Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ildikó

Holnaptól kezdem adni Dorinának Béres cseppet........hát kíváncsi leszek :) Nem várok én olyan nagy változást....csak egy icike-picikét enne jobban :( A Cebion cseppeket már egy hónapja adom neki.

Képzeljétek, ma reggel amikor ébredés után kijött a szobájából az volt az első (három) szava, hogy: anya mi az? és azóta is folyamatosan mindet megkérdez.....lehet, hogy éjjel megtáltosodott :lol: ! Ez azért furcsa nekem, mert írtam ,hogy nem nagyon akar beszélni , erre most tessék! Be nem áll a szája :lol:
Ja, és én is vettem neki gumicsizmát ma délelőtt, persze már abban jött haza a boltból és abban játszott az udvaron is. Nagyon tetszik neki, szép szivárvány színű.
És a legjobban az apja kalapácsával szeret játszani lent a műhelyben :lol: mindent megszögel..tegnap még apa, éppen félkész komódjába is majdnem szöget vert :shock: :lol:

Hú! Nem tudom kinél láttam egy táblázatot amikor visszaolvastam mielőtt idejöttem volna hozzátok? Bekerülhetnék én is abba a táblázatba? Szabad :oops: ?

Kép
tikó
 
 


Szilbee: Én még semmit nem használok, még nem is gondolkodtam rajta. Tavaly 2-3 hónapig adtam neki a Vitacolant, addig míg azok a nagy hidegek voltak. Jól vagytok? Ez a sok front nem visel meg?


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu!
A vitacolan cseppekben kapható? vagy mi módon?
Hát még mindig taknyos Levente. Tegnap a gyerekorvos meg is nézte, de azt mondta gyógyulóban van... bár nekem fura, hogy már 11 napja taknyos. Meg most már én is... :roll: A 11 nap alatt 2 torokgyuszit, sikeresen elfolytottam csírájában egy kis homeobogyóval, de annyira legyengült az immunrendszerem, hogy nem bírt a takony-vírussal.
Szóval alapból elég pocsékul vagyunk... a frontot meg szerencsére "csak" fejfájában érzem és nem görcsölök tőle.

Tikó!
Azt Minyu intézi! Gondolom szegény el van havazva a sok melóval... :? azért nem tud jönni.
Tényleg! A Cebiont már én is adhatnám neki... A francba.. megint elflejtettem feliratni a D-vitamint télire... :x
szilbee
 
 

 
 

Sziasztok!

Tikó!
Biztosan lesz hatása a Béresnek!!

Szilbee!
Én most a Vitacolant adom napi 5ml-t teszek az innivalójába.Nagyon szereti naponta többször is inná.
A D-vitamint már felírattam azt mondta a doki,hogy októbertől adjam.

Mirtill majdnem 2hétig taknyolt de szerencsére már jól van az apukája még nem annyira!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Tiko :)
Ird ide az adatokat és beteszlek.
Dobok most egy táblit, hogy lásd, miket kell megirnod. Ha valakinek kell még módositani, sikitson.

Igen, tényleg el vagyok havazva, ráadásul minden nap bőge jövök el a bölcsiből (reggel és este is), mert még mindig nem hajlandó enni, és a bölcsisnénik totál ki vannak ettől készülve és egyfolytában ezzel nyaggatnak. Nem tudom, mit csináljak, mert itthon eszik, tehát nem valószinű, hogy emésztési problémája van. Jövő hétre vettem ki 2 nap szabit, elviszem dokihoz. Igazából nem nagyon tudok mit csinálni és azt is tudom, hogy ő igy tiltakozik, de a bölcsisnénikállandóan ezzel nyaggatnak. Hiába mondom, hogy itthon eszik. ÁÁÁÁ? mindegy, nem is lovagolok ezen tovább itt nektek.

Megyek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu: Nagyon sajnálom, de szerintem ha otthon eszik, akkor ez valami dac lehet nála. Valahol így bünteti a "bölit", hogy nem eszik.Lehet, hogy eltelik pár hónap és megemészti magában ezt a helyzetet és minden okés lesz. Lehet, hogy külsőleg nem mutatja de belül nem igazán tudja feldolgozni ezt a helyzetet, hogy nincs otthon, nincs mellette anya. Lehet, hogy pár hónapon belül megoldódik magátol. Persze, tudom, hogy nem jó ha nem eszik. Ha nem múlik ez az állapot nem lehetne megoldani, hogy a nagyszülők elhozzák ebédidőben? Nekem is van egy barátnőm akinek szintén ilyen gondja van. Ők már ovisok, sőt jövöre iskolás lsz a kislány és ők mindig ebédidőben hazahozzák. Ők ezt a megoldást választották. Persze lehet, hogy ez nem a jó, dehát ez van. Fel a fejjel!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu :)
Sajnos a nagyszülők messze vannak, igy ez nem megoldás.
Ezzel én is tisztában vagyok, hogy ez valószinűleg csak dac, Nándi egyébként is nagyon erős személyiség, nagyon konok tud lenni.
Csak a bölcsis nénik nem tudják ezt elfogadni. Valahol megértem, biztos nem sok ilyen "fényevő" gyerek van, de annyira kiborított ma is, hogy már elsírtam magam ott a bölcsiben, mert mindig azzal fogadnak, hogy mikor viszem már orvoshoz a gyereket. Kinomban tegnap azt hazudtam, hogy megnézte a doki és azt mondta, hogy váltsunk Vitacolanról Béres cseppre, és hogy mivel otthon eszik, ezért nem valószinű, hogy beteg :oops: Erre ma azt mondták, keressünk másik gyerekorvost, mert ez nem normális dolog le fog gyengülni stb.
Komolyan mondom, hogy most egyáltalán nem sovány...

Na, mindegy, csak nagyon el vagyok keseredve. Holnap Csabi viszi és hozza Nándit... Nem tudom, neki beszólnak-e.

Pusza mindenkinek jóccakát

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Brigi :)
Boldog szülcsit :D

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! :( :( Pedig ők az "igazi" szakemberek, nekik kéne tudni megoldani ezt a problémát. Nagyon ragaszkodnak az igazukhoz, pedig ezen túl kéne lépniük és megoldáson agyalniuk...
A hétvégén majd felhívom nagynénémet (gondozónő az egyik szolnoki bölcsiben) és megkérdem, hogy volt e hasonló helyzetben és hogy mit tud javasolni ebben a szituban.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Minyu! Köszi szépen!
Hát a nemevéshez nem tudok szólni. Rossz lehet hallgatni a bölcsisnéniket, de valszeg ők is talán aggódnak Nándiért, nem? Azt szokták mondani, ha 1 gyerek éhes, az bizony eszik. Otthon egyébként nekiesik a kajának, mikor hazaviszed?
Milán megint itthon van szerda óta, visszesett a náthába, volt lázas is 2 napig. Így még sosem jártunk, hogy nem akar kigyógyulni. Máskor 3 nap, és vége. Még kicsit köhög, folydogál a nózija, és arra gondolok, lehet, hogy pszichés alapon van mindez? Szerencsére a héten apája itthon volt, így nem kellett a "mármegintbetegagyerek?!" kérdéseknek kitenni magamat a munkahelyen!

Puszi!

bockbrigi
 
 


Minyu
nagyon sajnállak a nemevés miatt, de érdekes a dadák hozzáállása is...
Csak egy ötlet: ha csomagolnál neki egy kis "hazait" naponta, azt megenné? Lehet, hogy csak mások az ízek és mivel ő alapban sem egy bajnok típus az evésben, így meg sem próbálja elfogadni az új ízeket?! Bocsi, csak ötletelgetek...

Olvastam többeknél, hogy D-vitamint adtok télire. Nekünk azt mondta a gyerekdokink, hogy 2 éves kor után már egyáltalán nem kell adnunk Annának. Most akkor mi van?!

Anna is megnáthásodott a böliben, péntek óta folyik az orra, de szerencsére csak picit és láza nincs. Azt mondták, vigyem nyugodtan amíg nem lázas, csak eggyel több réteg ruciban van napközben.
A böli első negatívuma: a nappali alváshoz kell a pelus!! :( Abban reménykedem, hogy csak a hűvös miatt, mert itthon továbbra sincs rá szükség (éjjelre sem).

Tegnap Anna elkezdte használni a "miért?" kérdést, azóta egy perc nyugtunk sincs tőle, kíváncsian várom a dadák arcát délután....

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Robi!
Szerintem nem örülnének a gondozónénik, ha Minyu vinne kaját, márcsak a többi gyerek miatt sem!

Viszont azt én sem értem, hogy miért idegesítik szegény anyukákat mindennap a hülye kérdéseikkel? Gondolhatják, hogy ezen rágódik szegény szülő otthon is, elég kemény időszak ez az elválás, akkor meg miért nem segítőkészebbek egy kicsit? Nem tudom, mi a megoldás, de az biztosan nem, hogy nyaggatják az orvossal?
Egyébként én is egyre jobban tartok a bölcsitől, és nem Regina miatt! A mi csoportunkból (ja! sikerült a kisbarátjával egy csopiba kerülni) egy anyuka mondta, hogy nem örült a gondozónéni, hogy már a második héten ott akart aludni a kislánya, merthogy még kevesen vannak, megy családlátogatni, majd csak a harmadik héttől aluljon ott...ilyeneket mondott. Tény, hogy a legtöbben hazaviszik még a gyerkőcöt alvás előtt, de ha egyszer menni kell dolgozni anyukának, miért kell a 2hetes beszoktatást 3hétre növelni??? :shock:
És most voltak családlátogatni barátnőmnél, a legfőbb kérdés az volt, hogy egyedül eszik-e a gyerek, meg hogy kakál-e minden nap :shock:
De majd novemberben megírom a saját tapasztalatunkat...

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

D-Vitamin:
a mi gyerekorvosunk is azt mondta,már nem kell D Vitamin.

Kajla,
de jó,hogy nálunk nem "divat" a családlátogatás se bölcsiben,se oviban,se iskolában :lol:
A bölcsikben itt is 2-4 hét a beszoktatás(oviban is),ha megyek dolgozni úgy lesz,hogy egy hónappal elötte kezdjük az ovit,hogy legyen Léninek elég ideje mindennel megismerkedni.

Minyu,
szegény....hát nem irigyellek..
gondozónôk :evil: ...Miért gondolnak egyböl szervi bajra?Nagyon hülyék már bocsánat!Nem igaz,hogy ilyen esetük még nem volt és tehetetlenek.Inkább téged idegesítenek :shock:
lehet Nándi még nem érett meg a bölcsire?Kivi leszek doki mit mond :? ..addig is kitartás.

Kép
Kép
ritago
 
 


D vitamin:
Nekünk a bölcsi gyerekorvosa is mondta, hogy érdemes még adni, a védőnő is, meg a normál gyerekorvosunk is. Bár én bizti nem fogom naponta adni neki... azért a vesekőhajlam nagy a családban.

Betegeknek jobbulást! :(

Én legközelebb, ha Levente betaknyosodik, szerintem nem fogom bevinni a bölcsibe - itthon leszek úgyis, szóval szerencsére megtehetem -, mert szerintem azért húzódik el neki ennyire ez a kórság, mert nem tudtam az elejétől kezdve szívni az orrát és melegíteni a fülét. A bölcsiben meg ugye nincs érkezésük orrot szívni, mert ugye majd az összes gyerek taknyos.

Kajla!
Én sem értem, minek ennyire elhúzni a beszoktatást. A másik meg, hogy nem a bölcsi szokásait kéne figyelembe venni, sokkal inkább a csemete igényeit.
szilbee
 
 


Sziasztok.

Tudom, hogy a gondozónénik is aggódnak és ezért problémáznak minden nap. Megértem őket, mert é is aggódok. Csak azt nem látják be, hogy ettől még nem fog megoldódni a probléma.
Sőt, mosta bölcsödevezető azt mondta, hogy kérjek székletvizsgálatot a dokitól :shock: :shock: :shock:

Itthoni kaját nem vihetek be ÁNTSZ-es szabályok miatt, max zárt csomagolású cuccot (pl joghurt, ezen erősen gondolkodok, lehet, hogy viszünk be, de ez meg a többi gyerek miatt lesz problémás)

Valószinűleg tényleg nem érett még a bölcsire, de őszintén szólva, ha megtehetnénk anyagilag, hogy otthon maradjak, meg is tennénk...

Egyelőre nem tudok mit tenni, a dokitól kérünk majd székletvizsgálatot, ha azzal minden rendben, akkor csak prichés a dolog, ha gond van, akkor meg ugyis kiderül (viszont akkormég mindig felettébb furcsa, hogy itthon eszik rendesen... :roll: )

Na, megyek, kimegyünk hintázni

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Nagyon sajnálom de nem hinném,hogy szervi baja lenne.Biztosan ezzel próbál hatni Rátok de ezt a bölcsiben dolgozóknak is tudnia kellene.
Szerintem sem célszerű "kinti"kaját bevinni mert akkor a többi gyerek sem enne.
Biztosan megszokja és hamar rendeződik a dolog.Addig pedig a gondozóknak is türelmesnek kellene lenniük és segíteni nem pedig betegséget kreálni!

D-vitamin:
Nekem azt mondta a védőnő és a gyerekorvos is,hogy 1éves korig mindennap utána 3éves korig októbertől áprilisig kell adni.

Nekem az egyik gyerekorvos azt mondta,hogy ha közösségbe jár a gyerek és beteg lesz utána célszerű 2hetet otthon maradni,hogy az immunrendszere "visszaerősödjön".Tudom ez nem mindig kivitelezhető de ha megoldható jobb otthon maradni.
A másik ami szerintem nem jó az,hogy ha nem lázas a gyerek mehet a bölibe ,oviba.Szerintem azért betegek állandóan mert betegen is lehet járni és elfertőzik egymást.Tudom,hogy nem nagyon örülnek a munkahelyen,hogy otthon maradnak az anyukák a gyerekkel de így mindig betegek lesznek.
Na mindegy ez csak az én véleményem!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok :D

Minyu

Ajjaj...nem látom a táblát amit küldtél :shock: lehet, hogy nem jó helyen keresem :wink:

A kis (és nagy) betegeknek jobbulást!

További szép hétvégét!!

Kép
tikó
 
 


Sziasztok megint én..... :oops:

Minyu

Visszaolvastam oldalanként és megtaláltam a 220. oldalon a táblázatot :wink:

Írom az adatainkat:

Anya-Tikó
Baba-Dorina
született-2005.06.06.
kórház-Bp, Kútvölgyi
súly-3250
hossz-55
lakhely-Pilisvörösvár
Tesó-nincs


Előre is köszi és ne haragudj, hogy ezzel zargatlak :oops:

Dobok egy képet Dorcsiról

Kép

Kép
tikó
 
 


jdora

Ugyan mi még nem ismerjük egymást mert én még elég új vagyok a csapatban, de azért szeretnénk megköszönteni Nórit (remélem jól láttam, hogy ma van a szülinapja??)

Nórinak nagyon boldogságos szülinapot kívánunk!!

Kép
tikó
 
 


Tikó :)
Nem, nem, ahiba nem az ön készülékében van....
Elfelejtettem :oops:

Itt az új tábli.
A régen jelentkezők kéretik életjelet adni, mert könyörtelen leszekl és törlök, de izibe!!! :twisted:
Kép

A nemevésre visszatérve: ma annyi derelyét evett ebédre Nándi, hogy csak lestünk ki a fejünkből...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu :)

Köszi! Gyors voltál :lol:

Dorina a hétvégét Anyukáméknál tölti és hát ugye a Mama a "kedvencét" főzte a kisunokájának :arrow: tojásos nokedlit. Délután hívtam őket és Anyukám mondta, hogy nem sok kárt tett a tojásos nokedlibe :cry:

Hát ez van...

Minyu! Mégegyszer köszi a táblicskut :P

Kép
tikó
 
 


Sziasztok!

Minyu! Már 32... húúúúú.
Na látod, eszik a Drága, csak sztrájkol a bölcsiben. Szerintem.

Milánom jó pofa volt a dokinőnél pénteken. Bementünk a rendelőbe, magától felmászott a vizsgálóra, aztán megszólalt: " doktojnéni, idejössz már?!" Úgy röhögtünk. Bemesélte, hogy még köhög 1 kicsit, meg is mutatta affektálva a köhögést. Nagy kópé volt!
Hétfőn megyünk bölcsibe. De ha kedden megint itthon leszünk, hát....!!!!

bockbrigi
 
 


Sziasztok!
Hallottatok már a Neera kúráról? 10napig csak folyadékot lehet inni, teljesen kitisztít és fogyaszt. Nem olcsó, így ha valaki pozitív tapasztalatot tudna írni, kevésbé húznám a "fogam".
Ti hogy fogyóztok? Már akinek szüksége van rá!!!!!!! :wink:

Kép
kajla
 
 


Kajla :)
Nem hallottam még róla, de elég brutálisnak tűnik a 10 nap. Tudom, én könnyű helyzetben vagyok, mert nincs túlsúlyom, de én ilyet biztos nem csinálnék. Ha mindenképpen léböjtkúra, akkor sztem max 2-3 napig. Nagyon leterheli a 10 nap a szervezetet...


Szaladok, mert fürdenek a pasik.
[/u]

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Igazad lehet, de gondolom, a teljes méregtelenítés miatt nem elég a 2-3nap, mert a vastagbélnek is ki kell tisztulnia, ahol az immunrendszerünk 80%-a van!

Kép
kajla
 
 


Megjöttünk tesólátogatásból. Kép még csak a gépben, de remélem hamarosan le tudom tölteni. :wink: A lakás még romokban, holnap beszélek a fickókkal, hogy jó lenne azért megcsinálni, mert szét vannak verve a falak és ez egy kicsit ront a jókedvemen.

Nati sok jó dolgot tanult unokatesótól. Egyik reggel arra mentem be a szobába, hogy a két gyerek egy takaró alatt ücsörögve tv-t néz. Ráadásul valami idióta rajzfilmet, amin pont gyilkolászták egymást. Meg evett egy csomó édességet. Azaz mindent, amit eddig bőszen tiltottam. :lol: Sebaj, újra itthon, kezdődik ismét a szigor. :wink:

Evés:
Voltunk japán sógorral japán étteremben. Nati úgy látszik, szereti az ottani kaját. A garnéla, tempura, mizo leves vagy akármi békésen lecsúszott. Kivétel volt a csirkemell, mert azt amolyan európai módon bundában kisütötték. Ami a legjobban tetszett, hogy alig lehetett rábeszélni, hogy villával egyen. Amikor majd mindenki pálcikázott. Még szerencse, hogy Robi is a villa mellett döntött, mert különben ott küzdene még ma is. :lol:

Roberta,
Mivel indokolták, hogy egy szobatiszta kislányra pelus kell?? Balesetek vannak, de bocsánat, ezért vannak ők ott. :evil:

Kajla,
Nálam a belőtt 10 kg-ból 5 lement egy jó hónap alatt. Gondolom, most Angliában visszaszedtem, de holnap visszatérek a normális kerékvágásba.
Szerintem az, hogy az immunrendszer 70%-a a vastagbélben van, még nem indokol brutál fogyókúrát, márpedig szeritnem a szigorú léböjt az. Ha heti 0,5-1 kg-ot meghaladja a fogyás, az nem túl jó, márpedig ez ígér akár 6 kg-ot is.(most néztem meg) Ha ennél több, akkor nem a kívánt zsírszövet zsugorodik. Meg ha csak folyadék, akkor a kiürülő gyomor és béltartalom a leadott kilók nagy része, ami sima átverés, mivel tényleg látványos a súlycsökkenés, de fogyás tulajdonképpen semmi nincs. Ráadásul a hirtelen megcsappant energiabevitel (igaz, nem találtam adatot) miatt lejjebb kúszik az energiafelhasználás, ami miatt nem tudom elképzelni, hogy tartósan meg lehetne szabadulni a valójában leadott kilóktól.

Kép KépKép
lorca
 
 


Roberta :)
bölcsibe kerüléskor gyakran előfordul visszaesés szobatisztaság terén, legalábbis nekünk ezt mondta a dadusnéni.

Kajla :)
Vannak speciális cseppek (növényi olajok, gyógynövényboltban biztos lehet kapni), amik léböjtkúra nélkül is kitakaritják a vastagbél fodraibal lerakódott akáros anyagot.
De hidd el 2 nap alatt is ki lehet "takaritani" a vastagbelet: Csabi mikor tükrözésre ment, mindig csak másfél napot kellett diétáznia. Ez abból állt, hogy ha pl hétfő délutánra volt időpontja, akkor vasárnap még reggelizhetett, bár kapott hashajtót, amit délben bevett, és utána már csak folyadékot ihatott. Hétfőn pedig teljesen tiszta, rózsaszin volt a vastagbele.

Nah, elkocogunk a dokinénihez...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, jövőhét szerdán mennem kell gyomortükrözésre! Sajnos aug.-óta nem javulok, még mindig diétázom de már kész vagyok teljesen. Állítólag, itt majd kiderül és ez mellett még lesz egy ételallergiás vérvételem, mert már arra gyanakszik a doki, hogy nehogy liszt vagy tojás vagy hasonló érzékenységem legyen.
A pirítóskenyértől is megy a hasam. A tükrözéstől nagyon félek, sajnos eddig még jót nem hallottam róla.
Most mennem kell, majd még jelentkezem!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu :)
juj. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen, és végül tisztázódjon, mi okozza a problémát.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Lorca
igazából megkérdeztek, hogy adjanak-e rá pelust, de mivel minden nap "baleset" van én döntöttem úgy, hogy a fűtés beindulásáig adják rá. A böliben ugyanis 18 (!) fok van összesen és Anna már meg is náthásodott (na meg a többi gyerek is). Arra gyanakszom, hogy fázik, de már így is harisnya plusz melegítőben (vastag) van napközben. Mondja minden nap a dada, hogy az orra is folyik rendesen. Erre hazahozom, itthon nincs orrfolyás, nincs bepisi (éjjel sem).... Szóval, nagyon várom a fűtést, aztán majd meglátjuk.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Roberta :)
Hűűű nálatok még nincs fűtés a böliben? A 18 fok tényleg durva, mi sem szoktunk nagyon meleget csinálni, mert 20 fokban is jól érezzük magunkat, csak estére a fürcsihez tekerjük fel a kazánt.
A "mi" bölcsinkben van fűtés, nem kell harisnya sem, mindig jóóóó meleg van.

Tegnap és ma is voltunk dokinéninél (mert ugye kértek a bölcsiből székletvizsgálatot, hogy miért nem eszik). Nos, jól megvitattuk a dokinénivel és a védőnővel is, megnétük a súlygörbéjét, lemázsáltuk,összeirtam, hogy itthon mit eszik pl hétvégén, ill este, és a dokinéni erre azt mondta, hogy ő nem kér székletvizsgálatot, mert ha otthon eszik a gyermek, akkor vélhetően nincs emésztési problémája (különben hétvégén sem emésztene :P No, ma visszakocogtunk, hogy adja ezt nekünk írásban is, le is írta, hogy vagy nem ízlik a bölcsis menza, vagy pszichés a probléma eredete (persze hogy az utobbi...) Remélem, ezzel beérik a böliben is. Persze az lenne a legjobb, ha végre enne normálisan, és nem kéne ilyenen lovagolni.

Kajla :)
visszatérve a fogyóra, Csabi most "fogyózik" de ez abból áll, hogy vacsira már csak joghurtot vagy gyümölcsöt, zöldséget eszik. (pl répatallért, almát, max nagyon poici sajtot az almához)

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat! Akkor marad a "lájtos" fogyókúra, joghurt és társai... :lol:

Mostmár biztos, hogy a Brókernetnél fogok dolgozni! Nem lesz könnyű, de megpróbálom! Aztán, ha bejön, nem vagyok munkaidőhöz kötve, nincs főnököm...Regiért sem az utolsó pillanatban fogok menni a bölcsibe.

Egy friss kép:
Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok, gyorsan írok, mielőtt kitörölnél Minyu :), bár én nagyon ritkán vagyok itt..

Én még itthon vagyok Adéllal. Bár mostanság elég üres a pénztárcánk, ezért aztán lelkiismeretfurdalásom van, pedig nagyon nem szeretném a Gyereket bölcsibe vinni, meg már aggódom az ovi miatt, azt sem tudom hova vihetném, főleg mert talán költözünk, meg a munkahelyem is, nem kifejezetten gyerekbarát... szóval minden olyan bizonytalan.

De Adélgyerek okos és szép! :) És most már beszél (ez azért olyan nagy dolog, mert már majd' kétéves volt, de a nemen kívül nemigen mondott mást. Most meg összetett mondatokat! Szóval csudajó, hogy már igazából is lehet vele beszélgetni!
Most ébredt fel, úgyhogy megyek, de még iderakok magunkról egy nyári képet.

Kép

KépKép
vikka
 
 


Roberta,
:( Nekem nem szimpi az a 18 fok. Én egy melegházi növény vagyok, aki nem bírja az életet 20 fok alatt. Amit meg magamnak nem kívánok, azt másnak sem, pláne picúrnak.

Csucsu,
Egyik kedvenc kolléganőm lisztérzékeny, nemrég szedte össze. Neki is ilyen hasmenéses tünetei voltak. Ha kiiktatod az összes gluténos dolgot, akkor javulsz? Ő szedhet rá gyógyszert is, és akkor bírja, de inkább a diétát tartja.

Kajla,
Van cél is a fogyókúrádban? Én azóta sem mertem leporolni a mérleget, úgyhogy csak érzem, hogy nyakára hágtam az elvesztett kilóimnak. Most pont csokidiétán vagyok. :oops:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Örülök,hogy nincs baj de lassan beláthatnák a bölcsis nénik is.

Kajla!
Én fogyókúrában nem vagyok jártas szerencsére.Én évek óta 52kg vagyok.Na jó 70kg-val mentem szülni de most újra 52 vagyok!

Csucsu!
Remélem nem lesz nagyon rossz a tükrözés és gyorsan túl leszel rajta.Habár ha lisztérzékeny akkor a beleidet kellene vizsgálni nem?És a hasmenés miatt is.Ezt onnan gondolom,hogy a barátnőm fia lisztérzékeny és neki a vékonybeléből vesznek biopsziát és évente egyszer vért is vesznek és abból is meg tudják mondani.

Voltunk tegnap az endoktinológián Mirtillel.Minden rendben van
semmi kórosat nem találátak.Kicsit magasabb de még benne van a normálban vagyis épp a határon van.Lemérték pontosan és nem 94 csak 92,2centi és 14,4 :!: kg.Ezt azért furcsállom mert itthon 1hónapja mérték és 10980gr volt.Nme tudom melyik a jó de szerintem nincs 14kg.Majd hétfőn elviszem és megméretem.
Egyébként nagyon alalpos volt a doktornő már régen találkoztam ilyennel.Gondozásba vették és majd februárban kell visszavinni megmérik újra.
Azt is mondta,hogy értelmileg jóval 2éves kor fölött van.

Sziasztok!
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


ildikó
nagyon édes Mirtill a képeken,föleg ahogy alszik a párnák közt.A babájának szívja az orrát? :lol:
Tényleg furi,hogy 14,4 kg-ot mértek,kis vékonykának néz ki a képeken.Léni 14kg(94cm) és ducibb az arca,keze,lábai.na mind1.A lényeg,hogy mindent renben találtak Mirtillnél és így nem kell már annyit aggódnod miatta :wink:

Roberta
bölcsi 18fok :evil: ...én is utálom a hideget...

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a hegyekből. Két hétig pihentünk, rossz volt hazajönni.
Majd visszaolvaslak beneteket. Addig is puszi!

Kép
patrisa
 
 


Ritago!
Nem én aggódom hanem a doktornéni!Mi tudjuk,hogy nem kórosan magas és nincs semmi baja de Ő nem akarta elhinni.Sőt ma visszavittem a papírt és némi csalódottságot láttam rajta.Mintha azt szerette volna,hogy beigazolódjon az Ő feltevése.De szerencsére ez nem jött be.
Hát persze,hogy nincs 14kg Mirtill.Beszéltem a védőnővel majd valamelyik nap beviszem a tanácsadóba és megméri.Igazán érdekelne hogy mennyi az annyi.
Igen szívja az orrát Panninak(ő a baba!)így mi is kiszívhatjuk Neki.

Egyébként Panni a mindene.Szinte egész nap vele játszik,eteti,pelenkázza,tologatja.
Nem tudom az természetes-e de minden rosszaságot a babára ken.Pl.Panni szalad ki az útra,Panni lép a pocsolyába,beszél csúnyán stb.
Azt is mondja,hogy Pannit az Ő hasából vette ki a doktorbácsi!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ildikó
igen,természetes,hogy Panni csinálja a rosszakat :lol: húgom lánya is ugyanilyen,csak nála a nyuszija "rosszalkodik",az ö nyuszijának már férje is van,meg gyerekei :D
sztm a lányod nagyon értelmes a korához képest(beszéd stb.)

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!


Holnap reggel gondoljatok rám! 07:00h-re megyek tükrözésre!

Minyu: van valami változás nándi evésében a bölibe?

Ildikó: azért inkább a gyomortükrözést ajánlotta a doki, mert állítólag ezzel a módszerrel a bél felső szakaszát is megtudja nézni,
míg a végbél, ill vastagbél tükrözéssel nem látja a felső szakasz teljesen. Attól félek, hogy nem talál semmit és mehetek a végbélre is. Még, jó, hogy több "rés" nincs az emberen ahova csövet dughatnának!

Lorka: most én is kiiktattam a gluténos dolgokat, azóta nincs olyan erős hasmenésem csak naponta 1-szer. De baromi éhes vagyok!!!!! Egyenlőre, amíg nem biztos a diagnózis addig azt tanácsolta a doki, hogy próbáljak minnél light-osabban táplálkozni.

Jók a képek!

Ha túléltem akkor jelentkezem!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu!
Nagyon gondolok rád!!!

Fogyókúra: egyszerűen minden nadrág szorít :oops: Csak 4-5kilóval lennék kevesebb, máris jobb lenne! DE olyan lusta vagyok tornázni, meg nemenni sem birok! Pedig muszáj lesz nekifogni, mert karácsonykor már nem ezen akarok keseregni!

Ma voltunk angolon és nagyon jó volt! Regina szépen csinálgatta a dolgokat és egyszer meg is szólalt: Bó be bo = balls back in the box, bocsi, ha angolul hülyeséget írtam, de valahogy így mondta a csajszi. Szóval, van remény arra, hogy szeretni fogja, ráadásul a bölcsiscsopijából még hárman odajárnak, szóval szuper kis "bagázs" jött össze :lol:

Holnap megyünk a piacra, mert nincs harisnyája és lassan elkel a nadrág alatt!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Hát, túléltem! Annyira nem volt rossz, mint amennyire felkészültem rá, de azért senkinek sem ajánlom. Hál' isten kb 3 perc alatt kész is voltam. Remélem, hamar elfelejtem! Most még kicsit fáj a torkom de azt mondják ez vele jár.

Majd jelentkezem!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Most volt babatali nálunk. Még a poharak várnak a mosogató mellett, de mivel Szabi teljesen ki van ütve a fáradtságtól és csak alszik, ki kell használni a szabadidőt. :lol:

Csucsu,
A glutén kiiktatásához sztem nézz meg honlapokat, mert azt barátnőm is mondta, hogy iszony nehéz volt az elején. Nagyon nehéz, mert szinte semmit nem ehet. Pont a múlt héten néztem gluténmentes lisztet, mert jön látogatóba és gondoltam meglepem. 1300Ft volt! Meggondoltam magam. :oops: Igy remélem, hogy nem lisztérzékenység.
Vizsgálat eredménye?

Kajla,
Én most annyi vagyok, mint Nati előtt. De attól még nem jók a ruháim. :evil: Meg dundinak érzem magam, igaz, már akkor sem voltam megelégedve magammal teljesen. Csak arról a csokitömegről tudnék egyszer lemondani, amit le szoktam küldeni a torkomon! :lol:

Ildikó,
Babán keresztül szoktak ilyen kicsikkel beszélni pszichológusok is. Natival is működik. Megkérdezem, hogy álmos-e a baba, és ha igen, akkor lenyomom aludni. Mert Nati az neeem álmos, csak tényleg végszükségletben.
Szabi születésekor ő is sokat dajkálta a babát, beszélt hozzá, pelus, fürdés stb. azóta ismét visszafiúsodott. Most a mozdonyaival játszik, amit muszáj volt lenyúlni unokaöcsitől, mert annyira beleszeretett.

Valaki próbálta már a bábszínházat? Már annyira szeretném Natit elvinni, de félek, nehogy korán vigyem és elvegyem a kedvét.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!
Írok már pár sort, mert mostanában nagyon hanyagollak benneteket.

A két hét pihenés nagyon jól telt. Vani rengeteget változott, imádta az utazást, az erdőbe sétálgatást, gombászást. Voltunk kisvasutazni, telepítettünk akváriumot. A szókincse rengeteget bővült, és állandóan azt kérdezgeti: "Anya, mit csinálsz?" Kis kíváncsi, minden érdekli.

Írtatok korábban az evésről. Szerencsére nem panaszkodhatok, mert mindent eszik. Jöhet zöldség, gyümölcs is. A citromot facsarja a szájába. A húst imádja, igazi oroszlán. Sokszor kiválogatja a tészta közül és csak azt eszi meg. Szerencsére az édességet még mindig sikerül kiiktatnom, még az édes tésztákat se igazán kedveli. Max. fél palacsintát eszik meg. :) Ennek persze nagyon örülök, mert kezdettől fogva így neveltem.

Cumink szerencsére sose volt (nem voltam hajlandó venni a babakelengye közé), így azzal nincs gondunk. Az ujját szopja még, de csak, ha álmos. Nem próbálom leszoktatni, mert ha úgy érzi, majd leszokik magától. Egyszer olvastam, hogy ezzel ingerlik a szájpadlásukat, ami az agyban egy fontos pont a fejlődésben.

Hiszti előfordul, még mindig öltözés miatt. Rosszalkodás pedig abban nyilvánul meg, hogy kiönti az üvegjéből a vízet. Ilyenkor én is rácsapok a kezére, de sokszor kinevet, vagy ő üti a saját kezét. :?

Fogyókúra: hááát ma fel akartam venni a tavaly téli nadrágomat, és nem jött rám. :twisted: Asszem nekem is ki kell találnom valamit, hogy leadjak néhány kilót.

Pusza!

Kép
patrisa
 
 


Nati alvása ma elég katasztrofálisan alakult. 11kor már mindketten álmosna dülöngéltünk. Ez Robi és én. Nati pedig lelkesen szövegelt és játszott, hozta a könyvet, amiből majd olvasunk. :shock: Mindezek után f8kor már ismét szövegelt. Összesen 20 perc délutáni alvással csinálta ezt és tegnap is hasonló volt, csak délután aludt hosszabban. Ha így folytatódik, kevesebb lesz az alvásigénye 3 évesen, mint nekem. :? Most megpróbálom korán lenyomni, hátha sikerül. Különben gááááz.

Hiszti:
Nálunk most kezdődik a toporzékolás. Remek, azt hittem megússzuk. De mért pont ilyesmit hagynánk ki? :lol: A héten csinálta először és azóta napjában többször is beveti. Tuti köze van hozzá a kevés alvásnak, meg annak, hogy nem tudunk annyit a játszin lenni, tehát nincs kifáradva, de mit tudok csinálni?! Ebben az időben nem mászókázhat és szaladgálhat odakint fél napokat. Ti mit csináltok vele otthon, hogy lekössétek az energiáit a gyerkőcöknek?

Édesség:
Én is tiltom. Ma anyós hozott valami töltött Fornettis izét. Nati nem ette meg. :twisted: Így mondhattam, hogy milyen kár, hogy nem kiflit hozott. :lol: Mert azt hogy szerette volna. Nati erre rákattant, hogy kifli-kifli-kifli. Persze nem volt itthon, ő meg nagyokat sajnálkozott. Úgy látom, vette a lapot. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Patrisa!
Hallom összefutottál Leventével meg Ádámmal az állomáson. Nekem meg a csomagokat kellett őrizni :twisted: ... pont akkor :roll: ...

Csucsu!
Eredményt mikor mondanak????

Édesség:
Mi nem tiltjuk, de nem is igen eszünk előtte... szóval nem is igényli, de megeszi ha elé teszik (pl. a bölcsiben a szülinapi tortát). Viszont nagy gyimilcs-fun és ez így is van jól. :)

Játszó:
Amikor nincs bölcsiben, akkor mi kint lebzselünk. Sapi + kabát, aztán irány a hinta, csúszda...stb. Egy kis szellőtől eltekintve, errefelé szuper idő van. 8)

Bölcsi:
Úgy tünik, hogy szépen beszokott. Lényegében egy hiszi, meg sírás nélkül... Persze az igazán érdekes majd az lesz, hogy pár hét múlva is szívesen megy e majd...
szilbee
 
 


Érdekes ez a kevés alvás... Nálunk is előfordul, hogy 20 perc délutáni alvással is bírja késő estig, de utána általában bepótolja (másnap délután 2,5 órát alszik). Este Anna is egyre később akar elaludni, de én ezt annak tudom be, hogy napközben böliben van és pótolni akarja a nélkülünk töltött időt.
Cumi: előtört a két hiányzó foga is, így a cumi már nem kell csak az esti alváshoz, de reggelre már valahol az ágyban kell megkeresni :lol: .

Bábszínház? Én itthon szoktam neki bábozni, azt nagyon bírja, Minimaxon is imádja a Szezám utcát. Én a színházzal még azért várok, mert Anna képtelen megülni hosszabb ideig (max. 10 perc).

Kedden voltunk Pesten céges fejtágítón, jött velem a család, délben angolosan távoztunk (persze előtte jól bekajáltunk :D ) és a jó időt kihasználva felmentünk a Sváb-hegyre. Autót leraktuk a Normafánál, onnan elsétáltunk a libegőig, majd le a kisvasútig (szerencsénkre pont jött is a kisvasút!) és vissza az autóhoz. Ja, közben megálltunk a játszótéren kicsit hancúrozni, megtanítottuk neki, hogy kell rúgni az őszi avart.... Eredmény: hazáig végig aludt az autóban és este 8-kor már ismét aludt!!! Ezt kellene minden nap...

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Szilbee, Lorka: vettek 3 helyről szövettant, annak 2 hét kell még visszajön, de a lényeges, a lisztérzékenységet kimutató vévétel az 6 hét!!!! Addig tutira nem ehetek liszes dolgokat. Közben azt mondta a doki, hogy köles nyagyságú felmaródások vannak a gyomor falán, erre majd kapok gyógyszert.

Most megyek ebédeltetni.

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu! Ez elég rosszul hangzik :? Főleg ez a 6 hét várakozás. Nem kapkodják el a dolgokat.

Lorka! Bábszínház: Vani szerintem végigülné, csak itt nincs ilyenre lehetőség.
Ha lenne kipróbálnánk.

Alvás: egy ideje már nem nagyon alszik délután. Kb. hetente 2-3x. Bár akkor 2,5 órát egyszerre. Éjszaka meg 12 órát.
Míg odavoltunk a hegyekbe aludt szinte minden délután, viszont reggel korán kelt. :(

Szilbee! Hát igen! Lekéstük a csatlakozást, így megnéztük a szökőkutat. És akkor láttuk meg Leventét az apukájával. Még jó, hogy teszünk fel a gyerkőcökről képeket, így megismertem. :lol: Csak azt sajnáltam, hogy Te éppen nem voltál ott. Ti is utaztatok valahova?

Kép
patrisa
 
 


Bábszínház: mi voltunk egy kb. 20perces előadáson és nagyon jó volt. De körülöttünk minden gyerek élvezte, pedig volt az 1évestől a 6évesig. Szerintem, amelyik gyerek képes megülni annyi ideig, azt nyugodtan el lehet vinni!

Édesség: nem hiszem, hogy bármi baja lesz egy kis csokitól vagy cukortól... :D

Kép
kajla
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?