Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elli!
Gratula a sok alváshoz.Kép

Beu!
Akrobata Lőrinc Kép
Jövő héten apa szabin van és azt vele töltenénk, de utána mi is meglátogathatunk Titeket. Aztán valamikor Ti is jöhetnétek hozzánk. Mit szólsz hozzá?

Maci2!
Roni nagggyon husi. Kép

PIldi!
Ancsi nagyon ügyi. Kép
Mikorlesz a Tescoban a Libero és hány baba kell?

Zsuzsóc!
Úgy tudom, hogy a Szérűskert u-i bölcsiben is van játszóház.

Heppi!
DL szövegről én is lemaradtam, mst is átaludtam a felét (Mikivel le kellett feküdnöm csicsíííjázni). Kép

Réka!
Ne izgulj, ha komoly baj lenne bizos meghallanád, egy az, hogy üvöltene, másik pedig az anyai ösztön (megérzés) olyankor nagyon műxik. Kép

Tina!
Neked nem a Pólus Tesco van közelebb? Ha már a XVII. kerbe jösz vásárolni, meg is látogathatnál minket. Naaaa?????Kép

Szilvi!
Én sima Paint-tal kicsinyítek, mert apa még mindig nem mutatta meg a többi progit. Abban: Kép -> Nyújtás/döntés -> Nyújtás vízszintesen is és függőlegesen is 33%.
Ekkora képem lesz:
Kép

Mindenkinek gratula az éjszaka átalvásához, mi még 1x cicizünk, viszont ezzel az 1 keléssel este 8-tól reggel 6-ig alszunk. És bebebeee napközben is többször alszik, nagyon meg vagyok Zsuzsival elégedve, mert Miki ilyen korában este rendesen aludt, viszont napközben szinte semmit.

Orsoly!
Drukk, hogy sikerüljön a halasztás.(Enyém apa tömegiszonyos, pánikrohamos volt egy pár évig, de mikor megkapta a végleges felmentést, rohamos javulást mutatott Kép, azután pedig jött Miki "biztos lenyugtatta" KépKépKép)

Cserepesházi tali: Nekem a hétfő, szerda, péntek de. nem jó a tejes miatt Kép, de máskor mi is mennénk.

Kiszuny!
Még mindig jobbulást apának.

Miszike!
A babaleesés mindenkivel előfordul. Nálunk eddig még Zsuzsi megúszta, de még nem is forog. Két nagy már felavatta magát. Mikin állandóan kék, zöld, lila foltok vannak, a feje is sokszor találkozik az asztal szélével, de még csak 2x kellett vele orvoshoz menni( ebből egy az ágyról leesés volt).

Szilvi!
Nagggyon husi a babócád. Kép

Csütörtökön voltunk dokinál, a 4 hós oltás egy hétre elnapolva, mert egy kicsit folyik Zsuzis nózija, viszont 6750g és 67 cm. Megint nőtt egy csomót, újabb ruciméret váltásban vagyunk. Kép

Myssnia!
Nagggyon jó a nagyítós kép. Kép

Na ezt már elküldöm, mert napok óta írom és olvasok tovább.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Zulu!
Bili Kép Szerencsére nálunk Zsuzsi még nem tud ilyeneket okozni és Miki is olyan büszke az alkotásaira, hogy azonnal szól és rögtön ki kell borítani a wc-be, ahol integetve búcsúzik minden egyes adagtól. Kép

Toffi!
Guminő Kép

Sofka!
Hóember-mackó? Kép

Zsuzsi!
Remélem nincs semmi komoly a gyomroddal, de azért nézesd meg, mert nem nehéz összeszedni egy kis gyomorfekélyt.
Az én 12 évesemet sem érdekelte eddig semmi, olvasni nem szeret, de mostanában, hogy néha megy lovardába lovagolni, teljesen pacimániás lett és ezzel végre meg tudom fogni. Kép

Csucsuka!
Ügyes a kiscsaj és Dani is, hogy ilyen ügyin tanítja a kistesót. Kép

Miszike!
Gyere el hozzánk és csinálunk képeket Bekiről. Kép

Zsuzsi!
Torta naggggyon szuperül néz ki. Kép

Képzeljétek este 7-8 körül elaludtam a gyerkőcökkel éjfél körül felébredtem, fejtem és csak most álmosodtam el. Zsuzsi 2 körül cicizett, most már csak reggel fog. Kép Na megyek aludni. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Orsolynak
Kaliforniai csokiskenyér :
Fehéredésig keverünk két egész tojást 25 dkg cukorral és egy csapott evőkanál sütőporral.
Ezután beleteszünk 4 dkg kakaót és egy mokkáskanál sót. Ezzel is jól összekeverjük.
Majd felváltva belekeverünk 22 dkg lisztet és 2 dl tejet. A legvégén 1 dl olajjal jól összekeverjük.
Lisztezett, zsírozott tepsiben lassan sütjük mint a piskótát.

Eddig Beu, én raktam bele összetört tejbevonót. Amikor meleg volt, olvadt volt a csoki(nyami) amikor kihűlt, keményebb csokidarabokat lehet benne találni (ez is nyami).

Sofka,
persze, hátrafelé ül. De nagyon elgondolkoztam, hogy megfordítom. A leghátradöntöttebb állásban van a gy.ülés, viszont a kocsi széke pont hátrafelé lejt, és emiatt Kevin függőlegesebb, mint gondoltam, és szeretném.Elücsörög, de jobban teccene, ha kicsit jobban feküdne. Ha megfordítom, akkor döntötebb lenne a gy.ülés háttámlája. Elvileg 9 kiló felett lehet fordítani, Kevin kb 8,5. De ahhoz képest, hogy az ülés 0-18kg, nemtom, hogy tettem volna így be egy újszülöttet...
Teljesen a használati szerint van beszerelve, szerintetek lehet vmit csinálni?
Már megnéztem, a gy.ülés univerzális, a kocsihoz is ezt a kategóriát ajánlják.

Mi ma karácsonyi ajándékokat vadászunk, úgyhogy megyünk plázázni családilagKép

Ja, és 8-12 és 12-f6 alvás volt!!!! A Dósa család (velem az élen) energikus és kipihent!KépKépKép

pusza
Elli
ellimami
 
 

 
 

Ja, és Réka,
Kevin egyre jobban szörcsög, és köhigcsél. Most már nemtudom, csak teccik neki, vagy télleg.
Úgyhogy mi hétfőn dokinénizünk, és ha semmi baj, akkor is csak pénteken megyünk, max jövő 7en pótolunk. Nekem is megjött, így frissibe nem megyek babausziba.
pusza
E
ellimami
 
 


Sziasztok!

Elli,
húúú de friss vagy. Jó vásárlást.

Magdi,
nekünk a XVII. kerületi és a Fogarasi úti Tesco esik a legközelebb. Anyukám viszont ott lakik az Akadémia telepen és azért inkább odajárunk.
Nem tőlem kérdezed: 4 babafigura kell a Liberoról. UpandGo, Everyday nem jó. Én úgy tudom, hogy nov. 7-8. Van egy tel: 06 40 200 049.
Nagyon jó a kép.

Zsuzsi,
Nagyon ügyi vagy tortaügyileg. Ilyen jó kézügyességed van, vagy kellett hozzá 3 gyerek?Kép
Tényleg szupi.

Nadine,
jobbulást!

Miszike,
a barátnőm babája is ahéten leesett a kanapéról és hányt utána. Ő az I.sz. Gyerekklinikára vitte be és csak egy röntgen volt és nem kellett ott maradni. Örülök, hogy jól vagytok már.

Réka,
az én 2 évesem 3x kapta meg a BCG és semmi nem volt utána. Ez nem jár lázzal, igaz nekünk egyik se pirosodott be. Azt mondta a dokinéni, hogy ne aggódjak a többi gyerek úgyis be van oltva. Így védett az én lányom.

Momo,
az egy dolog, hogy én nem érdeklem de sajna az unokái se. Végülis annyire nem is bánom.Kép

Kaska,
gratula az átforduláshoz.

Én meg jól összevesztem a férjemmel.Kép Elegem lett abból, hogy Ő mindig el akar menni éjjelente. 2 hete kitalálta, hogy eljár kondizni heti 3x este 9-től 11-ig. Azt tudni kell, hogy 7-8 óra előtt soha nem jön haza a munkából. Kérdem akkor mikor vagy velem? Legyen heti 2x este és 1x hétvége. Nem tetszik neki. Közbe elszokott járni szórakozni is és csak hajnalba jön haza. 3 hete képes volt vidékre lemenni MobyDick koncertre és utána ott aludt és csak másnap 2-kor jött haza. Most meg azon sértődött meg, hogy nem örültem neki, hogy el akar menni éjjeli túrázásra. Egyedül. Nem tudom de ahogy elképzeltem, hogy tökegyedül caflat az erdőben hát eszembe jutott, hogy mik történhetnek vele. Na ezen összeugrottunk. Már arra gondolok, hogy nője van.
Na mindegy, bocsi, hogy Nektek panaszkodtam ki magam.
Ja azért még este 8 után fogtam magam és busszal elmentem a Váci utcába. Ettem egy jót a Burger Kingbe majd haza jöttem.Kép

Tina
tkriszta
 
 


Orsoly,Zsuzsóc

Megpróbálok képet felrakni az Apollo Lightról.Kép
azur
 
 


Orsoly,

Sajna nem esernyőre csukható,vagyis nem keresztben,hanem hosszában csukható össze. Tényleg csak 8kg és az tetszett benne,hogy a fej és oldalrésze párnázott és hogy vízszintre döntve a karfájánál van egy perem,ami miatt nem fúj be a szél oldalról. A fekvőrésze alatt meg valami kemény lap van,emiatt jól tartja a baba gerincét. Mondjuk nem olcsó,a Megatoysban volt 43 ezer. Mi azért vettük,mert a régi kocsi nehezebb és szélesebb volt és kinyitva nem fért ki a bejárati ajtón (ami elég keskeny)ill egyedül nem tudtam le és főleg felcipelni a lépcsőn. Ti újonnan vennétek az ABC design Handy plust? Nagyon jó az ára!
Katonaság ügyben van valami pozitív fejlemény? Nagyon szurkolok,hogy ne vigyék el!
Ildi
azur
 
 


Szaisztok!

Andi!

Nekünk siemens botmixerünk van, amihez adtak egy hosszó keskeny mixelő tálat, nekünk bevált. Amihez nincs ilyen tál az abból a szempontból rosszabb, hogy tényleg fröcskölhet meg nehezebb ebnn a kevés kajcsit összevágni ha egy sima tálba teszed.

Esernyőkocsi:

Azur, Orsoly!
És a 8 kg-os szerinted elég könnyű? csak azért mert nekem egy 10 kg -os kocsim volt, de én zat is lecseréltem Emma 6 hónapos korában mert nem bírtam vele közlekedni. Igaz én sokat BKV-zok. Nekem most egy 4,5 kg-os Chicco Phonee-m van, d ebizony az 1 éves Emmával már ezzel sem könnyű a lépcsőkön meg főleg a buszra szállni. Szóval szerintem nem érdeme ennél nehezebb kocsit bvenni második kocsinak. Már ha nem csak autóval közlekedtek.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Tegnap du. vendégségben Julka tett 3-4 "mászólépést". Aztán a szokásos stílusban, hasra vetve magát, hídalta át a maradék távolságot.
Viburcol megint hatott, 2x szopizott csak és bőgés nélkül.

MomoKép én is úgy gondoltam, hogy kb. 6 db-ot adok be Julkának, hogy rögzüljön a jó alvási rendKép

ElliKép emlékszem hasonló ülésproblémákra. Mi úgy oldottuk meg, hogy betettünk egy összehajtogatott pokrócot az autó- és a babaülés közé, oda, ahol az ülés és a támla találkozik, úgy jobban meg tudtuk dönteni.

TinaKép heti 3 szerintem is sok esti programnak. Néha a pasik hajlamosak úgy viselkedni, mintha még legényéletüket élnék. Minket meg köt az esti szopi. Jól tetted, hogy elmentél. Éjjeli magányos túra brrrr. Mi csak csapatban voltunk anno, de az is elég brrrr volt.

KaskaKép a lányokkal kapcsolatban nekem is egészen más típusú gondolataim vannakKép, olyanok, mint a tieid. Szegény ujjacskaKép Hát még a fülecske hogy tud vérezniKép Kép gratula a forduláshozKép

ZsuzsiKép micsoda kézügyességKép gyönyörű és élethű ez az autó.
Gyurinak sok-sok boldog szülinapotKépKépKép

SofkaKép hétvégén attól kapok idegbajt, hogy az első nyekkenésre sürgetőleg szól a 2 nagy, hogy sír Julka. Mintha süket lennék. lÁtom a szemrehányást a szemükben, hogy képes vagyok bőgni hagyni szegény kisdedet, ők viszont rohannak megmenteniKép

Kangi merre van?

Urszila
urszila
 
 


Mariann,
Boldog névnapot! (ha tegnap tartottad)

Vendégek voltak, Roni jó kislány volt, hagyta aludni Sárát (3 hónapos).

Sofka,
MackóKép
Apja szerint igazi nő Roni, élvezi a vásárlástKép
Aranygaluska palacsintával, jó menüKép

Beu,
Biztos nem tetszettek Lőrincnek a munkatársaidKép

Zsuzsóc,
Liza nagyon ügyes már, tesók édesekKép

Azúr,
Roni sem ül még egyedül, ez nem akadály, kézben etetem. Ja, és foga sincs mégKép De ha van elég tejed, szeretsz szoptatni, Artúr szépen fejlődik (és a környezeted nem nyaggat, vagy jól birod), akkor nyugodtan megvárhatod, amíg egyedül is tud ülni. Tudod, nem szentírásKép
Tej-és egyéb pépet nem próbáltunk.

Zsuzsi,
Drukk az ovihoz, remélem megtetszik a közös játék Gyurinak!
Jobbulást!
De jó dolga van Gyurinak! Boldog szülinapot kívánok neki!

Kaska,
Gratula a börzés szerzeményekhez. Legalább kicsit szórakozálKép
Roni is kicsit később kapta az utolsó szurit (a Menjugate miatt csúsztunk).
Ügyes ViolaKép

Szilvi,
MoziKép
Hintás képKép

Miszike,
Jobbulást Bekinek!
Roni mostanában szokott ilyet csinálni. Az a legjobb, amikor anya és apa is kell egyszerreKép

Nadine,
Jobbulást!

Magdi,
Zsuzsi tényleg nagyon jó kislányKép és édes a mosolyaKép

Elli,
De ügyi vagy. Már karácsonyra vásárosz. Mi is elhatároztuk, hogy hamarabb kellene vásárolni, nem a legnagyobb tömegben. Bele kell húzzunkKép
Miket vettetek?

Tina,
ÖsszeveszésKép Drukk a béküléshez!

Urszila,
Viburcol gyógyszertárban kapható vagy csak homeopátiásban?
Julka nagyon ügyiKép

Roni ma brokkolit ebédelt. Befalta az egészet, amit csináltam, úgy látszik szeretiKép

Maci_2
maci_2
 
 


Miszike
Turkálás:Gratula tök jók lehetnek a rucik.Én is szoktam néha.Az egyik barátnőmnek van gyerek durija és ő szokott szólni meg félrerakni ha vannak jó cuccok. Olyan jó dolgokat lehet kifogni.
Mondjuk sajna overált nem találtam, de ráadásul még üzletbe se igazán olyat ami normális.

Tényleg ez egy ujjabb sztori:
A múltkor elmenetem nézni overállt.Persze semmi normális még a Megatoysba és a Brendonba se.
Aztán találtam egy bababoltban olyat ami nem is olyan rossz jó vastag is.(Persze Ádám nem volt velem).Megvettem-hazavittem-felpróbáltuk és természetesen szűk a drágámra.Hiába volt 80-as méret ami elvileg jó rá, a hosszal nem volt semmi gond csak éppen nem tudtam beletuszkolni a gyerkőcöt.Naná hogy az ára egy 10-es volt.Visszavittem és javasolták hogy vagy válasszak másikat vagy vásároljam le (másutt meg vegyek egy újjabb 10-esért) Persze nem volt más ilyen méretü.Még szerencse hogy egy hete született az egyik barátnőmnek kislánya meg a sógornőm is egy hónap múlva szül igy vettem nekik egy-egy utalványt rajta.
Kedden meg hozott a sógornöm egy overállt Ádinak.
(Piacon árulnak.És tök olcson adta 2500 ft-ból megúsztam.)

Andi
Hirtelen vendégvárás fújj-fújj. Nagyon de nagyon útálom főleg amikor a kedvenc sógornőmék (másik)állítanak be pl.este 7 és 8 között amikor tudják hogy fürdetünk meg már alszik is Ádám.És ezt megtették amikor 3-4 hetes volt is.Ja meg bejön és nézi hogy szoptato.Herót. Ki is küldtem izibe.És akkor közlik hogy tud az a gyerek késöbb is fürdeni.
Én nem tudom de én nem megyek olyan helyre ahol kicsi van ilyen késönk .Főleg ha nem is hívnak.

Botmixer:Jó csak ahogy Manó is irja jó ha van hozzá valami spec tál (enyémhez -vagyis anyuéhoz ami most nállam van sincs) és elég macerás fröcsköl minden felé.De kiszoktam mostmár védeni.
Ja meg tényleg jól megkell főzni az anyagot hozzá mert egyébként darabosra hagyja.

Zsuzsi
Boldog szülinapot Gyurinak!
Hogy te milyen ügyi vagy én tuti nem tudnék egy ilyen tortát összehozni.
Nagyon jól néz ki és bizti fincsi is volt.

Magdi
Kicsinyités infó köszi most ugy néz ki hogy sikerülget.

A kis mosolygós Zsuzsi negyon cuki.

Tina
Ettől a sok kimenőtől én tuti hogy frászt kapnék.
Azért próbálj megnyugodni.

Urszila
Julka mászólépés nagyon ügyi Kép

Most ennyi felébredt a kis zsarnok és nagyon nyafi majd este jövök

Szilvi
szedem
 
 


Maci 2, Viburcol szerintem minden patikában van, annyian keresikKép

Manó, egyetértek babakocsi ügyben, nekünk is Chicco Phonee-nk van és épp elég azt is emelgetni a gyerekkel. Tudtommal ez a legkönnyebb kocsi, igaz, nem esernyő csak lapra csukható.

Zsuzsi, nagyon klassz a kisautóKép Boldog Szülinapot Gyurinak!Kép

Magdi, Zsuzsi se egy minimanóKép Te éjszaka képes vagy fejni? Ezt nevezem én hősnekKép

Miszike, örülök, hogy kihevertétek a kórházi hercehurcát, kívánom ,hogy soha többet ne éld átKép
A férjem is meglepődne, ha egyszer lenne egy munkahelye, ahonnan 8 óra elteltével hazazavarnákKép Szerintem nem is érezné jól magát az én lüke munkamániásomKép
Zsebi ácsorgás nálunk úgy műxik, hogy az én macigatyó száramba kapaszkodik, ami alapban is ihaj de stabil és még meg se merek moccanni, mert elvágódikKép Nem akarlak elkeseríteni, de ez most a masszív álldigálás elsajátításáig kb. ilyen lesz. Legalábbis éngyerekeim mindig nyafogással töltötték ki mozgásbeli tudáshiányukatKép

Elli, látom nálatok is klasszul halad az alvás projektKép Mostanában kezdek én is egyre fittebb lenni, már másra is gondolni esténként az alvás helyett...Kép
Gyerekülés nálunk is nagyon előredől, én aláteszek egy kispárnát, hogy ne törjön ki a maca nyakaKép Ezért úúúútálom a hordozókat, Timi se nőtte még ki, amikor megvettem neki a 9-18 kg-ig jót, hogy végre ő is jól érezze magát utazás közben.
Ha javasolhatom, a talit ne keverjük Mikulással, mert az ekkora babák még semmit nem élveznek benne, esetleg meg is ijeszti őket. Tapasztalatból mondom, Timi 14 hónaposan se tudta még értékelni.

Beu, na ugye, hogy tudsz te vezetni, csak rá kell kényszeríteniKép

Tina, mi is szoktunk a férjem sajátos időbeosztásán vitatkozni, és ő ráadásul a munkahelyén felejti bent magát ohne pénzértKép Viszont nekem úgy tűnik, azért lassan betörik a párom a rosszalló megjegyzések hatásáraKép Szerintem te is próbálj finoman nyomást gyakorolni kedves párodra, hátha visszavesz nagyravágyó terveibőlKép

Nadine, ez a kórság nem hangzik valami biztatóanKép Gyógyulj meg gyorsan!

Kaska, szerintem lélekben már most készülj fel a körömvágásnál bonyolultabb műveletekre, ajánlom figyelmedbe az egyszerű frufru igazítástKép
Timinél egy rémálom, és lassan már fodrásznak is meg kell mutatni a dzsungelt a fejénKép

Tényleg, már nagyobb lányokkal is rendelkező sorstársak, ti mit csináltatok a 2 év körüli gyerek bozontjával??? Mert Timinek ha csattot vagy gumit teszek a hajába, pár perc alatt kisimogatja a fejéből, vagy legkésőbb kajálásnál a fejen áthúzós partedlivel szedi kiKép Nekem meg se időm, se türelmem a folyton izgő mozgó csaj haját rendezgetni, viszont natúrban meg olyan zilált, mint egy lelencgyerekKép

Szilvi, gyerek nagyon elmélyülten kezeli azt a dudátKép

Na most nem jut más okos az eszembe, inkább lépek.
pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Szisztok!

Köszönöm a segítséget BCG ügyben.
Zsuzsi!
Igen kapunk Homeós cuccot.
Tina! Akkor a beoltott, de nem védett gyerekeink már ketten vannak. Bár én kérdeztem a dokinkat, hogy mi van akkor, ha ez sem fogja meg, azt mondta, hogy akkor valszeg a betegséget sem kapná meg, mert az oltás is legyengített betegség.

Most megyek ünnepelni, mert Dodókám ma 6 HÓNAPOS!!!!!!!KépKépKépKépKépKépKép

Réka
muki
 
 


Réka,

Boldog félévességet Daninak!
Kép

Ildi
azur
 
 


Sziasztok Lányok,

Elhatároztuk, hogy mi is elmegyünk egy jó homeos dokihoz. Tud valaki ajánlani?

Kaliforniai csokis kenyér recept - nyami. Kép
Beu, elküldöd nekem is?

Orsoly,
Csokis muffin mentve. Kép

hihi..tök jó, hogy Apának gasztronómiai újságja van, én meg innen szedem a recipéket... Kép Majd beteszek belőle egy-két süti receptet én is. A múlt havi tele volt kuglóffal.


Szilvi,
Nekünk is ilyen hintánk van pirosban. Kép

Cserepesházi tali - most már tényleg mi is szeretnénk menni. Kedden déltől fodrásznál + kozmetikusnál leszek, a többi nap jó. (Ugye nem pont keddre tervezitek?)

Magdi,
Miki integet a kakinak Kép Mikor jöttök hozzánk? Már alig ismerném meg Zsuzsit, Te meg Lilit Kép

Kaliforniai csokis kenyér Ellinek köszönhetően mentve Kép

Zsuzsi,
Az a torta nem semmi. Kép Boldog szülinapot Gyurinak!

Tina,
2 évesnek 3-szori BCG oltás hatás nélkül Kép

Urszila,
Mászólépéshez gratula Kép

Szilvi,
Kicsi overall Kép

Réka,
Gratula Dodónak a fél évhez! Kép

...jé, a végére értem Kép

pusz,

...ja...dicsekedni is akarok Kép Lili egy hete egyedül megy. Igaz kicsit még bizonytalan, de simán feláll, és néhány lépést meg is tesz...

na most már tényleg pusz,

gömb
gombolyu
 
 


Csak még egy dolog:
Manó,

Mikor adjam oda a CD-ket? Talizhatunk valamikor. Vagy el is ugorhatsz hozzánk.

gömb
gombolyu
 
 


Sziasztok, ki vagyok borulva, Julcsi napok óta nem eszik, már az almás Sinlacot sem, nemhogy a paradicsomos krumplit. Megint látom, hogy fogy, már a szeme is karikás, teljesen szét vagyok esve, ordítozom, kirohangálok a konyhából, és egyszerűen nem tudom, mit csináljak, olyan kilátástalan ez az egész, hogy én azt hiszem, nem is kellett volna gyereket szüljek, mert nem tudom elviselni a vele járó problémákat.

Mindenkitől bocs a negatív energiákért, nektek jobb napokat kívánok!

kangi
kangi
 
 


Gömb!

Megbeszélhetjük valamelyik napra, szívesen elmegyünk, cska az a baj hogy Emma déltől kb fél 3-ig alszikm tehát vagy utána tudunk menni, nem tudom ez nektek nem e késő, vagy korán délelőtt hogy dél körülre hazaérjek vala. ha nemtek ez így jó, akkor írd meg a camteket a mailemre meg hogy hány cd-val tartozunk.

Kangi!

Orvos mit mond?
Mondjuk állítólag gyerkőc önszántából még nem halt éhen, úgyhogy fel a fejjelKép De azért járjatok utána. Ne idegeskedj, mert legalábba tejcinek meg kéne maradnia.
Amúgy megértelek, én meg az éjszakai nyügiknél vagyok túl idges Emmával, nem kéne, mert tényleg ritkán ébred, ilynekor én is gondolok rá hogy nem is való nekemKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi, ne keseredj el, hidd el, ezen sokan átmentünk (vagy megyünk)!
Nem lehet, hogy Julcsi megfázott, esetleg valami más betegség kerülgeti? Mert a babák ilyenkor hajlamosak visszatérni a kizárólag anyatejes táplálásra. Timi 4-5 napig is képes volt ezt eljátszani 10 hónapos kora után is, sőt egyszer 2 hétig nem evett anyatejen kívül értékelhető mennyiséget, mert a Panadol szirup hazavágta a gyomrátKép
Tudom, hogy nehéz, de próbálj lenyugodni, és amíg nincs nagy baj, tudomásul venni, hogy nem fogad el semmit. Gondolom, szopizni hajlandó, és ha kevés is a tejcsi, a semminél azért többKép
Egyébként Julcsi hangulata milyen? Őt is megviseli az éhezés, vagy csak te vagy ideges?
Gyerekdokival beszéltél már? Hátha van valami ötlete...
Timivel én is elkövettem azt a hibát, hogy a gyerek elfogyásától félve inkább megpróbáltam megtömni...hiba volt. Csak a rosszevést sikerült jóidőre rögzítenem. Most már tudom, hogy inkább rá kell hagyni a kölökre, majd megéhezik (persze, ha nincs semmi baja). Azért még én is szoktam ideges lenni, amikor Zsebi semmit nem eszik meg, se a kotyvasztottat, se a konzervet. Biztos nem vígasztal, de minden igyekezetem ellenére nálunk még mindíg a szopi a fő- és majdnem kizárólagos táplálék és az én sajtkukacom alig hízik 20 dekát egy hónapban. De nincs más megoldás, mint türelmesen várni, ezt a dokinénink is elismerte.
Szóval próbálj megnyugodni, esetleg egyedül menj el egy kicsit levegőzni, talán jobb lesz a kedved. Aztán gyere vissza nyugodtan panaszkodni, hátha valakinek van még jó ötlete.

pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Momo, kangi!

Most hogy Momo mondja, tényleg, Emma ha beteg vagy ha épp jön a foga akkor csak cumisüvegből hajlandó Enni tápot meg pépet, semmi kanalast. De pl most amikor 4 napos ünnepen lent voltunka nyósoméknál sem evett csak cumiból. Normális kaját egy faltot sem. Még meg se volt hajlandó kóstolni semmit. Aztán hazajöttünk és rögtön evett. nem is értem hogy miért. De azért az ilyneke néhány napnál tovább nem tartanak.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi,
Nyugi!!! Gyuri a mai napig ezt csinalja, es persze 2 es fel evvel ezelott sem volt ez maskepp. Latnad hogy nez ki most is. 12 kilo es hozza egy meter magas. A magassaga oke, de a sulya egy kozepes meretu egy evesenek felel meg. Es most esett az o is egy hasmeneses- hanyos betegsegen!
Lehet, ahogy Momo is irta, benyalt Julcsi valami bacit, es attol nem kajal mast! Szoptasd ezerrel, tuti nem fog ehen halni, es utana behozza! Altalaban kompenzaljak a nem evos napokat!
En is probaltam tomni Gyurit, volt, hogy mar mind a ketten bogtunk. Sot mostansag is elofordul, hogy bepoccenek, de mar sokkal ritkabban!
Drukkolok, hogy Julcsinal is csak egy szimpla rosszevoseg legyen a hatterben, es hogy a kovetkezo bebi egy zabagep legyen!
Erezd magad kicsit hatbaveregetve!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,

Urszila
Kipróbáljuk a takarót, illetve ÉN kipróbálom, apa tiltakozik, hogy így nem annyira biztonságos. ??

Momo
Télapó ejtve, majd 3 év múlva, a talinKép
Télleg, elgondolkoztatok már, meddig megy ez a babás-mamás talizás, írogatás, stb? Asszem, már a topic neve is elavult, hol vagyunk már a frissbabás státusztólKép

Maci2
Anyunak Ripl-Rónai albumot, Forma1 albumot sógoromnak, anyóst meg letudtam 2 cd-vel (Máté P és Szécsi P). Ezenkívűl ÉNanya kapott 2 klassz konyhakést, Kevin egy nagy plüsspingvint (apa szerint égetően szükség volt rá, kisebb se volt jóKép) Egyelőre ennyi, még hátravan azért a nagyja, (húgok, nagyik és főleg férjemapa) de akinek megvolt az 5let, azt megvettük. Illetve Petinek is tudnék mit, de ő ugye ott voltKép

Réka
Boldog Féléves Szülinapot DodesznakKép!!!

Kangííííí+++++++
Jobb napokat, te szegény. Ilyenkor nem lehet visszatérni a jó öreg tápszerhez? Vagy az se megy? Szívesen lecsípnék neked Kevin étvágyábólKép
Nagyon drukkolunk egy jóevő JulcsiértKép

Pancsi-time, megyek.
pusssz
Elli
ellimami
 
 


És még
Zsuzsi,
télleg kicsit több a mosogatnivaló, ennek 3 darabja van: kés, fedő, meg az alja ugye. De azért nem vészes, szerintem simán megéri.Kép
pusssz
E
ellimami
 
 


Réka
Dodónak nagyon-nagyon sok boldog szülinapot!!!
Mi ma leszünk fél 10-kor 8 hónapos szülinapos.

Gömbölyű
Receptek jöhetnek.
Nem mintha olyan sok időm lenne sütni, de hátha Kép
Lili nagyon ügyi Kép

Kangi
Én is éppen most akartam erről panaszkodni hogy nem nagyon akar enni az eddig mindent befaló gyerköcöm.Nem igazán akar elfogadni a tejcin kivül semmit.Midenbe csak belenyalogat de semmi több.
Én most annak tudom be hogy előbukkant a negyedik fogacskája is.
Ma annyira nyügi volt hogy szerintem a nyolc hónap alatt még soha ennyire. Kép
Délelőtt aludt 20 percet az autóban, délután meg félórát. Jól belehúzott. Tiszta depi vagyok.
Lefekvés előtt kapott egy kúpocskát.Hátha nyugisabban alszik.Bár eddig egyik foggal se volt gond főleg éjszaka, napközben a harmadikkal egy kicsit nyöszörgött de nem vészes.
Talán nem fogy el a 9,30 kg.ból.

Elli
Topiknév Kép Tényleg nem éppen a legaktuálisabb.


Kicsit belepislogós de muszáj bemutatnom a 3 és fél fogú szörnyetegemet.

Kép

Szilvi
szedem
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok, hosszú idő után!
Voltunk Marcikámmal otthon 3 napra -dokinál- , és mindent rendben találtak,nagyon megdicsérték mind a mozgását,mind a szellemi fejlődését,teljesen a korának megfelelően van minden.
Gyerekpszihológus is alaposan megvizsgálta ,és nagyon nagyon jókat irt a zárójelentésre.(megsúgta azt is hogy nem lesz semmi baj Marcival)(szóval megnyugodhatok-nem kell görcsölnöm szellemifogytékosságtól)
A tornát még továbbra is kell folytatni,de hát ezt tudtuk is,ezt 1 éves koráig mondták.Szóval nagyon heppi vagyok.

Ez a 3 nap otthon nagyon stresszes volt,mert amennyit dugóban ültünk a városban azt nem kívánom senkinek sem.

Maci2 !!!!
Köszönöm szépen,igen- tegnap tartottam.


Remélhetőleg többet tudok a napokban jönni,mert most minden vissza áll majd a régi kerékvágásba.
Most csak ennyi,próbálok vissza olvasni!

Mindenkinek puszi

Mariann&Marci
Mariann
 


Sziasztok!

Magdi: LIbero-Tesco: nov 7-8 és 14-15.

Urszila: (szombat 15h): még hogy 6 hó és 12 napos a lányod, irgum burgum, tettél te anno matek szigrolatot???? Valahogy gyanús lett, mert Ancsit is már 6,5-nek számolom, Julka meg valahogy eddig mintha mindig több lett volna!Kép

Kangi: csatlakozva előttem szólókhoz, legfőbb, hogy ne csinálj magadnak ideget a dologból! A gyerekek nagyon megérzik ezt és annál inkább nem esznek! Ikrek voltak nekem relative nem evők (bár kicsit később, úgy 11 hó táján), én is másztam a falra. Akkor az jött be, hogy a miénkből adtunk nekik, az kellett.

Momo: majd keresek Ilcsiről hasonkorból képet, de mi valami kleopátra-frizura -félét csináltunk neki, ez elég jól működött. 2,5 évesen meg kezdtük növeszteni és 2 copfba.

Mariann: ez nagyon jó, gratulálok!!

Hú. valakinek még kellett volna irni, de koradu. óta olvasok és most álltam neki irni, nem emlékszem mit akartam.

Ancsi tegnap 5, ma 6 fogú lett (na jó, 2 fél foggal gyarapodott ha úgy nézzük), 3 lent 3 fent és persze a 2 kettes átellenesen a kiosztás. De úgy nézem a másik felső is hamarosan jön. Ezek után mit reklamálok én az éjjelekkel?
Ma bevágott egy barackot délelőtt és egy almát este (szopi, rengeteg bukás, együtt vacsi a többiekkel és közben be az alma, komolyan mondom, helyet csinál neki!)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Urszila,
Elfelejtettem valaszolni a kendos kerdesre:
Valoszinuleg nagy rad, ha annyira lelog a csipodon. A karikas kendo "meretezve" van. Nem lehet valahogy elvenni a hosszabol, hogy szorosabbra tudd huzni? Igazabol szerintem az a legkenyelmesebb, ha teljesen hozzad simul a baba, es a derekad magassagaban ul.

Kangi,
Fel a fejjel!!! Ha olyannal kinalod, amit elvileg nem ehet, tuti megeszi! Na mibe, ha adsz neki egy szal sult krumplit...?
A legutobbi babas talin pl. egesz jol csuszott a skacoknal a piskotataller (babapiskota jellegu, nem a toltott, csokival bevont Kép ).
Kezzel probaltad mar etetni? Legfeljebb te is kicsit dzsuvas leszel, de elofordulhat, hogy tobb csuszik ezzel a modszerrel (Indiaban, arab vilagban a felnottek is kezzel esznek).
Miki a husos bebieteleket egyaltalan nem eszi, de ha rantott pulykamellbol kapirgalom neki ki a husit, vagy netan hagyom, hogy o maga beleharapjon, akkor mindjart jobban izlik.

Holnap reggel ovi...Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Franyo,
Koszi a kepeket, megkaptam, letoltottem, tetszenek!
Ahogy Mac tomi Miki szajaba a kajat...Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Na ebben látod igazad vanKép Mármint hogy amit nem szabad azt tuti megeszikKép Emma is nagy sült krumpli faló volt már egész korán, meg amikor beteg volt és nem akart enni, na akkor jött a kuku, keksz, ilyesmi, sőt mostanában csoki, na az tuti becsúszik neki.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Réka! Isten éltesse Danót! Hogy ünnepeltetek? Kapott ajándékot? Vagy majd karácsonykor?Kép Adjunk halatOKépKépKépKép Mi történt a láncoddal? Hol lopták el? Tök jó, hogy kaptál helyette újat!

Mariann! Boldog névnapot! Jó, hogy minden rendben. Akkor itthonléted tiszteletére nem rendezünk talit. Legfeljebb nélküled. Kép

Kangi! Ülj le a doktornénivel, és beszéld meg vele mi legyen. Tejed van még? Tényleg mi lenne, ha jönne a tápszer? Próbálj nyugodt maradni, bár tudom, hogy nehéz.

Szilvi! Gyönyörű Ádám azzal a három és fél fogával!!!

Elli! Milyen időben elkezdtetek vásárolni! Te nem fogsz megőrülni karácsony előtt. Na, jövő hónapban én is elkezdem. Nem értem a babaülés problémát. Megpróbálok visszakeresni. Látom. De akkor a tietek nem a klasszikus bébihordozó? Én pont arról akartam panaszkodni, hogy Lőrinc kinőtte, de még nem ül teljesen profin, ezért nem tudom belerakni a következő fokozatú, immár rendes ülésbe. Pedig az kilenc kg-tól, illetve egy éves kortól jó. Most nem tudom, mikor ültessem abban. A kilók már megvannak . Jobbulást Kevinnek! És örülök, hogy végre kipihented magad.

Gömb! Gratula Lilinek. Fodrász? Kozmetikus? Mire készülsz?Kép

Zsuzsi! Torta kocsival gyönyörű!!! Gyurit isten éltesse. Mit kap/kapott?

Urszila! Akkor most már nemsokára száguldozik Julka! Gratulálok! Kúpot lehet, hogy kipróbálom, bár apa nem szereti, hogy kúpozzuk, lázmérőzzük, ha nem muszáj. Lőrinc is kb. minden második éjszaka többször kel, mint kéne. Ráadásul éjfél előtt is szokott ébredni, amikor még biztos nem éhes, csak húzgálja magát, néha pukizik, biztos a hasa. Volt, hogy megetettem éjjel, egy óra múlva megint ébren van, sír, nem tudom megnyugtatni. Hát akkor legyen cici. Elkezdett szopizni, azonnal jött három nagy puki, majd rövidesen elaludt. De általában meg rendesen eszik. Ma háromnegyed; órával fektetés után kelt nagy sírva. Felvettem, büfi, és alvás tovább. Szóval már fogalmam sincs, miért kel: éhes, hasa fáj, vagy valami más. Ma határoztam el, hogy feljegyzéseket fogok készíteni arról, mit evett, mikor feküdt, milyen hatások érték napközben. Eddig nem csináltam még ilyet, de hátha rájövök valamire.

Momo! Timi nevében kikérem magamnak, hogy lelencgyereknek nevezd. Annyira szép! Kiengedett hajjal is. Csuklik még Zsebi? Remélem, már alszik. Kép

Tina! FérjedKép
Én ezt nagyon rosszul tűrném. Amúgy is egy zsarnok vagyok enyémapa állítása szerint, és ezen a téren (sehova ne menjen nélkülem a munkán kívül) van is benne igazság.

Magdi! Miki, kaki és a búcsúzkodásKép Hát, igen, hozzá tud nőni az emberhezKép Zsuzsi szépséges! Tali: ok, majd egyeztetünk.

Nadine! Gyógyulj meg teljesen. Szerencséje van Zsaninak!

Miszike! De cukor a pici vágottujjú Beki!!!! És gratula az álláspróbához! Gyorsan meg fogja tanulni. Neked pedig jobbulást!

Orsoly! Csokiskenyér recept megvan? Elli leírta. Én azt hiszem, diót tettem bele.

Urszila! Sofka! Szerintem olyan megható a nagyok aggódása síró testvérükért.

Zsuzsóc! Én is akartam írni már, hogy a talin elbűvölt a fiad. Egyrészt ahogy a kicsivel foglalkozott, másrészt, ahogy a többi mamának besegített. Nekem például papucsokat eldugni Lőrinc szája közeléből. Irtó édes és ügyes voltKép

Sofka! A gyerekeid rendelése kedvemre való. Nem szeretnéd, ha négy gyermeked lenne? Mert elmennék hozzátok én is gyereknek. Túrós nudlit tudsz? Mert anélkül maradok.Kép

Andi! Nekem vaspengés botmixerem van, van hozzá jó magas, keskeny tál is, vagy minek nevezzem, és imádom.

Kaska! Én is folyton elképzelem. Ma például az ölemben volt, fordultam vele egyet, kb. egy méterre az ajtótól, és elképzeltem, hogy belecsattan, és jaj-jaj-jaj, a legrosszabb is megtörténhet. És mire észreveszem magam, pillanatok alatt végigszövöm a történetet, tiszta ideg vagyok, úgy kell megrázni a fejem, és a lottó ötösre gondolni gyorsan. KépKép (Arra is szoktam persze gondolni, mi lesz, ha nagy lesz, de nem a párválasztásától aggódom, hanem hogy nehogy drogos legyen. Tiszta dili vagyok.) Szerintem a heti egy tetőteres alvás jó ötlet. Kell néha pihenni. Átforduláshoz gratula!

Timici! Örülök, hogy jobban alszik végre Bence! 1.5-2 órás alvás? Nálunk ilyen mostanában csak a babakocsiban séta közben van. Ma is kétszer félóra kiságyban, majd 3 után lementünk, ¾ 4 körül elaludt, és fél hatkor csak azért kelt fel, mert nem voltam hajlandó tök sötétben, hűlő levegőn tovább róni a százszor bejárt utcákat. Ráadásul, nem mertem messzire menni, hátha mégis felkel, és akkor tuti éhes lesz, ezért a végén már csak a ház körül köröztem. Pedig ebéd után úgy tettem le a kiságyba, hogy beraktam a bariba, sapkát húztam rá, és kinyitottam az erkélyajtót, hátha a levegő jót tesz. De nem aludt sokat.Kép Nem tudom, mi lesz, ha bejönnek az igazi hidegek.

Azúr! Sinlac pép (rizs+szentjánoskenyérmag), én vízzel és gyümilével is szoktam adni, meg minden mással, mert csak így hajlandó enni. De így imádja. Ma kihagytam a pépet a főzelékből, de nem is csúszott annyira. Bezzeg az alma-barack péppel! Van, hogy csak a híg gyümölcsbe keverem bele egyből, folyadék nélkül. A milupa HA-t már írták a lányok, én még azt nem adtam neki. Nekem mindkettőt felírta a doki, így olcsóbb. A lányok szerint Sinlac csak receptre kapható. Én amúgy így másfél hét után a szagától is rosszul vagyok. Az eddigi hozzászólásokból mentetem még két tejmentes cuccot:
Ezt Zulu írta nemrég:
Demeter/ Holl Sunval Ez mind rajta van, nem tudom, melyik a márkanév . Tejmentes gabonapép, többféle ízben, kb. 800 Ft. Én még nem találtam ilyet.
Ezt meg nem tudom hol találtam, nem is láttam még ilyet: Mildipép körtés rizspép, állítólag tejfehérje mentes.
Hozzátáplálás: szerintem nincs köze az üléshez, én is hordozóban etetem.

Na lelövöm magam, csak az ünnepelteknek meg Kanginak akartam írni, gyorsan, gyorsan, aztán vasalni, hát ez lett belőle. Vasalás halasztvaKép Ráadásul megint nyöszörög. KépKépKép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Dani beteg KépKép annyira köhög szegény és lázas is. Teljesen ki vagyok, mindenki mondja, hogy az anyatejes babák nem betegszenek meg. Akkor nekem biztos valami selejtes sz.r tejem van, hogy még csak fél éves és már másodszor beteg KépKépKépKép
olyan rossz érzés látni a kis bágyadt tekintetét Kép
itt gyötröm magam, hogy nem kellett volna tömegben metrózni vele, vagy úszni vinni tegnap, vagy bármit, és akkor most nem lenne baja Kép HOlnap felhívom a dokit, lehet, hogy le is viszem hozzá.

Zsuzsi
boldog szülinapot Gyurinak! Kép
minden elismerésem ezért a tortáért, marha jól néz ki KépKép

Magdi
vigyori Zsuzis nagyon aranyos

Tina
gyakran eljáró férj KépKép én is nehezen tűröm az ilyesmit, de azt jól tetted, ohgy elmentél egyedül! Már én is tervezem, csak kifogtam az olyan barátnőket, akik minden szabadidejüket a párjukkal töltik és nem hajlandóak eljönni velem egy esti mozira Kép

Maci
vásárlást élvező brokkolit evő Roni KépKép

Szilvi
Dani 66 cm, a nagyim ma vett neki egy 74-es overallt, (megbeszélték vissza lehet cserélni szerencsére) és eltűnik benne a gyerek!
gratula a 8 hónapohoz Kép

Réka
boldog félévességet Daninak Kép

Gömb
gratula Lili járásához Kép

Kangi
ne keseredj így el, remélem hamar kedved szerint alakulnak a dolgok, kitartás!! ++++++++++++

Mariann
boldog névnapot Kép
örülök, hogy a doki csak jókat mondott Kép

Beu
nálunk is megy az éjjel felsírás, és Dani is rengeteget durrog, amióta eszik, és én is a cicihez folyamodom, ha nem tudom máshogy megnyugtatni, még jó, hogy van egy ilyen joker a kezünkben Kép

köszi a botmixeres infókat Kép asszem kihagyom, és inkább olyan tojás formájú miaszöszt veszek

jó éjt

Andi
psandi
 
 


Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!!!! Átadtam az illetékesnek, aki ma nagon jó gyerek volt. Csináltam róla képet amint ellopta a fényképezőgép tokját és jót derül, majd kicsinyítek és felteszem.

Szilvi!
Boldog 8 hónaposságot!!!!KépKépKép
Dodó 0 óra 14 percKép

Beu!
Nem volt nagy ünneplés, mert apája nem volt itthon szinte egész nap az esti koncertjük miatt, most már karácsonyra gyűjtöm a játékokat.Kép
Láncaimat még a kórházi tartózkodásom alatti betöréskor vitték el sajna, és mivel azt még Izraelből hozta a férjem, szinte pótolhatatlna. De ez is nagyon tetszikKép
Akartam kérdezni, hogy nektek milyen kamerátok van, vagy szerinted milyet érdemes venni? Lassan azt is pótolnunk kellene, mert már nem csak egy helyben fekszik a gyerkőc, a fotó nem elégKép

Kangi!
Fel a fejjel! Fő hogy próbálj meg nem idegeskedni! Nincs valaki rokon/barát aki legalább lelkileg tudna neked segíteni?

Elli!
Akkor lehet mi sem megyünk még holnap úszni. Kevin jobban van már? Sok puszi neki a beteg buksijáraKép
Mi is akarunk már menni karácsonyi ajándékot venni, csak az ötletnek vagyunk egy kicsit híjján.Kép

Na most megyek, mert még melózok, most, hogy szunyál a család, azért képekkel még próbálkozom.

Jó éjt!

Réka
muki
 
 


Íme a kis félévesem:

Kép

Kép

Kép

Kép

Na befejezem most már tényleg.

Jó éjt!
Réka
muki
 
 


Zsuzsi!
Boldog szülinapot Gyurinak. Kép

Réka!
Boldog félévet Daninak. Kép

Szilvi!
Gratula a 8 hóhoz. Kép

Mariann!
Boldog névnapot. Kép

PIldi!
Gratula a fogacsákhoz.

Na megyek szunyázni, jó éjszakát Nektek.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Kúp ide-oda, most szopizott egyet. Éhes is lehet, mert a délben fél adag meggyes krumplit nyomott le, vacsira nem volt hajlandó a tejberizset megenni. Prímán telefújta a konyhátKép
Mászás projekt haladKép
Családi videót néztünk, Julkás szemmel Andris óriásbébinek tűnik. És mekkora tál spenótot evettKép

KangiKép csatlakozom az előttem szólókhoz, próbálj "emberibb" kaját adni Julcsinak. Azaz fűszeresebbet. A 8 hónapos bébiételek is fűszeresek már. Nálunk a kedvenc a rozmaringos bárányhusi volt. Asszem írtam már korábban, hogy Zsuzsim 2 és fél éves bölcsibe kerüléséig nem evett mérhető mennyiségű kaját, csak szopi+tápszert. És most is nagyon tejes.

ElliKép nem hiszem, hogy a takaró-kispárna rontaná az ülés biztonságát. Valahogy a gyártók elfelejtik, hogy az autóülés dől a támla fele. Szerintem a topiknév nem rossz, a babák frissek, csak hozzá kéne tenni a zombi anyukákatKép

IldiKép mily igazad van! Mindjárt 7 hónapos a nagylányKép Viszont fogszámban Ancsi vezetKép Nincs valami ötleted az alvási idők radikális átütemezéséhez? Julka több napja du. fél három fele alszik el, kb. 4-ig, ez viszont hétköznap tragédia. Jóravaló szomszéd néni sincsKép

ZsuzsiKép valamit a karikán átbujtatással kell variálnom, mert ha hosszan húzom bele, csúszik. Holnap megpróbálok valamit kiötölni.
Oviról akartam írni, hogy az egy magyar szót nem tudó afgán csoporttárs kb. 1 hónap alatt perfekt lett magyarbólKép A legfőbb bajuk aztán az volt, hogy később a mama nem tudta csinálni vele a logopédiai gyakorlatokatKép

GömbKép ügyi LiliKép hamarosan futhatsz utánaKép és vehetsz hócsizmátKép

MaciKép sima gyógszertárban vettem a Viburcolt (micsoda ronda név), patikus rögtön tudta miről van szó, bizti sokan veszik.

MariannKép KépKép, hogy Marcival minden OK!

SzilviKép nagyon édes a 3 fogacska! És a tulajdonos isKép

BeuKép tényleg megható a nagyok gondoskodásaKép csak néha azt érzem, hogy rossz anyukának gondolnak, az már nem olyan jóKép A 0-18 kg-os ülésbe már mehetne Lőrinc, nekünk a 2 naggyal csak olyan volt, kb. 5 hónaposan kerültek bele.
Andrisnak már nagyon közel a kamaszkor, én is féltem egy csomó mindentől, főleg amióta egyedül is jár. A mai téma meg a cukros bácsi volt, Andris vetette fel (honnan tud róla??), hogy magyarázzam el Zsuzsinak, nehogy megerőszakolják. Teljesen elképedtem, hogy miket tud a fiam. Téma már az osztályban????

Urszila
urszila
 
 


AndiKép az anyatejes babák is megbetegszenek, csak könyebben túl jutnak rajta! Ne okold magadat, olyanokat is olvass, ahol azt írják, hogy a betegségek szükséges rosszak gyermekkorban, az immunrendszer kialakulásához igenis szükségesek. Van aki bébikorában betegszik meg többször, van akit csak oviskorban kap el. Julka már két hónaposan beteg volt - elkapta a nagyoktól - kop, kop, szerencsére azóta sem.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!Kép

Megyek visszaolvasni, de muszáj leírnom, hogy péntek este óta Zsombi is kutyázikKép Olyan édesKép Reggel, mikor felkel, rögtön kezdi, pedig még szinte ki sem nyílt a szemeKép

Szóval olvasok...

Toffi + alvó Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Beu, optimista vagy, én ilyen alapon hagytam el a meggyet, aztán semmi változás. 3 félét eszünk max, de nincs már most se semmi összefüggés az alvás és a kaja, vagy a kaja időpontja között! Még legtöbb korreláció a kaki időpontjával van.

Urszila: tippem egy szál se, azt se tudom, milyen az, ha egy gyerek másfél órát alszik nappalKép. Nálunk az ébren levés időtartama nagyjából fix, illetve meg lehet ébreszteni az elalvási pontoknál, ha valami érdekes akkor történik, s igy lehet félórá(ka)t csúsztatni rajta. De csak előre fele... mondjuk ha délelőtt kevesebbet aludna?Kép
Tegnap Ancsi du 3-tól este 8-ig volt ébren egyhuzamban és vigyori volt szinte végig! Ilyen is ritkán van. (kétszer 30 percet aludt tegnap összesen!!!) Éjjel szerencsére csak 2-szer kelt (plusz az esti félórás)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Beu!

Iagz nekünk nem 9-36 kg-ig autósülésünk van hanem a 0-18-ig, de mi abba kb 8 hónaposan beletettülk Emmát merta hordozót nagyon gyorsan kinőtte. Ez mondjuk dönthető kicsit, bár közel sem annyira minta hordozó ahogy van. Az van ráírva hogy 1 éves korig a leghátrább döntött helyzetben kell tartani és 10 kg -ig VAGY 1 ÉVES KORIG EZT IS A MENETIRÁNYNAK HÁTTAL. Hülye caps lockKép

Andi!

Ne hidd hogy az a jó amelyik baba nem beteg 1 éves koráig, állítólag az ilyen náthás dolgok kellenek is, mert 1 éves korig fejlődik az immunrendszer nagy mértékben és ha addig még csak egy ksi náthával sem találkozik, akkor a következő éveben lesz beteges, vagy amikor közösségbe kerül.
Emma eddig 3x volt náthás, ő tápszeres, csak 3 hónapos koráig kapott valamennyi anyatejetKép
De én ezt inkább annk tudom be hogy elég sokat hordom közösségbe.

Viszont én most is beteg lettem, most télen már másodszor a manduláimKép Mióta szültem sz@rt sem ér az immun rendszerem, d ekomolyan , előtte évekig semmi bajom sem volt, még a családtó sem kaptame l soha még a náthát sem, a terhességem altt sem voltam még ,egfázva sem. Azóta meg egyfolytában. Nincs valakinek valami jó ötlete immunerősítésre? Lehet homeos cucc is akár

Manó2, oesoly!

Viszont így nem tudom rendbe jövök e csütörtökre?Kép És ha rendbe is jövök szerettem volna kérdezni hoyg neketek a péntek nagyon rossz lenne? Cska mert elfelejtettem hogy anyósom jön csütörtökön, mondjuk ha nektek nagyon nem jó a péntek akkor nem foglalkozom vele, elmegyek csütörtökön, d eha esetleg jó nektek az is akkor áttehetnénk. Már ha egyáltalán meggyógyuloka héten, de még reménykedem.

Gömb!

Ugyanaz mint amit fentebb írtamKép Nem tudom rendbe jövök e szerdára, majd még írok. próbálom kúrálni magam, d ema reggelre nagyon ramatyul lettem.Kép

Urszila!

már én i javasoltam Kanginak többször a hagymát, mint csodaszertKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szilvi,
OverállKép
3 és fél fogú szörnyecskeKép

Réka,
Gratula a fél évhez!Kép
Nagyon édes a kis zsiványKép

Gömb,
De ügyes Lili, gratulálokKép
Receptek mindig jöhetnek.

Kangi,
Szegénykém, nagyon kilehetszKép Próbálj megnyugodni (tudom, írni könnyű). DRukk nektek!!!!!!!! És egy kis +energia: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Kedd van, mi volt a dokinál?

Elli,
Hát igen, mi még a kitalálásnál tartunk. A párodat hívják Péternek?

Mariann,
Ez aztán a jó hír! Örülök neki, hogy Marci teljesen rendben vanKép

PIldi,
Gratula a fogacskákhozKép

Zsuzsi,
Hogy tetszik Gyurinak az ovi?

PsAndi,
Jobbulást Daninak! Doki mit mond?

Urszila,
Mázsás-projektKép

Toffi,
Gratula a kutyázáshoz. Zabálnivalóak olyankor.Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok,

tudjátok, én mindig akkor jövök , ha kérdésem van...KépKép, persze olvaslak benneteket.
Kicsit off a kérdés: szóval van valamelyikőtöknek mosó-szárítógépe, érdemes megvenni? Azt hallottam, olvastam, hogy jó száíróprogi esetén a vasalás is kevesebb Kép. Írnátok nekem erről, ha van infótok? Nagyon megköszönném!!

Sziasztok, Erika

8 hónapos Zsebinek sok-sok puszi!!!
kerika
 
 


Sziasztok!

felhívtam a dokit, kijön 12 után megnézni Danit.
szerintetek jól teszem, hogy most gyakrabban szoptatom Danit? Mert olyan soxor felsír, és semmi másra nem nyugszik meg, így van hogy 2 óránként szopik, igaz kevesebbet. Remélem nem okozok még hasfájást is szegénynek.



Urszila, Manó
köszi-köszi, valahol tudom én is, hogy ettől fejlődik az immunrendszer, csak attól ő még szenved szegénykém, én meg úúúúúgy sajnálom

Manó
jobbulást Neked is! vitaminokat nem akarsz szedni?

Elli
az én férjem is PEti Kép viszont ellenben veled, nekem ötletem sincs, mit vehetnék neki Karira, és a többieknek sem tudom, mit kapjanak Kép MÁr látom magam lelki szemeim előtt, ahogyan dec. 23-án fel-alá rohangászok a városaban ajándék után kajtatva Kép

Toffi
gratula a kutyázáshoz, nagyon édesek oylankor Kép

Erika
a barátnőméknek van mosó-szárító gépük, de nem nagyon használja. Állítólag fele annyi ruhát lehet benne szárítani mint mosni és elég hosszú ideig tart a szárítás, kb 2 óra hosszáig

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Csak egy rovidet, met mara igertem a fonokomnek egy munkat es meg el sem kezdtem Kép Ugyanis megint tiszta natha vagyok miota Bori megszuletett szinte nem volt ket olyan het egymas utan, hogy ne lett volna semmi bajom, raadasul a hetvegen nagylany is lettem.

Szulinaposoknak gratula!

Zsuzsi nagyon ugyi vagy! En olyan szep simara sem tudom csinalni a torta mazat, nem hogy autot ra!

Erika, nekem van kulon szaritogepem, nagyon jo! Azt nem tudom, hogy a mosogeppel egybeepitett milyen. En nem mindent teszek szaritogepbe mert eleg sokat fogyaszt, de Bori ruhait (sokkal puhabbak) pulovereket kotott dolgokat es a dzsekiket mindig szaritom. Agynemut nem szoktam szaritani. Sokkal konnyebb vasalni, puhabbak a ruhak, Borinak kevesebb ruha eleg es nem kell olyan surun mosni. Egyszerre kb. fel mosogepnyi ruhat lehet szaritani benne.

Udv Ari
ari
 
 


Halihó,

Na, most már bizti beteg Kevin.Kép Csúnyán köhög, mindjárt viszem drnénihez. De: itt volt az apropó, hogy felhívjam a homeodokit, akit a IV. kerületben ír a weboldal. Javasolt egy olyan gyerekdokit itt a kerületben, aki homeoelveket IS alkalmaz, amúgy "sima" gyerekdoki, tehát oltás ügyben is kompetens pl. Átvihetem hozzá a taj-kártyámat is, így "ingyér" lenne, illetve csak annyiba kerülne, mint a mostani gyerekdoki. Ő ma du. rendel, úgyhogy asszem elmegyünk oda is, megnézzük, megismerkedünk, aztán döntök.
Férjem puffog, micsoda hülyeség, megint egy divat. Nehogy már a fiacskája hetekig szenvedjen a "homeokúrával" ha egy gyógyszer 3 nap alatt megoldja a baját. A szüleim miért nem használták, ha olyan jó? Hol volt eddig a homeopátia? A nagyi azt se tudja mi ez, stb.
Persze még egy sort sem olvasott utána, de már véleménye van. Olyan sz*r, mert én is csak 1 könyvet+cikkeket olastam, szakértő én sem vagyok, de teccene, ha egy kis láz esetén nem azonnal antibiotikumot nyomnának Kevinbe.
Puff-puff, én meg nektek mondom a magamétKép


Tina
Szerintem abszolút megfelelő kompromisszumot javasoltál a férjednek izmozás ügyben, ne hagyd magad. Talán ha megbeszélitek, rájön, hogy egy családapa nem gondolhat csak magára.
De azért kibékültetek, ugye?Kép

Zsuzsi
Nagyon klassz lett a torta!! Teccett az ünnepeltnek?

Momo
Már én is gondolnék másra is esténként, de apa annyira beleszokott az ínséges időkbe, hogy hiába pedzegettem a témát 1-2 átaludt éjszaka után.Kép Most meg megjött. Asszem, ezen már csak a Kevinmentes Házassági Évforduló (nov 16) fog segíteni. Reggel meglepiként leadom Kevint anyunak (lefejt tejjel+haszn.utasítássalKép) és elmegyünk valahova kirándulni, olyan helyre, ahol lovak is vannak, esetleg lehet kocsikázni, aztán fini ebéd valahol, és talán még haza tudunk jönni hancúrozni egyet.Kép Csak már jó lenne megtalálnom a helyet, (mármint a kirándulótKép) szorít az idő.

Szilvi
Kis háromfogú édi!!Kép

Mariann
De jóóó!!!KépKépKép Gratula a kisügyesnek, meg a kitartó szüleinek!!Kép

Beu
0-18 kg-os fix gyerekülésről volt szó, elvileg már újszülött is használhatja, mert döntött, és sokkal szélesebb, mint a hordozó. Talán nektek is ez a megoldás, bár probléma is van vele, amit írtam, de talán a pokróc ezt megoldja.

Andi
Kevin is beteg, pedig anyatejes. Vki írta régebben, hogy megbetegszenek, csak könnyebben gyógyulnak!!Kép Semmi baj a tejeddel. Jobbulást a kisbetegnek!Kép
Na, most látom Urszila is ezt írtaKép

Réka
Félévesed nagyon cukiKép
Dokitól függően lesz pénteken uszi, és jövő 7en pótlás, vagy egyik semKép, majd megírom.
Szerintem egyforma Sony tévénk van, nagyképernyős "Trinitron", nem? Legalábbis a távirányitónk ugyanolyan, mint a tiétek.Kép

Urszila
TopiknévKép
Te finoman fogalmazol, a férjem szerint eccerűen sz*rok az ülések. Olyan szélsőséges tud lenni néha!Kép

Maci
Igen, a férjem, meg apósom is Péter. Ez az egy név volt kizárva, amikor válogattunk. A férjemet már így is Kispetizi a nagyi. Semmi szükség nem volt még egyre, de azért Kevin 2. neve Péter, hogy "legyen neki vmi normális is a kelta hülyeség mellett" – ezt a barinőm mondta, aki nagyon ellenezte a Kevint (csak a nevet, nem a gyereketKép). De már mexokta.Kép

Na, dugulok, kölök meg ébredezik, irány a doki.
pussz
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Andi: nagyon jól teszed!! Ahogy nagyobbaknak is, ilyenkor betegen sok folyadékra van szükségük, tehát nagyon jó, ha sokszor szopizhat. Ráadásul a betegség miatt sokszor kevesebbet is birnak csak egyszerre enni (orrocska, fáradtság), ere is a gyakoribb szopi a jó.

Overall: nekünk 86-os van, és alig megy rá Ancsira!! Az egyik. Amelyiknek csak egy cipzárja van. Ha vesztek csakis két cipzárosat vegyetek!!!!! Ég és föld! (ez egyébként kétállású overall, zsákká és lábas overállá alakitható, többi gyerkőc első télen még zsáknak hordta, köv télre meg jó nadrágosnak. Ancsira nem lesz jó jövőreKép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Mano, Momo es a tobbiek, akik irtak nekem Emma nemevesevel kapcsolatban, nagyon koszi!

Kangi!
Irok neked, mert van egy kis tapasztalatom, elmondom nekunk mik jonnek be, esetleg probald ki. Eloszor is nyugi! Tudom mit erzel, en is nagyon fel tudom huzni magam, es lelki szemeimmel latom, hogy tunnek el azok a nulla kilok is. De! Gondolj arra, hogy ez meg csak ront a helyzeten es neki is, neked is nagyon rossz.
Szoval: Nalunk alapveto gond a kanallal van. Most azt csinalom, hogy minden kajalast kis falatokkal kezdek, amit eleg ugyesen fel tud mar csippenteni. Friss zsomlebel es egy kcsi margarinnal hozzaragasztok egy pici sonkat. Szerintem ne felj adni neki ilyen dolgokat. Jofajta sonkat vegyel, Picket, abban nincs semmi rossz. A husira ugyis szuksege van. Kis db trappista sajtot is adhatsz neki. Amikor igy eszik a talcajarol, lefoglalja magat, es aztan mar a kanalat is elfogadja!!
Adhatsz neki igy sulthusit is, amit te keszitesz, vagy ha Julcsi szereti amugy a krumplit, fott krumplibol gyurhatsz golyocskakat.
Mit csinal amugy egy db banannal, ha a kezebe adod? Vagy egy kenyerhejjal?
Szanj egy etkezesre legalabb haromnegyed orat, ez alatt egyedul is meg tud enni ertekelheto mennyiseget. Ha elsore nehezen megy neki, ne add fel, probald legkozelebb is, es bele fog jonni.
Biztos o is egy egyeniseg, aki ragaszkodni fog az egyedul eveshez, mint Emma.
Ha pedig szeret szopizni ( Sajnos Emmat szoptatni is jo nehez volt) akkor tedd mellre ket orankent.
Talan tudtam vmit segiteni, kitartas
Kakukkfu
Emma ma 10 honapos Kép
kakukkfu
 
 


Pénteki torna mindkettőnknek nagyon tetszett, persze Zsombi nem bírta ki cicizés nélkülKép Biztosan ott beszélt össze valamelyik babával, azóta megy a kutyázás. És pénteken megszületett az Ausztriában élő barátnőm kislánya, Charlotte Liza, így már tudjuk, hogy megint Sopron környékére megyünk nyaralni, onnan csak egy "ugrás"Kép

Beu
VezetésKép Jól sikerült az út?
Torna: kiírás szerint "babás torna". Először magunkat "kínoztuk" egy kicsit, babát esetleg súlynak használtuk, a végén volt egy kis baba-tornáztatás. Gondolom a többi is hasonló, nem?

Zulu
BilisztoriKép

Zsuzsi
Jobban vagy?
10 euro egy szimpla igazolásért???
Ügyes MikiKép Boldog szülinapot!
A marcipán kocsi nagyon szuper KépKépKép

Maci_2
Takarítás: ha már Zsombi nagyon nyugi, beleteszem a sportkocsiba és viszem magammal a lakásban, így még porszívózni is tudokKép

Zsófi
Dani tanító bácsiKépKép

Nadine
Jobbulást-jobbulástKép

Sofka
Receptet én is mentettem.
Aranygaluska palacsintával?KépKép Erre Szandi is vevő lenneKép

Myssnia
Én nem tudom hallgatni a Zsombi-sírást, éjszaka pláne nem. Nálunk úgy néz ki, éhezés miatt megy az ébredés, mert amint cicit érez, szinte azonnal elalszik (és ha nem harapna rá néhányszor, akkor én is) és ha még van annyi erőm, egy idő után vissza is tudom tenni az ágyábaKép

Elli
Zsombi egyedüli kedvence: déligyümölcsös alma Hippéktől. Ennyi. A többi csak immel-ámmal megy.
AnyósKép
KendoKép
Karácsonyi bevásárlásKép Enyémapa megkeresi az ajándékát, ha megszimatolja, hogy már megvanKép Először azt kell kitalálni, hova rejtsem (szerencsére van pár hely, ahová nem nyúlkál)

Kaska
PiacolásKép
Zsombi csak a fekete ruhás, fejkendős öregasszonyoktól fél, de azoktól nagyon (pl. dédiKép)

Urszila
Anyós dillemmaKép
Mászás projekthez gratulaKép

Szilvi
Amit én pempőzök, nem eszi Zsombi. Az ominózus körte Hipp vilmoskörte volt, nem baj, elfogyott Kép
Boldog 8hósságotKép

Momo
Zsebi, a számítógépes fenoménKép

Réka
Távirányító, az finomKépKép
Boldog félévességet Nektek isKép
Képek szupikKép

Gömb
Gratula az egyedül járó LilinekKépKép

Kangi
+++ energia Neked a kitartáshoz és Julcsinak a jó étvágyhoz!

Mariann
Utólag is boldog névnapot kívánunkKép
Tök jó, hogy minden rendben van MarcivalKép

Ildi
Gratula a sok fogacskáhozKép

Andi
Szupergyors gyógyulást DaninakKép

Rendes Zsombi felébredt, gépelt egy kicsit, de kitöröltem, most a habtapi szőnyeget cincálja minél apróbb darabokraKép (Magdiiii) Ha le akarom fényképezni a kutyázást, rögtön abbahagyja. És tudja, hogy a piros fény után mikor jön a vaku, így egyre nehezebb mosolygós képet csinálni Kép

Megyek, ma őszibarackos-banános alma a menü, tegnap kb. 30 g fogyott belőle.

PusziKép
Toffi + rombi_Zsombi
toffifee
 
 


Bocs, hogy ilyen hosszú lett KépKép

Arinak és Kevinnek jobbulást!!!

Toffi
toffifee
 
 


Andi!
Szegény Dani! KépRemélem hamarosan jobban lesz. És ne okold magad, az anyatejed nem szar, a lehető legjobb amit Danibabád kaphat!!!!!

Elli!
Szegény KevinKép is. Neki is mennek a gyógyenergiák++++++++
Tévé: Igen, 72 cm. Bár van itt egy halom távirányító Daninak, mert csóró betörők azokat itt hagyták. Igaz Daninak csak az jó, amit használunk, nem hülye a kölök.Kép


Akkor azt hiszem a holnapi torna lefújva, mert én sem akarom oltás előtt kifárasztani Danit, mert így is totál hiszti a doki néni látványától, hát még ha fáradt is.

Réka
muki
 
 


Mariann
Nagyon sok boldog névnapot!
Örülök hogy doki ügyben csak jó hireket tudtál mondani.

Ildi
Ancsi fog Kép vagyis fogak Kép

Én nem tudom de nállunk is igy van hogy jobban érdekli az a kaja amit mi eszünk.Sokszor félek neki adni belőle de megsajnálom mert nyel akkorákat. Megsúgva elmondom hogy a múltkor a bablevesbe kellett beki mártogatni kis kenyérmorzsákat.Úgy tömte be és sikitott ha nem adtam neki megfelelő gyorsasággal.Persze előtte a pépes püré fújjj volt.Lehet hogy mostmár ö se szereti a pépeset? Szerintetek nagy gond ha eszik egy pár falat ilyen normál kaját is. Bár anyu mindig azt mondja hogy mi ilyenkor már régen falatozgattunk.És mégis egyben vagyunk.
Lehet hogy igaza van csak persze én meg féltem ezt a kis manót. (allergia miegyebek)
A babapiskótát is úgy nyomja befelé, pedig arra is azt mondta a védőnő hogy még ne adjam neki 1 éves korig.

Beu
Köszi a fogas dicséretet. Kép
Szerintem is nyugodtan ültetheted Lőrincet az ülésbe.Ádám mis 5 hónapos korától ül a 0-18 kg-ba
minden gond nélkül.Olyan büszkén ül hátul egyedül hogy csak na.Nállunk is az volt a gond hogy a hordozóba már akkor se fért bele kényelmesen, meg annyira beleizzadt a nyáron mindig.
Férj ügyben én is ilyen vagyok Kép
Durrogás nállunk is nagyon sok van bár azt mondják hogy ez a jobbik eset.

Gömb
Példát veszek rólad és a héten én is meglátogatom a fodrászt és a kozmetikust és nagytatarozást csináltatok magamon.

Andi
Daninak gyógyulást
Én pont ugyanezt mondom mindig hogy szopizik Ádi is és mégis olyan sűrűn beteg már nem is tudom vagy 3-4 x biztos volt náthás.Mondjuk láza sose volt csak folyik a nózija meg piros a torka.
De lehet hogy tényleg jóbb hogy most átesnek rajta.Nem tudom.
Overall:Szóval nagy lett?
Hosszra Ádira is nagy volt de viszont széltire meg kicsi.

RÉka
Köszi Kép
Nekünk JVC DVL 9600 (ha esetleg mond valamit)kameránk van. Mi meg vagyunk vele elégedve de az az igazság hogy mi többet fényképezünk inkább bár nagyon kellene felvételt is csinálni.
De mindig elmarad.
A kis féléves nagyon cuki és látom ő is mindenre hajlandó a távirányítóért.

urszila
Andris okos nagyfiú és igaza van hogy figyelmeztet Kép

Toffi
Zsombi kutyázás Kép
Én is szeretném ha már kutyázna de nem akar. Kép

Manó
Betegség huss-huss.
Nekem tavaly vették ki a mandulámat.Brrrr.

Valaki!!!
Csucsuka nem járt erre tőle kérdeztem hogy mit kell irnom neki emailbe.
Adatokat szoktatok? (név,szül.idő stb.)
Vagy hülyeségeket irok?
Tájékoztassátok szegény tudatlant !!!!

Szilvi
szedem
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?