Új privát üzeneted érkezett!

Franyó! Lőrincnek a melegtől, izzadástól szoktak pöttyei lenni.

A foltok elmúltak, ha lesz időm, leírom egyszer, hogy szerintem mi volt.

Jó éjt.
Beu
beu
 
 


Na, most már aztán elég a nettelenségből!! Bal kézzel pötyögök, jobb csak a spacet nyomja, talán így menni fogKép

Köszönjük a jókívánságokat, aranyosak vagytok. Persze azért írtam a szülinapunkat, hogy gratulálhassatokKép

Szóval anyós sztoriból csak 1-2 szösszenet: feljött megnézni Kevint. Szóba került a nőgyógyászom, akit anno ő ajánlott, és akihez nem akarok még 1x menni. A kórház sem annyira bababarát(Újpesti szülőotth) meg az orvos is régivágású "ha 1x csaszi mindig csaszi" típus, és ha nincs eü akadálya, én nem akarok még 1 műtétet, de ő ugye meg sem akarja próbálni. Szóval magyarázom anyósnak, hogy igenis lehet szülni normálisan stb-stb, és érveltem, hogy csaszival max 3 szülés. Elszörnyedve: "miért, hány gyereket akarsz?" Beteg nemtudszülni hugit, "kitudjamilesztízévmúlva" sztorit nem adtam elő, csak annyit mondtam, hogy ÉN+FÉRJ szeretném meghatározni, hány gyerek legyen, ne külső körülmények döntsenek. Ha 3 akkor 3, ha 5 akkor 5. Na, erre kibukik, és másnap felhívja a férjemet(!!) hogy én 4-5 gyereket akarok szülni!! Kép Én, akinek "még azt a kis házimunkát sem bírja a keze"Kép 9 kilós porontynak persze semmi köze az ínhüvelygyulladásomhoz.
Másik: áll a férjem, cipeli az este már nyügi Kevint, ott álltak a szobában. Erre közli, hogy ő a Jutkát (sógornőm, Peti húga) már egyáltalán nem akarta, ezt megmondta neki is,(!!) sőt, ő ha lehet egyet sem szülne!!! Én meg sandítok a szerelmemre, meg a kis szerelmemre, ott állnak, édesek, gyönyörűek, normális ez a nő? Nekem beszél ilyeneket, amikor semmim nem lenne a fia nélkül? Úgy értem Kevinem pl biztos nem.Kép
Az már csak hab a tortán, hogy még azt is közölte másnap Petivel, hogy ő milyen szuper apa,(hisz cipelte a fiát kerek fél órán át) és ő már megmondta az elején, hogy én megfogtam vele az Isten lábát. Imádom a férjem, de: 1x pelenkázta Kevint, sz*rhoz nem nyúl (Kép) teát, kaját ilyesmit nem tud neki csinálni, és a múltkor este felvert, hogy felsírt Kevin, most akkor a hasára fektesse, vagy az oldalára? Imádja a fiát, de azért a tyúkanyótól messze van.Kép Arról nem is beszélve, hogy mostanában jó, ha fürdetésre hazaesik melóból. Nem panasz, télleg jó férj+apa, de anyós hozzáállása kiborított.
Na, ez jó hosszú lett, bocsi, de oldalakat tudnék regélni hülyeanyósról.Kép

Maci2
Mhely. Kép Meg egyéb bosszantó apróságokKép

Beu,
Én is körömvirággal kenem Kevint, bár neki ritkán kell, az télleg klassz, próbáld ki.

Zsófi
Fogyimódszert nekem is, mélben is jöhet. Vagy csak 2 gyerek kell hozzá?Kép

Timici
Stimmel, Rody oktogonnál 5500ért, én fitness-vonalon tudok szerezni, de 6e-ért. Ráadásul több idő is, fitneszoktató barinő bejáratos a forgalmazóhoz. De persze szívesen intézem, ha kell.

Sofka
Adventi képeitekKép családi idill miatt irigy vagyok. Én egyedül gyertyázom Kevinnel, apa még vasárnap is dolgozóba vanKép

Réka,
Odaseneki, én is hülyekismama vagyok néhaKép

Andi
Kiruccanást irigylem. Kevin annyira szeret hemperegni, hogy már nehezen van el 1-2 órát a hordozóban/kocsiban, és enyimférj sztahanovista, nem bébiszittelKép. Viszont a verebek csiripelték, hogy neked meg nagyon csini férjed vanKép
Homeodokinéni azt mondta, nyugodtan szórjam a szájába a bogyókat, csak utána ne egyen-igyon, tehát evés után adjam. A kúrát Zsuzsi írta a múltkor, sajna nem mentettem el, enm akarok ostobaságot írni. Kép

Na, ennyi elég volt a mancsomnak.
Bocsi, akinek nem írtam, de olvasgatok ám, itt kukkolok a háttérbenKép

Pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok

Szép jó reggelt mindenkinek.
Mindjárt esik a hó. Kispesten nagyon hófelhő van.

Márk szerencsére jobban van a tegnapi naphoz képest.
Ugyan még mindig nyügös egy kicsit de már azért el el játszik.

Most csak erre a pár mondatra került sor, majd még jövök
Sziasztok
Andy
andy78
 
 

 
 

SziasztokKép

Zsombi csak egyszer ébredt éjjel, de túl korán, fél 12-kor. Jó lenne, ha még rá tudna tenni 2-3 órácskátKépKép

Maci_2
Lesz az még több is, mint egy méterKépKép

Timici
Már csak három vanKépKépKép Ma dupla bicikli leszKép
Egyébként most már tökéletesek a sütik, kijön a papírból könnyen, és Apának nem ízlik a csokidarabok miatt, neki a Stahl-féle ízlik, pedig olyat nem nagyon szeretnék sütni.
Nem hajtok a matricára, legyen 61 %, az már nekem jó, ámbár a múltkor is 82 % lett, na legyen annyiKépKép
Tegnap fél éjfélkor még tanultam, most meg tojik Zsombi elaludni, pedig ha ébren van, egyfolytában a nyomában kell lenniKép

Leszter
Nekem a papíros muffin most jó lett, de a Timici-féle recept lehet, hogy papír nélkül is jó. Majd ha elfogy a papír, kipróbálom úgy isKép
KeresztelőKép, képek vannak? A szokott helyen?Kép

Megyek, összeszedem a kis csúszómászót, mert szaga vanKép
Betegecskéknek jobbulást!!!
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Timici!
Köszi szépen a mobilokat, megkaptam.

Toffi!
Köszi a receptet. Holnap ügyi legyél a vizsgán, drukk!

Ancsa(Gömb)!
Holnapra boldog szülinapot.Kép

Párom ma 28 éves, tegnap teleettük magunkat otoszkrém tortával. Kép
Zsuzsi rendesen alszik, de amikor ébren van, akkor tiszta matrica és estefelé sokat sír. Szerintem készülődik a foga. Viszont így semmire nincs időm, mert az alvása alatt kell mosogatnom, fürdenem, de karácsonyi készülődésre nem marad semmi időm. Kép Hogy lesz így a nagyobbaknak szép karácsonya? Ja és Miki a legnagyobb dackorszakát éli, nem akar szót fogadni, visszapofázik. Valószínű, hogy neki is több kéne anyából, de most melyiket hagyjam üvölteni? Így legtöbbször 2 gyerekkel az ölemben nézzük a Minimaxot, hát ez nagyon építő jellegű az én kis agyacskámnak, szinte minden nap ugyanaz megy és már úgy unom, de legalább így csönd van.

Megyek, mert Zsuzsi felkelt, most, hogy itt panaszkodtam fél órát még baby gimezett is. Lehet hogy többször kéne árulkodnom rá? Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Andi
4 óra csavargás, ez igenKépKép Irígy vagyok, én is szeretnék ennyi időt barátnőcikkel tölteni, nem fél szemmel a mobilt pislogni...

Elli
AnyósodKép
Isten lába Kép, nálunk is hasonló a helyzet, enyém Apa tán a lottó ötösKépKép
4-5 gyerek, ez igen, én már a harmadikról is csak álmodni merek. Kár, hogy anyósodat zavarja, nem akar sok unokát? Az nem ugyanaz, mint a gyerek.
Ja, kakihoz nyúlás. Tegnap nem volt kaki, ma reggel szaggal ébredt Zsombi, csak annyi volt az üzi nekem, hogy "asszem be van tojva", pedig enyém Apa ki szokta szedni. Biztosan féltette a ruháját... Így már fél 9-ig volt két csomagom.

Majd még jövökKép, egyébként útban vagyok Zsombinak, nem fér be az asztal aláKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Magdi
Párodnak boldog szülinapotKépKép
Miki nem adott bogyeszt Zsuzsinak, ugye?

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok,

Sofka,
Sajnos a gyerekeket nem lehet megóvni mindentől. Én azon az elven vagyok, hogy talán nem is kell. Amikor Orsi megtanult felállni bútorok mellett, még nem tudott visszaülni, és nagyokat vágódott, volt is ordítás rendesen. Ennek ellenére sosem nyúltam utána, hogy ne essen el, vagy ne üsse be a fejét az asztalba stb. Nem is esett le talán vagy 10x, aztán rájött, hogy hogyan kell visszahuppani a földre nagyobb megrázkódtatás nélkül. Mostmár csak nagy fáradtságnál vannak ilyen balesetek Kép Szerintem jó anya vagy, és igenis tucc vigyázni a gyermekeidre. Még ha néha komolyabb is a sérülés Kép Szerintem ez is a tanulás része!

Anita,
Nálunk az alsó két fog kijövetele nagyon könnyű volt, véletlenül vettem észre. Viszont most a felsők akarnak kitörni és napok óta nagyon sokat nyüszög. Éjjel is felsír, ilyenkor átrohanok, gyorsan bekenem dentinoxal, vissza a cumi, és akkor általában reggelig nyugi van. De asszem nem csak kettő, hanem mindjárt 4 is elő akar bújni, szal lehet, hogy ettől is nyűgösebb, mint az alsóknál. A férjemmel beszélgettük, hogy azért ez egy kicsit fura, mivel alul már van kettő, szal elvileg az alsókkal segíthetne a felsőknek a kibújással azzal, hogy "kirágja" őket Kép

Elli,
Szerencsémre az én anyósom nem ilyen (már többször dícsértem, milyen kincs), de amit a férjedről írtál, tök olyan, mintha az enyémről írtad volna. Néha azért ha erőteljesen megkérem, pelenkázik, de szigorú "anyafelügyelet" mellett, szintén nem nyúl a kakihoz, etetni csak eccer etetett kanállal, akkor is tök jót mosolyogtam, ahogyan igazgatja a saját száját, hogy Orsinak adjon egy falatot. Megsértődött, gyerek le a földre (aki ordít) ő meg durcásan egy másik szobába, hogy őt nem ér kinevetni. Viszont abba is gondolj bele, hogy nem ő van együtt a gyerekkel egész nap. Igazából nem is ismeri, nem tudja, mikor álmos-éhes-jön_a_foga stb. Ezért kérdez meg mindent, mert TE jobban tudod. Ilyenkor csak arra szoktam gondolni, hogy mi lenne ha, egy egész napig nem látnám Orsit (pl nagyizik) és megérkezem, az első dolog, hogy kifaggatom a "bébiszittert", hogy mikor evett, mikor és mennyit aludt stb. Tehát képbe helyezem magam, hiszen nem velem volt egész nap.
Csak hogy lásd a másik oldalát is Kép

Csajok,
Én még semmit (értsétek SEMMIT) nem készültem karácsonyra. Nincs még egy db dísz a fára, persze fa sincs, ötletem sincs, mit fogok főzni-sütni (pedig anyámék itt töltik a karácsonyt, és még bátyóék is eljönnek) ajándékokat asszem idén nem nagyon osztunk, egy képeslapot nem vettem még, szal asszem én vagyok a leginkább gázban Kép

Orsi ma éjjel is ébredt eccer. Lehet, hogy télleg érzi a havat? Viszont egyre hosszabb ideig áll kapaszkodás nélkül, közben jáccik vmivel, vagy csak vezényel. Ja, és tegnap végigszurkoltuk a kézi VB döntőt: Orsi hangosan sikongatott, és verte az ülőgarnitúrát, mi apájával a szívinfartus szélén leledztünk. Még fürdetés közben is remegett a kezem Kép
Kakiügy még nem rendeződött. Ma veszek egy Activia joghurtot, és azt teszek a gyümijébe, főzijébe. Eccer már bevált, remélem, most sem lesz másképp'.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Toffi,
Zsebi is félre szokott taszajtani a számítógép elől, mert a nyomtató meg a kábelek csak így megközelíthetőkKép

Magdi,
ha ez vígasztal, én is a Minimax előtt butulokKép Csak azt úúútálom, hogy egy mese naponta 2x is megy. Zsebi ráadásul most taknyos is egy kicsit, úgyhogy el se mozdulhatok a tévé és gyermekeim mellől. A karácsonyi készülődést el lehet képzelni...Kép

Elli,
BOLDOG SZÜLINAPOT NEKTEK!
Anyósod sajna nem is olyan különleges példányKép Nálunk meg abba akar mindíg beleszólni, hogy mekkora házat építünkKép Mintha lenne hozzá valami köze...
Az én párom profi kakatakarító, Timi már megedzetteKép Pénteken idült vigyorral fogadott, hogy végre Zsebivel is átesett a tűzkeresztségen, mert eddig nem engedtem a kisebbik csemete pelusa közelébeKép Hát ha csak ez hiányzik neki, miért nem szólt???Kép
Te már próbáltad Kevin szájába szórni a homeobogyókat? Mert Zsebi szemvillanás alatt tolja ki a nyelvévelKép Más ötlet?
Tényleg, nem tudod véletlenül, hogy Echinaceaból mennyit kell Zsebinek adagolnom? Zsuzsi szegény nagyon el van havazva, őt most nem merem zargatni ezzel.

Andy,
jobbulást MárknakKép

Franyó,
nekem Timi szokott ilyen pocifoltokat produkálni, még mi se jöttünk rá az okára, de a dokinéni ételallergiára gyanakszikKép Viszont eddig mindíg elmúlt magától, csak egy kis hidratáló krémmel kenegettükKép

Férjem bevitte Sony tévénket a márkaszervízbe, aszonták, keressük jövőreKépKépKép
Azért van egy kis tévénk, különben megzakkanánk a nagy csöndbenKép

Mennem kell, mert Timi gyanúsan csendben vanKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Andi, Momo
előkerestem nektek, a 3ból 1 könyvem írja, amásik kettőben semmiKép, szóval:

"Echinacea Angustifola - keskenylevelű kasvirág
Immunstimuláló, gyulladásgátló
változatos eredetű fertőzéses állapotok
5 ch napi 1x5 golyócska 1 hétig majd 1 hét szünet"

Ha én most adnám Kevinnek, így adnám, de max 3x, azaz 1hét-szünet-1hét-szünet-1hét-szünet. Utána hosszabb szünetet tartanék, 2-3 hetet.
Azért remélem, Zsuzsi mint főszakértőKép erre jár, de ma 4től rendel a homeodokinénink, megpróbálom felhívni, jó? Csak el ne felejtsem.

pussz
Elli
ellimami
 
 


Momo
beadni jó úgy is, hogy babavízből pár cseppet teszel műa.kanálba, és beáztatod a golyókat. Eltart 1 ideig, de szép lassan feloldódnak, és akkor betöltöd a szájába. Én így adtam aztán mondta a dokinéni, hogy kár a faxniért. Meg bosszantó, ha negyed óra oldódás után kiveri a kezedből a kanalat.Kép
Kevin is nyammog, de lenyeli szerencsére, így én a kis kupakból öntöm egyenesen a szájába.
E
ellimami
 
 


heppi,
úgylétszik, nem csak a kenyérsütőnk (és az első kenyerekKép ) egyforma, de az idegrendszerünk is... én is remegtem tegnap a meccs közben (előtt is), után még sokáig, azzal a különbséggel, hogy nekem nem kellett gyereket fürdetnem, azt anyós bevállalta. Ugyanis mi meg kint szurkoltunk Zágrábban a lányoknak. Persze, gondolom, aki látta (itthon vagy kint, tökmindegy), mindenki rángatózott az idegtől Kép Nagyon sajnálom.

Erika
kerika
 
 


úgy látszik KépKép

pedig már megnyugodtam....

Erika
kerika
 
 


Elli,

méltem Kép
Évi
Évi24
 
 


Sofka, Timici, Leszter, Beu, Momo,

köszi-köszi!!! Pöttyök mára csaknem teljesen eltűntek!!! Hurrá-hurrá. Kép Most akkor azt gondolom, a karfiol lehetett a ludas, amit aznap evett először. Egy darabig biztos nem kap. Tényleg, ha attól van, akkor soha nem ehet majd karfiolt? Vagy ez elmúlik, ha nagyobb lesz?

F.
franyo
 
 


Franyo,
Nekem a diora azt mondta a doki, hogy nem jelent semmit, azaz kesobb probaljam ujra enni, es probalhatom majd adni Petranak is idovel, ovatosan (eloszor csak keveset).

L.
leszter
 
 


Franyó, ráadásul a karfiol az egyik legkényesebb zöldség, úgyhogy sok vegyszert használnak, hogy a kukacok hagyjanak nekünk is valamit belőle. Lehet, hogy Anka azok közül nem bírja valamelyiket. De jó, hogy már nem pöttyös!

sofka (aki rémek helyett már MINDENHOL pöttyöket lát)
sofka
 
 


Erika,
Zágrábban kézi döntőt nézni én is akarok!!! Tök jó lehet egy ilyennek a hangulata, persze ha nem vesztünk! De szerintem még így is tök tuti lehetett!

Franyó,
Én hagynék 1-2 hónapot, amíg újra próbálkoznék, de az is lehet, hogy tavaszig nem adnám. akkor már lesz friss szabadföldi is. Addig még annyi finomságot ehet a pindurkád! Már ha télleg a karfiol volt a ludas Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Én sem vásároltam még túl sok karácsonyi ajándékot a rokonoknak Kép. De még van pár napunk, nem vagyunk nagyon elkésve. És ráadásul páran odaadták a pénzt, hogy vegyem meg a férjemnek az ajándékot a nevükben, mondván én tudom mit szeretne, mi a jó. Igazuk van, de még ezt is rámsózni nem szép dolog Kép.

Franyó!
Pöttytelenség Kép

Momo!
Én úgy adom be Levinek a homeobogyókat, hogy gyorsan beleöntöm a szájába (próbálom a nyelve alá), amikor hanyatt fekszik, majd gyorsan bedugom a cumit utána. Vagy feloldom egy pár csepp vízben és orrcseppentővel a szájába csepegtetem. Talán az utóbbi a hatásosabb.

Elli!
Anyós nem semmiKép.
Jobbulást a kezednek!

Anita!
Lehet, hogy az idő miatt nyűgösebb a pici, jön a hó, ha minden igaz. Ha a foga miatt, akkor próbáld ki a Dentinox géllel kenegetni az inyét. Homeobogyót ha jól emlékszem Chamomillat írtak a csajok, de nem emlékszem pontosan és nincs itthon a homeofüzetem.

Valaki kérte a narancsos keksz receptjét, nem emlékszem ki, de azért megosztom veletek:
175 gr liszt, 125 gr porcukor, 75 gr étkezési keményítő, 125 gr margarin, 100 gr étcsoki ledarálva, 1 narancs reszelt héja, 1 db tojás, 1 kkanál sütőpor: ezeket mind összedolgozni, aztán legalább fél órát hűtőben pihenni hagyni. Utána kinyújtani, csillagot, karifát, karikát stb. szaggatni belőle és 10 percig sütni. Közben felolvasztani 100 gr ét tortabevonót víz fölött, meg elkeverni egy tojásfehérjét 100 gr cukorral és 1 evőkanál narancslével. A kihűlt kekszeket ebbe belemártogatni, csokival pöttyöket csinálni rá és 20 percig langyos fakanállal kitámasztott sütőben fényesre sütni. Én tettem a csokiba is narancslevet, hogy intenzívebb legyen a narancsíz. Nagy sikere volt, azóta már még egy adagot kellett sütnőm Kép. Kb. 3-4 hétig lezárt dobozban eláll.

Pénteken nagyon elkeseredtem, mert voltam kontrollvizsgálaton az tüdőorvosomnál és úgy néz ki kezd 'aktiválódni' a betegségem (megnagyobbodott nyirokcsomók a tüdőm körül). Megvan a magyarázat az állandó, kipihenhetetlen fáradtságra, az erőtlenségre. Szal CT-re kell mennem januárban és akkor eldől, hogy kell-e szteroidos kezelés vagy nem. Tehát a tesóprojektnek egyelőre annyi Kép, legalább februárig, hogy kiürüljön a CT kontrasztanyag a szervezetemből. Ha viszont tényleg baj van, akkor a szteroid miatt legalább egy évig nem szabad Kép. Aztán úgy döntöttem, hogy nem leszek beteg és kész Kép. Szedem az Echinaceat, iszok csalán és cickafarkteát, szedek vitaminokat, hátha legyőzi a testem a nyavalyát. Nem lehetek beteg, mert Levinek szüksége van rám. Próbálok optimista lenni Kép és pihenni amennyit tudok. (Csak zárójelben: De mennyit lehet pihenni egy majdnem egyéves mellett, aki eleven kisördög és ráadásul jön a karácsony, hamarosan költözünk, férj állandóan dolgozik stb. stb.?!?)

Na megyek mert ébredezik az aprótalpú Kép.
Pusza, Virág és Levi

U.i.: Bocsánat, hogy nektek sírtam el a bajomat, a férjem nem hajlandó tudomásul venni a dolgot, a családomat meg nem akarom ijesztegetni, mert egyből bepánikolnak.
virga
 
 


Virga,
Ezek nem jo hirek, de a hozzaallasod az nagyon tetszik! Maradj ilyen pozitiv, es akkor tuti nem lesz semmi baj! Amugy mi pont egy tudodoki-homeopatahoz jarunk otthon, a XII. keruletben rendel, elkuldjem a nevet, elerhetoseget?
Sutirecepttol csorog a nyalam! Langyos fakanal Kép !

Magdi,
Isten eltesse a parodat! Nagyon fiatalkak vagytok!Kozepso gyerek szindroma ismeros! Gyuri is elvan. A legujabb, hogy bantja Mikit. Allandoan lefejeli!

Franyo,
Pottyok Kép! Van ez igy, pottyok jonnek, aztan mire megtudnad mitol vannak, mar ott sincsenek!

Elli,
4-5 gyerek! Kép
Homeobogyokat en csak bedobom a kolkecek szajaba. A nemet/osztrak bogyok hamar feloldodnak, de a francianal vannak ketelyeim, hogy nem lenyelik e elobb, mint ahogy a hatoanyag a szajbol felszovodhatna!
Most nem tudom mi kapott le minket, de dogrovason van az egesz csalad. Miki van most a legrosszabbul, o lazas, Daninal most kezdodik!

Felebredtek a gyerkocok...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Momo, Andi,
felhívtam a dokinénit, és elég ciki volt, így telefonon nem akart tanácsot adni, és azt is mondta, hogy egészséges babát nem kell kezelni, és majd adunk immunerősítőt, ha betegeskedik. (Arra hivatkoztam, hogy apa hazahordoz mindenféle giherát, és emiatt akarok adni neki) Végül is megértem, igaza van, de ez nektek nem segítKép

Ja, és megkérdeztem a D-vitamint is, mintha valaki felvetette volna, Kevin napi 1 hozzátápit kap, és még kell szedni, bár nem baj, ha kimarad pár nap (mert elfogyott a cseppem) de alapjában véve kell, legalábbis enyémdoki szerint.

pussz
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Ezt legalább három napja írom.

Először is elfelejtettem írni, pedig képnézegetéssel kezdtem: minden bobek gyönyörű!

Minden kis és nagy betegnek gyors jobbulást.

Minden szülinaposnak:
Kép

Maci! Süti mail ment

Norka! Mosogatógép-tisztítás: van egy dobozka tisztítószerrel, azzal időnként át kell mosni a gépet. Üresen a legerősebb fokozaton. Apának hogy áll az álláskeresés?

Zsuzsi! Remélem, karácsonyra mindenki túl lesz rajta, és nyugis ünnepetek lesz.

Virág! Szívemből szóltál: nem leszel beteg, és kész! Drukkolok! Mit jelent a langyos fakanállal kitámasztott sütő? Langyos sütő, aminek sütés közben fakanállal ki van támasztva az ajtaja, hogy ne forrósodjon fel? AprótalpúKép

Ennyire futotta.
még néhány kép, nem tudok válsztani.

Kép
Kép
Kép
Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok,

Azt el is felejtettem írni nektek, hogy tegnap és ma is parajt evett Orsi. Elsőre úgy tűnik, hogy fincsi neki Kép Apája meg is jegyezte, hogy akkor ez tuti nem az ő gyereke, ha a parajt is megeszi Kép
Én meg örülök neki, legalább nem lesz válogatós.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


És néhány kép, ami mostanában készült:

Reggeli ébredés
Kép

Ezek milyen csokik,anya?
Kép

A paraj meg én!
Kép

Kidöglöttem!
Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Beu
Nagyon jok a kepek! Kép Mosogatogepes tippet koszi! Nem tudtam...

Lanyok
Bocsi,hogy masnak nem irok, nem volt idom visszaolvasni. Eleg suru az elet mostanaban. Apatol kertek egy helyen oneletrajzot (Heppi, megis megtenned, hogy atkuldod?)holnap adja be, oszt meglatjuk...
Voltunk gasztroenterológusnál, kaptunk idopontot szerda+csut du.ra. Es annyira tanacstalan vagyok, hogy kitegyem-e ennek Jazit... mindenki azt mondja,hogy hulyeseg ezzel foglalkozni, masok ilyen korban nem is meretik a babajukat rendszeresen. Azt sem tudjak mennyit hizik. Ha jol eszik, jokedvu-semmi gaz. Mondja mindenki a kornyezetemben. Kivancsi lennek a Ti velemenyetekre is. Ti elvinnetek megis a csemeteteket? Jazi nagyon rendben van amugy, sokat nevetgel.Folyton mehetneke van es meg nem allna. Szoval telllleg nemtom. Segitsetek pliz.

Pussz mindenkinek
Tanacstalan Norka
norkini
 
 


Heppi
Kepek Kép
norkini
 
 


Norka,
ha ez megnyugtat, vidd el a lányt. Nekem Zsebi a 2. csemetém, mégis mindíg hülyére aggódom magam, pedig dekára úgy hízik, mint TimiKép
Bár igazándiból azt nem értem, hogy került egyáltalán elő ez a gasztroenterológiai kivizsgálás dolog? Mert nekem a dokinénink azt mondta a múlt heti mérés után, hogy örüljek, hogy egyáltalán hízott valamit szemmel láthatóan ficánka gyermekemKép A védőnéni meg csak annyit tett hozzá, nem baj, ha az anyatejhez ragaszkodó Zsebi most keveseket hízik, majd behozza később a lemaradást. Szóval senki nem ijesztgetett össze-vissza mindenféle felszívódási és egyéb rendellenességekkel, vagy holmi kivizsgálással.
Ha ezt a megközelítést nézem, akkor Jázinak se igazán van szüksége a tüzetes vizsgálatra. De mégegyszer mondom, ha téged nagyon aggaszt a dolog, vidd el, ne lelkizz rajta!

Heppi,
képek nagggyon jókKép
Parajt Timi is imádta egy darabig, én meg örültem, hogy végre van kivel ennem, mert a párom ki nem állhatjaKép Manapság megint csak magamnak főzőcskézek, mert Timsó sztrájkolKép
Karácsonyi bevásárláson én már túl vagyok, csak a hangulatom hiányzik, hogy be is csomizzam, meg lakást díszítsekKép

Beu,
Lőrinc fantasztikus hapsiKép Annnyira tetszik, csak már kicsit öreg vagyok hozzáKép

Virág,
drukk, hogy ne legyél betegKép Esetleg az Aloe Vera gélt nem próbálod meg? Engem már többször kihúzott a bajbólKép
Egy eleven egyéves mellett tényleg nem a pihenés jut először eszembe, én is anno nagy pocival üldöztem Timit ilyen idősenKép

Elli,
bocs, hogy miattam cikis helyzetbe kerültélKép Én tényleg nem akartam ekkora gondot okozni, csak kútfőből még nem megy a homeózás, itt vidéken meg nincs, aki felhomályosítson belőle.

Képzeljétek, újfent ígéretet kaptunk, hogy 4 hónap alatt kifizeti az őrzővédős a kocsink árát. Remélem, ezen már nem változtatKép
A múlt heti náthából egész jól kikeveredtünk, csak Zsebi maradt rondán köhögös. Kicsit tanácstalan vagyok, mert trutyisan köhög, vagyis már nincs mit felszakítani, akkor érdemes még elvinni a dokihoz, vagy innen már rendeződik a dolog? Csak nehogy nagyobb bajt csináljak a tipródásommalKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Beu, Heppi,
Kepek szuperek!

Norka,
Mi is kaptunk beutalot, de nem mentunk (Gyurival). Akkor menjetek, ha TE, MINT JAZI EDESANYJA valamit gyanusnak velsz! Szerintem az, hogy nem hizik par heten keresztul, az nem indok egy gasztroenterologiai vizsgalathoz.
Itt Nemetorszagban sima ver es vizeletvizsgalatbol zartak ki bizonyos emesztesi problemakat Gyurinal, meg csinaltak egy hasi ultrahangot. Aztan mondtak, hogy eddig minden negativ, ha nagyon akarom mehetunk tovabb, mindenfele kontrasztanyagos nyeletes, stb...hat, ezt nagyon nem akartam, ugyhogy azota is kenytelen vagyok egyuttelni egy iszonyat rossz evo gyerekkel, akire meg az indiai baratom is azt mondja, hogy "feher szomaliai"!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Momo,
Ez jo hir!!! Kép Kép Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Langyos fakanál Kép Kép! Szóval helyesen: langyos, fakanállal kitámasztott ajtajú sütő.

Norka!
Bevallom őszintén, hogy én Levit utoljára októberben, azaz két hónappal ezelőtt mérettem le. A dokinénink azt mondta, hogy majd találkozunk egy éves kora után, ez jelen esetben január. Szóval fogalmam sincs Levi mennyi hízhatott mostanában. Ezzel csak azt akarom írni, hogyha amúgy nincs semmi baj, csak a nem hízás, akkor én nem vinném el dokihoz. Hurcolni a gyereket, sorbaállni, vetkőztetni, öltöztetni stb. stb. Pláne karácsony előtt. De ha ez Téged megnyugtat, akkor vidd el, mert különben csak emészted magad Kép.

Momo!
Drukkolok, hogy végre fizessenek! Köhögésügyben nem tudok tanácsot adni, bocs.

Beu!
Lőrinc még mindig rendkívül jóképű Kép.

Heppi!
A 'kidöglöttem' cimű kép nagyon tetszik Kép.

Levi már harmadszor ordít lefektetés után, én meg már megint egyedül Kép. Megyek vigasztalni.
Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Gombóc,
ÉhségsztrájkKép
KöhögésKép
Súly?

Elli,
AnyósKép
4-5 gyerekKép

Magdi,
Párodnak boldog szülinapot!Kép

Heppi,
Orsi ügyesKép
Drukk a kaki rendeződéshez!
KépekKép

Virga,
Köszi a receptetKép
Drukk, hogy ne kelljen szteroid!!!

Beu,
Köszi a receptetKép
KépekKép Kár lett volna bármelyiket is lehagyniKép

Norka,
Ha ettől nyugodtabb leszel, akkor vidd csak el. Jobb, mint ha halálra aggódod magad. Mióta nem hízik Jazi?

Momo,
4 hónapKép
KöhögésKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

KÉpek gyönyörűek! Elnézem ezt a Lőrinc babát, hogy tűri azt a hálót maga körülKép, Ancsi nem maradna meg benneKép
Heppi: az rengeteg csoki ott a képen a dobozban, ki eszi azt meg?Kép

Norka:minden előttem szólóval egyetértek, az a kérdés, hogy te magad aggódsz-e, ha megnyugtat, vigyed. Nekem Gergő volt mindig is vékony és soha nem küldtek semmilyen vizsgálatra (hozzá alacsony is), mostanában kezdek néha parázni, nehogy valami hormonális oka legyen és kamaszodva nagyobb baj (mint valaki egyszer itt mesélt ilyesmit). Ugyanakkor megbizom a drnéninkben, aki azért kellően sűrűn látja. És tudom, hogy izgága gyerek, eszik tulképpen rendesen, csak gyorsan átszalad rajta -hamar megéhezik újra, de egyszerre csak relative keveset bir enni- plusz lemozogja.

Voltunk tegnap egy játszóházban egy másik topik taliján, hogy én ott mennyi csacsi félét láttam! Ancsi rendre fel is próbálta őketKép. Amúgy nagyon klassz hely (történetesen Szigetszentmiklós) ha valakinek útba esik, érdemes egyszer elmenni. Ancsi órákig nyafi nélkül el volt, pedig már épp alvásideje lett volna mire odaértünk (a végén valami 4,5 óránál aludt el, itthon délelőtt 2-2,5-nél szokott), ugyanakkor a 10 éves nagyfiam is nagyon jól elszórakozott (légvár, midnenféle lábbal hajtós járművek, nagy csúszda, kiscsúszda, sátor-kuckók, meg apróbbak is)

Ma végre 8 fogúvá nyilvánitottam Ancsit. Ja, a múltkor -péntekről szombatra- mikor sokan irtátok, hogy extra nem aludt a gyerkőc, Ancsi se aludt, 8 hónap tán legtöbb ébredéses éjjelét produkálta.
Viszont megggyógyult és most pótol, hatalmas mennyiségeket kanalaz -már úgy értem önmagához képest. És követeli a vacsi kanalazást is. Juhé.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Megkerültünk mi is. CSak semmire sincs időm mióta a férjem itthon van tüdőgyulladással. Hirtelen 2 gyerekem lett. Szerencsére nem vírusos, csak akut fajta (autólégkondi betette a kiskaput nála) 2 hete nem tudom hol áll a fejem. Ráadásul mi is lakáshitelt akartunk felvenni még ebben az évben, de a nagybátyám betett GRRRRRRRR Így marad a január változó kamatozás melet és várjuk az EU-t meg az alacsony kamatokat, hátha......

Langys fakanál nekem is tetszett Kép

Norka
Én nem vinném. Zsanit is mindenhova el akarták külden, mert dugdosta kifele a nyelvét. Nem vittem (neurdoki stb.) Leszokott róla magától, most meg visszaszokott, de most a fogy jön és az ínyét dörzsöli vele Kép De ez a te döntésed, ha van valami pici gyanú, hogy gond van nála, nem csak szimplán azért nem hízi mert többet mozog, akkor vidd el.

Beu
Micsoda kis pai lett Lőrinc!!! Csudiédes!!!

Magdi
Boldog szülinapot párodnak. Ilyen fiatalok vagytok???

Momo
Valami papírt nemlehetne íratni azokkal az örzővédőkkel? Mert akkor bizti fizetnének

Elli
4-5 gyerek Kép Kép Én ezzel riogatok mindenkit mikor kérdezik, hogy mikor jön a következő baba. Utána nem kérdeznek semmit Kép De még mi se tudjuk, hogy hány lesz, 2 minimum, utána majd meglátjuk (a vak is ezt mondta Kép) Anyós Kép

Na most megyek butulok kicsit Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
Koszonom nagyonNagyon a hozzaszolasokat! En KICSIT sem aggodom. Belem ultettek a bogarat, de mivel nekem ugy tunik,hogy egyre elevenebb-ertelmesebb a kiscsaj nem erzem szukseget a kivizsgalasnak. Es ezt hogy a fenebe kozoljem az orvossal?.... :0////
Most mar tuti,hogy nem viszem el! Koszonooom Kép Nagy ko esett le a szivemrol!

Maci2
Kb. 1 honapja, talan +1het amiota Jazi stagnal.

Momo
Auto, hatha lesz vegre valami!! Kép Karacsonyra viszont... Kép
Kohoges...sajna nincs tippem.

Zsuzsi
Feher szomaliai Kép
Azert a helyedben biztosan en is aggodtam volna...

Virag
Asszem ez a jo,nem kell meregetni hetente, mint nalunk Kép
Kitartas!!! Kép Kép

Lanyok
Kornyezetemben annyi baleset, betegseg, rossz fordulat van. Kezd atertekelodni az eletunk Kép illetve Kép Csak valahogy olyan felelmetes,hogy azt erzem,hogy pici bábuk vagyunk egy szinjatekban es annyira nem mi hatarozzuk meg,hogy mikor mi tortenik velunk...
Na nem filozofalok tovabb Kép

Jo ejt ,es koszonom a tanacsokat, megnyugodtam! Kép
Norka
norkini
 
 


Szasztok,

Elli,
anyos sztori, jujj. Kép Enyim anyos szinten nem a normalis emberi kommunikaciojarol hires, tegnapelotti beszolasa: "ennek a gyereknek a homloka a Te fajtad". Megkerdeztem tole, minek gondol, szarvasmarhanak? Kép

Virag,
ez a betegseg dolog nagyon nem jo hir! Kép NAggggggggggyon drukkolok, hogy semmi komolyat NE talaljanak! KépKépKépKépKépKép

Zsuzsi,
meg minidg jobbulast az egesz csaladnak! Kép

Momo,
TV szerviz. Kép Nekunk a koltozes napjan nyiffant ki a 72 centis SONY-nk, azota mi is kistevezunk.
Ki lehet birni, hamar hozzaszokik az ember. Kép
Kocsi jo hir! Kép

Magdi,
ferjednek Boldog szulinapot! De fiatal! Kép

Franyo,
enyim gyerek a kenyertol lett kiuteses, egy honap elteltevel ujra kiprobaltam, es azota semmi kiutes. Szoval csak jegeld azt a karfiol temat, nem kell veglegesen kiiktatni. Kép

Beu, Heppi,
kepek tok edik! Kép

Norka,
ferjednek sok sok drukk! Kép HA megnyugtat, inkabb vidd el JAzit. Annal nincs megnyugtatobb erzes, mint amikor azt mondjak, hogy tenyleg semmi baj. De ha nem vagy izgulos, akkor ne vidd, ahogy irod, nincs tul sok indoka a vizsgalatnak. Most segitettem, mi? Kép

Nadine,
ferjednek jobbulast!

NAlunk sincsenek jo hirek, tegnap egesz ejszaka nem aludtunk, ZSombi belazasodott, betaknyosodott es kohog ezerrel. Felhivtam a dokit, igy az egeszseges rendeles ma elmaradt. Nem is banom, mert ZSombi ugy lefogyott az utobbi idoben, hogy tutira mi is valami kivizsgalasra lennenk kuldve. Kép A delutani betegrendelesen meg kiderult, hogy a kicsi elesett pasim torka voros, a garatja be van dagadva, a tudejebol meg szorcsogo hang hallatszik. Kép SZoval a lazzal egyutt valami tudogyuszi-kezdodveny. KépKépKépKép A fulhomeronk persze most adta be a kulcsot, low battery miatt, Apaja fel delutan azert a speci elemert rohangalt. Kép
A PAsik mar alszanak (ki tudja, meddig? Kép), en meg itt ulok egy bodon mezes teat szurcsolgetve, mert az en torkom is faj, es nagyon kohogok. Kép
Az orvosno szerint ne vigyem setalni napokig a gyereket, nem tudom, igy hogy lesz karacsonyi ajandek, mert ezekre a napokra utemeztem be a vasarlast. Kép Haaaaat, nem tudm, hogy fogjuk ezt megoldani! Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Norka,
Aggodom is, nehogy azt hidd, hogy nem. Leginkabb akkor, ha "veletlenul" meztelenul kerul a szemem ele a gyerek. Olyankor sapitozom, neha sirok is, hogy hogy nez ki. De ez van, megtomni nem lehet. Talan majd egyszer elkezd rendesen enni! De lehet, hogy mindig ilyen marad, es en alakithatok at neki minden nadragot, hogy ne csusszon le rola! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Gomboc,
Melysegesen aterzem a problemadat! Kép Jobbulast mindannyiotoknak!
En is itt orzom Mikit, nem adtam meg neki kupot, hagy dolgozzon egy picit a laz, de azt hiszem mielott aludni megyek kap egyet!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Miki segit Daninak klarinetozni:

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Momo
Jaj, igazán nem volt ANNYIRA cikiKép Szóval semmi gáz, télleg.

Heppi,
becsüld meg a jó fej férjanyut, nagy kincs.
Tudod mi az igazi gáz? Ma reggel, amikor felkeltünk, és aktuális lett volna a peluscsere, felöltöztetés, akkor ironikusan beszóltam apának, hogy megcsinálhatja, ha már olyan szuperapa.Kép Szegény a pelenkát sem találta. (Kép)Szóval az ilyen anyós megmérgezi a kapcsolatot, olyasmit is mondhatsz, ami amúgy eszedbe sem jutna. Kép Nagyon sajnáltam, utána bocsit kértem apától, de mondtam azt is, hogy ezért fogom anyóst legközelebb elküldeni a búsba, semmi szükségem rá, hogy belém pumpálja a rosszindulatát.
KépKép

Na, azért nem ilyen gáz a hangulatom, bár a kezem fáj, megyek
pussz
Elli
ellimami
 
 


Ja, mer' azt elfelejtettem mondani, hogy tegnap külön felhívott, hogy nekem is előadja az "Istenlába" sztoritKép
Namind1.
pussz
E
ellimami
 
 


Elli, nem vagy egyedül anyósoddal. Próbálj arra koncentrálni, hogy ő szülte a férjedet, és éppúgy szerette, mint Te most Kevint. A többit meg ne szívd mellre, tapasztalatból mondom, nem lesz tőle jobb a helyzet, csak Te húzod fel magad, az m,eg árt a szépségednek. Kép

Zsuzsi, remélem már lefelé megy rólatok a rontás. Klarinétozó Miki tündéri, bátyó meg milyen türelmes!

Gombóc, majd keresek Neked képet az öcséimről. Olyan hat-hétéves korukban elfújta a szél őket, csak úgy lógott rajtuk az iskolaköpeny. Most meg, mikor onnan két méter magasból lehajolnak, hogy kicsit megborzolják a fejemet... És a mérleg nyelve is igencsak meglendült már. Karácsonyi ajándékok miatt ne búslakodj, így lázadunk a fogysztói társadalom ellen. (Én sem jutok sehova három gyerekkel, na meg hogy magyarázzam utána a Jézuskát?) Torkodnak jobbulást!!!

Norka, én is mostanában filóztam arról, hogy vajon a csillagok állnak-e kedvezőtlenül, vbagy én lettem fokozottan érzékeny a világra. Csak annyit szoktam kérni, hogy létezel, hát kicsit kíméld a kisgyereket nevelő édesanyákat, édesapákat, engedd, hogy tegyék a dolgukat.

Momo, itt a hó, alakul a hangulatod? Csak elintéződik az autóügy is, de legfőképpem gyógyuljatok.

Virga, mi ez a tüdő dolog? Jaj, ne! De amíg így állsz hozzá, biztosan rohamléptekkel múlik!

Ildi, meggyógyult, kanalat követelő Ancsi de jó. (Utóbbiért irigykedem is.)

Na megyek, ideje a pelust kicserélni. Csak tudnám, hogy juttatom fel anyósomékhoz a nevükben vett ajándékokat, úgy hogy a gyerkőcöknek fel ne tűnjön...

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Kinél is volt mostanában hányós-hasmenős virus?
Nagyobb lányom éjjel előadta, most itthon, én meg rettegek, hogy mi lesz, mikor Ancsi is elkapja. Tegnap még jól evett, ma is megfőztem neki, azt reménykedek, hogy nem céklával fogja kezdeni a hányást.
Tudtok valami ötletet, amivel csökken az esélye, hogy ő is elkapja?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek,

No, akkor sorban:

Norkini,
Mingyá megnézem, hogy a gépbemben van-é CV. Nemhízás Kép tudom, ez az anyák rémálma, ha a gyerek nem eszik rendesen, és hozzá még nem is hízik. Sajnos én nem tudok jó tanácsot adni, mert amikor Orsi 4 hét alatt csak 100g-ot hízott, mi egyből kaptunk tápit (azóta gyakorlatilag nem is szopik), viszont szépen hízik. A hozzátápit meg nem veszem olyan komolyan, van úgy, hogy egy nap nem is kap mást, csak tápit. Eddig még nem panaszkodott. Sztem érdemes lenne megtudni, hogy ti hogyan híztatok anno (lehet, hogy csak örökölte) vagy eccerűen lemozogja. Nemtom, mai eszemmel nem vinném. Anno lehet, hogy egyből rohantam volna. Na, most aztán sokat segítettem mi?

Momo,
No azért a parajt nem viszem túlzásba. Mára még maradt kb 1-2 evőkanálnyi, oszt utána nemtom mikor kap újra Kép
Én ma megyek tescózni a sógornőmmel, de nekem sincs karácsonyi hangulatom Kép
Kocsi dolog igazán rendeződhetne már, hátha most már télleg fizetnek! Gyógyulás Kép

Virga,
A "kidoglöttem" kép számunkra azért különleges, mert az én lányom hasonalvó Kép

Pildi,
Egy évben kéccer megyek a cégemhez bevásárolni önktg-i áron (húsvét és karácsony előtt). szal az ott mind saját fogyasztás, csak szépen be kell osztani Kép

Megint Norkini,
Látom döntésre jutottál Kép

Sofka,
Tegnap láttam a Jakupcseket, és ott a Kálid Artúr felesége mesélte, hogy náluk a karácsony úgy van, hogy előtte jóval közösen elmennek egy nagy-nagy játékboltba, ahol a gyerekek választanak magunknak egyeteleln "leginkább szeretném" ajándékot. Ekkor anya elmeséli, hogy nemsoká jön egy angyalka, aki elviszi innen az ajándékokat, és ha jók leszenek, akkor bizti meg is fogják kapni, mert karácsonykor a Jézuska odarakja a fa alá. Persze emellett vannak meglepi ajándékok is, amiket a szülők választanak a gyereknek, de szerintem ez tök jó sztori, nem? Kép

Tegnap délután a jányom aludt 2 órát (5-7). Aztán felébredt, jáccot nagyokat apájával meg velem. 9-kor elkezdett nyúlni a szája. Irány a fürdőkád, hami aztán lefekvés. Ekkor jön az üvöltés. Kicsit hagyom, de mikor más sikítva sír, azt nem bírom. Átvisszük magunkhoz a nagyágyba. Birkózik még a párnákkal kb 1 órán át. Aztán újra lefektetés. Nem megy. Apa önfeláldozó, és kiveszi, sétálgat vele, altatgatja stb. Nemtom mikor kerültek ágyba, mert én bealudtam. Persze ma reggel már 7-kor vinyogott a kajáért Kép

És még egy jó sztori (ilyenkor mindig elgondolkodok, hogy vannak emberek, akik ilyenekkel foglalkoznak?):

Hiszünk a télapóban?

Egyetlen fajta ismert rénszarvas sem tud repülni mégsem zárhatjuk ki hogy a Mikulás rénszarvason közlekedik!!
A Földön 2milliárd(2000000000)18 éven aluli gyerek van.De minthogy a Mikulás nem törődik a hindu, a mohamedán a zsidó vagy a buddhista gyerekekkel, így a munkaa 15%-ra csökken!(378 millió)Háztartásonként 3,5 gyerekkel számolva ez 91,8millió otthont jelent.
A Mikulásnak,(hála a föld forgásának) 31óra áll rendelkezéséreaz ajándékok kihordására ha keletről nyugatra halad.
Ebböl következik hogy 822,6 látogatást tesz másodpercenként,vagyis 0,001 másodperce van minden háznál hogy lepakoljon beugorjon a kéményen lerakja az ajándékokat visszamásszon a kéményen és felpattanjon a szánra.Ha feltételezzük hogy a 98,1 millió otthon egyenletesen helyezkedik el a földön(ami persze nem igy van)akkor 2 ház között 1,3km van.Így a teljes ut 117milló km,nem számolva azokat a kitérőket amiket a Mikulásnak meg kell ejtenie!
Ez azt jelenti hogy a mikulás szánja mintegy 1000km/sec sebességgel halad vagyis a hangsebesség 3000-szeresével.(egy normál üzemű rénszarvas 25km-t tesz meg egy óra alatt ha siet!
A szán rakománya egy ujabb érdekes kérdés:Feltéve hogy minden gyerek 1 kg-os csomagot kap(ami ugye elég lájtos)akkor a télapó szánja mintegy 321300kg-ot nyom.Nem számítva a Télapót.(aki ha tényleg minden otthonban eszik egy kis édességet pl:2 szaloncukrot 300kcal-val számítva az út végére pontosan 2943000kg-ot hízik);-)
egy hagyományos rénszarvas max:150kg-ot képes
húzni a földön.Még ha feltételezzük hogy a repülő rénszarvas 10-szer ennyit képes elhúzni akkor is min.214200 db kell ahhoz hogy az egész szánt elhúzza.(Télapó nélkül).Ez négyszer olyan nehéz mint az Enterprise anyahajó.
Ha ez a 354430 tonna súlyú szám 1000km/sec-os sebességgel közlekedik légellenállásba ütközik!
A légellenállás felhevíti a rénszarvasokat.A két vezér rénszarvas másodpercenként 143000000000000(143trillió) Joule kalóriát nyel el!(eközben 234000000000 decibel erejű robbanás hallatszik),kigyújtva maguk mögött a többi rénszarvast.Az egész szán Mikulásostól 4,26ezredmásodperc alatt ég el!A Télapót akire mindeközben még 297553 N centrifugális erő hat,120kg-os télapó esetén 8207123kg-os erő préseli a háttámlájához!!;-)))

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,csak nincs rendes netünk,mert az axelero rossz számlát küldött (2 éves hűségszerződésest),amikor mi 1 éves hűségszerződésest írtunk alá, felhívtuk őket 2 hete,hogy küldjenek új számlát,mert ez hibás,persze nem küldtek,csak egyszerűen levágtak a netről (ill megjelenik egy szöveg,hogy önnek tartozása van,fizesse be és csak akkor netezhet Kép ). Erre jó pár napja megint hívta őket a barátom,megígérték,hogy most már jó számlát küldenek,persze számla még sehol
Kép,hát nagyon remélem,hogy hamarosan rendeződik a dolog.
Olvasni azért apránként sikerül és tudom,hogy ez semmiség,mert látom,hogy nagyon sok a betegeskedő manó és anyuka,apuka,ezúton kívánok mindenkinek gyors jobbulást Kép Kép Kép
Képzeljétek,Artúr egy hete hasrafordult Kép Kép Kép
És most már szinte állandóan hason van,csak elfárad és nyüszít,vissza még nem tud fordulni (csak néha eldől Kép ) ha hátra teszem,már fordul is vissza hasra,és nyüszít tovább,aludni napközben nem nagyon szokott,éjjel még mindig 3szor eszik (szerencsére visszajött a tejem,köszi szépen a bíztatást Kép)szóval elég fáradt vagyok (na persze,csak 1 gyerek,tudom,hogy több gyerekkel sokkal nehezebb),de ugyanakkor úgy örülök,hogy fejlődik Kép (persze a héten lesz 7 hós,így a többi babához képest le van maradva mozgásilag,de én akkor is nagyon örülök Kép )
Ma megyünk a Dévényékhez,bár itt esik a hó,de muszáj eljutni,majd jól beöltöztetem.
Ne haragudjatok,hogy önző módon csak magunkról írtam,majd biztos jövök,ha lesz rendes netünk.
Addig is mindenkinek gyors jobbulást és minden jót kívánok Kép

Azúr és forgolódó Artúr
azur
 
 


SziasztokKép

Angolozni csak éjjel tudnék, ha nem ébredne fel Zsombi fél óránként, nem tudom, mi lesz ma, remélem, hogy szerencsémKépKép

Erősen elgondolkoztam, kell-e nekünk nagyobb lakás? Zsombi pillanatok alatt eltűnik, az előbb is úgy találtam meg, hogy ült (!) a folyósón és az apja cipőjét rágtaKép. Én csak a mosógépbe pakoltam be a ruhákat, nem kell neki sok idő. Most nyugodtan ülök a gépnél, Zsombi a kiságyban játszik a léggömbjeivel.

Virág
Hátha nem kell szteroid! (autoimmun betegség?)
Ha párod nem veszi tudomásul, akkor nyugodtan írd meg nekünk, ne ezen rágódj, hogy baj-e.
Irigy vagyok az optimizmusodra, küldesz nekem egy gyűszűnyit?

Zsuzsi
Szegény lefejelt Miki.
Kép szupiKépKép

Elli
D-vitamin hozzátápitól független. Nektek már elfogyott? Nekünk még van egy kicsi az üveg alján.
Tegnap Zsombi úgy aludt el este, hogy tele volt a pelus, én is megjegyeztem Apának, hogy nem okoz ám rákot, ha véletlenül hozzáér a kakihozKép

Beu
Képek szupik, én sem tudnék választaniKépKép Vagy mégis, a negyedikKép

Heppi
Zsombi is szereti a parajtKép Nálunk akkor áll elő ez a gyereke-nem gyereke kérdés, ha a tökfőzit megeszi ZsombiKép
KépekKépKép KidöglésKépKép

Norka
Neked kell dönteni, ha megnyugtat, vidd el Jázit a kivizsgálásra. Ha viszont úgy érzed, nincs rá szükség, akkor ne.

Karácsony: nálunk kb. fele ajándék van meg, Apa nem tudta eldönteni, mi legyen anyósomnak, apósomnak, sógornőmnek..., így kisnyúl, vegye meg, amikor akarja. Pedig holnaptól én is ráérnék (ha-ha-ha) csomagolni. Lakásdíszek is nagyjából készen vannak, erre kiderül, hogy csak 24-én leszünk itthon. Arra még fát is kár díszíteni. 25-26-án anyóséknál leszünk, utána lemegyünk anyukámékhoz és valószínűleg idén vissza sem jövünk.

Momo
KocsiKép, úgy várom, hogy azt írd be, hogy megvan a pénz!!!
Köhögés: ha úgy érzed, vidd el dokihoz Zsebit. Én csak Szandiról tudok nyilatkozni, de én őt inkább elvittem 1-2-szer feleslegesen (túlaggódtam), mert nem akartam, hogy nagy baja legyen.

Ildi
Gratula a 8 fogú AncsinakKépKép

Nadine
Két gyerkőcKépKép gyakorolhatszKép

Gombóc
Tied AnyósKépKép
Jobbulást ZsombinakKépKép

Sofka
AjándékeljuttatásKép, nálunk is ez van.

Azúr
nettelenségKép
Jó, hogy jöttélKépKép
Gratula a hasra-forduláshozKép

Megyek, nem tetszik a kiságyKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Beu!
Megvan az Avon cuccod, majd egyeztetünk, jó?

Toffi!
Nem, szerencsére nem adott, de végül is nem lett volna vészes, mert a chamomilla homeobogyival akarta megkínálni, azt meg amúgy is Zsuzsinak vettem, csak most éppen nem fájt a protkója. Kép

Elli!
Én úgy emlékszem, Zsuzsi és Zulu azt írták, hogy ilyen kicsiknek napi 1x2 bogyesz kell.

Zsuzsi!
Fiatalkák vagyunk? Te is annyi vagy, mint a párom, én meg már 32. Kép

Virág!
Én is éppen az Aloe termékeket akartam ajánlani, tegnap voltam egy termékbemutatón és nagyon tetszett, januárban és is befektetek rá, mert nővéreméknek nagyon bevált.

Nekem szerencsém van anyósommal, mert nem szól bele a gyereknevelésbe. Azt mondja, hogy ez a mi dolgunk, Ő sem szerette, ha beleszóltak neki(szintén 3 gyerekes). Sőt, mióta bölcsiben szakácsnő, azóta Ő szól rá apósomra, mikor pl. kolbászt akar adni Zsuzsinak, hogy Én vagyok az anyja, nekem kell eldőnteni mit adok enni a gyereknek és mondja, hogy ők a bölcsiben milyen korú babáknak mit adnak. Apósom meg csak azzal példálózik, hogy az Ő lányának (3-ból a legkisseb, de nagy zabagép most is), már 3 hónaposan szalonnát és pörköltet adott anno és mégis felnőtt(25 éves). Kép Kép

Jani mindenkinek köszöni a szülinapi jókívánságokat.

Miki tegnap kinyírta a kenyérsütőmet, amíg teregettem, még szerencse, hogy neki nem lett baja, csak kicsit "megcsípte" az áram, aztán lecsapott a biztosíték. Ki gondolta volna, hogy az éppen dagasztó gép szellőzőnyílásába akar majd kiskanalat dugni. És még nincs 10 napos a gépem. Remélem elhiszik, hogy magától robbant le és le tudom garanciázni. Ezek után csak alvó gyerekek mellett fogok ilyen gépeket használni.Kép

Na megyek.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Magdi
Egyszerre írtunkKépKép
Kenyérsütőgép KépKép, még szerencse, hogy Mikinek nem lett baja.
Nagyon ártatlanul nézz, akkor biztosan elhiszik, hogy magától nyiffant ki, mégiscsak 10 napos a gépKép
Sms-t épp most kaptam meg, válasz: okéKépKép

Megyünk sétálniKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Azur,

Tökre meg tudlak érteni. Ez a Matáv egy nagy kakiláda úgy ahogy van. Mi anno a telcsóval szívtuk meg. Kértük a bekötést egy ilyen-és-ilyen típusú készülékkel. Jött a bekötő, készüléket nem hozott. Pár nap múlva kaptunk egy készüléket, de nem olyat, mint amilyet kértünk. Viszont azt itt hagyták, amíg a másik meg nem jön. Még egy hét, és jött az első számla a havi hívásokról és a készülék áráról ÉS A BÉRELT KÉSZÜLÉK BÉRLETI DÍJÁRÓL (ami ugye nem kértünk). Férjem felhívta a Matávot, hogy szedjék szét a számlát, mert a készüléket addig nem fizeti ki, amíg itt nincs. Számlát nem szedik szét, kéretik befizetni. Egy nagy lószart! 3 nap múlva kikapcsolták a kimenő hívásainkat, mivel a szlát nem egyenlítettük. Férjem be a kp-ba reklamálni. Intézkednek, de visszakapcsolni addig nem fogják, míg nem egyenlítjük ki a szlát! Telefonok ezerrel mindehová, már kezdtünk idegesek lenni. Végül is abban maradtunk, hogy ha megjön a készülék, hívják fel a férjemet, aki elmegy és átveszi, cserébe a "régi" készüléket leadja. Szla másnap befizetve (hívásdíj, bérleti díj + készülékdíj). Kimenő hívásunk még mindig nincs! Telefon, reklamáció. Kéretik személyesen befáradni ide-és-ide. Férjem bemegy, elmondja, hogy itt a befizetett csekk nálunk maradt példánya, miért nincs még kimenő hívásunk. Srác nézi a gépet, hogy igen a szla kifizetve, de a készüléket még nem vettük át. DE IGEN, ÁTVETTÜK!!! Srác telefonál ezerrel kb fél óráig, minden elintézve, másnaptól lesz kimenőnk. Másnap még nem volt kimenőnk!!!!!!!! Ekkor már igen dühösek voltunk, férjem vörös fejjel állít be a Matávba és magából kikelve ordítozik. Másnap lett kimenőnk!
Cirka egy hónap telefonálás és kb 5-szöri személyes reklamáció után! A másik készülék bérleti díján is ki voltunk bukva, de azon a 300 Ft-on már igazán nem múlik semmi, csak legyen végre kimenőnk!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,
én már nem is részletezem a matávos sztorijainkat, én már az albérletben szívtam velükKép Na persze most, hogy már nem számítok problémás ügyfélnek, azért időnként az axeleroval azért be tudnak kavarniKép Legutóbb ránkvertek 9600 ft kötbért, pedig mi mindent a szerződés szerint időben lemondtunk, csak ők elfelejtették elolvasni. Na mire azt visszaszereztük, már kamatot is adhattak volna rá.
Én is megyek ma tescozni, úgyhogy hagyjál nekem is valamitKép

Magdi,
én sokszor úgy örülök, hogy Timi nem ilyen leleményesKép Vagy még korán virgonckodok?Kép
Nagyon ártatlan pofát kell vágni, amikor visszaviszed a kenyérsütőt, és lehetőleg ne Mikivel menj, mert azonnal lebukszKép

Toffi,
hát még én hogy váromKép De most már tanukkal megspékelt papírt is toltunk az ürge orra alá, úgyhogy nem menekülKép

Gombóc,
jobbulást nektekKép Mi is valami hasonlót csíptünk felKép És ha nem vagyok nagyon kíváncsi, valami gyógyszert is kapott Zsombi? Mert én most tök tanácstalan vagyok, hogy elvigyem-e Zsebit a dokihoz, mert nem lázas, csak rondán, slájmosan köhögKép Persze, az étvágya is elillant, mert nyeli a taknyot naphosszat (bocsi).

Sofka,
milyen hó??? Nálunk süt a nap, és baromi zima vanKép A kutyát nem mertem reggel arrébb lökni az ajtóból, nehogy eltörjön szegényKép

Képzeljétek, Zsebinek a neten találtam majdnem ugyanolyan macit, mint amilyen Timinek van, így megoldódott az alvómacin összekapunk téma isKép

Na megyek gyereket porszívózniKép
pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Nagyon el vagyok maradva mindennel, beleértve a topikot isKép Julka pontosan egy hete minden nap 10-11 fele alszik el. Fürdi után szopi, utána teljesen éber lesz, lefektetjük a nagyokat és kezdődik az ÉLET. Egy cseppet sem álmos, hiába is hagytam bömbölni, csak jobban felébredt tőle. Szombaton kijött végre a felső két fogaKép, így már több foga van, mint füleKép

BeuKép LőrincKép összehasonlítás végett itt egy mai Prima Pappás kép Julkáról, tegnap tettem fel a tálcát, de le is veszem, mert alig lát ki tőleKép
Kép

MagdiKép kenyérsütőKép de az nagyon jó, hogy Mikinek nem lett baja. Gondolom, megállt a szíved egy pillanatra.

ZsuzsiKép nálunk is így gyakorol AndrisKép közben Julka mozgatja a fenekét és gajdolKép

IldiKép nálunk Zsuzsi köhög nagyon, én is félek a hasmenéses járványtól. Ilcsinek gyógyulást!

ElliKép anyós GRRRR. Kezednek jobbulást! D-vitamint nálunk még 2 és fél évesen is adta a dokinéni télen.

NorkaKép én sem vinném csak nemhízásért Jázit sehova. Éppen tegnap érdeklődtem meg liszt, tojás stb. osztálytárs anyukától, hogy mik voltak a tünetek, azt mondta, hogy naponta 7-8 nem rendes kaki, piros pofi, kiütések. Szal a nemhízáson kívül egyéb tünetek is jelzik a bajt.

Urszila
urszila
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?