Új privát üzeneted érkezett!

Petra!
Tiszta cuki ez a Bence bébi!

Kép
nycsilla
 
 


Szia Petra!

Én csatlakozom Csillához, tényleg nagyon cuki Bence!

Képzeljétek Manó csak 4 órakor kellt fel elsőnek, csak jó itthon.
Végre aludtam egy jót.Azért állandóan néztem, hogy szuszog-e, elfelejtettem visszatenni a légzésfigyelőt. Egyébként abban sem bízok.

Milyen volt a hétvégétek?
Készültök már a karácsonyra?

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

megpróbálok nagyon rövid lenni, mert nagyon el vagyok maradva a dolgaimmal és azonnal itt a Karácsony.

Először is Anita nagyon örülök, h. ilyen simán és gyorsan hazakerültetek, nagyon jó volt végignézni a Kornél fotóit, gyönyörű kisfiú. Tényleg mekkora lett volna, ha végig bent marad? Szerintem kb. 4,5 kg, mert Zalus is 30 dkg-ot hízott hetente az utolsó 6 hétben. Nagyon sok örömet és jó egészséget kívánok a babának.

Lányok, én napokig internet közelébe sem kerültem, ezért nem is irtam, ugyanis nagyon komoly vesemedece gyulladás kaphattam v. inkább szereztem magamnak???? Lázam akkor volt 39,8, miután már 2 Rubophent bevettem ill. fél órát feküdtem vizes törölközőben, ugyhogy valószínű 40 fölé is felkúszott, csak szerencsére akkor nem mértem, szerda este kezdődött és csütörötkön egész nap lázas voltam, és többnyire 39-re sikerült csak levinni, életemben nem voltam még ilyen lázas és beteg, na nem részletezem a borzalmakat, meg azt, h. milyen ellentmondáoskba keveredtem, h. akkor szoptathatok-e v. sem, felhívtam a La leche Liga-t és mivel azt akartam hallani, h. szoptathatok ... és ők azt mondták, h. igen, hát nem tartottam be az orvos utasítását, aki szerint38 fölött nem lehetszoptatni. Persze a LLL-t már csak pénteken hívtam fel, amikor már csökkent a láz, addig sajnos metn a táp Zalánnak. Csüt-ön sajnos a gyermekemre is alig tudtam figyelni, egész nap az apja pesztrálta, péntekre meg megjött anyukám és átvette, de akkor már kezdtem jobban lenni. Egy szerencsém van, h. Zalus tényleg áldott jó gyerek lehet, mert nem csinált gondot a tpáozásból sem és most már tényleg ki lehet teljesen jelenteni, h. átalussza az éjszakát. Ma is este 9-től reggel 1/2 6-ig aludt, negyedóra szopi után alvás és 1/2 9-kor keltünk. Szóval lenne még mit irnom, de megyek tenni-venni, végre már embernek érzem magam.
Vigyázzzatok magatokra, ne teregessetek ruhát egy szál pólóban 0 fokban és ne járkáljatok mezitláb a járólapon, na meg ha szoptattok a veséteket takarjátok be .... na én ezeket nem tettem meg és itt az eredmény. Nem érte meg!!!!!!!!

SZép napot mindenkinek!
Tünde

KépKép
tuzal
 
 

 
 

Szia Tünde!

Szóhoz sem juttok. Gyógyulj meg minél hamarabb, és vigyázz magdra. Zalus tényleg egy angyali baba. Tejcsivel nincs semmi gond, ugye? Nem apadt el ilyen rövid idő alatt?

Látnod kellene nálunk milyen káosz uralkodik a lakásban. Délutáni alváskor utol kell érni magam.

megyek is, lassan indulunk sétálni, csak Márkó bealudt.

Legyetek jók!

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Először is Anita gratulálok, gyönyörű a fiad. Örülök, hogy itthon vagytok!

Jolka!
Pelus: nem titkos, hogy hol vesszük, csak nem tudom, pontosan hol van a bolt, valahol az újkerti lakótelepen, de nekem gyakorlatilag házhoz hozzák, mert a barátnőm szomszédjáé, ezért mikor megyünk, és kell pelus, előtte szólunk, és csak be kell raknom a kocsiba. Egyébként nekem nagyker.áron adja, de azt nem tudom, hogya boltjukban mennyibe kerül.

Petra!
Nem tudom mikor hozok midit, de szerintem még Karácsony előtt, majd írok neked mailt, látom a profilodban benne van, és megbeszéljük.

Tuzal!
Lázasan nem szabad szoptatni, mert akkor nagyon sok baci megy át a tejbe, és nem lenne szerencsés, ha a gyerek is elkapná. Ha lemegy a láz lehet szoptatni. Sajnálom, hogy ilyen beteg vagy jobbulást kívánok neked, remélem szedtél vmi antibiotikumot.

NyCsilla!
Bárki elmehet a babaklubba, fizetni kell érte? Vannak nagyobb gyerekek is? Elmennék kedd délután, mert az enyémeknek hiányzik a mozgás, míg jobb idő volt 4 óra után mindig elmentünk sétálni, de mióta átállítottuk az órát, azóta nem tudok elmenni 3 gyerekkel sötétbe. Pedig szegények állandóan mennének.
Jó lenne már, ha lenne táblázat, mert sajnos nem igazán vagyok képben.

Most megyek, lehet este még jövök, sziasztok

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Na akkor a szüléstörténet:

Az egész november 30-án kezdődött. Napközben néha gyötört egy-két fájás, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Gondoltam csak jósló fájások, mert hol volt, hol nem volt, mint a mesében. Aztán este 8 körül mintha kezdtek volna rendszeresedni, hirtelen 5 percesek lettek. Már nagyon izgult a férjem is, hogy mi van már. Menjünk-menjünk. Én meg, ráérünk még. Bepakoltam még délután a táskába, mert ugye nem lehet tudni. Aztán este fél 10 körül csak elindultunk. Mikor beértünk Nyíregyházára, már két percesek voltak a fájások. A sürgősségire 22:05-kor vettek fel. Nem a kedvességükről voltak híresek, mert éppen akkor bírtunk betoppanni, mikor a Megasztár-ba volt a kiválasztás, hogy ki kerül a döntőbe. Szép kis szakmai elkötelezettség, ha a tv műsor fontosabb mint a beteg. Na mindegy. Átöltöztem, és lejött egy ügyeletes doki, aki megvizsgált. 2cm-re volt nyitva a méhszáj. Kicsit letoltak, hogy miért csak most mentem. Mondom azt gondoltam csak jósló fájások. De annyira nem paráztam. Aztán kérdezte a doki, hogy a fogadott orvossal meg volt-e beszélve a szülés. Mondom konkrétan a szülés tényéről még nem beszéltünk. 32 hetesen voltam utoljára, hát akkor még korainak tartottam volna. Erre az utálatos nővérke azt mondja, de nekem a kismama azt mondta, hogy meg volt beszélve. Nem akartam már leállni vele vitatkozni, mert hát kisebb gondom is nagyobb volt annál, de konkrétan ő csak annyit mondott, pontosabban megjegyezte, hogy látom xy doktor úrhoz járt. Erre mondtam neki hogy igen, ő a szülés szót ki sem ejtette. Erre mondja a doki, hogyha konkrétan nem volt megbeszélve, akkor nincsenek felhatalmazva rá, hogy felhívják. Hát azt hiszem ennél jobb már nem is lehetett volna a helyzetem. Na mindegy. Aztán jött a következő 'zuhany'. A doki majdhogynem nekem esett, hogy ki számolta ki ezt a szülés várható időpontját. Mert hogy van ez kiszámolva?!?!?! Gondoltam magamba Ti vagytok az orvosok, mit tudom én hogy kell. Erre elkezdte magyarázni, hogy miként kell kiszámolni (nem mintha érdekelt volna) és a január 1-et átírta január 3-ra. De komolyan, most jobban érezte magát, hogy két nappal odébb tolta?! A sürgősségin nem is volt semmi egyéb. Csak a sok letolás, semmi együttérzés. De elég is volt ebből a légkörből 15-20 perc. Nem is csináltak rajtam semmi előkészületet (beöntés és hasonló), úgy voltak vele, hogy még vissza lehet tartani. Ja! Még mielőtt elment a doki, elnézést kért a korábbi dokis letolásért. De hát már mindegy volt, az első benyomást elszúrta... Aztán felkísértek a szülőszobára..........

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


...... Bekötötték a magnézium infúziót, hogy visszatartsák a szülést, meg adtak be tüdőérlelőt, hogy a bébinek még kicsit erősödjön a tüdeje. De ehhez 24-48 órát kellett volna, hogy el tudják húzni a szülést. Felrakták a szívhang hallgatót, én pedig figyeltem a műszereket. Ritkultak a fájások 5 percesre. Nem volt vészes az egész. A legerősebb fájás is 28-as volt. Nem azt mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. Azt mondta a szülésznő, hogy 20 alatt nem is foglalkoznak vele. Éppen senki nem volt a szülőszobán rajtam kívül, úgyhogy csendes pihenőt fújtak. Vagyis csak egy kisebb villany égett, hogy tudjak aludni...ha tudok. Aztán fél 3 felé 3 percesekre sűrűsödtek a fájások. Néha el-el szisszentettem magamat, mert kezdett elég fájdalmas lenni lent a helyzet. Azt mondja a szülésznő, hogy nem hiszi el, hogy ennyire fáj, hisz a fájásmérő nem mutat túl erős fájásokat. Azt mondja inkább megvizsgál. Szóval megtörtént, és tágra nyitott szemekkel mondta, hogy teljesen eltűnt a méhszáj, mindjárt szülünk. Gyors telefonok, villanykapcs, ágyszerelés. Alig lehetett követni az eseményeket. Közben meg már jöttek a tolófájások. Mondták, hogy csak lazán, de ne nyomjak. Könnyű azt mondani. Kb 3-4 tolófájást kellett visszatartani. Beöntésre nem került sor, csak egy kis nagyja borotválásra, meg a burokrepesztésre. Aztán már éreztem, hogy a feje mintha beékelődne. Itt lehetett egy gátmetszés, amiből semmit nem éreztem. Szóltak, hogy csak akkor nyomjak, ha fájás is jön. Alig győztem már kivárni. Aztán a fájás jött, én nyomtam egy nagyot és már kint is volt Kornél bébi. Egy nyomásra. Kép Szinte kirobbant belőlem, olyan látszatot keltett, mintha épp csak el tudták volna kapni. Kép elvágták a köldökzsinórt, felsírt. Gyorsan felmutatták - olyan nagynak tűnt! - és már vitték is, mert hát azért csak 35 hétre született (ami szerintem 36 volt, de mindegy). Még megszültem a méhlepényt, aztán jött a stoppolás. Azért párat éreztem belőle, de nem volt vészes. Közben jöttek a hírrel, hogy 3200 gramm és 48 cm. Hatalmas azért ennyi időre. Később jött egy hölgy és mondta, hogy nem volt kielégítő az állapota és átvitték a koraszülött osztályra. Közben elkészült a matyóhímzés is. Nagyon kedves volt ez az ügyeletes doktor (nem ő volt az ambulancián). Dr Ivancso Bélának hívták. Õszintén nem néz ki 30-nál többnek. De egész varrás alatt beszélgettünk, pedig tényleg soha nem láttuk egymást. Kedves volt. Ez jól esett. Sajnos a szülésznőnek nem tudom a nevét, de egy tündér volt!!!!!!!!! Na aztán a két órás őrzés alatt párszor megnyomkodták a hasamat. Ez borzalmasan fájt! De muszáj volt. Na meg ugye egész szülés előtt adták a méhlazító megnéziumot, most meg nem győzték adni a méhösszehúzót, nehogy úgy maradjak már. Kép A két órás őrzés csendesen telt. Telefonálgattam és SMS-eztem mindenkinek. Hajnal 4-kor biztosan örültek is nekem. Kép De biztosan elnézték, a nagy örömöt gyorsan szét kell kürtölni.
Reggel 5-kor kitoltak egy kórterembe. Nem baba-mamásba, csak ahol három óránként hozták a babát szoptatni. Iszonyat volt, hogy a szomszédnak (két ágyas szoba volt) mindig hozták a gyereket, nekem meg nem. Szinte furcsán néztek rám, hogy mit keresek ott. Bár tudom, ilyen esetben a 3. emeleti patológiára szokták helyezni a kismamákat, de ott éppen nem volt hely.

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


.....Aznap délután jött a férjem, és mentünk át a koraszülött osztályra megnézni Kornélt. Beengedték a férjemet is, ennek külön örültem. Persze borzasztó látvány fogadott bennünket, mindenhol zsinórok és kanócok lógtak a gyermekünkből. Alig tudtam megállni sírás nélkül (nem szeretek társaságban sírni). Jött a dokinő, ő elmondta, hogy szép nagy baba, de a légzése kicsit nehézkes, lehet ennek oka, hogy nagy súlyú. Pénteken is átmentem meglátogatni délelőtt a kis drágámat. Mondta a nővérke, hogy nyugodtan benyúlhatok hozzá. Elmondta a kézsterilizálás szabályát, aztán benyúlhattam és végre megérinthettem a drágámat. Annyira jó volt. Aztán rákérdeztem, hogy hogy megy a szoptatás. Erre elment megkérdezni a dokinőt és megengedték, hogy kivegye. Annyira boldog voltam! Szépen felöltöztették. Aztán vihettem szopiztatni. Persze csak azaz egy-két csepp tejcsi volt a cicibe. Nem kellett neki a cici, nem tudott vele még mit kezdeni, de legalább együtt voltunk két órát. Szóval ekkor még csak tápszeres etetés volt. Szombaton pedig már úgy mentem át fél 11-kor, hogy megpróbálok fejni pici tejcsit. Sikerült is, ugyanis ekkorra megindult a tejcsi. Ettől kezdve minden etetésre átmentem. Reggel 5-kor volt az első, ekkor már 4-kor keltem, 4:10-kor indultam át a másik épületbe (nem tudom ez hogy a fenébe találták ki, de a kórház másik végében volt a kora. A napi hat alkalmi szoptatás -3 óránként- összesen napi 1,5 óra sétát jelentett. És volt még benne 4 emelet mászás alkalmanként.) na de ki a fene bánta, mikor etethettem a gyermekemet. Míg az inkubátorba volt, csak fejtem a tejcsit, és azt adták oda. Később mikor kikerült kiságyba, már szopiztathattam. Kicsit nehézkes volt az elején, Kornél bébi sem volt olyan ügyes, hamar elfáradt, meg bealudt a cickón és hát az én cicim se tökéletes (elég pici lapos mellbimbóm van). Na de aztán alkalomról-alkalomra egyre ügyesebb lett, egyre többet evett. Tejcsi az volt bőven. Hétfőn átköltöztem a kismama szállóra. Hát nem egy luxushotel, de annyira nem is volt vészes, mint ahogyan azt beharangozták. A társaság nagyon jó volt, hárman voltunk egy szobában. Mindhármunk gyermeke a korán volt, úgyhogy együtt keltünk és feküdtünk, együtt jártunk szopiztatni. Engem kicsit idegesített ez az időre etetés és mérés. Mert sokszor még aludt Kornél mikor mentem, úgy kellett felébreszteni. Mérés szopi előtt és után. Ennek sem találtam semmi értelmét, mert hát had egyen már annyit az a gyerek amennyit akar, na meg amikor akar. De sajna itt szigorú megkötések voltak, nem lehetett ellene mit tenni. Vártam, hogy gyarapodjon gyerkőcöm súlya és kerüljünk haza. Itthon azért csak nyugisabb. És végül 9-én pénteken délután hazajöhettünk. Olyan boldog voltam! Még hazafelé megálltunk a Rossmann-ba, mert nem volt itthon se pelenka, se popsitörlő, vettem még cumit, mert ott a kórházban bevált, ha sírt (itthon nem igazán, bár csak akkor sír, ha már éhes, és miután a cumiból nem jön semmi, na meg nem is cici formájú így kiköpi. Nem is baj, úgy istenigazából nem is akartam cumira szoktatni.) Alig vártam, hogy belépjek a ház ajtaján! Mikor hazaértünk, megetettem Kornél bébit, aztán elkezdtem pakolászni. Olyan jól esett. Még folytattam szombat délelőtt is a munkálkodást, aztán szombat délutánra lecsengtem. Hirtelen hulla fáradt lettem. De jöttek vendégek, úgyhogy nem volt mit tenni, talpon kellett maradni. Este megvolt Kornél fücsiztetése. Hihetetlen nyugalommal fogadta. Öltözködni nem szeret, olyankor mindig sír, meg biztosan már éhes is, de a fürcsivízben annyira megnyugodott. Meglepett. Aztán megkapta az esti adagját és már aludt is. Én is ledőltem és következő etetésig jót szunyáltam. Nagyon jó gyerek! Eszik és alszik. Éjszaka sincs vele gond, annyit én is kibírok, hogy megetessem. Ha nem érzem hogy kakás, éjjel nem is teszem tisztába, ne zavarjam még azzal is......

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


....Visszatérve a szülésre mindenkinek ilyen könnyű szülést kívánok, mint amilyen az enyém is volt. Nagyon gyorsan lezajlott, fájdalomcsillapítók nélkül is ki lehetett bírni. És olyan fitt voltam utána is, csak néztek rám, hogy tényleg most szültem?!
De a gyermekért mindent! Mentem- és mentem, hogy belőlem táplálkozhasson!!!!
Ja! A varratszedéskor egy kisebb pénzösszeget tartalmazó borítékot akartam adni a dokinak, mert azért csak emberszámba vett, és még a szülés utáni napokban is benézett reggelente, megkérdezte hogy vagyok és a gyerkőccel mi van. Varratszedéskor is kérdezte, hogy hogy van a kisfiú. Ez annyira jól esett. Na szóval nyújtottam a borítékot, és nem fogadta el. Nyújtottam még egyszer és akkor sem. Ez nagyon meglepett, mert szerintem ritka. Úgyhogy nagyot nőtt a szemembe ez a doktor. Biztosan úgy volt vele, hogy elég bajom van nekem így is, jobb helyre is költhetjük azt a pénzt. Pedig hát nem is tudhatta mennyi van benne.

Úgy röviden-hosszan ennyi a történet.
Nagyon jó most itthon lenni. Dominik is nagyon jól fogadta Kornélt. Mindig ölelgetné, puszilgatná, babusgatná. Annyira örülök neki! Van elég tejcsi. Igaz, mindig megeszik mindent, de a végére el is fárad. És alszik tovább.

Pusszantás, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


SZia Anita!

Nagyon örülök, hogy ilyen "könnyű" volt a szülésed. Tényleg Dodi mit szólt a tesó ajándékának?
Majd tesszel fel képet a két gyerkőcökről?

Vendégeg, ilyen hamar?
Pihenj sokat !
szia Jolka Kép

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Majd valamikor a napokban megpróbálok a két gyerkőcről együtt készíteni fotót. Kép
Várom már a karácsonyt, négyesben ünnepelhetjük az első karácsonyunkat itt az "új" lakásban. Kép

Örült Dodi a kistesó ajándékának. Még a szülés napján odaadtam neki, hogy ezt Kornél küldi. Utána aranyosan mondogatta, hogy a kistesótól kapta. Kép Úgyhogy jól bejött ez az ajándékozási dolog. Mikor mutattam neki Kornélt az ablakon keresztül a kórházban, akkor is nagyon odavolt. Emlékszem akkor még a fejében volt a branür és kicsit furcsán, olyan sajnálóan nézte, hogy mi is az a kistestvér fejéven. De azt pl egyből kiszúrta, hogy le volt ragasztve az egyik ujja hegye, éppen aznap vettek tőle vért. Mondta is egyből az apjának, hogy nézd, be van ragasztva a kistesó ujja. Kép Olyan kis figyelmes. Most is állandóan jön babusgatni. Nem gondoltam, hogy ilyen jól fogja fogadni.
Puszi, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


A múltkori album, ha még nem látta valaki, és egy újabb:

Kornél megszületett:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=14712

Dodi szülinap, Mikulás és még fotók Kornélról
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=14741

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Anita!

Megnéztem a képeket, nagyon tetszenek! Kép
Olyan édes a kicsi.
Az első képen Dodi Rita ölében ül?

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Igen, az én ölemben ül Dodika, majd teszek fel képet rólam meg Dodiról, bár lehet Ancsának hamarabb menne, meg is kérem Õt!!!! Hi hi hi

Anita!
Felteszed azt a képet a Csajoknak amelyiken ketten vagyunk Dodival, tudod amelyik a DVD lejászón is van a szobánkban? Kép Köszike!

Üdv.: Rita
rita82
 
 


Rita és Dodi

Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Anita!
Nagyon megható volt ez az alapos beszámoló!!Kép Édesek a fiúk!! Jó, hogy leírtad az aranyos doki nevét, de mélben nem küldenéd el a mogorváét is?? Tudja a magásrendelős dokid, hogy megszültél? Vagy őt nem is érdekli igazán?

(bocs, ha túl sokat kérdeztem egyszerre...)

Petra!
NAgyon aranyos Bence! Sajnos az anyóssal kapcsolatban rokonok is lehetnénk, az enyém is ennyit érdeklődött az unokájáról, kb enyi segítséget kaptunk mi is. Most kezdene már közeledni Kristófhoz, de a gyereknek teljesen idegenszámba megy... mellesleg örülök is neki, ezek után...

Tünde!
Jobbulást neked!! Vigyázz, a pici el ne kapja...

Jó éjt mindenkinek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Rita!
Nagyon jól sikerült ez a képKép
Az én húgom is kb így lelkesedik a gyerkőcömért, bármit megtenne érte...jó hogy vannak ilyen rokonok isKép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Elküldtem a táblázatot mindenkinek, akinek még hiányoznak adatai, az küldje el nekem és akkor az így kiegészített táblázatot is megkapjátok.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam!

Anita! Neked, illetve családodnak szeretnék mégegyszer szívből gratulálni és sok boldogságot kívánni a gyerekekhez! Nagyon köszönöm én is a részletes beszámolót, igazán megható volt... Örülök, hogy mindketten jól vagytok! Elképesztő, mennyire nem látszik Kornélon, hogy ennyivel hamarabb érkezett! Gyönyörű kisfiú! Nagyon helyes Dodi is a képeken, ő már igazi nagylegény! És tök jó, hogy ilyen jól fogadta a kistesótKép

Képeket megnéztem, amiket belinkeltetek! Bence is nagyon gyönyörű Petra! Meg minden baba és mama!Kép

Az estleg beteg babáknak és a mamiknak is jobbulást, jó egészséget kívánok!

A tanulás miatt jelentkezem ilyen ritkán (ezért nem is táblázatozom még egy darabig), de öröm látni, hogy van már élet ebben a topicban is, mert azt hittem ez is kihal, mint az eddigi nyíregyázi topicok!

Vigyázzatok magatokra! Jó készülődést az Ünnepekre!

Megyek megpróbálok visszaaludni, hátha a kicsi már odébbállt a gyomromtólKép

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Anita jó korán keltél.

Nagyon jó a kép Ritáról és Dodiról.
Hány éves is vagy Rita? Olyan fiatal vagy a képen.
Tényleg Dodi meggyógyult már? Ovi?

Képzeljétek Manó kezd vissza állni az 5 órás ébredéshez. Azt hittem már sosem fogja végig aludni az éjszakát. Kép

Mindenkinek szép napot!
Sziasztok Jolka

Petra! Én még nem kaptam meg a táblázatot. Kép

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Most nincs sok időm, mert tanulnom kell, de azért pár dolgot gyorsan lereagálnék.

Petra!
Köszi a táblázatot! Így könnyebb lesz kiigazodni, hogy ki-kicsoda, kinek ki a manója.

Tünde!
Gyógyulj meg, ez egy elég ronda betegség lehet! Állítólag érzésben olyan, mint a felfázás, márpedig az sem kutya! Abban már volt párszor részem és elég durva. Vigyázz magadra!
Ja, és mikor tejlázam volt, 39 fok három napig, én végig szoptattam (orvos mondta, hogy lehet).

Hajni!
Kérdezted a zenebölcsit. Bárki jöhet, 600 huf lesz fél órára. Nem tudom, hogy milyen, mert most lesz az első foglalkozás, remélem, nem csalódunk benne. Ja, és fél ötkor kezdődik a Vasutas Műv. Házban. Ha jöttök, akkor ott találkozunk.
Egyébként lányok, mindenkinek ajánlja a dada, akinek fél éves - 3 éves korú bébije van.
Hajni! Nem a Zrínyibe jártál véletlenül? És milyen doktor a férjed: jogi vagy orvos?


Jolka!
Nekem is öt körül szokott felkelni először enni, de aztán még alszik 7-8-ig. Amúgy itthon nekem is jobban alszik, mint bárhol máshol.
És képzeljétek! Most már egyáltalán nem sír napközben, ha megyünk aludni. Sőt, sokszor megfogja a kezem, felveszi a majmot és visz a kiságyhoz. Hát, hiába, nő ez a drága!

Anita2!
Olyan nagy baba ez a Kornél. Nem lett tutira elszámolva?
Látom, veled is klasszul viselkedtek odabent. Na, mindegy, a lényeg, hgy Kornél és Te is jól vagytok!
Mikor megy megint oviba Domi?

Puszi mindenkinek: Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a Bencére vonatkozó dícséreteket!!

Anita1!
Ha szeretnéd, küldd el az adataitokat, mert Te még hiányzol a táblázatból!

Tünde!
Jó, hogy ennyivel megúsztad ezt a vesemedence gyulladást! Vigyázz magadra!!
Jól tetted, hogy nem szakítottad meg a szoptatást, amúgy utánanéztem a la leche liga honlapján a leggyakoribb tévhiteknél olvasható:
"15. Lázas anya nem szoptathat

Nem igaz!
Ennek a téves tiltásnak a legnevetségesebb indoklása mindezidáig ez volt: ” a lázas anya azért nem szoptathat, mert leforrázza a baba torkát”. Vajon mennyire lázasnak kell lennie az anyának ahhoz, hogy a teje olyan forró legyen, amivel leforrázza a baba torkát???!!!
Az ellen a kórokozó ellen, ami az édesanya lázát okozza legjobban az anyatejben lévő specifikus antitestek védenek. Kár lenne ezektől megfosztani a csecsemőt!" http://www.lll.hu/node/210

Melinda!
Köszi, várom az e-mailedet, ha hozol pelenkát. MÉg most is naponta kétszer minimum kifolyik a pisi, már nem tudom, mit csináljak!!

Anita2!
Nagyon jó volt olvasni a szüléstörténetedet, nagyon szép és megható!

Zsuzsi!
Szerintem anyósom is így fog járni Bencével, különösebben én sem bánom, csak egy kicsit bosszant, hogy lehet ilyen bunkó!! Mondjuk nekem nem hiányzik, de neki sem hiányzik az unokája?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
MÁr 1x kérdeztem, de nem tudtok véletlenül egy jó fogorvost Nyíregyen, sajna nem jutok haza a sajátomhoz. Most már tényleg nagyon fáj a fogam, v. fogaim, már nem is tudom, az egész jobb oldalom lüktet. Kép
Előre is köszike.

Sziasztok Jolka
Tényleg ilyenkor lehet v.m. gyógyszert szedni. Már Manó dentinox gélével kentem be. Kép de semmit sem ér.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Én 23 éves vagyok, naná, hogy fiatalnak nézek kiKép

Gyógyuljatok meg minél hamarabb!!!

Jolka!
Sajnos nem tudok Nyiregyházán jó fogorvost, csak DebrecenbenKép, de ha kell leírok mindent róla szivesenKép
Anita! Köszi, hogy felraktad a képet!Kép
Üdv.: Rita
rita82
 
 


Jolka!

Csiszár Mónika, rendel az Északi Körúti Mini Klinikán. Ha érdekel, akkor e-mailben elküldöm a tel.számát.

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Az előbb írtam sokat, de eltűnt Kép

NyCsilla!
Lehet elmegyünk, ha megtalálom

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Petra, és akik még az LLL-ről írtatok!
Én szívesebben hiszek egy orvosnak, mint annak, aki a szoptatni bármi áron elvet követi. Szerintem is az lenne jó, ha mindenki szoptatna, de nem bármi áron. Egyébként én azt írtam, hogy lázasan nem lehet szoptatni, ha lement a láz lehet. Valóban nagyon fontosak az immunglobulinok, de lázasan még egy le nem győzött kórokozó jut át az anyából a gyerekbe, feleslegesen terhelve az immunrendszerét. Az immunglobulinok nem elegendőek a kórokozók elpusztításához, csak segítenek. Én nem szoptatnék lázasan.
Sziasztok majd még jövök.

Jolka!
Algopyrint nyugodtan vehetsz be.
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!
Petra!
Köszi a listát, küldtem a hiányzó adatokat...
Anita!
Köszi a választ a mélemre, válaszolok majd, csak Kristóf az ölemben ül, és arra vár, hogy cicás képeket keressünk a neten Kép

Egyébként erről a betegségről egy dolog jutott eszembe: Amikor Kristóf pici volt és először volt náthás, akkor mondta nekünk a körzeti, hogy ne nagyon puszilgassuk az apróságot, ne hagyjuk a rokonoknak sem, mert lehet, hogy olyan bacik vannak bennünk, ami minket nem üt ki, de a gyereket igen. Na ,én ezt mondtam anyósoméknak, akik persze meg voltak sértődve, mert kb 2 havonta látták Kristófot(jelzem csak Hajdúböszörményben laknak...) és akkor legalább had nyomorgassák már meg...
NAh, ez el is felejtődött, de a hétvégén hozta a sógornőm a fél éve gyerekét gyerekmegőrzésre hozzán, tök takony volt (mármint a sógornőm) elmondtam neki a sztorit, hogy nem kéne állandóan nyalni a gyereket ilyen állapotban. Persze felhúzta az orrát. Tegnap telefonált, hogy az ügyeleten voltak, tüdőgyulladása vana kölyöknek... Nocomment...

ZSuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok Lányok!

Folyamatosan olvaslak enneteket, csak írni már nincs mindig érkezésem.

Köszönjük még egyszer a gratulációkat!

Jól vagyunk. Az apa már jár hétfőtől dolgozni, bár szíve szerint biztosan itthon lenne. De míg a kórházban voltam, pár napig Õ is tartotta a frontot, itthon volt Dodival, hogy beteg volt, aztán már nem néztek rá szépen, hogy ennyit hiányzik. Ok ide vagy oda. Ilyen ha maszeknál dolgozik az ember.
Nagyon jó itthon, nagyon utáltam a kórházat és a kismamaszállót. Hiányzott a kis családom, a férjem és a kisfiam. Jól megvagyunk itthon. Kornél bébi egy angyal. Eszik és alszik. Csak akkor sír, ha éhes, vagy ha már türelmetlenül várja a cicit. Szerencsére van elég tejcsi, ez mindenél fontosabb nekem, és persze Neki is, hisz így hogy kicsit korábban jött, még nagyobb szerepe van a tejcsinek szerintem.
Dodi is agyonbabusgatja a kistesót! Kép

Puszi, Anita

Zsu! Nem tudom, hogy a dokim egyáltalán tudja-e hogy megszültem, de az egyik nővérke szerint biztosan, mert mindenféle papírmunka eléjük kerül. Hát nem tudom. De a 6 hetes kontrollra úgyis hozzá megyek.

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Na én megint lemaradtam mindenrőlKép
Anita!
Gratulálok a gyönyörű kisfiatokhoz!!!Majdnem akkora mint Balázs volt(3300g és 49cm).Azért ez nem semmi 35 hétre!KépJó volt olvasni a történetedet,rendesen meghatódtam!!A látvány is ismerős ami fogadott téged,bár Balázs nem volt inkubátorban,"csak" a branür volt a fejecskéjébenKépSok-sok tejcsit és jó e4gészséget kívánunk nektek!!!!!
Dóráék??
Egyébként egy "ismerősöm" (akik megvették a házunkat) is pont azon a héten szült mint Anitáék!Kép
Csilla!
Sajna tegnap lemaradtam a rakamazi tv adásáról,de jövőhéten hétfőn ismétlik és akkor megnézlek hogy táncikálszKépKép
Tünde!
Remélem már jól vagy!Én is felfáztam(szerintem),mert 2 hete egész nap és éjszaka pisilnem kell!Már rendesen rosszul voltam,de kezd helyre jönni szerencsére!
A lázasan szoptatásról annyit,hogy én egyszer voltam 40 fok lázas (tejláz,kb.2 hónapos volt Balu),de én szoptattam akkor is!Én meg inkább hiszek egy sokat tapasztalt tanácsadónak,mint egy orvosnak akinek fogalma nincs a szoptatásról....
Persze van olyan is biztos amikor nem lehet!
Rita!
Mi még nem is ismerjük egymást!Te vagy Anita tesója?Üdv. itt!Bár én mostanában nem sok vizet kavarok ittKép
Petra!
Bence egy tünemény!!!!!Küldd már el nekem is a táblázatot mert az újjakkal nem vagyok még tisztában!Küldöm az adatokat ha megtalálom a címed!Itt az enyém:csagi19@freemail.hu
Mi jól vagyunk,bár Balu kicsit taknyol pár napja,de tűrhető.Mivel apa nincs itthon egész héten,ezért hétvégén lesz a nagy bevásárlás karira.Még nem igazán tudom kinek mit kéne venni,de majdcsak kiötlöm.Mennem kell mert jelenésem van,Balázs cicit akarKép
Sziasztok!
Ági
csagi
 
 


Csagi!
Én nem gondolnám, hogy az orvosoknak nincs tapasztalata, a másik pedig, hogy valamit azért csak tanítanak 6 év alatt az egyetemen, és szerintem a betegségekkel jobban tisztába vannak, nagyobb tapasztalattal rendelkeznek. Nem tudom, hogy a LLL-nál milyen képzettségű emberek vannak, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy teljesen otthon vannak a témában. Egyébként meg ha már így feljött ez a téma utána fogok nézni komolabban. Egyébként meg úgyis mindenki a saját meggyőződése szerint cselekszik, mint mindig. (Ezzel senkit nem akartam megbántani)
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Szia Csagi!

Én Anita sógornője vagyok, azaz még nem vagyok az, csak jelölt vagyok már 8 éve.Kép
rita82
 
 


Jó reggelt!
Rita,ok mostmár képben vagyok!
Melinda!
Ezzel csak az a baj,hogy NEM 1! ismerősöm hagyta abba a szoptatást a mindenható orvosok tanácsára egy "kis" láz miatt!!Ha akkor nem az orvost kérdezik ,még ma is szoptatnának!Persze mindenki maga dönti el mit csinál a gyerekével!Ezzel én a témát le is zárom!
Sziasztok!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Anita2!
Már nem is emlékszem, hogy ki volt a dokid? Fábián, Vagy Péli-Tóth? És miért nem lett vele megbeszélve a szülésed, hiszen végig hozzájártál terhesgondozásra?

Ági!
Hűűű, most izgulhatok, míg nem meóztad le a produkcióinkat. Komolyra fordítva a szót, egy kevéske tévesztés volt benne, de remélem, nem látszik vagy éppen nem azt vette fel a tévé. Egyébként úgy van ez, hogy akárhányszor megy az ember, mindig van benne egy kis drukk és 100 fellépés után is simán lehet téveszteni.Na, azért remélem, tetszeni fog.
Még azt akartam, hogy simán eljöhettetek volna, mert mindenféle korosztály volt. És igazán táncoslábúak, mindenki mulatott. Mi is nagyon jól éreztük magunkat, az eddigi helyek közül a legjobban, reggel 4-re értem haza. Pedig az étterem nem volt első osztályú, ráadásul az öltözőben no fűtés és így fel is fáztam. Ennek ellenére iszonyatosan jól szórakoztunk.
Más: Mikor hagytad el Balunak a babakocsizást? Az enyém már úgy utálja!! Persze a saját lábán még nem sokat bír menni, úgyhogy lehet cipelni.
És mikor költöztök? Van már lakás kinézve?

Zsuzsi! Tünde!
Meggyógyultatok?

Rita!
Te hol laksz? És szülőkkel vagy a pároddal? (Lehet, már írtad, akkor bocs!)

Petra!
Maiben megírnád, hogy nagyjából mennyiből jött ki nektek az építkezés! (Most akkora dilemmában vagyunk, hogy mi legyen jövőre és mindenféle info érdekelne. Ha úgy érzed, hogy nem tartozik rám, akkor elnézést!)
Hogy alszik mostanában Bence?

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Melinda!
Boldog születésnapot!!

Csilla!
Egész jól alszik Bence, délelőtt tízig eszik-alszik, fél tizenkettő körül elmegyünk sétálni, akkor alszik két-három órát. Hát utána kicsit zűrösebb a dolog, mert bármit csinálok vele, csak nyüglődik, így néha elmegyünk mégegyszer sétálni. Kilenc körül fekszik le, az éjszaka pedig nagyon változatos, van, hogy csak hajnal kettőkor kel aztán fél hatkor, de ma pl. egykor, háromkor, ötkor, hatkor, hétkor felkelt. Biztos nem az éhség miatt, valami más oka lehetett, pedig most nem is folyt ki a pisi.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Csilla!
Nyugi nem kritikus szemmel fogom nézniKépKépAmikor volt a buli,pont dolgozott Jácint,egyedül meg nem mehetek ugyebár!De nem is nagyon ismerünk itt Rakamazon senkit!Tokajban vannak a barátaink.
Mi még sportkocsival járunk!Bár amikor egész nyáron bicajjal mentünk,elszokott tőle és ordított ha bele akartam ültetni.Mostmár úgy-ahogy megszokta!Elég messze vannak a boltok tőlünk,ezért gyalog nem indulok el vele inkább!
A költözés még odébb van sajnos!Bár a kapitány megígérte! hogy ha lesz lakás az a miénk leszKépKépSzerintem már csak jövőre lesz belőle valami!
Petra!
Nem tudom megnyitni a táblázatot,de még próbálkozok!

Nem tudtok jó naptárkészítő programot az ulead-on kívül?Lejárt ugyanis a próbaverzió 30 napja,így nem tudok már csinálniKép
Na megyek megpróbálom elaltatni törpitKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok !

A fogam továbbra is fáj, de most már sokkal jobb. Sajna fogorvoshoz nem jutok el, mert Zolko este ér haza, Muti meg csak pénteken jön, tehát nincs kire hagyni Manót. Kép

Szoptatással kapcsolatban.
Tegnap felhívtam a háziorvost, még is most, milyen gyógyszert szedhetnék. Azt mondta marék számra szedhettem a algopyrint. Mondtam ,hogy én még szoptatok. Teljesen ki volt akadva, hogy hogy szoptathatok még ilyen nagy gyereket (8. hónapos lassan).
Amikor a 6 hetes vizsgálaton voltam a nődoki mondta, menjek vissza 4 hó után, de ha már nem szoptatok, akkor előbb.
Most már végleg nem értem... Mindenüt azt írják, hogy újra "divat" a szoptatás, mindenki ezt ajánlja, dokik meg "ellenzik".
Mindenki furcsán nézz rám, amikor megtudják, hogy Manó még szopizik.
Egy éves, másfél éves koráig gondoltam ,hogy jó lenne, ha szopizna, de tovább már ne nagyon.
Volt egy tanítványom ,aki még az 5 éves gyereket is szopiztatta. Hát... Másik véglet.

CSilla !

Milyen volt a zenebölcsi?
Ma mentünk volna a klubba, de már megint nem értünk oda. Majd legközelebb.

Építkezés, de jó lenne, de már a telkek is olyan drágák.

Petra!
Bocsi, de megint nem működik a levelezőm. Már küldtem nekik levelelet is, tehát remélem pár nap és jó lesz. Addig a táblázatot elküldenéd erre a mail címre? megyesi.zoltan@chello.hu
Köszike előre is.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Elküldtem a táblázatot!
Tényleg elég furcsán állnak az orvosok a szoptatáshoz, bár szerencsére nekem a nőgyógyászom, a védőnőm és a gyermekorvos is nagyon pozitív a témában.
Mikor voltam 6 hetes kontrollon, megkérdezte a doki, hogy hányszor szoptatok egy nap, mondtam, hogy nem számolom, erre mondta, hogy nagyon helyes.
Ne hallgass senkire, Márk majd tudni fogja, ha már nem akar szopizni, persze csak amíg neked is jó.

Sajnos tényleg nagyon drágák már az építési telkek, mi még szerencsések voltunk, 500E ft-ért vettük, igaz, akkor se gáz, se út nem volt, ezek mostmár megvannak.

Ági!
Melinda is írta, hogy nem tudja megnyitni a táblázatot, nem tudom, mi lehet a baj, elküldöm mégegyszer.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Szerintem szoptass nyugodtan, amíg jólesik. Egyébként algopyrint vehetsz be akkor is ha szoptatsz, de azért ne marékszámra.


Petra!
Köszönöm Kép Sajnos öregszem. Hihetetlen, hogy az ikrek is már 3 évesek lesznek. Még csak most születtek.
Végül mégis meg tudtam nyitni a táblázatot, de csak úgy, hogy először lementettem, aztán nyitottam meg.
Merre vettetek telket? Már építkeztek?

Sziasztok Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Hú Jolka ez nem semmi!
Akkor mi lenne ha ez a doki azt hallaná hogy az én Balázsom 19 hónaposan még szopik?KépVagy hogy a nővérem 3 évese még napi 3-szor?KépSajnos vannak ilyen idióták akik azt mondják hogy 1 éves korig jó,meg még kevesebb ideig!!
Ági
csagi
 
 


Jolka!
Nem volt jó a zenebölcsi, mert a gyerekek nem figyeltek, uis nem lettek elpakolva a játékok. Úgyhogy nem is tudom, milyen igazából, mert csak pár mondókára került sor.
Igazából Melinda tudná megmondani, hogy ennek milyennek kellene lennie, mert ő járt a csajokkal korábban. Amúgy ők is voltak, nagyon édik a lányai.


Ági!
Jolka!
Én 1 éves koráig terveztem a szooptatást, de 8 és fél hónaposan magától abbahagyta. Igazából én tovább szerettem volna, de ez az ő döntése volt. Akkor el kellett apasztani gyógyszerrel, mert a vizes ruházás nem oldotta meg. Akkor én is bezséltem egy LLL nővel és azt mondta, hogy amire igazán szükségük van azt megszerzik 6 hónapos korig a tejcsiből, utána már csak az érzelmi kapocs erősítését szolgálja.
Szerintem nem baj, ha ti még szívesen szoptatjátok őket. Egyszer csak abbahagyják maguktól is.
Azért a 3 éves az már túlzás, nem?!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
NEM!!2-3 éves korig még elvileg alapvető kellene hogy legyen!Persze ezt sok minden befolyásolhatja!Pl a ti esetetekben az hogy Flóra már nem akrta!Vagy ha valakinek nincs akkor nincs!Van egy netes ismerősöm akinek 4 éves koráig szopott a kislánya.A kisebbik Baluval egyidős és ő is szopik még!
Megyek tanulni!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Nekem is Kristóf 7 és fél hónaposan elfordította a fejét a cicimtől, elválasztotta magát... nagyon rosszul esett, zokon vettem...

Csilla!
Köszi, én már jobban vagyok, még egy kicsit fájdogála a hasam alja, de asszem ez már idegi alapon van... egy kicsit kiakasztottak mostanság a munkahelyen...majd a téli szünetben összeszedem magam lelkileg..

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Nyíregyi anyukák!
Bio piac van a Kálvin téren.

Zsuzsi!
Kitartás mindjárt itt a szünet. Úgy örülök, hogy most nem dolgozok. Nem lenne türelmem a kölykeimhez. Az egyik új gyerek még a székét is felgyújtotta. Kép Szegény kollegák.

TEgnap csak eljutottam a fogdokihoz, de nem talált semmit sem. Fájdalomcsillapítot nem mert ajánlani, azt mondta kérdezem meg a patikába.
Ott is csak a utmutatót bújták. Hát nem lettem kisegítve.
Valószínű, hogy a füllem, v. a mandulám van begyúladva, tehát most ezeket kúrálom. Kép

CSilla!

Köszi ,hogy ajánlottad a dokinőt, de végül csak Angyalhoz mentem, közelebb volt.

Nagy bajban lennék, ha Manó hírtelen elválasztaná magát a ciciről, még nem nagyon eszik mást. Nálatok, hogy volt?
Bébiételt , desszertet adok neki, de utána mindenképen kell a tejcsi is.

KÉpzeljétek ma kuncsizott a drága egy kis kakót. Ízlett neki. Ti mikortól adtatok neki tehéntejet?
Védőnő szerint 1 éves koráig semmi esetre ne adjak, újságok pedig 2-3 évet írnak. Akkor most mi a helyes? Annó mi már kaptunk, még sem lett semmi bajunk sem. Én már adom neki a danoninot, krémtúrót, túrórudit is.
Szerintem nem azért lesz valaki lakto érzekeny, mert hamarabb kapna tejterméket...

Kiváncsian várom a véleményeteket.

Szép napot mindenkinek!

Szaisztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Voltunk kedden a baba-mama klubban. Találkoztunk Flórával, meg Csillával, és kiderült, hogy ismerjük egymást. Flóra nagyon aranyos kicsi lány. Kép A klub szerintem jó kezdeményezés, a zenebölcsi is biztos jó lesz, bár most a gyerkőcök nem nagyon figyeltek, mert érdekesebb volt a sok játék, és aki tartotta az nem akarta megzavarni a csöpségeket a játékban. Hát majd kiderül milyen lesz, bár mi nem fogunk járni szerintem, mert én január 1-től dolgozom, és amúgy sem tudnék 3 gyereket koordinálni egyedül úgy, hogy ne zavarjuk a foglalkozást. Meg nekem kicsit sok lenne a 600 Ft/fő, még akkor is ha valamennyi engedményt adnak. Viszont a Bodában nyílt valami nagy játszóház, még nem tudok részleteket, nem jártunk arra, csak a szórólapot hozták be az oviba. Állítólag 0 éves kortól lehet vinni a gyereket, majd ha járunk arra elmondom mit tapasztaltunk.

Jolka!

Én a lányoknak 10 hónaposan adtam először tejterméket, először a savanyítottakat, joghurtoto, majd túrót, tejfölt, aztán 1 évesen kezdtek tejet inni ( mi csak a biotejet vesszük). Nekem is azt mondták, hogy 1 éves korig semmi tejterméket, de tejet ha lehet 3 éves korig ne. Én ezt egy kicsit túlzásnak tartom, de lehet, hogy nekik van igazuk nem tudom, viszont mi az 1 évet nagyjából betartottuk.
Most mennem kell sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Szia Melinda!

Hova mész vissza dolgozni?
Akkor a kicsi is jár bölcsibe? Azt hittem ő még otthon van veled.
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Hello csajok!

Mára elég a tanulásból, tisztára belefulladtam az irodalomba. A Manóra meg anyósom vigyázott, holnap meg anyukám fog. És aztán végre szombaton túl leszek ezen a két vizsgán is.

Ági!
Te mit tanulsz? Hová jársz?

Jolka! Melinda!
Én is betartottam a tejes dolgokra vonatkozó tiltásokat. Nem evett Angyalka semmiféle tejterméket 1 éves koráig. Tejet most sem adok neki, mert 2 éves koráig fogja kapni a H.A tápszert, uis én elég sok mindenre allergiás vagyok, így túl nagy a rizikó. Így fel is írják és jár rá a kedvezmény, persze így is rohadt drága.

Jolka!
Én egyébként 6 hónapos kora óta adok neki más kajákat, amit mindig örömmel fogyasztott, mindent elfogadott. Mellette persze maradt a cici, míg kérte és azóta reggel-este a tápi.
Hol az a Kálvin tér? (biopiac)

Ja, játszóház. Nagyon dícsérték az anyukák szerdán a babaklubban. Állítólag nagyon jó, csak túl sok a nagy gyerek. Nagy, mármint a mieinkhez képest nagy.
Szóljatok, ha kipróbáltátok!!

Melinda!
A tejen kívül milyen biodolgokat fogyasztottok? És a piacon szerzitek be?
Már egyszer ment itt erről a beszélgetés, csak én olyan bizalmatlan vagyok a piaci árusokkal szemben. De ha megbízható eladókat tudtok, akkor érdekelne.

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Csilla!
Tudod jövőre fogok érettségizni,estin járok suliba heti 2-szer!Most be kellett adni két fogalmazást irodalomból,meg egyet műv. töriből!Legközelebb jövőre kell csak menni.A szünetben megpróbálom a magyart meg a törit átnézni,valakitől el kellesz kérnem a tételeket.
De jó lenne ilyen babás klubba járni!!Dehát nekem nincs jogsim,jácint meg sokszor dolgozik sajna.
Jolka!
Balázs 7 hónaposan kezdte kóstolgatni a bébikajcsit.Soha nem volt oda érte igazán,rágni is olyan nehezen kezdett.kb. 14 hós korától azt eszi amit mi!Tehéntejet vagy 2 hete iszik.Bár az túlzás hogy iszik,mert egy decit ha megiszik egy nap.Ezt nem is bánom!
Sokan úgy gondolják hogy megkóstolja a gyerek és semmi baja akkor adják!Ez azért nem jó,mert az allergia nem biztos hogy rögtön jelentkezik!Lehet csak pár év múlva.Lehet hogy egyáltalán nem!DE szerintem nem éri meg kockáztatni!Persze aranyos ahogy egy kisgyerek majszolja a rudit,krémtúrót de lesz még ideje hogy bepótolja ha nagyobb lesz!
Na ezzel most biztos kivívtam pár ember ellenszenvét,de ez az én véleményem!
Végül itt egy cikk ami a z egy éven túli szoptatásról szól!:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_hathonaputan#top
Szép estét mindenkinekKép
Ági
csagi
 
 


Ezt nem lehet megnyitni,nem tudom miďż˝rtKépvan egy az elvďż˝lasztďż˝srďż˝l/elvďż˝lasztďż˝dďż˝srďż˝l.Bďż˝r szerintem akkor ez sem fog menni,de megprďż˝bďż˝lom:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_hathonaputan5
csagi
 
 


Ági!

Töriben tudok segíteni. Ha van olyan tétel, ami nem megy vagy nincs kidolgozva, akkor írd össze a címeket és küldd át a mail címemre (nycsilla@axelero.hu). Felveszem neked lemezre vagy lefénymásolom. El is tudom neked küldeni (van egy srác táncon, aki ott lakik).

Csilla

Kép
nycsilla
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: