Új privát üzeneted érkezett!

Köszi mindenkinek a babatornáztatóról a tapasztalatokat. Majd használtan veszünk amit elis tudunk késöbb adni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Babamama! Szilvi!
Jobbulást a gyerkőcöknek!

Tomika ma kivételesen aludt. Egész sokat. Még a fürdéshez is úgy kellett fölébreszteni. Nagyon sajnáltam szegényt, de holnap tanácsadásra megyünk, nem mehet "koszosan". Ma voltunk csípőszűrésen, majd 3 hónapos korban kell visszamenni.
Ja, ma mértük: 4230 gramm. Egy heti gyarapodás 270 g!!!
Az utóbbi napokban megint nehéz volt vele, nem akart aludni, nyűglődött, és a rossz idő miatt lemenni se nagyon tudtunk. Tegnap este egy pillanatra úgy éreztem, hogy feladom az anyai hivatást. Este ugyanis fürdés után szopizni szokott, utána pedig elalszik. Tegnap ez sem ment. Csak rágta a cicit, türelmetlen volt (pedig egész nap alig aludt). Aztán kihoztam, a férjem dajkálta egy picit, utána aztán elaltattam. De egy percre teljesen kétségbe estem, hogy az egyetlen "tuti fegyver", a szopi sem válik már be.
Aztán ma meg reggel úgy kellett ébreszteni a szűrés miatt, meg este is a fürdés miatt. Szóval kifáraszt ez a kislegényke. De imádnivaló, most már mosolyog, ha szólunk hozzá (apára is), és nagyon aranyos.
Azért optimista vagyok, majdcsak elmúlnak ezek a kezdeti nyavalyák.

Gabi!
Nem csodálom, hpgy fáradt vagy a két picivel. Engem ez az egy is teljesen le tud fárasztani.

Jó éjszakát!
PTünde
ptünde
 
 


Sziasztok!
Tündi, te most kóstolót kapsz a későbbi problémákból és vissza fogod sírni ezeket az időket néha:-)))

Majd amikor ez a szép legény a ruhádra meg a falra köpi a spenótot, mert nem tetszik neki, illetve amikor nem akarod kiengedni a konyhába, hogy ne nyúljon bele a kukába (ami a kedvenc foglalatossága), akkor majd jószívvel gondolsz erre vissza:-)))
Mert bizony kedves Tündi, meglátod milyen gyorsan eljön az az idő:-))))
B
babamama
 
 

 
 

Sziasztok

Tündi
Nem akarlak elkeseríteni de Babamamaának teljesen igaza van.
Én is azt hittem hogyha nő mennyivel könnyebb lesz majd.Hát egy frászt még nehezebb.
Az én kis csöpségem ugyanis szörnyen akaratos.
Bár most olvasgattam egy kicsit és állitolag ez igy szokott lenni 1 éves kor körül. Kép
És mindig azt csinálná amit nem szabad.Húúúúú....
De azért igy is imádnivaló kis pali, mert a másik pillanatba meg bújik és szeretget.Szóval...
Én mostanában szoktam frászt kapni.Bavallom őszintén néha már annyira hogy bőgök. Kép
Ez a nem evés meg nyafogás akaratosság,szőrnyű.
És ha nem az van amit ő akar vísit,toporzékol stb.
Lehet ez ellen vmit tenni?

Na most megint jól kipanaszkodtam magam.

De Tündi azért nem elijeszteni akatalak csak ez az igazság.Legalább van időd felkészülni Kép

Szilvi
szedem
 
 


Sziasztok!
Beni belépett a 10. hónapjába, de fogaknak nyoma sincs. Szerintetek nincs késő a fogak kibújásához?,még mindíg csak a pépes kaját eszi meg,néha elmajszol egy kis kenyérhéjat.
KARMEN
Ha érdekel a tapasztalatom a tornáztatóval, Benit idegesítették a játékok, belecsimpaszkodott abba amit elért és veszettül rángatta. Nem bírt vele , ezért azonnal üvölteni kezdett. Most a kompból eléri és húzza maga után. nekünk nem vált be.
SZILVI
Igaz mi fiatalabbak vagyunk, de Beni igen válogatós.Csak az almával édesített főzelékeket eszi meg. A húsos kaják közül a csirkehúsos a kedvenc, mivel az is édesebb ízű.Még a tél elején tettem a mélyhűtőbe sütőtököt elszelve, ha semmi nem kell,azt lepárolom és bekeverem a kajájába.
Sziasztok! {Kép}
babyboy
 
 


Sziasztok!
Reka, szerintem nincs meg keso a fogacskakhoz, nekem is csak 10 honapos koromban bujt ki az elso, es vannak gyerekek, akiknek meg kesobb.

Tundi, nekunk egyre jobb lett a helyzet, ahogy nott Kristof. Most mar sok minden lekoti, nem csak a cici erdekli. Ez nagy megkonnyebbules. Igaz nagyon oda kell figyelni, mert sokszor az asztal alol huzom ki, vagy eppen ramol, es a kotodes miatt nem enged el maga mellol, de osszessegeben nagyon jo most. Egyaltalan nem sirom vissza az elso honapokat.

A beteg babaknak jobbulast, Gabinak meg kitartast kivanunk.

Agi
agi77
 
 


Ami azt illeti, én sem sírom vissza az első hónapokat. A legrosszabb, ha az ember nem tud aludni. Nyilván minden kornak megvan a nehézsége.Állítólag 2 éves korig nem tudják biztosan értelmezni a " nem szabad"-ot, és inkább el kell terelni a gyerek figyelmét, mint tiltani. A tapasztalatok egyébként gyerekenként változnak, még egy családon belül is...Volt nekem már olyan újszülöttem, aki napközben egyáltalán! nem aludt (éjszaka is felébredt 1 1/2 - 2 óránként), na ezt nem sírná vissza senki.
Benedek viszont jó alvó volt, mellette még olvasni is tudtam, meg nem mindig siettem lefeküdni 8!-kor, hanem esetleg meg mertem nézni este egy filmet is. (Mostmár nem mindig alszik így). Szóval kitartás mindenkinek!!!

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Szilvi,

ha ez segit, bogd ki magad. Simon szinte semmit sem eszik 1 jo ideje, meg jo , hogy szopizik. De engem mar nem erdekel, mert Jazminnal mar mexoktam. Igaz annak idejen en is ki voltam borulva parx, amikor mar etetoszekbe raktam uvoltott Jazmin es orditott.
Szilvi, Jazmin 29 honapos es 9,3 kilo, gondolghatod, milyen jo evo..... Simon is allandoan hisztizik, mindig az kell neki, ami Jazminnal van. Csak ehhez meg nekem hozzajon, hogy Jazmin is hisztis es akaratos. Szilvi, fogadd el, hogy most 1 ilyen korszaka van Adinak. Nem a foga jon? Nalam mindket gyerkoc nem evett olyankor szinte semmit. Simonnak asszem most jonnek a 13-16-ig fogai.

Reka,

Jazminnak is 10 honaposan jott ki az 1. foga. Gabi3, íflorajanak asszem meg kesobb.

most ennyi jut eszembe,
g.
gabomamo
 
 


Tündi!
Én bizony sokszor kiborulok, és olyankor megfogadom, hogy nekem több gyerekem nem lesz, mert ezt én mégegyszer végig nem csinálom, meg olyanokat is mondok, hogy ha tudtam volna előre, hogy ez ezzel jár, akkor sose vállaltam volna gyereket. Aztán ezektől általában megnyugszom. KépNálam mindig is a kibeszélés taktikája vált be, nem az elfojtás.
Egyébként én már most jobbnak érzem a babázást (Léna 3 hónapos múlt), mert kb. 2 hete ujjszopival egyedül eltudja altatni magát, éjjel általában max. egyszer ébred, "beszélget", alig sír, inkább megpróbálja elmondani, hogy mi a baja, stb... Így én is visszatértem valamelyest a "normális" életbe, már nem csak azon jár az eszem, hogy mikor fogom kialudni magam. Egyébént én azt várom (Kövezettek meg! Kép ), hogy ne szopjon, mert akkor Zoli maximálisan eltudja majd látni, és végre újra tudok majd néha akkor kellni, amikor én akarok, és hosszabb időre kimozdulni itthonról, ja meg néha lepasszolni nagyszülőkhöz, sógornőmhöz, akik szintén alig várják már.

Nóri
norcee
 
 


Bocsánat, ha félreérthető voltam, természetesen minden kornak megvan a maga nehézsége és öröme. Én nagyon élvezem ezt a kis 1 éves libát, de tény, hogy sokkal több türelem, figyelem kell és azok az idők már nem jönnek vissza, amikor feküdt az ágyacskájában és nézte a zenélő játékot, mi meg pakoltunk, vasaltunk, takarítottunk, stb. Most menni kell, mert ha csönd van, az gyanús. Szerintem ezzel mindenki így van és az ember nem is szülne gyereket, ha nem akarná igazán (legalábbis a legtöbben:-))

Nóri, ne várd a szopi végét! Nálunk szinte óramű pontossággal 1 éves korában kezdte abbahagyni, mert akkor kezdte kapni a rendes kajákat és utána már csak nyugtató volt, de én mégis hiányolom. Apa meg előtte is el tudta látni, nem volt gond, ha 1-2 szopi kiesett, volt finom főzelék vagy ilyesmi. Nem is volt cirkusz sosem a szopi után.

Gabomamo, a családban pont ugyanilyen kislány van, mint Jázmin. Ő is 2 éves múlt és csak levest vagy kolbászt vagy sütit eszik. Semmi másra nem lehet rábeszélni. De nincs semmi baja. Szerintem ha jön a nyár, Ti is gyakrabban lesztek kint a levegőn, strandon, akkor előbb-utóbb lesz étvágy.

Ági, ismerős a helyzet:-)) úgy néz ki a nappalink, mintha bomba robbant volna. Korábban az apjával volt ilyen bajom, most már kettejükkel:-)) Csak azt képzeljétek el, hogy apa milyen ügyességgel próbálja 1 méternél magasabbra pakolni a könyveit:-))) Még nem tudja, de Luca térdmagasságban már fel tud mászni székekre:-))) (meg kell jegyeznem, ezt Ő váltotta ki belőle, amikor megvette neki a tescoban az akciós sámlit:-)))
B
babamama
 
 


Réka! tesom lányának is 10 hónaposan bújt ki az elsö foga.

Nóri! Én is várom már.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok! Ágival értek egyetKép. Egyszer írta Nóri, hogy Neki nem való a kisbaba, Ő szívesebben kezdené az egész macerát egy egyévessel. Ezt én is így érzem. Az, hogy csak feküdt, persze örömet okozott, de mióta kis bitang, azóta igazán imádnivaló. PErsze mi nagyon vártuk, hogy VIrág elkezdejen mozogni, így én semmi negatívumról, rossz érzésről nem tudok beszámolni azzal kapcsolatban, hogy lepakolja az Apja féltve őrzött CDitKép. Én örülök Neki, hogy ilyen ügyes.
A másik dolog: tényleg mindenki másképp élni meg az időszakokat, egyrészről mert mi is mások vagyunk, másrészről pedig a gyerekeink is mások. És nem hibáztatok senkit, aki így kezd mondatot: "MAjd meglátod, örülj, míg csak ennyi..." mert ez egy szokásunk, de sztem rossz szokásunk. Én ezt annyiszor, de annyszor hallottam már életemben, h a világból kiszaladok, ha meghallomKép. Mert nem biztos, hogy meglátom...
És hajlamosak vagyunk negatívumokat sugározni, ugyanezzel a mondattal kapcsolatban. AZaz, most örülj, mert később jajj Neked... A nővérem sokáig mondogatta ezeket a mondatokat, aztán mikor nélunk minden egész másképp alakult, megkértem, ne mondja, azóta nem is teszi, mert látja, mennyire mások a korlátaim, mennyire mást viselek el, többet, vagy kevesebbet, és mennyire más VIrág, mint a keresztlányaimKép. És ez a szép az egészbenKép
Ez Babamama nem kifejezetten Neked szólt, csak arról jutott eszembe, amit írtál, és remélem nem bántódsz meg, tényleg nem bántásból írtamKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Babamama!
Igazad van, módosítok: azt várom elsősorban, hogy már ne csak szopjon.

Nóri
norcee
 
 


Nóri! Én eleve igy értettem hogy erre gondolsz te is.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Csajok!

Két ordítás között írok pár sort...

Tegnap éjjel olyan jól viselkedett Bátor, hogy nem nagyon merem leírni. Kép 2x kellett hozzá felkelni. Sajnos egy kicsit hasfájós,így hason szeret aludni főleg. Éjjel így tudott aludni az egész család, hogy Bátor hason feküdt.

Ma is voltunk méreckedni, az eredmény 4050g, azaz újabb 450g-mal gyarapodott a kis lurkó.

Réka: Flórának az első fogacskája pontosan az első szülinapjára bújt elő. jól írta Gabómamó. A védőnőm azt mondta, hogy 1,5 éves korig teljesen normális az első fogacska megjelenése. De ne aggódj fog nélkül nem marad, egyx csak kibújik.

angi: Ez őrület mindjárt félidős leszel! Mocorog már a pocaklakó?

Gerikának tök igaza van a tiltással nem érsz semmit sem.Viszont egy kicsit becsapod, ha eltereled a figyelmét. Flórával én úgy csináltam, hogy inkább azt montam mit csináljon, nemazt, hogy mit ne. Pl: Nem azt mondtam neki,hogy ne nyisd ki a kukaajtót, hanem azt hogy csukd be. Vagy nem azt mondtam, hogy ne vedd fel,hanem,hogy tedd le vagy hagyd ott.

Gabi3
inecsg
 
 


Hahó!
Angi, nem sértődtem meg, bár ebből a szemszögből sosem néztem a dolgokat. De az tény, hogy ahogy nő a gyerek, valami huncutságot biztos csinálni fog. Persze ki mit nevez annak :-).

Egyébként én azért mondom, hogy nem szabad, mert igenis tanulja meg és ehhez olyan mimikát használok, hogy egyértelmű legyen. Tudja is a kis huncut...
De tényleg élvezetes, amikor elkezdődik a helyváltoztatás ideje.
B
babamama
 
 


Gabi! Bátornak grat. tényleg szépen gyarapszik. Orsi meg üvölt hason fekve.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Angi!
Engem keresel, vagy Larát???KépKépKépKépKép
Nina
nina74
 
 


Nina draga mi van veled?

Lanyok, a Tescoban 1095 Ft-ert lehet kapni babatornaztatot. Sztem ennyiert igazan megeri, tobbet nem is erdemes adni erte. Kozepen van a fosoron es gyerekmotorok vannak alatta. Jo sok volt.

Nori,

en lassan 30 honapja nem aludtam at egy ejszakat sem. igazan jo lenne pedig, meg moziba es mashova is elmennek szivesen, de Simon szopizik, es Jazmin is eszik tapot ejszaka. De ez a gyerekseggel jar. Sok munka van veluk, de par ev mulva talan en is eltudok menni vhova. En ugy gondolom, hogy ezt vallaltam es nem menekulhetek elole. En magamnak szultem a gyerkocoket. Nem biztos, hogy olyan jo az, amikor mar nem szopizik. Legalabbis nalunk mindig kinlodas az eves. Utalaom az etetes koruli macerat es a lakas is mindig disznool utana. A konyhat naponta 3-4x porszivozom. Utalom...

g.
gabomamo
 
 


Lányok, szorítsatok! Sógornőm bent van a klinikán, 5 perces fájásokkal.Első baba. Olyan izgatott vagyok, mintha én szülnék!...

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Nóri: Én egyetértek veled bébi ügyben. Pocsék az eleje, és nekem könnyebb most, hogy nagyobb a Bogi! Igaz, hogy iszonyat hisztis, de nem érdekell, legalább ki lehet mozdulni vele, nem szopós újszülöttt már. Mindenki másképp éli meg. Nekem az elején nagyon rossz volt, egy rémálom ami mostanra, tündérmesévé váltKép. Én is bevállalnék még egyet, de az első 1 évet csinálja meg valaki más helyettemKép! Én is magamnak szültem a gyerkőcöt, de megőrülnék, ha néha nem mennék el valahova. Szerintem minden normális ember elvágyik néha valahova, főleg ha még fiatal! De szerintem később is. Attól, hogy gyermeked van még kell lennie magánéletnek is, ami csak a tied. Én anyuékra nyugodt lelkiismerettel bízom a Bogit, ha nagyritkán elmegyek valahova. És hidd el, egészen kikapcsol, és másnap újult erővel frissen, felszabadultabban veszed az akadályokatKép! Pl most is tök jól vagyok, mert múlt héten kaptam kimenőt egy dizsi erejéig, a barátnőmmel Kép

Gabómamó: Hát nálam meg pont fordítva van. Én nagyon örültem, hogy Bogi már 1 évesen egyedül evett. Mondjuk a mai napig fel kell mosni a konyhátKép (na jó azért nem mindig, attól függ milyen állagú a kajaKép), de örülök, hogy önálló! Nem vagyunk egyformák, ha pl. főzni is utálsz akkor minden konyhai teendőt macerának tartasz.Így az evést,etetést,mosogatást is! Nem? Én nem bánnám ha a fél életemet a konyhában kéne töltenemKép

GErika: Megy a drukk sógornődéknek Kép+++++++++ Majd jelentkezz, hogy mi lett!! Kép

Ma voltunk tanácsadáson és Gézám 12,5 kiló és 86,5 centi. Úy látszik törpe marad, mert egy centit sem nőtt pár hónapja. A súlya bezzeg gyarapodott. Gömbölyű törpe lesz KépKépKép Mondjuk apja sem egy égimeszelő, inkább zömök testalkatú. Furcsa is lenne, ha olyan magas lány lenne KépKép

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gabomamo! de jo hogy irtad, holnap veszek.

Erika! drukkolok neki!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Eniko,

arra gondoltam, hogy Jazmin meg mindig nem eszik egyedul es eteni kell, mert anelkul nem enne. Es sajnos Simon is 1 diszno, aki nem tud egyedul enni, es ugy nez ki mindketto eves utan, hogy legsziversebben a mosogepbe raknam oket... Kép

g.
gabomamo
 
 


Gabómamó: Hát ezek a férfiak már csak ilyenek......érdekes, hogy szinte minden pasi úgy étkezik, hogy utána fel kell mosni a konyhát......életkortól függetlenül KépKép
Azért Jázminnal meg van a bajodKép minden elismerésem a Tied, hogy ilyen jól bírod a "kiképzést". Én nem bírnám! Egyébként Jázmin miket eszik?

Azt kartam még kéredzni, hogy szerintetek nem gáz, ha egy 1 éves gyerek még nem fogja a kezébe a kaját? Pl sétálni voltunk uncsitesómékkal és vettem egy perecet. Törtem belőle Lilinek és Boginak is. Lili nem vette a kezébe. Az anyja azt válaszolta, még nem tud fogni! Az anyja tördösött neki pici darabkákat, amiket a szájába dugott és a gyerek elszopogatott! Április 1.-én volt 1 éves és időre született normál súllyal! Nekem ez kicsit furcsa, mert néhány hónaposan már kenyérhajat fogott a kezébe és majszolt Bogi, és mint említettem 1 évesen egyedül evett kanállal!

Szerintetek ez okés?

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Benedek is fog már egy néhány hónapja. Mindenesetre megemlíthetné az orvosuknak.

Tesómmal most beszéltem, még csak 1 cm, lehet, nem lesz még baba, majd meglátjuk. A drukkokat köszönöm a nevében is!!

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Jelentem boldogan nagynéni lettem!!!KépKépKép
1:25-kor megszületett Zolika, 2680g, 47 cm.
(Épp éjszakai szopiztunk, mikor jött az SMS)

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika!

Gratulálok! Kicsit "irigykedtem", de majd csak eljön az én időm is. Hol született? Az én manómat is, ha tényleg fiú lesz, akkor Zolikának fogják hívni és már nagyon várom.
Holnap megyek megint CTG-re, meg vizsgálatra, és akor fogjuk megbeszélni a dokival, hogy mikor kell befeküdnöm.

Sz.Emese

Kép

Kép
easabo
Szeged
 
 


Erika! gratulálok, remélem könnyü szülése volt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Csak tesómmal beszéltem még, ő azt mondta, hogy aztán felgyorsultak a dolgok, és simán ment minden. Ez azért is jó, mert sógornőm családjában(anyukája, nővére) eddig csak császármetszések(4) voltak! Úgyhogy teljes az örömünk.Kép
Köszi a gratulákat. A klinikán szült, Keresztúrinál.
Emese! Kitartás! Ez a nagy várakozás még jól jöhet a fájdalmak elviselésében. Segíteni szokott!!
Szép napot mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Erika, gratula a Tesodnak! Kép

Emese, nyugi, mar csak nehany nap.

Gabi3, Nektek is gratula Bator sulyahoz.

Gabici, hol vagy? Minden rendben?

Agi
agi77
 
 


Gerika: Gratula Zolikához, tesódnak!

Nina: Én is kíváncsi vagyok Rátok!

Szemese: Beleérzek a türelmetlenségedbe. Már én is türelmetlen és kibírhatatlan voltam, pedig nekem lett volna hátra 1,5 hét.

Enikő: Szerintem egy 1 évesnek kellene tudni fogni. Nekem egyáltalán nem jár gonddal, hogy Bátor még szopizik és kiszámíthatatlanul ráadásul. Tegnap pl. a Plazában szopizott, míg Flórának megvettük a szülinapi ajándékokat.

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!
Nina!! NeeeeKép. Azóta is pirulok! TÉged kerestelek! Szóval hogy vagytok? (egy életre megjegyeztem)

Erika! Gratula a TesódéknakKép!

Gabi3! Ez nem semmi növekedés? Díbírkózó lesz Bátorból?;)

TÉnyleg rég jelentkezett Gabici...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Hát Flóra áprilisi, és nyáron volt 4 kiló talán ... Nyár végére nőtte ki az 56-os rucikat. Kép Neked is furcsa lesz majd, hogy a pocaklakó sokkal nagyobb lesz újszülöttnek, mint Virág.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi! Hol tudtad ott megszoptatni? Orsit a Corában kellett volna a multkor, volt nagy rohanás haza. De jo lenne ha lennének ilyen helyek ahol nem szolnak meg.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


gabomamo

Köszi a megnyugtatást.Azért egy kicsit segitett.
Valószinű hogy a fog is közrejátszik (8 fogunk van még mindig kb január óta nem jött 1 sem de ugy látom hogy most több helyen is "dudoros" ugyhogy nem kizárt.), de nem tudom ugyanis Ádi nagyon szereti és azokat megeszi mint pl.a pogácsa, sós süti, kenyérhaja csak éppen délben főtt kaját ne kelljen enni.De jó mostmár azt hiszem engem se érdekel.
Csak tudod az a baj hogy szőrnyen hisztis nyafogós és akkor nem tudom hogy azért nyafizik mert éhes vagy csak ugy szimplán.
Hát nem lehet egyszerű ezt 2 gyerekkel eljátszani.

Ja és még a tetejébe képzeljétek festenek nállunk az egész házat belőlről.Katasztrófa mi van itt.

Angi
Igen valóban nem lehet általánosítani mert két gyerek sem egyforma meg persze a szülő türelme sem, de többnyire azért szerintem (de bocsánat ha nem igy van) ilyen 1 éves kor körül a gyerköcök ilyenek. Van egy pár barátnőm akiknek szintén ilyesmi idős babói vannak és sajna hasonló gondokkal "küzködnek".Nem igazán küzködés csak néha egy kicsit fárasztó de majd elmúlik ez is és jön helyette más Kép

Gabi3
Nagyon szépen növöget Bátor.
Hasonló cipőben jártunk mi is amikor elkezdtem hason altatni Ádit kb 4-5 hetes lehetett (sajna máshogy nem aludt) aztán éjjel is csak egyszer kelt fel szopizni.
Most meg nem is merek mondani semmit csajok ugy néz ki hogy átalusszuk az éjszakákat Kép
Remélem Ádi nem olvassaKép Kép Kép

Na most megyek mert visszajöttek a festők.
Puszi mindenkinek

Szilvi
szedem
 
 


Gabi!
Nagyon ügyi vagy!
Én azonban most csak fekve tudok szoptatni. Biztos én vagyok ügyetlen, de Léna több, mint 6 kiló, de persze ülni még nem ül, így nem tudok semmilyen pózt elképzelni, amiben megtudnám szoptatni mondjuk a Plázában. Így hosszabb időre főleg a barátnőimhez merek kimozdulni, mert ott nem gáz végigfeküdni az ágyukon.
Persze, nem panaszkodom, ha jól megy a napunk Léna csak 5-ször szopik, nap elején és a nap végén kétszer egymás után viszonylag kis (2-3 óra) időközönként, és egyszer napközben.

Én Gigit hiányolom, mert Gabiciékkal naponta icq-zom.

Nóri
norcee
 
 


Gabi3: Húúú, hát én utáltam nyilvános helyen szoptatni. Rettenetesen zavart, hogy néznek. (Mert néztek)Amúgy is nagyon szégyenlős vagyok, még a családom előtt sem mutatkozom mezítelenül (és senki a családban). Borzalmas volt amikor egyszer a Széchenyi téren kellett megszoptatni a Bogit. Pedig egy félreeső padra ültünk és tesóm fedezett, de mindenki aki elment úgy bámunlt, mintha nem is tudom milyen illegális dolgot csinálnék...Kép Ja és úgy szoptattam, hogy nem volt ki a cicim, egy bő ing volt rajtam, semmi nem látszott...de utáltam a szitut, húztuk is haza a csíkot gyorsan...Kép
Éppen ezért úgy éreztem be vagyok zárva otthonra, mert amíg szopott, sehova nem tudtunk elmenni hosszabb távra. Engem nem zavar ha valaki más nyilvános helyen szoptat, csak nekem ne kelljen!

Erika: Gratula tesódáknak. Ügyes volt Kép

Szilvi: Neked meg madj jó takarítást kívánok a festők után gondolom lesz mit.....És remélem tényleg nem olvassa Ádi a netet, és fog majd aludni Kép

puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gabomamo! Köszi, már meg is vettük a babatornáztatót. Bár hozzá kell tennem, mára mindet behordták a raktárba, kérni kellett.
Lehet hogy nem fogyott miatta a drágább? Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
De jó, hogy mondod, hogy kérni kellett, mert mi is akarunk délután venni.

Nóri
norcee
 
 


Enikő!
Engem viszont egy csöppet se zavarna, hogy nyilvános helyen szoptatok, ha fizikailag megtudnám oldani. A koliban már annyian láttak szoptatni, hogy edzett vagyok.

Nóri
norcee
 
 


Csak, hogy megismerjetek, ha az utcán láttok.
Zoli csinálta, a hajamat és Babócát is. Kép

Kép
norcee
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a biztatást. Szerencsére elég türelmes ember vagyok, és nagyon ritkán jutok el oda, hogy nem tudok mit kezdeni ezzel a kis vacakkal, akkor is csak veszek egy-két nagy levegőt, és folytatom. Én nem siettetem az időt, mert annyira aranyos most is, és az is ó érzés, hogy tudom, szoptatni. Bár Tomi még mindig nagyon sűrűn szopik, szóval nagy útra én sem tudok elmenni. De nem is szívesen hagynám itt. Amikor egyszer-kétszer muszáj volt, annyira ideges voltam, pedig tudtam, hogy jó helyen van (anyukám vigyázott rá). Most is gondban vagyok mert szombaton 20 éves érettségi találkozó lesz. Az esti bulit persze mindenképp kihagyom, de délelőtt is lesz egy találkozó a gimiben. Igazából nem tudom, elmenjek-e. Mert kiváncsi volnék az osztálytársakra, de nem tudom, itthon merjem-e hagyni Tomikámat apával. Meg azt sem tudom most elképzelni, hogy szépen összeszedjem magamat, "embert" varászoljak magamból. Úgy érzem, sem erőm sem időm nincs hozzá. Szóval nem tudom.
Visszatérve a türelemre: engem azok a napok készítenek ki, amikor Tomika egész nap nem alszik, nyűgös, ráadásul a rossz idő miatt levinni dem lehet. Ez a hét most egész jó, bár tegnap este megint ketten kellettünk az altatáshoz.
Ja, egyébként Tomika 9 centit nőtt.

Nóri!
Nagyon édes Léna!

Mindenkinek kitartást kivánok!
PTünde
ptünde
 
 


Karmen!
Nekem nem sikerült vennem babatornáztatót, össze-vissza küldözgettek. Ha nem gond, lefényképeznéd a tiéteket, hogy lássam, milyet keressek. És amúgy te kitől kérted?

Nóri
norcee
 
 


Sziasztok!
Most szül a nővéremKép). Kéretik szurkolni! Most készítik elő, remélem még ma baba lesz...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi: Úgy látszik front van Kép Megy a soksok drukk nővérednek Kép Tényleg jó lenne ha még ma meglenne, nem szenvedne sokat és ráadásul tök jó a mai dátum Kép Első baba??
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Angi, drukkolok nővérednek!! Lehet, tényleg front van...

Nóri, nagyon aranyos Léna. Nem sajnáltad a hosszú hajadat? De ez is jól áll.

Én a gyerekklinikán szoptattam várakozás közben. Kicsit elvonultam, betakartam magam pelenkával. De így is feszélyezve éreztem magam, és ezt babó is megérezte, mindig abbahagyta a szopit, mintha azt kérdezné, mi bajom?

Tünde, neked kell tudni, hogy mennyire akarsz elmenni. Ha nem nagyon, akkor inkább maradj othon, úgyis mindig rá gondolnál. Fontold meg. Az is igaz, hogy most ő a legfontosabb, és még elég kicsi. De 2-3 órát azért kibírna nélküled, ha nagyon szeretnéd!

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, remélem nem bengázom el a hsz-t. Jelenleg a 37. hétben vagyok, és a klinikén szülök.
Mocorgó mamája
 


Sziasztok

Nóri
Én is fekve tudtam szoptatni igazán.
Ha elmentünk valahova nyugodt lelkiismerettel megszoptattam a lurkót szinte bárhol.(persze akkor ülve, de azért sokkal kényelmesebb fekve)
Eleinte nagyon furi volt de ha ki akartam mozdulni akkor kénytelen voltam.
Ádi 2-3 óránként szopizott, nagyon sokáig még akkor is amikor már hozzátápiztam.

Erika
Tesódnak gratu.

Enikő
Ne is mond a takaritást még azt se tudom hogy oldom meg a kis lurkó mellett. Kép
De annyira útálok most még itthon is lenni szőrnyen kupi van tiszta por szutyok minden Kép

Angi
Nagy drukk a tesódnak.
Hátha már azóta túl is van rajta.

Mocorgó mamája
Szia.Üdv közöttünk.
Nem sok van már hátra a kis mocorgó megszületéséig Kép Kinél szülsz?Kisfiút vagy kislányt vársz.
Irjál magadról bővebben.

Mára azt hiszem elteszem magam lefekszem időben van mit kipihenni.

Ja azt nem is újságoltam hogy úgy láttam ma Ádinak hogy egyszerre jön 8 foga (alul-felül
4-4 )ugyhogy lehet hogy tényleg azért nem eszik rendesen.

Sziasztok.Jó éjszakát.
szedem
 
 


Nóri! kb. 5 percet várt a férjem amig odaért egy eladó miután hivták. Mondta az 1095 ft-osat keresi. Lesz foto csak most Orsi a karomban böfire vár. Nem értem öket mit küldözgettek téged ha egyszer mindet behordták a raktárba.

Angi! gondolom már meglett a baba, mesélj.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Nóri! remélem jól látható.


Karmen

Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?