Új privát üzeneted érkezett!

Bogi!
Ha jól tudom, te győri vagy. Miért nem próbálod meg Pesten? Itt több kórház is van, te meg odaviheted a gyerekedet, az országon belül, ahova akarod. Esetleg egy korábbi időpontot is tudnának ajánlani, ezt telefonon is megtudakolhatod. De különben szerintem sem lesz semmi gond. Az első gyerekes anyukák aggódósak. Az elsőnél én is gyakran megijedtem ok nélkül. Aztán rutint szerzel és a másodiknál már "leiskolázod" az orvosokat is. Egyébként nagyon ügyes a kislányod.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Már kaptam október 21-re időpontot, kicsit sírtam a dokinak, hogy aggódom, és amúgy is nagyon rendes volt.
Szóval a két hét azért már tűrhető.

Lili már nagyon gyorsan mászik. Már rángatja a nadrágomat, utánam jön Kép
Olyan édes.
Imádom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Lehet, hogy mire az orvoshoz mentek, Lili már nem is csinálja majd ezt a fejrángatást Kép

Elmentek a német vendégeink, szerintem nagyon jól érezték magukat. Bobozni nem akartak, a Csodák Palotája csak esőprogram lett volna, dehát gyönyörű idejük volt. Csütörtökön volt az ikrek születésnapja, akkor voltunk Állatkertben és Vidámparkban. A Vidámparkban kb. 20 éve voltam utoljára, hát ledöbbentem az árakon. Belépőt nem kellett fizetni, mert sok játék zárva volt ("csökkentett üzemmód"), viszont megvettél egy 20-as jegytömböt 5000 Ft-ért, amihez járt még 2 ingyenjegy. Nade a legtöbb játék két jegybe (500 Ft) került egy gyereknek, és sok helyre a gyerekek fel sem ülhetnek egyedül, kell nekik a felnőtt kíséret - hát szerintem elég durva, hogy pl. az elvarázsolt kastély meglátogatása így önmagában 1500 Ft-ba került nekik, egy kör dodzsemezés 1000 Ft-ba - ehhez képest az állatkerti belépő semmi, és ott ezért egy egész napot el tudsz tölteni.

Jó hétvégét mindenkinek!

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem tudom emlékeztek -e még rám, nagyon rég jártam erre. Emlékeztető: ikreim ( Gergő és Krisztián ) január 30-án születtek. ( Bogi, cukros topikról emlékezhetsz rám ). Szóval nem volt egyszerű mostanáig az életünk, sok gond és aggódás, de mostmár alakulnak a dolgok. A fiúk szépen növekednek, még nem másznak - de ami késik... . Szeretnék ezentúl gyakrabban jönni errefelé, reméljük sikerül. Most kissé álmos vagyok már és holnap lesz a fiúk keresztelője, így nem írok bővebbet, majd legközelebb - ha érdekel valakit - leírom tőszavakban, hogy mi volt velünk eddig. És aztán igyekszem követni az eseményeket és gyakrabban jelentkezni.

Sziasztok: Kriszta
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!

Mi még nem ismerjük egymást, de remélem, minden rendben van veletek. A keresztelő alkalmából pedig (még mindig nem tudom, mit szoktak ilyenkor kívánni) sok boldogságot az egész családnak!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Kriszta!
Gyere és mesélj!
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Most alszanak a törpék, nagyok oviban, megpróbálom, hátha hagynakKép

Szóval január 30-án megszülettek császárral 3750. és 3300 grammal Gergő és Krisztián ( bár ezt lehet, hogy akkoriban írtam ). Hazajöttünk, úgy nézett ki monden rendben. 1 hét múlva Krisztián tüdőgyulladással kórházba került. Közben a gyerekorvos jelezte, hogymintha valami nem lenne rendben a fiúk reflexeivel. 1 kórház után gyógyultan haza, majd 5 hetesen a reflexek miatt irány a neurológia ( ne aggódjunk biztos semmi komoly ). Gergőnél spasztikusságot ( feszes izmok ) Krisztiánnál hipotóniát állapítottak meg. Elkezdtünk gyógytornázni, közben észrevettük, hogy Gergő nem reagál a hangokra. Neurológus szintén észrevette, irány a hallásvizsgálat, ahol az eredmény súlyos nagyotthallás, hallókészülék és készüljünk fel, hogy még készülékkel sem fogja a beszédet megérteni. Nem tudom leírni, hogy mit éreztemKép. Közben Krisztián szépen fejlődött, Gergő viszont semmire nem figyelt, a tárgyakat olyannyira nem követte, hogy a szemészeten 10 perc alatt 3 orvos merte csak kimondani, hogy lát. Ekkor már 4 hónapos elmúlt és még mindig nem fogta meg a játékokat, nem nyúlt utánuk, tulképpen nem csinált semmit csak feküdt a hátán. Újabb csúnya és súlyos diagnózisok jöttek, és e kezdtük elfogadni, hogy Gergő nem lesz egészséges kisgyerek. Ekkor történt a csoda. Krisztián középfülgyulladást kapott és a doktornéni rendkívül lelkiismeretes volt és azt mondta, hogy megnézné Gergő fülét is. És kiderült, hogy tele van a füle besűrűsödött gennyel. 3 hétig jártunk a fülészetre minden nap, mire sikerült kitisztítani. Kb 2 hete kezleték, mikor feltűnt, hogymintha hallana. Kimondani is alig mertük. Miután meggyógyult elvittük - immár máshova - újabb hallásvizsgálatra és beigazolódott a gyanúnk, Gergő tökéletesen hall. Csókoltatom innen is azt az orvost aki úgy diagnoztizált súlyos idegi alapú nagyotthallást, hogy előtte nem vizsgálta meg elégg alaposan a fülét. Azóta gyönyörűen fejlődik, mentálisan még nem hozta be a lemaradáát, de igyekszik és jól fejlődik. A mozgása is beindult, semmi lemaradása nincs.

Szóval ez a rövid történetünk, mostmár nyugodt vagyok, időm is egyre több lesz ( bár még hetente 3-szor járunk fejlesztésekre ), így remélem, hogy bekapcsolódhatok a topik életébe.

Kriszta
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!
Én emlékszem rátok!
Szegénykém! Nem volt elég az a terhességi cukor hercehurca.
Na mindegy, fő, hogy jól vannak a fiúk. Majd képet is tehetsz fel magatokról, ha gondolod. A mozgás és a mentális utolérés miatt ne aggódj. Mindent be fog hozni Gergő, még mondani fogod Te neki: Lassabban kisfiam Kép
A fejlesztésekkel meg csak jobban jársz, véleményem szerint az egészséges babákra is ráfér a torna vagy az úszás.
Lilivel is volt gond. Ferdén tartotta a fejét, torna, úszás után helyrejött, most meg a fejét rázza, így neurológia lesz 21-én.
Mostmár úgy vettem észre, hogy kevesebbet csinálja, és direkt, de jobb megnézni.

Gyezsu!
Neked legyen mondva Kép
Húzós ez a vidámpark, pedig mi is elmennénk majd. Bár elég az állatkert is.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Tényleg, Bogi emlékszem a ferde fejtartás topikodraKép
Én már nem aggódom, minden rendben lesz vele. Mondjuk nem egyszerű gyermek - most is itt ül az ölemben - , alig alszik, folyton pörög, sokat sír, de mindegy, igyekszünk megoldani. Remélem Lilinél nincs semmi gond csak rossz szokás.
krisztike01
 
 


Szia Kriszti!

Én is remélem, mert tegnap pl. nem csinálta, és ma sem eddig. De nem kiabálom el. Le is kopogtam (kop-kop)

Majd 21-én kiderül. Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eltüntem, de éppen egyesületet alapítok. Kép A lányokkal, akikkel az akadálymentesítéses demót csináltuk, létrehozunk egy egyesületet. Először KOVASZ-nak akartuk nevezni, de az sajnos már foglalt. Viszont találtunk jobb nevet: TAVASZ: Tegyünk A Világért - Anyák Szövetsége. Ha valakit érdekel részletesebben (netalán be szeretne lépni Kép) szívesen tajékoztatom részletesebben is magánban.

Kriszti,
Üdvözöllek én is körünkben. Kép Nagyon megdöbbentett, amit a babákról írtál. Szörnyű lehetett végigcsinálni. De az a lényeg, hogy túl vagytok rajta és most már minden rendben. Kép

Bogi,
Ez a 21. már tényleg jobban hangzik. De azért én ezt is soknak tartom. Hiába, a magyar egészségügy. Kép Lehet, hogy már 21-ig is elmúlik az egész. Kép Ma csinálta Lili a fejrázást?

GyeZsu,
A Vidámparkban tényleg brutálisak az árak. Én szerencsére nem szeretem, talán még soha nem is voltam. De a nyáron a nagyok rábeszélték a páromat, hogy menjenek el. Elvittek egy nagyobb összeget és hárman egy óra alatt elverték. Kép

Puszi mindenkinek:
Anna
tinalila
 
 


Kriszti!
Jól bele kéne rúgni a seggébe annak a dokinak. Már bocs a kifejezésért. A férjednek nem támadt ilyen ötlete? Így utólag már tulképpen mindegy, a fő, hogy rendben vannak a gyerkőcök, de az ilyennek akkor is a .... anyját. Hány anyára fogja még ráhozni a frászt?
Bocsánat, hogy így kikeltem magamból, de ez annyire dühít, hogy hú!!!
Mi egyébként jól vagyunk, Adrienn továbbra is állandóan áll és most már néha sikerül leülnie is. Voltunk úszni, nagyon élvezte mindkét gyerek a vizet, megyünk pénteken megint. A nagyot tanítja az oktató úszni, én meg a kicsivel pancsolok addig. Képzeljétek, így 8 hónaposan 90 grammot hízott a kicsi. Hiába a jó házikoszt... meg az anyatej együtt megteszi a hatását Kép
Üdv Bucska
bucska
 
 


Kriszti!
Még mindig forr a vérem a felháborodástól. Miért nem pereled be azt a dokit? Egyébként pesti vagy?
bucska
 
 


Bucska!

Nem olyan egyszerű ám a pereskedés dolog. Egyrészt alig van valamiről papírunk, másrészt rendkívül hosszadalmas és mi azt mondtuk, hogy inkább a gyerekekre kell az időt fordítani. Nomeg hány ilyen pert nyernek meg az emberek? Alig-alig. Előszőr nekem is az volt az első gondolatom, hogy ráborítom az asztalt, aztán azt mondtam, hogy inkább csöndben hálát adok Istennek, hogy kiderült mi a baj oka és még időben és így teljesen ép ember lehet Gergőből. Ezt lehet, hogy így nehéz megérteni. Van egy barátnőm aki szintén egy orvosi tévedés áldozata lett.És én annak idején nem értettem miért nem csinál belőle botrányt, hogy hagyhatja annyiban a dolgot. Mostmár értem. A mai napig ha nagyotthallásról vagy hallókészülékről hallok a hideg futkos a hátamon. Én szeretném mielőbb elfelejteni az egészet. Emiatt nem tiltanák el az orvoslástól - egyszer olvastam, hogy általában azzal a címszóval mentik fel őket, hogy túlterheltek. Gergőnek nem lett maradandó károsodása, így semmire nem tarthatnánk igényt, az orvosnál nem lenne következménye, akkor meg minek.
Egyébként pesti vagyok.
krisztike01
 
 


Sziasztok! Bocs, hogy így "betörök" a topicba, Bucska említette ezt az esetet. (Amúgy nekem is vannak ikreim, csak néhány hónappal fiatalabbak, áprilisiak.) Szóval annyit talán megérne a dolog, hogy a kórházi feljebb valójának előadod a sztorit. Ő feléd úgyis meg fogja védeni, de hátha utána mégis előveszi! Hangsúlyozottan nem megtorlásból, hanem a további hasonlók elkerülése miatt! És ezt a főnöknek is érdemes hangsúlyozni!
Ez hülye tipp?
Amúgy a fő, hogy rájöttek, de azért vigyázz nagyon a fülükre! Az agyuk viszont még olyan plasztikus ilyenkor, hogy hipp-hopp kiheveri, az tuti! Kép
Sziasztok! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Szerintem is érdemes a főnöknek megemlíteni. Bár sajnos az orvosok is nagyon rendőrök Kép Mármint hogy nagyon kiállnak egymásért, és sokszor inkább a beteget hurcolják meg, aki a végén el is hiszi, hogy ő volt a hibás.
Lehet, hogy annyiban kellene hagyni a dolgot.
Tapasztalatom az, hogy ilyenkor pl. nekem szokott lelkiismeretfurdalásom lenni, hiába nekem van igazam.
Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy nem téged akart kiütni a doki a letaglózó hírrel, hanem eszébe sem jutott, hogy ilyen banális oka van a fiad nem hallásának. És mivel ő nem ezt kereste, észre sem vette. Szóval ezer oka lehet, úgysem fogod már megtudni, és az a lényeg, hogy kiderült.

Ja, és a tanúlság!
Azt kell csinálni, amit Amerikában. Ha súlyos dolgokról van szó, akkor ki kell kérni még egy szakember véleményét is, és nem leragadni az elsőnél. Én is ezt fogom tenni Lilivel most. Megyünk a neurológiára, de ahogy utánaolvastam a dolognak, ha baja van, egy EEG nem mutatja ki a bajt, mert általában nem abban az időben van mondjuk rosszullét. Kérni fogom, hogy ismételjék meg, ha nem hagyja abba mondjuk 1 hónapon belül ezt a fejrázást.
Most pár napig nem csinálta, de most újra kezdte.

Puszi mindenkinek!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ezt már én is megtanultam, ma már szinte mindennel - amikihat távolabbra is - több helyre megyünk.

Én az egész főnök és egyéb dolgot hagyom a francba, inkább igyekszem elfelejteni a dolgokat.
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!

Szerintem azért érdemes megemlíteni az orvosnak, hogy máskor ez is eszébe jusson. Egy telefont / e-mailt talán megér.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Régen írtam már ideKép

Kriszta!
Elolvastam a történetet Gergőről és az unokatestvérem kisfia jutott eszembe.

Kb. 4 hónapos volt, amikor észrevették, hogy vannak bizonyos hangok amit nem hal. Már nem tudom, hogy a magasat vagy a mélyet. Kapott hallókészüléket, azt mondták, hogy a fülébe valami a terhesség alatt nem fejlődött ki, és az lehet attól, hogy az anyuka a terhesség bizonyos hetében náthás, gyulladása volt valahol. Én őszíntén szólva kicsit meglepődtem ezen.
Egyébként két és fél éves. Tavasszal szegény állandóan lázas volt, pöttyös is, kitalálták, hogy lótól kapott valami fertőzést(rokon lovakkal foglalkozik).Utána szegény állandóan füllgyulladása volt és bevezettek valami kanült a fülébe ami elvezeti a gennyt. MOst júliusban kivették a mandulláját, mert állandóan gyulladt volt. Azóta sokkal jobban hall!!!
Ez Németo-ban történt, és most itt is kérdezem magamtól, hogy az, hogy nem hallott az nem-e inkább fül-mandula stb okozta. Gondolom itt is nagyon egyszerű volt rávágni, hogy nem hall.
Azt viszont nem tudom, hogy anno, hogy vizsgállgatták.
Járni egyébként úgy tanult, hogy úgye hallókészülékkel és akkor nagyon látszott az egyensúly probléma.

Örülök nagyon, hogy így végződött az egész veletek, de valóban jobb több véleményre adni.

Ines
ini
 
 


Sziasztok Lányok!

Nehogy kihaljon már ez a topik! Kép Nálatok mit tudnak már a babák? Lili tegnap kezdett mászni. Nagyon aranyos, csak sajnos vége a jó világnak. Kb. 3 hete ugyanis az egyhelyben ülés volt a kedvenc elfoglaltsága. Én is nagyon élveztem. Kép Tegnap óta viszont már kétszer borította magára a locsolókannát, megtépázott két növényt és magára rántott egy köteg Kismama Magazint, ami egy kicsit meg is sebezte az arcát. Kép
Az evéssel viszont továbbra is hadilábon állunk. Volt már idő, amikor Lili megevett egy egész gyümölcsöt (almát, banánt, barackot), újabban viszont megint csak pár kanál az adagja naponta. A többi szopi. Eddig úgy gondoltam, hogy akkor jön a főzelék, ha gyümölcsből már számottevő mennyiséget eszik, de lehet, hogy feladom ezt az elvet. És beújítunk egy kis főzelékkel.

Írjatok! Kép Kép Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Bogi,
Most jut eszembe, hogy ma voltatok a neurológián. Mi újság? Ugyed minden rendben? Kép

Egyébként ígértem képet az etetőszékes Liliről. Íme:
Kép

A másik két funkció (alacsony pados asztalka és hinta) egy másik filmen van, majd jön az is. Kép

Fogakkal hogy álltok? Nálunk alul van kettő, felül pedig kedd óta látszik kettőnek a helye.

Na, most már tényleg befejezem.

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Kata is elkezdett már mászni, de nálunk szerencsére nincsen semmi veszélyes a szobában, úgyhogy én nyugodtan tudok dolgozni mellette - csak a papucsomat kell elmenekítenem, ha közeledik, mert nagy papucsevő (lenne, ha hagynám) Kép. Ülni még nem ül azért olyan biztosan, és felülni sem ül fel magától, viszont nagyon helyes, ha azt akarja, hogy felvegyem: odakúszik-mászik hozzám, felnéz rám, nyújtja az egyik kezét, ha azt megfogtam, nyújtja a másikat, akkor feltérdel, majd felhúzza magát állásba. Kissé inog, de fülig ér a szája (ha többen vannak a szobában, akkor körbe is néz, mindenki látja-e a mutatványt). Nagyon helyesen magyaráz - és sikongat, ha azt akarja, hogy rá figyeljenek. (Úgyhogy öröm vele tömegközlekedni Kép) Kedden immár negyedszer voltunk úszni, és merült! Hát nagy hirtelen ennyi Kép Ja, fog az még mindig nincs.

A kajával ne törődj - mi sem állunk sokkal jobban Kép Nem tudom, mit nevezel főzeléknek, Kata kapott már zöldséget: a sárgarépát csak almával volt hajlandó enni, az anyatejes krumpipüréből is csak akkor evett valamennyit, amikor reszeltem bele almát, a sütőtök (forralt vízzel összepasszírozva) ízlett neki a múltkor, mert édes volt, de a mostani tököt köpi kifele. A szőlő jött be leginkább (persze, mert az a legmacerásabb: szemenként hámozni meg magozni Kép), abból egy fürtöt is megeszik. De ami ízlik neki, abból sem eszik sokat - szóval nálunk is a szopi a nyerő.

És képzeljétek, ma reggel Ernő telefonjára ébredtem hármonegyed hétkor (Civil Rádió Kép), és döbbenten észleltem, hogy Kata nincs az ágyunkban. Végigaludta az éjszakát! És most is elaludt a fürdés utáni szopiban! Hát nem tudom, mikor fordult ez elő utoljára Kép

Bogi, ugye ma voltatok az orvosnál? Mit mondott?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Volt valaha régen egy táblázat amiből kiderül, hogy ki mikor született. Nem tudja valaki feltenni újra, hogy képbenlehessek?

Nálunk a fiúk kúsznak, másznak, felállnak, Krisztián tud ülni Gergő még nem igazán. Krisztiánnak 6 foga van, Gergőnek nulla. A kaja az 8 hónapos korig nálunk is gáz volt, a tápszeren kívül Gergő semmit nem evett meg és azt is csak bizonyos hőmérsékleten. Kicsit bonyolult a gyermek. De mostmár mindent eszik. Nem tudom annak idején réges régen mikor jártam itt írtam -e, hogy ők sajna csak 2 hétig szopiztak ( azt is csak Gergő, Krisztián nem tudott és ő lefejt tejcsit kapott ), mert akkor Krisztián kórházba került és ingáztam az otthon és a kórház között 2 héttel a császár után ( persze egyedül, mert apa otthon volt a többiekkel )és én is beteg lettem, 3 hétig szedtem gyógyszert, nulla pihenés volt és hiába fejtem ( hozzáteszem, hogy nem tudtam elég rendszeresen fejni, nomeg nem tesz ám jót az ember lelkének, hogy fej egy csomó ideig, közben esetleg bömböl valamelyik baba és az eredmény meg megy a csapba, mert a gyógyszer miatt nem ehették meg ) elapadt. Így ők kaptak gyűjtött anyatejet, de tulképpen 2 hetes koruk óta csak cumisüvegeznek.

Ma Gergő 5:45-kor ébredt, persze ilyenkor tök nyügi,szerencsére 9-kor sikerült visszadugni az ágyába.

Mi a szobában elkerítüettünk egy nagy részt ahol lehet szabadon garázdálkodni ( óriás járóka ), persze ez nem elég nekik, úgyhogy további rész elkerítve bútorokkal ahol mászkálhatnak. Ha a nagyok hazajönnek az oviból akkor vissza a járókába ( kb 5 négyzetméter- szal nem kicsi ), mert ők nem igen néznek a lábuk elé. Egyébként ha valahogy kiszabadulnak akkor megy a virágborogatás, újságpakolás - és tépésevés - papucsevés. A sztár a Levi nyuszija volt, de beköltöztettük Levi szobájába, mert fétünk, hogy nem tesznek jót egymásnak ( mármint a nyuszi és a babák ).

Bogi!
Mi újság? Egy hete Gergő is rázza a fejét, de nekem azt mondták az "okosok", hogy nem kell vele törődni ( őt úgyis annyian figyelik, így nem aggódom ) .
Na megyek, mert ahogy hallom Gergő alvása eddig tartottKép Bezzeg Krisztián olyan, mint egy kisangyalKép
krisztike01
 
 


Kriszti,
Azt hiszem mi (Bogi, Bucska, Kitty, GyeZsu, én) egy hosszabb szünet után élesztettük fel a topikot pár hónapja. Ezért én legalábbis nem nagyon vagyok képben a régi dolgokat illetően. A táblázatot sem láttam. Lili egyébként január 27-én született, tehát lassan kilenc hónapos lesz. Az ikrek mikor születtek? Én azt sem tudtam, hogy Neked nagyobb gyerekeid is vannak. Kép Ők mennyi idősek? Fiúk, lányok?
Az óriás járóka nagyon érdekelne! Nálunk is valami ilyesmi lenne a megoldás. Készen vettétek vagy csináltattátok? Ha készen, akkor hol? Előre is köszi a választ! Kép
Szia!
Anna
tinalila
 
 


GyeZsu,
Gratulálok az éjszaka átalvásához! Kép Lassan nálunk is kezd általánossá válni, hogy Lili csak egyszer ébred két óra körül. De a tegnap éjszaka kivétel volt. Kép
Főzeléken én is a zöldséget értem. Lili azt még nem kapott, csak egyszer üveges sütőtököt, amikor nem volt más. Az nagyon ízlett neki, de ez még akkor volt, amikor a gyümölccsel is jobban állt.
Örülök, hogy Kata kezdi megkedvelni az úszást! Kép

Lányok,
Olyan érdekes nekem, hogy a Ti babáitok már kúsznak, másznak, felállnak, de ülni/felülni még nem nagyon tudnak. Nálunk a felülés volt az első, utána hetekig nem is csinált mást Lili. Hiába, ennyire különbözően fejlődnek a gyerekek. Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Tinalilla!

Az ikrek január 30-án születtek, úgyhogy majdnem egyidősek a lánykáddal.
A nagyobb gyerkőcök 3,5 ill. 4,5 évesek és mindenki fiú nálunk. Abszolút kisebbségben vagyokKép
Az óriás járóka házilag készített, fogtuk egy régi gyerekágy rácsait és egy régi járóka rácsait és abból csinálta a férjem. Az alja habtapilap, így ha elesik benne valaki, akkor sem üti meg a fejét. Az összeillesztést Patex PowerTape-el csinálta ( ez itt nem a reklám helye ), sajna csak a fekete elég erős hozzá, de itt most a szépség másodlagos szempont.
Ha nem sajnálod rá a pénzt, a KIKA-ban lehet kapni műanaygaból karámot, abból ha kettőt veszel, azt rendesen össze lahat kapcsolni és szép is, a hátránya, hogy darabja 22e FtKép

Akkor megpróbálom én előkeríteni a táblázatot, nem tudom már, hogy ki vezette tavaly mikor még csak vártuk a babókat.
krisztike01
 
 


Kép

Erre gondoltam, ezt Boginak köszönhetjük, ő gondozta, vezette. Ebből kiderül ki mennyi idős most.
krisztike01
 
 


Aki nincs rajta az jelezze és szerintem ki lehet egészíteni.

És akkor legyen egy kép magunkról is:
Kép
krisztike01
 
 


Kriszti,
Nagyon köszi a járókás infót. Apa majd eldönti, hogy megcsinálja vagy inkább költünk rá. Kép

És a táblázatot is köszi. Kép Lili a Nyírőben született, pontosan a 36. hét utolsó napján, 2900 g-mal és 53 cm-rel.

Gyönyörűek a fiaid! Kép Nem lehet könnyű négy ilyen viszonylag kicsivel. Nekem csak három van és a két "nagy" már nagy Kép (8,5 és 11 évesek), de néha így is komoly csend- és nyugalomhiányom van. Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

MINDEN RENDBEN! Azért még figyelnem kell, és decemberben visszavinni, de szerinte nincs gond. Tök aranyos volt. Több mint egy órán át megfigyelte Lilit, közben kérdezgetett róla.
Bocsi, de megyek, mert ma szakkörön én tartok előadást, és nem tudtam nagyon felkészülni.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi Kép

Anna, azért ne gratulálj, mert ma már elég korán a mi ágyunkban kötött ki a leányzó, és az esti szopiba sem sikerült bealudni, apa altatja a hintaszéken (ma későn volt az esti szopi, mert kóruspróbán voltunk, a fürdés is elmaradt).
Először nagyon megirigyeltelek az etetőszék miatt, mert nagyon jól néz ki, de aztán rájöttem, hogy a konyhánkban (ami hosszúkás) úgyse nagyon férne el Kép. Liliből egész komoly kis hölgy lett!

Kriszta, jó rátok nézni! Kép

Összeszedem majd magam, és felteszek egy képet, csak valahogy le kéne kicsinyíteni, mert "alapból" túl nagy. Kata egyébként február 17-én született Kistarcsán, úgyhogy vasárnap együtt ünnepeltük a születésnapunkat - ő a 8 hónapját, én a harminc évemet. Kép

Helyzetkép: Bach: Brandenburgi verseny szól halkan (akkor is ez szólt, amikor Kata született Kép) Kata apja vállán hintázik a hintaszékben, apa szeme csukva, Kata szeme nyitva...

GyeZsu

Bucska, mi van veletek? Voltatok úszni?
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Mivel kevesen maradtatok a topikban, ha megengeditek csatlakozom. Kezdetektől olvaslak benneteket, de eddig nem volt merszem. Január 28-án szültem, kislámyomat Pankának hívják. Tulajdonképpen azért ragadtam "tollat", mert olvastam Anna hozzászólását az etetésről, és én is hasonló cipőben járok. Nem igazán igyekszik a lányom, imád szopizni, emiatt a gyümölcsöt még csak-csak de a főzeléket nem igen csípi. 3-4 kiskanál az ebédje, aztán 2 óra körül szopi. Arról nem is merek álmodni, hogy mostanában elhagyjuk valamelyik szoptatást. Nem mintha nem szeretném szoptatni, de félek, hogy ez már nem elég neki, hiszen lassan 9 hónapos.
Egyenlőre ennyi, majd próbálok képet is feltenni.
Sziasztok: Judit
vaju
 
 


Szia Judit!

Üdv! Ha Panka jól fejlődik, biztos elég neki a szopi. Nézz át a hozzátáplálós topikba, ott van valaki, aki azt írta, hogy a gyermeke lényegében 10 hónapos koráig csak szopizott. És mindenki azt mondja, hogy amikor a szervezetének szüksége van rá, akkor majd eszik többet is, mi csak annyit tehetünk, hogy kínálgatjuk. Én meg arra jöttem rá, hogy szerintem Kata most azért sem nagyon eszik, mert taknyos.

Jó hétvégét mindenkinek!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Bogi,
Én is örülök, hogy minden rendben. Kép Most már írj egy picit többet, jó? Kép Hogy sikerült az előadás a szakkörben? Miről szólt?

GyeZsu,
Hát igen, ilyenek ezek a babák: felcsillan a remény, hogy mostantól lehet aludni, de kiderül, hogy csak véletlenül aludták át az éjszakát. Kép Párszor Lilivel is előfordult. Kép
Hogyhogy Kistarcsán szültél? Milyen hely volt? Ha szólhatott a zene, akkor nem lehetett rossz. Kép
Az etetőszék valóban széles egy kicsit, de nálunk szerencsére elfér. Mi tényleg nagyon szeretjük, Lili is imád benne ücsörögni, csak nem nagyon eszik benne. Kép
Tényleg feletehetnél már képet! Kép Kíváncsi vagyok rátok.

Judit,
Üdv körünkben! Kép Már hamarabb is írhattál volna, nem harapunk! Kép Kép Kép Ezek szerint a babáink majdnem egy napon születtek! (Lili január 27-én.) Az etetés miatt szerintem se aggódj! Nekem is csak annyi a bajom Lili szopifüggőségével, hogy nekem három hónap múlva részmunkaidőben vissza kell mennem dolgozni. Így akkor délelőtt ki kell majd húznia valahogy szopi nélkül. De azért addig még van idő, még sok minden változhat.
Ha Panka szépen fejlődik, egészséges, jókedvű, akkor biztos, hogy megkap mindent, amire szüksége van. A szépen fejlődés alatt nem a súlygyarapodást értem, hanem hogy okosodik, ügyesedik a korának megfelelően. Kép Neked ő az első babád?

Bucsak, Kitty,
Hol vagytok? Kép Kép Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Bucska,
Bocsi az elírásért! Kép
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anna!
Ez a Bucsak még jobb, mint az eredeti Kép
Bogi
Örülök, hogy minden rendben. Most már próbálj meg nem aggódni és nem figyelni árgus szemekkel a kicsit. Semmi baj nem lesz.
Judit
Üdv körünkben!
Kriszti
Harmadikra lányt szerettetek volna? Lehet, hogy mi is így járunk majd harmadszorra, csak lány kiadásban? Kép
Gyezsu
Lehet, hogy azért nem eszik, mert taknyos. De nálunk például most az van műsoron, hogy ezerrel fogzik a leányzó, ettől nyűgös és taknyos is egy kicsit, és sokkal nehezebben eszik. Szóval lehet, hogy fogacska lesz.
Nálunk különben semmi különös nincs. Járunk úszni, de nem bébiúszásra, hanem Tamit hordom egy úszótanárral, mi meg az Adriennel fürdünk és én csinálom azt, amit a bébiúszáson mutattak. Már háromszor voltunk, mindenki nagyon élvezi. Adriennek semmi baja a merüléssel, jó 40 percet vízben van, ki sem akar jönni. Tami meg nagyon ügyes, azt mondja a tanár, hogy tavaszra úszni fog. Mondjuk heti 1 órán át egy tanár intenzíven csak vele foglalkozik, tehát ez nagyon hatékonynak tűnik. Adriennek most az a műsorszáma, hogy egyik bútortól a másikig próbál átlépni, rövid ideig nem kapaszkodik semmibe. Már csak egy kézzel kapaszkodik állás közben, lehet, hogy karácsonyra menni fog. Egyelőre mászásban halad igazán, úgy már bejárja az egész lakást. Mi már csak 3-szor szopizunk, a délelőttit is elhagytuk, neki ez egyáltalán nem volt ellenére.
2 foga van alul és most jönnek a felsők. Egyébként Adrienn február 3-án született, 2300 grammal és 52 centivel a BM kórházban, 39. héten, császárral, teljesen egészségesen.
Nagy hirtelen most nem is jut eszembe semmi más.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Bucska, Kata foga már hóóónapok óta jön - még egy se bukkant ki Kép (A doktornéni is úgy mondta már másfél hónapja, mintha napokon belül kibújna az a fogacska, de semmi.) Nem zavar különösebben, mert azon kívül, hogy az utóbbi napokban náthás meg iszonyúan nyálzik, őt sem zavarja. (Nyáron szenvedett vele. Most adok neki homeopátiás bogyókát (nem azt, amit te, hanem találtam olyat, amit hasmenéssel járó fogzásra kell adni kakilás után), de aztán lehet, hogy ennek nincs is hatása.)

Jó lehet ez a családi úszás Kép Nekem is nagyon úszhatnékom van már, de hát én csak úsztatok Kép

Anna, a kistarcsai kórház nagyon jó - és az orvosom miatt mentem oda. De ha érdekel, a kistarcsai kórház topikba feltettem a szüléstörténetünket. Tényleg, neked tudom az e-maile címedet, ott küldök egy képet, az elmegy ilyen nagyban is, legfeljebb lassan. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy nem haraptatok!
Anna! IGen ő az első babám. 8 évig nem sikerült teherbe esnem, az előző házasságom rá is ment. Aztán megismerkedtem a mostani férjemmel, s mivel ő idősebb nálam, meg neki van két nagyobb gyermeke, ezért úgy döntöttünk, hogy nem járkálunk orvoshoz, a jóistenke, ha akar, megajándékoz minket. Férjem gyermekeinek meghalt az anyukája, így mi neveljük őket, így 5 évvel ezelőtt hirtelen 2 gyermekes anya lettem. Meg is békéltem a sorsommal, már nem lesz saját gyermekem, mikor teherbe estem. Először nem akartam hinni a jeleknek, de aztán mikor az orvos is megerősített benne, én voltam a világ legboldogabb embere. Aztán 10 hetesen elment a babám és nagyon összetörtem. Talán az segített kilábalni a dologból, hogy tanítok, és a tanítványaim és nyilván a családom szeretete kezdte behegeszteni a sebeket. Na meg az orvos is bíztatott, hogy ha már egyszer teherbe estem, legközelebb is sikerül. Fél év múlva ismét voltak jelek, tudtam, hogy terhes vagyok, de mire beleélhettem volna magam, kiderült, hogy méhen kívüli terhesség. Ez nem fájt lelkileg annyira, mert még nem éltem bele magam. Szerencsém volt az orvosommal, mert nem műtött azonnal meg, hátha felszívódik, de 2 naponta laborba jártam, s végül 2 hónap múlva egészségesnek nyilvánítottak. Megint eltelt fél év, s akkor megfogant Panka. Nem volt felhőtlen terhesség, de ezt majd máskor. Lényeg, hogy nagyon egészséges baba, egyszer volt náthás, és szépen fejlődik.
Bucska!
Adrienn nagyon ügyes! Mi még csak próbálkozunk a felállással. Péntek óta. Ülés, mészás nagyon megy. Fogunk egy se. Doki bácsi 2 hónapja mondta, hogy 1-2 nap múlva kijön. Azóta is szenvedünk. Csak attól félek, hogy majd egyszerre jönnek, és az nagyon fáj.
Gyezsu!
Köszi a megnyugtatást! Én igazából azért parázok, hogy esetleg rossz étvágyú lesz. Tudod ő kis súllyal, 2520 grammal született, most 7 kiló, ami elég is, de nem bánnám, ha nagyobb étvágya lenne azért!
Bogi!
Örülök, hogy nincs baj a kicsivel. Téged a pöttömökben is szoktalak olvasni. Azt a topicot még rendszeresen olvasom, de ott olyan sokan vagytok, hogy oda inkább nem írok.

Ja és azt még elfelejtettem, hogy mi is szopizunk éjszaka, teljesen változó, mikor. Van, hogy egyszer sem, van, hogy kétszer is, de általában egyszer, úgy 2 - 3 óra körül. Igaz Panka este 7- kor már alszik, most kezdtük ezt kitolni negyed órákkal, mert jön az óra- átállítás, és akkor 6-kor mégsem tehetem le!
Pusz: Judit
vaju
 
 


Szia Judit!

Hát akkor ti még jobban is álltok, mint mi: Kata 2600 grammal született, és most 6,5 kiló Kép Egyébként ma volt először hús (csirkemell, a csontlével passzírozva), amikor répát is passzíroztam bele, már lecsúszott néhány kanállal Kép Bucska, te hogy adod a húst, hogy ne legyen olyan "fullasztó"? (Hiába van lével összepasszírozva, a csirkemell elég száraz.)

Judit, mit tanítasz? És a nagyok mekkorák?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Bucska,
Szerintem is jó lehet a családi úszás. És nagyon ügyes Adrienn, hogy már majdnem megy. Kép Lili a felkapaszkodással még csak most próbálkozik.

GyeZsu,
A fogorvos testvérem szerint, minél később jönnek ki a baba fogai, annál erősebbek lesznek. Ez a nagy gyerekeimnél be is jött. Mindkettőnek tízhónaposan jött ki az első és hál' istennek még soha semmi gond nem volt sem a tej-, sem a maradandó fogaikkal. Lili ebből a szempontból más, neki hathónaposan kijött az első és már nem sokára négy lesz. De azért remélem, hogy az ő fogaival sem lesz gond.
Elolvastam a születéstörténetedet, nagyon tetszett. Kép
Neked végül megcsinálták a magzatvíz vizsgálatot a Baross utcában? Egy picit nekem is alacsonyabb volt az AFP-m. Emiatt és mivel már majdnem 35 éves voltam akkor, kapásból javasolták a vizsgálatot. De én végül nem mentem el. Én is annyira biztos voltam abban, hogy semmi baja a babának, hogy nem akartam kockáztatni. Megcsináltattam viszont a nagyon drága vérvizsgálatot, amelyik az AFP-nél jobb, az amniocentézisnél rosszabb eredménnyel szüri a genetikai betegségeket. Az azt hozta ki, hogy 1:5000-hez a down kór esélye.
Tényleg klassz lehet a kistarcsai kórház.
A képek megjöttek, nagyon szépek vagytok! Kép
Ja, és tegnap elfelejtettem Boldog Szülinapot Kívánni így utólag is! Kép Kép Kép

Judit,
Akkor nagyon hasonló családunk van, csak nálunk én vagyok az, akinek 7 éve meghalt a férje, a nagy gyerekeim apukája. Három éve van új párom, tőle van Lili. Nálatok mekkorák a nagy gyerekek? Fiúk vagy lányok? Megkérdezhetem, hogy hogyan és mikor halt meg az anyukájuk? Az én férjem autóbalesetben. Kép A nagyok hogyan fogadták a kistetvért?
A fogakról még annyi, hogy az én nagyjaimnál is azután nagyon sok fog jött ki gyorsan, amikor végre elkezdtek kibújni. És egyáltalán nem viselte meg őket.

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Úgy látszik, jó hosszan fogalmaztam az előző hozzászólásomat, mert amikor elkezdtem, akkor GyeZsu-ét még nem láttam Kép
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Nem merült fel már nálam a magzatvíz vizsgálat, mert előrehaladott volt a terhesség. De nagyon "kedves" volt a klinikán a doki, épp a 29. születésnapom utáni napokban voltam nála, amit észlelt is: közölte, hogy a 29 az már majdnem 30, az pedig "közeli intermedier anyai életkor" (ami indokolná a magzatvíz mintavételt).

Azért babanetezek ennyit, mert dolgoznom kéne és húzom az időt... Szörnyű vagyok Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Nem is tudtam, hogy többünknek van ilyen pöttöm babája. Adrienn 2300 grammal született, és most csak 6800 gramm. Eleinte nagyon sokat idegeskedtem, olvastam a normális gyarapodás topicot is, mivel 5 hónapig csak szopott és nem hízott gyorsan. Mostanra teljesen megnyugodtam. Most meg kiderült, hogy itt a topicban több sorstárs van, GyeZsu, Judit.
GyeZsu!
Én nem passzírozok, mert Adri szívesen rág. Igaz, hogy azzal a két első kis fogával nem könnyű, de valószínű az ínye is elég erős lehet már. Szóval csak összevagdosom a kajákat, a húst is teljesen puhára főzöm/sütöm, és összevágom. Így szívesen fogadja. Nekem a tészta volt olyan, hogy egyszerűen meg lehetett tőle fulladni. Volt káposztás tészta, azt egyszerűen nem lehetett volna megenni, ha összenyomkodom. Így kezdtem el inkább csak egész apróra összevágni.
Judit!
Hogy bírod az éjszakai szopikat? Nekem az egyik legszörnyűbb ebben a kisgyermekes létben, hogy az ember nem tud átaludni egy éjszakát. Aztán szerencsére az Adrienn erre tökéletesen rácáfolt, hiszen az első nap óta átaludja az éjszakát. Pont a kis súlya miatt én még eleinte felkeltem és próbáltam 2-3 körül ébresztgetni, nulla sikerrel. Aztán feladtam. Azóta is gond nélkül alszik, fogzás időszakban előfordul, hogy felébred éjjel 2-3 körül, de egy kis simogatás, vagy cumi és visszaalszik.
Jó, hogy írtok erről a magzatvíz dologról, mert nekem esélyes lesz a dolog harmadikra, hiszen most 34 vagyok, mire megint szülök, leszek 36 is.
Találtam a neten egy jó kis szöveget. Az egészet nem, de egy részletet leírok belőle:
amiket az ember sosem tudna meg, ha nem lennének gyerekei:
- ha egy pórázt tekersz a csillárventillátorra, akkor a ventillátor-motor nem lesz elég erős ahhoz, hogy egy 21 kilós, batmannek öltözött gyereket megpörgessen
- mélyalvás közben is jó a gyerek hallása. Főként, ha a szülők szeretkeznek.
- ha csendben és gyorsan csináljátok, akkor a megérzésére hagyatkozik.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Már írtam és ez a hülye nem rakta el!
Na mindegy.

Kezdem előlről.

MEGLEPI ÉRKEZIK!
Kép

És Liliről is pár szexi kép:
Kép

Kép

Amúgy minden oké nálunk. Telnek múlnak a napok. Pénteken megtartottam az előadást. A téma a Kis tömegű csillagok fejlődése volt. Nem sikerült úgy felkészülni, ahogy akartam, de szerencsére minden simán ment.

Mit szóltok az új Megasztárhoz?
Akkorákat röhögtünk. Egyébként felfoghatatlan számomra, hogy milyen szinten nem tudják felmérni saját tehetségtelenségüket az emberek.

Na csók, majd még írok.

Csütörtök hajnalban Holdfogyi!!!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


BUCSKA!
Ez jó Kép
Tényleg így van. Lili minden alkalommal beletrafál Kép

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Üdv mindenkinek!
Íme egy kép a gyerkőcökről. Sajna mi is rajta vagyunk a párommal, de a többi képünk hasznavehetetlen. Egyébként akkor készült, amikor hazaindultunk a nyaralásból.Kép
Üdv Bucska
bucska
 
 


Újabb kép. Ezúttal az egészséges táplálkozásról Kép Adrienn egyedül evett meg egy Kinder tejszeletet.
Kép

Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Anna!
Nálunk bonyolult volt a helyzet, mert a férjem elvált, aztán halt meg a volt felesége. Már régóta ivott, kábítózott. Amikor elváltak, Dettike már felnőtt volt, 20 éves, ő választhatott, kivel szeretne élni, és minket választott. Bencus 11 éves volt, ő az édesanyjánál maradt. Féltettük, de úgy nézett ki, férjem volt felesége új életet kezd, férjhez ment Szolnokra, vitte a Bencét is. Aztán fél év múlva telefonáltak, hogy hozzuk el Bencét, mert intézetbe teszik. Kiderült, mindenüket elitták, veszekedtek, verték egymást. Mi minderről nem tudtunk, mert a Bence bár sokat volt velünk, de nem mesélt az ottani dolgokról. Azóta neveljük együtt, ennek már 5 éve. Közben a gyámügy hozzánk helyezte a BEncét, az édesanyja el se jött a tárgyalásra. Rá egy évre öngyilkos lett. Ezt azért írom le, mert el tudod képzelni, ezek a gyerekek mit éltek át. Az a baj, hogy ez biztosan egész életükre nyomot hagy a kis lelkükben. Ráadásul az édesanyjuk családja sem törődik velük, így még a rokonaikat is elvesztették. Még szerencse, hogy az én családom velem együtt nagyon szereti őket. Amúgy örültek a kistesónak, Dettike rajong érte, Bencus is szereti, de fiúban reménykedett.

Gyezsu!
Dettike már 26 éves, 2 éve költözött össze a barátjával, s nagyon reménykedem, hogy kedvet kap a babázáshoz! Bencus 17 éves, olyan igazi kamasz, s ha a tanulás nem lenne, akkor nem is lennének vitáink, de a sulit azt nem csípi, pedig az esze meg lenne hozzá. Amúgy tanító vagyok, amikor terhes lettem a Pancsival, pont 4.-es volt az osztályom, így nem kellett elhagynom idő előtt őket. Azóta is rendszeresen látogatnak, pénteken voltak itt megint öten, imádják a lányom. Na meg én eléggé anyás voltam velük, oszt máig az én keblemen sírják el bánataikat.
A husiról annyit, hogy én a főtt csirkemellet húsdarálón ledaráltam, betettem a fagyiba, mindig egy kicsit veszek elő. Először Panka sem tudta lenyelni, de 3-4 próbálkozás és néhány nap szünet után szépen megtanulta. Gondolj arra, hogy eleinte még a reszelt alma is gondot okozott nekik, aztán hogy megszokták.
A dokidhoz meg gratulálok. Én most töltöttem be a 34-et, de a dokimnál mikor rákérdeztem a magzatvízvizsgálatra, akkor ki volt akadva, hogy mit akarok én 34 évesen életem teljében, pedig nálunk a férjem 49 éves és ez is jelenthet gondot.

Bucska!
Az éjszakai szopik nem zavarnak. Az első 2 hónapban is az volt a nehéz, hogy utána még altatgatni kellett a kisasszonyt. Most 5 percet szopizik, aztán berakom a kiságyba és alszik is tovább. Próbáltam nem szoptatni, de akkor sír, és annyira felébresztette magát, hogy 2 órába telt, mire elaludt. Majd egyszer leszokik róla, ráadásul hamar eljön az idő, mikor már könyörögni kell nekik, hogy bújjanak oda egy kicsit az ölünkbe. Élvezem minden percét, mikor hozzám bújik. Ráadásul este sincs gondom vele, meg napközben sem, mert szopi után leteszem, beszélget még 5-10 percet, aztán magától elalszik, úgyhogy jó kislány.
A gyermekeid gyönyörűek, mint 2 tojás!

Bogi!
Köszi, hogy bevettél a táblázatba így is, hogy nem tudtál minden adatot.Panka születési súlya 2520 gr, 52 cm. névnapja július 26,án van.
Elképesztő Lilike milyen fejlett! Én még nem merem a Pankát így nekiengedni a kádnak. Elücsörög benne, de azért a kezem készenlétben a háta mögött, míg játszik. Persze mindez még mindig a kiskádban.

Panka kajáztatásával megint gondban vagyok. Péntek óta hasmenése van, Bence hazahozta a vírust a suliból és végigsöpört a családon. Erre közölte a doki, hogy 4-5 napig nem adhatok neki szopin kívül semmit (mármint gyümit, zöldséget), viszont felírt valami hasmenés elleni tápszert, amit naponta legalább kétszer adjak a kicsinek. Ma ki is váltottuk, de a Panka nem hajlandó enni, pedig próbáltam kiskanállal, cumisüvegből, mindenhogyan. Most el vagyok keseredve, még holnap próbálkozok, aztán ha nem megy, akkor csak kell valami kis krumplicskát adnom neki, hogy a szopik közben is legyen valami a pocijába és jól lakjon. Szóval nem egyszerű, remélem hamar kiheveri, mert nem szeretnék vele megint doktorhoz menni. Ráadásul az egyik gyerekorvos beteg így most a mi házidokink egyedül van az egész városra és a környező falvakra. El tudjátok képzelni, mi volt ma is a tanácsadáson.

Na puszika! Judit

U.i.: Pancsiról a www.babaszoba.hu-n az albumban PPanka és PPanka2 címen találtok képeket, ha valakit érdekel. Sziasztok!
vaju
 
 


Szia Judit!

Mi hír a hasmenéssel? Látom, Pankának is fejedelmi etetőszéke van - meg szép hosszú és íves szemöldöke Kép

Bogi, mikor lesz pontosan a holdfogyatkozás?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

GyeZsu!
Máról holnapra virradóra, hajnali 2-től reggel fél 8-ig (akkor lenyugszik nálunk a Hold, de a jelenségnek még nem lesz teljesen vége). Ami a látványosabb része, az olyan 4-6 óráig lesz. Mélyvörös színű lesz a Hold, amikor a teljes árnyékba belép.

Képzeljétek, megint tiszta ideg vagyok. Megfogadtam, hogy nem fogom nézegetni Lilit.
Tegnap fürdés után törölgettem, amikor azt vettem észre, hogy az egyik cicije nagyobb és sötétebb, mint a másik. Odanyúltam, és van benne egy csomó. Most a férjem is egyből megerősítette, és hívtuk a dokit. Azt mondta, ha mára nem kezd el múlni, akkor menjünk be hozzá. Erre vacsoráztam, és úgy haraptam rá a zsömlére, hogy ketté tört az egyik figam, amit ki kell húzatnom. Kész vagyok.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: