Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ismét a könyvtárból, ez az ADSL dolog kicsit bonyolult. A bátyám ingyen kapott 1 évre előfizetést az euroweb-től, de mivel neki nem kellett, nekünk adta. Ez január 14-én járt volna le. de november 1-én egyszercsak megszünt a kapcsolat. Csodálkoztam is, hogy nem szóltak előre. Aztán megrendeltük az enternettől, de hiába vártunk. Aztán kiderült, hogy addig nem kötik be, amíg a másik nem jár le, ugyanis az élő vonal, csak valami hiba miatt szakadt meg, amit jelenteni kellett volna a Matávnak. A lényeg, hogy most lemondtuk, remélem hamarosan bekötik az újat.

Bogi!
Én mégis gratulálok, ki tudja mikor jövök legközelebb! Annyita irigyellek!Kép

Írtatok az alvásokról. Panka külön szobában a kiságyában alszik. Ha éjszaka felébred, akkor megszoptatom, ha sűrűbben ébred, akkor csak babusgatom egy kicsit. De ő például annyira megszokta, hogy önállóan alszik el a kiságyában, hogy nem lehet elaltatni. Például ha nyűgős, akkor hiába viszem a mi ágyunkba, ott megnyugszik, játszik, aztán sírni kezd, ha nagyon álmos, és viszem vissza az ágyába. Kézben sem lehet elaltatni. Mindez akkor gond, ha vendégségbe megyünk, mert akkor kimaradnak emiatt a napközbeni alvások. Amúgy este 7-kor fürdetem aztán szopi, majd berakom az ágyába, általában 5 perc alatt elalszik. Hajnalban 1 felé szopi, majd 6-kor és visszaalszik fél 8-ig. Délelőtt fél 10-től alszik egy órát, a délutáni alvás pedig a délelőttitől függ. Volt már, hogy leraktam délután és 1 órát játszott egy hang nélkül, mielőtt elaludt volna. Ilyenkor monitoron figyelem, ha jelez, hogy végképp nem akar aludni, akkor lehozom. Mindezt teljesen ő alakította ki, nem nevelés kérdése volt szerintem.

Játékok: bebújik a függöny mögé, s amikor azt mondom "kukucs", akkor elveszi a függönyt az arca elől és vigyorog. Aztán zenére feláll az asztalnál és rugózva táncikál. Nálunk is megy a "kérem szépen" játék, ilyenkor nyújtja ami a kezében van, s amikor el akarom venni, visszahúzza és nevet huncutul. Aztán megtanítottuk, hogy a nappaliban lévő lépcsőfokról hogy kell hátrafelé lemászni (felmászni egyedül tanult), ilyenkor megtapsoljuk és nagyon élvezi. Napjában 50-szer elismétli. Na meg ledobálja ő is a dolgokat, és élvezi, hogy felvesszük. Van süti-süti pogácsa és pápá. A testrészeit próbálom tanítani, de még csak figyeli. Viszont a vau-vau-t ha kimondom, akkor odamászik a játékkutyusához. Amúgy Krisztike én azt vettem észre, hogy hirtelen indul be a fejlődés náluk, Gergővel is így fogsz járni. Majd csak csodálkozol, hogy milyen gyorsan tanulja majd meg a dolgokat.

Puszi mindenkinek, remélem legközelebb otthonról írok:
Judit

U.i.: Ti mit vesztek a gyerkőcöknek mikulásra?
vaju
 
 


Szia Judit!

Épp örvendezem, hogy megérkezett a diavetítő, amit karácsonyra vettem Katának, te meg tudatosítod bennem, hogy még Mikulás is lesz! Hát, lehet, hogy semmit. Nálunk csak gyümölcsöt és édességet szokott hozni a Mikulás. De lehet, hogy valami "ehetőbe" (mármint hogy nem papír Kép) csomagolok be szőlőt, annak tuti örül. Esetleg egy játékot is melléteszek.És a kicsomagolást is élvezni fogja, amennyiben megeheti a szalagot stb. Kép Meséltem már, hogy eszi a szőlőt? Lerakom az etetőszék tálcájára a meghámozott-kimagozott-elfelezett szőlőszemeket. Két technikája van 1) (Bucska után szabadon Kép) megfogja a kezével, a szájához viszi és beszippantja 2) ráhajol a tálcán lévő szőlőszemre és úgy szippantja be. Sajnos ez a 2. technika nagyon gyors, és az 1-ben is gyorsul, félek, megint nem fogom bírni a tempót Kép

Kitty, elfelejtettem kérdezni, hogy ki szervezi ezt az EU-s pályázatíró tanfolyamot?

