engedj el!- üvölt a gyerek. Szélsebesen felhúzza a cipőjét, és rakétatempóban rohan az autóhoz. Anyja éppen beszáll. A gyerek ruháit követeli, de látszik, hogy kicsit meg is van ijedve. Mire az óvodába érnek, felöltözik. A búcsúzásnál megjegyzi:
-Milyen szigorú lettél! Nagyon bírom! Kép
Délután Markus megkéri az anyját:
-Légy szíves, kétszer szólj, akkor nem felejtek el felöltözni!
A reggeli idegeskedés ezzel lényegében véget ér."


Persze rengeteg ilyen "esettanulmány" van még a könyvben, és nekem nagyon jónak tűnik. Egy-két ötletet már én is be fogok vetni Kép De inkább még csak apájánál Kép

Apával:
Kép

Anyával:
Kép

A karácsonyfa alatt:
Kép


(holnap lesz a szülinapom)

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?