Új privát üzeneted érkezett!

Reni!

szabad a gazda! Mit jelent?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Helló!
Csak bekukk, aztán majd jövök!

Snoopy!
Kismamának én sem kaptam meg egy számát,felhívtam őket,küldtek másikat,aztán 1 hó múlva megtalált a kézbesítő is,úgyhogy 2 lett.Múlt héten kaptam egy ajándék különszámot meg egy kérdőívet és levelet,miben írják,hogy tudomásuk szerint nem mindig kaptam meg az újságot,töltsem ki miért.Ja meg egy Vackor mese cd-t is kaptunk.

Na akkor elárulom!
Kipepélni= kiölteni a nyelvet. Szóval ha kipepél a lányom, akkor kiölti rám a nyelvét. Egy szóval. :)

omr
 
 


Sziasztok!

Ilgya:
most lebuktam! :oops: :oops: Otthon felejtettük a csini cipőt, és azért reggel még hideg lett volna csak harisnyában! :lol:

Noémi:
sonka: hát igen, én is kiakadnék, de inkább szerintem is az elvekről van szó, hogy miért kell nekik megpróbálni kijátszani a szülőket. Ez engem nagyon bosszant. Keresztlányom mamája sokszor mondta már, hogy vigyáz a Kiarára is, de a szülinapja után, ahol belemártotta a csaj cumiját a csokitortába, és utánna csak annyit mondott, hogy: ja, láttad? Ezek után nem fogom rábízni. Ugyanez az egyik ok anyósnál is, bár ő azért úgy van vele szerencsére, ha én mondom, akkor azt be kell tartani. Persze nemtom, hogy ha nem vagyok ott, akkor is így csinálná-e! Valami azt súgja, nem! :roll: :roll:
Alvás: az elejétől kezdve így van nállunk, bár eleinte nem tudatosan, most meg már annyira megszokta, hogy én is alig tudom kihúzni fél 8ig. A Tényeket Ő szokta nézni, de ha vége, akkor már megy is a hiszti, hogy milyen fáradt, és azonnal fürödjünk, aztán eszik, és berakom az ágyba. Kb. mire kijövök bekapcsolni a bébiőrt, már alszik is! :D

Brigó: Jázinak boldog-boldog 2,5-es szülinapot! :lol:

Borozgatás:
azért nem panaszkodhatok én sem, mert iszogattunk az esküvőn is, a szülinapi partin is, és a keresztelőn is picit, de azért benne lennék egy ilyen estébe! :D :D :D

Ma meg elméletileg találkozom egy volt kollégámmal, akinek ma 1 éves a kisfia. Kicsit gáz, mert miközben beszéltünk, akkor jutott eszembe, de mondta, hogy úgyis csak este ünnepelnek, úgyhogy ráérnek. Azért viszek neki egy tábla csokit! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na jó, valami kis ajit azért kap!

Kép
kernico
 
 

 
 

Brigó!

Boldog 2, 5 évet a kislányodnak! Sok puszit neki!

Azé jó, hogy előkerültél! :P Jó, hogy még csak az előzetesben vagy, de azért kérjél oda egy laptopot, hogy babanetezhess! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Boncolás? :shock: :shock: :shock: :shock: :? :? :? :?

Bulizásért irigy irigy! :oops: :oops: :oops:
Persze nem panaszkodom, mivel mi is eljártunk míg Veronika átaludta az éjjeleket (fél évig), azóta meg inkább mi hívjuk a vendégeket! Az is tök jó és még cigifüst sincs! :wink: :P :P :P :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Snoopy!
Én értetlenkedtem! :oops: :oops: :oops: :oops:
Igazából ezt a részt nem értem:
"Savanyítottban bontottak részben, kevésbé bonyolultak, kevésbé allergizálnak. Tápszerekbe teljesek. Hypoallergén máshogyan szeletelt, nem biztos, hogy jobb"

De a lényeget igen, szóval nem muszáj újra leírnod! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi: a tejfehérje a savanyítottban részben le van már bontva, ezért kevésbé allergizál. A tápszerbe ellenben teljes a tejfehérje, ezért jobban allergizál. A hipoallergén tápszerben is részben bontott, de máshogyan, mint a savanyítottban (gondolom azért, mert ez mesterséges), ezért nem biztos, hogy annyira jó allergia szempontjából.
Én így értettem Snoopyt. :D

A gyerekem megette a sok joghurttal, kicsi krumplival, kicsi hagymával készült sütőtököt, amely valóban nagyon krémes lett. Szóval az állaggal volt tényleg a baj.

És az agyamra megy, hogy folyton leszedi a zokniját. :x

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Tinu, zokni :) ja, nekem is.
Egy kolleginám mondta, hogy a HM-es (visszahajtott végű) és a Zaras zoknik nem jöttek le. HM-es már van, még nem teszteltem.


KÉt kérdés:

szőlőt mikortól lehet adni? nincs benne a kismsmás táblában, legalábbis nem találom... A Hippnek van új szőlős gyümije, elvileg 4 hós kortól, adhatom már vajon?

MÁsik, éjszakára megint tök nátha lett a kiscsaj, már kezd elegem lenni, jó egy hónapja nem tudunk kimászni a nátha, köhögés körforgásból. Volt két nap, hogy már csak reggel kellett szívni, erre most éjszaka is kétszer, mi is elég szarul aludtunk, 1-3ig ébren, végül nálunk aludt....
Szóval, lehet ugye neki is homeobogyót adni? most adtam egy oscillo-t, hátha az segít....

Kül a héten másodszor szúrt ki velem, kiraktam aludni, erre alvás helyett betojt :) csak arra lettem figyelme,s hogy aludni nem akar, de egyre büdibb a babakocsi :) na, tisztába tettem, 5 perc alatt bealudt, előtte fél órát nem, úgy látszik nem akart kakisan elaludni, tudjaa, mi a jó neki :) :) :)


Buli, nekem holnap az első, apáé a teljes este leányzóvla, hát kivi vagyok. Aztán jövő szombaton meg színházba meyünk, akkor anyósom lesz a soros.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Tinu!

Köszike a "megfejtés"! :P Így most már tényleg világos! :P
Zokni nálunk is mindig kérdéses.Van térdig érős és simán lehúzza a lábáról, imádja, hogy színes sokszor még a szájába is veszi! :shock: AMúgy általában olyat veszek, ami felül nem annyira szoros, hogy ne szorítsa el a lábát, hát így meg sokszor járkálás közben is lecsúsznak és nem gyözöm igazgatni neki!

Winnie!
Zokni: én még nem is hallottam HM-est! :oops:
Amúgy nagyon édi Rékapanka! Már olyan rég tettél fel róla képet! És milyen ügyin áll! :P Ja és az utolsónál a haja nagyon tetszik! :P
Na majd te is számolj be, hogy apa hogy bírta egész nap a gyerekkel! :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie!
Én se találtam a szőlőre semmi konkrétat!:( De szerintem az aprómagvas kategóriába tartozik, tehát csak egy éves kor után. Bár gondolom a bébikajába a magját nem teszik bele, tehát lehet adni. :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Rena!
És kipepél már a lányod? :P
Mindig tanulunk valami újat! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie: én valahol azt olvastam, hogy a szőlő is mehet 9-10 hós kortól. De én is még csak bébikajában vettem, azt fogja kapni szombaton. Akarok venni is, de magyar szőlőt egyszerűen nem találok. Mindenhol csak olasz van. :shock: Meg valahogy ki kell szedni belőle a magokat és a héját is leszedni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Na vagyok végre.

Winnie! Nagyon szép lány Réka és látszik,hogy huncut! Abból a fotelben ülsz,mikor fórumozol?Az ott szgasztal a háttérben,nem? És az a nagy labda? Olyan,mint a vajúdó laszti. Bocsi,szoktam nézni a hátteret is. :oops:

Szőlő: Ja, én is most olvastam valahol,hogy 9 hós kortól lehet, ha kiszeded a magját és meghámozod. Babra munka. (na ez a babra szó is honnan a fenéből jött? :roll: ) Csupa ilyen szavakat találok most. Tegnap a lacafacán gondolkodtam.. Vagy az laca fasza? :oops: :D

Hú. Én csak most fogtam fel.. :oops: Szóval a tápszer jobban allergizálhat,mint a joghurt? :roll:

Zokni: Nálunk van minden féle, egyik szarabb,mint a másik. :? :x Csúszásgátlónk még mindig nincs.. meg tutyink se.. :roll:

Jött délután a "konyhás" pasas feltenni a mosogatógép elé bútorlapot. Szóval most már tök kész van,holnap lefotózom. Nem felejtettem ám el,hogy kértétek. Mondjuk ti lehet,hogy igen. :D :oops: :roll: :lol:

Noémi!
Igen, KIPEPÉLT MÁR!!!

Jócakát csajok!

omr
 
 


Abból a = abban a :oops: :oops:

omr
 
 


Winnie: Kiara sem alszik, ha szaros! Hozzászoktak már a jóhoz! :lol:

Rena: Én ezen már akkor elgondolkoztam, amikor megtudtam az előző főnököm nevét: Lacza, és valahogy majdnem azt mondtam neki valamire, hogy ne lacafacázzon! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops:

Zokni: na igen, az nállunk is vagy lecsúszik fél perc alatt, vagy bevág a lábába, és szorítja kicsit. Még nem találtam normálisat eddig! :roll: :roll: :roll:

Kép
kernico
 
 


Hát csajok itt ülök és zokogok :cry:

Anyuval az előbb beszéltem, hogy 10 éves osztálytalálkozó lesz a hétvégén, és mivel a párom nem lesz itthon, tudnának e itt lenni a gyerekekkel, és amit én kaptam!!!! MIlyen anya vagyok én, hogy már megint bulizni megyek, lelki sérülést okozok a gyerekeknek, nem szégyellem magam, nem is törődöm a gyerekeimmel, stb, stb. Komolyan, pedig én is anya vagyok, és nem örülnék, ha rólam is ezt mondanák majd a gyerekeim, de nem bírom már elviselni anyu nyomását. Ha valamit nem úgy csinálok, ahogy ő szereti, akkor egyből baszogat, mint pl most is, és hiába mondtam, hogy ne beszéljen már, 3 év után megérdemlek már tán ennyit, főleg, hogy még csak szilveszterezni sem voltunk, csak 2003-ban utoljára. Erre, hogy kicsik a gyerekek. Mondom tudok olyat, akinek a babája 3 hónapos volt, és elment szilveszterezni, de persze jaaaa, a szilveszter más. Akkor hogy csak én voltam olyan szemét, hogy otthon hagytam a gyerekeim, a többiek mind gyermektelenek. Csak tudnám honnan veszi, amikor több gyerekes anyuka is volt (ez volt az egésznek a lényege, hogy végre kikapcsolódjunk mi is) Szóval, ha vmi nem úgy van, ahogy neki tetszik, akkor egyből csesztet, is hiába mondom, hogy hagyjon már, más is csinálja, őt persze más nem érdekli. De ha vki olyat csinál, ami neki tetszik, akkor egyből vagdalózik, hogy látod, annak már van lakása, már vezető beosztásban van, már 3 nyelvvizsgája van. Érdekes, olyankor érdekli más is :twisted: Meg mindenért engem hibáztat, hogy meghalt apukám, hogy ő depressziós, hogy nagymamámnak csontritkulása volt (de komolyan, szerinte ez is az én hibám), hogy Robi néha ittasan jön haza, hogy anyósék meggyanusítottak, hogy eladom a házukat, szóval mindenért. És ezzel akkora lelki törést okoz bennem, hogy ilyenkor legszívesebben meg is ölném magam. Komolyan, ha én ilyeneket fogok a saját gyerekeim fejéhez vágni, inkább felakasztom magam, minzhogy ilyenekkel sértsem meg őket. És a férjem is tudjátok mit szokott mondani, ha mondom neki bőgve, hogy anyu megint kiakasztott??? Őt nem érdekli, intézzük el magunk között. Véletlenül sem, hogy majd mondom anyudnak, hogy hagyjon már minket békén, vagy ne sértegessen, vagy bármi. És most is mondtam anyunak, hogy jó, akkor nem kell kijönni vigyázni a gyerekekre, sajnáltassa csak magát otthon (mert ő milyen beteg, neki mennyi dolga van, őneki nincs egy szabad perce sem, ő mindig az orvosnál ül), majd szólok barátnőmnek, hogy aludjon itt. Erre, hogy én milyen felelőtlen vagyok, hogy egy idegenre bíznám a gyerekeim (nyugodtan mondhatom, hogy barátnőm többet tud, és többet látta a gyerekeket, mint anyu), hogy énvelem nem lehet bírni, ááááá, szóval hosszú.

És tudjátok, ha mindezt nem a saját anyám mondta volna, hanem pl egy szomszéd, vagy egy vénasszony a faluból, akkor szarnék rá, de hogy anyu ilyeneket mondjon!!!

Bocsi a kirohanásért, de tényleg kíváncsi lennék a véleményetekre, akármi is az.

Kép

Kép
brigó
 
 


Köszönöm mindenkinek Jázi nevében is a köszöntést! :) Szegénykém ajándéka, hogy holnap megkapja a Prenevart :( De már egy kinder-tojást bekészítettem, majd ezt kapja a doktorbácsitól, amiért (remélem) ügyesen helytállt. Zsombinak is kiváltottam, 32000ft-ot fizettem a gyógyszertárban :cry:

Winnie!
Húúú, 7kg. Mit nem adnék, ha vmelyik gyerekem ennyi lenne. A két gyerkőc 32kg, gondolhatjátok, amikor rajtam ugrálnak egyszerre, mit érzek :) Ja, Zsombi és Jázi birkóznak együtt. Ezt látni kellene :) Úgy gyűrik egymást, de szerencsére Jázi csak finoman válaszolgat.
Homeót lehet adni gyerekeknek, de hogy pont az oscilloc. kell e most Rékának, az passz.
Zsombi sem alszik el kakisan :)

Nagyon édes Réka a képeken, és az elmélázóson olyan szééééééép!!!


Ilgya!
Lehet, hogy legközelebb a diliházból jelentkezem :( :)


Rena!
Hááát, most én is kipepélek anyura :D


Kniki (budapesti lakos) :) !
Sikerült a találka? Mit vittél még a csokin kívül?


Jaj, képzeljétek, már van egy pár karácsonyi ajándékunk. Ugye, nem is vagyok előretekintő??? :) Jó, jó, tudom, mindenki úgy gondolja, hogy a karácsony már tök snassz, mert csak az ajándékokról szól, és itt már senki nem vesz a családtagjainak ajit :) , de én akkor is szeretek vásárolni, meglepni a többieket, örülni, ha örülnek neki, és persze nem mellékes, ha én os kapok jó dolgokat :P


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziszike!

Ha még jársz erre, akkor Bencének boldog hófordulót!!!

Kép

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó: hát azt én is tudom, hogy a szeretteink tudnak a legjobban megbántani. :cry: Minden egyes alkalomra emlékszem, mikor anyukám csúnyát mondott nekem. A legrosszabb érzés, mert ő az, akit a legjobban is szeretünk. Általában. Nagyon-nagyon igyekszem, hogy én ne romboljam majd Tünci önértékelését, hogy ne kiabáljak vele, ne sértegessem majd. Utálnám érte magam.
Ennél okosabbat nem tudok mondani. Csak annyit, hogy próbáld magad később (mikor már kisírtad, tomboltad magad) nyugtatni és figyelmeztetni rá tudatosan, hogy amiket anyukád mondott rád, az NEM IGAZ, mert te egy gondos, szerető stb. anyuka vagy, akivel a gyerekeid a legjobban jártak.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, és NEM fogsz lelki törést okozni a gyerekeidnek, ha egyszer-egyszer másra bízod őket, hogy te kiszabadulj egy estére!

Kép
Kép
tinu
 
 


Brigó!
Tinu megmondta az okosságot. A lényeg tényleg az, hogy nem igaz, amit anyukád állít.
Van egy ilyen mondás, most nem tudom szóról szóra:
Attól,hogy mások rosszat gondolnak rólad,attól te még jó vagy, és ettől még nem lettél semmivel sem kevesebb.
Jó, az igaz,hogy ezek szerint folyamatosan böki a tüskéket beléd,és persze,hogy ez fáj. Nem tudom,milyen természetű az anyukád,hogy le lehet-e ülni beszélni vele ezekről.
De lehet,hogy a férjednek kéne beszélni vele. Ő el szokott járni sűrűn szórakozni?

omr
 
 


Brigó!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
De azért ne keseredj el teljesen és remélem az öngyilkosságot csak mérgedben írtad! Az sem megoldás! Nem vigasz, de nekem sem él már apum, anyu 45 éves és már 4 éve özvegy, nagyon nehezen éli meg és nem mondom hogy előtte annyira más volt, de azóta sok mindenben megváltozott. Beleszólni nagoyn jól tud mindenbe, de ha jelzem, hogy ez nekünk így nem jó vagy mi így akarjuk, akkor teljesen megsértődik. Beszélni elég nehéz vele, mert előbb-utóbb sírás a vége. Most viszont az ínhüvelygyuszim miatt rögtön jött segíteni, csak ezért kivett 2 hét szabit, mindent megcsinált helyettem (főzött, mosott, vasalt stb) Ez nagyon nagy dolog, hogy hiába vannak néha nézeteltérések és van sok minden amiért haragszik ránk ill nem ért egyet, de azért ha kellett jött és segített (másnak eszébe se jut :? )Így nagyon sok mindenről beszéltünk és remélem sikerült tisztáznunk is. Nem könnyű dolog, mert meg kell probálni objektivnek lenni. Probálj megnyugodni és arra alkalmas időpontban mindenképp beszéld meg anyukáddal ezt a helyzetet ill a többit is. Biztos sikerül egy csomó dolgot tisztáznotok! Szorítunk! :P
Egyébként szerintem attól hogy anyák lettünk attól ugyanúgy nők maradtunk és a szükségleteink is megmaradtak. Én sosem értettem azzal egyet, hogy be kell zárkózni a gyerek miatt és nélküle semmit nemlehet csinálni. Ez akkora hülyeség! Miért ne mehetnél el néha szórakozni????? Főleg úgy,hogy már nagyon rég nem voltál! Ha ezzel nem hanyagolod el a gyerekeket, akkor miért ne?! Az neked is jó, hogy kikapcsolsz, feltöltödsz, nem csak a gyerek témáról beszélsz és mikor haza mész sokkal jobb lesz a gyerekeknek is mert egy vidám anyát kapnak vissza! Különben is szoktatni kell más helyekhez, más emberekhez őket, mert amikor oviba kellene menni és porblémás lesz az elválás, akkor meg azzal fognak jönni, hogy jaj ez a gyerek milyen anyás és miért nem szoktatad másokhoz is! :x
Egyébként én azokat sokkal jobban elítélem, akik a munka miatt nagyon korán elválasztják a ciciről a gyereket (pl egy híres ember) Jó akinek kell a pénz vagy a presztizs (pl fodrász vagy hasonlók) az előbb megy vissza dolgozni, de akkor meg minek vállalt gyereket, ha nem bír ki vele otthon 1 évet se? Na ez már kicsit más! :oops:
Bocs, hogy ennyit írtam! :oops:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Képzeljétek nem rég felporszívoztam az egész lakást, Veronikát meg betettem a hordozóba, erre elaludt!!!! :shock: :shock: :shock: Abban a zajban! Azért átraktam az ágyába! :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Rékababa még mindig náthás?Szegénykém!És már egy hónapja tart!Elhiszem,hogy eleged van Winnie!Nagyon helyes a kislány!Nekem a szőnyegetek tetszik!Szeretnénk venni vmi hasonlót,mert rongyszőnyegünk van,és nem szeretem!

Martinka
már jobban van,nem kell szívni az orrát.A dudor is eltűnt a homlokáról! :D

Ilgya
:azért borjúmájas,mert még az a "legtisztább".Pl.:szőröktől mentes.Hogy van a babapopsi?Még mindig sebes és piros?

Brigó
:Megértelek,hogy kiakadtál!Néha nekem is mehetnékem van,és jól esne kikapcsolódni.Attól semmi baja nem lesz a gyerekeknek,ha néha elmész otthonról.Sőt,én azt mondom,szokják is,hogy nem csak az anya létezik,hanem apa,és a nagyszülők is!(persze azt nem csinálnám,amit az egyik ismerősöm,hogy a három hónapos kislányát,egy egész éjszakára otthagyta a nagyszülőknél,pedig semmi programja nem volt.A kislány meg babakocsiban volt,és végigordította az éjszakát,és tápszert kapott,mert anyuci otthon akart egy jót szunyálni!!Kiakadtam ,de totál!!! )
Vendég
 


Noémi!Nagyon jókat írtál,és örülök,hogy tudtatok beszélgetni anyukáddal!!!!A kezed jobban van?
Vendég
 


Alexa: nem tudom, lehet, hogy az ismerősöd már a végkimerültség határán volt? Ha ez nem rendszeres, csak egyszer fordult elő, én nem ítélem el. Biztos megvolt rá az oka. Nekem még nem volt olyan, hogy úgy éreztem, nem bírom tovább. Igaz, TÜndi egész anyabarát volt kicsinek (is). Nem ordított órákat, hamar elaludt cicin és éjjel sokat aludt egyben. Persze nem mondom, hogy mindig fitt voltam, de az inkább azért volt, mert még gyakorlatlan voltam. De az egyik ismerősöm babája 3 hónapon keresztül ordított, mikor ébren volt. Na, az nagyon kemény lehetett nekik. Igaz, nem adták zaciba, de én azt is megértettem volna, ha egy napra megteszik. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu:Nem volt sírós a baba,és mindíg szerette hol az egyik,hol a másik nagyszülőnél hagyni.Azért egy 3 hónapos baba még nagyon kicsi sztem ehhez,neki még az anyukája mellett a helye!Én nem bírtam volna sehol otthagyni,nem tudtam volna nyugodtan aludni nélküle!!Persze ő lazább ilyen téren,nem vagyunk egyformák.De anyatej helyett tápit kapott azon az éjjelen,hát ez is szomorú!Ja,és nem egy alkalom volt!

Na,mindegy,csak úgy eszembe jutott.Egyébként már 8 éves a lányka.
Vendég
 


Most, hogy Noémi írta, eszembe jutott,hogy én anyuval még a terhességem végén beszéltem erről. Mondtam,hogy ne szóljon bele majd a nevelésbe, a tanácsokat szívesen fogadom,de ne sértődjön meg,ha nem mindig fogadom meg. Nem sértődött meg, pedig nagyon félve mondtam. Így is lett. Megkérdez mindig mindent, mielőtt tenni akar valamit. Mondjuk egyet kivéve. Sokszor kell még mindig szólnom,hogy le lehet tenni a lányt, nem kell kézbe legyen. :D Ő nem változott meg apu halála óta, ez nagy szerencsém. Jó, vannak mélypontok, mai napig eltörik a mécses, de most már újra öltözködik (jobban mint én),eljár fodrászhoz (többször mint én),stb.Ha hívom,jön és segít. Írtó nagy szerencsém van. Férjem garantálom jobban szereti őt,mint a saját anyját.

Alexa! De miért nem fejte le a tejet? Jó-jó, ha éppen emiatt lett volna mondjuk depis,érthető,hogy leadta a gyereket,de ezek szerint fontosabb volt neki a saját jó alvása,mint a gyereké.
Martinka púpja hogy van? Látszik még?

omr
 
 


Rena: hát ez nálunk is ilyen - állandóan kézben van a nagyszülőknél. Nem tudják elfogadni, hogy már nő a gyerek és nem kell tartogatni, mert menne ezerrel. :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Rena!
Az nálunk se gond anyunál, hogy nem ad magára. Rengeteg helyre megy (színházba, bálokra, bulikba stb), csak hát egyedül nem lehet táncolni!:(
Igen lehet már a terhesség idején jobb tisztázni bizonyos dolgokat! Szerencséd van!
Nálunk inkább anyu az aki szinte meg sem fogja a gyereket!Sokat van járókában vagy hordozóban, de én (lehet kicsit sokat) leteszem a szőnyegre is játszani a gyereket. Ő viszont úgy van vele, hogy legyen csak a helyén és szokja meg, hogy nincs egész nap a középpontban. És láttam rajta még eleinte is, hogy nem akarja csak úgy kézben tartani, nehogy sok legyen. Persze nem is maradna úgy sokáig.
Sogornőm viszont (jó még csak 15) egy csomószor rázzogatja, cipeli. Nyáron rengetegett jött és örültem ha lefoglalja a gyereket, de jópárszor rászóltam, hogy bizonyos dolgokat ne csináljon, mert utána én a háztartás mellett nem tudtam a gyerekkel csinálni és csak nekem volt macera, hogy a bejáratott rendet visszaállítsam. Volt hogy tök jól eljátszott egyedül a járókában vagy úgy hogy dumáltunk hozzá, erre ő meg kivette, mert fogni akarta! :x

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Na lehet megint nem jövök egész hétvégén! :( :( :( :(
Ma jönnek vendégek és holnap este mennek el, vasárnap meg délelőtt szentmisére megyünk (férjem papájának halálának évfordulója miatt)
Szóval mindenkinek jó hétvégét! 8) 8) 8) 8)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi: Hű, én nem vagyok ilyen szigorú. NÁlunk nincs járóka sem. Leteszem a gyereket a szőnyegre, aztán hadd szóljon. :oops: A hordozóban pedig már nincs is el, kimászik belőle vagy üvölt benne. Már csak a kocsiban használjuk.

Na Tündi rákapott a bioköles ízére. Most nyammogja befele nagy lelkesen. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Brigó: Hát nem semmi anyukád! Miért okoznál nekik lelki törést? Életük végéig szorongatni kell a kezüket szerinte? Akkor ő miért nem áll melléd, ha szeretnél valamit? Te meg az ő lánya vagy. Bocsi, de nagyon kiakasztott! írtam már, hogy anya milyen, úgyhogy nem megyek bele megint, de próbálj meg ne foglalkozni vele, vagy beszélni, de ha nem hallgat a normális beszédre, akkor .... hát én mondjuk nem hagyom magam! :roll: :roll: :roll:
De mint a többiek is írták, ettől nem leszel rossz anya! És tudod mit csinálnék, egy ideig hanyagolnám anyukádat, áthívnám a barátnőt, meg utánna is nélküle csinálnék csomó mindent, hogy vegye észre, hogy nem tud terrorizálni. (legalább is ezt lássa) :oops: Húú, most gondolom én lettem a szívtelen dög, de sorry, az ilyenekre ugrok!

Alexa:
mondjuk én sem hagytam volna sehol a csajszit, az tuti, de mindig van valami megoldás, pl. áthívni nappalra, vagy akár éjszakára a nagyit, és csak akkor kelni, ha éhes, különben nagyi istápolja este. Szerintem ez is járható út lett volna, és saját ágyban biztos jobban alszik! :roll:

Ma voltam suliban. Reggeltől most jöttem haza. Nekem már ez a fél nap is furi, de hát a suli miatt úgyis szoknia kell. Apa vigyázott rá, csajjal minden oké is volt. (Csak a lefolyó dugult el, és a mosógép vize visszajött, és amíg apa próbálta feltörölni, leverte valahonnan a babaőrt, egyenesen bele a felmosóvízbe, szóval galiba persze volt, és most már babaőr sincs :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: )

Ja, és holnap megyünk megint babaúszásra! Már olyan jó lesz! Remélem Kiara is élvezni fogja! :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


Tyűha,nagyon látszik,hogy hétvége van!
Vendég
 


Jöttem visszaolvasni. 20.28.
Végeztem. 20.28
:D :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

omr
 
 


Sziasztok!

JA, nem volt ma nagy forgi.
Én tegnap még olvasni idejutottam du, de írni már nem...
Este meg ugye partiztam :)

Szóval, a nagy hír, tegnapra, vagy talán már csütin is kicsit, de lett két fogunk! :) egyszerre :) ma már jobban látszik, tök édi! :) és így utólag egész jól viselte....
csak a náthából, köhögésből jönnénk már ki, most megint a köhögés rosszabb...

A tegnapi buli is tök jó volt, és apa tök jól elvolt a kicsilánnyal :) persze ez tök jó volt, de nem is hiányoztam neki :( :lol: :lol: :lol:
úgyhogy jól sikerült hazai és buli fronton is az első komolyabb kiruccanás :)

Brigó, hát ez szomorú, nem tudok sajna semmi okosat mondani, nekem szerencsére nagyon jó a viszonyom anyuval... de természetesen nem gondolom, hogy lelki törést okozol a gyereknek, sőt, ha Te is ki tudsz kapcsolódni, akkor utána sokkal pihentebben, boldogabban lehetsz a gyerekeddel is.... mindenesetre drukkolok, hogy oldódjon a feszültség anyuddal, ha lehetséges...

Rena, nem, a lasztiról fórumozok, a szgép asztal nem akként funkcionál, mert nem ér el odáig a netkábel :) a lasztit még terhesség alatt vettem, de tökre szeretem :)

Kaki, na ma meg este volt kaki, etetés szépen majdnem be is aludt, amikor elkezdett nyomni.... de szerencsére nem ébredt fel tőle teljesen, utána simán bealudt...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Csak egy kérdés,hátha jön erre valaki!
Ti hogy szoktátok melegíteni a babakaját?Tűzhelyen,vagy be meritek tenni a mikróba?
Vendég
 


Sziasztok!
Rékapankának jobbulást továbbra is! :roll: Szegénykém!
Igyatok kamillateát. Hátha

Alexa! Régebben nem mertem, de már mikrózom. Mondjuk általában inkább frissen melegében kapja!

Fölkalexa! Ha erre jársz! Mikor jöttök? Kati pénteken délután is dolizik? Akkor nem jó?

omr
 
 


hú, hát ma sincs túl bő termés... :?

én is mikrózom, a tejet nem, de a bébiételeket simán, meg a sajátot is még másnap, akkor még odaadom.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziszi!

Sok boldog hófordulót kívánok Csanádnak!
Kép

Alexa!
Már egy ideje én is mikrózok,jól összekeverem és egy másik kanállal meg szoktam kostólni,hogy mennyire meleg. :?
forróvízben csináltam eddig,de az olyan macera és tök sokára lett meleg. Dávidnál volt hőérzékelős kanalam,idén még nem tudtam venni.

Köszi kérdésed,babapopsi változó...látom,hogy kezd elmúlni,fellélegzek,hogy most végre vége,erre a köv. pelenkázásnál meg újra látok sebeket... :(
Holnap vendégeink lesznek,de kedden mindenképpen megmutizom a dokinak.



Rékapankának jobbulást!

Snoopy!
Hogy sikerült a kiruccanás?

Zokni:)
Tényleg van egy két lecsúszós :x mostanában inkább harisnyát adok rá.

Rena!
Konyha hogy áll?Képeket nem raktál.

Brigó!
Tudom,hogy már nem aktuális,de nem tudtam jönni...remélem voltál az osztálytalálkozón és jól érezted magad. :?
Én se tudok tanácsot adni,mert nekem olyan anyukám,mint a legjobb barátnőm szinte. Tudom,hogy ez nem vigasztal téged
nem tudnál beszélni vele,elmagyarázni,hogy te is már felnőtt nő vagy és nem anyuci kicsi kislánya,akit még irányíthat. :evil:
biztos rosszul esik,hogy éppen anyukád minősíti le anya mivoltodat, :( de próbálj meg nem foglalkozni vele,mert tényleg nem ettől rossz egy anya,hogy évente elmegy 3 buliba. :roll:

Ildikó
ilgya1
 
 


Hahó!! Van itt valaki? Még ez a forgalom! :roll:

No, itt vannak a képek. A falban lyuk van doboz helyett, a mosogatógép hosszabbítóval van bedugva. Így megy ez villanyszerelőéknél.. A kamrában múlt héten lett világításom tavaly szeptember óta!!! Hurrá!
Hogy vagytok? Aki erre jár?
Jaj! Képzeljétek! Petra tapsizott! Először magától,aztán mondtam neki,hogy tapsi, akkor megint. Azóta nem. De ez is fantasztikus nekem! Valamit akartam kérdezni,de elfelejtettem. Na majd még jövök.

Kép Konyha első fele
Kép Konyha második fele
Kép A konyha előtt hintázó Petra

omr
 
 


Sziasztok!

Rena!
A konyhád nagyon szép, ízléses! :D

Ha nem tudnék jönni, Petrának boldog névnapot holnapra!


Mikró.
Én is abban melegítem a kajákat. Éppen hogy, majd kavarás és kóstolás.

Zokni:
Na igen az mindig lecsúszik, én meg állandóan felhúzogatom. Van, hogy emiatt harisnya lesz, de ugy vagyok vle, hogy ha meg még hidegebb lesz, mit adok rá, ha már most harisnyázom? :?

Mi :
megvagyunk, de iszonyat nyűgi néha Fanni, alig tudok mellette bármit is csinálni.
És van 3. fogunk. Juhhéé.
Ezzel a fentivel most nagyon megkínlódtunk. Bizti ez is a nyűgije, meg a front változások!
Éjjeleink sem a legjobbak, sőt..
Na de elég a panaszból. :D

Szép napot!

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!
Mi is kissé el vagyunk veszve, lakásintézés, betegség, elutazás. Na de talán mostmár kezdünk visszaállni az eredeti kerékvágásba, remélhetőleg tudok írogatni is..

rena:
Ez a konyha gyönyörű! mi is megrendeltük a konyhabútort, remélem hamarosan én is tudok már képet felrakni a mi kis odúnkról. :)

zsu:
hogy lehet, hogy az egyik tickereden egy nappal idősebb Fanni, mint a másikon? :shock:

Ja!
Én is mikrózom, 15 mp-re teszem be a kajcit, az egy tányérnyit éppen jóra melegít. :) A tápszert is melegítem, jól összerázom, és semmi gond nincs :) Annak idején az ősidőkben az anyatejet is melegítettem, ha előfordult az az igen ritka és nagy csoda, hogy volt feleslegem és le tudtam fejni.. :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Zsu és Mági!
Jaj de jó, hogy újra itt!!! :D
Mági!
Annának utólag is boldog hófordulót!
Kép
Olvastalak a Kismamában. Hát én ezekről nem is tudtam. Nem semmi min vagytok keresztül! :shock:
Mikor költöztök? Annával mi újság? Hogy van?

Zsu!
Köszöni Petra előre is! :) Tegnap mi is előre felköszöntöttük,kimentünk Tescoba, vettünk egy tök jó játékot.
Gratula Fanninak a 3. foghoz!! :D
Ja, én is sokszor harisnyát adok Petrára, főleg ha tudom,hogy sokszor lesz cibálva meg többször megyünk ki.

Köszi a dícséreteket lányok!

omr
 
 


Sziasztok!

Rena: gyönyörű a konyhátok! És az is nagyon tetszik, hogy parketta van ott, meg a bútor is. Nagyon irigy vagyok! :D :D
Gratula Petrának a tapsihoz!

Én is mikrózom a kajáját. U.a. mint Mági, 15 mp-re teszem be a kistányérjában.

Brigó:
Mentél végül? Megbeszéltétek anyuddal?
Ja, tali sikerült, csokit nem vittem, sőt, mire elindultunk, elfelejtettem, és semmit nem vittem! :oops: De nem volt olyan gáz, mert állítólag a szülőktől sem kap most még ajit, csak bulit meg tortát, lufikat, ilyeneket. De jó volt, csak a 3. emeleten laknak, felcipeltem a babakocsit, aztán le, aztán anyósékhoz, ahol rossz volt a lift, így gyalog fel a 10.-re!!!!!!!!!! Háááááát .....
Viszont rájöttem, hogy a gyerekem a gyerekeket nem csípi mostanában. Ott a Márk babától sírni kezdett, aztán amikor őt lefektették, vigyorgott, le sem lehetett vakarni a kolleganőmről, és amikor felébredt Márk, akkor meg kiabált vele, meg ilyenek, de látványosan nem szerette. És máshol is ez van. Gyerekektől megilletődik, vagy durvul, felnőtteknek meg úgy örül! Nem értem, de majd szép lassan biztos elmúlik. Pedig picurinak úgy szerette más babákat. :roll: :roll: :roll: :roll: :shock:

Annának utólag is boldog hófordulót!

És minden kis betegeskedőnek gyógypuszikat!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Na jó,akkor magnyugodtam,mert én is mikrózni szoktam!Köszi lányok!

Hú,de szép konyhád van Rena!Én is irígy vagyok!Az enyém kb csak a fele. :(

Mági,Zsu,jó,hogy jöttetek!Meséljetek még!

Utólag boldog hófordulót,CSANÁDNAK!

A babakocsicipelés nem semmi,mi is cipeltük amíg nem volt pincénk!Mi elsőn lekunk,de oda is elég volt!

Aranyos lehet Petra,ahogy tapsol.Martinka meg emeli a kezét,és mutogat az ujjával!Mi meg majd megesszük azt a kicsi,dundi ujját!
Vendég
 


Köszönjük a köszöntéseket ! :)
Rena:
Ha minden jól megy, akkor dec. első hetében. Olyan jó lenne, ha a karácsonyt, és Anna első szülinapját már ott ünnepelhetnénk!
Kismamában csomó dolgot kihagytak, gondolom helyhiány miatt. na és a dátumot is rosszul írták, nem is akkor született Anna.. :evil:

Ettől a babakocsi cipeléstől én is tartok kissé... Első emeletre költözünk, és kocsitároló, vagy garázs nincsen.. Így fel kell vinnem majd a babkocsit. Ami ugye ok, ha üres állapotban van. De ha Annával elmegyek, nem tudom addig fent hagyni a lakásban, amíg leviszem a kocsiját... Vele együtt meg eléggé nehéz..

Ma megint úgy megharapott a lány, hogy sírtam.....
Málatok mi a mai gyerek menü? én almát adok gesztenyével, és csirkemellel. már ha megeszi... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nálunk a menü:

Krumpli karfiollal,pulykamellel,margarinnal,petrezselyemmel.
Vendég
 


Húú én még nem mertem karfiolt adni.. Nem puffaszt?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nem volt tőle gond,persze keveset kap ám,meg a brokkolit is bírja,és a kelbimbót is.
Vendég
 


Nálunk brokkoli, krumpli, hagyma, pulykahusi a menü. Tegnap is ez volt. Este volt egy kis pukimenet, de nem tudom, hogy nem az én pizzám ártott-e meg neki. Nekem is nagyon fájt a hasam hajnalban. :shock:
Mától megy fogyókúrázom... :?

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?