Bogi, miattad néztem be most este, te meg nem vagy sehol Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Nálunk a Mikulás személyesen teszi tiszteletét (tulajdonképpen ez már egy ajándék, mert egy vagyonba kerül) és mindig csokit, mogyorót, mandarint hoz. Tavaly hozott Taminak egy mesekönyvet is, úgyhogy idén is fog hozni egy olyan könyvet, amiből esténként mesét lehet olvasni. Adrinak is könyvet hoz, textilből van, lapozgatós, minden oldalon van valami érdekes (színes, zörgős, stb.).
Új játékot játszunk, próbáljátok ki, ha van kedvetek. A szoba közepére, vagy másik helyiségbe leteszek egy tárgyat, nem túl messze, hogy azért felkeltsem az érdeklődését és aztán verseny. Ki vadássza le először a tárgyat? Hárman mászunk érte, Tami is beszáll. Megbeszéltük, hogy hagyjuk néha nyerni Adriennt is, hogy ne veszítse el a lelkesedését. Tami sikít közben, én nevetek, valahogy átragadt Adriennre is az egésznek a hangulata, mert ő is gurgulázva nevet, miközben rakosgatja a kis virgácsait.

Bogi, mi a helyzet?

Üdv Bucska
bucska
 
 

 
 

Szia Bucska!

Tényleg, textilkönyvet én is szeretnék venni egy ideje. Ja és tényleg, apa dolgozójába jön a Mikulás Kép

Kata meg azt csinálja, hogy ha véletlenül nyitva marad a kisszoba ajtaja, akkor nagy kacagások közepette kezd el a kisszobába teperni, mert tudja, hogy azt nem szabad, és előbb-utóbb megfogom és visszahozom. Labdázás?

Judit, a süti-süti pogácsa melyik is? Mi mákot szoktunk törni Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így ismeretlenül....én a 2004 tavaszi topikba szoktam irogatni, de néha ide is átolvasok. Kép
Magunkról:
Bálint 2004 március 8-án 12:22-kor (3520gr, 52 cm)született, pont apukája névnapjára. (azóta a szülinapjára és a házasssági évfordulónkra is Őt adtam neki ajándékbaKép )
Már az egész lakást birtokolja, mászk, feláll mindenhol,már sokszor sikerül visszaereszkednie, pakol...
Én a pápát tanítóm neki, de nem igazán megy Kép tapsolni viszont nagyon szeret Kép
GyeZsu,
a máktörés az melyik?
Olvastam, hogy írtad, hogy a Corában akciós a puzzle szónyeg, nem tudod, hogy meddig? Pont arra vadásztam, mert a Tescoban néztem és ott a 9 db-os 2100 Ft volt

Edina

nedinabp
 
 


Helló!

Voltam dokinál, szerinte minden oké, csak a 12. heti UH-ra küld el, előbb nem, pedig bíztam benne, hogy nem a két ünnep között kell majd mennem. Azt mondta, ha gond van, még jobb is talán ha akkor kell a kórházba mennem, akkor kevesen vannak.

Mindegy, most nem gondolok erre.

Lili jól van, napról napra ügyesebb. Már megtanulta kinyitni a szekrényeket.

Most éppen engem csipked. Elég gáz Kép

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hát nálunk mégsem ok mindenKép amiket én úgy gondoltam, hogy hát ez van nehezen kezelhet, az együtt a "szagemberek" - gyógytornász, gyógypedagógus - szerint elég gáz, most jövő héten meg utána egy rakás vizsgálatKép. Az egész úgy derült ki, hogy elmentünk gyt-ra és a gyt-nak feltűnt, hogy "furcsán " viselkedik és elkezdett kérdezgetni.
Aludni továbbra sem alszik, én totál kivagyok, de végre itt a hétvége, akkor tudok kicsit pihizni.

Bogi gratula, meglátod szuper lesz.
Mi újság a cukroddal? Drukk, hogy ne legyen vele gond.
krisztike01
 
 


Kriszti,

minden elismerésem a tiéd, nem tudom, négy gyerek "mellett" hogy bírod testileg-lelkileg ezt a sok hercehurcát. Szurkolok, hogy karácsonyra minden rendeződjön. Kép

Edina, sajnos nem tudom, meddig tart az akció, a budakalászi Corában kedden még tartott. De ez a Corában egyébként nem jelent semmit, mert vettem én már akciósan 2000-ért, és nem akciósan 1000-ért is Kép (Mi telítettük ezzel a családot, hogy Katát legyen mire letenni, meg tudjon mivel játszani - hát a 14 éves unokatesó még jobban eljátszik vele, mint Kata Kép

A töröm, töröm a mákot nekem a Forrai Katalin: Ének az óvodában könyvéből jutott eszembe, és azt hiszem, átköltöttem, és játszani se biztos, hogy így kell, mindenesetre én Kata két ökölbeszorított kezét ütögetem függőlegesen egymáshoz, és közben azt skandálom, hogy: Töröm-töröm a mákot, sütök vele kalácsot, meg is sütöm estére, s adok neked belőle.

GyeZsu

Jaj, lányok, mindig elfelejtem megírni, hogy ha meg akartok nézni minket, a Toronyhír c. újpalotai internetes újság honlapján van fenn Katáról néhány kép itt: http://www.toronyhir.hu/toronyhir.php?rovat_az=4&cikk_az=33 (Játszótér, Kataképek)
gyezsu
 
 


GyeZsu!
Odáig oké, hogy sütök vele kalácsot. Utána a két kezét kinyitott tenyérrel egymásra rakod, majd az egyiket a másikon elhúzod. Azt mondod közben: megzsírozom. Utána megfordítod a két kezét (amelyik eddig alul volt, az kerül felülre) és azt mondod: megvajazom. Utána tapsoltok és közben mondod: mindet, mindet neked adom.
Egyébként persze úgy csinálod, ahogy neked tetszik, csak leírtam, mi hogy csináljuk.
Egyébként nagyon helyesek vagytok. Apát imádja ennyire, vagy a fürdést? Kép
Üdv Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!

Kép Kata az apját is imádja (az imádat persze kölcsönös Kép), meg a fürdést is. Már eljutottunk oda, hogy hiszti van, ha kivesszük a kádból. Kicsit korainak tartom a dolgot, mint ahogy azt is, hogy most már nem engedi, hogy én etessem a szőlővel - egyedül... dehát úgy látszik, nem csak kívülről hasonlít rám... Ti meggyógyultatok már? Tudtok újra úszni menni?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Egyszerűen megőrülök. Képzeljétek, Adriennek 2 napja az a mániája, hogy megfogja 2 ujjunkat és feltartja a kezét és sétáltassuk. Leszakad a derekam. Ha nem csináljuk, képes olyan hisztit levágni, hogy repedeznek az ablakok.
Úgyhogy, GyeZsu, ismerős ez a hiszti dolog.
Ezen a héten pénteken már megyünk úszni, szombaton meg meglátogat minket a Télapó, teljes életnagyságban. Tami már nagyon várja.
Arra is most szokott rá Adrienn, hogy markolássza a cicimet szoptatás közben. Úgy csinálja, mint a macska, mikor dagaszt. Tele van véraláfutással a mellem, de hiába próbáltunk a kezébe adni helyette mondjuk plüssállatot, az nem jó.

Krisztike
Hogy vagytok? Írjál, mi van veletek!

Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!
Semmi jó, Gergő füléből ömlik a genny, tegnap voltunk dokinál, ma megyünk egy másikhoz, mostmár senki nem fog tudni megállítani abban, hogy kiderítsük mi a baja. Azóta, hogy elindult a genny a füléből újra "normális" lett, alszik, játszik, mosolygós kisbaba. Ez egyrészt jó, mert azt muttja, hogy nincs komoly neurológiai probléma, ugyanakkor a fülészünknek úgy látom nincs ötlete, ezért megyünk ma máshova i, meg a gyerekorvosunk próbál utánanézni, hogy mitől lehet ez. Hozzáteszem, hogy a vérképe sem jóKép
Szóval délután orvos, este ha lesz erőm jelentkezem. Egyébként a fülorrgége topikban leírok mindent részletesen akit érdekel, csak nem akarom magam ismételni, de aranyosak vagytok, hogy érdeklődtök felőlünk.

Kriszta
krisztike01
 
 


Szia Bucska!

A szopi közbeni markolászás is ismerős, a szoptatási testhelyzetek topikba írtam (kép is van róla, csak ugye a kicsinyítés probléma...), hogy ezt úgy tudom megoldani, hogy a gyermek mindkét kezét "lefogom". Fekve szoptatásnál ez OK, ülve két módja van 1) a "függőlegesen" felhúzott lábamra fektetem, a lábam megtartja befelé fordulva, a két kezem meg szabad 2) a "vízszintesen" felhúzott lábamra fektetem, így nincs igazán befelé fordulva, meg "szintben" sem, én hajolok fölé.

Kriszta, majd megnézlek titeket - nem tudom Piffkó doktor az Amerikai úton rendel-e még, az én gyerekkori arcüreggyulladásomat, amit mindig felszúrtak, ő tudta kikezelni egy saját - általa kocsikenőcsnek nevezett - orrcseppel, és felnőttként is jártam nála, úgy emlékszem, nyugdíjasként 1-2 napot rendelt. Ha épp orvoskeresésben vagy, esetleg megkérdezheted.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Krisztike!
Remélem hamar kiderül, hogy mi az ábra. Szerintem a tehetetlenség a legrosszabb ebben a helyzetben, nem? Hogy senki nem tudja mi van.

A cukrommal nem tudom mi van, egyenlőre a babába sem élem bele magam, majd a 12. heti UH után.
Aztán elkezdem a diétát is. Jobb megelőzni a dolgot.
Olyan szar, mert a 16 kilóból amit lefogytam, 12-t visszahíztam, és nem tudom hogyan. Amint megjött a menzeszem, egyből jöttek rám vissza a kilók.
(Bár tudom hogy hogyan. Nem tudtam rendszerességet tartani, és néha az édességet sem vetettem meg Kép )

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Én sem tűntem el teljesen, csak öt napig külföldön voltunk, ma jöttünk meg és egyébként is tiszta rohanás az életem.

Kriszti,
Szorítok és ha lesz időm benézek a füll-orr-gége topikba is. De ide akkor is benézek, ha nincs időm Kép, így ha van időd/erőd, pár szót ide is írhatnál. Remélem kiderül végre, hogy mi a baj, és akkor orvosolni is lehet.

Bogi,
Neked is szorítok, hogy minden rendben legyen. Kép

GyeZsu,
Sarlai doktornőhöz végül nem mentem el személyesen, nálam a Bactroban hál' istennek megoldotta a problémát. A Te gondod még mindig nem múlik?

Hiszti nálunk is van, a nagylányomnál is volt annak idején, a fiamnál viszont szinte soha. Hiába, ez női tulajdonság. Kép

Most sajnos nincs több időm, de majd még jövök! És tök jó, hogy megint így beindult a topik.

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Bucska,
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mivel foglalkozik a férjed?
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

A probléma sajnos még fennáll, a szoptatós topikban sorstársra akadtam, neki sikerült már elérni a bőrgyógyászt, 6-8000 Ft egy vizsgálat. Elég húzós, de azt hiszem, muszáj lesz elmennem.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Idekopizom a lényeget, előtte annyi volt, hogy folyik folyamatosan a füle és lázas. Ez neki 1-2 hét kihagyással állandó probléma:

Kapott antibiotikumat. Azt mondta az orvos, hogy erre mindenképp kell és majd utána helyrehozzuk az általa okozott bajt. Egyébként pedig nagyobb a valószínűsége annak, hogy meg kell műteni, mint hogy nem Ami elkeserített, hogy szerinte már továbterjedt a csontokra is valószínűleg.



Bogi!
Sajna rám is visszajöttek a kilókKép


Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok lányok!

Mikulás? Nálunk este jött, mert apának korán kellett elmennie reggel. Betettem a Grillus Nótás Mikulás CD-jét, meggyújtottam egy mécsest. Van Katának egy kis fonott kosara, abba tettem a mi ajándékunkat (egy gyerek strandpapucs kifejezetten rágcsálás céljából) meg a nagyszülők mikuláscsomagját (celofánban, szalaggal - elég lenne csak a csomagolás Kép), az egészre rátettem egy csörgős mikulás sapkát - ez aztán Kata fején kötött ki. És eljátszottuk a "Mi van a Kata kosarában?" játékot - ezt már ismeritek Kép

Karácsonnyal hogy álltok? Kép Kriszta, néha egy-egy mondatot idemásolhatsz Kép - remélem, haladtok a teljes gyógyulás felé vezető úton Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Kriszta!

Most olvastam el a füles topikban a kálváriátokat. Csak egyet tudok kivánni: karácsonyra legyetek túl mindenen!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Nálunk szombaton jött, csilingelve, teljes életnagyságban. Taminak itt volt két barátja, a három "nagy" gyerek teljesen be volt pezsdülve, Adrienn meg csak nézett, hogy mi történik. Aztán a gyerekek verset mondtak, énekeltek, Adrienn megtapsolta őket, aztán a Mikulás is mondott verset, meg odaadta az ajándékokat. Adriennt is a nagyok csomagjának szalagja, és celofánja érdekelte a legjobban. Egyébként ő az egészet nagyon élvezte, mert három nagy gyerek játszott mindenféle érdekes játékot, és mindig foglalkozott vele valaki.
Karácsony ügyben nagy a szervezés. A fát dugdossuk a hátsó kertben, mert nálunk azt is a Jézuska hozza. Amíg a gyerekek alszanak délután, addig fogunk mi a férjemmel díszíteni. Adrienn kis egymásba rakható színes vödröket, egy Clemy építőkockát, meg egy másik textilkönyvet kap. Nálunk sajnos idén kicsi lesz a fa, mert a gyerekszobában kell lennie, Tami szerint a Jézuska csakis oda teheti, és félünk, hogy Adrienn magára rántja. Ezért döntöttünk a kicsi fa mellett és egy asztalra tesszük. Lehet, hogy a nagy csalódni fog, bár már készítjük rá lelkileg, hogy biztos nem hoz a Jézuska nagy fát a tesó miatt.
Többiek hol vannak?
Csak Gyezsu meg én maradtunk?
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Nálunk is lezajlott a Mikulás mizéria.
Bár megbeszéltük, hogy még úgysem értékeli túlzottan, ezért nem csaptunk nagy banzájt. Csak kapott két nagy mikulást, és kész.
Szombaton voltunk egy kicsit csavarogni Győrben a belvárosban, amit nagyon élveztünk mindannyian.

Amúgy Lili is a szaloncukor papírjának örült a legjobban Kép

Remélem a pocakban is minden rendben. Majd két hét múlva kiderül. Most töltöm a 10 hetet, Lili meg a 10 hónapot Kép

Ja, és ma van a 2. házassági évfordulónk apával Kép

Mindenkinek puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szóval, pénteken megműtik megint Gergőt, ez egy nagyobb műtét, kb 2 óra lesz a két füle altatással együtt. Egy hét kórház és megannyi félelem. Erősen be vagyok tojva a dologtól, de reméljük segít rajta és karácsonyra már kutya baja nem lesz.
Drukkoljatok nekünk , bár ezt megteszitek krés nélkül isKép
krisztike01
 
 


Bogi, minden kerek dátumhoz gratula!
Kriszta, nagyon szurkolunk!!! A kórházban bent alhatsz vele? Vagy a tesókkal alszol? Vagy hogy lehet egy ilyen helyzeted megoldani, hogy mindenki a lehető legjobban jöjjön ki belőle?

GyeZsu
gyezsu
 
 


A Levi anykámékhoz, Bence anyósomhoz Krisztián esténként és hétvégén apával napközben bébiszityóval én meg a kórházban napi 2500 Ft-ért. Hogy ebből ki jön ki jól azt nem tudom.

Kriszta
krisztike01
 
 


Krisztike!
Nagyon szorítok és hidd el, ennyi gond után most már biztosan rendeződik a dolog. Én úgy vélem, az élet nem igazságtalan, és a sok baj után azért csak jön a jó is.
Bogi!
Minden évfordulóhoz gratula.
Egyébként jól érzed magad? Hányinger, émelygés?
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Kriszti,
Én is nagyon szorítok! Melyik kórházban lesz a műtét? (Persze, hogy nem volt időm benézni a füles topikba.)

Bogi,
Tegnap megint jártam Győrben. Kép Biztosan olvastad, amit a győri topikba írtam. Hát tegnap befizettem az utazásra. Meg persze meglátogattam Móniékat. Jártok még úszni?
És egyébként hogy vagy(tok)?

Mikulás nálunk is volt. Az én kilencéves fiam nagyon aranyos, még hisz benne. Kép De Lilinek is nagyon tetszett. Ő fogmosópoharat kapott és fogkefét. Nagyon imádja őket azóta is. Gondolom ez volt az utolsó olyan Mikulás, amikor egészséges dolgot kapott. Kép Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna!
Köszi jól vagyunk. Az állapotomban inkább nem kockáztatom az úszást, úgyhogy már egy ideje nem járunk.
És tetszett a belváros? Szerintem hangulatos Kép

Nekünk a fogmosókészlet nem akar jönni Kép Ma vagyunk 10 hónaposak Kép

Kriszti!
Szorítunk, és gondolatban veletek vagyunk!

Bucska!
Már nem nagyon van hányingerem, csak néha. Még mindig nem éltem bele magam ebbe a terhességbe. 12 nap múlva megyek dokihoz. Utána meg UH-ra. Majd ha minden rendben lesz, akkor már elhiszem Kép

Puszika: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Csak bekopizom mert hulla vagyok:



Sajnos csak ma jöttünk haza és most is még betegen. A műtéttel sajnos nagyon elkéstünk, a csontot ( mastoid ) elrohasztotta a genny, nagyon csúnya volt. Másnap belázasodott, 40 fokra és napokig alig lehetett lejjebb vinni. A baktériumoktól és a magas láztól a vénái ngyon szakadékonyak lettek, minden nap új branült kellet szúrni, mert ahogy adták be a gyógyszert azonnal szétdurrant a véna. Ha valakinek mondanak az értékek valamit 67 volt a süllyedése és 200 a CRP. Ez utóbbi 5-ig jó Mind a kettő gyulladás jelzésére szolgál.
Szóval nagyon megszenvedett és ezt megúszhatta volna ha korábban megműtik. És ez nem rajtam múlt. Úgyhogy eléggé kivagyok, egész héten a kezemben hordtam, nem lehetett letenni, rettenetesen félt szegény. Remélem hamar rendbejön, itthon még szedi a gyógyszert.
És mindenkinek mondom, ha a középfülgyuszi már hónapok óta visszatér ( vagy meg sem gyógyul rendesen ) akkor el kell menni nagy kórházba ahol végeznek ilyen műttet, hogy az orvos eldönyhesse szükség van -e rá. Mi nagyon megszívtuk, más ne járjon így.
krisztike01
 
 


Szia Krisztike!
Remélem kezdtek végre helyrerázódni, már nagyon megérdemelnétek, főleg az a csöppség. Nagyon szorítok nektek.
Egyébként eddig nem néztek vérképet? Mert az a süllyedés már eddig is magasabb lehetett a normálisnál. Vagy rosszul gondolom? Ha ilyen nagyon csúnya volt már az a csont, annak azért biztos voltak más jelei is, amiket az orvosoknak észre kellett volna venniük. Lehet, hogy tévedek, akkor javíts ki kérlek.
Van egy olyan középfülgyulladás is, ami nem fáj, és tulajdonképpen semmi jele nincs. Ha olyan van a gyereknek, azt észre sem veszem. Ha az van mondjuk rossz esetben rendszeresen, az is ilyen szövődményeket okozhat? Bocs, ha olyasmit kérdezek, amit talán egy orvostól kéne, de te már sajnos többet tudsz erről a dologról, mint egy orvos.
Még egyszer minden jót kívánok nektek, tényleg annyiszor eszembe jutsz és szívből sajnállak benneteket.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Azért néztem be ide, mert úgy fel vagyok dobódva, hogy nem tudok aludni - gondoltam, ezt megírom nektek, és megnézem, Kriszti írt-e valamit, mert ma telt le az egy hét. Hát... jobb hírekre számítottam. Kép Szegény baba még csak 10 hónapos, de már többet járt orvosnál, kórházban - és többet volt beteg, mint én 30 év alatt Kép Kriszti, karácsonyig még van több, mint egy hét! Én nagyon bízom benne, hogy addigra rendbejöttök! Ajándékok után most gondolom úgysem volt időd rohangálni - úgyis ez lenne a legnagyobb ajándék Kép

Én pedig azért vagyok feldobva, mert volt egy koncertünk a Bazilikában és nagyon jól sikerült. A pároméknál pedig szalagavató volt, ő volt a férfi konferanszié, izgult, hogy jól sikerüljön - és ő is boldogan jött haza. Holnap pedig az iskolai karácsony lesz, a műsort ő rendezte és ő is énekel (megyünk Katával, megnézzük Kép), és a holnapi útravalóul megkapta tőlem a karácsonyi ajándékát. (Ti is meg fogjátok majd kapni karácsony után - addig fúrja csak az oldalatokat a kiváncsiságKép.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bucska!
Azért ennyire nem értek hozzá. A vérképe azután ltt ennyire rossz, hogy megpiszkálták a műtéttel a gyulladást és így szét tudott terjedni a szervezetében.
Ma már sokkal jobban van, szerintem sokat számított hogy hazjöttünk és végre nem retteg mindig a fájdalomtól szegény.
Ma ha az időjárás engedi elmegyünk ajándékot venni. Persze nekünk a legnagyobb ajándék ha meggyógyul végre, de van 3 tesója eki ezt nem így látjaKépŐk most úgyis el voltak hanyagolva, legalább a karácsonyuk legyen szuperKép
Ti miket vettetek? Mert ötletből hadilábon állunk, így jól jönne néhány ötlet.
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!

Hát az időjárás nem éppen kedvez az ajándékvásárlásnak... Tegnap láttam itt a babaneten egy játékos topikot, ott a favonatot ajánlgatták nagyon, meg mindenféle mást is, ott biztosan kapsz ötletet, még azt is, hogy hol tudod megvenni. A Csalogány u. 42a-ban (Széna tér felöl) van egy bababolt, ahol fajátékokat is lehet kapni, olcsóbban, mint a Fakopáncs "normális" árai. De a Fakopáncsban (Baross u., a körúttól a Klinika felé jobb oldalon az első sarok) van egy polc-sor, ahol leárazott játékok vannak - nekem sosem sikerült rájönnöm, miért vannak leárazva. Mi diavetítőt vettünk (az interneten rendeltem, de az öcsém tud egy budapesti, belvárosi optikust, ahol 5.000 Ft-ért lehet kapni), meg egy textil könyvecskét, amiben háziállatok vannak, mindegyiknél valami betét más-más anyagból. Meg azért is jó, mert a könyvet lapozgatva el lehet énekelni az "Én elmentem a vásárba fél pénzzel" dalt úgy, hogy mindig azt az állatot éneklem, ami a képen van, és a hangját utánozom. Unokaöcsém megőrül az ólomkatonákért, neki az a kötelező ajándék, ide is tudok címet írni (a gyártó), ha kérsz. Nagyobbaknak a Carcassone társasjátékot nagyon tudom ajánlani, vagy az Activity-t vagy a Mindent vagy semmit-et. Bábok, paraván, roller, kori, bicikli... Ez most egy ötletroham volt Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Kriszta!
Akkor sem értem. Így be volt gyulladva a füle, és ennek a komoly szövődménynek nem volt jele? Már nem úgy értem, hogy neked kellett volna tudnod, de az orvos, amikor megvizsgálja, szóval neki azért lehetett volna egy ilyen tippje is. Ezt a műtétet előbb is megcsinálhatták volna, talán kevesebb fájdalommal és szenvedéssel járt volna a picinek. Na, nem akarlak ezzel idegesíteni, most már tényleg csak a gyógyulásra koncentráljatok, a többi le van .... Csak megdöbbenek, hogy a XXI. században, amikor szívet, májat tudnak az orvosok átültetni, ilyen súlyossá válhat egy "egyszerű" középfülgyulladás.
Egyébként ugyanaz az orvos operálta, akihez előtte jártatok? Most hogy vagytok?
Ajándékügyben: mi Taminak (5 éves) az én kis pónim kastélyt vettük meg, meg egy Barbie autót, a mamájától pedig kap egy magnót, hogy fel tudja venni a saját énekét, zenéjét. Adrienn a mamától egy óriás dömpert kap (marha nagyokat fognak vele még esni), mi vettünk egy textilkönyvet, aminek az elején egy baba van, amit ki lehet venni. Minden oldalán más-már cuccok vannak: van ahol másik cipő van, abba lehet belebújtatni a kis rongybabát, van ahol felső, stb. Meg kap egy Clemy építőkockát, ez az a műanyag kocka, ami puha. Egyébként ami még eszembe jutott, legalábbis nálunk teljes tanácstalanság idején az egy biztos pont: könyv.
Gyezsu!
Milyen ez a Carcassone társasjáték? Hány éveseknek való? Taminak január 11-én lesz a szülinapja, tehát mi már abban is gondolkodunk.
Most fejeztem be a mézeskalács gyúrását, kissé elfáradtam. Végre beszereztük a fát is.
Adrienn végre nem ordít a lépcső tetején a nappaliban, hanem megfordul, és tolatva lemászik. Ez a mai produkció Kép
Üdv Bucska
bucska
 
 


Bucska!

Ez a lemászás nem semmi! Én Németországban bébicsőszködtem még gimnazista koromban egy ismerős családnál, és ott az egy éves kislány még ordított a lépcső tetején!

A Carcassone ajánlását mejd megnézem, anyuéknál van, nekem nincs.

Egyébként most jöttünk meg a szellemi karácsonyról, amit a baráti társaságunk tart minden évben. Összegyűlünk barátnőm lakásában, leülünk körbe, és mindenki felolvassa-elmondja-lejátsza-elénekli stb. azt a szellemi ajándékot, amivel készült. Ezek az alkalmak nagyon feltöltenek. Már rájöttem, hogy számomra a karácsonyt három dolog fémjelzi: a kórussal a karácsonyi műsor próbálása és az adventi koncert, a szellemi karácsony, és az, hogy karácsonykor - már jópár éve - elvonul pár napra a nagycsalád (értsd nagyszülőkkel, unokatesókkal) - idén Parádfürdőre. + az ajándékokkal készülés. Kár, hogy nem is fúrja az oldalatokat a kiváncsiság Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bucska!

Nem a régi orvosunk műtötte. Ő tehet az egészről, hogy ide fajult a dolog. Amint elvittem másik orvoshoz, mindenki a műtétet mondta. és a felháborító, hogy mikor felhívtam, hogy elmondjam mi van, volt képe azt mondani, hogy biztosan felülfertőződött, mert mikor ott voltunk még semmi jele nem volt. Aha, persze...
Mindegy, nincs értelme dühöngeni, reméljük mielőbb meggyógyul.
Ajándékvásárlás megvolt. A picik bébitaxit kapnak, ami járássegítő is, Levi ( 5 éves ) kalózhajót, Bencus ( 4 lesz májusban ) sárkányos Lego Duplot.

Gyezsu!
Engem furdal, de miért is???? Lemaradtam valamiről?

Kriszta
krisztike01
 
 


Mert karácsony után küldök majd nektek ajándékot, de nem mondom meg, mi az. Kép Az a kalózhajó nagyon izgatja a fantáziám. Hogy néz ki?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Azt én sem tudom, mert össze kell még rakni, de ha meglesz teszek fel képet. Egy biztos, hogy bazinagy - legalábbis a doboza.
krisztike01
 
 


GyeZsu!
De nagyon is fúrja... Kép

Krisztike!
Ez a bébitaxis ötlet jó, kár hogy nekünk már üzembe lett helyezve, még Tamié volt. Nagyon élvezi Adrienn, amikor ráültetjük és tologatjuk (egyedül még nem megy).
Az orvosról meg inkább nem írok semmit, az eddigi hozzászólásaimból talán már megismertél annyira, hogy nem lenne szalonképes, amit írnék. Egyébként jól van a kismanó?

Mindenki!
Ti hogy álltok fog ügyileg? Nálunk most jön valamelyik, de nem látom melyik, mert nem nagyon engedi megnézni. De az összes fogzós tünetet produkálja. Miután felöltöztetem, fél óra múlva - nem túlzok - derékig tiszta nyál a gyerek.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Bocsi a nagy eltűnésekért, de időnként azért jövök ám. Kép

Bogi,
A győri belváros tényleg nagyon hangulatos volt. Ha jól számolom már megvolt az UH, ugye? Mi újság? Ugye minden rendben?
A nagyoknak nálam sem volt egyetlen foga sem 10 hónapos korukban. Lilinek viszont már hét van!

Kriszti,
Bár nem volt időm babanetezni, azért gondoltam Rátok és szorítottam, hogy minden rendben legyen. És továbbra is ezt teszem. Most hogy van a kisfiad? Tovább javult, amióta otthon vagytok?

Én Lilinek karácsonyra húzható fa katicát vettem, egy kis doboz duplót (krokodilt) és mondókás könyvet.

Nálatok mit tudnak a babák? Lili imád állni, most már pár másodpercig kapaszkodás nélkül is megy. Kép Ezen kívül folyamatosan dumál. Persze érteni még nem lehet, legfeljebb a testbeszéd segítségével. És tegnap már gurítottuk egymásnak a labdát! Egyébként nagyon változékony a hangulata. Szerencsére általában nagyon vidám, kiegyensúlyozott, de néha minden átmenet nélkül hisztizni kezd valami hülyeségen (pl. hogy kiveszem a kezéből a telefonomat, ami már tiszta kontaktos az állandó nyalogatástól Kép) és akkor vígasztalhatatlan.

GyeZsu,
Engem is felcsigáztál az ajándékkal. Kép A nagycsaláddal töltött karácsony szuper lehet. Már a 24. estét is ott töltitek?

Puszi mindenkinek:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok lányok!

Pár napig nem volt gépem, úgyhogy most olvasok mindent vissza. Hát a mi karácsonyunk egyelőre nem úgy alakul, ahogy elterveztük, Kata harmadik napja lázas, most már kaptunk antibiotikumot, a doktornéni szerint hugyúti fertőzés. Katának még egy darab foga sem bújt ki, de a dokinéni azt mondta, az alsó kettő (középen) perceken belül kint lesz, már "szét van pattanva" az ín, a popsija is csúnyán kiütött - szóval a fogzás miatt legyengült az immunrendszere, és győzött a baci. (A családom ki van akadva, hogy egy szoptatott baba hogy lehet beteg. Kép) Az eredeti terv úgy szólt, hogy holnap a párom családjával karácsonyozunk (Kata nagyszülei, nagynéni-nagybácsi, unokatesók), majd 25-én reggel le a Mátrába, ahol 26-án "nagykarácsony", és 28-án jövünk vissza. Hát holnap már biztosan itthon karácsonyozunk hármasban - Nándi kimegy reggel a piacra, vesz egy kis fát meg vacsoráravalót - a többit a láz függvényében meglátjuk. Egyébként nem olyan vészes, mert Katának más baja nincs (nem taknyos, nem köhög, nem sír), csak a lázzal járó bágyadság. Enni-inni ma du.tól egyáltalán nem hajlandó (dokinéni mondta, hogy jó piros a torka), szopi megy ezerrel.

Bucska, nem felejtettem el a Carcassone-t, csak azóta még nem voltam anyuéknál.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kedves Lányok!

Nagyon boldog, meghitt karácsonyt kívánok mindannyiatoknak!

Szeretettel:
Anna

Kép

U.i.:
GyeZsu,
Katának jobbulást!!!!
tinalila
 
 


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt.

Gyezsu! Nektek mielőbbi gyógyulást is.

Krisztike! Remélem nektek már nem kell gyógyulást kívánni, mert jól vagytok.

Üdv
Bucska
bucska
 
 


Békés, boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek!!!!

Kriszta, Levi, Bence, Gergő, Krisztián és Apa
krisztike01
 
 


MINDENKINEK BÉKÉS,BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!!!

Kitty
kitty123
 
 


Helló!

Anna!
Majd jövő kedden megyek UH-ra. Voltam dokinál, azt mondta, hogy szerinte minden oké. Már betöltöttem a 12. hetet.

Lili pont az ünnepekre betegedett le. Tegnap már nem is evett szinte semmit egész nap, vagy ha igen, öklendezett utána. Apjának estére megfájdult a torka, reggelre Lili is berekedt, meg csupa slejm szegény. A kedve jó, láza eddig nem volt. Arra is gondoltam, hogy foga jön, de nem nyűgös egyáltalán.

Mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT kívánunk!

Puszi: Bogi, Lili, Ati és Pocaklakó

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi,
Mi volt az UH-on?

GyeZsu,
Hol van az ígért ajándék? Kép

Hogy telt a karácsony, lányok?

Nálunk nagyon nyugodt, békés volt. A gyerekek nagyon élvezték. Lilinek legjobban az ajándékok csomagolása tetszett. Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Helló!

Baba 66mm, NT 1,6mm. Minden oké.
12 hét 4 napos volt. Lili 12 hét 2 naposan volt 71mm.

Kértünk 1 képet, aztán itthon nézegettük, és koszos a lába köze Kép
Persze mi azt gondoljuk, hogy kukaca van Kép
Majd beszkennelem, és megmutatom.

Nálunk rohangálás volt, de szép volt. Leszámítva, hogy mindenki beteg, már én is.
Mi nem nagyon vettünk ajándékot Lilinek, még úgysem érti. Csak a papír érdekli. Kapott egypár kisebb játékot, és azzal nagyon jól elvan. De leginkább a karácsonyfa izgatja, de az is csak akkor, ha be van dugva az égő.

A mamámtól kapott pár aranyos ruhát. Íme:
Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Örülök, hogy minden rendben. Kép Csinálod még a távmunkát? De gondolom a két baba mellett már nem tervezed folytatni. Vagy igen?
Lili nagyon aranyos a képen. Kép

Mindenkinek jobbulást és BUÉK, ha már nem jönnék addig.
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Gratula! Most már legalább hivatalosan is lehet Kép

Szóval lezajlott a karácsony, nagy zsivajjal, vidáman, meghittségről nálunk szó sincs, 2 kisgyerek mellett nem is nagyon lehet. Tami nagyon örült a Jézuskától kapott Én kis pónim kastélynak, meg kapott egy Barbie autót is, de arra már nem volt ideje. Adrienn egy dömpert kapott, azt minden variációban kipróbálta. Tolta, beleült, amikor a nővére beleült, őt is tolta, majd őt kellett gurítgatni. Aztán telerakta a Clemy építőkockával, azt szintén kapta, meg egy textilkönyvet is hozott neki a Jézuska, de abból egyelőre csak a kivehető rongybaba érdekli. Aztán a karácsonyi látogatások, látogatók még eredményeztek egy kisebb ajándéközönt, de Adriennek a dömper, Taminak a lókastély maradt a favorit. Egyébként Adrienn 2 napja azt próbálgatja, hogy kapaszkodás nélkül áll egy darabig, aztán tesz néhány lépést a következő állomásig. Nagyon kis ügyes.
Nagyon örülök, mert úgy néz ki, hogy talán sikerül még januárban elmennünk Tirolba egy hétre, bohóckodni a hóba, remélem, hogy összejön és most nem kiabáltam el.
Mindenkinek boldog új évet, sok örömet kívánok
Üdv Bucska
bucska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: