Új privát üzeneted érkezett!

Marcipán valamit elállított a billentyzeten. A babanet pl. most olyan, mint az elsős abc-s könyv, a nehezebben haladóknak. Nem tudjátok mi lehet? (Nem a felbontás, azt már próbáltuk, és csak kettőt csapott vaktában. De azt alaposan.)

sofka
sofka
 
 


SZIASZTOK!

Tegnap este voltunk a doktorbácsinál, ahol ismét sírtunk mint mindig, érdekes eddig doktornénihez jártunk míg Kőbányán laktunk, attól sosem sírt...

Kaptunk valami bél regeneráló port ampullában, az italába kell betenni és egy summamed nevű szirupot. 2 napig kell szedni, és atz mondta holnap mehet bölcsibe..most elvan már szerencsére
itt kavar a komppal, így happy vagyok, kirámolta a cipőket, felborította a leandert remélem levelet nem evett, (mérgező) belenyúltam a szájába de nem találtam, én is megtépáztam szegény virágot nem jött le egy levele sem, így remélem, hogy neki sem. Kell nekem itthon dolgozni, most ott nyöszöröh a kiságyban.
Ja és a legrosszabb diétáztatni kellene, azaz semmi tejpép, tápszer, de nem tudtam betartani este nem aludt el, pedig ívólét kapott most is nyöszög hogy éhes, szegény gyerek.
Mindjárt főzők neki krumplit, répát, igaz reggel az almát se ette meg, szerencsére estig kell diétáztatni.
Szóal úgy néz ki javul a lányka, remélem.
A doki mondta egyértelműen a bölcsinek azaz a közösségnek az oka, úgyan hozzátette ha nem most kapja el akkor mikor oviba megy, nekem most talán jobb, mert most nem annyira feltünő ha nem vagyok, mint ha visszamegyek főállásba és akkor hiányzok heteket, el is küldenének.

Sofka: Érdekelne a kenyér recept nekünk is ban kenyérsütőnk, eddi németországból hozattuk a kenyérlisztet 1 euro volt/kg, (2 kenyérre elég)anyám hajsijával, de összevesztek, és nincs utlevelem, hogy kimenjünk. A kaiserben az a Backert lehet kapni? én nem voltam nagyon megelégedve vele.

Kangi? Dorka jelentem jól van már ujra csibészkedig, lsd virágborogatás..
Ugyan lázát ma még nem métem, de 6 óránként kapja a kúpot ma délig.

Manó: Emmácskának gyógyulás a decemberi kismamában van valami cikk a krupp-ról, ha jól láttam az újságos standon..

Orsoly: Merre vagy?

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2 Van gyógytápszer, az a neve, hogy hn25. Ha kell még diétázni. Elég jó az íze, és határozottan fog. De jó, hogy jobban vagytok.

Toffi, asszem itt is vannak hasonló ovinénik. Na Marcipán lehet, hogy ezért fog csak nagycsoportba járni!!! Kajadolgokat már rég nem értemén sem. Marcipán viszont egyértelműen értésemre adta, hogy ugyan. kizárólag az én kedvemért, néha-néha megeszik ezt-azt. De az csak afféle nassolás. Ma pl. félóránként szopik. Persze még csak lábadozik. Kíváncsi vagyok, mit csinál majd egy hét múlva ilyenkor!

sofka

sofka
sofka
 
 

 
 

Sziasztok,

Csak bepillantottam, amíg várom a pizzámat Kép

Szal:
BCG: ha kifakad az jó Kép de komolyan, nekem a dokibá meg a védőnéni is azt mondta, annál jobb, minél randább! Kifakadáskor csak nedves vattapamaccsal (esetleg bórvizes pamaccsal) le kell törölni. Én anno Orsinak picikét meg is nyomtam, hogy a mélyebben lévő dzsuva is jöjjön ki. Nekem úgy tűnt, az nem fáj neki. Picit utána még jött nagyon sötét vér, azt is törölgettem, aztán raktam rá egy Hansaplastot, és ennyi. Nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Az viszont igaz, hogy fürdéskor (úszáskor) felázik a bőr, akkor könnyebben kifakad.

Orrtörtlés:
Mivel nem emléxem, hogy ki írta, (bocsi), ezért csak így névtelenül. Mostanában, amikor gethesek voltunk mindketten, én nem törölgettem Orsinak az orrát. Inkább kiporszívóztam, ha kellett félóránként, de zsepit nem használtam. Nem is pirosodott ki az orra, pörsnek-sebnek hírét sem hallotta a gyerek. Bezzeg az enyém már 2 nap után úgy nézett ki, mint egy jókora paradicsom. Szal, szerintem inkább szívd ki, mint törölgesd Kép

Megyek, beüzemelem a kenyérsütőgépet. Egyébként köszönöm a jótanácsokat, meg a tippeket Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Miszike,
Ez annnnnyira jo!!! Szinte beleborzongtam! 25 ev! A helyszin is ugyanaz?
Kar, hogy a kisruhad, meg a baba az oledben nincs meg! A fotel nekem tetszik! Az en szuleimnel is ugyanazok a butorok 25....vagy inkabb 30 eve. Sot! A konyhaasztalt anyukam nagypapaja keszitette sajat kezuleg!

Az egesz csaladom meg van fazva, a gyerekek masszivan kohognek, mindegyik mashogy. Anyukam is mar betegen ert haza!
Kupi van, pedig mindjart indulni kene az oviba, aztan meg jon hozzank egy ovistars anyuka!
Csutortokon mi is dokihoz megyunk, a 9-10. honapos vizsgalatra! Elhataroztam, hogy ha valamilyen oknal fogva nincs ott a MI torok dokink, akkor sarkonfordulok!
Aztan meg csutortok delutan jon a magyar Mikulas is, megyunk unnepsegre!

Az ejszakak most nalunk is eleg szornyuek! Az a baj, hogy rendesen fel is kapom a vizet, szinte haragszom Mikire! Mert az addig rendben, hogy egyszer ESZIK! De ha 3-nal elobb felebred, meg nem ehes, csak megmarkol, es alszik tovabb a cicin. Es sajna reggel sincs lustalkodas...

Megyek is, Gyurkat oltoztetni, megetetni...ha sikerul! Kangi, majd lefotozom neked Gyurit, hogy megnyugodj, jo?

Zsuzsi

UI.: Ezt reggel irtam, de csak egyszer kuldtem el...
zsuzsi74
 
 


Sofka! Nagyok még a betűk? Nézeten belül szövegméret. Lőrinc is rendszeresen ezt csinálja.
Beu
beu
 
 


Sofka Kép
Nézet - Szövegméret - Közepes a megoldás Kép

Pussz, bocsi, csak ebédet főzök
Kangi
kangi
 
 


Urszila! Julkának is jobbulást. Megy a gyógyító energia+++++++++

Gyógyulósoknak meg örvendezek (Dorka, Marcipán, Orsi). Megint sok a beteg baba.
Beu
beu
 
 


Megint ittKép

Zsombinak nagyon bejön a vegyeszöldség pipihusival almával MildibenKépKép Viszont nem volt elég, ami tegnapról maradt, sütőtökkel akartam pótolni, soha többet. Majdnem hányt szegény, már az első kanálnyitól.

Urszila
Szegény Julka, drukk a gyors nátha-elhagyáshozKép
Már próbáltam az óvó nénikkel beszélni, de mintha olajat öntöttem volna a tűzre. A nagy beszólással meg azért várok, mert nem akarom, hogy kitoljanak Szandival.
Miénk doki néni szerint 6 hótól adhattam volna a husit, de neki így is jó, most kezdtük. Egyébként ő csak tanácsolKép

Manó2
Javuló DorkaKépKép

Sofka
Még nem tudom, hova fog Zsombi oviba járni, de ha ő nem lenne, Szandi reggel 7-től délután (vagy este?) negyed 6-ig oviban lenne. Azért érdekelne, ez hogy tetszene nekik (csak ezért nem megyek vissza dolgozni), gondolom, sehogy. Viszont kb. másfél év múlva tesztelhetjük a következő óvónéniketKép Már ha lesz állásom...
Nekem már nincs annyi tejem, hogy másfél óránként egyen Zsombi. Mondjuk ha egész nap úgy enne, holnapra megint bedinnyéződnékKép

Heppi
Én írtam az orrtörlést, csak nem akartam részletezni, mikor törlöm. De hogy érthető legyen: hapci után, amikor a földig ér a cucc, akkor gyorsabb egy törlés, mint összeszerelni a szívókészletet (mert a porszívó ugrásra kész, de a műanyag cucc az asztalon hever, hogy Zsombi meg ne kóstolja vagy rá ne lépjünk). Amúgy a szívás megy nálunk isKép

Zsuzsi
Minden kispasinak jobbulástKépKép
Zsombinak sem létkérdés az éjjeli szopi, ugyanezt csinálja ő is.

Amióta enyém Apával külön család vagyunk, még soha nem volt adventi koszorúnk. Nem is vettünk, valahogy nem igényelte, nálunk meg nem volt szokás. Idén viszont már Szandi is mondogatja, hogy nálunk miért nincs? Gyertyát szeretne gyújtani, pontosabban elfújniKép Melyik újságban van, hogy kell csinálni? Praktikában? Van valami turpisság benne?

Toffi + porszívószerelő Zsombi
toffifee
 
 


Manó2!

Köszi, megvan a kismama én is épp azért vettem megKép

De jó hogy jobban van Dorka!
Emma ugyanúgy van, de éjjel megint 2 órát fent randalírozott, kezdünk nagyn kiakadni. nem éhes, nem szomjas, nem fáj semmilye, csak nem álmos, játszani akarKép

Mikor Emmának voltak ilyen hányós hasmenős dolgai nekünk is mondták hogy diétáztassuk, de őt nem lehet így én nem is diétáztattam soha. Legfeljebb kevesebb tápszert kapott, de kapott, mert különben üvöltött. Próbálkoztam sárgarépával is, de nem ette meg magában, hát akkor adtam neki a szokásos sárgarépás bébiételt. Soha enm esett vissza ettől.
ha nagyon muszáj volt egy fél napot diétáztatni, akkor én kukut adtam neki, jó sokat, az sós, jól pótolja a hasmenéssel vesztett sót, és kellőképpen szerette ahhoz hogy kihúzzuk vele a rendes evésig.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zsuzsi, OFF
írtam neked mailt, csak átállítottam a levelezést, ezért nincs címe. Nehogy véletlenül kitörölt csípőből! Köszi
Solya
ON
solya
 
 


Sziasztok!

Ari!KépEpe műtétKépde utána jobb lesz!Kép

Zsuzsi!Kép
A Fiúknak jobbulást!Kép

Urszila!Kép
Julkának is jobbulást!Kép

Sofka!Kép
Marcipán huráááááKép

Heppi!Kép
Jó kenyér sütést!Kép
Nekünk is van,ha otthon sütünk nem mindig sikerül,ha itt szinte mindig jó lesz!Szerintem liszt függő.Igaz mi mindig sok magos barnát sütünk.

Elli!Kép
A talira 2 megyünk Mártonommal,Apa itt marad terelgetni kis hazánkat az EU-ba.

Beu!Kép
Mikor lesz már szombat du.? SÜTIKépKépKépKép


Miszike!Kép
Hatalmas ötlet volt a fotózás és nagyon jól sikerült!Gratula!Kép


Marcikámnak nagyon jó az alvókája ma. Hagyja anyukáját rendet rakni,és készülni haza!KépKépKépmár csak 3 kell aludni!!!

Mariann & Marci
Mariann
 


SZiasztok!

Miszike
ezek a képek naggggyon jóóók, szupi ötlet volt Kép

Réka
nekünk anno azt mondta a dokinéni, ha gennyedzik, csak töröljem le steril gézlappal, illetve tegyek rá gézlapot a ruha alá. És vasaljam a bodyt belül is. Amíg nem fakad ki, sztem mehettek úszni, de amikor gennyes én kihagynám.

Sofka
jaj de jó, végre lázmentes Marcipán Kép

HEppi
álldogáló ORsinak gratu Kép ügyes a kiscsaj!

Toffi
óvónénik nem semmik Kép Kép
a tornát megnézted? tök jó, mert minden nap más izomcsoportot mozgat, ma lábmunka volt. Tegnap meg stepaerobic, de azt nem csináltam, mert steppad nélkül nem az igazi.

Zsuzsi
jaj, családnak jobbulást!

Tegnap voltam az Árkádban puffadó festékre vadásztam. A Játékszigetben a negyedik eladó sem tudott segíteni, mondjuk rá is volt írva a pólójára, hgoy gyakorló. Csak vmi 6 db-os dobozosat találtam majd' 6ezerért, helyette inkább vettem Daninak autót meg egymásbarakható pohárkákat, amiből tornyot is lehet építeni. (dokinéni szerint most ilyennel kell játszania Kép)
Aztán a Kes papírban találtam, igaz csak kontúrt, de megvettem, és a tesztzokni egész jó lett Kép

Ma 8 éve, hogy összejöttünk a férjemmel Kép. Az ünneplést eltoltuk, mert mindekettőnk pénztárcája üres, csak pénteken jön a gyed.

Andi
psandi
 
 


Urszila,
a Praktika melyik számában van? mert nekem megvan a decemberi, de abban nincs ilyesmiKép
Timici
timici
 
 


Köszönöm a segítséget, újra nosmálisak a betűk. Csak azt tudnám, hogy tudta kishapsi eztegyetlen mozdulattal elintézni?!

Képzeljétek, ma megette az agyonfőzött rizst banánnal. Na ennek már hatnia kell, bár jobb a helyzet, ma még csak egyszer volt tele a bugyor, bár az előbb gyanús hangokat hallottam. Behoztam neki a budapesti piacot, naná, hogy olvasás közben. Kép

Andi, gratulálok az évfordulóhoz. És milyen alkalomból? Mikulásbál vagy semmi extra? Azok az egymásba rakható pohárkák remekül kiválthatók anya lábasaival. Még érdekesebb isa produkció, mert ménkű nagy zajt lehet közben csinálni. Kép

Míg írtam, Marcipán megtámadta a csavarozót. Miapánk ippeg az előbb mutatta be őket egymásnak, bár nem értette, miért nem nyomkodja gyermek a gombot, hogy zaj legyen, meg mozgás. Aztán lezserül letette az egyik székre. Na éppen nem esett az előbb a kis kutató kobakjára. Na ja, kijöttünk már a gyakorlatból, itt az ideje,. hogy menjünk belefele.

Toffi, vegyél virágosnál szalma koszorúalapot (esetleg mohásat, azzal még egyszerűbb, meg ha máshonnan nem tudsz gyűjteni, akkor egy csomag fenyő, vagy tujaágat. (Tuja kevésbé hullatt apró szúrós tűleveleket, én jobban szeretem. ) Meg négy gyertya, masni. Gyertya alá esetleg beszúrót. Ja, és kötöződrótot. Aztán szépen egymásra csúsztatva elfeded az alapot ágakkal, dróttal sűrűn letűzőgeted, beleszúrod a gyertyákat, masnikat is félbahajtott megtekert dróttal. Aztán mehet rá még pici gömdísz, vagy amit szeretnél. Női lapok szeretik ilyentájt ismertetni a készítést. Aztán az is lehet, hogy egyszerűbb és olcsóbb, ha veszel egyet. Kép Mi minden este meggyújtjuk a gyertyát, és énekelünk. Nem számít, hogy fahangom van, és hogy ők meg tőlem tanulták a dalokat. Szeretik. És ilyenkor a koszorú körül szoktuk elmondani (megköszönni), ami a legszebb volt a napban.

Miszike tényleg jó az ötlet. Ilyenkor úgy sajnálom, hogy a mi múltunk már régen más jelene, annyit költözködtünk. De mintha egy fotel meglenne még.

Na megyek, befejezem az ágyszerelést, hogy ne kelljen a dedet karban altatni. Meg időközben a szerelőmunkát a szárító lassú lebontására cserélte a ded. Most éppen priznicet készít a törülközőkből. Hja, így jár az, aki lusta kicipelni a kertbe a cuccot. Bár ha feláll őkelme, úgyis muszáj lesz.

eléglegyenmárbelőlem sofka

(Ja, most már normális a méret, de mintha más lenne a betűtípus... Hiába, a gyerek egy tehetség)
sofka
 
 


Andi
Nem láttam a tornát, lementünk sétálni és elfelejtettemKép Majd holnapKép

Most meg szörfölök a neten, ahelyett, hogy valami hasznosabbat csinálnék, de már megtaláltam, hogyan lehet adventi koszorút csinálniKép.
Nemsokára indulhatok Szandiért. Tegnap elfelejtettem odaadni az adventi naptárát, most pótolom.
Toffi
toffifee
 
 


És itt az 500-ik hozzászólásomKépKép

Ennek örömére egy kép Zsombiról, ahogy ül:
Kép

Toffi
toffifee
 
 


Képzeljétek most hozott ki a futár egy gyönyörű csokor virágot!!! Férjem küldte az évfordulóra!! KépKép de jó, de jó, tökre örülök KépKépKépKép

boldog Andi
psandi
 
 


Andi, te mazlista! Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szasztok! Kép

Na megjöttünk a gasztroból. A következő eredmények vannak:

1. 6670 gramm, 68 centi, súlya meredeken megugrott, hossza egy kategóriát (egy hosszgörbényit) felfelé lépett.

2. 'A székletből gomba NEM tenyészett ki" - lehet, hogy valami kis hüvelyi gomba volt a kakiban az első vizsgálatkor. Mindenesetre NEM Candida, nem attól pukkog.

3. Tejfehérje-allergia vizsg.eredménye NEGATÍV (azért ne egyen tejterméket 1 éves koráig, ez ma a legújabb divat)

4. "A gyerek jól néz ki" - mondá a doktornéni KépKépKép

Még nézünk egy széklet-emésztettséget, mert a csökkent fehérje-emésztettséget kontrolláljuk.

Következő látogatás januárban.

Boldog vagyok! KépKépKépKép

Andi Kép
auuu, én is kérek egy napra ilyen férjet! KépKépKép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Delelott gyurmat foztunk ujdonsult ausztral ismerosommel! Tok gyorsan kesz volt, es szuper az allaga! Dobozban fel evig elall! Piros etelfesteket is tettunk bele, igy szep rozsaszin lett! Allitom, hogy van olyan tuti, mint egy Play-dooh gyurma! Gyuri mar fel is avatta: ebed HELYETT gyurmazott.

Dani meg hozott egy harmast (sot 3 minuszt) matek szobeli jegykent. Az ertekelesben az szerepel, hogy sokat pofazik oran. Es ez mar a harmadik olyan targy, aminek a jegyet ezzel huzza le, hogy jelentkezes helyett eldiskural az oran! Pedig mar epp kezdett jobb kedvem lenni! Kép
Hogy kell egy kamasz gyereket nevelni? Segitseeeeg!!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Andi!
Gratula a 8 évhez!!! NEm semmi!KépKépKép
Enyém férj is ilyen romantikus néhaKép Van egy öröknaptárunk amibe minden fontos családi esemény (névnap, szülinap...) bele van írva. Nemrég láttam egy "első csók" feliratot benne. Olyan édiKép

Zsuzsi!
Nevelés: Szerintem amíg nem a lustaság vagy a butaság miatt kap rossz jegyet addig ne aggódj. Én is tele voltam mindig beírásokkal, még igazgatói intőm is volt, mert soha nem figyeltem órán és mindig a padtársaimat szórakoztattam. Aztán ma mégis itt vagyok 3 diplomávalKép ÉS többek szerint ha összeszedem magam még viselkedni is tudok nyilvános helyenKép
És én is kaptam szülőktől szobafogságtól kezdve mindenféle büntit, de ez csak olaj volt a tűzre.
Egy DAnira meg tapasztalataim szerint különben sem lehet haragudniKép

Réka + 7 hónapos Dani
muki
 
 


Reka,
Vard ki a veget! Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kangi!
Szuppper! Régi Kangi akkor visszatér?

Andi!
Ha beindul az egynapos romantikusvirágküldőférj-kölcsönzés, akkor én is jelentkezek!Kép Én még sosem kaptam futárral küldött virágot.Kép

Zsuzsi!
Fogalmam sincs, hogy lehet jól csinálni, én már előre félek a kamaszkortól. Is.

Toffi! Zsombi édes! Csak alig ismertem meg. Gratula az ötszázadikhoz!Kép Szandi örült a naptárnak? Adventi koszoút én mindig veszem. Most, mert régen anya csinálta. Ideje lenne elkezdenem gyártaniKép

Sofka! Mi az a csavarozó? Nem írtad vagy csak nem olvastam, hogy a nem lehúzható matrica kivágható és fellógatható? Ja, belőled sosem elégKép

Timici! Van egy adventi különszám.

Mariann! Persze, én csak a sütivel vagyok azonosKépKép

Beu
beu
 
 


Sziasztok,

Andi,
Csak csatlakozni tudok, MÁZLISTA!!! De azért örülök nektek Kép

Kangi,
Most akkor mi van? HA MÉGECCER MEGHALLOM, HOGY JULCSIRA VMI ROSSZAT MONDASZ, ÉN MEGRÁGOM A FÜLED!!! (a nagybetű nem tévedés, ordítok veled, ha nem hallanád) Kép Kép Kép
Szal, gratula, meg naugyehogymegmondtuk, meg miegymás! Julcsinak további szép fejlődést, hízást, növést......

Sofka,
Hú, milyen romantikus, amit írtál. Én nem vagyok egy nagy hagyományrajongó, és nálam fább hangja szerintem senkinek nincs. Ennek ellenére a gyerkőcöm még nem ordított, ha éneklek, sőt. Kedvence a Tavasziszélvizetáraszt, a Parasztkantáta, a Csitárihegyek alatt meg ilyenek. De már keresgélek a neten régi Bródy, Koncz és Zorán számok után, hogy kicsit bővítsem a repertoárt Kép

Ja, és még ma sem mertem a kenyérsütőhöz nyúlni Kép pedig már úgy ennék egy kis fincsi házi kenyeret

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Andi: grat a ferjedhezKép (Nekem marciusban a szulinapomra kuldte haza a csokrot es az ajandekot futarral, olyannyira nem vallott ra, hogy elkezdtem nyomozni, vajon ki lehetettKépKépKépKép)

Kepzeljetek csajok, Lacko par napja kinn alszik a levegon, hat ez nagyon bejott, ma delelott 3 orat huzott le, most masfelnel tartKép

Kangi: szuper, hogy igy belelendult Julcsi es hogy nincs gaz.Kép Hat en is kivancsi leszek Lacko mazsalasara (ma lekestem a vedonenit, ugyhogy csutortokon kiderul)

orsoly
orsoly
 
 


Zsuzsi!
Én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy rossz, de egészséges és nekem más nem számít. A kora-intenzíven eltöltött idő átértékelte bennem a rosszaság fogalmát. Akkor végig azért imádkoztam, hogy egy örökmozgó és eleven gyerek lehessen Daniból.

Réka
muki
 
 


Kangi!

Nagyon HURRÁ, hogy nincs Julcsinak semmi baja!!!!! KépKépKép

Réka
muki
 
 


Reka,
Megertelek! De bizti (es mivel ezt szeretned remelem, hogy) lesz olyan helyzet az eletetekben, amikor ezt epp elfelejted majd, es lila kod onti el az agyadat! Kép Kép Kép
Tudom, sok szeretettel es megertessel lehet csak egy kamaszt nevelni, de ez neha csak elmelet szintjen van meg bennem! Legszivesebben odamennek hozza, es megsimogatnam, es megsem teszem. Kép

Voltunk ma guberalni. Fiuk meg mindig egy szamitogepet beleznek. Mind a negyen, csavarhuzoval. Aztan a masina persze megy vissza oda, ahonnan jott. De jot szorakoztak vele!

Megyek furdetni!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Toffi regi munkam egy reszet csinalom, illetve papiron apa csinalja. Meg a tarsashazunk kozos kepviseloi vagyunk, (mert csak mi vagyunk beszelo viszonyban mindenkivel Kép) es az evvegi elszamolasokat csinaltam. Sok az oreg a hazban rosszabbak mint a gyerekek, ki kivel mikor miert nem beszel az rejtely. Ulo Zsombi nagyon ugyi a jatekot ami a kezeben van hol vettetek valami hasonlot keresek Borinak.

Zsuzsi Kristofot altalaban szamitogep letiltassal buntetjuk jelenleg dec 22-ig van letiltva. Ha valami jot csinal kijavitja a rossz jegyet akkor csokken az ido vannak fix csokkento dolgok ha nincs este szemet egy hetig az 1 nap. Aztan vannak az anya szeszelyetol fuggo dolgok is. A multkori reggeli Borizas az 5 nap volt. Buntetes merteke altalaban hirtelen haragbol fakad.

Sofka megcelzom en is a jovo hetet Meg nem tudom, hogy hol apukam telefonalgat, hol van ismeros doki, hogy hol lenne a legrovidebb ido, hol lehet esetleg szopizni 1 agyas szoba a fejes miatt stb
egyenlore az Istvan korhaz a nyero de van meg gyanusitott.

Andi, parod Kép

Kangi, de jooo! Kaja kozben elalvo lanyodat meg meg sem dicsertem.

Miszike kepek szupik. Nekunk vannak babaink is regrol. A hajasak meg apukamnal a padlason de a gumi Lali baba labat mar Bori is megragta.

Urszila, taknyos Julkanak jobbulast.

Borit ma beraktam a jaroka kozepere ulve es meg folyo ugyeimet inteztem valahogy kijutott a racsmelle es nagyokat nyogve kapaszkodott es probalt felallni. Az ulve haladast meg nem lattam hogyan csinalja. Maszasnak semmi jelet nem mutatja hason tovabbra is uvolt mig ra nem jon, hogy meg tud fordulni vagy meg nem forditom a nagy feneku lusta kismalacot.
Olyan kreativ itt mindenki csak en nem Kép, de mar beszereztem nehany dolgot a kovetkezo alkotasomhoz, ha kesz lesz lefenykepezem, de egyenlore csak a tervek meg az anyagok vannak meg.
Lassan meg kellene jonnie paromnak esti setajukbol.

Ari
ari
 
 


Sziasztok!

Kangi: gratulaaaaa! Ez naggyon jó! (teljesen zárójelben csatlakozom a gasztro dokihoz a tejterméket egy éves korig ne témában)

Zsuzsi: még hogy Dani, a tanárt kell szidni!!! Ha dumál, akkor legyen a magatartása lerontva! A matek rovatba a matek tudásáról számoljon be, azt értékelje a tanár! Mindig is utáltam, ha a tanár a magatartási problémára adja a tárgyból a rossz jegyet! (én is nagy dumás voltam általánosban -is-, meg mellé osztályelső, karóm nem sok volt, (3) abból 2 dumálásért (a 3.-at állampolgári ismeretekből irtam dogáraKép). De komolyan, a jegyet, irásos értékelést arra találták ki, hogy a tantárgyhoz való képességét, teljesitményét értékeljék vele!
És még egy: ha egy gyerek végigdumálja az órát, az sem csak a gyerek hibája, hanem a tanáré, mert unalmasan tartja az óráját!!!Kép
(ezzel együtt én is küzdök a kiskamaszaim kezelhetetlenségével, félelmetesen szemtelenek, mindent eleresztenek a fülük mellett. És ráadásul időnként rá kell jöjjek, végül is valahol igazuk is vanKép)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Olvasok mindent, de egyszerűen meghalni sincs időmKép Csajok nem alszanak egy percet sem (én bezzeg tudnék), és ma utólért az orosz megszállás isKép
Majd igyekszem írni holnap valami normálisat is, csak ne ráncigálnák közben folyamatosan a lábamat meg a számítógép madzagjaitKép

Toffi, a csacsit én csak akkor viszem, ha kell valakinek, mert gyalog megyek a kiscsajjal, Apamaci ugyanis ráunt a locsifecsi gyereknevelő szakkörre, szerinte kezd már kicsit cikiszámba menni a jelenléte (még papucsnak tituláljátokKép)
Szóval, még időben szóljon, ha kell valakinek, mert különben nagy lelkierő kell, hogy elvonszoljam odáig.

pusssz
Momo, aki abszolúte kreatívtalanul is elfoglaltKép


Momo
momo
 
 


Sziasztok!
Mi is elunk! Csak este festegetek (mar matricara gondoljatok, semmi extra) netezes helyett. De olvasok ugyesen! Kép

Kangi
huraaaaaaaa Kép Kép

Andi
Gratula az evfordulohoz es a nemsemmi pasihoz! Kép

Beu
Kicsit lemaradva, de gratula a masodik fogacskahoz! Kép

Orsoly
3 ora? Most mondjam azt,hogy IRIGYKEDEM??!!! Kép
Miszike
Kepek nagyon tetszenek, annyira szupi 5let!!!Olyan reg lattam Bekit, nagyot nott! Kép

Toffi
Zsombi Kép

Mi 4kezlabazosat jatszunk napok ota Jazival, ha kovetem, sikongat ezerrel (álá Franyo Ankaja Kép ) es megtanult mutatoujjal mutogatni (tudjatok, ahogy amugy nem illik!) es annyi mindent tud mar,ha kerdezek. De o is folyamatosan erdeklodik, hogy mit hogy hivnak, szoval elvagyunk....nem unatkozom.
Bucsuzoul egy Apas kep:
Kép
Jo ejt
Norka
norkini
 
 


Norka! Tündéri ez a kép!

Orsoly! És hogy éred el, hogy kint elaludjon? Nálunk séta közben elalszik, de fent az erkélyre nem tudom kirakni, mert akkor még ébren van. Nem tudom, ez értehtő-e. Pedig jó lenne, ha nem kéne az utcákat róni, és ő mégis levegőzne is meg aludna is. Néhány hónapja amúgy ez működött, de akkor nyár volt, és nem kellett külön öltöztetni, ha evés közben elaludt, csak kitettem a kocsiba.

Momo! Kitartás!
Beu
beu
 
 


Grrrrrrrrrrrr, elszállt amit eddig írtamKép

Beu,
A só-liszt gyurmára gondolsz? Én temperával gondoltam.

Urszila,
Jobbulást Julkának!
Pasik...

Miszike,
Nagyon jó képek! Tiszta anyja ez a Beki, és nagyon ügyesKép

Réka,
Fog is lesz, majd meglátod. Ügyes kis fickóKép

Sofka,
Lázmentes MarcipánKép
Roni is tud ilyet. Én még nem jöttem rá a billentyű-kombinációraKép

Heppi,
Ügyes OrsiKép Szép karácsonyi ajándék lenneKép
Szedd össze a bátorságod és próbáld ki a kenyérsütőt!Kép

Toffi,
Jobbulást Zsombinak!
Szép méretek!
Nagyon belejöttélKép várom a képeket!
Milyen nagy már Zsombi! Már régen láttam. Na, majd a talin!

Manó2,
Örülök, hogy jobban van DorkaKép

Zsuzsi,
Jobbulást a családnak!
Hogy csináltátok a gyurmát?

Fél szemmel Vészhelyzetet nézekKép

PsAndi,
Puffadó festéket nézted már papír- vagy hobbyboltban?
Nagyon romantikus férjed vanKép (Mi holnap ünnepelhetünk.)

Kangi,
De jó, de jó! Látod, hogy nincs semmi gondKép

Ari,
Szüléshez képest annyira nem is vészes az epeműtét.
Kreativitás? Itt vannak ötletek, csak meg kell csinálniKép

Norka,
Milyen kis okos Jazi!Kép
Kép szupiKép

Momo,
Drukk, hogy levegőhöz és pihenőhöz jussál!

Maci_2
maci_2
 
 


Maci2,
Gyurmat foztuk az alabbi recept alapjan:
2 pohar liszt
1 pohar so
2 evokanal olaj
2 pohar viz
2 teaskanal timso, azt hiszem (nemetul Alaunpulver, angolul cream of tartar)
keves etelfestek
A vizbe beleonteni a poharral kimert cuccokat, felfozni, es amikor osszeallt, kesz van! Szuper klassz, jobb, mint barmelyik bolti cucc! Muanyag dobozban (tetovel), hutoben tarolva fel evig is jo! Ma delutan tok jot gyurmaztunk a sracokkal, amig apjuk haza nem jott!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,

mi is megvagyunk, bar kisse faradtan. Kép
Bocsi, de most nincs erom irni tobbet. Kép

Zsombi nem alszik, nem eszik (csak tapszert) napok ota. Ma levaltottuk a gyerekorvosunkat, eddig szimpatikus a holgy.

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok

Maci,otletem nekem is van csak....
Igen kisebb a vagas mint csaszarnal csak szules utan egy 3,5 kg os nyugodt babat kell emelgetni most meg egy 8,5 kilos ficankolosat. Segitsegem meg csak apa meg esetleg apukam. Anyosom fizikailag lehet hogy tudna segiteni, de azt agyilag nem birnam. Meg a fizikai segitseg is milyen ha en abbol nem eszek amit o mosogat. Ma telefonalt, hogy ne felejtsuk el felhivni a sogornomet mert neve napja van. Ez meg hagyjan de a sajat nevnapja elotti napon is szokott telefonalni, hogy o mennyire elfaradt a nagy keszulodesben es mennyien fognak masnap hozza menni, de az en nevnapomat azt 13 ev alatt nem birta megjegyezni.

Zsuzsi, gyurma mentve.

Gomboc remelem uj doki bejon.

Norka, tunderi a kiscsaj!

Orsoly, kinnt alvo gyerek jaajjj de jo lenne!! Bori csak szopi kozben, vagy ha ring a seneke alatt babakocsi akkor alszik el.

Ari
ari
 
 


Beu! En konnyebb helyzetben vagyok, mert kerteshazban lakunk. Csak teszek vele nehany kort az udvaron vagy az utcan, es amikor bedurmol, beallitom az udvar kozepere es szunyaKép Delutan egy es haromnegyed orat birt meg aludniKép

orsoly
orsoly
 
 


Jajj de botor vagyok, majdnem elfelejtettem: Zulu, boldog 1. szulinapot MacanakKép Majd kerunk kepeket meg elmenybeszamolot, stbKép

orsoly
orsoly
 
 


Zsuzsi,
Gyurma receptet mentettemKép

Ari,
Hát, igen. Előrelátásból (persze orvosi javaslatra) vetettem ki még gyerekvállalás előtt.
Nem lesz könnyű neked, segítség nélkülKép
Öteletem nekem is rengeteg van, csak időm és energiám lenne feleannyi!
Egy ötlet. Víztiszta (átlátszó) matricafestékkel szép szalvétából könnyen és gyorsan készíthetsz karácsonyi kollekciótKép

Maci_2
maci_2
 
 


Hali Csajok!

Elli, mi is megyünk! Mármint a két manó meg én, mikor kezdődik? Ha lefixálod, küldöm körbe a térképpel, oksa?Kép

Miszike, képsorozat nagyon király!Kép Jöhetnél többet, nincs kifogás!

Mariann, buksi fejedre nagy kopp, minek nézel dinka filmet? Azér örülök, hogy megnyugodtálKép

Toffi, azt a mildis kajcsit Zsófim is komálja, de ő a sütötököt is megeszi (csak az anyja öklend tőleKép). Sikerült az újabb nekifutás matrica ügyben?

Psandi, gratulaKép

Beu, fogas pasidhoz még nem is gratuláltam, Gratula!Kép

Kanginéni, szóval mi is a baj Julcsiddal?Kép Megnyugodtál? Mert ha nem, irrgumburrgum gyorsan gyorsan!Kép

Ari, műtét ha kell, akkor kellKép... könnyen beszélek, már jóideje nem görcsöltemKép. Laparral csinálják? (tudod az a 3 lukas). Én most elkezdtem a Raphacholt, és reménykedem... Kiscsákó hányszor szopizik?

Heppi, sima lisztből is simán lehet kenyeret sütni! A lényeg, hogy szitáld át elötte, attól könnyű lesz! Recipe: 2 deci víz, rá 6 deci liszt, kiskanál só, 2 kiskanál cukor, fél élesztő. Ez a cirka félilós kenyér, ha felplusszolod a felével (3 deci, 9 deci stb) akkor kilós lesz. Ha különlegesebb kenyeret akarsz, a lisztet lehet keverni ízlés szerint, nálunk a teljes kiörlésű rozs, tönköly, graham jött be. Én hülye vegyész vagyok, azért szeretem a kenyérsütőt, mert így kihagyhatom a kenyérből a rengeteg puffasztó anyagot, csak sima élesztővel solgozom. No persze a kenyérillat, ami belengi a kéglit, az se semmiKép!

Sofka, akkor meggyógyult a kisherceg? Mert azt látom, hogy láza nincsKép

gombóc, pihizz, aztán tessék kiírni magadból a Képt!

Orsoly, nagy alváshoz gratula, és sárgulokKép

Nagyfiam tegnap tájékoztatott, hogy írni(!) kell a Télapónak. Azthittem lefordulok a székről:
D: Télapó hoz ajándékot a jó gyerekeknek
A: Bizony, és te jó voltál?
D: Danika jó fiú volt, nekem is hoz ajándékot a télapó?
A: Ha jó kisfiú vagy, akkor igen.
D: Akkor nekem hozzon ajándékot, autót!
Apa a konyhából: Milyen autót Danikám?
D: Hát piros autót, folszvágen mini golfot! Szólni kell télapónak!
A: Dehát nem tudunk neki szólni.
D: Anya írjál neki levelet!
És ma reggel megkérdezte, hogy írtam e leveletKép
Lánynak még mindig nem tört át a foga, nagyon nyekeg napközben, meg mindent rág és rág... Néztem, hogy áll az a guziguzi, erre lett egy lik az ujjamon...
És a ZH, képzeljétek 3as lett, 4 pontra a 4estől!KépKép Nem is rossz, ahhoz képest, hogy a minima 2esre hajtottamKép

Na frissítek, bocsi akit kimaradt, nem direkt van.
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Kenyérütő ügyben sajna nem tudok segíteni, én csak karácsonyra kapok egy Hausert(olyan csaszi ajánlotta, aki kenyérsütéssel és annak oktatásával is foglalkozik)

Ancsa!
Nem emlékszel, hogy Nikivel nekem is csak másfél év után jött meg? Nem izgulni, örülni.Kép

Miszike!
Nagyon jók a képek. Kép

Sofka!
De jó, remélem most már rohamosan javul Marcipán. Kép

Réka!
Így én is dolgozok a cégünkben árufoglalás, beszerzés, apa fuvarozása, de én ezt nem tekintem munkának, pedig tényleg az. Csak nekem ez segítek apának címszóval megy és mert szívesen csinálom, inkább egy kis kikapcsolódás, bár a két kicsit mindig vihetem magammal.

Andi!
Gratula az évfordulóhoz. Kép
De jóóóóó Neked!!! Kép

Kangi!
Hurrá-hurrá, akkor Julcsi egy teljesen egészséges babuci. Kép

Zsuzsi!
Teljesen átérzem kamaszneveléses gondodat. Mi is mindent végig próbáltunk, és sokan el fognak ítélni, de Niki azóta tanul jól igazán, mióta bevezettük a zsebpénzt, addig Ő is azzal gyüjtött be a jó jegyei mellé több 1-est, hogy itthon hagyta a könyvét, elfelejtett beírni a leckefüzetbe egy-egy leckét és ezért nem csinálta meg, stb. Amióta bevezettük, hogy egy 5-ös 300,- és egy 1-es -600,-Ft, azóta sok az 5-ös és már 2 hónapja nem is volt 1-es. Kép Ja és nagyon szeret lovagolni, de csak akkor mehet, ha normálisan viselkedik, nem felesel, kész a leckéje és természetesen a saját zsebpénzéből. A lómániája segített és azóta alig van bajom vele. Kép

Norka!
Milyen husi Jármin!!! Kép

Heppi!
Én a helyedben már rég kipróbáltam volna a kenyérsütőt. De majd ha megkapom... hmmmm, fincsi kenyérke.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Toffi, Norka!
Édesek a skacok nagyon!!!!KépKépKép

MAgdi!
Igen ezt már én sem nevezem igazán munkának, bár hajnal kettőkor elég kizsákmányoltnak éreztem magam.
De eddig a volt cégemnek dolgoztam és az igen fárasztó volt, mert volt, hogy bementem reggel 8-ra, és este 7-ig bent voltam, közben rohangáltam anyukámhoz megetetni a gyerkőcöt. És otthon este 9-től reggel kettőig folytattam. De ennek már vége, ez ahhoz kápest tényleg könnyebb, bár felüdülésnek részemről nem nevezném.

Andi!
Hogy sikerült a tegnapi nap folytatása?

Zulu!
Nagyon Boldog Első Születésnapot Macnak!KépKép

Dani mostanában folyton állni akar és ha leültetem, ami nem egyszerű, mert tiszta erőből megfeszíti a lábát, akkor máris húzza vissza magát, úgy, hogy közben letépi rólam a ruhát. És ha áll az sem elég neki, nézi egyből, hogy mire lépjen rá, hogy még feljebb jusson.
BCG oltás egyre látványosabb, most már 1 cm átmérőjű, és kemény is.

MA viszem vissza a mérleget a kölcsönzőbe. Apa mondta, hogy most már szánjam rá magam, mert a gyerek úgyis lelóg róla. Csak olyan fura érzés, mintha valaminek vége lenne. Apa egyébként 3 hónapra kölcsönözte anno, azóta halogatom a dolgot. Szerintem jó nagy bünti vár még rám. (Mármint a kölcsönzőstőlKép )

NA most lelövöm magam, iszom egy Capuccinót amíg a ded alszik. (Megirigyeltem Ellitől a reggeli gép melletti kávézás fílingjétKép )

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Zulu!
Lánykádnak boldog szülinapot. Kép

Réka!
Hát ez nem semmi, jól meghajtottak. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Zulu!
Isten eltesse Macokadat!

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,

Olvasok ám folyamatopsan, de mire reagálnék, ált. megoldódnak a problémákKép

Miszike!
Küldtem emilt a taliról, de visszajött a profilodban lévő címről (lambkins) Megnéztem, a táblában is ez van. Szerintem a köremilt is ezért nem kaptad meg. Ha adsz másik címet, küldöm az infókat.Kép
Tök jók a rekonstruált képek!!Kép

Magdi,
Én sem tudom, van-e másik Miklós-nap, azért kérdeztemKép Lőrinccel is mellélőttem anno...

Réka
Felvéstelek benneteket, kb 2-től.

Sofka,
Végre meggyógyult Marcipánod. Csak annyi időm se volt, hogy gyógydrukkot küldjek. Meg manó2-nek semKép
Talán a "nézet" menüpont alatt kutatgass, gondolom van vmi gyorsbillentyűje, a múltkor enyim is nagybetűs lettKép Na tessék, erről beszéltem, látom Beu is írta.

Toffi
Nincs mit csinálni otthon? Szívesen látlak!!KépKép Engem maga alá temetett a karácsonyi készülődés, meg az egyéb tennivalók. A lakás bombatámadás utáni képet mutat, de most nem érdekel, itt ülök. Elegem van a rámolásból.

Andi
VirágKép Tök jó érzés lehetKép

Toffi
Zsombi édes, ahogy üldögélKép

Zsófi,
Térkép már körbement eccer, nem? Mind1, végülis hátha még valaki lemaradt Miszikén kívül... FelírtalakKép

Tegnap voltunk neurokontrollon. És bár a gyógytornász szerint is pont "korban" van, amiket csinál, se elmaradva, se előrehaladva nincs, (5,5 hósan forog, néha kúszva halad pár cm-t...) nagyon vártunk egy elégedett kontrollt, a "rossz" dokinéni azt mondta: rendbe fog jönni, de még van munka veleKép Most már tudom, milyen érzés lehetett Mariannak állandóan a negatívat hallgatni a drtól. Főleg ahhoz képest, hogy a másik neurodoki szerint meg semmi baja. Mindegy, mi a Timivel úgy döntöttünk, hogy csak 2 hetente gyógytornázunk, azaz az ünnepekig még 1x.
3 hó múlva kontroll, szerinte addigra fel is kéne állnia(!!!!) Kétkedve néztem, megkérdezte, hogy nem így gondolom? És mondtam, hogy hát a felállás az a környezetemben inkább 8-10 hó, Kevinnél inkább 10 körülre tenném, mindent később csinál egy kicsit, nem 8,5 hós korára fog felállni az fix. Erre azt mondta, hogy na jó, ha "ezzel a testtel"Kép később áll föl, az sem baj. De mászni már biztosan fog.
Na, megyek, mert TÉLLEG iszonyat rumli van, aminek a közepén ott díszeleg egy gyönyörű elegáns (vásárolt) adventi koszorú. És az is igaz, hogy a mézeskalács is kész, mit rinyálok??Kép

Pussz
E

Talilista
Momo +3
Timici +1
Gombóc +1
Beu +1
Toffi +2
Maci2 +1
Leszter +2
Magdi +3
Kangi +2
Sofka +3
Mariann +1
Zsófi +2
ellimami
 
 


Ja, bocs, Réka lemaradt a kopizott listárólKép

Talilista
Momo +3
Timici +1
Gombóc +1
Beu +1
Toffi +2
Maci2 +1
Leszter +2
Magdi +3
Kangi +2
Sofka +3
Mariann +1
Zsófi +2
Réka +1

E
ellimami
 
 


Réka,
nem ugrasz át egy kávéra? Kép Én is kapucsínózok, visszaaludt ded mellett, a káosz közepén. Egész jó érzés letojni mindent, kezdem érteni a pasikatKép
pussz
E
ellimami
 
 


Háttréből Marci dumál, végre nemkesergősen. Nálunk mondjuk nem akkora a kupi, de már becsusszant a kávé. És most, vettem elemet a fényképezőhöz, megpróbálom a lehetetlent, és jövök, akkor reszekessetek.

Macókának BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép

(Anyukája meg remélem nagyon jókat síel, és egy kicserélt Zulu jön vissza.

Ja, azt nem is jegyeztem, hogy bár jó a kedve, és láztalan, de Marcipán csupa pötty. Akkor ez meg az ötnapos láz?

sofka
sofka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?