Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gesztenye! Örülök, hogy már nem kell annyiszor kelni! Csak így tovább!!

Bujka Beni lassan elindul négykézláb, és akkor lesz nemulass… :? lehet, hogy neki elég ez a mennyiség kajából nem? Majd a mérésnél kiderül, lehet, hogy hamar megszívja magát. Kórház, tűpárna :( jaj szegénykék :(
Hogy hogy nődokinál voltál? Citológia?
Ne mondd, hogy dög vagy! Nem csoda, ha örülsz, annak ha alszik legalább egy fél órát! Neked is kell egy kis pihenés, vagy munka.
2004 augusztus óta.. anyukám mindig azt mondja, meglátom, lesz majd, hogy kicsit el akarok majd menni itthonról…

Dorka! Jaj ne haragudj, NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!
Útlevél, tök jó, hogy elektronikusan lehet időpontot kérni! Mi majd nyáron csináltatunk Neki, Nektek már kellett Erdélyhez, ugye?
Nem volt még ilyen nagy bukásunk, úgyhogy csak egy pelenkát rakok mindig a feje alá 4-be hajtva. (+ egy lepedő van, és a matrac huzata) Most minden olyan lett, ki kellett szárítani a kókuszmatracot is.
Mi lett végül a kivizsgálások eredménye??

Livi mi az orvosunk javaslatára beadattuk az agyhártyagyuszi ellenit (első részét már 2,5 hósan, még egy kell 4,5 hósan).
Nos amit nem vennék meg megint: babaolló, harisnya,
Szép gyarapodás! Gömb :lol: láz :(

Jadey! Jaj szegény :( én ezért nem vágok bele, tuti nem sikerülne, de szerintem Te ne add fel!!

Tina! ingyentápi :D drukk a be nem lázasodáshoz!

Hettie! aha láttam! Lassan el is kellene menni, de lehet, hogy már nem is fogadják el a félévemet, nem tudom :?
hetente 300 gr! Az igen! Engem is mindig fiatalabbnak néznek. Én 26 vagyok, Te?

Kata! akkor a csajok is fújják már kívülről az angol nemzeti 11 játékosainak neveit :lol:
na lányoknál még érdekesebb lehet vizeletmintát venni! :?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Beuka

Én is 26 vagyok. :) Melyik hónap, nap?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Nem akartam képekkel bombázni a topicot, de nem bírtam kihagyni:

Kép

Kép

Kép

Nyugodt éjszakát mindenkinek!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 

 
 

Hettie, most láttam, hogy írtál, én szept.22. Te?

Most már tényleg megyek :wink:

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Beuka
Nyugodtan bombázz minket Botika fotóival :lol: Nagyon aranyos ahogy felfújja a pofiját.Nincs is neki igazi cumija,elég az újja is?
Utolsó kép:izi rájder öcsém :wink: még a gázt is huzza :lol:

Gyugyo vagy Gyurma vagy melyiket akarod?
Kiváncsi lennék egy apás receptre,én már írtam egyet :wink:

Jadey
Fánk :( nem egyszerű,valamikor nekem sem sikerül.Legközelebb jobb lesz,addig meg egyél tecsósat vagy anyósodét.

Timi
Neked meg drukkolok a fánkhoz:van remény :wink:
Laura jővő héten kapja a 4 hós oltást,neki sem volt probléma utána egyszersem.

Livi
Gömb Nándika :lol: :D :lol: Mi egy csomó jó dolgot kaptunk ajándékba és azokból mindent használtunk,használunk.Nem sok mindent kellet vásárolnom.
Cumisüvegből viszont 3 van, abból csak egyet használtunk még nagyon az elején amikor kellet a pótlás,de akkor sem tudom minek kellett 3 ? :roll:
Pörgő-forgó:2 hónaposan mikor felhúztam először :sírt,ma már kacarászik.
Oltás:én majd 1 évesen fogom beoltatni.

Hetti
Laurának nincs zöld pötyi az oltásába.Hát nem mondom jó súlyban van Arti :wink:

Kata
Vettem tegnap Plus-os pelust :jónak tűnik de sajna ez is nagy ott az ülepénél.A 3-6 kg-ig az meg már épp hogy összeér a derekán,köztes meg nincs :cry: Vettem még Plus-os törlőkendőt is ami 499 ft volt ,80 darabos,szerintem az is jó.
Nem hiszem hogy a liszt miatt nem lett jó az élesztőd,ljó volt még neki a szavatossága?
Írtam egy receptet a topikba, mert még senki nem írt :wink:
Lehet leírom oda mégegyszer az élesztős trükköt.

Ma Laura is bukott,miután kijátszottuk magunkat reggeli után betettem az ágyikójába hason,mert már olyanok voltak a szemei,azt hittem aludni akar .Le is csukodtak a szemei.Kimentem leszőrőzni a lábam(fájt :? )közben azért hallgatóztam,nagy kacarászások szűrődtek ki :shock: bementem :hát ez a drága fekvőtámasz pozícíóba nézegelődőtt,alatta a nagy bukta,meg a fején sőt még az orrából is folyt szerintem.Letörölgettem ,kicseréltem a pelust a feje alatt,megfordítottam és még egy fél órát ébren volt ,bambulta a pörgő-forgót :lol:

Szóval írtam a receptes topikunkba,írjatok ti is :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda és kedves Topiklalók!!

Ott figyel egy receptem a recept topikba!! :lol:

de ez is édeség...

8)
Vendég
 


Sziasztok!
Boróka, nagyon jó volt az úszás! Gyertek ti is szerdán! Mi nem voltunk bemutatáson, mert kicsit kavarva kerültünk ide, tudod Siófokon kezdtünk egy egy alkalommal és most először fizettük be az egész hónapot, mert itt csak úgy lehet. Remélem jöttök! Teszek majd fel képet a merülésről! Ja és BOLDOG NÉVNAPOT!

Daubneres Charlott, jelenleg 3 szeletet emésztek :) Apának az volt a szülinapi tortája, tegnap este két szeletet ettem és reggelire is lecsusszant egy. Lehet, hogy elhamarkodott volt tegnap ünnepélyesen bejelentenem minden jelenlévőnek - jellemző- hogy a súlyom újra 7essel kezdődik és nem 8assal :) :) ) Nem vagyok komplett! (Az volt még szép amikor azt jelentettem be, hogy a súlyom újra 2 jegyű :) :) :) ) A muri jelentem jól sikerült, rendeltem 2 maki tálat nyamnyam, aki jó sushit akar enni, www.ilovesushi.hu isteni! Kb. 3000 forint volt 36 maki és tök színvonalas előétel volt a zöldséges pulykás rizottóm elé. :) :)

BOLDOG SZÜLINAPOT A KÉT MOST ÜNNEPELT VÍZÖNTŐNEK!

Edi, beindult a szopi? Olyan kiváncsi vagyok! Szurkoltam!

Megyek, mert felébredni készül a mókuskám. Ideszurrintom az egyik kedvenc múlt havi képemet róla, amit a tesóm kicsit felturbózott. Ilyen morcosan tud nézni, ha valami nem teccik neki, a kis ravaszdi :)

Puszi nektek!

Kép

Kép
siba
 
 


Hölgyeim!

Lehet, hogy OFF de talán nem árt ha megosztom veletek, talán nem csak engem érint...

Foodexpressz szállítja rendszeresen a kaját, de ma nagyon befürödtem...
Májas és véres hurka volt terítéken, de jelentem lehet először meg kellett volna sütni...
én meg naívan először a világosabb hurkába haraptam bele, de sajna az volt a véres.. ami valóban véres volt és kemény a rizs...
Nyomban panaszoltam az illetékeseknek... kicsit felháborító...

gyurma
Vendég
 


Jadey és más antitalentumok! (ez jó :mrgreen: )

Pontosan milyen tüneteket produkált a tészta mielőtt meghalt? Nem futott fel az élesztő vagy felfutott, a tészta mégsem kelt meg stb...? Hátha tudunk segíteni! :shock: :lol: A "kőtt tíszta" élményétől nem szabad senkit megfosztani, úgyhogy erőlködjetek egy kicsit... :lol: :lol:

Ja, majd babaügyben is jövök! :lol:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Jadey!

Ne add fel, nekem ma is sikerült!!! (mármint a fánk)
Jazi pedig keményen forog a lepedőn, egyenlőre még az én segítségemmel, de egyre több benne az önálló rész :D

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönjük a gyógy- jókívánságokat, sajna még mindig nyakig benne vagyunk! :(

Rozsági és Czmelinda!
Bocsi a fánkok miatt, teljesen összekeveredtem de visszaqnéztem és jelentem minkettőtök fánkja....nyami-nyami nagyon guszti!

Mindenkinek aki mostanság sütikkel kisérletezik, sok sikert! Szerintem nálam rosszabb sütikészítő nincs nekem ez egyszerűen nem megy! :evil:
A legnagyobb elenségem nekem is az élesztő, soha nem sikerül :!: :!:
De azért lehet megpróbálkozok egy egyszerűvel, amit az új receptes topikban olvastam, de csak ha már egészségesek leszünk!

Bali!
Én beadattam a pneumococcos elleni oltást a fiúknak, mert nekem a kórházi zárójelentésben kifejezetten tanácsolták, mert a fiúk korababák voltak és kb 7 éves korukig nekik gyengébb az imunrendszerük.
Mi bcg-t nem kaptunk, azt mondta a dokinénink, hogy az ráér, előbb a többi legyen meg, köztük a pneumo is!

Beuka!
botinak az első képe valami fantasztikus :lol:
Csuda édes!

most mennem kell mert beindult a hiszti......

KépKép
napraforgo13
 
 


Szia Gyurma,

néha én is megjártam anno a fexpressel. :( ha beírtam mindig levonták az aktuális kaja összegét, de egy idő után meguntam. esetleg próbáld ki a cityfoodot, Krisszi ajánlotta még tavaly nyáron és nekem is nagyon bejött. www.cityfood.hu

Siba

Kép
siba
 
 


Sz'asztok, Lányok,
hiába, egyszerűen úgy el vagyok havazva, hogy nem tudok irni, csak olvasni :cry:. Férjem ma hozza a járókát Anyutól, át kellett rendezni a szobát, és ha már, akkor ki is takaritottam végre tisztességesen. És ezt a jó időt is vétek lett volna kihagyni, úgyhogy sétáltunk egy nagyot (meg trécseltem a környék kismamáival :wink:).
Lilikém már fent van, mingyá' megyek etetni, Liza még húzza a lóbőrt a békocsiban (persze kibontottam a ruhájából).

....

Na, közben megetettem Lilikét, most Liza jön...
Végre irhatnék, nincs itthon a férjem, aztán kevesebb telik tőlem, mint máskor :shock: :shock:

A bébik gyönyörűek, Beuka és Hettie, ti pedig hihetetlenül fiatalok és fiatalosak... Irigykedem ám! (a magam lassan 36 évével :? :wink: Siba, csodás ez a kép Andrisról... Siófok - jó lehetett. Milyen klassz, hogy ti ennyit mászkáltok... Van mindenhol kiskád, kiságy, vagy viszitek magatokkal? Esetleg nem is kell?

És irigykedem a bébiúsztató kismamákra is :( Nem baj, nyáron irány a Balaton, meg kirakunk egy kismedencét is a lányoknak, aztán pancsolhatnak! :lol: (A doki csak az uszodát nem ajánlotta...)

Livi, én a finisben szoktam elbukni - élesztő felfut, tészta megkel, de nem tudom úgy összedolgozni, hogy ne ragacsos rémség legyen belőle. Nagymamám szerint a liszten múlik, aszonta, majd hoz nekem tuti lisztet. Hát kiváncsi vagyok...

Megyek, Lilike nehogy lemásszon az ágyról...

Puszi - Kata

ákata2
 
 


Sziasztok!
Beuka!
Botond egyszerűen tündéri, főleg az első képen :lol: .

Siba!
Én a páromat a megismerkedésünk óta mókuskámnak hívom :wink: .

Szerintem azokat a recepteket is írjátok újra le az új topicba, amit még anno karácsony táján osztottatok meg velünk, mert azok is nagyon nyálcsorgatóak voltak.
Úgy néz ki, hogy Barnin is kitört az influenza (láza nincs, hasmenése kevesebb), mivel ma elég sokszor köhögött és folyik a nózija is. Ezek szerint ez már a második betegség neki egymás után vagy ez egy, de kül. tünetekkel.
Jól jönne egy kis segítség, hogy mit adhatnék Barninak a köhögés enyhítésére, mivel a drnő ajánlott egy szert, de azt is hozzáfűzte, hogy arra az van írva, hogy 2 éves kor felett használható, de ezzel ne foglalkozzak :shock: (más kicsiknél is használták már). Várom a tippeket. Talán nem véletlen, hogy nem teljesen szimpi nekem az új drnő :roll: .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Gesztenye!
Én most kaptam a fiúknak köhögésre egy AMBROXOL-Q nevű szirupot.
Az adagolásában benne van, hogy 0-2 éves korig naponta 2 szer 2,5 ml adható, tehát ilyen pici babáknak is jó. Ja és recept nélkül kapható a patikában.

KépKép
napraforgo13
 
 


Napraforgó!
Köszi az infót. Csak nem ti is betegek vagytok? Van már valami tapasztalatod a sziruppal kapcsolatban vagy még csak ma kezdtétek el?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Geszrenye!

Mi is betegek vagyunk és hétfő óta szedik a fiúk a szirupot. Szerintem sokkal könnyebben köhögnek azóta, mert ez ugye felszakítja a lerakódott nyákot. Az rá van írva, hogy a száraz köhögést nem csillapítja. Az elején nagyon szenvedve köhögtek most már szerintem sokkal könnyebb nekik.

Lányok!
Nálatok nem sz@rakodik a net? Alig birok az oldalakra belépni, köztük a bnetre is. Egy hét míg betölt. Pedig ilyen nem szokott lenni! :?

KépKép
napraforgo13
 
 


Napraforgó!
Szerencsére most könnyen beléptem, de tegnap és tegnapelőtt 1-2 órán keresztül nem értem el a babanetet. Természetesen akkor, amikor lett volna pár percem arra, hogy olvasgassak :? .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Lányok!
Ma megvettük a járókát. Igaz, hogy nagyon pici a lakásunk, de Barnit nem merem majd egyedül hagyni a szobában, ha épp főzök vagy takarítok. Legfeljebb most egy darabig nem lesz nálunk vendégsereg, mert nincs elég hely :roll: . Egyébként 1m*1m-es bükkfa járóka lett a befutó.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!
Keresünk babakozmetikai termék fotózásához babákat 10 hónapos korig. Casting péntek délelőtt. A részletekért kérlek ezen a 2 számon érdeklődjetek. Köszönettel: Mariann (0630/977-2562) & Böbe (0630/971-5440)
Vendég
 


...rágják a fülem, nincs időm, csak Gesztenyének akartam...: nekünk Rhinatiolt javasolt a doki, van ilyen babás változata is. Szerintem az nem durva, megpróbálhatod, de még érdeklődöm. Bár jó volna tudni "hogyan" köhög! Kitartás! :)

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Sziasztok!

Linda! DE van cumija, de most kezd rátalálni a nagyujjára. Ízi rájder :lol: mi erre nem is gondoltunk, de tök jó!
Szőrtelenítés :? de lagalább túlvagy rajta! Bukás :( szegény.

Siba cuki a mérges Andris! Micsoda szemei vannak!

Gyurma: hurka brrrrr. De nem is értem, hogy mertek ilyen helyről hurkát rendelni?

Jubi gratula az önálló részekhez! Köszönöm a sütitippet, na pont ilyenek kellenek nekem :) holnap lehet ki is próbálom!

Napraforgó köszi!
Szerintem én rosszabb sütikészítő vagyok mint Te :? most én is megpróbálkozom az almással, meg amit Jubi írt.
Akkor továbbra is küldöm a gyógypuszikat!!!

Kata! az igaz, hogy idősebb vagy, de Neked legalább már van két bébid :)
Én is irigykedem a bébiúszás miatt :( miért nem ajánlotta Nektek a doki?

Gesztenye! köszönjük :) jaj nem csodálom, hogy kiakadtál a dokinőn, tényleg érdekes…
Szegény Barni :( de biztos, hogy influenza, nem lehet „szimpla” megfázás? Nektek is küldök gyógypuszikat!
Jó ötlet a régi receptek felrakása. Hol vettetek járókát? (mi is 1×1-es bükkfát akarunk venni sz.tem a Brendonban)

Napraforgó, Gesztenye Mennyire gyakran köhögnek a fiúk? Egyértelműen látszik, ha ,megfázástól köhög a bébi?

Éjjel beriasztott a légzésfigyelőnk. (Eleinte volt csak ilyen, amikor még kitapasztaltuk, hogy hogy kell beállítani.) Azonnal átrohantam, láttam ,hogy pirosan villog. No az az egy másodperc, míg megérintettem, és láttam, hogy megmozdul, egy örökkévalóságnak tűnt. Úgy dobogott a szívem, azt hittem kiugrik. Nem is bírtam aludni utána :( ;húú de sz@r volt :(

Én vagyok csak ilyen hiper érzékeny, vagy mást is zavana ha az anyósa minden reggel átmenne, amikor még az ember szinte pizsmában van :?: :?:

Kép
Kép
beuka
 
 


sziasztok Anyukák,
szabad csatlakozni?
Kicsit későn találtam erre a topicra, Kislányom szeptember 10.-i, a Szent Imrében látta meg az izzó gázgömböt. Azóta már 7 kilós, kis duci, csak tejcsit eszik. Van köztetek Szt. Imrés?
Olvastam a járókát...Mindannyian használtok? Én még nem szántam rá magam a vásárlásra, a védőnőnk inkább tágas helyet javasolt. Más viszont azzal riogat, hogy később lépni sem tudok majd tőle a lakásban... Mi a tapasztalatotok?

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok csajok,

Üdv közöttünk beusa!!! Húúúú, nehogy összetévesszünk majd beukával :roll: Rönci barátném szült a Szt. Imrében. És hogy hívják a tündérkédet???


CSajok, köszi a bíztatást fánk-ügyben.. Még dilemma, hogy mi lesz a sorsa a többi élesztőnek, mert előrelátó voltam és bespájzoltam :wink:

Ma is Rönciztünk, annyira tünemények voltak a gyerekek!!! Reméljük, hogy jóbarátok lesznek, de miért is ne. Bencus harmadszor is megfordult, szerintem most már beindult a perpeetum mobile :lol: ollálá :lol:

Beuka: Nagggggyon jók a képek!! Az a fintor az elsőn, hááát, meg lehet zabálni! Ő is jó husiban van, mint az én Benibabám. Na jó, azért annyira nem husis :lol: :lol:

Siba: Eszméletlen szemei vannak a fiadnak! Rettegj, mert tuti hamar elkel majd :wink:

KépKép
Kép
jadey
 
 


Csajszik, most látom, hogy Mariann és Böbe írt ide is. Az ő ajánlatukat írtam múltkor én is nektek. megy valaki???


Járóka: Hmmm, nagy dilemma. Tulképpen én is csak biztonségi okoból használtam anno. Most is valszeg arra fogom. A gyerekek szeretik a szabad teret, az anyukák kevésbé :wink: Én mondjuk megértem őket, utálnám, ha valaki ketrecben tartana :lol:

KépKép
Kép
jadey
 
 


DE!!! Tényleg biztonségos, a gyerkőcök előszeretettel állnak fel benne a rácsok segítségével... Áthidaló megoldásnak szerintem sem rossz, ha pl. zuhizol, gyors kajakészítés, vagy csak egy kis pihi :wink: Nyilván senki sem hagyja benne egész napra a babáját.

KépKép
Kép
jadey
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom a járókás véleményeket. Az én kisfiam e hó 2-án volt 4 hónapos. Sajna nálunk kényszermegoldás a járóka mert a hálószoba és a gyerekszobák az emeleten vannak. Mivel elég nagy a ház, nem merem a gyereket fennhagyni napközben, mert akkor két percenként rohangálok fel hozzá. Az én Manóm ugyanis még szinte egész nap alszik. Tehát én az az anyuka vagyok, aki egész nap benne hagyja a babáját, persze kivéve ha ébren van (bár az sajna keveset van :( )
Bár a védőnőnk szerint a járóka nagyon jó megoldás, mert ha ilyen idősen hozzászokik a baba, később is jót eljátszik benne. Majd elválik.

Üdv
Gf
goodfairy
 
 


Sziasztok!

Én is szívesen csatlakoznék hozzátok. A múltkor már benéztem ide csak éppen a nagy csete-paté zajlott, így inkább hallgattam.

Az én kislányom is a Szt. Imrében született szeptember 28-án. Igazi ajándék volt, aznap voltunk együtt a párommal 11 éve.

A mi járókánk még a padláson van, de én anno az első lányomnál is csak akkor használtam , ha pld-ul ki kellett mennem a postáshoz és egyedül kellett hagynom. Mára már teljesen megszoktam, hogy a fél szememet rajtuk kell tartanom. Régi nagy igazság, hogy akkor kell rohanni a gyerkőchöz ha csönd van. :wink:

Üdv
Móni

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!
Üdv az ujjaknak..

Jadey:
Mi megyünk.Jöttök??

Késöbb jövök..
Vendég
 


Sziasztok Lanyok!

Koszi a jokivansagokat! Mar 3 napja egeszseges mindketto! (na jo Miki tegnap reggel osszehanyta magat, de nala ez szokas)
Tegnap megkerestem a vedonot, es akkor mar babamasszazson is maradtunk.
Vedono szerint mast nem tudok tenni allergiaugyben, minthogy meg kiprobalom a mosodiot. Szerinte nem kell dietaznom a baba miatt, de ha akarok ugyis ramfer, probaljam ki!
Nozi, Te csak a tejtermekeket hagyod el? Es van eredmeny?

Voltunk szerdan tucsokzenen is. En ugy tudtam, hogy csaladonkent csak egyet kell fizetni, erre mondta a no, hogy ha mar feleves a pici, akkor neki is kell. Jovo hettol akkor mar kell...Azert igy mar draga 1400ft feloraert....

Majd jovok rendesen a hetvegen, akkor apa is itthon van.

JA, tegnap kiprobaltam az egy gyerekes napot! Tok jo volt. De szegeny Miki azt hiszem nagyon megerezte, hogy lepasszoltam. Anyossal jol elvolt! (nemsokara netezik o is....)

Udv az ujaknak! Gyertek barmi kerdes vagy gond vagy orom van!

csengo
Vendég
 


ja nekunk az ambroxol nem jott be (fostak es hanytak tole) valtottam rhinatiolra.DE rajta van a leirason, hogy 1 eves kor alatt csak orvosi javaslatra!

cs
Vendég
 


Sziasztok!

Geszti!
Nektek jobbulást még mindig!!! Sajnos (vagy inkább szerencsére :roll: ) nem tudok ajánlani köhögésre szert, remélem a Lányok által ajánlottak közül valamelyik hatásos lesz.
Köszi a könyves infot! Én nagyon szeretek olvasni, csak időm nincs rá mostanság :(
A homeos bogyeszt lehet, hogy bevetem Beninek, mert ma a délutáni alvásából :!: sírva kelt és szinte 1 órán keresztül nem lehetett megnyugtatni, csak ordított. Tutira a foga volt.

Rozsagi!
Ha valaki, hát én megértelek, hgoy nem tudsz jönni...

Dorka!
alvástéma: tegnap megvettük a Madarászos alvás könyvet, ma sikerült is 5 oldalt :roll: elolvasnom belőle... De hátha találok benne valami használhatót számunkra is. Ha valaki nekem cirka 1 éve ilyen nehezen alvó babáról mesél, el sem hiszem :shock:
Nálatok sem könnyű a helyzet ezen a téren, ugye?! Csak az rémlik, hogy Te is "csatlakoztál" az "este 28milliószor ágybaciciztető anyukák" szakkörébe :?
A Rota elleni cuccról mit tudsz? Nekem is van egy-két babaismerősöm, aki a Szt. Lászlóban kötött ki :(
Kicsit megkésve, de annál több szeretettel kívánok Neked Nagyon Boldog Névnapot!!!

Jadey!
Fánk :( Na, én ezért nem kezdek bele kelt tésztába. Nekem a Stahl féle keverős-kavarós-kisütős sütik jönnek be. Majd ebből rakok fel a topikunkba is :wink:
Képek nincsenek a tegnapi napotokról? Rönci miért nem ír?Nincs ideje?

Livi!
Én az agyhártyagyulladás ellenit nem adatom be, szerintem az elég ritka megbetegedés. Viszont a báránygyuszi ellenin gondolkodom Marcinál (csak nagyobb gyerkőcöknek lehet beadni).
Felesleges cuccok: kézi orrszívó (mondjuk jó játék a gyereknek a fürdéshez :lol: ), vízhatlan PVC lepedő (nem "szellőzött" a gyerkőc a matrac felé), meg talán egy-két rucit. Szerencsére mi ügyesen vásároltunk :oops:
Gömb :lol: Ügyik vagytok!

Tina!
Összecsomózott cipőfűző :lol: :lol: :lol:
Klassz Merci új fotója! Milyen nagy csajszi már Ő is :D

Beuka!
Tegnapra eldöntöttem (nem tudom, hogy a nap végére mi lesz :roll: ), de nem stresszelem magamat a tejen. Nála ugye nem lehet tudni, hogy éhes-e, mert sokat sír és ha ilyenkor cicire próbálom is tenni, van hogy egyszer nem kér, majd 5 perc múlva úgy eszik, mint akit egy hete éheztetek :shock:
Igen, nőgyogyinál citológia miatt voltam.
Boti nagyon cuki :D A cumizós a kedvencem! Benit is imádom, amikor tövig bekapja és dudlizik rajta :lol:
Légzésfigyelő :( Marcinál tapasztaltam, hogy milyen sz@r érzés. Beninél be sem kapcsoljuk, olyan rossz alvó...

Beusa!
Üdv itt köztünk! :D
Járóka: nagyon jó, ha ki kell menned a szobából vagy csöngetnek. Ha a babó már ön- és közveszélyes, a járókatökéletes a lekorlátozására. Én Marcimnál még 1,5 évesen is használtam, hogy nyugodtanb tudjak reggelizni.
MSE!
Andris csudaédi, csudaszép és csudaszigorú tekintetű manócska :lol:

Gyurma!
Hurka :shock: Én is Foodexpresszes vagyok, de hurkatémában inkább csak a házi jöhet számításba.

Napraforgó!
Nektek rendületlenül jobbulást!!!

Szamóca!
Üdv Neked is! Írj Magatokról!

Csengő!
Ugye milyen jó, ha csak egy gyerkőcre kell vigyázni :D (Na jó, azért nekem van egy kis lelkifurdalásom utána, Marci miatt, pedig imád Anyuéknál lenni.) Ha Miki jól érezte magát Anyósnál, akkor miben veszed észre, hogy megérezte a "lepasszolást"? Veled szemben viselkedik máshogy?



Homeos bogyesz beadása babáknak: én úgy tudtam, hogy pici langyos vízben lehet feloldani Nekik és kiskanállal odaadni. Ez hülyeség lenne???

Van akinek nem lett pozitív a BCG-je és újra kell oltani? Vagy csak mi vagyunk ennyire szerencsések (ezen a téren is)? :roll:

Tegnap este, mire elküldhettem a hsz-t, besz@rt a Bnet. Magunkról majd írok később, mert már nyügi van Beni részéről, Marci pedig a szekrényre próbál felmászni :shock:

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Szevák!
Szerintem bombázzátok csak szorgalmasan fényképekkel a fórumot! Botond állati aranyos, Andris meg, hát valljuk be, szívdöglesztő.

Járóka téma-réma: feladtam, hogy elvi síkon hozzam meg az ehhez hasonló döntéseket. Úgy döntöttem, hogy ha odaérűnk majd nagyon ráérzek, hogy kell-e vagy sem.

Jadey, a fánk miatt szerintem ne bánkódj. Tudnillik, a csirkecomb, amit csak úgy mellesleg rántottál ki, szerintem sokkal nagyobb figyelmet érdemelne. Egy csirkecomb, fent említett állapotában ugyanis a világ egészét öleli fel. Élet és halál, haladás és mozdulatlanság. Szimbilozálja ugyanakkor az élet körforgását, az esendőséget, és hogy, ha csak átmnetileg is, de mindannyian nyomot hagyunk a világban. Szóval, a csirkecomb szerintem ász. A fánk pedig fánk.

Köszi a segítő szándékot bukás-ügyben. Tegnap fölírtak Ábelnek tejsűrítő pépet. Egy ilyen nagy culánál a napi 8-10 komoly bukás állítólag már sok. Kimarhatja a nyelőcsövét a savas cuccmány meg ilyenek. Kaja előtt kell majd neki adni egy picit, és attól stabilabb lesz a tejcsi a gyomrában. Az a baj, hogy midig úgy képzelem el, hogy megköt mint a beton. Ráadásul cukor meg effélék vannak benne. Még egy kicsit lírázom a dolgon, de asszem ezt most már ki kéne próbálni.

Fúú Beuka, a beriasztás nagyon kemény! Izgalmas találmány ez a légzésfigyelő.

Gyógyulást a gyógyulósoknak,
zsófi

Kép
zsófica
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam vissza :(
Kata egész embert ígényel napok óta. Nyűgös, hisztis...
Eszi a rágókát és berág, mert nem tudja benyomni tövig vagy megsérti magát olyan durván mozgatja a szájában. :shock:

Kata ma öt hónapos. :D

Most éppen itt vannak az asztalosok Kata bútorát hozták, szerelik. Majd vmikor visszaolvasok és jövök. :) (Reményeim szerint még ma)

Szép napot ebben az esős időben!
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Olvasok ám, de nem igazán tudok írni.
Edit, kitartás, Kincső dettó ugyanez! Katával egyidős az én Nyuszim is, talán a foguk. Néha reszeg a műanyag rágóka a kis szájában és végig azt lesem, mikor sérti fel a száját. Azt se tudom eldönteni, jó-e, ha odaadom neki... Este alszik? Mi 2 óránként keltünk az éjjel, ilyet aztán 5 hónap alatt 2x csinált csak.

Anikó

Kép[/url]
quito
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a névnapi köszöntést!

Jadey: élesztő felfuttatás - sztem 2 helyen lehet elbukni a dolgot, ha túl hideg, vagy túl meleg tejbe teszed, illetve ha nincs belekeverve kicsi cukor és liszt. Nekem eddig ez még mindég sekerült! (nem dicsekvés, de ha már a főzésben béna vagyok, legalább fini sütikkel veszem le a lábáról a családot...) :lol:

Edi: Nyügi és nemalváshoz teljes együttérzés - nálunk is ez van.
Sőt gyerekem rágókáját szájába veszi, majd a fejecskéjét jobbra-balra huzogatva nyikorog rajta - így masszírozza az ínyét. És nagyon kitartó - kb. 10 percig is bírja! :lol:

Zsófica: komálom lírai rántott csirke ihletett soraidat, mintahogy azok tárgya is élénk érdeklődésre sarkall!

Bukás elleni pép: egyetértek - ez a naggyon durva, hogy az össze babagyógyszerbe, szirupba, tápba minden vacakot beletesznek pl. aszpartám, meg szacharin. Én is mindég háromszor meggodnolom, hogy adjam-e neki.

Melinda/Bujka:
Kitartás a könyvhöz - én már kiolvastam, ámde módszerének alkalmazása egyenlőre meghaladja anyai szívem keménységét /lágyságát. De a könyv nagyon érdekes, sok infot tudtam meg különböző alvási nehézséget okozó betegségekről.
Nálunk most a helyzet: este 8-kor elalszik a gyermek, kizárólag cicin, majd ágybacsempészés után alszik olyan hajnali 2, 3 jó esetben 5-ig. De ha felébred, akkor megetetés után minden esetben 1,5 2 órát játszik - lehetetlenség visszaaltatni. Napközben pedig max. 3-szor 45 perceket alszik. De gondolom, hogy ez már jó Beni nemalvásához képest?!

Beuka: Berisztás szörnyű lehetett!!! milyen tipusú a figyelőtök???
Anyós: engem már az is zavarna, ha minden nap átjönne! (Hú, de nagy szemét vagyok!) De tényleg. Szerencsére 30 km választ el tőle Budapesten belül! Még jó, hogy ilyen nagy ez a város!

Siba: Én mennék a babaúszásra, de még egészségesnek kell nyilváníttatni magunkat hétfőn a dokival, meg egy 4 hós oltás is vár ránk - Micsoda kalandok!
De kérlek oszd meg velem a titkot: egyszerűen csak megkérdezted, hogy van-e hely abba a csoportba a babaúszáson és szabad utat adtak? Mi még sehol sem voltunk, de a leöntést és fröcskölést gyakoroljuk itthon és a fiatalúr imád minden pucérkodásos vizezést!
A víz hőfoka milyen?

Üdvözlet az újonnan idetévedőknek!

Dorka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


sziasztok,

Beuka,
Tényleg most látom, hogy jó hasonló a nevünk, gondolom, Te is Beából képzed... A mi légzésfigyelőnk is riasztott az éjjel..3 kor és fél négykor. Utána persze semmit nem aludtam. Kérszer volt már ilyen, szerencsére Minna - a lányom - már a hangra újra levegőt vesz. Anno a Tiva-Mednél vettünk részt újraélesztés oktatáson, most vadul keresem a leírást, amit ott kaptunk. Van esetleg valakinek? Nagy örömmel venném, mert egyenlőre nem lelem, hogy mi a sorrend, ha a hangra nem reagál.
Az előző riasztásokkor náthás volt, most nem.... nem értem. Ja, és a rizikófaktoros családok közé sem tartozunk.

Livi,
én beadatom az agyhártyagyuszi ellenit, a 4 hónapos után egy hónapra lehet beadni az elsőt. A rossz szoc. körülmények mellett állítólag a babauszi a legnagyobb veszélyeztető, és ez utóbbi érint minket. A vizet imádja, de annak azért nem örülnék,ha vmit összeszedne...
A kézi orrszívó és a Living Lab orrszívó semmire sem jó, legalábbis nekünk egyedül az orrszívó porszívóval sikerült nagyobb állományt kinyerni a kicsi orrából.

Szamóca,
Szt Imrében kiknél szültél? Meg voltál elégedve? Újra oda mennék majd, de nem biztos, hogy ugyanazokhoz.

Bujka,
A mi BCGnk sem eredt meg, a védőnő és a dokink a szemünk előtt vitatkozott össze, hogy akkor most meddig kell várni... Egy topikot is nyitottam erről, de egyenlőre nem lelem az okát, hogy miért is nem eredhetett meg. Tudja esetleg vki közületek?

Beusa
Kép
beusa
 
 


Kicsit előrébb is olvastam:
Bujka, Mi is bukunk, a kiságy felpolcolását javasolta a dokinénink.

Tina, Sztem tök gáz ez a bébitáppal való ellátottság. Eddig a legnagyobb gáz az volt számomra e téren, mikor az anyatej világnapján a tápszerek használatáról tartottak promóciós előadást... :(

Jó ez a topic, valahogy úgy érzem minden érint minket,úgyhogy máris kicsit normálisabb anyukának érzem magam :)

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Botond elaludt fél 12-kor, azt hittem szunyókál egy fél órát, itt a nappaliban, erre azóta alszik! :shock:
Annyi mindent csinálhattam volna, de inkább lefeküdtem mellé, és én is aludtam egy picit :lol: no meg Neteztem :)

Jadey köszönjük a bókot :) a fénykép valóban kövérít, Boti nem annyira husos valóban, mind Bencus.
Tényleg mi van Röncivel? Hogy vannak?

Gf Üdvözlet. ilyen jó alvókája van a Manódnak?

Szamóca, Beusa üdvözlet Nektek is!

Tina milyen jó két, ez Merciről! Nagyon szép lány!

Csengő Örülök, hogy jobban vagytok! Szegény Miki, de hátha megszokja majd, hogy néha néha ott is kell lenni.
Azért ez durva, hogy egy félévesnek is fizetni kell, ráadásul ennyit! :?

Melinda! Jól teszed, hogy picit megpróbálsz nem stresszelni a tej miatt. Úgyis nem sokára mérés, kiderül, hogy jól gyarapodik Beni.
Ő eleinte nem öklendezett a nagyujjától? Éjszaka sem alszik jól? Drukk a mielőbbi fogkibújáshoz!
Hogy megy a négykézlábas?

Zsófi Kösz a dicséretet :oops: tejsűrítő :? nem hangzik túl jól :( minden nap ennyit bukik?

Edit Gratula az 5 hós Katának! Rágóka :( kitartás!

Anikó! Kincsőnek is boldog hófordulót!

Dorka jaj szegény, akkor előfordul, hogy TE hajnali 2-kor játszol?
Angelcare-ünk van :( köszönöm az együttérzést anyós ügyben :)

Beusa igen, én is Bea vagyok
:) Te legalább részt vettél újraélesztő tanfolyamon!
A kislányodnak Minna a teljes neve, vagy becenév?

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!! :D

Találtam egy érdekes cikket:

"A 80-as évek elején, amikor még én is ott tanultam, a Szegedi Orvostudományi Egyetemen volt egy csecsemő, aki haldoklott, mivel semmit nem volt hajlandó megenni. Az orvosok nem jöttek rá, hogy mi a baja, mivel semmi élettani okot nem sikerült felfedezniük, ami magyarázná viselkedését. Épp arra látogatott egy pszichológuskutató munkacsoport, akik a szeretet és a testi kontaktus élettani hatásait vizsgálták.


Valamelyik nő a csoportból minden nap többször a karjába vette az érdeklődést nem mutató, haldokló csecsemőt, és kedvesen beszélt hozzá. Ennek hatására a kicsi elkezdett normálisan táplálkozni és hamarosan elérte fiziológiás testsúlyát. Megállapították, hogy a csecsemő öngyilkosságot akart elkövetni azzal, hogy nem evett, ezért utólag „öngyilkos csecsemő”-ként hivatkoztak rá. Hála Istennek, a szerető ölelés most is életet mentett.


Egy másik esetben az egyik újszülött súlyos állapota nem akart javulni, hanem romlott. Úgy adódott, hogy az egyik csecsemős nővér, munkája végzése közben ideiglenesen és szabályellenesen berakott mellé a kiságyba egy másik újszülöttet, mire a kicsi láthatóan megnyugodott. Erre gondolt egyet és próbaképpen az újszülött mellé fektette annak teljesen egészséges ikertestvérét.


A rossz állapotban lévő újszülött néhány napon belül rendbejött. Akkor érkezett meg a főorvos egy külföldi kongresszusról, és egy hasonló esetről számolt be. Ezen felbátorodva a nővér is bevallotta tettét."

Kedden megkaptuk a szurit, este volt egy kis hőemelkedés, másnapra betaknyosodott Jazi, éjszaka pedig ugatva köhögött. Szóval ma délelőtt a dokinál kötöttünk ki, gyógyszer stb... :cry: Szerintem bújkált benne valami, és úgy kapta a szurit...pedig megnézte előtte a dokinénink a torkát, és azt mondta, rendben van.

Viszont a nap híre (legalábbis számunkra): Jazi ma többször is hátról hasra fordult. Végre!!

...megyek, mert Dani most éppen az Apa csavarhúzójával szereli szét a Jazi játékait :D

Beuka!
Akartam írni, Botinak annyira falnivaló arcocskája van!! :D
J

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Gyorsan reagalok, mert a nagy zsivany fiam nem alszik. Kicsi egy tunder es szunyal. Mar regota akartam irni, hogy Miki nem volt az a szelsoseges ketemberes baba, mert azert ejszaka nem volt sosem musor (persze szopizott 3 orankent, de aztan aludt, nem volt ejszakazas). Persze ehhez kepest is Balint a nyugalom mintakepe. Persze mostmar o is sir, ha elveszik a jatekat es persze a fogzas miatt is neha nyugosebb, de gondrol nala nem is lehet beszelni.

Abbol vettem eszre, hogy Miki tegnap besokallt, hogy nem hajlando a mamiekrol beszelni es ok is elarultak hogy nem akart elaludni, mert hallotta a liftet zorogni (panel) es mondogatta, hogy : Jon anya! Azert ne gondoljatok hogy rossz volt neki, csak majd rovidebb idore viszem. Anyosek nagyon klasszul el voltak vele es nekik meg ez eletuk legnagyobb esemenye. :P

Akata! Szerintem ird meg a kismamanak a pozitiv tapasztalatot. Nekem is csak olyan ikres ismeroseim vannak, akik nem beszelnek dupla gondrol, de naluk volt elotte egy nagyobb hasfajos nyugtalan baba. Ok azt hittek, mert nem elso gyerek, azert ilyen. Szerintem akinek nincs nyugos babaja, elsem tudja kepzelni milyen az es osztja az eszt, hogy milyen jol csinalok mindent. Nekem az volt megnyugvas, hogy B ilyen tunder, ezek szerint nem en csinaltam rosszul, hanem Miki ilyen es kesz. Azert jot rohogtem az ocsemen, akinek az elso gyereke volt jofiu es akkor persze magyarazta boszen, hogy ok mennyire tokeletesek. Azota van egy extra hisztis kislanyuk es a szavajarasa megvaltozott. :) :evil:

Gartula a forgasokhoz mindenkinek! Balint mar 1szer megmutatta, hogy tudja mindket iranyba, aztan azota sem erdekli. Nem az a felfedezo tipus. Jol elvan a labujjaival, vagy a takaroragassal.

Hasznal valaki mosodiot? Erdemes megrendelni??

Bebikomprol en is csak rosszat hallottam, ennek ellenere Mikinek 1 hetre kolcsonkertunk egyet. tok elvezte es aztan ugyis szepen jart. Nem hiszem hogy az a 10x felora komoly hatassal lett volna ra, viszont jo volt latni ahogy tepett vele. Amugy ez egy ocska regi jargany volt, de a celnak megfelelt.

Tina! Drukkolok, hogy kivalasszak Marvint! Hogy sikerult? Jadey te nem mentel?

Beuka! En azt sem birnam elviselni, ha mindennap latnam.... :evil:

Jubi, ugy latom nalatok is zajlik az elet. Miki ma eppen szecsavarozta a porszivot mig en B-t abajgattam. Gratula a forgashoz, szerintem nincs elmaradva. Nalunk Miki felevesen kezdte a nagy forgolodasokat, utana viszont felallt es ment 3 es fel honap alatt!

Kezi orsszivo, mi mar hasznaltuk a beszaradt manok eltavolitasara jo, foleg ha teso alszik!

Szerintem az egyetlen felesleges dolog amit mi vettunk a szopiparna, mert fekve szoptatok. De mar meg is hazudtolom magam, mert Balint nagyon jol alszik ugy, hogy u alakban kore rakom amikor alszik. Mintha anya karolna at.

Szamoca Moni! Gyere gyakrabban nem lesz csetepate, hacsak nem a biorepan, a futyi huzogatason, a salus (siesta, vagy mezitlab) cipon, a kubu conra frissen facsartlen, a bebikompon,a sirni hagyason, a kismotoron, az elvalasztas kontra elvalasztodason vagy barmin ossze nem kapunk. :roll:

Beusa! Orulok, hogy teged is a pozitiv oldala csapott meg a topic szellemenek, rajtunk all.....

Quito es Edit! kitartas!!!

udv mindenkinek
cs
Vendég
 


Beusa:
Gyorsan válaszolok a légzésfigyelős kérdésedre:
- babát kivenni ágyából, kemény felületre tenni (pl. pelenkázó)
- meztelenre vetkőztetni
- közben kicsit meghúzni a haját, megcsipkedni arcát
- fülünkkel szájánál ellenőrizni, hogy lélegzik-e
- szájüregét ellenőrizni, hogy nincs-e benne hányadék, ha van, azt a levetett ruhákkal kitörölni
HA ERRE SEM REAGÁL és nem lélegzik akkor:
- állát egyik kezeddel hátrabillenteni, miközben homlokát fogod
ezáltal az esetlegesen hátraesett nyelv alól felszabadul a légút
- orrán és száján egyszerre belélegezni, de nem teljes erőből
- majd fülünk szájához fordítva szemünkkel a mellkasát nézni, ahogy ereszkedik
- ezt ismételni 3-szor

Ha továbbra sincsen spontán légzés, akkor a keringést kell ellenőrizni:
- felkaron a két izom között kitapintani a pulzust, ha nincs, vagy nagyon-nagyon lassú, akkor:
- bordaívek vonalát két ujjal követni alulról közép felé, majd
- két mutató ujjal a szegycsontnál gyorsan egymás után 5-ször pumpálni
- utána lélegeztetés 1-szer
- újra 5 pumpálás
- újra 1 lélegeztetés

ezt folytatni, míg a mentők meg nem érkeznek.
DE SOHA NE LEGYEN RÁ SZÜKSÉG!!!!!!!!!!!!!

(Amúgy milyen a légzésfigyelőtök? Tiva-Med? Mert állítólag annál sok a téves riasztás. Nekünk Baby Contol van, és eddig egyszer risztott, és valszeg az nagyon mély alvás volt.)

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


beuka, igen nagyon jó alvó. Apja fia. :)
Bujka, az én Manóm is bukott, az segített, ha kb fél órát tartottam függőlegesen mielőtt letettem. Hál istennek csak néhány hétig tartott. Viszont az az érdekes, hogy 5 hetes korától kb 9-10 hetes koráig tartott, tehát nem születése óta.

goodfairy
 
 


Juborka!
Örömmel értesítelek a mi napi hírünkről, miszerint ma Barni először (és többször) hátról hasra fordult :lol: . Milyen furi, hogy egy napon történt Jazival.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Na, nagy nehezen visszaolvastam…Kata fél órája üvölt, aludni szeretne, de nem tud..átadtam apjának, végre hazajött. De ahogy hallom elaludt. :)

Anyukámmal sütöttünk fánkot, nagyon fincsi lett. Most nem golyó, hanem picike igazi fánk alakúakat gyártottunk. :D

A Kata bútorral nem vagyok egészen megelédve. :evil:
Az az igazság az előző asztalos szuper precíz, full munkát végzett és azt überelni vagy elérni nehéz. (de sajnos őt nem tudtuk sehogysem elérni) Úgyhogy részletekbe nem is megyek bele, mert felrobbanok…(mert végülis szép a bútor, de ennyiért precízebb, igényesebb munkát vártunk volna) Majd fényképet készítek ha kész lesz nagyjából a díszítés is.

Gesztenye!
Hogy van Barni hasmenése? És a te torkod?

Angel!
Bettus nem tudom visszajön-e. Majd a hat hós összehasonlításnál rak fel képet állítólag. Én is örülnék, ha néha írna.

Siba!
Búvármókus :) Útlevél: jó hogy írod, milyen procedúra ez, mert mi is külföldre készülünk… Andris fotó eszméletlen jó!
Edit24-nek kell a szopidrukk, nem nekem. :wink:

Jadey!
Nem rakok fel fánk fotót. A nem sikerült fánk óta próbálkoztál? Nekem most anya csinálta, jól megfigyeltem, szerintem menni fog egyedül is.
Élesztőt fagyasszad le, vagy süss fánkot.

Dorka!
Neked sem lehetett semmi a vér, vizeletvizsgálat. :( Eredmény?
Nálunk nincs gond az alvással, mert Kata 21-22-kor elalszik (3 és 6 felé kajcsi) aztán 30-60perc játszás a nagyágyban anyával és visszalszunk 9-10ig.. Napközben 3x alszik. Nem panaszkodom. Csak néha rájön az ordíthatnék és kézben is alig nyugszik/alszik el.

Beuka!
Rókakóma :( (kicsit mosolyogtam a kifejezés miatt :) ) Kókuszmatrac átázott? Nálunk tegnap a Kata hason a játszószőnyegen szokás szerint vmit megint a szájába gyömöszölt, kicsit bukott, és tovább rágcsálta…fujjj
Boti nagyon aranyos, az első kép nagyon csúcs, ahogy csücsörít. Boti is tök sokat nőtt, én most vettem csak észre. Jól kikerekedett. Súlya?
Légzésfigyekő risztás :( nálunk első hetekben volt sokszor.

Zsófi!
Feljegyeztem Doppler könyv ajánlást. :) Mi kell a baba útleveléhez? Oda vinni a babát, lefényképezik, kitöltöm az űrlapot azt kész? És hány évre állítják ki a babáknak?

Bujka!
Ahhoz képest, hogy Beni nem eszik, szép súlyban van. (vagyis Kata is szokott ilyet csinálni, hogy 1-2percet ha eszik minden alkalommal, ahhoz képest mennek rá a hurkák)

Lívi!
Nándi már nem dugó, hanem lassan gömb. :lol:

ÁKata!
Igen P.D.James! Na ez nem jutott eszembe a könyvtárban…

Hettie!
Pizzatésztánál én az összetevőket egyszerűen összekeverem majd összegyúrom, letakarom és mindig megkel. (lisztbe bele só+ morzsolt élesztő majd langyos víz)

Gyugyó!
Hol vagy??! :wink:

Jubi!
Örülök Jazi kezdő forgolódásához!

Beusa!
Üdv. itt! Képetek van? Mi nem veszünk járókát. Egész kisszoba a gyereké és az ajtóra teszünk rácsot.

Szamóca-Móni!
Üdv. itt! Képeket kérünk!

Anikó!
Hát nem tudom, de a dokkernéni szerint még 2hónap van a fogáig. Igen alszik, nincs gond, csak néha rájön a 20perc. (Tavasszal megyünk a Lővér Hotelbe Sopronba, jó hely?)

Gf!
Neked is Üdv. itt!

Csengő!
Lehet, hogy már írtad, de Miki hogyhogy ilyen sokszor hány?

Jó éjt!
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Goodfairy!
Más örülne annak, ha ilyen jó alvókája lenne a babájának, úgyhogy ne sajnáld. Játszani pedig később is lehet majd vele (nem maradtok le semmiről), de így legalább te kipihent vagy.

Szamóca!
Barni is szeptember 28-án született :lol: .

Csengo!
Egyébként mennyibe kerül a "tücsökzene"? Te csak a fél éves kor utáni összeget írtad le.

Bujka!
A homeos bogyókat be lehet adni feloldva is, de egészben is, mert a babáknak nagyon piciket kell adni és azt el tudják szopogatni (félrenyelni nem nagyon tudják, ha a nyelve alá dugod és egyébként is elolvad pár perc alatt).

Edi78!
Boldog 5 hónapos fordulót.
Barni hasmenése már kezd javulni, mert nem minden szopi után produkál és néha már sűrűbb is az állaga. A torkom kezd helyrejönni, de természetesen fekvő pozícióban kezd el kaparni, azaz amikor aludni szeretnék vagy éppen szoptatok :? . Barni már egész jól megszokta az apróbb köhögéseimet :roll: .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Sajnos visszaolvasni nem tudok... Matykó pár napja nem alszik délben (Csengő :shock: sorstárs :) ), és így az egyetlen időpont amikor netezhetnék veszélybe került. Persze 4-kor a kocsiban meg bealszik a sz@ros.

Azért a "nagybetűket" átfutottam. :wink:

Jubi, Gesztenye!
Gratula forduláshoz.
Pannika visszament lustiba, mert ugye a hasáról 1 hónapja többször átfordult, erre mostanában semmi.Sebaj... :lol:

Szamóca, Gesztenye!
Pannika is szept 28-i. Mi lehetett aznap a levegőben!? :P



Hetti!
Pizzatésztát én is úgy csinálom mint Edi. Öszzedobálom az összes hozzávalót, és mindig megkel magától.
Persze azt én se értem sütinél miért nem elég csak beledobálni ui.. :shock:

Jubi!
Jazinak gyógypuszik mennek! :P
Fiúk gondolom imádják a kisasszony!?
Nálunk Matykó nagyon szereti, állandóan ölelgeti, puszilgatja. Azthiszem Pannika a legnagyobb ajándék amit adhattunk neki... :P
Mondjuk azért fürcsinél már van, hogy küldi ki Pannit a kádból. :P
Történetek nagyon meghatóak!

Beusa!
Üdv köztünk!
Bcg. Én anno újszülött osztályon dolgoztam, és akkor (mert ugye mindig minden változik :x ) az volt, hogy ha a nővér rosszul adja be akkor kell ismételni. Most nem tudom mire fogják.

Beuka!
Légzésfigyelő. :cry:
Na nekünk ezért nincs, nem is gondolkodtam rajta hogy legyen.
Remélem többször nem riaszt be!
Szürke kisegért meg tessék gyorsan elfelejteni!!! Nekem pl nagyon sokat segítenek az írásaid! Megmondom őszintén, hogy ha ennyire elvagyok havazódva az olvasással, akkor ha a Te válaszaidat (is)elolvasom figyelmesen akkor képbe kerülök! :oops: :wink: Te vagy néha a szemem! Köszike, és csak így tovább! :lol: 8)

Bujka!!!!
Köszi azt a megértéses mondatot!!! Nem is tudod mennyire jól esett!
Néha már lelkifurim van, de tényleg sokszor nem jutok el idáig! :shock:
Örülök, hogy nem aggódsz a tej miatt! Nem is szabad!
Sokat gondolok Rád, ezzel az evéssel kapcsolatban. Pannika sem eszik sokáig, pár perc.
De csak nem éhezik Beni, ha jó súlyban van!
Mi már rendszeresítettük a pólyázón való szoptatást. Tegnap este is ott evett a kisasszony, annyira fáradt vol, hogy csak sírt-sírt, de ott mindig megnyugszik...Apa meg csak kinevetett...de hát a szopiért mindent, ugye. :wink:
Bcg :evil:
Látom hordatod a kaját...lehet nekem is azt kellene, bár Pannika születése után heti 3-4 alkalommal nekem is hozták, de mivel Apuka nem ette, csak az én főztömet így leálltam vele. Pedig de jóóó volt.

Jadey!
Fánk! No ne gondod ám, hogy nekem ez volt életem első fánkja! Már vagy 5 receptet kipróbáltam, és nem egy a kukában landolt! Azért is örültem a Linda féle receptnek, hogy bejött. :wink: Kitartást!

Tegnap megint sütöttem (meggyes lepényt), de most nem engedtem Matykót segíteni, erre mikor Apa hazajött árulkodott a lelkem, hogy nem segíthetett... :shock: :lol: Na tessék!

Újjaknak üdv nálunk! Betegeknek pedig jobbulást!

Sajnos mennem kell, indul a nap!

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Most visszaolvasás nélkül, csak magunkról egy kicsit :oops:

Szerda óta már háromszor történt meg, hogy csak egyszer kellett kelnem Benihez!!! :lol: (ide csillagszóró, tűzijáték, petárda effekteket is raknék :lol: ). Így már aludtam egyhuzamban 5 órát is!!! Ez nekem azért nagy szó, mert az utóbbi hetekben volt olyan éjszaka, hogy 3-4 alkalommal keltem és etettem, és néha még Gáboromnak is kellett ringatni a sejhaját, hogy visszaaludjon, mert azt éjszaka már nem vállaltam be.
Szerdán ikejáztunk, bútort nézegettünk, cégemhez vittük be a gyedes papíromat, nőgyogyiztunk. Ezalatt Beni egy tündér volt!!! az IKEA-ban végig vigyorgott, röhögött, rágta a játékait, egyszerűen imádnivaló volt. :D Ilyen tünemény szerintem az elmúlt 6 hónapban nem volt :lol: Na jó kajakérdés még mindig gyenge téma nála :?
Marci ezalatt Mamázott, Ő is élvezte a napot. Ennél nem is kell több szerintem.

Benikém egyre többet négykézlábazik, rugózik hozzá. Tegnap már a hasa alá is nézett közben, mintha csodálkozott volna, hogy "Banyek, én meg mit csinálok??!!!". :lol:
A nappali alvása még mindig hagy kivetnivalót maga után, de most, hogy az éjszakák jobbak (KOP-KOP milliószor), azért az is könnyebben elviselhető.

Most éppen az ágyunkban tépegeti és eszi :shock: a pzs-t. Egész régóta el van magában :D Na jó nem evett még meg egy 100-as pzst :lol:

Most megyünk bútort nézni (igen, már megint) az új kecóba. Délután vagy este jövök és visszaolvasok...

Addig is mindenkinek szép napot!!!
Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Gesztenye!
De jó!! Gratula Barninak!!! (Ma reggel Apának már nem hajlandó megmutatni Királylány a tudományát)

Rozsági!
Fentebb írtam, csak lehet, hogy nem tudtál visszaolvasni: az én védőnőm szerint nem érheti nap a hemangiómát

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Gesztenye!
Gratulálok Barni átfordulásához! :)

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?