Új privát üzeneted érkezett!

Hali mindenki!

Nem írigyellek benneteket ezekért az éjszakázásokért. Hál' Istennek Máté már egy hónapja nem ébred fel éjszaka enni, esetleg félálomban nyöszög, de csak a cumiját keresi. Este fél 9 kor vacsi, negyed tíz fél tíz körül már alszik, és reggel 6 fél hét fele eszik, és azonnal vissza is alszik. Egyébként az első 3 hetet leszámítva csak egyszer ébredt fel 1 fél 2 között, félálomban evett, és már aludt is tovább. Bár az első hetekben is azon kívül, hogy evett nem ébredt fel éjjel, és evés után már aludt is. Állítólag a párom volt ilyen baba. Bár Máténak jön a foga, eléggé meg van duzzadva az ínye, úgyhogy várható, hogy nálunk is lesznek éjszakázások.

boróka, én is ezt olvastam az alvásokról, amit te hallottál. Állítólag azért van így, mert a babák 3 hónapos köruk körül kezdenek álmodni.

Jó nektek, hogy be tudtok szerezni biozöldséget, nekem marad a fagyasztott meg a bébiétel. :(

Nos kellemes napot mindenkinek, majd jövök

goodfairy
 
 


Sziasztok Kismamák, Kispapák, Nagymamák és természetesen Nagypapák!
Fotózáshoz keresünk újszülött kortól 2, max. 3 hónapos korig babákat.
Casting február 16-án, pénteken. Az időpont egyeztetésért hívjatok!!!
Mariann (0630-977-2562) & Böbe (0630-971-5440)
Vendég
 


Sziasztok!

Ákata, a brendonban lehet kapni 4 m hosszú fejvédőt is, a mi 120-as járókánkban az van, így nem tudja kidugni a lábát. kb. 2500 ft.
leesés: jaj,olvasni is rossz volt, de örülök, hogy jól van!
nekem tegnap majdnem a kezemből ugrott ki, a frászt kaptam...

Zsófica, 3 hónapos kora óta cumizza az ujját, játszócumit egyszer adtam neki, gyönyörű ívben köpte ki... :D az öklét még még nem mindig zárja össze cumizásnál, ezért néha majdnem kinyomja a szemét, de már sokat javult a technikája...inkább a jobb kezét cumizza, elevásnál, vagy ha nyűgös, mindig "beveti".

Dorka, örülök, hogy jók a leletek! remélem, a többi is jó lesz! megy a drukk!

Linda, az a barna izé eredetileg egy nyakvédő párna autósüléshez, de sztem játéknak sokkal jobb. az egyik végén egy koronás majomfej van, ezért lett ő a majomkirály. Plüssfánk...ez jóóóó! szabadalmaztatni kéne az ötletet: plüsstökfőzelék, plüssrántottszelet, plüss somlói galuska... :D
dehogy baj a kérdésed!
Gergő bácsi 9 körül felébred, vigyorog, majd ordítani kezd kajáért. Ha még lájtos üzemmódban ordít, akkor tisztába tudom tenni kaja előtt, ha nem, akkor azonnal cicire kell csatlakoztatni. Ilyenkor melltartót, pólót tépdes, sőt, időnként püföl is...aztán ahogy a pocak kezd megtelni, már mosolyog is :D . Ezután játszik a járókában, gyönyörködik a hangjában, és magyaráz többek közt a plafonnak. 3 óra múlva újabb etetés, ezután általában elájul rajtam, és vagy be tudom tenni a kiságyba, vagy nem, mert felébred. ha felébred, akkor elviszem sétálni. Amúgy olyan 2 felé szoktam vinni.
Délutén háromkor van a köv. kaja, aztán 6 felé, 8-kor fürdünk, utána megint kaja, és alvás reggelig. (úgyhogy nem is panaszkodom alvásügyben :oops: ).Na most, ha jön egy front, vagy ha nyúgös napja van, akkor mehetek a sóhivatalba a napirendemmel, mert nem működik, de szerencsére ez nem feszélyez, alkalmazkodom. Az etetések közti időben főzök, sütök, mosok, és persze játszunk. nektek hogy néz ki egy napotok?

Goddfairy, próbáld meg kihagyni azt a kaját, amit nem szeret még annyira, és inkább azt add, amit szeret. Aztán kicsit később próbáld meg újra a gyümölcsöket.

Kakiinfót köszönöm!! ma már napsugarasabb színe volt.. :D (booocs... :D :D )

Bocsánat a többiektől, hogy nem írok mindenkinek, de rohanok, mert holnaptól nem vagyunk itthon, és pakolásznom kell...(a dédiékhez megyünk, és úgy fogunk kinézni, mintha Ausztráliába készülnénk..legalábbis ami a csomagmennyiséget illeti :oops: )

Vigyázzatok magatokra, és a babákra!

szép hetet kívánok Mindenkinek!

pussz, Angel
Vendég
 

 
 

Angel!
Mi is szép hetet kívánunk! :lol: :lol:

Ákata!
Nem is tudom, mit mondjak... :oops: :( Meg van az előnye, hogy nem forog az én kis lustaságom... Azt hittem, ez is mindig mással történik, de kezdek aggódni, hogy nem. Minden ok, ugye?

Linda!
240. o. Ok, köszi! :lol:

Boróka!
Igen, borzasztóan kreatív vagy!
:lol: :lol:

Beuka!
Te meg hős, hogy megcsinálod a táblát! :lol: Nekem már nem lenne türelmem, mert csináltam néhány adóbevallást...

Különprogram: Előzetes alapos egyeztetést követően anyósomnál hagytuk a kölköket másfél órára. Tisztáztunk (többször) minden fontos kérdést, de semmi gond nem lehetett, mert a város legtávolabbi pontjából is 5perc alatt vissza lehet érni hozzájuk. Azt mondtuk, beülünk valahová apával romantikázni, de igazából hazajöttünk szexelni... :oops: :lol:
Na mindegy, a lényeg: bemegyünk az ajtón és a gyerekemet hárman állják körbe (após, anyós, idegen rokon) és épp narancslevet tolnak az arcába, mert láthatóan már túl voltak a teán !!!!!!!! Mielőtt megkérdeznétek, teát sem kap természetesen!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Miután csúnyán néztünk, + a párom csúnyán is beszélt, a magyarázat: "mit tehettünk volna? Szomjas volt meg éhes!" :roll: :roll:

Álmomban is anyósommal veszekedtem...
konklúzió: marad az éjszakai szex! :shock:

Méretek:
szül: 3530gr, 52 cm
most: 8200gr, 67 cm

Ne haragudjatok, de ahhoz nem vagyok elég összeszedett, hogy mindenkinek írjak, + jönnek megnézni a lakást és a csempe nem látszik a vízkőtől... :roll:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!
Bocsánat az egy hetes eltűnésről.
Nem vagyok túlságosan kipihenve az elmúlt héten,mert ahogy Tina is írta Viki se alszik normálisan lassan 2 hete óránként felordít ,se cicin se kézben nem hajlandó megnyugodni,majd végre elalszik 10 perc és dörzsöli az orrát,nyöszörög dobálja magát.
Már teljesen kivagyok ütve,ha Ő alszik én is alszom.Bezzeg napközben 3x 2órákat alszik,egyszer a levegőn babakocsiba.
nappal meg se háton,se hason nem jó csak kézben,úgyhogy izompacsirta lettem,mert pénteken mértem és 6850gotmutatott a mérleg.

