Új privát üzeneted érkezett!

G.ERIKA! BOCS CSAK MOST ÍROK, DE RITKÁN NETEZEK. 2004.07.04-ÉN SZÜLETETT BENDEGÚZ, 2870GRAMMAL.
A KLINIKÁN SZÜLTEM, A FIZETŐS SZOBÁBAN ,REGGELTŐL ESTIG FOLYAMATOS LÁTOGATÓI ROHAM ALATT VOLTAM.
BENIT NEM ADTAM BE , EZÉRT ELSŐ ÉJSZAKA NEM ALUDTUNK. LEHET, HOGY EZ "KIHAT", DE A MAI NAPIG IS FENNT VAN 2-3*ÉJSZAKA. NEM ÉHES, NEM SZOMJAS, CSAK SÍR EGY 10 PERCET ÉS ALSZIK TOVÁBB.
SZOPTATOK A MAI NAPIG IS, IGAZ MÁR CSAK REGGEL. MOST AZ EVÉSSEL VANNAK PROBLÉMÁINK,DE MEGOLDJUK.NEM ÍZLIK A FŐZELÉK, CSAK A JOGHUT ÉS A GYÜMÖLCS MEGY. MIVEL NINCS FOGA, ÍGY DARABOSAT MÉG NEM TUD ENNI. NA DE NO PROBLEM!
MOST MEGYEK, SZIASZTOK, SÉTÁLJATOK SOKAT EBBEN A SZÉP IDŐBEN! Kép
babyboy
 
 


Szia Réka!

Azt hiszem emlékszem rád, hosszú sz.barna hajad van, ugye? Vagy az másvalaki volt, ő mindenesetre időnként bent volt az újszülöttön.

Megyünk mi is sétálni.

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Gabi3!
Jó, hogy ilyen gyors szülésed volt, és hogy Flóra is szereti a kistesót.

Karmen!
Tomika nem hajlandó büfizni (eddig kb.3-szor sikerült neki).
Orsi nagyon édesen mosolyog.

Tegnap én is kipróbáltam itthon a csecsemőülést, ebben kb fél óráig elvolt Tomika. Utána nagyon megunta. Ez inkább akkor lesz jó, ha picit nagyobb lesz, és jobban elnézelődik.
Ma beültettük a hordozóba, és hintáztattuk. Ezt egész sokáig élvezte, ill. nagyon furcsén nézett, hogy mit csinálunk vele.
Már azért kicsit könnyebb a helyzet, ha ébren van sem akar állandóan "cicizni", persze azért másfél-két óránként szopizik, ha ébren van. Ma elég nyűgös volt, fáj a hasa. Végre fél 5 körül elaludt, azóta az erkélyen szundikál. Vettem neki tegnap Infacolt, de eddig nem sok hatását láttam.
Az is a baj szerintem, hogy nem büfizik, de akármeddig tartogatjuk, nem hajlandó.
Ja, ma 5 hetes!
Na, nem írok többet, mert akármeddig tudnék róla mesélni.

Üdv.
PTünde
ptünde
 
 

 
 

Sziasztok!

Léna kakija megint tartalmazott vért. Dokinéni szerint a vas a ludas, és szerintem is, mert kedden-szerdán önhatalmúlag nem adtam neki vasat, és akkor nem is volt benne vér. Így a vas felfüggesztve.

Nóri
norcee
 
 


Szisztok!Kép


én egy "betolakodó" vagyok, mert még nem vagyok kismami, csak köszönök egy kedves rokonnak!:

Szijjja Réka!KépKépKép

Remélem, hamarosan jövök közétek!Kép

Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Tündi, lehet, hogy korábban nem olvastad, de az Infacol semmit sem használ, mi próbáltuk.
5-10 szem édesköménymagot önts le kb. 1 deci forróvízzel és 10 percig hagyd állni, utána szűrd le és ha kihűlt, azzal itasd meg Tomikát.

Nekünk nagyon bejött és az ismerőseimnek is! Ezt kiegészítheted azzal, hogy amikor ébren van, hasrafekteted és a hátát símogatod. Lesz nagy rotyogi:-)))
B
babamama
 
 


Anig: Csak annyit beszéltünk meg Vele előre, hogy éjjel bújon elő, és hogy ne fogadjon el pótlást. Ez mind be is jött. Próbálták a csecsemősök beleerőltetni a tápit, pohárból cumisüvegből, de nem nagyon kellett. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Tettem fel Bátorról képet a fotó galériába! Flóci II.-ben van!

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi3, megneztem Bator kepeit, nagyon szep baba, es Flora is milyen nagy mar! Kép

Tunde, az infacol nekunk sem jott be. Probald meg ugy bufiztetni Tomikat, hogy nem a valladra teszed, hanem lejjebb engeded a hasadig, es elore-hatra dolsz.

