Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Betti
Nagyon tündériek a lányaid
Az éjszaka kelőknek üzenem: kitartás. Kamaszként se fognak aludni:)
amatour
Köszi a tippet. Igyekszem. Bár vacsira már megette az ebédből elrakott részt, csak egy kis ízesítést kellett rá csinálnom. A kis ínyenc:)
Jó éjt mindenkinek!
Ui.: Ha jó az idő, jön holnap valaki sétálni? Merre?

Kép
pla-kat
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:11-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!
Először is Betti gyönyörűek a lányok, gratulálunk! Kitartást a nehezebb napokra és várjuk a híreket.
Kriszti, Orsinak boldog névnapot, mit kap ajándékba?
Engem is érdekelne, hogy ki hogyan altat el ill. éjszaka altat vissza. Sajnos én elkövettem azt a hibát, hogy cicin, így Mesi elég függő, most próbálom leszoktatni, hogy legalább éjjel ne kelljen kivenni az ágyból. 2 napja én is bekeményítettem és végre beköltözött a gyerkőc a saját szobájába. Eddig a mi szobánkban aludt. Apa nem díjazta az ötletet, vele nehezebb dolgom volt, mint a lánykával. :cry:
Megyek mert nyűg a csajos! További szép napot!
Zsuzsa

KépKép
mesi25
 
 

 
 

Sziasztok!

Zselyke nagyon szép baba :D Csenge kezében sokkal idősebbnek tűnik. :D

Eddig még nálunk nem sok éjszakázás volt, Peti egész jól végig aludta az éjjeleket. Ha mégis felébred, visszaadom a cumit, és visszaalszik. Szélsőséges esetben marad a ringatás... :lol: Nekünk kezdettől fogva külön szobában van.

Orsinak boldog névnapot!
Kép
csipisz
 
 


Sziasztok!

Viki, nem igazán tervezünk második babát, mi ilyen egy gyermekes családmodell hívei vagyunk, mindketten a párommal. Ennek az egynek szeretnénk megadni mindent. Persze, soha ne mond, hogy soha, szóval inkább úgy fogalmaznék, MOST még nem gondolkodunk második gyerkőcben!

Bálint már kezdetektől fogva külön szobában alszik, a miénk mellett. Ezért is vettünk légzésfigyelőt, illetve mai napig is használunk bébiőrt. 1 hónapos koráig kelteni kellett éjszaka, hogy egyen, mert nagyon sárga volt még mindig. Utána viszont elhagyhattuk a keltegetést, és max. kétszer kelt éjszaka, egyszer úgy éjfél körül, egyszer pedig olyan 5-fél 6 körül. Nálunk a cumi jött be, ha fel is ébredt, akkor elég volt neki visszaadni a cumit. Most már az esetek többségében ugye ő maga keresi meg éjszaka, ha kell neki. Amikor beteg volt, és felébredt, akkor éjszaka teát kapott, enni már nem. Úgyhogy nem is igazán kel fel azért, mert éhes.

Altatás: természetesen kicsi korában ringattam, míg el nem aludt, vagy odafeküdt mellém az ágyra, és akkor simogattam, majd átköltöztettem, ha már aludt. Aztán egyik este letettem a kiságyba, és adtam a közelébe játékot, hogy míg én is átöltözöm, meg megmosakszom, ne sírjon. Mire végeztem, bementem hozzá, és aludt. Azóta csak leteszem, előtte könyvet nézegetünk, vagy énekelek neki, max. 1 dal erejéig még "táncolok" vele a karomban, aztán leteszem a kiságyba, és kijövök a szobájából. Várok úgy 15-20 percet, és akkor megyek betakargatni. Így tanult meg önállóan elaludni, ami nagyon nagy kincs.

Most, hogy éjszakánként felkel, mikor bemegyek a szobájába, akkor általában ülve sír. Amint meglát, azonnal hasra vágja magát, és várja, hogy fogjam a kezét-hátát. Várok egy pár percet, míg megnyugszik, simogatom, de nem szólok hozzá, nehogy még én keltsem fel. Van, hogy még akkor jövök ki a szobából, mikor még nem aludt el, de olyan is elfordult már, hogy szerintem álmában sírt, mert szinte azonnal visszaaludt, amint meglátott. A hajnali kelésekkel már gond van, mert ha 5 körül kel, akkor már nem enged ki a szobából, sír, ha az ajtó felé közeledem. Van egy heverő a szobájában, pont az ágya mellett. Oda szoktam lefeküdni, ettől ő megnyugszik, és visszafekszik, de azért néha-néha még kikukucskál, hogy ott vagyok-e.

Na, ez jó részletes volt.....

Kép
amatour
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:11-kor.
20150601134430
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:11-kor.
20150601134430
 
 


.9
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:31-kor.
Vendég
 


Kriszta: senki nem fog megkövezni. :wink: Néhány nyűgösebb nap nálunk is van, hogy sír a kicsi a kiságyban. Van, hogy abbahagyja 2 perc alatt, de ha nem, akkor bemegyek hozzá. Ilyenkor viszont nem veszem ki, hanem ha áll a kiságyban, akkor azt játszuk, hogy én lefektetem, ő feláll, én lefektetem, ő feláll. Aztán elfárad, és lefekszik magától, onnantól meg hátsimi, kézfogás, megvárom, míg lenyugszik, aztán uzsgyi ki.

Én megmondom őszintén, mi annak idején egyszer-kétszer próbáltuk, hogy köztünk alszik, de Bálint nem igényelte, inkább játszott az apja orrával-szájával, minthogy aludt volna. :) Ugyanúgy ringattam is eleinte, mint ahogy azt leírtam, de arról is maga szokott le.

Cumi irányában pont ellenkező a véleményünk, ami tök természetes! Én inkább a cumi mellett vagyok, mint az ujjacska mellett. Az ok igen egyszerű, én voltam nagy ujjszopó :oops: , de olyan szinten, hogy még általános iskolás (1. osztály) koromban is úgy aludtam el, hogy szoptam az ujja. Na, a fogaimon meg is látszik, kicsit előre is állnak. Úgyhogy pont azért, mert hogy a cumit el lehet tőle venni, inkább erre szoktattuk rá, mikor kezdte a szájába venni az ujjacskáját.

Egyébként hasfájásra nekünk egyedül a Gripe Water jött be, semmi más nem használt.

Kép
amatour
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy nem egy ideillőt kérdezek! :oops:
Dr.Felföldi Róbert nőgyógyászt véletlenül valamelyikőtök nem ismeri?
Kíváncsi lennék rá,hogy nála mennyibe kerül egy magánrendelés?

Kép

Kép
syl100
 
 


ORSI BABÁNAK BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT KÍVÁNOK !

Kép

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:31-kor.
Vendég
 


Kriszti: NAGYON SOK BOLDOG NÉVAPOT ORSINAK ,igy utólag is!!!!
ibolya5
 
 


Sziasztok,

megvagyunk mi is csak most nincs semmi konkrét hozzászólásunk a témához!Növögetünk gömbölyödünk és elkezdtem szedni a Schüsser sót szöveterősítőnek.Várom a fejleményeket!Húú a körömvirágkrém nagyon kis csoda készítmény mindenkinek ajánlom, nekem bejött nagyon jóóó!!!!!!

puszi mindenkinek!

Kép
bejcsi28
 
 


Sziasztok!
Kriszta jó ez a mondat, sajnos ez ránk is vonatkozik.
Hááát köszönöm az altatásról szóló infókat, már látom, hogy ezt én baltáztam el, úgyhogy most jön a fekete leves.
Mesi benn bőg, én kinn szenvedek, de meg kell tanulnia elaludni egyedül.A cumit kezdettől fogva kiköpi, ezt nem tudom bevetni. Ha nagyon sír bemegyek megnyugtatom, simogatom, de van amikor ez olaj a tűzre és még jobban sír.Szép lassan csak megtanulja, hogyan aludjon nélkülem.
További szép napot és kellemes 4 napos pihizést az apákkal!
Zsuzsa

KépKép
mesi25
 
 


Kriszti, nagyon jó az idézet!

Mesi, szerintem minden gyermek más, és mást is igényel a szülőtől. Ha a tiéd azt igényli, hogy ringasd, én azt tenném a helyedbe. Van egy ismerősöm, akinek a fia csak úgy volt hajlandó elaludni 1 éves koráig, ha ringatta. Igen, vannak ilyen gyermekek, mi sem vagyunk egyformák. Van olyan felnőtt (mint én), aki ha nagyon álmos, akár egy üvöltő tévé mellett elalszik, és vannak olyanok (mint a férjem), akit még a tévé fénye is zavar. Van olyan kisbaba, aki igényli, hogy ringassák (mint a te kincsed), és van, aki nem szereti egy idő után (mint Bálint, aki egy idő után szó szerint kilökte magát a karomból, annyira útálta, ha hanyattfektettem a karomon). Összefoglalva, tedd úgy, ahogy nektek a legjobb, ha megtudod állni, hogy bemenj hozzá, amíg sír, biztos egyedül is megtanul majd aludni, de ne érezz azért sem lelkiismeretfurdalást, ha elringatod, attól félve, hogy el lesz kényeztetve.

Én annak idején nem mertem (és most sem merem) sírni hagyni a kicsit, max. egy pár percet sírt egyedül eddig. Én kezdetben nagyon sok könyvet olvastam, az egyik ezt tanácsolja, a másik azt. Nincs két egyforma tanács. De egy könyvnek az egyik fejezete nagyon megragadt bennem. Az volt a lényege, hogy ha nem megyünk a gyermekhez, mikor sír és szüksége lenne ránk, akkor egy idő után már tényleg nem fog sírni, de azért, mert már csalódott, és tudja, hogy nem számíthat másra, csak magára. Ilyenkor elveszti bennünk a bizalmát. Nem állítom,hogy ez szentírás, vagy hogy igaz lenne, de ez engem annyira szíven ütött, hogy azóta is mindig előttem van a kép, ahogy csalódik bennem a fiam. Szóval amíg igényelte a kicsi, addig én biza ringattam.

Kép
amatour
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:12-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a bátorítást, persze én sem hagyom sírni sokáig, eddig szerintem nem is nagyon sírt. A szomszéd kérdezte a múlt héten, hogy merre járunk napközben, mert soha nem hall bennünket. :)
Most is inkább az a cél, hogy ne cicin aludjon vissza, mivel éjjel 4-5 alkalommal is cicizett. Eleinte azt hittem, hogy éhes, de már látszik,hogy csak anya hiánya van. Amit azért pótolok, simivel, de erre még át kell állnia, nehezen fogadja el. Viszont már így sem mehetett tovább, mert egyikőnk sem aludt, másnap mindketten nyűgösek voltunk. Én sem vagyok híve annak, hogy "tanulja meg ki a főnök", ahogyan a felmenőim mondják.Számomra is az a fontos, hogy ő érezze magát biztonságban és érezze, hogy mindig ott vagyunk, ha szüksége van ránk.Ráadásul én rontottam el! :oops:
Más, már régen készülök képet feltenni, de nem volt időm átszerkeszteni.
Íme a legújabb kedvencek!
Kép
Kép
Zsuzsa

KépKép
mesi25
 
 


Viki itt vagyok olvasgatok csak mostanában,na csajok akkor most engem kinevettek az altatással kapcsolatban.Nállunk ez ugy zajlik hogy lefekszem az ágyra ,oldalra fordulok Erik ráfekszik a bal karomra,magamhoz szoritom és énekelek neki süss fel nap stb...A fejét szorosan a számhoz dugja és puszilgatom a homlokát,na ez oké is lenne de mire elalszik elzsibbad a karom.Jobb esetben ez oké ha nem vagyok náthás de van ugy hogy köhinteni se lehet mert ordit akkor néha majd meg fulladok annyira simul,ja és a szájába a cumi.de itt én kapattam el ez a baj.
ibolya5
 
 


Sziasztok!
Ez az altatás téma elég vegyes. Én 5 hónaposan próbáltam csemetémet rávenni, hogy ne akarjon ölben elaludni. Ordított és hosszú időbe került mire elaltattam - délben próbáltam eleinte, akkor kevesebb lakó volt otthon hallgatóságnak. Aztán 6 hónaposan felállt és azóta szerinte büntetés, ha feküdni kell - még a szoptatást is jobb szeretné állva:) És azóta nem szereti a ringatást sem. Inkább lefekszünk a nappaliban a kanapéra vagy az ágyra, kis kifli-nagy kifli és 5-10 perc alatt elalszik. Aztán megy a helyére - amíg bírom:) Majd leszokik erről is.
A cumit kezdettől fogva nem tudom belediktálni. 6 hónaposan is inkább csőrös pohár, mint cumi. Inkább nem ivott. A játékcumit is csak rágja. Sajna az ujját szopja helyette, de nem mindig, csak ha már nyűgös - álmos vagy éhes.
Mesi - ha megoldható, ne te menj be megnyugtatni. Tudom, erre a legtöbb apukát nehéz rávenni, de anyán érzi a tejcsit és akkor mindenképp enni akar.
A külön költözéssel mi 6 hónapos koráig vártunk. Én jobban megsínylettem, mint a lányom:) Napokig úgy aludtam, mint a nyúl, még bébiőr mellett is. Aztán megszoktuk. Már van, hogy felébred Mazsi és leköti magát, amig bemegyek. Kacag a paplan huzaton lévő kisvakondon.
Az éjszakai szopi az eleinte nálunk is gáz volt, de aztán elmaradt. Pár hetes korától 6-7 órát aludt egyhuzamban éjszaka. Csak a kistesója is ilyen legyen:)
Már szerencsére csak 2-szer szopizik, hajnal 5 körül meg este lefekvés előtt.
Hát ez a helyzet nálunk. Mindenkinek jó pihenést!

Kép
pla-kat
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mindenki kihasználja a hosszú ünnepet az apukákkal, családdal. Most ráadásul még szupi az idő is, úgyhogy gondolom mindenki kint tengeti a napjait!

Tegnap voltunk apával ketten egy kis kiruccanáson, átmentünk Debrecenbe, sétáltunk a városban. Szuper volt, sokat idétlenkedtünk, nevettünk, és beszélgettünk is. Már nagyon hiányzott nekem egy kis apás idő.

Hát, most csak ennyire futja! Találkozunk hétfőn itt a fórumon.... :)

Kép
amatour
 
 


Sziasztok!

Megint csak lopok néhány percet a családtól, és gyorsan a szülést leírom. Olvasni sincs időm még sajnos, mert ha nem a kicsivel vagyok elfoglalva, akkor jön Csenge, és vele játszom, hogy ne érezze azt, hogy csak apa maradt neki. Nagyszülők egyelőre nincsenek itt, amíg Robi szabin van, addig nem is lesznek. Jól jön majd a segítség utána is. Persze anyósom főz nekünk, de egyelőre jobban nem akarjuk őt sem igénybe venni.

Akkor a szülés:
Szerda éjjel 1/4 12-kor ébredtem az első fájásra. Elkezdtem mérni, 10 percesek voltak, így 3/4-kor felébresztettem Robit, hogy hívjuk fel anyukáját, mert neki kell egy fél óra, mire ideér. Telefonáltunk, bár én még nem voltam biztos benne teljesen, hogy el is fogok indulni a kórházba, várni akartam. 1/4 1 után ért ide anyósom, addigra 5 percesek lettek a fájások. Elindultunk, de még akkor is azt mondtam Robinak, hogy ha leállnak vagy ritkulnak, akkor nem megyünk be a kórházba, hanem várunk kinn. Teljesen idiótának nézett… :)
Útközben telefonáltam a szülésznőnek, abban maradtunk, hogy a vizsgálat után felhívom, hogy hol tartunk.
1 előtt 10 perccel értünk be, megvizsgáltak, 3-4 cm-re tágultam, rendszeresek voltak a fájásaim, viszont nagyon hátul volt a méhszájam. Azt mondta a doki, hogy valamikor délelőtt lesz gyerkőc. Hívtam a szülésznőt, aki közben már úton volt. Előkészített, felmentünk a szülőszobára. Teljesen jól viseltem (szerintem), sokkal könnyebb volt, mint Csengével. Mondjuk most nem kaptam oxitocint. Kérdezte is Andi közben, hogy milyenek a fájásaim, erősödnek-e, de én nem éreztem semmi különbséget. Sőt, mondtam, hogy szerintem még messze vagyunk, mert Csengével sokkal jobban fájt.

Olyan 1/2 - 3/4 5 körül megvizsgált Andi, hogy mennyit haladtunk. A méhszáj még mindig hátul volt nagyon, mondta, hogy megpróbálja előre húzni. Na, ezt kihagytam volna, nem volt a legkellemesebb, viszont jót tett, mert utána egy wc-menet után már jött az első tolófájás. Ez 5 előtt volt egy picivel. Innentől aztán jó gyorsan zajlott minden. Telefon a dokinak, aki 10 perc alatt benn volt. Közben jöttek a fájások, vissza kellett tartanom, nem nyomhattam. Soha nem gondoltam volna, hogy ez milyen nehéz!!! :shock: De a gáz ismét nagyon sokat segített. Meg persze Robi, akinek szerencsétlennek majd eltörtem a kezét, annyira szorítottam.

Beért végre a doki 5:10-re, ágy gyorsan szétkap, és két tolásra kinn is volt Zselyke. Iszonyat gyorsan jött szerintem. Szerencsére.

Minden OK volt vele, alig sírt, a hasamon rögtön elhallgatott. Robi elkísérte a csecsemősökkel, nehogy elcseréljék. :lol:

Azóta szokjuk egymást, jó gyerek, sokat eszik. Ennek az az eredménye, hogy néha sírdogál egy kicsit, feszíti a levegő. Ja, és rengeteget és nagyon hangosan nyög! :lol: :lol:
Csenge imádja, bár azért egy kis féltékenység van, ha engem akar, és nem tudok azonnal menni. De remélem, hogy majd megszűnik ez is.

Bocs, hogy nem jelentkezem sűrűbben, remélem, mielőbb ismét aktív leszek itt is.

Még gyorsan annyit, hogy Orsinak boldog névnapot kívánok, és üdv. pla-katnak!

Megyek, mert Zselyke nyöszörög, gondolom, kaja kellene. :)

Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.10.26 14:05-kor.
Vendég
 


Sziasztok! Elnézést a zavarásért!
Egy fotoretusálással foglalkozó oldalt szeretnék a figyelmetekbe ajánlani:
http://www.photoretus.mlap.hu/
- régi, megfakult, elszíneződött, rongyos képek felújítása
- képek megyszépítése, rengeteg lehetőséggel
- montázsképek készítése babáról, esküvőről
Kérlek nézz körül nálunk, nagyon korrekt áron dolgozunk!
Kép
photoretus
 
 


Betti!
Nagyon gyors szülés volt. Kitartás a lányokhoz.
A hétvége ezek szerint mindenkinél a családé. Nálunk is nagy az öröm, hogy apa csak a miénk:) Most is csak 10 perc e-mail ellenőrzés van.
További szép hétvégét mindenkinek!
Kata

Kép
pla-kat
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:12-kor.
20150601134430
 
 


sziasztok!
kicsit régen írtam, bocsika... ígérem próbálok majd sűrűbben jönni, de mindig mire visszaolvasok meg megnézem az emaileket addigra reklamál a drágaságom.

Andrisnak pár napja hőemelkedése van, gondolom a foga miatt, mert semmi más tünete nincs. Rágja a kezét, meg folyik a nyála. Tegnap este 8tól fél12ig ordított szegény.Bekentem a Dentinox cseppel, meg adtam neki a homeos bogyót(Chamomilla), de nem nagyon hatottak. Apa végül elment venni Panadol Baby szirpot, de addigra elaludt. Úgy sajnáltam szegényt.

Nálatok hogy alakul az esti program az óraállítás miatt? Nem vártam ezt az időszakot, már fél5-5kor sötét van :(

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Betti: nagyon ügyesek vagytok! Szépen gyorsan ügyesen túl voltál a szülésen! Hogy telnek az első napok? Pocifájás?

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:13-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Szegény fogas babók, ez annyira rossz időszak. Nálunk is ilyen korban kezdődött a nyáladzás, rágcsálás, de majdnem 7 hónapos volt, mikor az első fogacska áttört! Nekünk sem használt ilyen idős korban sem a Dentinox, sem a homeós bogyó, megjegyzem ez utóbbi azóta sem használ. Amikor már szinte látszott a fog az íny alatt, na, akkor jött jól a Dentinox!

Betti, tényleg nagyon ügyi voltál a szülésnél, irigykedek is!

Az óraátállással nem volt gondunk, tegnap egy kicsit korábban keltünk, és fél órával később tettem le délelőtt is és délután is. Úgyhogy estére behoztuk az 1 órát, ugyanúgy fél 8-kor fürdetés, teácska, aztán szunya.

Kép
amatour
 
 


Sziasztok!
Viki
Köszi.
Buci
Szia neked is!:)
Na nálunk nem volt gond az óraállítással. A kisasszony ugyanúgy kitartott a szokott időig este, mint máskor. Viszont a fogas probléma nálunk is megy élesben. Mindent rág csemetém - játszószőnyeg, anya nadrág, apa tolla - szóval amit elér, ha nem figyelünk. Csak belegondolni szőrnyű, hogy hány fog van még hátra..... :?
Szép napot mindenkinek!
Kata & Emma

Kép
pla-kat
 
 


Sziasztok!

Szerencsére nem volt gond az átállással, ma is negyed 10kor kelt Peti. Nálunk az esték nyűgösek, lefekvés után legalább ötször felsír, napközben pedig megy az ökölrágás, na meg ami a kezébe kerül... :D

Nekünk se használ mindig a Dentinox, néha megmasszírozom az ujjammal az ínyét, olyankor megnyugszik egy kicsit. Hőemelkedés nálunk is jelentkezett, de csak 2napig. Először azt hittem megfázott pöttöm, de semmi más tünet nem mutatkozott.
csipisz
 
 


Sziasztok!
Betti örülök, hogy újra köztünk. Gratulálok nagyon szép a pici lány, és nagyon ügyesek voltatok a szülésnél. Persze a nagyobb is gyönyörű! :D
Nálunk az átállás kicsit nehezen megy, Mesi a régi idő szerint kel és fekszik, most próbálom 10-15 perccel csúsztatni.
Az én pici lányom is mindent rág, de nem látni semmit, hogy kibújni készülne, szerencsére már kevésbé folyik a nyála, mint korábban. Látom a hosszú hétvége mindenkinek jól telt, mi is kihasználtuk, hogy apa itthon van. Szerencsére még a héten is királylányok vagyunk, apa szabin van így kicsit több pihire van időm.
További szép napot!
Zsuzsa

KépKép
mesi25
 
 


Sziasztok!

Kislurkóm már fél 7 óta fent van, kissé nyügi is, nem tudni, hogy mit szeretne, illetve buta anyja nem tudja. Felkérezkedik ölbe, de egy pillanat múlva már le is megy, ha játszom vele, az a baja, ha nem, akkor hordja nekem ide a játékait. Próbálom 9-ig ébren tartani, akkor akarom letenni, különben nagyon borulna az egész napja. Kijött a 11. fogacska, és az íny alatt látszik a 12. is. Én már azzal bíztatom magam, hogy több mint a fele már kibújt, szóval már nincs olyan sok hátra. :)

Kép
amatour
 
 


Sziasztok,

megfájdult a torkom szedem rá a homeogene 9-et de köhécselek is!
szerintetek ez elég?de már nem fáj a torkom de folyik az orom.

Várom a javaslatokat!

Előre is köszönöm a segítséget!!!!!!!!

puszi

Kép
bejcsi28
 
 


,...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:13-kor.
20150601134430
 
 


helló,

írhatnék többet de csőtörés van a fürdőben a mester veri a csempét.Szóval csak röviden és tömören írok ennek fényében.


Ne haragudjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
bejcsi28
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:32-kor.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:32-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Orsi már 6 hónapos!!!! Gratula neki! Jó hamar jöttek azok a fogak! Bálintnak később kezdődött a fogzása, de aztán behozta a lemaradását.

Nincs itt nagy forgalom, mondjuk most kint gyönyörű az idő, gondolom mindenki a szabadban tengeti napjait.

Most nincs is sok beszámolnivalóm, bébim nagyon aranyos most a napokban. Éjszaka 11 órákat alszik, jó, néha felsír, de hamar megnyugszik, és visszaalszik. Enni is eszeget, hála az égnek, visszajött az étvágya.

Kép
amatour
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, ragyogok. :) Igaz, megint csak néhány percre, mert most éppen alszik mindkét csaj, de Csenge mindjárt ébred.

Jól vagyunk, pocakfájás egyelőre nem vészes (kopp-kopp), vagyis inkább csak akkor van nyűgösködés, ha nagyon bekajál a kiscsaj, és nem akar kijönni a felesleges levegő. Infacolt adok neki, de ettől meg olyanokat bukik (a levegővel együtt jön vissza sok tejcsi), hogy etetésenként másik textilpelus kell a vállamra. Egyébként szívesen veszem a tippeket hasfájásra, időben fel kell készülni, mert sose tudni. :? Tudom, hogy volt már róla szó, de nincs időm visszaolvasni, hogy kinek mi vált be. Egyedül a meggymag párnára emlékszem... :oops:

Kriszti, Orsi már fél éves! Nahát! Hogy öregszik! :lol: :lol:
Egyébként hiszti nincs egyelőre, csak nagy-nagy szeretet áradat. Ha egy kicsit is nyög Zselyke, Csenge rögtön szalad megsimizni. Ezzel csak az a baj, hogy mindezt altatás közben is megteszi, mármint ha Csengét altatnám. Így meg ugye egy kicsit macerás és hosszadalmas elaludni.
Apa még a jövő héten is itthon van velünk, aztán egy hétre jönnek anyuék, szóval addig arany életem van. Aztán meg jön a fekete leves. :twisted:

Éjszakák egyelőre jól telnek, általában éjjel 1x és hajnalban kel fel enni Zselyke, szóval még bírható. Nem bánnám, ha így maradna. :wink:
Szombaton megmértük, és leesett az állam: 4 kg volt... 1 héttel korábban jöttünk haza, akkor 3,6 kg volt. Ma is mérés lesz, ma 2 hetes, és kezdjük a D-vitamint. Kíváncsi vagyok, mit produkál.

Megyek is, mert a nagyobbik jelentkezett.

Bocs, hogy még mindig nincs időm reagálni, de olvasni sem nagyon.
Az altatás kérdéshez még annyit, hogy nálunk Csenge a mai napig velem alszik el (délben és este is), illetve mostmár van olyan, hogy Zselykét szoptatom közben, míg neki mesélek az ágyán ülve, és közben elalszik. Nem tudom leszoktatni róla, de sírni meg nem tudom hagyni, szóval amíg bírom, marad ez a megoldás. Gondolom, hogy ezt is elhagyja majd egyszer, mint a szopit, ha itt lesz az ideje.

Sziasztok
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:14-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Betti, mi is hasfájósak voltunk, és Peti is bukós, bár mi tápszeresek vagyunk. Nekünk nem vált be az Infacol, inkább az Espumisan emulzió használt. Meg a tornáztatás, Mecsek Bébi tea, bár ez utóbbit nem nagyon itta. Bukásra sűrített tápszert írt a dokinő.

Tényleg, nincs valami ötletetek hogyan tudnám rászoktatni a teára/vízre? cumisüvegből nem issza, viszont ha kanállal adom, elfogadja...

Viki, Lackó nagyon édes, ott is van pocak, látszik a képen :lol: mennyi már a súlya?

Kriszti, Orsinak boldog félév fordulót. :)
csipisz
 
 


sziasztok,vagyok csak szenvedünk Eriknek valami kis hólyagok jöttek ki a szája szélén ,meg a szájába, valami enteró virus csinálta,a dokit járjuk irt ecsetelőt . Sok volt a temetéskor a gyerek lehet, hoztak valamit az idegen gyerekek,szerencsére eszik más gond nincs,de az oltást nem adta be a doki,a nagyok lefoglalnak ,nem jutok a géphez most az övék.
ibolya5
 
 


Szerettem volna még megkérdezni, főleg a tápszert adó anyukáktól, hogy nálatok milyen a csapvíz? Ugyanis nekünk forralás után is szinte "fehér" a víz, és ha megszárad az edény, amibe töltöm, fehér poros lesz az egész. Elég zavaró, főleg hogy ezt kell adjam Petinek a tápszerhez... mi is ásványvizet iszunk inkább.
csipisz
 
 


.9
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:32-kor.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:33-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:15-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok,

úgy érzem le vagyok tolva!De ha állandóan rohanásba vok, mit csináljak?Írtam, hogy a fürdőszoba szét van kapva most szárad a csőtörés miatt.Utána mesterek rendbe teszik meg festetni is kéne a konyhát!
Olvastam a Bioparoxról nekem a leírás után nem lett szimpi.Köhögés van még de arra hagyma teát iszogatok egyenlőre.
Vásárlás?Babaszoba?
Vásárlással leálltam, mert már vettem rucikat neki de már az ágynemű tartó tele lett és a sógornőm leállított, hogy ne vegyek semmit, mert az ő babája 4 hónapos és lesz bőven ruci, a bnőmé 6 hetes és onnan is lesz bőven.Tényleg csak majd a nagyon fontos dolgokat kell megvenni, mint pl:légzésfigyelő, pelenkázó.Ágyat is kapok,kádat is...stb.Ja meg babakocsi kell de azt is olyat akarok amibe tud aludni a kis drágám nyugodtan.Babahordozó is lesz kölcsön.

Két szobás a lakásunk az egyik a háló a másik a nappali. a terv az volt, hogy a nagy-óriási franciaágy átjönne a nappaliba gyerek meg a pici szobába, de ha sír én nem férek még egy fekvő helyiséggel mellé, apának meg aludnia kell, mert úton van és nem várhatom el, hogy ő se aludjon.Benne van, hogy jó alvó lesz de a másik is lehet.A nappaliba lesz neki babasarok rész és itt van "L"alakú ülőgarnitúra amit kihúzok és én is aludni tudok nyugodtan.
A szomszédunknál is így volt és csak később fordult meg a rendezkedés.
Remélem kimerítő választ kaptatok.
csak már ne köhögnék annyit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szép napocskát!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
bejcsi28
 
 


Sziasztok!

Viki, Lackó lassan már beér minket... :lol: egy hete volt 7310 gramm.

Kriszta, köszi a választ. A bébivízre már én is gondoltam, mert ez már nem állapot.
Próbáltam én már mindenféle cumisüveget, de nem kell neki egyikből se a tea. Vettem egy babapoharat is, aminek szintén van egy kis cumiszerű része, de olyan szemrehányóan nézett rám hogy mit akarok a szájába dugni... :lol:
csipisz
 
 


Sziasztok!

Csipisz, én is csak ajánlani tudom a babavizet, mi mikor áttértünk a tápszerre, azonnal ezt használtuk. Kényelmes, biztonságos és egészségesebb sokkal, mint a csapvíz. Felváltva használunk Humana és Jana vizet, ebből készül a tejital, a tea, tejpép, és ezzel hígítom a gyümölcsleveket is. Ha Peti nem akar cumisüvegből inni, akkor szerintem ne erőltesd. Kanalazgatva is lehet itatni, előbb-utóbb megunja, és akkor majd áttér egyből a pohárra. Esetleg próbáld meg neki, hogy a cumisüveg kupakjába töltesz teát, és abból próbálod itatni.

Bejcsi, sajnos én nem tudok neked köhögésre tanácsot adni, esetleg méz? Dokinál nem voltál még? Ő mit ajánlott?

Hasfájásra nekünk a Gripe Water és az Espumisan vált be.

Kép
amatour
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: