Új privát üzeneted érkezett!

Anna is már jól van, úgy látszik két nap alatt lement a nátha!
Legalábbis eddig(kopp-kopp-kopp)!

Többieknek jobbulást!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu!
Babaprojecttel hol tartotok most?? Mennyit kell csúsznia időben, az ismert okok miatt??

Rólunk:
Levente javulgat. A savas bulla lement a füléről, nem lett bakteriális fertőzése. Már csak taxi szívás van és fülmelegítés.
szilbee
 
 


Szilbee: Sajnos igen, csúszunk. 6 hónapos diétát írtak elő, amit be is tudok tartani, mert még mindig szarul vagyok. Úgy beszéltek meg apával, hogy februárba elkezdjük újra, addig meg összeszedünk még egy kis lóvét is. Most az a legújabb, hogy lehet, hogy a végbélen vannak valami bolyhok és ők okozzák a problémát. Elkerülhetetlen lesz a végbéltürközés. De most még 2 hónapig azt ajánotta a doki, hogy szigorúan tartsam be a diétát
utána kezdjek el rendesen enni és ha rosszul leszek akkor irány a tükrözés és ami utána van. Hát, majd meglátjuk!
Te, hogy vagy? Már közeledik a vége.


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 

 
 

Sziasztok!

Csatlakozhatok a csapathoz? Az én kislányom (Dorina) is 2005. nyári baba.
Nagyon jó és hasznos dolgokat olvastam itt nálatok, hiszen egykorúak a gyerkőceink :D . Nekünk nincs a környezetünkben Dorinával egyidős kisgyerek, így most legalább tudok "hasonlítgatni".
Bocsi, ha tolakodó voltam...........

Sziasztok!

Kép
tikó
 
 


Sziasztok!

Most tudtam csak beugrani, még mindig nincs net otthon, lehet, hogy egy darabig nem is lesz...
Pénteken lesz 4 hete, hogy benn voltam a kórházban, már mensi is van :) 3 hónapot mondott a doki, hogy várnunk kell, egy már letelt :)
Remélem mindenki nagyon jól van, és ígérem, hogy amint a lehetőségeim engedik, tényleg beköttetjük megint a netet. Nagyon jó lenne veletek dumcsizni :lol:
puszi
Rita

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Tikó,
Szia :)

Jobbulást minden betegnek! Nati tavaly majd az egész őszt átprüszkölte, csorgott az orra. A karácsonyi tüszős mandula volt a hab a tortán. Remélem, idén azért jobb lesz. :?

Kajla,
Az ugrálóvár nálunk is nagy kedvenc :D
Így már jobban hangzik az ár. Majd írd le, miket csinálnak. Szakbarbár vagyok. :wink:

Ildikó,
Miért kapott antibigyót? Jobban van már?

Szilbee,
Mit jelent az, hogy taxi szívás? :oops: Gárgyulok. :roll:

Már két tanítványt is beüzemeltem. :D Egész jól haladok. Csak lesz majd, aki fedezi a lakás cirkósítását :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Taxi=Takony
szilbee
 
 


Szilbee :)
Nekem se esett le a taxi szó jelentése :oops: :mrgreen:

Örülök, hogy mindenki javulófélben, mi is. (remélem, kopp-kopp-kopp)

Hrk :)
Jaaj, sokat gondolok ám rátok, nagyon egy cipőben járunk :wink:
Drukk a netért!

tikó :)
Üdv itt. Nem tolakodsz, örülünk minden új vendégnek. Gyere sűrűn, mesélj sokat lánykádról, mit csinál, mit mond, mit nem mond, pelus-bili-wc, alvás, evés, bölcsi-nem bölcsi és bármi ami eszedbe jut, és szeretjük a fotókat is. (én legalábbis)

Pusz mindenkinek!!!
Csucsu :)
enyémapája sokat tudna mesélni a tükrözésről, minden évben mennie kellett a kontroll miatt. Most megszabadult ettől, 1 hét múlva kell mennie hasi UH+ mellkas rtg-re (kéretik szoritani mindenkinek) és ezután évenként lesz csak ez, gyakorlatilag letudja az évi tüdőszűrést is. A bélbolyhok azok jók ha vannak, az a gond, ha nincsenek, vagy egyéb probléma van velük. Drukkolok, hogy megoldódjon tükrözés nélkül is.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Nem tudom miért kell az antibiotikum!Itt minden doki ha kicsit piros a torka vagy lázas rögtön írják az antibiotikumot!
Már jobban van bár a szombati napunk katasztrófa volt.Már napok óta se éjjel se nappal nem sokat aludt így nagyon nyügi volt és lázas is és a torka is fájt!Még szívni kell az orrát de már sokkal jobban van és ami a legjobb,hogy nem volt étvágytalan.
Én is elkaptam de nekem inkább a torkom fáj.

Tikó!
Üvd!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Csak azért ab mert piros a torka?! Nem sok esélye van, hogy bakteriális legyen. :evil: Nati pocijának nagyon nem tetszett, amikor tavaly kapott. Simán ledarálta a bélflóráját, tovább tartott azt rendbetenni, mint az egész tüszős mandulát.

Szilbee,
:lol: Látványosan fejlődök vissza. :D

A lakás szétrombolása miatt Nati már egy hete nincs itthon. :( Meg Robi is csak épp, hogy beugrik. Jó lenne már visszatérni a rendes kerékvágásba, de az utazás előtt semmi esély.
Ma térden csúszkálva felnyaltam több óra alatt az egyik szobát. Még a falakat is le kellett törölgetni, a vésés olyan port hagyott. Amikor végeztem, akkor vettem észre, hogy az egyik ajtófélfa tetején ott ül púder finomságú por vagy 3 cm vastagon. Vagy fél napja azon filózok, hogy leszedjem, és kezdjem előröl a portalanítást, vagy hagyjam ott simán. Hű de komoly gondjaim vannak... :oops: :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Szinte mindig kap antibiot.Ő sem nagyon bírja ezért mindig kap napi 2ampulla Normaflore-t így most sem volt hasmenés.Ma elfogyott a gyogyi de még pár napot adom a Normaflore-t!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Milyen gyakran kap? Nati 1,5 éves volt, amikor először és utoljára kapott ab-t. Nekem már az sem tetszett, de tényleg rossz állapotban volt. Dokinénink, velem egyetértve nagyon óvatosan irogat fel gyógyszert. Igaz, többször is írt már fel ab-t, de mindig úgy, hogy várnom kellett pár napot, hogy rendeződik-e a helyzet, ami mindig meg is történt, így nem adtam. Vagy 3 napot azt biztosan kéri, hogy várjunk. Az egyetlen kivétel az a bizonyos decemberi mandula volt, ami elég látványos volt szerinte. Még mutatta is, hogy milyen jól láthatóak a tüszők, amiből én persze semmit sem láttam. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


tikó! Üdv köztünk, mesélj sokat a csajszidról!

Ildikó! Hát nem értem, miért kell mindig antiboót adni. Vani egyszer kapott 1 évesen, de már azt is bánom. Mondjuk én nem is viszem orvoshoz. A tanácsadáson kívül még csak 1x voltunk az orvosnál.

Szilbee! Már nincs sok hátra. Mesélj, hogy birod a nagy pocakot? Leventét kell emelgetni? Meg hogy áll hozzá, hogy nemsoká megérkezik a tesó?

hrk! Akkor már csak két hónap!
Minyu! Ti is annyit vártok?

Kajla! Vanessza trambulinozni szokott sógornőméknél, nagyon szereti.

Lorka! Porszívóval nem lehet megoldani? Akkor nem lesz újra minden poros, vagy nem? Egyébként mekkora lesz az átalakítás?

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Tikó!
Üdv! Tegyél fel képet a csajsziról! Mikor született pontosan?

Regina egyre többet beszél, hihetetlen, de mondatokat alkot a szavak első szótagjaival. Pl. Apa né ó jö haz.= apa 4órakkor jön haza. Apa, anya, Re egy csa= szóval mi egy család vagyunk! :lol: Annyira vicces ahogy magyaráz, szinkrontolmács lettem, mert a legtöbben (természetesen) nem értik, hogy mit mond! Remélem, lassan tényleg megtanulja a szavakat!

Betegeknek jobbulást!

Antibio: mandulaműtét előtt szinte minden hónapban kapott Regi, mert folyton beteg volt. Azóta szerencsére semmi!!!

Kép

Kép
kajla
 
 


Lorca!
Azért annyira gyakran nem kap!Az évben kapott februárban,májusban és most.Nekünk is van,hogy nem ír fel(most nyáron is volt)de gyakrabban írnak fel és mindegyik.Most nem is a mi dokink volt de ez is rögtön írta.
Én elviszem orvoshoz ha kezdődik a betegség.Most azért is vittem mert jött a hétvége és nyugodtabb vagyok ha látja egy orvos.
Fájlalaja a fogát is már alul az legutolsó kettő lassan kinn lesz mert hullámosat éreztem az ujjammal.

Jó éjt!

Kép
ildikó74
 
 


Tikó! :)
Kép

Patrisa!
Végül nem jöttetek errefelé augusztusban??

Tényleg nincs már sok hátra... max. 8 hét, de én úgy gondolom, hogy lehet kevesebb lesz majd... Elég hajtós napjaim vannak, kevés pihenéssel. Nagyon sokat keményedek, nagyon gyakran és sokkal erőteljesebben, mint Leventével. Ha több időm lenne magamra és a picire, akkor biztos másként lenne minden.
Levente még mindig nem foglalkozik vele, hogy kistesó lesz. Ő még mindig a kis világában él... most kezdett el kicsit nyitni, hogy bölcsibe került. olyan mint az apja... csak azzal foglalkozik, ami kézzelfogható...
Viszont olyan aranyos, amikor próbál megölelni (mostanában egyre gyakrabban) és nemigen sikerül neki. Többnyire párnának használja a pocakomat, amit mostanában már egyre nehezebben bírok cipelni. Még könnyen mozgok vele, de nap végére úgy görcsöl a hátam, hogy nem bírok, csak feküdni.
De hát azért számítottam arra, hogy második terhességnél, gyerek mellett nem lesz olyan felhőtlen, rózsaszín az élet, mint első várandóságnál... azért nem is írogattam róla eddig.
szilbee
 
 


Tico
üdv. köztünk, gyere gyakran és tegyél képeket!

Anna sem egy beteges gyerek és szerencsére a mi dokinénink is csak végszükségben ír ab-t. Néha tényleg többet árt, mint segít...

Anna egyre jobban szeereti a bölcsit, már várja reggel, hogy induljunk és gond nélkül viseli, hogy az új gyerekekkel ott vannak kicsit az anyukák. Szinte minden nap vmi új dallal, mondókával jön haza.
Mivel a délelőttöket egyedül töltöm itthon, így most végre átsuvickoltam a lakást. Hát, volt is mit :oops:

Az autótörés miatt el lett napolva a lakásátalakítás, pedig most jól tudnánk haladni vele...

Szombaton megyünk a Városligetbe. Anna teljesen be van sózva, hogy mennyi állat lesz az állatkertben. Remélem, az időjárás is kegyes lesz hozzánk!!!!

Patrisa
mekkora trambulinon ugrál? Anna mindig ki akarja próbálni, de én még nem mertem megengedni neki :oops:

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Patrisa,
A porszívónk nem bírta. Lehet, hogy úgy kinyírtam, hogy vehetünk újat. Jó 100m csövet raknak a falba, igaz, néhol duplán vagy triplán. Mindenhol duplán kell végigvágni a falat, hogy ki tudják közötte vésni. Na ott száll a púder. Amikor a szobában csinálta, kijött vagy negyed órára. Amikor kezdett leszállni a por, benéztem, hol is tart. Alig láttam a nyitott ablakig. :shock: Iszony. Konvektorok ki, radiátor be. A konyha extrán szétverve, hogy a víz be tudjon jönni a füriből.

Szilbee,
Nem egyszerű a pocakosodás tipegővel. :? Amikor megjön, kiveszitek Levit a bölcsiből egy időre? Nekem meg pont a második terhesség volt könnyebb, mert nem volt elég időm foglalkozni vele. :wink:
Mekkora most? Esedékes mostanában uh?

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Igen, kivesszük a bölcsiből vagy eleinte csak max. pár órára engedem el Leventét magam mellől. :lol: Szerencsére utána jön a karácsony, amikor egyébként sincs bölcsi.
Anyum is ajánlgatja, hogy majd elviszi Leventét játszóterezni, hogy tudjak a picivel is lenni, de én úgy vagyok vele, hogy én még többször szeretnék Leventével együtt lenni, hogy ne viselje meg annyira a trónfosztás.
Azt se tusom, hogy fogom nélküle kibírni a kórházban töltött napokat... :roll:
Holnap megyek / megyünk babalesre, akkor tudok majd mondani valamit, hogy milyen méretekkel bír a picúr. :)

Lakásfelújításnál nekünk is úgy tűnt, hogy kipurcan a porszívónk, de após valahogy kitakarította és meggyógyult. Lehet a tieteknek is csak annyi kell.

Szobatisztaság:
El is felejtettem mondani, hogy Levente időközben nappalra teljesen szobatiszta lett. Szépen összevárja a pisit és nem 20-30 alkalommal ül a bilire, hanem csak 4-5-ször. Ha végre megcsinálja az asztalos az ágyát, akkor kipróbáljuk az éjszakai pelus elhagyását is.

Bölcsi:
Levente is nagyon megszerette. Pont a legrosszabbkor kellett abbahagynunk... :?
szilbee
 
 


Kajla! Az én lányom beszédfejlődése is igen nagyot lépett előre. Mindent kimond (néha a mássalhangzókat felcseréli, pl: csöpp helyett azt mondja pöcs), és egész hosszú mondatokat alkot. Magáról már nem úgy beszél, hogy baba, hanem "én húz" - én húzom le a wc-t. Ragokat még nem használ, de a szavakat szépen sorbateszi egymás után. Olyan furcsa még! :lol:

Szilbee! Elfelejtettem volna mondani? :oops: Hát voltunk aug. végén, de akkor telepítették újra a gépet, és utána nem sikerült a netet visszatenni, így nem tudtam szólni nektek, hogy megyünk. Sajnálom, mert jó lett volna összefutni. Végül a vasútállomás közelébe találtunk egy jó kis játszóteret, és ott vártuk meg apát.
Grat a szobatisztasághoz!

Roberta! Ez egy elég nagy trambulin, két személyes. Hát én is féltem először ráengedni, de hát látta a nagyobbakat és menni akart. Azért mindig ott állok mellette, nehogy leessen.
Csináljatok képeket az állatkertről!!! Mi is akartunk menni nyáron, csak nem jött össze. :(

Kép
patrisa
 
 


Szilbee,
Gratuláció a szobatisztasághoz! Jól haldtok :)
Ha anyukád felajánlotta, szerintem fogadd el a játszóterezést. Nekem bejött. Így ha nem is te, de lesz valaki, akinek a figyelme 100%-ban rá irányul. Persze csak akkor, ha egyébként is anyudhoz van szokva. Ha nyugiban el tudod látni a picit, akkor Leventével is jobban tudsz foglalkozni. A legjobb, ha mondjuk a szoptatás idején leviszi. Natit alig lehetett olyankor levakarni rólam, mindig odaült az ölembe ő is. A picinek is jár egy kis magánanya :)
A kórházat Nati meglepően jól viselte. Sőt, az első valódi, azaz nem két szavas mondata is az volt, hogy Ata (=ő) szereti Szaszát. :oops: :D
Remélem, hogy meggyógyul a porszívónk. Robim nagyon csúnyán nézett rám, hogy egyáltalán gyilkoltam ezzel a porral, meg csak pár éve vettük.

Patrisa,
Szavak :D Natinak csak olyan félrehallott szavai voltak. Pl a fakanál az fasza. :wink: Nem értette, miért röhögtünk fel hagosan a szomszéddal minden egyes alkalommal, amikor megkérdeztük, hogy mi az. :lol:
Egyedül szokott ugrálni a trambulinon? Nem olyan régen olvastam a Kismamában (?), hogy ha többen is ugrálnak rajta, a sérülésveszély nagyon nagy. A cikkben szereplő kislánynak attól volt kompressziós csonttörése, hogy simán csak ugrált a nagyobbakkal.

Holnap jön lakásszétverő pasim, és ha szerencsém van, estére lesz melegvíz a konyhában. Várom már a jó kis mosogatásokat. :? Nem szeretek hideg vízben pepecselni, de a füriben sem mosogatni. Így csak szendvicseket eszek. De végülis jobb, mint a mosogatás. :roll: Egy kis fűtés sem ártana. Itt csücsülök egy Sherpa hegymászó puliban, és fázok. :shock:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorka! A trambulinon csak úgy mer ugrálni, ha az unokatesói lejönnek róla. Fél, ha nem ő irányítja a rugózást, mer a kezem is fogja közben. Szóval így nem lehet baj.
Akkor jó, ha másnak is vannak ilyen vicces szavai.

Jaj, kérdezni akartam már régebben is, hogy Ti mivel fürdetitek a kicsiket? Habfürdő, vagy tusfürdő? Mi a Gabi fürdetőt használjuk, de mivel már jó ideje zuhanyozik, így az nem túl jó. Meg az illatát is unjuk már. :?

Kép
patrisa
 
 


Patrisa,
Úgy látszik, méretei ellenére akkor jól működik Vani veszélyérzékelője. Ezt Natiról azért nem merném elmondani. :? Sérülés még nem volt ugyan, de bátrabb, mint ahogy kéne vagy pontosabban amennyire szeretném.

Mi J&J fürdetőt használunk tusfürdőként, olyan 1-1,5 éve. Addig a gyógyszertári volt. Semleges az illata, ami nekem fontos, mert nagyon tud irritálni az erős szag. Tust azt nem tűri, csak vész esetén. Így arra kevésbé próbáltuk.

Kép KépKép
lorca
 
 



Jó reggelt!

Köszönjük a gratulációkat! :)

Fürdető:
Mi is Gabit-t használunk, mert Levente bőre allergizál a J&J-re. :?

Dobok már néhány képet, hogy legyen mit nézegetni!! :)

Kép

Citromfacsarás...
Kép

Kérek még!
Kép
szilbee
 
 


Patrisa
mi baby love(dm-es) fürdetöt,sampont használunk kisbaba kora óta....zuhanyzás nálunk sem menö :?

Kép
Kép
ritago
 
 


Megjöttünk uh-ról.

Uh:
Minden ok! Óriás csemeténk lesz.
BPD: 87 mm
THQ: 95 mm
Femur: 64 mm
Mindene jól műxik!
:)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Mi is Gabit használunk de Mirtill azzal zuhanyzik.A szappanmentes fürdetőt használtuk.

Szilbee!
Mirtillnek a 32.heti uh-n 88mm volt a BPD.A többire nem emlékszem de majd megnézem.Ő súlyra nem volt olyan nagy 3310gr de a fejkörfogata elég nagy volt 35cm.Arra emlékszem,hogy 38hetesen 98mm volt a BPD-je és azt mondta a doki,hogy nem vszínű,hogy ki fog férni a feje alul.

Már alakul a takony mára Apa lett beteg!

Mirtill sajna nem félrehallott szavai vannak.Még májusban hallotta anyósomtól a faszát és azóta sem felejti el.Nincs olyan nap,hogy ne mondaná.És most a legújabb a hülye.Ha vmi nem sikerül neki odavágja a földhöz és mondja,hogy hülye.
És mostanában nagyon rossz.Olyan jó gyerek volt és most rá sem lehet ismerni.Nme fogad szót ha szólok vmiért azért is csinálja,mindig ellenkezik,visszafelesel.Nem tudom mitévő legyek.Azért rossz ez mert egyáltalán nem ilyen volt és soha nem volt ilyen gondom.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Bocs a hibákért de itt duruzsol mellettem és nem tudok odafigyelni!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!!!

Hát akkor írok pár dolgot a csajsziról:
Acélos Dorinának hívják (de ő saját magát Tikónak, ezért ez a "fedőnevem" :lol: ). 2005.06.06-án született a Kútvölgyi kórházban Budapesten (Pilisvörösváron lakunk), 3250 grammal és 55 centivel. 2 hónapos koráig szopott utána tápszert kapott.
1 évesen 8400 g és 73cm, 2 évesen 10690g és 88 cm.
Nagyon cumis a kisasszony, éjszaka 4 cumi van forgalomban :shock: . Augusztus eleje óta foglalkoztatja a bili téma, nagyon ügyesen használja és a napokban már a wc-re is ráült pisilni :D . Éjszaka és a délutáni alvásnál még van pelusa meg ha hosszabb időre megyünk valahova. Egyébként rettentően rossz evő, alig van 3-4 kaja amit megeszik :cry: ! Ha van közületek valaki aki hasonló cipőben jár , szívesen tapasztalatot cserélnék vele!!! A beszéd az nem az erőssége általában csak én értem a mit mond.
Nagy vonalakban leírtam Doinát és képet is teszek fel mindjárt csak még kicsinyíteni kell őket.

Addig is mindenkinek további szép napot :D !!!
Jövök még.... :wink:

Kép
tikó
 
 


Kép Dorina, Apa és Én
Kép
Kép
Kép
Kép

Hát Ő az én kislányom :D
Üdv.:Veronika

Kép
tikó
 
 


Tikó!
Az én lányom rossz evő,sokat küzdöttünk.Most pár hónapja magához képest jól eszik igaz így is csak 11kg.

Jók a képek!

Kép
ildikó74
 
 


Tikó,
Nagyon szép a kis Dorina. :D A somlói azért benne van a 3-4 kedvencben? :D

Ildikó,
A bölcsibe most ment vissza, ugye? Mert ilyenkor sokszor így "sértődnek meg".
Nati most a felújítás miatt anyósnál van, kedden, amikor elhozta, mert mentünk Ringatóra elég szeleburdin viselkedett ő is. Nem fogta a kezem séta közben, majdhogynem hisztizett hazafelé. Ugyanígy viselkedett, amikor kórházban voltam. Nem volt féltékeny Szabira, hanem így fejezte ki, hogy valami nem a legjobb. Persze ettől még nem tudom, mi a megoldás. :roll: Nálunk elmúlt.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok! Vanessza nemrég kezte a hisztizést. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, hasra vágja magát. Nem valami szívderítő, de nem foglalkozok vele, így gyorsan abbahagyja.

Képzeljétek, mi a bilit már nem is használjuk. Csak a wc-be hajlandó végezni a dolgát. Ez rendszerint akkor van, mikor épp főzök, nudlit szaggatok. :? Na, de kezdem megszokni. :wink:

Most nem leszek egy hétig, mert elutazunk a hegyekbe Sátoraljaújhely környékére. Remélem nem lesz nagyon hideg!

Kellemes hétvégét és jövő hetet mindenkinek!!!

Sziasztok!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícsérő szavakat Dorináról!!


Ildikó74

Mirtill kap valami vitamin az étvágyára? Én adom Dorinának a vitacolan-t, de ettől sem javul... :cry:

Lorka

A somlóit nem nagyon szereti mert édes. Az én lányom egy különleges csodabogár mert az édes ételeket nem nagyon eszi ( a csoki az más :lol: de én azt nem igazán nevezném ételnek), szóval ő inkább a sós kajákat eszi, pl.:inkább pogácsa mint kakaóscsiga stb...
Amit megeszik az a virsli, nokedli üresen, tészta üresen és talán a bundás kenyér. Húst, kenyeret egyáltalán nem eszik. Esetleg még a paradicsomot és az uborkát nyersen+reggel-este kakaót iszik.

Valakinek valami ötlet :?:

Kép
tikó
 
 


Ja és még valami!! Van nagy cumis gyerkőc a csapatban?? Szerintetek mikor kezdjem leszoktatni? Hogyan kezdjem el?


Bár ezen a képen csak bohóckodik, de tényleg nagyon szereti!

Kép

Kép
tikó
 
 


Tikó: Anna is szereti a cumit, bár én csak az alváshoz adom neki. Reggel mikor felkell eldugom, és akkor veszem elő amikor aludni megyünk.Igen, ezen már én is gondolkodtam, hogy mikor kellene leszoktatni. Nagyon édes a kislányod! Annám nem rossz evő, hál'isten mindent megeszik és mégis csak 11,3kg. Bár, iszonyatosan mozgékony, mi csak duracell nyuszinak hívjuk. Állandóan rohángálni kell utána, nem ismeri a séta fogalmát. Nagyon észnél kell lennünk, mert pillanatok alatt eltűnik a szemünk elől.Úgy irigylem azokat az anyukákat akik mellett ott sétálnak a gyerkőcök.Mi meg...... én rohanok a gyerek után! Remélem majd kinövi.


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Tikó :) Na, akkor több szempontból is kezet foghatunk. Egyrészt Nándor is iszonyatosan rossz evő, kb 6 féle kaját hajlandó megenni. Most, hogy bölcsis lett, ott a gyümölcsön és kekeszen kivül semmit nem nagyon eszik :oops: :? Egyelőre nem nagyon tudok mit csinálni. Amig itthon voltunk, próbálkoztam, hogy nem főzök neki külön, nem azt a 6 félét adom, hanem "eszed, nem eszed, nem kapsz mást..." de enkább koplalt és kivárta az esti tejet. Azt meg még nem mertem elhagyni... éN 2 nap után teljesen kikészültem így Nándor fölénmyes győzelmet aratott, azóta estére és hétvégére csinálunk olyat, amit szeret... (mert ugye túrógombóc, derelye, palacsinta, sültkrupli, bundáskenyér vagy raviolli ritkán van a bölcsiben. :roll: ) Nem nagyon tudok mit tanácsolni. Húst én úgy szoktam adni neki, hogy a főtt húst megdarálom és a palacsinta tésztába belesütöm, ill a raviolliban talán van kis husi, de az minimális...
Másrészt Nándi is cumis, bár rá kellett jöjjek, hogy ez a mi töketlenségünk miatt van, mert mostmár a bölcsiben egész nap nem cumizik, alváshoz sem kell neki, itthon meg egész nap a szájában lógna. Minap próbáltuk neki beadni, hogy elvitte a kutya, mert eldobta a cumit (ha dühös, eldobja), és olyan nagy sirás-rivás lett belőle, tényleg a kutya lett a bűnös :oops: , így kerestünk neki egyet. Én most úgy döntöttem, hogy karácsony után eltesszük...

Csucsu :)
Nándival kb 2 hónapja lehet rendesen sétálni, de néha még most is "begőzöl" és menne a saját feje után. Ilyenkor sajnálom, hogy nincs nálam valami póráz :mrgreen: Szóval valószinűleg Anna is kinövi majd.

fürcsihez mi is a Gabit használjuk néhanap még gyógyszertárit is, mert Nándinak nagyon érzékeny a bőre.

Szilbee :)
Szobatisztasághoz és bébike méreteihez is grat :)

Csúnya szavaról: sajnos én néha elkottyintom magam, igy Nándi már rendeletetésszerűen használja a "basszus'" és az "Isten fáját" kifejezéseket, néha nem rendeltetésszerűen is (minap a bölcsiből jövet eldobta a vizespalackját, amiből jócskán kifolyt, ráa ruhájára, mire én ugye: basszus, innentől kezudve végig az utcán jóóóó hangosan vigyorogva mondta: basszus, basszus, nekem meg pesrze égett a képemről a bőr...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Cumi :lol:
A húgom 5 éves lánya még cumizik :shock: .na az durva már.próbálkoztak sok mindennel,de lehet,nem elég következetesek.Nem tudom.
De két-három évesen még ok,nem?Leonie sosem akart cumizni,pedig mikor kisbaba volt tukmáltuk rá,mert sokat sírt és nehéz volt megnyugtatni cumi nélkül...bokákolt a cumitol.
most meg mikor húgoméknál voltunk lopta a nagylánytól a cumit,de csak úgy játékból :lol:

evés:
Léni sem egy jó evö sajnos.Igaz a húst azt viszont szereti.Vagy mondhatjuk ugy is,hogy majdnem csak a húst szereti.tészta,rizs,egy kis krumpli..de zöldségféle nem nagyon megy neki egy két kivétellel(borso,kukorica)ez van.palacsintát nem szereti,semmi olyan dolgot,amiben egyáltalán nincs hús.Kedvence a bolognai spagetti meg a csirke.

tikó
naggyon aranyos a kislányod! :D

tegnapi nagy esemény:Léni kapott egy székes bilit,mert bemagyarázta nekünk,hogy a másik bilitöl fáj a lába,ha ráül :? hát most ül a bilin,ül,de eddig még nem jött semmi.Viszont ahogy beleültettem a kádba utána,már mondta,hogy jön a pisi..Feladom...olyan jó az a pelus :wink:

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Mirtill nem jár bölcsibe.Játszócsoportba szoktunk járni de ott vagyok vele.
Szerintem ez már a dackorszak,feszegeti a határokat de úgyis én vagyok az erősebb! :)
Viszont ez a csúnya beszéd kiakaszt.Ma fél délelőtt hülyézett.Nem figyelek rá de biztos látja,hogy idegesít és azért is csinálja.Ha vmiért rászólunk direkt csinálja és közben nézi a reakciónkat.
A múltkor elmondtam ezerszer,hogy nem mehet a pocsolyába és azért is.A végén ráütöttem utána kb.1órát kerülte a vizet aztán megint belement de úgy,hogy térdig vizes lett.Ráadásul röhögött a képembe és nyújtotta a kezét,hogy üssek rá.Annyira felidegesített,hogy pofon csaptam.Azóta nem megy a pocsolyába.Tudom nem szabadna ráütni de a szép szó nem használ és a kézreverés sem hatja meg.

Tikó!
Én a Béres cseppet adtam neki.1üveggel megivott és azóta eszik rendesen.Most a Vitacolant adom neki de azért,hogy ne legyen beteg.Erre rögtön beteg lett! :twisted:
Amikor szedte a Bérest 1hónap altt hízott 1kg-t.
És azóta eszik rendesen amióta nem idegesítem magam azon,hogy nem eszik!
Most már nem izgat ha nem eszik és azóta eszik!
Ez a gyerek! :D

Mirtill szerencsére nem cumizott soha így ezzel nincs gondunk!

Mi sem haladunk semmit a szobatisztaság felé de nem is erőltetem.Talán majd tavasszal sikerül!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ildikó!
van gumicsizmája Mirtillnek?Léni gumicsizmával be mehet a pocsolyába,nagyon élvezi,viszont a "rendes" cipöjével nem.Ezt elmagyaráztam neki és megérti...
Pofon :? ..nem vagyok a híve...

Kép
Kép
ritago
 
 


Ritago!

Tudja,hogy gumicsizmával belemehet és rendes cipővel nem és csakazért is belemegy!
Én sem vagyok híve a verésnek de ennek ellenére néha odacsapok!
Nem agyonverem de néha egy-egy pofon elcsattan.
Tudom ezt sokan elítélik de másképp nem megy!

Kép
ildikó74
 
 


Ildiko :)
Ez már bizony dackorszak, és csak örülhetsz, hogy eddig kihúzta. Nándi is rengetegszer dacol, durcás és csakazértis dobál, pedig rászólunk.
Verésnek én sem vagyok hive, viszont azt vallom, hogy nem szabad a gyereknek mindent megengedni, igenis kordában kell tartani. Van , akinél bejön az, hogy rászólnak hangosan, van akinél nem. Bizony nálunk is befigyel egy-egy "makarenkói", én sem vagyok büszke rá, viszont az is tény, hogy utána tud rendesen viselkedni.
Sajnos nálunk az sem hatásos a hisztinél, ha otthagyjuk, mert volt, hogy 40 percig üvöltött, a végén ,ár szerintem ő maga sem tudta, hogy miért. Ekkor bevezettünk a "time-out" módszert, 2 percre becsuktuk a szobába. Ennek is volt foganatja...egy darabig később viszont annyira felhúzta magát már azon, hogy be kell mennie büntibe, hogy már azon volt a hiszti, üvöltés, csapkodás, rúgdosás.
Nah, szóval ezzel csak annyit akartam irni, hogy tényleg nem megverni kell a gyereket (nem hiszem, hogy itt valaki is ezt tenné), de ha szép szóval, türelemmel, ezerszer elmondással nem megy, akkor is valahogy meg kell regulázni.

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csucsu

Dorina is csak alváshoz használja a cumit de akkor egy a szájában, egy a kezében a másik kettő a pelenkázón és ha kell kiszolgálja magát. Annának milyen cumija van? Mi AVENT cumit használunk és nem vagyok benne biztos, hogy nem ettől a fajta cumitól állnak ki egy kicsit a fogai. Na nem kapa fogra gondolok, hanem a felső szájpadlása kicsit előrébb áll (szerintem) és rés van elől az első 4 foga között. Állítólag nem észrevehető és lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot.

Minyu

Nándornál sem lehet egyszerű dolog az evés :?. Dorina van, hogy délután 3-ig egy falatot sem eszik és nem is iszik. Úgy megy aludni délután (általában 1-3-ig), hogy tulajdonképpen éhgyomorra van. Utána eszik valamicskét majd este egy virslit magába gyűr, persze kenyér nélkül.

Ildikó

Lehet, hogy kipróbáljuk mi is a Béres cseppet. Ez az a Béres csepp amit felnőttek is szednek csak más adagolással, vagy ez a Béres VitaKid? Muszály lesz valamit kitalálnom mert ezt a 'nemevést' már rossz nézni. Mindíg olyan érzésem van, hogy éhes, pedig ha az lenne gondolom enne...... :(


Na, késő van, nem panaszkodom tovább.
Mindenkinek nyugodt éjszakát!!!
Sziasztok!

Kép
tikó
 
 


Tiko: NUK-os cumink van, állítólag ez fogszabályozós. Annának is szünet van az első kettő között, de sajna ez a férjem"öröksége" az egész Szili klánnak 5 perc szünet van az első fogaik között.

Fegyelmezés: Hát, igen ha elfogy a türelem. Én is rászoktam csapni a fenekére amikor már 150* elmondok valamit, és csak azért se úgy csinálja. A pláne benne, hogy utána felháborodva megy az apjához, hogy "anya, rácsapott Anna baba fenekére!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Evés: szerencsére nem panaszkodhatok rá mostanában. Szinte mindent megeszik, kedvencek a tésztafélék husival, meg a levesek. Imádja a répát, krumplit, karalábét(még nyersen is).

Én nemrég elkezdtem adni neki a Forever L.P. "Kids" vitamintablettáját, nagyon szereti, mert állatfigurás. És ha kicsit köhög vagy bármilyen más tünet mutat a betegségre, azonnal Echinacin szirupot itatok vele. És lekopogjam, régen volt beteg!
Mandulaműtét előtt meg mindig beteg volt! :evil:

Nálunk nincs cumi, de szopizza a hüvelykujját elalváshoz. Próbáltam már leszoktatni róla, de nem megy!

Csúnya szavak: a férjem vezetés közben többször káromkodik, de már sikerült elérnem, hogy alkalmazza a "mazsola" kifejezést a kedves kezdő vezetőkre. Néha anyáz, de akkor Regi is csak annyit mond, hogy "anya" :lol:
Gondolom, majd a bölcsiben kiokosítják a kollégák! :lol:

Kép
kajla
 
 


Hajaj! A hozzászólásokat olvasva egyre rosszabb anyának éreztem magam... :cry:
Anna a leírtakhoz képest egy angyal, de én így is kiakadok néha. Hiszti esetén (ami nálunk igen ritka) már automatikusan bemegy a szobájába, sír kb 2-3 percet, aztán kijön, kér egy zsepit, letörli a könnyeit és közli, hogy "befejeztem". Ezt már olyan tökélyre fjlesztettük, hogy ha az utcán jön rá, akkor lemarad tőlem egy kicsit, megáll, kisírja magát, jön a zsepiért.... :lol:

Kaja fronton szintén profi, szinte bármit megeszik. Eddig 2 kaja volt a böliben, amit nem kért: sütőtökfőzelék (simán a sütőtököt szereti) ill. a sóska, ami a dada elmondása szerint is túl savanyúra sikerült. A virslit ő is kenyér nélkül eszi, pici mustárral, viszont egyébként eszik kenyeret is.

Csúnya szavakat szerencsére még nem használja, talán egyszer mondott vmit, de nem kommentáltuk, így nem tartotta érdekesnek.

Cumi: MAM rágókást szeretjük, mostanában ő is eléggé rákapott, viszont én úgy látom, hogy jön a 19-20. fogacska, így hagyom néha rágódni!! Normál esetben ő is csak alváshoz használja. Nálunk bevált, hogy mikor cumival a szájában beszélt, akkor úgy csináltunk, mintha nem értenénk. Most már automatikusan kiveszi a szájából ha mondandója van (szinte folyamatosan beszél :lol: ).

Állatkertben szuper időnk volt, de a fényképezőnk (vagy az akkuk) megadta magát, így sajna elég kevés képünk lett, de mindjárt teszek fel néhányat...

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Tikó!
Igen ez a a Béres csepp.10-20kg között napi 2*5cseppet kell adni és mellé C-vitamint.Én a Cebiont használtam 5-5cseppet adtam.

Szerencsére most jól eszik remélem így is marad.Pedig beteg is volt és jön a két leghátsó foga.Olyankor nem eszik semmit de most igen.Arra gondoltam,hogy eddig azért nem evett mert látta,hogy idegesít és csakazért is csinálta(mint sokmindent mostanában)de amióta nem törődök vele eszik rendesen.
Remélem így lesz a csúnya beszéddel is.A fasza és a hülye a sláger.Igaz többet nem tud szerencsére de biztosan elhall pár dolgot a játszón,bölcsiben.

Minyu!
Teljesen egyetértek Veled mindenben!

Nálunk az alváshoz a "kezezés"kell.Oda kell feküdni mellé és simogatja a karomat addig amíg el nem alszik.
Soha nem cumizott és az ujját sem szopta.

Hiszti:
Előre bejelenti,hogy hisztizek,leülök a földre.
Nem foglalkozunk vele így hamar abbamarad.
Nem is hisztizik sokat inkább az akaszt ki,hogy ha vmiért szólunk,hogy nem szabad annál inkább csinálja.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Roberta!
Tök jók a képek! Nagyon klassz ez az állatkert. :D

Hiszti!
Mikor makacskodik akkor jön elő vagy mikor fáradt és nem sikerül valami neki, akkor borul ki a bili, de szerintem még nem mutatta ki igazán a foga fehérjét... :roll:

Kaja:
Vannak kedvencek, de most a takonykór miatt sokkal kevesebbet eszik.
Ha valami nem ízlik neki és teszek rá tejfölt, akkor zokszó nélkül megeszi azt is. Sajna ezt nem mindenre tehetem... pl. édes kajára nem, de azzal nincs is gond. Viszont nagyon leveses. Imádja az almát, banánt, szőlőt, joghurtot, a tésztás kajákat, de a paprikát, paradicsomot és egyéb zöldségeket nem díjazza...
Az a baj, hogy a sötét gyümölcsöket sem szereti (pedig a vas és a vamegkötők miatt jó lenne). A húst is néha falja, néha pedig kiválogatja. Mondjuk ezzel néha mi felnőtek is így vagyunk... nem mindig kívánunk húsosat... de azért csak jó lenne, ha több vöröshúst vinne be a szervezetébe.

Cumi:
Szerencsére 11 hónapos kora óta nem tűri meg a szájában. Egy ideig ette a hüvelykujját, de csak míg fogzott. Szóval ez így a mi életünkből kimaradt.

Alvás:
Nem igazán örül neki, ha elalvás előtt simizzük... stb. Pedig olyan jó lenne néha álomba simogatni, de olyankor mindig kiküld a szobájából és közli, hogy "Ámpá kapcsold be" = A lámpát kapcsold le!

Csúnya szavak:
Mivel még csak kevés szót mond, így ezzel még nincs gondunk, pedig apja néha mond olyanokat... :roll:

Nekem leginkább azzal van gondom, hogy nagyon szelektíven hall.. csak arról vesz tudomást, amiről ő akar... egyébként minden bonyolult utasítást megért, de csak akkor csinálja meg, ha ő is akarja. :roll: Igazi pasi!!
Ja és legnagyobb bánatomra csak este lehet vele mesét olvasni... pontosabban azt is inkább csak tőlünk szereti hallgatni, pedig eleinte nagyon szeretett velünk képeskönyvet nézegeteni / olvasgatni.
szilbee
 
 


:?: Lányok!
Ki milyen immunerősítőt használ?
szilbee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?