Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Rena
En ugy tudom,hogy a cumisuveget (ha tejet vagy tapszert adsz belole) addig kell sterilizalni amig hasznalod, minden mas edenyt fel eves koraig. Legalabbis itt ezt mondjak :D

Niki
De jo neked, hogy Dani elalszik a babakocsiba, Lily most mar 10 percig se birja ki. Ma csak a kiskozertbe akartam kimenni vele. Mire atertunk az uton mar orditott. De ez az orditas tenyleg olyan, hogy az egesz utca zeng :shock: :shock: Es most nem tulzom el! Egyszeruen nem tudom mit kene csinalnom :?

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka! Ül a kocsiban Lily vagy fekszik, amikor ordít?

Vadasparkon mi is gondolkodtunk, de Petra még tényleg pici, vagy nem? Cicát, kutyát érdeklődve nézi. De igazából már mi voltunk nagyon régen, szerintem azért akarunk menni ennyire. :)

omr
 
 


Szisztok!

Én csendes megfigyelő lettem, itt vagyok minden nap, és olvasok igaz nem írok, de nem tudok leszokni, mert hiányoznátok!

A fiatalok témában csak röviden annyit, tényleg nagyon vegyes a mai fiatalság! Mindkét oldalra tud az ember példákat felhozni. Szerencsére nincs nagyon sok rossz tapasztalatom! Ami nagyon meglátszik a gyerkőcökön, szerintem ha a szükők vallásosak, és járatják a gyermeket hittanra!

Sterilizálás: nekem nem volt, én csak kifőzőgettem a cumisüveget. De már ritkábban szoktam, nem minden nap, csak elmosogatom.
sziszi22
 
 

 
 

Sziasztok!

CSak rövid leszek, mert elég sz...rul vagyok... :? Valami megfázásféle... Szerencsére Dalmi nem kapta el eddig, remélem nem is fogja!!!!!!!!!!!!!

Kérdés: KINEK HOGY ALSZIK EL A BABÁJA???????? NEkünk cumisüveget szopizva..... NEm tartom túl jónak...próbáltam nélküle altatni,d e csak ordítás lett belőle... :cry: Apa azt mondja ne sztresszeljem magam, nincs ebben semmi rossz, majd ha nagyobb lesz akkor majd lehet neki pl. mesélni és arra fog elaludni ... SZERINTETEK???
Vendég
 


Niki: teljesen egyetértek azzal, amit írsz. Én nem mondtam mást egyébként a poroszos nevelési módszerről, csak annyit, hogy részemről örülök, hogy ma már nem olyan elterjedt és a magam részéről nem szeretném gyakorolni. A múltról én nem írtam egy sort se.

Vitatkozni, eszmét cserélni én is szeretek. De csak úgy, ha elfogadják a véleményemet. Vagyis azt, amit Niki írt, hogy sok szemszög létezik, az enyém az egyik.

Ma nem voltunk itthon egész nap, azért nem írtam napközben. Lehet, hogy a többiek is így voltak vele?

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja sterilizálás: egy ideje már csak mosogatom. Egyébként a mosogató gép is sterilizál.
Vendég
 


Na sziasztok!! Én nem szeretnék hozzászólni a fiatalok témához mert van jó és rossz tapasztalatom is velük.:):):):):)

Sterilizálás: :oops: :oops: Szánom bánom de én semmit nem sterilizálok és nem is sterilizáltam :oops: :oops: :wink: :wink:
Lekopogom Gegének semmi baja nem volt eddig (kopp-kopp)

Alvás: Gege talán a lassan 7 hónap alatt talán kétszer aludt el magától egyébként vagy az esti tápiban alszik el vagy szopira:):):) Napközben a kocsiban szokott még elaludni vagy szopira:):):):))

Megkaptuk a liberós virágot juhééééé:):):) Én nagyobbra számítottam de háta jándék lónak........
Sziszi amúgy köszike megkaptam a nyuszika még kéne 6 db :wink: :wink: :wink: ha valaki megszánna :lol: :lol: :lol:

Párom csinált egy óriásmuffint:):):): itt nyaggat hogy tegyme fel nektek :):):):) muffin receptből csinálta de kerek tortasütőben a féyképen tényleg olyan mintha muffin lenne:):):):)



Kép

és igy nézett ki felvágva :9

Kép

A virággal Gege: a zöld a prizees béka csak nem látszik rendesen :):):):):):

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Megmondom őszintén kifogtatok rajtam, nem bírlak követni titeket. Írok egy másik topikba is ott össz van napi 5-6 hozzászólás itt meg több oldal. Persze ez nagyon jó és szeretném is kivenni belőle a részem de most nem megy. Azért ha nem haragszotok néha bele-bele szólnék egy-egy témába :roll:

Itt ez a mai fiatalság téma. Tény hogy sokat fordult a világ. Én is voltam fiatal :roll: Na jó, pár évvel ezelőtt mikor tizen éves voltam én is diszkóztam, kipróbáltam amit nem szabadott: cigi-pia-drog. Pedig sosem kaptam azt a neveltetést hogy jól van kislányom csináld. De ki kellett próbálnom hogy tudja mi is valójában. Voltam hulla részeg, keveredtem kisebb bolti lopásba, verekedésekbe, én sem adtam át a helyem az időseknek, még a terheseknek sem, feltettem az ülésre a lábam a buszon, szóval csupa-csupa rossz és szégyelni való dolgot csináltam. Közben felnőttem, suli muszály volt ez volt ugyanis a feltétele a hétvégi buliknak, így lett felsőfokú végzettségem. Már cikinek tartottam lábat feltenni, cigit gusztustalannak, a csúnyabeszéd sem jött be, a lopást meg egyenesen bűncselekménynek tartottam és már sosem tudnék semmit még csak "elcsenni" sem. Egy valami nem tudott még akkor meghatni, az öregek és a terhes anyukák akik le szerettek volna ülni a buszon-villamoson. Örültem hogy kaparintottam egy helyet, nem hogy átadjam, inkább bámultam kifele az ablakon. Csak hogy terhes lettem. És bizony én is alig bírtam közlekedni a hasamtól, fájt a hátam, a csípőm, a lábam, a hasam, szóval értitek. Akkor gondolkodtam el azon hogy hoppá mekkora tuskó is vagyok hisz pont az ilyen embereknek nem adtam át a helyet. Szóval egyáltalán nem csodálkoztam azon hogy csak taszigáltak jobbra-balra terhesen a buszon, helyet nem adtak át. Mára már ez is változott, ha kell örömmel felállok ha úgy adódik.
Szerintem nem kell elitélni a mai tizenéveseket... nekünk felnőtteknek brutális amit csinálnak de szerintem kell hogy kipróbáljanak dolgokat az életben és ha idősödnek majd rájönnek hogy talán ezt nem kéne. Szerintem a legtöbb ilyen bunkó tizenévesből majd egy értelmes felnőtt fog cseperedni. Mé egyszer hangsúlyozom: szerintem

Nem tudom hogy pontosan mi volt a kiinduló téma, de ha jól láttam akkor a bunkó fiatalokról volt szó (nem tudtam visszaolvasni sokat) ha nem akkor ezer bocsánat hogy leírtam a fentieket. :oops:

Remélem nem ítéltek el emiatt (ha igen azt is megértem), ez voltam én és hozzátartozik az énemhez. Ezzel lettem az aki vagyok.....


Na nem is ezt akartam írni, nagyon elszaladtak a gondolataim. Most mennem kell, hív a Ricsi

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi: én nagyon örülök, hogy megosztottad velünk az éned ezen részét. :wink: Valahogy így gondolom, én is.

Kép
Kép
tinu
 
 


:shock: Hmmm. Momi... Valahogy emlékeztettél önmagamra... :oops:

omr
 
 


momi
woooow!! le a kalappal az őszinteséged elött!!! ha jól belegondolok én sem voltam különb, nekem is lenne mit mesélnem.... :oops: aztán tessék mi lett belőlem... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Livi: szerintem sem gáz, hogy most cumisüveggel alszik el. Később tényleg változhat. Elvégre még egy 18 évest sem láttam még cumisüveggel aludni. :wink: Én is arra számítok, hogy később már a mesélés majd kiváltja a szopit, meg a lengetést.

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát nem tudom én anno a nyolcvabas években voltam tizenéves lehet hogy én egy különc vagyok de érdekes cigit sosem próbáltam pedig körülöttem mindenki bagózott anyám apám öcsém mégsem szoktam rá.Inni előszőr 20 évesen alkoholt és a szex is 20 évesen előszőr drog sosem.Mindezek mellett minden buliban benne voltam és a társaság krémjébe tartoztam mindig is.Mégsem érzem azt hogy valamit elszalasztottam az életben :):):):):)Ezt mondom arra hogy mindent ki kell próbálni az életben. De ez csak én vagyok nem akarok senkit megbántani :):):):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Hááát... a főiskolás kollégista évekről én is tudnék ezt azt mondani..De tudjátok mit? Így legalább elmondhatom, hogy igen, kibuliztam, kiéltem magam(de még hogy.. :oops: ), nem később jut majd eszembe, hogy itt állok bekötött fejjel, gyerekkel, és nem is éltem ... :) Nekem azok az évek voltak a legboldogabb éveim , a legszebb élményeim egészen Panna születéséig :)

Alvás:
Anna magától alszik el, ha álmos, hüvelykujj a szájába, és már megy is a szunya. Én nem bánom ezt a hüvelykujj dolgot, ha kell, mindig kéznél van :) Ha babakocsiban érik az álommanók, akkor viszont ringatni kell.:)

tinu:
belekeveredtem valahogy a Szent Imrés topicba.. Hát egyszerűen nem tudom felfogni, ami történt.. Egész nap a hatása alatt voltam.. :(

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági,

Mert mi t9rtént ott? Vagy melyik az a topic?

csernusn
 
 


Tinu: Már kíváncsi lettem, és én is benéztem a Szent Imrés topicba .... azóta bőgök itthon. Boccs, hogy ide írom, de annyira megrázott! Remélem innen is átmennek a pozitív energiák hozzájuk. Megyek is, mert csak bőgök. Majd holnap talán már tudok ezekhez is hozzászólni.

Jó éjt!

Kép
kernico
 
 


Hát nem akartam itt írni, mert annyira megrázó és szörnyű. :cry:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
En is olvastam tegnapelott ota, vartam a fejlemenyeket. A rossz hir gyorsan terjed. Hihetetlen eros, hogy jott es leirta nektek mi tortent. Nagyon egyutterzek vele. Mi is elvesztettuk az elso babankat (de joval korabban) es mikor meseltem a ferjemnek, hogy mi van veluk azt mondta ez teboly, nekunk azert konnyebb volt... Szornyu, hogy varjuk a hireket, de csak egy johet, s ki tudja milyen hamar...
Csak oleltem, bujtam Levit egesz nap, milyen szerencsesek vagyunk mi mindannyian!!!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi: én is így voltam Tündivel, hogy folyton csak ölelgettem, ölelgetem, és átélem az örömöt és megkönnyebbülést, hogy velünk nem történt meg. Tudom, ez önzés, de egyszerűen nem tudok másképp védekezni a rosszérzés ellen, ami elönt, ha arra a pici babára gondolok. És hogy a baba élni akar. Számomra ebbe a legrosszabb belegondolni. Á, nem is akarok többet írni erről.

Kép
Kép
tinu
 
 


Most olvastam én is ami történt.Nem is tudom mit lehet ilyenkor mondani főleg ahogy őzi mondja sanos csak egy vége lehet a történetnek.Mindennap imádkozom hogy nekünk megadatott Gergő és hogy semmi baj nem történt és nem is fog (kopp-kopp) vele.Tényleg nagy rossz belegondlni is mi lett volna ha.............

nika70
Salgótarján
 
 


Szent Imrés: nagyon szomorú. Számomra az felfoghatatlan, hogy hogyan nem vették észre...

Neveléshez néhány gondolat: szerintem igenis mások a mai fiatalok, mint mi voltunk. Hogy jobbak-rosszabbak, abban nem foglalnék állást. De szerintem ez természetes, hiszen mi sem vagyunk olyanok, mint a mi anyukáink, nagyanyáink ennyi idősen. Hisz nem is olyan környezetben élünk.
Ha a környezetet nézem, akkor bizony van egy csomó olyan dolog, ami sokkal rosszabb, mint régebben. Lehet, hogy nincs igazam, de én úgy érzem, hogy erkölcsileg romlott a helyzet. Csak egy példa: ha csak azt megnézzünk, mit önt a TV: a káromkodás, nyílt szexualitás, erőszak nagyon sokszor épphogy megkapja a 12-es karikát. Ha egy film 16-os, akkor arról tudom, hogy számomra már nagyon valószínű nézhetetlen. És mit írnak hozzá? A 12-est még nézhetnék a gyerekek!
És ebben nőnek fel a gyermekeink.
Nagyon sok mindennel egyetértek azok közül, amit írtatok. Az egyik ami számomra a legfontosabb: az, hogy a gyerekre mindent ráhagyunk, az nem nevelés. A gyereknek kell a korlát, kell az, hogy határokat adjunk. És ezek között a korlátok között lehet engedni sokmindent. Ha valami nekem nem tetszik sokszor ma, az épp az, hogy azt gondolják a szülők, hogy az, hogy nem neveli a gyereket poroszosan az egyenlő azzal, hogy nem is neveli. A gyereknek mindent szabad, vagy próbálja nevelni az adott intézmény, ahova kerül.
Nálunk mindenki pozitívumként emeli ki, hogy milyen jól neveltek a gyerekeim. Igen, vannak elvárásaim az életkoruknak megfelelően. Ugyanakkor azt gondolom, hogy a nevelésben hihetetlenül fontos a személyes minta. Nem hiteles az, ha másképp csináljuk, mint ahogy mondjuk.
Az sem igaz, hogy a pénzhajhászás csak az egyedüli ok, hisz számtalan család van, ahol nem dolgozik a szülő 16 órákat naponta és mégse ér rá a gyerekkel foglalkozni, de ráér egész este TV-zni, számítógépezni, stb.

Más téma :):
Niki mondta a tali a múltkor, hogy mennyit számít egy-két hét egy baba életében, és ez ránk is igaz: Simon a talikor még csak kúszott, azóta viszont rövid távon már mászik, megtanult felülni, térdelve játszik, és :D:D...

Simi térdelve játszik:

Kép Kép

Másnap viszont már így :):):

Kép Kép

Nagyon koncentrál, hogy meg tudja fogni a vizet :D:

Kép

Mindennél megpróbál fölállni:

Kép

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti gratula Siminek a felálláshoz-nagyon ügyi! Tényleg egyik napról a másikra mennyit tudnak fejlődni, hihetetlen.:)Jók a képek!

Kiváncsi lettem a másik topic témával kapcsolatban-lehet elolvasom ha lesz időm.

Momi! Nagyon szép hogy ilyen őszinte vagy és mered vállalni magadat még egy topicban is!

Én sosem voltam ennyire vad, utálom a cigit, de bulizni nagyon szerettem/szeretek és voltam már alkoholos mámorban is , mert hát igen a főiskola tényleg sok mindenre jó! :lol: :lol: :lol: :lol: De azért úgy érzem az illem a tisztelet akkor is meg volt bennem és nem voltam más ember, mint most. PErsze dicséretes ha az ember tud jó irányba változni.

Elalvás: nálunk szerencsére este simán megy: szopi közben többnyire bealszik, vagy a kiságyban. Szopja az ujját hozzá, dehát egyelőre nem érdekel, ő még csak kisbaba! Riogatnak, hogy majd 5 évesen is fogja szopi és az milyen csúnya! :? Dehát addig csak elhagyjuk!:)

Körkérdés:A számítógép zsinorral, kábelekkel mit lehet csinálni? Nekünk tele van vele a lakás, mert hát tv. dvd, házimozi stb kábelei szanaszét hevernek, de nem tudom hogy lehetne a gyerek számára láthatatlanná tenni őket. :roll: :roll: :roll:
Amúgy hosszú hétvégén mit csináltok?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Beszti: veled is egyetértek a nevelésről írottakról. Nekem is a fejemben volt, csak nem tértem ki rá, hogy az igazi nevelés nem az, mikor úgy gondoljuk, hogy "na most akkor nevelünk", hanem a példamutatás.
Simon meg hihetetlen ügyes! :o Én is észrevettem, hogy vannak ugrások a fejlődésben. (Ez a tipikus vitatárgy a pszichológiában, hogy vajon a fejlődés szakaszos vagy folyamatos. :wink: )

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Elolvastam én is a másik topicban, hogy mi történt. Szörnyű. Belegondolni is. Átélni meg nem is tudom, hogy hogy lehet.

Nevelés: Egyetértek Besztivel és Tinuval is. Igazából a példamutatás a legjobb szerintem. Azt tudom, hogy hogy nem akarom a gyerekem nevelni, csak azt nem tudom, hogy hogyan kéne. Nem akarom úgy, hogy mindent szabad, minden meg van engedve. Van ilyen ismerősöm,aki így nevel 2 éve, hisztis és nyafka a gyerek. Van olyan ismim, aki nem engedte, hogy hozzáérjenek a gyerekéhez, még a családban sem adta oda senkinek. Most mindenkitől fél a gyerek. De jól nevelni, hogy lehet a példamutatáson kívül? Én nagyon szívesen elfogadom a tanácsokat, kezdjük mindjárt Besztivel. Mert ha az ő gyerekeire azt mondják, hogy jól neveltek és el is hiszem, akkor igenis kíváncsi vagyok, hogy hogy csinálja? Szóval Beszti, légyszi, akár priviben is pár jó tanáccsal láss el. :)
Egyébként nagy gratula Siminek!!!! Ez egy felállós időszak a babaneten! :D Nálunk is így volt, egyik nap semmi, majd térdelés, majd állás.

Feljődési ugrás: Szerintem nem folyamatos, ha szabad ezt mondanom. Mikor 6 hós lett Petra, hirtelen annyi minden történt! 2 fog, első kacagás, térdelés, felállás, egy önálló ivás.
Lehet, hogy bioritmus függő. Meg lehet, hogy hülyeségeket beszélek.. :oops: :D

Az én bioritmusom, most nagyon élénk fizikailag azt hiszem. Mostam, porszívóztam, főztem gulyáslevest (ill még fő), egy rakat palacsintát sütöttem, elraktam 10 üveg barackbefőttet, kész a Petra kajcsija is. Neki meg nyilván lezuhant a ritmusa, 9 óta alszik mint a tej. :D

omr
 
 


Sziasztok!
Amióta a másik fórumba beleolvastam, én is sokkal gyakrabban odamegyek az alvó lánykámhoz, megsímogatom, vagy egyszerűen csak nézem. Eddig is hálás voltam, hogy milyen szerencsés vagyok ,de amikor minden rendben megy, hajlamos az ember lfelejteni.Éjszaka is, amikor már vagy huszadjára keltem fel hozz, rögtön eszembe jutott, hogy inkább kelek még egyszer annyiszor, de legalább van nekünk.
Őzi: én is éppen ezen gondolkoztam, hogy a két rossz közül még mindig a mi helyzetünk volt a jobbik, hogy "csak" elvesztettük a babát, és nem kellett megszülni, és úgy búcsúzni tőle...

beszti:
Nagyon ügyes Simon!! Az ülésnek van valami előjele? Vagy egyszer csak hirtelen ülnek?? Én már annyira várom, de nem látok semmi előjelet.. Illetve emeli a törzsét, ha ölben ül, nagyon szépen tartja megát, nem billeg, de semmi más...

omr:
ma én is hiperaktív voltam.. .) Mostam, vasaltam, főztem, mosogattam, mindezzel 9-re készen is voltam :)

fnoe:
van a kábelekhez sín, amibe bele lehet tenni, de nem tudom mennyi kábelt tud befogni egyszerre.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát a céklás kaka ugyanúgy néz ki állagra, színre, mint még emésztés előtt. :lol: Egyáltalán hasznosít belőle valamit?

Kép
Kép
tinu
 
 


fnoe:
írtad a Vadasparkot. Hát igazából mi Szilvásváradon csak azt a pár állatot néztük meg. Annának tetszett nagyon, a kutyákat is imádja. A figyelmük még azért nem tart addig, hogy az állatkertben annyi minden érdekelje, de szerintem nem lehet elég korán kezdeni az állatszeretetre nevelést. Nektek jó kirándulás egy állatkert, aztán a leányzót meg ami érdekli, azt megnézi :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


tinu:
mi a paradicsomtól kaklitunk olyat, hogy befogta a fenekét is :) Azért biztos elveszi belőle a kellő vitaminokat..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát igen én is elolvastam a másik topicot. Bár ne tettem volna! ISmeretlenül is szörnyű rájuk gondolni, hogy mi történt velük és hogy miért van ilyen?????????!!!!!!!! Már múltkor is amikor a bölcsöhalálról beszéltünk akkor is összeszorult a gyomrom, egyszerűen nem tudom (nem is szeretném megtudni) hogy ilyet hogy lehet átvészelni. Borzalmas!!! Mi tényleg örüljünk a mi babáinknak, akármilyen sírósak, rosszak, hisztisek, de legalább itt vannak nekünk!..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Mági!
IGen tényleg jó kirándulás lenne nekünk, aztán lehet Veronika is élvezné! :roll: :P
Ja tudom, hogy vannak olyan sínek, amibe a kábelt el lehet vezetni, de olyan csúnyán néz ki! :? :? :? Persze inkább, mint, hogy megegye őket a kiscsaj! :lol: Nem vagyok villanyszerelő, de elvileg ezekben nem megy áram, ugye? vagy ha hozzáér és bizergálja attól még lehet baja?????

REna és Mági!
Nem semmi tevékenyek vagytok ma!!!! :lol: Én nekem ma van pihi. Tegnap mostam főztem, vasaltam, fürdőszekrényt pakoltam stb. és mivel ma van bőven maradék ezért kicsit magammal és a gyerekkel vagyok, meg netezek! :lol: :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Tinu!
Hol vettél céklát? És végül hogy csináltad meg?

Körkérdés ismét! :lol:
Aki még nem váltott ki egy kajcsit hozzátápival, az hogy adja a pluszt? Én elejétől szopi után, merthát kostoltatok, de nem nagyon hajlandó enni őket. Csak ami nagyon a fogára való. :P :P Most arra gondoltam, hogy esetleg két etetés között probálkozom, hátha nem az a baj, hogy nem ízlik, hanem egyszerűen nem éhes.
Azért van már bennem egy kis para, hogy mi van ha hamarosan nem lesz tejcsi és ő meg nem eszik semmi normális kaját és akkor mit fog enni???!!4 :roll: :roll: :roll: :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi: kaptam a céklát a nagybátyámék kertjéből. De láttam pl. az Intersparban is. Igaz, amit mi kaptunk, az legalább bio.
Én kezdettől nem a szopihoz képest adom valahogy a kaját, hanem kb. 9 és 10 között. Függetlenül attól, hogy mikor szoptatok. Van, mikor előtte szoptatok, van, mikor nem. Utána viszont mindig, mondván, hogy igyon egy kicsit. Olyankor van, mikor szopizik is, van, mikor nem nagyon akar.
Mától viszont délután 4-kor is kap egy hozzátápit.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, és úgy csináltam meg, ahogy Szana írta régebben: meghámoztam, felkockáztam és megfőztem. Jó sokáig főztem, kb. 1 órát. De nagyon-nagyon fini lett. Szuper édes! Én is simán megettem volna. :D Tettem hozzá egy kis almát is, hogy több leve legyen. Nem lett nagyon folyós, de Tünde így is simán megette. Tuti, ízlett neki. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Biztos a saját levével is higíthattam volna, de sikerült teljesen lefőznöm róla. Kicsit le is égettem a lábost. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Vagy anyatejjel, de úgy éreztem, nem sokat tudnék fejni, úgyhogy inkább hagytam.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!
Köszi! Interspar sincs a közelben!:(:(:( Piacon sincs :twisted:
Szóval egy óra főzést igényel??????Nem semmi! :shock:

Ja boldog hófordulót Tündikének!!!!!!! :P :P :P :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Boldog hófordulót Tündinek!!!

Noémi!
A sínben nem megy áram (férjem villanyszerelő, ki vagyok képezve :lol: ). Van olyan is, ami taposó sín, vagy mi a fene. Nemsoká hazajön, majd megkérdezem. Szóval az a földön menne, bár nem tudom, az mennyivel szebb, mint a sima sín. :roll:

Hozzátápi: Én délben szoktam adni, szopi előtt. Ha ízlik a főztöm, akkor olyan 150-200 ml körül eszik, ha nem (ez a brokkoli volt) akkor szétken egy pár kanállal. Utána szopizunk, de inkább csak eszetlenkedik. Pl mióta áll, akkor először szépen szopizik, 1 perc múlva hasra fordul, mint a malacok, utána meg feltérdel, aztán feláll és visszahajol cicire. :lol:

Közben hazajött férjem: Lépésálló vezetékcsatorna. De most azt mondja, hogy érdemes vezetékkötegelővel is összefogatni és akkor sok vezeték helyett 1 lesz. Ő utóbbit ajánlja.

omr
 
 


Noémi: biztos más hipermarketben is lehet kapni céklát, nemcsak az Intersparban.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, köszönjük a hófordulós köszöntéseket. :D

Kép
Kép
tinu
 
 


NNNa. Megbeszéltük a férjemmel, hogy hétfőn átmegyünk Szegedre a Vadaparkba Petrával. Kettesben akartunk ebédelni, mert 2 éves házasok leszünk 20-án, de így még jobb lesz! :)

Aktivitásom folytatódott, feltöröltem a lakást, célirányosan a szgép felé, úgyhogy itt kell maradnom, míg fel nem szárad! :lol:
Férjem már ment is tovább, maszekol.
Ti uratok is keveset van otthon? Ált. 7-fél 8 körül jön. Sokszor vitázunk ezen, de igaza van neki is, valamiből törleszteni kell, meg finanszírozni kirándulásokat, egyebeket. Csak rossz ez így mégis. Na és akkor ebből is vissza lehetne kanyarodni a gyereknevelésre. Mert pl tegnap is már kínomban odatoltam Petrát a Bebe tv elé 10 percre, hogy nyugodtan vacsizzak.

omr
 
 


Odatoltam -> etetőszékkel

omr
 
 


Na csajok mi meg ma vettünk a tescóban egy kenyérsütő gépet hát persze hogy le is teszteltük egyből szerintem nagyon finom lett:):):):)
250 ft-os kenyérár mellett azt hiszem erre fanyalodunk és ebben legalább tudom mi van :):):):):):):):)

Nálunk úgy van az asztal tv stb hogy mögötte elférnek a vezetékek és szinte nem is látszik :):):):):):)
Hozzátápi nekünk már kiváltotta a déli szopit a babakaj de azért mellette összevissza van szopi elég rendszertelen néha kibírja két-három órát is de van hogy óránként van cicin.:):):) este a tápi meg napközben szoktam desszertként gyümit adni ez most nagyon barackos szezon szóval többnyire azt kap de már nem turmixolom olyan szépen rágja már inkább kicsi darabokat adok és szépen megrágja :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


omr:
Nálunk ugyanez a helyzet... 7 előtt nem várhatom haza Apát. Maszekol ő is ,amit megértek, de így alig találkozunk.. Aztán ha hazaér, lepasszolom a lányt, de max. fél órát tudnak együtt lenni..
A tévét sajnos én is használtam már nyugtatásra.. Este már én is fáradok, olyankor, ha híreket nézek, akkor ő is rátapad...

Nika:
nekünk is van kenyérsütőnk, szeretem nagyon, csak nem mindig sikerül a kenyér. Viszont a kalács Isteni! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

De jó megint jönni!"Meggyógyították"a gépünket.

Tündének Boldog hófordulót,és kisfiamnak is,így utólag! :oops:

Kijött Martinka első foga,felül,a jobb első!Aztán úgy látjuk,szintén felül jön a többi is,a bal első és második.Alul semmi.
Vettünk Neki masszírozós kiskefét,rágcsálja is rendesen!Múlt héten volt 1-2 nyügisebb éjszakánk,de nem volt nagyon vészes.Gondoltuk,hogy jönni fog a foga.

Megvettük Martinka első szandálját!!Végigjártuk a fél várost,mire találtunk egy normálisat!Nem akartuk elhinni,hogy ilyen nehéz ügy lesz!A Siesta 10-15 ezer között mozog,a másik véglet meg a kínai olcsó kőkeménytalpú.Na,aztán mégis sikerült találni.Amikor ráadtuk,csak nézett,hogy mi van,mi ez a lábán!Aztán meg kérdőn nézett ránk.Olyan édes volt!Hát,szoknia kell.Mondta a védőnő,hogy itthon legyen rajta majd,amikor már járni fog,mert olyan padlónk van,amiben nem tud kapaszkodni a lábujjaival.(laminált,műpadló,járólap)

Én is elolvastam a másik topicot,nagyon szomorú!Jól megölelgettem a kisfiamat.

Nálunk este fürcsi van,aztán szopi,és alvás.Cicin alszik el,de nem tudom,mikor megy ez majd magától.

Az én férjem 8 órát dolgozik,aztán itthon van.Előfordul azért a túlórázás is,akkor este jön,fél 7 körül.Azt hiszem nem panaszkodhatom,sokat velünk van.

Nekem féltestvéreim vannak,egy 17 éves öcsém anyukáméknál,és két húgom,17 és 13 évesek,apukáméknál.Hát,igen,sokminden máshogy van már ,mint amikor én voltam ennyi idős,pedig nem telt el sok idő!Szerencsére nincs velük semmi gond,de döbbenet,amiket mesélnek.

Martinkának már adhatok sajtot,Danone gyümijoghurtot,Danoninót,babapiskótátA Danonínó nagyon bejön Neki!A szilvára azt mondta a védőnő,hogy az üvegeset ajánlja,mert a gyümi elég rostos marad,nem lehet rendesen összeturmixolni.Adott már valaki gyümi-szilvát a babájának?

Minden beteg babának jobbulást!
Vendég
 


Kisszandál. Kép
Vendég
 


Alexa: de jó, hogy megint jó a gépetek! És boldog hófordulót Martinnak! :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Köszi Tinu!Megcsináltam a muffint,isteni lett!
Vendég
 


Körkérdés: hogy adjátok a főzeléket és a gyümölcsöt egy napra elosztva? Hallottam már úgy, hogy délelőtt főzelék, délután gyümi és fordítva is. Melyik a jobb?

Kép
Kép
tinu
 
 


Nálunk délelőtt van gyümi,ebédre főzi,délután megint gyümi,vagy joghurt,vagy rizspép.
Vendég
 


Rena!
Hát igen a munka nálunk is sok!:( Férjem 4-ig dolgozik a bankban, utána viszont könyvel akár éjjelig is. Minden határidős és csinálni kell minden nap. Néha kicsit játszik a csajjal, de akkor többnyire én is ott vagyok velük, hisz valamikor nekünk is kell beszélni!:)Már jó pár hónapja egyedül fürdetek és legtöbbször egyedül fekszem le. Én is már jó párszor kiborultam ezen, de az ügyfeleknek és az Apehnak sem mondhatjuk, hogy bocsi, de magánéletet kéne élni! A pénz is számít, meghát előtte én is segítettem a könyvelésben, amit most neki kell helyettem is megcsinálnia és azota szerencsére csak szaporodnak az ügyfelek!:) Szóval nem könnyű, de ezt a részét probálom elfogadni, viszont dühit hogy sokszor nem a munka miatt nincs velünk!:( Most hétvégén régi haverokkal bulizik és csak vasárnap jön haza!:( Ilyenkor vagy kiakadok és akkor azt a kevés időnket is veszekedéssel töltjük, vagy elfogadom a helyzetet és tolerálom a dolgokat! Hát többé kevésbé sikerül!:)

Kenyérsütő: honnan van receptetek? Nem túl bonyolúlt ilyet csinálni?

Alexa: Gratula Martinkának a hófordulóhoz és hát a foghoz! Érdekes, hogy felül jön!:) Csini a szandál. Tényleg ajánlotta a védőnő a Danone joghurtokat a bébinek????

Tinu!
Hát nálunk általában egyszer kisérletezek hozzátápival és akkor is mikor melyik jut eszembe. Mivel most sok a barack és azt az egyet szereti is a kiscsaj ezért az elég sűrűn van, de probálkozok főzivel is (ma pl borsóval), de semmilyen formában nem hajlandó megenni. Már Sinlaccal is kevertem! Mivel a krumplival is hadilábon állunk ezért nálunk nem működik, hogy minden főzi alapja a krumpli legyen!:(

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Tinu Tündikédnek, és Alexa Martinkának boldog hófordulót!!!

Kép
sziszi22
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?