Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

"Gyorsan" elmesélem hogy történt ez a dolog.
Nos vasárnap délután anyóséknál voltunk ebédre. Miután mi ettünk, Kamilla is éhes lett és vittem neki lefejt tejet mint mindig. Elkezdtem etetni kis Aventes cumisüvegből, megevett 50ml-t, majd büfizett, aztán megevett 20 ml-t, de már olyan nyűgösen, nem nagyon kellett neki, akkor gondoltuk h elég neki ennyi, hiszen mostanában amugy sem volt ugy étvágya kb. 2 napja kevesebbet is evett, gondoltuk a betegség miatt.. Nos aztán büfiztettem, de hirtelen nem jött büfi, hanem elkezdett köhögni és fulladozni. Nagyon megijedtem, orditottam a páromnak, majd ő elkapta a gyereket, hasra forditotta a tenyerében és ütögette a hátát , hogyha félrenyelt jöjjön ki, de még minig fulldoklott, mivel nem volt nálunk orrszivo, igy szájjal szivta ki Kamilla orrát és száját, utóbbibol jött is egy kis nyákos vmi, de mivel még ezekután sem maradt abba rögtön hivtunk mentőt, akik hamar ki is értek, de akkorra már nem fulladozott ugy. Az orvos meghallgatta a tüdejét, már jonak érezte, és mondta h nem szükséges bemennünk a kórházbe, de ha megfigyelés alatt akarjuk tudni a babát, akkor menjünk be, igy mi persze inkább bementünk.. Vasárnap este nem csináltak semmi vizsgálatot, csak megfigylés alatt volt, és sztetoszkóppal hallgatták a tüdejét.
De ne tudjátok meg, hogy milyen embertelen körülmények vannak a Gyerek Klinikán!!!!!!!!!
Ilyen kis fakkokban (kb. 5 négyzetméter , fémrácsos kiságyakban (3db/fakk) fekszenek a gyerekek, és mivel nagyon kicsik még, ugye természetesen a legtöbb gyerekkel ott van a szülő is, és itt a lényeg, a szülők egy egész éjszakán keresztül ülhetnek a gyerek ágy mellett, egy karfa nélküli kényelmetlen műanyag széken, vagy a 1,5méter magas ágy mellett a köves földön egy szivacs matracon alhatnak!!!!! (ha tudnak, vagy jut matrac) hihetetlen milyen embertelen környezet!!!!!!!!!!!! Ja és van téritéses szoba, de az osztályon csak kettő és az általában foglalt (5000Ft/éj) pedig ilyen körülmények mellett megérte volna.

Nos amugy mi Kamillával mindketten bent akartunk maradni, erre az egyik nő (megjegyzem kicsit sötét bőrű) fel volt háborodva, h ő szoptat és nem szeretné h a párom bent legyen! Mindketten háttal ültek egymásnak, nem is lehetett semmit látni, na meg különben is mit gondol, h ott van az ember a beteg gyereke mellett, majd pont a másik nő mellét fogja nézni a gyerek helyett, na mondom ez nem normális!!! Aztán meg jött egy másik pár, ők is hozták be a gyereküket én éppen fejtem, és egy szóval sem mondtam a srácnak h menjen ki, a gyerekemre koncentráltam ő meg az övére, szóval tök felesleges volt ez a hiszti!!!

Amugy Kamilla nagyon nyugtalan volt az éjszaka, de persze kaki baja is volt, ezt még nem is meséltem nektek, de nekünk ezzel nagyon sok problémánk van. Általában csak kétnaponta van, és csak ugyh mi segitünk neki, először tornával és hasmasszázsal, ha az sem jön be, akkor ingerléssel kis olajos vattával, vagy lázmérővel vagy kúppal, csak igy sikerül neki.
Nos akkor éjszaka lázmérőzésre lett kaki, de aztán sem tudott megnyugodni miután evett, igy kapott vmi beöntéses féle nyugtató folyadékot, és másodjára ettől aludt már el.

Nektek normálisan tudnak kakilni a babáitok??? Vagy ha nem , akkor mit csináltok velük???

Aztán ugy döntöttünk h felváltva maradunk Kami mellett, igy én 3-kor lementem a kocsiba aludni kicsit, majd reggel 6 kor feljöttem etetni, ekkor párom hazament pihenni, majd visszajött a vizsgálatokra, melyek a következők voltak:
- vérvétel, mellkas uh, koponya uh, tüdő röntgen
Az eredmények szerencsére negativak lettek, nem találtak semmi elváltozást, annyi van h a véréből megállapitották h van vmi virus a szervezetében, ettől köhög, tüsszög, és a befulladás csak vmi hirtelen félrenyelés lehetett.
M a is voltunk kontrollon, meg csütörtökön is kell menni.
Folyamatosan minden etetés előtt szivatni kell az orrát, porszivos orrszivónk van, azt mondták az a legjobb, és hogy ugy csináljuk h előtte befujjuk a tengervizes orrsprayvan (Sterimar) majd kb 1 perc mulva leszivjuk, de ugyh a másik orrlyukát nem kell befogni. (megjegyezem mikor befogtuk akkor sokkal több váladék jött ki!!!!!!!!!!!
Ti hogy csináljátok, csináltátok ezt az orrszívást?????

Egyébként a körzeti orvosunk mikor elvittük h meg van fázva a gyerek, kiirt neki c-citamint (Cebian csepp) és Sinupret cseppet a megfázására. (nos ennek olyan szar ize van, nagyon keserű, kinszenvedés volt neki beadni, sajnos csak utolag kostoltam meg, és nagyon sajnáltam szegény gyereket, nos ennek a cseppnek a mellékhatása is lehet a nyáltermelés, és mostanában Kamillának nagyon sok nyála van, csöpög a szájábol vagy buborékokat fuj belőle! Hihetetlen. szóval ettől a csepptől is befulladhatott, a mellékhatásai miatt.
Na meg eszi a kezét is, és akkor a kettő együtt , lehet h már érzi h jön a foga, igaz még nem látszik, de ez lehetséges 2 hónaposan???

A másik dolog még, h mivel én császárral szültem, néhány anyukával beszélve érdekes módon akiknek volt orvosuk, szülés után 4 hétig mindegyik kapott vmi injekciot trombózis ellen, de én nem kaptam, és nem is hallottam olyat h megállapitották volna h nem kell! Esetleg tényleg nem kellett nekem ilyen??
Közületek van olyan aki kapott vagy nem???Nagyon kiváncsi lennék, h ez is plusszba még orvosi műhiba lenne???


Pintyus!
Köszi az aggodásod smsben is, már ha igy leirtam ilyen részletesen, nem irok külön smst, itt mindent megtalálsz! Örülök, h Patrici legalább már jobban van!!!!
Mi is volt nektek 10 naposan?? Nem emlékszem már rá, lehet leirtad, ha igen akkor kb melyik oldalon van, majd utánaolvasok.

Köszi mindenkinek az aggodást és érdeklődést!
Egyenlőre ennyi, majd még jelentkezem.
Légyszi ha tudtok, válaszoljatok a kérdéseimre!!! Nagyoon kösziiii!!!
Jó éjszakát!
Pusszz

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina kedves, biztosan jól megijesztett Kamilla, de szerencsére úgy látom rendben van a kis drága.
Gyerekklilinka :cry: :cry: :cry: :cry: Egyszer voltam a 90-es évek közepén, amikor az unokaöcsém 1 évesen befulladt. Iszonyú volt, rengeteg GYIVI-s baba volt, csak feküdtek az ágyban, nem látogatta senki őket. Másnap vittünk 3 nagy szatyor játékot a játszószobába, hogy legalább ennyi örömük legyen.
Gondolom a körülmények nem sokat változtak.
Bezzeg a művese :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Na jó nem rontom a kedved, lényeg, hogy nincs semmi baj.
Én egyik császár után sem kaptam semmi injekciót az anti-D-t kivéve (RH negatív vagyok), egyet sem , nemhogy 4 hétig. Ez is biztos valami okosmami véleménye....
Fogacska:
hát igen bármikor beindulhat a kis rosszcsont, kínozva a babákat. Olivér is is nyálazós volt és 6 hónapos korára volt 2 foga. Nellynek még egy sincs és semmi jele.
Kaki:
Ne is mond , kész szenvedés volt Olivérrel. Hetente egyszer kakilt, kizárólag hőmérőzés után. Annyira jól hasznosította a tejcsit, hogy alig maradt salakanyag. Rekordja 10 nap, de én már bőgtem. Sehogy sem kakilt, hómérővel sem, kúppal sem, még beöntést is kapott, remekül elvolt, nem zavarta. A doki szerint ez normális volt :shock: :shock: :shock:
Orrszívás:
A család rémálma ( Olivér már félt TŐLEM annyit szívtam az orrát)!!!Nekünk csapra szerelhető van, szív , mint a vákum és igen mi is befogjuk az egyik orrnyílást, mikor a másikat szívjuk. Sokkal hatásosabb.

Andi, szenya szervezők!!!!! :evil: :evil: :evil:
Láttátok, hogy 16.-ától van Lego kiállítás a Kölcseyben? Van játszóház is, 60 percet lehet bent lenni. A kicsi fiam már odáig van, alig bírja kivárni a hétvégét, amikor megyünk.

Zita, de jó, hogy Picúrod is meggyógyult! Azt mondta a dokinéni, hogy sétálhatunk , ha csak nem lázas és nincs ez a takony idő.

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉs megvettük a karácsonyfánkat!
A Kika mellett minden fa akciós, végül 2m -es ezüstöt vettünk és mindenki kapaszkodjon 3600 Ft-ért!!!!!!!!!!
Voltak ferdék, bénák, de volt még sok szép is.
Nordmannok is vannak, de azt nem szeretjük , mert olyan amorfak. Alul nagy dzsumbuj felül kopasz bot.

Megyek megnézegetem a fényképeiteket, bár elég zombi vagyok, kb. 10x ébredt fel Nelly és szopizott hosszan.
Nem is fogom dicsérni a gyereket, rögtön elromlik!!!!

Szép napot mindenkinek!!!

Kriszti

Ui: a colorado fenyő pontosan olyan, mint az amerikai családi filmekben. Hatalmas, sűrű és csodaszép. Teszek fel képet a miénkről, ha sikerül.

puszi
.



Sziazstok!

Edina! Örülök, hogy otthon vagtyok, és hogy nagyobb volt a riadalom szerencsére! kaki: nekünk ezzel sose volt gond, de amíg csak anyatejet kap, addig az is normális ha minden pelenkábabn van, és az is ha csak hetente egyszer, feltéve, ha nem kínozza. orrszívás: nekünk is porszívós van, Pannika sem szereti. Én is befújom tengervízzel, aztán szívom. Pannika kb 2,5 hónapos volt, mikor elkezdtek mozgolódni a fogai, néha nagyon fáj neki, aztán 5 hónaposan bújt ki az első. Én sem kaptam császár után semmiféle injekciót trombózis ellen, egy darabot sem. Gondolom, ezt is csak az kapja, akinél indokolt, nem fű-fa....

Kriszti! De jó, hogy megvan a fátok, és milyen olcsó! :D

Ezt a likőrt csináltam, netről van a recept, és tök finom lett!

Csokis krémlikőr:

4 dl főzőtejszín
1 Bourbon vaníliáscukor
30 dkg cukor
15 dkg étcsoki
3-4 dl fehérrum

A tejszínt felforralom, belekeverem a kétféle cukrot és s kockára tördelt csokit. Addig keverem, míg elolvad, majd leveszem a gázról. Ha kihűlt, hozzáöntöm a rumot, és behűtöm.

nagyon egyszerű, és hamar megvan. :wink: Igazából én azért választottam ezt, mert ebbe nem tiszta szesz kell. AZt ugyanis már egy ideje nem adnak a gyógyszertárban, vagy csak néhány ml-t.... Én pedig 4-szeres mennyiséget csináltam... :lol:

Kép
zsuzska81
 
 

 
 

Sziasztok,

Jaj Edina, nagyon sajnálom ami történt, és örülök, hogy semmi komoly baja nincs Kamillának.
Nálunk is elejétől ritkán volt kaki, nekünk is hasonlókat mondott a doki és a védőnő, hogy anyatejes babáknál mindkét véglet normális, az is ha naponta többször van kaki és az is ha hetente csak egyszer. Az elején sokat idegeskedtem miatta, mert nekünk általában 2-3 naponta volt, és sokszor úgy láttam ez bántja is. Nekünk ilyenkor a hőmérőzés sem segitett, csak a glicerines kúp. Aztán amikor kezdett múlni a hasfájás rájöttem őt nem is zavarja, ha 3 naponta van csak kakija, igy mostmár teljesen magától kakil, de csak heti 2szer!!! De amig nem nyugodtam ebbe bele, addig orvosi javaslatra próbáltuk a reggeli éhgyomri kamillateás (kis cukrot tettem neki bele, és kanállal kapott pár kortyot, mivel akkor sem ivott cumisüvegből, de nálatok ez sem lenne gond). Nálunk ez sem vált be, de mostmár tudom azért nem mert neki nem volt mit kikakálni naponta. Kb 3 hónaposan elkezdett szinte szilárdat kakilni, akkor megijedtem megint, mert úgy láttam fáj neki, akkor kaptunk egy szirupot. Attól megint jó lett a kaki, de már elhagytuk és azóta sincs baj. Szóval fel a fejjel, meglátod majd ez is be fog állni.
Amint azt Zsuzska is irta, nálunk is már 2,5 hónaposan észrevehetőek voltak a fogzás jelei, de épp tegnap nézte a doktornő, hogy még semmi jele, hogy kibújna egy is, szóval igen, elkezdődhet már neki, de ettől még lehet csak hosszú hónapok múlva lesz foga. Annának is volt már baja a sok nyállal, főleg, hogy az egész öklét a szájában tartja rendszerint, és ilyenkor előfordul, hogy félrenyel, de szerencsére nekünk még nem volt sosem olyan komoly baj, mint nektek.

Bendor
Gratulálok én is Bencének az aranyhoz, igazán nagyon ügyesek!!!!Na de milyen dolog az hogy csak úgy összekeverik az érmeket???Ez most szándékos volt?És ki fogják cserélni?Remélem igen, hisz ez egy felnőttnek is nagyon sokat jelent, nemhogy a gyerekeknek.

Éva
Mi van veletek?Meggyógyult már Szabi?Sokat gondolok rátok, ne haragudj, hogy nem hivtalak!!

Cilamila
Sajnálom, hogy találtak bacit Patrik kakijában, de remélem, gyorsan meggyógyul. Egyébként milyen tünetei vannak? Ha a fiúk dolgoznak is az ünnepek alatt, azért biztos jó lesz a karácsony, na meg, gondolom szentesre otthon lesznek, nem?

Még nem volt időm fotókat nézni, de igyekszem pótolni, nagyon kiváncsi vagyok, mert mindenki dicséri a babáitokat (persze ez nem is csoda).

Mi jól vagyunk, hasfájás elmúlt, az ínnyével sem kínlódunk mostanában olyan nagyon. Mostmár nemcsak hogy sokat nevet Anna, hanem sokat kacag is. Néha szinte a semmitől, néha meg persze én igyekszem előidézni (csiklandozás, vagy bohóckodás árán), mert olyan édesen kacag, hogy legszívesebben azt hallgatnám állandóan. Sajnos a 3 hónapos korában kezdődött éjszakai 3 óránkénti kelése még megvan, lehetetlenség leszokatni róla, egyszerűen éhes. Viszont ami még rosszabb, hogy most volt 2 egymást követő olyan éjszakánk is, amikor 1,5-2 óránként kelt fel enni. Nem evett sokat, de sirt nagyon és addig nem hagyta abba amig cicit nem kapott. Aztán persze pár korty után bealudt, ami miatt 1,5-2 óra múlva megint éhes lett, de nem tudtam ébren tartani sehogy, hogy rendesen egyen. Tegnap voltunk tanácsadáson az oltások miatt, elmondtam a dokinőnek meg a védőnőnek is hogy mi van, de mivel hizik rendesen ezért nem javasolták, hogy adjak neki tápszert. Viszont ami jó hir, hogy ma éjszaka hajnal 1-től reggel 7-ig aludt evés nélkül. Egyszer felsirt 3kor, de akkor csak megforditottam a hasára (mert visszafordulni még nem tud). Még a szemem láttára elkezdett visszafordulni, de aztán félúton megállt, és igy gyakorlatilag 6 órát aludt az oldalán, mostanában ez a kedvenc póza, fura. A hátán sosem szeretett aludni, eddig a hasonalvás volt a sztár, de most oldalt is szeret aludni. Mindenesetre jól esett végre aludni ennyit egy huzamban.

Vasárnap mi is voltunk babaúszáson, az első alkalom volt. Mi reggel 8ra mentünk, de jövőre sztem később fogunk majd járni, vagy lehet hogy szombat délután. Még olyan kis kómás volt. Alapvetően jól viselte, de azért látszott rajta hogy meg volt szeppenve kicsit. Néha nyekergett is, lehet fázott a kis válla, amikor kiért a vizből. Most nem volt olyan meleg, mint amikor csak úgy elmentünk megnézni hogy is néz ki a helység. Lehet ezért is jobb később menni, mert addigra már jobban bemelegszik a hely is, nem tudom. Most még csak ismerkedtünk a nagy medencével, a sok vizzel, na meg az oktatóval (Mariann azt hiszem). De főleg nálam maradt még csak meg.

Na megyek, mostmár megnézem Annát, mert gyanús, hogy ennyit alszik nekem éjszaka aludjon inkább:-)))

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

diendo!Én is császárral szültem és semmi féle inekciot nem adtak,sőt
én a lábamon mentem le a korterembe és állandoan felkelett kelnem.

lolita!Igen szent estén együtt lesz a család.másnap meg megyek apukámmal a hugomhoz.Biztos jó lesz.

A gyerek klinikán én is voltam Patrikkal de mi nem aludtunk bent de láttam szörnyü körülmények vannak.

A klinika mellett van kismama szálló,azt mondjátok hogy 5000.e ft?mert én ugy tudom ott 1 éjszaka pár száz ft.

Na most mennem kell sziasztok további szép napot.Mi már délelött megkergettük a galambokat a téren.
cilamila
Debrecen
 
 


eltünk amit most eddig irtam ide!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
óóóó de utálatos ez a rendszer!!!

Kép
dinaedo
 
 


Köszönöm a válaszaitokat!!!
Szegény Kaminak ma is rengeteg váladékot szivtunk ki az orrábol és megint elkezdett köhögni, fulladozni már annyira sok lehetett benne, pedig minden etetés előtt szivjuk, ami nagyon ijesztő, már előre félek tőle! :cry:
Annyi kérdésem van ezzel kapcsolatban, h egy alkalommal mennyi ideig lehet szivni??? És hányszor??? Nem tudjuk ezzel megsérteni, h esetleg elkezdjen vérezni??? Mert egy felnőtt is ha nagyon megfújja az orrát előfordul!

Akkor azzal kapcsolatban megnyugodtam, h nem mindenkinek kell kapni olyan injekciot, csak azt nem tudom, h mi alapján állapítják meg h kinek kell?! Mert akikkel ott beszéltem mindenki kapott.

Húúúú…alig érem utól magam, szalad a lakás ezerrel, az etetések most igy 1,5 -2 órások, aztán lassan kezdhetem előről, mert ugye „szabadidőmben” meg fejni kell, néha azért beiktatok egy kis tápszert is,most pihenés gyanánt netezek egy fél órát, de megyek is mostmár.
Mindenkinek jobbulást!!!

Kép
dinaedo
 
 


Edina! Nekünk azt mondta a dokinéni, mikor taknyos volt Pannika, hogy azért túl sokszor ne szívjam az orrát, mert az is ingerli a nyálkahártyáját. Ő akkor nagyon taknyos volt, folyt az orra, de 4-5-nél nem szívtam többször naponta.

Kép
zsuzska81
 
 


Anita! Most vasárnap babauszin hideg volt kifejezetten, eddig még mindig dög meleg volt. Most a víz is csak langyos volt, pedig mi később mentünk, aztán szoltunk is, hogy hideg. Pannika vacogott is az elején... :?

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Andi!
Jujj, ez angyon durva az érmekkel!!! :twisted: Ha vki nem hallja meg, akkor ki sem derült volna??Egyébként nincs ráírva, a helyezés?Vagy az jól van írva, csak a szín és anyag nem stimmel? :roll:

Edina!
Nem semmi ami történt veletek!
Válaszok:
Kaki:Emili is ilyen volt, én adtam neki Normaflort 10 napig, napi 1 amullával, kettéosztav, reggel-este, és azóta normális a kakija!!!Kb 2 hónaposan volt ez.
orrszívás:én is befogom a másik orrlukat,de Sterimározni nem szoktam, kijön anélkül is.Szívni szükség szerint, de etetés előtt, alvás előtt után mindig!
Sinupret:ez egy homeós szer, úgy tudom.Ezeknek lehet fokozott nyáltermelés a mellékhatása.De azt nem hisze, hogy ettől fulladt volna be, hiszen akkor közvetlen utána történt volna, de te azt írtad hogy evés ,büfizés után volt.
Fogát érezheti már most is, nyáladzhat is tőle, de kinőni még vszleg nem fog;)

Kriszti!
Na akkor favásárlás letudva:)Tényleg jó árban volt!

Anita!
Kb 3 hónaposan van egy fejlődési ugrás, ilyenkor felborul az addig kialakult evési, alvási szokások, és éjjel többször felkelnek enni.De ahogy írtad is, egy hét múlva ismét beáll;)
Na akkor úszáson elketrültük egymást:(Mi is vasárnap járunk reggel,ahogy felkelünk:)Most f10 felé mentünk, és dög meleg volt, jobban mint szokott!!Ha mentek legközelebb írd meg, hátha összefutunk, na meg Zsuzsiékkal is:DAkkor a fél medence fórumosokkal lenne tele:D

Emikével most sok minden történt, "olvas":D, megvolt a vérvétel is, de ide már nincs időm megint leírni, akit érdekel olvassa el a blogban.Bocsi. :oops:

Tomi holnap ismét Pesten lesz, de este jön is haza, anyósék nem jönnek szombaton, helyette lehet anyáék jönnek, de még ez sem biztos. :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hello Lányok!

Tegnap nem jöttem, bealudtam Dorkával este én is. :lol:

Edina!
Örülök, hogy újra otthon vagytok és a vizsgálatok sem mutattak ki semmi rendellenességet. Ez jó.
Persze tudnak ezek a kis lurkók ijesztő dolgokat művelni, biztos hogy legalább minden gyerekkel 1x előfordul ez a fuldoklásos szitu, sajnos, és borzalmas tud lenni. Tudom, Dorkám is egyszer egy Sportszeletes papírt szippantott be amit félre is nyelt és fuldoklott, kékült-lilult a szája, feje, rettenetes volt. Azt az arckifejezést soha életemben nem fogom elfelejteni, mert nagyon segélykérőn nézett rám. Férjem bepánikolt, de nekem megvolt a lélekjelenlétem, és ráztam, ütöttem a hátát... ki nem jött, de szerencsére már nem zárta el a légutat. A horror után jött ki rajtam a feszkó, mikor már kezdett a férjem és Dorka is megnyugodni, na én akkor kezdtem el remegni, és sírni, de azt istenigazából.
Bencém is egyszer egy hiszti közepette beájult, csak arra lettünk figyelmesek, hogy hirtelen nagy a csend, majd meg kellett paskolni az arcát, hogy magához térjen és folytatta az ordítást egyből.
Áááááá... senkinek nem kívánom ezeket a helyzeteket, de mint látjátok, előfordulhatnak.
Orrszívás:
Na jó nagy baromságot mondtak Nektek (már bocs, de tényleg) hogy nem kell orrszívásnál (és később orrfújásnál a másik orrlyukat befogni) Dehogynem kell, mert különben a váladék az arcüreg apró járataiba is bejuthat és eltömítheti. Üzenem a dokinőnek vagy dokinak aki ezt a tanácsot adta, hogy végezze el újra az egyetemet, mert sok nem ragadt rá. :roll: :roll: :roll: :roll:
Ja és addig szívd neki míg látod, hogy jön belőle neki váladék, ha már nem szív semmit az orrszívó akkor hagyd abba.Gyerekenként változó mennyi orrváladékot termelnek, ugyhogy ha nagyon szörcsög, el van dugulva az orra akkor nyilván többször kell szívni naponta.
Én első császárnál nem kaptam szurit, vérhigítót, mert semmi panaszom nem volt a terhességben sem ezzel kapcsolatban. Dorka után viszont kaptam, mert az utolsó 2 hétben egyik vádlim bekeményedett, fájt és szinte" befeketedett", de persze nem szó szerint fekete volt, hanem csak ott sötétebb lett a bőröm. Küldtek vizsgálatra is, de szerencsére az ereim átjárhatók voltak, trombózis minimális jele sem volt, de mivel ilyen tünetem volt a császár után 30 szurit kiírt a dokim, biztos ami biztos, hisz a trombózisveszély műtétek során megnő. De mondom ha ez a tünetem nincs akkor én sem kaptam volna szurikat, illetve magamat sem kellett volna itthon döfködnöm. Nem olyan jó érzés, elhiheted.

Kriszti!
Na fenyővásárlás letudva, ügyik vagytok. Mi hétvégén vesszük meg, a férjem a Kika mellé van irányítva.
Épp tegnapelőtt este olvastam neten én is hogy Legokiállitás van a Kölcseyben, (erre Te is emlitetted tegnap), amit mi meg is néztünk tegnap ovi, bölcsi után, Gyerekeknek is tetszett, nekünk is, tettem is fel képeket a picasára.
Ma meg délelőtt Bencéék ovijában karácsonyi ünnepségen voltunk, majd ott készült képeket is varázsolok fel.
Ja, nézhetjük mi a colorádó fenyőtöket, ha nem hozol képet róla. :roll: :lol: :lol:
Gyerekekkel most fogjuk levélírás után a mézeskalács sütést elkezdeni.

Panka!
Sajnos az érmen nincs a helyezés feltüntetve, csak a kupán és az oklevelen. :roll: :roll: :roll: Pancser banda. :roll: :roll: :roll: A színbeli különbség csak pár árnyalat (ahogy nézem az előző aranyat), ezért is keverhették össze.
Blogot majd olvasom. :wink:

Anita!
Nem hiszem, hogy ez az érem már ki lesz cserélve. Nem is dicsekedtek a cserével a szervezők.Úgyhogy tényleg ki sem derült volna ha egy apuka nem hallja meg. :roll: :roll: :roll:

Zsuzsi!
Köszi a likőrreceptet , jól hangzik. Igaz vettem már karácsonyra likőrt, de lehet ilyet is készítek. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Tegnap vettem elektromos mellszívót, olyan Tigex márkájút, amit Andi is írt. Valóban ég és föld! Nagyon jól működik. Igaz, nem sok tejcsi marad a szopcsi után, de azt legalább sikerül lefejni. Merthogy estére elkel a pótlás, és akkor legalább ezt oda tudom neki adni.

Andi! A tornagálán gondoltam is rátok, amikor láttam a Dote ovisokat. Bogiék 7 óra körül voltak, a Vénkerti iskola és a Medgyessy gimi után. Nem láttátok őket? Nagyon jó gyakorlatuk volt, Bogi nagyon be volt sózva az új egyesületével az első fellépés miatt. Eddig a régi egyesülettel is felléptek itt, de az idén az az egyesület már nem is lépett föl. Azt hiszem, jókor váltottunk! :!:
Fényképek sajnos nem valami jók lettek, mert messze voltak, és a vaku nem bírta bevilágítani, ezért elég sötétek lettek :cry:

A friss fotók a picassán nagyon jók, édesek a kis "mikulások" :)

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Zsebi baba!
Jajj, nagyon örülök, hogy az elektromos mellszívó Neked is bejött, és könnyíti a napjaidat.

Húúúú, sajnálom, de szerintem nem láttam a gálán Bogiékat. :( :( :( Legalábbis nem emlékszem. Milyen ruciban voltak? A férfit sem nagyon hallottuk aki konferálta a fellépőket.Így igazán sosem tudtuk kiket nézünk. :lol: :lol:
Sajna az én képeim is sötétek lettek, túl messze voltak a gyerekek. :?

Lépek, lassan készülök a munkahelyi karácsonyi bulira. :wink:

Puszi Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Bogiék színes tornamezben voltak, és jó sokan vannak, 72-en.
Ne sajnáld, hogy nem hallottátok a műsorközlőt, évek óta azon röhögünk, hogy milyen hülyeségeket beszél össze :? . pl."nézzék csak a kislányokat, milyen jó formájuk van, ezt bizony a torna teszi!"
Teszek azért egy képet, de nem valami jó, pedig ez már följavítva:
Kép
(Bogi a piros-fehér mezben van)

zsebi_baba
 
 


Zsebi!
Megismertem Bogid arcát a képen egyből.
Láttam Bogiékat, és képeket is csináltam.Ha tudtam volna hogy ő is fellép más szemmel néztem volna, illetve kerestem volna . :P Na majd legközelebb. Ügyesek voltak egyébként, képeket is azért csináltam, mert tetszettek. :wink: Csak nem tudtam hogy ők a lányodék. Igaz csak 3 kép van és ahogy újra megnéztem a lányod azokon sem látszik, és kicsit homályosak is. :roll: :(
A Te képedet elnézve a piros A vagy B szektorban ülhettetek, onnan fényképeztél. Mi meg a C és a D találkozásánál ültünk épp a csarnok másik felében.
Ja.... ritkán hallottuk azt a félnótás embert konferálni, de mikor éppen hallottuk akkor is elég pedofil szöveget nyomott. :roll: :roll: :roll: :roll:
Jóéjt!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sehol senki?????????????????????????????????????????

Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért. Eladnám az alig használt Medela Mini Electric mellszívómat.
Jellemzői:
Medela elektromos mellszívó, amit kézinek is lehet használni. Bababoltban vásárolt, 8 hónapos, garanciális, alig használt állapotban, összes tartozékával, dobozában, számlával eladó. Az elektromos részét lehet adapterrel vagy elemmel is működtetni. Az mellszívó motor eredeti ára: 19900 Ft, a kézi szívó és tejtároló résznek 6500 Ft volt. A kézi része egyszer sem volt használva.
Itt egy link, ahol meg lehet nézni a képeket a mellszívóról:
http://www.teszvesz.hu/item512986704_me ... szivo.html
Küldj privit, ha érdekel vagy kérdésed van. :)

Kép
blani28
 
 


Kedves Babanetes anyukák és babucik, gyerekek!

Boldog , békés karácsonyt kívánunk mindenkinek!!!


Nelly, Olivér, Laci & Kriszti



Sziasztok!

Tegnap itt voltak anyáék, sütöttem, főztem.A süti a sSparban vásárolt vaníliás kifli volt, ajánlom, mert nagyon finom!!
Van még egy nagyon tuti receptem, hideg tál, pirítósra kenve isteni!!!:p

Sajtkrém:
10-20-30 deka sajt(én 10ből csináltam, és lett egy nagy tállal!!)
-trappista,
-pannónia,
-karaván(vagy más reszelhető füstölt sajt)
10 deka sajthoz 8 főtt tojás, 20 dekához már lehet 10-12, a lényeg, hogy minél több asajt, annál több legyen mindenből;)
Fél liter tejfől+egy kicsi pohár a10 deka sajttokhoz, ha 20 dekásak, akkor már lehet 1 liter a tejfől, be fog sűrűsödni egy kicsit!
A tejfőlt sóval, borssal, 2-3 gerezd tört fokhagymával(vagy ízlés szerint) kikeverjük.Aztán bele areszlet sajtokat, és belereszelni a tokásokat is.Ennyi.Pirítóssal a legfinomabb, alig bírtam abbahagyni!:)

Tegnap feldíszítettük a karácsonyfát, mivel anyáék most tudtak csak jönni, mi meg elmegyünk a 7végén, majd csak 5.-én jövünk, így alig látnánk a fánkat:sMi is a Kika mellett vettük, Nordmann, 3000 ft volt, vágott, szép egyenletes, alig görbe:)
Emike nagyon örült az ajándékoknak, azt sem tudta mihez kapjon:DA legjobban most az építőkocka tetszett neki, meg a bölcső.:)
Szóval a karácsony nagy részét letudtuk most, de anyóséknál is lesz még, meg anyáéknál, de akkor már nem lesz ajándékozás, megkapták most:)

Tomi itthon lesz 5.-éig, ma megyünk vissza a dokihoz a leletekkel.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Nincs nagy pörgés a topicban, gondolom mindenki a karácsonyi előkészületeket végzi.
Csütörtök délelőtt volt az oviban a karácsonyi ünnepség, verseket, énekeket mondtak a gyerekek nagyon ügyesek voltak. Ilyen alkalmakkor mindig készítenek a szülőknek valami kis ajándékot, aminek én nagyon tudok örülni és nagy becsben tartom. Most mécsestartót kaptunk amit Bence a saját kis kezeivel diszitett ki. Nagyon szép lett.
Képzeljétek, drága fiam felső jobb 2-es foga csütörtökön délután a croissant evés közben eltűnt, lenyelte. :lol:
Pénteken Bence a barázdazárásokon lett túl. Végül nem az általatok ajánlott orvoshoz jelentkeztünk be (de azért jó, hogy megvan a száma, sosem lehet tudni mikor lesz rá szükség) hanem a férjem keresett ismerőst a klinikai fogászaton. (volt tanitványát) Így nemcsak jól, hanem még ráadásul ingyen csinálta meg mind a 4 fogat.
Péntek este munkahelyi karácsonyi bulin voltam, Tibi maradt itthon a gyerekekkel. Egész jó volt, este 10-kor jöttem haza, és az első távozók közt voltam, többiek nem is tudom meddig maradhattak. :P
Tegnap drága fiam lekváros gombócot óhajtott, így nekiestem életem első, saját készítésű gombócgyártásához. Nagyon szuperül sikerült, azt hiszem máskor is fogok készíteni. Nem is tudom ez eddig miért nem volt a repertoáron. Mindig bolti fagyasztottat vettem. :roll: :roll: :roll:
Délután a gyerekekkel pogácsát sütöttünk. Az is jól sikerült.
Ma végre beszereztem a husikat karácsonyra, hát....... millió ember mindenhol. Rémes volt az egész.
Most éppen sülnek a fasirtjaim a sütőben, remélem az is kapós lesz. Ja, azért sütőben mert sosem olajban sütöm ki, hanem sütőben sütőpapíron. Így nem annyira kalória - és koleszterinbomba. :lol:
Lassan összeáll a végleges karácsonyi menü. :wink:

Panka!
Azt nevezem.... Ti már a karácsonyozáson, ajándékozáson is túl vagytok? Hamar letudtátok.
Mi még ott tartunk, hogy Bence számolja vissza a napokat mikor kell a fát feldísziteni. :wink: Nagyon várja már.
Gondolom az ajándékokat szintén. :lol:
Kiirom ezt a hidegtálas finomságot amit megosztottál velünk, jól hangzik. Hasonlót én is szoktam csinálni, csak keverek bele pici mustárt , májkrémet és tejföl helyett kefírt. De ezt is kipróbáljuk majd. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Jó let ez a fasírt sütési technika!
Iegn, letudtuk, Emili még úgysem tudja milyen hányadika van :lol: Nekünk is mind1 volt, így legalább tovább látjuk a fánkat:)Egyébként angliában divat pár nappal korábban díszíteni :wink:
Bencének gondolom a tejfoga tűnt el :roll:Akkor mégis csak rászántad magad erre afogas kérdésre :wink: :D Bence hogy viselte?Nem fájt neki?

Zita!
Meddig autóztatok még?

Lányok!
Az jutott eszembe, hogy a recepteket ezentúl a közös mail címre kéne elküldeni, így ott báérmikor mármelyikünk megnézheti, nem kell itt keresgetni, mentegetni.A tárgy rovatba meg beírni a címét, így átlátható lenne.Hm???De ez csak egy 5let, ha vkinek kényelmesebb ide, akkor írja ide :wink: De talán ugyanannyi meló/idő mint levélben. :wink:

Emili még alszik, 1 óra előtt tettem le :roll: Nem is tudom mibe fáradt el, hiszen itthon voltunk de., és f8kor kelt.Na mind1, aludjoin csak. :wink: Kéne mennünk utána vásárolni, de állítólag mindenhol sokat vannak :? Meg a dokihoz is vissza viszük a leleteket.
Az éjszakát ismét átaludta, így 1 hét elteltével talán kijelenthetem, hogy ezen az éjjeli ivás problémán hamar és sikeresen túljutottunk!8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok Lányok!!


Na megvagyok én is csak mint ahogy Andi is írta a karácsonyi elökészületek közepette semmi idöm sincs.
Már a takarításon ,függöny és ablak mosáson túl vagyok.
nekünk is meg van már a fánk,mi most töveset vettünk amit majd szépen kiültettünk a kertbe.
Még holnap reggel elmegyek bevásárolni,de már csak élelmiszert,és utánna bolt közeláébe sem megyek,borzasztó mi ember van mindenhol. :roll: :roll: :roll: :roll:
Múlthét pénteken voltunk 4D-n,jaj nagyon aranyos volt Viki még a nő is mondta hogy milyen szépen mutatja magát.Láttunk mindent szépen, a kis kezét,lábát ,arcát is.Csak a végén takarta már el mert feszt dörzsölgette az orrát meg a szemét. :D Biztos álmos volt már a drága.
majd teszek fel képet,ha sikerül.