Karmen, nagyon huncut ez az Orsi! Kép

Angi, mi van Veletek? Hol vagytok? Kivel setalsz? Monikaval?

Nori, Lenanak jobbulast, remelem semmi komoly. Szolj, ha erre jartok. Mikor szoktatok setalni?

Mi nagyot leptunk a hozzataplalasban, Kristof egyre inkabb megeszi, amit fozok. Valamelyik nap borsot csinaltam neki, megfoztem, es egyenkent kinyomtam a hejabol. Eleg maceras volt, de nagyon izlett neki. Es ugy nez ki, hogy a husit is nagyon szerei.

Mindenkinek tovabbi jo hetveget!
Agi
agi77
 
 


Gabi3! Nagyon aranyos Bátor. Nekem különösen a családi képeitek tetszenek.
Kértél mobilfényt Bátornak? Milyenek voltak a csecsemősök? Mit jelent az, hogy az utolsó 2 nap rossz volt?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Megnéztem a képeket a családról. Bátor nagyon édes baba. Flóra meg még mindig gyönyörű.

Babamama!
Köszi, ma kipróbáltuk a teát.

Ági!
Ma sikerült 2 db büfit produkálni!!!

Ma Tomika nagyon nyűgös volt, fájt a hasa. Nagyon sírt. Csak az volt az érdekes, hogyha elkapta a cicit, azonnal megnyugodott. Na, nem azt akarom mondani, hogy "rájátszott", de a szopi megnyugtatja. De azt sem lehet folyamatosan reggeltől estig.
Most arra gondolok, hogy lehet, hogy neki is a vas bántja a pocakját (amit én szedek). Mert nekem is mindig bajom van a vastól (székrekedés), ezért nemrég vettem Elevitet, és most azt szedem. Ezzel ugyanaz a bajom. Most abba fogom hagyni, az rajtam biztos javít, hátha Tomikán is. Mert annyira vigyázok, hogy mit eszem.
Remélem, ez beválik.

Jó éjszakát, megyek aludni!
PTünde
ptünde
 
 


Sziasztok!

Angi!

A klinikán fogok szülni, remélem mostmár hamarosan. Jó lenne már egy kis "húsvéti nyuszi" Kép
Vannak napok, amikor nagyon nehéz a fekvés, fordulás, de hát ezzel gondolom mindenki úgy volt.

Szép vasárnapot nektek, jó pihizést!
Sz. Emese

Kép

Kép
easabo
Szeged
 
 


Sziasztok!
Tündi, lehet ám, hogy az is baj, ha túl gyakran teszed cicire Tomit, mert attól csak az anyatej lesz több a pocakjában és az okozza a hascsikarást. Már egyszer írtam, de biztos neked is elmondta a védőnő, hogy az anyatejben nagyok a légbuborékok és azt nem tudja a pici poci kinyomni, ezért lenne fontos, hogy minél többet böfizzen és pukizzon, mi sokat simogattuk Luca pocakját körkörösen.
Nekünk a tea annyit használt, hogy teljesen megszűnt a hascsikarás.
Ismerősöm mondta, hogy ha neki feszít a hasa, mindig hasra feküdt és úgy gyorsabban kijött, aminek ki kellett jönni.

Lucifer lemondott teljesen a babakajáról, a kedvencét, a sütőtököt sem hajlandó már megenni, ha mi mást eszünk, úgyhogy kapott szendvicset felvágottal, joghurtot, túrórudit. Nagyon megindult a fejlődése, megy, mint a huzat, imádja a játszóteret és csak 10 körül hajlandó lefeküdni (+ nagyon apás lett).

Érdekesek a gyerekek, mostanában a játékai sem izgatják.

Gabi, tényleg tündéri Bátor. Hogy bírod a strapát?
B
babamama
 
 


Sziasztok!
Csak nagyjából olvastam vissza. MIndenkinek köszi a köszöntést Bogi nevében is.Kép

Gabicinak nagy nagy gratula Edvárdhoz. Gyors felépülést, jó egészséget és sok sok türelmet kívánok nektek!!! Kép

Gabi3: Megsasoltam Bátort, nagggyon helyes kisfiúKép Gratula hozzá mégegyszer. Hihetetlen, hogy ilyen gyorsan kibújt. Szerencsés alkat vagy ami a szülést illeti KépKép
Nem lett csíkos a pocakod? 2 gyermek után azért gyakoribb......
Tényleg milyen 2 gyerkőccel?? Mesélj!Minden részltre kiváncsi vagyokKép

Tegnap beültünk a Mekibe Szabadkán. Még sose voltam eddig. Van egy tök jó kis játszóház. Bogi 2 órán keresztül, kúszott, mászott, csúszott.....stb. Egy happy mealt rendeltem neki, amit én ettem meg, mert rá se hederintett a hamburgerre. Hál Istennek az igazi kaját többre becsüli mint a hambit sült krumplival. De valami jópofa kis világítós tücsök volt hozzá ajándékba, az tetszett neki! Igaz, hogy csak 2 percig, de nem bajKép!


Puszka mindenkinek!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szisztok!

Csütörtökön jöttünk haza a kórházból, a 7.napon. Edi kicsit besárgult, de azt mondták múlik és rá 2 napra elengedtek. Itthon nagyon aluszékony, állandóan keltegetni kell szopizni, meg mindig belealszik a szopiba. Állandóan piszkálom, hogy valamennyit sikerüljön szopizni.

A szopival nagyon megszenvedünk. Jócskán becsomósodott a mellem, és nem igazán tudjuk lefejni. Kézzel alig jón, a kézi pumpás mellszívó meg szinte nem ér semmit. Voltam bent a klinikán is lefejni az elektromossal, de sajna az sem segített. Maradt tehát apuci erős keze a csomók szétmaszírozására. Olyannyira erősen kellett nyomkodni (és persze többszörösen), hogy bekékült egy pár helyen a cicim. Nem is mondom, hogy mennyire fájt. Most kicsit jobb a helyzet, de szerintem újra meg fog kötegesedni.

A pici nem nagyon szívja a belealvások miatt, csak 30-40 miliket sikerül egy-egy szopinál kiszívni. Próbáljuk tovább mellen tartani, és sűrűbben, de nem nagyon megy az aluszékonyság miatt (állítólag a sárgaság mellékhatása).

Eléggé tanácsatalan vagyok a hozzátáplálást illetően, mert hát a 30-40 nem elég Edinek (65 kellene 3 óránként). Kispohárból itatunk hozzá tápszert, ha nagyon keveset szopizik ki. Mégsem fogyhat az a gyerek, a súlyára azt mondták nagyon vigyázzak , ne engedjem, hogy csökkenjen.

Szóval, jó sok gonddal küszködve egyelőre, de megvagyunk.

Üdv Mindenkinek!

Gabici

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat!
Gabi3! Szívből gratulálok Bátorhozz, és örülök, hogy nektek nincsenek szopi gondjaitok!
gabici
 
 


Gabici, orulok, hogy hazakerultetek. Nem tudom, de en nem adnek tapszert. Bar ha a nagyokosok ezt mondjak...de gondolj bele, hogy akkor meg kevesebbet fog szopni Edi. Probaltad a melegvizes borogatast? Vagy a meleg zuhanyt? Ugye Rad hasonlit? Legalabbis a haja. Remelem hamar tullesztek a kezdeti nehezsegeken! Kép

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!

Szinte egész nap kint vagyunk. Léna ki is fárad nagyon. Biztos iszonyú fárasztó a babakocsiban aludni. Kép Képzeljétek, ma 7-kor kellt, pedig este 10-kor aludt el. Így, Zoli már egész hosszúkat tud aludni, én még sajna felébredek, mert a buta cicik, nem hiszik el, hogy alszik a kis felhasználójuk. Reggelre olyanok, mint a tégla.
Léna kakija is rendeződött megint, hogy nincs se vas, se folsav, úgy örülök neki.

Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e valahol az Avent kézi mellszívóhoz darabonként alkatrészeket venni?

Ha már a tehéntejet így kitárgyaltuk, mi a helyzet a kecsketejjel? Azt tervezem ugyanis, hogy majd tartunk egy mekegőt (a fejésbe úgyis olyan jól belejöttünk Zolival Kép ).

Enikő! Jó volt otthon?

Nóri
norcee
 
 


Gabici! Nekem is ez volt a gondom, Orsi folyton bealudt és nem evett eleget. Nekem kellett pohárbol potolni neki a tejcsit. Aztán jött a megvonás, akkor se evett többet. Majd belejött, igaz néha most is kap potlást de már a nagy részét a tejcsinek ciciböl szopizza ki. Azota heti 200g min. hizik. Én nagyon el voltam eleinte keseredve meglátod nálatok is belejöttök a szopizásba! Tápszert én se adtam neki erösködtem az orvosnál hogy van elég tej csak a kisasszony lusta volt kiszivni. Amig van tejed addig ne potold mással.
(te kaptál cumit az ajándék csomagban? mert én nem, de akik a klinikán szülnek kaptak)

Nóri! Nem tudtam a vas tud ilyet okozni. Én szedem Elevitet de Orsi szerencsére szépen kakil igy is.

Gabi! Bátor nagyon helyes kislegény!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Na most elbizonytalanodtam. Ettem gyümölcslevest és volt benne eper, málna, szeder. Orsinak nem lett töle szorulása, se kiütése. De lehet ilyet ennem, persze mértékkel vagy az is okozhat allergiát neki ha én eszem? Sose tudom ezekkel a magvasakkal mi a helyzet.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


TÜnde! Nálunk büfire bevált az, ha a oldalán, az ujjammat felfelé húzom erősen a csípőjétől a hónalja felé. Felfelé toódik a buborék. Nem tudom érthető eKép
Jó még az espumisan is.

Enikő! Akkor Boginak tényleg jó ízlése van. Már jobb, mint az enyémKép). Én nem terhesen imdom a mekitKép de mivel jó drága, ritkán eszemKép

Gabici! NAgy gratula a hazatéréshez isKép. Kicsit bizarr, és felejtsd el, ha ez nem fér bele, de vkinek az segít, ha a férje jó erősen megszívja a mellét, rendesen a szájáal. Jobb, mint a mellszívó!!
AMit Ági írt, mindennel egyet értek! Ne érdekeljen, mennyit kellene 3óránként ennie. Ő még egy csöpp újszülött, és lehet, hogy elfelejtett tankönyvet olvasniKép). Meleg zuhany a melleidre, és ott masszírozni, fejni, az jó lehet. Sztem olyan erősen nyomkodni nem szabad!
Ha nagyon be van csomósodva, az azt jelenti, hogy jóó sok tejed vanKép. NAgyon jól csinálod, meg kell szüntetni a csomókat, és menni fog!

De azt szoktam mondani, hogy minden tanácsot fenntartásokkal kezelj, nem kell senkire hallgatnod, ha van vkiben akiben bízolKép, akár saját magadKép

Ági! NEm kettesben sétálunk a lánnyalKép. Picit be voltam fordulva mostanában, vannak ilyen időszakaim, de sétálhatunk a héten, ha jó Nektek. Szerdától ok nekünk.

Halli

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi3! Bátor gyönyörű babaKép. Mégegyszer gratula az egész szép családnak!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Nóri!

Mellszívóhoz alkatrészt csak a központi üsz.on lehet kapni, de megtalálod őket az avent.hu-n is, ott tudsz rendelni is!


Gabici!
Vigyázz nagyon az erőteljes maszírozással mert attól is begyulladhatnak a cicik.
Próbáljátok inkább a sokak álltal emlegetett meleg vizet, meg apa szívását (nekünk is bejött bár apa nem rajongott érte...) Esetleg ha van az ismerettségi körben Bioptron lámpa az is nagyon jó a gyulladásra.
Jobbulást!

Norcsi
norcsisze
 
 


Igen Norcsisze, de jó, hogy mondod. Bioptron lámpa kék szűrővel. Kérdezz körbe az ismerettségi körödbe, sokmindenkinek van. Nekünk nincs sajna, anno én is kaptam kölcsön. Ui tejszaporító is!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Hát ezt el kell mesélnemKép
PAkolok, porszívózok, stb... Szaladgálok ki-be a gyerekszobába, a fiókjába betettem a zoknijait. Kb 1méterre Tőlem figyelte az eseményeket. Közben átszaladtam a szomszédba, tettem-vettem tovább... BEmegyek, és látom, hogy a félig nyitott fiókon támszkodva, térdállásba, nagy kacagva hajigálja ki a harisnyákat, zoknikat:DD, sapikat...
HA cimkét talál, azt rögtön megeszi, az a kedvenc, meg a papírKép
HAláli, hogy kifigyelte, mit csinálok, és megtett kínkeservesen 1métert (amennyit azért ritkán halad még), hogy kipakolhassa a fiókotKép. Annyira tanulékony. Most hagyom, hadd csinálja, bár lehet, h ez rossz taktika a későbbiekre nézve...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!
Angi, isten ments, hogy megakadályozd a pakolást!! Attól lesz jó a kedve a kis huncutnak és amit egyszer meg tudott csinálni, azt legközelebb is nagyon akarja majd. Én így szoktatom a lányt az utcai sétához, már egészen jól megy neki. Jó kis tanulási módszer:-)))
B
babamama
 
 


Na Angi, azt hiszem itt az ideje, hogy eltegyetek nehany dolgot lentrol. Kép Edes lehet Virag! KépNalunk is a fiok kihuzogatasa a kedvenc dolog, de feltem az ujjat, ugyhogy epitettem egy varat a szekreny ele. Raktam fel uj kepet a profilomba, ez a mai pakolas eredmenye. Kristof eppen a francia baratnojenek akar uzenni. Kép

Agi
agi77
 
 


Mi vettünk a bababoltban fiókzárat, mert mindig abba kapaszkodik, fölötte tükör van és az olyan izgi, látni a másik babát:-)))
Az ajtózárral megjártuk, mert azt végig kell gondolni, hova fér fel.

Látjátok, kezd beborulni, oda a szép idő...
B
babamama
 
 


Ági! HAláli a képKép))). Annyira ügyes!
Babamama! ÁÁ, hagytam, legalább hagyott porszívózni, összepakolni, stb... Mostanában anyafüggő ugyanis. Ha eltűnök, sírKép
A kezét Ő is odacsípte picit, de így tanulja majd meg, nem?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok,
kellemes hetet mindenkinek!
Gabici,
írtam levelet.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Angi, lehet, hogy így tanulja meg, de ha rádől a fiókra a testével, akár el is törhetnek az ujjai, ezért nem merem én sem otthagyni, pedig jó lenne, az az Ő szobája, legalább tudnék vasalni meg takarítani. De amíg apa nem aktivizálja magát fiókszerelés ügyben, addig csak várhatok:-)))

Tudtok valamit az 1 éves szemvizsgálatról? Egészen pontosan a pupillatágításra lennék kíváncsi. Az orvos elmagyarázta a részleteket, de nektek mi volt a tapasztalatotok? Sokat estek a gyerkőcök? Nagyon nyűgösek voltak? És a vizsgálatokat hogy tűrték?
babamama
 
 


Köszi Lányok a gratulákat mégegyszer!

Melinda: Nem is kellett kérnem a mobil kék fényt, hozták maguktól. De azt mondják nem túl hatásos, szerintem a nagy kék fény sem, de ez már az én saját véleményem. 30 évvel ezelőtt még fingjuk sem volt a kék fényről, és mégis kisárgultak a babák....Az uccsó két nap azért volt rossz, mert Bátor sem volt velem, meg már nagyon készültem haza. Már péntek óta készültem és csak szerdán engedtek haza. azt hiszem nem bírtm volna ki még egy napot, még a fizetős szobában sem.

Gabici: Tényleg vigyázz a túl erős nyomogatás sem tesz jót a cicinek. Remélem hamar rendbejön a szopi dolog. Nekem azért könnyebb, már a második gyerkőc Bátor és Flórát is sokáig szoptattam.

Nóri: A fizetős szobát azért választottam, mert így Flóra bármikor bejöhetett még a szobába is, így Bátorral kicsit jobban összemelegedtek. Főleg hogy sok napot töltöttünk benn, már nagyon hiányoztam neki, meg nem kellett a folyosón ácsorogni.

Két gyerekkel nem könnyű, de még van segítségem. Egy hétig anyósom, utána Zoli, aztán meg majd még meglátjuk. Ha egyedül leszek velük befizetek menzára a Gőry-be. Így majd nem kell főznöm, Algyőn meg Zoli hoz a menzáról valami kaját. A többi meg nem nagy dolog, csak néha kevés a két kéz...Hogy nem adnak a szülés után plusz egy kezet egy anyukának. Kép Pihenni nem nagyon tudok, csak ha mind a két kölök alszik. Éjjel 2-3x kel felkelnem Bátorhoz. Éjjel nem sír, csak nyöszörög. De nappal...Ha nem kap rögtön cicit, üvöltés van, de úgyhogy belevörösödik az egész feje.

Megyek egy kicsit pihizek.

Gabi3
inecsg
 
 


Én arról tudok beszámolni, mikor Virág még pici volt. Ugyanúgy tágítják, mint egy 1évesnek, csak ugye Ő nem bukdácsoltKép)
Szemcseppeket tesznek kb 20percenként, míg ki nem tágul, ez alkati. NEkünk kellett 1-1és fél óra...
az tuti, hogy rengetegen vannak, és érdemes vírusmentes időbe menni, mert nagyon zárt, kicsi helyen sok beteg emberKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


NAgyon ügyes vagy Gabi3, de ezt tudtuk előreKép. Jó 5let a menza, házhoz szállítják? Én is ezt tervezem majd szülés utánra. Muszáj lesz.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Babamama: Mi egy éves szemvizsgálatunkat a sportorvosiban csinálták. Egy nagyon aranyos, dokinéni vette kezelésbe Bogit. Boginál semmilyen pupillatágítást nem csináltak, pedig apa kicsit kancsi (én nem vettem észre rajta amíg ő nem mondta, úghogy nem vészes, de én mondtam az orvosnak, hogy apa kancsi és, hogy régebben szemüveges is volt). Annyi volt, hogy a gyerek az ölembe ült, elsötétítették a szobát és elég erős fénnyel belevílágított a szemébe, nézte, hogy követik-e a szemgolyói a fényforrás mozgását...stb. Ennyi volt. Bogi meg sem szólalt! Sőt kimondottan jó baba volt. Legközelebb 3 évesen kell mennünk.
Én nem tudok semmi féle pupillatágításról. Lehet, hogy azt csak akkor csinálják ha baj van???

Gabici: Sztem sem jó, ha olyan erősen nyomod a cicid, hogy bekékül Kép Kárt okozhat a szövetekben, tejcsatornákban, nem??? Ha a baba nem tudja, akkor apuka próbálja meg jó alaposan kiszívni, az a legtutibb, bár én nagyon gyorsan megtanultam magamnak kézzel lefejni. Bele lehet jönni. Kitartás és drukk hozzá +++++++Kép

Gabi3: Tényleg tök jó lehetett a vip szoba, meddig is voltatok bent pontosan? Igaz, hogy a másodszülött babák nyugodtabbak kevésbé sírósak, mint az elsők?? Vagy csak mert anyuka már tapasztaltabb és idegei edzetebbek, nem tűnik olyan borzalmasnak, mint az elsővel? Kép Nekem nagyon szörnyű volt az első 3 hónap. Nem kívánom még az ellenségemnek semKép De azótaKép ,azóta naggggyon tutiKép Próbálj meg minél többet pihenni. A menzabefizetés jó ötlet és állítólag a Gőriben nagyon jól főznek Kép

Angi: Sztem is hagyjad hadd találja fel magát, kicsit önállósuljon Virág. Jót tesz majd neki, ha egyedül fedezi fel a "világot".És legalább addig is tudsz egy kicsit mást is csinálni míg ő elvan a zoknikkal Kép Édes lehet ahogy pakol Kép

Agi: Megnéztem Kristófot, még mindig gyönyörű. Nagyon édes! Kép

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Angi, ha jól értem, nálatok gyorsan ment a dolog, de nekünk 5 napig kell tágítani a vizsgálat előtt, ezért félek, hogy esni-kelni fog.

Mindegy, ezen is túl kell lenni, az első szurinál is kiakadtam:-)))
B
babamama
 
 


Angi: Nektek is tágították a pupillát? Akkor Boginak miért nem? (mondjuk nem bánom, mert nem lehet valami jóKép) És ti hol voltatok?? És egyáltalán miért tágítják, mit néznek ilyenkor????

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Babamama: 5 napig????????? Na de miért?????

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Mi nem 1évesen voltunk. Virágnak a koraszülöttségéből adódóan kellett 2hetente menni szemvizsgálatra elég sokáigKép. De minden rendben volt, így most kellene mennünk az 1évesre, de elbizonytalanodtam, lehet, h a sportorvosiba kell?

BAbamama! Akkor az vmi más vizsgálat lesz, ne hallgassatok rámKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Nekünk oda kellett. Kaptunk beutalót.Elmondta a háziorvosunk a szemorvos nevét. Felhívtam a sportorvosit és kértem időpontot. Odaértünk a portán mondtam kihez jöttünk, mire felértünk az emeletre már hívtak is be. Nem volt senki és nagyon gyorsan készen lettünk.

Többieknek hogy/hol volt? MIndenkinél volt pupillatágítás?????

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Elvileg a sportorvosiba kellene menni, de én az orvoskaron dolgoztam, ezért a kötelező védőoltásokat kivéve mindig a klinikára járunk. Én is oda vagyok bejelentve háziorvosilag.

Nem tudom, hogy miért 5 nap, de ha nálatok rövidebb, meg fogom kérdezni, hogy miért.

Egyébként holnap visszük a pisis zacskót is, na ez lesz még egy jó menet, mert mindig reggeli után van az első kaki, úgyhogy biztos nem fogok holnap délelőtt unatkozni:-))) A vérvételről már nem is szólva.....

Emlékeim a szemfenékvizsgálatról nem túl rózsásak, fogalmam sincs hogy fogjuk kibírni.
B
babamama
 
 


Sziasztok!

Babamama,ez a pupillatágítás nem hangzik valami jól, nekem eddig egyik gyereknek se csináltak és nagyon remélem, nem is fognak!!!Tényleg, mi okból kell?

Gabi! Megszemléltem a kis újszülöttet, nagyon aranyos! Flóra meg egy szép kislány!Kép Irígyellek a mobil fényért. Én Benedekkel nagyon megjártam akkoriban, már első nap fény alá rakták, egyáltalán nem volt velem. Még jó, hogy nem az első gyerekkel jártam így. ..Sokáig nem hevertem ki ezt a kényszerű különlétet,valszeg ő sem...Kép

Ági! A kisfiadban mindíg hosszan gyönyörködök, nagyon helyes kisfiú!KépKép

Angi! Az én Peti fiam volt nagy rámolós, a másodiknál már nagyon reméltem , hogy nem így lesz... De tkp ez csak azt jelenti, hogy Virág egy okos, értelemes, életrevaló kislány, hadd pakoljon , ebből is csak tanul.

Gabici! Hát, jó lenne azt a tápit inkább elfelejteni! Szoptasd amikor csak tudod, most ennek van itt az ideje. Kitartás! Lesz ez jobb is!

Enikő! Végre Te is jelentkezel!Kép

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a sok jó tanácsot, igyekszem őket megfogadni.

A cicimben a csomókat hál' Istennek sikerült szétmasszírozni, és fellazultak. Sokkal kellemesebb érzés. A tej mennyisége szerintem nem változott ezáltal, kb. ugyanannyit szopik ki egy-egy alkalommal, mint eddig (30-50 g).

Próbálkozunk minél többet szopizni, de nagyon aluszékony a babócánk. Emiatt hosszúra sikeredik a cicizés. Majd belejövünk.

Üdv. Mindenkinek!

Gabici
gabici
 
 


GAbici! NAgyon ügyesek vagytokKép)). A 30-50már nagyon jó mennyiség, ne félj, nem fog fogyni, kiszáradni, ha "csak" ennyit eszik. Ha nem szopizik, sztem fejd ki a melled, azzal is szaporítod a tejet, és inkább azzal pótolj, ha mindenképp pótolni kell, úgy érzed.
HAjráKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Babamama! Nálunk is pont úgy volt, ahogy Enikő írta. A Koczka dokinőhöz kellett mennünk, időre. Kb. 5 perc volt az egész, nem volt semmiféle pupillatágítás. Nektek miért kell?
Én köztudottan erős szemüveges vagyok, mégsem kellett semmi extra vizsgálat.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Angi, Eniko, Erika, koszi, nagyon aranyosak vagytok!

Jo, hogy irtatok errol a szemvizsalatrol. En is szemuveges vagyok, remelem nekunk sem kell majd pupillatagitas.

Gabi3, en most is kapom a kajat, de ha Kristof majd rendesen eszik valoszinuleg tobbet kell majd foznom. Ti hogy oldjatok majd meg Flora ebedjet? Abbol kap, amit Te eszel? Mikor koltoztok? Hogy halad az epitkezes? Mar a belso munkalatokat vegzik?

Gabici, nagyon ugyik vagytok. Csak igy tovabb! KépA szopi meg az eber babaknal is sokaig tart (szvsz). Nekunk 40 perc volt. Aztan visszatettem a cicire es ujra kezdtem a szamlalast. Kép

Raktunk fel marciusi kepeket, ha valakit erdekel. Megint sikerult sokat fenykepezni. KépKép
Angi, Virag is rajta van, es Mariann is.

Agi
agi77
 
 


sziasztok!

Az 1 éves szemvizsgálat úgy folyik, ahogy Enikő írta. Mi is jártunk a szemklinikára Flórával, neki is tágították. A koraszülöttség miatt.

A házikó készül. Sajna a belső ajtók késni fognak 3 hetet, pedig februárra ígérték. Kép Kiválasztottuk a falak színét. Kívülről be van vakolva.

Az éjszakánk borzalmas volt. Bátor nem akart aludni, csak a hasamon. Hajnalban aludt el egy másfél órára. Nem akartam bömböltetni, így is nyügi volt Flóra is. Most is itt alszik a kezemben. Hason szeret aludni, de arra nm akarom rászoktatni. A büfi nem sikerül, ha bealszik és ha leteszem rögtön felébred.

Jó kipanaszkodtam magam....

Azt hiszem, hogy a Gőry-ben nincs házhoz szállítás, de csak két saroknyira van tőlünk, annyi séta kell.


Gabi3
inecsg
 
 


Gabi3: Hát őszintén szólva nem irigyellek, ebben az egyik kicsi másik pici szituban. Állati nehéz lehet most, de később könnyebb és jobb lesz. Tök jó, hogy szinte együtt fognak felnőni Kép Gondolj erre hátha erőt ad. Bár ezt a nemalvásos időszakot nem könnyű átvészelniKép.
Bogi is rosszul aludt és nyűglődött éjszaka, biztos front van ha Flóci is.....
Kitartás! És amikor csak tudsz, akár egy picit is próbálj meg aludni. Kép+++++++++

Ági: Nem tudom mitől függ, hogy bizonyos gyerekeknek csinálnak pupillatágítást van akiknél meg nem. Holnap megyünk tanácsadásra, megkérdezem (ha nem felejtem el)!

Gabici: A Bogi sem volt aluszékony (inkább extra sírós), de ő is maratoniakat szopott. 1 óránál kevesebbet ritkán, és naponta hányszor......megőrültemKép! Ébresztgetni kell simivel, vakargatássalKép ha bealszik. Szerintem a csomómentes cicihez és amellgyuszi elkerüléséhez a gyors dinamikus szopizáson keresztül vezet az út. Ha lassan hosszasan szopik, nem "üriti ki" a cicit sosem. Szerintem Nóriéknál is ez volt a sok mellgyuszi oka, hogy Léna aluszékony volt és nem elég intenzíven szopott. De ez ellen nem sok mindent lehet tenni, ébresztgetni és fejni-fejni....
De ez csak az én véleményem javítsatok ki ha tévedek.
És ez a 30-50 már tényleg nagyon jó Kép egy kettő belejöttök meglátod!+++++++++++

Babamama, a vizeletgyűjtő zacsit pelenkacserekor kell felragasztani, de előtte jó alaosan meg kell mosni a popsitost, hogy ne legyen krémes. Az életbe nem ragad rá ha krémes. És én állandóan sasoltam, hogy hallom-e ha "csobog" és azonnal néztem. Ha sikerül is beleprodukálni nagyon könnyen kifolyik belőleKép. Viszont jó, hír, hogy akár 3-4 miliméternyi pisi is elég a dokinak, hogy belerakja a tesztcsíkotKép. Ja 1 pisigyűjtés alkalmával, kb 4-5 zacsit elhasználtunk, mert olyan "jó" a ragasztórésze, hogy nem ragad meg kétszer.
A kórházba szikszalaggal ragasztották körbe rá, csak nem túl humánus amikor lerántják....KépKépKép

Egyébként sikerült a pisigyűjtési akció???
Milyenek az emlékeid a szemfenékvizsgálatról?

GErika: Látod a te gyerekeidnek sem csináltak puillatágítást. Nem értem mitől függ kinek kell. Lehet hogy gyermekorvos függő. Biztos ami biztos alapon???

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Melinda, nálunk a családban senki sem volt szemüveges, esetleg csak a korral járó szemromlás, de az ugye itt nem számít. Még mindig sötétben tapogatózom, reggel elfelejtettem megkérdezni a gyerekklinikás dokibácsit.
Nem a héten kerül erre sor, úgyhogy még nem aggódom tulságosan.

Ági, Kristóf bébiből Nobel-díjas lesz, ha ilyen korán kezdi a tudományt!:-))))

Gabi, ahogy én így visszaemlékszem, az első 2-3 hónapban nem csináltam mást, csak szoptattam, szerintem a legtöbb gyereknek ebben a korban ez az éltető eleme.
B
babamama
 
 


Sziasztok!

Én is szemüveges vagyok, mégse csináltak a gyerekeknek. Szerintem ezt csak a klinikások csinálhatják, az meg orvosfüggő lehet, kit irányítanak oda. Mi is a sportorvosiban voltunk.

Gabi, kitartás, ez nem könnyű időszak, az biztos. Kérd meg a segítségedet, hogy leg Flórát vigyék vhova játszani, amíg Te pihensz. Nálunk is pont 2 év a korkülönbség, úgyhogy ismerős a dolog. Én többet nem akartam ilyen kis különbséggel szülni, az biztos. Nem is ajánlom senkinek. Az viszont igaz, hogy később kb 1 éves kortól jól eljátszanak egymással, utána már könnyebb volt, mint az elsővel egyedül. Csak hát odáig is ki kell bírni valahogy. Ráadásul minden nap főztem brrrrrrrrr. Nem szabad! Pihenni, pihenni, amikor csak lehet!!

Nóri! Visszatérve a mekegőre, nem rossz ötlet, az is jó tej, kicsit könnyebb is emészteni, bár picit kevésbé tápláló( leg azt mondják az okosok).

Puszi
Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Lányok! Hihetetlen ez a fejlődés. VIrág 2hete csak ült, és onnan nyúlt dolgokért. Ma, 2hét kihagyás után elmentünk gyógytornára, aholis azonnal hasára fordult, onnan fel 4kézlábra, odamászott a bordásfalhoz, ahol pakolgatva a kis kezeit egyre fejjebb jutott, a lábait pakolgatta egyre közelebb a bordáshoz, majd felállt. Gyógytornász el volt ájulvaKép. Délutáni alvásnál eddig rendesen aludt, most folyton felül, és feláll az ágyban és onnan sír, ui leülni még nem tud. Pláne nem fogja belátni, h ok, elég álmos vagyok, lefekszem... VOlt nektek hasonló? Mit csináltatok?
Angi

.:Angi:.
angiszeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?