Új privát üzeneted érkezett!

Ja még a fürcsit akartam írni: nálunk eddig apa 2x fürdött a gyerekkel a nagykádban, amiért annyira nem lelkesedtem, de azért nekik tetszett!:)
Én nem tudnék, mert többnyire nincs este itt fürcsinél és azt nem tudom megcsinálni egyedül, hogy fürödjek is és füröszek is!:)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Na, ma már érződött egy kicsit Zsombinál az időváltozás. Legalábbis én arra fogom. Nyűgi volt szegénykéd du, de cserébe már 8-kor elaludt :)

Nekem még Jázi is a kiskádban fürdik. Nem lenne annyi pénzünk, amennyi kellene a vízdíjra, ha a nagy kádat engedném neki tele minden nap vízzel. De ő élvezi a kiskádban is a pancsit, a lényeg, hogy a nyakáig érjen a víz :) Én nem igazán fürdök a gyerekekkel, kicsit macera, hogy először akkor tusoljak le, addig vki legyen a gyerekekkel, segítsen ki-be adni őket, stb, stb. Megfürdenek ők külön, aztán, ha elaludtak enyém a pálya, és kifürdöm az összes melegvizet :D
Amúgy Zsombinál használok biztonsági fürdetőt. Először a "fekvős" volt, de az csak 9kg-ig jó, így vettünk ülőset, mert még egyedül nem ült meg. Most meg már megül, de kihasználom, ha már megvettük
:)

fekvős:
Kép

ülős:
Kép

Az autósülés már nekünk is előre néz, Zsombi is úgy ül benne, mint Dani, kiskirály..... :lol:


Noémi!
Boldog hófordulót leányzódnak!

Kép

Winnie!
Altatás :(

Rena!
Ez nem tudom, hogy ruha szempontjából milyen, de más dolgokat már rendeltem innen:
www.babacenter.hu

Sziszka!
Szuperek a képek, nagyon jól néztek ki rajta! És mennyi idő alatt fogytál ennyit? Recept nekem is jöhet pü-ben, vagy mélben.

Most ezt elküldöm,

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Bacilivi!

Ne búsúlj a negatív teszt miatt, gondolj arra, hogy addig is több időt tudsz tölteni Dalmival!!!
Mikor lesz a házavató? Elvileg hétvégére már jobb időt mond!
Én a hóban csak szánkózni tudok :) Mondtam a férjemnek, hogy meg kellene tanulni síelni, majd, ha a gyerekek mennek mi is csatlakozunk :)

Te Niki!
És ez a Dani apa nem csinál semmit a Dani fiával, amikor te otthagyod őket 20 percre? Mert azért, ha elkezd sírni a baba, el lehet ám terelni a figyelmét egy kis hacúrral, játékkal. Vagy akkor sem hagyja abba a sírást a legényke?


Mostmááááá írja le valaki, hogy mi az a névadó!!!



No, mára lelép, jóccakát mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 

 
 

Brigó, látom, Te is éjszakai bagoly vagy, mint én :)

Noémi, Veronikának boldog fordulót!
Tornáztatás, kicsit kötött volt a csípője...

Babaülés, hát mivel még a 7 kg-t sem értük el, még egy darabig háttal....

Na megyek, jóéjt!

képzeljétek, rendeltem neten porszívót, hát kiváncsi vagyok....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Noémi:
Boldog 9.-et!


valaki nekem is plííz a zenét. Köszike... :oops:


Mai napunk:
A Titanic kiállítást tekintettük meg. Fanni jól bírta, aludt a vállamon végig. :-)
érdekes volt, bár cseppet többre számítottam azért a pénzért.

Már állandó az állás. :D
Ja és a pelenkázás rémálom. :roll:
Ha kibontom a bugyeszből, na abban a szempillantásban hasra vágja magát, abból négykézláb majd elmászik nekem.
És ez megy minduntalan . Igen nagy türelem kell ujabban ehez a tevékenységhez is.

Mági:
Hol néztetek lakást?

babaülés:
Még nem tudom milyen kéne.
Nektek milyen van?
Mit érdemes?
9-18 kilósat ugye?
Na volt már aki leírta ide, de most nem tudok visszakereseni, lelkierőm nincsen hozzá
ha még egyszer leírná valaki, vagy csak azt, hogy neki milyen van és az eddig okés volt-e .....

nekünk még etetőszékünk sincsen. :shock:
Azt hittem, hogy a börzén majd...De nem.
Ami olcsó volt, az elég gáz is volt.


Kép
zsuzsu74
 
 


Csanadnak es Noeminek boldog hofordulot!!!

Rena,
Meg a keresztelotokre visszaterve: nagyon jol lezongoraztatok az egeszet es nagyon jol megszervezted mar elore a kiscsaj napjat, nem hiaba sikerult olyan klasszul minden.
Furdes a babaval: Kezdetektol velunk furdik. Illetve amig a gatsebem meg nem gyogyult addig volt nehany alkalom a kiskadban is, de hamar kinotte (es hamar begyogyult), igy ez elmaradt.

Sziszka,
Levi valtozo, hogy mennyi ideig van el egyedul. Alvas utan mindig jol elfoglalja magat, van hogy fel orat is. Amugy par perc, vagy annyi sem. En minden teendomet az alvas utani idoszakban vegzem el...
Nagyon edes az utolso kep rolatok!

Brigo,
Es amikor Zsombi meg nem zenere aludt el akkor sem kellett ringatni? Es Jazi mennyi idos volt mikor megelegeltetek a ringabingat?
Zsombi iszonyu aranyos a kepeken!

Tinu,
Nalunk is nyero volt egy ideig a muanyag flakon, azzal a kulonbseggel, hogy en zabkarikakat tettem bele csorgonek. Aztan amit meg szeret es nem kell kellek, az az hogy egymas utan maszunk, ezt imadja, jon utannam es nevet, aztan megfordulunk. Meg szoktam egyfajta kerdezz-feleleket is jatszani vele pl: "hol van az orrod?" Aztan megerintem az orrat "itt van az orrod", aztan megerintem az enyemet "ez meg az en orrom" es igy megyunk vegig mindenen testreszen. Ja meg az etetoszekben is szoktunk bujocskazni, hogy lehajolok es akkor ugye nem lat a talcatol es kidugom a fejem, es attol betojik. Ugyanigy szoktam babozni is neki, hogy a talca a porond en meg rajta jatszok neki vagy jatekokkal, vagy fakanallal, vagy valamivel. A megdobbento, hogy ilyenkor annyira oszinten lekoti a musor hogy ram sem nez, csak neha rampillant, mintha ez az egesz tenyleg magatol menne es en nem is kellenek hozza. Amit meg szeret: lovacskazas, repulozes, apa nyaka, tukor, taskakon a cipzar, pant es heveder, valamint szetszedni a habtapit, vagy barmit amit szet lehet. Most ennyi jutott az eszembe. Ja tenyleg, ahogy irod te is, a papirokat is imadja gyurogetni, meg csorgetni.

Livi,
Na akkor ujabb esely a kozos babavarasra :) . Meg tudom erteni, hogy nem vagy teljesen feldobva a hirtol, ilyenkor az ember konnyen beleeli magat ...

Niki,
Haromnegyed orat is elvan Dani a jarokaban!?!?! Irigyellek! Levi utalja, orulok ha 2 percet kibir benne. Lehet, hogy nem mostanaban kellett volna elkezdeni beszoktatni...

Sziszi,
Magunkat tesszuk a kadba Levi melle, ez igy eleg biztonsagos ;) .

Mi ez a Szabo Eszti szam amirol beszeltek?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Képzeljétek! Csoda történt! :D A gyerekem kb. elaludt 8-kor, aludt 8 órát egyfolytában és csak egyszer kelt reggelig. AZtán persze 6-kor ébredt, dehát így is nagyon jó! Tá-dám! :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt,


Brigó,
Szerintem apa csak "hisztizik", mert nem "mer" Danival egyedül maradni, volt neki kiskorában rossz élménye, mert 1,5 órát végigbőgött neki és állatólag nem tudott vele mit kezdeni, csak teát itatott vele, de az egy cumisüvegnyi volt (2 hónaposan:)), azóta ő nem vállalkozik a kettesben létre. Ezt kellen most áttörni.
Egyébként én meglestem őkte a strandon, a sírást nem hallottam, viszont láttam, hogy folyton megy utána, mert a kiskrapek el akart mászni mindig, meg amikor jöttem vissza, akkor épp ők is voltak valahol, talán a medence partján.
Szerintem inkább csak azt akarja elhitetni, hogy nem kell egyedül hagyni őt Danival.

A dokinő azt mondta, hogy vannak ilyen apukák, akiknek a szopi miatt komplexusuk van a kettesben maradás terén.

Én sem engedem teli a nagykádat Daninak, énn addig engedem, hogy a felhúzhatós játékok tudjanak úszni a vizen, kb a csípőéig ér a víz.

Őzi,
Ha megnézed http://www.freevlog.hu/user/oroszpetra itt a Petra 6 hónapját, akkor az a zene megy alatta, nagyon szép, én is akarok valami hasonlót.

csernusn
 
 


http://trnx.uw.hu/lapok/mp3.html#s

Sziasztok! Erről a linkről le tudjátok szedni a Szabó Eszti számot. Nem jutott eszembe hamarabb, pedig így egyszerűbb.. :D

Na együtt fürödtem a lánnyal. Nem ez volt az első alkalom mondjuk, csak eddig én mindig előre lefürödtem, Domestossal áttöröltem a kádat, aztán új víz és új pancsi csajjal együtt. Most meg míg le nem hűlt az 50 fokos vizem 37 körülre,addig egyedül,aztán jött Petra. Csak nem mertem a tusfürdőmmel mellette fürödni,nehogy rossz legyen bőrének,ezért mikor apa kivette,gyors lefürödtem.Nem tudom hogy megy majd ez így, de azt tudom,hogy én is évekig kb 7-8 éves koromig anyuval fürcsiztem.
Azért is kell így mostmár,mert sógornőméktől kaptuk kölcsön a kiskádat,légzésfigyelőt,mérleget és most kéri vissza,mert 1 hónap múlva szül és fel akar készülni. :? Na mindegy, ezen ne múljék. úgyis már csak a kiskádat használtuk, légzésfigyut meg mérleget nem.

omr
 
 


Sziasztok!

Boldog hófordulót Veronikának!

Fürdés: én előszőr 4 hónapos korában fürödtem együtt Lidivel. Ott akkor még kifertőtlenítettem a kádat, magam után és úgy fürödtünk. Mostmár csak kimosom sima tisztítószerrel. De votl már olyan is, hogy én sem fürödtem meg előbb és úgy ültünk bele együtt.
De ez most volt nemrég talán egy hete. Meg mostmár én nem vacakolok a babafürdető kenhetetlenségével, így mostmár vettünk Johnson fürdetőt és már két hónapja azzal fürdünk. De már gondoltam, hogy Baba tusfordővel mossam meg Lidit amit mi is használunk, hiszen az is babáknak van kitalálva.

Én még a nagykádtól féltem Lidit, mert állandóan fel akar állni benne és félek, hogy nehogy megcsússzon és beverje a buciját.

Zsu, én kb. egy hónapig mindennap olvasgattam az interneten a biztonsági ülések után, hogy milyet érdemes.
Mi most vettük a bababörzén Römert. De már felvan avatva és menetiránnyal szemben.
Titanicra, mi is szerettünk volna menni, ezekszerint nem érdemes? Mekkora területen van?

Tinu, gratula a nagy szundihoz.:-) Nekünk is most jobb éjszakánk volt mint a tegnapi, no de nem egyszer hanem kétszer keltünk most. :-)

Sziszka, melyik múzeumban voltatok?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Brigó: a návadó pontossan olyan célt szolgál mint a keresztelő csak nem templomban van hanem az önkormányzatnál.

Tinu: Gartula a jó éjszakáért:):):) nálunk mostanában annyira szelidült a helyzet hogy az óránkénti kelésből már csak kétszeri kelés este7-től reggel5-ig

Veronikának boldog hófordulót:):):)

nika70
Salgótarján
 
 


http://trnx.uw.hu/lapok/mp3.html#s
Mar nincs fent :( . A videot mar lattam es nekem is tetszett a zene, csak nem tudtam ki az eloado. Most hogy neztem ezt az oldalt, nyilvanvalova valt, hogy csoppet el vagyok maradva a hazai popkulturaval... a tobbsegrol azt sem tudom hogy kicsoda.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Fent van az! szabó eszer - hogy te is szeretni tudj

omr
 
 


Csak a mögötte levő oldal nincs fenn. Ha elküdöd priviben az emailcímed, én tudom továbbítani, ami t Renától kaptam:)

csernusn
 
 


Nekem Dani megint óránként kelt, tegnap meg reggel 5-ig aludt, most akkor mi van? a foga már kint, a hidegfront is már tegnap megjött, mire fogjam, hogy nem alszik az egyik éjjel a másikon meg igen????

csernusn
 
 


Sziasztok!

Tinu: gratulálok Tündének! :D

Na, nekünk viszont nem volt olyan jó éjszakánk! Azzal kezdem inkább, ami jó volt: tegnap apa kapott fizut, így elmentünk megvenni a sütifalót bödönt, (tetszik neki továbbra is nagyon :D ), meg vettünk olyan csúszásgátlós zoknit is a csajnak. Aztán amikor lefektettünk, elmentünk Andrissal nagybevásárolni a tesco-ba, addig anya vigyázott rá. Mikor hazajöttünk, anya pont bent volt nála, mert forgolódás közben állítólag úgy beverte a fejét az ágytámlába, hogy csak úgy koppant, és nagyon sírt. Azután meg kb. kétóránként sírva ébredt, még amikor 4-kor bevittem közénk, úgy is. Semmit nem aludtam, mert apával kb. hajnali 1-ig beszélgettünk, meg iszogattunk közben :D :wink: , utánna meg már a csaj miatt nem tudtam aludni! :roll: :roll: Szóval így jártam! :roll:

Zsu: Titanic kiállításra mi is akarunk menni majd! Mennyi a jegy? És sok minden van, ami megmaradt?

Nem tudom, ki kérdezte, de web-boltot nem tudok, én börzén szoktam rucikat venni, meg anya hozza nekünk, mert neki a munkahelyénél van egy angol turis, és ott nagyon jó cuccok vannak. Meg kapjuk.
De ha valami kell még, akkor bodykat az Auchan-ban szoktam neki venni: általában 290-390 forintért lehet kapni az egyszerűbbeket, de szerintem tök jók azok is, és legalább nem sajnálom, ha leeszi, és nem jön ki belőle a folt. :roll:
A többi börzés, meg vettem már a vaterán is jókat. Cipőt persze csak személyesen, és újat, boltból! :roll:

Fürcsi:
Kiara a nagykádban fürdik kb. 2-3 hónapja, egyedül. Mivel általában egyedül fürdetem, amikor apa dolgozik, nem tudnék vele fürödni. Csak akkor szoktunk együtt, amikor apa is itthon van, de inkább napközben a nagy melegben pancsiztunk együtt sokat. Csúszásgátlót most fogunk venni a napokban a kádba (olyat, ami végigéri), mert állandóan fel akar állni, és egyszer már esett is egy nagyot, pedig még fogtam is! :roll: :roll: Na jó, nem olyan nagyot, csak megijedt inkább, mert azért elkaptam kicsit.
Vizet meg úgy engedem, hogy ha ül, akkor neki is csípőig ér a víz, de a felhúzhatós halacska még simán elrohangál benne nekünk is. :lol: :lol: Egyszer raktam neki több vizet, de nem hatotta meg, abban is ugyanúgy játszott, meg fel akart állni.
De ilyenkor végig ott gugolok a kád mellett, a kezem belóg, ha valami lenne. :wink:

Autósülésünk nekünk is előre néz már egy ideje! A hordozót hamar kinőtte! :roll: Ezt örököltük, de majd akarok venni neki egy másikat, mert régi fajta, és nem bízom tutira a biztonságában. Mondjuk semmi baja nincs, de már olyan extrákat lehet kapni, hogy ez olyan túl egyszerűnek tűnik. De addig mindenképpen jó, amíg nem lesz pénzünk újra.

Kép
kernico
 
 


A férjem ma elment reggel és csak szombat este jön haza. :(
Gondolkozott, hogy elvigye-e a gyereket magával vagy sem :lol: :
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Jó Nektek Tinu,nekünk nem volt jó éjszakánk!Eleve Martinka este 10-kor aludt el.Ordított,amikor betettük a kiságyba,hiába kapott enni,hiába ringattuk.Ilyen még nem is volt.A járókában játszott,apa aludt,én meg fürödtem.Persze hajnalban a szokásos szopit kérte,pedig azt hittem,így az kimarad.

Tegnap du.megevett 3 Danonínót,és még nyitotta a száját,de nem mertünk többet adni.Eddig ez volt a rekord!Csak néztünk.Úgy érzem,kevés délutánra Neki a kaja,mit adhatnék még neki?Ha ebédre husos főzit kap,akkor délután adhatok Neki pl.krumplit zöldséggel?Ha megint husit adok az már sok,ugye?Szerintetek?

Mi nagyon keveset autózunk,ülést még nem is vettünk,csak a hordozónk van,és menetiránynak háttal szoktuk betenni.

Fürdés
:Kiskádban fürdetjük,pontosabban apa fürdeti,hol fektetve,hol űlve.Szépen eljátszik a vizikacsával,és persze ezerrel pancsol!Ilyenkor a férjem is tiszta víz lesz,lehet,hogy tényleg jobb lenne,ha inkább ő is vele fürödne! :D :D

Zsu:én nem látom,hogy Mági lakásnézésről írt volna! :shock:

Őzi
:ez a testrészes játék nagyon jó!Így szépen megtanulja,melyik az orrunk,szemünk,stb...

Sziszka:Nagyon csini,és helyes vagy!Jó lehetett Londonban kirándulni!Én 1x voltam ott,de csak 3 napot.Jó lenne elmenni majd máskor is,mert nagy élmény volt. Akkor min.1 hét kellene,hogy tényleg mindent végig lehessen nézni,mert elég rohanás volt az egész.

Na,megyek, megnézem ,hol tart a babfőzi...
Vendég
 


Tinu: :D :D :D :D :D :D

Ja,és a Titanic:mi 3900Ft-os felnőttjegyeket találtunk a neten.
Vendég
 


Hoppá, bocsánat tényleg nem néztem a szám mögé.. :oops: Akkor küldöm mailben.

Tinu!! :lol: :lol: :lol:
Azért biztos gyorsan eltelik ez a pár nap. Lehet,hogy apának lassabban fog telni az ő pici tündérkéje nélkül..

omr
 
 


Lilynek boldog hófordulót kívánok! :D

Rena: hát igen. Jól meg is szorongatta, mielőtt elment.

Kép
Kép
tinu
 
 


Alexa: és ha a joghurthoz gabonapépet adnál délután? Az jól laktat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu:Pontosan mi a neve a gabonapépnek,ami ilyen picikknek adható?
Te adtál már Tündének?
Vendég
 


Alexa: én még csak rizspépet adtam, mert az gluténmentes. Én Holle márkájút vettem, ez bio. Nagyobb bioboltokban lehet kapni. Lehet gyümivel, zöldséggel adni, vagy tejjel tejpépként. De szerintem joghurthoz is keverheted, miért ne?

Kép
Kép
tinu
 
 


Tudja valaki, hogy milyen méretű zokni,cipő,mamusz kell a lányomra, ha a talphossza 11 cm?
Múltkor is kérdezték, mikor zoknit vettem, hogy hanyas, mondom 11 cm hosszú, adtak 23-as zoknit. Kicsit nagy.

omr
 
 


Sziasztok!

Jövök, kiadom a dühöm...

Két gyerekkel vásárolni.... OBInál már esett az eső, megálltam a bejárat mellett, Zsombit be sem raktam a babakocsiba, csak a kezembe fogtam, Jázi meg a saját lábán, irány befelé. Fizetek a pénztárnál, Jázinak pisilni kell. Mondom várjál, megyünk kifelé, majd odakint. Jázi kiszaladt a bejárat elé (szóval már kint volt), és kb a bejárattól 2 méterre letolta a bugyiját és pisilt. Persze én meg rohantam utána, de Zsombi a kezemben, nem tudtam arrébb húzni. Jön egy hülye p.csa és elkezd dumálni, hogy nem oda kellene a gyereket pisiltetni. Mondom neki, ne szóljon be, nem látja, hogy most rohanok kifelé a másik gyerekkel a kezemben??? De csak dumál, csak dumál, amire kikelve magamból rákiabálta, hogy hagyja abba, mert p.csán rúgom. Erre jön a férje, hogy mit dumálok én, szétveri ő a képem (kezemben Zsombi, ugye nem baj???), meg nagy csinnadrattával jön ki a biztonsági őr is, hogy nem látom, hogy ott van 2 wc, miért nem oda pisiltetem a gyereket???!!! Én meg mondtam, hogy mondja a 2 éves gyereknek, amikor majd összehugyálja magát, örüljenek, hogy nem odabent szart be nekik!!! :)
H.gyagyúak!!! Kintre pisilt, ráadásul az eső elmossa, mi a f.sz bajuk van!!! Párom azt mondta itthon, hogy miért nem mondtam a nőnek (35 éves kinyalt nőci), hogy guggoljon ő is oda! :) Hát igen, én ezeket nem tudom poénosan megoldani.
Szerencsére odajött egy nőci, és segített Jázinak felhúzni a bugyiját, gatyóját (ugye Zsombi továbbra is a kezemben volt), és annyit mondott, hogy biztos nincs ezeknek gyerekük, azért nem tudják hogyan is működik ez. Én meg csak annyit mondtam erre, hogy remélem nem is lesz gyerekük. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó!

Jaj,Te szegény!Én sem bírom az ilyen beszólósokat!Grrrrrrr!Nagyokosok!!
A férjed jó fej lehet! :D :D :D :D :D

Tinu:köszi,majd körülnézek.

Rena:én ránézésre veszem a zoknit,és ha velem van Martinka,akkor odamérem a talpához.Előfordult,hogy kicsit összement mosás után,úgyhogy ankább nagyobbat veszek,biztos ami biztos.Én meg azt látom,nagyon hamar bolyhosodnak.Rengeteg zoknink volt már, úgy érzem ,abból sosem elég.Ja,én meg alig találok egyszínűeket,az a bajom.
Vendég
 


Boldog hofordulot Noeminek!! Csak 1 nap van a ket kiscsaj kozott :D :D

Kijott az elso fogacskank vegre. Ti hogyan szoktatok tisztitani? Fogkremet meg nem lehet hasznalni ugye?

Niki, Brigo
Majd priviben atkuldom miket ettem, mondjuk recepteket nem nagyon tudok kuldeni, csak azt hogy mikor mit ettem. Norbi az idozonakba dolgozik. Vegulis mindent lehet enni, csak nem mindegy, hogy mikor eszed.

Furdes: mi is biztonsagi ulest hasznalunk, ami szerintem nagyon hasznos, mert is nem tud legalabb felallni a kadban is.Mondjuk mar egyszer is megprobalta magat felhuzni es majdnem kipottyan belole :?

Ules: 9-18kg van nekunk es elorefele nez. En nagyon szeretem, sokkal jobban elvan benne a Lily mint a regiben. Abba csak nyomorgott szegenyke, meg alvas kozben lecsuklott a feje.

Brigo
Igazan bosszantoak az ilyen nagyokosok en se nagyon tudok viccesen visszaszolni az ilyen h...nek. Nalunk is apa a poenos :D


Tinu
Koszonjuk a koszontest, Tunci nagyon aranyos a borondbe. Biztos hamar elmegy majd az ido apa nelkul is. Gratula az alvashoz. :D

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Na sziasztok!

Jöttem megtölteni magunkkal a fórumot! :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Szóval a nyaralásról: tömören isteni volt!:) 8) 8) A szállodánk a Tisza partján volt, egy csomó medencét lehetett használni, volt csúszda, meg élmény és gyógy medence is. Sajnos az időt nem találtuk annyira melegnek, hogy a kinti gyerekmedencébe fürdessük a kislányt :( Féltünk nehogy megfázzon. A benti medence meg nem kifejezetten kisbabás volt. Amúgy szombaton lett volna lehetőség babaúszira menni, de pont délben kezdődött, ami előtt Veronika benyomta a szunyát (mondjuk itthon is így szokott lenni), utána mire felkelt kajás volt. Teli hassal meg nem akartam úsztatni. De azért megnéztük a többieket, hogy mit csinálnak, igaz a feléről már lemaradtunk. De legalább látott más kisbabát is :P Nagyon tetszett neki így is.
Amúgy szerencsénk volt, mert ha nem is volt 40 fok meleg, nem kukultunk meg a melegben, de nem fújt a szél és tök jó idő volt. Pont aug 30-al kezdődött a Halfesztivál,ahol egy csomó jó program volt, rengeteg bazárossal. Hatalmas bográcsban főzték a halászlét, amit persze mi sem hagytunk ki :oops: :lol: Volt Irigy Mirigy, ami férjem kedvence, így este fél 10-ig még gyerekkel buliztunk a Tisza parton! :lol: Lehet valaki nem normálisnak tart minket, de a gyerek nagyon élvezte. A kenguruban lógott az apján és együtt táncoltak-haláli volt! :P
Aztán volt védőnős sátor, ahol csináltak babamasszást, kiprobáltuk, bár Veronikát a játékbaba jobban érdekelte, mint az hogy én maszirozom!:) Egyébként ott kulturáltan meg is tudtam etetni a kishölgyet, tehát még erre se volt gondunk.
Egyik nap elvoltunk a Dóm térnél is, ami nagyon gyönyörű, bár nagyon közel nem mehettünk, mert bontották le az állványokat (színpadot, ülőkéket). Aztán még a Vadasparkba is elmentünk, ami szintén nagyon tetszett. Két óra volt mire körbejártuk, de a végén már nagyon siettünk, mert Veronika álmos volt és végül be is ájult! :P :P :P Volt egy-két állat, ami közel volt hozzánk, így azokat nagyon megnézte, de a legjobban a szurikáta és kismaki tetszett neki. Szóval én benne vagyok, hogy jövöre ott legyen a babatali! Tök jó lenne. Szegeden jól el lehet lenni. :P :P :P
A szállodáról még annyit, hogy adtak kiságyat (bár először olyat, amit nem tudtak leengedni, de aztán kicserélték), kiskádat is. Az étteremben volt etetőszék, bébikaja nem, de mi vittünk, amit a pincérek meg melegítettek nekünk, nagyon barátságosak voltak a gyerekkel. Egyébként Veronika énekelésétől zengett az étterem! :P :P :P
Na mindjárt rakok fel képeket is!:)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Kép én a szegedi hídon:)
Kép a Dóm
Kép babamasszázs közben
Kép vadasparkban

A többi képet inkább feltettem a yahoora, ha már megnéztétek, akkor letörlöm azt a könyvtárat, hogy ne foglalja a helyet! Ok?
AMúgy úgy néztem onnan le lettek szedve LAura fotói! Remélem tényleg nincs vele baj. Mert most már furi hogy Roni nagyi nem jön és a képek sincsenek ott :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Na majd még visszaolvaslak titeket és jövök!:)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Fnoe, tök jó lehetett!!!! Melyik szállodában is voltatok?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kernico, és a többek, akiknek van, hol lehet kapni sütifalót?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie! itt:http://www.hunguesthotels.hu/hu/hotel/szeged/hunguest_hotel_forras/szolgaltatasok/

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 



Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie: a Minimanóban is lehet kapni sütifalót. Én is néztem tegnap.

Noémi: tényleg szupi lehetett. Nekem a kedvenc városom SZeged, úgyhogy szívesen mennék oda.

Brigó: szerintem nagyon ügyi voltál, én az ilyen helyzetekben inkább elsírom magam. :?

Na megjöttünk a sebészetről. Kivágták a körmöm. Most ment ki a Lidocain belőle, úgyhogy azért fáj, meg lüktet. Remélem, holnap jobb lesz már.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Félig lenyugodva.....

Winnie!
Milyen porszívót rendeltél?

Zsuzsu!
Nekünk 9-18kg van a gyerekülés, szerintem jobban védi ez őket, mint a 9-36kg fajta. Bár így húzósabb beruházás, mert ilyet is kell venni, olyat is kell venni, de az is lehet, hogy a következőnek már elég lesz az ülésmagasító.
A Brendonban van akcióban 60 helyet 40-ért, de ez már nagyon "izés" :D

http://www.brendon.hu/campaign/viewer.a ... tid=169985


Őzi!
Zsombit szinte soha nem ringattul alváshoz. Jó, egyszer-kétszer előfordult még mini korában, de ugye nem szoktattuk hozzá, így nem is igényli.
Jázit kb olyan 1 évesen szoktattuk le róla. Pontosan nem emlékszem, csak arra, hogy már nagyon nehéz volt (egyévesen 12,5kg)
És köszönöm Zsombi nevében is a dicséretet, pedig a képeket csak a biztonsági fürdető miatt tettem fel, nem azért mert ezeken néz ki a legjobban.
:D

Jaj, csajok, hát tegnap el sem dicsekedtem, hogy Zsombi tapsol!!! Annyira édes. Meg, ha mondom neki, hogy tánci, vagy énekelek, vagy zenét hall, akkor csak úgy rázza magát! :D

Niki!
Érdekes, amit írsz a párodról. Nem beszélgettél vele ezzel kapcsolatosan? Bocsi, csak én úgy nem tudom ezt elképzelni a páromról. Jó, volt egy időszak, amikor nem voltunk jóban, na, akkor mindent el tudtam róla képzelni :) , de azért ő nagyon szívesen eteti, fürdeti, öltözteti, tisztába teszi Zsombit, és ha a 2 gyereket ráhagyom, akkor sem ellenkezik. Sőőőőt


Sziszka Lilijének boldog 9.hónapot!!!


Kép


Köszi előre is a kaja-listát.

Nika!
Köszi. Én még soha nem hallottam erről a névadós dologról....

:?

Kernico!
Sajnálom az éjszakát! :(

Tinu!
Fantasztikus ez a bőröndös kép!!! :lol:
Amúgy meg dehogy sírod el magadat, határozottnak kell lenni! Köröm :(

Noémi!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!



Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Winnie: mi a Pólusba vettünk 6100-ért, de itt találtam picit olcsóbban is:
http://www.elektrokravecz.hu/jatek/index1.htm

Majd még jövök írni, csak apa itt áll mögöttem, és követeli a gépet! :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:

Kép
kernico
 
 


Mindenkinek köszike a köszöntéseket Veronika nevében is, aki sok puszit küldött nektek a hír hallatán :P :P :P

Sziszka!
Köszi, de én már nem számolom magamnál a hónapokat, elég az éveket!:) :lol: :lol: :lol: :lol: De Veronika nevében köszke! !:) Amúgy Lilynek is boldog 9. fordulót! :P :P :P
Gratula az első foghoz! :P :P Dokinőnk szerint még felesleges mosni, bár könyvben meg azt írják, hogy minél előbb el kell kezdeni. Fogkefét max még csak rágcsálgatja.
:?
Képzeljétek el ma a gyerek szinte egész nap aludt!!! :!: Tegnap fél 10-től ma 11-ig!!!!!!! :!: Igaz kétszer evett éjjel, de rögtön vissza is aludt. És azóta is aludt már 1,5 órát és most már megint kb fél órája!!! Valószínű az idő nyomja, nálunk 16 fok volt, borús, esős sz.r!:( :( Állítólag holnap még 5 fokkal kevesebb lesz!:(brrr :(
Lehet Tinu nálatok is az idő az oka a csodának?:) :P

Nem lehetne a recepteket feltenni a yahoora? Mer akkor nem kéne mindenkinek elküldeni, mert hát én is örülnék újaknak! :oops: :) Kár, hogy arra még nem találtunk megoldást hogy a zenét, hogy lehet feltenni, mert az nekem is volna és szívesen megosztanám veletek.

Sziszi!
Veronika ha gyorsan akar valamit elérni, akkor még kúszik, de hát igen lehet utána szaladgálni és figyelni, hogy mikor mit nem szabadna neki!:) Most már szekrény ajtót nyitogat, tetszik, hogy nyikorog és hangos mikor becsukja. Remélem még nem akar mostanában kipakolni belőle! :lol:

Brigó!
Nem semmi kiskirályi helye van Zsombinak a fürcsikádban! Nagyon tetszik! Még nem is láttam ilyet!
Imádjuk a Micimacit! :oops: :) :P :P :P
Fúj de bunkó emberek vannak!!!!Hát igen tényleg az ilyet csak az tudhatja, akinek van már gyereke…

ZSu!
Azért jó volt a Titanic kiállítás?

Kernico!
Mi is kölcsibe kaptuk az autósülést, nem tudom milyen márkájú, de két éves és szerintem biztonságos. De szerintem ne vegyél újat, majd ha már ezt is kinőtte, ugyanis a 9-18 kg-os kb 2 éves koráig jó, az azt követőt meg jóval tovább ki tudod használni.
Amúgy szerintem annak nem sok értelme van, hogy sokkal drágább némelyik ülés, mert van bizti öv csipesz vagy mi, ami ahoz kell, hogy ne szakadjon el a bizti öv, ha baleset van. Na hát az öv az nem tom hány tonna terhelést kibír, tehát ne szakadhat el, ha mégis akkor az már olyan baleset, hogy semmi nem segít…

Tinu!
Látom nálatok is szeretne Tündike böröndben utazni-tök cuki!:) :lol: :lol: :lol: Jobbulást a lábadnak! Akkor most már meggyógyul?

Rena!
Nekünk 17-es cipőnk van, talán a zokninál is van ilyen számozás. Én csak 00-at és 01-et láttam még ilyen miniben!


Voltunk ma dokinéninél. Még jó, hogy felhívtam mikor jön Németkérre, ugyanis eddig havi egy csütörtökön szokott jönni. Most viszont az új védőnő kedden rendel, így ma volt doki is. Na lényeg hogy mi el tudtunk menni. Veronika most 8, 2 kg és 72 cm. Most csak 20 dkg-ot hízott, de nem is csoda, hisz rettentő sokat mozog, nincs fél perc, amig nyugton van! MEghát hosszra nőtt most! Szóba került a dokinál az éjszakai sok kelés és evés. Ő is azt mondta, hogy lehet csak anyahiány és nem éhség. Mondtam hogy anyásnak gondolják, azt mondta, hogy 3 éves koráig, amig nem megy közösségbe hosszabb időre, addig az a normális ha anyás és nem kell aggódni ezen. Így alakul ki a kötödés és az hogy később milyen viszonya lesz az emberekkel, szüksége van az anyai szerettetre! Ő szerinte az lenne az ideális, ha a gyerek még egy szobában lenne a szülökkel, kell hogy érezze, hogy nincs egyedül. Hát ettől függetlenül köztünk ott marad a gipszkartonfal. :oops: :oops: :roll: :wink:

Na megint jó sok voltam! :oops: :oops: :oops:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie!
Te akartad megnézni Edvint a jégtáncosokkal? Most mondja a Favorit előzetes, hogy kudarcba fulladt, mert valami nem volt ok a jéggel!
Akkor lehet jobb, hogy nem tudtál róla, nem? :D

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Brigó:
Köszi a tippet.
és ez a márka okés? Jó?
Annyira tájékoizatlan vagyok.
mert nem minden az ára, hogy ha drágább az a jó...
Szóval tanácstalan, ezért szedek tőletek tippeket, hogy nektek melyik vált be.
Azért köszi.
lehet ez lesz, vagy nem tudom... :-) :shock:

beszólás Obinál: Na én is valamit visszaszóltam volna, de lehet annyira ledöbbentett volna a bunkóság, hogy köpni-nyelni..

CsNiki:
Ha összeszedted a kajareciket, azért tedd egy helyre, csak hogy átpasszold nekem is. :wink:

KNiki:
Suli, továbbra is..... :twisted:

Sziszka:
Boldog 9.-et!

Tinu:A kép, a bőrönddel, csudijó.
Lábad meg majd rendbejön.
Tényleg. Akartam is kérdezni, hogy a Lidocaintól hogy kell szopiztatni?
Fejsz előző nap?
vagy hogy?
mennyi idő múlva lehet újra szopiztatni?

Névadó:
Tényleg úgy van, ahogy Nika írta. Ez "majdnem" olyan, mint a templomi, de mégsem az. és itt pösten jóval drágább, mint amit rena írt. itt a fapados is 10 ezer, plusz 4 ezer a terembér. rablás, de még agyalok rajta, legyen-e...... :?

Noémi:
Jók a képek. Látszik jól éreztétek magatokat.

Kép
zsuzsu74
 
 


rena:
Köszi a mailt! :-)

Kép
zsuzsu74
 
 


ja Titanic:
2900 volt a felnőtt jegy. De van 3900 ért is. gyerek jegy 1500
Végülis akit valamennyire érdekel a titanic annaks zerintem érdemes elmenni. De akit annyira ne, az lehet jobban jár ha nem megy el...
Szóval nem tudom.
én végülis nem bántam meg, egyszer élünk, lássam már , mi volt, mik vannak. Úgyis olyan keveset járok el valahova ilyen helyre.
A Van Gogot is meg akartam nézni, de a 3 hónap is kevés volt, hogy eljussak...
Most mondom erre elmegyek ha törik ha szakad.. :D
Voltak hajórészek, kajütablak, meg szerszámok amikkel építették. Olvasni lehetett a történetét, hogy építették, és azt is, hogy amikor kihajóztak még közel sem volt totál kész a hajó, mert voltak kazánok és motorok, meg igazán a négy kémény sem volt készen. Állítólag még 10 hónap kellett volna ahoz, hogy totál befejezzék a hajót. De már annyira beharangozták, hogy menni kellett...
ja harang. Az is ott volt, amit megkongattak, hogy jéghegy van előttük.
Van berendezett első és harmad osztályú kabin is...
és hasznltai tárgyak. cipő, cilinder, tányérok, evőeszközök, pénzek, táskák, farmer nadrág, ékszerek és egy utas parfümöket vitt magával, egy parfümgyáros. Be lehetett szagolni az üvegbe és érezni az illatot. Mondjuk elég fura illat, de akkoriban ez biztos valami nagyon jó illat lehetett. nem tudnám semmihez h asonlítani. De kissé orrfacsaró volt nekem....
Aztán a végáén meg lehetett nézni az utaslistát, hogy ki élte túl akatasztrófát. mert a bejáratnál lehet húzni egy lapot, amin egy név van, és a végén meg lehet nézni, hogy túlélő volt-e vagy odaveszett. ja és egy jéghegy is van fagyasztva, hogy milyen hideg is volt a víz... Hát tényleg hideg volt. Sokan abban haltak meg, nem is a fulladásban..
De igazán ezeket már tudtuk is filmekből. ...
Azértén nem bántam meg, hogy elmentem, bár ahogy írtam is, kissé lehetett volna több dolog a kiállításon, vagy berendezett valami, hogy hogy nézett ki ez meg az..........

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!

Na megjöttem,újúlt erővel :D azt nem ígérem,ogy bepótolom a lemaradásom,de vissza szeretnék csatlakozni :D
Hétvégén olyan szarul voltam,hogy apa látta el a gyerekeket,nem bírtam felkelni. Rázott a hideg,fájt mindenem,szédültem. A mandulám a duplájára nőttek és teli lettek gennyes hólyagokkal. Kész voltam.
Még szerencse,hogy a gyerekek még nem kapták el. Csak azt nem tudom,hogy én honnan és kitől? :?

Az ünnepelteknek sok boldogságot kívánok!

A keresztelős képek nagyon tetszettek,Rena tényleg jól néztél ki és a családod is helyes.
Kalapos Petra meg imádnivaló!

Csatlakozom a Zsombit dícsérők táborához is!

A bőrzézőkre irigykedtem,mostmár egyre kíváncsibb vagyok hogy is nézhet ki egy ilyen bőrze belülről.

Snoopy,most komolyan sült krumplit adsz Hangának vagy félreértettem valamit?

Elérzékenyülés :( már most szülnék egy harmadikat,annyira nagy már a Réka. :cry:


Sütifaló:)
Dávid is kb. ilyen korban kapta annak idején,nekünk még a régi fajta van (nem lila a széle ennyi a különbség) és imádta.
Erről jut eszembe. Brigó,mi vettünk farmot annak idején kuponosan a Brendonban és azóta is a kedvence a Rékának. Imádjuk.Köszi a tippet. :D

Együttfürdés:)
Mi még Rékuval nem fürödtünk együtt:( Ált. zuhanyzunk,így az együtt fürdés elmarad,mad télen :D

Ülés:)
Hátrafelé néz,de egyelőre elvan benne,mert lát engem,ha gáz van beindul a dumaparty,véget nem érő mondóka party. :D Persze sokan hűlyének néznek,hogy magamban dumálok,az artikulálásról nem is beszélve :D

Tinu,böröndös kép :)

Brigó! Te jó ég milyen tahó p...emberek vannak. Nemhogy tényleg segítettt volna dumál...a hűlye p.... Kép

Noémi,szép lehet Szeged. Már úgy el mennék egyszer. :D

KÖRKÉRDÉS!
Valami kimarta Réka popóját. Tudnátok rá valami krémet mondani vagy vigyem el holnap orvoshoz?
(Sudocrem,Neogranormon,bephanten,boraxos gyógyszertári,aloe kicsukva)

ildikó
ilgya1
 
 


Zsuzsu: akor felétek olcsó a névadó mert nálunk salgótarjánban az önki kiadta vállalkozónak a dolgot és a fapados 20 ezer a két dal két vers +ajándék 25 ezer:):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok,

Nika, még jó hogy nem a névadót választottuk!!!!(Anyagiak miatt, Tarjánban ott rabolnak, ahol tudnak!!!)

Ilgya, Jó hogy jelentkeztél, már rég hallottunk felőletek, bár ez nem jó hír, remélem hamar meggyógyulsz.

Milyen marás, mert ha olyan kipirosodásféle, akkor mi sima gyógyis popsikrémet tettünk rá. Mikor Daninak voltak tejkiütései, akkor a párom unszolására kipróbáltuk a panthenol spray-t és használt, lehet hogy erre is jó lenne???


Brigó,
Apa megcsinál mindent, egyedül fürdet, tisztába rak, játszik Danival, csak egyedül nem akar vele maradni. Már írtam, hogy szerintem ez valami pszicho dolog nála, mert így a tudatában benne van, hogy jól el vagyok a gyerkőccel, de bármikor ott van anyu, akinek visszaadhatom.
Pl, azt is látom, hogy ahogyan fejlődik és nő Dani, egyre többet tud vele játszani, egszer majd elérjük azt is, hogy el lesz vele teljesen egyedül is. Szerintem a legkorábbi időpont, mikor már nem fogok szoptatni. Nem mondom, hogy könnyű, de szerencsére nincsenek nagy igényeim. Eddig sem jártam fodrászhoz, a kozmetikusnál szemöldököt szedetek csak, azt végigüli Dani. Szórakozni ketten jártunk el, a lányos talizások eddig is délután voltak, oda meg Dani is jöhet, a hétvégeken meg otthon vagyunk, akkor felszabadulhatok egy kicsit. (Na most elolvasta mit írtam:((()

az obis csaj meg le van sajnálva, mostanában egyébként én tök agresszív vagyok, simán leugatok bárkit.

Ja és gratula a tapsihoz, én hiába tanítom Danit, mikor el kezdek tapsolni, ő hadonászik a kezével, de össze nem ütné:)

KNiki,
Hát a Neptunról én is csak rosszat hallottam eddig....
Milyen gyakran jöttök anyósékhoz? MErt ha a szellemtelepen jártok, még találkozhatnánk is!Vagy ha megyek a céghez babalátogatóba, Csepelre:)Bár az ritkán van.:(

Zsu, anniyra jó volt a beszámolód, hogy már el sem kell mennem, a többit hozzáképzelem:)))

Tinu, jó a bőröndös kép!!!És a lábadnak meg jobbulást.

NA mi van Tali ügyben, valaki megkérdezte már a az Almássy teret?

csernusn
 
 


Ilgya!
Akkor most már meggyógyultál? Borzalmas lehet ilyenkor betegeskedni, főleg gyerekek mellett.
Hát az összes lehetőséget ellőtted, amire én gondoltam volna a popsira :oops: Semmi nem használt? Régóta olyan? Ha igen, akkor mégis jobb lenne a doki! Esetleg cserélj pelust! :roll:

Nika!
Hát el sem hiszem, hogy ilyen drága a névadó! Miért nem akartok keresztelőt, az bizti olcsóbb lenne, nem? Bocs, ha már volt róla szó :oops:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Ezt találtam most, altatóhoz versek: www.babazo.hu/bebi/20070831-altatodal-b ... tml?pIdx=2

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Tinu, apamentes hét :( merre ment apa? bőröndös kép cuki :) ja és gratu az éjszakához!!!
most én (mi) is egyedül, anyu hazament, így most netgarázdálkodok :)

Brigó, Electroluxot, márkahűek vagyunk :) viszont nem tom, mi lesz, az ebolt-on rendeltem, át is utaltam, és a visszaigazolón láttam, hoy ok, néhány napon belül szállítják, HA van raktáron.... hát köszi, nekem tök gyorsan kéne!!! még nem jött tőlük semi jelzés, csak hogy regisztrálták.... lehet, majd rájuktelcsizek, mégis mikorr avárható...
vásárlás, bunkók... :evil:

Kernico, Tinu, köszi a sütifaló helyeket ,én is rákerestem :) na majd meglátjuk, valami ilyesmire lehet, hogy beruházunk... :)
nekem az a fa drótos golyós játék is tetszik, valamelyikőtök fényképán láttam, ha tudjátok, mire gondolok... :shock:

Őzi, tényleg, nekem is tetszik a ez a testrészmutogatós játék, mi is elkezdtük, az orr tetszik neki, utána elveszti az érdeklődését :)
Viszont tanul a kiscsaj tapsizni... :) még nem tökéletes, de próbálkozik :)
Ma meg képzeljétek, úgy felállt, hogy megkapaszkodott a kezembe, és guggolásból simán combból kinyomta magát, csak úgy néztem...

Fnoe, köszi, már hallottam, hogy ne mvolt ok a konci, megnyugodtam :)

Ilgya, jó, hogy jöttél, jobbulást!
Nekme is fáj kicsit a torkom, én max a lányomtól kaphattam el.... :?
Krém, passz...
kül mióta eszik mást is Rékababám, neki is szokott pirosabb lenni a popója, neki a Sudo eddig levitte...

Együttfürdés, hát gáz, de én nem szoktam előtte lefürödni külön, hanem fürdőrucit veszek, oszt be a vízbe...

Titanic, na én ne mfogom megnézni. A Filmet sem láttam. Anno fogadásból nem néztem meg, meg ne mis tudom, "elvből", ez hülyén hangzik, de annak idején nem akartam, most meg már nem is érdekel :) de a beszámolód tök jó volt Zsuzsi, így most el tudom képzelni!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, Roni nagyinak írtam privit, hogy írjon megint, rmeélem...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


fnoe: mert nem egyszerű a felállás. apa meg én megvagyunk keresztelve de nem vagyunk házasok viszont a leendő keresztapa nincs megkresztelve és nem is akar. ezért megyünk majd szentkútra :):) mert ott nem kérnek semmit és mégis hicvatalos a keresztelő

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?