Andi:
Na Bencének eltünt a foga? :D
A barázdazárás milyen volt?Nem volt neki kellemetlen?
Örülök hogy sikerült találnotok egy jó dokit.
De kis ügyes vagy ezzel a fasírt sütéssel,így tényleg nem olyan hízlaló meg olajszag sincs utánna. :wink:
Na és mi lesz a karácsonyi menü?
Meghiszem hogy várja Bence a Karácsonyt,már Balázs is dízsítené a fát ezerrel :lol: ,pedig ő azért még nem fogja úgy fel mint Bence.
Nagyon jók a képek,megnéztem őket,nagyon aranyos Bence az ovis ünnepségen is.
Majd én is pótólom a képeket. :oops:

Panak:
Hú akkor nálatok már járt a Jézuska?
Gondolom Emilinek nagyon tetszett a Karácsonyfa meg az ajándékok.
Jó utat nektek,ha addig nem jönnék.

Kívánok mindenkinek ,
BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!

PUSZIKA.

Kép

Kép
aliza
 
 


Panka!
Nekem 8, hogy hova irjuk a recepteket, csak tudjam. :lol: :lol: :lol: Egyébként van egy külön kis füzetem amibe a babanetes receptek gyülnek. Ugyhogy nekem tényleg mindegy hova irjuk. :wink:
Ja ha véletlenül kipróbálnád valamikor a fasírtot sütőpapíron, sütőben sütni , akkor mindenképp fedd le és csak az utolsó 15 percre vedd le róla a fedőt vagy a fóliát. :wink:

Persze-persze a gyerekeknek az a lényeg, hogy meglegyen a karácsonyfa és az ajándékok. Az hogy melyik napon mindegy, nem tudják követni. :wink:

Gratula Emilinek az éjszakai ivás leszokáshoz!!!!!! Ügyes nagyon.
Mi még itt nem tartunk. :(

Igen, Bencének megcsináltattuk ezt a barázdazárást. Így is megdöbbenve tapasztaltuk , hogy egy-két tejfoga picit elkezdett szuvasodni, :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: pedig állandóan mossuk. Hátul meg aztán végképp nem tudjuk 100%-osan tisztítani neki. :cry:
Nem fájt neki egyáltalán a barázdazárás, ügyes volt nagyon. Kapott is matricát.... :lol: :lol: tudod, az meg nála mindig jól jön. :lol: :lol:
Igen-igen a lötyögő tejfoga tünt el, már tényleg csak a szentlélek tartotta neki. :P :P :P Persze nem hagyta hogy kihúzzuk neki. Croissant megoldotta a problémát. :P :P :P

Jó Neked, hogy Emilid alszik, Dorkának eszébe sincs. Azt mondja nem alszik, mert nincs sötét délután. :roll: Reggel is jól megszivattam magam, nem húztuk le a redőnyt este. Így negyed 9-kor kinyilt a kis csipája , látta hogy világos van és már ugrott is ki az ágyból. Pedig végre kicsit alhattunk volna tovább, mert most Bence is később feküdt és végre egyszer nem 7-8 között ébredt. (Hanem fél 9-kor :twisted: )

Kép
Kép
bendor
 
 


Alízkám!
Végre előkerültél Te is, örülök.
Kicsi Viki babáról várjuk ám a képeket, és ugye a többi beígért képet is. Örülök, hogy jól sikerült a 4D-s UH. Nem irtad, de gondolom ez azt jelenti hogy mindent rendben találtak nála.
Na ... töredelmesen be kell vallanom én most az ünnepekre nem pucoltam ablakot és a függönyhöz sem nyúltam. :oops: Ahhoz most nagyon nem volt energiám. :oops: :oops: :roll: :roll:

Menü? Hát, az az igazság nem egyszerre esek neki a kajakészitésnek, hanem szépen folyamatosan. Ugyanis 24.-én anyóshoz megyünk egy ebéd erejéig, 25.-én meg anyuéknál leszünk egész nap.
Így már elkezdtem most a fasírttal (lehet nem is lesz belőle, annyira pusztítja a kis családom) , most sülnek a kacsacombok szintén a sütőben. Anyu csinált husos palacsintát, le van fagyasztva, azt fogom kisütni (de ezt már olajban). Ja és drága fiam rántott husit is óhajt, így csirkemellfiléből kap rántott hust. Akarok készíteni franciasalit, tartármártást, lehet csinálok tzatziki salátát is. Köret krumplipüré, kukoricás rizs. Levesnél lányom a húslevesre, fiam a halászlére szavazott. :roll: Húsleves most is van, szombaton főztem. Halászléhez meg még nincs meg a hal. :roll: Ma az Intersparban nem kaptam amilyet szerettem volna, ugyanis mindig afrikai harcsafiléből szoktuk. Finom is és nincs benne szálka. Így a halat még be kell szerezni. Van pogi, mézeskalács.
Anyu süti a többit: diós- , mákos bejglit, mézeskrémest, kókuszkockát.. Ezeket tudom, nem tudom készít-e még mást is, de már így is bőven sok lesz , főleg ha azt nézem, hogy szinte ki sem lehet mozdulni jelen időjárás szerint , most is esik az eső. :twisted: :twisted:
Nálatok mi lesz az ünnepi menü? Biztos sok finomságot készítel.

Ki mit készít karácsonyra? Mindenkinek szól a kérdés. :wink: :wink:
Ha van jó , tutira bevált receptetek megoszthatjátok velünk.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Aliz! Örülök, hogy te is jelentkeztél, és hogy jól sikerült a 4D! Igazán nagy élmény!
Az idén nálunk sem lesz karácsonyi nagytakarítás, örülök, ha a kajákat meg tudom főzni, pedig mindenki itthon van, segít, de Szabi elég sokat van cicin, olyankor maximum irányítani tudom a házimunkákat :wink: .

Most nálunk is rendhagyóan holnap lesz Szenteste, mert a gyerekek két évenként az apukájuknál töltik a 24.-ét. Az első ilyen évben eléggé megviselt ez, de kitaláltuk, hogy igazából mindegy, hogy mikor tartjuk a Szentestét, akkor legyen nálunk 23.-án. Úgyhogy most is így lesz.
A menü: holnap (azaz a szentestei) borleves, egyben sütött hal (az idén egy 3 kg-os süllőt vett a férjem) zöldségekkel, krumplipürével. Gesztenyetekercs (ezt ma megsütöttem), beigli (rendeltem). 24.-ére biztos marad a halból, úgyhogy ugyanez. 25.-én gombaleves, francia gesztenyés pulyka (Stahl Judit receptje) aszaltszilvamártással és angol kenyérmártással, sütőben sült krumpli, diós torta. 26.-án töltött káposzta, amit a kandallóban fogunk sütni, és a maradék sütik. Van még mézes, Bogi még mézaskalácsházikót is csinált.
Most ennyi, mert sürgős szoptatnivalóm van :)

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Alíz!
Te aztán nagyon fitt kismami vagy!Sblakmosás, sütés-főzés..., ez igen!És már a 30. hétben vagy! :D Gratula!Balázska gondolom már nagyon várja a karácsonyt és az ajándékokat :D
Képeket én is várom!Pocakfotó??

Andi!
Én a redőnyt mindig lehúzom, bár anyóséknál nincs, csak függöny, és ott is alszik addig ameddig itthon szokott :roll:
Húú, nálatok is lesz kaja akkor bőven!

Zsebi!
Nálatok is igazi ínyencségek lesznek, a gesztenyés cuccokat én is nagyin szeretem, receptek jöhetnek!Bármilyen formában :lol:
Kandallóban hpgy sül a káposzta???Esetleg majd egy fotó róla??Mert nem tudom elképzelni :roll: Olyan kandalló, amiben fűtteni lehet?Vagy kemence? :roll:

Na mennem kell építőkockázni :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Panka!
Én sem nagyon értettem kandallóban hogy tudnak Zsebiék sütni, de gondolom van neki külön kemence része is, vagy nem is tudom. :oops: :oops:
Jó épitőkockázást Nektek!!!!
Te is hozhatnál a karácsonyfátokról, Emikéről és bármiről fényképet, szívesen megnéznénk!!!!Ti már gondolom karácsonyi fényképekben is bővelkedtek. :wink: :wink:

Zsebi baba!
Sok-sok finomság kerül az ünnepi asztalotokra, nem is csodálom, hogy ezek elkészítése pici baba mellett nem megy egyedül és kell a kis családod segítsége is. Szívesen segítenek? Gondolom Bogi igen..... na de a fiúk is? :lol: :lol: Vagy most aztán ugysincs választásuk és jobb ha túl vannak rajta? :P
Nekem is rendes férjem van, mindig megkérdezi miben segítsen, de idén valahogy a gyerekeim az én kis kuktáim. Olyan szorgalmasan tüsténkednek hogy öröm nézni. :lol: :lol: :lol:

Holnap délelőtt fát díszitünk, már teljesen be van sózva Bence. Bence által Dorka is. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jaj, sajna kicsit köhögnek a gyerekek és a férjemnek és nekem is kicsit fáj a torkunk. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ha lebetegszünk az ünnepekre én nem is tudom... de nagggggggggyon mérges leszek. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Erdei karácsony

Karácsony éjjel
égnek a fények,
szívekben béke,
és új remények.

Őzike nézi,
üres a jászla,
lesz talán mégis
aki megszánja.

Mackó is dörmög,
üres a kamra,
pedig az ősszel
jól telerakta.

Róka is éhes,
nincs vacsorája,
de most az erdőt
ő sem vadássza.

A hideg télben,
ki segít rajtunk,
kis nyuszi reszket,
éhen ne haljunk.

Mókuska örvend:
- Fényeket látok,
jönnek már jönnek,
a jó barátok.

Kacajtól hangos,
most már az erdő,
siklik a szánkó,
csendül a csengő.

Telik a jászol,
telik a kamra,
hordja a falvak
apraja-nagyja.

A sok kis állat
örömmel látja,
hogy egész télen,
lesz vacsorája.

Boldog karácsony
szállt az erdőre,
és áldást hintett
az ünneplőkre.


Békés, boldog karácsonyt kívánunk Mindenkinek!!!!!!!!
Kép Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép LÁNYOK!!!!!!!!!!
Én is kivánok mindenkinek Boldog Békés Karácsonyt!!!!!!!
Babákra vigyázzatok,pocakosok tik is. :lol:

Kép



Kata&Milán


oszman777
 
 


Kép KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!

PUSZI

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Békés, Örömteli Boldog Karácsonyt kivánunk Mindenkinek!

Anita, Anna és István

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!!!


Andi:
Hú jó sok finomság kerül az asztal nálatok.
Az ablak puculást meg függönyt mosást én azért csináltam inkább most meg mert nagy pocakkal még nehezebb lenne,így kibírja egy darabig megint.
Igen,igen minden rendben volt az uh-on,tüzetesen megnézte a hölgy .Bocsi nem írtam csak hogy mindene szépen látszott. :wink:
Én halászlevet csinálok,meg rántott halat,aszalt szilvás csirkemellet,franciasali meg sültkrumplit.Sütöttem mézeskalácsot,sütünk még apuval bejglit.
Jaj miket írsz,reméelm nem lesztek betegek. :roll: :cry:

Panka:
Köszi. :wink:
Igen már várja az ajándékokat meg a Karácsonyfát,majd holnap együtt díszitjük fel.
Úgy látom bejött nagyon Emikének az építőkocka. :wink:

Zsebi:
Jó kis menüsor lesz nálatok is.Biztos fini lesz.
Elhiszem hogy most elég neked a főzés,de így nagyon jó hogy besegítenek a többiek.

Lányok!
Mindenkinek kívánok:
Áldott, békés, boldog Karácsonyt!!!! Jó éjszakát!

Kép

Kép
aliza
 
 


Jó reggelt!


Boldog karácsonyt kívánunk Mindenkinek!!!!!! Szép perceket együtt, csillogó gyermekszemeket!!!
:D

Pannika, Zsuzsi és Laci

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az iwiwes köszöntket, én most csak ide írok :oops: .

Andi!
Tévedsz, 0 db. fénykép készült eddig :oops: :oops: :oops: .Tudod mi nem vagyunk nagy foptózósak, csak videó készült.Vagyis nem, öcsém csinált képeket, majd felteszek belőle.Mikor anyáék itt voltak én nem öltözködtem, ittohoni ruhában meg nem akartam fotózni, de majd ma felöltüzünk :lol:

Kívánok Mindenkinek nagyon boldog ünnepet!
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek kívánunk Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket!



Kép

Pusza
Évi és Szasza

Kép
awe
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szép, békés, boldog Karácsonyt Kívánok!
Vendég
 


Békességet, boldogságot, csengőszót és gyertyalángot, ajéndékot, szeretetet, s mindent, ami fontos Nektek, ajtótok elé fehér bársonyt, így kívánunk Nekted Szép és Boldog Karácsonyt!

Kép Kép Kép Kép

Nagyon sok Puszi,
Zita, Patrícia és Sanyi
Vendég
 


Drága Évi!

Nagyon boldog névnapot kívánunk Neked!!!!!

Kép
zsuzska81
 
 


Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

zsebi_baba
 
 


Évi!

Nagyon boldog névnapot kívánunk NEKED mi is !!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Békés boldog karácsonyt és örömökben gazdag új évet kívánok mindenkinek!! Márti :D Kép
mártid
 
 


Éva!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon nagyon nagyon nagyon sok szeretettel kívánunk nagyon sok boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Évi!
Utólag kívánunk mi is neked :
Nagyon Sok Boldog Névnapot!!!!

Puszi mindenkinek.

Kép

Kép
aliza
 
 


Évi!
Boldog névnapot kívánok!
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kellemes Ünnepeket DRÁGÁIM!!!

Szép jó napot!!!

Hogy vagytok??Hogy telt a nagy nap??!! Jók voltato az idén?? :shock: :shock: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: Sok mindent hozott a Jézuska??? Sokat kajcsiztatok?? Én anyit ettem hogy biztos felszedtem még jó pár kilót, pedig még volt egy csomó rajtam. :cry: :cry: :evil: :evil:
Most itt vagyunk sógornőméknél és innen tudok írni, ugyanis mindenki Patrícia körül forog!!! :D :D :D

Járt nálunk az Angyal , a Jézuska. Sok sok mindent hozott!! Főleg Patrícinek!! Majd teszek fel fotókat.

Anita: Annának külön köszönet a szép ajándékért, Patrícinek nagyon bejött, miután azt megkapta, semmi nem érdekelte már. Ma reggel is azzal játszott. :lol: :lol: :lol:

Tegyetek fel képeket, nagyon kiváncsi vagyok mindenkinek a karácsony fájára és ki mit kapott a Jézuskától.

Millió puszi!!!!
Zita és Patrícia Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek szépen , szeretetben , betegségmentesen , meghitten telik a karácsony.

Sajnos nálunk Dorkán ismét átment egy vírus, mert kedd éjszaka 4x hányt, szinte semmit nem aludtunk, előtte este pedig 2x is ment a hasa. Igaz másnap reggel már jobban volt, de mégsem akartuk kivinni a lakásból, így szerdán nem mi mentünk anyóshoz, hanem ő és a sógornőm jöttek hozzánk ebédre. (Kis köhögés, orrfolyás nálam és férjemnél is van :roll: :roll: )
Este pedig míg apa a franciaágyon birkózott a gyerekekkel addig segítettem a Jézuskának a karácsonyfa alá csempészni az ajándékokat. :lol: Volt nagy öröm, azt sem tudták a gyerekek melyik ajándékot bontsák ki hamarabb és utána mivel játszanak. :P Szépen telt a szentesténk, Dorka is egész jól volt már akkor, igaz étvágya semmi azóta sem. :(
Tegnap, azaz a karácsony első napját anyuéknál töltöttük, reggel mentünk, este jöttünk vissza. A karácsonyfa alatt ott lapult a sok ajándék, anyu finom ételeket, sütiket készített, ugyhogy minden szuper volt. Délután Dorka anyut és aput nyúzta, Bence , az öcsém és a férjem Monopolyztak (Bence azt (is) kapott) én addig aludtam vagy 2 óra hosszát. :lol:
Ma meg négyesben vagyunk itthon, kicsit lementünk sétálni, de elég hideg van, sok időt nem is töltöttük lent.
Tettem fel képeket a picasára, megnézhetitek. Gyerekek nagyon élvezték a karácsonyfa díszítést. :wink: Öröm volt nézni az arcukat, milyen boldogok. De segítettek nekem a pogácsa, mézeskalács, rántott husi, készítésben is. :wink: Igazi kis segítőim vannak, a munka is gyorsabban halad így. (persze nem mindig :P :P :lol: :lol: )

Zita!
Örülök, hogy nálatok is szépen telnek az ünnepek és Patrícia örült az ajándékoknak.
Várjuk a beígért képeidet!!! :wink: És a részleteket!!

Zsuzsi, Anita!
Picasán láttam a Ti új képeiteket is.
Pannika már milyen nagylány a kis ruhácskákban, gondolom örült a sok ajándéknak.
Annácska pedig nagyon cuki a családi fotókon igazi kis hajasbaba.

Mindenkinek további szép karácsonyt, jó pihenést, sok-sok meghitt pillanatot kívánok kis családja körében!!! Puszi Nektek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


sziasztok,

csak bekukkantottam ide is,egy kérdésem lenne:Debrecenben hol lehet kapni jó babakocsikat vagy melyik bababoltba érdemes benézni?

köszönöm

Kép
bejcsi28
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük szépen a jó kívánságokat!
Ilyenkor mindenki azt hiszi hogy én duplázok az ajándékokkal de sajnos nem :-(((Én egyet kapok karira és névnapra.Ne legyen félre értés nem az ajándék mennyiséggel van bajom hanem magával az átadási szöveggel: boldog karácsonyt ÉS sok boldog névnapot!
Szóval így össze vonva nem olyan jó inkább mondanák csak az egyiket :-)
Na mindegy ez csak egy gyors lelkizés volt....
Amúgy a mi első családi karácsonyunk szuper volt eltekintve attól hogy anyós úgy érezte neki is itt kell lennie és a fát neki is kell díszíteni mert mi (én) azt sem tudom megcsinálni szépen.Sőt még kaját is hozott (hegyre-halmot) mert biztosan azt sem csináltam eleget.A lényeg hogy finoman jeleztem Szabinak hogy ha nem küldi el akkor valószínű többet nem fog az anyukája hozzánk jönni mert én olyan "szépen" elmagyarázom neki a karácsony CSALÁDI ünnep szisztémámat hogy egy életre megutál (bár szerintem ezen már túl vagyok).Tehát kb 3 óra téblábolás után elhúzott a búsba...
Ezután végre valóban karácsony és ünnep volt nálunk (főleg nekem).
Rengeteg ajándékot hozott a Jézuska!A legtöbbet a legkisebb kapta mert biztosan Ő olyan mint egy kis angyal.
Majd lefotózom.
A 25-26 nálunk busó járás a névnap halmok miatt.Éva János István.Szóval nálam ez a pár olyan mint egy rémálom.De Szaszának is.Nem bírta hogy a két nap alatt alig volt otthon a kis fészkébe.Azt egészen jol viselte hogy kézről kézre jár és mindenki agyon nyalja (ezt én nem bírtam).Szegényt félálomba itthon este 11-kor is lefürdettük.Én igy voltam nyugodt.Para-anya szindrómában szenvedek!Amugy teljesen felborult a napirendünk.Éjszaka ettünk 2x nappal alszunk.Remélem egy pár nap alatt vissza tudom állítani...

Andi
Sajnálom hogy Dorka ünnepe nem felhőtlen és persze így a tied sem.De azt örömmel olvasom hogy az ajándék bontásra már egészen jól volt.Ajándék hegyek :-)) azért sikerült mindet kibontani?Él tudom képzelni ilyenkor hogy csillog a szemük!!!
Már én is alig várom a jövő karit mert azt már biztos jobban élvezi majd.

Jaj képzeljétek Szaszának a csillagszóró nagyon tetszik.Amig végig ég bambul a fénybe és végig úgy tátog neki mint egy vízből kiemelt halacska :-)))) nagyon édes pofa.
Majd teszek fel én is képeket.

Pusza
Évi

Kép
awe
 
 


Bejcsi

Én sok helyen néztem kocsit.Van a nyugati utcán bababolt ott nagyon sok van.De én a monostorpályi úton a bababizimányiba vettem egy szinte teljesen újat.De komolyan annyira új volt hogy a kocsi kerekén még rajta voltak a gumin a "szőrök".A lényeg hogy nekik van web címük is.
www.fuli-bababizomanyi.hu
De nem minden kocsit raknak fel a netre.Szerintem érdemes megnézni náluk mert az uj mindig van a boltokba.
Remélem segítettem.

Éva

Kép
awe
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a képeket, nagyon aranyosak!:D

Anita!
Nagyon jók a képek Annáról, csini a ruhája, és az a kacagás...:D, szinte hallom is:DJó nagy haja van, máér lehet belle csurkát csinálni!:)

Éva!
Hát igen, szerintem sem jó, ha 2 ünep egybe esik, dehát ezt nem tudja az ember megválasztani, Éva nap meg csak 1x van az évben. :? Jó hogy végül sikerült békésen ünnepelnetek, hármasban :wink:
Szasza remélhetőleg hamar vissza áll a régi kerékvágásba!Miket kapott?

Andi!
Te képeidet is megnéztem, szép lett a fátok!
Látom Dorka meg babaágyat kapott:)
Még jó, hogy ez a vírus hamar átment Dorkán, nem verte le nagyon a lábáról!Étvágya is biztos hamar visszatér. :wink:

Zsu!
Pannikának nagyon cuki ruhácskája van, látom ő is élvezte a karácsonyt :D

Teszek majd fel én is képeket, Emili most elaludt.Itt vagyunk anyóséknál, holnap disznótor, hétfőn megyünk anyáékhoz,ott leszünk egy 7ig.Ma du. elmegxünk Recskre, ott lakik sógorom barátnője.Megnézzük a havas Mátrát, már ha még világos lesz akkor :roll:
Emike kapott tőlük egy ABC-s táblát, mostmár tanulhatja abetűket :wink:
Na tszek fel épeket.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: