Új privát üzeneted érkezett!

Sofka! Én is, én is, én is!!!!!

Orsoly! A tiedet is!!!!!!!!!!!!!

B.
beu
 
 


Beu,
A cserepesházba valahova le tudom tenni a babát? Kenguruval mennék és sokáig nem tudom tartani. Hétfő délelőtt jönne a dokinéni oltani a Nikit de akkor átrakatom keddre ha lehet.

Ma tökváratlanul beállított a védőnő. Nagy kupi én éppen a neten lógtam. Mondtam, hogy máskor szóljon ha jön. Semmi lényegest nem mondott. Minek járnak ki? Gőzöm sincs.

Tina
tkriszta
 
 


Miszike,
A rosszban az a jo, hogy Bekinek vegulis nem lett baja! Korhazat en is utalom, legyen az barmelyik. Mi a Bokay utcai gyerekklinikara "szoktunk" beugrani, ha nagyon muszaj (eddig ket serv es egy anyajegy levetel). Mindketto 1 napos dolog volt, delben mar johettunk is haza, de az a ropke nehany ora is mindig kiboritott. Egyreszt a sajat gyerekem koruli stressz, meg az o vigasztalasa, patyolgatasa, masreszt amit ott lat az ember, az valami iszonyat!
Ugyhogy Lanyok tessek halat adni a nap minden perceben az egeszseges gyermekert, es persze vigyazni is rajuk, amennyire csak lehetseges!

Kepek klasszak! Sherlock- Szilard Holmes meg aztan csucs!

Nalam valami nem stimmel, de meg nem nagyon ertem ra gondolkodni rajta. Tegnap ejszaka is mar rohadtul hanyingerem volt, es a gyomrom is nagyon faj, eg. Mostmar igazan hazajohetne a felmento hadsereg! Mar amennyire felmento...most ramoltam ki a mosogatogepbol a 3 hettel ezelott elmosogatott cuccokat.
Ja, Zulu, ferjem nagy szerencsejere a gesztipurek betalaltak a melyhutobe, Gyuri zoknijai Miki fiokjaba, Dani zoknijai Gyuri fiokjaba...na ez mar nem is szerencsejere...
Reggel elugrottunk a gyerekdokihoz igazolasert, hogy mehet oviba. A szemetek 10 eurot gomboltak le rolam, pedig azt en is tudtam, hogy egeszseges a gyerek!
Este jutott eszembe, hogy holnap minden zarva, pedig esedekes lett volna egy vasarlas, jonnek haza a fiuk, vasarnap Gyuri-szulinap, stb.! Gondolkodtam, majdcsak megoldjuk valahogy! A torta a lenyeg kulonbenis, es meg marcipan (Sofka Kép) is volt itthon, amibol az elmult egy oraban megalkottam valami Porsche cabriot, de az is lehet, hogy nem Porsche, de majd rafogjuk. Egy matchbox-ot masoltam, remelem Gyuri ertekeli majd!

Volt mar valakinek lukas a gyomra? Mert kb. en most ugy erzem magam, mintha az lenne! Csak tudnam mitol? Benyaltam valami virust, a rendszertelen es fott kaja mentes otthoni kajalas az oka, avagy a szokasos Lufthansa- koszt (talan nem ez utobbi, mert az altalaban hasmeneses)?

Miki ma nagy erolkodesek kozepette megint felallt, es utana oromeben hanyatt is dobta magat! Kép Volt nagy bumm, es utana siras-rivas!

Elkezdtuk a karacsonyi keszulodest a Kiskaracsony, Nagykaracsony c. nota felelevenitesevel! Tavaly Gyuri kivulrol fujta az osszes temaba vago dalt, most meg semmire nem emlekszik!

Jo ejt!
dogrovason levo Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

 
 

Beu
Új autó Kép Biztos szupi.
Lőrinc ujjacska: Szegényke Kép

Miszike
Ne okold magad Beki miatt igazuk van a többieknek.Bár tuti hogy én is frászt kaptam volna.Meg az a hely se lehetett valami leányálom.Én egyszer voltam gyerek intenzíven amikor a barátnőm kisfiának a szívét műtötték az is kemény volt.

Csucsuka
Danónak mielőbbi gyógyulást!!!
Majd írok mélt de lehet hogy már csak holnap.

sofka
Doki: nem lehetett egyszerű eset.

Psandi:Dani hátrafelé Kép jó lehet.

Zulu
Bili húúúúú.Dolgos gyerköcök.

A babó képek nagyon édik.Mind egytől egyig.

Most elviharzok aludni megpróbálok egy kicsit hosszabbat.

Jó éjszakát mindenkinek

Szilvi
szedem
 
 


Ari,
Roni is folyton ezt csinálja (buborékolva berreg).Kép Tényleg édes.

Toffi,
Gratula a négykézlábazáshozKép
Zsombi zabálnivalóKép
GuminőKép
Roni is ma kóstolta a körtét. Majd holnap meglátjuk. Nem nagy kedvvel, de azért evett belőle.

Myssnia,
Micsoda képKép

Réka,
Roni köszöni a dicséretet.
Ha találsz valami jó memóriaélénkítőt, engem is érdekelKépKépKép

Elli,
Nálunk a kis bolt nyitva lesz 2-ig.

Csucsuka,
Bocsi, tényleg rám férne az a memória javítóKép
Színház, hmmmmm én is mennék már. De még moziban sem voltam szülés óta, max. videózunk.
És hogy viseli Zsófi (na meg a nagyfiú, Danó) a távolléteteket ilyenkor?

Timici,
Én is telhetetlen vagyokKép Roni is 2-szer ébredt az éjjel és 7-kor kelt.

PsAndi,
Túlélted a vendégeket?

Beu,
Ügyes vagyKép

Zulu,
A biliben is maradt valami?Kép

Roni ma alakított. Ha kitettem a lábam a szobájából vagy csak nem látott, akkor elkezdett visítani. Holnap vendégek jönnek. Gondolhatjátok hogy haladtam a takarítással, főzéssel. Csak akkor tudtam valamit csinálni, amikor aludt. Persze nem porszívózni. Délután elmentünk az Auchanba családilag plusz az unokatesóm. Mintha kicserélték volna Ronit. Végig mosolygott, jókedvű volt. Még a párom főnökét meglátva sem fakadt sírvaKép A kocsiban is eljátszot, pedig már sötét volt. Ki érti ezt?

Képzeljétek, ma tudtam meg, hogy az egyik volt-osztálytársaméknak babájuk lesz áprilisban. Úgy örülök nekiKép

Na, megyek még van egy-két tennivaló.

Maci_2
maci_2
 
 


Zsuzsi,
Jobbulást!
Drukk, hogy ne lyukas gyomor legyen!

Maci_2
maci_2
 
 


Csak beugrottam, sziasztok Kép

Miszike Kép
nagyon sajnálom szegény Bekit, de téged még jobban, mert ő el fogja felejteni hamar, de te, szegénykém ...
KépKépKép
Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb túllegyetek rajta!

Mindenkinek pussz, de ma kivagyok ...

Kangi
kangi
 
 


Zsuzsi!! Tuti fájós-gyomor-vírusunk vót. Lázzal, kinél hasmenéssel, kinél hányással kombinálva. Vittél valamit a művelt nyugatnak!!!
Vigyázz magadra, és gyorsan gyógyulj meg. Cabrióhoz nagy-nagy gratula! Én csak hóembert tudok marcipánból. (Aztán elnevezem Mackónak)
Maci, én gyerekem is hasonlóan akkor vidám, ha kétezren körülötte csinnadrattáznak (és milyen jókat alszik ilyenkor, igaz talizók?). de a lényeg, hogy anya ott legyen a közelben. Viszont szintekilencéves ma hazajött, és két óra múlva úgy mentem utánanézni, hogy mi van vele. Mostanában kezdi kedvelni a magányt. (És reggel ébredés után olvas, nem anyát macerál mint a tesói.) Ha jól számolom, úgy nyolc év, és lustálkodhatok egészen nyolcig reggel.
(Időközben bevasaltam annyit, hogy a láda teteje csukható legyen. Most vasalt ruhával van tele a nappali, de azzal majd reggel számolok le.)
Csucsuka, milyen az epediéta? (Én mnég viszketek rendületlenül)


sofka
sofka
 
 


Maci! Lőrinc tegnap üvöltötte végig a munkahelyemen töltött időt. Eddig kézről kézre járt, ha bementünk, tegnap meg ha csak ránéztek, krokodilkönnyeket hullatott.

Zsuzsi! Mindig rácsodálkozom, hogy Te ezt hogy bírod. Nekem olvasni is sok. Miki felállása viszont Kép. Az esés nélkül persze.

Tina! Egy teremben letesznek nekünk vastag szőnyegeket, arra lehet babát pakolni. Meg lesznek bent asztalok is, azt hiszem, a terem egyik felében. Már most hétfőn taliznánk????Védőnők direkt bejelentetlenül jönnek. A szomszédunkban is kismama van, a múltkor őt látogatta meg a közös védőnő, és mikor kiderült, hogy hozzánk is készül, a lány kilopódzott a fürdőszobába, és felhívott, hogy ne érjen váratlanul. Kép

Sofka! Elkerülték egymást a hozzászólásaink. Sütit mentettem. Meg kell sütnöm a közeljövőben!!!

Zulu! ÉjszakaKép BiliKép (bocsi) Te sem lehettél egy áldott jó gyermekKép

Timici! Nem értelek, ez egy tök jó éjszaka! Látogassatok meg!

Réka! A hétfő nem jó, takinéni miatt mi is távozni kényszerülünk a lakásból. Kedd torna után? Esetleg a csajokkal (Elli, Andi)együtt?

Timici, ez neked is szól!

Urszila! Találtál megoldást a kúpra? Én nem tudtam neked segíteni, azt sem tudom, miről van szó. Ez a homeos cucc alvási rendellenességek ellen? Erre tippeltem.

Most megyek apát etetni. Lehet, hogy még benézek, ha nem ürül ki teljesen a topic.

Beu
beu
 
 


Sofka! MackóKépKépKép
B.
beu
 
 


Sziasztok!

Vendégeket szerencsésen túléltük, van egy 22 hós kislányuk, olyan aranyos, ahogy mondta Danira, hogy Pici baba Kép

Réka
tök jók a tornás képek Kép
nem tudom, mit esznek a babák ennyire a TV-n? Daninak sem lehet elterelni a figyelmét, ha megy a TV Kép
jobbulást DAnidnak Kép
hogy sikerült a szülinapi vacsi?

Sofka
elképesztő, hgy egyes orvosok mit meg nem engednek maguknak! Kép jó lenne, ha legközelebb nem kellene várnod
ügyes vagy a vasalással, én 1 hete nem láttam vasalót, de a vasalnivalót már nem tudom hova elrejteni Kép Kép

Elli
Kevinnek jobbulást Kép

Toffi
gratula Zsombinak a 4kézlábazáshoz Kép
guminő KépKép
tornát hogy bírtátok?

Myssnia
nagyítós Szilárd Kép

Beu
hát ezt a ne lazsáljunk dolgot jól megkaptam Kép
kedd jóóóóó Kép

Tina
én is kenguruval megyek a cserepesházba Kép majd ledobáljuk a gyerekeket a szőnyegre Kép

Zsuzsi
hogy neked mikre nincs energiád Kép marcipán Porschéra gondolok elsősorban Kép

most akkor hétfőn tényleg tali? Akkor viszont Beu, egyeztetni kéne a cserepes nővel

Andi
psandi
 
 


Beu,
Köszi az infot.Kép

Sofka,
mikor van csütörtökön? Két hét múlva elmehetünk, a következő csüt. nem jó.
Solymári tornához nem fűlik a fogad?Kép

Liza ma megkapta gyönyörű piros dudálós babahintáját. Nagyon örült neki, sokat hintázott, állandóan ütögette a dudát és hangosan hatalmasakat kacagott. Nagyon édi volt.
Mai új tudománya az is, hogy szépen tud ülni kapaszkodás nélkül. Állásból is ügyesen leül és játszik a játékaival.Kép
Ja és képzeljétek ma délelőtt 3/4 9-től 1/2 1-ig a teraszon aludt babakocsiban. Ma is volt napkitörés?KépKépKép

Jó éjt
Zsuzsóc

Azért egy képet felteszek Liza kedvenc duploiról és az imádott bátyusáról.
Kép
zsuzsóc
 
 


Hali Csajok!

Sofka, epediéta eccerű, szinte semmit se lehet enniKép. Én főleg a fűszeres, zsíros kajákat iktatom ki, ebbe ugye nem tartozik bele a csilisbab meg a szalonnaKép... tojás, csoki egyenesen tilos, kevéske tej, tejtermék, gyümi módjával, zöldségek nagyon nem. Elvileg. De inkább tapasztalat alapján, pl én zöldet ehetek amennyit akarok, kivéve a paprikát. Okosabb lettél?? Viszketésre kálciumot próbáltad már? Nekem be jött még a 10kömöm is...

Kangikám, megint kivagy? Lefárasztott Julcsilány? Vasra mondtak már valamit? Vagy csak én nem olvastam?

Maci2, jólérzik magukat nagyiékkal, de már apró koruktól szoktatva vannak. Viszont mostmár Danóm is kezdi értékelni, mikor hazaérek, kiscsaj eleve anyásabbKép. A bébicsősszel is jól elvannak, dehát ők választották maguknakKép.

Szilvi, jó akkor még azt megvárom, és utána küldök friss mélt mindenkinek. Tök jó, már alig van zöld csík a táblicskuban, és nagyobb is lettKép

Zsuzsi, gyors javulást! Látom te se érsz rá nagyon gondolkodniKép. Felálló kislegényhez gratula. Nekem mákom van, Zsófit Dani megtanította leülni: derekánál átölelve lehúzta a földre, mikor felállt a kiscsaj. Eredmény: Zsófi biztonságosan áll fel és le is tud ülniKép

Viszont a nőcim újabb kunsztot mutatott be, négykézláb kinyomja magát, úgy hogy csak a tenyerei meg a talpai vannak lennt a földön. Csak lestünk apjávalKép

Zulu, és mit talált a lány?Kép Bocsika, nem hagyhattam ki ezt sem, de túl jó a fantáziámKép... Különben nálunk is én vagyok a puceramester, már rég miliárdosnak kéne lennemKép

Beu, na ugyeugyeKép, remélem most már te leszel Zugló réme az utakon (és szép lassan tágítod a kört)KépKép

Kaska, Leszter ne lapítsatokKép!

Na menek, elteszem magam mára
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Beu,
Akkor félreolvastam, azt hittem ez a hétfő. Nekem jobb az az követő v. másik nap. Ti döntsétek el. A lányeg nekem a délelőtt.

Andi,
Majd együtt fognak bírkozni a gyerekek a szőnyegen. Mi leszünk a bírák. Kép

Sofka,
Te állandóan vasalsz. Nem gonoltál még arra, hogy karácsonyra vasalónőt kérsz?Kép

Maci2,
gratula a volt-osztálytársnak. Én is annyira tudok örülni az ilyen híreknek.

Zulu,
a barátnőm kisfia az autókat mosta el a bilibe.Kép

Elli,
jófej anyósod van.Kép Mért nem szereted az anyóst? Ha megkérdezhetem.

Üdv, Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Réka

Utólag is boldog szülinapot! A vacsihoz meg jó szórakozást! Kép
Gratulálok Daninak a térdelés tökéletesítéséhez és a hátrafelé mászáshoz! Tornás képek szuperek!
Remélem hamar elmúlik a nátha!

Sofka

Nem semmi ez a kontroll ügy! Én anno a 8dik hónapban vártam egyszer órákat a körzetinél(ekkor még nem volt időpont osztogatás)miközben sopánkodó öregasszonyokat hallgattam,hogy ezek a mai fiatalok így meg úgy hogy nekik milyen könnyű dolguk van,bezzeg az ő idejükben sokkal nehezebb volt stb stb és persze egyikőjüknek sem jutott eszébe,hogy előre engedjen. A dokinő aztán azt mondta,hogy legközelebb menjek be nyugodtan előre, nem kell órákat várni nehogy elkapjak valamit a váróban így legközelebb be is mentem. Bár gondolom ha a doki megjelent volna és te mondtad volna a várakozóknak,hogy szoptatsz és vár a kisfiad tuti,hogy így sem engedtek volna előre mert mindenkinek hirtelen a tiednél fontosabb sürgős dolga lett volna.
Drukkolok,hogy kapjál egy olyan időpontot amikor meg is néznek és hogy még benthagyják a vasakat!


Miszike

Szegény Beki és szegény te! Szörnyű,amit a kórházi állapotokról írsz Kép Azt hiszem Mariann írta anno,hogy mikor Marcit kezelték a Svábhegyen akkor őt ki is küldték órákra a kórteremből és az utcán az autóban kellett várakoznia Kép. Múltkor láttam a Tvben,hogy el akarnak fogadni (vagy már el is fogadták ) valami olyan törvénymódosítást,hogy ha az orvos úgy látja,hogy a szülő jelenléte hátráltatja a gyógyulást,akkor ki is küldheti a kórterembőlKép Hát ez nagyon durva,nem? Szegény beteg gyereket nem elég,hogy az orvos vizsgálja esetleg fájdalmat is okoz és akkor még az anyja sem lehet mellette,hogy fogja a kezét! Kép
Mint már többen is írták,ne okold magad a balesetért. Szerintem is képtelenség minden másodpercben a babára figyelni és hiába vagy akármilyen elővigyázatos akkor is érik majd kisebb nagyobb balesetek. Remélem hamar elfelejtitek ezt a rossz kórházas élményt!

Timici,Myssnia

Artúr tegnapelőtt éjjel pont akkor ébredt,amikor Bence,kivéve a fél 4es sírást. 1kor és 5kor is evett,nem is keveset és én ezért nem akarok ill nem merek bekeményíteni,mert félek,hogy akkor éheztetném. Bence és Szili is szokott enni éjjel vagy csak ébred? És Artúr is mellettem alszik a nagyágyban,ebben én vagyok a hibás,mert az elején félve,hogy nem lélegzik(nincs figyelőnk)magam mellé vettem és aztán ezt meg is szokta és azóta nem is próbáltam visszaszoktatni. Tudom,hogy nem jó ez így,de legalább így félálomban meg tudom etetni és vissza is alszunk utána,ha viszont ki kéne vennem a kiságyból és visszatenni akkor tuti,hogy teljesen felébrednék és olyankor olyan nehezen alszom vissza. Ígyis elég zombi vagyok,hát még úgy. Bence és Szili általában a kiságyukban alszanak (már amikor alszanak Kép ) és csak néha a nagyágyban vagy mindig mellettetek?És ti tervezitek kiságyba szoktatni őket? Ha erre lenne valami ötletetek,akkor azt szívesen venném! Kép

Zsuzsi

Drukkolok,hogy ne legyen semmi komoly a gyomroddal,csak valami vírus, bár az se kellemes!
Én is utálom ezt a hideg borongós időt,tényleg jobb lenne elköltözni valami melegebb vidékre!

Csucsuka

Gratulálok a 4kézláb kinyomáshoz! Az epediétát hogy bírod tartani? Én tuti nem bírnám tartani!

Zsuzsóc
Ügyes Liza! Azt hiszem te kérdeztél babakocsiról,vettetek már? Mi nemrég vettünk Hauck Apollo Lightot,csak 8 kg,vízszintig dönthető és jó a rugózása,könnyen fordul,jó meleg a huzata (nyárra levehető a kupolarész)szóval nagyon meg vagyok vele elégedve.

Maci_2

Ilyen ordítozás nálunk is előfordul,lehet,hogy ez már a szeparációs szorongás? Bár erről a többiek akár tapasztalatból is többet tudnak Kép Artúr is szeret bámészkodni a boltban.

Psandi

Jól sikerült a vendégség vacsi? Ügyes Dani,hogy már mászik!

Elli

Gratula az éjszakai több alváshoz és az új kocsihoz. Mentél már vele nagyobb útra?

Szilvi

Sikerült kialudnod magad?

Tina

A védőnő hozzánk sose jön szerencsére. Amikor meg tanácsadásra megyünk,akkor folyton a hozzátápit erőlteti,úgyhogy nem is hiányzik!

Beu

Vezetéshez gratulálok.Biztos hamar belejössz!

Zulu

TapicskolásKép Viccesnek hangzik,de élőben én sem mosolyognék! A láz utáni kiütések elmúltak már?

Hozzátápi ügyben légyszi segítsetek! Lehet,hogy hülyeséget kérdek most,de valahol azt olvastam,hogy a hozzátápihoz a gyereknek meg kell érnie (mármint hogy meg tudja emészteni a másféle táplálékot) és az is kell,hogy ülni tudjon. Namármost,ha szegény Artúr még mindig nem forog (5 hós és 13 napos)akkor valszeg csak 8-9 hónaposan ül majd. Akkor most én addig várjak a hozzátápival?
A másik kérdés meg,hogy Beu,te írtad a Sinlacot. Az tápszer,vagy tejpép? Illetve azt olvastam,hogy abban nincs tejfehérje,hanem sztjánoskenyérmag kivonat,te ezt magában adtad (vízzel hígítva) vagy gyümilével? És létezik hipoallergén tejpép is vagy csak tápszer? És ezeket az orvos írja fel? vagyecept nélkül is kapható?Én eléggé félek az allergiától és inkább ha adok, akkor ilyet szeretnék adni Artúrnak. Bocs a sok kérdésért,de olyan tanácstalan vagyok!
Válaszokat köszi előre is Kép

Sziasztok,
Ildi
azur
 
 


Tina, volt már vasalónő. Csak megpróbálta elmagyarázni, hogy miért olyan sok nálunk a vasalnivaló. Hogy a gyerekeim nem vigyáznak eléggé a ruhájukra, és a párom is... Én meg családérzékeny vagyok. Inkább én vasalok. Azonban csak éjszaka tudok, különben veszélyes üzemnek számít a dolog. Na ezért tűnik folyamatosnak. Mert a babanetes idővel egybeesik a vasalós szakasz. (ja, és jobb napjaim a nagylányom is beszáll. Csak sajnos mostanában iskola van.)

Csucsuka, próbáltam a neten rákeresni, de nem hozza a csalánt az epével. Pedig gyanús, nagyon gyanús. Mert először azt hittem, tojás. De azt hiába hagytam el. Kevesebbet voltam csalános, de azért elő-előjött. Na majd a mama okos könyvében kibogarsázom. (MMM + Nagy egészségkönyv)

Mindenkinek szép napot! Most éppen főzni készülök. A gyermekek aranygaluskát kívántak palacsintával. kérdem én, minek érdeklődtem?

sofka
sofka
 
 


Azúr
volt egy rövid idő, amikor hajlandó volt elaludni a kiságyba, de ott turboztam mellette, simi, ének, stb.
most az sem jó már, így mindig becsempészem az ágyába, miután elaludt.
szeretek vele aludni, csak nem tudom kipihenni magam így, pl, ma. és ha észreveszi hogy ott vagyok mellette, még félálomba is, egyből szopni akar, de akkor nagyon Kép
nálunk az lesz a megoldás, már ha elszánom magam, hogy egyedül elalvás a kiságyban, és nem hurcibálom az enyémbe. Valsz nem is sírna éjszaka fel, ha az ágyában aludna el, mert így ha felébred éjszaka, keresi az elalvás előtti állapotot (nagyágy, anya, szopi)
Csak szánám már rá magam, de közeledik az idő. Kép

Zsuszi
tutkó vírus, mert nekem is volt már hasonló érzésem a nyáron. pár nap alatt elmúlik, csak könnyű kajákat egyél.

Zsuzsóc
Liza nagyon édes!

Toffi
Zsombi is drága! Micsoda sármos nézés! Kép

m&sz
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Azur,
köszi a tippet, most is éppen babakocsit vadászunk. Az a bibi, hogy előbb el kellene adni a mostanit.Kép

Valaki múltkor írta, hogy ismerőse adna el PP Plikot, de nem találom a telefonszámot.
Help! Help! Plííííííííííííz!Kép

Kicsi Lizám magányos, mert a nagyok még alszanak, úgyhogy megyek szórakoztatni, mert üvölt.Kép

Zsuzsóc
zsuzsóc
 
 


Zulu,
Gyurinak volt egy korszaka, talan tavaly telen, amikor minden jatekat behajigalta a vecebe. De nem is csak a jatekokat, hanem ami epp a kezebe volt es eszebe jutott. Volt egy emlekezetesebb eset is, amikor a sampont dobta be, jott Danika, aki mit sem zavartatva magat rapottyantott, aztan a lehuzasnal az egesz elakadt. En elorehaladott varandossagomra hivatkozva atengedtem a horgaszmutatvanyt a ferjemnek! Kép Amugy a Lego mar csak ilyen szempontbol is jo jatek: fentmarad, neha meg akkor is, ha lehuzzak!

Andi,
Inkabb marcipan Porschet gyartok, mint pl. vasalok, vagy mosogatok. Tegnap annyira nem volt kedvem mosogatni, hogy inkabb elinditottam a mosogatogepet kb. felig tele.

Sofka,
Gyomrom meg mindig faj es hanyingerem is van. Terhesseg kizarva, mielott megkerdeznetek! Kép Bar az ejszaka egy rovid masodpercre azt hittem jobban vagyok, egeszen addig, amig fel nem keltem.
Az en 11 evesem ha nagyon csondben van, tuti valami hulyeseget csinal. Az, hogy "magatol" elolvasson egy sort meg meg soha nem jutott az eszebe. Az ujsagokban is csak a kepeket nezi meg. El is vagyok keseredve miatta, egyszeruen semmi nem erdekli, csak masok bosszantasa, hergelese.

Csucsuka,
Dieta Kép.

Miki amugy magasrol tojik a tevere, meg sosem lattam, hogy rameredt volna. Igaz, ritkan van bekapcsolva.

Gyuri hetfotol ovodas, es mar most tudja, hogy dehogy akar o oviba menni! Azt hiszem nehez lesz az elkovetkezendo nehany het! Szegeny gyerekem, tenyleg sajnalom. Egy budos szot sem fog erteni nehany honapig! Viszont legalabb lesz, aki fest, gyurmazik vele! Egesz jokat szoktak dzsuvazni, ugy lattam!
Jut eszembe, mit kell vinni az oviba? Sajna mar elfelejtettem. Lassan talan keszulodni kene (bar szerintem hetfon csak terulunk-fordulunk Kép )!

Miki ordibal...
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Timici
Bocsi. Kép Szóval nevük nincs, csak ki van írva, hogy bébiruha vásár. Egy ütött-kopott ajtón kell bemenni, de ha autózol a Dembinszkyn, akkor is látni, nekem úgy tünt fel. Legközelebb, ha arra járok, megnézem, hogy vannak nyitva, de legkésőbb hétfőn, ok?

Toffi
Mi almát-körtét (lét) kóstolunk, és hát a körte, az Kevinnek is nemszeretem.Kép
Zsombi-kép nagyon édi!

Orsoly,
Nem, Isten őrizz, bevonulni ő se akart. Csak a férfiúi önérzetének nem tett jót, így kérdés nélkül. Sokáig el se mondta nekem se, hogy úszta megKép De a helyedben valszeg én is tojnék magasról az önérzetére, csak ne vigyék el. Drukk!Kép

Zsuzsi
Jobbulást! Formatortához látatlanba is gratula! Komolyan, őszinte csodálatom, már sokadszor, de mindig meglepsz valami újjal!Kép
Apa zoknirendezésén ne csodálkozz, melyik férfiember tudná megkülönböztetni három orgonasíp-fiú zoknijait, gondolom néhányat már a 3. gyerkőc koptat...Őket is meg lehet érteni, apám ugyanígy volt a mi lányruháinkkal, pedig a 2. hugim kicsit nagyobb különbséggel születettKép

Még valami: leírnád nekem azt a keresztező kötést, ahogy Mikit a taliról elvitted? A használatiban van egy keresztező kötés, azt már tudom, de hátha te mást ismersz...köszi!Kép

Beu
Lőrinc és a bőgés??!! Ne má', nem is hiszem!

Tina
Csak azért nem szeretem, mert ő utál engem. Pl a terhességem félidejétől nem érdekeltem, csak a kórházba jött be, persze minha mise történt volna. Szerinte én behálóztam az ő okos, szép és gazdag fiacskáját. (Szó szerint!!) Az első kettő stimm, Kép de a pénzt még nem tudta megmutatniKép Azt hiszi, azért, mert vállalkozó, egyből gazdag. Amikor nyűgöm volt a terhességgel, (semmi extra, a szokásos bálna-és fáradtságszindróma) azt mondta: "te akartad annyira azt a gyereket, most viseld!". Az, hogy már 4-5 hónapja próbálkoztunk, és hogy ehhez Peti is kellett, valahogy nem esett le neki... És még sorolhatnám. Szerencsére férjem is igyekszik távoltartani magunkat tőle, abszolút udvariassági ebédekre korlátozódik a kapcsolat.
Tündér apósom is elvált tőle, Peti is hamar elmenekült otthonról, szóval nem egy könnyű banya. De erről külön topikot nyithatnánk, sajna az itteniek elég nagy százalékának hasonló az anyósa, tisztelet a szerencsés kivételeknek.Kép
Te anyósod legalább okés?

Azúrildi,
Hát, én is sokat vaciláltam ezen az éjjeli etetésen, aztán megfigyeltem, hogy nappal is kibír 4-5 órát akár, tehát éjjel sem lehet gond. De biztos ami biztos, este és éjjel 2 cicit kínálok, és nem hagyom rögtön elpilledni a cicin, csak ha már evett legalább 5-6 percet / cici. Így tuti nem éhes. És télleg, pl most éjjel:
F9 2 cicis vacsi, fekvés
F11 10perc nyafi, 10 p szünet, újabb 10 p nyafi
2kor 2cicis evés
f6kor kis nyöszörgés, de inkább félálomban,
f7kor kelt, de csak f8kor kért enni, ekkor vissza is aludt 1,5 órára.

Most az elején nagyon kemény vagyok, nem megyek oda, aztán ha megszokja ezt, nagyokat alszik (pl 2x4-5 óra) és pár hét múlva estetleg felsír, már tudom, hogy valszeg vmi baja van, és nyugodt szívvel odamegyek. Csak így az eleje nehéz. Most is 11kor már majdnem kimentem, pedig 2 óra után tuti nem volt éhes. Szerencsére elaludt, és nagyon éhes nem lehetett, ha 2ig húzta a lóbőrtKép
El sem tudom mondani a különbséget, amit ez nekem jelent, az 1,5 óránkénti keléshez képest.

Új kocsival már voltam a város másik végén is, tök jó! Ma reggel apa beszerelte Kevin új ülését, kíváncsi vagyok, hogy teccik neki. Ezzel kezdődik a hordozókendős korszakom, már nem kell hordozóstul cígölni a 8,5 kilóját.Kép

pusza
Elli

Beu, most akkor lesz tali a Cserepesben? Vagy még csak tervbe van véve?
ellimami
 
 


Jaj, lányok, én akkorát röhögtem magamon!

Gondoltam, rákeresek még babakendő-kötözésre. A lap.hu-n beírtam: hordozókendő: 1 találat, a lll lapja.
Nézzük máshogy, beírta "kendő", legfeljebb majd válogatok. 194 találat.
Elkezdem böngészni, hát nézem, hogy világszerte mennyi "kendő-klub" van, mi a fene lehet ez?
Hát nem kendő, hanem KENDO, azaz valami harcművészet!!!KépKépKép
Azért eltartott egy ideig, mire leesettKépKép

EKép
ellimami
 
 


Ellimami,
Nekem Sofka mutatta meg a talin, hogy kell belebujni a mar megkotozott kendobe. Addig csak buveszkedtem, neha egybol sikerult, neha meg eltartott vagy fel oraig. Kicsit arra emlekeztet, mikor a szarimat probalom magamra tekerni!
A sima kendokotozest pedig Misziketol lestem el egy korabbi talin!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Beu,
OK akkor meglátogatunk Titeket vmikor, majd levélben egyeztetünk.Kép

Elli,
sajna én nem autózom a Dembinszkyn, lévén nem tudok vezetni és ezen egyszerű oknál fogva autója is csak apának van.Kép
Köszi, ha megnézed nekem, hétfőn tökéletes!Kép

Azúr,
Bence a kiságyában alszik(most már napközben is, hurrá, hurrá!Kép), és csak reggel veszem magam mellé, hogy tovább tudjak aludni, így 7.30 és 9.30 között ébredünk.Kép Ha éjjel felsír először várok kicsit, hátha visszaalszik, de ha 1-2percen belül csak erősödik a sírás, akkor kiveszem és megszoptatom. Utána visszaalszik és visszateszem a kiságyba, ha netán felébred mikor visszateszem akkor sem veszem ki többet, hagyom sírni és kimegyek. Kb. 5perc után ha nem hagyta abba visszamegyek lefektetem, betakarom, majd megint kimegyek. Utána 10 perc, majd 15 perc múlva, ha addig sem hagyta abba, de ált. a 3.terminusban már alszik.Kép Tudom rosszul hangzik annak, aki nem hagyja sírni a gyerekét, de mi már elég sok mindent kipróbáltunk és egyedül ez ami bejött. Még mindig ébred éjjel, hiszen napközben nem eszik mennyiségeket, ezért ilyenkor mindig megszoptatom, mert szerintem éhes, de szopi után már nem hagyom magam bepalizni játszásra. Éjszaka aludni kell!
Nem tudom, hogy fog sikerülni Artúrt visszaszoktatni az ágyába, ha eddig veled aludt...
Lehet, hogy könnyen menni fog, de az is lehet, hogy csak melletted tud majd aludni. Drukkolok, hogy úgy legyen, ahogy szeretnétek.Kép

Zsuzsi,
mi lehet ez a gyomor izé?Kép Nem lehet, hogy csak túl sok a savad? Van időd enni rendesen? Aggódom
Ovis GyuriKép, karácsonykor már saját kezüleg készült díszeitek lesznek az tuti.Kép Remélem a kezdeti nemszeretnekovibajarni utan azert megszereti majd. Drukkolok!

gyerek felébredtKép 45perc után, ááááhKépKépKép máskor ált. 1,5-2órát alszik
megyek...

Timici
timici
 
 


Urszila, 6 hónap alatti babának max 2x1 Viburcol, én is így adom Zsebinek, eddig úgy tűnik, beváltKép 3 napja 12 órákat szunyál éjjel!!!

Zsuzsóc, az a telcsiszám nekem nincs meg, de találtam neked a PP Plikót az új Anyák Lapjában, ára nem volt feltűntetve, de ha gondolod, kérdezd meg: 06-20/486-1242, 06-20/343-3600

Sofka, tényleg minek érdeklődsz a menü iránt?Kép Büdös kölkök egyék, amit tálalszKép
Nekem még szerencsém van, mert Timi egyelőre ahhoz igazodik, hogyha nem eszi meg az előtte lévőt, akkor éhezni fogKép De már nyílik a csipája...ajjjaj.

Zsuzsi, jobbulást a nyavalyábólKép

Rohanok főzni, mert férj még kezdő a rakott kelbenKép
pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk.

Csucsuka
Tuti hogy hülyét kérdezek, de mindegy.
Mi legyen a mélben?

Szilvi
szedem
 
 


Sofka,
Azt én se bírnám ha a családomat kritizálná valaki. Pedig mostanába mondja a férjem, hogy keressünk valakit aki segít vasalni. Ő egyébként fiatal, főiskolás lányra gondol. Kép

Zsuzsóc,
én írtam a PP Plikot de már sajna elkelt.

Elli,
az én anyósom nem utál engem de nem is érdeklem. Apósom se jobb. Esküvő után kb. 1-2 évre kellett valami papírt kitöltenie és azt se tudta, hogy hívnak engem.Kép Pedig akkor már 6 éve együtt voltam a párommal. Ők is elváltak már.Ha mi nem megyünk nem jönnek. Anyósom eddig 3x látta a babát. Sogórnőmék nem laknak messze (kb. 4 buszmegálló) tőlünk de még meg se nézték a gyerekeket. Hát ennyit a férjem családjáról. Tudnék még mesélni róluk. Kép

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Megint jol eltuntem... volt ugye kozben egy borze, meg 4 hos oltasunk, meg... ize, bevallom, volt itthon ket jo konyv es muszaj voltam kiolvasni abban a temerdek szabadidomben...

A borzet en nagyon elveztem, befurtam magam a nep koze es 4 oran keresztul csak valogattam, alkudtam es vasaroltam, ket nagy szatyorral jottem haza :-))) Pont most valtottunk 68-as rucikra, ugyhogy volt is jo urugyem, de amugy is imadok piacolni :-)

Viola ujabban tart az idegenektol (= aki nem en meg az apja vagyunk). Ha jon valaki, a karomban kell legyen, es ugy "bemutatkozni", kulonben bombi van. Aztan megbekel, de csak amig lat minket! Erdekes, hogy en mindig ugy tanultam, hogy ez kb. 8 honapos korban jon, es itt meg mennyi babanal korabban... En igazabol orulok, mert ez azt jelenti, hogy okosodik es hogy biztosan kotodik hozzank :-))) Csak szegeny anyukamnak lehetett rossz, amikor 1-2 ora hosszat o vigyazott ra, no meg persze Vilcsinek... :-(

Az oltast varakozason felul jol viselte a leanyzo, volt utana egy ataludt ejszakank es egy majdnem teljesen ataludt napunk :-)
Es dokineni elegedett volt a gyarapodasaval is :-)
De most csak az egyik adag szurit kapta meg, mert a masik combjaban meg mindig maradt egy icipici csomocska az elozo oltas helyen, es dokineni ugy dontott, hogy meg kimeli. Ez annyiban jo, hogy csak egyszer lesz ket laba szurva, annyiban rossz, hogy 6 honaposan is kap egy szurit.

Zsuzsofi,
tobbszor probaltam Neked valaszolni, de visszapattan a level, valoszinuleg tele van a mailboxod! A mobilszamom (20) 481-1723, hivj fel, ha jon apukad Bpestre!

Megyek kicsit visszaolvasni!

Kaska
kaska
 
 


Hurrá Viburcol! Ugyan Julka 3x ébredt, de a nagy sírás elmaradt, csak szopizott és aludt tovább.

MomoKépmilyen hosszú ideig lehet adni? Azt néztem, hogy van benne pl. belladonna, ami méregszámba vehető. Ja, és Julka már 6 hó fölötti, egész pontosan 6 hónapos és 12 naposKép

BeuKép Homeopátiás, nyugtalanság elleni kúp. Lázas avagy láztalan állapotban. Biztos sokan viszik, mert a gyógyszerésznő -aki másképp nem túl jártas a hp-ban-rögtön kérdezte, hogy nem alszik jól a pici?

CsucsukaKép írtam adatkiegészítő mélt!

ElliKép majd számolj be a fogyasztásáról is, jó? egyesek szerint sokat eszik Bpben, mások szerint keveset, kéne egy elfogulatlan véleményKép Mármint a Fabiáról beszélekKép
Akartam már írni tegnap, csak elfelejtettem, oltást megtagadó család végül beadatta az oltásokat a gyerekeknek. Egyáltalán nem csíptem őket, a mi oltott gyerekeink védjék az övékét???

Julka iszonyú matricabébi lett, tegnap kínomban elővettem a karikás kendőmet, amit sohasem hordtunk. És imádna benne a csípőmjön ülni, csak asszem túl nagy nekem a kendő, kb. 10 cmvel lennebb csúszik a csípőmnél.

ZsuzsiKép neked van ilyen kendőd, nem tudsz valami megoldást? szám, méret nincs a kendőben, rosszul csinálok valamit? kendő párnája, farka a jobb vállamon, a balon lóg a gyerek.

Gondoltatok már arra, hogy mi is leszünk anyósok?Kép Engem már előre kiráz magamtól a hideg. Jön egy kifestett szörnyű nőszemély (ha nem kifestett, akkor az a baj) és elviszi a drága kicsi fiamat Talán le kéne ülnöm a kamera elé, és elmondanom magamnak, hogy mit nem szeretek anyósomban+anyukámban. Hátha segítene 20 év múlvaKép

Urszila
urszila
 
 


Sofka
Pogi jól hangzik Kép Lehet hogy én is kipróbálom majd.

Zsuzsi74
Mielőbbi gyógyulást kivánok neked.
A múltkor mi is összeszedtünk valami hasonló vírust. Én a számmal voltam a WC felé (hánytam)apa meg a popójával (hasmenés). Na nem egyszerre! Kép
Két napig csak feküdni bírtunk.Szegény Ádámot is beraktuk magunk mellé az ágyba és ott játszhatott.El se tudta képzelni mi lehet.És csodák csodájára ő nem kapta el ezt a nyavaját.

Toffi
Nállunk a körte nagyon bejött.Imádja.Az egyik kedvenc. Rendes körtéből adod vagy bébiételt.

Tudom már a moziról akartam nektek még irni.
Egy pár hete ugy döntöttünk hogy megnézzük az Amerikai Pite3. Kiterveltük hogy Ádám anyuéknál alszik.A mozi 8-kor kezdődőtt 8:40-kor már rezgett a telcsi utána meg én is mint a kocsonya.
Anyu:Ádi nem hajlandó elaludni keresi a megszokott hellyét.Semmi gond nem volt vele amig bele nem rakták a kiságyába.Feltámaszkodott (hason fekszik) körbenézett és elkezdett ordítani.
Nagynehezen megvigasztalták de ahogy vitték volna vissza már a szobája ajtajába orditott.
Persze a mozi tőlünk 30 km-re van Szegeden.Tehát 140-el irány haza.1/2 10-kor értünk hza Ádámot beleraktam a kiságyába körbenézett, megnézte a falon a fényképünket a polcon a játékait.
Még ki se léptem a szoba ajtón és már aludt is.
Tehát ennyit az első mozizásról.
Egy hét múlva azért megnéztün de matinéba.
Legközelebb marad a megszokott verzió hogy ők jönnek hozzánk Ádira vigyázni.

Réka
A TV sajna nállunk is nagyon bejön.Most éppen itt kapcsolgatja ki-be a hátam mögött. Kép

Zsuzsóc
Dudálós hinta nállunk is nagyon bejön Kép

Csucsuka
Diéta Kép
Nagyon együtt érzek veled. Én allergiás voltam valaha.Az is elég kemény "diéta" volt. Ráadásul tojásra,tejtermékekre, és a csokira. Tojás, tej szinte mindenbe van elég nehéz kikerülni. Még a húslevest is üresen kellett ennem. De hála az égnek két év után kinöttem. Igaz okozott egy kis galibát (mármint az allergia) mert ugyanis orrpolipom nött.kis aranyos lúdtojás nagyságú.
Már levegőt is alig kaptam tőle.Az mondta a doki hogy hamarosan símán megfulladtam volna tőle.
Aztán nagynehezen rájöttek hogy az allergiától van.

Azur
Kialvás:Fogjuk rá hogy kialudtam magam.Bár néha ugy érzem hogyha hamarabb fekszem le akkor még álmosabban kelek. Kép
Hozzátápi-ülés nem tudom hogy mennyire függ össze bár én is igy hallottam ahogy te irtad.
Ádám is 5 és fél hónapos volt amikor a hasáról a hátára fordult először a hátáról a hasára meg csak egy hete.(holnap lesz 8 hónapos), de viszont szépen ülni túl hamar 6 hónaposan tudott.Kutyázni-Mászni semmit nem tud még.
Tejpépbe nekünk a Milupa-HA pépet (hypoallergén) ajánlotta doki meg a védőnő, bár én már ritkán szoktam adni neki más fajtát is. A milupát ha felíratod a dokival akkor olcsobb.Egyébként lehet recept nélkül is kapni.

sofka
Aranygaluska nyammm-nyammm.
Nyitom az ajtót dobhatod.

Most nem irok többet mert itt nyöszög a hátam mögött és idegesít.Majd jövök.
Pussz
Szilvi
szedem
 
 


Urszila, tudom, hogy Julka már elmúlt 6 hónapos, de azért írtam így, mert szerintem ez az egész piciknek is adható max. adag biztos nem okoz gondot a nagyobbacskáknak, főleg, hogy nem lázról, csak nyugtalanságról van szóKép Én egy doboznál többet nem adok Zsebinek, aztán majd meglátom, lesz-e visszaesés. Különben is, azért annyira nem csípi a gyerek a kúpozást (én se venném jó néven naponta 2xKép)

Tina, én meg jobb szeretném, ha nem érdeklődne annyira irántam az anyóspajtásKép És annyit tud a saját nyavalyáin siránkozni, hogy az borrrzasztóKép

Zsebi ma egész nap csuklikKép, hiába itatom meg és múlik el a dolog, 10 perc múlva kezdi újra. Sajna, Timi is ilyen, azt hiszem már megint a férjem génjei a ludasakKép

Na megyek, mert Zsebi lekapta az egeremet és épp patront akar cserélni a nyomtatóbanKép

pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Kiszuny,
jobbulast kivanok a parodnak, es drukk, hogy vegul a legkisebb bajnak bizonyuljon!

Miszike,
szegenykeim, ezt nagyon kifogtatok! :-((( Orulok, hogy Bekinek semmi baja, es akarmilyen rossz volt a 2 nap, de ennyivel megusztatok! :-) majd biztos visszarazodsz idovel, es nem fogod tulovni.
Nalam is ingadozik a dolog, neha meresz vagyok, aztan elofordul, hogy ugyetlenebbul fogom meg, es lepereg a fejemben a film, hogy mi tortenhetett volna, leizzadok, es egy darabig nagyon figyelek. De nem lehet folyton maxon lenni, mert megkattannank!

Ari,
ezt a berregest Viola is nyomatja es nagyon birja kozben a sajat fejet :-))) en is szoktam neki csinalni, mikor a Sehallselatot eneklem, de en nem tudok kozben buborekot fujni, vagy talan nem is akarok?! ;-)))

Myssnia,
iszonyu jo a kep :-))) betegre rohogtem magam :-)))

Ellimami,
gratula uj kocsihoz! :-)))
Hordozokendo nekunk is iszonyuan bejon, pedig ugye hogy feltem az elejen, hogy nem fogadja el :-))) most mar nagyon megszerette Vilcsi, neha "eletmento", ha maskepp nem hajlando elaludni...

Timici, Myssnia,
nem hinnem, hogy vigasztal Benneteket, de a tarsas tamasz kedveert elmondom, hogy kitartoan zombizunk mi is :-( nagy atlagban 4-szer kelunk ejszakankent :-( mostanaban azon filozok, hogy mondjuk hetente 1-szer feljovok vele a tetoterbe matracon aludni, jol elhempergunk, felalomban megcicizunk es nem kell visszapakolni kisagyba...

Toffifee,
majd adnak a hus-ver kiscsajok annak a guminonek, ha jokepu Zsombi sokaig facsargatja ;-)))

Andi,
nalunk szinte minden vendegseg elott ez van :-] pedig az en babam meg ott marad, ahova teszem...
Violat is mindig becserkeszik a nagyobb gyerkocok, kerek szemeket meresztve, ugy birom oket :-)

Beu,
hajra autostura :-)))
balesetek... multkor kicsit megszaladt az ollo, mikor manikuroztem a csajszit, es picit verzett a mutatoujjanal :-( En vinnyogtam, apja lehiggasztott, ujjat lefertotlenitettuk. A poen az, hogy Viola mindekozben BEKESEN DURMOLT! :-) eleg "vastagboruek" ezek a babok, szerintem sokszor azert sirnak, mert mi megijedunk es ettol ok is...

Zulu,
bocsi, kimosdatni biztos sokkal kevesbe volt vicces, de nekem muszaj volt nagyonnevetni bilibuvar Macan :-)))

Sofka,
ikeazas rulez, nekem is kezd felgyulni hozza a kedvem, apaja multkor hozott katalogust :-)
Mostansag Viola velem szokott furcsizni nagykadban, es en batoritgatom apajat, hogy nyugodtan uljon be vele o is, az nem abuzalas :-)))

Zsuzsi,
marcipanporschehoz gratula :-)))
jobbulast! a gyomrod szerintem nem lyukas, mert az verezne.
Nagy drukk Gyurinak, hogy hamar rajojjon az ovi izere! :-) Szerintem a skacok hamar ledontik a kommunikacios gatakat, es jo nagyokat fognak egyutt rosszcsontkodni :-)))

Maci2,
vendegseg lasd fent :-]
Talan Roninak is van egy napi josagallandoja, amit beallit, ha nagyon elcsuszna valamelyik iranyba. Violanak tuti van ilyen.

Kangi,
sotet felhok hess-hess! :-)

Zsuzsoc,
skacok nagyon jok egyutt :-) gratula Lizanak uldogeleshez es hosszualvashoz :-)

Csucsuka,
latod, hallgatok Rad :-)
Ez a leulni tanitas jo, ezt eltanulom Danotol, ha aktualis lesz :-))) mondjuk, mi meg nem is fordulunk...

Azur,
nyugi, alvas teren en se kemenyitek be. Mondjuk vicces is lenne kemenykedni, amikor fel meterre van tolunk a kisagy, biztos nagyot pihiznenk az ariazo Viola mellett :-]
Visszaszoktatas: csak tipp! ha eloszor mas helyen alusztok egyutt, pl. matrac, ha az okes, akkor megprobalod atrakni kisagyba, es Te mellette alszol matracon, es vegul mindenki visszater a helyere? En azt tervezem, ha majd lesz gyerekszoba, eloszor atmegyek hozza aludni, hogy megszokja, de ki tudja, mikor lesz...

Timici,
nem gondolok en semmi csunyat arrol, hogy Te hogy altatsz, az en fejemben neha nagyon rut dolgok fordulnak meg hajnalonta, de egyreszt makacs oszver vagyok, masreszt ha kiraknank a kisagyat, csak a tetoterbe mehetne, es ahhoz meg nagyon pici Viola. Akarunk ugyan venni bebifont, de meg akkor is.

Urszila,
erdekes, en is szoktam elore fantazialni, hogy mi lesz, ha Viola nagy lesz, de en inkabb attol felek, hogy szerelmi csalodasok erik :-))) lehet, hogy csak azert, mert meg kicsi, vagy mert lany es ora az apja lesz feltekeny :-]
Anyosnak lenni nyilvan nem lesz konnyu, biztos csuklok majd sokat, de legalabb alhatok ejszaka :-)))

Szilvi,
igen, kimozdulni nem egyszeru... En nagyon nehezen hagyom ott, alig tudnak kilapatolni a lakasbol.Szerencsere anyosom total elszant es tartja a frontot akkor is, ha hisztizik Viola, de o is tobbnyire csak addig bog, amig elindulunk!

YUHEEE kozben Viola eleteben eloszor atfordult: a parom olebol melle az agyra... most orulunk, de tapogatjuk is a szivunk tajekat :-)))

Csak jokat mindenkinek! :-)))

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Azúr
hozzátápi - ülni tudás: szerintem ez arra vonatkozik, ha már Te ülésbe teszed, nem dől el, nem arra, amikor magától fel tud ülni
egyébként én még az autósülésben etetem (még nincs is etetőszékünk)

Sofka
aranygaluska nyami
mi néhány hete a férjemmel a hétköznapok nagy részén Food Exprssen élünk, és jövő hétre pont aranygaluskát rendeltem Kép

Zsuzsi
sampon a WC-ben KépKép bocsi, akkor valsz. nem volt ennyire vicces, és asszem én sem fogok ennyire röhögni, ha majd Dani csinálja ugyanezt Kép
drukk, hogy GYuri hamar megszokja az ovit

Elli, Tina
hát most mondjam, hogy nem irigyellek benneteket az anyósotok miatt? Kép

Urszila
én is belegondoltam, mi lesz ha anyós leszek? Meséltem is a barátnőmnek, hogy mi lesz, ha majd jön vmi szuka(!!), és össze akarja törni pici fiam szívét

Hát a krumpli ma sem jött be Daninál, asszem egy ideig hanyagolom. HOlnap kipróbáljuk a sárgarépa pürét.

CSajok , mi a véleményetek a botmixerről? Nekem nincsen, illetve olyan van, amit a konyhai robotgépre lehet rászerelni, de az nagyon sz.r, szinte egyáltalán nem használ. Az "igazi" jobb ennél?

Andi
psandi
 
 


Sofka!

Koszi a receptet.Kép

Ildi: mennyibe faj a hauck Apollo light? En si most veszek majd esernyokocsit (illetve meg valtozhat, amit kineztunk, eygebkent Abc Design Handy PLus egyelore, mindent tud gyakorlatilag es csak 20kKép).

Zsuzsoc: milyen ez a dudalos hinta?Kép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok,
nemtom, ki rakta fel anno a "kaliforniai csokis kenyeret", minden megjelenő receptet mentek. Mindenesetre férjem és húgaim hálája hosszan üldözni fogjaKépKépKép

Hosszú alvást mindenkinek!
pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli! Én voltamKépKépKép De jóKépKépKép

Beu
beu
 
 


Ja, még
Andi, én nem szeretem annyira a botmixert, figyelni kell, hogy ne fröcsköljön, és ha nem vagy elég alapos, darabos marad. Vannak olyan késes mix-gépek, amik tojás alakúak, egy kés forog körbe, az alja zárt, kinöntőcsőrrel, és mércével. 7-10e ft, na az mindenre jó. Turmix, hagymaszeletelés, diótörés, tejszínverés, tzatziki, levesturmixolás, tojásshabhoz van külön a késre tehető keverő. Én imádom, már a másodikat nyűvöm.
jó éjt
E
ellimami
 
 


Beu, akkor NEKED KÖSZÍÍÍÍ!!!!
KépKépKép
Tisztára konyhatündérnek éreztem magamKép
Namostmártéllegjóéjt.
E
ellimami
 
 


Beu! Vgay Elli!

Valaki pls megegyszer tegye mar kozkinccse azt a csokis kenyer-receptetKép

Ja a csokis muffine itt van:
12.5 dkg vaj
17.5 dkg cukor
2 tojas
Ezeket osszekeverni (en geppel szoktam).
Aztan ebbe jon kis citromhej, kb 3 ek. kakaopor, 1 tabla Katica (tej)
Majd ehhez 30 dkg liszt, kb fel csomag sutoporral elkeverve. Nyakon ontom 1/8 l tejjel, belekanalazom a muffin-formaba, 200 fokon kb 15-20 percKép

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly! Mentettem, köszi. Csoki darabokra törve megy bele?
A kaliforniait?
B.
beu
 
 


Elli!
Kevin hogy van? Daniból azt hiszem kiment a náthaszerűség. Van kedved esetleg most hétfőn pótolni?
Nagyon kíváncsi vagyok már az új kocsidraKép

Beu!
Nekünk a kedd nem a legjobb, mert BCG oltás lesz, lehet tornára sem megyünk.

Nincs valakinek tapasztalata abban, hogy a BCG oltás után mire lehet számítani? Láz?

Zsuzsi!
Gratulálok Gyurinak előre is. Olvastam 10.20Kép
Nekem majdnem kilukadt 18 éves koromban a gyomrom, szerencsére az utolsó előtti pillanatban észrevették. Az úgy nézett ki nálam, hogy egyik pillanatban még semmi bajom nem volt, a másikban meg úgy begörcsölt a gyomrom, hogy összegörnyedve fetrengtem a szobában, az ilyen esetekre felírt gyógyszerig sem tudtam elmenni. Egyedül laktam ekkor otthon, telefonunk nem volt, ilyenkor mindeig elképzeltem talán rám sem találnak hetekig. Aztán kb. 5 óra fetrengés és végig bőgés a fájdalomtól után egy pillanat alatt elmúlt.
Remélem neked "csak" egy vírus.
Nem figyeltem a leveledben az elején, hoyg nincsenek ékezetek és itt gondolkodtam egy csomót, hogy miért és kinek adjunk halat az egészséges gyerekekért.Kép Azt hittem ez valami rituáléKép

Ildi!
Köszönöm.
Hozzátápi: Dani sem ül igazán, de én már etetem. Én is szoktam neki Sinlacot adni, vagy gyümölccsel sűrűre kanállal, vagy nagyon hígra tisztán cumiból. Dani szereti. Bár újabban mindent megeszik, csak kaja legyen.

Kipróbáltam etetésnél az amennyi belefér etetést, 250 gramm kajcsi után még cicit kért. De nem adtam neki egyből, mert félek kitágul a gyomra. Most lehet hülye vagyok, de gyerkővöm nem tudja hol a határ. Tudom más örülne ha fele ennyit edne a gyermeke, de ez a másik véglet is komoly gond. JA és napi 6-7 szer még mindig szopizik, rendes adagokat.

Andi!
Köszi, szülinapi vacsi szupi volt, kedvenc kajáldában, kaptam férjemtől egy csodaszép fehérarany láncot az ellopot kárpótlásakánt.Kép
Szerintem sárgarépa be fog jönni, Danimnál az a nyerő. Én mindent botmixerrel csinálok, nekünk csak az van és amíg ebben a pici lakásban maradunk nem is lesz más. NEkem bevált.

Csucsuka!
Megírnád, hoyg hova jártatok zenebölcsibe? Jó volt? Annyira vegyes véleményeket hallani!

Zsuzsóc, Toffi!
Képek szuperek, babák édesekKép

TV: Hát nálunk nem szabad menni, mer Dani tévé függő lesz. De néha azért megy. Múltkor meg port töröltem háttal a tévének és csak hallgattam. Sok hülyeséget mondtak benne, teljes összevisszaságban. Én meg gondolkodtam, hogy ezeknek újabban elment az eszük, annyi baromságot tudnak összehordani. Hiradót hallgattam, aztán valami Hosé Carlost emlegettek. Gondoltam valami Columbiai hír. Aztán azt csodáltam, hogy mennyit beszélnek a krokodilok párzási szokásairól. Gondoltam biztos nem történ semmi izgi ma. Aztán a franci nyelvű kommentárnál már hátrafordultam, hogy mi folyik itt. Hát persze, hogy kiskrapekom rágcsálta ezerrel a távirányítótKép

Na eldugulok mára, várom apát haza, aki valahol énekel éppen. Kép (Na nem a piától, csak kórusKép )

Réka
muki
 
 


Zsuzsi! Drukk, hogy Gyurinak tessen az óvoda. (lányaim inkább csak elviselik, és borzasztóan aggódnak, hogy én itthon közben valami csudajót csinálok a kicsivel) Wc-s trükk ismerős valahonnan. Csak én elhárítom a katasztrófát, mert apa nagyon bír kiabálni.

Orsoly, hauck kocsija Zsuzsinak van, nem dicsérte.

Elli, azért Kevin még hátrafelé pislog az ülésből, ugye? Tök jó, hogy jó az autó.

Sírni hagysról csak annyit, hogy nálunk a kis trónörökös elordítja magát, hárman sietnek megmenteni. "MICCSINÁSZAZZALAGYEREKKEL?" Na képzeljétek el ezt éjszaka. Úgyhogy egyelőre maradunk ketten egy szobában, de külön ágyban. Pláne most, hogy kétóránként szopik.
Na megyek, jó éjt mindenkinek!
sofka
sofka
 
 


Sofka, Orsoly,
Valoban Hauck kocsink van, de valami gagyi fajta, es egyaltalan semmi light nincs benne!

Fozelek apritast en haztartasi robot turmix reszevel vegzem, inkabb kevesebb, mint tobb sikerrel. Ellimaminak igaza lehet, mar en is gondolkodtam azon a tojas formaju ketyeren. Csak egy gondom van vele: elso latszatra ugy nez ki, azon tobbet kell majd mosogatni, mint a turmixfejen.

Reka,
En is gyomorfajos voltam tizenevesen. Emlekszem, iszonyatosan fajt, az agyon fetrengtem osszegornyedve. Allitolag gyomorsav tultengesem volt. Akkor az eves gyumolcsadagom kb. 2 alma volt. Nem mazsa, ket darab. Miota eszem gyumolcsot azota semmi bajom, vagy egszeruen kinottem. A mostani remelem tenyleg csak valami atmenetileg arto szellem. Talan mar javul is, de nem akarom elkiabalni.
Tok jo, hogy Dani ilyen kajas! Erdekes, nem is lattam ducinak. Jol titkolja! Mit nem adnek egy rendesen evo gyerekert! Pontosabban egy mar van, veletlenul ot is Daninak hivjak, es eleg nehez ot visszafogni!

Tortahoz mar hul a krem az erkelyen, meg ma ossze kene dobni.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Csak egy gyors.

A mi dudálósunk (mármint a hinta) ilyen.

SzilviKép
szedem
 
 


Zsuzsi! Azt hiszem Azurildi irta most, hogy ilyen esernyokocsit vett, azert kerdeztemKép Egyebkent nekem is Hauck kocsim van (Denver), dognehez, 16 killa, de ide a falusi utakra teljesen jo, emelgetni nem kell, vsizont birja a strapatKép Na szal az esernyokocsi erdekelneKép

Beu: jaja, tordelve (en kessel elvagdosom apro darabokra). Es igen, a kaliforniai csokiskenyer receptet szeretnemKép

orsoly
orsoly
 
 


Réka
sztem BCG után nincs láz, csak hetek múlva jönnek a tünetek (legalább is az újszülöttes oltásnál)
és 1x mintha rákérdeztem volna a dokinál, és ő is hasonlót modnott.
Már reggel kapjátok az oltást? úgy értem torna előtt? Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Elég fárasztó napunk volt, Beki drágám a fejébe vette, hogy ő bizony állni akar. Pedig nem tud... Kép Emiatt ordít, kapaszkodik belém, húzóckodik fel. De sajnos semmi mással nem elégszik meg, csak én kellek neki Kép. Ha kimegyek a szobából, üvölt... Ehhez még egy jó kis nátha...

A kórházat már kihevertük, két három órákat alszik azóta napközben, pedig nem szokott. Mindenkinek köszi a lelkecském ápolását Kép.

Turkáltam neki egy overallt (1450.-) és egy kabátot (1250.-), úgyhogy a téli öltözködés is meg van oldva.

Apának tetszik az új munkahely, furcsa neki a régi után, hogy itt betartják a 8 órás munkanapot, nem kell mindig túlórázni Kép.

Sofka-féle talin nem csinált véletlenül valaki képet Bekiről Magdin kívül (az sajnos homályos lett)? Nagyon szeretnék már küldeni a rokonoknak képet, de nekünk még mindig nincs digigépünk.

Orsoly,
szegény Apa, remélem valahogy megoldódik ez a nehéz helyzet. Van azóta valami fejlemény?

Réka,
képek nagyon szupik a tornáról! Kép

Toffi,
guminő Kép. Ejnye-ejnye Kép.

Andi,
ezt a fajta vendégvárást én is utálom... Főleg amikor d.u. jön a telefon, hogy este jönnek a vendégek, lakás szalad, kaja semmi...

Beu,
gratula a kocsihoz+hogy nem törted össze egyből Kép. Én bizti összetörném...

Zulu,
bilis közjátékért nem irigyellek Kép. Beki még csak a kakis pelust tudja leszedni magáról és bele tapicskolni, de az is elég Kép.

Sofka,
IKEÁ-zásárt irigy-irigy! Pogi recept mentve Kép.

Tina,
hozzám is próbált csak úgy beállítani a védőnő még az elején, de nem engedtem be Kép. Azóta szépen időpontot kér Kép.

Zsuzsi,
szegény Te! Minden téren jobbulást kívánok!!! A marcipán kocsicsodáról nincs képed? Szívesen megnézném!

Maci2,
most olvasom, hogy Roni is olyan volt ma, mint Beki! Kép Érdekes... Amikor elmentünk sétálni, mindenkire nevetett, kurjongatott a kutyáknak-babáknak... Itthon meg ordít, pláne ha nem lát...

Kangi,
ha szerzel iker babakocsit, elviszem a két rosszcsontot sétálni, addig pihenhetsz.
Remélem haladtok a hozzátápival, drukk-drukk Kép.

Zsuzsóc,
dudás hinta nálunk is nagyon menő Kép.

Azur,
mi is egy ágyban alszunk Bekivel, kivéve ha Apucival "kettesben szeretnénk lenni Kép". De csak az én lustaságom miatt, mert ő elalszik bárhol, ha előtte melléfekszem és szopizhat. Kb. 6 és fél hónaposan kezdtem el a kiságyba szoktatni, először forgólódott, sírt, akkor kivettem, megszoptattam, simiztem, énekeltem, közben visszatettem, simi+éneklés folytatódik, oldalra fordítás, cumi a szájba, éneklés elalvásig. A lényeg, hogy a kiságyban aludjon el. Ez nálunk bejött, próbáld ki, hátha...

Elli,
kendő-klub KépKépKép

Urszila,
nemszeretem-anyósban felvétel jó ötlet!!! De most komolyan, az még nagyon soká lesz, addigra elfelejthetjük a mostani élményeket... Kép

Szilvi,
első mozizás Kép
mi is most készülünk a Mátrix 3-ra, szintén nagyi vigyázna rá. Mi egyből matinéban gondolkodunk Kép.

Momo,
csuklásra miért nem adtál citromlevet??? Kép (á'la kedvenc anyósom)

Kaska,
durmoló levágott ujjú Vilcsi nagyon morbid!!! Kép Én is így kezdtem a babakörömvágási pályafutásomat...
Kép

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Reka,
Kap majd Dani homeopatias kivezeto szert?
Ahogy Andi is irta, elvileg nincs kulso tunet, bar ki tudja mi zajlik odabent egy ilyen oltas utan.
Mikit en oltas utan 2-3 honappal elvittem a gyerekklinikara, annyira brutalul nezett ki a "heg". Teljesen el volt fekelyesedve, nem akart gyogyulni. Kis hulye medikus meg rohogve ramnez, kerdezi nagy flegman elso gyerek? Aztan mikor kozoltem, hogy bocs, harmadik, akkor odahivott egy igazi dokit is. Vegulis egy tbc gyogyszert osszetortek, es azt kellett a sebbe tunkolni, igy hamar meggyogyult.

Mindjart kesz a torta, mar nyakon is ontottem, csak valami felirat kene meg ra. Na meg az auto!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Élünk, megvagyun mi is. Eltüntem mert kicsit beteg lettem (tüszősmadulagyuszi) Már jobban vagyok, és a lány nem kapta el. HÁla az égnek

Zsuzsi
Gyomorlyukadás nem kellemes dolog, édesapámnak lyukadt ki a nyáron. Pokoli fájdalom a gyomortájékon és általában lent az alhasban is. Az alhasban azért, mert a kifolyó gyomorsav ott mar mindent. Szerencs esetben nem olyan helyen van a lyuk, hogy ki tudjon folyni, de akkor is minden táplálékra és folyadékra nagyon heves fájdalommal reagál. Édesapám is a magzati pozíciót vette fel, mikor begörcsölt a gyomra. Ha ilyet tapasztalasz irány a kórház, mert nem jácci dolog!!!

Bocs lányok az offért.

most megyek, mert holnap beállít a vendégsereg, remélem hamar elmennek

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


A remekmu:

Kép

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Nadine,
Koszi, a gyomorgorcs meg megvan, de lejjebb nem faj. Szerintem mar javulok! Remelem nem lesz szukseg ra, hogy az altalad leirtakat diagnosztizaljam magamon! Apukad remelem jol van azota!

Miszike,
Nosztalgia! Milyen picik voltak nem is olyan reg a mi kis egyivasu kolkeink!

Jo ejt
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?