De képzeljétek,tegnap délután kijött a bal alsó fogacskája,majd este 8után vettem észre,hoppá a jobb is kibújt.
Úgyhogy csatlakozunk a fogas babákhoz,egy nap alatt kettő fogunk lett.Most rezeg a fenekem bele ne harapjon.
:)

Lázasan készülődünk a keresztelőre,Beuka visszakeresem a Tiéteket,mert csak átfutottam,de mennyien voltatok?Mi 34en lennénk közel 60.000ft nemigazán szeretnék ennyi pénzt kidobni az ablakon,de hatalmas sértődések lennének családban ha kihagynák valakit az ebéd meghívásról.Miért nem lehet csak szűk családi körben megtartani?jaj ez ugyan olyan mint az esküvői készülődés,kiket hagyhatok ki, ki sértődik meg.......kit kell meghívni,kit hagyhatok ki,mert tudom nem lesz puffogás belőle.
Na mindegy.

Újaknak üdv itt.

Siba ,
nagyon klassz Adrisról az a kép.....
:)
Gergő baba is stipi topi ahogy cumizza az ujját.

JAdey,
fánkról csak annyit,96 óta nem ettem ,mert sajna mama elment és én meg, meg se merem próbálni.Legalább Te megcsináltad.
:)
Esetleg vonalzó elé egy képet felraknál,ha kiválasztottam?

ost majd ha lesz időm visszaolvasok,de most mennem kell,mert éhes .
Ja

Ákata,sajnálom lányka leesését,remélem minden ok.

sziasztok,
sue

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Sue!
Gratula a fogakhoz! Hátha akkor most lesz egy kis nyugi és rendeződnek majd az éjszakák!

Ákata!
Jajj, ezek a borulások! Szegényke, még jó hogy semmi baja!!!

Jubi!
Majd megkérdezem a védőnőmet is erről a haemangiomáról, hogy érheti-e nap. A dokitokat nem kérdezted? A 4 vélemény már majdcsak egyezik... Mondjuk én mivel a szemei között van nem nagyon fogom tudni megvédeni a naptól, mert akkor a szemét is be kell kötnöm... :shock: Ennél hülyébb helyre már nem is nőhetett volna!!! :roll: Volt már olyan, hogy idegen mamika nézte, és mondta, hogy biztos a testvére bántotta azért van rajta a seb! Persze ütjük-vágjuk a gyereket! :roll: Szegénykémet úgy megnézik néha... :?
Egyébként van bioptron lámpánk, azzal szerinted lehet lámpázni, hátha hamarabb múlna.

No mennem kell... :cry:

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Rozsagi!

Elhiszem, hogy zavar, ha butaságokat mondanak a hemangióma miatt. Nálunk még nincs ilyen gond, de ha jön a nyár és szabadon lesz a karja, tuti, hogy sokan rá fognak kérdezni, messziről tényleg úgy néz ki, mint akit összevertek :roll:
Bioptron lámpához nem értek, szerintem inkább kérdezz rá. A védőnőm szerint van valami krém, ami segíti a felszívódását, a bőrgyógyászaton fogják felírni...állítólag. A barátnőm kislányának az orrán volt, vagyis még mindig van egy kicsi, de szépen lassan tűnik elfele. Ez egy türelem játék.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok,
Jadey,
Megértem a "csak a szépre emlékezem" hozzáállásodat:-) :-) csupán érdeklődni akartam, hogy ne utólag szóljon vki, hogy erről vagy arról nem kellett volna írni...

Angel, Geszteny,
Köszönöm a bíztatást :D

Zsófica,
A forgás és más fejlődési lépcsők nem egyidejűsége engem is megnyugtatott. Néha már kezdtem aggódni, hogy bár 2 hónaposan megfordult 2x, azóta csak 4és fél hónaposan újra... Bár ennek az is oka lehet, hogy nem bírja el a nagy súlyát :D

Siba,
A buli szuper irigylésre méltó....bíztat, hogy ha másnak már sikerült, akkor lassan mi is megpróbálkozhatunk vele.

Ákata, Beuka,
Megnéztem a fotóitokat, tündériek!!

Hettie,
Az én kislányom párnát húzott magára. Fehéret, így szívbajt kaptam hirtelen, amikor azt hittem valahova lemászott a lepedőről.Persze nem tudott volna...de mégis. Azóta a párnáink sincsenek kezeügyében. Amúgy én Kocsis Évánál szültem, ő teljesen ok volt, szülésznőnek viszont nem Nyulas Jolit fogom választani legközelebb.

A mi mai nagy hírünk: eljutottunk baba-mama tornára, szuper volt. Holnap beszámolok, hogy lábra tudok-e állni.

Szépe hetet, Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Mindig elfelejtem írni, és a sok betegeskedésről azért eszembe jut, hogy Pannika az első 2 hónapoban 2x volt náthás. Akkor a védőnő ajánlotta, hogy adjak neki naponta 10 csepp cebiont (c vitamin). Kopp-kopp! Azóta nem volt egyáltalán beteg, pedig ő aztán igen sokat van emberek között.
Csak ezt akartam már napok óta leírni, hátha másnak is bejön. :P :P

Mennem kell, mert Matyika megérkezett a kádból. :lol:

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok, Lányok!

Angel,
köszönöm a rácsvédős tippet, és nagyon jó hetet nektek!

Beusa,
neked pedig a lányoknak szóló bókot! :D Tiéd hol látható?

Sue,
ha a fogzástól volt nyűgös Viki, akkor most jobb lesz. Lilikénél is igy volt.

Ági, Jubi,
a hemangioma egy jóindulatú érdaganat, és nem lámpázni, hanem fagyasztani szokták, attól húzódik vissza (jobban mondva segiti a folyamatot). Amennyire én tudom, érdemes elmenni szakrendelésre, ugyanis elküldenek hasi UH-ra, merthogy ott is előfordulhat, ha "kivül" előjött. Lilikének egyszer fagyasztották a karján lévő borsónyit, és azóta elkezdett szürkülni (pedig előtte inkább növekedett). Sz'al érdemes...

Puszi - Kata

ákata2
 
 


Livi,
én nem értem, hogy merik ezt a rokonok... Én rá nem biznám még1szer anyura, ha ilyet tenne... :evil:
Jaj, Liza sir, megyek...
Lefordulás - hát én sem hittem, hogy velünk előfordulhat... :cry:
Kicsi fiad szép súlyban van :D
Puszi - Kata

ákata2
 
 


sziasztok!

nagyon aranyos, hogy így aggódtok értem - hát most fogalmam sincs mi is a bajom. A kőbányai helyettes doki azt mondta, nem lehet a stressztől, ki kell vizsgálni. Visszamentem a régi zuglói dokimhoz (terhesen otthagytam mert raplizott velem az őrült asszisztense, aki az ilyen húzásai miatt végül ki lett rúgva, így jeleztem a doktornőnek, hogy visszamennék, azt mondta jó) De a doktornő nem volt bent, egy fiatal férfi orvos volt helyette. Ő meg azt mondta a stessztől van a nagy pulzus, reméljük nem ismétlődik, hagyjam abba a betalocot, és szedjek hova-t (nyugtató). Két doki két különböző vélemény. Ha nem javul a helyzet visszamegyek mégegyszer. Erről többet nem is írok, majd ha csak lesz valami változás.

Livi - annyira sajnálom, hogy így jártatok. Néha azt se tudom, mi hogy nőttünk fel. Nekem szerencsémre sógornőmék kitaposták az utat - volt néhány vitájuk anyósomékkal, tea és csupa E betűs szír-szar üdítők miatt. Most télen összevesztek egy kicsit a csokimikulásokon. Magdi ott szerette volna hagyni, mintegy véletlen ezeket a zsíros, túlcukrozott mikiket, de az anyós hangosan ragaszkodott, hogy elvigyék. Így nem volt mit tenni - gondolom otthon volt egy kis sírás, mikor elkobozták a gyerekektől.
Nekem meg ma az anyám megültette Zsoltikát, igaz csak egy pillanatra, mert én mintegy rakéta már ott is teremtem és elkaptam. Még nem tud ülni, erre anyám, hogy ő fogta a kezét. Rossz volt nézni, ahogy erőtlenül fejét lógatva görnyedt előre. Mondanom se kell anyám megsértődött és hazarohant (vidékre)

Nem is stresszelem magam, úgyis klinikai eset vagyon anélkül is. :lol: :o

Beuka - Boti nagyon aranyos a képeket, az utolsón meg nagyon vagány!

Á_kata - sajnálom a leesést, szerencsére nem lett baj belőle. Igazad van egy pillanatra se szabad magukra hagyni őket. Egyelőre csak almát adsz a csajoknak? Párolod? Mivel pépesíted?
Három nap múlva hat hónapos lesz Zsoltikám - hát lassan mi is megpróbálkozunk a szilárd ételekkel :shock: :D

Kép
nózi
 
 


Sziasztok,



JELENTEM SIKERÜLT A FÁNK!!!!!!!!!!! No azért nem volt tökéletes: Ronda, de finomra sikeredett :lol:

Mivel tapasztalatlan vagyok e téren, nagy bögrével szaggattam, aztán az meg még 2x akkorára duzzadt :roll: így összeragadtak, úgy kellett szétválasztani őket, mint a sziámi ikreket: nagggggyon óvatosan... Majd dobok fel róluk képet, mert megörökítettük, mint általában minden első dolgot az életben :lol:

Tényleg fincsi lett, elfogyott mind a 15! Köszi Melinda még1x! A bíztatást is köszönjük!

Tibi mondta viccesen, hogy finom, de nem olyan szép.. Gondolhatjátok, hogy néztem Rá :shock:

Ákata: Leesés: Tényleg vigyázni kell, Jade is nem 1x padlózott, volt, hogy mi is a Balesetin kötöttünk ki... Így most mindig 2x is meggondolom, hol hagyom Bencust.. Egy barátosnémtól tanultam, hogy ha csak egy pillanatra is, de a földre teszi a babót, onnan már nem eshet lejjebb :D

Beuka: Köszi a táblát előre is! szül. adatok: 4100g, 58cm. Most meg: 7300g és 74 cm a mi kis óriásbébink :shock:

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!

Livi, meg is őrülnék, ha Mátéval ilyeneket itatnának. Nálunk apósomnak volt nehéz megmagyarázni, hogy mit mikor kaphat a gyerek, és hogy majd én tudom mi a jó neki, elvégre ez az én gyerekem. Ő ugyanis 3 hónapos korában csirkehúslevest akarta, hogy adjak neki. Elég rondán összevesztünk ezen, de hál' Istennek anyós nem ilyen, ő tudja mi kell a gyereknek. Ezért is merem rábízni.

Máténak jön a foga, rettentő nyűgös napok óta. Ráadásul nem alszik eleget, amennyit szokott, és azért is nyűgös.

Holnap megyünk az ortopédiára ellenőrzésre, este majd jelentkezem.

Mindenkinek szép estét

goodfairy
 
 


Livi: Na én ezért nem hagyom senkire sem... :lol: Rettegek a hasonló magyarázkodástól: jaj, hát éhes volt, v. szomjas volt... Na neeeeeeeeeeeee. Nem tudtak volna felhívni Téged?? Biztos nem mondta azt a fiad, hogy nagyi, én szomjas vagyok és narancslevet kérek! :roll:

KépKép
Kép
jadey
 
 


Szép Jóreggelt!


Csengő: Bírom a humorodat :lol:

Mi lehet Picizával???? Annyira jó lenne tudni Róla valamit. Nincs valakinek elérhetősége hozzá? mail??? Már mindenütt kerestem...

KépKép
Kép
jadey
 
 


Beuka!
születés: 3520g, 50cm
5hósan: 7400g, 65cm (kb. adatok)

majd ma tényleg jövök.....

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó ötlet a főzős topik!
Olvasgatlak titeket,de ritkán írok.De Jadey mindig informál kivel mi van.
Róla csak annyit,hogy lehet sütikben nem bajnok(bár nem tudom mert azt ritkán ettem),na de annál jobb szakács.
Kérünk odaátra receptet!!
Kérdezzétek meg élete párja mennyit hízott a főztjétől.
Ugye nem haragszol? :oops:

Egyébként mi jól vagyunk,Mírus nagyon édes,és még megvan az összes haja.

puszi mindenkinek

KépKép
rönci
 
 


Rönci!
Szia! Örülök, hogy jól vagytok!

Jadey!
Akkor várjuk a recepteket! A maci sajtos csirkán már túl vagyunk! :D Privit küldtél már neki? Mármint Picizának... :roll: :)
Anyós, persze, hogy fel tudott volna hívni (meg is beszéltük ezt is), de "nem akart zavarni" ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Goodfairy!
Anyám! Ott még após is "ért" hozzá? :shock: :shock: Király! :roll: Én is mindig azt hiszem, hogy jön a foga, aztán alább hagy a szenvedés... Persze lehet, hogy "bizsereg" aztán pihi... Én aztán sose tudom eldönteni, mi baja a gyereknek... Pedig 2 van :oops: :D

Köszönöm az együttérző szavakat, lányok! Igazából nem tudok napirendre térni a dolog fölött, mert egyszerűen nem értem, hogy hogy érezheti magát feljogosítva bárki is ilyesmire...
:evil: Na mindegy, biztos kiheverem... :roll:

Nózi!
Hogy nőttünk fel? :D Jó kérdés! belőlem például idegbeteg felnőtt vált (tini koromban néhány epilepsziás nagyrohamot is sikerült produkálnom :) ), a párom meg egy takonypóc, tehát ha lehet, még jobban szeretnék odafigyelni a Nándi étkezésére. Igenis szeretném magamról elmondani, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, hogy ne legyen allergiás. Persze lehet, hogy az is kevés, de akkor is! Csak nem tudom, ezt anyósommal (a takonypóc anyjával, ugye :wink: ) hogy értessem meg...
Más: az első szülésem után néhány hónappal hasonló tüneteket produkáltam, valami rejtélyes okból felszökött a pulzusom az egekbe. Engem pajzsmirigyvizsgálatra, meg valami izotópos vérvizsgálatra küldtek, meg.. már nem emlékszem :oops: A lényeg nem találtak semmit, viszont írtak fel Lokrent. Egy ideig szedtem, aztán rájöttem, hogy úgy szedek szívgyógyszert, hogy nem is tudják mi bajom, úgyhogy abbahagytam. Most átlag 100-110 a pulzusom, afelett már nem érzem jól magam. Néha felszalad aztán elmúlik... Most nem tudom, ezzel mit akartam, csak úgy elmeséltem... :oops: :oops: :)

Na megyek, mert még a nagyimnak a holmiját rendeznem kell. Sikerült találnunk neki egy otthont végre (súlyosan demens, így sajnos nem tudom gyerek mellett gondozni :oops: ), erre most kórházba került hörg huruttal... :shock: :( :( Aztán, ha ennek vége, jön a papa, aki megvakul, mert nem akar szemészhez menni, aztán az anyám, aki már csak percekre van képben és 46 (!) kg! :cry: :cry:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Hettie köszönjük a bókot! Nálunk is most kezd kialakulni a fogás, Botinak is egy mackó a kedvence, olyan nagyon lehet egy maciölelésnek örülni igaz? :)
Takaró a fejen :(

Kata jó lehetet kimozdulni! Szerelmespáros :wink: :wink: nincs mese, valóban vendégágyat kell venni! Van már fenn járókás képetek?

Dorka örülök, hogy jól vagytok! Kakieredmény? Gratulálok a varráshoz!! Nem tudnál feltenni képet, hogyan teszed bele? Csak azért kérdem, mert lassan az enyém is kész lesz (a varrónőnél van igaz már majd 1 hónapja :twisted: ) és már attól féltem kinövi, de Bendi sokkal nagyobb Botinál, ezért érdekelne a dolog. Tényleg, miért nem raksz fel képet sose Bendiről?

Linda mindig hétfőn jártok úszni? Úgy néz ki márc 12-14-ig megyünk :)

Angel már épp akartam kérdezni, hogy hol vettétek a fejvédőt a járókába, de válaszoltál is :)

Livi adóbevallások :( én megértelek. én is csináltam párat, vagyis „csináltam” az túlzás, csak bevittem a gépbe + elküldtem.
Anyósék :evil: hát nem csodálom, hogy teljesen szétcsúsztatok! nem akartak zavarni, na ne máááá. Ő nem volt anyuka? dehogynem! No azt hiszem ezek után én sem merném otthagyni nálunk :shock:
Nagymami :(

Sue mi is kb 30-an voltunk. Ennyi embert meg kellett hívni :? nálunk úgy volt, hogy kibéreltük az iskola ebédlőjét, vittünk alapanyagot, és a konyhások megfőzték. Étteremben nem jöttünk volna ki ilyen jól :(. Jobb lett volna kisebb létszámmal, de ez van. Mikor lesz nálatok? Igazad van, tényleg olyan ,mitn az esküvői hívogatás

Bea köszönjük a bókot! Baba mama torna, tök jó lehet!

Nózi stressz :( drukkolok, jobbulást! Mit jelent, hogy megültette? Felhúzta ülésbe?
Köszönjük a bókot!

Jadey gratulálok a fánkhoz!!! Hogy álltok az ágyba szoktatással?

Rönci jó, hogy jöttél! De jó, hogy még nincs nálatok hajkopás :) kár lenne azért a gyönyörű hajkoronáért! Gyere gyakrabban!

Álmomban kelesztettem :lol: arra már nem emlékszem, hogy sikerült :)

Tegnap pillanatok alatt elpakoltattam a férjemmel a nappaliban :) reggel körülnéztem, és csak annyit mondtam, hogy ma tuti jön a védőnő, erre Ő elpakolt :) mellesleg tényleg jött :?
Azt mondta, hogy ha még Boti nem volt beteg, akkor lehet, hogy nem fog neki elég védelmet nyújtani csak az anyatej, a „közeledő” vírusok ellen. Gondolom arra célzott, hogy mivel nincs még benne semmilyen ellenanyag most majd könnyen lehet beteg. Szerintetek lehet ilyen?

Kép
Kép
beuka
 
 


Na kreáltam valami táblafélét.
Ez így elsőre elég kuszának tűnik, de mivel a gyerkőcök ugye nem egyidősek, azért gondoltam a különböző hónapokat.
Igazából nem tudtam, hogyan csináljam meg. Úgyhogy lécci adjatok tippeket!
Többen (Dorka, Livi, Sue, Jadey) mostani adatokat adtatok meg, nem tudtam eldönteni hogy írjam be.

Jó néhány nevet kihagytam (akik elmentek):
Gigaboszi, bettus, rolex, rejo, rozus, tűzmanó, gabriel mert már régen voltak, ha jöttök, természetesen beírlak benneteket is!

Kép


Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Beuka, ez a táblázat csúcs, sztem nagyon tuti :D
Sztem hülyeség, hogy azért lesz beteg, mert csak anyatejet kap. Épp az anyatej nyújtja a legtöbb védelmet a babának. Az mi gyerekdokink legalábbis ezt mondta. Egyébként mire gondolt, mit kéne adnod egy három hónapos gyereknek, amitől lesz benne "ellenanyag". Jók az ilyen okoskodós védőnök, akik a frászt hozzák ránk első gyerekes anyukákra.

Livi, igen apósom mindenhez ért, de hál' Istennek anyósom nem ilyen. Ő tudomásul veszi, ha én valamire azt mondom, hogy nem. Bár eddig még nem volt rá példa, hogy beleokoskodott volna a gyereknevelési elveimbe. Egyedül a cumit javasolta, bár én nagyon ellene voltam, de az bejött, mert néha tényleg igényli Máté. Bár mostanában inkább az ujját szopja, vagy az öklét rágja. A helyzet az, hogy olyan mintha szúrna Máté ínye. És elég fehér is. Egyébként én sok helyen azt olvastam, hogy amíg csak anyatejet kap egy baba, addig nem lesz szomjas, mert az anyatej víztartalma elég neki.

Ortopédia elmaradt, majd csütörtökön.

Üdv mindenkinek

Anita

goodfairy
 
 


Úgy érzem, nincs tejem és a gyerek éhes, megyek fejni, míg alszik...

Beuka!
Akkor 4 hónaposan 8000gr, és 67 cm volt... Így ok? :)

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Beuka!
4 hós adatok: 61cm, 6700g
5hós: 65cm, 7500g :arrow: módosítok kis könyv értékei alapján :wink:
Köszi, jó a táblicska :)
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Csak életjelet szeretnék adni, hogy még vagyunk :wink: Vasárnap Anyukáméknál voltunk, tegnap no net volt, vagy nem volt :lol: Ma pedig Benyóka nyügisebb (de csak az előző napok mintagyerekéhez képest, mert a régi önmagához képest még mindig tündér :wink: ), úgyhogy szórakoztatom "szegénykémet" :D
Jelentem, ahogy szinte mindenkinél romlanak az éjszakák, nálunk egész jók még mindig, sőt nappal is alszik magához képest egész normálisan 3-szor fél-háromnegyed órát. Ez nekem már valami, mert ez tartja bennem a lelket, hogy lesz ennél még jobb is :D

Szeretnék írni rendesen is...

De ezt nem hagyhatom le!

Livi!
Boldog névnapot tegnapra!!! Sok boldogságot!!!

Kép

Csengő!
Puszi Bálint féléves pocakjára!!! :D :D :D Hihetetlen, hogy milyen gyorsan nőnek ezek a kis Kukacok :lol:

Beuka!
Klassz a tábla! Ügyes vagy! Ígérem, hogy ma, ha mást nem is, de az adatainkat megírom még ma :wink:


Persze nálunk most délutánra állt az eső, amikor Marcinak már alvásideje van, így Benyóval is itt dekolunk a lakásban...

Pusz Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Drága Bujka!

Nagyon köszönöm! Imádom a piros tulipánt! Kislánykoromban volt a kertünkben és olyan "különlegesen" érzem magam, ha meglátom... :D

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok,
Beuka, szuper a táblázat. A mi 5 hós adataink: 7000 g, 64 cm (de a 68as rugik sem jók ránk, mert nagy rózsaszín labdák vagyunk :D

Livi,
Boldog névnapot utólag is.

Linda,
Ha jól értettem a Kolpingba jártok úszni. Ott kb.mennyi idő után merülnek a picik? Mi decemberben voltunk, nagyon tetszett, akkor alig voltak. Azóta viszont olyan teltház van, hogy csak márciusban lenne szabad időpont. A babaúszi táborba is mentek? Vagy akkor nem lesznek a rendes órák?

Apropó, ismer vki bevált gyerekbarát helyet?

A tegnapi baba-mama tornától alig tudok járni, nem tudom mikor leszek újra a magzat előtti kondimban...

Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Na hétfő reggelig visszaolvastam :D
Majd folyt. köv, apa hazajön, Katázni fog...

Képzeljétek egyedül sütöttem fánkot. Sikerült, finom lett, de külalakra érdekes volt. Azt mondanám olyan lett, mint a Csokito: ronda, de finom. :D

Tina!
Dettó. Nálunk is mindig éjjel merül le a légzésfigyelőben az elem. Ilyenkor Kata velünk alszik. Egyszer volt, hogy nem vettem ki, akkor még karnyújtásnyira aludt tőlem, de én nem bírtam aludni. Addig fennt voltam, amíg nem ébredt és evett, hajnali kettőig! Engem nagyon megnyugtat ez a figyelő…
A fánkjaid vmi csodásak…beletetted a csokit és ráborítottál egy tetőt és a széleit kicsit összedolgoztad?

Linda!
Légzésfigyelő nézése nálam is elég komoly. Tudom, hogy bekapcsoltam, látom, hogy zölden villog, de mindig bemegyek megnézni a gyereket, és valamikor percekig nézem hogy villog…beteges

Beuka!
Hamburgba készülnénk, már 2éve megyünk (Gyuri nagyobbik nővére ott él), de még nem jutottunk ki, mondjuk tavaly terhesen semmi szín alatt nem akartam menni. 1x órás út…
Inkább Katával, akkor majdnem már egy éves lesz. Csak könnyebb lesz vele, mint amikor napi 8-9x szopik (vagy nem?! )

Nózi!
Jobbulást. Ez a pulzus dolog nem hangzik túl jól. Mi volt a dokinál?

Siba!
+10kg, akkor már jó úton haladsz lefelé…:D
Jó lehetett a buláj. :D

Jadey!
Bencus nagyon édes lehetett ahogy a szemével keresgetett a lakásban.
Gratulálok a fánkhoz.

Angel!
Várunk vissza. Kérünk majd képeket a felújításról. Jaj, nagyon aranyos Gergő, az alvós kép nagyon tetszik. Nálunk nincs újszopi, az én kisujjamat 3napja odaadom neki, tök durván, türelmetlenül szopja, rágja. Nem éhes, rágókára berág, plüss nem kell neki. A szörmetakarót és az én pulcsimat enné, de azt meg nem engedem.
Kiütés: van, de nem piros. A homlokán, olyan mintha apró pattanás kezdemény lenne, de bőrszínű pirosasszerű. Nem foglalkozom vele, sőt ma már a testén is találtam. Szerintem melegkiütés, mert a lakásban is eléggé felöltöztetem (anya szerint legalábbis). Majd esti fürcsikor nézegetem neki múlik-e vagy sem.

Bujka!
Nálunk is szokott olyan lenni esténként, hogy fürcsi után Kata aludni akar, és utána eszik óránként és egyszerűen nem bír elaludni, csak nyűglődik és végül cicin bekómál és úgy teszem a kiságyba.

ÁKata!
Szegény Lillike. :( A lényeg, hogy minden OK.
Szuper lehetett nektek is a különprogi. Apa tegnap mondta nem megyünk-e 1-2órára farsangi buliba, de én nem akaródzok…

Csengő!
Gratula a fánkhoz! Ujjrágás, harapás ismerős. Vigyázok, nehogy a körömágyba harapjon, nagyon erősen csinálja.

Gf!
Szerintem is hagyjad egy kis időre a gyümiadást és majd később próbáld újra.

Dorka!
Tudsz erszényes fotót feltenni? Örülök, hogy az eredmények rendben vannak.

Apa lázban ég, mert nemsokára Kata kap almalevet.

Na folyt.köv., Kata alszik, de bebújok mellé, mert álmi vagyok :lol:

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


sziasztok lányok!!

Gondoltam bekukkantok egy pillanatra, amíg apa áztatja magát, Pistike meg végre alszik egy picit a levegőn, erre apa tölt valamit, ésa alig engedett be!! :roll: Nem baj, leállítottam neki!! 8)

Bujka!!

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál kukiügyben, ma voltunk a dokinéninél, nincs szűkülete, mindent rendben talált!! azt mondta az a dagadás természetes néha, mert az ilyen piciknek is lehet merevedésük!! :shock:
Jó korán kezdi a fiam, mindjárt nagymami leszek!! :P
A vizeleteredményünk is jó, szóval meggyógyultunk!!

beuka!!

Nagyon szupi a táblázat, jövő héten leszünk mérve a 4 hós oltásnál, majd akkor beírod??
A védőnő meg hüleséget mondott, mert az anyatejnél jobb immunerősítő "vitamin" nem nagyon van!!
Mi lassan 4 hónaposak vagyunk, és náthánk, megfázásunk nem volt!! Igaz volt ez a hugyúti nyavaja, de felsőlégúti szerencsére nem!!
Elég keveset szopizik már, de ami tejem van, azt mind nekiadom, vitamin gyanánt!!Éjszaka meg elés csak a tejcsi!! habár mostanában az éjszaka 2. felében reggel 6-ig 3* kel szopizni, de visszaalszik, úgyhogy nem bánom!!Ti, hogy álltok az éjszakai szopival??
Amúgy meg mit gondolt a védőnő, hogy direkt fertőztesd meg Botit, hogy legyen ellenálló képessége a vírussal szemben?! :roll:
Nekem ez magas!! :shock:

Bali!!
Én idősek otthonában dolgoztam, és biztos nagyon jó helye lesz a nagyidnak ne legyen lelkiismeret furdalásod, neki sajnos már erre van szüksége!! boldog névnapot kívánok!! :wink:
Anyósról annyit, ha az enyém tehetné, már grízzel etetné, mert az ő gyerekei ilyenkor már bezzeg azt ettek, és átaludták az éjszakát!! na én erre inkább nem szóltam semmit,csak hallgattam nagyot!! Hát az enyém nem fog, erről ennyit!! :o

Mentem lányok, mert hulla vagyok, ma egész nap takarítottunk apával, a Fati szobájában cirka 2 órát :!: , ami ott volt, el se tudom "mondani"!! Csak annyit, hogy a kuka jócskán megtelt a kacatokkal!! :twisted:

Puszi mindenkinek!!
Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok! Én még nagyon kezdő vagyok, mert csak most regisztráltattam magamat. :( Már jó pár napja figyelgettem, milyen érdekes dolgokat írtok egymásnak. Timeának hívnak, és 2006.szept 16.-án szültem gyönyörű Dóra nevű kislányomat. Bp-en a 19.kerületben lakunk. Mi hasra forulunk, de onnan nem igen akarunk visszafordulni. 5-ször eszik egy nap. A tejem az az első pillanattól kezdve nyögve nyelősen ment. Persze próbálkoztam én mindennel amit csak a piacra dobtak. Milusan tea, Lactoherb, Humana tea, stb...Ez a szopizás a mai napig úgy néz ki, tej+humana baby fitt 1-es tápszer. Sajna, én belekerültem abba a hibába, h még mindig mérem. Tehát van olyan nap, h csak 60-100g tápszert kell mellépótolnom.Aztután van olyan nap, h egyáltalán nem. Szép, szép ez a szoptatás, de szerintem nagyon sok energiát elvesz az emberből. Csak én látom igy? :shock: Most a tízórai, és uzsira azt mondta a védőnő, h vezessem be a gyümit iletve a gyümi desszertet. Kiváncsi leszek mi lesz belőle. Az éjszakák elég jók nálunk. 19-19:30 között van a fürdés azután szopi, és kb 21-re alszik is. Reggel 6:30-kor van a kelés :lol: Panaszra okom nincsen.

Most röviden ennyi. Ezt a vonalzót, h lehet szerkeszteni?




Üdv mindenkinek: Timi
hogyor timea
 
 


Halihó!

Nálunk úgy fújt a szél a délutáni sétánál ,hogy néha kétkeréken jöttünk a babakocsival :roll:
Nagyon finiket írtok a receptékába :wink: Én is ismerem azt a túrós szórt-at ,de más néven:Dolgozó nők rétese,most lehetne kismamák rétese :lol:

Livi
Boldog névnapot tegnapra :lol:

Jadey és Edi
Szerintem nem a külső számít hanem a belső és ez nem csak a fánkra érvényes :wink: ügyesek vagytok!

Ja Edi ,én még beteges ajtórángató is vagyok :5x nézem meg hogy biztosan bezártam e :roll: :shock: :?

Beuka
Klassz a tábla.Holnap megyünk dokihoz,kapja Laura a 4 hós oltást,meg lesz méreckedés is és akkor majd jövök az adatokkal.
Márc. 12 az pont hétfő :lol: jó lenne találkozni :wink:

Beusa
Yes,a Kolpingba "edz" a mi kis tornász-úszóbajnokunk :lol: Második alkalommal már merűlt,persze úgy hogy mellettem volt ,lelocsoltam a fejét,ráfújtam és mondtam hogy merülünk és akkor zsupssz lenyomtam a vízalá,kb egy másodperc volt,mikor feljött akkor meg tovább paskoltuk a vízet és megdicsértem :wink: Hétfőn sajna nyelt egy kis vizet és bömbizett de hamar elfelejtette :lol:
Nem tudom mi az a uszitábor,nekünk bérletünk van.

Helló Melódia és Rönci :wink:

Ma kiporszívosztam a szőnyeget a nappaliban,vagyis a takarítógéppel:annyi de annyi hajat összegyűtött hogy parókát lehetett volna csinálni belőle :? hullik a hajam ,mint állat ... :x

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Melódia!
Szia! :lol: azt mondod, ne legyen lelkifurim? De mégis olyan hülyén érzem magam... :roll: :roll: Azzal szoktam magam nyugtatni, hogy annak idején senki nem ugrált értünk, amikor beköltöztünk a Gyivibe, most meg 3 emberről is gondoskodnom kell... Micsoda megtiszteltetés... 8)
Így akkor sosem bízhatjuk őket anyósra! :cry: Kár! :cry:

Timi!
Üdv! Vonalzó: www.lilypie.com, www.babafalva.hu ...úgy látom, ezeket használjuk a legtöbben.
Szerintem a tápszerkészítés is sok energiát vesz el, de ha nem is lenne így, akkor is megéri szoptatni... Ha tud az ember lánya természetesen... :)
+ szerintem élvezet is! :lol: perverz vagyok? :shock: :lol:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Livi!


Nem azt mondom, h nem jó szoptatni, csak ez a méricskélés borít ki sokszor. Nem vagy perverz :D


Timi
hogyor timea
 
 


Timi!
Ne mérj!!!!!
Mi 3om nappal vagyunk fiatalabbak :)
Lassan kezdtem begolyózni a mérésekbe (ugyanis ,ha 3x mértem le minen alkalommal mást mutatott)és itt a topikon mondták dobjam el a mérleget,nagy nehezen de sikerült,mostmár csak 1x mérek 1 héten és sokkal nyugodtabb vagyok.Ha kell tápit csinálni ,akkor csinálj egyszer egy kisebb adagot ha benyakalja akkor csinálj még utána.Ez tutti fáraszó,de a nyugalomnál nincs jobb.Éjjel Viki mostanában 3x eszik,de nappal alig.
urtica urens homeos bogyot próbáltad?Vagy a alkoholmentes sört?Vagy a more milk kapszulát?Hozzátáplálás....nekem doki megtiltotta 6hós koráig csak anyatej vagy tápszer,de mindenki maga dönti el mit csinál....egyébként nagyon várom már mácius 19-ét mert másnap már adom is az almát
:)

Jaj lányok nem emlékszem pontosan ki említette a more milk kapszulát baromi nagy áron 20.000ft vagy erre is rosszul emlékszem????????
de a kenguruba lehet kapni 60db 6000ft.
Álmodtam azt a 20.000et ,vagy jól emlékszem :shock:


Beuka,
szuper a táblázat hétfőn lesz 5hós majd megírom az adatokat akkor.(lehetne egy apró kérés?Zsuzsiiiiiii "a" helyett.vagy nagyon gáz ,hogy ezt kérem????)
hu nálunk az a megoldás nem megy ami Nálatok volt,de tegnap kijelentettem nem akarok nagy felhajtást sértődjenek meg nincs ennyi pénzünk.

Livi,
jaj a narancslé.....
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK MI IS

Jadey,
ügyes vagy fánk.....

Majd még jövök,de most megyek
:)
Krisszi írt Nekem és lehet van remény ,hogy visszajön Hozzánk,szuper lenne...
:P
sue




KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Melódia!
Köszi a szülinapi köszöntést! Hamarosan megejthetjük a talit is, mert most már meggyógyultunk :lol: . Nálunk éjszaka többször is felriad Barni, de most már nem éhes (cicire téve rögtön bealszik, így inkább csak megnyugtatom és hamar visszaalszik), nem úgy, mint nemrég, amikor még háromszor is képes volt szopizni az éjszaka folyamán (pedig előtte átaludta a 23-6-ig terjedő időszakot).
Barninak szinte minden reggel (alvás után) van merevedése, így várok pár percet, amíg törölhető állapotba kerül a popsi :lol: . Sőt, néha a kuki tisztogatása közben is rosszalkodik :roll:, mert a nagy adag trotyinál természetesen a fütyi is totál kakis :shock: .

Zsófica!
Remélem használ az a "trutyi".

Ákata!
Leesés :cry: , még jó, hogy nem történt semmi komolyabb. Nem félsz, hogy a fülpiszka szöszét bekapják és lenyelik?

Beuka!
Félidős terhesen repültem Londonba két és fél órát, 20 hetesen oda, 22 hetesen vissza. Ráadásul ott erőmön felül teljesítettem, mert a 12 napból 10 napot végig mászkáltuk és nagyon sok helyen jártunk. A párom még este hét után is nézelődött volna (reggel 10-től), de én addigra már hulla voltam és emlékeztettem az állapotomra :wink: .
Abból gondolom, hogy a fogacska mocorog, mert olyan erővel harapdálja az ujjamat, hogy már szinte fáj :roll: . Nálunk hasmenésre bejött a Normaflore nevű készítmény (reklámozzák is), ami helyre állítja a bélflórát. Barni napi egy ampullát kapott két részre elosztva. Iza felől már én is érdeklődtem, mert már rég jelentkezett.

CzMelinda!
Boldog szülinapot a nagyidnak és gratula a szép korhoz.

Bali!
Narancslé :shock: :? . Honnan a fenéből gondolták, hogy szomjas? Szerintem ezt csak te tudnád megállapítani, mert te ismered annyira. Szerintem nekik csak elegük lett a sírásából és nem tudtak vele mit kezdeni. Nálunk is az após-anyós az, akik már folyamatosan azt emlegetik, hogy "nemsokára kajcsit is kapsz". Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy majd akkor, ha én úgy gondolom (azaz ráérünk még :lol: ).

Sue!
Gratula a fogacskákhoz :lol:

Beuka!
Barni is csak anyatejes és karácsony előtt a páromtól nem kaptuk el a hasmenéses vírust :lol: , de most sajna az egész családon átment a hasmenéses-takonykór :cry: . Jó lett a táblázat, majd én is megírom a paramétereket.

Edit!
Nem tudom mi ez a láz az apáknál a hozzátáplálással kapcsolatosan, de nálunk is már nagyon várja (szerintem jobban, mint a gyerek) :lol: .

Bocsi a szófosásért, de 2 napig nem tudtam fellépni.
Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 21:47-kor.
Vendég
 


Sue az tényleg jó lenne! :) Hozzátáplálás - sokáig én is vártam, de most, hogy itt vagyok a cél előtt megtorpantam... Mindenképp bioalmával kezdeném - a normál gyümölcsökben zöldségekben annyi sok a vegyszer, hogy már én magam se eszem, inkább bekapok egy elevitet...


Livi - Sok boldog névnapot kívánok!!!!

Kép

Amúgy üdv a klubban! Igyekszem az ingereket csökkenteni, még jó, hogy a stessz ami a munkámban ér az pozitív stresszként hat rám, kivétel a fúrás, és a sovinizmus. A határidők, a munka nehézsége nem riaszt. Szerintem a 100-110-es pulzus is magas, doki nem mond rá semmit?

Mennem kell - itt van a férjem a nyakamon, megpróbálok még jönni.

Kép
nózi
 
 


Sziasztok lányok!

Huu mennyit irtatok..

Jadey:
Gratula a fánkhoz..Megy ez nekünk. :) .Hétvégén beprobálom Gyurma sütijét .Aztán szépen sorban mindent.. :lol: :lol:
A fotozáson kb 10 perc alatt végeztünk 3 képet kattintottak MarvinrolIgen mindenki megcsodálta a hajkoronáját.Föleg mikor megtudták hogy fiu..Kár hogy nem jöttetek pedig lestem a babákat hátha felismerek 1-2 topikbabát..

Goodfairy:
Az én fiam is eszik gyümit és fözeléket egyaránt.Naponta kétszer kap hozzátápit .Délben kapja a tejpépet ami milupa HA vaniliás.Meg valami gabona pehely.Vagy fözeléket.Uzsira szoktunk enni gyümit.A saját készitésüt nekem sem akarta megenni. :shock: a Frutapurát viszont imádja..A fözeléket tápszerben szoktam adni neki pár kanállal izesittem mert a tápot meg amugy üressen nem csipi.

Az extrém etetésben csatlakozom Bettushoz..Tényleg hol van?????
a fiam simán benyeli a paradicsomlét.Imádja.Nem is tudtam hogy lehet adni.

Beuka:
Nagyon ügyi vagy.Tök jo a tábla.
Adataink.Szül:3435 gr. 52 cm .. 4 hos.6600 gr 66 cm..
Az anyatej a legjobb védelem egy babának..Még nem volt beteg Marvin sem de félek hogy a sulibol Merci hazahoz valami nyavalyát.

Edi:
Volt tthon még egy tábla étcsoki amugy nem eszi senki igy egy-egy kockát raktam a fánk közepébe.Amikor ráraktam a felsö tésztát akkor egy eggyel kisseb méretü pohárral kiszaggattam egyben igy frankon összenyomja a tészta széleit.

Melodia:
Örülök hogy Pistike meggyogyult.Nagymami... :lol: :lol: Az én fiam kap hozzátápit mégsem alussza végig az éjszakát..Pedig esténként bevág általában 230-at fözelékkel felturbozva..

Angel:
Nem eltünni!!
Nagyon szép a szöke herceged..

Szia Timi :
Én is Timi vagyok :) Üdv köztünk.Dórárol képet kérünk!!

Mi kint voltunk az osünben olyan szép ruhák vannak kisfiukra kislányokra egyaránt..Csak már annyi van....
Jajj és lányok képzeljétek párom nagyobbik lánya babát vár..Na nem kell kiakadni 25 éves.És ami a lényeg oktober 9-re van kiirva..De ez még mind semmi nekem meg január 7.-én volt meg utoljára.Kezdek aggodni..

Mennem kell.kaja idö.. :D :D :oops: :oops:
Vendég
 


Tina,
miért kell aggódni?
Nekem 2005 novemberében volt utoljára meg...
bár pont ma mondtam anyunak akkora a hájam, mintha legalább 4hós terhes lennék,de tudom ez lehetetlen.
akik diétáznak ,hogy csinálják?
Én nem merem elkezdeni,mert félek elmegy a tejcsi,pedig a 45kilo helyett 56 vagyok.
hu még kimondani is borzalmas nemhogy leírni.
Ma ordít egész nap,valami front van amiről nem tudok????????? :cry:
sue

Rönci,
ugye nem baj ,hogy egyforma a vonalzónk???? :oops:

KépKép
suezika
 
 


Edit - a vonalzód szerint Kata egyidős Zsoltikával ! :lol: Köszönöm, úgy néz ki tényleg az ideg jött ki rajtam - korábban írtam, hogy egy őrült lakott felettünk - ő mikor elment (január) utána kezdett Zsoltika kb. négyszer ébredni egy éjjel, akkor meg az idegelt, hogy kevés a tej. Most, hogy egy kicsit alhattam, néhány hete jobban alszik Zsozso, most jöhetett ki a feszültség. Orvos szerint relaxációs tanfolyamra kéne mennem, meg sportolni - azt hiszem ez mindannyiunkra ráférne...
Lehet, hogy jön Kata foga? Ez az almalé dolog tényleg izgalmas - majd számolj be mindenképpen! Megértem, hogy nincs kedved a bulihoz, most én is ilyen hangulatban vagyok. Mondjuk a bulikedvemet javítaná, ha megkerülne a derekam - ráadásul áprilisban osztálytali - na majd lesz aki örül, hogy nem engem vett el feleségül :o :lol:

Angel: Nagyon aranyos Gergő, Zsoltikám is mindig ilyen csodálkozó arccal tud nézni :lol:

Kép
nózi
 
 


Suezika:
Nekem már megjött.Nov végén ,karácsonykor és jan.-7.-én utoljára..Akkor hagytam abba a gyogyszer szedését,remélem az zavart be.. :oops: :oops:

Livi:
Boldog névnapot!!Kép


Krisszi : Gyere vissza.Kép
KépKép


Bali: Anyosnak: Kép
Vendég
 


Nózi!
B@sszus, nekem is osztálytalink lesz! Erre nem is gondoltam! Én is akarom a derekam.! :oops: 8) De sportolni?! Hááát, annyira nem is akarom a derekam? :? 8) Elbizonytalanodtam. A lényeg, a mi osztályunkban 3pasi van, az egyik nem jön el, a másik hozzám járt "hőmérőzős-tanácsadásra", a harmadik meg a pasim, úgyhogy nem okozok senkinek meglepetést! :lol: :lol:

Köszönöm jó kívánságokat mindenkinek!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Tina!
Mingyá' besz@arok, nagyon jók!!!! :mrgreen:
Kiegészítésképp: anyósomnak sokkal nagyobb a valaga! 8) :lol:
babóca: annyira nem szeretnéd?

Timi!
Le a mérleggel!!!!!!! :wink:

Sue!
Az enyém is extranyafi volt egész nap! Nem tudom, hogy van-e front, de nagyon sajnáltam és a nap végére ideges is lettem... :oops: :oops: Ja, meg az éjszaka is szar volt....... :?

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Lívi!
Felment a pumpa anyósodnál történtek miatt. Ha Katával vki ilyet tenne többet nem látná az tuti, csak fényképen! Ez felháborító. Direkt lebeszélted velük a tennivalót!! Ez a duma: szomjas volt…

Sue!
Gratula a fogacskákhoz. Akkor pillanatok alatt bújik ki, előzetes nyűgösség, nyálzás és/vagy egyéb tünet után. De jó. Akkor lehet, hogy reggel nincs, este van fog.
Keresztelő: ha nekünk lesz csak a szűk család lesz ott, szülők, nagyszülők, testvérek. Nem érdekel a sértődés…

Ági!
Te hogy adod be a cebiont? Én is adok napi 5-6 cseppet.

Beusa!
Érdekes, kb. egyforma hosszúak, de Kata nehezebb, mint a te gyerkőcöd, mégis jó rá a 68-as. Sőt még a 62-es felsők is. Viszont már adtam rá 74-est. Meg 0-3hós felsőt most kezdte hordani. Ennyit a méretekről. De gondolom ezzel mki így van.

Melódia
Örülök, hogy Pistike meggyógyult. :)

Timi!
Üdv. közöttünk. Képeket kérünk. Névnapomon született Dóra.:) Aznap jöttem ki a kórházból. Milyen volt a szülésed?

Linda!
Ajtórángatás dettó…Hajhullás :(

Tina!
Hu..ez az étcsoki nagyon jól hangzik, meg a kisebb pohárral való összenyomás, na asszem holnap fánksütés lesz, ugyis maradt még egy adag élesztő. :lol:

Nózi!
Lehet, hogy a foga, de ki tudja…Almalé, persze beszámolok, holnap veszek Hipp-et ha kapok+ ha létezik, mert nem tudom. Bioalmának is utána nézek majd.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Melódia
El tudom képzelni milyen sok kacat volt a szobában. Tesómnál mikor takarítottunk még az ágy alatt tele volt régi, kövületes zsömlékkel. :shock: :lol:

Tina
Jok az ikonok :lol: Főleg a seggrepacsis :lol: :lol:

Timi
Tedd el a mérleget! Én még soha nem mértem Artit, csak az orvos szokta 2 hetente. Gondoltam rá az elején én is hogy majd kell a mérleg aztán mégsem vettünk.

Beuka
Sztem sincs jobb ellenanyag a tejcsinél! Jo a táblázat! Holnap beírom a 4 hós datokat. Jajj a multkor nem válaszoltam: én dec 10-én születtem.

Gesztenye
Boldog szülinapot!

Livi
Boldog névnapot.

Holnap oltás jajjjjj. :cry: Már megint ugy sajnálom, komolyan legalább annyira rossz, mintha én kapnám, vagy még rosszabb.

Jo éjt mindenkinek!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Beuka!


Születési súlyunk: 3570gr 54 cm, 4 hónapos 6240gr 62cm. Ez a táblázat nagyon klafa.

:)

Sue!

Nekem dec 9.-én volt meg utoljára. Nem foglalkozom vele inkább örülök, h nincs rá gondom. :lol: Én sokat felszedtem 80 kg voltam amikor szülni mentem, és 70kg mikor kijöttem. Most 75 kg vagyok. Szülés előtt 64 kg. Kissé sok. :( De amíg szoptatok addig nem szeretnék fogyizni. Kipróbáltam a homeópátis szert, de én azt mondom ehhez adottság kell. Nekem pont ma mondta a védőnő, h kezdhetem a gyümit tízóraira, és uzsira. A dr-nő már kb 1 hónappal ezelőtt mondta Nekem. Akkor úgy voltam vele, h még várok 1 hónapot. Engem sajna nem önt el úgy a tej. Reggel mindig van, ha Dodó átalussza az éjszakát. Egyébként visszatérve a hozzátápláláshoz védőnő-dr nő nincsenek egy véleményen :evil:

Tina!


Megpróbálok dóriról küldeni képet.



Livi!


Megpróbálom elhagyni a mérleget. Nehéz lesz, már úgy megszoktam. :( Csináltam vonalzót remélem sikerült, és látszani fog.



Mindenkinek jó éjszakát


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Tina!


Nem tuduk képet feltölteni. 640*480-as a legkisebb felbontás.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Csak adatok miatt jöttem (sajna), mivel a tejcsim eltűnt már megint :( Nagyon remélem, hogy ismét a ciklusom kavar be (35 napos volt és most is úgy számolom, hogy az előző gebasz 35 napja volt). Röhej, hogy még meg sem jött és már most ennyit szenvedünk :?
Benike még most sem alszik igazán, nem feltétlenül a kevés tejcsi miatt, de lehet :( A jobb mellemet fejem, mert az abszolúte nem kell Neki... Ahogy rendeződtek a "dolgaink" szeretnék újra jönni rendesen.

4 hós: 7920 gramm és kb. 68 cm
5 hós: 8440 gramm és kb. 70 cm


Timi!
Üdv köztünk! Van egy közös ismerősünk :wink: : a férjem. Majd priviben megírom, hogy ki is ő :D

Sok puszi Mindenkinek: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Edit!


A szülésem nagyon klafa volt. Hajnali 3-kor indultunk a kórházba, és 5:28-ra már kibújt a kiscsaj. Első szülésnél ez elég jó

:D A tiéd milyen volt?


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

BOCSÁNAT, hosszú lesz :oops: :oops:

Köszönöm a dicséreteket tábla ügyben :oops: :) már megérte megcsinálni :) természetesen várok minden javaslatot, kritikát, ötletet…

Anita lehet, hogy nem így akarta mondani a védőnénink, csak hülyén jött ki :?

Lívi tejgondok? :( jesszus mivel tömöd Nándit? Hatalmasat nőtt!
Tényleg én is elmulasztottam :oops: :oops: NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánok Neked!
Kép
Szerintem is élvezet a szopi. Mondjuk nálam azért is, mert Boti nem igazán szeret kézben, és szopikor legalább testközelben lehetek Vele.

Melinda örülök, hogy Benyó kezd angyalka lenni :) jaj NAGY NAGY DRUKK a tejcsihez!!!

Bea írd meg kérlek a születési adataitokat is, mert azt nem tudom :?

Edi csokító fánk :lol: én is azt gondolnám, hogy könnyebb útrakelni ha már nem szopizik annyit. Legalábbis már idősebb lesz egy ilyen hosszú autóúthoz.
Hogy álltok a szobákkal? Nekünk olyan kiütés, mint amit írtál a nyakán van. Szerintem befülled, de nem tudunk mást tenni, mint hintőporozzuk.
Mikor lesz az almaléivás? Minket is nagyon megnyugtat a figyelő :)

Melódia én komolyan néha amikor megtapintom Boti kukiját, tök kemény, bevallom, nekem is eszembe jutott, hogy olyan, mintha merevedése lenne, de gyorsan elhesegettem a gondolatot :shock: .
Nem tudom, hogy mit gondolt a védőnő! Úgy elsietett, (már ezt is a bicajról monda), hogy alig tudtam kérdezni tőle valamit.
Örülök, hogy teljesen jól vagytok! Remélem, hogy az anyatej megvéd minket :roll: (mármint Botit). Persze, megvárom a négy hós eredményt. Nekünk is még 3 hét múlva lesz.
Azért jó, hogy még van valamennyi tejed. Nálunk is még általában 2× (néha 3×)van éjjel szopi ( 1 és 5 körül) de már szinte ahogy bakapja a bimbót csukva van a szeme és „alva” eszik.

Timi üdv! Szerintem is el a mérleggel! Gratula a klafa szüléshez! Merre laksz? Jó a vonalzó!

Linda 12-én reggel indulunk (tőlünk kb 3 órányi út) nem tudom mikor érünk oda, de majd számot cserélünk!
Nekem is hullik, mint állat :(

Sue jaj, ne haragudj, hogy csak úgy kérdezés nélkül odaírtam :oops: :oops: :oops: természetesen, már át is írtam Zsuzsira! Még 1×BOCSI!!!
Igazatok van! Ha valaki megsértődik, akkor nem kell kikísérni! A ti pénzetek, a Ti döntésetek!
Már épp akartam kérdezni, hogy kinek nem jött még meg :)
Szerintem is front volt, vagy valami hasonló.

Gesztenye na akkor Barni már Londonban is járt :D arra a városra még 10 nap sem elég. Én alig merem odaadni az ujjamat neki, mert félek, hogy ahogy cuppog vele felkarcolja a körmöm az ínét, vagy a nyelvét :? (pedig általában csutkára van vágva) most már nem értem a székletét. Ma nem volt folyékony, viszont csak zöld volt :(
de köszi a tippet!

Tina drukkolok, Marvinnak, hogy kiválasszák :) a képeket nem kapjátok meg? Megkérdezhetem, hogyan csinálod neki a főzeléket? No igen a suli :( onnan sok csúnya dolgot lehet hazavinni. Épp most hallottam a hiradóban, hogy Bp-en már influenza járvány van :(
a párodnak, lehet, hogy egyidős (újabb) gyermeke és unokája lesz? :lol: (ne haragudj)

Nózi osztálytali :) jaj ne mondj már ilyeneket! Adsz nekem adatokat?

Hettie drukk az oltáshoz!


Kép
Kép
beuka
 
 


Ma szerintem is tuti front volt. Úgy telt el a délelőttünk, hogy 20 perc alvás, majd próba a megnyugtatásra, végül szopi, madj alvás 20 percig, sírás, nyűglődés...
1-kor kittettem a levegőre, és egyhuzamban 3 órát aludt. Este nem sírt csak "nyikorgott" :shock:

Sörösöknek ajánlom a Stella alkoholmentes változatát! nekem extra mennyiségű tejet csinált. (legalábbis én úgy gondolom annak köszönhettem :? )


Kép
Kép
beuka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?